Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52011DC0187

    KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI IR TARYBAI dėl 2010 m. valstybių narių pateiktų fiskalinių duomenų kokybės

    /* KOM/2011/0187 galutinis */

    52011DC0187

    /* KOM/2011/0187 galutinis */ KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI IR TARYBAI dėl 2010 m. valstybių narių pateiktų fiskalinių duomenų kokybės


    [pic] | EUROPOS KOMISIJA |

    Briuselis, 2011.4.11

    KOM(2011) 187 galutinis

    KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI IR TARYBAI

    dėl 2010 m. valstybių narių pateiktų fiskalinių duomenų kokybės

    KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI IR TARYBAI

    dėl 2010 m. valstybių narių pateiktų fiskalinių duomenų kokybės

    TURINYS

    1. Pagrindinės aplinkybės 3

    1.1. Iš dalies pakeistas reglamentas 3

    2. Pagrindiniai faktai, nustatyti dėl 2010 m. valdžios sektoriaus biudžeto deficito ir skolos duomenų teikimo 4

    2.1. Teikimas laiku ir išsamumas 4

    2.1.1. Teikimas laiku 4

    2.1.2. Lentelių išsamumas ir pagrindžiamoji informacija 4

    2.1.3. Papildomos lentelės, susijusios su finansų suirute 5

    2.2. Sąskaitų rengimo taisyklių laikymasis ir statistinių duomenų nuoseklumas 6

    2.2.1. Dalijimasis informacija ir paaiškinimai 6

    2.2.2. Vizitai dialogo ir metodiniais tikslais 6

    2.2.3. Konkretūs Eurostato patarimai 6

    2.2.4. Naujausi metodiniai klausimai 7

    2.2.5. Derėjimas su pagrindžiančiomis valdžios sektoriaus sąskaitomis 7

    2.3. Skelbimas 7

    2.3.1. Pagrindinių duomenų ir išsamių duomenų teikimo lentelių skelbimas 7

    2.3.2. Išlygos dėl duomenų kokybės 8

    2.3.3. Pateiktų duomenų pakeitimai 8

    2.3.4. Metaduomenų skelbimas (aprašai) 9

    3. Išvados 9

    PAGRINDINėS APLINKYBėS

    Tarybos reglamento (EB) Nr. 479/2009 dėl Europos bendrijos steigimo sutarties priede pateikto Protokolo dėl perviršinio deficito procedūros taikymo[1] 8 straipsnio 3 dalyje reikalaujama, kad Komisija (Eurostatas) (toliau – Eurostatas) Europos Parlamentui ir Tarybai reguliariai teiktų pranešimus apie valstybių narių pateiktų faktinių duomenų kokybę. Ataskaitoje pateikiamas bendras sąskaitų rengimo taisyklių laikymosi, duomenų išsamumo, patikimumo, pateikimo laiku ir nuoseklumo vertinimas.

    Eurostatas reguliariai vertina valstybių narių pateiktų faktinių duomenų ir juos pagrindžiančių valdžios sektoriaus sąskaitų, parengtų remiantis 1996 m. birželio 25 d. Tarybos reglamentu (EB) Nr. 2223/96 dėl Europos nacionalinių ir regioninių sąskaitų sistemos Bendrijoje (1995 m. ESS)[2], kokybę. Vertinimas daugiausia grindžiamas duomenimis, susijusiais su valdžios sektoriaus biudžeto vykdymu, turtu ir įsipareigojimais. Vertinant daugiausia dėmesio skiriama veiksniams, kuriais galima paaiškinti bendrą valdžios sektoriaus deficitą ar perviršį ir valdžios sektoriaus skolos pokytį. Valstybės narės siunčia šią informaciją Eurostatui du kartus per metus. Taip pat teikiama papildoma informacija, kaip antai „Klausimynas dėl pranešimų pagal PDP lentelių“ ir dvišaliai valstybių narių paaiškinimai. Eurostatas taip pat rengia reguliarius vizitus PDP dialogo tikslais kiekvienoje valstybėje narėje, kad nuolat palaikytų ryšius su valstybėmis narėmis.

