Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52006PC0778

    Pasiūlymas Europos parlamento ir Tarybos reglamentas dėl augalų apsaugos produktų statistikos {SEK(2006) 1623} {SEK(2006) 1624}

    /* KOM/2006/0778 galutinis - COD 2006/0258 */

    52006PC0778

    Pasiūlymas Europos parlamento ir Tarybos reglamentas dėl augalų apsaugos produktų statistikos {SEK(2006) 1623} {SEK(2006) 1624} /* KOM/2006/0778 galutinis - COD 2006/0258 */


    [pic] | EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA |

    Briuselis, 11.12.2006

    KOM(2006) 778 galutinis

    2006/0258 (COD)

    Pasiūlymas

    EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS

    dėl augalų apsaugos produktų statistikos

    (pateikta Komisijos){SEK(2006) 1623}{SEK(2006) 1624}

    AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

    1) PASIŪLYMO APLINKYBĖS

    1.1. Pasiūlymo pagrindas ir tikslai

    Stebint su pesticidų naudojimu susijusį pavojų, ypač su augalų apsaugos produktais susijusį pavojų aplinkai, reikalingi atitinkami rodikliai; Todėl siekdamos nustatyti tokius rodiklius valstybės narės, Europos Komisija ir Ekonominio bendradarbiavimo plėtros organizacija (EBPO) atliko parengiamąjį tyrimą. Rizikos rodiklius galima apskaičiuoti tik remiantis tinkamais duomenimis, pavyzdžiui duomenimis apie pesticidų naudojimą, tačiau ekspertai išreiškė susirūpinimą dėl galimybės naudotis tokiais duomenimis, jų skaidrumo, tinkamumo ir patikimumo.

    Europos Parlamentas ir Taryba, priėmę sprendimą Nr. 1600/2002/EB, kuriame nustatoma šeštoji Bendrijos aplinkosaugos veiksmų programa (6AVP), pripažino, kad pesticidų poveikis žmogaus sveikatai ir aplinkai (ypač žemės ūkyje naudojamų augalų apsaugos produktų) turi būti dar labiau mažinamas. Jie pabrėžė, kad būtina siekti tvaresnio pesticidų naudojimo ir kvietė žymiai sumažinti pesticidų keliamą pavojų bei jų naudojimo pasėlių apsaugai apimtį.

    Komisija savo komunikate „Tausiojo pesticidų naudojimo teminės strategijos link“[1] Tarybai, Europos Parlamentui ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui pripažino, kad reikalinga išsami, suderinta ir šiuolaikinius standartus atitinkanti statistika apie pesticidų pardavimą ir naudojimą Bendrijos lygmeniu, ir pasiūlė nustatyti atitinkamus privalomuosius reikalavimus per du metus nuo teminės strategijos priėmimo ir taip įtvirtinti dabartinį duomenų apie pesticidų naudojimą rinkimo darbą.

    Šio reglamento reikalavimu rinkti privalomus duomenis iš esmės siekiama užtikrinti, kad visose valstybėse narėse būtų renkami palyginami duomenys ir būtų galima apskaičiuoti suderintus rizikos rodiklius bei įvertinti visoje Bendrijoje padarytą pažangą tausiojo augalų apsaugos produktų naudojimo srityje.

    1.2. Bendrosios aplinkybės

    Pagal 6AVP Tausiojo pesticidų naudojimo teminę strategiją siekiama sumažinti pesticidų įtaką žmonių sveikatai ir aplinkai ir apskritai tvariau naudoti pesticidus bei ženkliai sumažinti jų keliamą pavojų, bet tuo pačiu metu užtikrinant ir būtiną pasėlių apsaugą. Atsižvelgiant į tai, kad teisės aktų sistemoje daugiausiai dėmesio skiriama pesticidų naudojimo laiko pradžiai ir pabaigai, t. y. leidimams pateikti augalų apsaugos produktus į rinką ir jų likučių maiste bei pašaruose kontrolei, teminė strategija skirta papildyti dabartinę teisinę sistemą, kurioje dėmesys skiriamas augalų apsaugos produkto naudojimo stadijai.

    Vienas aiškiai nustatytas teminės strategijos tikslas yra sukurti skaidrią pažangos ataskaitos ir priežiūros sistemą, įskaitant atitinkamų rodiklių rengimą. Šiuo tikslu Komisija pasiūlė sukurti atitinkamus privalomuosius reikalavimus per dvejus metus po teminės strategijos priėmimo, taip įtvirtinant dabartinį duomenų apie pesticidų naudojimą rinkimo darbą.

    Komisija taip pat peržiūrėjo galiojančius teisės aktus dėl augalų apsaugos produktų pateikimo į rinką ir pesticidų likučių, išanalizavo ir pasiūlė teminę strategiją palaikančių priemonių rinkinį bei parėmė mokslo programą, skirtą pesticidų keliamo pavojaus aplinkai suderintų rodiklių kūrimui (HAIR).

    Kadangi akivaizdūs palyginti naujų teisės aktų dėl biocidų[2] rezultatai bus matomi tik po 2006 m. (kai bus baigtas pirmasis veikliųjų medžiagų naudojimo biocidiniuose produktuose vertinimas) kol kas nei Komisija, nei dauguma valstybių narių nežino arba neturi pakankamai patirties siūlyti tolesnes priemonės dėl biocidų. Todėl teminės strategijos ir šio pasiūlymo taikymo sritis ribojama ir taikoma tik augalų apsaugos produktams. Tačiau abi taikymo sritys ateityje gali būti išplėstos, jei bus nuspręsta, kad biocidams reikalingos panašios priemonės.

    1.3. Pasiūlymo srityje taikomos nuostatos

    2005 m. vasario 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 396/2005 dėl didžiausių pesticidų likučių kiekių augalinės ir gyvūninės kilmės maiste ir pašaruose ar ant jų ir iš dalies keičiantis Tarybos direktyvą 91/414/EEB[3]

    2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 852/2004 dėl maisto produktų higienos[4], ypač I priedo A dalies 9 punktas, kuriame augalinius produktus gaminantys ar jų derlius nuiminėjantys maisto tvarkymo subjektai įpareigojami saugoti įrašus, susijusius su augalų apsaugos produktų arba biocidų naudojimu.

    2000 m. spalio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2000/60/EB, nustatanti Bendrijos veiksmų vandens politikos srityje pagrindus[5]

    Šiuo metu peržiūrima[6] 1991 m. liepos 15 d. Tarybos direktyva 91/414/EEB dėl augalų apsaugos produktų pateikimo į rinką[7].

    1.4. Derėjimas su kitomis Sąjungos politikos sritimis ir tikslais

    Atsižvelgiant į 6AVP šis reglamentas dėl augalų apsaugos produktų statistikos turi būti laikomas pagrindine visos Komisijos pasiūlytos teminės strategijos dalimi, kuri apima įvairias praktinio pesticidų naudojimo priemones ir sistemingesnį duomenų apie pesticidus rinkimą [8] Šios strategijos ašis yra Europos Parlamento ir Tarybos direktyva, nustatanti Bendrijos veiksmų pagrindus siekiant tausiojo pesticidų naudojimo[9] Siekdama sudaryti galutinį šį teisės aktų rinkinį Komisija Europos Parlamentui ir Tarybai pasiūlė peržiūrėti direktyvą 91/414/EEB.

    2) KONSULTAVIMASIS SU SUINTERESUOTOSIOMIS ŠALIMIS IR POVEIKIO VERTINIMAS

    2.1 Konsultacijos su suinteresuotosiomis šalimis

    2.1.1. Konsultacijų metodai, pagrindiniai tiriamieji sektoriai ir bendras respondentų apibūdinimas

    Dėl komunikate „Tausiojo pesticidų naudojimo teminės strategijos link“ pasiūlytų įvairių priemonių buvo išsamiai konsultuotasi su visuomene (buvo pradėta 2002 m. liepos – gruodžio mėn. nuo konsultacijų su suinteresuotosiomis šalimis). Europos institucijų nuomonė buvo pateikta 2003 m. balandžio mėn.

    Po to nuo 2004 m. gruodžio mėn. iki 2005 m. sausio mėn. buvo surengta konsultacija internetu apie įvairių pasiūlytų priemonių poveikio vertinimo ataskaitą.

    Galiausiai nuo 2005 m. kovo 17 d. iki gegužės 12 d. vykusioje atviroje konsultacijoje internetu Komisija sulaukė 1772 atsakymų. Rezultatai paskelbti internete adresu http://ec.europa.eu/environment/ppps/home.htm

    Konkrečios priemonės dėl pesticidų statistikos buvo aptartos su valstybėmis narėmis Statistikos programų komitete (SPC) ir Pesticidų statistikos ekspertų grupėje 2004 m. rugsėjo – 2006 m. gegužės mėn.

    2.1.2. Atsakymų santrauka ir kaip į juos buvo atsižvelgta

    Konsultuojantis dėl teminės strategijos, Europos Parlamentas pabrėžė, kad duomenis būtina rinkti suderintai, o informacija apie kiekvieną veikliąją sudedamąją dalį turi būti skelbiama viešai. Siekdama padėti parengti tinkamus rodiklius, atsižvelgiant į konkrečius augalų apsaugos produktų keliamus pavojus ir nacionalines grėsmės mažinimo priemones, Taryba paragino Komisiją sukurti sistemą, kuri padėtų rengti palyginamą statistiką apie augalų apsaugą. Anot Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto, naudotojų teikiama informacija turėtų būti tokia, kad jiems patiems būtų naudinga rinkti tokią informaciją produkcijos atžvilgiu.

    Be kitų suinteresuotųjų šalių, pramonės atstovai ir ūkininkai baiminosi, kad surinktų duomenų nauda tikriausiai nepateisins labai išplėstos privalomųjų duomenų rinkimo sistemos naštos ir administracinių pastangų. Aplinkosaugos NVO atstovai prašė įpareigoti pesticidų platintojus ir naudotojus vesti privalomąją apskaitą. Visos kitos suinteresuotosios šalys pritarė, kad rodikliai būtų sudaromi kaip būtina pažangos matavimo priemonė. Pasiūlymai dėl pesticidų pardavimo ir naudojimo duomenų rinkimo susilaukė plataus visuomenės pritarimo.

