Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32016R0909

    2016 m. kovo 1 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2016/909, kuriuo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 596/2014 papildomas techniniais reguliavimo standartais, susijusiais su kompetentingoms institucijoms teiktinų pranešimų turiniu ir pranešimų sąrašo sudarymu, skelbimu ir tvarkymu (Tekstas svarbus EEE)

    C/2016/1224

    OL L 153, 2016 6 10, p. 13–22 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_del/2016/909/oj

    10.6.2016   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 153/13


    KOMISIJOS DELEGUOTASIS REGLAMENTAS (ES) 2016/909

    2016 m. kovo 1 d.

    kuriuo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 596/2014 papildomas techniniais reguliavimo standartais, susijusiais su kompetentingoms institucijoms teiktinų pranešimų turiniu ir pranešimų sąrašo sudarymu, skelbimu ir tvarkymu

    (Tekstas svarbus EEE)

    EUROPOS KOMISIJA,

    atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

    atsižvelgdama į 2014 m. balandžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 596/2014 dėl piktnaudžiavimo rinka (Piktnaudžiavimo rinka reglamentas) ir kuriuo panaikinama Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2003/6/EB ir Komisijos direktyvos 2003/124/EB, 2003/125/EB ir 2004/72/EB (1), ypač į jo 4 straipsnio 4 dalies trečią pastraipą,

    kadangi:

    (1)

    pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 600/2014 (2) 27 straipsnio 3 dalies trečią pastraipą priimtinu Komisijos deleguotuoju reglamentu įpareigojama nuolatos teikti finansinių priemonių, kuriomis leista prekiauti, identifikavimo bazinius duomenis. Tačiau Reglamento (ES) Nr. 596/2014 4 straipsniu prekybos vietos įpareigojamos savo kompetentingoms institucijoms tik vieną kartą pranešti informaciją apie finansines priemones, dėl kurių pateiktas prašymas leisti prekiauti, kuriomis leidžiama prekiauti arba prekiaujama, ir vieną kartą, kai vėliau prekyba tomis finansinėmis priemonėmis užbaigiama arba kai jomis prekiauti nebeleidžiama. Dėl išdėstytų pranešimo prievolių pagal Reglamentą (ES) Nr. 596/2014 ir pirmiau minėtą deleguotąjį reglamentą skirtumų, siekiant sumažinti dėl tokių prievolių subjektams tenkančią administracinę naštą, pranešimo prievolės pagal šį reglamentą turėtų būti suvienodintos su pranešimo prievolėmis pagal minėtąjį deleguotąjį reglamentą;

    (2)

    siekiant sudaryti sąlygas veiksmingai ir produktyviai naudotis pranešimų apie finansines priemones sąrašu, prekybos vietos turėtų teikti išsamius ir tikslius pranešimus apie finansines priemones. Dėl tų pačių priežasčių kompetentingos institucijos turėtų patikrinti ir įvertinti iš prekybos vietų gautų pranešimų apie finansines priemones išsamumą ir tikslumą bei nedelsdamos jas informuoti apie aptiktus trūkumus arba netikslumus. Panašiai ir Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija (EVPRI) turėtų tikrinti ir vertinti iš kompetentingų institucijų gautų pranešimų apie finansines priemones išsamumą ir tikslumą bei nedelsdama jas informuoti apie aptiktus trūkumus arba netikslumus;

    (3)

    siekiant sudaryti sąlygas veiksmingai naudotis ir keistis duomenimis, pranešimų apie finansines priemones sąrašas turėtų būti skelbiamas EVPRI interneto svetainėje elektronine, kompiuteriu skaitoma ir atsisiunčiama forma;

    (4)

    šis reglamentas grindžiamas techninių reguliavimo standartų projektais, kuriuos EVPRI pateikė Komisijai. EVPRI surengė atviras viešas konsultacijas dėl techninių reguliavimo standartų projektų, kuriais grindžiamas šis reglamentas, išanalizavo galimas su jais susijusias sąnaudas ir naudą ir paprašė, kad pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1095/2010 (3) 37 straipsnį įsteigta Vertybinių popierių ir rinkų suinteresuotųjų subjektų grupė pateiktų savo nuomonę;