    Ši ataskaita yra pagrįsta 2010 m. PDP duomenų teikimo pagrindiniais nustatytais faktais ir išvadomis, daugiausia dėmesio skiriant naujausiems (2010 m. spalio mėn.) pateiktiems duomenims. Jei tinkama, pateikti duomenys lyginami su 2010 m. balandžio mėn. ir 2009 m. balandžio bei spalio mėn. pateiktais duomenimis.

    Iš dalies pakeistas reglamentas

    2010 m. liepos mėn. iš dalies pakeistos Tarybos reglamento (EB) Nr. 479/2009 nuostatos dėl statistinių duomenų kokybės atsižvelgiant į perviršinio deficito procedūrą[3].

    Iš dalies pakeistame reglamente visų pirma nustatyta, kad vizitai metodiniais PDP tikslais rengiami „tik išimtiniais atvejais, kai aiškiai nustatytas didelis pavojus ar problemos dėl duomenų kokybės“. Eurostatas turi pranešti Ekonomikos ir finansų komitetui (toliau – EFK) ir Pinigų, finansų ir mokėjimų balanso statistikos komitetui (toliau – PFKB) apie sprendimą surengti tokį vizitą. Vizitai PDP dialogo tikslais taip pat bus rengiami dažniau.

    Be to, reglamentu Eurostatas ir nacionalinės statistikos institucijos įgaliojami išnagrinėti duomenų šaltinius, iš kurių gaunami statistiniai duomenys, ir šių duomenų šaltinių rengimo procesus[4]. Eurostatas taip pat gali nagrinėti vienetų grupių, kurių duomenys gaunami iš šių šaltinių, išsamumą. Taip Eurostatas galėtų padaryti išsamias išvadas dėl pateiktų duomenų kokybės, kaip nurodyta 8 straipsnio 1 dalyje. Derinant platesnio masto Eurostato ir nacionalinių statistikos institucijų įgaliojimus tikimasi sukurti reguliarią prevencinę sistemą, taikomą visoms valstybėms narėms, pagrįstą trejopu tikslu – geriau stebėti, nustatyti ir įvertinti riziką prevenciniu būdu, kad kuo skubiau būtų galima pradėti korekcinius veiksmus.

    Pirmiau nurodytų sustiprintų įgaliojimų ir veiksmų, kuriais siekiama išspręsti bendruosius nacionalinių statistikos sistemų sisteminės rizikos klausimus – nurodytus Europos statistikos valdymo patariamosios tarybos – įgyvendinimas bus nagrinėjamas Komisijos rengiamame komunikate.

    PAGRINDINIAI FAKTAI, NUSTATYTI DėL 2010 M. VALDžIOS SEKTORIAUS BIUDžETO DEFICITO IR SKOLOS DUOMENų TEIKIMO

    Teikimas laiku ir išsamumas

    Teikimas laiku

    Numatomus ir faktinius biudžeto ir balanso duomenis valstybės narės privalo pateikti Komisijai du kartus per metus – iki balandžio 1 d. ir spalio 1 d.[5] 2010 m. pateikti 2006–2010 m. laikotarpio PDP duomenys. 2010 m. duomenys yra nacionalinių valdžios institucijų numatyti duomenys, o 2006–2009 m. duomenys – faktiniai (t. y. galutiniai, pusiau galutiniai, laikinieji ar apskaičiuotieji).

    Paprastai duomenų teikimo terminų laikomasi tinkamai. 2010 m. antrą kartą teikdamos duomenis visos valstybės narės pateikė juos iki teisiškai nustatyto 2010 m. spalio 1 d. termino. Lapkričio 10 d., po vizito metodiniais tikslais, Graikijos institucijos pateikė naują pranešimą[6]. Teikdamos duomenis balandžio mėn. visos valstybės narės juos pateikė iki 2010 m. balandžio 1 d., išskyrus Graikiją (balandžio 1 d.) ir Prancūziją (kuri 2010 m. numatomus duomenis atsiuntė tik 2010 m. balandžio 12 d.).