    Konsultuojantis dėl siūlomojo reglamento, valstybės narės bendrai sutiko, kad reikia labiau suderintos pesticidų naudojimo statistikos. Jos taip pat pabrėžė, kad būtina atkreipti dėmesį siekiant suderintų rezultatų ir akcentavo, kad joms būtų suteikta pakankamai laisvės sprendžiant, kaip rinkti reikalingą informaciją. Taip pat buvo akcentuojama, kad nauja našta turėtų būti kuo mažesnė, o prioritetai nustatomi pagal ribotus išteklius. Jei įmanoma, naujieji statistiniai reikalavimai turėtų būti derinami juos mažinant kitose srityse. Taip pat buvo svarstoma nacionalinių duomenų apie pesticidų naudojimą perdavimo Komisijai bei nacionalinių veiksmų planų ataskaitų, kuriose rizika vertinama remiantis suderintais rodikliais, svarba ir nauda. Valstybės narės buvo kviečiamos dalyvauti Statistikos programų komiteto darbe įgyvendinant reglamentą ir nustatant kokybės kriterijus.

    2.2. Tiriamųjų duomenų rinkimas ir naudojimas

    2.2.1. Susijusios mokslo ir (arba) tiriamųjų duomenų sritys

    Komisijos pasiūlyme iš esmės remiamasi Pesticidų statistikos ekspertų grupės tiriamaisiais duomenimis. Taip pat remtasi pagal techninį veiksmų planą žemės ūkio statistinių duomenų tobulinimui (TAPAS) 1999–2004 m. įgyvendintų 30 bandomųjų projektų ir 2005 m. naujose valstybėse narėse ir narystės siekiančiose valstybėse įgyvendintų 10 projektų pagal 2002 m. daug naudos gavėjų apimančią Phare programą dėl bendradarbiavimo teikiant statistinius duomenis patirtimi.

    2.2.2. Naudoti metodai

    Bendrosios statistikos rengimo taisyklės yra apibrėžtos pagal Pesticidų statistikos ekspertų grupės parengtos ir 2002 m. Komisijos išleistos „Pesticidų naudojimo žemės ūkyje ir sodininkystėje statistikos rengimo gairės“, kurios vėliau buvo patobulintos remiantis TAPAS ir PHARE bandomųjų projektų patirtimi.

    2.2.3. Pagrindinės organizacijos ir (arba) ekspertai, su kuriais konsultuotasi

    Pesticidų statistikos ekspertų grupė yra įgaliota Statistikos programų komiteto, o ją sudaro valstybių narių statistikos institucijų, žemės ūkio ministerijų, aplinkos apsaugos arba visuomenės sveikatos, augalų apsaugos tarnybų arba augalų apsaugos mokslinių tyrimų centrų atstovai.

    2.2.4. Gautų ir panaudotų patarimų santrauka

    Šis pasiūlymas buvo keletą kartų aptartas su Pesticidų statistikos ekspertų grupe ir jame įtraukta dauguma grupės rekomendacijų, iš esmės siekiant užtikrinti suderintų ir palyginamų duomenų rengimą, sudarant valstybėms narėms lanksčias sąlygas ir užtikrinant, kad ši statistika atitiktų teminės strategijos tikslus.

    2.2.5. Mokslinio tikrumo lygis

    Kadangi rengiant pasiūlymą dalyvavo augalų apsaugos produktų ekspertai ir statistikos specialistai, garantuojamas aukštas šio pasiūlymo mokslinio tikrumo lygis.

    2.2.6. Ekspertų patarimų viešo paskelbimo priemonės

    Visi susitikimų dokumentai, gairės ir suderinti klausimynai yra pateikti nemokamame CIRCA tinklalapyje: http://forum.europa.eu.int/Public/irc/dsis/pip/library.

    2.3. Poveikio vertinimas

    Teminės strategijos poveikio vertinime, kuris buvo baigtas 2004 m. lapkričio mėn., buvo aptartos šios pesticidų pardavimo ir naudojimo duomenų rinkimo politikos įgyvendinimo galimybės:

    1 variantas: Duomenų rinkimas apie naudojimą privalomas pramonės atstovams ir platintojams, o profesionalūs naudotojai duomenis renka savanoriškai.

    2 variantas: Privalomas duomenų apie pardavimą ir naudojimą rinkimas ir Bendrijos atitikties programos sudarymas.

    3 variantas: Rekomenduoti rinkti duomenis apie naudojimą iš platintojų ir naudotojų.

    4 variantas: Nesiimti jokių veiksmų.

    Palyginus skirtingas galimybes paaiškėjo, kad grynasis ekonominis poveikis, nusprendus nesiimti jokių veiksmų, būtų nuo 0 milijono eurų per metus, pasirinkus 3-iąjį variantą, iki 0–7 milijonų eurų per metus, pasirinkus 1-ąjį variantą, 1–12 milijonų eurų per metus ir pasirinkus 2-ąjį variantą, 3–15 milijonų eurų per metus. Socialinis poveikis ir naujų darbo vietų kūrimas buvo lygiavertis pasirinkus 1 ir 2 variantą. Pagrindinis nustatytas 1 ir 2 variantų skirtumas buvo gautų duomenų kokybė. Antrasis variantas iš tikrųjų geriausiai atitinka teminės strategijos tikslą sukurti duomenų pateikimo sistemą siekiant įvertinti pesticidų naudojimo pavojų. Galiausiai buvo rekomenduojama rinktis privalomąjį duomenų apie pardavimą ir naudojimą rinkimą ir sudaryti Bendrijos atitikties programą, kadangi pagal kelių valstybių narių atliktus atvejų tyrimus apskaičiuotas ekonominis poveikis būtų nedidelis, o tikslius ir patikimus duomenis apie augalų apsaugos produktų naudojimą galima būtų rinkti greitai ir ekonomiškai. Paskaičiuota, kad bendras labai tikslių Bendrijos lygiu privalomųjų duomenų rinkimo grynasis finansinis poveikis sudarytų 15 milijonų eurų per metus. Tokia priemonė daugiausiai atsilieptų institucijoms (papildoma 9 milijonų eurų per metus našta), o papildoma pramonės tikslesnių duomenų apie pardavimą rinkimo kaina gali siekti 2 milijonus eurų per metus. Apskaičiuotas ekonominis poveikis naudotojams (daugiausiai ūkininkams) sudarytų 4 milijonus eurų per metus, nes privalomasis duomenų rinkimas pareikalautų didelio jų indėlio.

    Komisija atliko darbo programoje pateiktą poveikio vertinimą, o ataskaitą galima rasti tinklalapyje adresu: http://ec.europa.eu/environment/ppps/home.htm.

    3) TEISINIAI PASIŪLYMO ASPEKTAI

    3.1. Siūlomų veiksmų santrauka

    Tam, kad būtų sukurta skaidri padarytos pažangos siekiant įgyvendinti strategijos tikslus (įskaitant tinkamų rodiklių sudarymą) stebėjimo ir ataskaitos sistema, būtina stiprinti ir derinti dabartinių duomenų rinkimą ir duomenų pateikimo sistemas bei pagrįsti jas teisiniais aktais.

    Siūlomame reglamente sudaroma teisinė sistema ir pateikiamos suderintos duomenų dėl augalų apsaugos produktų teikimo į rinką ir jų naudojimo rinkimo ir platinimo taisyklės. Valstybėms narėms visų pirma nurodoma:

    - duomenis rinkti reguliariai (duomenys apie pateikimą į rinką renkami kas metai, o duomenys apie naudojimą – kas penkeri metai);

    - Kaip rinkti duomenis, ar atliekant tipinius tyrimus, ar statistinius apskaičiavimus remiantis specialistų išvadomis arba modeliais, ar įpareigojant augalų apsaugos platintojus arba profesionalius naudotojus teikti ataskaitas, ar iš administracinių šaltinių, ar derinant visas išvardytas priemones;

    - kaip duomenis perduoti Komisijai.

    Jame taip pat Komisijai pavedama tobulinti kai kuriuos techninius aspektus ir nustatyti kokybės vertinimo kriterijus bei duomenų perdavimo formą.

    3.2. Teisinis pagrindas

    Bendrijos statistikos teisinis pagrindas yra numatytas 285 straipsnyje. Taryba, veikdama pagal bendro sprendimo procedūrą, priima priemones statistikai rengti, jeigu tai būtina vykdant Bendrijos veiklą. Šiame straipsnyje nustatomi Bendrijos statistikos rengimo reikalavimai ir reikalaujama laikytis nešališkumo, patikimumo, objektyvumo, mokslinio nepriklausomumo, išlaidų efektyvumo ir statistikos duomenų konfidencialumo principų.

    3.3. Subsidiarumo principas

    Valstybės narės negali pačios iki galo įgyvendinti siūlomos veiklos uždavinių, t. y. negali rengti Bendrijos statistikos apie augalų apsaugos produktų pateikimą į rinką ir jų naudojimą. Šiuos tikslus geriau įgyvendinti Bendrijos lygiu remiantis Bendrijos teisės aktais, nes tik Komisija gali koordinuoti būtiną statistinės informacijos derinimą Bendrijos lygiu, tačiau valstybės narės gali organizuoti duomenų ir palyginamos statistikos apie augalų apsaugos produktus rinkimą. Todėl Bendrija gali patvirtinti šias priemones, vadovaudamasi subsidiarumo principu, numatytu Sutarties 5 straipsnyje.

    3.4. Proporcingumo principas

    Pasiūlymas atitinka proporcingumo principą dėl šios (-ių) priežasties (-čių).

    Atsižvelgiant į proporcingumo principą, šiuo reglamentu nesiekiama daugiau, nei yra būtina šiam tikslui įgyvendinti, ir jame nenumatyta jokių veiksmų, kurie nėra būtini siekiant šio tikslo.

    Susijusios išlaidos padidės ypač pirmajame įgyvendinimo etape ir daugiausia tose šalyse, kurios šiuo metu neatlieka augalų apsaugos produktų tyrimų arba toms šalims, kurioms reikia pritaikyti savo tyrimus pagal teisinius reikalavimus.

    Tačiau tokio poveikio mastas yra ribotas, kadangi buvo kruopščiai rengtasi laikantis išlaidų efektyvumo principo ir teisinių priemonių įgyvendinimo; šiame reglamente valstybės narėms suteikiama pakankamai daug laisvės renkantis priemones (įskaitant administracinius duomenis ir specialistų apskaičiavimus) bei pasirenkant duomenų rinkimo laiką. Taip valstybės narės gali atsižvelgti į nacionalinius reikalavimus arba patenkinti konkrečius nacionalinius interesus.

