EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52021XC0511(02)

Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 17 straipsnio 2 ir 3 dalyse nurodyto pranešimo apie vyno sektoriaus produkto specifikacijos standartinio pakeitimo patvirtinimą paskelbimas 2021/C 183/05

PUB/2021/243

OJ C 183, 11.5.2021, p. 20–24 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

2021 5 11   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 183/20


Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 17 straipsnio 2 ir 3 dalyse nurodyto pranešimo apie vyno sektoriaus produkto specifikacijos standartinio pakeitimo patvirtinimą paskelbimas

(2021/C 183/05)

Šis pranešimas skelbiamas pagal Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 (1) 17 straipsnio 5 dalį.

Pranešimas apie standartinį bendrojo dokumento pakeitimą

„PUISSEGUIN SAINT-EMILION“

PDO-FR-A0992-AM03

Pranešimo data: 2021 3 9

PATVIRTINTO PAKEITIMO APRAŠYMAS IR PAGRINDIMAS

1.   Geografinė vietovė

Kad būtų panaikinta nuoroda į kadastro dalis, atliktas redakcinio pobūdžio geografinės vietovės pakeitimas. Be to, daroma nuoroda į Oficialųjį geografinių kodų registrą.

Šis pakeitimas neturi jokios įtakos geografinei vietovei ir yra tik redakcinio pobūdžio.

Atitinkamai iš dalies keičiamas bendrojo dokumento 1.6 punktas.

2.   Arčiausiai esanti vietovė

Ištaisius praleidimą pakeista arčiausiai esanti vietovė. Piuisgeno komunai susijungus su Monbadono komuna, Monbadono komuną atitinkanti dalis nebuvo įtraukta į arčiausiai esančią vietovę. Be to, daroma nuoroda į Oficialųjį geografinių kodų registrą.

Atitinkamai iš dalies keičiamas bendrojo dokumento 1.9 punktas.

3.   Vyno išleidimas į apyvartą tarp įgaliotų sandėlių savininkų

Išbraukiamas 1 skyriaus IX antraštinės dalies 5 punkto b papunktis dėl vyno išleidimo į apyvartą tarp įgaliotų sandėlių savininkų datos.

Šiuo pakeitimu bendrasis dokumentas nekeičiamas.

4.   Kontrolės įstaigos duomenys

Siekiant redakcijos suderinamumo su kitomis nuorodų specifikacijomis, peržiūrėta nuorodos į kontrolės įstaigą redakcija. Šis pakeitimas yra tik redakcinio pobūdžio. Šiuo pakeitimu bendrasis dokumentas nekeičiamas.

BENDRASIS DOKUMENTAS

1.   Pavadinimas (-ai)

Puisseguin Saint-Emilion

2.   Geografinės nuorodos tipas

SKVN – saugoma kilmės vietos nuoroda

3.   Vynuogių produktų kategorijos

1.

Vynas

4.   Vyno (-ų) aprašymas

Šie daugiausia iš vynuogių veislės ‘Merlot N’ gaminami raudonieji vynai yra stiprūs ir išbaigti, sodrios spalvos, pasižymintys intensyviu uogų aromatu, kuris brandinant tampa dar kompleksiškesnis.

Dažnai brandinant statinėse gali būti juntamas skrudinimo ir vanilės pokvapis, papildantis vynų aromatų paletę ir struktūrą.

Šių vynų savybės:

mažiausia natūrali alkoholio koncentracija tūrio procentais – 11 %,

visuminė alkoholio koncentracija tūrio procentais po sodrinimo – 13,5 %,

obuolių rūgšties kiekis – ne didesnis kaip 0,3 g/l,

fermentuojamųjų cukrų (gliukozės ir fruktozės) kiekis – ne didesnis kaip 3 g/l.

Bendrosios analitinės savybės

Didžiausia visuminė alkoholio koncentracija (tūrio %)

 

Mažiausia faktinė alkoholio koncentracija (tūrio %)

 

Mažiausias bendrasis rūgštingumas

miliekvivalentais viename litre

Didžiausias lakusis rūgštingumas (miliekvivalentais viename litre)

13,26

Didžiausias bendras sieros dioksido kiekis (miligramais viename litre)

140

5.   Vyno gamybos metodai

5.1.   Specifiniai vynininkystės metodai

Sodrinimas

Specifinis vynininkystės metodas

Leidžiama taikyti sodrinimo pašalinant vandenį metodus, jei koncentracija neviršija 15 %.

Po sodrinimo vynų visuminė alkoholio koncentracija tūrio procentais neviršija 13,5 %.

Vynmedžių auginimas

Auginimo praktika

Mažiausias vynmedžių sodinimo tankumas yra 5 500 sodinių viename hektare.

Atstumas tarp eilių negali būti didesnis nei 2 m, o atstumas tarp sodinių toje pačioje eilėje turi būti ne mažesnis nei 0,50 m.