    Kai kurios valstybės narės po pirmojo duomenų teikimo savo duomenis tikslino. 2010 m. spalio mėn. 18 šalių nusiuntė 29 pataisytus duomenų rinkinius, o 2010 m. balandžio mėn. 16 šalių pateikė 25 pataisytus duomenų rinkinius. Išskyrus Graikiją, kuri gerokai patikslino duomenis, daugeliu atveju valstybės narės pataisytus duomenis siuntė atsižvelgdamos į pastabas, techninius klausimus arba Eurostato pastabas, ir tai buvo susiję su nedidelių klaidų, vidaus nenuoseklumų ir neteisingų įrašų lentelėse taisymais.

    Lentelių išsamumas ir pagrindžiamoji informacija

    Tik remdamasis teisingai užpildytomis duomenų teikimo lentelėmis Eurostatas gali tinkamai stebėti duomenų kokybę ir jas pildyti teisiškai privaloma. Reglamento (EB) Nr. 479/2009 8 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad valstybės narės Eurostatui privalo teikti reikiamą statistinę informaciją:

    „visų pirma:

    a) nacionalinių sąskaitų duomenys;

    b) duomenų šaltinių ir metodų aprašai;

    c) pranešimų pagal PDP lentelės;

    d) su pranešimais susiję papildomi klausimynai ir paaiškinimai.“

    Pranešimų pagal PDP lenteles sudaro keturios pagrindinės lentelės (lentelių rinkiniai). 1–3 PDP lenteles teisiškai privaloma užpildyti, o dėl 4-tosios PDP lentelės duomenų teikimo valstybės narės susitarė[7]. 1 ir 2A (centrinė valdžia) lentelės susiję su 2006–2010 m., o kitos lentelės susiję su 2006–2009 m. laikotarpiu[8].

    Dauguma valstybių narių užpildė visas pranešimo pagal PDP lenteles[9]. Vis dėlto 2010 m. spalio mėn. teikdamos duomenis pranešimo pagal PDP 2-osiose lentelėse aštuonios valstybės narės nenurodė ryšio tarp einamojo likučio ir pertekliaus arba deficito pagal PDP visuose subsektoriuose arba visiems metams, arba nurodė pertekliui arba deficitui pagal PDP lygų apyvartinį likutį.

    Ne visos valstybės narės pateikė išsamų 3-iosios PDP lentelės duomenų suskirstymą. Konkrečiai, dažnai nebuvo nurodyta reikiama išsami informacija dėl paskolų ir nuosavybės priemonių.

    Visos valstybė narės atsakė į „klausimyno dėl pranešimo lentelių“ klausimus[10]. Atsakymų aprėptis ir kokybė, palyginti su pastaraisiais metais, pagerėjo, tačiau kai kurios šalys nepateikė visų klausimyne prašomų duomenų.

    Papildomos lentelės, susijusios su finansų suirute

    Nuo 2009 m. liepos 15 d. Eurostatas dviejose papildomose lentelėse rinko finansų suirutės duomenis. Šiose lentelėse atsispindi vyriausybių įsikišimas, tiesiogiai susijęs su parama finansų institucijoms. Paramos priemonės ne finansų institucijoms arba bendros ekonominės paramos priemonės neįtrauktos.

