Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52023DC0664

    KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI IR TARYBAI Komitetų darbas 2022 m.

    COM/2023/664 final

    Briuselis, 2023 10 26

    COM(2023) 664 final

    KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI IR TARYBAI

    Komitetų darbas 2022 m.

    {SWD(2023) 340 final}


    KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI IR TARYBAI

    Komitetų darbas 2022 m.

    1.Įvadas

    Pagal Reglamento (ES) Nr. 182/2011, kuriuo nustatomos valstybių narių vykdomos Komisijos naudojimosi įgyvendinimo įgaliojimais kontrolės mechanizmų taisyklės ir bendrieji principai 1 (toliau – Reglamentas dėl komiteto procedūros), 10 straipsnio 2 dalį, Komisija teikia metinę komitetų darbo 2022 m. ataskaitą.

    Ataskaitoje pateikiama komiteto procedūros sistemos, t. y. sistemos, kai dėl įgyvendinimo aktų projektų Komisija konsultuojasi su komitetais, pokyčių 2022 m. apžvalga. Šiuos komitetus sudaro valstybių narių atstovai, jiems pirmininkauja Komisija ir jie laikosi skirtingų veiklos procedūrų, priklausomai nuo atitinkamo pagrindinio akto (plg. II lentelę).

    Ataskaitoje pateikiama komitetų darbo santrauka ir prie jos pridedamas tarnybų darbinis dokumentas, kuriame pateikiama išsami atskirų komitetų veiklos kiekvienoje politikos srityje statistika 2 . Joje pabrėžiami pagrindiniai per metus įvykę pokyčiai ir tendencijos, pateikiamas bendras posėdžių, rašytinių procedūrų, pateiktų nuomonių (t. y. teigiamų, neigiamų arba nepateiktų) ir priimtų aktų skaičius. Ataskaitoje taip pat apžvelgiami Apeliaciniam komitetui perduoti atvejai ir atvejai, kai Europos Parlamentas ir Taryba išreiškė prieštaravimą pagal Reglamento dėl komiteto procedūros 11 straipsnį. Be to, pateikiama informacija apie priemones, priimtas pagal reguliavimo procedūrą su tikrinimu.

    2.Komiteto procedūros sistemos pokyčių 2022 m. apžvalga

    2.1.Bendrieji pokyčiai

    2022 m. komitologijos komitetai dirbo laikydamiesi Reglamente dėl komiteto procedūros išdėstytų patariamosios (4 straipsnis) ir nagrinėjimo (5 straipsnis) procedūrų ir Sprendimo dėl komiteto procedūros 3 5a straipsnyje nustatytos reguliavimo procedūros su tikrinimu.

    Pamažu panaikinant su COVID-19 susijusius apribojimus, buvo galima reguliariau rengti fizinius (arba mišraus formato) komitologijos komitetų posėdžius. Visi posėdžiai, nepriklausomai nuo jų formato (organizuojami gyvai, nuotoliu ar mišriu formatu), į komiteto procedūrų registro 4 sąrašą įtraukti kaip posėdžiai, o santraukoje nurodyta, kokiu formatu jie vyko.

    2016 m. balandžio 13 d. Tarpinstituciniame susitarime dėl geresnės teisėkūros 5 primenama, jog visus teisės aktus, kuriuose vis dar minima reguliavimo procedūra su tikrinimu, reikia suderinti su Lisabonos sutartimi nustatyta teisine sistema. Remiantis 2016 m. Komisijos pasiūlymais, 2022 m. toliau vyko tarpinstitucinės diskusijos dėl likusių pagrindinių aktų suderinimo. Kalbant apie pasiūlymą dėl bendro suderinimo 6 , 2019 m. pasiekus dalinį susitarimą, dėl likusios 104 aktus apimančios dalies toliau bus vykdomos diskusijos, nes teisėkūros institucijoms iki šiol nepavyko susitarti dėl to, ar aktus dėl reguliavimo procedūros su tikrinimu reikia suderinti su deleguotaisiais, ar su įgyvendinimo aktais.  
    25 aktai buvo arba panaikinti kitais teisėkūros procedūra priimtais aktais, arba keičiant atitinkamus pagrindinius teisės aktus jų nuostatos dėl reguliavimo procedūros su tikrinimu buvo suderintos su deleguotaisiais ar įgyvendinimo aktais. Jų nebereikia suderinti pagal šį pasiūlymą.

