Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32008D0234

    2008 m. kovo 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas Nr. 234/2008/EB, įsteigiantis Europos patariamąjį statistikos komitetą ir panaikinantis Tarybos sprendimą 91/116/EEB (Tekstas svarbus EEE)

    OL L 73, 2008 3 15, p. 13–16 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2008/234(1)/oj

    15.3.2008   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 73/13


    EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS SPRENDIMAS Nr. 234/2008/EB

    2008 m. kovo 11 d.

    įsteigiantis Europos patariamąjį statistikos komitetą ir panaikinantis Tarybos sprendimą 91/116/EEB

    (Tekstas svarbus EEE)

    EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį ir ypač į jos 285 straipsnį,

    atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą,

    atsižvelgdami į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę (1),

    pasikonsultavę su Regionų komitetu,

    laikydamiesi Sutarties 251 straipsnyje nustatytos tvarkos (2),

    kadangi:

    (1)

    Rengiant ir kuriant Bendrijos statistinės informacijos politiką svarbu konsultuotis su statistinės informacijos naudotojais ir rengėjais, taip pat su respondentais, kurie teikia duomenis šiai informacijai rengti.

    (2)

    Tarybos sprendimu 91/116/EEB (3) įsteigtas Europos ekonomikos ir socialinės statistinės informacijos patariamasis komitetas šiuo metu padeda Tarybai ir Komisijai koordinuoti Bendrijos statistinės informacijos politikos tikslus atsižvelgiant į naudotojų poreikius ir informacijos teikėjų bei rengėjų patiriamas išlaidas.

    (3)

    Nors Europos ekonomikos ir socialinės statistinės informacijos patariamasis komitetas buvo naudingas, dėl Bendrijoje įvykusių pokyčių, ypač dėl plėtros iki 27 valstybių narių, reikalingi su jo vaidmeniu, įgaliojimais, sudėtimi ir procedūromis susiję pakeitimai. Siekiant aiškumo, tikslinga tą komitetą pakeisti nauju Europos patariamuoju statistikos komitetu (toliau – Komitetas).

    (4)

    Komitetas turėtų prisidėti prie glaudaus bendradarbiavimo planuojant programas, siekdamas tobulinti Europos statistikos sistemos valdymą ir gerinti Bendrijos statistinių duomenų kokybę. Šiuo tikslu reikėtų glaudžiai bendradarbiauti su Statistikos programų komitetu, įsteigtu Tarybos sprendimu 89/382/EEB, Euratomas (4), ir su Pinigų, finansų ir mokėjimų balanso statistikos komitetu, įsteigtu Tarybos sprendimu 91/115/EEB (5).

    (5)

    Reikėtų pasiekti pusiausvyrą tarp poreikio mažinti narių skaičių, kad Komitetas galėtų veiksmingai dirbti išsiplėtus Bendrijai, ir poreikio leisti Komitetui atstovauti visoms Bendrijos statistikos suinteresuotosioms šalims, kaip prašoma 2005 m. lapkričio 8 d. Tarybos išvadose.

    (6)

    Poreikis geriau įvertinti Bendrijos statistikos tikslus bei užtikrinti jų naudos ir išlaidų balansą ir iš naujo suderinti bei sumažinti dėl Bendrijos statistikos teisės aktų atsirandančią naštą, ir tokiu būdu tenkinti didėjančią paklausą, reiškia, kad Komitetas turėtų atlikti svarbesnį vaidmenį rengiant ir įgyvendinant Bendrijos statistikos programą.

    (7)

    Komitetas turėtų būti statistinės informacijos naudotojų, respondentų ir rengėjų patarimų dėl Bendrijos statistinės informacijos politikos tikslų perdavimo kanalas.

    (8)

    Todėl Sprendimas 91/116/EEB turėtų būti panaikintas,

    NUSPRENDĖ:

    1 straipsnis

    Europos patariamasis statistikos komitetas

    1.   Šiuo sprendimu įsteigiamas Europos patariamasis statistikos komitetas (toliau – Komitetas).

    2.   Komitetas padeda Europos Parlamentui, Tarybai ir Komisijai užtikrindamas, kad koordinuojant Bendrijos statistinės informacijos politikos strateginius tikslus ir prioritetus būtų atsižvelgiama į naudotojų poreikius ir į informacijos teikėjų bei rengėjų patiriamas išlaidas.

    3.   Ši pagalba apima visas statistikos sritis, kurios yra svarbios Bendrijos statistinės informacijos politikai.

