Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32008R1165

    2008 m. lapkričio 19 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1165/2008 dėl gyvulių ir mėsos statistikos, panaikinantis Tarybos direktyvas 93/23/EEB, 93/24/EEB ir 93/25/EEB (Tekstas svarbus EEE)

    OL L 321, 2008 12 1, p. 1–13 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

    Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 10/01/2014

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2008/1165/oj

    1.12.2008   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 321/1


    EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr 1165/2008

    2008 m. lapkričio 19 d.

    dėl gyvulių ir mėsos statistikos, panaikinantis Tarybos direktyvas 93/23/EEB, 93/24/EEB ir 93/25/EEB

    (Tekstas svarbus EEE)

    EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 285 straipsnio 1 dalį,

    atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą,

    laikydamiesi Sutarties 251 straipsnyje nustatytos tvarkos (1),

    kadangi:

    (1)

    1993 m. birželio 1 d. Tarybos direktyva 93/23/EEB dėl statistinių kiaulininkystės tyrimų (2), 1993 m. birželio 1 d. Tarybos direktyva 93/24/EEB dėl galvijininkystės statistinių tyrimų (3) ir 1993 m. birželio 1 d. Tarybos direktyva 93/25/EEB dėl atliktinų avių ir ožkų bandų statistinių tyrimų (4) buvo keletą kartų iš dalies pakeistos. Kadangi šiuo metu reikia tolesnių dalinių pakeitimų ir supaprastinimų, šiuos teisės aktus, siekiant aiškumo, reikėtų pakeisti vienu bendru teisės aktu.

    (2)

    Siekiant užtikrinti, kad bendroji žemės ūkio politika būtų tinkamai administruojama, visų pirma kalbant apie jautienos, veršienos, kiaulienos, avienos, ožkienos ir paukštienos rinkas, Komisijai reikia reguliarių duomenų apie gyvulių ir mėsos produkcijos tendencijas.

    (3)

    1988 m. vasario 29 d. Tarybos reglamente (EEB) Nr. 571/88 dėl Bendrijos žemės ūkio valdų struktūros tyrimų organizavimo (5) numatyta Bendrijos tyrimų programa siekiant teikti žemės ūkio valdų struktūros tyrimų statistinius duomenis iki 2007 m.

    (4)

    Pagal 2003 m. gegužės 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1059/2003 dėl bendro teritorinių statistinių vienetų klasifikatoriaus (NUTS) nustatymo (6) visi valstybių narių Komisijai perduodami pagal teritorinius vienetus suskirstyti statistiniai duomenys turi būti rengiami remiantis NUTS klasifikatoriumi. Todėl norint nustatyti palyginamus regioninius statistinius duomenis, teritoriniai vienetai turėtų būti apibrėžiami vadovaujantis NUTS klasifikatoriumi.

    (5)

    Siekiant riboti valstybėms narėms tenkančią naštą, reikalavimai dėl regioninių duomenų neturėtų viršyti ankstesnių teisės aktų nustatytų reikalavimų(išskyrus atvejus, kai tuo laikotarpiu atsirado naujų regioninių lygių), o regioninius duomenis turėtų būti neprivaloma teikti, kai gyvulių kiekis regionuose yra mažesnis nei tam tikros ribos.

    (6)

    Siekiant palengvinti šio reglamento įgyvendinimą, būtina, kad valstybės narės ir Komisija glaudžiai bendradarbiautų, o tai galima pasiekti visų pirma pasitelkus Žemės ūkio statistikos nuolatinį komitetą, įsteigtą Tarybos sprendimu 72/279/EEB (7).

    (7)

    Siekiant užtikrinti sklandų perėjimą nuo tvarkos, taikomos pagal direktyvas 93/23/EEB, 93/24/EEB ir 93/25/EEB, šiame reglamente turėtų būti numatyta galimybė suteikti iki vienerių metų trukmės, o avių ir ožkų atveju – iki dvejų metų trukmės pereinamąjį laikotarpį valstybėms narėms, kuriose, siekiant pritaikyti šį reglamentą prie jų nacionalinių statistikos sistemų, reikia atlikti esminių pakeitimų ir tikėtina, kad tai sukeltų rimtų praktinių problemų.