    2010 m. surinkti duomenys susiję su 2007, 2008 ir 2009 m. Tačiau pažymėtina, kad didžioji dalis intervencijų vyko 2008 m. Tik viena šalis (Jungtinė Karalystė) jau pranešė apie 2007 m. sąlyginius įsipareigojimus

    Sąskaitų rengimo taisyklių laikymasis ir statistinių duomenų nuoseklumas

    Dalijimasis informacija ir paaiškinimai

    Per vertinimo laikotarpį nuo rugsėjo 30 d., paskutinės duomenų teikimo dienos, iki spalio 22 d., kai duomenys buvo paskelbti, Eurostatas kreipėsi į visų valstybių narių nacionalines statistikos institucijas prašydamas pateikti išsamesnę informaciją ir paaiškinti konkrečių sandorių traukimo į sąskaitas taisyklių taikymą. Eurostatas ir nacionalinės valdžios institucijos dėl šių klausimų intensyviai susirašinėjo. Pirmieji prašymai paaiškinti buvo išsiųsti prieš spalio 6 d.; antrą kartą prašymai išsiųsti 22 šalims. Kai kurių šalių Eurostatas prašė atsiųsti patikslintas pranešimų lenteles[11].

    Vizitai dialogo ir metodiniais tikslais

    Reglamente (EB) Nr. 479/2009 (su Reglamentu (EB) Nr. 679/2010 padarytais pakeitimais) numatyti vizitai dialogo ir metodiniais tikslais. Vizitai dialogo tikslais į valstybes nares rengiami reguliariai, siekiant patikrinti perduotus duomenis, išnagrinėti metodinius klausimus, aptarti aprašuose pateiktus statistinius šaltinius ir procesus bei įvertinti sąskaitų rengimo taisyklių laikymąsi, pvz., valdžios sektoriaus atskyrimą, duomenų įtraukimo į sąskaitas laiką ir valdžios sektoriaus sandorių ir įsipareigojimų klasifikavimą.

    Vizitai metodiniais tikslais organizuojami tik tuomet, jei Eurostatas nustato didelę riziką arba problemas dėl duomenų kokybės, ypač kai tai susiję su metodais, sąvokomis ar taikomais klasifikatoriais.

    2010 m. vizitų PDP tikslais Eurostatas vyko į šias šalis: Suomiją (sausio 25–26 d.), Graikiją (keli vizitai PDP metodiniais tikslais), Nyderlandus (birželio 15 d.), Maltą (liepos 6–7 d.), Vengriją (liepos 6-7 d.), Rumuniją (rugsėjo 6–7 d.), Bulgariją (rugsėjo 16–17 d.), Airiją (lapkričio 16–17 d.), Lietuvą (lapkričio 22–23 d.), Belgiją (lapkričio 26 d.), Prancūziją (lapkričio 29 d.) ir Kiprą (gruodžio 13 d.).

    2010 m. Graikijoje surengti keli vizitai metodiniais tikslais. Šie vizitai metodiniais tikslais surengti atsižvelgiant į Eurostato išlygą dėl Graikijos deficito ir skolos rodiklių, pateiktų 2009 m. spalio mėn. ir 2010 m. sausio mėn. paskelbtą Komisijos ataskaitą dėl Graikijos statistikos[12].

    Vizitų metu aptarti šie klausimai: valdžios sektoriui priskiriamų arba nepriskiriamų vienetų klasifikavimas (pvz., susijusių su viešuoju transportu, TV ir radiju, ligoninėmis ir universitetais), kapitalo injekcijos, viešojo ir privačiojo sektoriaus bendradarbiavimas, ES srautai ir garantijų traukimas į sąskaitas.

