EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32006D0965

2006/965/EB: 2006 m. gruodžio 19 d. , Tarybos sprendimas, iš dalies keičiantis Sprendimą 90/424/EEB dėl išlaidų veterinarijos srityje

OJ L 397, 30.12.2006, p. 22–27 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
Special edition in Bulgarian: Chapter 03 Volume 081 P. 105 - 110
Special edition in Romanian: Chapter 03 Volume 081 P. 105 - 110
Special edition in Croatian: Chapter 03 Volume 033 P. 216 - 221

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 24/05/2009; netiesiogiai panaikino 32009D0470

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2006/965/oj

30.12.2006   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 397/22


TARYBOS SPRENDIMAS,

2006 m. gruodžio 19 d.

iš dalies keičiantis Sprendimą 90/424/EEB dėl išlaidų veterinarijos srityje

(2006/965/EB)

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 37 straipsnį,

atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą,

atsižvelgdama į Europos Parlamento nuomonę (1),

atsižvelgdama į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę (2),

kadangi:

(1)

Bendrija bendrai finansuoja valstybių narių veiklą, susijusią su gyvūnų ligų ir zoonozių likvidavimu, kontrole ir stebėsena, remdamasi metinėmis programomis, patvirtintomis pagal 1990 m. birželio 26 d. Tarybos sprendimo 90/424/EEB dėl išlaidų veterinarijos srityje (3) 24 straipsnyje nustatytus reikalavimus ir tvarką.

(2)

Atlikus gyvūnų ligų ir zoonozių likvidavimo, kontrolės ir stebėsenos programų Bendrijos bendro finansavimo procedūrų peržiūrą, visų pirma atsižvelgiant į patirtį, įgytą ligų likvidavimo valstybėse narėse stebėsenos darbo grupės, sudarytos pagal Baltosios knygos dėl maisto produktų saugos 29 veiksmą, veiklos metu, paaiškėjo, kad geresnių rezultatų būtų pasiekta rengiant daugiametes programas ir sudarius naują ligų bei zoonozių sąrašą. Gyvūnų ligų ir zoonozių likvidavimo, kontrolės ir stebėsenos daugiametėmis programomis būtų užtikrinta, kad tų programų tikslų būtų siekiama veiksmingiau ir efektyviau, pagerėtų bei taptų skaidresnis programų valdymas ir padidėtų patikrinimo galimybė, dėl to Bendrijos lėšos būtų naudojamos veiksmingiau. Todėl tikslinga iš dalies pakeisti tas programas reglamentuojančias nuostatas, numatant galimybę finansuoti daugiametes programas.

(3)

Ši peržiūra taip pat parodė, kad likvidavimo, kontrolės ir stebėsenos programų veiksmingumą ir efektyvumą būtų galima padidinti sudarant sąrašą, kuriame būtų nurodytas ribotas gyvūnų ligų ir zoonozių, kurių likvidavimas atitinka bendro finansavimo reikalavimus, skaičius. Turėtų būti sudarytas Bendrijos prioritetus atspindintis ligų ir zoonozių, kurių likvidavimui skiriama Bendrijos finansinė parama, sąrašas, atsižvelgiant į galimą tokių ligų bei zoonozių poveikį visuomenės sveikatai ir tarptautinei bei Bendrijos vidaus prekybai gyvūnais arba gyvūninės kilmės produktais. Todėl turėtų būti išbrauktos specialios zoonozių kontrolės nuostatos. Turėtų būti sudaryta galimybė iš dalies pakeisti sąrašą pagal komitologijos procedūrą, kad būtų atsižvelgta į naujas gyvūnų ligas arba naujus epidemiologinius ir mokslinius įrodymus.

(4)

Siekiant supaprastinti valstybių narių Komisijai pateikiamų likvidavimo, kontrolės ir stebėsenos programų patvirtinimo tvarką, turėtų būti numatyta, kad vietoj dviejų šiuo metu reikalingų sprendimų, iš kurių viename išvardijamos programos, kurioms gali būti skirtas finansavimas, o antruoju patvirtinamos programos, būtų priimamas vienas sprendimas, patvirtinantis programas, kurioms gali būti skirtas Bendrijos finansinė parama.

(5)

Siekiant, kad Komisija galėtų vykdyti programų įgyvendinimo stebėseną, valstybės narės turėtų reguliariai jai pranešti apie atliktą veiklą, pasiektus rezultatus ir patirtas išlaidas.

