Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 02002D0364-20210302

Consolidated text: Komisijos Sprendimas 2002 m. gegužės 7 d. dėl bendrųjų techninių specifikacijų, taikomų in vitro diagnostikos medicinos prietaisams (pranešta dokumentu Nr. C(2002) 1344) (tekstas svarbus EEE) (2002/364/EB)Tekstas svarbus EEE

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2002/364/2021-03-02

02002D0364 — LT — 02.03.2021 — 004.002


Šis tekstas yra skirtas tik informacijai ir teisinės galios neturi. Europos Sąjungos institucijos nėra teisiškai atsakingos už jo turinį. Autentiškos atitinkamų teisės aktų, įskaitant jų preambules, versijos skelbiamos Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir pateikiamos svetainėje „EUR-Lex“. Oficialūs tekstai tiesiogiai prieinami naudojantis šiame dokumente pateikiamomis nuorodomis

►B

KOMISIJOS SPRENDIMAS

2002 m. gegužės 7 d.

dėl bendrųjų techninių specifikacijų, taikomų in vitro diagnostikos medicinos prietaisams

(pranešta dokumentu Nr. C(2002) 1344)

(tekstas svarbus EEE)

(2002/364/EB)

(OL L 131 2002.5.16, p. 17)

Iš dalies keičiamas:

 

 

Oficialusis leidinys

  Nr.

puslapis

data

 M1

KOMISIJOS SPRENDIMAS 2009 m. vasario 3 d.

  L 39

34

10.2.2009

►M2

KOMISIJOS SPRENDIMAS 2009 m. lapkričio 27 d.

  L 318

25

4.12.2009

►M3

KOMISIJOS SPRENDIMAS 2011 m. gruodžio 20 d.

  L 341

63

22.12.2011

►M4

KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO SPRENDIMAS (ES) 2019/1244 2019 m. liepos 1 d.

  L 193

1

19.7.2019

►M5

KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO SPRENDIMAS (ES) 2020/350 2020 m. vasario 28 d.

  L 63

3

3.3.2020


Pataisytas:

 C1

Klaidų ištaisymas, OL L 348, 29.12.2009, p.  94 (2009/886/EB,)

►C2

Klaidų ištaisymas, OL L 002, 6.1.2022, p.  9 (2009/886/EB,)




▼B

KOMISIJOS SPRENDIMAS

2002 m. gegužės 7 d.

dėl bendrųjų techninių specifikacijų, taikomų in vitro diagnostikos medicinos prietaisams

(pranešta dokumentu Nr. C(2002) 1344)

(tekstas svarbus EEE)

(2002/364/EB)



1 straipsnis

Šio sprendimo priede išdėstytos techninės specifikacijos yra priimtos kaip bendrosios techninės specifikacijos, taikomos Direktyvos 98/79/EB II priedo A sąraše nurodytiems in vitro diagnostikos medicinos prietaisams.

2 straipsnis

Šis sprendimas skirtas valstybėms narėms.

▼M2




PRIEDAS

DIAGNOSTIKOS IN VITRO MEDICINOS PRIETAISŲ BENDROSIOS TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS

1.   TAIKYMO SRITIS

Šiame priede nustatytos bendrosios techninės specifikacijos taikomos Direktyvos 98/79/EB II priedo A sąrašui.

2.   APIBRĖŽTYS IR TERMINAI

(Diagnostinis) jautris

Tikimybė, kad prietaisas parodys teigiamą rezultatą, kai yra tiriamasis žymuo.

Tikrai teigiamas

Kai žinoma, kad iš žmogaus organizmo paimtas ėminys teigiamas tiriamojo žymens atžvilgiu, o prietaisas jį nustato teisingai.

Tariamai neigiamas

Kai žinoma, kad iš žmogaus organizmo paimtas ėminys teigiamas tiriamojo žymens atžvilgiu, o prietaisas jį nustato klaidingai.

(Diagnostinis) specifiškumas

Tikimybė, kad prietaisas parodys neigiamą rezultatą, kai nėra tiriamojo žymens.

Tariamai teigiamas

Kai žinoma, kad iš žmogaus organizmo paimtas ėminys neigiamas tiriamojo žymens atžvilgiu, o prietaisas jį nustato klaidingai.

Tikrai neigiamas

Kai žinoma, kad iš žmogaus organizmo paimtas ėminys neigiamas tiriamojo žymens atžvilgiu, o prietaisas jį nustato teisingai.

Analitinis jautris

Analitinis jautris gali būti išreikštas kaip aptikimo riba: t. y. mažiausias, kurį galima tiksliai nustatyti, tiriamojo žymens kiekis.

Analitinis specifiškumas

Analitinis specifiškumas reiškia metodo gebą nustatyti tik tiriamąjį žymenį.

Nukleino rūgščių amplifikacijos metodai (NAM)

„NAM“ terminas yra vartojamas tyrimuose, kurių metu aptinkamas ir (arba) kiekybiškai nustatomas nukleino rūgščių skaičius, arba taikant tiriamos sekos pagausinimą, kai stiprinamas signalas, arba taikant hibridizaciją.

Greitasis tyrimas

„Greitasis tyrimas“ kokybinės ar pusiau kiekybinės in vitro diagnostikos medicinos prietaisai, naudojami atskirai arba nedidelėmis serijomis, kuriuose taikomos pusiau automatinės procedūros ir kurie skirti greitam rezultatui gauti.

Atsparumas

Tyrimo metodo atsparumas – tai jo geba išlikti nepaveiktam, veikiant nedideliems, bet sąmoningai taikomiems parametrų pokyčiams, ir, jį taikant įprastu būdu, gaunami jo patikimumo įrodymai.

Visos sistemos sutrikimų rodiklis

Visos sistemos sutrikimų rodiklis – tai sutrikimų dažnis, kai visas procesas yra atliekamas taip, kaip nurodo gamintojas.

▼M5

Pirminis tyrimas

Pirminis tyrimas – tyrimas, naudojamas žymeniui arba analitei nustatyti, po kurio gali būti atliekamas patvirtinamasis tyrimas. Priemonės, naudojamos tik anksčiau nustatyto žymens arba analitės stebėjimui, nėra laikomos pirminiais tyrimais.

▼M5

Patvirtinamasis tyrimas

Patvirtinamasis tyrimas – tyrimas, naudojamas atlikus pirminį tyrimą gautam rezultatui patvirtinti.

▼M2

Viruso tipo nustatymo tyrimas

Viruso tipo nustatymo tyrimas – tai tyrimas, naudojamas jau žinomų teigiamų mėginių tipo nustatymui, netaikomas pirminei infekcinės ligos diagnostikai ar atrankinei patikrai.