    (5)

    siekiant užtikrinti sklandų finansų rinkų veikimą, šis reglamentas turi įsigalioti kuo skubiau, o juo nustatytos nuostatos turi būti taikomos nuo tos pačios datos kaip Reglamento (ES) Nr. 596/2014 nuostatos,

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis

    Į pranešimus apie finansines priemones, teikiamus pagal Reglamento (ES) Nr. 596/2014 4 straipsnio 1 dalį, įtraukiami visi su atitinkamomis finansinėmis priemonėmis susiję duomenys, nurodyti šio reglamento priedo 2 lentelėje.

    2 straipsnis

    1.   Kompetentingos institucijos automatiškai tikrina ir vertina, ar pagal Reglamento (ES) Nr. 596/2014 4 straipsnio 1 dalį gauti pranešimai atitinka šio reglamento 1 straipsnio ir Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2016/378 (4) 2 straipsnio reikalavimus.

    2.   Prekybos vietų operatoriai nedelsiant automatiškai informuojami apie gautų pranešimų trūkumus ir pranešimų nepateikimą iki Įgyvendinimo reglamento (ES) 2016/378 1 straipsnyje nustatyto termino.

    3.   Kompetentingos institucijos automatiškai pagal 1 straipsnį perduoda išsamius ir tikslius pranešimus apie finansines priemones EVPRI.

    Kitą dieną po pranešimo apie finansines priemones gavimo pagal Reglamento (ES) Nr. 596/2014 4 straipsnio 2 dalį EVPRI automatiškai konsoliduoja iš kiekvienos kompetentingos institucijos gautus pranešimus.

    4.   EVPRI automatiškai tikrina ir vertina, ar iš kompetentingų institucijų gauti pranešimai yra išsamūs ir tikslūs bei atitinka taikomus standartus ir formas, nurodytus Įgyvendinimo reglamento (ES) 2016/378 priedo 3 lentelėje.

    5.   EVPRI nedelsdama automatiškai informuoja susijusias kompetentingas institucijas apie gautų pranešimų trūkumus ir pranešimų nepateikimą iki Įgyvendinimo reglamento (ES) 2016/378 1 straipsnio 3 dalyje nustatyto termino.

    6.   EVPRI savo interneto svetainėje automatiškai skelbia išsamų pranešimų sąrašą elektronine, kompiuteriu skaitoma ir atsisiunčiama forma.

    3 straipsnis

    Šis reglamentas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    Jis taikomas nuo 2016 m. liepos 3 d.

    Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Briuselyje 2016 m. kovo 1 d.

    Komisijos vardu

    Pirmininkas

    Jean-Claude JUNCKER


    (1)  OL L 173, 2014 6 12, p. 1.

    (2)  2014 m. gegužės 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 600/2014 dėl finansinių priemonių rinkų, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 648/2012 (OL L 173, 2014 6 12, p. 84).

    (3)  2010 m. lapkričio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1095/2010, kuriuo įsteigiama Europos priežiūros institucija (Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija) ir iš dalies keičiamas Sprendimas Nr. 716/2009/EB bei panaikinamas Komisijos sprendimas 2009/77/EB (OL L 331, 2010 12 15, p. 84).

    (4)  2016 m. kovo 11 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2016/378, kuriuo pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 596/2014 nustatomi techniniai įgyvendinimo standartai, susiję su kompetentingoms institucijoms teikiamų pranešimų forma, šablonu ir pateikimo laiku (OL L 72, 2016 3 17, p. 1).