    2022 m. pavyko pasiekti susitarimą dėl konkretaus pasiūlymo dėl suderinimo, susijusio su teisingumo sritimi 7 . Savo 2022 m. spalio 18 d. teisėkūros rezoliucija Europos Parlamentas per pirmąjį svarstymą be pakeitimų patvirtino Tarybos poziciją. Spalio 25 d. paskelbtas galutinis tekstas 8 yra susijęs tik su Reglamento (EB) Nr. 805/2004, sukuriančio neginčytinų reikalavimų Europos vykdomąjį raštą, suderinimu 9 , nes kiti du pirminiame pasiūlyme paminėti aktai iki to laiko buvo panaikinti.

    Kalbant apie 2017 m. vasario 14 d. Komisijos pasiūlymą 10 , kuriuo siekiama pakeisti Reglamentą (ES) Nr. 182/2011 dėl komiteto procedūros, kiek tai susiję su Apeliaciniu komitetu, ir išspręsti padėtį, kai jautriose srityse nuomonė nepateikta 11 , 2022 m. nepavyko padaryti jokios pažangos, nes tebeišsiskyrė atitinkamos teisėkūros institucijų pozicijos.

    Svarbių deleguotųjų ir įgyvendinimo aktų tekstų projektus Komisija ir toliau viešai skelbė per keturių savaičių laikotarpį, kad suinteresuotieji subjektai galėtų pateikti pastabų. 2022 m. Komisijos svetainėje „Išsakykite savo nuomonę“ 12 paskelbti 72 įgyvendinimo aktų projektai, t. y. šiek tiek mažiau, palyginti su 2021 m. paskelbtais 85 įgyvendinimo aktų projektais.

    2.2.Teismo praktikos raida

    Savo 2022 m. liepos 14 d. Sprendime Komisija / Lenkija 13 Teismas patvirtino Bendrojo Teismo sprendimą byloje T-699/17. Byla buvo susijusi su pereinamuoju laikotarpiu ir nuostatomis dėl balsavimo kvalifikuota balsų dauguma, pereinant nuo Nicos sutarties prie Lisabonos sutarties. Byloje nagrinėjamas Lisabonos sutarties protokolo Nr. 36 3 straipsnio 2 dalies taikymas laiko atžvilgiu. Šioje dalyje numatyta, kad nuo 2014 m. lapkričio 1 d. iki 2017 m. kovo 31 d., kai aktas turi būti priimtas kvalifikuota balsų dauguma, valstybė narė gali reikalauti, kad tas aktas būtų priimtas kvalifikuota balsų dauguma, taikyta iki 2014 m. spalio 31 d. (t. y. kvalifikuota balsų dauguma, kuri buvo taikoma iki įsigaliojant Lisabonos sutarčiai).  
    Ginče buvo sprendžiama, ar valstybė narė turėjo pateikti prašymą ir balsavimas turėjo vykti iki 2017 m. kovo 31 d., ar valstybei narei būtų užtekę iki tos datos pateikti prašymą, o balsavimas galėtų vykti vėliau. Bendrasis Teismas nusprendė, jog valstybei narei užteko iki 2017 m. kovo 31 d. pateikti prašymą, o apskundus šį sprendimą Teismas pritarė Bendrojo Teismo sprendimui.