Serokonversiniai ŽIV mėginiai

Serokonversiniai ŽIV mėginiai:

— 
p24 antigeno ir (arba) ŽIV RNR tyrimų rezultatai teigiami, ir
— 
pripažinti visais antikūnų nustatymo atrankinės patikros tyrimais, ir
— 
patvirtinimo tyrimų rezultatai teigiami arba neaiškūs.

Ankstyvosios serokonversijos ŽIV mėginiai

Ankstyvosios serokonversijos ŽIV mėginiai:

— 
p24 antigeno ir (arba) ŽIV RNR tyrimų rezultatai teigiami, ir
— 
pripažinti ne visais antikūnų nustatymo atrankinės patikros tyrimais, ir
— 
patvirtinimo tyrimų rezultatai neaiškūs arba neigiami.

3.   DIREKTYVOS 98/79/EB II PRIEDE NURODYTŲ PRODUKTŲ BENDROSIOS TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS (BTS)

3.1.    Reagentų ir reagentų produktų, skirtų iš žmogaus organizmo paimtuose mėginiuose ŽIV infekcijos (ŽIV 1 ir 2), ŽTLV I ir II bei hepatito B, C, D žymenims aptikti, patvirtinti ir kiekybiškai įvertinti, veikimo vertinimo bendrosios techninės specifikacijos

Bendrieji principai

▼M5

3.1.1.

Priemonės, kuriomis aptinkamos virusinės infekcijos, turi atitikti 1 lentelėje, 3 lentelėje, 4 lentelėje ir 5 lentelėje nustatytus jautrio ir specifiškumo reikalavimus, kurie jiems taikomi atsižvelgiant į susijusių priemonių numatytą paskirtį, viruso tipą ir aptinkamas medžiagas (antigenus ir (arba) antikūnus). Žr. ir 3.1.11 principą dėl pirminių tyrimų.

▼M2

3.1.2.

Prietaisai, kuriuos gamintojas numatė kitiems organizmo skysčiams, bet ne serumui ar plazmai, tirti, pvz., šlapimui, seilėms ir t. t., turi atitikti tuos pačius bendrųjų techninių specifikacijų jautrio ir specifiškumo reikalavimus, kaip ir tiriant serumą ar plazmą. Siekiant įvertinti veikimą, to paties asmens mėginiai ištiriami tyrimais, kurie turi būti patvirtinti, ir atitinkamais serumo arba plazmos tyrimais.

▼M5

3.1.3.

Savikontrolės priemonės turi atitikti tuos pačius bendrųjų techninių specifikacijų jautrio ir specifiškumo reikalavimus, kaip ir atitinkami profesionalaus naudojimo prietaisai. Siekdami patvirtinti priemonės veikimą ir naudojimo instrukcijas, atitinkami nespecialistai užbaigia atitinkamus veiksmingumo vertinimo etapus (arba juos pakartoja). Veiksmingumo vertinimą atliekantys nespecialistai turi būti atrinkti iš numatytų naudotojų grupių.

Į savikontrolės priemonės, kuri naudojama tiriant kiekvieną organizmo skystį, pvz., bendrą kraujo mėginį, šlapimą, seiles ir kt., veiksmingumo vertinimo aprėptį įtraukiama bent 200 nespecialistų, kurie, kaip nustatyta, yra užsikrėtę infekcine liga, ir ne mažiau kaip 400 savo sveikatos būklės nežinančių nespecialistų, iš kurių bent 200 kyla didelė rizika užsikrėsti infekcine liga. Nespecialistų naudojamos savikontrolės priemonės jautris ir specifiškumas apibrėžiami atsižvelgiant į patvirtintą infekcinės paciento ligos stadiją.

▼M2

3.1.4.

Veikimas įvertinamas tiesiogiai lyginant su žinomu moderniausiu tinkamai veikiančiu prietaisu. Palyginimui naudojamas prietaisas turi būti paženklintas „CE“ ženklu, jeigu vertinant jis yra rinkoje.

3.1.5.

Jeigu vertinant gaunami prieštaringi tyrimo rezultatai, dėl šių rezultatų apsisprendžiama kiek įmanoma, pavyzdžiui:

— 
įvertinant prieštaringą mėginį taikant kitas tyrimų sistemas,
— 
taikant alternatyvų metodą arba žymenį,
— 
patikslinant paciento klinikinę būklę ir diagnozę bei
— 
ištiriant vėliau paimtus mėginius.

3.1.6.

Veikimas vertinamas europinei populiacijai lygiavertėje populiacijoje.

3.1.7.

Veikimo vertinime naudoti teigiami iš žmogaus organizmo paimti mėginiai yra parenkami siekiant atspindėti skirtingus konkrečios ligos (-ų) stadijas, skirtingas antikūnų struktūras, skirtingus genotipus, skirtingus potipius, mutacijas ir t. t.

3.1.8.

Tikrai teigiamų ir serokonversinių mėginių jautris vertinamas taip:

3.1.8.1. 

Diagnostinio tyrimo jautris serokonversijos metu turi atspindėti tikrą būklę. Neatsižvelgiant į tai, ar notifikuotoji įstaiga arba gamintojas vėlesnius tyrimus atlieka ta pačia arba papildoma serokonversijos plokštele, gautais rezultatais patvirtinami pirminiai veikimo vertinimo duomenys (žr. 1 lentelę). Serokonversijos plokštelės turėtų būti pradėtos tirti nuo neigiamų kraujo tyrimų, o kraujo tyrimo intervalai turėtų būti nedideli.

3.1.8.2. 

Taikant kraujo atrankos prietaisus (išskyrus HBsAg ir anti-HBc tyrimus), visi tikrai teigiami mėginiai nustatomi kaip teigiami, naudojant prietaisą, kurį būtina pažymėti ženklu „CE“ (1 lentelė). Atliekant HBsAg ir anti-HBc tyrimus, naujo prietaiso bendras veikimas turi būti lygiavertis žinomo prietaiso veikimui (žr. 3.1.4 punktą).

3.1.8.3. 

Dėl ŽIV tyrimų:

— 
visi serokonversiniai ŽIV mėginiai laikomi teigiamais; bei
— 
bent 40 ankstyvosios serokonversijos ŽIV mėginių tikrinama. Rezultatai turėtų atitikti moderniausius.

▼M5

3.1.9.

Pirminių tyrimų veiksmingumo vertinimas apima 25 teigiamus (jeigu įmanoma retųjų infekcinių ligų atveju) tos pačios dienos šviežio serumo mėginius (≤ 1 diena po mėginio paėmimo).