    PRIEDAS

    Pranešimai apie finansines priemones, teikiami pagal Reglamento (ES) Nr. 596/2014 4 straipsnio 1 dalį

    1 lentelė

    Biržos prekių ir apyvartinių taršos leidimų išvestinių finansinių priemonių klasifikacija, skirta 2 lentelei (35–37 laukeliai)

    Bazinė prekė

    Prekės pakategorė

    Papildoma pakategorė

    AGRI – žemės ūkio produktai

    GROS – grūdai ir aliejingosios sėklos

    FWHT – pašariniai kviečiai

    SOYB – sojos

    CORN – saldieji kukurūzai

    RPSD – rapsai

    RICE – ryžiai

    OTHR – kita

    SOFT – neperdirbti produktai

    CCOA – kakava

    ROBU – didžiojo kavamedžio kava

    WHSG – baltasis cukrus

    BRWN – žaliavinis cukrus

    OTHR – kita

    POTA – bulvės

     

    OOLI – alyvuogių aliejus

    LAMP – paprastasis alyvuogių aliejus

    DIRY – pieno produktai

     

    FRST – medienos gaminiai

     

    SEAF – jūros gėrybės

     

    LSTK – gyvuliai

     

    GRIN – grūdai

    MWHT – malamieji kviečiai

    NRGY – energija

    ELEC – elektra

    BSLD – bazinė apkrova

    FITR – finansinės perdavimo teisės

    PKLD – pikinė apkrova

    OFFP – nepikinė apkrova

    OTHR – kita

    NGAS – gamtinės dujos

    GASP – GASPOOL

    LNGG – LNG (suskystintos gamtinės dujos)

    NBPG – NBP

    NCGG – NCG (nekondensuojamos kvapiosios dujos)

    TTFG – TTF

    OILP – nafta

    BAKK – Bakeno nafta

    BDSL – biodyzelinas

    BRNT – žalia nafta Brent

    BRNX – žalia nafta Brent (naujas terminas)

    CNDA – Kanados nafta

    COND – dujų kondensatas

    DSEL – dyzelinas

    DUBA – Dubajaus nafta

    ESPO – ESPO (naftotiekio „Rytų Sibiras–Ramusis vandenynas“ nafta)

    ETHA – etanolis

    FUEL – kuras

    FOIL – mazutas

    GOIL – gazolis

    GSLN – benzinas

    HEAT – krosnių kuras

    JTFL – reaktyviniai degalai

    KERO – žibalas

    LLSO – „Light Louisiana Sweet“ (LLS) nafta

    MARS – Marso naftos platformos nafta

    NAPH – pirminis benzinas

    NGLO – NGL (gamtiniai dujų kondensatai)

    TAPI – TAPI naftotiekio nafta

    URAL – Uralo nafta

    WTIO – WTI nafta

    COAL – anglis

    INRG – „Inter Energy“

    RNNG – atsinaujinančioji energija

    LGHT – lengvieji distiliatai

    DIST – distiliatai

     

    ENVR – aplinkos

    EMIS – emisija

    CERE – CER (patvirtintas išmetamųjų teršalų mažinimo vienetas)

    ERUE – ERU (išmetamųjų teršalų mažinimo vienetas)

    EUAE – EUA (apyvartinis taršos leidimas)

    EUAA – EUAA (aviacijos apyvartinis taršos leidimas)

    OTHR – kita

    WTHR – oras

    CRBR – anglies turintys teršalai

     

    FRGT – kroviniai

    WETF – skystieji

    TNKR – tanklaiviai

    DRYF – birieji

    DBCR – biriųjų krovinių vežimo laivai

    CSHP – konteinervežiai

     

    FRTL – trąšos

    AMMO – amoniakas

    DAPH – DAP (diamonio fosfatas)

    PTSH – kalio karbonatas

    SLPH – siera

    UREA – karbamidas

    UAAN – UAN (karbamido ir amonio nitrato mišiniai)

     

    INDP – pramonės gaminiai

    CSTR – statyba

    MFTG – gamyba

     

    METL – metalai

    NPRM – ne brangieji

    ALUM – aliuminis

    ALUA – aliuminio lydinys

    CBLT – kobaltas

    COPR – varis

    IRON – geležies rūda

    LEAD – švinas

    MOLY – molibdenas

    NASC – NASAAC (Šiaurės Amerikos specialieji aliuminio lydiniai)

