European flag

Hivatalos Lapja
Az Európai Unió

HU

Sorozat C


C/2023/376

2023.10.25.

PE/298/S SZÁMÚ ÁLLÁSHIRDETÉS

IGAZGATÓ (nő/férfi) (AD besorolási csoport, 14. besorolási fokozat)

Biztonsági és Védelmi Főigazgatóság – Erőforrások Igazgatósága

(C/2023/376)

 

1.   A betöltendő álláshely

Az Európai Parlament elnöke az Európai Unió tisztviselői személyzeti szabályzatának (1) (a továbbiakban: „személyzeti szabályzat”) 29. cikke (2) bekezdése értelmében a Biztonsági és Védelmi Főigazgatóságon belüli Erőforrások Igazgatóságán igazgatói állás (AD csoport, 14. besorolási fokozat) betöltésére irányuló eljárás megindításáról határozott.

E felvételi eljárás, amelynek célja a kinevezésre jogosult hatóság rendelkezésére álló választási lehetőségek bővítése, párhuzamosan zajlik az álláshelyek betöltésére irányuló belső és intézményközi eljárásokkal.

Az állást betöltő személy besorolási fokozata AD 14 (2). Az alapilletmény összege 16 569,31 EUR/hó. Az Európai Uniót illető adó hatálya alá eső és a nemzeti adókötelezettség alól mentesülő alapilletményhez a személyzeti szabályzatban előírt feltételek alapján hozzáadódhatnak bizonyos juttatások.

Felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy a meghirdetett álláshely az Európai Parlament Elnöksége által 2018. január 15-én elfogadott mobilitási politikára vonatkozó szabályok hatálya alá esik.

Az állás követelményei közé tartozik a rendelkezésre állás, valamint a sűrű belső és külső kapcsolattartás, többek között az európai parlamenti képviselőkkel. Az igazgatónak gyakran kell az Európai Parlament különböző munkahelyeire, illetve egyéb helyszínekre utaznia.

2.   A munkavégzés helye

Brüsszel. A munkavégzés helye az Európai Parlament más munkahelyeinek bármelyikére módosulhat.

3.   Esélyegyenlőség

Az Európai Parlament az esélyegyenlőség politikáját alkalmazza, és a pályázatok befogadásakor nem tesz semmilyen – nemen, etnikumon, bőrszínen, etnikai vagy társadalmi származáson, genetikai tulajdonságokon, nyelven, valláson vagy meggyőződésen, politikai vagy más nézeteken, nemzeti kisebbséghez tartozáson, vagyoni helyzeten, születésen, fogyatékosságon, életkoron, szexuális irányultságon, családi állapoton vagy helyzeten alapuló – megkülönböztetést.

4.   A feladatkör leírása

Az igazgató magas beosztású tisztviselő, aki a Parlament hatósága, illetve a főigazgató által hozott döntések és iránymutatás alapján az alábbi feladatokat látja el (3):

az intézmény politikáinak megfelelően biztosítja a Főtitkárság egy nagy szervezeti egységének jó működését, amely szervezeti egység több, az igazgatóság hatásköreinek megfelelő osztályból áll,

vezeti, irányítja, motiválja és koordinálja a tisztviselők csoportjait, és tevékenységi körén belül gondoskodik a szervezeti egység erőforrásainak optimális felhasználásáról a szolgáltatások minőségének biztosítása mellett (szervezés, az emberi és a költségvetési erőforrások kezelése, innováció stb.),

megtervezi az igazgatóság tevékenységeit (meghatározza a célokat és stratégiákat), a kitűzött célok elérése érdekében meghozza a szükséges döntéseket, a minőség biztosítása érdekében értékeli a szolgáltatásnyújtást,

a tevékenységi körébe tartozó ügyekben tanácsadói feladatot lát el a főigazgató, a Főtitkárság és az európai parlamenti képviselők mellett,

együttműködik a Főtitkárság különféle igazgatóságaival, képviseli az intézményt és tárgyalásokat folytat a tevékenységi területéhez tartozó szerződésekkel, illetve megállapodásokkal kapcsolatban,

olyan egyedi projekteket irányít és valósít meg, amelyek pénzügyi felelősséggel is járhatnak,

gyakorolja a közvetve megbízott, engedélyezésre jogosult tisztviselői hatáskört.