    Kalbant apie komitologijos komitetų darbo skaidrumą, sujungtose bylose T-371/20 ir T-554/20 (Pollinis France / Komisija 14 ) Bendrasis Teismas išnagrinėjo Komisijos atsisakymą leisti susipažinti su dokumentais (pagal Reglamentą (EB) Nr. 1049/2001 15 ), kuriuose nurodomos atskiros valstybių narių pozicijos, išsakytos dalyvaujant komitologijos komiteto posėdžiuose. 2022 m. rugsėjo 14 d. Sprendimu Bendrasis Teismas atmetė Komisijos argumentus, pagrįstus būtinybe apsaugoti sprendimų priėmimo procesą, ir panaikino atitinkamus Komisijos sprendimus neleisti susipažinti su dokumentais.  
    Vėliau Komisija pateikė apeliacinį skundą dėl sprendimo.

    3.Veiklos apžvalga

    Visi tolesniuose skyriuose nurodyti duomenys grindžiami išvadomis, išsamiai aptartomis pridedamame tarnybų darbiniame dokumente.

    3.1.Komitetų skaičius

    Šioje ataskaitoje apžvelgiama tik tų komitologijos komitetų, kuriuos teisės aktų leidėjas įsteigė, kad jie padėtų Komisijai vykdyti pagrindiniais teisės aktais jai suteiktus įgyvendinimo įgaliojimus, veikla. Kiti administraciniai vienetai, visų pirma pačios Komisijos sudarytos ekspertų grupės, šioje ataskaitoje neaptariami.

    I lentelėje pateikiamas 2022 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d. dirbusių komitologijos komitetų skaičius, o siekiant palyginti su ankstesniais metais pridedami ir tų metų duomenys.



    I LENTELĖ. Bendras komitetų skaičius

    Komisijos departamentas

    2021 m.

    2022 m.

    AGRI (Žemės ūkis ir kaimo plėtra)

    12

    12

    BUDG (Biudžetas)

    2

    2

    CLIMA (Klimato politika)

    5

    5

    CNECT (Ryšių tinklai, turinys ir technologijos)

    11

    15

    DEFIS (Gynybos pramonė ir kosmosas)

    13

    8

    DIGIT (Informatika)

    1

    0

    EAC (Švietimas ir kultūra)

    4

    4

    ECFIN (Ekonomika ir finansų reikalai)

    2

    2

    ECHO (Europos civilinės saugos ir humanitarinės pagalbos operacijos)

    2

    2

    EMPL (Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis)

    6

    5

    ENER (Energetika)

    14

    13

    ENV (Aplinka)

    27

    26

    ESTAT (Eurostatas)

    2

    1

    FISMA (Finansinis stabilumas, finansinės paslaugos ir kapitalo rinkų sąjunga)

    11

    11

    FPI (Užsienio politikos priemonių tarnyba)

    1

    2

    GROW (Vidaus rinka, pramonė, verslumas ir MVĮ)

    39

    38

    HOME (Migracija ir vidaus reikalai)

    20

    18

    INTPA (Tarptautinė partnerystė)

    3

    3

    JUST (Teisingumas ir vartotojų reikalai)

    28

    24

    MARE (Jūrų reikalai ir žuvininkystė)

    3

    3

    MOVE (Mobilumas ir transportas)

    33

    31

    NEAR (Kaimynystės politika ir plėtros derybos)

    3

    2

    OLAF (Europos kovos su sukčiavimu tarnyba)

    1

    1

    REFORM (Struktūrinių reformų rėmimas)

    2

    1

    REGIO (Regioninė ir miestų politika)

    0

    2

    RTD (Moksliniai tyrimai ir inovacijos)

    31

    17

    SANTE (Sveikata ir maisto sauga)

    33

    33

    SG (Generalinis sekretoriatas) *

    3

    3

    TAXUD (Mokesčiai ir muitų sąjunga)

    28

    26

    TRADE (Prekyba)

    13

    12

    IŠ VISO:

    353

    322

    * Įskaitant Apeliacinį komitetą 16 .

