Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62021TN0309

    Byla T-309/21: 2021 m. gegužės 24 d. pareikštas ieškinys byloje TC / Parlamentas

    OL C 320, 2021 8 9, p. 42–43 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    2021 8 9   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 320/42


    2021 m. gegužės 24 d. pareikštas ieškinys byloje TC / Parlamentas

    (Byla T-309/21)

    (2021/C 320/48)

    Proceso kalba: lietuvių

    Šalys

    Ieškovas: TC, atstovaujamas advokatės D. Aukštuolytės

    Atsakovas: Europos Parlamentas

    Reikalavimai

    Ieškovas Bendrojo Teismo prašo:

    panaikinti 2021 kovo 16 d. Europos Parlamento generalinio sekretoriaus sprendimą;

    panaikinti Europos Parlamento 2021 m. kovo 31 d. išrašytą debeto avizą Nr. 7010000523;

    priteisti iš Parlamento ieškovo patirtas bylinėjimosi išlaidas.

    Pagrindai ir pagrindiniai argumentai

    Grįsdamas ieškinį ieškovas remiasi penkiais pagrindais.

    1.

    Pirmasis ieškinio pagrindas grindžiamas tuo, kad Parlamentas nepagrįstai, nesąžiningai ir neprotingai pavėlavo priimti sprendimą, nesilaikydamas pagrįsto termino principo vykdant administracines procedūras, numatyto Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos 41 straipsnio 1 dalyje. Tokiu būdu pažeista ieškovo teisė į gynybą dėl jo atžvilgiu per vėlai pradėtos susigrąžinimo procedūros, nes jis dėl šios trukmės prarado galimybę veiksmingai gintis nuo pateiktų kaltinimų ir pateikti įrodymus.

    2.

    Antrasis ieškinio pagrindas grindžiamas tuo, kad Europos Parlamento generalinio sekretoriaus sprendimas, kuriuo grindžiama debeto aviza, kaip ieškovui įtaką darantis teisės aktas, buvo priimtas pažeidžiant nešališko ir sąžiningo bylos nagrinėjimo, procesinio lygiateisiškumo ir ieškovo teisės į gynybą principus:

    Parlamentas pažeidė pareigą pagrįsti sprendimą ir ieškovo teisę būti išklausytam, įtvirtintas Chartijos 41 straipsnio 2 dalies a ir c punktuose, kadangi ginčijamą sprendimą grindė Bendrojo Teismo byloje padarytomis išvadomis, kurioje ieškovas nedalyvavo ir neturėjo galimybės pasisakyti;

    Parlamentas nepateikė ieškovui susipažinti įrodymų, kuriais netiesiogiai grindė ginčijamą sprendimą, taip pat nepateikė ieškovui kitų duomenų, kurie buvo būtini ieškovui, siekiant tinkamai įgyvendinti jo teisę būti išklausytam (pateikti pastabas) ir tuo pažeidė Chartijos 41 straipsnio 2 dalies a ir b punktus.

    3.

    Trečiasis ieškinio pagrindas grindžiamas tuo, kad Parlamentas padarė vertinimo klaidą: nevertino ieškovo teiktų įrodymų, patvirtinančių, kad padėjėjo nurodytos aplinkybės Bendrajame Teisme, kuriomis remiasi Parlamentas ir kurių pagrindu buvo pradėta sumų susigrąžinimo procedūra, yra klaidingos (patvirtina, kad tyrimas pradėtas be pagrindo) ir pažeidė pareigą motyvuoti, įtvirtintą Chartijos 41 straipsnio 2 dalies c punkte.

    4.

    Ketvirtasis ieškinio pagrindas grindžiamas tuo, kad Parlamentas pažeidė proporcingumo principą ir pareigą motyvuoti, įtvirtintą SESV 296 straipsnyje ir Chartijos 41 straipsnio 2 dalies c punkte, kiek tai susiję su grąžintinos 78 838,21 EUR sumos dydžio nustatymu. Reikalaujama grąžinti suma išsamiai nepagrįsta ir neapskaičiuota, todėl ginčijamame sprendime daroma prielaida, kad Parlamento nario padėjėjas niekada nedirbo ieškovui.

    5.

    Penktasis ieškinio pagrindas grindžiamas tuo, kad Parlamento viešai prieinama informacija patvirtina, kad Parlamento nario padėjėjas vykdė funkcijas ne vėliau kaip iki 2015 m. gruodžio 15 d., o tai rodo, kad lėšų susigrąžinimo procedūra pradėta nepagrįstai ir todėl sprendimas turėtų būti panaikintas.


    Top