5.   Pályázati feltételek

E felvételi eljárásra azon pályázók jelentkezhetnek, akik a pályázat benyújtási határidejének időpontjában megfelelnek az alábbi feltételeknek:

a)

Általános feltételek

A személyzeti szabályzat 28. cikke értelmében a pályázó:

az Európai Unió valamely tagállamának állampolgára (4),

állampolgári jogait szabadon gyakorolhatja,

a katonai szolgálat teljesítésével kapcsolatos jogszabályok tekintetében kötelezettségeinek eleget tett,

rendelkezik a meghirdetett munkakör ellátásához szükséges erkölcsi garanciákkal.

b)

Különös feltételek

i.

Szükséges végzettség, oklevelek

az Unió valamely tagállamában hivatalosan elismert oklevéllel igazolt, befejezett egyetemi tanulmányoknak megfelelő végzettség, ha az adott képzés szokásos ideje négy év vagy annál hosszabb,

vagy

az Unió valamely tagállamában hivatalosan elismert oklevéllel igazolt, befejezett egyetemi tanulmányoknak megfelelő végzettség és legalább egyéves megfelelő szakmai tapasztalat (5), ha az adott képzés szokásos ideje legalább három év.

Az okleveleket – függetlenül attól, hogy azokat valamely tagállamban vagy másik országban állították-e ki – valamely tagállam hivatalos szervének, például valamely tagállam oktatási minisztériumának el kell ismernie.

A nem uniós tagállam (6) által kiállított oklevéllel rendelkező pályázóknak a pályázatukhoz csatolniuk kell az oklevelük európai egyenértékűségéről szóló igazolást. A harmadik országok képesítéseinek az ENIC-NARIC-hálózatokon belüli elismerésével kapcsolatos további információkért, kérjük, látogasson el a következő weboldalra: https://www.enic-naric.net/.

ii.

Előírt szakmai tapasztalat

A fent említett végzettség megszerzése után szerzett

tizenkét éves szakmai tapasztalat, amelynek a pályázó legalább egy részét az igazgatóság hatáskörébe tartozó területeken töltötte, és amelyből

legalább hat évet töltött európai és/vagy nemzetközi környezetben, valamint

legalább hat évet vezetői munkakörben töltött egy nagy osztályon.

iii.

Nyelvismeret

Elvárás az Európai Unió egyik hivatalos nyelvének alapos ismerete (7), valamint legalább egy másik hivatalos nyelvének kielégítő szintű ismerete.

A tanácsadó bizottság figyelembe veszi az Európai Unió további hivatalos nyelveinek ismeretét.

6.   Vizsgák

A kinevezésre jogosult hatóság választásának megkönnyítése érdekében a vezető beosztású tisztviselők kinevezésével foglalkozó tanácsadó bizottság összeállítja a pályázók listáját, és az Európai Parlament Elnöksége elé terjeszti a felvételi beszélgetésre behívásra ajánlott személyek névsorát. Az Elnökség véglegesíti e személyek névsorát, a bizottság lefolytatja a felvételi beszélgetéseket, és végleges jelentését az Elnökség elé terjeszti határozathozatalra. Ennek keretében az Elnökség megkezdheti a pályázók meghallgatását.

A beszélgetések a munkakör jellegének leírásán alapulnak, ahogyan az a jelen álláshirdetés 4. pontjában szerepel, valamint az alábbi készségeken:

stratégiai érzék,

vezetői képesség,

az előrelátás és megelőzés képessége,

reagálási képesség,

következetesség,

kommunikációs készség.

7.   A pályázatok benyújtása

A pályázatok benyújtási határideje:

2023. november 10., péntek, déli 12.00 óra, brüsszeli idő szerint.