    Teminės strategijos poveikio vertinimas parodė, kad renkant labai tikslius privalomuosius duomenis galima pasiekti geriausių rezultatų duomenų palyginamumo ir sąveikos atžvilgiu (maksimaliai sumažinant išlaidas), kadangi ta pati informacija bus taikoma visuose informacijos rinkimo lygiuose.

    3.5. Priemonių pasirinkimas

    Siūlomos priemonės: Reglamentas.

    Kitos priemonės būtų netinkamos dėl toliau nurodytų priežasčių:

    Pripažįstama, kad Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas tinka didžiajai statistikos veiklos daliai, kur būtinas išsamus ir vienodas taikymas visoje Bendrijoje.

    Kaip pagrindinis teisės aktas reglamentas yra priimtinesnis už direktyvą, nes priešingai nei direktyva, reglamentu įstatymas įtvirtinamas visoje Bendrijoje taip užtikrinant, kad valstybės narės jį taikytų iki galo, o ne savo nuožiūra, ir tikslų siektų numatyta forma ir metodais. Be to, reglamentas taikomas tiesiogiai, o tai reiškia, kad jo nereikia perkelti į nacionalinę teisę, taip išvengiant direktyvų perkėlimo į nacionalinę teisę atidėliojimų, ir užtikrinant geresnius ir greitesnius įstatymus.

    Pasiūlymas, kurio nuoroda – 2006/ESTAT/006, yra įtrauktas į Komisijos darbo ir teisės aktų leidybos programą.

    4) POVEIKIS BIUDŽETUI

    Statistikos dėl augalų apsaugos produktų veikla bus finansuojama pagal 2003–2007 m. Bendrijos statistikos programą (Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas 2367/2002/EB) ir būsimąją 2008–2012 m. Bendrijos statistikos programą.

    5) EUROPOS EKONOMINĖ ERDVĖ

    Pasiūlytas aktas yra svarbus EEE ir todėl turi būti taikomas Europos Ekonominei Erdvei.

    2006/0258 (COD)

    Pasiūlymas

    EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS

    dėl augalų apsaugos produktų statistikos

    (Tekstas svarbus EEE)

    EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 285 straipsnio 1 dalį,

    atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą[10],

    atsižvelgdami į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę[11],

    atsižvelgdami į Regionų komiteto nuomonę[12],

    laikydamiesi Sutarties 251 straipsnyje nustatytos tvarkos,

    kadangi:

    1. 2002 m. liepos 22 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendime Nr. 1600/2002/EB, kuriame nustatoma šeštoji Bendrijos aplinkosaugos veiksmų programa[13], pripažįstama, kad pesticidų, ypač žemės ūkyje naudojamų augalų apsaugos produktų, poveikis žmogaus sveikatai ir aplinkai turi būti dar labiau mažinamas. Jame pabrėžiama, kad būtina siekti tvaresnio pesticidų naudojimo ir kvietė žymiai sumažinti pesticidų keliamą pavojų bei jų naudojimo pasėlių apsaugai apimtį.

    2. Komisija savo komunikate „Tausiojo pesticidų naudojimo teminės strategijos link“ [14] Tarybai, Europos Parlamentui ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui pripažino, kad reikalinga išsami, suderinta ir šiuolaikinius standartus atitinkanti statistika apie pesticidų pardavimą ir naudojimą Bendrijos lygmeniu. Tokia statistika reikalinga vertinant Europos Sąjungos tvarios plėtros politiką ir apskaičiuojant tinkamus pesticidų naudojimo keliamo pavojaus sveikatai ir aplinkai rodiklius.

    3. Suderinta ir palyginama Bendrijos statistika apie pesticidų pardavimą ir naudojimą yra būtina Bendrijos teisės aktams ir politikos kryptims, susijusioms su Tausiojo pesticidų naudojimo temine strategija, plėtoti bei stebėti.

    4. Kadangi akivaizdūs palyginti naujos 1998 m. vasario 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 98/8/EB dėl biocidinių produktų pateikimo į rinką[15] rezultatai bus matomi tik po 2006 m. (kai bus baigtas pirmasis veikliųjų medžiagų naudojimas biocidiniuose produktuose vertinimas) kol kas nei Komisija, nei dauguma valstybių narių nežino arba neturi pakankamai patirties siūlyti tolesnes priemonės dėl biocidų.Todėl šio reglamento taikymo sritis ribojama ir taikoma tik augalų apsaugos produktams, kuriems taikoma 1991 m. liepos 15 d. Tarybos direktyva 91/414/EEB dėl augalų apsaugos produktų pateikimo į rinką[16], pagal kurią sukaupta daug duomenų rinkimo patirties.

    5. Jei reikia, taikymo sritis vėliau gali būti išplėsta, kad būtų įtraukti biocidai. Kaip rodo daugiametė Komisijos patirtis dėl augalų apsaugos produktų pardavimo ir naudojimo duomenų rinkimo, renkant statistinius duomenis iš tiekėjų ir naudotojų būtina Bendrijos lygmeniu suderinta metodologija. Be to, siekiant apskaičiuoti tikslius rizikos rodiklius atsižvelgiant į Tausiojo pesticidų naudojimo teminę strategiją, statistika turi būti tiksli iki pat veikliųjų medžiagų lygmens.

    6. Be įvairių Tausiojo pesticidų naudojimo teminės strategijos poveikio vertinime įvertintų duomenų rinkimo galimybių, privalomasis duomenų rinkimas buvo rekomenduotas kaip geriausia galimybė, kadangi tai leistų greitai ir ekonomiškai kaupti tikslius ir patikimus duomenis apie augalų apsaugos produktų gamybą, platinimą ir naudojimą.

    7. Šiame reglamente nustatytos statistikos rengimo priemonės yra būtinos Bendrijos veiklos rezultatams pasiekti. Kadangi valstybės narės pačios negali iki galo įgyvendinti siūlomos veiklos uždavinių, t. y. negali sukurti Bendrijos statistikos apie augalų apsaugos produktų pateikimą į rinką ir jų naudojimą sistemos, būtina, kad reikalingos priemonės būtų priimtos Bendrijos lygmeniu laikantis subsidiarumo principo. Šis sprendimas neviršija to, kas reikalinga šiems tikslams pasiekti.

    8. 1997 m. vasario 17 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 322/97 dėl Bendrijos statistikos[17] yra orientacinis šio reglamento nuostatų pagrindas. Visų pirma jame reikalaujama laikytis nešališkumo, patikimumo, objektyvumo, mokslinio nepriklausomumo, išlaidų efektyvumo ir statistikos duomenų konfidencialumo principų.

    9. Būtina komercinės vertės duomenų konfidencialumo apsauga užtikrinama, be kitų priemonių, prieš skelbiant duomenis atitinkamai juos apibendrinant.

    10. Kad būtų užtikrinami palyginami rezultatai, augalų apsaugos statistika turėtų būti rengiama juos skirstant pagal konkrečią klasifikaciją, laikantis atitinkamos formos ir per nustatytą laikotarpį nuo ataskaitinių metų pabaigos, kaip nurodyta šio reglamento priede.

    11. Šiam reglamentui būtinos įgyvendinti priemonės turėtų būti priimtos pagal 1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimą 1999/468/EB, nustatantį Komisijos naudojimosi jai suteiktais įgyvendinimo įgaliojimais tvarką[18];

    12. Visų pirma Komisijai turėtų būti suteikti įgaliojimai nustatyti kokybės vertinimo kriterijus, priimti konkrečius apibrėžimus ir atitinkamai pakeisti priedus. Tokios bendro pobūdžio priemonės, kuriomis iš dalies keičiami neesminiai šio reglamento elementai arba reglamentas papildomas naujais neesminiais elementais, turėtų būti priimamos pagal Tarybos sprendimo 1999/468/EB 5a straipsnyje nustatytą reguliavimo procedūrą su tikrinimu.

    13. Buvo konsultuojamasi su Tarybos sprendimu 89/382/EEB, Euratomas[19] įsteigtu Statistikos programų komitetu.

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis

    Dalykas ir taikymo sritis

    1. Šiame reglamente nustatoma Bendrijos statistikos apie augalų apsaugos produktų pateikimą į rinką rengimo sistema.

    2. Statistika rengiama apie:

    - Kasmet į rinką pateiktų augalų apsaugos produktų kiekį (remiantis I priedu);

    - Metinį augalų apsaugos produktų naudojimo žemės ūkyje kiekį (remiantis II priedu).

    2 straipsnis

    Sąvokų apibrėžimai

    Šiame reglamente taikomi šie apibrėžimai:

    a) „augalų apsaugos produktas“ reiškia augalų apsaugos produktą, kaip apibrėžta Direktyvos 91/414/EEB su pakeitimais 2 straipsnio 1 dalyje;

    b) „medžiaga“ reiškia medžiagą pagal Direktyvos 91/414/EEB su pakeitimais 2 straipsnio 3 dalies apibrėžimą, įskaitant veikliąsias medžiagas, apsaugines medžiagas ir sinergentus;

    c) „pateikimas į rinką“ — tai pateikimas į rinką, kaip apibrėžta Direktyvos 91/414/EB su pakeitimais 2 straipsnio 10 dalyje;

    d) „tiekėjas“ reiškia augalų apsaugos produktų pateikimo į rinką „augalų apsaugos produkto registravimą“ turintį fizinį arba juridinį asmenį, kaip apibrėžta Direktyvos 91/414/EEB su pakeitimais 2 straipsnio 11 dalyje;

    e) „naudojimas žemės ūkyje“ reiškia augalų apsaugos produkto naudojimą savo ar trečiosios šalies reikmėms, tiesiogiai arba netiesiogiai susijusioms su augalų produktų gamyba ekonominės veiklos arba žemės ūkio valdų atžvilgiu;

    f) „profesionalus naudotojas“ – fizinis arba juridinis asmuo, naudojantis pesticidus savo profesinės veiklos srityje, įskaitant operatorius, technikus, darbdavius, savarankiškai dirbančius asmenis, užsiimančius ūkininkavimu arba ne ūkininkavimo veikla, kaip apibrėžta Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, nustatančios Bendrijos veiksmų pagrindus siekiant tausiojo pesticidų naudojimo[20] 3 straipsnyje;

    g) „žemės ūkio valda“ – žemės ūkio valda, kaip apibrėžta 1988 m. vasario 29 d. Tarybos reglamente (EEB) Nr. 571/88 dėl Bendrijos žemės ūkio valdų struktūros tyrimų organizavimo[21]

    3 straipsnis

    Duomenų rinkimas, perdavimas ir tvarkymas

    1. Valstybės narės renka I ir II prieduose nurodytų charakteristikų nustatymui reikalingus duomenis:

    - atlikdamos tyrimus;

    - įpareigodamos tiekėjus teikti ataskaitas dėl į rinką pateiktų augalų apsaugos produktų; galima naudoti atskirus registravimus profesionaliam ir neprofesionaliam naudojimui,

    - įpareigojant profesionalius naudotojus teikti ataskaitas remiantis augalų apsaugos produktų naudojimo apskaitos įrašais,

    - naudodamosi administraciniais šaltiniais arba

    - derindamos šias priemones, įskaitant statistinio įvertinimo procedūras remiantis specialistų išvadomis ir modeliais.