    Konkretūs Eurostato patarimai

    Valstybės narės reguliariai Eurostatui teikė klausimus įvairiais sąskaitų rengimo klausimais, susijusiais su veiksmais, kurie buvo planuoti arba jau atlikti. Eurostatas teikia patarimus vadovaudamasis galiojančiomis gairėmis. Eurostatas, laikydamasis Reglamente (EB) Nr. 479/2009 nustatytų skaidrumo reikalavimų, skelbia patarimus[13], jei susijusi valstybė narė tam neprieštarauja. 2010 m. Eurostatas paskelbė šiuos patarimus: Belgijai (Antverpeno generalinio plano projektų klasifikavimas pagal sektorius ir vyriausybės obligacijų garantijų išvestinių finansinių priemonių sutartyse traukimas į nacionalinių sąskaitų PDP), Airijai (pradinė nuomonė dėl palūkanų, mokamų bankui Anglo Irish už skolos pasižadėjimo lakštus, mokėjimo traukimo į sąskaitas laiko pagal 1995 m. ESS), Nyderlandams (paramos bankui ING nelikvidžiu turtu traukimas į sąskaitas), Vengrijai (tam tikrų asmenų grupių grįžimo į socialinės apsaugos sistemą sandorių traukimo į sąskaitas laikas), Vokietijai ( Erste Abwicklungsanstalt klasifikavimas pagal sektorius) ir Ispanijai (Aragono autonominio regiono vykdomo kelių tinklo projekto klasifikavimas). 2010 m. Eurostatas pateikė patarimų keliais metodiniais klausimais, kurie susijusių valstybių narių prašymu nebuvo skelbiami.

    Naujausi metodiniai klausimai

    Kaip įprasta, Eurostatas skyrė daug dėmesio 1995 m. ESS taisyklių taikymui ir, visų pirma, naujausiems sprendimams. Šie sprendimai yra įtraukti į valdžios sektoriaus biudžeto deficito ir skolos vadovą, kurio naujausia versija paskelbta 2010 m. spalio mėn.

    Derėjimas su pagrindžiančiomis valdžios sektoriaus sąskaitomis

    Reglamente (EB) Nr. 479/2009 nustatyti pranešimo terminai (balandžio 1 d. ir spalio 1 d.) buvo numatyti siekiant užtikrinti nuoseklumą su pagrindžiančiomis metų ir ketvirčio valdžios sektoriaus sąskaitomis, pateikiamomis įvairiose pagal 1995 m. ESS perduodamų duomenų lentelėse Eurostatui. Eurostatas sistemingai analizuoja pranešimų pagal PDP derėjimą su pagrindžiančiomis valdžios sektoriaus sąskaitomis. Pavyzdžiui, visos valdžios sektoriaus išlaidų ir pajamų sumos turėtų atitikti pateiktus deficito duomenis.

    Bendras PDP duomenų derėjimas su pagal 1995 m. ESS pateiktomis valdžios sektoriaus sąskaitomis pastaraisiais metais buvo vis geresnis, nors nefinansiniai duomenys atitiko geriau nei finansiniai.

    Skelbimas

    Pagrindinių duomenų ir išsamių duomenų teikimo lentelių skelbimas

    Reglamento (EB) Nr. 479/2009 14 straipsnyje nurodyta: „Per tris savaites po to, kai suėjo (…) duomenų pateikimo terminai (…), Komisija (Eurostatas), pateikia faktinius duomenis apie valdžios sektoriaus deficitą ir skolą, kad būtų taikomas Protokolas dėl perviršinio deficito procedūros. Duomenys perduodami juos paskelbiant viešai.“

    Valdžios sektoriaus deficito ir skolos duomenys buvo paskelbti balandžio 22 d. ir spalio 22 d. kartu su visomis duomenų lentelėmis, kurias valstybės narės pateikė Eurostatui teikdamos naujausius duomenų rinkinius. Spalio mėn. paskelbti tik 26 valstybių narių duomenys, išskyrus Graikijos ir suvestinius ES duomenis. Suvestiniai duomenys (visos ES ir euro zonos) ir Graikijos duomenys paskelbti 2010 m. lapkričio 15 d.[14] kartu su kitų 26 valstybių narių duomenimis, kurie buvo tokie patys kaip ir paskelbtieji 2010 m. spalio 22 d.

    Savo svetainėje Eurostatas taip pat skelbia valdžios sektoriaus metų ir ketvirčių finansinius statistinius duomenis, kuriais pagrindžiami PDP duomenys, taip pat informaciją apie atsargų ir srautų koregavimą[15]. Eurostatas taip pat paskelbė valstybių narių pateiktą informaciją, susijusią su vyriausybių įsikišimu dėl finansų suirutės[16].