Genėti privaloma. Genima ne vėliau kaip išsiskleidus lapams (Lorenzo 9 etapas).

Vynmedžiai genimi pasitelkiant toliau nurodytus metodus, kuriais sudaromos palankios sąlygos vienodam augalijos pasiskirstymui ir aeravimui taikant vieno priraišiojimo lygmens sistemą, kartu apribojant vynuogių kekių skaičių:

taikant vienpetį arba dvipetį Guyot metodą;

trumpai, taikant Royat kordono metodą arba formuojant vėduoklės formą;

paliekant ilgesnes šakas.

Ant kiekvienos ataugos būna ne daugiau kaip 12 pumpurų.

Ilgos šakos jokiu būdu negali iš dalies uždengti vienos kitų.

Drėkinimas

Vynmedžių auginimo laikotarpiu gali būti leidžiama drėkinti tik tuo atveju, jei yra sausra ir ji trukdo vynuogių fiziologiniam vystymuisi ir geram vynuogių nokimui.

5.2.   Didžiausias gamybos kiekis

Raudonasis vynas

65 hektolitrai iš hektaro

6.   Nustatyta geografinė vietovė

Vynuogių derlius skinamas, vyndaryste užsiimama, vynai gaminami ir brandinami tam tikroje Žirondos departamento Piuisgeno komunos teritorijos dalyje (remiantis Oficialiojo geografinių kodų registro 2020 m. vasario 26 d. duomenimis), kuri atitinka šios komunos teritoriją, nustatytą prieš jai susijungiant su Monbadono komuna 1989 m. sausio 1 d. (1988 m. lapkričio 10 d. prefektūros nutarimas).

7.   Pagrindinė (-ės) vyninių vynuogių veislė (-ės)

‘Cabernet franc N’

‘Cabernet-Sauvignon N’

‘Cot N’ – ‘Malbec’

‘Merlot N’

8.   Ryšys (-iai) su geografine vietove

Saugomos kilmės vietos nuorodos „Puisseguin Saint-Emilion“ geografinę vietovę sudaro dalis Piuisgeno komunos, atitinkančios šios komunos teritoriją, nustatytą prieš jai susijungiant su Monbadono komuna 1989 m. Ši vietovė yra Žirondos departamento šiaurės rytuose, ji driekiasi 48 kilometrus į šiaurės rytus nuo Bordo ir 10 kilometrų į šiaurės rytus nuo Sent Emiljono, Liburno krašte.

Dviejų upių – Ilio ir Dordonės – santakoje esančius didelius nustatyto ploto vynmedžiams auginti skirtus sklypus daugiausia sudaro klinčių bei molio ir klinčių dirvožemis.

Čia, kaip ir visame su Atlanto vandenynu besiribojančiame Žirondos departamente, vyrauja nuosaikus jūrinis klimatas, o nedideli temperatūros skirtumai palankūs vynmedžiams auginti. Dėl Žirondos departamento šiaurės rytuose esančios geografinės vietovės padėties pastebimi ir žemyninio klimato požymiai – aukštesnė temperatūra vasarą ir rudenį, todėl vynuogės gerai sunoksta. Nenuspėjamas jūrinis klimatas ir kai kuriais metais pasitaikantys žemo slėgio rudeniniai lietūs ar, priešingai, šiltas ir ypač saulėtas vėlyvas ruduo leidžia sunokti ypatingiems vynuogių derliams.

Šioje vietovėje ypač populiari vynuogių veislė ‘Merlot N’. Šios veislės vynuogės ypač gerai sunoksta vėsiame ir drėgname molingame dirvožemyje.

Kitos vynuogių veislės auginamos šiltesniame smėlio ir žvyro arba smėlio ir molio dirvožemyje, taip pat išorės veiksnių veikiamame molio ir klinčių dirvožemyje.

Žemyninio klimato požymių (šilta vasara, ilgas ir nešaltas ruduo, švelni ir paprastai sausa žiema) turintis jūrinis klimatas palankus vynuogėms lėtai sunokti.

Nustatytam sklypų plotui priklauso žemės sklypai, kuriuose dėl dirvožemio sudėties arba topografinės padėties (kalva arba šlaitas) užtikrinamas tinkamas drenažas. Neįtraukiami žemės sklypai, daugiausia sudaryti iš hidromorfinio arba ant molio ir dumblo susiformavusio dirvožemio su negiliu nepralaidžiu sluoksniu. Taip pat neįtraukiami slėnio apačioje esantys žemės sklypai, kurių dirvožemyje užsistovi vanduo ir kurie yra veikiami pavasarinių šalnų.

Tiksliai apibrėžiant sklypus užtikrinama, kad vietinių veislių vynuogių, kurios ilgainiui buvo atrinktos dėl savo tinkamumo ilgam laikymui ir brandinimui – dalykų, reikalingų šiems produktams gabenti ilgais nuotoliais, – savybės kuo geriau atsiskleistų.