    2. Valstybės narės pagal I ir II prieduose nurodytus tvarkaraščius ir periodiškumą perduoda Komisijai statistinius rezultatus, įskaitant konfidencialius duomenis. Duomenys pateikiami pagal III priede nurodytą klasifikaciją.

    3. Valstybės narės perduoda duomenis elektronine forma, atitinkančia reikiamą techninį formatą, kurį Komisija turi priimti 5 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka.

    4. Valstybės narės rengia statistikos kokybės ataskaitas, kaip numatyta I ir II prieduose.

    5. Komisija nustato kokybės vertinimo kriterijus pagal 5 straipsnio 3 dalyje nurodytą tvarką.

    6. Jei būtinas konfidencialumas, Komisija prieš skelbdama duomenis juos apibendrina pagal chemines klases arba produktų kategorijas, kaip nurodyta III priede.

    4 straipsnis

    Įgyvendinimo priemonės

    14. Toliau pateiktos šiam reglamentui įgyvendinti būtinos priemonės, įskaitant priemones, skirtas atsižvelgti į ekonominę ir techninę raidą, priimamos pagal 5 straipsnio 2 dalyje nustatytą reguliavimo procedūrą:

    a) priimti tinkamo duomenų perdavimo techninį formatą (3 straipsnio 3 dalis);

    b) apibrėžti valstybių narių pateikiamų kokybės ataskaitų formą ir turinį (I ir II priedų 6 dalis);

    15. Toliau pateiktos priemonės priimamos laikantis 5 straipsnio 3 dalyje numatytos reguliavimo procedūros su tikrinimu:

    a) nustatyti kokybės vertinimo kriterijus (3 straipsnio 5 dalis));

    b) apibrėžti II priedo 2 ir 4 dalyse atitinkamai nurodytus terminus „apdorojamų pasėlių žemės plotas“ ir „derliaus metai“;

    c) derinti I ir II priedų 3 dalyje išvardytas specifikacijas dėl ataskaitos rengimo priemonių;

    d) pritaikyti medžiagų, kurioms taikomas šis reglamentas, sąrašą ir suskirstyti jas į produktų kategorijas ir chemines klases, kaip nurodyta III priede.

    5 straipsnis

    Komiteto procedūra

    1. Komisijai padeda Statistikos programų komitetas.

    2. Darant nuorodą į šią dalį, taikoma Sprendimo Nr. 1999/468/EB 5 ir 7 straipsniuose nurodyta reguliavimo procedūra, atsižvelgiant į 8 straipsnio nuostatas. Sprendimo 1999/468/EB 5 straipsnio 6 dalyje nustatytas laikotarpis – trys mėnesiai.

    3. Darant nuorodą į šią dalį, taikoma Tarybos sprendimo Nr. 1999/468/EB 5a straipsnio 1–4 dalyse ir 7 straipsnyje nurodyta reguliavimo procedūra su tikrinimu, atsižvelgiant į 8 straipsnio nuostatas.

    6 straipsnis

    Ataskaita

    Komisija kas penkeri metai Europos Parlamentui ir Tarybai pateikia ataskaitą apie šio reglamento įgyvendinimą. Šioje ataskaitoje visų pirma įvertinama perduodamų duomenų kokybė, verslui tenkanti našta ir šios statistikos nauda atsižvelgiant į Tausiojo pesticidų naudojimo teminę strategiją.

    Pirmoji ataskaita pateikiama septintųjų kalendorinių metų, pasibaigus šio reglamento įsigaliojimo metams, pabaigoje.

    7 straipsnis

    Įsigaliojimas

    Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje .

    Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Briuselyje, […]

    Europos Parlamento vardu Tarybos vardu

    Pirmininkas Pirmininkas

    […] […]

    I PRIEDAS Statistika apie augalų apsaugos produktų pateikimą į rinką

    1 DALIS

    Apimtis

    Statistika renkama apie visas III priede išvardytas medžiagas, kurias sudaro veikliosios medžiagos, apsauginės medžiagos ir sinergentai, kurių yra visų valstybių rinkose pateiktuose augalų apsaugos produktuose. Ypatingas dėmesys skiriamas, kad būtų išvengta dvigubo skaičiavimo tais atvejais kai produktas pagerinamas arba registravimas perduodamas kitam tiekėjui.

    2 DALIS

    Kintamieji rodikliai

    Kaupiami duomenys apie kiekvienos III priede išvardytos medžiagos, kurios yra į rinkas pateiktų augalų apsaugos produktuose, kiekį.

    3 DALIS

    Ataskaitos pateikimo priemonės

    Duomenys išreiškiami cheminių medžiagų kilogramais.

    4 DALIS

    Ataskaitinis laikotarpis

    Ataskaitinis laikotarpis – kalendoriniai metai.

    5 DALIS

    Pirmasis ataskaitinis laikotarpis, dažnumas ir rezultatų perdavimas

    1. Pirmasis ataskaitinis laikotarpis yra antrieji kalendoriniai metai nuo šio reglamento įsigaliojimo dienos.

    2. Valstybės narės duomenis teikia kiekvienais kalendoriniais metais, praėjus pirmajam ataskaitiniam laikotarpiui.

    3. Duomenys Komisijai perduodami per 12 mėnesių nuo ataskaitinių metų pabaigos.

    6 DALIS

    Kokybės ataskaita

    Valstybės narės Komisijai pateikia kokybės ataskaitą, nurodydamos:

    - duomenų rinkimo metodiką;

    - susijusius kokybės aspektus pagal pasirinktą duomenų rinkimo metodiką;

    - apskaičiavimo, apibendrinimo arba neįtraukimo metodų apibūdinimą.

    Ataskaita Komisijai perduodama per 15 mėnesių nuo ataskaitinių metų pabaigos.

    Antrųjų ataskaitinių metų ataskaitoje pateikiami apytiksliai apskaičiuotos bendro kiekvienos III priede nurodytos pagrindinės grupės medžiagų kiekio dalys, kurių yra į rinką pateiktų augalų apsaugos produktuose, naudojamuose žemės ūkyje ir ne žemės ūkyje. Šie apskaičiavimai peržiūrimi kas penkeri metai.

    II PRIEDAS Statistika apie žemės ūkyje naudojamus augalų apsaugos produktus

    1 DALIS

    Apimtis

    1. Statistika renkama apie kiekvienoje valstybėje žemės ūkyje naudojamus augalų apsaugos produktus.

    2. Kiekviena valstybė narė atrenka Tarybos reglamento (EEB) Nr. 571/88 I priede nustatytų charakteristikų D, F, G ir I kategorijose išvardytų kultūrų rinkinį ir rengia statistiką apie šias kultūras. Statistika taikoma bent 75 % viso kasmet į rinką pateikto žemės ūkyje naudojamų augalų apsaugos medžiagų kiekio, kaip paskaičiuota I priedo 6 dalyje minimos antrųjų ataskaitinių metų kokybės ataskaitoje.

    3. Statistika renkama apie visas III priede išvardytas medžiagas, kurias sudaro veikliosios medžiagos, apsauginės medžiagos ir sinergentai, kurių yra augalų apsaugos produktuose, per ataskaitiniu metus naudojamuose atrinktoms kultūroms.

    2 DALIS

    Kintamieji rodikliai

    1. Kiekvienos III priede išvardytos medžiagos, kurios yra kiekvienai atrinktai kultūrai naudojamuose augalų apsaugos produktuose, kiekis renkamas kartu su bendru dirbamos žemės plotu ir „apdorojamų pasėlių žemės plotu“, kuriuose buvo naudojama kiekviena medžiaga.

    2. „Apdorojamų pasėlių žemės ploto“ apibrėžimas nustatomas pagal 5 straipsnio 3 dalyje nustatytą tvarką.

    3 DALIS

    Ataskaitos pateikimo priemonės

    1. Naudojamų medžiagų kiekis išreiškiamas kilogramais.

    2. Dirbamas ir apdorojamas žemės plotas išreiškiamas hektarais

    4 DALIS

    Ataskaitinis laikotarpis

    1. Ataskaitinis laikotarpis yra „derliaus metai“, kuris apima auginimo veiklą, susijusią su konkrečia kultūra ir įskaitant visą augalų apsaugą, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusią su šia konkrečia kultūra.

    2. „Derliaus metai“ – metai, kada buvo imamas derlius.

    3. „Derliaus metų“ apibrėžimas nustatomas pagal 5 straipsnio 3 dalyje nustatytą tvarką.

    5 DALIS

    Pirmasis ataskaitinis laikotarpis, dažnumas ir perdavimo rezultatai

    1. Kas penkeri metai valstybės narės kaupia statistiką apie augalų apsaugos produktus kiekvienai atrinktai kultūrai per 4 dalyje nurodytą ataskaitinį laikotarpį.

    2. Valstybės narės gali pasirinkti ataskaitinį laikotarpį bet kada penkerių metų laikotarpyje. Rinktis galima atskirai pagal kiekvieną atrinktą kultūrą.