    2022 m. dirbo 322 komitologijos komitetai, įskaitant visas komitetų sudėtis 17 . Palyginti su 2021 m., kai dirbo 353 komitologijos komitetai, komitetų skaičius šiek tiek sumažėjo. Taip nutiko daugiausia dėl to, kad buvo panaikinti keli senieji komitetai, dirbę pagal ankstesnės kartos daugiametės finansinės programos (DFP) programas ir fondus 18 . Kadangi 2022 m. įsigaliojus naujiems teisės aktams nauji komitetai įkurti tik keliais atvejais, komitologijos komitetų skaičius sumažėjo, palyginti su 2021 m., ir jų buvo panašiai, kaip iki 2021 m. 19

    II LENTELĖ. Komitetų skaičius pagal procedūrą

    Komisijos departamentas

    Procedūros rūšis

    Patariamoji

    Nagrinėjimo

    Reguliavimo su tikrinimu

    Kelios procedūros

    IŠ VISO:

    AGRI

    0

    8

    0

    4

    12

    BUDG

    0

    1

    0

    1

    2

    CLIMA

    0

    1

    0

    4

    5

    CNECT

    1

    7

    0

    7

    15

    DEFIS

    0

    1

    0

    7

    8

    DIGIT

    0

    0

    0

    0

    0

    EAC

    0

    3

    0

    1

    4

    ECFIN

    0

    1

    0

    1

    2

    ECHO

    0

    2

    0

    0

    2

    EMPL

    1

    1

    1

    2

    5

    ENER

    2

    7

    0

    4

    13

    ENV

    0

    12

    1

    13

    26

    ESTAT

    0

    0

    0

    1

    1

    FISMA

    0

    5

    2

    4

    11

    FPI

    0

    2

    0

    0

    2

    GROW

    2

    11

    2

    23

    38

    HOME

    1

    15

    0

    2

    18

    INTPA

    0

    3

    0

    0

    3

    JUST

    7

    11

    2

    4

    24

    MARE

    0

    2

    0

    1

    3

    MOVE

    3

    13

    1

    14

    31

    NEAR

    0

    2

    0

    0

    2

    OLAF

    0

    1

    0

    0

    1

    REFORM

    1

    0

    0

    0

    1

    REGIO

    0

    0

    0

    2

    2

    RTD

    0

    3

    0

    14

    17

    SANTE

    0

    12

    0

    21

    33

    SG*

    0

    3

    0

    0

    3

    TAXUD

    0

    10

    0

    16

    26

    TRADE

    3

    4

    0

    5

    12

    IŠ VISO:

    21

    141

    9

    151

    322

    * Įskaitant Apeliacinį komitetą.

    II lentelėje pateikiamas 2022 m. komitetų suskirstymas pagal procedūros, pagal kurią jie dirbo, rūšį (t. y. patariamąją procedūrą, nagrinėjimo procedūrą ir reguliavimo procedūrą su tikrinimu). Komitetai, kurie dirbo pagal kelias procedūras, nurodyti atskirai nuo komitetų, dirbusių pagal vieną procedūrą.

    3.2.Posėdžių ir rašytinių procedūrų skaičius

    Komitetų posėdžių skaičius ir rašytinių procedūrų 20 skaičius rodo komitetų darbo intensyvumą. Šie skaičiai nurodyti III lentelėje.

    III LENTELĖ. Posėdžių ir rašytinių procedūrų skaičius

    Komisijos departamentas

    Komitetų skaičius

    Posėdžiai

    Rašytinės procedūros

    2021 m.

    2022 m.

    2021 m.

    2022 m.