Kérjük a pályázókat, hogy az („à l’attention de Monsieur le Secrétaire général du Parlement européen, avis de recrutement numéro PE/298/S”) hivatkozást (magyar jelentése: az Európai Parlament főtitkára részére, PE/298/S sz. álláshirdetés) tartalmazó, pdf formátumú motivációs levelüket és Europass formátumú (8) önéletrajzukat – az üzenet tárgyában az álláshirdetés referenciaszámát (PE/294/S) megadva – küldjék el kizárólag e-mailben a következő címre:

PERS-EPSeniorManagement@ep.europa.eu

a feladás idejét az e-mail elküldésének napja és időpontja alapján állapítják meg.

A pályázóknak ügyelniük kell arra, hogy a szkennelt dokumentumok olvashatók legyenek.

Felhívjuk a felvételi beszélgetésre behívott pályázók figyelmét, hogy a tanulmányaikra, szakmai tapasztalatukra és aktuális állásukra vonatkozó tanúsító iratokat kizárólag másolat vagy fénymásolat formájában kell – legkésőbb a felvételi beszélgetés időpontjáig – benyújtaniuk  (9) . A pályázók e dokumentumok egyikét sem kapják vissza.

Az e felvételi eljárás keretében a pályázók által benyújtott személyes jellegű adatok kezelése az (EU) 2018/1725 európai parlamenti és tanácsi rendele (10) t szerint történik, különösen az adatok bizalmas jellege és biztonsága tekintetében.


(1)  Lásd a 723/2004/EK, Euratom rendelettel (HL L 124., 2004.4.27., 1. o.) és legutóbb az Európai Unió tisztviselőinek személyzeti szabályzata és az Európai Unió egyéb alkalmazottaira vonatkozó alkalmazási feltételek módosításáról szóló 2013. október 22-i 1023/2013/EU, Euratom európai parlamenti és tanácsi rendelettel (HL L 287., 2013.10.29., 15. o.) módosított 259/68/EGK, Euratom, ESZAK tanácsi rendeletet (HL L 56., 1968.3.4., 1. o.).

(2)  A tisztviselőt felvételekor a személyzeti szabályzat 32. cikkének rendelkezései értelmében sorolják be valamelyik fizetési fokozatba.

(3)  A fő feladatokat a melléklet tartalmazza.

(4)  Az Európai Unió tagállamai a következők: Belgium, Bulgária, Csehország, Dánia, Németország, Észtország, Írország, Görögország, Spanyolország, Franciaország, Horvátország, Olaszország, Ciprus, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Magyarország, Málta, Hollandia, Ausztria, Lengyelország, Portugália, Románia, Szlovénia, Szlovákia, Finnország, Svédország.

(5)  Ez az év a következő albekezdésben előírt szakmai tapasztalat értékelésekor nem vehető figyelembe.

(6)  A 2020. december 31-ig megszerzett brit képesítéseket/okleveleket további elismerés nélkül elfogadják. A fenti időpont után szerzett oklevelek esetében a NARIC elismerése szükséges. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a 2021. január 1-je után kiadott brit oklevelekhez mellékelni kell a valamely jelenlegi uniós tagállam illetékes hatósága által kiállított, az egyenértékűségről szóló igazolást.

(7)  Az Európai Unió hivatalos nyelvei: angol, bolgár, cseh, dán, észt, finn, francia, görög, holland, horvát, ír, lengyel, lett, litván, magyar, máltai, német, olasz, portugál, román, spanyol, svéd, szlovák, szlovén.

(8)  https://europa.eu/europass/

(9)  Ez nem vonatkozik azokra a pályázókra, akik a pályázatok benyújtási határidejének napján az Európai Parlament alkalmazásában állnak. A pályázók feladata annak biztosítása, hogy rendelkezésünkre álljon a pályázatuknak megfelelő összes dokumentum (amennyiben a vonatkozó dokumentumok nincsenek meg a HRM portálon (Streamline)).