▼M2

3.1.10.

Vertinant veikimą naudojami neigiami mėginiai nustatomi taip, kad būtų atspindėta tiriamoji populiacija, kuriai buvo skirtas tas tyrimas, pvz., kraujo donorams, hospitalizuotiems ligoniams, nėščioms moterims ir pan.

▼M5

3.1.11.

Vertinant pirminių tyrimų veiksmingumą (1 ir 3 lentelės), ištiriamos ne mažiau kaip dviejų kraujo donorų centrų turimos kraujo donorų populiacijos. Donorinio kraujo sekos sudaromos taip, kad nebūtų atmesti pirmą kartą kraują duodantys donorai.

▼M2

3.1.12.

Prietaisų specifiškumas turi būti ne mažesnis kaip 99,5 % donorų kraujo, jeigu pridėtose lentelėse nenurodyta kitaip. Specifiškumas apskaičiuojamas naudojant pakartotinai reaktyvių (t. y. tariamai teigiamų) rezultatų, gautų tiriant konkretaus žymens neigiamus donorų kraujo mėginius, dažnį.

3.1.13.

Prietaisai vertinami siekiant nustatyti galinčių trukdyti medžiagų poveikį ir tai yra veikimo vertinimo dalis. Galinčios trukdyti medžiagos, kurios turi būti įvertintos, tam tikru mastu priklausys nuo reagento sudėties ir tyrimo metodo. Galinčios trukdyti medžiagos nustatomos kaip dalis rizikos analizės, kuri pagal esminius reikalavimus turi būti taikoma kiekvienam naujam prietaisui, bet gali apimti, pavyzdžiui:

— 
ėminius, kuriuose yra „gimininga“ infekcija,
— 
ėminius iš daug kartų gimdžiusios moters, t. y. iš moterų, kurios buvo nėščios daugiau nei vieną kartą, arba pacientų, turinčių teigiamą reumatoidinį faktorių,
— 
rekombinantinius antigenus, žmogaus antikūnus prieš ekspresijos sistemą, pvz., anti-E. coli arba antikūnai prieš mieles.

3.1.14.

Prietaisų, kuriuos gamintojas numatė naudoti kartu su serumu ir plazma, veikimo vertinimas turi parodyti serumo ir plazmos ekvivalentiškumą. Tai įrodoma ištyrus ne mažiau kaip 50 donorų kraujo ėminių (25 teigiamus ir 25 neigiamus).

3.1.15.

Prietaisų, skirtų naudoti su plazma, veikimo vertinimas patvirtina prietaiso veikimą naudojant visus antikoaguliantus, kuriuos gamintojas nurodo naudoti su šiuo prietaisu. Tai įrodoma ištyrus ne mažiau kaip 50 donorų kraujo ėminių (25 teigiamus ir 25 neigiamus).

3.1.16.

Kaip dalis būtinos rizikos analizės, tariamai neigiamus rezultatus nulemiantis visos sistemos blogo veikimo rodiklis nustatomas pakartotinai tiriant silpnai teigiamus mėginius.

3.1.17.

Jeigu II priedo A sąraše įrašytas naujas in vitro diagnostikos medicinos prietaisas, kurio bendrosios techninės specifikacijos nėra nustatytos, turėtų būti atsižvelgta į susijusio prietaiso bendrąsias technines specifikacijas. Susiję prietaisai gali būti nustatomi įvairiai, pvz., pagal tą pačią ar panašią naudojimo paskirtį ar panašią riziką.

▼M4

3.2.    Papildomi ŽIV ir HCV antigenų ir antikūnų jungtinių tyrimų reikalavimai

3.2.1.

ŽIV antigenų ir antikūnų jungtiniai tyrimai, skirti ŽIV-1 p24 antigenams ir ŽIV-1/2 antikūnams aptikti, turi atitikti 1 ir 5 lentelėse nustatytus jautrio ir specifiškumo reikalavimus.

3.2.2.

Hepatito C viruso (HCV) antigenų ir antikūnų jungtiniai tyrimai, skirti HCV antigenams ir HCV antikūnams aptikti, turi atitikti 1 ir 5 lentelėse nustatytus jautrio ir specifiškumo reikalavimus. HCV serokonversijos plokštelės, skirtos HCV antigenų ir antikūnų jungtiniams tyrimams įvertinti, turi būti pradėtos tirti nuo vieno ar daugiau neigiamų kraujo tyrimų ir turi apimti ankstyvosios HCV infekcijos stadijos mėginius (HCV šerdies antigeno ir (arba) HCV RNR atžvilgiu teigiamus, bet anti-HCV atžvilgiu neigiamus mėginius). Turi būti įrodytas didesnis HCV antigenų ir antikūnų jungtinių tyrimų jautris ankstyvojoje HCV infekcijos stadijoje, palyginti su vien HCV antikūnų tyrimais.

▼M2

3.3.    Papildomi nukleininių rūgščių amplifikacijos metodų (NAM) reikalavimai

NAM tyrimų veikimo vertinimo kriterijus galima rasti 2 lentelėje.

3.3.1.

Atliekant tiriamos sekos pagausinimo tyrimus kiekvieno tiriamo mėginio funkcionalumo kontrolė (vidinė kontrolė) turi atspindėti moderniausią. Ši kontrolė kiek įmanoma naudojama viso proceso, t. y. ekstrahavimo, gausinimo (hibridizacijos), aptikimo, metu.

▼M4

3.3.2.

Analitinis jautris arba aptikimo riba atliekant NAM tyrimus išreiškiama 95 % teigiamos ribinės vertės. Tai yra analitės koncentracija, kai, atliekant 95 % tyrimų, serijiniu būdu atskiedus tarptautinę pamatinę medžiagą (jeigu yra, pvz., Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tarptautinį standartą atitinkančią arba pagal jį kalibruotą pamatinę medžiagą), gaunami teigiami rezultatai.

▼M4

3.3.2a.

Kokybiniai ŽIV NAM tyrimai, skirti ŽIV kraujyje, kraujo komponentuose, ląstelėse, audiniuose ar organuose arba jų dariniuose aptikti, kad būtų galima įvertinti jų tinkamumą perpylimui, transplantacijai arba ląstelių įvedimui, yra sukurti taip, kad jais būtų galima aptikti ir ŽIV-1, ir ŽIV-2.

3.3.2b.

Kokybiniai ŽIV NAM tyrimai, išskyrus viruso tipo nustatymo tyrimus, yra sukurti taip, kad nesėkmingą ŽIV-1 NAM tyrimo atlikimą tikslinėje srityje būtų galima kompensuoti, be kita ko, atliekant jį dviejose atskirose tikslinėse srityse.

