ISSN 1977-0979

doi:10.3000/19770979.CA2013.118.hun

Az Európai Unió

Hivatalos Lapja

C 118A

European flag  

Magyar nyelvű kiadás

Tájékoztatások és közlemények

56. évfolyam
2013. április 25.


Közleményszám

Tartalom

Oldal

 

V   Hirdetmények

 

KÖZIGAZGATÁSI ELJÁRÁSOK

 

Európai Személyzeti Felvételi Hivatal (EPSO)

2013/C 118A/01

Nyílt versenyvizsga-felhívás – EPSO/AD/252/13 (AD 9) és EPSO/AD/253/13 (AD 12)

1

A HL C A VERSENYVIZSGA ÁTTEKINTÉSE

Itt találja a Hivatalos Lap C A sorozata idei publikációinak listáját.

Ellenkező jelzés híján, a HL-számok valamennyi nyelvi változatban elérhetők.

5

 

27

(RO)

29

 

33

 

34

 

36

(DA)

41

(BG)

43

(EN)

49

(ET)

50

(HU)

51

(SL)

54

(DE/EN/FR)

58

(EN/GA)

75

 

81

 

82

 

88

(BG)

89

(CS)

94

 

104

 

109

 

111

 

112

(DE/EN/FR)

117

(ET)

118

 

HU

 


V Hirdetmények

KÖZIGAZGATÁSI ELJÁRÁSOK

Európai Személyzeti Felvételi Hivatal (EPSO)

25.4.2013   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

CA 118/1


NYÍLT VERSENYVIZSGA-FELHÍVÁS

EPSO/AD/252/13 (AD 9) és EPSO/AD/253/13 (AD 12)

(2013/C 118 A/01)

Az Európai Személyzeti Felvételi Hivatal (EPSO) felvételi tartaléklista összeállítása céljából vizsgákon alapuló nyílt versenyvizsgákat hirdet a következő igazgatási tisztviselői (AD) munkakörre:

HORVÁT ÁLLAMPOLGÁRSÁGÚ (HR)

EGYSÉGVEZETŐK

az alábbi szakterületeken:

1.

Jog

2.

Gazdaság

3.

Európai közigazgatás

A versenyvizsgák célja az európai uniós intézmények – nevezetesen az Európai Bizottság – üres álláshelyeinek betöltésére szolgáló tartaléklisták összeállítása.

Jelentkezés előtt olvassa el figyelmesen a Hivatalos Lap 2012. szeptember 7-i C 270. A számában, valamint az EPSO honlapján közzétett útmutatót a 4., az 5.3., az 5.4., a 6.2. és a 6.3. pont kivételével. Az 5.3., az 5.4. és a 6.2. pont helyébe a mellékletben szereplő szöveg lép.

Az útmutató a versenyvizsga-felhívás szerves részét képezi, és a versenyvizsga-eljárásra vonatkozó szabályokat, valamint a jelentkezés módját ismerteti.

TARTALOMJEGYZÉK

I.

ÁLTALÁNOS KERET

II.

A MUNKAKÖRÖK JELLEGE

III.

A VIZSGÁRA BOCSÁTÁS KÖVETELMÉNYEI

IV.

ELŐVÁLOGATÓ TESZTEK

V.

VERSENYVIZSGÁRA BOCSÁTÁS

VI.

ÉRTÉKELŐKÖZPONT (ASSESSMENT CENTER) ÉS ÉRTÉKELŐ FELADATOK

VII.

TARTALÉKLISTÁK

VIII.

A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK MÓDJA

MELLÉKLET

I.   ÁLTALÁNOS KERET

1.

A sikeres pályázók száma versenyvizsgánként és szakterületenként

EPSO/AD/252/13 – (AD 9)

EPSO/AD/253/13 – (AD 12)

1.

Jog

5

1.

Jog

4

2.

Gazdaság

8

2.

Gazdaság

6

3.

Európai közigazgatás

7

3.

Európai közigazgatás

5

2.

Megjegyzések

Minden pályázó csak a meghirdetett versenyvizsgák egyikére, az adott versenyvizsgán belül pedig csak az egyik szakterületre jelentkezhet. A pályázónak az elektronikus jelentkezéskor kell választania. Döntését az elektronikus pályázati adatlap érvényesítése és elküldése után már nem változtathatja meg.

Amennyiben a pályázó nem teljesíti az AD 12 besorolási fokozathoz kiírt versenyvizsgához szükséges vizsgára bocsátási követelményeket, viszont az AD 9 besorolási fokozathoz kiírt versenyvizsgához szükséges, vizsgára bocsátási követelményeknek megfelel, a vizsgabizottság a pályázó egyetértésével átirányíthatja a pályázatot az AD 9 besorolási fokozathoz kiírt versenyvizsgára. Az átirányítás a versenyvizsgára bocsátással egyidejűleg történik.

