Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32000D0730

    2000 m. lapkričio 10 d. Komisijos sprendimas, kuriuo steigiama Europos Sąjungos ekologinio ženklinimo valdyba ir nustatomos jos darbo tvarkos taisyklės (paskelbtas dokumentu Nr. C(2000) 3280)Tekstas svarbus EEE.

    OL L 293, 2000 11 22, p. 24–30 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 30/09/2010; panaikino 32010D0709

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2000/730/oj

    32000D0730



    Oficialusis leidinys L 293 , 22/11/2000 p. 0024 - 0030


    Komisijos Sprendimas

    2000 m. lapkričio 10 d.

    kuriuo steigiama Europos Sąjungos ekologinio ženklinimo valdyba ir nustatomos jos darbo tvarkos taisyklės

    (pranešta dokumentu Nr. C(2000) 3280)

    (tekstas svarbus EEE)

    (2000/730/EB)

    EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

    atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 175 straipsnio 1 dalį,

    atsižvelgdama į liepos 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1980/2000 dėl pakeistos Bendrijos ekologinio ženklo suteikimo sistemos [1], ypač į jo 13 straipsnį,

    kadangi:

    (1) Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 13 straipsnis nustato, kad Komisija įsteigia Europos Sąjungos ekologinio ženklinimo valdybą, toliau – "EUEB", susidedančią iš 14 straipsnyje minėtų kompetentingų institucijų ir 15 straipsnyje nurodyto Konsultacinio forumo.

    (2) Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 13 straipsnis nustato, kad EUEB darbo tvarkos taisykles nustato Komisija 17 straipsnyje nustatyta tvarka ir atsižvelgdama į IV priede išdėstytus procedūrinius principus.

    (3) Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 13 straipsnis nustato, kad EUEB visų pirma prisideda nustatant ir patikslinant ekologinio ženklo kriterijus bei vertinimo ir patikros reikalavimus.

    (4) Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 15 straipsnis nustato, kad Komisija užtikrina, jog EUEB savo veikloje dėl kiekvienos produktų grupės užtikrintų deramą visų su ta produktų grupe susijusių atitinkamų suinteresuotų šalių, tokių kaip pramonininkų ir paslaugų teikėjų, įskaitant mažų ir vidutinių įmonių, amatų ir jiems atstovaujančių organizacijų, profesinių sąjungų, prekybininkų, mažmenininkų, importuotojų, aplinkos apsaugos grupių ir vartotojų organizacijų subalansuotą dalyvavimą.

    (5) Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 preambulės 5 konstatuojamoji dalis nustato, kad siekiant, jog Bendrijos ekologinio ženklo suteikimo sistema būtų priimtina plačiajai visuomenei, būtina, kad svarbus vaidmuo rengiant ir nustatant Bendrijos ekologinių ženklų kriterijus tektų nevyriausybinės aplinkos apsaugos ir vartotojų organizacijoms.

    (6) Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 6 straipsnio 2 dalis nustato, kad EUEB gali prašyti Komisiją pradėti ekologinių kriterijų nustatymo procedūrą.

    (7) Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 6 straipsnio 2 dalis nustato, kad Komisija suteikia EUEB mandatus parengti ir periodiškai peržiūrėti ekologinio ženklo kriterijus bei su tais kriterijais susijusius vertinimo ir patikros reikalavimus, taikomus produktų grupėms, patenkančioms į šio reglamento taikymo sritį.

    (8) Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 6 straipsnio 3 dalis nustato, kad, remdamasi šiuo mandatu, EUEB produktų grupei parengia, kaip apibūdinta šio reglamento 4 straipsnyje ir IV priede, ekologinio ženklo kriterijus bei su tais kriterijais susijusius vertinimo ir patikros reikalavimus, atsižvelgdama į šio reglamento II priede nurodytus galimybių ir rinkos tyrimus, gyvavimo ciklo atžvalgų ir gerinimo analizės rezultatus.

    (9) Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 IV priedo 1 dalis nustato, kad Europos Sąjungos ekologinio ženklinimo valdyboje (EUEB) ekologinio ženklo kriterijams kiekvienai produktų grupei parengti bus sudaryta ad hoc darbo grupė, į kurią įtraukiamos 15 straipsnyje nurodytos suinteresuotos šalys ir 14 straipsnyje nurodytos kompetentingos institucijos.