    AGRI

    12

    121

    100

    104

    52

    BUDG

    2

    6

    4

    2

    0

    CLIMA

    5

    5

    5

    8

    3

    CNECT

    15

    13

    15

    21

    30

    DEFIS

    8

    36

    46

    12

    7

    DIGIT

    0

    0

    0

    0

    0

    EAC

    4

    8

    11

    12

    17

    ECFIN

    2

    2

    14

    0

    0

    ECHO

    2

    8

    7

    8

    12

    EMPL

    5

    0

    0

    0

    0

    ENER

    13

    10

    18

    0

    8

    ENV

    26

    24

    23

    20

    10

    ESTAT

    1

    3

    3

    16

    7

    FISMA

    11

    14

    10

    17

    23

    FPI

    2

    3

    9

    0

    6

    GROW

    38

    33

    30

    42

    78

    HOME

    18

    41

    49

    38

    60

    INTPA

    3

    19

    18

    168

    14

    JUST

    24

    30

    21

    6

    6

    MARE

    3

    4

    3

    16

    10

    MOVE

    31

    61

    40

    37

    20

    NEAR

    2

    7

    19

    41

    48

    OLAF

    1

    0

    0

    0

    0

    REFORM

    1

    0

    1

    0

    2

    REGIO

    2

    1

    3

    7

    3

    RTD

    17

    41

    62

    148

    355

    SANTE

    33

    93

    95

    634

    813

    SG*

    3

    6

    12

    10

    6

    TAXUD

    26

    39

    31

    23

    36

    TRADE

    12

    18

    24

    70

    49

    IŠ VISO:

    322

    646

    673

    1476

    1675

    * Įskaitant Apeliacinio komiteto posėdžius ir (arba) rašytines procedūras.

    2022 m. įvyko 673 posėdžiai, t. y. šiek tiek daugiau nei 2021 m. (646), o rašytinių procedūrų buvo 1 675 – taip pat daugiau nei praėjusiais metais (1 476).

    3.3.Nuomonių ir įgyvendinimo aktų skaičius

    Šioje ataskaitoje taip pat nurodomi apčiuopiami komitetų veiklos rezultatai. Tai dar vienas svarbus veiklos masto rodiklis. IV lentelėje nurodomas bendras komitetų pateiktų oficialių nuomonių ir jomis pagrįstų Komisijos priimtų įgyvendinimo aktų skaičius 21 , taip pat atvejai, kai Europos Parlamentas arba Taryba pasinaudojo savo teise tikrinti pagal Reglamento dėl komiteto procedūros 11 straipsnį.

    IV LENTELĖ. Priimtų nuomonių ir įgyvendinimo aktų skaičius 22

    Komisijos departamentas

    Nuomonės 23

    Priimti įgyvendinimo 
    aktai

    Parlamento rezoliucijos ir (arba) Tarybos sprendimai
    (11 str.)

    2021 m.

    2022 m.

    2021 m.

    2022 m.

    2022 m.

    AGRI

    101

    103

    100

    100

    0

    BUDG

    2

    0

    1

    0

    0

    CLIMA

    9

    4

    9

    5

    0

    CNECT

    43

    31

    41

    30

    0

    DEFIS

    19

    12

    14

    16

    0

    DIGIT

    0

    0

    0

    0

    0

    EAC

    8

    21

    8

    24

    0

    ECFIN

    1

    17

    0

    17

    0

    ECHO

    8

    13

    9

    13

    0

    EMPL

    0

    0

    0

    0

    0

    ENER

    3

    30

    0

    21

    0

    ENV

    24

    25

    15

    22

    0

    ESTAT

    16

    10

    15

    9

    0

    FISMA

    22

    25

    18

    22

    0

    FPI

    0

    5

    0

    4

    0

    GROW

    62

    85

    31

    73

    0

    HOME

    67

    58

    36

    49

    0

    INTPA

    168

    106

    167

    104

    0

    JUST

    9

    13

    8

    9

    0

    MARE

    16

    13

    9

    19

    0

    MOVE

    64

    48

    61

    55

    0

    NEAR

    40

    110

    40

    108

    0

    OLAF

    0

    0

    0

    0

    0

    REFORM

    0

    2

    0

    1

    0

    REGIO

    7

    3

    5

    5

    0

    RTD

    149

    354

    110

    333

    0

    SANTE

    818

    819

    775

    907

    10  
    (Europos Parlamentas)