    Kaip nurodyta Reglamente (EB) Nr. 479/2009, valstybės narės skelbia faktinius deficito ir skolos duomenis. Dauguma valstybių narių pranešė Eurostatui, kad jos skelbia visas duomenų teikimo lenteles.

    Išlygos dėl duomenų kokybės

    Eurostatas nurodė išlygą dėl 2010 m. balandžio mėn. duomenų teikimui Graikijos pateiktų duomenų kokybės. Ši išlyga panaikinta 2010 m. lapkričio mėn. spaudos pranešimu.

    Pateiktų duomenų pakeitimai

    Eurostato 2009 ir 2010 m. PDP pranešimuose spaudai pateikti paaiškinimai dėl Jungtinės Karalystės pranešimo duomenų pakeitimų visuose 2009 ir 2010 m. pranešimuose[17].

    „Eurostatas pataisė Jungtinės Karalystės pateiktus 2006–2009 m. deficito duomenis, kad už UMTS licencijas gaunamos 2000 m. pajamos būtų nuosekliai įtrauktos į sąskaitas. Todėl 1 044 mln. GBP (0,1 proc. BVP) padidėja 2007 ir 2008 m. (taip pat ir 2007–2008 ir 2008–2009 finansinių metų) valdžios sektoriaus deficitas ir 1 044 mln. GBP (0,1 proc. BVP) – 2006 m. ir 2009 m. (2006–2007 ir 2009–2010 m. finansinių metų) valdžios sektoriaus deficitas. Pateiktuose skolos duomenyse pakeitimų nėra.“

    Metaduomenų skelbimas (aprašai[18])

    Reglamente (EB) Nr. 479/2009 nustatyta, kad PDP aprašai, kuriais remiantis Eurostatas gali patikrinti, ar laikomasi 1995 m. ESS taisyklių, yra valstybių narių teikiamos statistinės informacijos dalis. Be to, jame nustatyta, šiuos aprašus privaloma skelbti nacionaliniu lygiu. Eurostatas paskelbė visų valstybių narių aprašus. Visos valstybės narės pranešė, kad jos PDP aprašus nacionaliniu lygiu paskelbė arba greitai paskelbs.

    IšVADOS

    Eurostatas daro išvadą, kad 2010 m. buvo padaryta dar didesnė pažanga gerinant fiskalinių duomenų kokybę. Apskritai, valstybės narės pateikė geresnės informacijos tiek PDP pranešimo lentelėse, tiek kituose susijusiuose statistinių duomenų rinkiniuose. Bendras PDP duomenų ir pagal 1995 m. ESS pateiktų valdžios sektoriaus sąskaitų derėjimas, lyginant su ankstesniais metais, šiuo metu yra patenkinamas ir toliau gerėja, ypač kalbant apie finansus.

    2010 m. nenurodyta jokių išlygų dėl duomenų kokybės, išskyrus išlygą dėl Graikijos pateiktų duomenų kokybės 2010 m. balandžio mėn. Ši išlyga atšaukta 2010 m. lapkričio mėn. Baigdamas ilgalaikį ir ypač svarbų 2009 m. spalio mėn. pradėtą procesą lapkričio 22 d. Eurostatas padarė išvadą, kad naujausi patikslinti Graikijos 2006–2009 m. duomenys buvo pakankamai patikimi PDP tikslui ir jų kokybė atitiko kitų ES valstybių narių duomenų kokybę. Eurostato svetainėje pateiktas specialus informacinis pranešimas dėl Graikijos fiskalinių duomenų.

    Nepaisant pagerėjimo, išlieka kai kurios problemos, susijusios su sąskaitų rengimo taisyklių laikymusi ir kai kurių teikiamų statistinių duomenų išsamumu ir kokybe. Todėl Eurostatas paragino valstybes nares toliau nagrinėti valdžios sektoriaus finansų statistinių duomenų kokybę, kad būtų pasiekta pageidaujamo lygio kokybė, kiek tai susiję su valdžios sektoriaus duomenų atitiktimi atitinkamoms sąskaitų rengimo taisyklėms, išsamumu, patikimumu, teikimu laiku ir nuoseklumu.