    (8)

    Šiame reglamente numatytos statistinių duomenų rengimo priemonės yra būtinos vykdant Bendrijos veiklą. Kadangi šio reglamento tikslo, t. y. sukurti bendrą teisinę sistemą Bendrijos gyvulių ir mėsos statistikai valstybėse narėse sistemingai rengti, valstybės narės negali deramai pasiekti ir kadangi to tikslo būtų geriau siekti Bendrijos lygiu, laikydamasi Sutarties 5 straipsnyje nustatyto subsidiarumo principo Bendrija gali patvirtinti priemones. Pagal tame straipsnyje nustatytą proporcingumo principą šiuo reglamentu neviršijama to, kas būtina tam tikslui pasiekti.

    (9)

    Pagal 1997 m. vasario 17 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 322/97 dėl Bendrijos statistikos (8), kuris yra orientacinis šio reglamento nuostatų pagrindas, būtina, kad statistinių duomenų rinkimas atitiktų bešališkumo, visų pirma apimančio objektyvumą ir mokslinį nepriklausomumą, o taip pat skaidrumo, patikimumo, reikalingumo, ekonominio efektyvumo ir statistinių duomenų konfidencialumo principus.

    (10)

    Priemonės, būtinos šiam reglamentui įgyvendinti, turėtų būti patvirtintos pagal 1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimą 1999/468/EB, nustatantį Komisijos naudojimosi jai suteiktais įgyvendinimo įgaliojimais tvarką (9).

    (11)

    Visų pirma Komisijai reikėtų suteikti įgaliojimus iš dalies pakeisti I, II, IV ir V priedus. Kadangi šios priemonės yra bendro pobūdžio ir skirtos iš dalies pakeisti neesmines šio reglamento nuostatas, inter alia, papildant jį naujomis neesminėmis nuostatomis, jos turi būti patvirtintos pagal Sprendimo 1999/468/EB 5a straipsnyje numatytą reguliavimo procedūrą su tikrinimu.

    (12)

    Todėl direktyvos 93/23/EEB, 93/24/EEB ir 93/25/EEB turėtų būti panaikintos.

    (13)

    Buvo konsultuotasi su Žemės ūkio statistikos nuolatiniu komitetu,

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis

    Dalykas

    Šio reglamento tikslas yra sukurti bendrą teisinę sistemą Bendrijos gyvulių ir mėsos produkcijos statistikai valstybėse narėse sistemingai rengti, visų pirma:

    a)

    statistinių duomenų apie galvijų, kiaulių, avių ir ožkų bandas;

    b)

    statistinių duomenų apie galvijų, kiaulių, avių, ožkų ir naminių paukščių skerdimą; ir

    c)

    jautienos, veršienos, kiaulienos, avienos ir ožkienos produkcijos prognozių.

    2 straipsnis

    Sąvokų apibrėžtys

    Šiame reglamente vartojamos šios sąvokų apibrėžtys:

    1)

    žemės ūkio valda – žemės ūkio valda, kaip apibrėžta 2008 m. lapkričio 19 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1166/2008 dėl ūkių struktūros tyrimų bei žemės ūkio gamybos metodų tyrimo 2 straipsnio a punkte (10);

    2)

    imties tyrimas – imties tyrimas, kaip apibrėžta Reglamento (EB) Nr. 1166/2008 2 straipsnio c punkte;

    3)

    galvijai – Bos taurus ir Bubalus bubalis rūšių naminiai gyvuliai, įskaitant hibridines rūšis, pvz., Beefalo;

    4)

    kiaulės – Sus scrofa domestica rūšies naminiai gyvuliai;

    5)

    avys – Ovis aries rūšies naminiai gyvuliai;

    6)

    ožkos – Capra aegagrus hircus porūšio naminiai gyvuliai;

    7)

    naminiai paukščiai –Gallus gallus (viščiukai), Meleagris spp. (kalakutai), Anas spp. ir Cairina moschata (antys) ir Anser anser dom. (žąsys) rūšių naminiai paukščiai. Jiems priskiriami Coturnix spp. (putpelės), Phasianus spp. (fazanai), Numida meleagris dom. (perlinės vištos), Columbinae spp. (balandžiai) ir Struthio camelus (stručiai) rūšių naminiai paukščiai. Tačiau į šią sąvokos apibrėžtį neįtraukiami paukščiai, auginami nelaisvėje medžioklei, o ne mėsos gamybai;

    8)

    skerdykla – oficialiai registruota ir patvirtinta įstaiga, naudojama skersti ir išdarinėti gyvūnus, kurių mėsa skirta žmonių maistui.

