European flag

Hivatalos Lapja
Az Európai Unió

HU

Sorozat C


C/2024/1724

2024.3.5.

Álláshirdetés CONS/AD/192/24

(C/2024/1724)

 

ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK

Szervezeti egység

LIFE.4 Foglalkoztatás és szociálpolitika

Munkavégzés helye

Brüsszel, Justus Lipsius épület

Beosztás

Igazgató

Besorolási csoport és besorolási fokozat

AD 14

Személyi biztonsági ellenőrzés előírt szintje

NEM SZÜKSÉGES

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ:

2024. március 26. (déli) 12 óra, brüsszeli idő szerint

Magunkról

A Tanács Főtitkársága az Európai Tanács és az Európai Unió Tanácsa, valamint előkészítő szerveik munkájához nyújt segítséget tevékenységeik minden területén. A főtitkár irányítása mellett tanácsadást és támogatást biztosít az Európai Tanács és a Tanács, valamint a két intézmény elnökei számára valamennyi tevékenységi területen. Ebbe a szakpolitikai és jogi tanácsadás, az egyéb intézményekkel való koordináció, kompromisszumok kidolgozása, valamint az Európai Tanács és a Tanács üléseinek zökkenőmentes előkészítéséhez és lebonyolításához szükséges mindennemű gyakorlati feladat megtervezése, felügyelete és nyomon követése is beletartozik.

A Mezőgazdasági, Halászati, Szociális Ügyi és Egészségügyi Főigazgatóság (LIFE) koordinálja a „Mezőgazdaság és Halászat”, valamint a „Foglalkoztatás, Szociálpolitika, Egészségügy és Fogyasztóvédelem” (EPSCO) tanácsi formációk üléseinek szervezését, amelyekre évente mintegy tíz, illetve négy alkalommal kerül sor.

A LIFE öt igazgatóságból áll: LIFE.1: Mezőgazdasági (SCA – Mezőgazdasági Különbizottság) Igazgatóság; LIFE.2: Halászati Igazgatóság; LIFE.3: Állat- és Növényegészségügyi, Élelmiszerügyi és Erdészeti Igazgatóság; LIFE.4: Foglalkoztatási és Szociálpolitikai Igazgatóság; LIFE.5: Egészségügyi Igazgatóság; melyek mindegyike a főigazgató irányítása alá tartozik.

A LIFE.4. Igazgatóság feladata a jogalkotási javaslatok és szakpolitikai kezdeményezések kezelése, valamint tanácsadás a Tanács elnöksége számára a foglalkoztatás és a szociálpolitika területén. Az igazgatóság segítséget nyújt az elnökségnek az EPSCO Tanács (Foglalkoztatás/Szociálpolitika/Egészségügy) – évente általában négy alkalommal tartott – üléseinek előkészítéséhez. Emellett az igazgatóság segíti az érintett nemzetközi szervezetekben, például a Nemzetközi Munkaügyi Szervezetben képviselendő uniós álláspontok előkészítését.

A LIFE.4. Igazgatóságon 15-an dolgoznak: 1 vezető, 8 tanácsos, 5 asszisztens/titkár és 1 gyakornok.

Amit kínálunk

A LIFE.4 igazgatói beosztása kihívásokkal teli pozíció; az állást betöltő személy érdekfeszítő politikai környezetben, különböző érdekelt felek és magasan képzett munkatársak körében végzi munkáját.

Az igazgató feladata, hogy – a főigazgató felügyelete mellett – szakmailag megfelelő módon irányítsa és koordinálja igazgatósága munkáját és annak erőforrásait, megszervezze tevékenységeit, valamint támogassa és motiválja a személyzetet a munkavégzés során. Garantálja az igazgatóság által biztosított szolgáltatások és termékek minőségét, valamint a hatékony kommunikációt és együttműködést az igazgatóságon, illetve a főigazgatóságon belül, valamint a Főtitkárság más szolgálataival, a tagállamokkal és az uniós intézményekkel – például az Európai Parlamenttel és a Bizottsággal –, szervekkel, valamint más külső érdekelt felekkel.

Magas szintű és stratégiai szakpolitikai, valamint eljárási tanácsokat ad az Európai Tanács elnökének és a Tanácsnak, a Corepernek, a többi előkészítő szervnek és ezek elnökségeinek, valamint a főtitkárnak az igazgatóság hatáskörébe tartozó kérdések minden vonatkozásáról. Üléseken és adott esetben tájékoztatókon és/vagy tárgyalásokon vesz részt kompromisszumok elérése és megoldások kidolgozása érdekében.

Részt vesz a rendes jogalkotási eljárás keretében az Európai Parlamenttel és a Bizottsággal folytatott háromoldalú tárgyalásokon is, ezáltal segíti az elnökséget a jogalkotási javaslatok vizsgálatának lezárásában.