    Be to, remdamasi Graikijos atveju įgyta patirtimi ir atsižvelgdama į Europos statistikos valdymo patariamosios tarybos pastabas, Komisija paskelbs komunikatą dėl nacionalinių statistikos sistemų sisteminės rizikos ir rizika pagrįsto metodo taikymo perviršinio deficito procedūros duomenims, ypač pirminio šaltinio duomenims, įgyvendindama Reglamentu (EB) 479/2009 su pakeitimais sustiprintus Eurostato įgaliojimus.

    [1] OL L 145, 2009 6 10, p. 1.

    [2] OL L 310, 1996 11 30, p. 1.

    [3] Tarybos reglamentas (EB) Nr. 679/2010 (OL L 199, 2010 7 30, p. 1).

    [4] Į tai atsižvelgiant rengiamas rizika pagrįstas metodas.

    [5] Reglamento (EB) Nr. 479/2009 3 straipsnio 1 ir 3 dalys.

    [6] Graikijos fiskalinių duomenų išsamesnė informacija įtraukta į 2010 m. lapkričio 15 d. Eurostato ataskaitą „Informacinis pranešimas dėl Graikijos fiskalinių duomenų“, kuri pateikta Eurostato svetainėje http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/government_finance_statistics/introduction.

    [7] Žr. pareiškimus, įtrauktus į 1993 m. lapkričio 22 d. Tarybos posėdžio protokolą.

    [8] Tarybos reglamente (EB) Nr. 479/2009 su pakeitimais nėra tiesiogiai reikalaujama pateikti kitų planuojamų duomenų PDP lentelėse, išskyrus 1 ir 2A lenteles.

    [9] Išsamų šių lentelių turinio aprašymą galima rasti Eurostato interneto svetainėje. Daugiau informacijos http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page?_pageid=2373,58110711&_dad=portal&_schema=PORTAL.

    [10] Klausimyną sudaro trylika skirsnių, kuriuose prašoma pateikti kiekybinę ir kartais kokybinę kelių sričių informaciją, pvz., mokesčių ir socialinių įmokų sandoriai bei sandoriai su ES, karinės įrangos įsigijimas, valstybės garantijos, skolų anuliavimas, valstybės kapitalo injekcijos į viešąsias bendroves, viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas ir pan.

    [11] Žr. 2.1 skirsnį.

    [12] Daugiau informacijos http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/government_finance_statistics/procedure/eurostat_edp_visits_member_states.

    [13] Daugiau informacijos http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/government_finance_statistics/methodology/advice_member_states.

    [14] Eurostato pranešimai spaudai Nr. 55/2010, 157/2010 ir 170/2010.

    [15] Valstybės finansų skiltyje Eurostato interneto svetainėje skelbiama informacija apie statistiką, susijusią su perviršinio deficito procedūra ir valdžios sektoriaus sąskaitomis, įskaitant duomenis, metodinius sprendimus ir vadovus, taip pat vizitų PDP dialogo tikslais rezultatus: (http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/government_finance_statistics/introduction.

    [16] Daugiau informacijos (http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/government_finance_statistics/procedure/supplementary_tables_financial_turmoil.

    [17] Pagal Tarybos reglamento Nr. (EB) 479/2009 15 straipsnio 2 dalį Komisija (Eurostatas) gali pataisyti valstybių narių pateiktus faktinius duomenis ir pateikti pataisytus duomenis bei pataisymo pagrindimą, jei yra įrodymų, kad valstybių narių pateikti faktiniai duomenys neatitinka 8 straipsnio 1 dalies reikalavimų.

    [18] Faktinių deficito ir skolos duomenų rengimo metodų, procedūrų ir šaltinių aprašai bei pagrindžiančios valdžios sektoriaus sąskaitos.

    Top