    SG*

    13

    13

    2

    0

    0

    TAXUD

    50

    43

    47

    40

    0

    TRADE

    76

    85

    71

    86

    0

    IŠ VISO:

    1782

    2048

    1592

    2072

    10

    * Įskaitant Apeliacinio komiteto pateiktas nuomones. Siekiant išvengti dvigubo skaičiavimo, priimti ir Apeliaciniam komitetui pateikti įgyvendinimo aktai priskiriami atitinkamų politikos sričių pirmo lygmens komitetams.  
    Daugiau informacijos apie Apeliacinio komiteto darbą ir (arba) nuomones pateikiama V lentelėje.

    2022 m. komitetai pateikė 2 048 nuomones 24 , t. y. daugiau nei 2021 m. (1 782), taigi darbo krūvis padidėjo. Po komiteto procedūros priimti 2 072 įgyvendinimo aktai, t. y. taip pat gerokai daugiau nei ankstesniais metais (1 592).

    Pagal Reglamento dėl komiteto procedūros 11 straipsnį, Europos Parlamentas ir Taryba turi teisę tikrinti. 2022 m. pagal Reglamento dėl komiteto procedūros 11 straipsnį Europos Parlamentas priėmė 10 rezoliucijų, visos jos susijusios su Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato (SANTE GD) aktais.  
    2022 m. Taryba nepasinaudojo savo teise prieštarauti priemonių projektams pagal šią nuostatą.

    3.4.Apeliacinio komiteto posėdžiai

    Kaip nurodyta toliau esančioje V lentelėje, 2022 m. Apeliacinis komitetas surengė 11 posėdžių ir aptarė 13 Komisijos pateiktų įgyvendinimo aktų projektų. Rengdamas rašytines konsultacijas dėl 6 aktų projektų ir balsuodamas posėdyje dėl 7, Komitetas visais 13 atvejų nepateikė nuomonės 25 . Po Apeliacinio komiteto balsavimo Komisija priėmė visus 13 įgyvendinimo aktų, tiesa, du iš jų priimti 2023 m.

    V LENTELĖ. Apeliacinio komiteto darbas

    Komisijos departamentas

    Apeliacinio komiteto posėdžių ir (arba) rašytinių konsultacijų skaičius

    Apeliacinio komiteto nuomonių 26 skaičius

    Aktų, priimtų gavus Apeliacinio komiteto nuomonę, skaičius

    2021 m.

    2022 m.

    2021 m.

    2022 m.

    2021 m.

    2022 m.

    MOVE

    1 / 0

    0 / 0

    1 (0)

    0 (0)

    1

    0

    SANTE

    4 / 10

    10 / 6

    10 (10)

    12 (12)

    10

    10

    TRADE

    1 / 0

    1 / 0

    1 (1)

    1 (1)

    1

    1

    IŠ VISO:

    6 / 10

    11 / 6

    12

    13 (13)

    12

    11

    3.5.Reguliavimo procedūros su tikrinimu taikymas

    Reglamente dėl komiteto procedūros nustatyta, kad reguliavimo procedūra su tikrinimu toliau taikoma galiojančių pagrindinių teisės aktų, kuriuose pateikiama nuoroda į ją, reikmėms 27 . Ši procedūra nebegali būti įtraukta į naujus teisės aktus, tačiau nuorodų į ją tebėra daugelyje galiojančių pagrindinių aktų. Pagal šiuos aktus ji tebebus taikoma tol, kol atitinkami įgaliojimai bus suderinti su įgaliojimais dėl deleguotųjų arba įgyvendinimo aktų (kaip nurodyta 2.1 skirsnyje).

    2022 m. pagal reguliavimo procedūrą su tikrinimu buvo priimtos 68 priemonės (žr. VI lentelę), t. y. tiek pat, kiek 2021 m. (68).