    NICK – nikelis

    STEL – plienas

    TINN – alavas

    ZINC – cinkas

    OTHR – kiti

    PRME – brangieji

    GOLD – auksas

    SLVR – sidabras

    PTNM – platina

    PLDM – paladis

    OTHR – kiti

    MCEX – įvairios egzotinės biržos prekių išvestinės finansinės priemonės (angl. Multi Commodity Exotic)

     

     

    PAPR – popierius

    CBRD – taros kartonas

    NSPT – laikraštinis popierius

    PULP – plaušiena

    RCVP – rūšiuotoji makulatūra

     

    POLY – polipropilenas

    PLST – plastikas

     

    INFL – infliacija

     

     

    OEST – oficiali ekonominė statistika

     

     

    OTHC – kitos C10 finansinės išvestinės priemonės, kaip apibrėžta Komisijos deleguotojo reglamento, kuriuo Reglamentas (ES) Nr. 600/2014 papildomas techniniais reguliavimo standartais, susijusiais su prekybos vietoms ir investicinėms įmonėms taikomais skaidrumo reikalavimais, susijusiais su obligacijomis, struktūrizuotais finansiniais produktais, apyvartiniais taršos leidimais ir išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, III priedo 10.1 lentelės skirsnyje „Kitos C10 finansinės išvestinės priemonės“.

    DLVR – pagrindinė suma perduodama

    NDLV – pagrindinė suma neperduodama

     

    OTHR – kita

     

     


    2 lentelė

    Pagal Reglamento (ES) Nr. 596/2014 4 straipsnio 1 dalį kompetentingoms institucijoms teiktinų pranešimų turinys

    Nr.

    Laukelis

    Teiktina informacija

    Bendrieji laukeliai

    1

    Priemonės identifikavimo kodas

    Finansinei priemonei identifikuoti naudojamas kodas.

    2

    Nesutrumpintas priemonės pavadinimas

    Nesutrumpintas finansinės priemonės pavadinimas.

    3

    Priemonės klasifikavimas

    Finansinei priemonei klasifikuoti taikoma sistema.

    Turi būti pateiktas visas tikslus finansinių priemonių klasifikavimo (CFI) kodas.

    4

    Priskyrimas prie biržos prekių išvestinių finansinių priemonių

    Nurodoma, ar finansinė priemonė atitinka biržos prekių išvestinių finansinių priemonių apibrėžtį, pateiktą Reglamento (ES) Nr. 600/2014 2 straipsnio 1 dalies 30 punkte.

    Su emitentu susiję laukeliai

    5

    Emitento arba prekybos vietos operatoriaus identifikavimo kodas

    Emitento arba prekybos vietos operatoriaus juridinio asmens identifikatorius (LEI).

    Su prekybos vieta susiję laukeliai

    6

    Prekybos vieta

    Prekybos vietos arba sistemingai sandorius savo viduje sudarančio tarpininko segmento rinkos identifikavimo kodas (MIC), kai yra; priešingu atveju – veiklos MIC kodas.

    7

    Sutrumpintas finansinės priemonės pavadinimas

    Sutrumpintas finansinės priemonės pavadinimas pagal ISO 18774.

    8

    Emitento prašymas leisti prekiauti

    Nurodoma, ar finansinės priemonės emitentas yra pateikęs prašymą leisti prekiauti arba yra patvirtinęs prekybą arba leidimą prekiauti savo finansinėmis priemonėmis prekybos vietoje.

    9

    Leidimo prekiauti patvirtinimo data

    Prekybos arba leidimo prekiauti savo finansinėmis priemonėmis prekybos vietoje patvirtinimo data ir laikas.

    10

    Prašymo leisti prekiauti data

    Prašymo leisti prekiauti prekybos vietoje data ir laikas.

    11

    Leidimo prekiauti data arba pirmos prekybos data

    Leidimo prekiauti prekybos vietoje data ir laikas arba pirmos prekybos priemone data ir laikas, arba pirmo pavedimo arba kainos siūlymo gavimo prekybos vietoje data ir laikas.