    3. Pirmasis penkerių metų laikotarpis prasideda pirmaisiais kalendoriniais metais nuo šio reglamento įsigaliojimo datos.

    4. Valstybės narės periodiškai teikia duomenis už penkerių metų laikotarpį.

    5. Duomenys Komisijai perduodami per 12 mėnesių nuo kiekvieno penkerių metų laikotarpio pabaigos.

    6 DALIS

    Kokybės ataskaita

    Teikdamos savo rezultatus, valstybės narės Komisijai pateikia kokybės ataskaitą, nurodydamos:

    - mėginių ėmimo metodologijos modelį;

    - duomenų rinkimo metodiką;

    - santykinės stebimų kultūrų svarbos įvertinimą atsižvelgiant į bendrą naudotų augalų apsaugos produktų kiekį;

    - susijusius kokybės aspektus pagal pasirinktą duomenų rinkimo metodiką;

    - duomenų apie per penkerių metų laikotarpį naudotus augalų apsaugos produktus ir per atitinkamus penkerius metus į rinką pateiktus augalų apsaugos produktus palyginimas.

    III PRIEDAS Suderinta medžiagų klasifikacija

    Pranešdamos apie augalų apsaugos produktus valstybės narės remiasi toliau pateiktu medžiagų sąrašu (kurias sudaro veikliosios medžiagos, apsauginės medžiagos ir sinergentai) ir naudoja šią cheminę klasifikaciją skirtingoms produktų kategorijoms. Neturint oficialaus vertimo medžiagų pavadinimai yra bendriniai angliški pavadinimai, kuriuos išleido Didžiosios Britanijos augalininkystės taryba (BCPC) [22]. Skelbdama duomenis Komisija naudoja tą pačią klasifikaciją. Jei būtina konfidencialių duomenų apsauga, skelbiami tik pagal produktų chemines klases arba kategorijas duomenys.

    Komisija peržiūri medžiagų sąrašą ir produktų klasifikaciją pagal chemines klases ir kategorijas pagal 5 straipsnio 3 dalyje nurodytą tvarką ir atsižvelgdama į direktyvos 91/414/EEB su pakeitimais raidą.

    PAGRINDINĖS GRUPĖS | Kodas | Cheminė klasė | medžiagosbendriniai pavadinimai | CAS RN[23] | CIPAC[24] |

    Produktų kategorijos | Bendroji nomenklatūra |

    Fungicidai ir baktericidai | F0 |

    Neorganiniai fungicidai | F1 |

    F1.1 | VARIO JUNGINIAI | VISI VARIO JUNGINIAI | 44 |

    F1.1 | VARIO HIDROKSIDAS | 20427-59-2 | 44 |

    F1.1 | VARIO OKSICHLORIDAS | 1332-40-7 | 44 |

    F1.1 | VARIO SULFATAS | 7758-98-7 | 44 |

    F1.1 | KITOS VARIO DRUSKOS | 44 |

    F1.2 | NEORGANINĖ SIERA | SIERA | 7704-34-9 | 18 |

    F1.3 | KITI NEORGANINIAI FUNGICIDAI | KITI NEORGANINIAI FUNGICIDAI |

    Fungicidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra karbamatai ir ditiokarbamatai | F2 |

    F2.1 | KARBANILATINIAI FUNGICIDAI | DIETHOFENCARB | 87130-20-9 | 513 |

    F2.2 | KARBAMATINIAI FUNGICIDAI | PROPAMOCARB | 24579-73-5 | 399 |

    F2.2 | IPROVALICARB | 140923-17-7 | 620 |

    F2.3 | DITIOKARBAMATINIAI FUNGICIDAI | MANCOZEB | 8018-01-7 | 34 |

    F2.3 | MANEB | 12427-38-2 | 61 |

    F2.3 | METIRAM | 9006-42-2 | 478 |

    F2.3 | PROPINEB | 12071-83-9 | 177 |

    F2.3 | THIRAM | 137-26-8 | 24 |

    F2.3 | ZIRAM | 137-30-4 | 31 |

    Fungicidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra benzimidazolai | F3 |

    F3.1 | BENZIMIDAZOLINIAI FUNGICIDAI | CARBENDAZIM | 10605-21-7 | 263 |

    F3.1 | FUBERIDAZOLE | 3878-19-1 | 525 |

    F3.1 | THIABENDAZOLE | 148-79-8 | 323 |

    F3.1 | THIOPHANATE-METHYL | 23564-05-8 | 262 |

    Fungicidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra imidazolai ir triazolai | F4 |

    F4.1 | KONAZOLINIAI FUNGICIDAI | BITERTANOL | 55179-31-2 | 386 |

    F4.1 | BROMUCONAZOLE | 116255-48-2 | 680 |

    F4.1 | CYPROCONAZOLE | 94361-06-5 | 600 |

    F4.1 | DIFENOCONAZOLE | 119446-68-3 | 687 |

    F4.1 | DINICONAZOLE | 83657-24-3 | 690 |

    F4.1 | EPOXICONAZOLE | 106325-08-0 | 609 |

    F4.1 | ETRIDIAZOLE | 2593-15-9 | 518 |

    F4.1 | FENBUCONAZOLE | 114369-43-6 | 694 |

    F4.1 | FLUQUINCONAZOLE | 136426-54-5 | 474 |

    F4.1 | FLUSILAZOLE | 85509-19-9 | 435 |

    F4.1 | FLUTRIAFOL | 76674-21-0 | 436 |

    F4.1 | HEXACONAZOLE | 79983-71-4 | 465 |

    F4.1 | IMAZALIL (ENILCONAZOLE) | 58594-72-2 | 335 |

    F4.1 | METCONAZOLE | 125116-23-6 | 706 |

    F4.1 | MYCLOBUTANIL | 88671-89-0 | 442 |

    F4.1 | PENCONAZOLE | 66246-88-6 | 446 |

    F4.1 | PROPICONAZOLE | 60207-90-1 | 408 |

    F4.1 | TEBUCONAZOLE | 107534-96-3 | 494 |

    F4.1 | TETRACONAZOLE | 112281-77-3 | 726 |

    F4.1 | TRIADIMENOL | 55219-65-3 | 398 |

    F4.1 | TRICYCLAZOLE | 41814-78-2 | 547 |

    F4.1 | TRIFLUMIZOLE | 99387-89-0 | 730 |

    F4.1 | TRITICONAZOLE | 131983-72-7 | 652 |

    F4,2 | IMIDAZOLINIAI FUNGICIDAI | CYAZOFAMIDE | 120116-88-3 | 653 |

    F4.2 | FENAMIDONE | 161326-34-7 | 650 |

    F4.2 | TRIAZOXIDE | 72459-58-6 | 729 |

    Fungicidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra morfolinai | F5 |