Kitűzi az elérendő célokat és hozzájárul azok eléréséhez, és ennek érdekében kialakítja az igazgatóság munkaprogramját, illetve biztosítja a munkaprogram végrehajtásának megfelelő nyomon követését.

Rugalmasan tervezheti és szervezheti a munkáját a munkaidő keretein belül, valamint az igazgatóság tevékenységi területeihez kapcsolódó ülések időpontjához igazodva. Az igazgató és munkatársai igénybe vehetik a Főtitkárságon biztosított munkaszervezési lehetőségeket, ideértve a távmunkát is.

Alkalmanként külföldi kiküldetéseken kell részt vennie, általában az EU-n belül, például Luxembourgban és Strasbourgban.

Akit keresünk

Olyan vezetőt keresünk, aki tapasztalattal rendelkezik az uniós szakpolitikai döntéshozatal és az uniós jogalkotási folyamat terén, és megfelelő ismeretekkel bír az uniós intézményi kérdéseket illetően. Az igazgatóság feladatkörébe tartozó területeknek, valamint a Tanács szerepének és működésének az ismerete előnyt jelent.

A Tanács Főtitkárságának valamennyi vezetőjével szemben elvárás, hogy tanácsadással segítsék feletteseik és az érdekelt felek munkáját, irányítsák az alájuk tartozó alkalmazottakat és kezeljék a hozzájuk rendelt pénzügyi erőforrásokat, valamint képviseljék a Főtitkárságot. Ezeket az elvárásokat a Tanács Főtitkárságának horizontális vezetői profilja (1) ismerteti.

Az állást betöltő személynek ezenkívül a következőkkel kell rendelkeznie:

képesség a stratégiai gondolkodásra és tervezésre, a potenciális problémák előrevetítésére és azonosítására, valamint megvalósítható kompromisszumok és megoldások javaslására,

vezetői készségek, továbbá képesség az erős csapatszellem ösztönzésére és iránymutatás biztosítására, valamint a multikulturális és sokszínű munkakörnyezetben dolgozó személyzet motiválására és felelősségvállalásának ösztönzésére, különös hangsúlyt helyezve a személyzet fejlesztésére,

diplomáciai érzék, képesség annak eldöntésére, hogy mely helyzetek kívánnak rugalmas és melyek határozott fellépést, odafigyelés a részletekre a teljes kép szem elől tévesztése nélkül,

képesség a belső és külső partnerekkel való jó munkakapcsolatok elősegítésére és fenntartására,

képesség közös megállapodások és célok elérésére az érdekelt feleknek nyújtott célzott tanácsadás, továbbá a megbeszélések hatékony és konstruktív elősegítése révén,

képesség az igazgatóság átfogó munkájának oly módon történő megszervezésére, hogy biztosítva legyen a kritikus határidők betartása, a csoporton belüli igazságos munkateher-elosztás, valamint az utódlás-tervezés,

képesség a változások kezelésére és a személyzet támogatására a változások során,

kiváló kommunikációs készségek, beleértve a személyközi kommunikációs készségeket is.

Mivel a Tanács Főtitkársága mobilitási politikát vezetett be vezetői számára, akikkel szemben elvárás, hogy széles körű tapasztalatokkal rendelkezzenek, a pályázóknak vállalniuk kell és képeseknek kell lenniük arra, hogy főtitkársági pályafutásuk során különböző területeken végezzenek feladatokat.

JELENTKEZÉSI FELTÉTELEK

A pályázóknak a jelentkezési határidő időpontjában az alábbi követelményeknek kell megfelelniük:

a)

Általános feltételek

az Európai Unió valamelyik tagállamának állampolgára,

állampolgári jogaival maradéktalanul élhet,

a katonai szolgálatra vonatkozó jogszabályi kötelezettségeinek eleget tett.

b)

Konkrét feltételek

egyetemi oklevéllel rendelkezik (2),

legalább tizenöt éves releváns szakmai tapasztalat, amelyből legalább három éven keresztül tényleges vezetői és szervezési feladatokat látott el. Amennyiben a pályázó három évet töltött jelentős koordinációs felelősséggel járó beosztásban, ez egyenértékűnek minősül az előírt vezetői tapasztalattal,

mivel a Tanács Főtitkárságának fő munkanyelve az angol és a francia, és más intézményekkel is főleg ezen a két nyelven folyik a kommunikáció, a munkakör betöltéséhez elengedhetetlen e két nyelv egyikének kiváló, a másik nyelvnek pedig a jó ismerete. Az Európai Unió további hivatalos nyelveinek ismerete előnyt jelent.

NB.:

1.

A sikeres pályázónak vállalnia kell, hogy részt vesz a Tanács Főtitkárságának vezetői képzési programjában.

