Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

ES ir Egipto bendradarbiavimas mokslo ir technologijų srityse

ES ir Egipto bendradarbiavimas mokslo ir technologijų srityse

 

DOKUMENTAI, KURIŲ SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Europos bendrijos ir Egipto susitarimas dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityse

Sprendimas 2005/492/EB dėl Europos bendrijos ir Egipto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityse susitarimo pasirašymo

Sprendimas 2008/180/EB dėl Europos bendrijos ir Egipto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityse susitarimo sudarymo

Protokolas prie Europos ir Viduržemio jūros regiono šalių susitarimo, steigiančio Europos bendrijų bei jų valstybių narių ir Egipto asociaciją, Europos Sąjungos ir Egipto bendrojo susitarimo, kuriuo nustatomi Egipto dalyvavimo ES programose bendrieji principai

KOKS YRA ŠIO SUSITARIMO, SPRENDIMŲ IR PROTOKOLO TIKSLAS?

  • Šiuo susitarimu nustatoma Europos bendrijos, dabartinės Europos Sąjungos (ES), ir Egipto bendradarbiavimo oficiali sistema ir bendrosios taisyklės, kuriomis siekiama remti, vystyti ir skatinti veiklą mokslo ir technologijų srityse.
  • Sprendimu 2005/492/EB Europos Sąjungos Taryba patvirtino susitarimo pasirašymą ES vardu.
  • Sprendimu 2008/180/EB Taryba patvirtino susitarimo sudarymą ES vardu.
  • Atsižvelgiant į tai, kad Taryba remia Europos Komisijos siekį sudaryti sąlygas šalims partnerėms pagal Europos kaimynystės politiką dalyvauti ES agentūrų veikloje ir programose, atsižvelgiant į jų nuopelnus ir kai tai leidžiama pagal atitinkamą teisinį pagrindą, protokole nustatomos konkrečios Egipto dalyvavimo kiekvienoje konkrečioje ES programoje sąlygos, įskaitant finansinį įnašą ir ataskaitų teikimo bei vertinimo procedūras.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Pagal šį susitarimą vykdoma veikla yra grindžiama įvairiais principais:

  • žinių visuomenės kūrimas abiejų šalių socialinei ir ekonominei plėtrai skatinti;
  • abipusė nauda, pagrįsta bendra privalumų pusiausvyra;
  • abipusis priėjimas prie kitos šalies vykdomos mokslinių tyrimų programos ir projekto kūrimo;
  • nepavėluotas keitimasis informacija;
  • intelektinės nuosavybės teisių apsauga.

Bendradarbiavimas

  • Egipto juridiniai asmenys* gali dalyvauti ES mokslinių tyrimų ir inovacijų bendrųjų programų („Europos horizontas“) netiesioginėje bendradarbiavimo veikloje tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir ES valstybių narių juridiniai asmenys, atsižvelgiant į susitarimo I ir II prieduose nustatytas sąlygas.
  • Valstybėse narėse įsisteigę juridiniai gali dalyvauti Egipto mokslinių tyrimų programose ir projektuose panašiomis temomis, kurios atitinka bendrųjų programų temas, tomis pačiomis sąlygomis, kokios taikomos Egipto juridiniams asmenims, atsižvelgiant į susitarimo I ir II prieduose nustatytas sąlygas.

Bendradarbiavimo veikla gali būti:

  • reguliarios diskusijos dėl mokslinių tyrimų politikos ir planavimo Egipte ir ES gairių bei prioritetų;
  • diskusijos dėl bendradarbiavimo perspektyvų ir plėtros;
  • informacijos pateikimas laiku apie atitinkamų programų ir mokslinių tyrimų projektų įgyvendinimą;
  • bendri susitikimai;
  • mokslo darbuotojų, inžinierių ir technikų vizitai ir mainai, taip pat mokymo tikslais;
  • įrangos ir medžiagų mainai ir bendras naudojimas;
  • reguliarūs ir nuolat palaikomi šalių programų arba projektų vadovų ryšiai;
  • specialistų dalyvavimas seminaruose, konferencijose, simpoziumuose ir praktiniuose užsiėmimuose;
  • keitimasis informacija apie praktiką, įstatymus, kitus teisės aktus ir programas, susijusius su bendradarbiavimu pagal šį susitarimą;
  • mokymai mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros srityje;
  • abipusė prieiga prie mokslinės ir techninės informacijos šio bendradarbiavimo srityje;
  • bet koks kitas būdas, patvirtintas Jungtinio bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityse komiteto, sudaryto pagal šį susitarimą.