▼M2

3.3.3.

Genotipo aptikimas įrodomas atlikus atitinkamo pradmens arba zondo projekto vertinimą, taip pat gali būti patvirtintas ištiriant genotipiškai apibūdintus mėginius.

3.3.4.

NAM kiekybinių tyrimų rezultatai siejami su tarptautiniais standartais arba kalibruotomis pamatinėmis medžiagomis, jeigu tokios yra, ir išreiškiami tarptautiniais vienetais, taikomais specialioje srityje.

3.3.5.

NAM tyrimai gali būti naudojami virusui aptikti neigiamuose antikūnų tyrimų mėginiuose, t. y. preserokonversiniuose mėginiuose. Virusai imunokompleksų viduje gali elgtis kitaip nei laisvi virusai, pvz., centrifuguojant. Todėl svarbu, kad gyvybingumo tyrimuose būtų įtraukti neigiami antikūnų (preserokonversiniai) mėginiai.

3.3.6.

Tiriant galimą pernešimą gyvybingumo tyrimuose, atliekami ne mažiau kaip penki tyrimai su besikeičiančiais stipriai teigiamais ir neigiamais mėginiais. Stipriai teigiami mėginiai paruošiami iš ėminių su natūraliai pasireiškiančiais didelės koncentracijos virusų titrais.

3.3.7.

Visos sistemos blogo veikimo rodiklis, nulemiantis tariamai neigiamus rezultatus, nustatomas ištiriant silpnai teigiamus mėginius. Silpnai teigiamuose mėginiuose virusų koncentracija turi būti lygi 3 x 95 % teigiamos ribinės virusų koncentracijos.

3.4.    BTS, skirtos gamintojų išleidžiamų reagentų ir iš reagentų pagamintų gaminių, kurie naudojami siekiant iš žmogaus organizmo paimtuose mėginiuose aptikti, patvirtinti ir kiekybiškai įvertinti ŽIV infekcijos (ŽIV 1 ir 2), ŽTLV I ir II bei hepatito B, C, D (tik imunologiniai tyrimai) žymenis, tyrimui

3.4.1.

Gamintojo išleidžiamos partijos tyrimo kriterijais užtikrinama, kad naudojant kiekvieną partiją bus nuosekliai nustatomi antigenai, epitopai ir antikūnai.

▼M5

3.4.2.

Tiriant gamintojų išleidžiamą pirminiams tyrimams skirtą partiją, paimama ne mažiau kaip 100 atitinkamos analitės atžvilgiu neigiamų mėginių.

▼M2

3.5.    BTS, skirtos vertinti veikimui reagentų ir iš reagentų pagamintų gaminių šiems kraujo grupių antigenams aptikti: ABO kraujo grupių sistemos ABO1 (A), ABO2(B), ABO3 (A, B); Rh kraujo grupių sistemos RH1 (D), RH2 (C), RH3 (E), RH4 (c), RH5 (e); Kell kraujo grupių sistemos KEL1 (K).

Kriterijai, skirti vertinti reagentų ir iš reagentų pagamintų gaminių veikimą šiems kraujo grupių antigenams aptikti: ABO kraujo grupių sistemos ABO1 (A), ABO2(B), ABO3 (A, B); Rh kraujo grupių sistemos RH1 (D), RH2 (C), RH3 (E), RH4 (c), RH5 (e); Kell kraujo grupių sistemos KEL1 (K) galima rasti 9 lentelėje.

3.5.1.

Veikimas įvertinamas tiesiogiai lyginant su žinomu moderniausiu tinkamai veikiančiu prietaisu. Palyginimui naudojamas prietaisas turi būti paženklintas „CE“ ženklu, jeigu vertinant jis yra rinkoje.

3.5.2.

Jeigu vertinant gaunami prieštaringi tyrimo rezultatai, dėl šių rezultatų apsisprendžiama kiek įmanoma, pavyzdžiui:

— 
įvertinant prieštaringą mėginį taikant kitas tyrimų sistemas,
— 
pritaikant alternatyvų metodą.

3.5.3.

Veikimas vertinamas europinei populiacijai lygiavertėje populiacijoje.

3.5.4.

Teigiami veikimo vertinime naudojami ėminiai parenkami taip, kad atspindėtų kintamos ir silpnos antigenų ekspresijos išraiškas.

3.5.5.

Prietaisai vertinami siekiant nustatyti galinčių trukdyti medžiagų poveikį ir tai yra veikimo vertinimo dalis. Galinčios trukdyti medžiagos, kurios turi būti įvertintos, tam tikru mastu priklausys nuo reagento sudėties ir tyrimo metodo. Galinčios trukdyti medžiagos nustatomos kaip dalis rizikos analizės, kuri pagal būtiniausius reikalavimus turi būti taikoma kiekvienam naujam prietaisui.

3.5.6.

Prietaisų, skirtų naudoti su plazma, veikimo vertinimas patvirtina prietaiso veikimą naudojant visus antikoaguliantus, kuriuos gamintojas nurodo naudoti su šiuo prietaisu. Tai įrodoma ištyrus ne mažiau kaip 50 donorų kraujo ėminių.

3.6.    BTS, skirtos vertinti reagentų ir iš reagentų pagamintų gaminių veikimą šiems kraujo grupių antigenams aptikti: ABO kraujo grupių sistemos ABO1 (A), ABO2(B), ABO3 (A, B); Rh kraujo grupių sistemos RH1 (D), RH2 (C), RH3 (E), RH4 (c), RH5 (e); Kell kraujo grupių sistemos KEL1 (K).

3.6.1.

Gamintojo išleidžiamos partijos tyrimo kriterijais užtikrinama, kad naudojant kiekvieną partiją bus nuosekliai nustatomi antigenai, epitopai ir antikūnai.

3.6.2.

Gamintojo partijos išleidimui taikomi reikalavimai pateikiami 10 lentelėje.

▼M3

3.7.    Atrankinės patikros kraujo tyrimų, skirtų Creutzfeldt-Jakob ligos atmainai (vCJD) nustatyti, BTS

Atrankinės patikros kraujo tyrimų, skirtų Creutzfeldt-Jakob ligos atmainai (vCJD) nustatyti, BTS nurodytos 11 lentelėje.

