Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32022D0567

    Tarybos sprendimas (ES) 2022/567 2022 m. balandžio 4 d. dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Partnerystės taryboje, įsteigtoje Europos Sąjungos bei Europos atominės energijos bendrijos ir Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės prekybos ir bendradarbiavimo susitarimu, dėl Pilietinės visuomenės forumo veiklos gairių priėmimo

    ST/7208/2022/INIT

    OL L 109, 2022 4 8, p. 48–51 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2022/567/oj

    2022 4 8   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 109/48


    TARYBOS SPRENDIMAS (ES) 2022/567

    2022 m. balandžio 4 d.

    dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Partnerystės taryboje, įsteigtoje Europos Sąjungos bei Europos atominės energijos bendrijos ir Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės prekybos ir bendradarbiavimo susitarimu, dėl Pilietinės visuomenės forumo veiklos gairių priėmimo

    EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 43 bei 91 straipsnius ir 100 straipsnio 2 dalį bei 207 straipsnio 4 dalies pirmą pastraipą kartu su 218 straipsnio 9 dalimi,

    atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,

    kadangi:

    (1)

    Tarybos sprendimu (ES) 2021/689 (1) Sąjunga sudarė Europos Sąjungos bei Europos atominės energijos bendrijos ir Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės prekybos ir bendradarbiavimo susitarimą (toliau – Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimas), kuris įsigaliojo 2021 m. gegužės 1 d., o laikinai taikomas buvo nuo 2021 m. sausio 1 d.;

    (2)

    Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo 14 straipsniu reikalaujama, kad tuo susitarimu įsteigta Partnerystės taryba priimtų Pilietinės visuomenės forumo veiklos gaires (toliau – Gairės);

    (3)

    todėl tikslinga nustatyti poziciją, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi Partnerystės taryboje, dėl Gairių priėmimo;

    (4)

    siekiant sudaryti sąlygas laiku priimti Gaires, šis sprendimas turėtų įsigalioti jo priėmimo dieną,

    PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

    1 straipsnis

    Pozicija, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi Partnerystės taryboje, įsteigtoje Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimu, dėl sprendimo, kuris turi būti priimtas pagal to susitarimo 14 straipsnį, grindžiama prie šio sprendimo pridėtu Pilietinės visuomenės forumo veiklos gairių projektu.

    2 straipsnis

    Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.

    Priimta Liuksemburge 2022 m. balandžio 4 d.

    Tarybos vardu

    Pirmininkė

    R. BACHELOT-NARQUIN


    (1)  2021 m. balandžio 29 d. Tarybos sprendimas (ES) 2021/689 dėl Europos Sąjungos bei Europos atominės energijos bendrijos ir Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo ir Europos Sąjungos ir Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės susitarimo dėl keitimosi įslaptinta informacija ir jos apsaugos saugumo procedūrų sudarymo Sąjungos vardu (OL L 149, 2021 4 30, p. 2).


    PRIEDAS

    PILIETINĖS VISUOMENĖS FORUMO VEIKLOS GAIRĖS,

    numatytos Prekybos ir bendradarbiavimo susitarime

    Europos Sąjungos bei Europos atominės energijos bendrijos ir Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo (toliau – Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimas) 14 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatyta, kad Šalys palengvina Pilietinės visuomenės forumo, kurį sudaro Europos Sąjungos ir Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės (toliau – Jungtinė Karalystė) pilietinės visuomenės atstovai, veiklos organizavimą ir šio forumo susitikimai rengiami bent kartą per metus, jei Šalys nesusitarė kitaip. Prekybos ir bendradarbiavimo susitarime taip pat numatyta, kad Partnerystės taryba priima forumo veiklos gaires.

    1.   DALYVIAI

    Pagal Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo (1) 14 straipsnio 3 dalį Pilietinės visuomenės forumą sudarys Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės pilietinės visuomenės atstovai, t. y. atstovaujantys verslo ir darbdavių organizacijoms (bet ne atskiroms privačioms bendrovėms), profesinėms sąjungoms, akademinei bendruomenei ir nevyriausybinėms organizacijoms, veikiančioms įvairiuose visuomenės sluoksniuose, susijusiuose su sritimis, kurioms taikoma Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo II dalis. Šalys, siekdamos skatinti proporcingą pilietinės visuomenės organizacijų atstovavimą, taikys savo atitinkamas pilietinės visuomenės atstovų registravimo taisykles ir praktiką.