Pagal protokolą, Egiptas turi finansiškai prisidėti prie ES bendrojo biudžeto pagal konkrečias programas, kuriose jis dalyvauja. Komisijos ir Egipto valdžios institucijų susitarimo memorandume nustatomos konkrečios Egipto dalyvavimo kiekvienoje programoje sąlygos, ypač finansinio įnašo, ataskaitų teikimo ir vertinimo tvarka.

Egiptas dalyvauja Partnerystės mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje Viduržemio jūros regione (PRIMA) iniciatyvoje, sukurtoje Sprendimu (ES) 2017/1324 (žr. santrauką). PRIMA tikslas – sutelkti ES ir dalyvaujančių šalių žinias bei finansinius išteklius, reikalingus kuriant mokslinių tyrimų ir inovacijų gebėjimus ir plėtojant žinias bei bendrus novatoriškus vandens ir žemės ūkio bei maisto pramonės sistemų sprendimus Viduržemio jūros regione. PRIMA veiklai ES skirs iki 220 mln. eurų pagal programą „Horizontas 2020“.

ĮSIGALIOJIMO DATA

Susitarimas įsigaliojo 2008 m. vasario 27 d. neribotam laikotarpiui (laikinai taikytas po pasirašymo 2005 m. birželio 21 d.). Bet kuri šalis gali bet kuriuo metu nutraukti susitarimą, apie tai raštu pranešusi prieš dvylika mėnesių.

KONTEKSTAS

Egiptas yra viena iš šalių, kurioms taikoma Europos kaimynystės politika.

2004 m. įsigaliojo Europos ir Viduržemio jūros regiono šalių susitarimas, kuriuo įsteigiama Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Egipto asociacija (žr. santrauką).

Daugiau informacijos žr.:

Daugiau informacijos apie bendradarbiavimą su Egiptu mokslinių tyrimų ir plėtros srityje žr.:

SVARBIAUSIOS SĄVOKOS

Juridinis asmuo. Bet koks fizinis arba juridinis asmuo, įsisteigęs pagal nacionalinius įsisteigimo šalies įstatymus, Bendrijos teisę arba tarptautinę teisę, kuris turi juridinio asmens statusą ir savo vardu gali turėti bet kokias teises ir pareigas.

PAGRINDINIAI DOKUMENTAI

Europos bendrijos ir Egipto Arabų Respublikos susitarimas bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityse (OL L 182, 2005 7 13, p. 12–19)

2005 m. sausio 31 d. Tarybos sprendimas 2005/492/EB dėl Europos bendrijos ir Egipto Arabų Respublikos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityse susitarimo pasirašymo (OL L 182, 2005 7 13, p. 11)

2008 m. vasario 25 d. Tarybos sprendimas 2008/180/EB dėl Europos bendrijos ir Egipto Arabų Respublikos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityse susitarimo sudarymo (OL L 59, 2008 3 4, p. 12–13)

Protokolas prie Europos ir Viduržemio jūros regiono šalių susitarimo, steigiančio Europos bendrijų bei jų valstybių narių ir Egipto Arabų Respublikos asociaciją, Europos Sąjungos ir Egipto Arabų Respublikos bendrojo susitarimo, kuriuo nustatomi Egipto Arabų Respublikos dalyvavimo Sąjungos programose bendrieji principai, pasirašymo Europos Sąjungos vardu ir laikino taikymo (OL L, 2024/409, 2024 1 30)

SUSIJĘ DOKUMENTAI

2017 m. liepos 4 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas (ES) 2017/1324 dėl Sąjungos dalyvavimo kelių valstybių narių bendrai vykdomoje Partnerystėje mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje Viduržemio jūros regione (PRIMA) (OL L 185, 2017 7 18, p. 1–15)

Europos ir Viduržemio jūros regiono šalių susitarimas, steigiantis Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Egipto Arabų Respublikos asociaciją – Protokolai – Baigiamasis aktas – Deklaracijos – Susitarimas pasikeičiant laiškais tarp Bendrijos ir Egipto dėl bendrojo muitų tarifo 0603 10 subpozicijoje klasifikuojamų ką tik nuskintų gėlių ir žiedpumpurių importo į Bendriją (OL L 304, 2004 9 30, p. 39–208)

paskutinis atnaujinimas 07.06.2024

Top