ISSN 1977-0979 |
||
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
C 247 |
|
Magyar nyelvű kiadás |
Tájékoztatások és közlemények |
59. évfolyam |
Tartalom |
Oldal |
|
|
IV Tájékoztatások |
|
|
AZ EURÓPAI UNIÓ INTÉZMÉNYEITŐL, SZERVEITŐL, HIVATALAITÓL ÉS ÜGYNÖKSÉGEITŐL SZÁRMAZÓ TÁJÉKOZTATÁSOK |
|
|
EURÓPAI PARLAMENT |
|
2016/C 247/01 |
||
2016/C 247/02 |
||
2016/C 247/03 |
||
2016/C 247/04 |
Jelmagyarázat
(Az eljárás típusa a jogszabálytervezetben javasolt jogalaptól függ.) Parlamenti bizottságok rövidítései
Képviselőcsoportok rövidítései
|
HU |
|
IV Tájékoztatások
AZ EURÓPAI UNIÓ INTÉZMÉNYEITŐL, SZERVEITŐL, HIVATALAITÓL ÉS ÜGYNÖKSÉGEITŐL SZÁRMAZÓ TÁJÉKOZTATÁSOK
EURÓPAI PARLAMENT ÜLÉSSZAK: 2015–2016 2015. június 8–11-i ülések STRASBOURG
7.7.2016 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
C 247/1 |
2015. június 8-i
2015. JÚNIUS 8-I ÜLÉS JEGYZŐKÖNYVE
(2016/C 247/01)
Tartalom
1. |
Az ülésszak folytatása | 3 |
2. |
Az elnök nyilatkozata | 3 |
3. |
Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása | 3 |
4. |
A Parlament tagjai | 3 |
5. |
A bizottságok és a küldöttségek tagjai | 3 |
6. |
Helyesbítés (az eljárási szabályzat 231. cikke) | 4 |
7. |
A rendes jogalkotási eljárás szerint elfogadott jogszabályok aláírása (az eljárási szabályzat 78. cikke) | 4 |
8. |
Szóbeli választ igénylő kérdések (benyújtás) | 4 |
9. |
Dokumentumok benyújtása | 5 |
10. |
Ügyrend | 7 |
11. |
A közvetlen kifizetésekre a 2015-ös naptári évben alkalmazandó kiigazítási arány (vita) | 8 |
12. |
A nők és férfiak közötti egyenlőségre vonatkozó, 2015 utáni uniós stratégia (vita) | 9 |
13. |
Egyperces felszólalások fontos politikai kérdésekben | 10 |
14. |
Szellemitulajdon-jogok a harmadik országokban (rövid ismertetés) | 10 |
15. |
Szellemitulajdon-jogok: uniós cselekvési terv (rövid ismertetés) | 10 |
16. |
A következő ülésnap napirendje | 11 |
17. |
Az ülés berekesztése | 11 |
JELENLÉTI ÍV | 12 |
2015. június 8-i ülés jegyzőkönyve
ELNÖKÖL: Martin SCHULZ
elnök
1. Az ülésszak folytatása
Az ülést 17.05-kor nyitják meg.
2. Az elnök nyilatkozata
Az elnök nyilatkozatot tesz Spanyolország és Portugália csatlakozási szerződése aláírásának 2015. június 12-én, pénteken esedékes 30. évfordulója alkalmából.
3. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadják.
Felszólal: Emmanouil Glezos.
4. A Parlament tagjai
Az illetékes lengyel hatóságok közölték, hogy Andrzej Dudát megválasztották a Lengyel Köztársaság elnökének.
Mivel az Európai Parlament képviselőinek közvetlen és általános választójog alapján történő választásáról szóló, 1976. szeptember 20-i okmány 7. cikkének (3) bekezdése szerint e megbízatás összeegyeztethetetlen az európai parlamenti képviselői megbízatással, a Parlament eljárási szabályzata 4. cikkének (4) bekezdése alapján 2015. május 26-i hatállyal megállapítja képviselői helye megüresedését, és erről tájékoztatja az érintett tagállamot.
5. A bizottságok és a küldöttségek tagjai
Az elnökhöz a következő kinevezési kérelmeket juttatta el az EFDD és a PPE képviselőcsoport:
— |
ECON bizottság: Patrick O'Flynn helyére Diane James |
— |
Az Európai Unió–Latin-Amerika Parlamenti Közgyűlésbe delegált küldöttség: Tom Vandenkendelaere helyére Pablo Zalba Bidegain |
E kinevezések akkor minősülnek elfogadottnak, ha nem nyújtanak be ellenük kifogást e jegyzőkönyv elfogadásának időpontjáig.
6. Helyesbítés (az eljárási szabályzat 231. cikke)
Az IMCO Bizottság az alábbi helyesbítést nyújtotta be az Európai Parlament által elfogadott egyik szöveghez:
Helyesbítés P7_TA-PROV(2014)0390(COR01) a nyomástartó berendezések forgalmazására vonatkozó tagállami jogszabályok harmonizációjáról szóló, 2014. május 15-i 2014/68/EU európai parlamenti és tanácsi irányelvhez (átdolgozás) (HL L 189, 2014.6.27., 164. o.) (az Európai Parlament által 2014. április 15-én a fent említett irányelv elfogadására tekintettel első olvasatban elfogadott álláspont (P7_TA-PROV(2014)0390) (COM(2013) 0471 – C7-0203/2013 – 2013/0221(COD)).
Az eljárási szabályzat 231. cikkének (4) bekezdése értelmében a helyesbítést elfogadottnak kell tekinteni, ha a bejelentésétől számított huszonnégy órán belül valamelyik képviselőcsoport, vagy legalább negyven képviselő nem nyújt be kérelmet szavazásra bocsátására.
A helyesbítés a jelenlegi ülésszak időtartama alatt az Europarl oldalon érhető el.
7. A rendes jogalkotási eljárás szerint elfogadott jogszabályok aláírása (az eljárási szabályzat 78. cikke)
Az elnök közli, hogy 2015. június 9-én, kedden a Tanács elnökével közösen aláírja az alábbi, a rendes jogalkotási eljárás szerint elfogadott jogszabályokat:
— |
Az Európai Parlament és a Tanács rendelete az egyrészről az Európai Közösségek és tagállamaik, másrészről Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaság között létrejött stabilizációs és társulási megállapodás alkalmazására vonatkozó egyes eljárásokról (kodifikált változat) (00018/2015/LEX – C8-0141/2015 – 2014/0199(COD)); |
— |
Az Európai Parlament és a Tanács rendelete az egyrészről az Európai Közösségek és tagállamaik, másrészről Bosznia-Hercegovina közötti stabilizációs és társulási megállapodás, valamint az Európai Közösség és Bosznia-Hercegovina közötti, a kereskedelemről és a kereskedelemmel kapcsolatos ügyekről szóló, ideiglenes megállapodás alkalmazására vonatkozó egyes eljárásokról (kodifikált változat) (00017/2015/LEX – C8-0140/2015 – 2014/0206(COD)); |
— |
Az Európai Parlament és a Tanács rendelete az Európai Közösségek és azok tagállamai, valamint az Albán Köztársaság közötti stabilizációs és társulási megállapodás alkalmazására vonatkozó egyes eljárásokról (kodifikált változat) (00016/2015/LEX – C8-0139/2015 – 2014/0191(COD)); |
— |
Az Európai Parlament és a Tanács rendelete az Európai Gazdasági Közösség és a Norvég Királyság között létrejött megállapodásban előírt védintézkedésekről (kodifikált változat) (00014/2015/LEX – C8-0138/2015 – 2014/0159(COD)); |
— |
Az Európai Parlament és a Tanács rendelete az egyes harmadik országokból származó textiltermékek kétoldalú megállapodások, jegyzőkönyvek, egyéb megállapodások vagy egyéb különleges uniós importszabályozás hatálya alá nem tartozó behozatalának közös szabályairól (átdolgozás) (00012/2015/LEX – C8-0137/2015 – 2014/0177(COD)); |
— |
Az Európai Parlament és a Tanács rendelete a meghatározott textiltermékek harmadik országokból történő behozatalának közös szabályairól szóló 3030/93/EGK tanácsi rendelet hatályon kívül helyezéséről (00013/2015/LEX – C8-0136/2015 – 2014/0334(COD)). |
8. Szóbeli választ igénylő kérdések (benyújtás)
A képviselők az alábbi szóbeli választ igénylő kérdéseket nyújtották be (az eljárási szabályzat 128. cikke):
— |
(O-000060/2015) felteszi: Petri Sarvamaa, a PPE képviselőcsoport nevében és Bart Staes, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, a Bizottsághoz: Az OLAF Felügyelő Bizottságának 2014. évi éves jelentése (2015/2699(RSP)) (B8-0553/2015); |
— |
(O-000061/2015) felteszi: Dennis de Jong, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, a Bizottsághoz: Az OLAF Felügyelő Bizottságának 2014. évi éves jelentése (2015/2699(RSP)) (B8-0554/2015); |
— |
(O-000066/2015) felteszi: Michael Theurer, Martina Dlabajová, Nedzhmi Ali, Gerben-Jan Gerbrandy, Dita Charanzová és Frédérique Ries, az ALDE képviselőcsoport nevében, a Bizottsághoz: Az OLAF vizsgálatai (2015/2699(RSP)) (B8-0555/2015); |
— |
(O-000063/2015) felteszi: Elena Valenciano, az AFET bizottság nevében, a Tanácshoz: Sport és emberi jogok, többek között a bakui európai játékok kapcsán (2015/2720(RSP)) (B8-0556/2015). |
9. Dokumentumok benyújtása
Az alábbi dokumentumokat nyújtották be:
1) |
a Tanács és a Bizottság
|
2) |
a parlamenti bizottságok
|
10. Ügyrend
Kiosztották a 2015. júniusi I. plenáris ülés végleges napirendtervezetét (PE 559.456/PDOJ), melynek módosítására a következő javaslatokat tették (az eljárási szabályzat 152. cikke):
Felszólal:
— |
Manfred Weber, a PPE képviselőcsoport nevében kéri, hogy a LIBE bizottság vitassa meg Románia helyzetét. |
— |
Gianni Pittella, az S&D képviselőcsoport nevében támogatja e vita megrendezését (az elnök vállalja, hogy közvetíti e kérést a LIBE bizottságnak). |
— |
Rebecca Harms kéri, hogy a kérdést az Elnökök Értekezlete is vitassa meg (az elnök vállalja, hogy a következő ülés napirendjére tűzi azt). |
— |
Marek Jurek az Írországi népszavazásról. |
Hétfő
Nincs javasolt változtatás.
Kedd
Az S&D képviselőcsoport kéri, hogy a Sergio Gaetano Cofferati-jelentés – A8-0158/2015 (a PDOJ 62. pontja) vitáját halasszák a júliusi ülésre. A Gabrielius Landsbergis-jelentés – A8-0162/2015 (a PDOJ 23. pontja) kerülne helyére, amely jelenleg a szerda délutáni napirenden szerepel.
Felszólal: Enrique Guerrero Salom, az S&D képviselőcsoport nevében indokolja a kérést, és Kostas Chrysogonos támogatja azt.
A Parlament jóváhagyja a kérést.
A szerdai ülés így 21 órakor fog véget érni.
Szerda
Az EFDD képviselőcsoport kéri, hogy délután hosszabbítsák meg a Bernd Lange-jelentés – A8-0175/2015 (a PDOJ 44. pontja) vitáját.
Felszólal: Jonathan Arnott, az EFDD képviselőcsoport nevében indokolja a kérést, Enrique Guerrero Salom javasolja, hogy kezdjék 8 órakor az ülést, hogy megtarthassák a szerdai szavazást, és Jonathan Arnott támogatja e javaslatot.
A Parlament jóváhagyja a kérést.
A szerdai ülés így 8 órakor fog kezdődni.
A Verts/ALE képviselőcsoport kéri, hogy a Sport és emberi jogok, többek között a bakui európai játékok kapcsán (a PDOJ 65. pontja) című szóbeli választ igénylő kérdés vitáját állásfoglalásra irányuló indítványok benyújtásával zárják le.
Felszólal: Ulrike Lunacek, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében indokolja a kérést, Marie-Christine Vergiat támogatja, Notis Marias pedig ellenzi azt.
A Parlament elektronikus szavazással elutasítja a kérelmet (136 mellette, 136 ellene, 84 tartózkodás).
Felszólal: Ulrike Lunacek a szavazás eredményéről.
Csütörtök
Nincs javasolt változtatás.
Az ügyrendet megállapítják.
11. A közvetlen kifizetésekre a 2015-ös naptári évben alkalmazandó kiigazítási arány (vita)
Jelentés az 1306/2013/EU rendeletben meghatározott, a közvetlen kifizetésekre a 2015-ös naptári év vonatkozásában alkalmazandó kiigazítási arány rögzítéséről szóló európai parlamenti és tanácsi rendeletre irányuló javaslatról [COM(2015) 0141 – C8-0083/2015 – 2015/0070(COD)] – Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Bizottság – Előadó: Czesław Adam Siekierski (A8-0174/2015)
Czesław Adam Siekierski előterjeszti a jelentést.
ELNÖKÖL: Ioan Mircea PAȘCU
alelnök
Felszólal: Phil Hogan (a Bizottság tagja).
Felszólal: Viorica Dăncilă, az S&D képviselőcsoport nevében, Zbigniew Kuźmiuk, az ECR képviselőcsoport nevében, Ulrike Müller, az ALDE képviselőcsoport nevében, Michel Dantin, a PPE képviselőcsoport nevében, Lidia Senra Rodríguez, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Edouard Ferrand, független, Esther Herranz García, Paul Brannen, Janusz Wojciechowski, Ivan Jakovčić, Luke Ming Flanagan, Daniel Buda, Jean-Paul Denanot, Richard Ashworth, Nedzhmi Ali, Estefanía Torres Martínez, Annie Schreijer-Pierik, Laurențiu Rebega, Jørn Dohrmann, João Ferreira, Sofia Ribeiro, Doru-Claudian Frunzulică, Daniel Dalton, Elisabeth Köstinger, Paolo De Castro, Notis Marias, Marijana Petir, Szanyi Tibor, Nicola Caputo és John Stuart Agnew.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Emmanouil Glezos, Igor Šoltes, Bill Etheridge és Morvai Krisztina.
Felszólal: Phil Hogan és Czesław Adam Siekierski.
ELNÖKÖL: Alexander Graf LAMBSDORFF
alelnök
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2015.6.9-i jegyzőkönyv, 4.1. pont.
12. A nők és férfiak közötti egyenlőségre vonatkozó, 2015 utáni uniós stratégia (vita)
Jelentés a nők és férfiak közötti egyenlőségre vonatkozó, 2015 utáni uniós stratégiáról [2014/2152(INI)] – Nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottság – Előadó: Maria Noichl (A8-0163/2015)
Maria Noichl előterjeszti a jelentést.
Felszólal: Věra Jourová (a Bizottság tagja).
Felszólal: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (az EMPL bizottság véleményének előadója), Gáll-Pelcz Ildikó, a PPE képviselőcsoport nevében, Maria Arena, az S&D képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Raymond Finch, Jadwiga Wiśniewska, az ECR képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Jonathan Arnott, Angelika Mlinar, az ALDE képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Janusz Korwin-Mikke, Malin Björk, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Louise Bours, Terry Reintke, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Daniela Aiuto, az EFDD képviselőcsoport nevében, Vicky Maeijer, független, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Mercedes Bresso, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Liliana Rodrigues, Beatrix von Storch, Beatriz Becerra Basterrechea, Kostas Chrysogonos, Ernest Maragall, Louise Bours, Mylène Troszczynski, Michaela Šojdrová, Anna Hedh, Jana Žitňanská, Izaskun Bilbao Barandica, Josu Juaristi Abaunz, Jordi Sebastià, Sylvie Goddyn, Angelika Niebler, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Maria Grapini, Mary Honeyball, Arne Gericke, Gesine Meissner, Tania González Peñas, Igor Šoltes, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Ivan Jakovčić, Diane Dodds, Barbara Matera, Jutta Steinruck, Hilde Vautmans, Inês Cristina Zuber, Marie-Christine Arnautu, Rosa Estaràs Ferragut, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Doru-Claudian Frunzulică, Marc Tarabella, Branislav Škripek, Yana Toom, Ángela Vallina, Morvai Krisztina, Anna Záborská, Julie Ward, Marek Jurek és Mireille D'Ornano.
ELNÖKÖL: GÁLL-PELCZ Ildikó
alelnök
Felszólal: Lara Comi, Inés Ayala Sender, Marijana Petir, Viorica Dăncilă, Seán Kelly, Iliana Iotova, Anna Maria Corazza Bildt, Clare Moody, Nagy József, Biljana Borzan, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Arne Gericke, Romana Tomc, Péter Niedermüller, Sofia Ribeiro, Soraya Post, Adam Szejnfeld, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Neena Gill, Virginie Rozière és Michela Giuffrida.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Ivan Jakovčić és Bill Etheridge.
Felszólal: Věra Jourová és Maria Noichl.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2015.6.9-i jegyzőkönyv, 4.2. pont.
13. Egyperces felszólalások fontos politikai kérdésekben
Az eljárási szabályzat 163. cikke jogcímén az alábbi képviselők, akik fontos politikai ügyekre kívánják felhívni a Parlament figyelmét, tesznek egyperces felszólalást:
Claude Rolin, Anneliese Dodds, Angel Dzhambazki és Marian Harkin.
ELNÖKÖL: Ioan Mircea PAȘCU
alelnök
Felszólal: Matt Carthy, João Ferreira, Josep-Maria Terricabras, Louise Bours, Mario Borghezio, Ivan Štefanec, Richard Corbett, Zbigniew Kuźmiuk, Lynn Boylan, Ernest Maragall, Jonathan Arnott, Morvai Krisztina, Bocskor Andrea, Nicola Caputo, Anna Elżbieta Fotyga, Yana Toom, Giulia Moi, Gilles Lebreton, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Tonino Picula, Marek Jurek, Romana Tomc, Csaba Molnár, Jaromír Štětina, Emilian Pavel, Deirdre Clune, Claudiu Ciprian Tănăsescu és Cristian Dan Preda.
14. Szellemitulajdon-jogok a harmadik országokban (rövid ismertetés)
Jelentés a szellemitulajdon-jogok harmadik országokban történő érvényesítésének és védelmének stratégiájáról [2014/2206(INI)] – Nemzetközi Kereskedelmi Bizottság – Előadó: Alessia Maria Mosca (A8-0161/2015)
Alessia Maria Mosca rövid ismertetést tart.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Jonathan Arnott, Nicola Caputo, Angel Dzhambazki és Tiziana Beghin.
Felszólal: Věra Jourová (a Bizottság tagja).
Ezt a napirendi pontot lezárják.
Szavazás: 2015.6.9-i jegyzőkönyv, 4.3. pont.
15. Szellemitulajdon-jogok: uniós cselekvési terv (rövid ismertetés)
Jelentés A szellemitulajdon-jogok érvényesítésére vonatkozó megújított konszenzus felé című uniós cselekvési tervről [2014/2151(INI)] – Jogi Bizottság – Előadó: Pavel Svoboda (A8-0169/2015)
Pavel Svoboda rövid ismertetést tart.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Notis Marias, Ivan Jakovčić, Inês Cristina Zuber és Jonathan Arnott.
Felszólal: Věra Jourová (a Bizottság tagja).
Ezt a napirendi pontot lezárják.
Szavazás: 2015.6.9-i jegyzőkönyv, 4.4. pont.
16. A következő ülésnap napirendje
A következő napi ülés napirendjét megállapítják („Napirend” dokumentum, PE 559.456/OJMA).
17. Az ülés berekesztése
Az ülést 22.35-kor berekesztik.
Klaus Welle
főtitkár
Adina-Ioana Vălean
alelnök
2015. június 8-i
JELENLÉTI ÍV
Jelenlévők:
Adaktusson, Adinolfi, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Annemans, Arena, Arnautu, Arnott, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Boni, Borghezio, Borzan, Boștinaru, Bours, Boutonnet, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Valero, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danti, Dantin, De Backer, De Castro, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jazłowiecka, Ježek, Joly, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Kadenbach, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Legutko, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lenaers, Le Pen Marine, Lewer, Liberadzki, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Ní Riada, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pașcu, Paulsen, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Picula, Piecha, Pieper, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Pittella, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Ponga, Poręba, Post, Preda, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Salini, Sander, Sant, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Troszczynski, Trüpel, Țurcanu, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Vilimsky, Virkkunen, Voigt, Voss, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka
Igazoltan távol lévők:
Borrelli, Crowley, Fountoulis, Gabriel, Hazekamp, Le Pen Jean-Marie, Mihaylova, Parker, Picierno
7.7.2016 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
C 247/13 |
2015. június 9-i
2015. JÚNIUS 9-I ÜLÉS JEGYZŐKÖNYVE
(2016/C 247/02)
Tartalom
1. |
Az ülés megnyitása | 16 |
2. |
Viták az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértésének eseteiről (a benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok kihirdetése) | 16 |
3. |
Az EU és Oroszország közötti kapcsolatok helyzete (vita) | 18 |
4. |
Szavazások órája | 19 |
4.1. |
A közvetlen kifizetésekre a 2015-ös naptári évben alkalmazandó kiigazítási arány ***I (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás) | 19 |
4.2. |
A nők és férfiak közötti egyenlőségre vonatkozó, 2015 utáni uniós stratégia (szavazás) | 20 |
4.3. |
Szellemitulajdon-jogok a harmadik országokban (szavazás) | 20 |
4.4. |
Szellemitulajdon-jogok: uniós cselekvési terv (szavazás) | 20 |
5. |
Ünnepélyes ülés – Mongólia | 20 |
6. |
A szavazáshoz fűzött indokolások | 21 |
7. |
Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok | 21 |
8. |
Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása | 21 |
9. |
A Kiotói Jegyzőkönyv dohai módosításának megkötése *** – Az EU és Izland közötti megállapodás Izlandnak a Kiotói Jegyzőkönyv második kötelezettségvállalási időszakában való részvételéről *** (vita) | 21 |
10. |
Az európai energiabiztonsági stratégia (vita) | 22 |
11. |
Helyesbítés (az eljárási szabályzat 231. cikke) | 23 |
12. |
Az intelligens határellenőrzésről szóló csomag (vita) | 23 |
13. |
Az OLAF felügyelő bizottságának 2014. évi éves jelentése (vita) | 24 |
14. |
A következő ülésnap napirendje | 25 |
15. |
Az ülés berekesztése | 25 |
JELENLÉTI ÍV | 26 |
I. MELLÉKLET
A SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE | 28 |
1. |
A közvetlen kifizetésekre a 2015-ös naptári évben alkalmazandó kiigazítási arány ***I | 28 |
2. |
A nők és férfiak közötti egyenlőségre vonatkozó, 2015 utáni uniós stratégia | 28 |
3. |
Szellemitulajdon-jogok a harmadik országokban | 34 |
4. |
Szellemitulajdon-jogok: uniós cselekvési terv | 35 |
II. MELLÉKLET
A NÉV SZERINTI SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE | 37 |
1. |
A8-174/2015 – Czesław Adam Siekierski – Egyetlen szavazás | 37 |
2. |
A8-163/2015 – Maria Noichl – 2/1. bekezdés | 38 |
3. |
A8-163/2015 – Maria Noichl – 2/2. bekezdés | 40 |
4. |
A8-163/2015 – Maria Noichl – 13. bekezdés | 41 |
5. |
A8-163/2015 – Maria Noichl – 24. bekezdés | 43 |
6. |
A8-163/2015 – Maria Noichl – 31/3. bekezdés | 45 |
7. |
A8-163/2015 – Maria Noichl – 40/3. bekezdés | 46 |
8. |
A8-163/2015 – Maria Noichl – 52. bekezdés | 48 |
9. |
A8-163/2015 – Maria Noichl – 53. bekezdés | 50 |
10. |
A8-163/2015 – Maria Noichl – 60. bekezdés | 51 |
11. |
A8-163/2015 – Maria Noichl – 67. bekezdés | 53 |
12. |
A8-163/2015 – Maria Noichl – 68. bekezdés | 55 |
13. |
A8-163/2015 – Maria Noichl – A FEMM bizottság állásfoglalásra irányuló indítványa | 56 |
14. |
A8-161/2015 – Alessia Maria Mosca – Állásfoglalás | 58 |
15. |
A8-169/2015 – Pavel Svoboda – Állásfoglalás | 60 |
2015. június 9-i ülés jegyzőkönyve
ELNÖKÖL: Rainer WIELAND
alelnök
1. Az ülés megnyitása
Az ülést 9.00-kor nyitják meg.
2. Viták az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértésének eseteiről (a benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok kihirdetése)
A következő képviselők vagy képviselőcsoportok nyújtottak be az eljárási szabályzat 135. cikkének értelmében vitaindítványt, az alábbi állásfoglalásra irányuló indítványokkal kapcsolatban:
I. |
Szíria, a palmürai helyzet és Mázen Darvís ügye (2015/2732(RSP))
|
II. |
Paraguay, a gyermekek terhességével kapcsolatos jogi aspektusok (2015/2733(RSP))
|
III. |
A földrengés utáni helyzet Nepálban (2015/2734(RSP))
|
A felszólalási időkeretet az eljárási szabályzat 162. cikkének megfelelően osztják fel.
3. Az EU és Oroszország közötti kapcsolatok helyzete (vita)
Jelentés az EU és Oroszország közötti kapcsolatok helyzetéről [2015/2001(INI)] – Külügyi Bizottság – Előadó: Gabrielius Landsbergis (A8-0162/2015)
Gabrielius Landsbergis előterjeszti a jelentést.
Felszólal: Věra Jourová (a Bizottság tagja).
Felszólal: Jacek Saryusz-Wolski, a PPE képviselőcsoport nevében, Liisa Jaakonsaari, az S&D képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Kazimierz Michał Ujazdowski, Anna Elżbieta Fotyga, az ECR képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Liisa Jaakonsaari, Johannes Cornelis van Baalen, az ALDE képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Gilles Lebreton, Helmut Scholz, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Rebecca Harms, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Fabio Massimo Castaldo, az EFDD képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Maria Grapini, Aymeric Chauprade, független, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Sandra Kalniete, Cristian Dan Preda, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Bill Etheridge, Richard Howitt, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Krystyna Łybacka, Mark Demesmaeker, Paavo Väyrynen, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Doru-Claudian Frunzulică, Meszerics Tamás, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Steven Woolfe, James Carver, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Anna Maria Corazza Bildt, Mario Borghezio, Elmar Brok, Victor Boștinaru, Ryszard Czarnecki, Petras Auštrevičius, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: James Carver, Miloslav Ransdorf, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Rebecca Harms, Heidi Hautala, Peter Lundgren, Diane Dodds, Sandra Kalniete, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Andrejs Mamikins, Geoffrey Van Orden, Hilde Vautmans, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Szanyi Tibor, Sofia Sakorafa, Janusz Korwin-Mikke, Pavel Svoboda, Ana Gomes és Bas Belder.
ELNÖKÖL: Alexander Graf LAMBSDORFF
alelnök
Felszólal: Yana Toom, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Marju Lauristin, Takis Hadjigeorgiou, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Bogusław Liberadzki, Morvai Krisztina, Othmar Karas, Bogusław Liberadzki, Ulrike Trebesius, Jiří Maštálka, Udo Voigt, Francisco José Millán Mon, Neena Gill, Beata Gosiewska, Kaja Kallas, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Jonathan Arnott, Georg Mayer (Az elnök cáfolja az orosz nagykövetnek a Parlament épületeibe történő belépését megtiltó szankciók elfogadását), Andrej Plenković, Anna Maria Corazza Bildt az elnök cáfolatáról, Eugen Freund, Charles Tannock, Ilhan Kyuchyuk, Anna Maria Corazza Bildt, Tonino Picula, Eduard Kukan, Andi Cristea, Alojz Peterle, Boris Zala, Tunne Kelam, Francisco Assis, Jaromír Štětina, Zigmantas Balčytis, Gunnar Hökmark, Brando Benifei, Ramón Luis Valcárcel Siso, Knut Fleckenstein, Andrey Kovatchev, Lars Adaktusson, Daniel Buda, Siegfried Mureșan, Dariusz Rosati, Bocskor Andrea és Bendt Bendtsen.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Georgios Kyrtsos, Nicola Caputo és Ivan Jakovčić.
Felszólal: Věra Jourová és Gabrielius Landsbergis.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2015.6.10-i jegyzőkönyv, 8.5. pont.
ELNÖKÖL: Ulrike LUNACEK
alelnök
4. Szavazások órája
A szavazások eredménye részletesen (módosítások, külön szavazások, részenkénti szavazások stb.) a jegyzőkönyvhöz csatolt, „A szavazások eredménye” című mellékletben található.
A név szerinti szavazások eredménye a jegyzőkönyvhöz csatolva, csupán elektronikus formában áll rendelkezésre, és az Europarl oldalon tekinthető meg.
4.1. A közvetlen kifizetésekre a 2015-ös naptári évben alkalmazandó kiigazítási arány ***I (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás)
Jelentés az 1306/2013/EU rendeletben meghatározott, a közvetlen kifizetésekre a 2015-ös naptári év vonatkozásában alkalmazandó kiigazítási arány rögzítéséről szóló európai parlamenti és tanácsi rendeletre irányuló javaslatról [COM(2015) 0141 – C8-0083/2015 – 2015/0070(COD)] – Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Bizottság – Előadó: Czesław Adam Siekierski (A8-0174/2015)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 1. pont)
JOGALKOTÁSI ÁLLÁSFOGLALÁS-TERVEZET
Egyetlen szavazással elfogadva (P8_TA(2015)0217)
4.2. A nők és férfiak közötti egyenlőségre vonatkozó, 2015 utáni uniós stratégia (szavazás)
Jelentés a nők és férfiak közötti egyenlőségre vonatkozó, 2015 utáni uniós stratégiáról [2014/2152(INI)] – Nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottság – Előadó: Maria Noichl (A8-0163/2015)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 2. pont)
ALTERNATÍV ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY (benyújtotta a PPE)
Elutasítva
A FEMM BIZOTTSÁG ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNYA
Elfogadva (P8_TA(2015)0218)
4.3. Szellemitulajdon-jogok a harmadik országokban (szavazás)
Jelentés a szellemitulajdon-jogok harmadik országokban történő érvényesítésének és védelmének stratégiájáról [2014/2206(INI)] – Nemzetközi Kereskedelmi Bizottság – Előadó: Alessia Maria Mosca (A8-0161/2015)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 3. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Elfogadva (P8_TA(2015)0219)
4.4. Szellemitulajdon-jogok: uniós cselekvési terv (szavazás)
Jelentés A szellemitulajdon-jogok érvényesítésére vonatkozó megújított konszenzus felé című uniós cselekvési tervről [2014/2151(INI)] – Jogi Bizottság – Előadó: Pavel Svoboda (A8-0169/2015)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 4. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Elfogadva (P8_TA(2015)0220)
ELNÖKÖL: Martin SCHULZ
elnök
5. Ünnepélyes ülés – Mongólia
A Parlament 12.00 és 12.30 között, Cahiagín Elbegdordzs, Mongólia elnöke látogatása alkalmából ünnepélyes ülést tart.
6. A szavazáshoz fűzött indokolások
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolások:
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolásokat az eljárási szabályzat 183. cikke értelmében az ülésről készült szó szerinti jegyzőkönyvek tartalmazzák.
A szavazáshoz fűzött szóbeli indokolások:
Czesław Adam Siekierski-jelentés – A8-0174/2015
Peter Jahr, Daniel Hannan, Jørn Dohrmann, Lidia Senra Rodríguez, Ivana Maletić, Marijana Petir és Luke Ming Flanagan
Maria Noichl-jelentés – A8-0163/2015
Michaela Šojdrová, Markus Pieper, Dubravka Šuica, Peter Jahr, Daniel Hannan, Filiz Hyusmenova, Pablo Iglesias, Marek Jurek, Marijana Petir, Marian Harkin, Seán Kelly, Jill Seymour, Bill Etheridge, David Coburn, Maria Spyraki, Luke Ming Flanagan és Steven Woolfe
Alessia Maria Mosca-jelentés – A8-0161/2015
Ivana Maletić és Steven Woolfe
Pavel Svoboda-jelentés – A8-0169/2015
Marie-Christine Boutonnet, Ivana Maletić és Seán Kelly
7. Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok az Europarl weboldalon találhatók: „Plenáris ülés”, „Szavazások”, „A szavazások eredménye” (Név szerinti szavazások eredménye), valamint „A név szerinti szavazások eredménye” című melléklet nyomtatott változatában.
Az Europarl weboldalon található elektronikus változat frissítése naponta történik a szavazás napját követő legfeljebb kéthetes időszakban.
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok listáját ezt követően lezárják, lefordítják és a Hivatalos Lapban közzéteszik.
(A 13.10-kor megszakított ülést 15.00-kor folytatják.)
ELNÖKÖL: Adina-Ioana VĂLEAN
alelnök
8. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadják.
9. A Kiotói Jegyzőkönyv dohai módosításának megkötése *** – Az EU és Izland közötti megállapodás Izlandnak a Kiotói Jegyzőkönyv második kötelezettségvállalási időszakában való részvételéről *** (vita)
Ajánlás az ENSZ Éghajlat-változási Keretegyezményéhez fűzött Kiotói Jegyzőkönyv dohai módosításának Európai Unió részéről történő megkötéséről és az abban foglalt kötelezettségvállalások közös teljesítéséről szóló tanácsi határozat tervezetére [10400/2014 – C8-0029/2015 – 2013/0376(NLE)] – Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottság – Előadó: Elisabetta Gardini (A8-0167/2015)
Ajánlás az Izlandnak az Egyesült Nemzetek Éghajlat-változási Keretegyezménye Kiotói Jegyzőkönyvének második kötelezettségvállalási időszakában az Európai Unióra, annak tagállamaira és Izlandra háruló kötelezettségek közös teljesítésében való részvételéről szóló, egyrészről az Európai Unió és annak tagállamai, másrészről Izland közötti megállapodás Európai Unió nevében történő megkötéséről szóló tanácsi határozatra irányuló javaslat tervezetéről [10883/2014 – C8-0088/2015 – 2014/0151(NLE)] – Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottság – Előadó: Giovanni La Via (A8-0166/2015)
Elisabetta Gardini és Giovanni La Via előterjesztik ajánlásaikat.
Felszólal: Miguel Arias Cañete (a Bizottság tagja).