    Kitos šio reglamento sąvokų apibrėžtys pateikiamos I priede.

    I SKIRSNIS

    GYVULIŲ STATISTINIAI DUOMENYS

    3 straipsnis

    Aprėptis

    1.   Kiekviena valstybė narė rengia statistinius duomenis apie jos teritorijoje esančiose žemės ūkio valdose laikomų galvijų, kiaulių, avių ir ožkų skaičių.

    2.   Atliekančios imčių tyrimus valstybės narės tiria pakankamai žemės ūkio valdų, kad jose auginami gyvuliai sudarytų bent 95 % visos paskutiniame žemės ūkio valdų struktūros tyrime nustatytos gyvulių populiacijos.

    4 straipsnis

    Dažnumas ir ataskaitinis laikotarpis

    1.   Galvijų bandų statistiniai duomenys rengiami du kartus per metus nurodant konkrečią dieną gegužės arba birželio mėn. ir konkrečią dieną lapkričio arba gruodžio mėn. Tos valstybės narės, kuriose yra mažiau kaip 1 500 000 galvijų, šiuos statistinius duomenis gali rengti vieną kartą per metus, nurodydamos konkrečią dieną lapkričio arba gruodžio mėn.

    2.   Kiaulių bandų statistiniai duomenys rengiami du kartus per metus nurodant konkrečią dieną gegužės arba birželio mėn. ir konkrečią dieną lapkričio arba gruodžio mėn. Tos valstybės narės, kuriose yra mažiau kaip 3 000 000 kiaulių, šiuos statistinius duomenis gali rengti vieną kartą per metus, nurodydamos konkrečią dieną lapkričio arba gruodžio mėn.

    3.   Avių bandų statistiniai duomenys rengiami vieną kartą per metus nurodant konkrečią dieną lapkričio arba gruodžio mėn. tų valstybių narių, kuriose yra 500 000 ar daugiau avių.

    4.   Ožkų bandų statistiniai duomenys rengiami vieną kartą per metus nurodant konkrečią dieną lapkričio arba gruodžio mėn. tų valstybių narių, kuriose yra 500 000 ar daugiau ožkų.

    5 straipsnis

    Kategorijos

    Gyvulių statistiniai duomenys rengiami pagal II priede nustatytas kategorijas.

    6 straipsnis

    Tikslumas

    1.   Atliekančios imčių tyrimus valstybės narės imasi visų būtinų priemonių, siekiant užtikrinti, kad ekstrapoliuojami nacionalinių tyrimų rezultatai atitiktų III priede nustatytus tikslumo reikalavimus.

    2.   Valstybė narė, kuri nusprendžia pasinaudoti administracinių šaltinių duomenimis, iš anksto praneša Komisijai ir pateikia išsamią informaciją apie naudojamus metodus ir tų administracinių šaltinių duomenų kokybę.

    3.   Valstybė narė, kuri nusprendžia pasinaudoti kitais šaltiniais nei tyrimai, užtikrina, kad iš tokių šaltinių gauta informacija būtų ne žemesnės kokybės nei po statistinių tyrimų atlikimo gauta informacija.

    7 straipsnis

    Duomenų perdavimo terminai

    1.   Valstybės narės perduoda Komisijai išankstinius gyvulių statistinius duomenis iki:

    a)

    tų pačių metų rugsėjo 15 d. teikiant gegužės arba birželio mėn. statistinius duomenis;

    b)

    kitų metų vasario 15 d. teikiant lapkričio arba gruodžio mėn. statistinius duomenis.