    12

    Užbaigimo data

    Data ir laikas, nuo kurio finansinėmis priemonėmis nebus prekiaujama arba nebus leidžiama prekiauti prekybos vietoje.

    Kai ši data ir laikas nežinomi, laukelis nepildomas.

    Su nominaliąja valiuta susiję laukeliai

    13

    1 nominalioji valiuta

    Valiuta, kuria denominuota nominalioji suma.

    Palūkanų normų arba valiutos išvestinių finansinių priemonių sutarties atveju nurodoma 1 sandorio dalies nominalioji valiuta arba valiutų poros 1-oji valiuta.

    Apsikeitimo sandorių atveju, kai pagrindinis apsikeitimo sandoris vykdomas viena valiuta, nurodoma pagrindinio apsikeitimo sandorio nominalioji valiuta. Kai apsikeitimo sandorių pagrindinis turtas yra denominuotas keliomis valiutomis, nurodoma apsikeitimo sandorio 1 dalies nominalioji valiuta.

    Su obligacijomis arba kitokios formos skolos vertybiniais popieriais susiję laukeliai

    14

    Bendra išleista nominali suma

    Bendra išleista nominali suma pinigine verte.

    15

    Išpirkimo data

    Finansinės priemonės, apie kurią teikiama informacija, išpirkimo data.

    Laukelis skirtas skolos priemonėms su nustatyta išpirkimo data.

    16

    Nominaliosios vertės valiuta

    Skolos priemonių nominaliosios vertės valiuta.

    17

    Vieneto nominalioji vertė / minimali prekybos vertė

    Kiekvienos priemonės nominalioji vertė. Jei jos nėra, įrašyti minimalią prekybos vertę.

    18

    Fiksuotoji norma

    Skolos priemonės grąžos fiksuotoji norma procentais, kai priemonė laikoma iki išpirkimo datos.

    19

    Kintamosios palūkanų normos obligacijos indekso / lyginamojo indekso identifikavimo kodas

    Įrašyti, jei identifikavimo kodas yra.

    20

    Kintamosios palūkanų normos obligacijos indekso / lyginamojo indekso pavadinimas

    Kai identifikavimo kodo nėra, įrašyti indekso pavadinimą.

    21

    Kintamosios palūkanų normos obligacijos indekso / lyginamojo indekso terminas

    Kintamosios palūkanų normos obligacijos indekso / lyginamojo indekso terminas. Terminas nurodomas dienomis, savaitėmis, mėnesiais ar metais.

    22

    Kintamosios palūkanų normos obligacijos indekso / lyginamojo indekso bazinio punkto skirtumas

    Bazinių punktų iki indekso ar virš jo skaičius, naudojamas kainai apskaičiuoti.

    23

    Obligacijos pirmumas

    Nurodoma obligacijos rūšis: pirmaeilė skola, tarpinio pobūdžio skola, subordinuotoji arba mažesnio prioriteto skola.

    Su išvestinėmis finansinėmis priemonėmis ir vertybiniais popieriais pakeistomis išvestinėmis finansinėmis priemonėmis susiję laukeliai

    24

    Galiojimo pabaigos data

    Finansinės priemonės termino diena. Laukelis skirtas tik išvestinėms finansinėms priemonėms su nustatyta termino diena.

    25

    Kainos daugiklis

    Pagrindinės finansinės priemonės, kurią atspindi viena išvestinių finansinių priemonių sutartis, vienetų skaičius.

    Su indeksu susieto ateities sandorio arba pasirinkimo sandorio atveju nurodoma indekso punkto suma.

    Skirtumo lažybų (angl. spreadbet) atveju nurodomas pagrindinės finansinės priemonės, dėl kurios lažinamasi, kainos pokytis.

    26

    Pagrindinės finansinės priemonės kodas

    Pagrindinės finansinės priemonės ISIN kodas.