    F5.1 | MORFOLININIAI FUNGICIDAI | DIMETHOMORPH | 110488-70-5 | 483 |

    F5.1 | DODEMORPH | 1593-77-7 | 300 |

    F5.1 | FENPROPIMORPH | 67564-91-4 | 427 |

    Kiti fungicidai | F6 |

    F6.1 | ALIFATINIAI AZOTO FUNGICIDAI | CYMOXANIL | 57966-95-7 | 419 |

    F6.1 | DODINE | 2439-10-3 | 101 |

    F6.1 | GUAZATINE | 108173-90-6 | 361 |

    F6.2 | AMIDINIAI FUNGICIDAI | BENALAXYL | 71626-11-4 | 416 |

    F6.2 | BOSCALID | 188425-85-6 | 673 |

    F6.2 | FLUTOLANIL | 66332-96-5 | 524 |

    F6.2 | MEPRONIL | 55814-41-0 | 533 |

    F6.2 | METALAXYL | 57837-19-1 | 365 |

    F6.2 | METALAXYL-M | 70630-17-0 | 580 |

    F6.2 | PROCHLORAZ | 67747-09-5 | 407 |

    F6.2 | SILTHIOFAM | 175217-20-6 | 635 |

    F6.2 | TOLYLFLUANID | 731-27-1 | 275 |

    F6.2 | ZOXAMIDE | 156052-68-5 | 640 |

    F6.3 | ANILIDINIAI FUNGICIDAI | CARBOXIN | 5234-68-4 | 273 |

    F6.3 | FENHEXAMID | 126833-17-8 | 603 |

    F6.4 | ANTIBIOTINIAI FUNGICIDAI-BAKTERICIDAI | KASUGAMYCIN | 6980-18-3 | 703 |

    F6.4 | POLYOXINS | 11113-80-7 | 710 |

    F6.4 | STREPTOMYCIN | 57-92-1 | 312 |

    F6.5 | AROMATINIAI FUNGICIDAI | CHLOROTHALONIL | 1897-45-6 | 288 |

    F6.5 | DICLORAN | 99-30-9 | 150 |

    F6.6 | DIKARBOKSIMIDINIAI FUNGICIDAI | IPRODIONE | 36734-19-7 | 278 |

    F6.6 | PROCYMIDONE | 32809-16-8 | 383 |

    F6.7 | DINITROANILININIAI FUNGICIDAI | FLUAZINAM | 79622-59-6 | 521 |

    F6.8 | DINITROFENOLINIAI FUNGICIDAI | DINOCAP | 39300-45-3 | 98 |

    F6.9 | ORGANOFOSFORINIAI FUNGICIDAI | FOSETYL | 15845-66-6 | 384 |

    F6.9 | TOLCLOFOS-METHYL | 57018-04-9 | 479 |

    F6.10 | OKSAZOLINIAI FUNGICIDAI | HYMEXAZOL | 10004-44-1 | 528 |

    F6.10 | FAMOXADONE | 131807-57-3 | 594 |

    F6.10 | VINCLOZOLIN | 50471-44-8 | 280 |

    F6.11 | FENILPIROLINIAI FUNGICIDAI | FLUDIOXONIL | 131341-86-1 | 522 |

    F6.12 | FTALIMIDINIAI FUNGICIDAI | CAPTAN | 133-06-2 | 40 |

    F6.12 | FOLPET | 133-07-3 | 75 |

    F6.13 | PIRIMIDININIAI FUNGICIDAI | BUPIRIMATE | 41483-43-6 | 261 |

    F6.13 | CYPRODINIL | 121552-61-2 | 511 |

    F6.13 | FENARIMOL | 60168-88-9 | 380 |

    F6.13 | MEPANIPYRIM | 110235-47-7 | 611 |

    F6.13 | PYRIMETHANIL | 53112-28-0 | 714 |

    F6.14 | CHINOLININIAI FUNGICIDAI | QUINOXYFEN | 124495-18-7 | 566 |

    F6.14 | 8-HYDROXYQUINOLINE SULFATE | 134-31-6 | 677 |

    F6.15 | CHINONINIAI FUNGICIDAI | DITHIANON | 3347-22-6 | 153 |

    F6.16 | STROBILURININIAI FUNGICIDAI | AZOXYSTROBIN | 131860-33-8 | 571 |

    F6.16 | DIMOXYSTROBIN | 149961-52-4 | 739 |

    F6.16 | KRESOXIM-METHYL | 143390-89-0 | 568 |

    F6.16 | PICOXYSTROBINE | 117428-22-5 | 628 |

    F6.16 | PYRACLOSTROBINE | 175013-18-0 | 657 |

    F6.16 | TRIFLOXYSTROBINE | 141517-21-7 | 617 |

    F6.17 | KARBAMIDINIAI FUNGICIDAI | PENCYCURON | 66063-05-6 | 402 |

    F6.18 | NESUKLASIFIKUOTI FUNGICIDAI | ACIBENZOLAR | 126448-41-7 | 597 |

    F6.18 | BENZOIC ACID | 65-85-0 | 622 |

    F6.18 | DICHLOROPHEN | 97-23-4 | 325 |

    F6.18 | FENPROPIDIN | 67306-00-7 | 520 |

    F6.18 | 2-PHENYPHENOL | 90-43-7 | 246 |

    F6.18 | SPIROXAMINE | 118134-30-8 | 572 |

    F6.18 | KITI FUNGICIDAI |

    Herbicidai, stiebų kenkėjai ir samanų naikintojai | H0 |

    Herbicidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra fitohormonai | H1 |

    H1.1 | FENOKSI-HERBICIDAI | 2,4-D | 94-75-7 | 1 |

    H1.1 | 2,4-DB | 94-82-6 | 83 |

    H1.1 | DICHLORPROP-P | 15165-67-0 | 476 |

    H1.1 | MCPA | 94-74-6 | 2 |

    H1.1 | MCPB | 94-81-5 | 50 |

    H1.1 | MECOPROP | 7085-19-0 | 51 |

    H1.1 | MECOPROP-P | 16484-77-8 | 475 |

    Herbicidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra triazinai ir triazinonai | H2 |

    H2.1 | METILTIOTRIAZININIAI HERBICIDAI | METHOPROTRYNE | 841-06-5 | 94 |

    H2.2 | TRIAZININIAI HERBICIDAI | SIMETRYN | 1014-70-6 | 179 |

    H2.2 | TERBUTHYLAZINE | 5915-41-3 | 234 |

    H2.3 | TRIAZINONINIAI HERBICIDAI | METAMITRON | 41394-05-2 | 381 |

    H2.3 | METRIBUZIN | 21087-64-9 | 283 |

    Herbicidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra amidai ir anilidai | H3 |

    H3.1 | AMIDINIAI HERBICIDAI | DIMETHENAMID | 87674-68-8 | 638 |

    H3.1 | FLUPOXAM | 119126-15-7 | 8158 |

    H3.1 | ISOXABEN | 82558-50-7 | 701 |

    H3.1 | NAPROPAMIDE | 15299-99-7 | 271 |

    H3.1 | PROPYZAMIDE | 23950-58-5 | 315 |

    H3.2 | ANILIDINIAI HERBICIDAI | DIFLUFENICAN | 83164-33-4 | 462 |

    H3.2 | FLORASULAM | 145701-23-1 | 616 |

    H3.2 | FLUFENACET | 142459-58-3 | 588 |

    H3.2 | METOSULAM | 139528-85-1 | 707 |

    H3.2 | METAZACHLOR | 67129-08-2 | 411 |

    H3.2 | PROPANIL | 709-98-8 | 205 |

    H3.3 | CHLOROACETANILIDINIAI HERBICIDAI | ACETOCHLOR | 34256-82-1 | 496 |

    H3.3 | ALACHLOR | 15972-60-8 | 204 |

    H3.3 | DIMETHACHLOR | 50563-36-5 | 688 |

    H3.3 | PRETILACHLOR | 51218-49-6 | 711 |

    H3.3 | PROPACHLOR | 1918-16-7 | 176 |

    Herbicidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra karbamatai arba bis-karbamatai | H4 |

    H4.1 | BIS-KARBAMATINIAI HERBICIDAI | CHLORPROPHAM | 101-21-3 | 43 |

    H4.1 | DESMEDIPHAM | 13684-56-5 | 477 |

    H4.1 | PHENMEDIPHAM | 13684-63-4 | 77 |

    H4.2 | KARBAMATINIAI HERBICIDAI | ASULAM | 3337-71-1 | 240 |

    H4.2 | CARBETAMIDE | 16118-49-3 | 95 |

    Herbicidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra dinitroaninliniai dariniai | H5 |

    H5.1 | DINITROANILINIAI HERBICIDAI | BENFLURALIN | 1861-40-1 | 285 |

    H5.1 | BUTRALIN | 33629-47-9 | 504 |

    H5.1 | ETHALFLURALIN | 55283-68-6 | 516 |

    H5.1 | ORYZALIN | 19044-88-3 | 537 |

    H5.1 | PENDIMETHALIN | 40487-42-1 | 357 |

    H5.1 | TRIFLURALIN | 2582-09-8 | 183 |

    Herbicidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra karbamido, uracilo arba sulfonilkarbamido dariniai | H6 |