    2.   Valstybės narės perduoda Komisijai galutinius gyvulių statistinius duomenis iki:

    a)

    tų pačių metų spalio 15 d. teikiant gegužės arba birželio mėn. statistinius duomenis;

    b)

    kitų metų gegužės 15 d. teikiant lapkričio arba gruodžio mėn. statistinius duomenis.

    8 straipsnis

    Regioniniai statistiniai duomenys

    Lapkričio arba gruodžio mėn. statistiniai duomenys skaidomi pagal NUTS 1 ir NUTS 2 lygio teritorinius vienetus, kaip apibrėžta Reglamente (EB) Nr. 1059/2003. Išimties tvarka Vokietija ir Jungtinė Karalystė gali teikti duomenis tik pagal NUTS 1 lygio teritorinius vienetus. Jų teikti neprivaloma tiems teritoriniams vienetams, kuriuose yra mažiau nei 75 000 galvijų, 150 000 kiaulių, 100 000 avių ir 25 000 ožkų, jeigu šie teritoriniai vienetai, susumavus kartu, sudaro 5 % ar mažiau nacionalinės atitinkamos gyvulių rūšies.

    II SKIRSNIS

    SKERDIMO STATISTINIAI DUOMENYS

    9 straipsnis

    Aprėptis

    Kiekviena valstybė narė rengia statistinius duomenis apie jų teritorijoje esančiose skerdyklose paskerstų galvijų, kiaulių, avių, ožkų ir naminių paukščių, kurių mėsa laikoma tinkama žmonių maistui, skaičių ir skerdenos svorį. Ji taip pat teikia ne skerdyklose atliekamų skerdimų masto įvertinimus, kad statistiniai duomenys apimtų visus jos teritorijoje paskerstus galvijus, kiaules, avis ir ožkas.

    10 straipsnis

    Dažnumas ir ataskaitinis laikotarpis

    1.   Kiekviena valstybė narė kas mėnesį rengia skerdimo skerdyklose statistinius duomenis. Ataskaitinis laikotarpis – kalendorinis mėnuo.

    2.   Kiekviena valstybė narė kasmet rengia skerdimo ne skerdyklose statistinius duomenis. Ataskaitinis laikotarpis – kalendoriniai metai.

    11 straipsnis

    Kategorijos

    Skerdimo statistiniai duomenys rengiami pagal IV priede nustatytas kategorijas.

    12 straipsnis

    Duomenų perdavimo terminai

    Valstybės narės perduoda Komisijai statistinius duomenis:

    a)

    apie skerdyklose atliktus skerdimus – per 60 dienų nuo ataskaitinio laikotarpio pabaigos;

    b)

    apie ne skerdyklose atliktus skerdimus – iki kitų metų birželio 30 d.

    III SKIRSNIS

    MĖSOS PRODUKCIJOS PROGNOZĖS

    13 straipsnis

    Aprėptis

    Valstybės narės naudoja I ir II skirsniuose minimus statistinius duomenis ir kitą turimą informaciją jų galvijų, kiaulių, avių ir ožkų pasiūlos prognozėms rengti. Ši pasiūla išreiškiama kaip bendra vietos produkcija, kuri atitinka paskerstų galvijų, kiaulių, avių bei ožkų skaičių pridėjus Bendrijos vidaus ir užsienio prekybos šiais gyvais gyvuliais balansą.

    14 straipsnis

    Dažnumas ir ataskaitinis laikotarpis

    1.   Kiekviena valstybė narė du kartus per metus rengia galvijų pasiūlos prognozes. Valstybės narės, kuriose galvijų populiacija yra mažesnė nei 1 500 000 galvijų, šias prognozes gali rengti tik vieną kartą per metus.

    2.   Kiekviena valstybė narė du kartus per metus rengia kiaulių pasiūlos prognozes. Valstybės narės, kuriose kiaulių populiacija yra mažesnė nei 3 000 000 kiaulių, šias prognozes gali rengti tik vieną kartą per metus.