▼M5



1 lentelė

Pirminiai tyrimai, išskyrus greituosius tyrimus: anti-ŽIV 1/2, ŽIV 1/2 Ag/Ab, anti-ŽTLV I/II, anti-HCV, HCV Ag/Ab, HBsAg, anti-HBc

 

 

anti-ŽIV 1/2, ŽIV 1/2 Ag/Ab

Anti-ŽTLV-I/II

anti-ŽIV, ŽIV Ag/Ab

HBsAg

Anti-HBc

Diagnostinis jautris

Teigiami mėginiai

400 ŽIV-1

100 ŽIV-2

Be 40 ne B potipių mėginių, turėtų būti bent po 3 visų ŽIV/1 potipių mėginius

300 ŽTLV-I

100 ŽTLV-II

400 (teigiami mėginiai)

Įskaitant įvairiose infekcijos stadijose paimtus ir skirtingas antikūnų struktūras atitinkančius mėginius.

1–4 genotipai: > 20 kiekvieno genotipo mėginių (įskaitant ne a potipio 4 genotipo mėginius);

5: > 5 mėginiai;

6: jei nurodyta.

400

įskaitant svarstomus potipius

400

įskaitant kitų HBV žymenų vertinimą

Serokonversijos plokštelės

20 plokštelių

10 papildomų plokštelių (notifikuotoje įstaigoje ar pas gamintoją)

Nustatyti, kai bus galima

20 plokštelių

10 papildomų plokštelių (notifikuotoje įstaigoje ar pas gamintoją)

20 plokštelių

10 papildomų plokštelių (notifikuotoje įstaigoje ar pas gamintoją)

Nustatyti, kai bus įmanoma

Analitinis jautris

Standartai

 

 

 

0,130 TV/ml (PSO tarptautinis standartas: trečiasis tarptautinis standartas HBsAg, potipiai ayw1 ir adw2, B4 genotipas, NIBSC kodas: 12 iš 226)

 

Specifiškumas

Nepasirinkti donorai (įskaitant pirmą kartą duodančius kraujo)

5 000

5 000

5 000

5 000

5 000

Hospitalizuoti pacientai

200

200

200

200

200

Galimos kryžminės kraujo mėginių reakcijos (RF+, susiję virusai, nėščios moterys, t. t.)

100

100

100

100

100

▼M2



2  lentelė

NAM ŽIV 1, HCV, HBV, ŽTLV I/II tyrimai (kokybiniai ir kiekybiniai; nemolekulinis tipo nustatymas)

ŽIV1

HCV

HBV

ŽTLV I/II

Priimtinumo kriterijai

NAM

kokybiniai

kiekybiniai

kokybiniai

kiekybiniai

kokybiniai

kiekybiniai

kokybiniai

kiekybiniai

kiekybiniai nustatant ŽIV

kiekybiniai nustatant ŽIV

kiekybiniai nustatant ŽIV

Jautris

Aptikimo riba

Analitinio jautrumo riba (TV/ml; nustatytas PSO standartuose arba kalibruotose pamatinėse medžiagose)

Pagal EF patvirtinimo gairės (1): keletas ribinės koncentracijos praskiedimo serijų; statistinė analizė (pvz. Probit analizė) remiantis bent 24 replikacijomis; 95 % ribinės vertės apskaičiavimas

Aptikimo riba: kokybiniais tyrimais; Kiekybinio nustatymo riba: kalibruotų etaloninių preparatų praskiedimai (pusė log10 ar mažiau), mažesnės žemutinės kiekybinės ribos nustatymas, preciziškumas, tikslumas, „tiesinė“ matavimo skalė, „dinaminė skalė“. Turi būti parodytas pakartojamumas esant skirtingiems koncentracijos lygiams

Pagal EF patvirtinimo gairės (1): keletas ribinės koncentracijos praskiedimo serijų; statistinė analizė (pvz. Probit analizė) remiantis bent 24 replikacijomis; 95 % ribinės vertės apskaičiavimas

 

Pagal EF patvirtinimo gairės (1): keletas ribinės koncentracijos praskiedimo serijų; statistinė analizė (pvz. Probit analizė) remiantis bent 24 replikacijomis; 95 % ribinės vertės apskaičiavimas

 

Pagal EF patvirtinimo gairės (1): keletas ribinės koncentracijos praskiedimo serijų; statistinė analizė (pvz. Probit analizė) remiantis bent 24 replikacijomis; 95 % ribinės vertės apskaičiavimas

 

 

Genotipo/potipio nustatymas/kiekybinis veiksmingumo nustatymas

Mažiausiai 10 vieno potipio mėginių (kiek įmanoma)

Visų tinkamų genotipų/potipių, pageidautina pamatinių medžiagų (kiek įmanoma) praskiedimo serijos

Mažiausiai 10 vieno potipio mėginių (kiek įmanoma)

 

Kiek įmanoma (turima) genotipo kalibruotų pamatinių medžiagų

 

Kiek įmanoma (turima) genotipo kalibruotų pamatinių medžiagų

 

 

Ląstelių kultūrų supernatantai (gali pakeisti tiriant retus ŽIV-1 potipius)

Gali būti naudojami transkriptai ar plazmidės, kiekybiškai nustatomi įvairiais metodais

 

 

 

 

 

 

 

Pagal EF patvirtinimo gaires (1) kiek įmanoma naudoti kalibruotas potipio pamatines medžiagas; alternatyva galėtų būti in vitro transkriptai

 

Pagal EF patvirtinimo gaires (1) kiek įmanoma naudoti kalibruotas potipio pamatines medžiagas; alternatyva galėtų būti in vitro transkriptai

 

Pagal EF patvirtinimo gaires (1) kiek įmanoma naudoti kalibruotas potipio pamatines medžiagas; alternatyva galėtų būti in vitro transkriptai

 

Pagal EF patvirtinimo gaires (1) kiek įmanoma naudoti kalibruotas potipio pamatines medžiagas; alternatyva galėtų būti in vitro transkriptai

 

 

Diagnostinis neigiamų mėginių specifiškumas

500 kraujo donorų

100 kraujo donorų

500 kraujo donorų

 

500 kraujo donorų

 

500 pavienių kraujo davinių

 

 

Galimi kryžminio reagavimo žymenys

Tinkamo tyrimo plano įrodymai (pvz., sekų palyginimas) ir (arba) bent 10 žmogaus retroviruso atžvilgiu teigiamų mėginių (pvz., ŽTLV) tyrimas

Kokybiniais tyrimais

Tyrimų planas ir (arba) bent 10 žmogaus flaviviruso atžvilgiu teigiamų mėginių (pvz., HGV, YFV) tyrimas

 

Tyrimų planai ir (arba) bent 10 kitų DNR virusų atžvilgiu teigiamų mėginių tyrimas

 