    H6.1 | SULFONILKARBAMIDINIAI HERBICIDAI | AMIDOSULFURON | 120923-37-7 | 515 |

    H6.1 | AZIMSULFURON | 120162-55-2 | 584 |

    H6.1 | BENSULFURON | 99283-01-9 | 502 |

    H6.1 | CHLORSULFURON | 64902-72-3 | 391 |

    H6.1 | CINOSULFURON | 94593-91-6 | 507 |

    H6.1 | ETHOXYSULFURON | 126801-58-9 | 591 |

    H6.1 | FLAZASULFURON | 104040-78-0 | 595 |

    H6.1 | FLUPYRSULFURON | 150315-10-9 | 577 |

    H6.1 | FORAMSULFURON | 173159-57-4 | 659 |

    H6.1 | IMAZOSULFURON | 122548-33-8 | 590 |

    H6.1 | IODOSULFURON | 185119-76-0 | 634 |

    H6.1 | MESOSULFURON | 400852-66-6 | 663 |

    H6.1 | METSULFURON | 74223-64-6 | 441 |

    H6.1 | NICOSULFURON | 111991-09-4 | 709 |

    H6.1 | OXASULFURON | 144651-06-9 | 626 |

    H6.1 | PRIMISULFURON | 113036-87-6 | 712 |

    H6.1 | PROSULFURON | 94125-34-5 | 579 |

    H6.1 | RIMSULFURON | 122931-48-0 | 716 |

    H6.1 | SULFOSULFURON | 141776-32-1 | 601 |

    H6.1 | THIFENSULFURON | 79277-67-1 | 452 |

    H6.1 | TRIASULFURON | 82097-50-5 | 480 |

    H6.1 | TRIBENURON | 106040-48-6 | 546 |

    H6.1 | TRIFLUSULFURON | 135990-29-3 | 731 |

    H6.1 | TRITOSULFURON | 142469-14-5 | 735 |

    H6.2 | URACILINIAI HERBICIDAI | LENACIL | 2164-08-1 | 163 |

    H6.3 | KARBAMIDINIAI HERBICIDAI | CHLORTOLURON | 15545-48-9 | 217 |

    H6.3 | DIURON | 330-54-1 | 100 |

    H6.3 | FLUOMETURON | 2164-17-2 | 159 |

    H6.3 | ISOPROTURON | 34123-59-6 | 336 |

    H6.3 | LINURON | 330-55-2 | 76 |

    H6.3 | METHABENZTHIAZURON | 18691-97-9 | 201 |

    H6.3 | METOBROMURON | 3060-89-7 | 168 |

    H6.3 | METOXURON | 19937-59-8 | 219 |

    Kiti herbicidai | H7 |

    H7.1 | ARILOKSIFENOKSIPROPIONINIAI HERBICIDAI | CLODINAFOP | 114420-56-3 | 683 |

    H7.1 | CYHALOFOP | 122008-85-9 | 596 |

    H7.1 | DICLOFOP | 40843-25-2 | 358 |

    H7.1 | FENOXAPROP-P | 113158-40-0 | 484 |

    H7.1 | FLUAZIFOP-P-BUTYL | 79241-46-6 | 395 |

    H7.1 | HALOXYFOP | 69806-34-4 | 438 |

    H7.1 | HALOXYFOP-R | 72619-32-0 | 526 |

    H7.1 | PROPAQUIZAFOP | 111479-05-1 | 713 |

    H7.1 | QUIZALOFOP | 76578-12-6 | 429 |

    H7.1 | QUIZALOFOP-P | 94051-08-8 | 641 |

    H7.2 | BENZOFURANINIAI HERBICIDAI | ETHOFUMESATE | 26225-79-6 | 233 |

    H7.3 | BENZENKARBOKSIRŪGŠTINIAI HERBICIDAI | CHLORTHAL | 2136-79-0 | 328 |

    H7.3 | DICAMBA | 1918-00-9 | 85 |

    H7.4 | BIPIRIDILIONINIAI HERBICIDAI | DIQUAT | 85-00-7 | 55 |

    H7.4 | PARAQUAT | 4685-14-7 | 56 |

    H7.5 | CIKLOHEKSANEDIONINIAI HERBICIDAI | CLETHODIM | 99129-21-2 | 508 |

    H7.5 | CYCLOXYDIM | 101205-02-1 | 510 |

    H7.5 | TEPRALOXYDIM | 149979-41-9 | 608 |

    H7.5 | TRALKOXYDIM | 87820-88-0 | 544 |

    H7.6 | DIAZININIAI HERBICIDAI | PYRIDATE | 55512-33-9 | 447 |

    H7.7 | DIKARBOKSIMIDINIAI HERBICIDAI | CINIDON-ETHYL | 142891-20-1 | 598 |

    H7.7 | FLUMIOXAZIN | 103361-09-7 | 578 |

    H7.8 | DIFENIL ETERINIAI HERBICIDAI | ACLONIFEN | 74070-46-5 | 498 |

    H7.8 | BIFENOX | 42576-02-3 | 413 |

    H7.8 | NITROFEN | 1836-75-5 | 170 |

    H7.8 | OXYFLUORFEN | 42874-03-3 | 538 |

    H7.9 | IMIDAZOLINONINIAI HERBICIDAI | IMAZAMETHABENZ | 100728-84-5 | 529 |

    H7.9 | IMAZAMOX | 114311-32-9 | 619 |

    H7.9 | IMAZETHAPYR | 81335-77-5 | 700 |

    H7.10 | NEORGANINIAI HERBICIDAI | AMMONIUM SULFAMATE | 7773-06-0 | 679 |

    H7.10 | CHLORATES | 7775-09-9 | 7 |

    H7.11 | IZOKSAZOLINIAI HERBICIDAI | ISOXAFLUTOLE | 141112-29-0 | 575 |

    H7.12 | MORFAKTININIAI HERBICIDAI | FLURENOL | 467-69-6 | 304 |

    H7.13 | NITRILINIAI HERBICIDAI | BROMOXYNIL | 1689-84-5 | 87 |

    H7.13 | DICHLOBENIL | 1194-65-6 | 73 |

    H7.13 | IOXYNIL | 1689-83-4 | 86 |

    H7.14 | ORGANOFOSFORINIAI HERBICIDAI | GLUFOSINATE | 51276-47-2 | 437 |

    H7.14 | GLYPHOSATE | 1071-83-6 | 284 |

    H7.15 | FENILPIRAZOLINIAI HERBICIDAI | PYRAFLUFEN | 129630-19-9 | 605 |

    H7.16 | PIRIDAZINONINIAI HERBICIDAI | CHLORIDAZON | 1698-60-8 | 111 |

    H7.16 | FLURTAMONE | 96525-23-4 | 569 |

    H7.17 | PIRIDINEKARBOKSAMIDINIAI HERBICIDAI | PICOLINAFEN | 137641-05-5 | 639 |

    H7.18 | PIRIDINEKARBOKSIRŪGŠTINIAI HERBICIDAI | CLOPYRALID | 1702-17-6 | 455 |

    H7.18 | PICLORAM | 1918-02-1 | 174 |

    H7.19 | PIRIDILOKSIACETATORŪGŠTINIAI HERBICIDAI | FLUROXYPYR | 69377-81-7 | 431 |

    H7.19 | TRICLOPYR | 55335-06-3 | 376 |

    H7.20 | CHINOLININIAI HERBICIDAI | QUINCLORAC | 84087-01-4 | 493 |

    H7.20 | QUINMERAC | 90717-03-6 | 563 |

    H7.21 | TIADIAZININIAI HERBICIDAI | BENTAZONE | 25057-89-0 | 366 |

    H7.22 | TIOKARBAMATINIAI HERBICIDAI | EPTC | 759-94-4 | 155 |

    H7.22 | MOLINATE | 2212-67-1 | 235 |

    H7.22 | PROSULFOCARB | 52888-80-9 | 539 |

    H7.22 | THIOBENCARB | 28249-77-6 | 388 |

    H7.22 | TRI-ALLATE | 2303-17-5 | 97 |

    H7.23 | TRIAZZOLINIAI HERBICIDAI | AMITROL | 61-82-5 | 90 |

    H7.24 | TRIAZOLINONINIAI HERBICIDAI | CARFENTRAZONE | 128639-02-1 | 587 |

    H7.25 | TRIAZOLONINIAI HERBICIDAI | PROPOXYCARBAZONE | 145026-81-9 | 655 |

    H7.26 | TRIKETONINIAI HERBICIDAI | MESOTRIONE | 104206-82-8 | 625 |

    H7.26 | SULCOTRIONE | 99105-77-8 | 723 |

    H7.27 | NESUKLASIFIKUOTI HERBICIDAI | CLOMAZONE | 81777-89-1 | 509 |

    H7.27 | FLUROCHLORIDONE | 61213-25-0 | 430 |

    H7.27 | QUINOCLAMINE | 2797-51-5 | 648 |

    H7.27 | METHAZOLE | 20354-26-1 | 369 |

    H7.27 | OXADIARGYL | 39807-15-3 | 604 |

    H7.27 | OXADIAZON | 19666-30-9 | 213 |

    H7.27 | KITI HERBICIDAI, STIEBŲ KENKĖJAI IR SAMANŲ NAIKINTOJAI |

    Insekticidai ir akaricidai | I0 |

    Insekticidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra piretroidai | I1 |

    I1.1 | PIRETROIDINIAI INSEKTICIDAI | ACRINATHRIN | 101007-06-1 | 678 |

    I1.1 | ALPHA-CYPERMETHRIN | 67375-30-8 | 454 |

    I1.1 | BETA-CYFLUTHRIN | 68359-37-5 | 482 |

    I1.1 | BETA-CYPERMETHRIN | 65731-84-2 | 632 |

    I1.1 | BIFENTHRIN | 82657-04-3 | 415 |

    I1.1 | CYFLUTHRIN | 68359-37-5 | 385 |

    I1.1 | CYPERMETHRIN | 52315-07-8 | 332 |

    I1.1 | DELTAMETHRIN | 52918-63-5 | 333 |

    I1.1 | ESFENVALERATE | 66230-04-4 | 481 |

    I1.1 | ETOFENPROX | 80844-07-1 | 471 |

    I1.1 | GAMMA-CYHALOTHRIN | 76703-62-3 | 768 |

    I1.1 | LAMBDA-CYHALOTHRIN | 91465-08-6 | 463 |

    I1.1 | TAU-FLUVALINATE | 102851-06-9 | 432 |

    I1.1 | TEFLUTHRIN | 79538-32-2 | 451 |

    I1.1 | ZETA-CYPERMETHRIN | 52315-07-8 | 733 |

    Insekticidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra angliavandeniliai | I2 |

    I2.1 | ORGANOCHLORININIAI INSEKTICIDAI | DICOFOL | 115-32-2 | 123 |

    I2.1 | TETRASUL | 2227-13-6 | 114 |

    Insekticidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra karbamatai ir oksimo-karbamatai | I3 |

    I3.1 | OKSIMO-KARBAMATINIAI INSEKTICIDAI | METHOMYL | 16752-77-5 | 264 |

    I3.1 | OXAMYL | 23135-22-0 | 342 |

    I3.2 | KARBAMATINIAI INSEKTICIDAI | BENFURACARB | 82560-54-1 | 501 |

    I3.2 | CARBARYL | 63-25-2 | 26 |

    I3.2 | CARBOFURAN | 1563-66-2 | 276 |

    I3.2 | CARBOSULFAN | 55285-14-8 | 417 |

    I3.2 | FENOXYCARB | 79127-80-3 | 425 |

    I3.2 | FORMETANATE | 22259-30-9 | 697 |

    I3.2 | METHIOCARB | 2032-65-7 | 165 |

    I3.2 | PIRIMICARB | 23103-98-2 | 231 |

    Insekticidai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra organofosfatai | I4 |