KIVÁLASZTÁSI ELJÁRÁS

A sikeres pályázók kiválasztásában a kinevezésre jogosult hatóságot felvételi tanácsadó bizottság segíti. A felvételi tanácsadó bizottságot értékelőközpont segíti munkájában, amelyet külső személyzeti felvételi tanácsadók működtetnek. Az értékelőközpont által ugyanolyan típusú munkakörökre vonatkozóan készített jelentések a releváns gyakorlatok időpontját követő két évig, illetve a Főtitkárság és a szóban forgó értékelőközpont közötti keretszerződés lejártáig maradnak érvényben, attól függően, hogy a kettő közül melyik a korábbi időpont.

A felvételi tanácsadó bizottság először a beadott pályázatok alapján értékeli és összehasonlítja valamennyi pályázó végzettségét, szakmai tapasztalatát és jelentkezésük motivációját. Az összehasonlító értékelés alapján összeállítja azon pályázók listáját, akik a véleménye szerint a legalkalmasabbak arra, hogy behívják őket az első interjúra. Mivel az első körös kiválasztás a jelentkezések összehasonlító értékelésén alapul, az álláskövetelmények teljesítése nem feltétlenül garantálja az első interjúra történő meghívást. Az interjút követően a felvételi tanácsadó bizottság előválogatja azokat a pályázókat, akik meghívást kapnak az értékelőközpontban lebonyolított fordulóra, valamint a felvételi tanácsadó bizottsággal sorra kerülő második interjúra.

A kiválasztási eljárás tervezett menetrendje a következő:

az interjúra kiválasztott pályázók várhatóan 2024. április első felében kapnak értesítést,

az első interjúkra várhatóan 2024. április második felében kerül sor,

az értékelőközpontban megrendezendő forduló április végére várható,

az interjúk második fordulójára pedig a tervek szerint 2024. május második felében kerül sor.

NB.: A fenti menetrend pusztán tájékoztató jellegű, és módosulhat.

JOGALAP

Ezt az álláshelyet az Európai Unió tisztviselőinek személyzeti szabályzata (3) 29. cikkének (1) és (2) bekezdésével összhangban az Európai Unió valamennyi intézményében és az intézményeken kívül is meghirdetjük.

A JELENTKEZÉS MÓDJA

Jelentkezési határidő: 2024. március 26. (déli) 12 óra, brüsszeli idő szerint.

Jelentkezni kizárólag e-mailben lehet az applications.management@consilium.europa.eu (4) e-mail-címen, legkésőbb a határidő lejártáig. A határidő lejárta után beérkező jelentkezéseket nem vesszük figyelembe.

A fent megjelölt e-mail-címet kell használni a kiválasztási eljárással kapcsolatos minden levelezésben (az e-mail tárgymezőjében fel kell tüntetni az alábbi hivatkozási számot: CONS/AD/192/24 LIFE.4 Employment and Social Policy).

A pályázat benyújtása előtt a pályázóknak gondosan ellenőrizniük kell, hogy eleget tesznek-e a fenti „Jelentkezési feltételek” szakaszban szereplő követelményeknek, elkerülendő a kiválasztási eljárásból való automatikus kizárásukat.

A pályázati anyag akkor érvényes, ha PDF formátumban tartalmazza az alábbi dokumentumokat (felhívjuk a figyelmet, hogy a zárolt, jelszóval védett vagy elektronikusan aláírt dokumentumokat nem fogadjuk el):

a)

megfelelően kitöltött és dátummal ellátott jelentkezési lap; (a fájlt a következőképp kell elnevezni: „XXX (AZ ÖN CSALÁDNEVE) – Application form.pdf”); az elektronikus formában rendelkezésre álló jelentkezési lap (EN vagy FR) letöltéséhez kattintson az alábbi linkre, vagy másolja be azt böngészőjébe (5):

https://www.consilium.europa.eu/media/68640/gsc-application_form_senior_management_en.docx

https://www.consilium.europa.eu/media/68641/gsc-application_form_senior_management_fr.docx

b)

részletes önéletrajz angol vagy francia nyelven (fénykép csatolása nélkül), lehetőség szerint Europass-formátumban (https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv; https://europa.eu/europass/fr/create-your-europass-cv), amely kiterjed a pályázó teljes szakmai pályafutására, és ismerteti többek között a pályázó okleveleit, illetve diplomáit, nyelvismeretét, szakmai tapasztalatát és jelenlegi munkakörét (a fájlt a következőképp kell elnevezni: „XXX (AZ ÖN CSALÁDNEVE) – CV.pdf”);

c)

angol vagy francia nyelvű motivációs levél (a fájlt a következőképp kell elnevezni: „XXX (AZ ÖN CSALÁDNEVE) – Motivation letter.pdf”).

E dokumentumok benyújtásának hiányában a pályázat érvénytelen.