Felszólal: Peter Liese, a PPE képviselőcsoport nevében, Miriam Dalli, az S&D képviselőcsoport nevében, Ian Duncan, az ECR képviselőcsoport nevében, Gerben-Jan Gerbrandy, az ALDE képviselőcsoport nevében, Kateřina Konečná, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Bas Eickhout, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Marco Affronte, az EFDD képviselőcsoport nevében, Sylvie Goddyn, független, Krišjānis Kariņš, Jo Leinen, Julie Girling, José Inácio Faria, Lynn Boylan, Julia Reid, Olaf Stuger, Dubravka Šuica, Iratxe García Pérez, Jadwiga Wiśniewska, Estefanía Torres Martínez, Eleonora Evi, Balczó Zoltán, Marijana Petir, Laurențiu Rebega, Mark Demesmaeker, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Jonathan Arnott, Anne-Marie Mineur, Roger Helmer, Massimo Paolucci, Simona Bonafè és Szanyi Tibor.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Seán Kelly, Nicola Caputo, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Krzysztof Hetman, Doru-Claudian Frunzulică és Sógor Csaba.
Felszólal: Miguel Arias Cañete, Elisabetta Gardini és Giovanni La Via.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2015.6.10-i jegyzőkönyv, 8.1. pont és 2015.6.10-i jegyzőkönyv, 8.2. pont.
10. Az európai energiabiztonsági stratégia (vita)
Jelentés az európai energiabiztonsági stratégiáról [2014/2153(INI)] – Ipari, Kutatási és Energiaügyi Bizottság – Előadó: Algirdas Saudargas (A8-0164/2015)
Algirdas Saudargas előterjeszti a jelentést.
Felszólal: Miguel Arias Cañete (a Bizottság tagja).
Felszólal: Arne Lietz (az AFET bizottság véleményének előadója).
ELNÖKÖL: Mairead McGUINNESS
alelnök
Felszólal: Helmut Scholz (az INTA bizottság véleményének előadója), Kateřina Konečná (az ENVI bizottság véleményének előadója), Filiz Hyusmenova (az IMCO bizottság véleményének előadója), Krišjānis Kariņš, a PPE képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Janusz Korwin-Mikke, Miroslav Poche, az S&D képviselőcsoport nevében, Ashley Fox, az ECR képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Michèle Rivasi, Morten Helveg Petersen, az ALDE képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Maria Grapini, Neoklis Sylikiotis, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Lefteris Christoforou, Jávor Benedek, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Szanyi Tibor, Dario Tamburrano, az EFDD képviselőcsoport nevében, Nicolas Bay, független, Jerzy Buzek, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Fredrick Federley, Kathleen Van Brempt, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Jerzy Buzek, Marek Józef Gróbarczyk, Fredrick Federley, João Ferreira, Peter Eriksson, Roger Helmer, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Peter Eriksson, Jean-Luc Schaffhauser, Gyürk András, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Balczó Zoltán, Miriam Dalli, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Jonathan Arnott, Evžen Tošenovský, Philippe De Backer, Sofia Sakorafa, Michèle Rivasi, Piernicola Pedicini, Barbara Kappel, Paul Rübig, Martina Werner, Dawid Bohdan Jackiewicz, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Klaus Buchner, Kaja Kallas, Paloma López Bermejo, Bas Eickhout, Petr Mach, Gianluca Buonanno, Adam Szejnfeld, Zigmantas Balčytis, Hans-Olaf Henkel, Nils Torvalds, Bronis Ropė, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Miroslav Mikolášik, Sotirios Zarianopoulos, Henna Virkkunen, Flavio Zanonato és Anneleen Van Bossuyt.
ELNÖKÖL: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
alelnök
Felszólal: Antanas Guoga, Davor Škrlec, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Ivan Jakovčić, Janusz Korwin-Mikke, Carlos Zorrinho, Tomasz Piotr Poręba, Urmas Paet, Janusz Lewandowski, Adam Gierek, Massimiliano Salini, Theresa Griffin, Marian-Jean Marinescu, Soledad Cabezón Ruiz, Gunnar Hökmark, Edouard Martin, Luděk Niedermayer, Csaba Molnár, Eva Paunova, Miapetra Kumpula-Natri, Ivan Štefanec, Eugen Freund, Georgios Kyrtsos, Eva Kaili, Inese Vaidere, Vladimír Maňka, Theodor Dumitru Stolojan, Paul Tang, Dariusz Rosati, José Inácio Faria és Peter Liese.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Lefteris Christoforou, Doru-Claudian Frunzulică, Ruža Tomašić, Ivan Jakovčić, Nicola Caputo, Notis Marias és Claudia Tapardel.
Felszólal: Miguel Arias Cañete és Algirdas Saudargas.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2015.6.10-i jegyzőkönyv, 8.6. pont.
11. Helyesbítés (az eljárási szabályzat 231. cikke)
A (P7_TA-PROV(2014)0390(COR01)) helyesbítést a tegnapi plenáris ülésen jelentették be (2015.6.8-i jegyzőkönyv, 6. pont).
Mivel sem képviselőcsoport, sem legalább 40 képviselő nem nyújtott be kérelmet szavazásra bocsátására (az eljárási szabályzat 231. cikkének (4) bekezdése), a helyesbítés elfogadottnak tekintendő.
12. Az intelligens határellenőrzésről szóló csomag (vita)
A Bizottság nyilatkozata: Az intelligens határellenőrzésről szóló csomag (2015/2614(RSP))
Dimitris Avramopoulos (a Bizottság tagja) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: Agustín Díaz de Mera García Consuegra, a PPE képviselőcsoport nevében, Tanja Fajon, az S&D képviselőcsoport nevében, Jussi Halla-aho, az ECR képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Doru-Claudian Frunzulică, Filiz Hyusmenova, az ALDE képviselőcsoport nevében, Marie-Christine Vergiat, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Jussi Halla-aho, és Ska Keller, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében.
ELNÖKÖL: Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
alelnök
Felszólal: Tomáš Zdechovský aki kékkártyás kérdést intéz a következő képviselőhöz: Ska Keller, aki válaszol arra, Diane James, az EFDD képviselőcsoport nevében, Vicky Maeijer, független, Alessandra Mussolini, Sylvie Guillaume, Helga Stevens, Angelika Mlinar, Marina Albiol Guzmán, Ignazio Corrao, Konstantinos Papadakis, Heinz K. Becker, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Ska Keller, Soraya Post, Kazimierz Michał Ujazdowski, Martina Anderson, Gilles Lebreton, Emil Radev, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Jonathan Arnott, Caterina Chinnici, Ruža Tomašić, Dubravka Šuica, Notis Marias, Tomáš Zdechovský, Carlos Coelho, Nagy József és Sógor Csaba.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Ivan Jakovčić.
Felszólal: Dimitris Avramopoulos.
A vitát berekesztik.
13. Az OLAF felügyelő bizottságának 2014. évi éves jelentése (vita)
Szóbeli választ igénylő kérdés (O-000060/2015), felteszi Petri Sarvamaa, a PPE képviselőcsoport nevében és Bart Staes, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, a Bizottságnak: Az OLAF felügyelő bizottságának 2014. évi éves jelentése (2015/2699(RSP)) (B8-0553/2015);
Szóbeli választ igénylő kérdés (O-000061/2015) felteszi Dennis de Jong, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, a Bizottságnak: Az OLAF felügyelő bizottságának 2014. évi éves jelentése (2015/2699(RSP)) (B8-0554/2015);
Szóbeli választ igénylő kérdés (O-000066/2015) felteszi Michael Theurer, Martina Dlabajová, Nedzhmi Ali, Gerben-Jan Gerbrandy, Dita Charanzová és Frédérique Ries, az ALDE képviselőcsoport nevében, a Bizottságnak: Az OLAF vizsgálatai (2015/2699(RSP)) (B8-0555/2015);
Bart Staes, Petri Sarvamaa, Dennis de Jong és Michael Theurer kifejti a kérdéseket.
Dimitris Avramopoulos (a Bizottság tagja) válaszol a kérdésekre.
Felszólal: Ingeborg Gräßle, a PPE képviselőcsoport nevében, Inés Ayala Sender, az S&D képviselőcsoport nevében, Richard Sulík, az ECR képviselőcsoport nevében, Fernando Maura Barandiarán, az ALDE képviselőcsoport nevében, Kostas Chrysogonos, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Jonathan Arnott, az EFDD képviselőcsoport nevében, Louis Aliot, független, Tomáš Zdechovský, Bogusław Liberadzki, Norica Nicolai, Marco Valli, Janusz Korwin-Mikke, Monica Macovei, Georgi Pirinski, Zigmantas Balčytis és Caterina Chinnici.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Andrey Novakov, Petri Sarvamaa, Szanyi Tibor, Ivan Jakovčić és Rosa D'Amato.
Felszólal: Dimitris Avramopoulos.
A vita lezárásaként az eljárási szabályzat 128. cikkének (5) bekezdése alapján benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok:
— |
Petri Sarvamaa és Ingeborg Gräßle, a PPE képviselőcsoport nevében, és Bart Staes, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, az OLAF Felügyelő Bizottság 2014. évi éves jelentéséről (2015/2699(RSP)) (B8-0539/2015); |
— |
Marco Valli és Rolandas Paksas, az EFDD képviselőcsoport nevében, az OLAF Felügyelő Bizottság 2014. évi éves jelentéséről (2015/2699(RSP)) (B8-0540/2015); |
— |
Dennis de Jong, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo és Younous Omarjee, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, az OLAF Felügyelő Bizottság 2014. évi éves jelentéséről (2015/2699(RSP)) (B8-0541/2015); |
— |
Inés Ayala Sender, az S&D képviselőcsoport nevében, az OLAF Felügyelő Bizottság 2014. évi éves jelentéséről (2015/2699(RSP)) (B8-0542/2015). |
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2015.6.10-i jegyzőkönyv, 8.7. pont.
14. A következő ülésnap napirendje
A következő napi ülés napirendjét megállapítják („Napirend” dokumentum, PE 559.456/OJME).
15. Az ülés berekesztése
Az ülést 21.15-kor berekesztik.
Klaus Welle
főtitkár
Dimitrios Papadimoulis
alelnök
2015. június 9-i
JELENLÉTI ÍV
Jelenlévők:
Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Borghezio, Borzan, Boștinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bușoi, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Valero, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lenaers, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pașcu, Patriciello, Paulsen, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Țurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka
Igazoltan távol lévők:
Borrelli, Crowley, Fountoulis, Gabriel, Hazekamp, Le Pen Jean-Marie, Mihaylova, Parker, Picierno
2015. június 9-i
I. MELLÉKLET
A SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE
Rövidítések és jelek magyarázata
+ |
elfogadva |
– |
elutasítva |
↓ |
tárgytalan |
V |
visszavonva |
NSz (…, …, …) |
név szerinti szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
ESz (…, …, …) |
elektronikus szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
rész. |
részenkénti szavazás |
kül. |
külön szavazás |
mód. |
módosítás |
MM |
megegyezéses módosítás |
MR |
megfelelő rész |
T |
törlő módosítás |
= |
azonos módosítások |
bek. |
bekezdés |
fr. bek. |
francia bekezdés |
preb. |
preambulumbekezdés |
ÁLL. IND. |
állásfoglalásra irányuló indítvány |
KÖZ. ÁLL. IND. |
közös állásfoglalásra irányuló indítvány |
TITK. |
titkos szavazás |
1. A közvetlen kifizetésekre a 2015-ös naptári évben alkalmazandó kiigazítási arány ***I
Jelentés: Czesław Adam Siekierski (A8-174/2015)
Tárgy |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
egyetlen szavazás |
NSz |
+ |
544, 78, 9 |
2. A nők és férfiak közötti egyenlőségre vonatkozó, 2015 utáni uniós stratégia
Jelentés: Maria Noichl (A8-163/2015)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
alternatív állásfoglalási indítvány |
1 |
PPE |
ESz |
– |
291, 358, 19 |
1. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
357, 284, 29 |
|||
2. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1/NSz |
+ |
498, 163, 19 |
|||
2/NSz |
+ |
460, 182, 33 |
|||
5. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
6. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
8. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül/ESz |
+ |
346, 337, 8 |
9. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
11. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
12. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
13. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
557, 94, 43 |
24. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
369, 281, 40 |
25. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
26. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
28. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
31. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
373, 292, 25 |
|||
3/NSz |
+ |
357, 285, 47 |
|||
35. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
40. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/NSz |
+ |
484, 175, 37 |
|||
41. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
44. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
45. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
52. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/NSz |
+ |
404, 250, 44 |
|||
4 |
+ |
|
|||
53. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
398, 270, 29 |
55. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
56. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
59. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/ESz |
– |
191, 456, 51 |
|||
60. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
381, 274, 39 |
61. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
64. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
65. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
67. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
– |
326, 354, 22 |
68. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
4/NSz |
+ |
420, 220, 59 |
|||
72. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
73. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül/ESz |
+ |
360, 263, 77 |
74. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
76. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
79. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
18. bev. hiv. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
30. bev. hiv. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
G. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
L. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
N. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
O. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
P. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
359, 318, 21 |
|||
S. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
T. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
U. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
V. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
szavazás: FEMM Bizottság állásfoglalásra irányuló indítványa (az egész szöveg) |
NSz |
+ |
341, 281, 81 |
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
ECR: 2., 13., 24., 31. (3. rész), 40. (3. rész), 52. (2. rész), 52. (3. rész), 53., 60., 67., 68. (2. rész), 68. (4. rész) bek.
Külön szavazásra irányuló kérelmek
PPE: G., N., T., V. preb., 6., 8., 24., 25., 31., 45., 53., 56., 60., 64., 65., 67., 72., 73., 74., 76. bek.
ECR: 18., 30. bev. hiv., N., U. preb., 41., 55., 56., 61., 64., 65. bek.
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
PPE:
L. preb.
1. rész |
: |
„mivel a nőket a tradicionális … béregyenlőtlenségben mutatkozik meg” |
2. rész |
: |
„továbbá mivel a nők … be kell vonni a férfiakat;” |
O. preb.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, az alábbi szövegrész kivételével: „és a szülői és apasági szabadság alacsony kihasználási aránya” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
P. preb.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, az alábbi szövegrészek kivételével: „és ez különösen magában foglalja … és a társadalmi kirekesztés” és „és egyes megszorító intézkedések” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
2. bek.
1. rész |
: |
„felhívja a Bizottságot, hogy emellett … felszámolását célzó intézkedéseket;” |
2. rész |
: |
„e célból sürgeti a Tanácsot, hogy … 2009. áprilisi elfogadása óta blokkol;” |
5. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, az alábbi szövegrészek kivételével: „és tartassák be”, „teljes körű gyakorlását”, „a magán- és az állami szférában egyaránt” és „elengedhetetlen” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
9. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, az alábbi szövegrészek kivételével: „valamennyi szakpolitikai területen … Ügynöksége munkájára alapozva”, „teljes körű gyakorlását” és „valamint, ahol lehetséges, ezeknek … elemzést lehessen végezni” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
11. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, az alábbi szövegrész kivételével: „terjesszen elő jogi aktust” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
12. bek.
1. rész |
: |
„felhívja a Bizottságot, hogy … rendelkezéseinek megfelelő definícióját” |
2. rész |
: |
„kötelező erejű jogalkotási aktust tartalmazó” |
3. rész |
: |
„felhívja a Tanácsot, hogy … bűncselekmények közé tartozik;” |
26. bek.
1. rész |
: |
„felhívja a Bizottságot, hogy … különböző lehetőségeire;” |
2. rész |
: |
„ezzel összefüggésben sajnálatának … védelme érdekében;” |
28. bek.
1. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy a rugalmas … való jobb beruházással,” |
2. rész |
: |
„a férfiak részvételre való … megkülönböztetés csökkenéséhez;” |
35. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze az alábbi szövegrészek kivételével: „a nők gyakori alkalmazása … biztonsági jogállásának hiánya,” és „az adóügyi intézkedések és” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
41. bek.
1. rész |
: |
„felhívja a Bizottságot, hogy … az Európai Parlamentben,” |
2. rész |
: |
„és hangsúlyozza ennek kapcsán … részvételének növelésében;” |
3. rész |
: |
„felszólítja az összes uniós intézményt, … további munkához;” |
44. bek.
1. rész |
: |
„ismételten felhívja a figyelmet … évente jelentést e tárgyban;” |
2. rész |
: |
„bátorítja a tagállamokat, hogy … tartása mellett valósítható meg;” |
79. bek.
1. rész |
: |
„hangsúlyozza a Bizottság és … Esélyegyenlőségi Bizottságnak” |
2. rész |
: |
„a stratégiában megállapított célok … a tagállamok szempontjaira;” |
ECR:
31. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze az alábbi szövegrészek kivételével: „– mivel a családok szerkezete és meghatározása folyamatosan változik –” és „és az LGBT szülők” |
2. rész |
: |
„– mivel a családok szerkezete és meghatározása folyamatosan változik –” |
3. rész |
: |
„és az LGBT szülők” |
40. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze az alábbi szövegrészek kivételével: „rámutat, hogy a nők igazgatótanácsokban … egyensúly megteremtésétől” és „és támogassa a Tanácsot a … irányuló tárgyalások során;” |
2. rész |
: |
„rámutat, hogy a nők igazgatótanácsokban … egyensúly megteremtésétől” |
3. rész |
: |
„és támogassa a Tanácsot a … irányuló tárgyalások során;” |
72. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze az alábbi szövegrész kivételével: „a biztonságos abortuszhoz való hozzáférés tekintetében” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
76. bek.
1. rész |
: |
„felhívja a Bizottságot, hogy … figyelembe a nemi dimenziót;” |
2. rész |
: |
„hasonlóképpen kéri a … hozzájárulásuk elemzése érdekében;” |
PPE, ECR:
S. preb.
1. rész |
: |
„mivel a sztereotip nemi szerepek … hatnak az egészségre,” |
2. rész |
: |
„és a szexuális és reproduktív … szabad korlátozni;” |
3. rész |
: |
„mivel a saját testünk ellenőrzéséhez … egyenlőség alapvető előfeltétele;” |
1. bek.
1. rész |
: |
„felhívja a Bizottságot, hogy … megerősítése érdekében” |
2. rész |
: |
„ideértve a fogyatékal élő nőket… és az LMBTI személyeket;” |
52. bek.
1. rész |
: |
„felhívja a Bizottságot, … a tagállamokat” |
2. rész |
: |
„a szexuális és reproduktív egészség … kínált szolgáltatások biztosításában” az alábbi szövegrészek kivételével: „abortusz” és „biztonságos és legális abortusz és fogamzásgátlók” |
3. rész |
: |
„abortusz” |
4. rész |
: |
„biztonságos és legális abortusz és fogamzásgátlók” |
68. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze az alábbi szövegrész kivételével: „különösen a szexuális … önkéntes hozzáférés” |
2. rész |
: |
„különösen a szexuális és reproduktív egészséghez és az azzal összefüggő jogokhoz” |
3. rész |
: |
„alapvető emberi jog, és hangsúlyozza a családtervezési szolgáltatásokhoz való önkéntes hozzáférés” |
4. rész |
: |
„– beleértve a biztonságos és jogszerű abortuszt is –” |
S&D, PPE:
59. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze az alábbi szövegrész kivételével: „és a megkülönböztetés felszámolására a termékenységi kezeléshez” és „és a minden gyermeket megillető jogra, hogy megismerhesse szüleit;” |
2. rész |
: |
„és a megkülönböztetés felszámolására a termékenységi kezeléshez” |
3. rész |
: |
„és a minden gyermeket megillető jogra, hogy megismerhesse szüleit;” |
3. Szellemitulajdon-jogok a harmadik országokban
Jelentés: Alessia Maria Mosca (A8-161/2015)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
5. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
13. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
17. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
18. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
22. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
23. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
26. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
37. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
40. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
42. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
50. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
I. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
521, 164, 17 |
Külön szavazásra irányuló kérelmek
EFDD: 5., 18., 23., 37., 42., 50. bek.
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
EFDD:
13. bek.
1. rész |
: |
„úgy gondolja, hogy a TRIPS-megállapodást … a dohai nyilatkozatot is” |
2. rész |
: |
„hangsúlyozva ugyanakkor, hogy … nagyobb jelentőséget nyer;” |
17. bek.
1. rész |
: |
„üdvözli a jogosultak és az … erővel történő visszaszorítása;” |
2. rész |
: |
„felhívja a Bizottságot és … legmegfelelőbb módjáról;” |
22. bek.
1. rész |
: |
„felhívja a Bizottságot, hogy járuljon … megteremtése kölcsönös érdek” |
2. rész |
: |
„megjegyzi, hogy körültekintően … országok konkrét körülményeit;” |
26. bek.
1. rész |
: |
A szövek egésze az alábbi szövegrész kivételével: „hogy bár az uniós gyógyszeripari … valamint figyelembe véve,” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
40. bek.
1. rész |
: |
„úgy véli, hogy a kétoldalú … kereteknek való megfelelést” |
2. rész |
: |
„üdvözli a Bizottság eddigi … belefoglalása tekintetében;” |
I. preb.
1. rész |
: |
„mivel a szellemitulajdon-jogok … megsértése ellen;” |
2. rész |
: |
„mivel a hamisított és kalózáruk … különleges figyelmet igényel” |
4. Szellemitulajdon-jogok: uniós cselekvési terv
Jelentés: Pavel Svoboda (A8-169/2015)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
17. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
22. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
31. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
57. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
529, 143, 28 |
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
Verts/ALE:
17. bek.
1. rész |
: |
„hangsúlyozza az ágazati … kapcsolatos információkat,” |
2. rész |
: |
„felhívja az ágazat szereplőit, … alapuló letiltására;” |
22. bek.
1. rész |
: |
„felhívja a figyelmet arra, … akár önszabályozás segítségével;” |
2. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy a Bizottságnak … intézkedésekre lehet szükség;” |
31. bek.
1. rész |
: |
„megjegyzi, hogy a szellemi … újra hozzáférhetővé tehető;” |
2. rész |
: |
„felhívja tehát az ágazat szereplőit, hogy … hatékonyabbá tenni;” |
57. bek.
1. rész |
: |
„megismétli a szellemitulajdon-jogi …tiszteletben tartásával;” |
2. rész |
: |
„úgy véli, hogy sürgősen … további innovációhoz fog vezetni;” |
2015. június 9-i
II. MELLÉKLET
A NÉV SZERINTI SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE
1. A8-174/2015 – Czesław Adam Siekierski – Egyetlen szavazás
Mellette 544
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Belder, Czarnecki, van Dalen, Demesmaeker, Dzhambazki, Fotyga, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Jurek, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Loones, Ożóg, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maštálka, Matias, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : Balczó, Kovács, López Aguilar, Morvai, Sonneborn, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Erdős, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schwab, Sernagiotto, Sógor, Šojdrová, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zver, Zwiefka
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Häusling, Hudghton, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 78
ECR : : Campbell Bannerman, Dalton, Duncan, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Henkel, Kamall, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Lucke, McIntyre, Marias, Starbatty, Swinburne, Tannock
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Zarianopoulos, Żółtek
Tartózkodás 9
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
GUE/NGL : : Björk
NI : : Bizzotto, Buonanno, Fontana, Korwin-Mikke, Salvini
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Anna Maria Corazza Bildt, Elisabeth Köstinger, Fulvio Martusciello, Aldo Patriciello, Paul Rübig, Claude Turmes
Ellene : Angel Dzhambazki, Sajjad Karim, Geoffrey Van Orden
Tartózkodás : Jean-Luc Mélenchon
2. A8-163/2015 – Maria Noichl – 2/1. bekezdés
Mellette 498
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Fitto, Halla-aho, Henkel, Loones, Piecha, Ruohonen-Lerner, Stevens, Tošenovský, Van Bossuyt, Zahradil
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Buda, Bușoi, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Mănescu, Marinescu, Matera, Mato, Metsola, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pietikäinen, Pitera, Plura, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Saïfi, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Siekierski, Spyraki, Štefanec, Stolojan, Šuica, Šulin, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdrojewski, Zver, Zwiefka
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Ellene 163
ALDE : : Cavada, Goulard, Griesbeck, Rochefort
ECR : : Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, Paksas, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Żółtek
PPE : : Balz, Brok, Buzek, Cesa, Comi, Deß, Ferber, Gardini, Gieseke, Gräßle, Hohlmeier, Kelam, La Via, Liese, Mann, Melo, Mikolášik, Monteiro de Aguiar, Mussolini, Niebler, Petir, Pieper, Plenković, Pogliese, Reul, Salini, Saudargas, Schwab, Sernagiotto, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štětina, Svoboda, Tajani, Verheyen, Záborská, Zdechovský, Zeller
S&D : : Balčytis, Mamikins, Morgano, Zoffoli
Tartózkodás 19
ALDE : : Arthuis, Calvet Chambon, Riquet, Takkula
EFDD : : Aker, O'Flynn, Reid
NI : : Balczó, Kovács, Morvai, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Malinov, Stier, Thun und Hohenstein
S&D : : Costa, Kaufmann
Verts/ALE : : Bové, Buchner
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Ian Duncan, Nathalie Griesbeck, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Elisabeth Köstinger, Kostadinka Kuneva
Ellene : Krišjānis Kariņš, Norbert Lins, Bolesław G. Piecha
3. A8-163/2015 – Maria Noichl – 2/2. bekezdés
Mellette 460
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Takkula, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Halla-aho, Henkel, Loones, Ruohonen-Lerner, Stevens, Van Bossuyt
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Lundgren, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ferreira João, Flanagan, Forenza, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Belet, Bendtsen, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, Casa, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Coelho, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Fernandes, Fisas Ayxelà, Gambús, Gardini, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Herranz García, Hetman, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kyrtsos, Lamassoure, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McAllister, McGuinness, Macovei, Matera, Mato, Metsola, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pietikäinen, Plura, Pogliese, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Rolin, Rosati, Ruas, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sernagiotto, Spyraki, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Tőkés, Vandenkendelaere, Virkkunen, Vozemberg, Wałęsa, Wenta, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdrojewski
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 182
ALDE : : Tørnæs
ECR : : Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, Paksas, Seymour, Woolfe
NI : : Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Żółtek
PPE : : Balz, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Clune, Collin-Langen, Deli, Deß, Deutsch, Erdős, Ferber, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hohlmeier, Hölvényi, Karas, Kelam, Koch, Köstinger, Langen, Liese, Lins, Maletić, Mănescu, Mann, Marinescu, Mikolášik, Mussolini, Nagy, Niebler, Petir, Plenković, Reul, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Svoboda, Țurcanu, Ungureanu, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Weber Manfred, Záborská, Zdechovský, Zver, Zwiefka
S&D : : Morgano, Zoffoli
Tartózkodás 33
ALDE : : Arthuis, Lambsdorff
ECR : : Marias, Žitňanská
EFDD : : Arnott, O'Flynn, Reid
NI : : Annemans, Balczó, Kovács, Morvai, Papadakis Konstantinos, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Becker, Csáky, Jahr, Kuhn, Kukan, Landsbergis, Łukacijewska, Malinov, Pieper, Pitera, Ribeiro, Šuica, Šulin, Thun und Hohenstein, Tomc, Urutchev, Vaidere, Wieland, Zeller
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Ian Duncan, Kostadinka Kuneva, Annie Schreijer-Pierik
Ellene : Heinz K. Becker, Krišjānis Kariņš, Massimiliano Salini
4. A8-163/2015 – Maria Noichl – 13. bekezdés
Mellette 557
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Fitto, Ford, Halla-aho, Loones, Marias, Ruohonen-Lerner, Stevens, Tošenovský, Van Bossuyt, Zahradil, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : Bizzotto, Borghezio, Epitideios, López Aguilar, Morvai, Salvini, Sonneborn, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, Casa, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Mănescu, Mann, Marinescu, Matera, Mato, Metsola, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Sógor, Sommer, Spyraki, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 94
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Duncan, Dzhambazki, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Wiśniewska, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Batten, Bours, Coburn, Gill Nathan, James, Mach, Woolfe
NI : : Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski
PPE : : Grzyb, Maletić, Mikolášik, Petir, Saudargas, Siekierski, Šojdrová, Štefanec, Stier, Šuica, Záborská
S&D : : Morgano
Tartózkodás 43
ALDE : : Arthuis, Takkula
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Carver, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg
NI : : Annemans, Balczó, Buonanno, Fontana, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Marusik, Mayer, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Landsbergis, Malinov, Melo, Nagy, Thun und Hohenstein
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Andrej Plenković
5. A8-163/2015 – Maria Noichl – 24. bekezdés
Mellette 369
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ford
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar
PPE : : Belet, Bendtsen, Cadec, Cirio, Clune, Corazza Bildt, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, Florenz, González Pons, de Grandes Pascual, Herranz García, Hökmark, Hübner, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Kelly, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McGuinness, Macovei, Mato, Metsola, Millán Mon, Mussolini, Pabriks, Pietikäinen, Rolin, Sarvamaa, Vandenkendelaere, Virkkunen
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 281
ALDE : : Griesbeck, Lambsdorff, Müller, Riquet, Rochefort
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Duncan, Dzhambazki, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Henkel, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Wiśniewska, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Bergeron, Bours, Coburn, Gill Nathan, Helmer, James, Mach, Nuttall, Paksas, Woolfe
NI : : Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Danjean, Dantin, Dati, Deli, Deß, Deutsch, Dorfmann, Erdős, Ferber, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Jahr, Jazłowiecka, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Matera, Melo, Mikolášik, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Costa, Morgano, Toia, Zoffoli
Tartózkodás 40
ALDE : : Arthuis, Deprez, Takkula
ECR : : Demesmaeker, Dohrmann, Fitto, Halla-aho, Karlsson, Loones, Ruohonen-Lerner, Stevens, Tošenovský, Van Bossuyt, Vistisen, Zahradil
EFDD : : Atkinson, Carver, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Csáky, Delahaye, Pospíšil, Spyraki, Thun und Hohenstein, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Mamikins
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Tartózkodás : Manolis Kefalogiannis, Georgios Kyrtsos
6. A8-163/2015 – Maria Noichl – 31/3. bekezdés
Mellette 357
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, De Backer, Deprez, de Sarnez, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Ford, Loones, Stevens, Tošenovský, Van Bossuyt, Zahradil
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar
PPE : : Belet, Bendtsen, van de Camp, Casa, Clune, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Díaz de Mera García Consuegra, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, Florenz, González Pons, de Grandes Pascual, Herranz García, Hökmark, Jiménez-Becerril Barrio, Kalniete, Kelly, de Lange, McGuinness, Metsola, van Nistelrooij, Pabriks, Pietikäinen, Sarvamaa, Schreijer-Pierik, Vandenkendelaere, Virkkunen
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Valero, Vana
Ellene 285
ALDE : : Riquet, Rochefort, Takkula
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Batten, Bergeron, Bours, Coburn, Finch, Gill Nathan, Helmer, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, Paksas, Woolfe
GUE/NGL : : Ransdorf
NI : : Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Collin-Langen, Comi, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Deli, Deß, Deutsch, Dorfmann, Engel, Erdős, Ferber, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Jahr, Jazłowiecka, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Matera, Melo, Mikolášik, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Blinkevičiūtė, Costa, Mamikins, Morgano, Zoffoli
Verts/ALE : : Ždanoka
Tartózkodás 47
ALDE : : Arthuis, Cavada, Charanzová, Dlabajová, Ježek, Marinho e Pinto, Mazuronis
ECR : : Halla-aho, Nicholson, Ruohonen-Lerner
EFDD : : Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Carver, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Hookem, Lundgren, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg
GUE/NGL : : Chrysogonos, Konečná, Maštálka, Sakorafa
PPE : : Delahaye, Hübner, Iturgaiz, Kariņš, Kozłowska-Rajewicz, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Macovei, Millán Mon, Pospíšil, Thun und Hohenstein, Wenta, Winkler Iuliu
S&D : : Gierek, Toia
Verts/ALE : : Bové, Buchner, Tarand
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Ian Duncan, Kostadinka Kuneva, Claude Turmes
Ellene : Krišjānis Kariņš, Bronis Ropė
Tartózkodás : Esther Herranz García, Cătălin Sorin Ivan
7. A8-163/2015 – Maria Noichl – 40/3. bekezdés
Mellette 484
ALDE : : Ali, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, de Sarnez, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Rochefort, Schaake, Takkula, Toom, Vajgl, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Fitto, Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Boylan, Carthy, Couso Permuy, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Kouloglou, Le Hyaric, López Bermejo, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Ní Riada, Omarjee, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Zimmer
NI : : López Aguilar, Morvai, Sonneborn
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Fernandes, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, Łukacijewska, McGuinness, Macovei, Maletić, Mănescu, Mann, Marinescu, Matera, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Paunova, Peterle, Petir, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schlein, Schuster, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Ellene 175
ALDE : : van Baalen, Charanzová, Dlabajová, Federley, Ježek, Lambsdorff, van Nieuwenhuizen, Paulsen, Riquet, Telička, Theurer, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Väyrynen, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Ferreira João, de Jong, Mineur, Ransdorf, Sylikiotis, Zuber
NI : : Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, van de Camp, Corazza Bildt, Hökmark, Iturgaiz, Karas, Kariņš, Kukan, Mato, Metsola, Mikolášik, van Nistelrooij, Pabriks, Pospíšil, Saudargas, Schreijer-Pierik, Štefanec, Svoboda, Záborská, Zdechovský
S&D : : Christensen, Kofod, Schaldemose
Verts/ALE : : Buchner
Tartózkodás 37
ALDE : : Arthuis, De Backer, Deprez, Faria, Mazuronis
EFDD : : Paksas
GUE/NGL : : Björk, Chrysogonos, De Masi, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kuneva, Lösing, Maštálka, Papadimoulis, Sakorafa, Vergiat