    Amerikos depozitoriumo pakvitavimų (ADR), tarptautinių depozitoriumo pakvitavimų (GDR) ir panašių finansinių priemonių atveju nurodomas finansinės priemonės, kuria grindžiamos šios priemonės, ISIN kodas.

    Konvertuojamųjų obligacijų atveju nurodomas priemonės, į kurią gali būti konvertuota obligacija, ISIN kodas.

    Išvestinių finansinių priemonių ar kitų priemonių, kurios turi pagrindinę finansinę priemonę, atveju nurodomas pagrindinės finansinės priemonės ISIN kodas, kai pagrindine finansine priemone leidžiama prekiauti arba prekiaujama prekybos vietoje. Kai pagrindinė finansinė priemonė yra dividendai akcijomis, nurodomas susijusios akcijos, suteikiančios teisę į pagrindinius dividendus, priemonės kodas.

    Kredito įsipareigojimų neįvykdymo apsikeitimo sandorių atveju nurodomas išvestinės finansinės priemonės pagrindinės pozicijos ISIN kodas.

    Jeigu pagrindinė finansinė priemonė yra indeksas, turintis ISIN kodą, nurodomas to indekso ISIN kodas.

    Kai pagrindinė finansinė priemonė yra turto grupė, nurodomi visų turto grupės, kuria leista prekiauti arba yra prekiaujama prekybos vietoje, sudedamųjų dalių ISIN kodai. Todėl 26 ir 27 laukeliai pildomi tol, kol išvardijamos visos turto grupės priemonės.

    27

    Pagrindinis emitentas

    Kai priemonė yra susijusi su emitentu, o ne su viena priemone, nurodomas emitento LEI kodas.

    28

    Pagrindinės finansinės priemonės indekso pavadinimas

    Kai pagrindinė finansinė priemonė yra indeksas, nurodomas indekso pavadinimas.

    29

    Pagrindinio indekso terminas

    Kai pagrindinė finansinė priemonė yra indeksas, nurodomas indekso terminas.

    30

    Pasirinkimo sandorio rūšis

    Nurodoma, ar išvestinių finansinių priemonių sutartis yra pirkimo (teisė pirkti konkretų pagrindinį turtą) ar pardavimo (teisė parduoti konkretų pagrindinį turtą) sandoris ar neįmanoma nustatyti, ar jis vykdymo metu bus pirkimo ar pardavimo sandoris. Apsikeitimo sandorių atveju nurodoma:

    pardavimo, jei tai gavimo apsikeitimo sandoris, kai pirkėjas turi teisę sudaryti apsikeitimo sandorį kaip fiksuotosios normos gavėjas,

    pirkimo, jei tai pirkimo apsikeitimo sandoris, kai pirkėjas turi teisę sudaryti apsikeitimo sandorį kaip fiksuotosios normos mokėtojas.

    Viršutinių ir apatinių ribų sandorių atveju nurodoma:

    pardavimo, kai tai apatinės ribos,

    pirkimo, kai tai viršutinės ribos.

    Laukelis skirtas tik išvestinėms finansinėms priemonėms, kurios yra pasirinkimo sandoriai arba varantai.

    31

    Vykdymo kaina

    Nurodoma iš anksto nustatyta kaina, kuria turėtojas turės pirkti arba parduoti pagrindinę finansinę priemonę, arba nurodoma, kad kainos vykdymo metu nustatyti neįmanoma.

    Laukelis skirtas tik pasirinkimo sandoriams arba varantams, kurių vykdymo kaina gali būti nustatyta vykdymo metu.

    Kai kaina šiuo metu nežinoma, tačiau netrukus bus žinoma, įrašoma vertė „PNDG“.

    Kai vykdymo kaina netaikoma, laukelis nepildomas.

    32

    Vykdymo kainos valiuta

    Vykdymo kainos valiuta.

    33

    Pasirinkimo sandorio vykdymo būdas

    Nurodoma, ar pasirinkimo sandorį galima įvykdyti tik fiksuotą datą (europietiškas ir azijietiškas būdas), kelias iš anksto nustatytas datas (Bermudų) ar bet kuriuo metu sandorio galiojimo laikotarpiu (amerikietiškas).