    (10) Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 5 straipsnis nustato, kad Komisija konsultuojasi su Europos Sąjungos ekologinio ženklinimo valdyba dėl Bendrijos ekologinio ženklo nustatymo darbo plano.

    (11) Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 10 straipsnis nustato, kad EUEB nariai bendradarbiauja su valstybėmis narėmis ir Komisija skatindami Bendrijos ekologinio ženklo naudojimą.

    (12) Šiame sprendime nustatytos priemonės atitinka pagal Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 17 straipsnį įsteigto komiteto nuomonę,

    PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

    1 straipsnis

    Šiuo sprendimu priimamos priede nustatytos Europos Sąjungos ekologinio ženklinimo valdybos steigimo ir jos darbo tvarkos taisyklės.

    2 straipsnis

    Šis sprendimas skirtas valstybėms narėms.

    Priimta Briuselyje, 2000 m lapkričio 10 d.

    Komisijos vardu

    Margot Wallström

    Komisijos narė

    [1] OL L 237, 2000 9 21, p. 1.

    --------------------------------------------------

    PRIEDAS

    EUROPOS SĄJUNGOS EKOLOGINIO ŽENKLINIMO VALDYBOS (EUEB)

    DARBO TVARKOS TAISYKLĖS

    EUEB VAIDMUO

    1. Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 13 straipsnyje nurodyta EUEB steigiama ir veikia pagal minėtą reglamentą.

    2. EUEB:

    - prašo Komisiją inicijuoti procedūrą produktų grupių ekologiniams kriterijams bei su jais susijusiems vertinimo ir patikros reikalavimams nustatyti,

    - prisideda prie produktų grupių ekologinių kriterijų bei su jais susijusių vertinimo ir patikros reikalavimų nustatymo ir peržiūros,

    - konsultuojasi su Komisija dėl Bendrijos ekologinio ženklo nustatymo darbo plano.

    3. EUEB nariai bendradarbiauja su valstybėmis narėmis ir Komisija skatindami Bendrijos ekologinio ženklo naudojimą.

    SUDĖTIS

    4. Į EUEB sudėtį įeina Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 14 straipsnyje nurodytos kompetentingos institucijos, įskaitant Europos ekonominės erdvės valstybių narių kompetentingas institucijas, ir minėto reglamento 15 straipsnyje nurodytas Konsultacinis forumas.

    5. EUEB narės tarp kitų yra šios organizacijos, atstovaujančios suinteresuotoms šalims:

    - Coface (vartotojai, atstovaujantys taip pat BEUC, Eurocoop ir AEC),

    - EEB (aplinkosauga),

    - ETUC (profesinės sąjungos),

    - UNICE (pramonė),

    - UEAPME (mažos ir vidutinės įmonės, amatai),

    - Eurocommerce (prekyba).

    Siekdama užtikrinti subalansuotą visų atitinkamų suinteresuotų šalių dalyvavimą, EUEB atitinkamais atvejais gali keisti narių sudėtį Komisijos prašymu arba savo iniciatyva Komisijai pritariant.

    6. Kiekvienas EUEB narys paskiria asmenį ryšiams palaikyti.

    PIRMININKAS, PIRMININKO PAVADUOTOJAI IR SEKRETORIATAS

    7. EUEB pirmininko ir dviejų pirmininko pavaduotojų pareigas iš eilės eina Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 14 straipsnyje nurodytos ES kompetentingos ekologinio ženklo institucijos.

    8. Pirmiausia iš eilės pirmininkauja kiekvienos Europos Sąjungos valstybės narės kompetentinga institucija jų pirmininkavimo laikotarpiu, o paskui abėcėlės tvarka ir tokios pačios trukmės laikotarpius kiekvienos Europos ekonominės erdvės valstybės narės kompetentinga institucija.

    9. Dviejų pirmininko pavaduotojų pareigas eina kita iš eilės pirmininkausianti kompetentinga institucija ir prieš tai pirmininkavusi kompetentinga institucija.

    10. Pirmininko arba pirmininko pavaduotojų pareigas einančią kompetentingą instituciją išimties tvarka gali pakeisti vienas iš pirmininko pavaduotojų arba kitas EUEB narys.