    Dėl praktinių priežasčių Pilietinės visuomenės forumo fizinių dalyvių skaičius bus apribotas iki 60 abiejų Šalių pilietinės visuomenės atstovų, jei Šalys nesusitars kitaip. Šie atstovai galės dalyvauti Pilietinės visuomenės forumo susitikimuose asmeniškai arba elektroninėmis priemonėmis. Pagal Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo 14 straipsnio 2 dalį Šalys gali susitarti rengti susitikimą tik virtualiai. Pilietinės visuomenės forumo veikloje stebėtojų teisėmis galės dalyvauti kiti iš anksto užsiregistravę pilietinės visuomenės organizacijų nariai.

    2.   TAIKYMO SRITIS

    Pilietinės visuomenės forumo diskusijos apims Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo II dalyje nurodytas sritis: prekybą, aviaciją, kelių transportą, socialinės apsaugos koordinavimą ir trumpalaikių kelionių vizas, žuvininkystę ir kitas nuostatas.

    3.   SUSITIKIMŲ LAIKAS, ORGANIZAVIMAS IR DARBOTVARKĖS

    Prekybos ir bendradarbiavimo susitarime nustatyta, kad Pilietinės visuomenės forumo susitikimai rengiami bent kartą per metus, jei Šalys nesusitarė kitaip. Pilietinės visuomenės forumo susitikimai bus rengiami labai panašiu laiku kaip Prekybos partnerystės komiteto posėdžiai, jei Šalys nesusitars kitaip. Forumo veikloje galės dalyvauti Prekybos partnerystės komiteto ir specialiųjų prekybos komitetų bendrapirmininkiai ir specialiųjų energetikos, oro susisiekimo, aviacijos saugos, kelių transporto, socialinės apsaugos koordinavimo ir žuvininkystės komitetų bendrapirmininkiai, kai forume bus svarstomi jų kompetencijai priklausantys klausimai.

    Pilietinės visuomenės forumą organizuos Šalis, atsakinga už Prekybos partnerystės komiteto posėdžio organizavimą, t. y. Forumo susitikimai vyks pakaitomis Europos Sąjungoje ir Jungtinėje Karalystėje, jei Šalys nesusitars kitaip. Šalis, kurioje vyksta Forumo susitikimas, suteiks patalpas ir sudarys sąlygas susitikimui (pvz., pateiks registracijos ir virtualiojo dalyvavimo nuorodas).

    Šalys, prieš susitardamos su kita Šalimi dėl darbotvarkės projekto, stengsis konsultuotis su savo atitinkamomis vidaus patariamosiomis grupėmis dėl galimų darbotvarkės klausimų. Šalys stengsis paskelbti darbotvarkių projektus likus 15 dienų iki Pilietinės visuomenės forumo susitikimo dienos.

    Šalis, kurioje vyksta Forumo susitikimas, susitarusi su kita Šalimi, per 30 dienų nuo susitikimo parengs Pilietinės visuomenės forumo rezultatų ir išvadų projektą. Kiekvieno susitikimo rezultatais ir išvadomis bus dalijamasi su Partnerystės taryba, Prekybos partnerystės komitetu ir specialiaisiais energetikos, oro susisiekimo, aviacijos saugos, kelių transporto, socialinės apsaugos koordinavimo ir žuvininkystės komitetais, be to, jie bus paskelbti viešai.

    Pagal Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo 14 straipsnio 1 dalies antrą sakinį Partnerystės taryba gali iš dalies pakeisti šias gaires, be kita ko, siekdama spręsti jas įgyvendinant kilusius klausimus.


    (1)  Pilietinės visuomenės forumo veikloje gali dalyvauti kiekvienos Šalies teritorijoje įsteigtos nepriklausomos pilietinės visuomenės organizacijos, įskaitant Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo 13 straipsnyje nurodytų vidaus patariamųjų grupių narius. Kiekviena Šalis skatina proporcingą atstovavimą, be kita ko, nevyriausybinėms organizacijoms, verslo ir darbdavių organizacijoms ir profesinėms sąjungoms, veikiančioms ekonomikos, darnaus vystymosi, socialinių reikalų, žmogaus teisių, aplinkos ir kitose srityse.


    Top