    Šis laukelis skirtas tik pasirinkimo sandoriams, varantams ir teisės patvirtinimo sertifikatams.

    34

    Vykdymo rūšis

    Nurodoma, ar pagal finansinę priemonę atsiskaitoma fiziškai ar pinigais.

    Kai vykdymo rūšies vykdymo metu nustatyti neįmanoma, įrašoma vertė „OPTL“.

    Šis laukelis taikomas tik išvestinėms finansinėms priemonėms.

    Biržos prekių ir apyvartinių taršos leidimų išvestinės finansinės priemonės

    35

    Bazinė prekė

    Pagrindinio turto klasės bazinė prekė, kaip nurodyta biržos prekių ir apyvartinių taršos leidimų išvestinių finansinių priemonių klasifikacijos lentelėje.

    36

    Prekės pakategorė

    Pagrindinio turto klasės prekės pakategorė, kaip nurodyta biržos prekių ir apyvartinių taršos leidimų išvestinių finansinių priemonių klasifikacijos lentelėje.

    Laukelyje nurodoma bazinė prekė.

    37

    Papildoma pakategorė

    Pagrindinio turto klasės prekės papildoma pakategorė, kaip nurodyta biržos prekių ir apyvartinių taršos leidimų išvestinių finansinių priemonių klasifikacijos lentelėje.

    Laukelyje nurodoma prekės pakategorė.

    38

    Sandorio rūšis

    Sandorio rūšis, kaip nurodo prekybos vieta.

    39

    Galutinės kainos rūšis

    Galutinės kainos rūšis, kaip nurodo prekybos vieta.

    Palūkanų normų išvestinės finansinės priemonės

    Šio skirsnio laukeliai pildomi tik toms finansinėms priemonėms, kurių pagrindinė finansinė priemonė yra nefinansinė palūkanų normų priemonė.

    40

    Orientacinė palūkanų norma

    Orientacinės palūkanų normos pavadinimas.

    41

    Palūkanų normų sandorio terminas

    Jeigu turto klasė yra palūkanų normos, šiame laukelyje nurodomas sandorio terminas. Terminas nurodomas dienomis, savaitėmis, mėnesiais ar metais.

    42

    2 nominalioji valiuta

    Kelių valiutų arba skirtingų valiutų apsikeitimo sandorių atveju nurodoma valiuta, kuria denominuota 2 sandorio dalis.

    Kai apsikeitimo sandorių pagrindinis apsikeitimo sandoris vykdomas keliomis valiutomis, nurodoma valiuta, kuria denominuota 2 sandorio dalis.

    43

    1 sandorio dalies fiksuotoji norma

    Nurodoma naudota 1 sandorio dalies fiksuotoji norma, jei taikoma.

    44

    2 sandorio dalies fiksuotoji norma

    Nurodoma naudota 2 sandorio dalies fiksuotoji norma, jei taikoma.

    45

    2 sandorio dalies kintamoji palūkanų norma

    Nurodoma naudota palūkanų norma, jei taikoma.

    46

    Palūkanų normų sandorio 2 dalies terminas

    Nurodomas palūkanų normos, nustatomos iš anksto nustatytais intervalais pagal rinkos orientacinę palūkanų normą, ataskaitinis laikotarpis. Terminas nurodomas dienomis, savaitėmis, mėnesiais ar metais.

    Užsienio valiutos išvestinės finansinės priemonės

    Šio skirsnio laukeliai pildomi tik toms finansinėms priemonėms, kurių pagrindinė finansinė priemonė yra nefinansinė užsienio valiutos priemonė.

    47

    2 nominalioji valiuta

    Šiame laukelyje nurodoma valiutų poros 2-oji pagrindinė valiuta (pirmoji valiuta įrašoma į 13 laukelį „1 nominalioji valiuta“).

    48

    Užsienio valiutos priemonės rūšis

    Pagrindinės valiutos rūšis.


    Top