EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32008R0041

2008 m. sausio 14 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 41/2008, iš dalies keičiantis Reglamentą (EB) Nr. 1371/2005, įvedantį galutinį antidempingo muitą Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos kilmės orientuoto grūdėtumo plokščių valcavimo produktų iš silicinio elektrotechninio plieno importui

OJ L 16, 19.1.2008, p. 1–3 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 28/08/2010

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2008/41/oj

19.1.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 16/1


TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 41/2008

2008 m. sausio 14 d.

iš dalies keičiantis Reglamentą (EB) Nr. 1371/2005, įvedantį galutinį antidempingo muitą Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos kilmės orientuoto grūdėtumo plokščių valcavimo produktų iš silicinio elektrotechninio plieno importui

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 1995 m. gruodžio 22 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 384/96 dėl apsaugos nuo importo dempingo kaina iš Europos bendrijos narėmis nesančių valstybių (1) (toliau – pagrindinis reglamentas), ypač į jo 11 straipsnio 3 dalį,

atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą, pateiktą pasikonsultavus su Patariamuoju komitetu,

kadangi:

A.   GALIOJANČIOS PRIEMONĖS

(1)

Reglamentu (EB) Nr. 1371/2005 (2) Taryba įvedė galutinį antidempingo muitą Jungtinių Amerikos Valstijų (toliau – JAV) ir Rusijos kilmės orientuoto grūdėtumo plokščių valcavimo produktų iš silicinio elektrotechninio plieno importui (toliau – orientuoto grūdėtumo elektrotechniniai plieno lakštai) (toliau – galutinis reglamentas).

(2)

Sprendimu 2005/622/EB (3) Komisija priėmė dviejų bendradarbiaujančių eksportuojančių gamintojų, kuriems buvo nustatytas specialus konkrečiai bendrovei muitas, 31,5 % (AK Steel Corporation, JAV) ir 11,5 % (Novolipetsk Iron and Steel Corporation (NLMK), Rusija), įsipareigojimus dėl kainų. Visai šaliai antidempingo muitai taikomi visoms kitoms bendrovėms, išskyrus Viz Stal, Rusija, kuriai taikomas 0 % dydžio muitas: 37,8 % – JAV ir 11,5 % – Rusijai.

B.   DABARTINIS TYRIMAS

(3)

Kaip matyti iš Komisijos turimos informacijos, tam tikri orientuoto grūdėtumo elektrotechniniai plieno lakštai (kurių storis paprastai neviršija 0,1 mm) dėl savo didelio elektromagnetinio veiksmingumo, mažo svorio ir atsparumo karščiui savybių, susijusių su jų naudojimu, inter alia, turi tokių savybių, kurių neturi kitų rūšių orientuoto grūdėtumo elektrotechniniai plieno lakštai. Taigi dėl tokių šių produktų savybių skiriasi ir jų paskirtis – jie paprastai naudojami aviacijoje ir medicininėje inžinerijoje. Todėl nuspręsta, jog būtų tikslinga peržiūrėti produkto apibrėžtį.

(4)

Pasikonsultavusi su Patariamuoju komitetu ir nustačiusi, kad yra pakankamai įrodymų, pateisinančių dalinės tarpinės peržiūros inicijavimą, Komisija, skelbdama pranešimą Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje inicijavo dalinę tarpinę peržiūrą pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 3 dalį (4). Tyrime buvo nagrinėjama tik produkto, kuriam taikomos galiojančios priemonės, sąvoka, siekiant įvertinti, ar reikia iš dalies keisti produkto apibrėžtį.

C.   NAGRINĖJAMASIS PRODUKTAS

(5)

Nagrinėjamasis produktas yra orientuoto grūdėtumo plokšti valcavimo produktai iš silicinio elektrotechninio plieno, šiuo metu klasifikuojami KN kodais 7225 11 00 (kurių plotis 600 mm arba daugiau) ir 7226 11 00 (kurių plotis mažesnis nei 600 mm). Šie kodai pateikiami tik informacijai.

(6)

Orientuoto grūdėtumo elektrotechniniai plieno lakštai gaminami iš karštai valcuotų ritinių iš skirtingo storio silicinio legiruoto plieno, kad jų vienodas grūdėtumas galėtų užtikrinti didelę magnetinę skvarbą. Nepakankamai didelė magnetinė skvarba vadinama „šerdies praradimu“ ir yra pirmasis produkto kokybės rodiklis.