    11. Tačiau bet kuriuo metu, Komisijai pritariant, EUEB gali nustatyti kitokį pirmininko ir pirmininko pavaduotojų skyrimo būdą.

    12. EUEB sekretoriato pareigas atlieka Komisija.

    POSĖDŽIAI

    13. EUEB posėdžius šaukia pirmininkas, kuris, padedamas dviejų pavaduotojų ir seketoriato, yra atsakingas už kvietimų, darbotvarkės ir reikalingų dokumentų rengimą ir platinimą, taip pat už atitinkamų protokolų rengimą ir platinimą.

    14. Komisija paprašyta parūpina posėdžių salę, jeigu posėdis numatytas Briuselyje.

    15. Atskirame posėdyje dalyvauja apskritai ne daugiau kaip trys EUEB nario atstovai.

    16. EUEB posėdžiuose gali dalyvauti Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių narių atstovai. UEEB posėdžiuose dalyvauja Komisijos atstovai. Pirmininkas arba Komisija tam tikrais atvejais gali kviesti dalyvauti kitas suinteresuotas šalis.

    IŠLAIDOS

    17. Bendras išlaidas, būtinas posėdžiams, ekologiniams kriterijams rengti ir peržiūrėti bei kitai veiklai, padengia Komisija, susitarusi dėl tokių išlaidų metiniame biudžete.

    BENDROSIOS TAISYKLĖS

    (Skirtos, be kita ko, vadovaujančioms kompetentingoms institucijoms ir ad hoc darbo grupėms, joms atliekant veiksmus, susijusius su produktų grupių ekologinių kriterijų ir su jais susijusių vertinimo ir patikros reikalavimų nustatymu ar peržiūra)

    18. Atlikdama veiksmus, susijusius su produktų grupės ekologinių kriterijų ir su jais susijusių vertinimo ir patikros reikalavimų nustatymu ar peržiūra, EUEB renkasi vieną ar daugiau Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 14 straipsnyje nurodytų kompetentingų institucijų, kurios nori imtis vadovaujančio vaidmens. Jos toliau vadinamos vadovaujančiomis kompetentingomis institucijomis.

    19. Vadovaujanti kompetentinga institucija, EUEB narių padedama, sudaro ad hoc darbo grupę, kaip nurodyta minėto reglamento IV priedo 1 dalyje. Ji aktyviai siekia subalansuoto atitinkamų kompetentingų institucijų, suinteresuotų šalių ir Komisijos atstovų dalyvavimo. Pirmiau minėti suinteresuotų šalių atstovai yra kiek įmanoma tos produktų grupės specialistai ir žinovai. Jie toliau vadinami techniniais atstovais.

    20. Visos kompetentingos institucijos aktyviai siekia sužinoti visų suinteresuotų šalių savo šalyje nuomones apie tą produktų grupę ir perduoti šias nuomones ad hoc darbo grupei ir EUEB.

    21. Vadovaujanti kompetentinga institucija organizuoja bent vieną šios ad hoc darbo grupės posėdį ir jam pirmininkauja. Komisija paprašyta parūpina posėdžių kambarį, jeigu posėdį numatoma rengti Briuselyje.

    22. Pirmiau minėti suinteresuotų šalių techniniai atstovai kiek įmanoma taip pat dalyvauja EUEB posėdžiuose tais atvejais, kai išsamiai aptariama ta produktų grupė.

    23. EUEB, vadovaujanti kompetentinga institucija ir ad hoc darbo grupė veikia laikydamosi minėto reglamento 1 straipsnyje nustatytų tikslų ir principų, taip pat minėto reglamento IV priede nustatytų procedūrinių principų.

    24. EUEB, vadovaujanti kompetentinga institucija ir ad hoc darbo grupė atsižvelgia į atitinkamą Bendrijos aplinkos politiką ir darbą, nuveiktą dėl kitų susijusių produktų grupių.

    25. EUEB ir jos nariai, vadovaujanti kompetentinga institucija ir ad hoc darbo grupė deda visas protingas pastangas, kad, siekiant aukšto aplinkos apsaugos lygio, jų darbe būtų pasiektas bendras sutarimas.