    3.   Avių pasiūlos prognozes kasmet rengia valstybės narės, kuriose yra 500 000 arba daugiau avių.

    4.   Ožkų pasiūlos prognozes kasmet rengia valstybės narės, kuriose yra 500 000 arba daugiau ožkų.

    5.   Prognozės apima:

    a)

    valstybių narių, kurios prognozes rengia du kartus per metus, galvijų pasiūlos prognozės apima tris pusmečius, o kiaulių – keturis ketvirčius;

    b)

    valstybių narių, kurios prognozes rengia vieną kartą per metus, galvijų pasiūlos prognozės apima keturis pusmečius, o kiaulių –šešis ketvirčius;

    c)

    avių bei ožkų pasiūlos prognozės apima du pusmečius.

    15 straipsnis

    Kategorijos

    Prognozės rengiamos pagal V priede nustatytas kategorijas.

    16 straipsnis

    Duomenų perdavimo terminai

    Valstybės narės perduoda Komisijai mėsos produkcijos prognozes:

    a)

    valstybės narės, kurios prognozes rengia du kartus per metus, iki vasario 15 d. teikia galvijų pasiūlos prognozes, apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų pirmojo pusmečio pradžios iki kitų metų pirmo pusmečio pabaigos, o iki rugsėjo 15 d. – apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų antrojo pusmečio pradžios iki kitų metų antrojo pusmečio pabaigos;

    b)

    valstybės narės, kurios prognozes rengia vieną kartą per metus, iki vasario 15 d. teikia galvijų pasiūlos prognozes, apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų pirmojo pusmečio pradžios iki kitų metų antrojo pusmečio pabaigos;

    c)

    valstybės narės, kurios prognozes rengia du kartus per metus, iki vasario 15 d. teikia kiaulių pasiūlos prognozes, apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų pirmojo ketvirčio pradžios iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos, o iki rugsėjo 15 d. – apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų trečiojo ketvirčio pradžios iki kitų metų antrojo ketvirčio pabaigos;

    d)

    valstybės narės, kurios prognozes rengia vieną kartą per metus, iki vasario 15 d. teikia kiaulių pasiūlos prognozes, apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų pirmojo ketvirčio pradžios iki kitų metų antrojo ketvirčio pabaigos;

    e)

    iki vasario 15 d. teikia avių ir ožkų pasiūlos prognozes, apimančias laikotarpį nuo einamųjų metų pirmojo pusmečio pradžios iki einamųjų metų antrojo pusmečio pabaigos.

    IV SKIRSNIS

    BENDROSIOS NUOSTATOS

    17 straipsnis

    Kokybės vertinimas ir ataskaitos

    1.   Šiame reglamente perduodamiems duomenims taikomi tokie kokybės vertinimo kriterijai:

    a)

    reikalingumas – statistinių duomenų atitikties esamiems ir galimiems vartotojų poreikiams laipsnis;

    b)

    tikslumas – įverčių artumas nežinomoms tikrosioms reikšmėms;

    c)

    savalaikiškumas – laiko tarpas nuo galimybės pasinaudoti informacija iki įvykio ar reiškinio, kurį ji apibūdina;

    d)

    punktualumas – laiko tarpas nuo duomenų paskelbimo datos iki datos, kurią jie turėjo būti pateikti;

    e)

    „prieinamumas“ ir „aiškumas“ – sąlygos ir būdai, leidžiantys vartotojams gauti duomenis, juos naudoti ir aiškinti;

    f)

    palyginamumas – galimybė palyginti statistinę informaciją geografiniu, sektorių ar laiko aspektu, įvertinant taikomų sąvokų, metodų ir procedūrų skirtumų poveikį; ir

    g)

    suderinamumas – galimybė duomenis patikimai jungti įvairiais būdais ir įvairioms reikmėms.

    2.   Kas trejus metus, o pirmą kartą iki 2011 m. liepos 1 d., valstybės narės pateikia Komisijai (Eurostatui) ataskaitą apie perduotų duomenų kokybę.

    3.   Kokybės ataskaitose nurodoma:

    a)

    šiame reglamente nurodytų tyrimų rengimo struktūra ir taikyti metodai;

    b)

    šiame reglamente nurodytų imties tyrimų tikslumo lygiai, kuriuos pavyko pasiekti;

    c)

    naudotų kitų nei tyrimai šaltinių kokybė; ir

    d)

    šiame reglamente nurodytų prognozių kokybė.