(6)

1990 m. lapkričio 27 d. Tarybos sprendime 90/638/EEB, nustatančiame Bendrijos gyvūnų tam tikrų ligų likvidavimo ir monitoringo kriterijus (4), nustatomi likvidavimo, kontrolės ir stebėsenos programų, kurioms prašoma Bendrijos finansavimo, techniniai ir informavimo reikalavimai. Tie techniniai ir informavimo reikalavimai turėtų būti reguliariai ir laiku atnaujinami ir koreguojami, siekiant prisitaikyti prie technikos bei mokslo pažangos ir atsižvelgti į patirtį, įgytą įgyvendinant programas. Todėl tikslinga įgalioti Komisiją priimti ir prireikus atnaujinti tuos techninius kriterijus. Tarybos sprendimą 90/638/EEB reikėtų atitinkamai panaikinti.

(7)

2004 m. kovo 30 d. Komisijos sprendime 2004/292/EB dėl TRACES sistemos įdiegimo (5) nustatomas jau esančių kompiuterizuotų sistemų (Animo ir Shift) integravimas į naują sistemą. Todėl tikslinga atsižvelgti į techninę pažangą, pasiektą kompiuterizuojant veterinarines procedūras, ir numatyti išteklius, reikalingus integruotų kompiuterizuotų veterinarijos sistemų prieglobai, valdymui ir priežiūrai, prireikus atsižvelgiant į esamas nacionalines duomenų bazes.

(8)

Informacijos rinkimas yra būtinas, siekiant geriau rengti ir įgyvendinti teisės aktus gyvūnų sveikatos ir maisto saugos srityse. Be to, jaučiamas neatidėliotinas poreikis kuo plačiau visoje Bendrijoje skleisti informaciją, susijusią su teisės aktais gyvūnų sveikatos ir maisto saugos srityse. Todėl pageidautina išplėsti Sprendimo 90/424/EEB taikymo sritį, kad į informavimo politikos gyvūnų apsaugos srityje finansavimą būtų įtraukti gyvūnų sveikatos ir gyvūninės kilmės produktų maisto saugos aspektai.

(9)

Tarybos sprendime 2006/53/EB, iš dalies keičiančiame Sprendimą 90/424/EEB, buvo nustatyta, kad Bendrijos finansinė parama teikiama likvidavimo priemonėms, kurias vykdo valstybės narės, kovodamos su paukščių gripu. Reikėtų, kad ši parama taip pat padengtų išlaidas, valstybių narių patiriamas mokant kompensacijas savininkams už nuostolius, patirtus dėl kiaušinių naikinimo.

(10)

Be to, Sprendime 90/424/EEB numatyta, kad valstybėms narėms teikiama techninė ir mokslinė pagalba, skirta Bendrijos teisės aktų veterinarijos srityje rengimui, taip pat mokymui. Atsižvelgiant į įgytą patirtį, pageidautina, kad būtų numatyta galimybė tokią pagalbą taip pat teikti tarptautinėms organizacijoms, pavyzdžiui, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijai (OIE) bei Maisto ir žemės ūkio organizacijai (FAO).

(11)

Siekiant aiškumo taip pat tikslinga iš dalies pakeisti Sprendimą 90/424/EEB, kad valstybė narė galėtų informuoti Komisiją, jog jai tiesiogiai kyla pavojus dėl gyvūnų ligų atsiradimo trečiojoje šalyje arba kitoje valstybėje narėje, ir to sprendimo 6 straipsnyje minėtų gyvūnų ligų sąrašą papildyti priede nurodytomis ligomis.

(12)

Todėl Sprendimą 90/424/EEB reikėtų atitinkamai iš dalies pakeisti,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Sprendimas 90/424/EEB iš dalies keičiamas taip:

1)

1 straipsnio trečia įtrauka pakeičiama taip:

„—

gyvūnų ligų ir zoonozių likvidavimo, kontrolės ir stebėsenos programoms.“

2)

3a straipsnio 3 dalies pirma įtrauka pakeičiama taip:

„—

50 % išlaidų, kurias valstybė narė patiria kompensuodama gyvulių savininkams už naminių ir kitų nelaisvėje esančių paukščių sunaikinimą ir kompensuodama sunaikintų kiaušinių vertę.“

3)

6 straipsnio 1 dalis pakeičiama taip:

„1.   Jeigu valstybei narei tiesiogiai kyla pavojus dėl vienos iš ligų, nurodytų 3 straipsnio 1 dalyje, 3a straipsnio 1 dalyje, 4 straipsnio 1 ir 2 dalyse, 11 straipsnio 1 dalyje arba priede, atsiradimo arba plitimo trečiosios šalies arba kitos valstybės narės teritorijoje, ji praneša Komisijai ir kitoms valstybėms narėms apie apsaugos priemones, kurias ji ketina patvirtinti.“

4)

I antraštinės dalies 3 skyriaus pavadinimas pakeičiamas taip:

5)

16 straipsnis pakeičiamas taip:

„16 straipsnis

Bendrija skiria finansinį įnašą informavimo politikos suformavimui gyvūnų sveikatos, gyvūnų gerovės ir gyvūninės kilmės produktų maisto saugos srityje, be kita ko:

a)

informacijos priemonių įdiegimui ir plėtojimui, įskaitant atitinkamą duomenų bazę, skirtą tam, kad:

i)

būtų kaupiama ir saugoma visa informacija, susijusi su Bendrijos teisės aktais, reglamentuojančiais gyvūnų sveikatą, gyvūnų gerovę ir gyvūninės kilmės produktų maisto saugą;

ii)

i punkte nurodyta informacija būtų skleidžiama kompetentingoms institucijoms, gamintojams ir vartotojams, prireikus atsižvelgiant į sąsajas su nacionalinėmis duomenų bazėmis;

b)

tyrimų, būtinų teisės aktams gyvūnų gerovės srityje rengti ir plėtoti, vykdymui.“

6)

19 straipsnis pakeičiamas taip:

„Bendrija gali įgyvendinti technines ir mokslines priemones, kurios yra reikalingos rengiant Bendrijos veterinarijos teisės aktus ir plėtojant švietimą ar mokymą veterinarijos srityje, arba padėti jas įgyvendinti valstybėms narėms arba tarptautinėms organizacijoms.“

7)

II antraštinės dalies pavadinimas pakeičiamas taip:

8)

24 straipsnis pakeičiamas taip:

„24 straipsnis

1.   Siekiant atlyginti valstybių narių išlaidas, patirtas finansuojant priede išvardytų gyvūnų ligų ir zoonozių likvidavimo, kontrolės ir stebėsenos nacionalines programas (toliau - programos), nustatoma Bendrijos finansinė priemonė.

Priede pateiktas sąrašas gali būti iš dalies keičiamas 41 straipsnyje nurodyta tvarka, visų pirma atsižvelgiant į kylančias gyvūnų ligas, keliančias pavojų gyvūnų ir netiesiogiai – visuomenės sveikatai, arba atsižvelgiant į naujus epidemiologinius ar mokslinius įrodymus.

2.   Kiekvienais metais ne vėliau kaip iki balandžio 30 d. valstybės narės pateikia Komisijai kitais metais prasidedančias metines arba daugiametes programas, kurioms jos nori gauti Bendrijos finansinę paramą.

Po balandžio 30 d. pateiktos programos neatitinka finansavimo kitais metais reikalavimų.

Valstybių narių pateiktose programose pateikiama bent ši informacija:

a)

ligos epidemiologinės padėties prieš pradedant vykdyti programą aprašymas;

b)

geografinės ir administracinės teritorijos, kurioje turi būti taikoma programa, aprašymas ir ribų nustatymas;

c)

numanoma programos trukmė, taikytinos priemonės ir iki programos pabaigos pasiektinas tikslas;

d)

numatytų programos išlaidų ir numatomos programos naudos analizė.

Išsamūs kriterijai, įskaitant kriterijus, su kurias susijusi daugiau nei viena valstybė narė, tvirtinami 41 straipsnyje nurodyta tvarka.

Kiekvienoje valstybės narės pateikiamoje daugiametėje programoje pateikiama informacija, kurios reikalaujama pagal šioje dalyje nurodytus kriterijus, apie kiekvienus programos trukmės metus.

3.   Komisija gali prireikus paraginti valstybę narę pateikti daugiametę programą arba pratęsti pateiktos metinės programos trukmę, jeigu manoma, kad daugiametis programavimas yra būtinas siekiant užtikrinti veiksmingesnį ir efektyvesnį konkrečios ligos likvidavimą, kontrolę ir stebėseną, visų pirma atsižvelgiant į galimas grėsmes gyvūnų ir netiesiogiai – visuomenės sveikatai.

Komisija, bendradarbiaudama su atitinkamomis valstybėmis narėmis, gali koordinuoti regionines programas, kuriose dalyvauja daugiau nei viena valstybė narė.