Tyrimų planai ir (arba) bent 10 žmogaus retroviruso atžvilgiu teigiamų mėginių (pvz., HIV) tyrimas

 

 

Atsparumas

 

Kokybiniais tyrimais

 

 

 

 

 

 

 

Kryžminis užterštumas

Bent 5 tyrimai naudojant besikeičiančius stipriai teigiamus (žinomus kaip pasireiškiančius natūraliai) ir neigiamus mėginius

 

Bent 5 tyrimai naudojant besikeičiančius stipriai teigiamus (žinomus kaip pasireiškiančius natūraliai) ir neigiamus mėginius

 

Bent 5 tyrimai naudojant besikeičiančius stipriai teigiamus (žinomus kaip pasireiškiančius natūraliai) ir neigiamus mėginius

 

Bent 5 tyrimai naudojant besikeičiančius stipriai teigiamus (žinomus kaip pasireiškiančius natūraliai) ir neigiamus mėginius

 

 

Slopinimas

►C2  Vidinė kontrolė, pageidautina tikrinti visą NAM procedūrą ◄

 

Vidinė kontrolė, pageidautina tikrinti visą NAM procedūrą

 

Vidinė kontrolė, pageidautina tikrinti visą NAM procedūrą

 

Vidinė kontrolė, pageidautina tikrinti visą NAM procedūrą

 

 

Visos sistemos blogo veikimo rodiklis, dėl kurio gaunami tariamai neigiami rezultatai

Bent 100 mėginių viruso koncentracija lygi 3 x 95 % teigiamos ribinės koncentracijos

 

Bent 100 mėginių viruso koncentracija lygi 3 x 95 % teigiamos ribinės koncentracijos

 

Bent 100 mėginių viruso koncentracija lygi 3 x 95 % teigiamos ribinės koncentracijos

 

Bent 100 mėginių viruso koncentracija lygi 3 x 95 % teigiamos ribinės koncentracijos

 

99 iš 100 tyrimų teigiami

(1)   

Europos farmakopėjos gairės.

Pastabos: Priimtinumo kriterijai taikomi sąvokai „Visos sistemos blogo veikimo rodiklis, nulemiantis tariamai neigiamus rezultatus“ yra 99/100 teigiamų tyrimų.

Kiekybinis NAM tyrimas atliekamas bent 100 teigiamų mėginių, atitinkančių įprastas naudotojų sąlygas (pvz., nebuvo išankstinės mėginių atrankos). Lygiagrečiai turi būti pradėtas rezultatų palyginimas su kita NAM tyrimų sistema.

Kokybinis NAM diagnostinio jautrumo tyrimas atliekamas naudojant bent 10 serokonversinių plokštelių. Lygiagrečiai turi būti pradėtas rezultatų palyginimas su kita NAM tyrimų sistema.

▼M5



3 lentelė

Greitieji tyrimai: anti-ŽIV 1/2, ŽIV 1/2 Ag/Ab, anti-HCV, HCV Ag/Ab, HBsAg, anti-HBc, anti-ŽTLV I ir II

 

 

anti-ŽIV 1/2, ŽIV 1/2 Ag/Ab

anti-HCV, HCV Ag/Ab

HBsAg

Anti-HBc

Anti-ŽTLV-I/II

Priimtinumo kriterijai

Diagnostinis jautris

Teigiami mėginiai

Tie patys kriterijai, kaip ir 1 lentelėje

Tie patys kriterijai, kaip ir 1 lentelėje

Tie patys kriterijai, kaip ir 1 lentelėje

Tie patys kriterijai, kaip ir 1 lentelėje

Tie patys kriterijai, kaip ir 1 lentelėje

Tie patys kriterijai, kaip ir 1 lentelėje

Serokonversijos plokštelės

Tie patys kriterijai, kaip ir 1 lentelėje

Tie patys kriterijai, kaip ir 1 lentelėje

Tie patys kriterijai, kaip ir 1 lentelėje

Tie patys kriterijai, kaip ir 1 lentelėje

Tie patys kriterijai, kaip ir 1 lentelėje

Tie patys kriterijai, kaip ir 1 lentelėje

Diagnostinis specifiškumas

Neigiami mėginiai

1 000 kraujo davinių

1 000 kraujo davinių

1 000 kraujo davinių

1 000 kraujo davinių

1 000 kraujo davinių

≥ 99 %

(Anti-HBc: ≥96 %)

200 klinikinių mėginių

200 klinikinių mėginių

200 klinikinių mėginių

200 klinikinių mėginių

200 klinikinių mėginių

200 nėščių moterų mėginių

200 nėščių moterų mėginių

200 nėščių moterų mėginių

 

200 nėščių moterų mėginių

100 galinčių trukdyti mėginių

100 galinčių trukdyti mėginių

100 galinčių trukdyti mėginių

100 galinčių trukdyti mėginių

100 galinčių trukdyti mėginių



4 lentelė

Patvirtinamieji ir papildomi tyrimai: anti-ŽIV 1/2, ŽIV 1/2 Ag/Ab, anti-ŽTLV I ir II, anti-HCV, HCV Ag/Ab, HBsAg

 

 

anti-ŽIV 1/2, ŽIV 1/2 Ag/Ab patvirtinamieji tyrimai

anti-ŽTLV-I ir II patvirtinamieji tyrimai

anti-HCV, HCV Ag/Ab papildomi tyrimai

HbsAg patvirtinamieji tyrimai

Priimtinumo kriterijai

Diagnostinis jautris

Teigiami mėginiai

200 ŽIV-1 ir 100 ŽIV-2

Įskaitant įvairiose infekcijos stadijose paimtus ir skirtingas antikūnų struktūras atitinkančius mėginius.

200 ŽTLV-I ir 100 ŽTLV-II

300 HCV (teigiami mėginiai)

Įskaitant įvairiose infekcijos stadijose paimtus ir skirtingas antikūnų struktūras atitinkančius mėginius.

1–4 genotipai: > 20 mėginių (įskaitant ne a potipio 4 genotipo mėginius);

5 genotipas: > 5 mėginiai;

6 genotipas: jei yra.

300 HBsAg

Įskaitant įvairiose infekcijos stadijose paimtus mėginius

20 „stipriai teig.“ mėginių (> 26 TV/ml); 20 ribinės vertės mėginių

Teisingas teigiamų (arba neaiškių), ne neigiamų mėginių nustatymas

Serokonversijos plokštelės

15 serokonversijos plokštelių / žemo titro plokštelės

 

15 serokonversijos plokštelių / žemo titro plokštelės

15 serokonversijos plokštelių / žemo titro plokštelės

 

Analitinis jautris

Standartai

 

 

 

Trečiasis tarptautinis standartas HBsAg, potipiai ayw1 ir adw2, B4 genotipas, NIBSC kodas: 12 iš 226

 

Diagnostinis specifiškumas

Neigiami mėginiai

200 kraujo davinių

200 kraujo davinių

200 kraujo davinių

10 tariamai teigiamų mėginių, gautų atliekant pirminio tyrimo veiksmingumo vertinimą (1).