    2 straipsnis

    Užduotys

    1.   Komisija konsultuojasi su Komitetu pradiniame Bendrijos statistikos programos rengimo etape. Jis pateikia nuomonę visų pirma atkreipdamas dėmesį į:

    a)

    Bendrijos statistikos programos atitiktį Europos integracijos ir vystymosi poreikiams, kuriuos išreiškė Bendrijos institucijos, nacionalinės ir regioninės institucijos, įvairių ekonominės ir socialinės veikloms sričių atstovai bei mokslo atstovai;

    b)

    Bendrijos statistikos programos aktualumą Bendrijos veiklos sritims, atsižvelgiant į ekonominius, socialinius ir techninius pokyčius;

    c)

    įvairių sričių Bendrijos statistikos programoje ir Komisijos metinėje statistikos darbo programoje balansą prioritetų ir išteklių atžvilgiu, taip pat galimybes nustatyti naujus statistikos darbo prioritetus;

    d)

    išteklių, reikalingų Bendrijos statistikos programai įgyvendinti, įskaitant Bendrijos ir nacionalinių institucijų tiesiogiai patiriamas išlaidas, užtektinumą, taip pat į tai, ar Bendrijos statistinių duomenų mastas, detalumas ir kaina atitinka naudotojų poreikius;

    e)

    su informacijos teikėjų teikiamos statistinės informacijos teikimu susijusios išlaidos bei galimi respondentams tenkančios mokesčių naštos mažinimo būdai, atkreipiant ypatingą dėmesį į mažoms ir vidutinėms įmonėms tenkančią naštą.

    2.   Komitetas taip pat atkreipia Komisijos dėmesį į tas sritis, kuriose galbūt reikia plėtoti naują statistinę veiklą, ir pataria Komisijai, kaip reikėtų siekti, kad Bendrijos statistikos duomenys taptų aktualesni naudotojams, atsižvelgiant į informacijos teikėjų ir rengėjų patiriamas išlaidas.

    3 straipsnis

    Santykiai su Bendrijos institucijomis ir kitais organais

    1.   Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos prašymu Komitetas teikia nuomonę su naudotojų poreikiais ir duomenų teikėjų išlaidomis susijusiais klausimais rengiant Bendrijos statistinės informacijos politiką, nustatant Bendrijos statistikos programos prioritetus, vertinant esamą statistikos, duomenų kokybės ir platinimo politiką.

    2.   Komitetas teikia Europos Parlamentui, Tarybai ir Komisijai nuomones ir ataskaitas dėl naudotojų poreikių ir duomenų teikėjų patiriamų išlaidų rengiant Bendrijos statistiką klausimais, jei, Komiteto nuomone, tai yra būtina jo užduotims vykdyti.

    Komisija kasmet teikia ataskaitą apie tai, kaip buvo atsižvelgta į Komiteto nuomones.

    3.   Siekdamas įgyvendinti jam pavestą užduotį, Komitetas bendradarbiauja su Statistikos programų komitetu ir Pinigų, finansų ir mokėjimų balanso statistikos komitetu. Jis reguliariai praneša pirmiau nurodytiems dviem komitetams savo nuomones dėl 2 straipsnyje apibrėžtų uždavinių ir siunčia jiems šio straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytas nuomones ir ataskaitas.

    4.   Komitetas užmezga ryšius su nacionalinėmis statistikos naudotojų tarybomis.

    4 straipsnis

    Sudėtis ir skyrimo tvarka

    1.   Komitetą sudaro 24 nariai:

    a)

    dvylika narių skiria Komisija, pasikonsultavusi su Europos Parlamentu ir Taryba. Jie veikia nepriklausomai. Siekdama, kad šie dvylika narių būtų paskirti, kiekviena valstybė narė teikia Komisijai trijų aukštos kvalifikacijos kandidatų statistikos srityje sąrašą. Komisija siekia užtikrinti, kad dvylika pasirinktųjų narių vienodai atstovautų naudotojams, respondentams ir kitoms Bendrijos statistika suinteresuotoms šalims (įskaitant mokslinę bendruomenę, socialinius partnerius ir pilietinę visuomenę). Šie dvylika narių savo pareigas vykdo asmeniškai;

    b)

    vienuolika narių tiesiogiai skiria toliau nurodytos institucijos ir organai, kuriems jie priklauso:

    i)

    vienas narys, atstovaujantis Europos Parlamentui;

    ii)

    vienas narys, atstovaujantis Tarybai;

    iii)

    vienas narys, atstovaujantis Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui;

    iv)

    vienas narys, atstovaujantis Regionų komitetui;

    v)

    vienas narys, atstovaujantis Europos centriniam bankui;

    vi)

    du nariai, atstovaujantys Statistikos programų komitetui;

    vii)

    vienas narys, atstovaujantis Europos verslo konfederacijai (BUSINESSEUROPE);

    viii)

    vienas narys, atstovaujantis Europos profesinių sąjungų konfederacijai;

    ix)

    vienas narys, atstovaujantis Europos amatų, mažųjų ir vidutinių įmonių asociacijai;

    x)

    Europos duomenų apsaugos priežiūros pareigūnas;

    c)

    Eurostato generalinis direktorius yra Komiteto ex-officio narys be teisės balsuoti.