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Kovács, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Estaràs Ferragut, Ferber, Fisas Ayxelà, Malinov, Melo, Pieper, Thun und Hohenstein, Winkler Iuliu, Zdrojewski
S&D : : Mizzi, Sehnalová, Zala
Verts/ALE : : Ždanoka
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Othmar Karas
Ellene : Bendt Bendtsen, Esther de Lange
8. A8-163/2015 – Maria Noichl – 52. bekezdés
Mellette 404
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Ford, Foster, Girling, Halla-aho, Henkel, Karlsson, Loones, Marias, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tošenovský, Van Bossuyt, Vistisen, Zahradil, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Björk, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar, Papadakis Konstantinos, Salvini, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Belet, Bendtsen, Cadec, van de Camp, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Engel, Gambús, Grossetête, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Joulaud, Juvin, Kalniete, Kariņš, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Lamassoure, de Lange, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Marinescu, Morano, Morin-Chartier, Muselier, van Nistelrooij, Pabriks, Paunova, Pietikäinen, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Saïfi, Sander, Sarvamaa, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Stolojan, Szejnfeld, Vandenkendelaere, Virkkunen, Winkler Iuliu
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Bové, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 250
ECR : : Belder, Czarnecki, van Dalen, Dzhambazki, Fitto, Fotyga, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lucke, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Tannock, Tomaševski, Trebesius, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aiuto, Arnott, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Etheridge, Gill Nathan, Hookem, Iwaszkiewicz, Mach, Nuttall, Paksas, Seymour, Woolfe
NI : : Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Landsbergis, Langen, La Via, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Tajani, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Dalli, Mizzi, Morgano, Sant, Zoffoli
Verts/ALE : : Buchner
Tartózkodás 44
ALDE : : Arthuis, Harkin, Takkula
ECR : : Ashworth, Campbell Bannerman, Deva, Fox, Kamall, Lewer, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Tomašić, Van Orden
EFDD : : Aker, Atkinson, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Finch, Helmer, James, Lundgren, Moi, O'Flynn, Reid, Winberg
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, de Jong, Mineur, Ní Riada
NI : : Bizzotto, Borghezio
PPE : : Bogovič, Kyrtsos, Niedermayer, Spyraki, Thun und Hohenstein, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Danti, Mamikins
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Barbara Matera, Emil Radev
Tartózkodás : Manolis Kefalogiannis
9. A8-163/2015 – Maria Noichl – 53. bekezdés
Mellette 398
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Guoga, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Girling, Halla-aho, Loones, Marias, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tošenovský, Van Bossuyt, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar, Sonneborn
PPE : : Alliot-Marie, Belet, Bendtsen, Cadec, van de Camp, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Engel, Gambús, Grossetête, Hökmark, Hübner, Joulaud, Juvin, Kalniete, Kariņš, Kozłowska-Rajewicz, Lamassoure, de Lange, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Matera, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, van Nistelrooij, Pabriks, Pietikäinen, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Rolin, Saïfi, Sander, Sarvamaa, Schreijer-Pierik, Szejnfeld, Vandenkendelaere, Virkkunen
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 270
ALDE : : Deprez, Griesbeck
ECR : : Belder, Czarnecki, van Dalen, Dohrmann, Fitto, Fotyga, Fox, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lucke, McClarkin, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Landsbergis, Langen, La Via, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Tajani, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Dalli, Mizzi, Morgano
Verts/ALE : : Buchner
Tartózkodás 29
ALDE : : Arthuis, Harkin, Takkula
ECR : : Ashworth, Campbell Bannerman, Dalton, Deva, Kamall, Lewer, McIntyre, Nicholson, Van Orden
EFDD : : Moi, O'Flynn
GUE/NGL : : de Jong, Mineur
NI : : Bizzotto, Borghezio, Papadakis Konstantinos, Salvini, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Kyrtsos, Spyraki, Thun und Hohenstein, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Balčytis, Costa
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Nathalie Griesbeck, Brice Hortefeux, Jan Zahradil
Tartózkodás : Manolis Kefalogiannis
10. A8-163/2015 – Maria Noichl – 60. bekezdés
Mellette 381
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Guoga, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Halla-aho, Marias, Ruohonen-Lerner, Tošenovský, Zahradil
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : Annemans, Epitideios, López Aguilar, Papadakis Konstantinos, Synadinos, Zarianopoulos
PPE : : Belet, Cadec, van de Camp, Casa, Coelho, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fisas Ayxelà, Hökmark, Hübner, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kyrtsos, de Lange, Lavrilleux, Lenaers, Marinescu, Matera, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, van Nistelrooij, Pabriks, Pietikäinen, Pospíšil, Rolin, Sarvamaa, Schreijer-Pierik, Spyraki, Vandenkendelaere, Virkkunen, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Valero, Vana
Ellene 274
ALDE : : Arthuis, Cavada, Griesbeck, Harkin, Lambsdorff, Müller, Riquet, Rochefort
ECR : : Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Wiśniewska, Wojciechowski, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Deli, Deß, Deutsch, Dorfmann, Erdős, Ferber, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Jahr, Jazłowiecka, Joulaud, Kalinowski, Karas, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Langen, La Via, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Morgano, Zoffoli
Verts/ALE : : Ždanoka
Tartózkodás 39
ALDE : : Takkula
ECR : : Ashworth, Demesmaeker, Dohrmann, Dzhambazki, Loones, Nicholson, Stevens, Sulík, Van Bossuyt, Zīle
EFDD : : Aiuto
GUE/NGL : : de Jong, Mineur
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Kovács, Morvai, Salvini, Voigt
PPE : : Ayuso, Bendtsen, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, González Pons, Herranz García, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, Mato, Thun und Hohenstein, Winkler Iuliu, Zalba Bidegain
S&D : : Blinkevičiūtė, Mamikins
11. A8-163/2015 – Maria Noichl – 67. bekezdés
Mellette 326
ALDE : : Ali, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, De Backer, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Gerbrandy, Goerens, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Rochefort, Schaake, Telička, Toom, Tørnæs, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : Balczó, Kovács, López Aguilar, Morvai, Sonneborn
PPE : : Belet, Bușoi, Hübner, Kozłowska-Rajewicz, Marinescu, Pietikäinen, Szejnfeld, Vandenkendelaere, Virkkunen
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, De Castro, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Ellene 354
ALDE : : van Baalen, Charanzová, Deprez, Federley, Lambsdorff, Marinho e Pinto, van Nieuwenhuizen, Paulsen, Theurer, Torvalds, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : de Jong, Mineur
NI : : Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Ferber, Fernandes, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Tajani, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Balčytis, Morgano, Zoffoli
Verts/ALE : : Ždanoka
Tartózkodás 22
ALDE : : Arthuis, Cavada, Goulard, Ries, Riquet, Takkula
ECR : : Demesmaeker, Loones, Marias, Stevens, Van Bossuyt
PPE : : Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, Kyrtsos, Pospíšil, Spyraki, Thun und Hohenstein, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Costa, Danti, De Monte
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Jérôme Lavrilleux, Bronis Ropė
Tartózkodás : Manolis Kefalogiannis
12. A8-163/2015 – Maria Noichl – 68. bekezdés
Mellette 420
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Girling, Halla-aho, Henkel, Loones, Ruohonen-Lerner, Stevens, Swinburne, Tošenovský, Van Bossuyt, Vistisen, Zahradil, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Björk, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : Epitideios, López Aguilar, Papadakis Konstantinos, Salvini, Synadinos, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Bach, Belet, Bogovič, Bușoi, Cadec, van de Camp, Caspary, Christoforou, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Engel, Gahler, Grossetête, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Jahr, Joulaud, Juvin, Kalniete, Kariņš, Kozłowska-Rajewicz, Lamassoure, de Lange, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Marinescu, Matera, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Nagy, van Nistelrooij, Novakov, Pabriks, Paunova, Pietikäinen, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rolin, Rosati, Saïfi, Sander, Sarvamaa, Schreijer-Pierik, Stolojan, Szejnfeld, Tomc, Vandenkendelaere, Virkkunen, Vozemberg, Wieland, Winkler Iuliu
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 220
ALDE : : Harkin, Müller
ECR : : Belder, Czarnecki, van Dalen, Fitto, Fotyga, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Aiuto, Arnott, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Gill Nathan, Hookem, Iwaszkiewicz, Mach, Nuttall, Paksas, Woolfe
NI : : Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Ayuso, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Brok, Buda, Buzek, Casa, del Castillo Vera, Cesa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Iturgaiz, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Karas, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kukan, Langen, La Via, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Muselier, Niebler, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Ribeiro, Ruas, Rübig, Salini, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Šuica, Svoboda, Tajani, Tőkés, Țurcanu, Ungureanu, Valcárcel Siso, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Hermann, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zwiefka
S&D : : Dalli, Mizzi, Morgano, Sant, Zoffoli
Verts/ALE : : Buchner
Tartózkodás 59
ALDE : : Arthuis, Takkula
ECR : : Ashworth, Campbell Bannerman, Deva, Fox, McIntyre, Marias, Nicholson, Sulík, Van Orden
EFDD : : Agnew, Aker, Atkinson, Bours, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Finch, Helmer, James, Lundgren, Moi, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, de Jong, Mineur, Ní Riada
NI : : Bizzotto, Borghezio
PPE : : Kovatchev, Kudrycka, Kuhn, Kyrtsos, Landsbergis, McAllister, Macovei, Mănescu, Niedermayer, Schöpflin, Spyraki, Šulin, Theocharous, Thun und Hohenstein, Urutchev, Vaidere, Vălean, Wenta, Zagorakis, Zver
S&D : : Costa, Danti, Frunzulică, Mamikins, Toia
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Marek Plura
13. A8-163/2015 – Maria Noichl – A FEMM bizottság állásfoglalásra irányuló indítványa
Mellette 341
ALDE : : Ali, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, De Backer, de Sarnez, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Guoga, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Schaake, Telička, Toom, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Björk, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar, Sonneborn
PPE : : Arimont, Belet, Cadec, Corazza Bildt, Hökmark, Hübner, Kalniete, Kariņš, Lavrilleux, Morin-Chartier, Pabriks, Pietikäinen, Pospíšil, Rolin, Sarvamaa, Szejnfeld, Vandenkendelaere, Virkkunen, Winkler Iuliu
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Valero, Vana
Ellene 281
ALDE : : van Baalen, Lambsdorff, van Nieuwenhuizen, Takkula, Tørnæs
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Ransdorf
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, van de Camp, Casa, Caspary, Cesa, Cicu, Cirio, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Deli, Deß, Deutsch, Dorfmann, Erdős, Ferber, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Juvin, Kalinowski, Karas, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, McAllister, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Morano, Muselier, Mussolini, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Plenković, Plura, Pogliese, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Reul, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Tajani, Theocharous, Tőkés, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zdechovský, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Morgano, Zoffoli
Verts/ALE : : Bové, Buchner
Tartózkodás 81
ALDE : : Arthuis, Cavada, Charanzová, Deprez, Dlabajová, Goulard, Griesbeck, Harkin, Ježek, Mazuronis, Müller, Riquet, Rochefort, Theurer
ECR : : Demesmaeker, Loones, Stevens, Van Bossuyt
EFDD : : Aiuto
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, de Jong, Maštálka, Mineur, Ní Riada
PPE : : Bach, Buzek, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Delahaye, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fisas Ayxelà, Gambús, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Herranz García, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kelly, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, de Lange, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McGuinness, Macovei, Marinescu, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Mureșan, Nagy, Niedermayer, Novakov, Paunova, Pitera, Ponga, Preda, Rangel, Ribeiro, Rosati, Saïfi, Schulze, Spyraki, Thun und Hohenstein, Tomc, Vozemberg, Wenta, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdrojewski
S&D : : Giuffrida
Verts/ALE : : Ždanoka
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Jean-Marie Cavada, Claude Turmes, Kathleen Van Brempt
Ellene : Fulvio Martusciello, Aldo Patriciello
Tartózkodás : Alain Cadec, Georgios Kyrtsos, Bronis Ropė
14. A8-161/2015 – Alessia Maria Mosca – Állásfoglalás
Mellette 521
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Takkula, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron, Paksas
NI : : Annemans, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Kappel, Mayer, Obermayr, Salvini, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Ellene 164
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Senra Rodríguez, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zuber
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Zarianopoulos, Żółtek
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 17
ALDE : : Uspaskich
ECR : : Fotyga
GUE/NGL : : Ernst, Händel, Maštálka, Michels, Omarjee, Ransdorf, Scholz, Spinelli, Zimmer
NI : : Balczó, Epitideios, Kovács, Morvai, Synadinos
S&D : : Kammerevert
15. A8-169/2015 – Pavel Svoboda – Állásfoglalás
Mellette 529
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Takkula, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron, Paksas
GUE/NGL : : Konečná, Maštálka, Omarjee, Ransdorf, Vergiat
NI : : Annemans, Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Fontana, Kappel, Kovács, López Aguilar, Mayer, Obermayr, Salvini, Sonneborn, Synadinos, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Pogliese, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Lunacek, Šoltes
Ellene 143
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Björk, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Lösing, Matias, Michels, Mineur, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Torres Martínez, Urbán Crespo
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Zarianopoulos, Żółtek
S&D : : Kammerevert
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 28
ECR : : Czarnecki, Fotyga
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, Ferreira João, Forenza, Hadjigeorgiou, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Maltese, Mélenchon, Ní Riada, Papadimoulis, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Vallina, Zimmer, Zuber
NI : : Morvai
PPE : : Sernagiotto
Verts/ALE : : Tarand
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Ulrike Lunacek
7.7.2016 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
C 247/62 |
2015. június 10-i
2015. JÚNIUS 10-I ÜLÉS JEGYZŐKÖNYVE
(2016/C 247/03)
Tartalom
1. |
Az ülés megnyitása | 67 |
2. |
Felhatalmazáson alapuló jogi aktusok (az eljárási szabályzat 105. cikkének (6) bekezdése) | 67 |
3. |
Végrehajtási intézkedések (az eljárási szabályzat 106. cikke) | 67 |
4. |
Előirányzatok átcsoportosítása | 67 |
5. |
Dokumentumok benyújtása | 68 |
6. |
A magyarországi helyzet (benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok) | 68 |
7. |
A napirend módosítása | 69 |
8. |
Szavazások órája | 69 |
8.1. |
A Kiotói Jegyzőkönyv dohai módosításának megkötése *** (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás) | 69 |
8.2. |
Az EU és Izland közötti megállapodás Izlandnak a Kiotói Jegyzőkönyv második kötelezettségvállalási időszakában való részvételéről *** (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás) | 70 |
8.3. |
Horvátország csatlakozása az Európai Unió tagállamai közötti kölcsönös bűnügyi jogsegélyről szóló egyezményhez * (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás) | 70 |
8.4. |
Horvátország csatlakozása az Európai Közösségek tisztviselőit és az Európai Unió tagállamainak tisztviselőit érintő korrupció elleni küzdelemről szóló egyezményhez * (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás) | 70 |
8.5. |
Az EU és Oroszország közötti kapcsolatok helyzete (szavazás) | 71 |
8.6. |
Az európai energiabiztonsági stratégia (szavazás) | 71 |
8.7. |
Az OLAF felügyelő bizottságának 2014. évi éves jelentése (szavazás) | 71 |
8.8. |
A magyarországi helyzet (szavazás) | 72 |
8.9. |
A Törökországról szóló, 2014. évi bizottsági eredményjelentés (szavazás) | 72 |
9. |
A szavazáshoz fűzött indokolások | 73 |
10. |
Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok | 73 |
11. |
Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása | 74 |
12. |
A bizottságok tagjai | 74 |
13. |
A Fekete-tenger medencéjének stratégiai katonai helyzete a Krím-félsziget Oroszország általi jogsértő annektálása után (vita) | 74 |
14. |
A burundi helyzet (vita) | 75 |
15. |
Eljárási indítvány | 75 |
16. |
A burundi helyzet (a vita folytatása) | 75 |
17. |
A FIFA-ban történt magas szintű korrupciós esetekkel kapcsolatban napvilágra került információk (vita) | 76 |
18. |
Sport és emberi jogok, többek között a bakui európai játékok kapcsán (vita) | 77 |
19. |
A következő ülésnap napirendje | 77 |
20. |
Az ülés berekesztése | 77 |
JELENLÉTI ÍV | 78 |
I. MELLÉKLET
A SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE | 80 |
1. |
A Kiotói Jegyzőkönyv dohai módosításának megkötése *** | 80 |
2. |
Az EU és Izland közötti megállapodás Izlandnak a Kiotói Jegyzőkönyv második kötelezettségvállalási időszakában való részvételéről *** | 80 |
3. |
Horvátország csatlakozása az Európai Unió tagállamai közötti kölcsönös bűnügyi jogsegélyről szóló egyezményhez * | 81 |
4. |
Horvátország csatlakozása az Európai Közösségek tisztviselőit és az Európai Unió tagállamainak tisztviselőit érintő korrupció elleni küzdelemről szóló egyezményhez * | 81 |
5. |
Az EU és Oroszország közötti kapcsolatok helyzete | 81 |
6. |
Az európai energiabiztonsági stratégia | 84 |
7. |
Az OLAF felügyelő bizottságának 2014. évi éves jelentése | 90 |
8. |
A magyarországi helyzet | 90 |
9. |
A Törökországról szóló, 2014. évi bizottsági eredményjelentés | 92 |
II. MELLÉKLET
A NÉV SZERINTI SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE | 94 |
1. |
A napirend módosítása | 94 |
2. |
A8-167/2015 – Elisabetta Gardini – Szavazás: egyetértés | 95 |
3. |
Az eljárási szabályzat 191. cikkének alkalmazása | 96 |
4. |
A8-166/2015 – Giovanni La Via – Szavazás: egyetértés | 98 |
5. |
A8-156/2015 – Birgit Sippel – Egyetlen szavazás | 99 |
6. |
A8-157/2015 – Filiz Hyusmenova – Egyetlen szavazás | 100 |
7. |
A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 2/1. bekezdés | 102 |
8. |
A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 3/1. bekezdés | 103 |
9. |
A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 5/3. bekezdés | 105 |
10. |
A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 7/2. bekezdés | 107 |
11. |
A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 12/1. bekezdés | 108 |
12. |
A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 12/2. bekezdés | 110 |
13. |
A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 12/3. bekezdés | 111 |
14. |
A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 12/4. bekezdés | 113 |
15. |
A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 21. bekezdés | 115 |
16. |
A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – Állásfoglalás | 116 |
17. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 7/2. bekezdés | 118 |
18. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 32. bekezdés | 120 |
19. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 34. bekezdés | 121 |
20. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 6. módosítás | 123 |
21. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 1. módosítás | 124 |
22. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 2. módosítás | 126 |
23. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 45/1. bekezdés | 128 |
24. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 45/2. bekezdés | 129 |
25. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 61. bekezdés | 131 |
26. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 77/2. bekezdés | 132 |
27. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 78. bekezdés | 134 |
28. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 3. módosítás | 136 |
29. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 124. bekezdés | 137 |
30. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 131. bekezdés | 139 |
31. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – Z. preambulumbekezdés | 140 |
32. |
A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – Állásfoglalás | 142 |
33. |
RC-B8-539/2015 – Állásfoglalás | 144 |
34. |
B8-455/2015 – 24. módosítás | 145 |
35. |
B8-455/2015 – 16. módosítás | 147 |
36. |
B8-455/2015 – 35. módosítás | 149 |
37. |
B8-455/2015 – 22. módosítás | 150 |
38. |
B8-455/2015 – 23. módosítás | 152 |
39. |
B8-455/2015 – 27. módosítás | 153 |
40. |
B8-455/2015 – 2. módosítás | 155 |
41. |
B8-455/2015 – Állásfoglalás | 157 |
2015. június 10-i ülés jegyzőkönyve
ELNÖKÖL: Antonio TAJANI
alelnök
1. Az ülés megnyitása
Az ülést 08.00-kor nyitják meg.
2. Felhatalmazáson alapuló jogi aktusok (az eljárási szabályzat 105. cikkének (6) bekezdése)
Az alábbi felhatalmazáson alapuló jogi aktusra irányuló tervezeteket terjesztették a Parlament elé:
— |
A Bizottság felhatalmazáson alapuló rendelete a 639/2014/EU felhatalmazáson alapuló rendeletnek az állatok után az 1307/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet alapján járó termeléstől függő támogatás azonosítási és nyilvántartási követelményeivel kapcsolatos jogosultsági feltételek tekintetében történő módosításáról C(2015)03462 – 2015/2726(DEA) Kifogás benyújtásának határideje: 2 hónap, a beérkezés itt megjelölt időpontjától számítva: 2015. május 28. utalva illetékes: AGRI |
— |
A Bizottság felhatalmazáson alapuló rendelete az 575/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendeletnek a 440. cikkel összhangban az intézmények anticiklikustőkepuffer-követelménynek való megfelelésével kapcsolatos információk nyilvánosságra hozatalára vonatkozó szabályozástechnikai standardok tekintetében történő kiegészítéséről C(2015)03468 – 2015/2724(DEA) Kifogás benyújtásának határideje: 1 hónap, a beérkezés itt megjelölt időpontjától számítva: 2015. május 28. utalva illetékes: ECON |
— |
A Bizottság felhatalmazáson alapuló rendelete a 807/2014/EU felhatalmazáson alapuló rendeletnek a 2007–2013-as vidékfejlesztési programokra vonatkozó átmeneti rendelkezések tekintetében történő módosításáról C(2015)03706 – 2015/2739(DEA) Kifogás benyújtásának határideje: 2 hónap, a beérkezés itt megjelölt időpontjától számítva: 2015. június 4. utalva illetékes: AGRI |
3. Végrehajtási intézkedések (az eljárási szabályzat 106. cikke)
Az ellenőrzéssel történő szabályozási eljárás keretében az alábbi végrehajtási intézkedések tervezetét továbbították a Parlamentnek:
— |
A Bizottság rendelete az 1333/2008/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet II. mellékletének a riboflavinok (E 101) és a karotinok (E 160a) szárított burgonyagranulátumban és -pehelyben való használata tekintetében történő módosításáról (D038820/02 – 2015/2727(RPS) – határidő: 2015. július 30.) utalva illetékes: ENVI |
— |
A Bizottság rendelete az 1333/2008/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet III. mellékletének a szilícium-dioxid (E 551) rozmaringkivonatokban (E 392) történő felhasználása tekintetében történő módosításáról (D038822/02 – 2015/2721(RPS) – határidő: 2015. július 27.) utalva illetékes: ENVI |
4. Előirányzatok átcsoportosítása
A költségvetési rendelet 25. cikkének megfelelően a Költségvetési Bizottság úgy határozott, hogy jóváhagyja a Számvevőszék által a V/AB-03/T/15. sz. előirányzat-átcsoportosításra vonatkozóan benyújtott projektet.
A költségvetési rendelet 25. cikkének megfelelően a Költségvetési Bizottság úgy határozott, hogy jóváhagyja a Számvevőszék által az INF 2/2015. és INF 3/2015. sz. előirányzat-átcsoportosításra vonatkozóan benyújtott projektet.
5. Dokumentumok benyújtása
Az alábbi dokumentumokat nyújtották be:
— |
Javaslat a DEC 18/2015. számú előirányzat-átcsoportosításra – III. szakasz – Bizottság (N8-0038/2015 – C8-0130/2015 – 2015/2122(GBD)) utalva illetékes: BUDG |
— |
Javaslat a DEC 15/2015. számú előirányzat-átcsoportosításra – III. szakasz – Bizottság (N8-0039/2015 – C8-0134/2015 – 2015/2124(GBD)) utalva illetékes: BUDG |
— |
A DEC 19/2015. számú előirányzatok átcsoportosítására vonatkozó javaslat – III. szakasz – Bizottság (N8-0040/2015 – C8-0150/2015 – 2015/2130(GBD)) utalva illetékes: BUDG |
— |
A 1/2015. számú előirányzatok átcsoportosítására vonatkozó javaslat – IX. szakasz – Európai adatvédelmi biztos (N8-0041/2015 – C8-0153/2015 – 2015/2131(GBD)) utalva illetékes: BUDG |
6. A magyarországi helyzet (benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok)
A Tanács és a Bizottság nyilatkozatai: A magyarországi helyzet (2015/2700(RSP))
A vita időpontja: 2015. május 19.(2015.5.19-i jegyzőkönyv, 10. pont).
— |
Sophia in 't Veld, Louis Michel, Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova, Gérard Deprez, Jean-Marie Cavada, Ramon Tremosa i Balcells és Marielle de Sarnez, az ALDE képviselőcsoport nevében, a magyarországi helyzetről (2015/2700(RSP)) (B8-0532/2015); |
— |
Marie-Christine Vergiat, Cornelia Ernst, Barbara Spinelli, Marisa Matias, Younous Omarjee, Marina Albiol Guzmán, Lidia Senra Rodríguez, Kostas Chrysogonos és Kostadinka Kuneva, a magyarországi helyzetről (2015/2700(RSP)) (B8-0533/2015); |
— |
Monika Hohlmeier, Esteban González Pons, Milan Zver és Jeroen Lenaers, a PPE képviselőcsoport nevében, a magyarországi helyzetről (2015/2700(RSP)) (B8-0534/2015); |
— |
Ulrike Lunacek, Judith Sargentini, Monika Vana, Bodil Ceballos, Igor Šoltes, Jávor Benedek és Ernest Urtasun, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, a magyarországi helyzetről (2015/2700(RSP)) (B8-0535/2015); |
— |
Birgit Sippel, Niedermüller Péter, Tanja Fajon, Jörg Leichtfried, Sylvie Guillaume, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Kashetu Kyenge, Marju Lauristin, Soraya Post, Josef Weidenholzer, Hugues Bayet, Vilija Blinkevičiūtė, Miltiadis Kyrkos, Emilian Pavel, Kati Piri, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Elly Schlein, Eider Gardiazabal Rubial, Eric Andrieu, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Victor Negrescu, Peter Simon, Szanyi Tibor, Pedro Silva Pereira, Georgi Pirinski, Jakob von Weizsäcker, Renata Briano, Eugen Freund, Miroslav Poche, Doru-Claudian Frunzulică, Sergio Gutiérrez Prieto, Jens Nilsson, Alessia Maria Mosca, José Blanco López, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Siôn Simon, Nicola Caputo, Csaba Molnár, Nicola Danti, Demetris Papadakis, Brando Benifei, Maria Grapini, Goffredo Maria Bettini, Gabriele Preuß, Diane Dodds, Carlos Zorrinho, Iris Hoffmann, Elena Gentile és Caterina Chinnici, az S&D képviselőcsoport nevében, a magyarországi helyzetről (2015/2700(RSP)) (B8-0536/2015); |
— |
Timothy Kirkhope, Zdzisław Krasnodębski, Ruža Tomašić, Daniel Dalton és Jussi Halla-aho, az ECR képviselőcsoport nevében, a magyarországi helyzetről (2015/2700(RSP)) (B8-0537/2015). |
Szavazás: 2015.5.10-i jegyzőkönyv, 8.8. pont.
7. A napirend módosítása
Felszólal: Lucy Anderson.
Az elnök bejelenti, hogy az Elnökök Értekezletének többségét képviselő néhány képviselőcsoport elnökének a kérésére az Európai Parlament elnöke javasolja a Bernd Lange-jelentésről (A8-0175/2015) szóló, ma délelőttre tervezett vita elhalasztását az eljárási szabályzat 152. cikke (2) bekezdésének megfelelően.
Felszólal: Daniel Caspary, a PPE képviselőcsoport nevében, a javaslat mellett, Gabriele Zimmer, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, a javaslat ellen, és ugyanebben a kérdésben, Gianni Pittella, Yannick Jadot, Manfred Weber, Rebecca Harms, Syed Kamall, Jonathan Arnott és Tiziana Beghin.
Név szerinti szavazással (183 mellette, 181 ellene, 37 tartózkodás), a Parlament elfogadja a javaslatot.
A napirendet ennek megfelelően módosítják.
(Az ülést 08.25-kor a szavazások órájáig felfüggesztik, és 12.00-kor folytatják.)
ELNÖKÖL: Antonio TAJANI
alelnök
8. Szavazások órája
A szavazások eredménye részletesen (módosítások, külön szavazások, részenkénti szavazások stb.) a jegyzőkönyvhöz csatolt, „A szavazások eredménye” című mellékletben található.
A név szerinti szavazások eredménye a jegyzőkönyvhöz csatolva, csupán elektronikus formában áll rendelkezésre, és az Europarl oldalon tekinthető meg.
8.1. A Kiotói Jegyzőkönyv dohai módosításának megkötése *** (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás)
Ajánlás az ENSZ Éghajlat-változási Keretegyezményéhez fűzött Kiotói Jegyzőkönyv dohai módosításának Európai Unió részéről történő megkötéséről és az abban foglalt kötelezettségvállalások közös teljesítéséről szóló tanácsi határozat tervezetére [10400/2014 – C8-0029/2015 – 2013/0376(NLE)] – Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottság – Előadó: Elisabetta Gardini (A8-0167/2015)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 1. pont)
JOGALKOTÁSI ÁLLÁSFOGLALÁS-TERVEZET
Egyetlen szavazással elfogadva (P8_TA(2015)221)
Felszólalások:
Steven Woolfe, aki javasolja az eljárási szabályzat 191. cikkének alkalmazását. A Parlament név szerinti szavazással (115 mellette, 560 ellene, 16 tartózkodás) elutasítja a kérést.
Tiziana Beghin és Philippe Lamberts.
8.2. Az EU és Izland közötti megállapodás Izlandnak a Kiotói Jegyzőkönyv második kötelezettségvállalási időszakában való részvételéről *** (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás)
Ajánlás az Izlandnak az Egyesült Nemzetek Éghajlat-változási Keretegyezménye Kiotói Jegyzőkönyvének második kötelezettségvállalási időszakában az Európai Unióra, annak tagállamaira és Izlandra háruló kötelezettségek közös teljesítésében való részvételéről szóló, egyrészről az Európai Unió és annak tagállamai, másrészről Izland közötti megállapodás Európai Unió nevében történő megkötéséről szóló tanácsi határozatra irányuló javaslat tervezetéről [10883/2014 – C8-0088/2015 – 2014/0151(NLE)] – Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottság – Előadó: Giovanni La Via (A8-0166/2015)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 2. pont)
JOGALKOTÁSI ÁLLÁSFOGLALÁS-TERVEZET
Egyetlen szavazással elfogadva (P8_TA(2015)222)
A Parlament egyetért a megállapodás megkötésével.
8.3. Horvátország csatlakozása az Európai Unió tagállamai közötti kölcsönös bűnügyi jogsegélyről szóló egyezményhez * (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás)
Jelentés a Horvátországnak a Tanács által az Európai Unióról szóló szerződés 34. cikkének megfelelően létrehozott, az Európai Unió tagállamai közötti kölcsönös bűnügyi jogsegélyről szóló, 2000. május 29-i egyezményhez és annak 2001. október 16-i jegyzőkönyvéhez történő csatlakozásáról szóló tanácsi határozatra irányuló ajánlásról [COM(2014) 0685 – C8-0275/2014 – 2014/0321(NLE)] – Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság – Előadó: Birgit Sippel (A8-0156/2015)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 3. pont)
JOGALKOTÁSI ÁLLÁSFOGLALÁS-TERVEZET
Egyetlen szavazással elfogadva (P8_TA(2015)223)
8.4. Horvátország csatlakozása az Európai Közösségek tisztviselőit és az Európai Unió tagállamainak tisztviselőit érintő korrupció elleni küzdelemről szóló egyezményhez * (az eljárási szabályzat 150. cikke) (szavazás)
Jelentés a Horvátországnak az Európai Unióról szóló szerződés K.3. cikke (2) bekezdésének c) pontja alapján, az Európai Közösségek tisztviselőit és az Európai Unió tagállamainak tisztviselőit érintő korrupció elleni küzdelemről szóló, 1997. május 26-i egyezményhez történő csatlakozásáról szóló tanácsi határozatra irányuló ajánlásról [COM(2014) 0661 – C8-0274/2014 – 2014/0322(NLE)] – Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság – Előadó: Filiz Hyusmenova (A8-0157/2015)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 4. pont)
JOGALKOTÁSI ÁLLÁSFOGLALÁS-TERVEZET
Egyetlen szavazással elfogadva (P8_TA(2015)224)
8.5. Az EU és Oroszország közötti kapcsolatok helyzete (szavazás)
Jelentés az EU és Oroszország közötti kapcsolatok helyzetéről [2015/2001(INI)] – Külügyi Bizottság – Előadó: Gabrielius Landsbergis (A8-0162/2015)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 5. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Elfogadva (P8_TA(2015)225)
Felszólalások:
Meszerics Tamás, aki szóbeli módosítást javasol a (12) bekezdéshez, amelyet nem fogadnak el, mivel több mint 40 képviselő ellenzi azt.
Victor Boștinaru és Marine Le Pen.
Heidi Hautala, aki egy új, (19a) bekezdés bevezetésére irányuló szóbeli módosítást javasol, amelyet nem fogadnak el, mivel több mint 40 képviselő ellenzi azt.
Heidi Hautala, aki szóbeli módosító javaslatot nyújt be a (21) bekezdéshez, amelyet elfogadnak.
Bruno Gollnisch.
8.6. Az európai energiabiztonsági stratégia (szavazás)
Jelentés az európai energiabiztonsági stratégiáról [2014/2153(INI)] – Ipari, Kutatási és Energiaügyi Bizottság – Előadó: Algirdas Saudargas (A8-0164/2015)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 6. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Elutasítva
Felszólalások:
Bruno Gollnisch és Monika Hohlmeier a szavazás lefolyásáról.
8.7. Az OLAF felügyelő bizottságának 2014. évi éves jelentése (szavazás)
Állásfoglalásra irányuló indítványok B8-0539/2015, B8-0540/2015, B8-0541/2015 és B8-0542/2015 (2015/2699(RSP))
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 7. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B8-0539/2015 (amely a B8-0539/2015 és B8-0541/2015 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Petri Sarvamaa és Ingeborg Gräßle, a PPE képviselőcsoport nevében; |
— |
Dennis de Jong, Younous Omarjee, Thomas Händel, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou és Marisa Matias, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében; |
— |
Bart Staes, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében. |
Elfogadva (P8_TA(2015)226)
(A B8-0540/2015 és B8-0542/2015 állásfoglalásra irányuló indítványok tárgytalanok.)
8.8. A magyarországi helyzet (szavazás)
A vita időpontja: 2015. május 19.(2015.5.19-i jegyzőkönyv, 10. pont).
Az állásfoglalásra irányuló indítványok bejelentésének napja: 2015. június 10.(2015.6.10-i jegyzőkönyv, 6. pont).
Állásfoglalásra irányuló indítványok B8-0532/2015, B8-0533/2015, B8-0534/2015, B8-0535/2015, B8-0536/2015 és B8-0537/2015 (2015/2700(RSP))
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 8. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B8-0532/2015 (amely a B8-0532/2015, B8-0533/2015, B8-0535/2015 és B8-0536/2015 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Birgit Sippel, Péter Niedermüller és Liliana Rodrigues, az S&D képviselőcsoport nevében; |
— |
Sophia in 't Veld, Louis Michel, Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova, Gérard Deprez, Petr Ježek, Nathalie Griesbeck, Jean-Marie Cavada, Ramon Tremosa i Balcells, Marielle de Sarnez, Frédérique Ries, Ivo Vajgl, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk és Urmas Paet, az ALDE képviselőcsoport nevében; |
— |
Marie-Christine Vergiat, Cornelia Ernst, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou, Patrick Le Hyaric, Barbara Spinelli, Sofia Sakorafa és Marisa Matias, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében; |
— |
Ulrike Lunacek, Judith Sargentini, Igor Šoltes és Helga Trüpel, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében; |
— |
Laura Ferrara, Ignazio Corrao, Marco Affronte, Rosa D'Amato, Piernicola Pedicini, Marco Zullo, Tiziana Beghin, Giulia Moi, Dario Tamburrano, Eleonora Evi, Fabio Massimo Castaldo, Marco Zanni, Marco Valli, Isabella Adinolfi és Laura Agea. |
Elfogadva (P8_TA(2015)227)
(A B8-0534/2015 és B8-0537/2015 állásfoglalásra irányuló indítványok tárgytalanok.)
