EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62005CJ0220

Sprendimo santrauka

2007 m. sausio 18 d. Teisingumo Teismo (pirmoji kolegija) sprendimas.
Jean Auroux ir kiti prieš Commune de Roanne.
Prašymas priimti prejudicinį sprendimą: Tribunal administratif de Lyon - Prancūzija.
Viešieji pirkimai - Direktyva 93/37/EB - Sprendimas sudaryti sutartį nepaskelbus konkurso - Tarp dviejų perkančiųjų organizacijų sudaryta sutartis dėl plėtros projekto įgyvendinimo - "Viešojo darbų pirkimo sutarčių" ir "darbo" sąvokos - Sutarties vertės apskaičiavimo taisyklės.
Byla C-220/05.

Keywords
Summary

Keywords

1. Teisės aktų derinimas – Viešojo darbų pirkimo sutarčių sudarymo tvarka – Direktyva 93/37 – Viešojo darbų pirkimo sutartys – Sąvoka

(Tarybos direktyvos 93/37 1 straipsnio a punktas)

2. Teisės aktų derinimas – Viešojo darbų pirkimo sutarčių sudarymo tvarka – Direktyva 93/37 – Taikymo sritis

(Tarybos direktyvos 93/37 6 straipsnis)

3. Teisės aktų derinimas – Viešojo darbų pirkimo sutarčių sudarymo tvarka – Direktyva 93/37 – Taikymo sritis

(Tarybos direktyvos 93/37 1 straipsnio a punktas)

Summary

1. Sutartis, kuria pirmoji perkančioji organizacija paveda antrajai perkančiajai organizacijai atlikti darbą, yra viešojo darbų pirkimo sutartis Direktyvos 93/37 dėl viešojo darbų pirkimo sutarčių sudarymo tvarkos derinimo 1 straipsnio a punkto prasme, nepaisant to, ar yra numatyta, jog pirmoji perkančioji organizacija yra viso šio darbo rezultato ar jo dalies savininkė ar ja tampa.

(žr. 47 punktą, rezoliucinės dalies 1 punktą)

2. Nustatant sutarties vertę Direktyvos 93/37 dėl viešojo darbų pirkimo sutarčių sudarymo tvarkos derinimo 6 straipsnio prasme, reikia atsižvelgti į bendrą darbų pirkimo sutarties vertę potencialaus dalyvio požiūriu, kurią sudaro ne tik visos perkančiosios organizacijos mokėtinos sumos, bet ir visos pajamos, kurios bus gautos iš trečiųjų asmenų.

(žr. 57 punktą, rezoliucinės dalies 2 punktą)

3. Perkančioji organizacija negali netaikyti Direktyvoje 93/37 dėl viešojo darbų pirkimo sutarčių sudarymo tvarkos derinimo numatytos viešojo darbų pirkimo sutarčių sudarymo tvarkos remdamasi tuo, kad pagal nacionalinę teisę ši sutartis gali būti sudaroma tik su tam tikrais juridiniais asmenimis, kurie patys yra perkančiosios organizacijos ir kurie savo ruožtu turės taikyti šią tvarką, jei vėliau norės sudaryti sutartis.

(žr. 68 punktą, rezoliucinės dalies 3 punktą)

Top