    PARENGIAMASIS DARBAS

    (Procedūra, kurios laikomasi prieš prašant Komisiją inicijuoti produktų grupių ekologinių kriterijų nustatymo procedūrą)

    26. EUEB gali prašyti Komisiją inicijuoti produktų grupių ekologinių kriterijų nustatymo procedūrą.

    27. EUEB atsižvelgia į Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 5 straipsnyje nurodytą Bendrijos ekologinio ženklo nustatymo darbo planą, ypač į nebaigtinį produktų grupių, laikomų Bendrijos veiksmų prioritetais, sąrašą.

    28. EUEB atlieka parengiamąjį darbą, kad nustatytų, ar svarstoma produktų grupė patenka į Bendrijos ekologinio ženklo suteikimo sistemos taikymo sritį, nustatytą minėto reglamento 2 straipsnyje, ir pirmiausia ar ji atitinka 2 straipsnio 2 dalyje nustatytas sąlygas. Komisija taip pat gali prašyti EUEB atlikti šį parengiamąjį darbą.

    29. Kad atliktų šį parengiamąjį darbą, EUEB parenka vadovaujančią kompetentingą instituciją ar institucijas, norinčias imtis vadovaujančio vaidmens, kurios sudarys ad hoc darbo grupę. Taikomos pirmiau pateiktos bendrosios taisyklės.

    30. Vadovaujanti kompetentinga institucija, padedama ad hoc darbo grupės, kartu su kitomis kompetentingomis institucijomis ir atitinkamu mastu atlieka minėto reglamento II priede nurodytą pagrįstumo ir rinkos tyrimą, gyvavimo ciklo atžvalgas ir gerinimo analizę, atsižvelgdama į 3 straipsnyje, I priede ir IV priedo 1 dalyje nustatytus reikalavimus ir taikytinas nuostatas.

    Tai darydama, vadovaujanti kompetentinga institucija, padedama ad hoc darbo grupės, kartu su kitomis institucijomis ir tokiu mastu, kokiu yra būtina ir pagrįsta, atlieka šias užduotis:

    a) analizuoja rinkos pobūdį, įskaitant sektoriaus pramoninį ir ekonominį segmentavimą (pagrindiniai gamintojai, jiems priklausančios rinkos dalys, importas ir pan.), apibūdina įvairius produkto tipus, analizuoja ekologiniu ženklu paženklintų produktų sėkmingo pardavimo galimybes ir siūlo atitinkamą pardavimo ir susižinojimo strategiją;

    b) siekia sužinoti visų suinteresuotų šalių (kompetentingų institucijų, interesų grupių ir kt.) nuomonę ir nustato tas šalis, kurios prisidėtų prie kriterijų nustatymo proceso;

    c) analizuoja pagrindinius poveikius aplinkai, geriausią aplinkos apsaugos praktiką sektoriuje, taip pat nagrinėja dizainą aplinkos apsaugos požiūriu ir nustato pagrindines produktų grupės tobulinimo sritis bei kaip jos pagrįstai galėtų būti nustatomos pagal ekologinius kriterijus;

    d) analizuoja pagrindinius elementus, susijusius su produkto tinkamumu patenkinti vartotojų reikmes ir kaip jie pagrįstai galėtų atsispindėti ekologinio ženklo kriterijuose;

    e) inventorizuoja esamus ekologinius ženklus ir gauna jų kopijas, standartus, bandymo metodus ir tyrimus, susijusius su ekologinio ženklo tai produktų grupei nustatymu, atsižvelgdama į susijusiose produktų grupėse atliktą darbą ir įvertindama bandymų išlaidas;

    f) apžvelgia atitinkamus nacionalinius, Europos ir tarptautinius teisės aktus;

    g) nustato potencialias kliūtis, trukdančias sėkmingai nustatyti šią produktų grupę;

    h) rengia visų reikalingų darbo dokumentų, apibendrinančių pagrindines kiekvienos iš trijų pirmiau minėtų užduočių išvadas ir pateikiančių kitą svarbią informaciją bei analizę, projektus ir tinkamu laiku juos išdalija prieš atitinkamus posėdžius;