(7)

Rinkoje produktai paprastai skirstomi į dvi kategorijas: didelės skvarbos arba didelio laidumo ir įprasti. Dėl didelės skvarbos šerdies praradimo galimybė yra mažesnė visų storių plokštėms. Tokios savybės yra ypač svarbios elektros energijos transformatorių gamintojams.

D.   TYRIMAS

(8)

Komisija apie peržiūros inicijavimą informavo Bendrijos orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų gamintojus, visus žinomus Bendrijos importuotojus ir naudotojus, taip pat visus žinomus JAV ir Rusijos eksportuojančius gamintojus.

(9)

Komisija paprašė visų pirmiau minėtų šalių ir visų kitų šalių, kurios apie save pranešė per pranešime apie tyrimo inicijavimą nustatytą laikotarpį, pateikti informaciją. Komisija taip pat sudarė galimybę suinteresuotosioms šalims raštu pateikti savo nuomonę ir prašyti, kad jos būtų išklausytos.

(10)

Tyrime bendradarbiavo ir Komisijai pateikė susijusią informaciją šios bendrovės:

Bendrijos gamintojai

ThyssenKrupp Electrical Steel GmbH, Gelzenkirchenas, Vokietija

Orb Electrical Steels Limited – Cogent Power Limited, Niuportas, Jungtinė Karalystė

JAV orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų gamintojai

AK Steel Corporation, Butler, Pensilvanija

Allegheny Technologies Incorporated, Pitsburgas, Pensilvanija

Rusijos orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų gamintojai

Novolipetski Iron & Steel Corporation (NLMK), Lipeckas

VIZ Stal, Jekaterinburgas

JAV plonųjų orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų gamintojai

Arnold Magnetic Technologies Marengo, Ilinojus

Bendrijos plonųjų orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų importuotojai

Gebruder Waasner GmbH, Forchheimas, Vokietija

Bendrijos plonųjų orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų naudotojai

Gebruder Waasner GmbH, Forchheimas, Vokietija

Sangl GmbH, Erlangenas, Vokietija

Vacuumschmelze GmbH, Hanau, Vokietija

E.   TYRIMO REZULTATAI

1.   „Įprastųjų“ ir „plonųjų“ orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų gamintojų tapatybės skirtumai

(11)

Nė vienas iš orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų gamintojų, dėl kurių buvo atliktas tyrimas, kurio pagrindu nustatytos galiojančios priemonės, negamina tokio storio orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų, dėl kurių buvo atliekamas dabartinis produkto apibrėžtosios srities tyrimas.

(12)

Nei ThyssenKrupp Electrical Steel GmbH, nei Orb Electrical Steels Limited (Cogent) negamina plonųjų orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų. Tą patį galima pasakyti apie JAV gamintojus, būtent AK Steel Corporation ir Allegheny Technologies Incorporated, ir Rusijos gamintojus VIZ Stal ir NLMK. Taigi nė vienas iš minėtų gamintojų nebuvo tiesiogiai suinteresuotas ir nė vienas neprieštaravo galimam priemonių netaikymui plonųjų orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų atžvilgiu.

(13)

Gaminant plonuosius orientuoto grūdėtumo elektrotechninius plieno lakštus reikia dar kartą valcuoti, o tą atlieka specializuotos bendrovės, iš kurių Komisija žino tik dvi, esančias nagrinėjamosiose šalyse: JAV gamintoją Arnold Magnetic Technologies ir Rusijos gamintoją Ileko (Asha). Iš jų bendradarbiavo tik Rusijos bendrovė. Kaip minėta 10 ir 11 konstatuojamosiose dalyse, informacijos apie tokią gamybą Bendrijoje nėra.

2.   Produktų atskyrimas

(14)

AK Steel Corporation plonuosius orientuoto grūdėtumo elektrotechninius plieno lakštus, vadinamuosius „T kategorijos“ (angl. T-grades) lakštus, gamino iki 1971 m. Gamyba būdavo pradedama nuo visiškai apdorotų orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų kategorijų (įprastų ir didelio laidumo), nuo kurių būdavo pašalinama valcavimo staklyno danga ir jie būdavo dar kartą valcuojami, atkaitinami ir padengiami. Buvo nustatytos konkrečios galutinės produkto paskirtys aviacijoje, transformatorių pramonėje ir įvairiuose elektrotechniniuose įrenginiuose, kur medžiagos dydis ir svoris turi lemiamos reikšmės. Buvo nustatyta, kad tokie ploni orientuoto grūdėtumo elektrotechniniai plieno lakštai negali pakeisti kitų.