Nėra tariamai teigiamų rezultatų/ (1) nėra neutralizacijos

200 klinikinių mėginių, įskaitant nėščių moterų mėginius

200 klinikinių mėginių, įskaitant nėščių moterų mėginius

200 klinikinių mėginių, įskaitant nėščių moterų mėginius

50 galinčių trukdyti mėginių, įskaitant mėginius, kurių rezultatai, atlikus kitus patvirtinamuosius tyrimus, nėra aiškūs

50 galinčių trukdyti mėginių, įskaitant mėginius, kurių rezultatai, atlikus kitus patvirtinamuosius tyrimus, nėra aiškūs

50 galinčių trukdyti mėginių, įskaitant mėginius, kurių rezultatai, atlikus kitus patvirtinamuosius tyrimus, nėra aiškūs

50 galinčių trukdyti mėginių

(1)   

Priimtinumo kriterijai: nėra neutralizacijos atliekant HbsAg patvirtinantį tyrimą.

▼M4



5  lentelė

ŽIV 1 antigenas, ŽIV Ag/Ab, HCV antigenas, HCV Ag/Ab

 

ŽIV-1 antigeno ir ŽIV Ag/Ab tyrimai

HCV antigeno ir HCV Ag/Ab tyrimai

Priimtinumo kriterijai

Diagnostinis jautris

Teigiami mėginiai

50 ŽIV-1 Ag teigiami

50 ląstelių kultūrų supernatantų, įskaitant skirtingus ŽIV-1 potipius ir ŽIV-2

25 HCV šerdies antigeno ir (arba) HCV RNR atžvilgiu teigiami, bet anti-HCV atžvilgiu neigiami mėginiai, apimantys HCV 1–6 genotipus (jeigu tam tikro genotipo nėra, tai pagrindžiama)

Žr. 3.1.8 dalyje nustatytą bendrąjį principą.

Serokonversijos plokštelės (1)

20 serokonversijos plokštelių / žemo titro plokštelės

20 serokonversijos plokštelių / žemo titro plokštelės

 

Analitinis jautris

Standartai

ŽIV-1 p24 antigenas, 1-asis tarptautinis pamatinis reagentas, NIBSC kodas: 90/636

HCV šerdies antigeno aptikimo riba tiriama skiedžiant PSO tarptautinį HCV šerdies antigeno aptikimo standartą atitinkančią medžiagą: (HCV šerdies antigeno produkto kodas: PEI 129096/12)

ŽIV-1 p24 antigenui: ≤ 2 TV/ml

Diagnostinis specifiškumas

 

200 kraujo davinių

200 klinikinių mėginių

50 galinčių trukdyti mėginių

200 kraujo davinių, 200 klinikinių mėginių, 50 galinčių trukdyti mėginių

>99,5 % po neutralizavimo arba, jeigu nėra neutralizavimo tyrimo, – galutinai apsisprendus dėl mėginio statuso pagal 3.1.5 dalyje nustatytus bendruosius principus

(1)   

Iš viso jungtiniams Ag/Ab tyrimams (nurodytiems 1 ir 5 lentelėse) įvertinti reikia ne daugiau kaip 30 serokonversijos plokštelių.

▼M2



6  lentelė

Serotipo ir genotipo nustatymo tyrimai HCV

 

HCV serotipo ir genotipo nustatymo tyrimai

Priimtinumo kriterijai

Diagnostinis jautris

Teigiami mėginiai

200 (teigiami mėginiai)

Įskaitant įvairių infekcijos stadijų ir skirtingas antikūnų struktūras atitinkančius mėginius.

1–4 genotipai: > 20 mėginių genotipui (įskaitant ne a potipio 4 genotipo mėginius);;

5: > 5 mėginiai;

6: jei nurodyta.

≥ 95 % serotipas ir genotipas atitinka

> 95 % genotipas ir sekos nustatymas atitinka

Diagnostinis specifiškumas

Neigiami mėginiai

100

 



7  lentelė

HBV žymenys: anti-HBs, anti-HBc, IgM, anti-HBe, HBeAg

 

Anti-HBc

Anti-HBc IgM

Anti-HBe

HBeAg

Priimtinumo kriterijai

Diagnostinis jautris

Teigiami mėginiai

100 paskiepytų

200

200

200

> 98 %

100 natūraliai infekuotų asmenų

Įskaitant įvairių infekcijos stadijų (ūmi/lėtinė) mėginius

Priimtinumo kriterijai turėtų būti taikomi tik ūmios infekcijos stadijos metu paimtiems mėginiams

Įskaitant įvairių infekcijos stadijų (ūmi/lėtinė) mėginius

Įskaitant įvairių infekcijos stadijų (ūmi/lėtinė) mėginius

Serokonversijos plokštelės

10 po to atliktų arba anti-HBs serokonversijų

Kai yra

 

 

 

Analitinis jautris

Standartai

PSO 1-asis tarptautinis pamatinis preparatas NIBSC Jungtinė Karalystė

 

 

Hbe – Refernzantigen 82; PEI Vokietija

Anti-HBs < 10TV/ml

Diagnostinis specifiškumas

Neigiami mėginiai

500 kraujo davinių

200 kraujo davinių

200 kraujo davinių

200 kraujo davinių

≥ 98 %

Įskaitant klinikinius mėginius

200 klinikinių mėginių

200 klinikinių mėginių

200 klinikinių mėginių

50 galinčių trukdyti mėginių

50 galinčių trukdyti mėginių

50 galinčių trukdyti mėginių

50 galinčių trukdyti mėginių



8  lentelė

HDV žymenys: anti-HDV, anti-HDV IgM, delta antigenas

 

Anti-HDV

Anti-HDV IgM

Delta antigenas

Priimtinumo kriterijai

Diagnostinis jautris

Teigiami mėginiai

100

50

10

≥ 98 %

Nurodantys HBV žymenys

Nurodantys HBV žymenys

Nurodantys HBV žymenys

Diagnostinis specifiškumas

Neigiami mėginiai

200

200

200

≥ 98 %

Įskaitant klinikinius mėginius

Įskaitant klinikinius mėginius

Įskaitant klinikinius mėginius

50 galinčių trukdyti mėginių

50 galinčių trukdyti mėginių

50 galinčių trukdyti mėginių



9  lentelė

Kraujo grupių antigenai ABO, Rh ir Kell kraujo grupių sistemose

 