    I4.1 | ORGANOFOSFORINIAI INSEKTICIDAI | AZINPHOS-METHYL | 86-50-0 | 37 |

    I4.1 | CADUSAFOS | 95465-99-9 | 682 |

    I4.1 | CHLORPYRIFOS | 2921-88-2 | 221 |

    I4.1 | CHLORPYRIFOS-METHYL | 5589-13-0 | 486 |

    I4.1 | COUMAPHOS | 56-72-4 | 121 |

    I4.1 | DIAZINON | 333-41-5 | 15 |

    I4.1 | DICHLORVOS | 62-73-7 | 11 |

    I4.1 | DIMETHOATE | 60-51-5 | 59 |

    I4.1 | ETHOPROPHOS | 13194-48-4 | 218 |

    I4.1 | FENAMIPHOS | 22224-92-6 | 692 |

    I4.1 | FENITROTHION | 122-14-5 | 35 |

    I4.1 | FOSTHIAZATE | 98886-44-3 | 585 |

    I4.1 | ISOFENPHOS | 25311-71-1 | 412 |

    I4.1 | MALATHION | 121-75-5 | 12 |

    I4.1 | METHAMIDOPHOS | 10265-92-6 | 355 |

    I4.1 | NALED | 300-76-5 | 195 |

    I4.1 | OXYDEMETON-METHYL | 301-12-2 | 171 |

    I4.1 | PHOSALONE | 2310-17-0 | 109 |

    I4.1 | PHOSMET | 732-11-6 | 318 |

    I4.1 | PHOXIM | 14816-18-3 | 364 |

    I4.1 | PIRIMIPHOS-METHYL | 29232-93-7 | 239 |

    I4.1 | TRICHLORFON | 52-68-6 | 68 |

    Insekticidai, kurių pagrindą sudaro biologiniai ir botaniniai produktai | I5 |

    I5.1 | BIOLOGINIAI INSEKTICIDAI | AZADIRACHTIN | 11141-17-6 | 627 |

    I5.1 | NICOTINE | 54-11-5 | 8 |

    I5.1 | PYRETHRINS | 8003-34-7 | 32 |

    I5.1 | ROTENONE | 83-79-4 | 671 |

    Kiti insekticidai | I6 |

    I6.1 | ANTIBIOTINIAI INSEKTICIDAI | ABAMECTIN | 71751-41-2 | 495 |

    I6.1 | MILBEMECTIN | 51596-10-2 51596-11-3 | 660 |

    I6.1 | SPINOSAD | 168316-95-8 | 636 |

    I6.3 | BENZOIL-KARBAMIDINIAI INSEKTICIDAI | DIFLUBENZURON | 35367-38-5 | 339 |

    I6.3 | FLUFENOXURON | 101463-69-8 | 470 |

    I6.3 | HEXAFLUMURON | 86479-06-3 | 698 |

    I6.3 | LUFENURON | 103055-07-8 | 704 |

    I6.3 | NOVALURON | 116714-46-6 | 672 |

    I6.3 | TEFLUBENZURON | 83121-18-0 | 450 |

    I6.3 | TRIFLUMURON | 64628-44-0 | 548 |

    I6.4 | KARBAZATINIAI INSEKTICIDAI | BIFENAZATE | 149877-41-8 | 736 |

    I6.5 | DIAZILHIDRAZININIAI INSEKTICIDAI | METHOXYFENOZIDE | 161050-58-4 | 656 |

    I6.5 | TEBUFENOZIDE | 112410-23-8 | 724 |

    I6.6 | VABZDŽIŲ AUGIMO REGULIATORIAI | BUPROFEZIN | 69327-76-0 | 681 |

    I6.6 | CYROMAZINE | 66215-27-8 | 420 |

    I6.6 | HEXYTHIAZOX | 78587-05-0 | 439 |

    I6.7 | VABZDŽIŲ FEROMONAI | (E,Z)-9-DODECENYL ACETATE | 35148-19-7 | 422 |

    I6.8 | NITROGUANIDINIAI INSEKTICIDAI | CLOTHIANIDIN | 210880-92-5 | 738 |

    I6.8 | THIAMETHOXAM | 153719-23-4 | 637 |

    I6.9 | ORGANOTININIAI INSEKTICIDAI | AZOCYCLOTIN | 41083-11-8 | 404 |

    I6.9 | CYHEXATIN | 13121-70-5 | 289 |

    I6.9 | FENBUTATIN OXIDE | 13356-08-6 | 359 |

    I6.10 | OKSADIAZININIAI INSEKTICIDAI | INDOXACARB | 173584-44-6 | 612 |

    I6.11 | FENIL-ETERINIAI INSECTICIDAI | PYRIPROXYFEN | 95737-68-1 | 715 |

    I6.12 | PIRAZOLINIAI (FENIL-) INSEKTICIDAI | FENPYROXIMATE | 134098-61-6 | 695 |

    I6.12 | FIPRONIL | 120068-37-3 | 581 |

    I6.12 | TEBUFENPYRAD | 119168-77-3 | 725 |

    I6.13 | PIRIDININIAI INSEKTICIDAI | PYMETROZINE | 123312-89-0 | 593 |

    I6.14 | PIRIDILMETILAMININIAI INSEKTICIDAI | ACETAMIPRID | 135410-20-7 | 649 |

    I6.14 | IMIDACLOPRID | 138261-41-3 | 582 |

    I6.14 | THIACLOPRID | 111988-49-9 | 631 |

    I6.15 | NATRIO SULFITO ESTERINIAI INSEKTICIDAI | PROPARGITE | 2312-35-8 | 216 |

    I6.16 | TETRAZININIAI INSEKTICIDAI | CLOFENTEZINE | 74115-24-5 | 418 |

    I6.17 | TETRONO RŪGŠTINIAI INSEKTICIDAI | SPIRODICLOFEN | 148477-71-8 | 737 |

    I6.18 | (KARBAMOIL-) TRIAZOLINIAI INSEKTICIDAI | TRIAZAMATE | 112143-82-5 | 728 |

    I6.19 | KARBAMIDINIAI INSEKTICIDAI | DIAFENTHIURON | 80060-09-9 | 8097 |

    I6.20 | NESUKLASIFIKUOTI INSEKTICIDAI | ETOXAZOLE | 153233-91-1 | 623 |

    I6.20 | FENAZAQUIN | 120928-09-8 | 693 |

    I6.20 | PYRIDABEN | 96489-71-3 | 583 |

    I6.20 | KITI INSEKTICIDAI-AKARICIDAI |

    Iš viso moliuskicidų: | M0 |

    Moliuskicidai | M1 |

    M1.1 | KARBAMATINIAI MOLIUSKICIDAI | THIODICARB | 59669-26-0 | 543 |

    M1.2 | KITI MOLIUSKICIDAI | FERRIC PHOSPHATE | 10045-86-0 | 629 |

    M1.2 | METALDEHYDE | 108-62-3 | 62 |

    M1.2 | KITI MOLIUSKICIDAI |

    Iš viso augalų augimo reguliatorių: | PGR0 |

    Fiziologiniai augalų augimo reguliatoriai | PGR1 |

    PGR1.1 | FIZIOLOGINIAI AUGALŲ AUGIMO REGULIATORIAI | CHLORMEQUAT | 999-81-5 | 143 |

    PGR1.1 | CYCLANILIDE | 113136-77-9 | 586 |

    PGR1.1 | DAMINOZIDE | 1596-84-5 | 330 |

    PGR1.1 | DIMETHIPIN | 55290-64-7 | 689 |

    PGR1.1 | DIPHENYLAMINE | 122-39-4 | 460 |

    PGR1.1 | ETHEPHON | 16672-87-0 | 373 |

    PGR1.1 | ETHOXYQUIN | 91-53-2 | 517 |

    PGR1.1 | FLORCHLORFENURON | 68157-60-8 | 633 |

    PGR1.1 | FLURPRIMIDOL | 56425-91-3 | 696 |

    PGR1.1 | IMAZAQUIN | 81335-37-7 | 699 |

    PGR1.1 | MALEIC HYDRAZIDE | 51542-52-0 | 310 |

    PGR1.1 | MEPIQUAT | 24307-26-4 | 440 |

    PGR1.1 | 1-METHYLCYCLOPROPENE | 3100-04-7 | 767 |

    PGR1.1 | PACLOBUTRAZOL | 76738-62-0 | 445 |

    PGR1.1 | PROHEXADIONE-CALCIUM | 127277-53-6 | 567 |

    PGR1.1 | SODIUM 5-NITROGUAIACOLATE | 67233-85-6 | 718 |

    PGR1.1 | SODIUM O-NITROPHENOLATE | 824-39-5 | 720 |

    PGR1.1 | TRINEXAPAC-ETHYL | 95266-40-3 | 8349 |

    Augalų dygimo lėtikliai | PGR2 |

    PGR2.2 | AUGALŲ DYGIMO LĖTIKLIAI | CARVONE | 99-49-0 | 602 |

    PGR2.2 | CHLORPROPHAM | 101-21-3 | 43 |

    Kiti augalų augimo reguliatoriai | PGR3 |

    PGR3.1 | KITI AUGALŲ AUGIMO REGULIATORIAI | KITI AAR |

    Iš viso kitų augalų apsaugos produktų: | ZR0 |

    Mineralinė alyva | ZR1 |

    ZR1.1 | MINERALINĖ ALYVA | NAFTOS ALYVA | 64742-55-8 | 29 |

    Augalinis aiejus | ZR2 |

    ZR2.1 | AUGALINIS AIEJUS | DEGUTO ALYVA | 30 |

    Dirvožemio sterilizantai (įskaitant nematocidus) | ZR3 |

    ZR3.1 | METILO BROMIDAS | METHYL BROMIDE | 74-83-9 | 128 |

    ZR3.2 | KITI DIRVOŽEMIO STERILIZANTAI | CHLOROPICRIN | 76-06-2 | 298 |

    ZR3.2 | DAZOMET | 533-74-4 | 146 |

    ZR3.2 | 1,3-DICHLOROPROPENE | 542-75-6 | 675 |

    ZR3.2 | METAM-SODIUM | 137-42-8 | 20 |

    ZR3.2 | KITI DIRVOŽEMIO STERILIZANTAI |

    Rodenticidai | ZR4 |

    ZR4.1 | RODENTICIDAI | BRODIFACOUM | 56073-10-0 | 370 |

    ZR4.1 | BROMADIOLONE | 28772-56-7 | 371 |

    ZR4.1 | CHLORALOSE | 15879-93-3 | 249 |

    ZR4.1 | CHLOROPHACINONE | 3691-35-8 | 208 |

    ZR4.1 | COUMATETRALYL | 5836-29-3 | 189 |

    ZR4.1 | DIFENACOUM | 56073-07-5 | 514 |

    ZR4.1 | DIFETHIALONE | 104653-34-1 | 549 |

    ZR4.1 | FLOCOUMAFEN | 90035-08-8 | 453 |

    ZR4.1 | WARFARIN | 81-81-2 | 70 |

    ZR4.1 | KITI RODENTICIDAI |

    Visi kiti augalų apsaugos produktai | ZR5 |

    ZR5.1 | DEZINFEKANTAI | KITI DEZINFEKANTAI |

    ZR5.2 | KITI AUGALŲ APSAUGOS PRODUKTAS | KITI AAP |

    [1] COM(2002) 349 galutinis.

    [2] 1998 m. vasario 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 98/8/EB dėl biocidinių produktų pateikimo į rinką (OL L 123, 1998 4 24, p. 1).

    [3] OL L 70, 2005 3 16, p. 1.

    [4] OL L 139, 2004 4 30, p. 1.

    [5] OL L 327, 2000 12 22, p. 1.

    [6] COM(2006) 388 galutinis.

    [7] OL L 230, 1991 8 19, p. 1. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos direktyva 2006/45/EB (OL L 130, 2006 5 18, p. 27).

    [8] COM(2006) 372 galutinis.

    [9] COM(2006) 373 galutinis.

    [10] OL C […], […], p. […].

    [11] OL C […], […], p. […].

    [12] OL C […], […], p. […].

    [13] OL L 242, 2002 9 10, p. 1.

    [14] COM (2002) 349 galutinis.

    [15] OL L 123, 1998 4 24, p. 1. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos direktyva 2006/50/EB (OL L 142, 2006 5 30, p. 6).

    [16] OL L 230, 1991 8 19, p. 1. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos direktyva 2006/45/EB (OL L 130, 2006 5 18, p. 27).

    [17] OL L 52, 1997 2 22, p. 61. Reglamentas su pakeitimais, padarytais Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentu (EB) Nr. 1882/2003 (OL L 284, 2003 10 3, p. 1).

    [18] OL L 184, 1999 7 17, p. 23. Sprendimas su pakeitimais, padarytais Sprendimu 2006/512/EB (OL L 200, 2004 7 22, p. 1).

    [19] OL L 181, 1989 6 28, p. 47.

    [20] COM(2006) 373 galutinis.

    [21] OL L 56, 1988 3 2, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos reglamentu (EB) Nr. 143/2002 (OL L 24, 2002 1 26, p. 16).

    [22] Didžiosios Britanijos augalininkystės taryba (BCPC) reguliariai leidžia pasaulinį pesticidų kompendiumą The Pesticide Manual, kuriame pateikiami daugumos cheminių pesticidų bendriniai pavadinimai. Tarptautinė standartizacijos organizacija (ISO) yra patvirtinusi šiuos pavadinimus oficialiai arba preliminariai.

    [23] Cheminių medžiagų santrumpų tarnybos registro numeris.

    [24] Tarptautinė tarplaboratorinė analitinė pesticidų taryba.

    Top