4.   Komisija įvertina valstybių narių pateiktas programas veterinariniu ir finansiniu požiūriu.

Valstybės narės Komisijai pateikia būtiną papildomą informaciją, kurios jai reikia programai įvertinti.

Visos su programomis susijusios informacijos rinkimo laikotarpis baigiasi kiekvienų metų rugsėjo 15 d.

5.   Kiekvienais metais vėliausiai iki lapkričio 30 d. 42 straipsnyje nurodyta tvarka patvirtinama:

a)

programos, kurios prireikus iš dalies keičiamos, kad būtų atsižvelgta į 4 dalyje numatytą vertinimą;

b)

Bendrijos finansinio įnašo dydis;

c)

Bendrijos finansinio įnašo viršutinė riba;

d)

sąlygos, kurios gali būti taikomos Bendrijos finansiniam įnašui.

Programos patvirtinamos ne ilgesniam kaip šešerių metų laikotarpiui.

6.   Programų pakeitimai patvirtinami 42 straipsnyje nurodyta tvarka.

7.   Valstybės narės pateikia Komisijai tokias kiekvienos patvirtintos programos ataskaitas:

a)

tarpines technines ir finansines ataskaitas;

b)

ne vėliau kaip iki kiekvienų metų balandžio 30 d. – metinę išsamią techninę ataskaitą, įskaitant pasiektų rezultatų įvertinimą ir išsamią praėjusiais metais patirtų išlaidų ataskaitą.

8.   Paraiškos dėl mokėjimo, susijusios su valstybės narės praėjusiais metais patirtomis išlaidomis atitinkamai programai, yra pateikiamos Komisijai ne vėliau kaip iki balandžio 30 d.

Pavėluotai pateiktų paraiškų dėl mokėjimo atveju Bendrijos finansinė parama tų metų birželio 1 d. sumažinama 25 %, rugpjūčio 1 d. – 50 %, rugsėjo 1 d. – 75 %, o spalio 1 d. –100 %.

Ne vėliau kaip iki kiekvienų metų spalio 30 d. Komisija nusprendžia dėl Bendrijos išmokos, atsižvelgdama į valstybės narės pagal 7 dalį pateiktas technines ir finansines ataskaitas.

9.   Komisijos ekspertai, bendradarbiaudami su kompetentinga institucija, gali atlikti patikrinimus vietoje tuomet, kai tai būtina siekiant užtikrinti vienodą šio sprendimo taikymą pagal 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 882/2004 dėl oficialios kontrolės, kuri atliekama siekiant užtikrinti, kad būtų įvertinama, ar laikomasi pašarus ir maistą reglamentuojančių teisės aktų, gyvūnų sveikatos ir gerovės taisyklių (6), 45 straipsnį.

Atliekant tokius patikrinimus, Komisijos ekspertams gali padėti ekspertų grupė, sudaryta 41 straipsnyje nurodyta tvarka.

10.   Išsamios šio straipsnio taikymo taisyklės priimamos 41 straipsnyje nurodyta tvarka.

11.   Valstybės narės gali skirti lėšas iš veiklos programų, parengtų remiantis Reglamento (EB) Nr. 1198/2006 (7) 17 straipsniu, priede nurodytoms akvakultūros gyvūnų ligoms likviduoti.

Lėšos skiriamos šiame straipsnyje nustatyta tvarka, atsižvelgiant į šiuos patikslinimus:

a)

pagalbos dydis turi atitikti Reglamente (EB) Nr. 1198/2006 nurodytą dydį;

b)

šio straipsnio 8 dalis netaikoma.

Liga likviduojama vadovaujantis 2006 m. spalio 24 d. Tarybos direktyvos 2006/88/EB dėl gyvūnų sveikatos reikalavimų, taikomų akvakultūros gyvūnams ir jų produktams, ir dėl tam tikrų vandens gyvūnų ligų prevencijos ir kontrolės (8) 38 straipsnio 1 dalimi, arba pagal ligos likvidavimo programą, kuri yra sudaryta, patvirtinta ir vykdoma tos direktyvos 44 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka.

9)

26 straipsnis pakeičiamas taip:

„26 straipsnis

Su bendru programų finansavimu susiję Bendrijos biudžetiniai įsipareigojimai vykdomi kasmet. Su daugiamečių programų išlaidomis susiję įsipareigojimai tvirtinami pagal 2002 m. birželio 25 d. Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 dėl Europos Bendrijų bendrajam biudžetui taikomo finansinio reglamento (9) 76 straipsnio 3 dalį. Daugiamečių programų atveju pirmasis biudžetinis įsipareigojimas patvirtinamas patvirtinus programas. Kiekvieną tolesnį įsipareigojimą Komisija tvirtina remdamasi sprendimu skirti paramą pagal 24 straipsnio 5 dalį.