    i) parengia bendrą galutinę ataskaitą apie pirmiau minėtos analizės ir tyrimų rezultatus, parašytą anglų kalba ir pasirinktinai viena iš kitų oficialiųjų Bendrijos kalbų. Ši galutinė ataskaita pateikiama atspausdinta bei elektronine forma ir, jei galima, yra prieinama susipažinti ekologinio ženklo tinklalapyje. Jos priede pateikiamas bendras visų šio darbo eigoje išplatintų dokumentų sąrašas, kartu nurodant, kada ir kam kiekvienas dokumentas buvo išplatintas, ir tų dokumentų kopijos. Jos priede taip pat pateikiamas suinteresuotų šalių, kurios dalyvavo darbe, su kuriomis buvo konsultuojamasi ar kurios pareiškė savo nuomonę, sąrašas kartu su informacija ryšiui palaikyti. Ataskaitoje pateikiama santrauka ir tam tikrais atvejais priedai su išsamių apskaičiavimų suvestinėmis. Į gautas pastabas apie ataskaitą atsižvelgiama ir, gavus prašymą, pateikiama informacija apie tai, kaip į tas pastabas buvo atsižvelgta.

    j) pateikia išvadas vienam ar daugiau EUEB posėdžių ir, remdamasi šiomis konsultacijomis ir ekologinio ženklo svarstomai produktų grupei sėkmės tikimybe, rekomenduoja toliau rengti arba nerengti tos produktų grupės ir nustatyti arba nenustatyti jai ekologinius kriterijus.

    31. Įsitikinusi, kad pirmiau minėtas parengiamasis darbas dėl svarstomos produktų grupės tikrai atliktas, ir gavusi teigiamą ad hoc darbo grupės rekomendaciją, EUEB siunčia galutinę ataskaitą kartu su mandato projekto pasiūlymais Komisijai bei prašo Komisijos inicijuoti tos produktų grupės ekologinių kriterijų nustatymo procedūrą ir suteikti EUEB mandatą, grindžiamą pirmiau minėtais pasiūlymais. Minėto reglamento 15 straipsnyje nurodytoms suinteresuotoms šalims atstovaujantys EUEB nariai gali atskirai arba kolektyviai prie šios galutinės ataskaitos pridėti savo ypatingą nuomonę ar nuomones.

    MANDATAS KRITERIJAMS PARENGTI ARBA PATIKSLINTI

    (Procedūra, kurios laikomasi vykdant Komisijos mandatą parengti arba peržiūrėti produktų grupės ekologinio ženklo kriterijus ir su jais susijusio vertinimo ir patikros reikalavimus)

    32. EUEB, remdamasi iš Komisijos gautu mandatu, parengia svarstomos produktų grupės ekologinių kriterijų ir su jais susijusio vertinimo ir patikros reikalavimų pasiūlymą. EUEB atsižvelgia į mandate nustatyto darbo baigimo galutinį terminą.

    33. Kad atliktų šią užduotį, EUEB pasirenka vadovaujančią kompetentingą instituciją ar institucijas, norinčias atlikti vadovaujantį vaidmenį, kurios sudaro ad hoc darbo grupę. Taikomos pirmiau pateiktos bendrosios taisyklės.

    34. Vadovaujanti kompetentinga institucija, padedama ad hoc darbo grupės, pirmiausia nustato, ar buvo atliktos visos analizės, tyrimai ir kitas pirmiau išsamiai aptartas darbas. Tai visų pirma pagrįstumo ir rinkos tyrimas, gyvavimo ciklo atžvalgos ir gerinimo analizė, nurodytos Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 II priede. Vadovaujanti kompetentinga institucija, padedama ad hoc darbo grupės, turėtų imtis visų atitinkamų veiksmų užbaigti ir, prireikus, patikslinti bei papildyti šį parengiamąjį darbą, atsižvelgdama į pirmesniame skirsnyje išsamiai apibūdintą tvarką.

    35. Vadovaujanti kompetentinga institucija vienam ar daugiau EUEB posėdžių pateikia pasūlymo projektą bei su juo susijusias ataskaitas ir analizes ir, remdamasi šiomis konsultacijomis, atitinkamu atveju leidžia EUEB suprasti, kad mandatas gali būti laikomas įvykdytu. Šiuo atveju bus ypač atsižvelgta į tai, ar pasiūlymo projektas galėtų susilaukti didelės paramos.