    4.   Valstybės narės praneša Komisijai apie bet kokius metodinius arba kitokius pakeitimus, galinčius turėti nemažos įtakos statistiniams duomenims. Tai padaroma ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo tokio pakeitimo įsigaliojimo.

    5.   Atsižvelgiama į principą, kad papildomos sąnaudos ir našta neviršytų pagrįstų ribų.

    18 straipsnis

    Įgyvendinimo priemonės

    1.   Priemonės, skirtos iš dalies pakeisti neesmines šio reglamento nuostatas, inter alia, jį papildant, ir susijusios su I, II, IV ir V priedų pakeitimais, tvirtinamos pagal 19 straipsnio 2 dalyje nurodytą reguliavimo procedūrą su tikrinimu.

    2.   Atkreipiamas dėmesys į principą, kad pakeitimų teikiama nauda turi būti didesnė nei jų metu patirtos sąnaudos, ir į principą, kad papildomos sąnaudos ir našta turi neviršyti pagrįstų ribų.

    19 straipsnis

    Komiteto procedūra

    1.   Komisijai padeda Žemės ūkio statistikos nuolatinis komitetas.

    2.   Jei yra nuoroda į šią dalį, taikomi Sprendimo 1999/468/EB 5a straipsnio 1–4 dalys ir 7 straipsnis, atsižvelgiant į jo 8 straipsnį.

    20 straipsnis

    Nukrypti leidžianti išlyga

    1.   Jei dėl šio reglamento taikymo reikalingi esminiai pakeitimai valstybės narės nacionalinėje statistikos sistemoje ir gali kilti didelių praktinių problemų, Komisija iki 2010 m. sausio 1 d., o avių ir ožkų statistikos atveju – iki 2011 m. sausio 1 d., gali suteikti išlygą, leidžiančią nukrypti nuo šio reglamento taikymo.

    2.   Tokios valstybės narės informuoja apie tai Komisiją ne vėliau kaip 2009 m. kovo 21 d.

    21 straipsnis

    Panaikinimas

    1.   Nedarant įtakos šio straipsnio 3 daliai direktyvos 93/23/EEB, 93/24/EEB ir 93/25/EEB yra panaikinamos.

    2.   Nuorodos į panaikintas direktyvas laikomos nuorodomis į šį reglamentą.

    3.   Nukrypstant nuo 22 straipsnio 2 dalies, valstybė narė, kuriai pagal 20 straipsnį suteikta nukrypti leidžianti išlyga, išlygos galiojimo laikotarpio metu toliau taiko direktyvų 93/23/EEB, 93/24/EEB ir 93/25/EEB nuostatas.

    22 straipsnis

    Įsigaliojimas

    Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    Jis taikomas nuo 2009 m. sausio 1 d.

    Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Strasbūre 2008 m. lapkričio 19 d.

    Europos Parlamento vardu

    Pirmininkas

    H.-G. PÖTTERING

    Tarybos vardu

    Pirmininkas

    J.-P. JOUYET


    (1)  2008 m. gegužės 20 d. Europos Parlamento nuomonė (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje) ir 2008 m. spalio 27 d. Tarybos sprendimas.

    (2)  OL L 149, 1993 6 21, p. 1.

    (3)  OL L 149, 1993 6 21, p. 5.

    (4)  OL L 149, 1993 6 21, p. 10.

    (5)  OL L 56, 1988 3 2, p. 1.

    (6)  OL L 154, 2003 6 21, p. 1.

    (7)  OL L 179, 1972 8 7, p. 1.

    (8)  OL L 52, 1997 2 22, p. 1.

    (9)  OL L 184, 1999 7 17, p. 23.

    (10)  Žr. šio Oficialiojo leidinio p. 14.