(10)  Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2018/1725 rendelete (2018. október 23.) a természetes személyeknek a személyes adatok uniós intézmények, szervek, hivatalok és ügynökségek általi kezelése tekintetében való védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 45/2001/EK rendelet és az 1247/2002/EK határozat hatályon kívül helyezéséről (HL L 295., 2018.11.21., 39. o.).


MELLÉKLET

Biztonsági és Védelmi Főigazgatóság

Erőforrások Igazgatósága

Fő feladatok

(Létszám: 45 munkatárs: 26 tisztviselő, 4 ideiglenes alkalmazott és 15 szerződéses alkalmazott)

2023.10.11.

a Biztonsági és Védelmi Főigazgatóság (DG SAFE) igényeinek megfelelő, a szükségletekhez igazított személyzeti igazgatási politika biztosítása és elfogadása, tevékenységi terület szerint optimalizálva az emberi erőforrásokat, és a brüsszeli, strasbourgi és luxembourgi felügyeleti és megelőzési feladatkörök operatív szervezeti rendszerének évenkénti alapon történő megszilárdítása;

a DG SAFE szerződéseinek, programozásának és beszerzéseinek költségvetési és pénzügyi irányítása – koordináció, támogatás, tanácsadás és segítségnyújtás a DG SAFE valamennyi szervezeti egységének a költségvetés előkészítésének és végrehajtásának, valamint a főigazgatóság engedélyezésre jogosult tisztviselői programozásának és nyomon követésének biztosítása érdekében;

a DG SAFE egyedi szükségleteihez kapcsolódó informatikai rendszerek fejlesztésének, működtetésének és karbantartásának biztosítása a főigazgatóság informatikai programjának/rendszerének proaktív nyomon követése, irányítása és az azzal kapcsolatos jelentéstétel révén;

a biztonsági személyzet szakmai felkészültségét fejlesztő és tehetséggondozó program kidolgozása a Biztonsági és Védelmi Főigazgatóság szükségleteinek megfelelően, éves képzési terv elfogadásával meghatározva a főigazgatóság képzési igényeit; a személyzet alap- és továbbképzése terén külső szolgáltatókkal kötött szerződések megfelelő végrehajtásának biztosítása; a főigazgatóság biztonsági tudatossággal kapcsolatos kezdeményezéseinek támogatása;

különböző irányítási és koordinációs feladatok igazgatói szinten

KÉPZÉSI OSZTÁLY

speciális biztonsági és megelőzési képzések szervezése;

képzési terv kidolgozása a Főigazgatóság számára, és a terv megfelelő végrehajtásának biztosítása a képzési célkitűzések elérése érdekében;

képzési program kidolgozása a DG SAFE valamennyi alkalmazottja számára szakmaiságuk és hatékonyságuk megőrzése érdekében;

a Főigazgatóság képzési igényeinek meghatározása a biztonsági és műszaki készségek elsajátításának és fenntartásának garantálásához az Európai Parlament biztonsági szükségleteinek kielégítése érdekében;

a biztonsági és védelmi kultúrával kapcsolatos, az intézmény épületeit használókat célzó kommunikációs, képzési és figyelemfelhívó kezdeményezésekben való részvétel

HUMÁNERŐFORRÁS-OSZTÁLY

a Főigazgatóság humán erőforrásai hatékony és stratégiai kezelésének biztosítása: tisztviselők és egyéb alkalmazottak szakmai előmenetele (versenyvizsgák, munkaerő-felvétel, minősítés, mobilitás, külső tevékenységek, felmondások, juttatások stb.), munkakörülmények, a létszámtervben szereplő álláshelyek (álláshelyek felminősítése, Ringbook mozgások stb.) és a Főigazgatóság költségvetési keretei (kiküldetések, szerződéses alkalmazottak, kölcsönmunkaerő);

