Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62006CJ0463

Sprendimo santrauka

2007 m. gruodžio 13 d. Teisingumo Teismo (antroji kolegija) sprendimas.
FBTO Schadeverzekeringen NV prieš Jack Odenbreit.
Prašymas priimti prejudicinį sprendimą: Bundesgerichtshof - Vokietija.
Reglamentas (EB) Nr. 44/2001 - Jurisdikcija draudimo srityje - Atsakomybės draudimas - Tiesioginis nukentėjusiosiojo asmens ieškinys draudikui - Ieškovo nuolatinės gyvenamosios vietos jurisdikcijos taisyklė.
Byla C-463/06.

Keywords
Summary

Keywords

Teisminis bendradarbiavimas civilinėse bylose – Jurisdikcija ir teismo sprendimų civilinėse ir komercinėse bylose vykdymas – Reglamentas Nr. 44/2001 – Jurisdikcija draudimo srityje

(Tarybos reglamento Nr. 44/2001 9 straipsnio 1 dalies b punktas ir 11 straipsnio 2 dalis)

Summary

Reglamento Nr. 44/2001 dėl jurisdikcijos ir teismo sprendimų civilinėse ir komercinėse bylose pripažinimo ir vykdymo 11 straipsnio 2 dalyje esančią nuorodą į jo 9 straipsnio 1 dalies b punktą reikia aiškinti taip, kad nukentėjusioji šalis ieškinį draudikui gali tiesiogiai pareikšti valstybės narės, kur yra jos nuolatinė gyvenamoji vieta, teisme, jeigu toks tiesioginis ieškinys yra galimas ir jeigu draudiko nuolatinė verslo vieta yra valstybės narės teritorijoje. Iš tikro ši nuoroda išplečia ieškovo nuolatinės gyvenamosios vietos jurisdikcijos taisyklės, nurodytos šio reglamento 9 straipsnio 1 dalies b punkte, taikymą kitų ieškovų negu draudėjas, apdraustasis arba draudimo sutarties naudos gavėjas kategorijoms, nepaisant to, kad pagal nacionalinę teisę tokiam taikymui reikia atsižvelgti į tiesioginio nukentėjusiosios šalies ieškinio draudikui pobūdį. Toks aiškinimas taip pat pagrįstas reglamento tikslu užtikrinti palankesnę silpnesniųjų šalių apsaugą, kurios nesuteikia Reglamente Nr. 44/2001 įtvirtintos bendrosios jurisdikcijos taisyklės.

(žr. 26, 28, 30–31 punktus ir rezoliucinę dalį)

Top