    I PRIEDAS

    SĄVOKŲ APIBRĖŽTYS

    Šiame reglamente vartojamos šios sąvokų apibrėžtys:

    1)   galvijų kategorijos

     

    II priedas

    IV ir V priedai

    Veršeliai

     

    8 mėnesių arba jaunesni galvijai

    Jauni galvijai

     

    Vyresni nei 8, tačiau ne vyresni nei 12 mėnesių galvijai

    Skerstini veršeliai ir jauni galvijai

    Ne vyresni nei 12 mėnesių skerstini veršeliai ir jauni galvijai

     

    Buliai

     

    Nekastruoti galvijų patinai, nepriskirti nei veršelių, nei jaunų galvijų kategorijai

    Jautukai

     

    Kastruoti galvijų patinai, nepriskirti nei veršelių, nei jaunų galvijų kategorijai

    Telyčios

    Dar nesiveršiavusios galvijų patelės, nepriskirtos nei veršelių, nei jaunų galvijų kategorijai

    Dar nesiveršiavusios galvijų patelės, nepriskirtos nei veršelių, nei jaunų galvijų kategorijai

    Skerstinos telyčios

    Mėsai auginamos telyčios

     

    Kitos telyčios

    Veislei auginamos telyčios, skirtos pakeisti melžiamas ar kitas karves

     

    Karvės

    Apsiveršiavusios galvijų patelės (įskaitant jaunesnes kaip dvejų metų)

    Apsiveršiavusios galvijų patelės

    Melžiamos karvės

    Karvės, laikomos tik arba daugiausia žmonėms vartoti skirto pieno ir (arba) pieno produktų gamybai, įskaitant brokuotas skerstinas karves (nepriklausomai nuo to, ar jos po paskutinės laktacijos iki skerdimo buvo penimos)

     

    Kitos karvės

    Karvės, išskyrus melžiamas karves, galima įtraukti užtrūkusias karves

     

    2)   avių kategorijos:

    Ėriavedės ir ėringos avys, sukergtos su avinu: avių patelės, kurios bent vieną kartą apsiėriavo ir kurios pirmą kartą buvo sukergtos su avinu.

    Pieninės ėriavedės: Ėriavedės, kurios auginamos išimtinai arba pirmiausia tik dėl žmonių maistui skirto pieno ir (arba) jo perdirbimo į pieno produktus, įskaitant brokuotas pienines avis (nepriklausomai nuo to, ar jos po paskutinės laktacijos iki skerdimo buvo penimos).

    Kitos ėriavedės: ėriavedės, išskyrus pienines ėriavedes.

    Ėriukai: jaunesni nei 12 mėnesių avių patinai arba patelės;

    3)   terminas „skerdena“:

    a)

    galvijų atveju – visas paskersto gyvulio kūnas, nuleidus kraują, išdarinėjus ir nulupus odą, be galvos (atskiriamos nuo skerdenos ties atlantiniu pakaušio sąnariu); be kojų (atskiriamų ties riešo sąnariu arba tarp pado ir čiurnos kaulų); be krūtinės ląstos ir pilvo ertmės organų su inkstais, inkstų riebalais ir pilvo riebalais arba be jų; ir be lyties organų bei prie jų esančių rišamųjų audinių ir be tešmens ar tešmens riebalų;

    b)

    kiaulių atveju – paskerstos kiaulės kūnas, nuleidus kraują ir išdarinėjus, visas arba padalytas išilgai perpus, be liežuvio, šerių, nagų, lyties organų, taukinės, inkstų ir diafragmos;

    c)

    avių ir ožkų atveju – visas paskersto gyvulio kūnas, nuleidus kraują, išdarinėjus ir nulupus odą, be galvos (atskiriama ties atlantiniu pakaušio sąnariu); be kojų (atskiriamos ties riešo sąnariu arba tarp pado ir čiurnos kaulų); be uodegos (atskyrus ties šeštuoju ir septintuoju uodegos slanksteliais); be krūtinės ląstos ir pilvo ertmės organų (išskyrus inkstus ir inkstų riebalus); ir be tešmens ir lyties organų; inkstai ir inkstų riebalai yra skerdenos dalis;

    d)

    naminių paukščių atveju – nupeštas ir išdarinėtas, be galvos bei kojų ir be kaklo, širdies, kepenų ir skilvio, vadinamas „65 % viščiuku“, arba kitaip pateiktas paukštis;

    4)

    terminas „skerdenos svoris“ atšaldytos skerdenos svoris, kuris konkrečiai kiaulių atveju gaunamas atimant 2 % iš užfiksuoto šiltos skerdenos svorio praėjus ne daugiau kaip 45 minutėms nuo kiaulės paskerdimo (nuleidus kraują), ir kuris galvijų atveju gaunamas atimant 2 % iš užfiksuoto šiltos skerdenos svorio praėjus ne daugiau kaip 60 minučių nuo galvijo paskerdimo (nuleidus kraują).