Siekiant užtikrinti pakankamą vynuogių derlių nedidinant vynuogių kiekio ant vynuogienojų, pasižyminčių gerai žinomu gamybos potencialu, ir taip užtikrinant tinkamą vaisių sunokimą ir koncentraciją, padidintas augalų sodinimo tankumas. Naudojant treliažus, taikant griežtus genėjimo metodus ir užtikrinant, kad ilgos šakos iš dalies neuždengtų vienos kitų, galima pasiekti, kad vynuogių derlius būtų vienodas, o lapų paviršius – pakankamas fotosintezei, kuria sudaromos sąlygos vynuogėms gerai sunokti.

Derlius turi būti sveikas, todėl būtina rūšiuoti, kad būtų pašalintos nepakankamai prinokusios, pažeistos ar ligų paveiktos vynuogės.

Vynai brandinami mažiausiai iki metų, einančių po derliaus nuėmimo metų, pavasario; šis brandinimo laikotarpis būtinas norint užtikrinti jų sodrumą, išbaigtumą ir geriausią skonį prieš patiekiant vartotojui.

Nuoroda „Puisseguin Saint-Emilion“ žymimi vynai yra daugiausia iš vynuogių veislės ‘Merlot N’ gaminami raudonieji vynai, stiprūs ir išbaigti, sodrios spalvos, pasižymintys intensyviu uogų aromatu, kuris brandinant tampa dar kompleksiškesnis.

Mišiniuose vynuogių veislės ‘Cabernet franc N’ ir ‘Cabernet-Sauvignon N’ suteikia vynams gaivumo ir išbaigtumo, taigi jie tampa tinkamesni brandinti ir atsiskleidžia jų kompleksiškas aromatas.

Dažnai brandinant statinėse gali būti juntamas skrudinimo ir vanilės pokvapis, papildantis vynų aromatų paletę ir struktūrą.

9.   Kitos pagrindinės sąlygos (išpilstymas, ženklinimas, kiti reikalavimai)

Didesnė geografinė vietovė

Teisinis pagrindas:

Nacionalinės teisės aktai

Papildomų sąlygų rūšis:

Papildomos nuostatos dėl ženklinimo

Sąlygos aprašymas

Saugoma kilmės vietos nuoroda žymimų vynų etiketėse galima nurodyti didesnę geografinę vietovę „Vin de Bordeaux“ arba „Grand Vin de Bordeaux“. Šios didesnės geografinės vietovės pavadinimas turi būti užrašomas rašmenimis, kurių dydis (aukštis ir plotis) yra ne didesnis kaip 2/3 rašmenų, kuriais užrašytas saugomos kilmės vietos nuorodos pavadinimas, dydžio.

Arčiausiai esanti vietovė

Teisinis pagrindas:

Nacionalinės teisės aktai

Papildomų sąlygų rūšis:

Su gamyba nustatytoje geografinėje vietovėje susijusi nukrypti leidžianti nuostata

Sąlygos aprašymas

Pritaikius su vyndaryste susijusią nukrypti leidžiančią nuostatą nustatyta arčiausiai esanti vynų gamybos ir brandinimo vietovė apima toliau nurodytų Žirondos departamento komunų, kaip jos 2020 m. vasario 26 d. apibrėžtos Oficialiajame geografinių kodų registre, teritoriją: Abzac, Les Artigues-de-Lussac, Castillon-la-Bataille, Lalande-de-Pomerol, Lussac, Montagne, Néac, Petit-Palais-et-Cornemps, Pomerol, Saint-Cibard, Saint-Christophe-des-Bardes, Saint-Emilion, Saint-Etienne-de-Lisse, Saint-Genès-de-Castillon, Saint-Hippolyte, Saint-Laurent-des-Combes, Saint-Médard-de-Guizières, Saint-Pey-d’Armens, Saint-Philippe-d’Aiguille, Saint-Sulpice-de-Faleyrens, Tayac, Vignonet. Šiai vietovei taip pat priklauso dalis Piuisgeno komunos, kuri atitinka buvusios Monbadono komunos teritoriją, prieš šioms komunoms susijungiant 1989 m. sausio 1 d., ir Liburno teritorija, kurios dalis pietuose ribojasi su La Kapelio upeliu ir kuri tęsiasi iki gretimo kelio Nr. 28, vėliau šiuo keliu driekiasi iki Dordonės ir tęsiasi geležinkelio linija Bordo–Beržerakas.

Nuoroda į produkto specifikaciją

http://info.agriculture.gouv.fr/gedei/site/bo-agri/document_administratif-1d2d5602-00ca-4647-86d6-77e59174e42c


(1)  OL L 9, 2019 1 11, p. 2.


Top