    36. Panašiai EUEB, remdamasi vadovaujančios kompetentingos institucijos ir ad hoc darbo grupės atliktu darbu, atitinkamu atveju apie kriterijų projektą informuoja Komisiją ir leidžia Komisijai suprasti, kad mandatas gali būti laikomas įvykdytu. Šiuo atveju bus ypač atsižvelgta į tai, ar pasiūlymo projektas galėtų susilaukti didelės paramos. EUEB nariai, atstovaujantys Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 15 straipsnyje nurodytoms suinteresuotoms šalims, gali atskirai arba kolektyviai prie kriterijų projekto pridėti savo ypatingą nuomonę ar nuomones.

    37. Jei Komisija nurodo, kad mandatas nebuvo įvykdytas, EUEB toliau rengia kriterijų projektą, atsižvelgdama į šiame skirsnyje išsamiai apibūdintą tvarką ir reikalavimus. Komisija nurodo savo pozicijos motyvus.

    38. Jei kokiu nors momentu Komisija nurodo, kad mandatas įvykdytas, EUEB laiko mandatą įvykdytu. Vis dėlto EUEB atnaujina darbą pagal tą mandatą, jeigu vėliau Komisija to prašo.

    39. Jei kokiu nors momentu EUEB prieina išvadą, kad to mandato įvykdyti negalima, ji apie tai nedelsdama informuoja Komisiją, pateikdama išsamius motyvus.

    MANDATAS KRITERIJAMS PERŽIŪRĖTI

    (Procedūra, kurios laikomasi vykdant Komisijos mandatą peržiūrėti produktų grupės ekologinio ženklo kriterijus ir su jais susijusio vertinimo ir patikros reikalavimus)

    40. EUEB, remdamasi iš Komisijos gautu mandatu, peržiūri svarstomos produktų grupės ekologinio ženklo kriterijus ir su jais susijusio vertinimo ir atitikties patikros reikalavimus.

    41. EUEB ypač stengiasi laiku užbaigti darbą, prieš pasibaigiant esamų kriterijų galiojimo laikui.

    42. Kad atliktų šią užduotį, EUEB pasirenka vadovaujančią kompetentingą instituciją ar institucijas, norinčias vaidinti vadovaujantį vaidmenį, kurios sudaro ad hoc darbo grupę. Taikomos pirmiau pateiktos bendrosios taisyklės.

    43. Vadovaujanti kompetentinga institucija, padedama ad hoc darbo grupės, peržiūri esamus ekologinio ženklo kriterijus ir su jais susijusius vertinimo ir atitikties patikros reikalavimus, taip pat peržiūri bei prireikus užbaigia ir patikslina bei papildo įvairius tyrimus, ataskaitas, inventorius ir kitą darbą, išsamiai apibūdintą skirsnyje, pavadintame "Parengiamasis darbas".

    44. Vadovaujanti kompetentinga institucija, padedama ad hoc darbo grupės, visų pirma įvertina šios produktų grupės praeities, dabartinę ir galimą būsimą sėkmę, įskaitant su aplinka susijusią naudą, atsižvelgdama į giminingų produktų grupių sėkmę ir atsižvelgdama į Bendrijos ekologinio ženklo nustatymo darbo planą.

    45. Vadovaujanti kompetentinga institucija šių vertinimų ir analizių rezultatus pateikia vienam ar daugiau EUEB posėdžių ir, remdamasi šiomis konsultacijomis, atitinkamu atveju rekomenduoja EUEB, kad ekologiniai kriterijai ir su jais susiję vertinimo ir atitikties patikros reikalavimai toliau galiotų, būtų atšaukti ar pakeisti. Šiuo atveju bus ypač atsižvelgta į tikimybę, kad rekomendacija galėtų susilaukti didelės paramos.

    46. Panašiai EUEB, remdamasi vadovaujančios kompetentingos institucijos ir ad hoc darbo grupės atliktu darbu, atitinkamu atveju rekomenduoja Komisijai, kad tie ekologiniai kriterijai ir su jais susiję vertinimo ir atitikties patikros reikalavimai toliau galiotų arba būtų atšaukti ar pakeisti. Šiuo atveju bus ypač atsižvelgta į tikimybę, kad rekomendacija galėtų susilaukti didelės paramos. EUEB nariai, atstovaujantys Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 15 straipsnyje nurodytoms suinteresuotoms šalims, gali atskirai arba kolektyviai prie rekomendacijos pridėti savo atskirą nuomonę ar nuomones.