    2022 m. nė viena teisėkūros institucija nepasinaudojo teise prieštarauti aktams pagal reguliavimo procedūrą su tikrinimu. Palyginimo dėlei 2021 m. teise prieštarauti Europos Parlamentas pasinaudojo du kartus 28 , o Taryba ja nepasinaudojo visai.

    VI LENTELĖ. Pagal reguliavimo procedūrą su tikrinimu priimtų priemonių skaičius

    Komisijos departamentas

    Reguliavimo procedūra su tikrinimu. Priimtos 
    priemonės

    Atvejų, kai priemonių projektų priėmimui paprieštaravo Europos Parlamentas, skaičius

    Atvejų, kai priemonių projektų priėmimui paprieštaravo Taryba, skaičius

    AGRI

    0

    0

    0

    BUDG

    0

    0

    0

    CLIMA

    0

    0

    0

    CNECT

    0

    0

    0

    DEFIS

    0

    0

    0

    DIGIT

    0

    0

    0

    EAC

    0

    0

    0

    ECFIN

    0

    0

    0

    ECHO

    0

    0

    0

    EMPL

    0

    0

    0

    ENER

    0

    0

    0

    ENV

    2

    0

    0

    ESTAT

    2

    0

    0

    FISMA

    2

    0

    0

    FPI

    0

    0

    0

    GROW

    7

    0

    0

    HOME

    0

    0

    0

    INTPA

    0

    0

    0

    JUST

    0

    0

    0

    MARE

    0

    0

    0

    MOVE

    0

    0

    0

    NEAR

    0

    0

    0

    OLAF

    0

    0

    0

    REGIO

    0

    0

    0

    REFORM

    0

    0

    0

    RTD

    0

    0

    0

    SANTE

    55

    0

    0

    SG

    0

    0

    0

    TAXUD

    0

    0

    0

    TRADE

    0

    0

    0

    IŠ VISO:

    68

    0

    0

    4.Išvada

    2022 m. komitetai intensyviau tęsė savo darbą. Iš viso dirbo 322 komitetai, jie surengė 673 posėdžius, taikė 1 675 rašytines procedūras ir pateikė 2 048 nuomones. Suteikdami galimybę valstybėms narėms vykdyti savo kontrolės įgaliojimus pagal Reglamentą dėl komiteto procedūros, komitetai teikia vertingą pagalbą Komisijai, kad ji galėtų naudotis teisėkūros institucijų jai suteiktais įgyvendinimo įgaliojimais.

    Europos Parlamento ir Tarybos prašoma susipažinti su šia ataskaita.