    2.   Komiteto narių sąrašas skelbiamas Europos Sąjungos oficialiojo leidinio C serijoje.

    5 straipsnis

    Įgaliojimų trukmė

    1.   Komiteto nariai skiriami penkerių metų kadencijai, kuri gali būti atnaujinta vieną kartą. Pasibaigus kadencijai, nariai toliau eina pareigas, kol jie pakeičiami arba kol jų kadencija atnaujinama.

    2.   Jeigu narys atsistatydina nepasibaigus jo arba jos kadencijai, laikantis 4 straipsnio nuostatų likusiai kadencijos daliai skiriamas naujas narys.

    6 straipsnis

    Struktūra ir veikimas

    1.   Komiteto nariai savo pirmininką renka iš Komisijos paskirtų narių. Pirmininkas skiriamas penkerių metų kadencijai, kuri gali būti atnaujinta vieną kartą.

    2.   Pirmininkas sušaukia Komitetą ne rečiau kaip kartą per metus savo iniciatyva arba mažiausiai trečdalio narių prašymu.

    3.   Siekiant parengti nuomones ypač sudėtingais statistikos klausimais, Komitetas, sutaręs su Komisija, gali sudaryti laikinas darbo grupes, kurioms pirmininkautų vienas iš Komiteto narių. Kiekvieną darbo grupę sudaro ekspertai, kurie užtikrina tinkamą profesinės patirties ir geografinio pasiskirstymo pusiausvyrą. Komiteto susirinkimuose šių darbo grupių pirmininkai pateikia savo veiklos rezultatų ataskaitas.

    4.   Komitetas gali užsakyti atitinkamus tyrimus ir rengti seminarus, kurie reikalingi jo užduotims atlikti.

    5.   Komiteto ir darbo grupių posėdžiuose kaip stebėtojai gali dalyvauti bet kurio susijusio Komisijos departamento atstovai.

    Pirmininkas gali leisti kitiems stebėtojams dalyvauti Komiteto posėdžiuose.

    6.   Komitetui ir darbo grupėms sekretoriato paslaugas teikia Komisija.

    7.   Komiteto išlaidos įtraukiamos į Komisijos biudžeto sąmatą.

    7 straipsnis

    Sprendimų priėmimo tvarka

    Išsami Komiteto sprendimų priėmimo tvarka bus nurodyta Komiteto vidaus darbo tvarkos taisyklėse.

    8 straipsnis

    Konfidencialumas

    Kad nebūtų pažeistas Sutarties 287 straipsnis, Komiteto nariams draudžiama atskleisti informaciją, su kuria susipažino dirbdami Komitete ar darbo grupėse, jeigu Komisija informuoja, kad pateikiama informacija yra pagrįstai konfidencialaus pobūdžio arba kad atsakant į prašomą pateikti nuomonę arba į svarstomą klausimą būtų atskleista tokia konfidenciali informacija.

    9 straipsnis

    Vidaus darbo tvarkos taisyklės

    Pasikonsultavęs su Komisija, Komitetas priima savo darbo tvarkos taisykles. Darbo tvarkos taisyklės pateikiamos Europos Parlamentui ir Tarybai susipažinti.

    10 straipsnis

    Panaikinimas

    Sprendimas 91/116/EEB panaikinamas.

    11 straipsnis

    Įsigaliojimas

    Šis sprendimas įsigalioja 2008 m. birželio 15 d.

    Priimta Strasbūre, 2008 m. kovo 11 d.

    Europos Parlamento vardu

    Pirmininkas

    H.-G. PÖTTERING

    Tarybos vardu

    Pirmininkas

    J. LENARČIČ


    (1)  OL C 97, 2007 4 28, p. 1.

    (2)  2007 m. spalio 24 d. Europos Parlamento nuomonė (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje) ir 2008 m. vasario 14 d. Tarybos sprendimas.

    (3)  OL L 59, 1991 3 6, p. 21. Sprendimas su pakeitimais, padarytais Sprendimu 97/255/EB (OL L 102, 1997 4 19, p. 32).

    (4)  OL L 181, 1989 6 28, p. 47.

    (5)  OL L 59, 1991 3 6, p. 19. Sprendimas pakeistas Sprendimu 2006/856/EB (OL L 332, 2006 11 30, p. 21).


    Top