    47. Jei Komisija nurodo, kad mandatas nebuvo įvykdytas, EUEB toliau atitinkamai tęsia darbą, atsižvelgdama į šiame skirsnyje išsamiai apibūdintą tvarką ir reikalavimus. Komisija nurodo savo pozicijos motyvus.

    48. Jei Komisija parodo, kad ji pritaria rekomendacijai, jog ekologiniai kriterijai ir su jais susiję vertinimo ir atitikties patikros reikalavimai turėtų būti pakeisti, EUEB toliau atitinkamai tęsia darbą, atsižvelgdama į skirsnyje "Mandatas kriterijams parengti ar peržiūrėti" išsamiai apibūdintą tvarką ir reikalavimus.

    49. Jei Komisija pritaria rekomendacijai, kad ekologiniai kriterijai ir su jais susiję vertinimo ir atitikties patikros reikalavimai būtų atšaukti ar toliau galiotų, EUEB laiko, kad mandatas įvykdytas. Vis dėlto EUEB atnaujina darbą pagal tą mandatą, jeigu vėliau Komisija to prašo.

    50. Jei kokiu nors momentu EUEB prieina išvadą, kad ji to mandato įvykdyti negali, ji apie tai nedelsdama informuoja Komisiją, pateikdama išsamias priežastis.

    INDĖLIS DARBO PLANUI PARENGTI

    (Procedūra, kurios laikomasi Komisijai konsultuojantis dėl Bendrijos ekologinio ženklo nustatymo darbo plano)

    51. EUEB gali teikti Komisijai indėlį dėl siūlomo Bendrijos ekologinio ženklo nustatymo darbo plano, nurodyto Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 5 straipsnyje.

    52. Kad atliktų šią užduotį, EUEB turėtų imtis visų būtinų ir deramų veiksmų, laikydamasi minėto reglamento 1 straipsnio 1 ir 4 dalyse nustatytų tikslų ir principų.

    53. Prieš siūlydama naują produktų grupę, kuri galėtų būti Bendrijos veiklos prioritetu, EUEB pirmiausia priima preliminarų ir orientacinį spendimą, ar svarstomos produktų grupės patenka į Bendrijos ekologinio ženklo suteikimo sistemos taikymo sritį, nustatytą minėto reglamento 2 straipsnyje, ir konkrečiai, ar jos atitinka minėto reglamento 2 straipsnio 2 dalyje nustatytas sąlygas. Tai darydama, ji deramai atsižvelgia į įvairias atžvalgas, išsamiai apibūdintas skirsnyje, pavadintame "Parengiamasis darbas".

    54. EUEB ir jos nariai deda visas protingas pastangas, kad šiame darbe būtų pasiektas aukšto lygio bendras sutarimas.

    KITI EUEB NARIŲ ATLIEKAMI VEIKSMAI

    55. EUEB nariai veikia bendram Bendrijos ekologinio ženklo sistemos labui ir gali imtis bet kurios šiam tikslui tinkamos ir naudingos iniciatyvos. Panašiai jie gali veikti Komisijos prašymu. Tokios iniciatyvos, be kitų, gali būti:

    - skatinamoji veikla, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 10 straipsnyje ar kitaip,

    - ad hoc darbo grupių sudarymas,

    - veiksmai, kuriais siekiama suderinto ekologinio ženklo kriterijų ir su jais susijusio vertinimo ir atitikties patikros reikalavimų taikymo, įskaitant atitinkamų žinynų vartotojams pritaikymą ir tobulinimą,

    - rekomendacinių nuostatų, pavyzdžiui, skirtų ekologinių kriterijų rengimui palengvinti, sudarymas,

    - vidaus tvarkos procedūrų priėmimas atitinkamu atveju.

    APŽVALGA

    56. EUEB reguliariai patikslina savo veiklą ir prireikus gali teikti Komisijai rekomendacijas šias procedūras atitinkamai pakeisti. Pirmasis patikslinimas turėtų būti atliktas iki 2002 metų pabaigos.

    --------------------------------------------------

    Top