(15)

Taip pat buvo tiriama, ar tokioms T kategorijoms priklausė produktai, kurie savo techninėmis savybėmis galėjo skirtis nuo „įprastųjų“ orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų. Buvo nustatyta, kad gamyboje pakartotinis valcavimas (sudarytas iš šalto mechaninio tempimo ir tiesinimo procesų), atkaitinimas ir padengimas iš esmės pakeičia technines produkto savybes, o tą patvirtina ir tai, kad dingsta originalių produktų gamintojo garantija.

(16)

Taip pat buvo nustatyta, kad fizinės storio savybės nėra ribojamos iki 0,10 mm, t. y. didžiausio pranešime apie inicijavimą nurodyto storio. Dažniausiai prekyboje pasitaikantis storis yra 0,1016 mm ir 0,1524 mm, kuris JAV paprastai nurodomas kaip 4 „miliai“ ir 6 „miliai“. Vienas „milis“ prilygsta vienai tūkstantajai colio arba 0,0254 mm.

(17)

Todėl plonieji orientuoto grūdėtumo elektrotechniniai plieno lakštai turėtų būti apibrėžiami kaip orientuoto grūdėtumo elektrotechniniai plieno lakštai, kurie dar kartą valcuojami iki daugiausiai 0,16 mm storio, dar kartą atkaitinami ir padengiami.

F.   TAIKYMAS ATGALINE DATA

(18)

Atsižvelgiant į pirmiau padarytas išvadas, kad plonieji nuo kitų orientuoto grūdėtumo elektrotechninių plieno lakštų skiriasi pagrindinėmis fizinėmis ir techninėmis savybėmis bei galutine paskirtimi, tikslinga netaikyti galiojančių antidempingo priemonių importuojamiems orientuoto grūdėtumo elektrotechniniams plieno lakštams, kurių storis neviršija 0,16 mm.

(19)

Taigi už prekes, kurioms netaikoma šiuo reglamentu iš dalies keičiamo Reglamento (EB) Nr. 1371/2005 1 straipsnio 1 dalis, galutiniai antidempingo muitai, sumokėti ar pervesti į sąskaitas, vadovaujantis pradinės Reglamento (EB) Nr. 1371/2005 redakcijos 1 straipsnio 1 dalimi, turėtų būti grąžinti arba turėtų būti atsisakoma juos išieškoti.

(20)

Dėl grąžinimo ar atsisakymo išieškoti reikia kreiptis į nacionalines muitines remiantis taikomais muitų teisės aktais.

(21)

Kadangi dabartinis peržiūros tyrimas atliekamas tik siekiant išsiaiškinti produkto apibrėžtį ir kadangi šios rūšies produktui nebuvo ketinama taikyti pradinių priemonių, siekiant išvengti galimos žalos produkto importuotojams, tyrimo išvadas tikslinga pradėti taikyti nuo galutinio reglamento įsigaliojimo dienos. Be to, atsižvelgiant visų pirma į gana neseniai įsigaliojusį pradinį reglamentą ir tikėtinai nedidelį prašymų dėl sumokėto muito grąžinimo skaičių, nėra jokios svarbios priežasties netenkinti prašymų atgaline data.

(22)

Ši peržiūra nedaro poveikio datai, kurią pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalį Reglamentas (EB) Nr. 1371/2005 baigs galioti.

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Reglamento (EB) Nr. 1371/2005 1 straipsnio 1 dalis pakeičiama taip:

„1.   Importuojamiems Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos kilmės orientuoto grūdėtumo plokštiems valcavimo produktams iš silicinio elektrotechninio plieno, kurie storesni nei 0,16 mm ir kurie klasifikuojami KN kodais ex 7225 11 00 (kurių plotis 600 mm arba didesnis) (TARIC kodas 7225110010) ir ex 7226 11 00 (kurių plotis mažesnis nei 600 mm) (TARIC kodai 7226110011 ir 7226110091), nustatomas galutinis antidempingo muitas.“

2 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja kitą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Jis taikomas nuo 2005 m. rugpjūčio 28 d.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje, 2008 m. sausio 14 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

D. RUPEL


(1)  OL L 56, 1996 3 6, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 2117/2005 (OL L 340, 2005 12 23, p. 17).

(2)  OL L 223, 2005 8 27, p. 1.

(3)  OL L 223, 2005 8 27, p. 42.

(4)  OL C 254, 2006 10 20, p. 10.


Top