8.9. A Törökországról szóló, 2014. évi bizottsági eredményjelentés (szavazás)
A vita időpontja: 2015. május 20.(2015.5.20-i jegyzőkönyv, 14. pont).
Állásfoglalásra irányuló indítvány a Tanács és a Bizottság nyilatkozatát követően, az eljárási szabályzat 123. cikke (2) bekezdésének megfelelően előterjeszti Kati Piri, az AFET bizottság nevében, a Törökország által elért eredményekről szóló, 2014. évi bizottsági jelentésről 2014/2953(RSP) (B8-0455/2015)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 9. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Elfogadva (P8_TA(2015)228)
Felszólalások:
Renate Sommer, aki szóbeli módosítást javasol a 8. módosításhoz, amelyet elfogadnak.
9. A szavazáshoz fűzött indokolások
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolások:
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolásokat az eljárási szabályzat 183. cikke értelmében az ülésről készült szó szerinti jegyzőkönyvek tartalmazzák.
A szavazáshoz fűzött szóbeli indokolások:
Elisabetta Gardini-jelentés – A8-0167/2015
Deirdre Clune, Daniel Hannan, Seán Kelly és Franc Bogovič
Giovanni La Via-ajánlás – A8-0166/2015
Daniel Hannan, Seán Kelly és Steven Woolfe
Gabrielius Landsbergis-jelentés – A8-0162/2015
Balczó Zoltán, Gerolf Annemans, Martina Anderson, Tatjana Ždanoka, Deirdre Clune, Jens Rohde, Jiří Pospíšil, Peter Jahr, Marek Jurek, Andrejs Mamikins, Luke Ming Flanagan, Angel Dzhambazki, Daniel Hannan, Janusz Korwin-Mikke, James Carver, Steven Woolfe, Anna Maria Corazza Bildt, Bruno Gollnisch és Jonathan Arnott
Algirdas Saudargas-jelentés – A8-0164/2015
Jiří Pospíšil, Michaela Šojdrová, Bendt Bendtsen, Deirdre Clune, Luke Ming Flanagan, Angel Dzhambazki, Franc Bogovič, Seán Kelly, Tim Aker, Maria Spyraki és Jonathan Arnott
Az OLAF felügyelő bizottságának 2014. évi éves jelentése (2015/2699(RSP)) – RC-B8-0539/2015
Jiří Pospíšil, Janusz Korwin-Mikke, Jonathan Arnott és Michael Theurer
A magyarországi helyzet (2015/2700(RSP)) – RC-B8-0532/2015
Gerolf Annemans, Morvai Krisztina, Balczó Zoltán, Marek Jurek, Jill Seymour, James Carver, Bill Etheridge és Jonathan Arnott
A Törökországról szóló, 2014. évi bizottsági eredményjelentés (2014/2953(RSP)) – B8-0455/2015
Michaela Šojdrová, Markus Pieper, Balczó Zoltán, Notis Marias, Ernest Maragall, Angel Dzhambazki és Jonathan Arnott
10. Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok az Europarl weboldalon találhatók: „Plenáris ülés”, „Szavazások”, „A szavazások eredménye” (Név szerinti szavazások eredménye), valamint „A név szerinti szavazások eredménye” című melléklet nyomtatott változatában.
Az Europarl weboldalon található elektronikus változat frissítése naponta történik a szavazás napját követő legfeljebb kéthetes időszakban.
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok listáját ezt követően lezárják, lefordítják és a Hivatalos Lapban közzéteszik.
(A 14.10-kor megszakított ülést 15.00-kor folytatják.)
ELNÖKÖL: Dimitrios PAPADIMOULIS
alelnök
11. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadják.
12. A bizottságok tagjai
Az elnökhöz a következő kinevezési kérelmet juttatta el az ECR képviselőcsoport:
— |
JURI bizottság: Brian Crowley Andrzej Duda helyére |
E kinevezés akkor minősül ratifikáltnak, ha nem tesznek ellene ellenvetést a jelen jegyzőkönyv elfogadásáig.
13. A Fekete-tenger medencéjének stratégiai katonai helyzete a Krím-félsziget Oroszország általi jogsértő annektálása után (vita)
Jelentés a Fekete-tenger medencéjének stratégiai katonai helyzetéről a Krím-félsziget Oroszország általi jogsértő annektálása után [2015/2036(INI)] – Külügyi Bizottság – Előadó: Ioan Mircea Pașcu (A8-0171/2015)
Ioan Mircea Pașcu előterjeszti a jelentést.
Felszólal: Navracsics Tibor (a Bizottság tagja), a Bizottság alelnöke/az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője nevében.
Felszólal: Gabrielius Landsbergis, a PPE képviselőcsoport nevében, aki válaszol az alábbi képviselők két kékkártyás kérdésére is: Kostas Chrysogonos és Szanyi Tibor, Ana Gomes, az S&D képviselőcsoport nevében, Marek Jurek, az ECR képviselőcsoport nevében, Fernando Maura Barandiarán, az ALDE képviselőcsoport nevében, Javier Couso Permuy, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, aki válaszol az alábbi képviselők két kékkártyás kérdésére is: Doru-Claudian Frunzulică és Ivan Jakovčić, Indrek Tarand, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Mike Hookem, az EFDD képviselőcsoport nevében, aki visszautasítja a válaszadást Marek Jurek, Kazimierz Michał Ujazdowski és Charles Tannock három kékkártyás kérdésére, Harald Vilimsky, független, Artis Pabriks, aki visszautasítja a válaszadást Andrejs Mamikins kékkártyás kérdésére, Victor Boștinaru, Mark Demesmaeker, Kaja Kallas, Sofia Sakorafa, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Kazimierz Michał Ujazdowski, Fabio Massimo Castaldo, Jean-Luc Schaffhauser, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Victor Negrescu, Tunne Kelam, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Sofia Sakorafa, Tonino Picula, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Georgios Epitideios, Zdzisław Krasnodębski, Ilhan Kyuchyuk, Udo Voigt, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Andrey Kovatchev, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Clare Moody, Angel Dzhambazki, Norica Nicolai, Martina Anderson, Eleftherios Synadinos, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Kosma Złotowski, Jaromír Štětina, Georgi Pirinski, Kosma Złotowski, Urmas Paet, Andrey Kovatchev, Bogusław Liberadzki, Charles Tannock és Daniel Buda.
ELNÖKÖL: GÁLL-PELCZ Ildikó
alelnök
Felszólal: Francisco Assis, Kazimierz Michał Ujazdowski, Siegfried Mureșan, Boris Zala, Nikolay Barekov, Janusz Zemke, Beata Gosiewska, Alessia Maria Mosca, Andrejs Mamikins, Doru-Claudian Frunzulică és Zigmantas Balčytis.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Nicola Caputo, Notis Marias, Ivan Jakovčić és Gianluca Buonanno.
Felszólal: Navracsics Tibor és Mircea Pașcu.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2015.6.11-i jegyzőkönyv, 5.4. pont.
14. A burundi helyzet (vita)
A Bizottság alelnökének és az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének nyilatkozata: A burundi helyzet (2015/2723(RSP))
Navracsics Tibor (a Bizottság tagja) nyilatkozatot tesz a Bizottság alelnöke/az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője nevében.
Felszólal: Joachim Zeller, a PPE képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Bill Etheridge, David Martin, az S&D képviselőcsoport nevében, Louis Michel, az ALDE képviselőcsoport nevében, Marie-Christine Vergiat, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Maria Heubuch, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Fabio Massimo Castaldo, az EFDD képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: David Martin, Jonathan Arnott, aki az EFDD képviselőcsoport nevében kéri az eljárási szabályzat 191. cikkének alkalmazását, és Nicolas Bay, független.
Felszólal: Jonathan Arnott, Elena Valenciano, Pavel Telička és Tiziana Beghin az EFDD képviselőcsoport kéréséről.
Az elnök felfüggeszti az ülést.
(A vita folytatása: 2015.6.10-i jegyzőkönyv, 16. pont)
(A 17.45-kor megszakított ülést 18.15-kor folytatják.)
15. Eljárási indítvány
Felszólal: Pavel Telička, személyes ügyben, Tiziana Beghin, aki emlékeztet az eljárási szabályzat 191. cikkének rendelkezéseire, Daniela Aiuto, személyes ügyben, és Jordi Sebastià.
Az elnök felkéri az EFDD képviselőcsoportot, hogy nyilvánítson véleményt az eljárási szabályzat 191. cikkének alkalmazására vonatkozó kérésről. Felszólal: Steven Woolfe képviselőcsoportja kéréséről.
Az elnök úgy határoz, hogy a felfüggesztésre vonatkozó kérést szavazásra bocsátja.
A Parlament elektronikus szavazással elutasítja a kérelmet (29 mellette, 390 ellene, 17 tartózkodás).
16. A burundi helyzet (a vita folytatása)
A Bizottság alelnökének és az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének nyilatkozata: A burundi helyzet (2015/2723(RSP))
(A vita kezdete: 2015.6.10-i jegyzőkönyv, 14. pont)
Felszólal: Elena Valenciano, az EFDD képviselőcsoportnak az ülés felfüggesztésére irányuló kéréséről, Pavel Telička, Paloma López Bermejo, Judith Sargentini, Linda McAvan és Beatriz Becerra Basterrechea.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Nicola Caputo, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Doru-Claudian Frunzulică, Maria Arena és Gianluca Buonanno.
Felszólal: Navracsics Tibor (a Bizottság tagja).
A vitát berekesztik.
17. A FIFA-ban történt magas szintű korrupciós esetekkel kapcsolatban napvilágra került információk (vita)
A Tanács és a Bizottság nyilatkozatai: A FIFA-ban történt magas szintű korrupciós esetekkel kapcsolatban napvilágra került információk (2015/2730(RSP))
Zanda Kalniņa-Lukaševica (a Tanács soros elnöke) és Navracsics Tibor (a Bizottság tagja) nyilatkozatot tesz.
ELNÖKÖL: Antonio TAJANI
alelnök
Felszólal: Santiago Fisas Ayxelà, a PPE képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Miloslav Ransdorf, Petra Kammerevert, az S&D képviselőcsoport nevében, Daniel Dalton, az ECR képviselőcsoport nevében, Petr Ježek, az ALDE képviselőcsoport nevében, Liadh Ní Riada, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Helga Trüpel, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Florian Philippot, független, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Gilles Lebreton, Hermann Winkler, Marc Tarabella, Branislav Škripek, Sophia in 't Veld, Paloma López Bermejo, Indrek Tarand, Isabella Adinolfi, Diane Dodds, Bogdan Brunon Wenta, Ana Gomes, Arne Gericke, Pavel Telička, Ulrike Lunacek, Olaf Stuger, Milan Zver, Momchil Nekov, Izaskun Bilbao Barandica, Ernest Maragall, Steeve Briois, Ivo Belet, Neena Gill, Jeroen Lenaers, Mercedes Bresso, Therese Comodini Cachia, Tonino Picula, Seán Kelly, Michela Giuffrida, Thomas Mann, Theodoros Zagorakis, Alessandra Mussolini, Monika Smolková, Herbert Reul és Franc Bogovič.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Tunne Kelam, Nicola Caputo, Ruža Tomašić, Ivan Jakovčić, Fabio Massimo Castaldo és Barbara Kappel.
Felszólal: Navracsics Tibor és Zanda Kalniņa-Lukaševica.
A vita lezárásaként az eljárási szabályzat 123. cikkének (2) bekezdése alapján benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok:
— |
Helga Trüpel, Ernest Urtasun, Barbara Lochbihler és Igor Šoltes, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, a FIFA-val kapcsolatban a közelmúltban napvilágra került magas szintű korrupciós ügyekről (2015/2730(RSP)) (B8-0548/2015); |
— |
Silvia Costa, Luigi Morgano, Marlene Mizzi, Marc Tarabella, Vilija Blinkevičiūtė, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Krystyna Łybacka, Sylvie Guillaume, Eider Gardiazabal Rubial, Emilian Pavel, Momchil Nekov és Giorgos Grammatikakis, az S&D képviselőcsoport nevében, a FIFA-val kapcsolatban a közelmúltban napvilágra került magas szintű korrupciós ügyekről (2015/2730(RSP)) (B8-0549/2015); |
— |
Petr Ježek, Frédérique Ries, Ramon Tremosa i Balcells, Dita Charanzová, Pavel Telička, Sophia in 't Veld, Catherine Bearder, Gérard Deprez, Petras Auštrevičius, Ivo Vajgl, Marielle de Sarnez, Johannes Cornelis van Baalen, Louis Michel, Hannu Takkula, Fernando Maura Barandiarán, Izaskun Bilbao Barandica, Urmas Paet és Kaja Kallas, az ALDE képviselőcsoport nevében, a FIFA-val kapcsolatban a közelmúltban napvilágra került magas szintű korrupciós ügyekről (2015/2730(RSP)) (B8-0550/2015); |
— |
Daniel Dalton, Andrew Lewer, Angel Dzhambazki, Zdzisław Krasnodębski és Emma McClarkin, az ECR képviselőcsoport nevében, a FIFA-val kapcsolatban a közelmúltban napvilágra került magas szintű korrupciós ügyekről (2015/2730(RSP)) (B8-0571/2015); |
— |
Ivo Belet, Bocskor Andrea, Esther de Lange, Santiago Fisas Ayxelà, Gál Kinga, Elisabetta Gardini, Tania González Peñas, Seán Kelly, Jeroen Lenaers, Thomas Mann, Herbert Reul, Claude Rolin, Michaela Šojdrová, Pavel Svoboda, Sabine Verheyen, Elissavet Vozemberg, Bogdan Brunon Wenta, Theodoros Zagorakis, Bogdan Andrzej Zdrojewski és Milan Zver, a PPE képviselőcsoport nevében, a FIFA-val kapcsolatban a közelmúltban napvilágra került magas szintű korrupciós ügyekről (2015/2730(RSP)) (B8-0572/2015); |
— |
Curzio Maltese, Pablo Iglesias, Marisa Matias, Eleonora Forenza, Lynn Boylan, Patrick Le Hyaric, Fabio De Masi, Kostadinka Kuneva, Lola Sánchez Caldentey és Sofia Sakorafa, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, a FIFA-val kapcsolatban a közelmúltban napvilágra került magas szintű korrupciós ügyekről (2015/2730(RSP)) (B8-0573/2015); |
— |
Laura Ferrara, Isabella Adinolfi, Ignazio Corrao, Rolandas Paksas, Marco Valli és Marco Zanni, az EFDD képviselőcsoport nevében, a FIFA-val kapcsolatban a közelmúltban napvilágra került magas szintű korrupciós ügyekről (2015/2730(RSP)) (B8-0574/2015). |
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2015.6.11-i jegyzőkönyv, 5.5. pont.
18. Sport és emberi jogok, többek között a bakui európai játékok kapcsán (vita)
Szóbeli választ igénylő kérdés (O-000063/2015) felteszi: Elena Valenciano, az AFET bizottság nevében, a Tanácshoz: Sport és emberi jogok, többek között a bakui európai játékok kapcsán (2015/2720(RSP)) (B8-0556/2015)
Elena Valenciano kifejti a kérdést.
Zanda Kalniņa-Lukaševica (a Tanács soros elnöke) válaszol a kérdésre.
Felszólal: Sandra Kalniete, a PPE képviselőcsoport nevében, Nicola Caputo, az S&D képviselőcsoport nevében, és Arne Gericke, az ECR képviselőcsoport nevében, Anneli Jäätteenmäki, az ALDE képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Fabio Massimo Castaldo, Marie-Christine Vergiat, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Ulrike Lunacek, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, James Carver, az EFDD képviselőcsoport nevében, Bogdan Brunon Wenta, Josef Weidenholzer, Kosma Złotowski, Ilhan Kyuchyuk, Liadh Ní Riada, Barbara Lochbihler, Fabio Massimo Castaldo, Gianluca Buonanno, Milan Zver, Soraya Post, Notis Marias, aki válaszol az alábbi képviselők két kékkártyás kérdésére is: James Carver és Laura Agea, Marietje Schaake, Kateřina Konečná, Ana Gomes, Sajjad Karim, Boris Zala és Bogusław Liberadzki.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Jiří Pospíšil, Michela Giuffrida, Georgi Pirinski, Ivan Jakovčić, Laura Agea, és Barbara Kappel, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Ulrike Lunacek.
Felszólal: Zanda Kalniņa-Lukaševica.
A vitát berekesztik.
19. A következő ülésnap napirendje
A következő napi ülés napirendjét megállapítják („Napirend” dokumentum, PE 559.456/OJJE).
20. Az ülés berekesztése
Az ülést 21.45-kor berekesztik.
Klaus Welle
főtitkár
Adina-Ioana Vălean
alelnök
2015. június 10-i
JELENLÉTI ÍV
Jelenlévők:
Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Borghezio, Borzan, Boștinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bușoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Valero, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Hautala, Hayes, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Pașcu, Patriciello, Paulsen, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Pittella, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Țurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka
Igazoltan távol lévők:
Borrelli, Crowley, Fountoulis, Gabriel, Hazekamp, Le Pen Jean-Marie, Mihaylova, Parker, Picierno, Takkula
2015. június 10-i
I. MELLÉKLET
A SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE
Rövidítések és jelek magyarázata
+ |
elfogadva |
– |
elutasítva |
↓ |
tárgytalan |
V |
visszavonva |
NSz (…, …, …) |
név szerinti szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
ESz (…, …, …) |
elektronikus szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
rész. |
részenkénti szavazás |
kül. |
külön szavazás |
mód. |
módosítás |
MM |
megegyezéses módosítás |
MR |
megfelelő rész |
T |
törlő módosítás |
= |
azonos módosítások |
bek. |
bekezdés |
fr. bek. |
francia bekezdés |
preb. |
preambulumbekezdés |
ÁLL. IND. |
állásfoglalásra irányuló indítvány |
KÖZ. ÁLL. IND. |
közös állásfoglalásra irányuló indítvány |
TITK |
titkos szavazás |
1. A Kiotói Jegyzőkönyv dohai módosításának megkötése ***
Ajánlás: Elisabetta Gardini (A8-167/2015)
Tárgy |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
szavazás: jóváhagyás |
NSz |
+ |
584, 59, 8 |
2. Az EU és Izland közötti megállapodás Izlandnak a Kiotói Jegyzőkönyv második kötelezettségvállalási időszakában való részvételéről ***
Ajánlás: Giovanni La Via (A8-166/2015)
Tárgy |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
szavazás: jóváhagyás |
NSz |
+ |
626, 63, 10 |
3. Horvátország csatlakozása az Európai Unió tagállamai közötti kölcsönös bűnügyi jogsegélyről szóló egyezményhez *
Jelentés: Birgit Sippel (A8-156/2015)
Tárgy |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
egyetlen szavazás |
NSz |
+ |
643, 7, 51 |
4. Horvátország csatlakozása az Európai Közösségek tisztviselőit és az Európai Unió tagállamainak tisztviselőit érintő korrupció elleni küzdelemről szóló egyezményhez *
Jelentés: Filiz Hyusmenova (A8-157/2015)
Tárgy |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
egyetlen szavazás |
NSz |
+ |
645, 6, 51 |
5. Az EU és Oroszország közötti kapcsolatok helyzete
Jelentés: Gabrielius Landsbergis (A8-162/2015)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
1. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
364, 308, 22 |
|||
2. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1/NSz |
+ |
500, 119, 75 |
|||
2 |
+ |
|
|||
3. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1/NSz |
+ |
531, 103, 64 |
|||
2 |
+ |
|
|||
3. bek. után |
11 |
előadó |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
5. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/NSz |
+ |
513, 113, 74 |
|||
4 |
+ |
|
|||
7. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/NSz |
+ |
530, 150, 18 |
|||
10. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
12. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1/NSz |
+ |
529, 144, 28 |
|||
2/NSz |
+ |
501, 148, 42 |
|||
3/NSz |
+ |
376, 285, 36 |
|||
4/NSz |
+ |
516, 118, 60 |
|||
12. bek. után |
12 |
előadó |
ESz |
+ |
339, 298, 56 |
15. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
16. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
17. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
21. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
588, 45, 64 szóban módosítva |
D. preb. után |
10 |
előadó |
|
+ |
|
H. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
M. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
O. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
337, 322, 38 |
|||
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
494, 135, 69 |
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
GUE/NGL: 2. bek. (1. rész), 3. bek. (1. rész), 5. bek. (3. rész), 7. bek. (3. rész) és 21. bek.
GUE/NGL, S&D: 12. bek. (1., 2., 3. és 4. rész)
Külön szavazásra irányuló kérelmek
S&D: M. preb.
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
GUE/NGL:
2. bek.
1. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy a jelen … és nem kezelhető akként;” |
2. rész |
: |
„kiemeli, hogy a stratégiai partnerségeknek … és kereskedelem elveire kell épülniük;” |
3. bek.
1. rész |
: |
„rendkívül aggasztónak tartja, hogy … erőszakkal átrajzolja a határokat Európában;” |
2. rész |
: |
„riasztónak tartja, hogy Oroszországban … és más intézkedésekkel félemlíti meg a kritikus hangokat;” |
5. bek.
1. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy az EU és Oroszország … együttműködést több közös érdekű területen;” |
2. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy az együttműködés folytatása …l az uniós tagállamok határai közelében;” kivéve: „beleértve a Krím félszigetet” |
3. rész |
: |
a következő szövegrész: „beleértve a Krím félszigetet” |
4. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy az EBESZ … igazodnia kell a nemzetközi emberi jogi normákhoz;” |
7. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „tagjelölt országokkal közös” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
S&D:
1. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „az Oroszország által folytatott agresszív és megosztó politikával szembeni fellépésre szolgáló, puha hatalmi eszközökön alapuló vészhelyzeti terv” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
10. bek.
1. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy Oroszország … következetes megközelítést lehessen kialakítani;” |
2. rész |
: |
„e tekintetben fontosnak tartja az EU és a NATO közötti együttműködést;” |
15. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „illetve az EU-n és a keleti partnerség országain belül folytatott propagandatevékenység felszámolását” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
16. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „kompromisszumoktól mentes” és „szigorú, haladéktalan és feltétel nélküli” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
17. bek.
1. rész |
: |
„felszólítja Oroszországot, hogy … vagy késleltetné az eljárást;” |
2. rész |
: |
„ismételten felszólítja Oroszországot, hogy … valamennyi kétoldalú találkozójukon;” |
H. preb.
1. rész |
: |
„mivel a célzott korlátozó intézkedések … végrehajtotta a minszki megállapodásokat;” |
2. rész |
: |
„mivel ezeket a szankciókat … amíg a félsziget vissza nem tér Ukrajnához;” |
O. preb.
1. rész |
: |
„mivel az orosz vadászrepülők által … szerződésről folytatott tárgyalásokban való részvételét,” |
2. rész |
: |
„és megszegte a közepes … szóló szerződést;” |
11. mód.
1. rész |
: |
„elítéli az uniós politikusok … önkényes intézkedést,” |
2. rész |
: |
„és hangsúlyozza, hogy az orosz vezetés … gyenge kommunikációs csatornákra nézve;” |
3. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy az érintett uniós politikusokat … jogorvoslatért a határozattal szemben;” |
GUE/NGL, S&D:
12. bek.
1. rész |
: |
„ismételten kéri az orosz propagandával … válaszlépéseket lehessen tenni ezekkel szemben;” |
2. rész |
: |
„felkéri a Bizottságot, hogy haladéktalanul … cselekvési tervvel kapcsolatos következtetéseit;” kivéve az alábbi szövegrész: „az EU-n belüli és kívüli orosz propaganda és félretájékoztatás elleni fellépésre”„irányuló konkrét projektek számára” |
3. rész |
: |
az alábbi szövegrész: „az EU-n belüli és kívüli orosz propaganda és félretájékoztatás elleni fellépésre”„irányuló konkrét projektek számára” |
4. rész |
: |
„felszólítja a Bizottságot és a tagállamokat, hogy … valamint hozzák meg a megfelelő intézkedéseket;” |
Egyéb
Az 1. és a 9. módosítást visszavonták.
Heidi Hautala képviselő a következő szóbeli módosítást terjesztette elő a 21. bekezdéshez:
6. Az európai energiabiztonsági stratégia
Jelentés: Algirdas Saudargas (A8-164/2015)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
1. bek. után |
5 |
GUE/NGL |
|
– |
|
7. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/NSz |
+ |
526, 130, 38 |
|||
11. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
21. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
24. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
– |
337, 346, 17 |
|||
3 |
– |
|
|||
4/ESz |
+ |
419, 246, 31 |
|||
25. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
349, 340, 8 |
|||
32. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
354, 337, 8 |
33. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül/ESz |
– |
311, 386, 3 |
34. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
354, 337, 11 |
38. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
354, 321, 21 |
|||
38. bek. után |
6 |
GUE/NGL |
NSz |
– |
289, 388, 25 |
39. bek. után |
1 |
S&D, Verts/ALE, EFDD |
NSz |
+ |
338, 319, 42 |
40. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
41. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
353, 336, 9 |
|||
43. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül/ESz |
+ |
356, 343, 3 |
44. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
375, 317, 8 |
|||
44. bek. után |
2 |
Verts/ALE, EFDD |
NSz |
– |
248, 419, 31 |
45. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1/NSz |
+ |
459, 209, 32 |
|||
2/NSz |
+ |
607, 78, 15 |
|||
46. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
– |
|
49. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
55. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
– |
|
58. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül/ESz |
+ |
374, 307, 8 |
60. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
– |
318, 353, 27 |
|||
61. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
436, 188, 76 |
68. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
71. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
73. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
74. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
77. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/NSz |
+ |
469, 189, 43 |
|||
78. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
525, 108, 65 |
79. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
80. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
83. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
84. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
87. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
364, 337, 1 |
|||
90. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
91. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
92. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
94. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
102. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
103. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
110. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
111. bek. után |
3 |
Verts/ALE, EFDD |
NSz |
– |
167, 518, 16 |
7 |
GUE/NGL |
|
– |
|
|
116. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
117. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
118. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
388, 285, 29 |
|||
119. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
124. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
490, 188, 19 |
125. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
127. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
129. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
130. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
131. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
547, 126, 27 |
132. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
133. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
139. bek. után, alcím |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
141. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
143. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
145. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
151. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
152. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
155. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
156. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
B. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
H. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
I. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
J. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
K. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
R. preb. |
4 |
GUE/NGL |
kül/ESz |
– |
326, 367, 5 |
T. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül/ESz |
+ |
365, 296, 36 |
U. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
Y. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
Z. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
358, 318, 26 |
AB. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
AC. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
AD. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
AE. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
AJ. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
AK. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
AQ. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
– |
277, 315, 111 |
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
Verts/ALE: 1., 2., 3. és 6. mód., 45., 61., 77. (2. rész), 78., 124. és 131. bek.
ECR: 1., 2. és 6. mód., 7. bek. (2. rész), 34. bek. és Z. preb.
PPE: 32. bek. és Z. preb.
Külön szavazásra irányuló kérelmek
Verts/ALE: 41., 55., 84., 102., 117., 119., 125., 130. és 133. bek., R., AB., AC. és AQ. preb.
PPE: 6., 33., 34., 43., 46., 58., 68., 71., 80. és 90. bek., T. és Y. preb.
EFDD: 45., 61., 74., 78., 84., 110., 117., 119., 124., 125., 127., 129., 130., 131., 132. és 133. bek., AQ. preb.
GUE/NGL: 11., 45., 61., 78., 91., 92., 94., 103., 124., 125., 129., 143., 145., 151., 152., 155. és 156. bek., H., I., J., AD., AJ. és AK. preb., „Koordináció és egységes fellépés” alcím (139. bek. után)
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
Verts/ALE:
73. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „alacsony szén-dioxid-kibocsátású” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
77. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „alacsony szén-dioxid-kibocsátású” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
79. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „alacsony szén-dioxid-kibocsátású” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
83. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „alacsony szén-dioxid-kibocsátású” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
ECR:
7. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „az energiaszerkezet szén-dioxid-mentesítésére (alapvetően a megújuló energiaforrásokra alapozva)” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
25. bek.
1. rész |
: |
„felhívja a Bizottságot, hogy mérlegelje … kapcsolatban elérhető megtakarítást;” |
2. rész |
: |
„felhívja a Bizottságot, hogy mérlegelje … európai évének nyilvánítja;” |
141. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „hogy gondoskodjanak az Unión belüli nukleáris infrastruktúra nem uniós szervezetek általi felügyeletéről, valamint” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
PPE:
24. bek.
1. rész |
: |
„fontosnak tartja, hogy a fogyasztókat energiahatékony termékekkel” |
2. rész |
: |
„többek között élelmiszerekkel” |
3. rész |
: |
„valamint pontos, releváns, összehasonlítható … tájékozott döntést hozzanak” |
4. rész |
: |
„és hogy a piacok a legenergiahatékonyabb … termelési láncok irányába alakuljanak át;” |
38. bek.
1. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy az EU-nak … és környezetvédelmi jogszabályokkal;” |
2. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy a fokozott hazai … tüzelőanyagoktól való függőségét;” |
40. bek.
1. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy elengedhetetlen növelni … való függőségének csökkentése szempontjából;” |
2. rész |
: |
„emlékeztet arra, hogy az Unió … urániumszállítmányoktól függ;” |
41. bek.
1. rész |
: |
„úgy véli, hogy minden olyan, … felújítás alatt álló épületek tekintetében;” |
2. rész |
: |
„megítélése szerint a hagyományos erőforrások … formáinak fokozatos kivezetésére;” |
44. bek.
1. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy az energiaellátás … magas szintjét kell garantálni;” |
2. rész |
: |
„emlékeztet ezzel összefüggésben … és egészségügyi kockázatokra;” |
49. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „leggyorsabb és legolcsóbb” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
60. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „fűtési és” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
87. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „ideértve az olyan inframarginális jellemzőkkel rendelkezőket, mint a megújuló energiaforrások” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
116. bek.
1. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy az energiát … 2012-ben az uniós polgár negyedét érintette;” |
2. rész |
: |
„felkéri a Bizottságot, hogy … és jelzőket is tartalmaz;” |
118. bek.
1. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy az energiaforrások … figyelembe véve a jövőbeli energiakeresletet” |
2. rész |
: |
„és azt, hogy e fellépéseket …intézkedéseknek kell kísérniük;” |
U. preb.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „legolcsóbb és leggyorsabb” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
AE. preb.
1. rész |
: |
„mivel a villamos energia … a keresletet és a kínálatot;” |
2. rész |
: |
„mivel az EU-nak közös … árakat a fogyasztók számára;” |
EFDD:
45. bek.
1. rész |
: |
„úgy véli, hogy az alacsony … tagállamok hatáskörébe tartozik;” |
2. rész |
: |
„kiemeli azonban, hogy a biztonság … a balesetek elkerülése érdekében;” |
I. preb.
1. rész |
: |
„mivel az EU súlyosan függ … és uránimportőre (25%);” |
2. rész |
: |
„mivel az Oroszországi Föderáció … súlyoson növelik az EU kockázatait;” |
GUE/NGL:
21. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „e tekintetben hangsúlyozza… forrásokat kell kidolgozni, és” és „az ipar versenyképességének javítása és” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
B. preb.
1. rész |
: |
„mivel az utóbbi években … és az urán körülbelül 95%-át;” |
2. rész |
: |
„mivel az EU energiabehozatalának … is veszélyezteti a biztonságot;” |
K. preb.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „a versenyképességet és” és „biztosítja az európai gazdaság számára … felhasználni az energiaforrásokat;” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
7. Az OLAF felügyelő bizottságának 2014. évi éves jelentése
Állásfoglalásra irányuló indítványok: B8-539/2015, B8-540/2015, B8-541/2015, B8-542/2015
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
Közös állásfoglalásra irányuló indítvány RC-B8-539/2015 (PPE, GUE/NGL, Verts/ALE) |
|||||
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
448, 197, 53 |
||
Képviselőcsoportok állásfoglalásra irányuló indítványai |
|||||
B8-539/2015 |
|
PPE, Verts/ALE |
NSz |
↓ |
|
B8-540/2015 |
|
EFDD |
|
↓ |
|
B8-541/2015 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-542/2015 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
PPE: zárószavazás (B8-539/2015)
Egyéb
Janusz Korwin-Mikke szintén aláírta az RC-B8-539/2015 közös állásfoglalásra irányuló indítványt.
8. A magyarországi helyzet
Állásfoglalásra irányuló indítványok: B8-532/2015, B8-533/2015, B8-534/2015, B8-535/2015, B8-536/2015, B8-537/2015
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
Közös állásfoglalásra irányuló indítvány RC-B8-532/2015 (S&D, ALDE, GUE/NGL, Verts/ALE) |
|||||
3. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1/ESz |
+ |
367, 318, 9 |
|||
2 |
+ |
|
|||
5. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
9. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül/ESz |
+ |
362, 328, 10 |
10. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
11. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
349, 333, 15 |
|||
3 |
+ |
|
|||
12. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül/ESz |
+ |
349, 331, 14 |
F. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
ESz |
+ |
362, 247, 88 |
||
Képviselőcsoportok állásfoglalásra irányuló indítványai |
|||||
B8-532/2015 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-533/2015 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-534/2015 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B8-535/2015 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B8-536/2015 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B8-537/2015 |
|
ECR |
|
↓ |
|
Külön szavazásra irányuló kérelmek
PPE: 9., 10. és 12. bek.
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
PPE:
3. bek.
1. rész |
: |
„elítéli, hogy Orbán Viktor … az Unió alapját képező értékekkel;” |
2. rész |
: |
„tudomásul veszi ezért … az uniós értékeket és jó példával járjon elöl;” |
5. bek.
1. rész |
: |
„elítéli a magyar kormány … a biztonsági kockázatok között;” |
2. rész |
: |
„felhívja a figyelmet arra, hogy … e konzultáció visszavonását;” |
11. bek.
1. rész |
: |
„sürgeti a Bizottságot… keret első szakaszát” |
2. rész |
: |
„és haladéktalanul kezdje meg … egyértelmű kockázatába torkollhat;” |
3. rész |
: |
„kéri a Bizottságot, hogy … a Parlamentnek és a Tanácsnak;” |
F preb.