1

2

3

Specifiškumas

Tyrimų skaičius rekomenduojamam metodui

Bendras tirtinų mėginių skaičius pradiniam produktui

Bendras tirtinų mėginių skaičius naujai sudėčiai ar naudojant gerai žinomus reagentus

Anti-AB01 (anti-A), anti-ABO2 (anti-B), anti-ABO3 (anti-A,B)

500

3 000

1 000

Anti-RH1 (anti-D)

500

3 000

1 000

Anti-RH2 (anti-C), anti-RH4(anti-c),anti-RH3(anti-E)

100

1 000

200

Anti-RH5 (anti-e)

100

500

200

Anti-KEL1 (anti-K)

100

500

200

Priimtinumo kriterijai

Su visais pirmiau minėtais reagentais gaunami palyginami rezultatai naudojant žinomus reagentus, veikiančius tinkamai atsižvelgiant į žinomą prietaiso reaktyvumą. Žinomus reagentus, dėl kurių paraiška ar naudojimo paskirtis buvo pakeista ar išplėsta, reikėtų papildomai ištirti pagal 1 stulpelyje nurodytus reikalavimus (pirmiau).

Anti-D reagentų veikimo vertinimas apima tyrimus prieš silpno RH1 (D) ir dalinio RH1 (D) mėginius, priklausomai nuo numatomos produkto naudojimo paskirties.

Kategorijos

Klinikiniai mėginiai

:

10 % tirtos populiacijos

Naujagimių mėginiai

:

> 2 % tirtos populiacijos

ABO mėginiai

:

> 40 % A, B teigiami

„silpnas D“

:

> 2 % RH1 (D) teigiamų mėginių

10    lentelė

Reagentų ir iš reagentų pagamintų gaminių kraujo grupių antigenams ABO, Rh ir Kell kraujo grupių sistemose nustatyti partijos išleidimo kriterijai

Kiekvienam reagentui taikomi specifiškumo tyrimo reikalavimai

1.    Tyrimo reagentai



Kraujo grupei nustatyti skirti reagentai

Minimalus tirtinų kontrolinių ląstelių skaičius

 

Teigiama reakcija

 

Neigiama reakcija

 

A1

A2B

Ax

 

 

B

0

 

Anti-ABO1 (anti-A)

2

2

2  (*1)

 

2

2

 

 

B

A1B

 

 

A1

0

 

Anti-ABO2 (anti-B)

2

2

 

 

2

2

 

 

A1

A2

Ax

B

0

 

 

Anti-ABO3 (anti-A,B)

2

2

2

2

4

 

 

 

R1r

R2r

Silpnas D

 

r’r

r’r

rr

Anti-RH1 (anti-D)

2

2

2  (*1)

 

1

1

1

 

R1R2

R1r

r’r

 

R2R2

r’r

rr

Anti-RH2 (anti-C)

2

1

1

 

1

1

1

 

R1R2

R1r

r’r

 

R1R1

 

 

Anti-RH4 (anti-c)

1

2

1

 

3

 

 

 

R1R2

R2r

r’r

 

R1R1

r’r

rr

Anti-RH3 (anti-E)

2

1

1

 

1

1

1

 

R1R2

R2r

r’r

 

R2R2

 

 

Anti-RH5 (anti-e)

2

1

1

 

3

 

 

 

Kk

 

 

 

kk

 

 

Anti-KEL1 (anti-K)

4

 

 

 

3

 

 

(*1)   

Tik taikant rekomenduojamus metodus, kai reaktyvumas šių antigenų atžvilgiu yra žinomas.

Pastaba: Polikloniniai reagentai turi būti tiriami naudojant platesnę ląstelių skalę, siekiant patvirtinti specifiškumą ir užtikrinti, kad nėra nepageidaujamų teršiančių antikūnų.

Priimtinumo kriterijai:

Kiekvienoje reagentų partijoje turi būti parodyti neabejotinai teigiami arba neigiami rezultatai, taikant visus rekomenduojamus metodus pagal rezultatus, gautus atsižvelgiant į veikimo vertinimo duomenis.

2.    Kontrolinės medžiagos (eritrocitai)

Taikant žinomą prietaisą, reikėtų patvirtinti eritrocitų, naudojamų kontroliuojant pirmiau išvardytus kraujo grupių nustatymo reagentus, fenotipą.

▼M3



11 lentelė

Atrankinės patikros kraujo tyrimai, skirti Creutzfeldt-Jakob ligos atmainai (vCJD) nustatyti

 

Medžiaga

Mėginių skaičius

Priimtinumo kriterijai

Analitinis jautris

vCJD užkrėstų smegenų pavyzdžiai žmogaus plazmoje (PSO nuorodos nr. NHBY0/0003)

24 mėginiai, paimti iš kiekvieno iš trijų medžiagos (WHO Nr. NHBY0/0003) skiedinių

(1×104, 1×105, 1×106)

23 mėginiai iš 24 nustatyti:

1×104

vCJD užkrėstos blužnies pavyzdžiai žmogaus plazmoje (10 % blužnies homogenato, NIBSC nuorodos nr. NHSY0/0009)

24 mėginiai, paimti iš kiekvieno iš trijų medžiagos (NIBSC Nr. NHSY0/0009) skiedinių

(1×10, 1×102, 1×103)

23 mėginiai iš 24 nustatyti:

1×104

Diagnostinis jautris

A)  Tinkamų gyvūnų modelių mėginiai

Kuo daugiau mėginių (tiek, kiek pagrįstai įmanoma gauti ir surinkti), o mažiausiai – 10

90  %

B)  Žmonių, kuriems kliniškai pasireiškė vCJD, mėginiai

Kuo daugiau mėginių (tiek, kiek pagrįstai įmanoma gauti ir surinkti), o mažiausiai – 10

90  %

Tik tuo atveju, jei neįmanoma gauti 10 mėginių:

— ištirtų mėginių skaičius gali būti nuo 6 iki 9

— visi turimi mėginiai turi būti ištirti

ne daugiau nei vienas tariamai neigiamas rezultatas

Analitinis specifiškumas

Galimos kryžminės kraujo ėminių reakcijos

100

 

Diagnostinis specifiškumas

Normalios žmogaus plazmos pavyzdžiai iš vietovės, kurioje nustatyta nedaug GSE atvejų

5 000

ne mažiau nei 99,5 %

Top