10)

29, 29a, 32 ir 33 straipsniai išbraukiami.

11)

37a straipsnio 1 dalis pakeičiama taip:

„1.   Bendrijos finansinė parama gali būti skiriama veterinarinių procedūrų kompiuterizavimui, kurios susijusios su:

a)

Bendrijos vidaus prekyba gyvais gyvūnais bei gyvūninės kilmės produktais ir jų importu;

b)

integruotų kompiuterizuotų veterinarijos sistemų priegloba, valdymu ir priežiūra, prireikus įskaitant sąsajas su nacionalinėmis duomenų bazėmis.“

12)

43a straipsnis pakeičiamas taip:

„43a straipsnis

Kas ketverius metus Komisija pateikia Europos Parlamentui ir Tarybai pranešimą apie gyvūnų sveikatos padėtį ir išlaidų įgyvendinimo programoms efektyvumą įvairiose valstybėse narėse, įskaitant informaciją apie patvirtintus kriterijus.“

13)

Priedas pakeičiamas šio sprendimo priede pateiktu tekstu.

2 straipsnis

Sprendimas 90/638/EEB panaikinamas nuo sprendimo, nustatančio kriterijus, nurodytus Sprendimo 90/424/EEB 24 straipsnio 2 dalies ketvirtoje pastraipoje, ir išsamias taisykles, nurodytas to sprendimo 24 straipsnio 10 dalyje, įsigaliojimo datos.

3 straipsnis

Iki šio sprendimo įsigaliojimo patvirtintoms programoms toliau taikomos atitinkamos Sprendimo 90/424/EEB, prieš jį iš dalies pakeičiant šiuo sprendimu, nuostatos. Nepaisant 24 straipsnio 1 dalies, enzootinės galvijų leukozės programas galima finansuoti iki 2010 m. gruodžio 31 d.

4 straipsnis

Šis sprendimas skirtas valstybėms narėms.

Priimta Briuselyje, 2006 m. gruodžio 19 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

J. KORKEAOJA


(1)  2006 m. gruodžio 12 d. nuomonė (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje).

(2)  2006 m. spalio 26 d. nuomonė (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje).

(3)  OL L 224, 1990 8 18, p. 19. Sprendimas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Sprendimu 2006/782/EB (OL L 328, 2006 11 24, p. 57).

(4)  OL L 347, 1990 12 12, p. 27. Sprendimas su pakeitimais, padarytais Direktyva 92/65/EEB (OL L 268, 1992 9 14, p. 54).

(5)  OL L 94, 2004 3 31, p. 63. Sprendimas su pakeitimais, padarytais Sprendimu 2005/123/EB (OL L 39, 2005 2 11, p. 53).

(6)  OL L 165, 2004 4 30, p. 1. Pataisyta OL L 191, 2004 5 28, p. 1.

(7)  2006 m. liepos 27 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1198/2006 dėl Europos žuvininkystės fondo (OL L 223, 2006 8 15, p. 1).

(8)  OL L 328, 2006 11 24, p. 14.“

(9)  OL L 248, 2002 9 16, p. 1.“


PRIEDAS

Gyvūnų ligos ir zoonozės

Galvijų tuberkuliozė

Galvijų bruceliozė

Avių ir ožkų bruceliozė (B. melitensis)

Mėlynojo liežuvio liga endeminiuose arba didelės rizikos rajonuose

Afrikinis kiaulių maras

Kiaulių vezikulinė liga

Klasikinis kiaulių maras

Infekcinė hematopoetinė nekrozė

Infekcinė lašišų anemija

Juodligė

Infekcinė galvijų pleuropneumonija

Paukščių gripas

Pasiutligė

Echinokokozė

Užkrečiamosios spongiforminės encefalopatijos (TSE)

Kampilobakteriozė

Listeriozė

Salmoneliozė (zoonozinė salmonelė)

Trichineliozė

Verotoksigeninė E. coli

Karpių pavasarinė viremija (SVC)

Virusinė hemoraginė septicemija (VHS)

Koi herpeso viruso infekcija (KHV)

Bonamiozės (Bonamia ostreae) infekcija

Marteiliozės (Marteilia refringens) infekcija

Vėžiagyvių baltmė (vitiligas).


Top