1. rész |
: |
„mivel a közelmúltbeli eseményeket … szerződéseknek és jogszabályoknak;” |
2. rész |
: |
„mivel azonban 2015. május 1-jén …az uniós szerződések rendelkezéseinek;” |
Egyéb
Nuno Melo (PPE képviselőcsoport) szintén aláírta a B8-534/2015 állásfoglalásra irányuló indítványt.
Frédérique Ries (ALDE képviselőcsoport) szintén aláírta a B8-532/2015 állásfoglalásra irányuló indítványt.
Daniela Aiuto, Eleonora Evi, Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo és Laura Ferrara (EFDD képviselőcsoport) szintén aláírta a B8-536/2015 állásfoglalásra irányuló indítványt.
9. A Törökországról szóló, 2014. évi bizottsági eredményjelentés
Állásfoglalásra irányuló indítvány B8-455/2015
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
Állásfoglalásra irányuló indítvány B8-455/2015 AFET bizottság |
|||||
3. bek. után |
31 |
S&D, ALDE, Verts/ALE |
|
+ |
|
9. bek. |
24 |
GUE/NGL |
NSz |
– |
138, 493, 64 |
15. bek. után |
28 |
GUE/NGL |
|
– |
|
37 |
GUE/NGL |
|
– |
|
|
16. bek. után |
30 |
ECR |
|
– |
|
17. bek. |
15 |
GUE/NGL |
|
– |
|
23. bek. |
16 |
GUE/NGL |
NSz |
– |
157, 525, 15 |
32 |
S&D, PPE, ALDE |
|
+ |
|
|
29. bek. |
33 |
S&D, PPE, ALDE |
|
+ |
|
30. bek. után |
9 |
Verts/ALE |
|
– |
|
32. bek. |
17 |
GUE/NGL |
|
– |
|
4 |
PPE |
|
+ |
|
|
1 |
ALDE |
|
↓ |
|
|
33. bek. |
34 |
S&D, PPE, ALDE |
|
+ |
|
18 |
GUE/NGL |
|
↓ |
|
|
34. bek. |
38 |
GUE/NGL |
ESz |
– |
150, 477, 67 |
5 |
PPE |
ESz |
+ |
346, 345, 5 |
|
35. bek. |
35 |
S&D, PPE, ALDE |
NSz |
+ |
485, 139, 69 |
36. bek. |
19 |
GUE/NGL |
|
– |
|
37. bek. |
20 |
GUE/NGL |
|
– |
|
36 |
S&D, PPE, ALDE |
|
+ |
|
|
38. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
39. bek. |
26 |
GUE/NGL |
|
– |
|
42. bek. |
21 |
GUE/NGL |
|
– |
|
44. bek. |
22 |
GUE/NGL |
NSz |
– |
141, 530, 25 |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
44. bek. után |
7 |
PPE |
ESz |
+ |
532, 160, 5 |
23 |
GUE/NGL |
NSz |
+ |
333, 283, 74 |
|
46. bek. után |
27 |
GUE/NGL |
NSz |
– |
218, 460, 19 |
2 |
EFDD |
NSz |
– |
102, 575, 17 |
|
3. bev. hiv. után |
12 |
GUE/NGL |
ESz |
+ |
550, 77, 47 |
13 |
GUE/NGL |
|
– |
|
|
B. preb. |
8 |
PPE |
|
+ |
szóban módosítva |
K. preb. |
14 |
GUE/NGL |
|
– |
|
K. preb. után |
29 |
ECR |
ESz |
+ |
371, 288, 35 |
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
432, 94, 127 |
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
EFDD: 2. mód.
GUE/NGL: 16., 22., 23., 24., 27. és 35. mód.
PPE, S&D, EFDD: zárószavazás
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
GUE/NGL:
38. bek.
1. rész |
: |
„sajnálja, hogy a Nagy Török Nemzetgyűlés … nem vonták vissza,” |
2. rész |
: |
„annak ellenére, hogy… együttműködés jó úton halad;” |
44. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „és az összes érintett felet” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
Egyéb
A 3., 6., 10., 11. és 25. módosítást visszavonták.
Sommer képviselő a következő szóbelei módosítást terjesztette elő a 8. módosításhoz:
2015. június 10-i
II. MELLÉKLET
A NÉV SZERINTI SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE
1. A napirend módosítása
Mellette 183
ALDE : : Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goulard, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt
ECR : : Belder, Demesmaeker, Duncan, Ford, Fox, Gericke, Henkel, Kamall, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Van Bossuyt, Van Orden, Zahradil, Zīle
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Caspary, del Castillo Vera, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Delahaye, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Fisas Ayxelà, Fjellner, Gahler, Gál, Gardini, González Pons, Grossetête, Grzyb, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Kalniete, Karas, Kelam, Kelly, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, de Lange, Langen, Lavrilleux, Lenaers, Lins, McAllister, McGuinness, Mann, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Mureșan, Nagy, Niebler, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Pitera, Plenković, Ponga, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Ruas, Rübig, Salini, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Štětina, Stier, Šulin, Svoboda, Szájer, Thun und Hohenstein, Tomc, Vandenkendelaere, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Záborská, Zalba Bidegain, Zeller, Zwiefka
S&D : : Bresso, De Castro, Grapini, Guteland, Kofod, Kyrkos, Ludvigsson, Maňka, Moisă, Schaldemose, Zanonato
Ellene 181
ALDE : : Marinho e Pinto, Tremosa i Balcells
ECR : : van Dalen, Pretzell
EFDD : : Affronte, Agea, Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Händel, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Bayet, Berès, Borzan, Briano, Caputo, Cofferati, Corbett, Dalli, Dance, Dodds Anneliese, Freund, Frunzulică, Gebhardt, Griffin, Jongerius, Kadenbach, Kaufmann, Kirton-Darling, Köster, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Moody, Nilsson, Pașcu, Pirinski, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rozière, Schlein, Schuster, Simon Siôn, Stihler, Szanyi, Tarabella, Thomas, Weidenholzer
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Buchner, Bütikofer, Delli, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Reintke, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Šoltes, Staes, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 37
ECR : : Krasnodębski
NI : : Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Ferber
S&D : : Aguilera García, Ayala Sender, Blanco López, Boștinaru, Costa, Danti, Fernández, Groote, Guerrero Salom, Hedh, Krehl, Kumpula-Natri, Lange, Lauristin, Liberadzki, Lietz, Łybacka, Morgano, Mosca, Negrescu, Niedermüller, Panzeri, Pavel, Pittella, Post, Rodrigues Maria João, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Toia, Ulvskog, Van Brempt, Westphal
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Mara Bizzotto, Stelios Kouloglou
2. A8-167/2015 – Elisabetta Gardini – Szavazás: egyetértés
Mellette 584
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Fox, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, Marias, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Kovács, Morvai, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Deli, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Rangel, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reintke, Rivasi, Ropė, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Ždanoka
Ellene 59
ECR : : Pretzell, von Storch
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Seymour
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Muselier
Tartózkodás 8
ECR : : Tošenovský
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Mélenchon
NI : : Annemans, Mayer
PPE : : Deß
Verts/ALE : : Lamberts
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Rachida Dati, Angélique Delahaye, Louis Michel
Tartózkodás : Franz Obermayr, Jan Zahradil
3. Az eljárási szabályzat 191. cikkének alkalmazása
Mellette 115
ECR : : Czarnecki
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, De Masi, Eck, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Händel, Iglesias, de Jong, Konečná, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mineur, Ní Riada, Ransdorf, Sánchez Caldentey, Torres Martínez, Urbán Crespo
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Żółtek
S&D : : Pirinski
Verts/ALE : : Bové, Buchner, Rivasi, Ždanoka
Ellene 560
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
GUE/NGL : : Björk, Couso Permuy, Juaristi Abaunz, Kari, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Michels, Papadimoulis, Scholz, Spinelli, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Tartózkodás 16
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Gericke, Pretzell, Sulík
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Chrysogonos, Ernst, Mélenchon, Omarjee, Sakorafa, Sylikiotis
NI : : Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
S&D : : Ward
Verts/ALE : : Sebastià, Urtasun
4. A8-166/2015 – Giovanni La Via – Szavazás: egyetértés
Mellette 626
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Kovács, Morvai, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 63
ECR : : Pretzell, von Storch
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
Tartózkodás 10
ECR : : Tošenovský, Zahradil
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Mélenchon
NI : : Annemans, Kappel, Mayer, Obermayr, Vilimsky
5. A8-156/2015 – Birgit Sippel – Egyetlen szavazás
Mellette 643
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Kappel, Kovács, Mayer, Morvai, Salvini, Sonneborn, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 7
NI : : Epitideios, Maeijer, Papadakis Konstantinos, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Zarianopoulos
Tartózkodás 51
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Troszczynski, Żółtek
6. A8-157/2015 – Filiz Hyusmenova – Egyetlen szavazás
Mellette 645
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Kappel, Kovács, Mayer, Morvai, Obermayr, Salvini, Sonneborn, Vilimsky, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 6
NI : : Epitideios, Maeijer, Papadakis Konstantinos, Stuger, Synadinos, Zarianopoulos
Tartózkodás 51
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Troszczynski, Żółtek
7. A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 2/1. bekezdés
Mellette 500
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Kari
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Kirton-Darling, Kofod, Kumpula-Natri, Kyenge, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Toia, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Ellene 119
ALDE : : Toom, Vautmans
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Atkinson, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Żółtek
PPE : : Cadec, Grossetête, Joulaud, Sernagiotto
S&D : : Dalli, Flašíková Beňová, Gierek, Iotova, Keller Jan, Khan, Nekov, Pirinski, Smolková
Verts/ALE : : Ždanoka
Tartózkodás 75
ALDE : : Marinho e Pinto, Nicolai, Väyrynen
ECR : : Dzhambazki, Gericke, Kölmel, Lucke, Škripek, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Le Hyaric, Matias, Ní Riada
NI : : Annemans, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Cesa, Cicu, Comi, Gardini, Morano, Muselier, Mussolini, Pogliese, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Androulakis, Delvaux, Ertug, Geringer de Oedenberg, Grammatikakis, Kaili, Köster, Kyrkos, Liberadzki, Mamikins, Maňka, Neuser, Papadakis Demetris, Post, Sant, Tarabella, Ujhelyi, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Auken, Sebastià, Urtasun
8. A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 3/1. bekezdés
Mellette 531
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Björk, de Jong, Mineur
NI : : Annemans, Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Ellene 103
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
PPE : : Cadec, Sernagiotto
S&D : : Grammatikakis, Iotova, Kyrkos, Nekov
Verts/ALE : : Ždanoka
Tartózkodás 64
ALDE : : Marinho e Pinto, Toom, Vautmans, Väyrynen
ECR : : Dzhambazki, Gericke, Henkel, Kölmel, Lucke, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Eck, Kari, Le Hyaric, Matias, Ní Riada
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Joulaud, Morano, Muselier, Pogliese, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Gierek, Pirinski, Sant
Verts/ALE : : Urtasun
9. A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 5/3. bekezdés
Mellette 513
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Kyllönen
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, De Castro, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Toia, Ujhelyi, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Ellene 113
ALDE : : Bilbao Barandica
ECR : : Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Żółtek
PPE : : Cadec, Sernagiotto
S&D : : Ferreira Elisa, Gualtieri, Howitt, Iotova, Mamikins, Panzeri, Tarabella
Verts/ALE : : Ždanoka
Tartózkodás 74
ALDE : : Marinho e Pinto, Toom, Väyrynen
ECR : : Dzhambazki, Gericke, Hannan, Henkel, Kölmel, Lucke, Marias, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Kari, Ní Riada
NI : : Annemans, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Dorfmann, Gardini, Joulaud, Morano, Muselier, Mussolini, Pogliese
S&D : : Benifei, Bonafè, Danti, De Monte, Gierek, Kaili, Keller Jan, Köster, Nekov, Pirinski, Sant
Verts/ALE : : Auken, Bütikofer, Evans, Maragall, Sebastià, Terricabras, Urtasun
10. A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 7/2. bekezdés
Mellette 530
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
GUE/NGL : : Kyllönen
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana
Ellene 150
ECR : : Dohrmann, Gericke, Henkel, Kölmel, Lucke, Pretzell, Škripek, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Sernagiotto
S&D : : Iotova, Nekov, Pirinski, Post
Verts/ALE : : Ždanoka
Tartózkodás 18
ALDE : : Marinho e Pinto, Väyrynen
ECR : : Marias, Vistisen
EFDD : : Paksas
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Morano, Muselier, Mussolini, Pogliese
S&D : : Androulakis, Kaili, Keller Jan, Sant
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Anders Primdahl Vistisen
11. A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 12/1. bekezdés
Mellette 529
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Kyllönen
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Ellene 144
ALDE : : Maura Barandiarán
ECR : : Gericke, Hannan, Kölmel, Lucke, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Cadec, Sernagiotto
S&D : : Childers, Iotova, Mamikins, Pirinski
Verts/ALE : : Scott Cato, Ždanoka
Tartózkodás 28
ALDE : : Marinho e Pinto, Toom
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Škripek, Vistisen
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas
GUE/NGL : : Matias
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Morano, Muselier, Pogliese
S&D : : Delvaux, Kaili, Nekov, Sant
Verts/ALE : : Auken, Bové, Bütikofer, Urtasun
12. A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 12/2. bekezdés
Mellette 501
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Salvini
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Giegold, Harms, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Rivasi, Ropė, Sargentini, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Vana
Ellene 148
ALDE : : Maura Barandiarán
ECR : : Gericke, Kölmel, Lucke, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Cadec, Sernagiotto
S&D : : Gualtieri, Guteland, Hedh, Iotova, Jongerius, Ludvigsson, Łybacka, Nilsson, Piri, Tang
Verts/ALE : : Andersson, Eriksson, Scott Cato, Valero, Ždanoka
Tartózkodás 42
ALDE : : Marinho e Pinto, Toom, Väyrynen
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Marias, Tošenovský, Vistisen, Zahradil
EFDD : : Iwaszkiewicz, Lundgren, Paksas, Winberg
GUE/NGL : : Matias
NI : : Annemans, Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Gardini, Morano, Muselier, Patriciello, Pogliese
S&D : : Delvaux, Neuser, Pirinski, Sant, Weidenholzer
Verts/ALE : : Auken, Bové, Bütikofer, Engström, Evans, Hautala, Lambert, Meszerics, Reimon, Reintke, Urtasun
13. A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 12/3. bekezdés
Mellette 376
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Balčytis, Blanco López, Boștinaru, Cabezón Ruiz, Cristea, Fajon, Fernández, Geier, Gentile, Groote, Hoffmann, Jongerius, Kofod, Lauristin, Leinen, Lietz, Melior, Moisă, Nica, Niedermüller, Piri, Steinruck, Szanyi, Tang, Zala, Zanonato, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 285
ALDE : : Maura Barandiarán, Toom, Väyrynen
ECR : : Gericke, Kölmel, Lucke, Pretzell, Škripek, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Cadec, Sernagiotto
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Brannen, Bresso, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mizzi, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stihler, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Bové
Tartózkodás 36
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Tošenovský, Vistisen, Zahradil
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas
GUE/NGL : : Juaristi Abaunz, Matias
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Morano, Muselier, Patriciello, Pogliese
S&D : : Delvaux, Frunzulică, Gierek, Kaili, Liberadzki, Mamikins, Neuser, Sant
Verts/ALE : : Auken, Bütikofer, Lambert, Reintke, Scott Cato, Urtasun
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Ana Gomes
Ellene : Matthias Groote, Jutta Steinruck
Tartózkodás : Flavio Zanonato
14. A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 12/4. bekezdés
Mellette 516
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Lundgren, Winberg
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Valero, Vana
Ellene 118
ECR : : Gericke, Kölmel, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Arnott, Atkinson, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Björk, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Sernagiotto
S&D : : Guteland, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Pirinski, Post
Verts/ALE : : Ždanoka
Tartózkodás 60
ALDE : : Marinho e Pinto, Toom, Väyrynen
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Tošenovský, Vistisen, Zahradil
EFDD : : Agnew, Aker, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Juaristi Abaunz, Kari, Matias, Ní Riada
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Morano, Muselier, Patriciello, Pogliese
S&D : : Balas, Delvaux, Kaili, Mamikins, Nekov, Sant
Verts/ALE : : Auken, Bové, Bütikofer, Urtasun
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Marita Ulvskog
15. A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – 21. bekezdés
Mellette 588
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Dzhambazki, Gericke, Girling, Halla-aho, Henkel, Karim, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, Marias, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Atkinson, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Björk, Chrysogonos, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, Lösing, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
PPE : : Adaktusson, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 45
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Couso Permuy, Forenza, Hadjigeorgiou, López Bermejo, Maštálka, Ransdorf, Sylikiotis, Vallina
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Alliot-Marie, Joulaud, Lamassoure, Landsbergis, Morano, Muselier, Schreijer-Pierik, Theocharous, Vozemberg, Zagorakis
Tartózkodás 64
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karlsson, Kirkhope, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Škripek, Tomašić, Van Orden, Vistisen, Zahradil, Złotowski
EFDD : : Lundgren, Paksas, Winberg
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Konečná, Maltese, Ní Riada, Omarjee, Spinelli
NI : : Ferrand, Maeijer, Papadakis Konstantinos, Stuger, Zarianopoulos
PPE : : Caspary, Cirio, Comi, Gál, Kovatchev, Pieper, Pogliese, Salini, Sernagiotto, Weber Manfred, Záborská
S&D : : Mamikins, Sant
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Gál Kinga, Gabrielius Landsbergis, Siegfried Mureșan, Annie Schreijer-Pierik, Elissavet Vozemberg
Ellene : Vicky Maeijer, Maurice Ponga, Olaf Stuger
Tartózkodás : Kay Swinburne, Charles Tannock
16. A8-162/2015 – Gabrielius Landsbergis – Állásfoglalás
Mellette 494
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Kumpula-Natri, Kyenge, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Maňka, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Valero, Vana
Ellene 135
ALDE : : Toom
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Sernagiotto, Winkler Hermann
S&D : : Iotova, Keller Jan, Mamikins, Nekov, Pirinski
Verts/ALE : : Ždanoka
Tartózkodás 69
ALDE : : Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Väyrynen
ECR : : Campbell Bannerman, Dohrmann, Dzhambazki, Gericke, Karlsson, Kölmel, Lucke, Škripek, Starbatty, Trebesius, Vistisen
EFDD : : Lundgren, Paksas, Winberg
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Eck, Juaristi Abaunz, Kyllönen, Matias, Ní Riada
NI : : Annemans
PPE : : Cadec, Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Dorfmann, Gardini, Joulaud, La Via, Martusciello, Matera, Morano, Muselier, Mussolini, Patriciello, Pogliese
S&D : : Androulakis, Benifei, Bettini, Bonafè, Dalli, Ertug, Flašíková Beňová, Gierek, Grammatikakis, Gualtieri, Kaili, Köster, Krehl, Kyrkos, Liberadzki, Łybacka, Panzeri, Papadakis Demetris, Sant
Verts/ALE : : Auken, Bütikofer, Lambert, Scott Cato, Sebastià, Turmes, Urtasun
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Tartózkodás : Theodoros Zagorakis
17. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 7/2. bekezdés
Mellette 526
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : van Dalen, Marias, Tomaševski, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Hadjigeorgiou, Händel, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bizzotto, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Goddyn, Gollnisch, Le Pen Marine, Mélin, Monot, Philippot, Schaffhauser, Synadinos, Troszczynski
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Bușoi, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Iturgaiz, Jahr, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Plenković, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Šuica, Šulin, Szájer, Theocharous, Tőkés, Tomc, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Weber Manfred, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 130
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Sakorafa
NI : : Balczó, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Morvai, Salvini, Sonneborn, Stuger, Voigt, Żółtek
PPE : : Buda, Buzek, Grzyb, Hetman, Hübner, Jazłowiecka, Kalinowski, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Lewandowski, Łukacijewska, Marinescu, Mureșan, Olbrycht, Pitera, Plura, Preda, Rosati, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Siekierski, Stolojan, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Țurcanu, Ungureanu, Wałęsa, Wenta
S&D : : Gierek, Gill Neena, Łybacka
Tartózkodás 38
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Couso Permuy, González Peñas, Iglesias, Konečná, López Bermejo, Maštálka, Ransdorf, Sánchez Caldentey, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina
NI : : Annemans, Bilde, Boutonnet, Briois, Ferrand, Jalkh, Kappel, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Vilimsky, Zarianopoulos
PPE : : McAllister, Winkler Iuliu
S&D : : Balčytis, Geringer de Oedenberg, Liberadzki, Nekov, Pirinski
18. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 32. bekezdés
Mellette 354
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Toom, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : van Dalen, Demesmaeker, Loones, Marias, Stevens, Tomaševski, Van Bossuyt, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Epitideios, Sonneborn, Synadinos
PPE : : Bendtsen, van de Camp, de Lange, Lenaers, Niedermayer, Pietikäinen, Rolin, Schreijer-Pierik
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 337
ALDE : : van Baalen, Charanzová, Dlabajová, Huitema, Ježek, Meissner, van Nieuwenhuizen, Telička, Theurer
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Maštálka, Ransdorf
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Łybacka, Mizzi
Verts/ALE : : Hudghton, Smith
Tartózkodás 8
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
GUE/NGL : : Konečná
NI : : Voigt
PPE : : Bușoi
S&D : : Geringer de Oedenberg, Pirinski
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Carlos Coelho
19. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 34. bekezdés
Mellette 354
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : van Dalen, Henkel, Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Epitideios, Kovács, Morvai, Sonneborn, Synadinos
PPE : : Bendtsen, Niedermayer, Pietikäinen, Rolin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 337
ALDE : : van Baalen, Charanzová, Dlabajová, Huitema, Ježek, Meissner, van Nieuwenhuizen, Telička, Theurer
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
Tartózkodás 11
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
GUE/NGL : : Konečná, Maštálka, Ransdorf
NI : : Obermayr, Vilimsky, Voigt
PPE : : Pospíšil
S&D : : Pirinski
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Carlos Coelho
20. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 6. módosítás
Mellette 289
ALDE : : Arthuis, Bearder, Faria, Harkin, Hyusmenova, Jäätteenmäki, Marinho e Pinto, Nicolai
ECR : : van Dalen, Marias, Škripek
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Bonafè, Borzan, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Costa, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Gomes, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Lange, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Molnár, Moraes, Morgano, Mosca, Nekov, Neuser, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 388
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Griesbeck, Guoga, Huitema, in 't Veld, Jakovčić, Ježek, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Korwin-Mikke, Maeijer, Marusik, Salvini, Sonneborn, Stuger, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Anderson Lucy, Balčytis, Boștinaru, Corbett, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Dodds Anneliese, Drăghici, Frunzulică, Gierek, Gill Neena, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Honeyball, Howitt, Ivan, Khan, Kirton-Darling, Liberadzki, Łybacka, Martin David, Mizzi, Moisă, Moody, Nica, Pașcu, Pavel, Rebega, Sant, Simon Siôn, Smolková, Tănăsescu, Tapardel, Vaughan, Willmott, Zemke
Tartózkodás 25
ALDE : : Bilbao Barandica, Cavada, de Sarnez, Goulard, Kallas, Pagazaurtundúa Ruiz
ECR : : Pretzell, von Storch
EFDD : : Lundgren, Paksas, Winberg
NI : : Annemans, Bizzotto, Gollnisch, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Arimont, Dati, Pospíšil
S&D : : Blinkevičiūtė, Geringer de Oedenberg, Kofod, Kumpula-Natri, Negrescu, Schaldemose
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Tartózkodás : Carlos Coelho
21. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 1. módosítás
Mellette 338
ALDE : : Ali, Arthuis, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Schaake, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Weber Renate, Wikström
ECR : : van Dalen, Demesmaeker, Loones, Marias, Škripek, Stevens, Van Bossuyt, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, Händel, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
PPE : : Arimont, Becker, Gambús, Karas, Köstinger, Pietikäinen, Rübig, Schmidt
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Costa, Dalli, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Nekov, Neuser, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 319
ALDE : : Auštrevičius, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Goulard, Griesbeck, Guoga, Ježek, Meissner, Ries, Riquet, Rochefort, Telička, Theurer
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Korwin-Mikke, Maeijer, Marusik, Salvini, Stuger, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Boștinaru, Brannen, Childers, Cristea, Dăncilă, Drăghici, Frunzulică, Grapini, Honeyball, Ivan, Łybacka, Moisă, Nica, Pașcu, Pavel, Rebega, Sassoli, Tănăsescu, Tapardel
Tartózkodás 42
ALDE : : de Sarnez, Girauta Vidal, Kallas, Maura Barandiarán, Rohde
ECR : : Pretzell, von Storch
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : González Peñas, Iglesias, Sánchez Caldentey, Torres Martínez, Urbán Crespo
NI : : Aliot, Bizzotto, Le Pen Marine, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Belet, van de Camp, Coelho, Dati, de Lange, Lenaers, Pospíšil, Rolin, Vandenkendelaere
S&D : : Dance, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Liberadzki, Negrescu, Schaldemose, Simon Siôn, Smolková, Willmott, Zemke
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Paul Brannen, Cătălin Sorin Ivan, Jude Kirton-Darling, Annie Schreijer-Pierik
Tartózkodás : Cláudia Monteiro de Aguiar
22. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 2. módosítás
Mellette 248
ALDE : : Ali, Bearder, De Backer, Diaconu, Faria, Federley, Goerens, Harkin, Jakovčić, Marinho e Pinto, Mlinar, Müller, Paet, Petersen, Rohde, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Weber Renate
ECR : : Gericke, Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Kappel, Mayer, Morvai, Obermayr, Sonneborn, Vilimsky
PPE : : Becker, Coelho, Dorfmann, Karas, Mato, Petir, Pieper, Rolin, Schmidt, Winkler Hermann, Winkler Iuliu
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Costa, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kofod, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Lange, Leinen, Lietz, López, McAvan, Mamikins, Maňka, Morgano, Mosca, Neuser, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Picula, Piri, Pittella, Preuß, Regner, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Soru, Steinruck, Szanyi, Tang, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Valenciano, Van Brempt, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 419
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Ježek, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Vautmans, Verhofstadt, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Konečná, Le Hyaric, López Bermejo, Maštálka, Ransdorf, Sylikiotis
NI : : Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Balčytis, Boștinaru, Brannen, Childers, Corbett, Cristea, Dance, Dăncilă, Denanot, Drăghici, Gierek, Gill Neena, Grapini, Griffin, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Kirton-Darling, Kumpula-Natri, Lauristin, Liberadzki, Łybacka, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Moisă, Moody, Nekov, Nica, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Pirinski, Poc, Poche, Post, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rozière, Sehnalová, Simon Siôn, Stihler, Tănăsescu, Tapardel, Vaughan, Willmott, Zanonato
Verts/ALE : : Hudghton, Smith
Tartózkodás 31
ALDE : : Bilbao Barandica, Kallas, Kyuchyuk, Theurer, Väyrynen
GUE/NGL : : Ferreira João
NI : : Aliot, Schaffhauser
PPE : : Pietikäinen
S&D : : Anderson Lucy, Dalli, Dodds Anneliese, Flašíková Beňová, Geringer de Oedenberg, Guteland, Hedh, Köster, Ludvigsson, Martin David, Melior, Mizzi, Molnár, Moraes, Negrescu, Nilsson, Sant, Smolková, Stanishev, Ulvskog, Zala, Zoffoli
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Ian Hudghton, Anneli Jäätteenmäki, Dietmar Köster, Elisabeth Köstinger, Paloma López Bermejo, Susanne Melior, Paul Rübig, Alyn Smith, Neoklis Sylikiotis
Ellene : Sylvie Guillaume, Gabriel Mato
Tartózkodás : Cláudia Monteiro de Aguiar, Catherine Stihler
23. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 45/1. bekezdés
Mellette 459
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Konečná, Le Hyaric, Maštálka, Ransdorf
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Boștinaru, Brannen, Bresso, Childers, Corbett, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Denanot, Drăghici, Flašíková Beňová, Gierek, Gill Neena, Grapini, Griffin, Guillaume, Howitt, Iotova, Ivan, Khan, Kirton-Darling, Kumpula-Natri, Lauristin, Liberadzki, Łybacka, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mizzi, Moisă, Moody, Moraes, Nekov, Nica, Pargneaux, Peillon, Picula, Pirinski, Poc, Poche, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rozière, Sant, Sehnalová, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stanishev, Thomas, Ulvskog, Vaughan, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke
Verts/ALE : : Bové, Ždanoka
Ellene 209
ALDE : : Diaconu, Faria, Tremosa i Balcells
ECR : : Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Atkinson, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Kappel, Mayer, Obermayr, Sonneborn, Vilimsky
PPE : : Becker, Coelho, Dorfmann, Karas, Melo
S&D : : Anderson Lucy, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Bonafè, Borzan, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Costa, Danti, De Castro, De Monte, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Hoffmann, Honeyball, Jaakonsaari, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Lange, Leinen, Lietz, Mavrides, Melior, Morgano, Mosca, Neuser, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pavel, Pittella, Post, Preuß, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schlein, Schuster, Simon Peter, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Toia, Ujhelyi, Valenciano, Van Brempt, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana
Tartózkodás 32
ALDE : : Bilbao Barandica, Kyuchyuk, Meissner
ECR : : van Dalen
GUE/NGL : : Ferreira João
NI : : Bizzotto
S&D : : Delvaux, Dodds Anneliese, Freund, Frunzulică, Geringer de Oedenberg, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Jongerius, Kadenbach, Kofod, López, Ludvigsson, Martin David, Molnár, Negrescu, Nilsson, Pașcu, Piri, Regner, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Tang, Weidenholzer, Zoffoli
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Gesine Meissner, Catherine Stihler
Ellene : José Bové, Elisabeth Köstinger, Paul Rübig, Claudia Schmidt, Birgit Sippel
24. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 45/2. bekezdés
Mellette 607
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, Hadjigeorgiou, Händel, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Engström, Eriksson, Lunacek, Valero
Ellene 78
ALDE : : Tremosa i Balcells
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Ernst, Michels
PPE : : Coelho, Urutchev
S&D : : Balas, Cofferati, Groote, Köster, Melior, Noichl, Post
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 15
ALDE : : Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Mlinar
EFDD : : Iwaszkiewicz, Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : González Peñas, Iglesias, Sánchez Caldentey, Torres Martínez, Urbán Crespo
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
S&D : : Schlein
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Guillaume Balas, Cornelia Ernst, Susanne Melior, Martina Michels, Elly Schlein
25. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 61. bekezdés
Mellette 436
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron, Paksas
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Cabezón Ruiz, Corbett, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Dodds Anneliese, Drăghici, Fernández, Flašíková Beňová, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Gill Neena, Griffin, Guerrero Salom, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jongerius, Khan, Kirton-Darling, Krehl, Lange, Lauristin, Liberadzki, López, Łybacka, McAvan, Martin David, Mizzi, Moisă, Moody, Moraes, Nica, Niedermüller, Pașcu, Pavel, Picula, Piri, Poche, Rebega, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Sant, Sassoli, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Stanishev, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Ujhelyi, Valenciano, Vaughan, Ward, Willmott, Zanonato
Verts/ALE : : Hudghton, Smith
Ellene 188
ALDE : : Müller
ECR : : van Dalen, Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mach, Nuttall, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana, Kovács, Maeijer, Morvai, Salvini, Stuger, Voigt
S&D : : Balas, Benifei, Bettini, Bonafè, Briano, Bullmann, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Costa, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Ertug, Fajon, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Gasbarra, Gebhardt, Gentile, Giuffrida, Gomes, Groote, Gualtieri, Guteland, Hedh, Hoffmann, Jaakonsaari, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Kyenge, Kyrkos, Leinen, Lietz, Ludvigsson, Mamikins, Mavrides, Nekov, Neuser, Nilsson, Noichl, Paolucci, Papadakis Demetris, Poc, Post, Preuß, Rodust, Schlein, Schuster, Simon Peter, Soru, Steinruck, Thomas, Toia, Ulvskog, Van Brempt, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 76
ECR : : Pretzell, von Storch
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Konečná, Maštálka, Ransdorf
NI : : Annemans, Korwin-Mikke, Marusik, Mayer, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Vilimsky, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Becker, Karas, Köstinger, Rübig, Schmidt
S&D : : Andrieu, Berès, Denanot, Freund, Geringer de Oedenberg, Gierek, Grammatikakis, Grapini, Guillaume, Kadenbach, Kofod, Kumpula-Natri, Maňka, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Melior, Molnár, Morgano, Mosca, Negrescu, Panzeri, Pargneaux, Peillon, Pirinski, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rozière, Schaldemose, Smolková, Weidenholzer, Zala, Zemke
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Marina Albiol Guzmán, Javier Couso Permuy, Paloma López Bermejo, Ángela Vallina
26. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 77/2. bekezdés
Mellette 469
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, Nicholson, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská
EFDD : : Bergeron, Lundgren, Paksas, Winberg
GUE/NGL : : Ferreira João, Konečná, Maštálka, Ransdorf
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Kovács, Loiseau, Morvai, Synadinos, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hohlmeier, Hökmark, Hortefeux, Iturgaiz, Jahr, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Plenković, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Ruas, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Weber Manfred, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guillaume, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Ellene 189
ECR : : Czarnecki, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Krasnodębski, Kuźmiuk, Marias, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ujazdowski, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Forenza, Glezos, Hadjigeorgiou, Händel, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Chauprade, Fontana, Korwin-Mikke, Maeijer, Marusik, Salvini, Sonneborn, Stuger, Żółtek
PPE : : Buzek, Grzyb, Hetman, Hübner, Jazłowiecka, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Lewandowski, Łukacijewska, Olbrycht, Pitera, Plura, Rosati, Saryusz-Wolski, Siekierski, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Wałęsa, Wenta
S&D : : Ayala Sender, Blanco López, Cabezón Ruiz, De Castro, Fernández, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Groote, Gutiérrez Prieto, Howitt, Kofod, Łybacka, Mavrides, Noichl, Post, Rodríguez-Piñero Fernández, Schaldemose, Valenciano, Ward
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 43
ALDE : : Marinho e Pinto
GUE/NGL : : Flanagan, González Peñas, Iglesias, Sánchez Caldentey, Torres Martínez, Urbán Crespo
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Zarianopoulos
PPE : : Becker, Karas, Köstinger, Rübig, Schmidt
S&D : : Geringer de Oedenberg, Gierek, Liberadzki, Zemke
27. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 78. bekezdés
Mellette 525
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron, Helmer
GUE/NGL : : Konečná, Le Hyaric, Maštálka, Ransdorf
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kaili, Kammerevert, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Vaughan, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Ellene 108
ALDE : : Faria
ECR : : van Dalen, Marias
EFDD : : Farage, Mach, Nuttall
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Kappel, Maeijer, Mayer, Obermayr, Stuger, Vilimsky