    (1)    OL L 55, 2011 2 28, p. 13.
    (2)    Ją teikia Komisijos departamentai, atsakingi už atitinkamas politikos sritis.
    (3)    1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimas 1999/468/EB, nustatantis Komisijos naudojimosi jai suteiktais įgyvendinimo įgaliojimais tvarką (OL L 184, 1999 7 17, p. 23).
    (4)       https://ec.europa.eu/transparency/comitology-register/screen/home?lang=lt .
    (5)    2016 m. balandžio 13 d. Europos Parlamento, Europos Sąjungos Tarybos ir Europos Komisijos tarpinstitucinis susitarimas dėl geresnės teisėkūros (OL L 123, 2016 5 12, p. 1), žr. 27 punktą.
    (6)    Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo prie Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 290 ir 291 straipsnių pritaikoma keletas teisės aktų, kuriuose numatytas reguliavimo procedūros su tikrinimu taikymas (COM(2016) 799 final).
    (7)    Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo prie Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 290 straipsnio pritaikoma keletas teisingumo srities teisės aktų, kuriuose numatytas reguliavimo procedūros su tikrinimu naudojimas (COM(2016) 798).
    (8) OL L 275, 2022 10 25, p. 30. https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/?uri=OJ:L:2022:275:TOC
    (9)    Vienintelė reglamento nuostata, kuria numatomas reguliavimo procedūros su tikrinimu taikymas, buvo pakeista taip, kad būtų numatytas deleguotųjų aktų naudojimas. Tuo siekiama pakeisti priedus, kad būtų atnaujintos standartinės formos.
    (10)    Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 182/2011, kuriuo nustatomos valstybių narių vykdomos Komisijos naudojimosi įgyvendinimo įgaliojimais kontrolės mechanizmų taisyklės ir bendrieji principai (COM(2017) 085 final).
    (11)    Komisija pasiūlė Reglamento dėl komiteto procedūros tikslinius pakeitimus siekdama užkirsti kelią padėčiai, kai Komisija yra teisiškai įpareigota priimti sprendimą dėl leidimo, o komitete ir (arba) Apeliaciniame komitete poziciją (už arba prieš) priimančių valstybių narių kvalifikuota dauguma nesusidaro. Tokia padėtis, kai nuomonė nepateikta, Komisijos manymu, ypač problemiška tada, kai susijusi su politiškai jautriais klausimais, turinčiais tiesioginės įtakos piliečiams ir įmonėms, pavyzdžiui, žmonių, gyvūnų ar augalų sveikatos ir saugos srityje.
    (12)     https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say_lt .
    (13)      Byla C-207/21 P, Europos Komisija / Lenkijos Respublika, ECLI:EU:C:2022:560.
    (14)      T-371/20 ir T-554/20, Pollinis France / Komisija, ECLI:EU:T:2022:556.
    (15)    2001 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1049/2001 dėl galimybės visuomenei susipažinti su Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos dokumentais (OL L 145, 2001 5 31, p. 43).
    (16)      Komiteto procedūrų registre Apeliacinis komitetas įregistruotas kaip komitetas, už kurį atsakingas Generalinis sekretoriatas, bet faktiškai jį administruoja visi susiję departamentai.
    (17)      Kai kuriuose pagrindiniuose aktuose teisės aktų leidėjas yra nustatęs konkrečias komitetų sudėtis.
    (18)      Šie komitetai 2021 m. panaikinti palaipsniui, kuriantis naujiems komitetams pagal naujos kartos DFP programas ir fondus (2021–2027 m.).
    (19)      2019 m. – 318, 2020 m. – 320.
    (20)      Komitetas gali balsuoti eiliniame posėdyje arba – tinkamai pagrįstais atvejais – laikantis Reglamento dėl komiteto procedūros 3 straipsnio 5 dalyje nustatytos rašytinės procedūros.
    (21)    Konkrečiais metais nuomonių ir įgyvendinimo aktų ir (arba) priemonių skaičius gali skirtis; su tuo susijusios priežastys paaiškintos pridedamo tarnybų darbinio dokumento įvade.
    (22)      Kalbant apie įgyvendinimo aktus, nurodytos Komisijos tarnybos (politikos sritys) reiškia, kad tam tikrus aktus parengė (aptarė ir (arba) dėl jų balsavo) šios Komisijos tarnybos administruojamas komitetas; kai kuriais atvejais faktinį akto priėmimą formaliai užtikrino kita Komisijos tarnyba.
    (23)      Jei balsavimo rezultatas – nuomonės nepateikimas, toks atvejis įskaičiuojamas į bendrą nuomonių skaičių. Tai vienas iš galimų komiteto balsavimo rezultatų.
    (24)      Didžioji dauguma balsų buvo „už“, o nuomonė nepateikta 33 atvejais (įskaitant atvejus Apeliaciniame komitete). Nė karto nebalsuota „prieš“.
    (25)      Išsamesnė informacija pateikta pridedamame tarnybų darbiniame dokumente.
    (26)      Terminas „nuomonė“ taip pat žymi atvejį, kai oficialus rezultatas yra „nuomonė nepateikta“, t. y. reikalingos daugumos nei už, nei prieš nėra. Skliaustuose nurodytas nepateiktų nuomonių skaičius.
    (27)      Reglamento dėl komiteto procedūros 12 straipsnio antra pastraipa.
    (28)      Daugiau informacijos pateikiama SWD(2022)279, p. 102.
    Top