EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62011TN0256

Byla T-256/11: 2011 m. gegužės 20 d. pareikštas ieškinys byloje Ezz ir kt. prieš Tarybą

OJ C 204, 9.7.2011, p. 28–28 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

9.7.2011   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 204/28


2011 m. gegužės 20 d. pareikštas ieškinys byloje Ezz ir kt. prieš Tarybą

(Byla T-256/11)

2011/C 204/50

Proceso kalba: anglų

Šalys

Ieškovai: Ahmed Abdelaziz Ezz (Giza, Egiptas), Abla Mohammed Fawzi Ali Ahmed (Londonas, Jungtinė Karalystė), Khadiga Ahmed Ahmed Kamel Yassin (Londonas, Jungtinė Karalystė) ir Shahinaz Abdel Azizabdel Wahab Al Naggar (Giza, Egiptas), atstovaujami baristerio M. Lester ir solisitoriaus J. Binns

Atsakovė: Europos Sąjungos Taryba

Reikalavimai

Panaikinti 2011 m. kovo 21 d. Tarybos sprendimą 2011/172/BUSP dėl ribojamųjų priemonių, taikytinų tam tikriems asmenims, subjektams ir organizacijoms atsižvelgiant į padėtį Egipte (OL L 76, p. 63), ir 2011 m. kovo 21 d. Tarybos reglamentą (ES) Nr. 270/2011 dėl ribojamųjų priemonių, taikytinų tam tikriems asmenims, subjektams ir organizacijoms, atsižvelgiant į padėtį Egipte (OL L 76, p. 4), tiek, kiek jie taikomi ieškovams.

Priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Savo ieškiniu ieškovai, remdamiesi SESV 263 straipsniu, prašo panaikinti 2011 m. kovo 21 d. Tarybos sprendimą 2011/172/BUSP dėl ribojamųjų priemonių, taikytinų tam tikriems asmenims, subjektams ir organizacijoms atsižvelgiant į padėtį Egipte, ir 2011 m. kovo 21 d. Tarybos reglamentą (ES) Nr. 270/2011 dėl ribojamųjų priemonių, taikytinų tam tikriems asmenims, subjektams ir organizacijoms, atsižvelgiant į padėtį Egipte, tiek, kiek jie taikomi ieškovams.

Ieškinį ieškovai grindžia penkiais pagrindais.

1.

Pirmuoju ieškinio pagrindu teigiama, kad netenkinamas ribojamųjų priemonių nustatymo ieškovams kriterijus, numatytas Tarybos sprendimo 2011/172/BUSP 1 straipsnyje ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 270/2011 2 straipsnyje. Be to, teigiama, kad priežastys, kuriomis atsakovė grindžia ribojamųjų priemonių nustatymą ieškovams, yra visiškai neaiškios, nekonkrečios, neparemtos įrodymais, nepateisinamos ir nepakankamos pagrįsti tokių priemonių taikymą.

2.

Antruoju ieškinio pagrindu teigiama, kad atsakovė pažeidė ieškovų teises į gynybą ir teisę į veiksmingą teisminę gynybą, nes:

ribojamosiomis priemonėmis nėra numatyta įrodymų, kuriais buvo pagrįstas sprendimas įšaldyti ieškovų turtą, pateikimo ieškovams tvarka ir jiems nesuteikta teisė veiksmingai pateikti pastabas dėl šių įrodymų;

ginčijamose priemonėse nurodytos priežastys yra bendro pobūdžio, niekuo neparemti ir neaiškūs teiginiai dėl teismo procesų ir

atsakovė nepateikė pakankamai informacijos, kad atsakydami ieškovai galėtų veiksmingai paviešinti savo nuomones, ir todėl Bendrasis Teismas negali įvertinti, ar Tarybos sprendimas bei vertinimas buvo tinkamai pagrįsti ir paremti įtikinamais įrodymais.

3.

Trečiuoju ieškinio pagrindu teigiama, kad atsakovė ieškovams nenurodė pakankamų jų įrašymo į ginčijamas priemones priežasčių, pažeisdama savo pareigą aiškiai išdėstyti savo sprendimą pagrindžiančias tikrąsias ir konkrečias priežastis, tame tarpe konkrečias atskiras priežastis, dėl kurių ji nusprendė, kad ieškovai yra atsakingi už Egipto valstybės lėšų pasisavinimą.

4.

Ketvirtuoju ieškinio pagrindu teigiama, kad atsakovė nepateisinamai ir neproporcingai pažeidė ieškovų teisę į nuosavybę ir reputaciją, nes:

turto įšaldymo priemonės turi reikšmingą ir ilgalaikį poveikį jų pagrindinėms teisėms;

jų taikymas ieškovams yra nepateisinamas ir

atsakovė neparodė, kad visiškas turto įšaldymas yra mažiausiai suvaržanti priemonė pasiekti tokį tikslą ar kad labai didelė žala ieškovams yra pateisinama ir proporcinga.

5.

Penktuoju ieškinio pagrindu teigiama, kad atsakovės įvykdytas ieškovų įrašymas į asmenų, kuriems bus taikomos ribojamosios priemonės, sąrašą yra pagrįstas akivaizdžia vertimo klaida.


Top