PPE : : Pietikäinen
S&D : : Ertug, Groote, Noichl, Post, Van Brempt, Ward
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 65
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Ferreira João, Kari
NI : : Annemans, Balczó, Korwin-Mikke, Kovács, Marusik, Morvai, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Becker, Karas, Köstinger, Rübig, Schmidt
S&D : : Balas, Delvaux, Freund, Jongerius, Kadenbach, Kaufmann, Neuser, Piri, Regner, Schlein, Tang, Weidenholzer
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Jean-Luc Mélenchon
28. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 3. módosítás
Mellette 167
ALDE : : Becerra Basterrechea, Faria, Goerens, Harkin, Pagazaurtundúa Ruiz
ECR : : van Dalen, Demesmaeker, Loones, Marias, Stevens, Van Bossuyt
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Salvini, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky
PPE : : Pietikäinen
S&D : : Berès, Childers, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Gierek, Gomes, Liberadzki, Łybacka, Melior, Noichl, Post, Serrão Santos, Silva Pereira, Szanyi, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 518
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Balczó, Dodds Diane, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Morvai, Schaffhauser, Stuger, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Tartózkodás 16
ECR : : Deva, Dohrmann, Karlsson, Vistisen
EFDD : : Paksas
GUE/NGL : : Ferreira João, Konečná, Maštálka, Ransdorf
NI : : Annemans, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
S&D : : Geringer de Oedenberg, Schlein, Smolková, Ujhelyi
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Pervenche Berès
29. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 124. bekezdés
Mellette 490
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Iwaszkiewicz
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Korwin-Mikke, Marusik, Salvini, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Balčytis, Benifei, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Caputo, Childers, Chinnici, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Ellene 188
ALDE : : Müller
ECR : : van Dalen, Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Arimont, Rolin
S&D : : Arena, Balas, Bayet, Cofferati, Gomes, Noichl, Post, Regner, Tarabella, Weidenholzer
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 19
EFDD : : Paksas
S&D : : Ayala Sender, Blanco López, Cabezón Ruiz, Delvaux, Fernández, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Grammatikakis, Grapini, Gutiérrez Prieto, Köster, Neuser, Rodríguez-Piñero Fernández, Schlein, Valenciano
Verts/ALE : : Hudghton, Smith
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Ana Gomes
Ellene : Eric Andrieu, Pervenche Berès, Sylvie Guillaume, Louis-Joseph Manscour, Edouard Martin, Emmanuel Maurel, Gilles Pargneaux, Vincent Peillon, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Virginie Rozière, Isabelle Thomas
Tartózkodás : Jean-Paul Denanot
30. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – 131. bekezdés
Mellette 547
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská
EFDD : : Bergeron, Iwaszkiewicz, Mach, Paksas
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Chrysogonos, Couso Permuy, Ferreira João, Flanagan, Glezos, Hadjigeorgiou, Konečná, Kouloglou, Kuneva, López Bermejo, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Scholz, Sylikiotis, Vallina
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Fontana, Korwin-Mikke, Marusik, Salvini, Synadinos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Hudghton, Smith
Ellene 126
ALDE : : Jäätteenmäki
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Forenza, González Peñas, Iglesias, Kyllönen, Le Hyaric, Maltese, Ní Riada, Sánchez Caldentey, Spinelli, Torres Martínez, Urbán Crespo
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos
S&D : : Noichl, Post
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 27
ECR : : Škripek
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : De Masi, Eck, Ernst, Händel, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Lösing, Mineur, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Balczó, Kappel, Kovács, Maeijer, Mayer, Morvai, Obermayr, Stuger, Vilimsky
S&D : : Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner
31. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – Z. preambulumbekezdés
Mellette 358
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : van Dalen, Dohrmann, Karlsson, Marias, Vistisen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Epitideios, Schaffhauser, Synadinos
PPE : : Bendtsen, van de Camp, Coelho, de Lange, Lenaers, Liese, Niedermayer, Pietikäinen, Rolin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 318
ALDE : : van Baalen, Huitema, Meissner, van Nieuwenhuizen, Theurer
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Konečná, Maštálka, Ransdorf
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, Fontana, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Mayer, Mélin, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Salvini, Sonneborn, Stuger, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Böge, Bogovič, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Łybacka
Tartózkodás 26
ECR : : Zīle
EFDD : : Lundgren, Winberg
NI : : Annemans, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Monot, Montel, Philippot, Troszczynski
S&D : : Ayala Sender, Geringer de Oedenberg, Gierek, Grapini, Nekov
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Annie Schreijer-Pierik
32. A8-164/2015 – Algirdas Saudargas – Állásfoglalás
Mellette 277
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : van Dalen, Tomaševski, Zīle
EFDD : : Paksas
PPE : : Arimont, Bach, Becker, Bendtsen, Bogovič, Brok, Buda, van de Camp, Coelho, Engel, Fernandes, Fjellner, Gahler, Gambús, Hökmark, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Köstinger, Landsbergis, de Lange, Lenaers, Liese, Marinescu, Metsola, Niedermayer, Pabriks, Pietikäinen, Polčák, Pospíšil, Preda, Rolin, Ruas, Rübig, Saudargas, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schwab, Šojdrová, Vaidere, Virkkunen
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Ellene 315
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Balz, Böge, Buzek, Cadec, Caspary, Danjean, Dantin, Deß, Ehler, Ferber, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Hetman, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Joulaud, Kalinowski, Koch, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Lamassoure, Langen, Lavrilleux, Lewandowski, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Mann, Monteiro de Aguiar, Muselier, Nagy, Niebler, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Ribeiro, Rosati, Saïfi, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Schulze, Sernagiotto, Siekierski, Sommer, Šuica, Svoboda, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Verheyen, Voss, Wałęsa, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Post
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 111
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Tomašić, Vistisen
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Belet, Bocskor, Bușoi, Casa, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Dati, Delahaye, Deli, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hölvényi, Hortefeux, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Kalniete, Kelly, Kósa, Kovatchev, Kukan, Kyrtsos, La Via, Le Grip, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McGuinness, Macovei, Malinov, Mănescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Novakov, Patriciello, Paunova, Pogliese, Ponga, Radev, Rangel, Salini, Schöpflin, Sógor, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šulin, Szájer, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Vozemberg, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zalba Bidegain
S&D : : Ayala Sender, Fernández, Ferreira Elisa, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gutiérrez Prieto, Kadenbach, Liberadzki, Łybacka, Mavrides, Papadakis Demetris
Verts/ALE : : Tarand
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Reinhard Bütikofer, Anna Maria Corazza Bildt, Rachida Dati, Bronis Ropė
Tartózkodás : Heinz K. Becker, Manolis Kefalogiannis, Cláudia Monteiro de Aguiar, Fernando Ruas, Tokia Saïfi, Anne Sander
33. RC-B8-539/2015 – Állásfoglalás
Mellette 448
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, van Dalen, Deva, Dohrmann, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamall, Karlsson, Kirkhope, Lewer, McClarkin, McIntyre, Marias, Swinburne, Tannock, Tomašić, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, Hadjigeorgiou, Händel, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Costa, Gasbarra, Grammatikakis
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 197
ECR : : Škripek
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : González Peñas, Iglesias, Sánchez Caldentey, Urbán Crespo
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tartózkodás 53
ECR : : Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Dzhambazki, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Karim, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Loones, Lucke, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, von Storch, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Zahradil, Złotowski
EFDD : : Paksas
GUE/NGL : : Flanagan
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Cicu, Cirio, Dorfmann, Kyrtsos, Martusciello, Matera, Pogliese, Sernagiotto
S&D : : Androulakis, Zanonato
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Daniel Dalton
Ellene : Enrico Gasbarra, Estefanía Torres Martínez
Tartózkodás : Theodoros Zagorakis
34. B8-455/2015 – 24. módosítás
Mellette 138
ALDE : : Arthuis, Bilbao Barandica, Deprez, Harkin, Michel, Müller, Tremosa i Balcells
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Atkinson, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Nuttall, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
PPE : : Christoforou, Theocharous
S&D : : Androulakis, Arena, Balas, Bayet, Benifei, Bettini, Bonafè, Borzan, Bullmann, Gomes, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Mavrides, Papadakis Demetris, Pirinski, Stanishev, Tarabella, Ulvskog
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 493
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, van Miltenburg, Mlinar, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Starbatty, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Martin David, Melior, Mizzi, Moisă, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poche, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Ujhelyi, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tartózkodás 64
ALDE : : Nicolai, Väyrynen
ECR : : Demesmaeker, Loones, Marias, Škripek, Stevens, Van Bossuyt
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Björk
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Morvai, Papadakis Konstantinos, Stuger, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Arimont
S&D : : Delvaux, Fleckenstein, Kaili, Kumpula-Natri, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Neuser, Poc, Post, Regner, Schlein, Schuster, Sehnalová, Weidenholzer, von Weizsäcker
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Malin Björk, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Isabelle Thomas, Estefanía Torres Martínez
Tartózkodás : Marita Ulvskog
35. B8-455/2015 – 16. módosítás
Mellette 157
ALDE : : Deprez, Goulard, Griesbeck, Jakovčić, Müller, Rochefort, Wikström
ECR : : Belder, van Dalen, Dohrmann, Karlsson, Kölmel, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius, Vistisen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Troszczynski, Vilimsky, Zarianopoulos
PPE : : Bușoi, Cadec, Christoforou, Corazza Bildt, Deß, Fjellner, Gambús, Grossetête, Hohlmeier, Kyrtsos, Lavrilleux, McAllister, Theocharous, Țurcanu, Ungureanu, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Grammatikakis, Mavrides, Papadakis Demetris, Sippel
Ellene 525
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Riquet, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Bashir, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron, Iwaszkiewicz
GUE/NGL : : Omarjee
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Morvai, Stuger, Synadinos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Cesa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 15
ALDE : : Ries
EFDD : : Paksas
GUE/NGL : : Le Hyaric, Vergiat
NI : : Voigt
PPE : : Arimont, del Castillo Vera
S&D : : Androulakis, Balas, Delvaux, Guillaume, Kaili, Mamikins, Neuser, Pirinski
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Rachida Dati, Estefanía Torres Martínez, Bogdan Andrzej Zdrojewski
Ellene : Anna Maria Corazza Bildt
Tartózkodás : Isabelle Thomas
36. B8-455/2015 – 35. módosítás
Mellette 485
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Ellene 139
ALDE : : Ali, Hyusmenova, Kyuchyuk, Maura Barandiarán
ECR : : Hannan, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
S&D : : Dalli, Mamikins, Mavrides, Papadakis Demetris, Sant
Verts/ALE : : Šoltes, Vana
Tartózkodás 69
ECR : : Dohrmann, Gericke, Karlsson, Kölmel, Lucke, Marias, Starbatty, Trebesius, Vistisen
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas, Pedicini, Zullo
GUE/NGL : : Le Hyaric
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Arimont
S&D : : Ertug, Fleckenstein, Gierek, Kaili, Pirinski, Poc, Stanishev, Weidenholzer
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Ždanoka
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Estefanía Torres Martínez
37. B8-455/2015 – 22. módosítás
Mellette 141
ALDE : : van Baalen, Bilbao Barandica, Federley, Huitema, van Nieuwenhuizen, Wikström
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Buonanno, Fontana, Maeijer, Papadakis Konstantinos, Stuger, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Christoforou, Pietikäinen, Rolin, Theocharous
S&D : : Androulakis, Gardiazabal Rubial, Gomes, Grammatikakis, Kaili, Kyrkos, Leinen, Mamikins, Martin David, Mavrides, Moraes, Poc, Post, Valenciano
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 530
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Borghezio, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Lange, Lauristin, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tartózkodás 25
ALDE : : Faria
EFDD : : Iwaszkiewicz, Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : de Jong, Mineur
NI : : Balczó, Bizzotto, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Marusik, Mayer, Morvai, Obermayr, Vilimsky, Żółtek
PPE : : Arimont, Zeller
S&D : : Balas, Delvaux, Grapini, Guillaume, Pirinski, Weidenholzer
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Isabelle Thomas, Estefanía Torres Martínez
38. B8-455/2015 – 23. módosítás
Mellette 333
ALDE : : van Baalen, Bilbao Barandica, Deprez, de Sarnez, Federley, Goerens, Goulard, Griesbeck, Huitema, Marinho e Pinto, Michel, Müller, van Nieuwenhuizen, Ries, Riquet, Rochefort, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Dzhambazki, Gericke, Kölmel, Loones, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, Stevens, von Storch, Trebesius, Van Bossuyt
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Lundgren, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Bach, Becker, Belet, Bendtsen, Buda, Bușoi, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deß, Ehler, Ferber, Fernandes, Gahler, Gambús, Gardini, Grossetête, Hayes, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lins, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Melo, Metsola, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Patriciello, Pieper, Pietikäinen, Plenković, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Rolin, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Svoboda, Theocharous, Vălean, Vandenkendelaere, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zdechovský, Zeller, Zver
S&D : : Androulakis, Arena, Assis, Bayet, Bettini, Blanco López, Bonafè, Borzan, Costa, Dalli, Delvaux, Flašíková Beňová, Gomes, Grammatikakis, Iotova, Jaakonsaari, Kaili, Kyrkos, McAvan, Mamikins, Mavrides, Papadakis Demetris, Picula, Pirinski, Serrão Santos, Szanyi, Tarabella, Ujhelyi
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 283
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, Gerbrandy, Girauta Vidal, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Mach
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Balz, Brok, Buzek, Corazza Bildt, Fjellner, Florenz, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Hetman, Hökmark, Jahr, Jazłowiecka, Karas, Kariņš, Köstinger, Kovatchev, Kuhn, Liese, Łukacijewska, McAllister, Mikolášik, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Pitera, Plura, Rosati, Ruas, Rübig, Saryusz-Wolski, Schmidt, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Vaidere, Verheyen, Zdrojewski
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Ayala Sender, Balčytis, Benifei, Blinkevičiūtė, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kyenge, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Toia, Valenciano, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli
Tartózkodás 74
ALDE : : Faria
ECR : : Škripek
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Balczó, Epitideios, Kovács, Morvai, Synadinos
PPE : : Arimont, Ayuso, Bocskor, Böge, Bogovič, del Castillo Vera, Csáky, Deli, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, Gál, Gáll-Pelcz, González Pons, de Grandes Pascual, Gyürk, Herranz García, Jiménez-Becerril Barrio, Kelly, Kósa, McGuinness, Malinov, Mănescu, Mato, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Peterle, Petir, Ribeiro, Saudargas, Šulin, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Zalba Bidegain
S&D : : Balas, Fleckenstein, Guillaume, Kumpula-Natri, Van Brempt, Zorrinho
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Krzysztof Hetman, Danuta Jazłowiecka, Jan Olbrycht, Marek Plura, Dariusz Rosati, Alfred Sant, Jacek Saryusz-Wolski, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein
Ellene : Petri Sarvamaa
Tartózkodás : Heinz K. Becker
39. B8-455/2015 – 27. módosítás
Mellette 218
ALDE : : van Baalen, Bilbao Barandica, Deprez, Faria, Federley, Goerens, Harkin, Marinho e Pinto, Michel, Müller, Petersen, Ries, Riquet, Rochefort, Tremosa i Balcells, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Dohrmann, Dzhambazki, Gericke, Karlsson, Kölmel, Loones, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, Stevens, von Storch, Trebesius, Van Bossuyt, Vistisen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Epitideios, Fontana, Kappel, Maeijer, Mayer, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Adaktusson, Bendtsen, Christoforou, Morano, Pietikäinen, Stolojan, Theocharous, Wałęsa
S&D : : Androulakis, Benifei, Bettini, Bonafè, Briano, Bullmann, Danti, De Monte, Flašíková Beňová, Gentile, Giuffrida, Kaili, Keller Jan, Kyenge, Mamikins, Mavrides, Morgano, Mosca, Nilsson, Noichl, Panzeri, Papadakis Demetris, Picula, Pirinski, Poche, Toia, Zanonato, Zoffoli
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 460
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Radoš, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Mach
GUE/NGL : : Kuneva
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Troszczynski
PPE : : Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, De Castro, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Piri, Pittella, Poc, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Eriksson
Tartózkodás 19
ALDE : : Bearder, Jakovčić
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas
NI : : Balczó, Korwin-Mikke, Kovács, Marusik, Morvai, Żółtek
PPE : : Arimont
S&D : : Balas, Delvaux, Guillaume, Kaufmann, Post, Schlein, Szanyi, Weidenholzer
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Kostadinka Kuneva, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy
Ellene : Jens Nilsson
40. B8-455/2015 – 2. módosítás
Mellette 102
ALDE : : Riquet, Rochefort, Wikström
ECR : : Belder, van Dalen, Dohrmann, Dzhambazki, Gericke, Karlsson, Kölmel, Lucke, Marias, Pretzell, Škripek, Starbatty, von Storch, Trebesius, Vistisen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Chrysogonos
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Cadec, Christoforou, Theocharous, Wałęsa, Wenta
S&D : : Ward
Ellene 575
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Bashir, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Björk, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Konečná, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Omarjee, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Kovács, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Weber Manfred, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 17
ALDE : : Calvet Chambon, Deprez, Goulard, Griesbeck
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Kari, Kyllönen, Ní Riada
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Morvai, Żółtek
PPE : : Arimont
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Kostas Chrysogonos
41. B8-455/2015 – Állásfoglalás
Mellette 432
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Kirkhope
GUE/NGL : : Chrysogonos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, del Castillo Vera, Cesa, Cicu, Cirio, Coelho, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lenaers, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Drăghici, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin Edouard, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 94
ALDE : : Deprez, de Sarnez, Goulard, Griesbeck, Müller, Riquet, Rochefort
ECR : : Belder, van Dalen, Dohrmann, Dzhambazki, Gericke, Henkel, Karlsson, Kölmel, Lucke, Marias, Starbatty, von Storch, Sulík, Trebesius, Vistisen
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Mélenchon, Ransdorf
NI : : Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Arimont, Cadec, Iturgaiz, Lavrilleux, Theocharous, Zeller
S&D : : Ertug, Mamikins
Tartózkodás 127
ALDE : : Ries
ECR : : Ashworth, Bashir, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Fitto, Foster, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Ferrara, Paksas, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Couso Permuy, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Dodds Diane, Kovács, Morvai
PPE : : Bendtsen, Caspary, Christoforou, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Grossetête, Hortefeux, Joulaud, Lamassoure, Le Grip, Mikolášik, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Ponga, Proust, Saïfi, Sander, Záborská
S&D : : Guillaume, Mavrides, Papadakis Demetris
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Tartózkodás : Kostas Chrysogonos
7.7.2016 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
C 247/159 |
2015. június 11-i
2015. JÚNIUS 11-I ÜLÉS JEGYZŐKÖNYVE
(2016/C 247/04)
Tartalom
1. |
Az ülés megnyitása | 162 |
2. |
Vita az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértésének eseteiről (vita) | 162 |
2.1. |
Szíria, a palmürai helyzet és Mázen Darvís ügye | 162 |
2.2. |
Paraguay, a gyermekek terhességével kapcsolatos jogi aspektusok | 162 |
2.3. |
A földrengés utáni helyzet Nepálban | 163 |
3. |
Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása | 163 |
4. |
Írásbeli nyilatkozat (az eljárási szabályzat 136. cikke) | 164 |
5. |
Szavazások órája | 164 |
5.1. |
Szíria, a palmürai helyzet és Mázen Darvís ügye (szavazás) | 164 |
5.2. |
Paraguay, a gyermekek terhességével kapcsolatos jogi aspektusok (szavazás) | 165 |
5.3. |
A földrengés utáni helyzet Nepálban (szavazás) | 166 |
5.4. |
A Fekete-tenger medencéjének stratégiai katonai helyzete a Krím-félsziget Oroszország általi jogsértő annektálása után (szavazás) | 167 |
5.5. |
A FIFA-ban történt magas szintű korrupciós esetekkel kapcsolatban napvilágra került információk (szavazás) | 167 |
6. |
A szavazáshoz fűzött indokolások | 168 |
7. |
Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok | 168 |
8. |
Petíciók | 168 |
9. |
Dokumentumok benyújtása | 169 |
10. |
Egyes dokumentumokra vonatkozó határozatok | 171 |
11. |
A jelen ülésen elfogadott szövegek továbbítása | 172 |
12. |
A következő ülések időpontja | 172 |
13. |
Az ülésszak megszakítása | 172 |
JELENLÉTI ÍV | 175 |
I. MELLÉKLET
A SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE | 176 |
1. |
Szíria, a palmürai helyzet és Mázen Darvís ügye | 176 |
2. |
Paraguay, a gyermekek terhességével kapcsolatos jogi aspektusok | 177 |
3. |
A földrengés utáni helyzet Nepálban | 178 |
4. |
Fekete-tenger medencéjének stratégiai katonai helyzete a Krím-félsziget Oroszország általi jogsértő annektálása után | 178 |
5. |
A FIFA-ban történt magas szintű korrupciós esetekkel kapcsolatban napvilágra került információk | 182 |
II. MELLÉKLET
A NÉV SZERINTI SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE | 184 |
1. |
RC-B8-546/2015 – Állásfoglalás | 184 |
2. |
RC-B8-547/2015 – 5/2. bekezdés | 185 |
3. |
RC-B8-580/2015 – Állásfoglalás | 187 |
4. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 12/2. bekezdés | 188 |
5. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 15/2. bekezdés | 190 |
6. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 16/3. bekezdés | 191 |
7. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 16/4. bekezdés | 193 |
8. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 16/5. bekezdés | 194 |
9. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 19/2. bekezdés | 196 |
10. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 21/2. bekezdés | 197 |
11. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 26/2. bekezdés | 199 |
12. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 27/2. bekezdés | 201 |
13. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 29/2. bekezdés | 202 |
14. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 30. bekezdés | 204 |
15. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 31/2. bekezdés | 205 |
16. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 32/1. bekezdés | 207 |
17. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 32/2. bekezdés | 208 |
18. |
A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – Állásfoglalás | 210 |
2015. június 11-i ülés jegyzőkönyve
ELNÖKÖL: Antonio TAJANI
alelnök
1. Az ülés megnyitása
Az ülést 10.00-kor nyitják meg.
2. Vita az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértésének eseteiről (vita)
(Az állásfoglalásra irányuló indítványok címe és szerzője tekintetében lásd: 2015.6.9-i jegyzőkönyv, 2. pont.)
2.1. Szíria, a palmürai helyzet és Mázen Darvís ügye
Állásfoglalásra irányuló indítványok B8-0575/2015, B8-0576/2015, B8-0577/2015, B8-0578/2015, B8-0579/2015, B8-0585/2015 (2015/2732(RSP))
Charles Tannock, Marisa Matias, Michèle Alliot-Marie, Barbara Lochbihler, Ilhan Kyuchyuk, Josef Weidenholzer és Diane James előterjeszti az állásfoglalásra irányuló indítványokat.
Felszólal: Tomáš Zdechovský, a PPE képviselőcsoport nevében, Arne Lietz, az S&D képviselőcsoport nevében, Nikolay Barekov, az ECR képviselőcsoport nevében, Marie-Christine Vergiat, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Alyn Smith, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Fabio Massimo Castaldo, az EFDD képviselőcsoport nevében, Mara Bizzotto, független, Pavel Svoboda, Victor Boștinaru, Andrew Lewer, Bodil Valero és Bruno Gollnisch.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Jiří Pospíšil, Doru-Claudian Frunzulică és Notis Marias.
ELNÖKÖL: Sylvie GUILLAUME
alelnök
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Ivan Jakovčić, Emmanouil Glezos, Georgios Epitideios, Sógor Csaba, Angel Dzhambazki, Kostas Chrysogonos, Udo Voigt és Bogdan Brunon Wenta.
Felszólal: Zanda Kalniņa-Lukaševica (a Tanács soros elnöke) a Bizottság alelnöke/az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője nevében.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2015.6.11-i jegyzőkönyv, 5.1. pont.
2.2. Paraguay, a gyermekek terhességével kapcsolatos jogi aspektusok
Állásfoglalásra irányuló indítványok B8-0546/2015, B8-0547/2015, B8-0582/2015, B8-0583/2015, B8-0586/2015, B8-0588/2015, B8-0591/2015 (2015/2733(RSP))
Cristian Dan Preda, Ernest Urtasun, Fabio Massimo Castaldo, Marek Jurek, Marie-Christine Vergiat, Beatriz Becerra Basterrechea és Josef Weidenholzer előterjeszti az állásfoglalásra irányuló indítványokat.
Felszólal: Teresa Jiménez-Becerril Barrio, a PPE képviselőcsoport nevében, Francisco Assis, az S&D képviselőcsoport nevében, Sophia in 't Veld, az ALDE képviselőcsoport nevében, Ángela Vallina, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Heidi Hautala, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Joëlle Mélin, független, Rosa Estaràs Ferragut és Alessia Maria Mosca.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Dubravka Šuica, Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, José Inácio Faria, Ulrike Lunacek és Gianluca Buonanno.
Felszólal: Zanda Kalniņa-Lukaševica (a Tanács soros elnöke) a Bizottság alelnöke/az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője nevében.
Felszólal: Sophia in 't Veld, aki kéri, hogy pontosítsák a Tanács által megtenni kívánt fellépéseket, és Zanda Kalniņa-Lukaševica (a Tanács soros elnöke).
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2015.6.11-i jegyzőkönyv, 5.2. pont.
2.3. A földrengés utáni helyzet Nepálban
Állásfoglalásra irányuló indítványok B8-0580/2015, B8-0581/2015, B8-0584/2015, B8-0587/2015, B8-0589/2015, B8-0590/2015, B8-0592/2015 (2015/2734(RSP))
Fabio Massimo Castaldo, Mark Demesmaeker, Kateřina Konečná, Thomas Mann, Jean Lambert, Dita Charanzová és Afzal Khan előterjeszti az állásfoglalásra irányuló indítványokat.
Felszólal: Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, a PPE képviselőcsoport nevében, Neena Gill, az S&D képviselőcsoport nevében, Karol Karski, az ECR képviselőcsoport nevében, Ivan Jakovčić, az ALDE képviselőcsoport nevében, Paloma López Bermejo, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, és Seán Kelly.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Sógor Csaba, Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Jiří Pospíšil, Maria Grapini, Dubravka Šuica és Claudia Tapardel.
Felszólal: Zanda Kalniņa-Lukaševica (a Tanács soros elnöke) a Bizottság alelnöke/az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője nevében.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2015.6.11-i jegyzőkönyv, 5.3. pont.
ELNÖKÖL: Adina-Ioana VĂLEAN
alelnök
Felszólal: Georgi Pirinski személyes ügyben Petri Sarvamaa megjegyzéseire reagálva, amelyeket az OLAF Felügyelő Bizottságának 2014. évi éves jelentéséről szóló vita során tett (2015.6.9-i jegyzőkönyv, 13. pont), Petri Sarvamaa elnézést kér, Emmanouil Glezos, és Paul Nuttall az EFDD képviselőcsoport arra irányuló tegnapi kérése során alkalmazott eljárással kapcsolatosan, hogy az ülést függesszék fel (14. pont és 2015.6.10-i jegyzőkönyv, 15. pont).
3. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadják.
4. Írásbeli nyilatkozat (az eljárási szabályzat 136. cikke)
Az elnök tájékoztatja a Parlamentet, hogy az alábbi írásbeli nyilatkozatot a parlamenti képviselők többsége aláírta:
A gyermekbénulás felszámolásának további uniós támogatásáról szóló 8/2015. számú írásbeli nyilatkozat, benyújtották az alábbi képviselők: Linda McAvan, Elmar Brok, Davor Ivo Stier, Enrique Guerrero Salom, Mairead McGuinness, Michael Gahler, Maria Heubuch, Louis Michel, Nirj Deva és Charles Goerens.
Ezt az írásbeli nyilatkozatot az eljárási szabályzat 136. cikke (4) bekezdésének megfelelően e jegyzőkönyvben tesszük közzé az aláírók neveivel együtt (2015.6.11-i jegyzőkönyv, 1. melléklet).
5. Szavazások órája
A szavazások eredménye részletesen (módosítások, külön szavazások, részenkénti szavazások stb.) a jegyzőkönyvhöz csatolt, „A szavazások eredménye” című mellékletben található.
A név szerinti szavazások eredménye a jegyzőkönyvhöz csatolva, csupán elektronikus formában áll rendelkezésre, és az Europarl oldalon tekinthető meg.
5.1. Szíria, a palmürai helyzet és Mázen Darvís ügye (szavazás)
Állásfoglalásra irányuló indítványok B8-0575/2015, B8-0576/2015, B8-0577/2015, B8-0578/2015, B8-0579/2015 és B8-0585/2015 (2015/2732(RSP))
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 1. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B8-0575/2015 (amely a B8-0575/2015, B8-0577/2015, B8-0578/2015, B8-0579/2015 és B8-0585/2015 helyébe lép)
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Michèle Alliot-Marie, Elmar Brok, Davor Ivo Stier, Dubravka Šuica, David McAllister, Hölvényi György, Giovanni La Via, Michaela Šojdrová, Jiří Pospíšil, Lara Comi, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Gál Kinga, Claude Rolin, Bogdan Brunon Wenta, Therese Comodini Cachia, Sógor Csaba, Ivana Maletić, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, Nagy József, Jeroen Lenaers, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Tunne Kelam, Thomas Mann, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Joachim Zeller, Jaromír Štětina, Barbara Kudrycka, Roberta Metsola, Ramón Luis Valcárcel Siso, Ramona Nicole Mănescu, Gáll-Pelcz Ildikó, Seán Kelly, Andrej Plenković és Bogdan Andrzej Zdrojewski, a PPE képviselőcsoport nevében; |
— |
Josef Weidenholzer, Arne Lietz, Victor Boștinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Silvia Costa, Afzal Khan, Nicola Caputo, Neena Gill, Claudia Tapardel, Janusz Zemke, Jeppe Kofod, Liliana Rodrigues, Michela Giuffrida, Doru-Claudian Frunzulică, Miroslav Poche, Momchil Nekov, Alessia Maria Mosca, Andi Cristea, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Sergio Gutiérrez Prieto, Zigmantas Balčytis, Goffredo Maria Bettini, Vincent Peillon, Elena Gentile, Enrico Gasbarra, Demetris Papadakis, Nikos Androulakis, Tonino Picula, Jonás Fernández, Julie Ward, Brando Benifei, Theresa Griffin, Liisa Jaakonsaari, Eider Gardiazabal Rubial, Eric Andrieu, Marlene Mizzi, Isabella De Monte, Hugues Bayet, Biljana Borzan, Victor Negrescu, Emilian Pavel, Flavio Zanonato, Krystyna Łybacka, Nicola Danti, Marc Tarabella, Renato Soru, Maria Grapini, Siôn Simon, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Szanyi Tibor, Javi López, Molnár Csaba, Viorica Dăncilă, Niedermüller Péter, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Jytte Guteland, Olle Ludvigsson és Marita Ulvskog, az S&D képviselőcsoport nevében; |
— |
Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Geoffrey Van Orden, Notis Marias, Hans-Olaf Henkel, Valdemar Tomaševski, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba és Ryszard Antoni Legutko, az ECR képviselőcsoport nevében; |
— |
Marietje Schaake, Ilhan Kyuchyuk, Frédérique Ries, Marielle de Sarnez, Filiz Hyusmenova, Hilde Vautmans, Martina Dlabajová, Ivo Vajgl, Beatriz Becerra Basterrechea, Ramon Tremosa i Balcells, Gérard Deprez, Jozo Radoš, Petras Auštrevičius, Johannes Cornelis van Baalen, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ivan Jakovčić, Fredrick Federley, Robert Rochefort, Louis Michel, Pavel Telička, Petr Ježek, Dita Charanzová, Antanas Guoga, Hannu Takkula, Izaskun Bilbao Barandica, Nedzhmi Ali, Nathalie Griesbeck, Urmas Paet, José Inácio Faria és Philippe De Backer, az ALDE képviselőcsoport nevében; |
— |
Barbara Lochbihler, Alyn Smith, Davor Škrlec, Karima Delli, Ernest Urtasun, Eva Joly, Bronis Ropė, Bodil Valero, Judith Sargentini és Michèle Rivasi, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében. |
Elfogadva (P8_TA(2015)0229)
(A B8-0576/2015 állásfoglalásra irányuló indítvány tárgytalan.)
5.2. Paraguay, a gyermekek terhességével kapcsolatos jogi aspektusok (szavazás)
Állásfoglalásra irányuló indítványok B8-0546/2015, B8-0547/2015, B8-0582/2015, B8-0583/2015, B8-0586/2015, B8-0588/2015 és B8-0591/2015 (2015/2733(RSP))
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 2. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B8-0546/2015 (amely a B8-0546/2015 és B8-0583/2015 helyébe lép)
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Cristian Dan Preda, Giovanni La Via, Jiří Pospíšil, Lara Comi, David McAllister, Bogdan Brunon Wenta, Dubravka Šuica, Gál Kinga, Jarosław Wałęsa, Therese Comodini Cachia, Ramona Nicole Mănescu, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, Nagy József, Jeroen Lenaers, Ivan Štefanec, Tunne Kelam, Thomas Mann, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Joachim Zeller, Jaromír Štětina, Roberta Metsola, Seán Kelly, Elmar Brok és Stanislav Polčák, a PPE képviselőcsoport nevében; |
— |
Charles Tannock, Branislav Škripek és Ruža Tomašić, az ECR képviselőcsoport nevében. |
Elutasítva
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY B8-0546/2015
Elutasítva
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B8-0547/2015 (amely a B8-0547/2015, B8-0582/2015, B8-0586/2015, B8-0588/2015 és B8-0591/2015 helyébe lép)
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Josef Weidenholzer, Victor Boștinaru, Francisco Assis, Richard Howitt, Elena Valenciano, Iratxe García Pérez, Maria Arena, Jeppe Kofod, Pier Antonio Panzeri, Afzal Khan, Nicola Caputo, Neena Gill, Claudia Tapardel, Goffredo Maria Bettini, Janusz Zemke, Liliana Rodrigues, Michela Giuffrida, Doru-Claudian Frunzulică, Miroslav Poche, Momchil Nekov, Alessia Maria Mosca, Andi Cristea, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Zigmantas Balčytis, Elena Gentile, Enrico Gasbarra, Demetris Papadakis, Nikos Androulakis, Tonino Picula, Jonás Fernández, Julie Ward, Brando Benifei, Theresa Griffin, Liisa Jaakonsaari, Eider Gardiazabal Rubial, Eric Andrieu, Isabella De Monte, Hugues Bayet, Biljana Borzan, Victor Negrescu, Emilian Pavel, Flavio Zanonato, Krystyna Łybacka, Marc Tarabella, Maria Grapini, Siôn Simon, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Szanyi Tibor, Molnár Csaba, Viorica Dăncilă, Péter Niedermüller, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Jytte Guteland, Olle Ludvigsson, Marita Ulvskog és Andrejs Mamikins, az S&D képviselőcsoport nevében; |
— |
Beatriz Becerra Basterrechea, Sophia in 't Veld, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ilhan Kyuchyuk, Frédérique Ries, Marielle de Sarnez, Filiz Hyusmenova, Izaskun Bilbao Barandica, Martina Dlabajová, Ivo Vajgl, Ramon Tremosa i Balcells, Gérard Deprez, Jozo Radoš, Petras Auštrevičius, Johannes Cornelis van Baalen, Marietje Schaake, Ivan Jakovčić, Robert Rochefort, Louis Michel, Petr Ježek, Antanas Guoga, Fredrick Federley, Nedzhmi Ali, Nathalie Griesbeck, Urmas Paet, Pavel Telička, Dita Charanzová, Hilde Vautmans, José Inácio Faria és Philippe De Backer, az ALDE képviselőcsoport nevében; |
— |
Malin Björk, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, Miloslav Ransdorf, Dimitrios Papadimoulis, Kostas Chrysogonos, Ángela Vallina, Lola Sánchez Caldentey és Patrick Le Hyaric, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében; |
— |
Ernest Urtasun, Heidi Hautala, Linnéa Engström, Barbara Lochbihler, Ulrike Lunacek, Terry Reintke, Judith Sargentini, Jordi Sebastià, Monika Vana, Davor Škrlec, Eva Joly és Molly Scott Cato, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében; |
— |
Fabio Massimo Castaldo és Ignazio Corrao, az EFDD képviselőcsoport nevében. |
Elfogadva (P8_TA(2015)0230)
(A B8-0583/2015 állásfoglalásra irányuló indítvány tárgytalan.)