    II PRIEDAS

    GYVULIŲ STATISTINIŲ DUOMENŲ KATEGORIJOS

    Galvijai

    ne vyresni nei 1 metų galvijai:

    skerstini veršeliai ir jauni galvijai

    kiti:

    patinai

    patelės

    vyresni nei 1 metų, bet jaunesni nei 2 metų galvijai (išskyrus apsiveršiavusias pateles):

    patinai

    patelės (telyčios; dar neapsiveršiavę gyvūnai):

    skerstini gyvūnai

    kitos

    2 metų ir vyresni galvijai:

    patinai

    patelės:

    telyčios:

    skerstinos telyčios

    kitos

    karvės (apsiveršiavę galvijai, įskaitant jaunesnius nei 2 metų):

    melžiamos karvės

    kitos

    buivolai:

    veislinės buivolų patelės

    kiti buivolai

    Kiaulės

    mažiau nei 20 kg gyvo svorio paršeliai

    20 kg ar daugiau, tačiau ne didesnio kaip 50 kg gyvo svorio kiaulės

    penimos kiaulės, įskaitant brokuotus kuilius ir brokuotas kiaules, kurių gyvasis svoris yra:

    50 kg ar daugiau, tačiau mažiau nei 80 kg

    80 kg ar daugiau, tačiau mažiau nei 110 kg

    110 kg ar daugiau

    veislinės kiaulės, kurių gyvasis svoris yra 50 kg ir daugiau.

    kuiliai

    sukergtos kiaulės, tarp kurių:

    pirmą kartą sukergtos kiaulės

    kitos kiaulės, tarp kurių:

    dar nekergtos kiaulaitės

    Avys

    ėriavedės ir ėringos avys, sukergtos su avinu:

    pieninės ėriavedės ir pieninės ėringos avys, kurios buvo sukergtos

    kitos ėriavedės ir ėringos avys, kurios buvo sukergtos:

    kitos avys

    Ožkos

    ožkos, kurios jau turėjo ožiukų, ir ožkos, kurios buvo sukergtos:

    ožkos, kurios jau turėjo ožiukų

    ožkos, kurios buvo sukergtos pirmą kartą

    kitos ožkos


    III PRIEDAS

    TIKSLUMO REIKALAVIMAI

    Atliekant gyvulių tyrimus kiekvienos valstybės narės rezultatų imties paklaidos neviršija (pasikliovimo lygmuo 68 %):

    a)

    1 % viso galvijų skaičiaus (5 %, jei galvijų populiacija mažesnė nei 1 000 000 galvijų);

    b)

    1,5 % viso karvių skaičiaus (5 %, jei karvių populiacija mažesnė nei 500 000 karvių);

    c)

    2 % viso kiaulių skaičiaus (5 %, jei kiaulių populiacija mažesnė nei 1 000 000 kiaulių); ir

    d)

    2 % viso avių ir ožkų skaičiaus (5 %, jei avių ir ožkų populiacija mažesnė nei 1 000 000 avių ir ožkų).


    IV PRIEDAS

    SKERDIMO STATISTINIŲ DUOMENŲ KATEGORIJOS

    Galvijai

    veršeliai

    jauni galvijai

    telyčios

    karvės

    buliai

    jautukai

    Kiaulės

    į kategorijas neskirstoma

    Avys

    ėriukai

    kitos

    Ožkos

    į kategorijas neskirstoma

    Naminiai paukščiai

    viščiukai

    kalakutai

    antys

    kiti


    V PRIEDAS

    MĖSOS PRODUKCIJOS PROGNOZIŲ KATEGORIJOS

    Galvijai

    veršeliai ir jauni galvijai

    telyčios

    karvės

    buliai ir jautukai

    Kiaulės

    į kategorijas neskirstoma

    Avys

    į kategorijas neskirstoma

    Ožkos

    į kategorijas neskirstoma


    Top