a Biztonsági és Védelmi Főigazgatóság Brüsszelben, Strasbourgban és Luxembourgban dolgozó 700 munkatársára vonatkozó éves operatív szervezeti rendszer megszilárdítása és szinergiák teremtése az operatív szervezeti egységekkel az intézmény parlamenti tevékenységek szerinti biztonsági igényeinek teljesítése, valamint a munkatársak számára a munka és a magánélet közötti egyensúly garantálása érdekében; az informatikai eszközök és a tervezési módszerek felülvizsgálatára vonatkozó esetleges igények azonosítása az intézmény szükségleteinek való megfelelés érdekében;

a vagyonleltár-kezelés (GBI), a berendezések és az éves egyenruha- és védőruházat-ellátás biztosítása a több mint 700 munkatárs és koordinátor számára; a hatályos szabályokkal összhangban a lehető legjobb munkafeltételek garantálása a Biztonsági és Védelmi Főigazgatóság munkatársai számára;

hozzájárulás az olyan transzverzális jelentéstételi gyakorlatokhoz, mint a humánerőforrás-mutatók, az éves tevékenységi jelentés és az időszakos tevékenységi jelentés, a kockázatkezelés, az üzletmenet-folytonossági terv, az egyenlőséggel és a sokféleséggel kapcsolatos kérdések stb.

KÖLTSÉGVETÉSI OSZTÁLY

koordinálás és támogatás nyújtása a pénzügyi irányítási rendszer és a webes szerződések felhasználói számára, tanácsadás és segítségnyújtás a költségvetés előkészítése és végrehajtása terén az operatív szervezeti egységek részére; a költségvetés nyomon követésének, a szerződések végrehajtása nyomon követésének, a költségvetési (kötelezettségvállalások, kifizetések, beszedési megbízások és visszafizetések) és a szerződési aktusok kezdeményezésének, a megrendelések vagy egyedi szerződések előkészítésének, valamint a címzett bevételek kezelésének biztosítása; az EP kapcsolattartó irodáival és az Európa-élményközpontokkal kapcsolatos kiadások rendezése;

a közbeszerzések éves programozásának kidolgozása és nyomon követése; az operatív szervezeti egységek technikai sajátosságain alapuló eljárások teljes ciklusának végigkísérése: dokumentáció elkészítése és egységesítése, eljárások indítása, az ajánlattevőkkel való kapcsolattartás, értékelés és odaítélés a szerződések aláírásáig; koordináció, támogatás és segítségnyújtás valamennyi szervezeti egység számára a szerződések nyomon követése terén (módosítások, vitarendezés, szankciók stb.);

a közbeszerzési eljárások és költségvetési aktusok előzetes ellenőrzésének, a jó pénzügyi leltár és az összes költségvetési aktus és az azokkal kapcsolatos igazoló dokumentumok, valamint a közbeszerzési eljárásokra vonatkozó dokumentáció megőrzésének biztosítása;

az időszakos tevékenységi jelentések elkészítése, valamint az éves tevékenységi jelentésekhez és a munkaprogramhoz való hozzájárulás, a Parlament (BUDG és CONT bizottság) költségvetési állásfoglalásaira és kérdőíveire, valamint az ellenőrző szerveknek (belső ellenőr, Számvevőszék) adandó válaszok elkészítése;

az egység fő teljesítménymutatóinak és mutatóinak (közbeszerzés, költségvetés és pénzügy) nyomon követése; a belső kontrollra vonatkozó minimumszabályok – többek között az érzékeny feladatkörök – nyomon követése, valamint a kockázati nyilvántartás nyomon követésének biztosítása;

a DG SAFE különböző struktúrákban való képviselete: közbeszerzési fórum, főigazgatóságok közötti pénzügyi irányítócsoport (beleértve annak alcsoportjait is)

IT-POLITIKAI OSZTÁLY

a főigazgatóság központi információs rendszerei telepítésének, működtetésének, irányításának és karbantartásának biztosítása;

informatikai támogatás nyújtása a felhasználók számára és a főigazgatóság informatikai berendezései megfelelő működésének biztosítása;

speciális biztonsági alkalmazások tervezése, fejlesztése és karbantartása.


ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2023/376/oj

ISSN 1977-0979 (electronic edition)