5.3. A földrengés utáni helyzet Nepálban (szavazás)
Állásfoglalásra irányuló indítványok B8-0580/2015, B8-0581/2015, B8-0584/2015, B8-0587/2015, B8-0589/2015, B8-0590/2015 és B8-0592/2015 (2015/2734(RSP))
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 3. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B8-0580/2015 (amely a B8-0580/2015, B8-0581/2015, B8-0584/2015, B8-0587/2015, B8-0589/2015, B8-0590/2015 és B8-0592/2015 helyébe lép)
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Cristian Dan Preda, Thomas Mann, Elmar Brok, Davor Ivo Stier, Krzysztof Hetman, Dubravka Šuica, Giovanni La Via, Michaela Šojdrová, Jiří Pospíšil, Lara Comi, David McAllister, Eduard Kukan, Gáll-Pelcz Ildikó, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Gál Kinga, Bogdan Brunon Wenta, Claude Rolin, Therese Comodini Cachia, Ramona Nicole Mănescu, Sógor Csaba, Ivana Maletić, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, Marijana Petir, Ivo Belet, Nagy József, Jeroen Lenaers, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Tunne Kelam, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Joachim Zeller, Jaromír Štětina, Barbara Kudrycka, Roberta Metsola, Andrej Plenković, Stanislav Polčák és Seán Kelly, a PPE képviselőcsoport nevében; |
— |
Josef Weidenholzer, Victor Boștinaru, Richard Howitt, Enrique Guerrero Salom, Claude Moraes, Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Goffredo Maria Bettini, Afzal Khan, Janusz Zemke, Nicola Caputo, Neena Gill, Claudia Tapardel, Jeppe Kofod, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Michela Giuffrida, Doru-Claudian Frunzulică, Miroslav Poche, Momchil Nekov, Alessia Maria Mosca, Andi Cristea, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Sergio Gutiérrez Prieto, Zigmantas Balčytis, Vincent Peillon, Elena Gentile, Miriam Dalli, Enrico Gasbarra, Demetris Papadakis, Nikos Androulakis, Tonino Picula, Jonás Fernández, Julie Ward, Brando Benifei, Theresa Griffin, Liisa Jaakonsaari, Eider Gardiazabal Rubial, Eric Andrieu, Marlene Mizzi, Isabella De Monte, Hugues Bayet, Biljana Borzan, Victor Negrescu, Emilian Pavel, Flavio Zanonato, Szanyi Tibor, Javi López, Molnár Csaba, Viorica Dăncilă, Niedermüller Péter, Sorin Moisă, Jytte Guteland, Olle Ludvigsson, Marita Ulvskog, Krystyna Łybacka, Nicola Danti, Marc Tarabella, Maria Grapini, Siôn Simon, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg és Simona Bonafè, az S&D képviselőcsoport nevében; |
— |
Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Geoffrey Van Orden, Valdemar Tomaševski, Jana Žitňanská, Branislav Škripek, Angel Dzhambazki, Peter van Dalen, Hans-Olaf Henkel, Ruža Tomašić, Ian Duncan, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba és Ryszard Antoni Legutko, az ECR képviselőcsoport nevében; |
— |
Dita Charanzová, Ilhan Kyuchyuk, Frédérique Ries, Marielle de Sarnez, Filiz Hyusmenova, Hilde Vautmans, Martina Dlabajová, Ivo Vajgl, Beatriz Becerra Basterrechea, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Gérard Deprez, Jozo Radoš, Petras Auštrevičius, Johannes Cornelis van Baalen, Marietje Schaake, Ivan Jakovčić, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Robert Rochefort, Louis Michel, Petr Ježek, Antanas Guoga, José Inácio Faria és Philippe De Backer, az ALDE képviselőcsoport nevében; |
— |
Pablo Iglesias, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, Kateřina Konečná, Miloslav Ransdorf, Jiří Maštálka, Lola Sánchez Caldentey, Kostadinka Kuneva, Dimitrios Papadimoulis és Kostas Chrysogonos, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében; |
— |
Jean Lambert, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Davor Škrlec, Heidi Hautala és Eva Joly, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében; |
— |
Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo és Rolandas Paksas, az EFDD képviselőcsoport nevében. |
Elfogadva (P8_TA(2015)0231)
5.4. A Fekete-tenger medencéjének stratégiai katonai helyzete a Krím-félsziget Oroszország általi jogsértő annektálása után (szavazás)
Jelentés a Fekete-tenger medencéjének stratégiai katonai helyzetéről a Krím-félsziget Oroszország általi jogsértő annektálása után [2015/2036(INI)] – Külügyi Bizottság – Előadó: Ioan Mircea Pașcu (A8-0171/2015)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 4. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Elfogadva (P8_TA(2015)0232)
Felszólalások:
Ioan Mircea Pașcu a szavazás közben két szóbeli módosítást nyújt be a (7) és (17) bekezdéshez, amelyet elfogadnak, valamint a szavazást követően.
5.5. A FIFA-ban történt magas szintű korrupciós esetekkel kapcsolatban napvilágra került információk (szavazás)
Állásfoglalásra irányuló indítványok B8-0548/2015, B8-0549/2015, B8-0550/2015, B8-0571/2015, B8-0572/2015, B8-0573/2015 és B8-0574/2015 (2015/2730(RSP))
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 5. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B8-0548/2015 (amely a B8-0548/2015, B8-0549/2015, B8-0550/2015, B8-0571/2015, B8-0572/2015, B8-0573/2015 és B8-0574/2015 helyébe lép)
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Pascal Arimont, Ivo Belet, Bocskor Andrea, Esther de Lange, Santiago Fisas Ayxelà, Gál Kinga, Elisabetta Gardini, Esteban González Pons, Tunne Kelam, Seán Kelly, Jeroen Lenaers, Thomas Mann, Herbert Reul, Claude Rolin, Michaela Šojdrová, Pavel Svoboda, Davor Ivo Stier, Romana Tomc, Sabine Verheyen, Elissavet Vozemberg, Bogdan Brunon Wenta, Theodoros Zagorakis, Bogdan Andrzej Zdrojewski és Milan Zver, a PPE képviselőcsoport nevében; |
— |
Petra Kammerevert, Silvia Costa, Luigi Morgano, Marlene Mizzi, Marc Tarabella, Vilija Blinkevičiūtė, Alessia Maria Mosca, Krystyna Łybacka, Sylvie Guillaume, Eider Gardiazabal Rubial, Momchil Nekov, Giorgos Grammatikakis, Goffredo Maria Bettini, Nikos Androulakis, Hugues Bayet, Nicola Danti, Victor Negrescu, Liliana Rodrigues, Kashetu Kyenge, Damian Drăghici, Lucy Anderson, Brando Benifei, Isabella De Monte és Massimo Paolucci, az S&D képviselőcsoport nevében; |
— |
Daniel Dalton, Andrew Lewer, Zdzisław Krasnodębski és Emma McClarkin, az ECR képviselőcsoport nevében; |
— |
Petr Ježek, Frédérique Ries, Ramon Tremosa i Balcells, Dita Charanzová, Pavel Telička, Sophia in 't Veld, Catherine Bearder, Gérard Deprez, Filiz Hyusmenova, Petras Auštrevičius, Ivo Vajgl, Marielle de Sarnez, Johannes Cornelis van Baalen, Louis Michel, Hannu Takkula, Fernando Maura Barandiarán, Izaskun Bilbao Barandica, Urmas Paet, Kaja Kallas, Nedzhmi Ali és Juan Carlos Girauta Vidal, az ALDE képviselőcsoport nevében; |
— |
Curzio Maltese, Pablo Iglesias, Marisa Matias, Eleonora Forenza, Lynn Boylan, Patrick Le Hyaric, Fabio De Masi, Kostadinka Kuneva, Lola Sánchez Caldentey, Kostas Chrysogonos, Merja Kyllönen, Liadh Ní Riada, Stelios Kouloglou és Matt Carthy, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében; |
— |
Helga Trüpel, Jill Evans és Karima Delli, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében; |
— |
Isabella Adinolfi, Ignazio Corrao, Laura Ferrara, Marco Valli, Marco Zanni és Rolandas Paksas, az EFDD képviselőcsoport nevében. |
Elfogadva (P8_TA(2015)0233)
6. A szavazáshoz fűzött indokolások
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolások:
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolásokat az eljárási szabályzat 183. cikke értelmében az ülésről készült szó szerinti jegyzőkönyvek tartalmazzák.
A szavazáshoz fűzött szóbeli indokolások:
Ioan Mircea Pașcu-jelentés – A8-0171/2015
Morvai Krisztina, Peter Jahr, James Carver, Stanislav Polčák, Seán Kelly és Daniel Hannan
A FIFA-ban történt magas szintű korrupciós esetekkel kapcsolatban napvilágra került információk – (2015/2730(RSP)) – RC-B8-0548/2015
Brian Hayes, Peter Jahr, Stanislav Polčák, Seán Kelly, Marian Harkin, Daniel Hannan és Jill Seymour
7. Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok az Europarl weboldalon találhatók: „Plenáris ülés”, „Szavazások”, „A szavazások eredménye” (Név szerinti szavazások eredménye), valamint „A név szerinti szavazások eredménye” című melléklet nyomtatott változatában.
Az Europarl weboldalon található elektronikus változat frissítése naponta történik a szavazás napját követő legfeljebb kéthetes időszakban.
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok listáját ezt követően lezárják, lefordítják és a Hivatalos Lapban közzéteszik.
8. Petíciók
A következő, az alábbi időpontban nyilvántartásba vett petíciókat az eljárási szabályzat 215. cikke (6) bekezdésének megfelelően továbbították az illetékes bizottságnak:
2015. június 9
(*) Titkos név. (*) (2714/2014); (*) (0429/2015); (*) (0430/2015); (*) (0431/2015); (*) (0432/2015); (*) (0433/2015); Maria Concepcion Ferrer Tuset (0434/2015); Roberta Ravello (0435/2015); (*) (0436/2015); (*) (0437/2015); (*) (0438/2015); Joseph-Christos Kondylakis (0439/2015); (*) (0440/2015); (*) (0441/2015); Győrffy Zoltan (0442/2015); (*) (0443/2015); (*) (0444/2015); Martins Talbergs (0445/2015); Oleg Lihvoinen (0446/2015); (*) (0447/2015); (*) (0448/2015); (*) (0449/2015); Flavio Miccono (0450/2015); Mario Cavaliere (0451/2015); (*) (0452/2015); (*) (0453/2015); (*) (0454/2015); (*) (0455/2015); (*) (0456/2015); (*) (0457/2015); Magí Ribas Alegret (0458/2015); (*) (0459/2015); (*) (0460/2015); (*) (0461/2015); (*) (0462/2015); Wendyl Harris (0463/2015); (*) (0464/2015); (*) (0465/2015); Jan-Erik Hansen (0466/2015); (*) (0467/2015); Joseph-Christos Kondylakis (0468/2015); (*) (0469/2015); (*) (0470/2015); (*) (0471/2015); (*) (0472/2015); Lars Arne Fransson (0473/2015); (*) (0474/2015); (*) (0475/2015); Christian Ries (0476/2015); (*) (0477/2015); (*) (0478/2015); (*) (0479/2015); (*) (0480/2015); (*) (0481/2015); (*) (0482/2015); (*) (0483/2015); Christian Ries (0484/2015); (*) (0485/2015); (*) (0486/2015); (*) (0487/2015); (*) (0488/2015); (*) (0489/2015); (*) (0490/2015); (*) (0491/2015); (*) (0492/2015); Bernd Wiili Karl Schuhmann (0493/2015); Miguel Ángel Gallardo Ortiz (0494/2015); Janecek Jiří (0495/2015); (*) (0496/2015); Látó Sándor (0497/2015); (*) (0498/2015); Flavio Miccono (0499/2015); (*) (0500/2015); (*) (0501/2015); (*) (0502/2015); (*) (0503/2015); Jens Genzer (0504/2015).
9. Dokumentumok benyújtása
Az alábbi dokumentumokat nyújtották be:
1) |
a Tanács és a Bizottság
|
2) |
a képviselők, állásfoglalási indítványok (az eljárási szabályzat 133. cikke)
|
10. Egyes dokumentumokra vonatkozó határozatok
Határozat saját kezdeményezésű jelentések készítéséről (az eljárási szabályzat 52. cikke) (Az Elnökök Értekezletének 2015. június 4-i határozatát követően)
CONT bizottság
— |
2014. évi éves jelentés az EU pénzügyi érdekeinek védelméről – Csalások elleni küzdelem (2015/2128(INI)) (vélemény: AFCO, LIBE, INTA, REGI) |
— |
Európai Beruházási Bank (EBB) – 2014. évi éves jelentés (2015/2127(INI)) (vélemény: BUDG, INTA, REGI) |
LIBE bizottság
— |
Jelentés a gyermekek szexuális bántalmazása, szexuális kizsákmányolása és a gyermekpornográfia elleni küzdelemről szóló, 2011. december 13-i 2011/92/EU európai parlamenti és tanácsi irányelv végrehajtásáról (2015/2129(INI)) (vélemény: FEMM, CULT) |
Bizottságok felkérése (az eljárási szabályzat 53. cikke)
DEVE bizottság
— |
Az EU szerepe az ENSZ-ben – hogyan lehet jobban megvalósítani az uniós külpolitikai célokat (2015/2104(INI)) utalva illetékes: AFET vélemény: AFCO, DEVE, CULT, CONT, INTA |
— |
A kereskedelem és beruházás előretekintő és innovatív jövőbeli stratégiája (2015/2105(INI)) utalva illetékes: INTA vélemény: DEVE, AFET, EMPL, ITRE |
— |
A korrupció elleni küzdelem és a CRIM jelentésének nyomon követése (2015/2110(INI)) utalva illetékes: LIBE vélemény: DEVE, CONT |
TRAN bizottság
— |
A Földközi-tenger térségében uralkodó helyzet és a migrációval kapcsolatos átfogó uniós megközelítés szükségessége (2015/2095(INI)) utalva illetékes: LIBE vélemény: PETI, FEMM, DEVE, AFET, BUDG, TRAN |
11. A jelen ülésen elfogadott szövegek továbbítása
Ezen ülés jegyzőkönyvét az eljárási szabályzat 192. cikkének (2) bekezdése értelmében a Parlament következő ülésének kezdetén jóváhagyásra terjesztik elő.
A Parlament beleegyezésével az elfogadott szövegeket haladéktalanul eljuttatják a címzettekhez.
12. A következő ülések időpontja
A következő ülés időpontja: 2015. június 24.
13. Az ülésszak megszakítása
Az Európai Parlament ülésszakát megszakítják.
Az ülést 12.45-kor berekesztik.
Klaus Welle
főtitkár
Martin Schulz
elnök
2015. június 11-i
1. melléklet – A gyermekbénulás felszámolásának további uniós támogatásáról (írásbeli nyilatkozat)
A gyermekbénulás felszámolásának további uniós támogatásáról szóló 8/2015. számú írásbeli nyilatkozat (Az Európai Parlament eljárási szabályzata 136. cikke (4) és (5) bekezdésének megfelelően a nyilatkozatot, amennyiben azt a képviselők többsége aláírja, az aláírók nevével együtt a jegyzőkönyvben közzéteszik, majd továbbítják a címzetteknek; a nyilatkozat azonban nem bír kötelező erővel a Parlament számára.) (2015. június 11-i jegyzőkönyv, 4. pont), amelyet a Parlament eljárási szabályzatának 136. cikke alapján az alábbi képviselők nyújtottak be: Linda McAvan, Elmar Brok, Davor Ivo Stier, Enrique Guerrero Salom, Mairead McGuinness, Michael Gahler, Maria Heubuch, Louis Michel, Nirj Deva és Charles Goerens, és amelyet 404 képviselő írt alá.
Az írásbeli nyilatkozat szövege:
1. |
Az egyik legnagyobb közegészségügyi eredmény küszöbén állunk – a gyermekbénulás felszámolása előtt. |
2. |
A gyermekkori immunizáció az egyik legköltséghatékonyabb, rendelkezésre álló közegészségügyi beavatkozás. A gyermekbénulás felszámolására tett globális erőfeszítések már 27 milliárd dollár nettó hasznot hoztak, és 2035-ig további 50 milliárd dollár közvetlen és közvetett egészségügyi kiadást lehet megtakarítani velük, nem beszélve az emberi szenvedés enyhítésének felbecsülhetetlen értékéről. A felszámolás támogatására létrehozott eszközöket és infrastruktúrákat jelenleg az Ebola-válság ellen is használják. |
3. |
A gyermekbénulásos esetek utolsó 1%-ának felszámolása nehéz és költséges, de a globális erőfeszítéseknek köszönhetően 2018-ig megvalósítható. A közelmúltban felbukkanó megbetegedések is bizonyítják, hogy egyetlen ország – beleértve az uniós tagállamokat is – sincs biztonságban, amíg az összes ország mentes nem lesz a gyermekbénulástól. |
4. |
Ezért felkérjük a Bizottságot, hogy leendő fejlesztési tevékenységei során továbbra is prioritásként tekintsen a gyermekbénulás felszámolásának elősegítésére, és a következő négy évben is biztosítson megfelelő anyagi támogatást a gyermekbénulás elleni vakcinázási program és felügyelet számára. |
5. |
Jelen nyilatkozat az aláírók nevével együtt továbbításra kerül a Tanácsnak és a Bizottságnak. |
Az aláírók listája:
Lars Adaktusson, Clara Eugenia Aguilera García, Marina Albiol Guzmán, Nedzhmi Ali, Louis Aliot, Lucy Anderson, Martina Anderson, Max Andersson, Eric Andrieu, Maria Arena, Pascal Arimont, Marie-Christine Arnautu, Richard Ashworth, Margrete Auken, Petras Auštrevičius, Inés Ayala Sender, Pilar Ayuso, Johannes Cornelis van Baalen, Georges Bach, Guillaume Balas, Zigmantas Balčytis, Balczó Zoltán, Burkhard Balz, Nicolas Bay, Hugues Bayet, Catherine Bearder, Beatriz Becerra Basterrechea, Heinz K. Becker, Ivo Belet, Bendt Bendtsen, Brando Benifei, Joëlle Bergeron, Goffredo Maria Bettini, Izaskun Bilbao Barandica, Dominique Bilde, Mara Bizzotto, Malin Björk, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Franc Bogovič, Michał Boni, Biljana Borzan, Lynn Boylan, Paul Brannen, Mercedes Bresso, Renata Briano, Steeve Briois, Elmar Brok, Daniel Buda, Udo Bullmann, Gianluca Buonanno, Cristian-Silviu Bușoi, Reinhard Bütikofer, Soledad Cabezón Ruiz, Alain Cadec, Wim van de Camp, Matt Carthy, David Casa, Bodil Ceballos, Nessa Childers, Caterina Chinnici, Ole Christensen, Lefteris Christoforou, Kostas Chrysogonos, Alberto Cirio, Deirdre Clune, Carlos Coelho, Birgit Collin-Langen, Lara Comi, Therese Comodini Cachia, Anna Maria Corazza Bildt, Richard Corbett, Ignazio Corrao, Silvia Costa, Andrea Cozzolino, Csáky Pál, Ryszard Czarnecki, Peter van Dalen, Miriam Dalli, Daniel Dalton, Seb Dance, Michel Dantin, Angélique Delahaye, Andor Deli, Mady Delvaux, Fabio De Masi, Mark Demesmaeker, Jean-Paul Denanot, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Albert Deß, Nirj Deva, Martina Dlabajová, Anneliese Dodds, Diane Dodds, Jørn Dohrmann, Herbert Dorfmann, Mireille D'Ornano, Ian Duncan, Pablo Echenique, Bas Eickhout, Frank Engel, Linnéa Engström, Georgios Epitideios, Norbert Erdős, Rosa Estaràs Ferragut, Jill Evans, Tanja Fajon, Markus Ferber, Jonás Fernández, Edouard Ferrand, João Ferreira, Santiago Fisas Ayxelà, Raffaele Fitto, Luke Ming Flanagan, Knut Fleckenstein, Vicky Ford, Jacqueline Foster, Anna Elżbieta Fotyga, Lampros Fountoulis, Ashley Fox, Doru-Claudian Frunzulică, Mariya Gabriel, Michael Gahler, Gál Kinga, Gáll-Pelcz Ildikó, Francesc Gambús, Iratxe García Pérez, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Gerben-Jan Gerbrandy, Arne Gericke, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sven Giegold, Adam Gierek, Juan Carlos Girauta Vidal, Julie Girling, Michela Giuffrida, Charles Goerens, Ana Gomes, Tania González Peñas, Esteban González Pons, Sylvie Goulard, Luis de Grandes Pascual, Maria Grapini, Nathalie Griesbeck, Theresa Griffin, Françoise Grossetête, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Martin Häusling, Brian Hayes, Esther Herranz García, Krzysztof Hetman, Maria Heubuch, Monika Hohlmeier, György Hölvényi, Mary Honeyball, Danuta Maria Hübner, Ian Hudghton, Jan Huitema, Pablo Iglesias, Sophia in 't Veld, Carlos Iturgaiz, Cătălin Sorin Ivan, Anneli Jäätteenmäki, Ivan Jakovčić, Ramón Jáuregui Atondo, Jávor Benedek, Danuta Jazłowiecka, Petr Ježek, Marc Joulaud, Marek Jurek, Philippe Juvin, Karin Kadenbach, Jarosław Kalinowski, Sandra Kalniete, Barbara Kappel, Othmar Karas, Rina Ronja Kari, Sajjad Karim, Rikke Karlsson, Karol Karski, Manolis Kefalogiannis, Tunne Kelam, Seán Kelly, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Dieter-Lebrecht Koch, Jeppe Kofod, Bernd Kölmel, Kósa Ádám, Dietmar Köster, Stelios Kouloglou, Andrey Kovatchev, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Zdzisław Krasnodębski, Barbara Kudrycka, Miapetra Kumpula-Natri, Kostadinka Kuneva, Zbigniew Kuźmiuk, Merja Kyllönen, Georgios Kyrtsos, Alain Lamassoure, Jean Lambert, Philippe Lamberts, Gabrielius Landsbergis, Esther de Lange, Jérôme Lavrilleux, Gilles Lebreton, Jörg Leichtfried, Jo Leinen, Jeroen Lenaers, Andrew Lewer, Peter Liese, Philippe Loiseau, Javi López, Antonio López-Istúriz White, Sabine Lösing, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, David McAllister, Linda McAvan, Emma McClarkin, Mairead McGuinness, Anthea McIntyre, Ivana Maletić, Andrejs Mamikins, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Louis-Joseph Manscour, Marian-Jean Marinescu, David Martin, Dominique Martin, Edouard Martin, Fulvio Martusciello, Barbara Matera, Marisa Matias, Gabriel Mato, Fernando Maura Barandiarán, Costas Mavrides, Susanne Melior, Morten Messerschmidt, Meszerics Tamás, Roberta Metsola, Louis Michel, Matthijs van Miltenburg, Marlene Mizzi, Angelika Mlinar, Csaba Molnár, Cláudia Monteiro de Aguiar, Sophie Montel, Clare Moody, Nadine Morano, Luigi Morgano, Elisabeth Morin-Chartier, Alessia Maria Mosca, Ulrike Müller, Siegfried Mureșan, Renaud Muselier, Victor Negrescu, James Nicholson, Norica Nicolai, Angelika Niebler, Péter Niedermüller, Cora van Nieuwenhuizen, Lambert van Nistelrooij, Maria Noichl, Franz Obermayr, Jan Olbrycht, Younous Omarjee, Stanisław Ożóg, Artis Pabriks, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Dimitrios Papadimoulis, Marit Paulsen, Vincent Peillon, Alojz Peterle, Morten Helveg Petersen, Florian Philippot, Tonino Picula, Bolesław G. Piecha, Sirpa Pietikäinen, Kati Piri, Georgi Pirinski, Julia Pitera, Andrej Plenković, Marek Plura, Miroslav Poche, Salvatore Domenico Pogliese, Stanislav Polčák, Maurice Ponga, Tomasz Piotr Poręba, Gabriele Preuß, Franck Proust, Emil Radev, Laurențiu Rebega, Viviane Reding, Terry Reintke, Sofia Ribeiro, Frédérique Ries, Dominique Riquet, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Jens Rohde, Claude Rolin, Bronis Ropė, Paul Rübig, Tokia Saïfi, Sofia Sakorafa, Lola Sánchez Caldentey, Anne Sander, Alfred Sant, Daciana Octavia Sârbu, Judith Sargentini, Jacek Saryusz-Wolski, Marietje Schaake, Christel Schaldemose, Elly Schlein, Claudia Schmidt, Helmut Scholz, Schöpflin György, Annie Schreijer-Pierik, Sven Schulze, Molly Scott Cato, Jordi Sebastià, Olga Sehnalová, Remo Sernagiotto, Ricardo Serrão Santos, Pedro Silva Pereira, Peter Simon, Siôn Simon, Branislav Škripek, Alyn Smith, Monika Smolková, Michaela Šojdrová, Igor Šoltes, Renate Sommer, Bart Staes, Sergei Stanishev, Joachim Starbatty, Helga Stevens, Davor Ivo Stier, Catherine Stihler, Dubravka Šuica, Pavel Svoboda, Eleftherios Synadinos, Szanyi Tibor, Adam Szejnfeld, Charles Tannock, Marc Tarabella, Keith Taylor, Pavel Telička, Josep-Maria Terricabras, Eleni Theocharous, Patrizia Toia, Ruža Tomašić, Romana Tomc, Yana Toom, Ulla Tørnæs, Evžen Tošenovský, Ramon Tremosa i Balcells, Helga Trüpel, Claude Turmes, Traian Ungureanu, Miguel Urbán Crespo, Viktor Uspaskich, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Ramón Luis Valcárcel Siso, Adina-Ioana Vălean, Elena Valenciano, Ángela Vallina, Kathleen Van Brempt, Tom Vandenkendelaere, Geoffrey Van Orden, Derek Vaughan, Hilde Vautmans, Miguel Viegas, Daniele Viotti, Anders Primdahl Vistisen, Axel Voss, Jarosław Wałęsa, Julie Ward, Jakob von Weizsäcker, Bogdan Brunon Wenta, Glenis Willmott, Iuliu Winkler, Anna Záborská, Theodoros Zagorakis, Jan Zahradil, Pablo Zalba Bidegain, Joachim Zeller, Gabriele Zimmer, Jana Žitňanská, Kosma Złotowski, Damiano Zoffoli, Carlos Zorrinho, Inês Cristina Zuber, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka.
2015. június 11-i
JELENLÉTI ÍV
Jelenlévők:
Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Batten, Bay, Bayet, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Blanco López, Bocskor, Bogovič, Borghezio, Borzan, Boștinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Buonanno, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, Cavada, Valero, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, Deß, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Finch, Fisas Ayxelà, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Hautala, Hayes, Helmer, Henkel, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, de Jong, Jongerius, Joulaud, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Kudrycka, Kukan, Kumpula-Natri, Kuźmiuk, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, McAllister, McAvan, McGuinness, Mach, McIntyre, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mlinar, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pașcu, Paulsen, Paunova, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Sakorafa, Salini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Spinelli, Spyraki, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Tošenovský, Trebesius, Troszczynski, Trüpel, Țurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver
Igazoltan távol lévők:
Borrelli, Crowley, Fountoulis, Gabriel, Hazekamp, Le Pen Jean-Marie, Mihaylova, Parker, Picierno, Takkula
2015. június 11-i
I. MELLÉKLET
A SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE
Rövidítések és jelek magyarázata
+ |
elfogadva |
– |
elutasítva |
↓ |
tárgytalan |
V |
visszavonva |
NSz (…, …, …) |
név szerinti szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
ESz (…, …, …) |
elektronikus szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
rész. |
részenkénti szavazás |
kül. |
külön szavazás |
mód. |
módosítás |
MM |
megegyezéses módosítás |
MR |
megfelelő rész |
T |
törlő módosítás |
= |
azonos módosítások |
bek. |
bekezdés |
fr. bek. |
francia bekezdés |
preb. |
preambulumbekezdés |
ÁLL. IND. |
állásfoglalásra irányuló indítvány |
KÖZ. ÁLL. IND. |
közös állásfoglalásra irányuló indítvány |
TITK. |
titkos szavazás |
1. Szíria, a palmürai helyzet és Mázen Darvís ügye
Állásfoglalásra irányuló indítványok: B8-575/2015, B8-576/2015, B8-577/2015, B8-578/2015, B8-579/2015, B8-585/2015
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
Közös állásfoglalásra irányuló indítvány RC-B8-575/2015 (PPE, S&D, ECR, ALDE, Verts/ALE) |
|||||
4. bek. után |
1 |
GUE/NGL |
ESz |
– |
244, 362, 24 |
7. bek. után |
2 |
GUE/NGL |
ESz |
+ |
348, 255, 32 |
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
|
+ |
|
||
Képviselőcsoportok állásfoglalásra irányuló indítványai |
|||||
B8-575/2015 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B8-576/2015 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-577/2015 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B8-578/2015 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B8-579/2015 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-585/2015 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Egyéb
Elisabetta Gardini (PPE képviselőcsoport) szintén aláírta az RC-B8-575/2015 közös állásfoglalásra irányuló indítványt.
2. Paraguay, a gyermekek terhességével kapcsolatos jogi aspektusok
Állásfoglalásra irányuló indítványok: B8-546/2015, B8-547/2015, B8-582/2015, B8-583/2015, B8-586/2015, B8-588/2015, B8-591/2015
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
Közös állásfoglalásra irányuló indítvány RC-B8-546/2015 (PPE és ECR) |
|||||
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
– |
299, 320, 17 |
||
Képviselőcsoportok állásfoglalásra irányuló indítványai |
|||||
B8-546/2015 |
|
PPE |
|
– |
|
Közös állásfoglalásra irányuló indítvány RC-B8-547/2015 (S&D, ALDE, GUE/NGL, Verts/ALE, EFDD) |
|||||
5. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1/ESz |
+ |
356, 236, 39 |
|||
2/NSz |
+ |
394, 194, 43 |
|||
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
|
+ |
|
||
Képviselőcsoportok állásfoglalásra irányuló indítványai |
|||||
B8-547/2015 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B8-582/2015 |
|
EFDD |
|
↓ |
|
B8-583/2015 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B8-586/2015 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-588/2015 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-591/2015 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
PPE: zárószavazás az RC-B8-546/2015 állásfoglalásra irányuló indítványról, RC-B8-547/2015 közös állásfoglalásra irányuló indítvány 5. bek. (2. rész)
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
PPE:
RC-B8-547/2015
5. bek.
1. rész |
: |
„sajnálatosnak tartja, hogy … és jogszerű abortusz vonatkozásában;” |
2. rész |
: |
„úgy véli, hogy a terápiás célú … egyenértékű a kínzással;” |
3. A földrengés utáni helyzet Nepálban
Állásfoglalásra irányuló indítványok: B8-580/2015, B8-581/2015, B8-584/2015, B8-587/2015, B8-589/2015, B8-590/2015, B8-592/2015
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
Közös állásfoglalásra irányuló indítvány RC-B8-580/2015 (PPE, S&D, ECR, ALDE, GUE/NGL, Verts/ALE, EFDD) |
|||||
12. bek. után |
1 |
Verts/ALE |
|
+ |
|
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
602, 11, 22 |
||
Képviselőcsoportok állásfoglalásra irányuló indítványai |
|||||
B8-580/2015 |
|
EFDD |
|
↓ |
|
B8-581/2015 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B8-584/2015 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-587/2015 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B8-589/2015 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B8-590/2015 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-592/2015 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
PPE: zárószavazás
Egyéb
Elisabetta Gardini (PPE képviselőcsoport) szintén aláírta az RC-B8-580/2015 közös állásfoglalásra irányuló indítványt.
4. Fekete-tenger medencéjének stratégiai katonai helyzete a Krím-félsziget Oroszország általi jogsértő annektálása után
Jelentés: Ioan Mircea Pașcu (A8-171/2015)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
2. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
3. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
4. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
5. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
7. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
szóban módosítva |
9. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
11. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
12. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/NSz |
+ |
435, 141, 59 |
|||
15. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/NSz |
+ |
433, 131, 64 |
|||
16. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/NSz |
– |
244, 303, 83 |
|||
4/NSz |
+ |
292, 262, 79 |
|||
5/NSz |
– |
284, 291, 55 |
|||
6 |
+ |
|
|||
17. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
|
+ |
szóban módosítva |
19. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/NSz |
+ |
388, 158, 88 |
|||
21. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/NSz |
+ |
453, 94, 88 |
|||
25. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
26. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/NSz |
+ |
433, 165, 36 |
|||
27. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/NSz |
+ |
441, 146, 48 |
|||
29. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/NSz |
+ |
405, 166, 63 |
|||
30. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
407, 163, 59 |
31. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/NSz |
+ |
321, 244, 68 |
|||
32. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1/NSz |
+ |
388, 175, 71 |
|||
2/NSz |
+ |
333, 228, 67 |
|||
A. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
– |
|
|||
J. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1/ESz |
+ |
457, 121, 50 |
|||
2 |
+ |
|
|||
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
356, 183, 96 |
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
Verts/ALE: 16. bek. (3., 4. és 5. rész), 19. bek. (2. rész), 26. bek. (2. rész), 27. bek. (2. rész), 29. bek. (2. rész), 30. bek., 31. bek. (2. rész) és 32. bek.