Megjegyzés: Az előzetesen kiválasztott és az interjúk első fordulójára behívott pályázóktól bekérjük a végzettséget igazoló oklevelek másolatát, valamint a szakmai tapasztalatot igazoló dokumentumok másolatát. Az igazoló dokumentumokat harmadik félnek kell kiállítania.

Az igazoló dokumentumokat sorszámmal ellátva (Annex 1, 2 stb.) egyetlen PDF-dokumentumba rendezve kell benyújtani (a fájlt a következőképp kell elnevezni: „XXX (AZ ÖN CSALÁDNEVE) – Supporting documents.pdf”). A fájlnak tartalmaznia kell egy tartalomjegyzéket is.

A pályázó kizárható, ha legkésőbb az első interjút megelőző napon nem nyújtja be az összes igazoló dokumentumot.

A postai úton, felhőalapú adattárolási megoldásokon vagy fájlmegosztási platformokon keresztül érkező jelentkezéseket nem áll módunkban figyelembe venni.

A sikeres pályázónak be kell majd mutatnia a fenti dokumentumok eredeti példányát.

A pályázók e-mailben visszaigazolást kapnak a pályázatuk beérkezéséről. Előfordulhat azonban, hogy az e-mailek küldése kapcsán technikai nehézségek merülnek fel. Ezért ha nem kap visszaigazoló e-mailt a pályázata beérkezéséről, kérjük, hogy az applications.management@consilium.europa.eu címen vegye fel velünk a kapcsolatot. Mivel a felvételi tanácsadó bizottság röviddel a jelentkezési határidőt követően megkezdi a munkáját, a jelentkezések beérkezésével kapcsolatos levélváltásra az e határidőt követő hét áll rendelkezésre.

SOKSZÍNŰSÉG ÉS BEFOGADÁS

A Tanács Főtitkársága elkötelezett a sokszínűség és a befogadás mellett. További információkért, kérjük, tekintse meg a vonatkozó nyilatkozatot: https://www.consilium.europa.eu/hu/general-secretariat/jobs/diversity-and-inclusion/.

A PÁLYÁZATOK FELÜLVIZSGÁLATA

A panasztétellel, a jogorvoslati lehetőségekkel és az európai ombudsmannál való panasztétellel kapcsolatos eljárásokról itt találhat további információkat: https://www.consilium.europa.eu/media/56642/complaint-hu.pdf.

ADATVÉDELEM

A személyes adatok e kiválasztási eljárással összefüggésben való kezelésére vonatkozó szabályokat az adatvédelmi nyilatkozat ismerteti: https://www.consilium.europa.eu/media/56666/jobs-data-protection-083r00-hu.pdf.


(1)  https://www.consilium.europa.eu/media/53260/gsc-manager-profile-hu.pdf

(2)  Az Európai Unió tisztviselőinek személyzeti szabályzata (a továbbiakban: személyzeti szabályzat) 5. cikke (3) bekezdésének c) pontja előírja, hogy a pályázó rendelkezzen legalább a következőkkel:

i.

oklevéllel igazolt, befejezett egyetemi tanulmányoknak megfelelő végzettség, ha az egyetemi képzés szokásos ideje négy év vagy annál hosszabb; vagy

ii.

oklevéllel igazolt, befejezett egyetemi tanulmányoknak megfelelő végzettség és legalább egyéves megfelelő szakmai tapasztalat, ha az egyetemi képzés szokásos ideje legalább három év.

(3)  Az Európai Unió tisztviselőinek személyzeti szabályzata és az Európai Unió egyéb alkalmazottaira vonatkozó alkalmazási feltételek, 259/68/EGK, Euratom, ESZAK tanácsi rendelet (HL L 56., 1968.3.4., 1. o.); az egységes szerkezetbe foglalt szöveg elérhető itt: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/?uri=CELEX%3A01962R0031-20220101.

(4)  Ez az e-mail-cím egy funkcionális postafiókhoz tartozik, és kizárólag azokat az e-maileket képes kezelni, amelyek „normál” bizalmassági megjelölésűek, az ettől eltérő bizalmassági megjelölésű – pl. „személyes”, „magánjellegű”, „bizalmas”, illetve titkosított – e-mailek nem kerülnek feldolgozásra. Ezért kérjük, válassza a „normál” bizalmassági minősítést. A küldött e-mail mérete nem haladhatja meg a 25 MB-ot. Amennyiben a küldeni kívánt e-mail a csatolmányokkal együtt meghaladja ezt a maximális méretet, kérjük, több e-mailre szétosztva küldje el a csatolmányokat.

(5)  Amennyiben további információra van szüksége és/vagy technikai problémába ütközik, kérjük, küldjön e-mailt a következő címre: applications.management@consilium.europa.eu.


ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2024/1724/oj

ISSN 1977-0979 (electronic edition)