ALDE: 12. bek. (2. rész), 15. bek. (2. rész), 21. bek. (2. rész) és 32. bek. (2. rész)
Külön szavazásra irányuló kérelmek
ALDE: 2., 4., 5., 7. és 9. bek.
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
ALDE:
3. bek.
1. rész |
: |
„úgy véli, hogy a stratégiai viszonyok … és az Unió fekete-tengeri stratégiájában;” |
2. rész |
: |
„aggasztja az Unió keleti határára, … jelentős kockázatot jelent;” |
11. bek.
1. rész |
: |
„mélyen aggasztja … destabilizációjához vezet” |
2. rész |
: |
„beleértve a lehetséges szándékot … eljuttatásának megakadályozására” |
12. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „az Oroszország által támogatott szeparatisták által ellenőrzött területeken elkövetett” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
15. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „az orosz fél és a szeparatisták általi” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
21. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „amely az ukrán területi integritás melletti tüntetéseken részt vevő” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
32. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „meg kell őriznie általános tengeri és légi fölényét a Fekete-tenger medencéjében, és” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
J. preb.
1. rész |
: |
„mivel az Unió reakciója … Ukrajnában hasonlóképp cselekedjen;” |
2. rész |
: |
„mivel az Unió, a NATO és … tűzszüneti megállapodásban foglaltakat;” |
Verts/ALE:
4. bek.
1. rész |
: |
„az Uniónak emellett … jelentette kihívással szemben;” |
2. rész |
: |
„üdvözli a Tanács … finanszírozására vonatkozó projekt elindításáról;” |
19. bek.
1. rész |
: |
„aggodalmának ad hangot … elcsatolást követő fokozásától;” |
2. rész |
: |
„megerősíti, hogy tekintettel … a fekete-tengeri térségben;” |
25. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „közös biztonság- és védelempolitikai” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
26. bek.
1. rész |
: |
„hangsúlyozza, hogy bár … reagálási képességét;” |
2. rész |
: |
„úgy véli, hogy az Uniónak … megfelelően tudja növelni;” |
27. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „kiemeli, hogy az Uniónak … térségként történő fenntartását” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
29. bek.
1. rész |
: |
„üdvözli a NATO tagállamok … biztonsága szempontjából;” |
2. rész |
: |
„felhívja a NATO-t, hogy … megelőzésére és elhárítására;” |
31. bek.
1. rész |
: |
„emlékeztet arra, hogy noha … megfossza őket a NATO-tagság jogától;” |
2. rész |
: |
„úgy véli, hogy noha … Ukrajna önvédelmi képességeit;” |
S&D:
A. preb.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „az Örményország és Azerbajdzsán (Hegyi-Karabah) közötti” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
ALDE, Verts/ALE, S&D:
16. bek.
1. rész |
: |
„úgy véli, hogy … szankciórendszert folytatni” |
2. rész |
: |
„és szigorítani” |
3. rész |
: |
„és Ukrajna védelmi… bővítése terén” |
4. rész |
: |
„valamint Ukrajna támogatását védelmi képességeinek bővítése terén” |
5. rész |
: |
„úgy véli, hogy a part menti … kezdeményezések támogatását;” |
6. rész |
: |
„úgy véli, hogy az Uniónak … alkalmazandó nemzetközi jogot;” |
Egyéb
Ioan Mircea Pascu képviselő úr a következő szóbeli módosításokat nyújtotta be:
5. A FIFA-ban történt magas szintű korrupciós esetekkel kapcsolatban napvilágra került információk
Állásfoglalásra irányuló indítványok: B8-548/2015, B8-549/2015, B8-550/2015, B8-571/2015, B8-572/2015, B8-573/2015, B8-574/2015
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
Közös állásfoglalásra irányuló indítvány RC-B8-548/2015 (PPE, S&D, ECR, ALDE, GUE/NGL, Verts/ALE, EFDD) |
|||||
7. bek. |
2 |
Verts/ALE |
|
– |
|
9 |
GUE/NGL |
|
– |
|
|
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
– |
|
|||
7. bek. után |
10 |
GUE/NGL |
|
+ |
|
11 |
GUE/NGL |
|
– |
|
|
15. bek. |
1 |
EFDD |
|
– |
|
19. bek. |
3 |
Verts/ALE |
ESz |
+ |
317, 230, 17 |
M. preb. után |
4 |
GUE/NGL |
|
– |
|
5 |
GUE/NGL |
|
– |
|
|
6 |
GUE/NGL |
|
– |
|
|
7 |
GUE/NGL |
|
– |
|
|
8 |
GUE/NGL |
|
– |
|
|
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
|
+ |
|
||
Képviselőcsoportok állásfoglalásra irányuló indítványai |
|||||
B8-548/2015 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B8-549/2015 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B8-550/2015 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-571/2015 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B8-572/2015 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B8-573/2015 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-574/2015 |
|
EFDD |
|
↓ |
|
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
PPE:
7. bek.
1. rész |
: |
a szöveg egésze, kivéve a következő rész: „és különösen a Nemzetközi Olimpiai Bizottságot, a FIFA-t és az UEFA-t” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
Egyéb
Marian Harkin (ALDE képviselőcsoport) és Ulrike Lunacek (Verts/ALE képviselőcsoport) szintén aláírta az RC-B8-548/2015 közös állásfoglalásra irányuló indítványt.
2015. június 11-i
II. MELLÉKLET
A NÉV SZERINTI SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE
1. RC-B8-546/2015 – Állásfoglalás
Mellette 299
ALDE : : Harkin, Jakovčić
ECR : : Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Arnott, Atkinson, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Winberg, Woolfe
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Dalli, Mamikins
Verts/ALE : : Buchner
Ellene 320
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Loones, Marias, Stevens, Van Bossuyt
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : de Graaff, Maeijer, Papadakis Konstantinos, Stuger, Zarianopoulos
PPE : : Engel
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 17
ECR : : Ashworth, Dohrmann, Henkel, Karlsson
EFDD : : Agnew, Aker, Batten, Mach, Seymour
PPE : : Cadec, Joulaud, Le Grip, Rolin, Sarvamaa, Svoboda, Virkkunen
S&D : : Sant
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Tartózkodás : Rachida Dati
2. RC-B8-547/2015 – 5/2. bekezdés
Mellette 394
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Dzhambazki, Ford, Fox, Girling, Halla-aho, Hannan, Loones, Marias, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, Swinburne, Van Bossuyt, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Lundgren, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Balczó, Bizzotto, Borghezio, Epitideios, Kovács, Morvai, Papadakis Konstantinos, Sonneborn, Synadinos, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Bach, Cadec, van de Camp, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Díaz de Mera García Consuegra, Estaràs Ferragut, Ferber, Fisas Ayxelà, Fjellner, González Pons, de Grandes Pascual, Hökmark, Hübner, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kariņš, Kelly, Kozłowska-Rajewicz, de Lange, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Mato, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Niedermayer, van Nistelrooij, Pabriks, Pietikäinen, Polčák, Preda, Proust, Reding, Rolin, Sander, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Štefanec, Štětina, Valcárcel Siso, Virkkunen, Zalba Bidegain
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 194
ALDE : : Calvet Chambon, Harkin
ECR : : Belder, Czarnecki, van Dalen, Duncan, Foster, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lucke, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, von Storch, Tannock, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Złotowski
EFDD : : Arnott, Carver, Gill Nathan, Iwaszkiewicz, Nuttall, Woolfe
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Deli, Deß, Dorfmann, Erdős, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Jahr, Jazłowiecka, Kalinowski, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, Langen, La Via, Lewandowski, Liese, Lins, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Metsola, Mikolášik, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sarvamaa, Saudargas, Schmidt, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vălean, Verheyen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Dalli
Verts/ALE : : Buchner
Tartózkodás 43
ECR : : Ashworth, Campbell Bannerman, Henkel, Kamall, Karlsson, Kölmel, Lewer, McIntyre, Nicholson, Pretzell, Sulík, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Zahradil
EFDD : : Agnew, Aker, Atkinson, Batten, Bours, Coburn, Collins, Finch, Helmer, Hookem, James, Mach, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour
NI : : Kappel, Mayer, Obermayr, Vilimsky
PPE : : Belet, Collin-Langen, Engel, Juvin, Pospíšil, Vandenkendelaere
S&D : : Mamikins, Sant
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Birgit Collin-Langen, Brice Hortefeux
Ellene : Annie Schreijer-Pierik
Tartózkodás : Patrizia Toia
3. RC-B8-580/2015 – Állásfoglalás
Mellette 602
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Arnott, Beghin, Bergeron, Carver, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Lundgren, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Marusik, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Auken, Bové, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 11
ECR : : Sulík
NI : : Balczó, de Graaff, Kappel, Kovács, Maeijer, Mayer, Sonneborn, Stuger
PPE : : Łukacijewska
Verts/ALE : : Buchner
Tartózkodás 22
ECR : : Dohrmann, Karlsson
EFDD : : Agnew, Aker, Atkinson, Batten, Bours, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Morvai
PPE : : Pieper
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Tartózkodás : Balczó Zoltán
4. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 12/2. bekezdés
Mellette 435
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Michel, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Ries, Riquet, Rochefort, Tørnæs, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Iwaszkiewicz, Lundgren, Winberg
NI : : Dodds Diane, Korwin-Mikke, Marusik, Sonneborn, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Kadenbach, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Maňka, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Valero, Vana
Ellene 141
ALDE : : Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, De Backer, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Meissner, van Miltenburg, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Wikström
ECR : : Dzhambazki, Hannan, Kölmel, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Konečná, Kouloglou, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Sernagiotto
S&D : : Androulakis, Cofferati, Grammatikakis, Iotova, Jaakonsaari, Kaili, Köster, Kyrkos, Mamikins, Mavrides, Nekov, Papadakis Demetris, Pirinski
Verts/ALE : : Ždanoka
Tartózkodás 59
ECR : : Campbell Bannerman, Henkel
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Kari, Kyllönen, Maltese, Ní Riada
NI : : Annemans
PPE : : Christoforou, Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Morano, Pietikäinen, Pogliese, Reding, Salini, Tajani, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Ertug, Gebhardt, Hoffmann, Kammerevert, Martin Edouard, Maurel, Melior, Neuser, Noichl, Rodust, Sant, Schlein, Schuster, Steinruck
Verts/ALE : : Urtasun
5. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 15/2. bekezdés
Mellette 433
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Cavada, Deprez, de Sarnez, Faria, Federley, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, Mazuronis, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Tørnæs, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Carver, Lundgren, Winberg
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Kadenbach, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Maňka, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Ellene 131
ALDE : : Ali, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Telička, Theurer, Toom, Vajgl, Vautmans, Väyrynen
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Konečná, Kouloglou, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Sernagiotto
S&D : : Iotova, Köster, Nekov, Pirinski
Verts/ALE : : Ždanoka
Tartózkodás 64
ALDE : : Gerbrandy
ECR : : Campbell Bannerman, Henkel, Kölmel, Lucke, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Kari, Kyllönen, Ní Riada
NI : : Annemans
PPE : : Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Matera, Morano, Pietikäinen, Pogliese, Reding, Salini, Tajani
S&D : : Ertug, Gebhardt, Gierek, Grammatikakis, Groote, Hoffmann, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Kyrkos, Mamikins, Melior, Neuser, Noichl, Rodust, Sant, Schuster, Simon Peter
Verts/ALE : : Urtasun
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Tartózkodás : James Carver
6. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 16/3. bekezdés
Mellette 244
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Calvet Chambon, Cavada, Deprez, de Sarnez, Federley, Griesbeck, Huitema, Hyusmenova, Kallas, Mazuronis, Michel, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Tørnæs, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Caspary, Coelho, Collin-Langen, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Engel, Erdős, Ferber, Fernandes, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Kalinowski, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, Langen, La Via, Lewandowski, Liese, Lins, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Andrieu, Arena, Balčytis, Bayet, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Bresso, Childers, Cozzolino, Cristea, Dăncilă, Delvaux, Denanot, Fajon, Ferreira Elisa, Frunzulică, Geringer de Oedenberg, Gomes, Grapini, Guerrero Salom, Guillaume, Jaakonsaari, Kofod, Lauristin, Liberadzki, Maňka, Moisă, Molnár, Negrescu, Nica, Niedermüller, Pașcu, Peillon, Picula, Pittella, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rozière, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Smolková, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Thomas, Zala, Zorrinho
Ellene 303
ALDE : : Ali, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, Faria, Gerbrandy, Guoga, Harkin, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Meissner, van Miltenburg, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Telička, Theurer, Toom, Vajgl, Vautmans, Väyrynen
ECR : : Karlsson, Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, D'Amato, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Hookem, Iwaszkiewicz, Mach, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Cadec, van de Camp, Casa, Cicu, Comi, Comodini Cachia, Gardini, Joulaud, de Lange, Lenaers, Matera, Metsola, Mikolášik, van Nistelrooij, Pogliese, Schreijer-Pierik, Sernagiotto, Tajani
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Brannen, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Griffin, Groote, Gualtieri, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Köster, Kyrkos, Lange, Leinen, Lietz, McAvan, Martin David, Mavrides, Melior, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Nekov, Neuser, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pirinski, Poche, Post, Preuß, Regner, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schlein, Schuster, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Steinruck, Stihler, Tarabella, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zanonato, Zemke, Zoffoli
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 83
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Henkel, Kölmel, Lucke, Škripek, Starbatty, Sulík, Tošenovský, Trebesius, Zahradil
EFDD : : Batten, Helmer, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Dodds Diane
PPE : : Alliot-Marie, Becker, Christoforou, Cirio, Clune, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Hayes, Hortefeux, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Karas, Kelly, Köstinger, Lavrilleux, Le Grip, McGuinness, Mato, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Pietikäinen, Proust, Reding, Rübig, Salini, Sander, Schmidt, Šuica, Valcárcel Siso, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain
S&D : : Balas, Guteland, López, Ludvigsson, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Nilsson, Piri, Poc, Sant, Sehnalová, Tang
Verts/ALE : : Tarand
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Eric Andrieu, Guillaume Balas, Pervenche Berès, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Edouard Martin, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Virginie Rozière, Isabelle Thomas, Steven Woolfe
Tartózkodás : Verónica Lope Fontagné
7. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 16/4. bekezdés
Mellette 292
ALDE : : Arthuis, van Baalen, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, Kallas, Mazuronis, Michel, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Tørnæs, Vautmans, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Caspary, Coelho, Collin-Langen, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Engel, Erdős, Ferber, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mikolášik, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Zdechovský, Zdrojewski, Zver
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Balčytis, Bayet, Berès, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Childers, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Ferreira Elisa, Frunzulică, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Gomes, Grapini, Griffin, Guerrero Salom, Guillaume, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, McAvan, Maňka, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Negrescu, Nica, Niedermüller, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rozière, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Van Brempt, Vaughan, Ward, Willmott, Zala, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Harms
Ellene 262
ALDE : : Ali, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, De Backer, Faria, Gerbrandy, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Meissner, van Miltenburg, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Telička, Theurer, Toom, Vajgl, Väyrynen
ECR : : Karlsson, Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, D'Amato, Evi, Ferrara, Finch, Hookem, Iwaszkiewicz, Mach, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Cadec, Cicu, Comi, Gardini, Joulaud, Kukan, Matera, Mussolini, Pogliese, Sernagiotto, Tajani
S&D : : Aguilera García, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Benifei, Bettini, Blanco López, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Ertug, Fernández, Flašíková Beňová, Freund, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Grammatikakis, Groote, Gualtieri, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Iotova, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Köster, Kyrkos, Lange, Mavrides, Melior, Morgano, Mosca, Nekov, Neuser, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pirinski, Poche, Post, Preuß, Regner, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schlein, Schuster, Simon Peter, Sippel, Steinruck, Tarabella, Toia, Valenciano, Viotti, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zanonato, Zoffoli
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 79
ALDE : : de Sarnez, Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Škripek, Sulík, Tošenovský, Zahradil
EFDD : : Batten, Gill Nathan, Helmer, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
PPE : : Alliot-Marie, Casa, Christoforou, Cirio, Clune, Comodini Cachia, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Hayes, Hortefeux, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Kelly, Lavrilleux, Le Grip, Lope Fontagné, McGuinness, Mato, Metsola, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Pietikäinen, Proust, Reding, Salini, Sander, Valcárcel Siso, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zeller
S&D : : Balas, Fleckenstein, Gierek, Guteland, Ludvigsson, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Nilsson, Poc, Sant, Sehnalová, Smolková, Ulvskog
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Marielle de Sarnez
Ellene : Enrique Guerrero Salom, Steven Woolfe
8. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 16/5. bekezdés
Mellette 284
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, De Backer, Diaconu, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, Kallas, Mazuronis, Michel, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Rohde, Tørnæs, Vautmans, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Caspary, Coelho, Collin-Langen, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Engel, Erdős, Ferber, Fernandes, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Kalinowski, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mikolášik, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Ungureanu, Urutchev, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Záborská, Zdechovský, Zdrojewski, Zver
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Balas, Balčytis, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Childers, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Frunzulică, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Gomes, Grapini, Griffin, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Khan, Kirton-Darling, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poche, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rozière, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Van Brempt, Vaughan, Ward, Willmott, Zala, Zemke, Zorrinho
Ellene 291
ALDE : : Ali, Becerra Basterrechea, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Meissner, van Miltenburg, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Telička, Theurer, Toom, Vajgl, Väyrynen, Verhofstadt
ECR : : Karlsson, Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Alliot-Marie, Becker, Cadec, Cicu, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, Gardini, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Hortefeux, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Karas, Köstinger, Lavrilleux, Le Grip, Lope Fontagné, Matera, Mato, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Muselier, Mussolini, Pogliese, Proust, Rübig, Salini, Sander, Schmidt, Sernagiotto, Tajani, Valcárcel Siso, Winkler Hermann, Zalba Bidegain
S&D : : Aguilera García, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Benifei, Bettini, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Fernández, Flašíková Beňová, Freund, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Grammatikakis, Groote, Gualtieri, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Iotova, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Kyrkos, Lange, Lietz, López, Mavrides, Melior, Morgano, Mosca, Nekov, Neuser, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Post, Preuß, Regner, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schlein, Schuster, Simon Peter, Sippel, Steinruck, Tarabella, Ulvskog, Valenciano, Viotti, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zanonato, Zoffoli
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 55
ECR : : Campbell Bannerman, Henkel, Kölmel, Lucke, Škripek, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
PPE : : Casa, Christoforou, Cirio, Clune, Comodini Cachia, Hayes, Kelly, McGuinness, Metsola, Morano, Pietikäinen, Reding, Zagorakis, Zeller
S&D : : Gierek, Kofod, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Poc, Sant, Schaldemose, Sehnalová, Toia
Verts/ALE : : Tarand
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Guillaume Balas, Enrique Guerrero Salom
Tartózkodás : Marita Ulvskog
9. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 19/2. bekezdés
Mellette 388
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Cicu, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kariņš, Kelam, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Kammerevert, Khan, Kirton-Darling, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Mavrides, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula, Pirinski, Pittella, Poche, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schlein, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Valenciano, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Ellene 158
ECR : : Kölmel, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Becker, Cadec, Joulaud, Köstinger, Rübig, Schmidt
S&D : : Cofferati, Dalli, Grammatikakis, Iotova, Kadenbach, Kaili, Kaufmann, Kyrkos, Noichl, Post
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 88
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Dohrmann, Henkel, Karlsson, Škripek
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana
PPE : : Christoforou, Cirio, Clune, Dorfmann, Hayes, Juvin, Karas, Kelly, Kyrtsos, McGuinness, Monteiro de Aguiar, Pietikäinen, Reding, Sernagiotto, Spyraki, Vozemberg, Winkler Hermann, Zagorakis
S&D : : Balas, De Castro, Delvaux, Ertug, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Gebhardt, Gierek, Guteland, Hoffmann, Keller Jan, Kofod, Köster, Ludvigsson, Martin Edouard, Maurel, Melior, Nekov, Neuser, Nilsson, Panzeri, Piri, Poc, Regner, Rodust, Sant, Schaldemose, Schuster, Simon Peter, Steinruck, Tang, Ulvskog, Van Brempt, Weidenholzer
Verts/ALE : : Harms, Tarand
10. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 21/2. bekezdés
Mellette 453
ALDE : : Arthuis, van Baalen, Cavada, Deprez, de Sarnez, Faria, Federley, Griesbeck, Huitema, Kyuchyuk, Mazuronis, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Tørnæs, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Iwaszkiewicz, Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Ní Riada, Spinelli
NI : : Dodds Diane, Korwin-Mikke, Marusik, Sonneborn, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Ellene 94
ALDE : : Ali, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, Gerbrandy, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Theurer, Toom, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Mélenchon, Ransdorf
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Voigt
PPE : : Reding
S&D : : Gierek, Grammatikakis, Iotova
Verts/ALE : : Lunacek, Ždanoka
Tartózkodás 88
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Pretzell, von Storch
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Michels, Mineur, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Kappel, Mayer, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Vilimsky, Zarianopoulos
PPE : : Cirio, Kelly, Morano, Sernagiotto
S&D : : Delvaux, Ertug, Gebhardt, Groote, Hoffmann, Kammerevert, Köster, Mamikins, Melior, Nekov, Noichl, Pirinski, Rodust, Sant, Schuster, Simon Peter, Steinruck, Weidenholzer
Verts/ALE : : Urtasun
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Ulrike Lunacek
Tartózkodás : Sirpa Pietikäinen
11. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 26/2. bekezdés
Mellette 433
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Paksas
NI : : Balczó, Dodds Diane, Kovács, Morvai
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Mavrides, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Lunacek, Sargentini
Ellene 165
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, D'Amato, Evi, Ferrara, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
S&D : : Cofferati, Grammatikakis, Iotova, Kaili, Kyrkos, Nekov, Pirinski, Post, Ulvskog
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 36
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Dohrmann, Karlsson, Sulík, Tošenovský, Zahradil
EFDD : : Gill Nathan, Woolfe
NI : : Annemans
PPE : : Cirio, Pietikäinen, Sernagiotto
S&D : : Ertug, Gebhardt, Hoffmann, Kadenbach, Kammerevert, Köster, Martin Edouard, Maurel, Melior, Neuser, Panzeri, Regner, Rodust, Sant, Schlein, Schuster, Sehnalová, Simon Peter, Sippel, Steinruck, Weidenholzer
Verts/ALE : : Harms, Hautala
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Marita Ulvskog
Ellene : Judith Sargentini, Steven Woolfe
12. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 27/2. bekezdés
Mellette 441
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron, Iwaszkiewicz, Paksas
NI : : Balczó, Dodds Diane, Korwin-Mikke, Kovács, Marusik, Morvai, Sonneborn, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Kaufmann, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Ellene 146
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
S&D : : Cofferati, Dalli, Grammatikakis, Iotova, Kaili, Kammerevert, Köster, Kyrkos, Mavrides, Nekov, Noichl, Papadakis Demetris, Post
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 48
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Dohrmann, Karlsson
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Annemans, Bizzotto
PPE : : Cirio, Pietikäinen, Sernagiotto
S&D : : Balas, Freund, Gebhardt, Gierek, Hoffmann, Kadenbach, Keller Jan, Martin Edouard, Maurel, Melior, Rodust, Sant, Schlein, Schuster, Simon Peter, Steinruck
Verts/ALE : : Tarand
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Tartózkodás : Isabelle Thomas
13. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 29/2. bekezdés
Mellette 405
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Arnott, Bergeron, Helmer, O'Flynn, Seymour
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, López, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Paolucci, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Ellene 166
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
S&D : : Androulakis, Cofferati, Dalli, Ertug, Gasbarra, Hoffmann, Iotova, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Mavrides, Melior, Nekov, Noichl, Papadakis Demetris, Pirinski, Poche, Post, Schlein, Schuster, Tarabella
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 63
ALDE : : Marinho e Pinto, Toom
ECR : : Campbell Bannerman, Henkel, Kölmel, Lucke, Škripek, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Aker, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Hookem, James, Nuttall, Paksas, Reid, Woolfe
PPE : : Becker, Cirio, Clune, Hayes, Karas, Kelly, Köstinger, McGuinness, Pietikäinen, Reding, Rübig, Schmidt, Sernagiotto
S&D : : Balas, Childers, Delvaux, Freund, Gebhardt, Grammatikakis, Kadenbach, Kaili, Kyrkos, Lietz, Ludvigsson, Mamikins, Martin Edouard, Maurel, Neuser, Panzeri, Poc, Regner, Rodust, Sant, Simon Peter, Sippel, Steinruck, Ulvskog, Weidenholzer
Verts/ALE : : Tarand
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Tartózkodás : Jytte Guteland, Isabelle Thomas
14. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 30. bekezdés
Mellette 407
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Arnott, Atkinson, Bours, Helmer, Hookem, Paksas
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Troszczynski
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Olbrycht, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Cabezón Ruiz, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Khan, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, López, Mamikins, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Silva Pereira, Simon Siôn, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Valenciano, Vaughan, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zemke, Zoffoli
Ellene 163
ALDE : : Federley, Maura Barandiarán
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Lundgren, Mach, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Balczó, Epitideios, de Graaff, Kappel, Kovács, Maeijer, Mayer, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Stuger, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
S&D : : Androulakis, Benifei, Berès, Bettini, Briano, Caputo, Chinnici, Cofferati, Dalli, Danti, De Monte, Gasbarra, Gentile, Giuffrida, Gualtieri, Hoffmann, Iotova, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Lietz, Mavrides, Melior, Morgano, Mosca, Neuser, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pirinski, Post, Regner, Sassoli, Schlein, Schuster, Steinruck, Toia, Ulvskog, Van Brempt, Viotti, Weidenholzer, Zanonato, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 59
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Dohrmann, Karlsson
EFDD : : Aker, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Iwaszkiewicz, James, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana, Korwin-Mikke, Marusik, Morvai, Żółtek
PPE : : Cicu, Cirio, Clune, Hayes, Kelly, McGuinness, Monteiro de Aguiar, Pietikäinen, Sernagiotto
S&D : : Balas, Childers, De Castro, Delvaux, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Guteland, Kirton-Darling, Kofod, Ludvigsson, Maňka, Martin Edouard, Maurel, Nekov, Poc, Poche, Rodust, Sant, Schaldemose, Sehnalová, Serrão Santos, Simon Peter
Verts/ALE : : Tarand
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Pervenche Berès
Tartózkodás : Mike Hookem, Isabelle Thomas, Marita Ulvskog
15. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 31/2. bekezdés
Mellette 321
ALDE : : van Baalen, Becerra Basterrechea, De Backer, Deprez, Dlabajová, Gerbrandy, Guoga, Harkin, Huitema, in 't Veld, Jäätteenmäki, Mazuronis, Michel, van Miltenburg, Müller, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Rohde, Telička, Tørnæs, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bours
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Christoforou, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Radev, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Cabezón Ruiz, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Geier, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Gomes, Grapini, Griffin, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Negrescu, Nica, Niedermüller, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zemke, Zorrinho
Ellene 244
ALDE : : Ali, Auštrevičius, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, de Sarnez, Diaconu, Faria, Federley, Griesbeck, Hyusmenova, Jakovčić, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Meissner, Mlinar, Nicolai, Rochefort, Theurer, Toom, Vajgl, Väyrynen
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Helmer, Iwaszkiewicz, Mach, O'Flynn, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Alliot-Marie, Cadec, Caspary, Cicu, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Dorfmann, Gardini, Grossetête, Hortefeux, Joulaud, Juvin, Kukan, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Matera, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Mussolini, Pogliese, Proust, Rangel, Reding, Salini, Sander, Sernagiotto, Šojdrová, Tajani, Valcárcel Siso
S&D : : Androulakis, Balas, Benifei, Bettini, Briano, Caputo, Chinnici, Cofferati, Danti, De Castro, De Monte, Flašíková Beňová, Gasbarra, Gebhardt, Gentile, Gierek, Giuffrida, Grammatikakis, Gualtieri, Iotova, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Kyrkos, Mavrides, Morgano, Mosca, Nekov, Noichl, Paolucci, Papadakis Demetris, Pirinski, Post, Rodust, Viotti, Zanonato, Zoffoli
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 68
ALDE : : Arthuis, Ježek, Paulsen, Ries, Riquet, Wikström
ECR : : Campbell Bannerman, Škripek, Tošenovský, Zahradil
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Hookem, James, Lundgren, Nuttall, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
PPE : : Cirio, Clune, Hayes, Kelly, McGuinness, Pietikäinen, Zagorakis
S&D : : Assis, Childers, Delvaux, Ertug, Fleckenstein, Freund, Guteland, Hoffmann, Kadenbach, López, Ludvigsson, Mamikins, Martin Edouard, Maurel, Melior, Neuser, Nilsson, Panzeri, Poc, Poche, Regner, Sant, Schlein, Schuster, Sehnalová, Simon Peter, Smolková, Steinruck, Tarabella, Toia, Ulvskog, Weidenholzer, von Weizsäcker
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Dita Charanzová
Tartózkodás : Isabelle Thomas
16. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 32/1. bekezdés
Mellette 388
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Korwin-Mikke, Marusik, Sonneborn, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Frunzulică, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, McAvan, Maňka, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Paolucci, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Toia, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Ellene 175
ALDE : : de Sarnez, Griesbeck
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Evi, Ferrara, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Cadec, Cicu, Cirio, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Dorfmann, Gardini, Grossetête, Hortefeux, Joulaud, Juvin, Karas, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Matera, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Mussolini, Pogliese, Proust, Salini, Sander, Sernagiotto, Tajani
S&D : : Androulakis, Ayala Sender, Balas, Cofferati, Dalli, Flašíková Beňová, Gardiazabal Rubial, Gierek, Hoffmann, Kaili, Köster, Mavrides, Nekov, Papadakis Demetris, Pirinski, Post, Tarabella
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 71
ALDE : : Arthuis, Jäätteenmäki, Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Marias
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Balczó, Kovács, Morvai
PPE : : Clune, Hayes, Kelly, McGuinness, Winkler Hermann, Zagorakis
S&D : : Assis, Childers, Delvaux, Ertug, Freund, Gebhardt, Grammatikakis, Guteland, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Kyrkos, Ludvigsson, Mamikins, Martin Edouard, Maurel, Melior, Neuser, Nilsson, Noichl, Panzeri, Poc, Poche, Regner, Rodust, Sant, Schlein, Schuster, Simon Peter, Sippel, Smolková, Steinruck, Ulvskog, Weidenholzer
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Inés Ayala Sender, Eider Gardiazabal Rubial
Tartózkodás : Isabelle Thomas
17. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – 32/2. bekezdés
Mellette 333
ALDE : : Ali, van Baalen, Bilbao Barandica, Diaconu, Guoga, Harkin, Huitema, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Meissner, Michel, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Theurer, Tørnæs, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas
NI : : Dodds Diane, Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Frunzulică, Gasbarra, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, Maňka, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Paolucci, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Siôn, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Toia, Van Brempt, Vaughan, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Ellene 228
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, van Miltenburg, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Toom, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt
ECR : : Henkel, Kölmel, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Cadec, Cicu, Cirio, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Gardini, Grossetête, Hortefeux, Joulaud, Juvin, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Matera, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Mussolini, Pogliese, Proust, Salini, Sander, Sernagiotto, Tajani
S&D : : Aguilera García, Androulakis, Ayala Sender, Balas, Blanco López, Cofferati, Dalli, Ertug, Flašíková Beňová, Gardiazabal Rubial, Gierek, Hoffmann, Iotova, Kaili, Kaufmann, Köster, López, Mavrides, Nekov, Noichl, Papadakis Demetris, Pirinski, Post, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Schlein, Valenciano
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 67
ECR : : Campbell Bannerman, Škripek
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
PPE : : Clune, Hayes, Kelly, McGuinness, Pietikäinen, Winkler Hermann, Zagorakis
S&D : : Assis, Childers, Delvaux, Freund, Geier, Grammatikakis, Gualtieri, Guteland, Kadenbach, Kammerevert, Keller Jan, Kyrkos, Ludvigsson, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Melior, Neuser, Nilsson, Panzeri, Poc, Poche, Regner, Sant, Schuster, Serrão Santos, Simon Peter, Sippel, Smolková, Steinruck, Tarabella, Ulvskog, Viotti, Weidenholzer
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Enrique Guerrero Salom
Tartózkodás : Isabelle Thomas
18. A8-171/2015 – Ioan Mircea Pașcu – Állásfoglalás
Mellette 356
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Tørnæs, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Clune, Coelho, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Gomes, Grapini, Griffin, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lauristin, Leinen, Liberadzki, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Negrescu, Nica, Niedermüller, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poche, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Silva Pereira, Simon Siôn, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Valenciano, Vaughan, Ward, Willmott, Zala, Zemke, Zorrinho
Ellene 183
ALDE : : Toom, Vajgl, Väyrynen
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, D'Amato, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Juvin, Morano, Sernagiotto
S&D : : Cofferati, Ertug, Flašíková Beňová, Gebhardt, Grammatikakis, Hoffmann, Iotova, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Kyrkos, Mamikins, Mavrides, Melior, Nekov, Noichl, Papadakis Demetris, Pirinski, Post, Rodust, Schuster, Steinruck
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Eickhout, Eriksson, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Taylor, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 96
ALDE : : Marinho e Pinto, Maura Barandiarán
ECR : : Campbell Bannerman, Dohrmann, Dzhambazki, Henkel, Karlsson, Kölmel, Lucke, Škripek, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Lundgren, Paksas, Winberg
PPE : : Cadec, Christoforou, Cicu, Cirio, Comi, Dorfmann, Gardini, Joulaud, La Via, Matera, Mussolini, Pogliese, Vozemberg, Winkler Hermann, Zagorakis
S&D : : Androulakis, Assis, Balas, Benifei, Bettini, Briano, Chinnici, Dalli, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Fleckenstein, Freund, Gasbarra, Geier, Gentile, Gierek, Giuffrida, Groote, Gualtieri, Kadenbach, Lange, Lietz, López, Ludvigsson, Martin Edouard, Maurel, Morgano, Mosca, Neuser, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Poc, Preuß, Regner, Sant, Schlein, Sehnalová, Serrão Santos, Simon Peter, Sippel, Tarabella, Toia, Ulvskog, Van Brempt, Viotti, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zanonato, Zoffoli
Verts/ALE : : Durand, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Lamberts, Meszerics, Škrlec, Šoltes, Tarand, Terricabras, Trüpel
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Tartózkodás : Sirpa Pietikäinen