Felhívjuk a pályázók figyelmét arra, hogy e versenyvizsga elsődlegesen arra irányul, hogy Horvátország csatlakozására tekintettel biztosítsa egy minimális alkalmazotti létszám felvételét az Európai Unió közszolgálatába. Ez alapvető feltétele az uniós jogrend által elismert, igazgatási folytonossággal kapcsolatos elv fenntartásának és az uniós közszolgálat megfelelő működésének. Ugyanis már ebben a szakaszban előkészítő intézkedéseket kell hozni annak érdekében, hogy a csatlakozási szerződés ratifikációs folyamata és a csatlakozási szerződés tényleges végrehajtásához szükséges rendelkezések ne sérüljenek. A tartaléklista érvényessége ennélfogva akkor válik ténylegessé, ha az összes tagállam megerősítette a csatlakozási szerződést. Értesítjük a pályázókat, hogy a csatlakozási szerződés ratifikálásának, illetve az említett rendelkezések hatálybalépésének hiányában a kiválasztási eljárásnak bármely szakaszban véget vethetnek, és amennyiben a kiválasztási eljárást lezárták, a tartaléklistára vett pályázók ebből fakadóan nem hivatkozhatnak semmilyen jogosultságra.

II.   A MUNKAKÖRÖK JELLEGE

A fő tevékenység valamennyi szakterületen – rendszerint a főigazgató vagy igazgató felügyelete alatt – egységvezetőként végzett irányítási feladatokból áll, amelyek alapvetően az alábbi három kategóriába sorolhatóak:

Üzemeltetés:

Az igazgatóság/főigazgatóság stratégiai célkitűzéseivel és operatív munkaprogramjával összhangban az egység stratégiai célkitűzéseinek meghatározása és operatív munkaprogramjának jóváhagyása.

A kívánt eredmények elérése érdekében az egység munkájának megszervezése és nyomon követése, valamint a feladatok hatékony elosztásának biztosítása.

A célkitűzések megvalósításának értékelése a megfelelő mutatók segítségével, és vezetői jelentés készítése az elért eredményekről.

Annak ellenőrzése, hogy a döntések és műveletek megfelelnek-e a jogszabályi előírásoknak és a hivatalos eljárásoknak.

Erőforrás-gazdálkodás:

A személyzet hatékony igazgatása egy erős együttműködési szellemben eredményesen teljesítő egység kialakításának céljával, az intézmény humánerőforrás-politikájával összhangban. Ehhez az egységvezetőnek képesnek kell lennie arra, hogy a legmegfelelőbben fejlessze és kiaknázza munkatársai készségeit, valamint felmérje és kezelje a csapaton belüli esetleges konfliktusokat.

A pénzügyi szükségletek meghatározása és az egység rendelkezésére álló éves költségvetési források kezelése.

Kommunikáció és képviselet:

Az egységen belüli interaktív párbeszéd kialakítása és fenntartása, annak érdekében, hogy a személyzet megfelelően értesüljön a fontos szakpolitikai és stratégiai szempontokról, és munkájáról megfelelő visszajelzést kapjon.

Tanácsadói, koordinációs és/vagy tárgyalói feladatok ellátása a többi szolgálattal vagy intézménnyel szemben az egység munkájával kapcsolatos ügyekben.

Az egység, osztály, szolgálat bizottságokon, munkacsoportokon, illetve egyéb szerveken belüli képviselete intézményen belül és kívül.

A fent leírt feladatkör betöltéséhez a pályázóknak rendelkezniük kell a következő tulajdonságokkal: szolgáltatás-központúság, szervezőkészség, valamint az új technológiák iránti nyitottság.

A fő tevékenység keretében végzett irányítási feladatokon kívül az egységvezetőknek a versenyvizsga egyes szakterületeinek megfelelő alábbi konkrét feladatokat is el kell látniuk:

1. szakterület: Jog

Az európai uniós jogszabályok kidolgozása, megfogalmazása és elemzése, valamint ezen jogszabályok végrehajtásának és alkalmazásának ellenőrzése (kapcsolattartás a tagállamokkal, az uniós polgárok által feltett kérdések megválaszolása, továbbá – adott esetben – az uniós jog megsértésével kapcsolatos akták vizsgálata a pert megelőző szakaszban).

Jogi vélemény és tanács nyújtása az intézményeknek és azok szerveinek bizonyos konkrét kérdésekben és az Európai Unió szakpolitikái kapcsán.

Peres eljárásokkal kapcsolatos különböző feladatok, az intézmények álláspontjának kidolgozása – elsősorban a Bíróság, a Törvényszék, illetve az Európai Unió Közszolgálati Törvényszéke előtti – peres ügyekben.

Uniós, tagállami vagy nemzetközi jogi kérdésekre irányuló kutatások végzése.

Nemzetközi megállapodásokról szóló tárgyalásokon való részvétel.

2. szakterület: Gazdaság

A tagállamok gazdaságának, illetve gazdasági, költségvetési, pénzügyi és monetáris politikáinak folyamatos elemzése és értékelése, valamint gazdasági előrejelzések kidolgozása.

A harmadik országok gazdaságának elemzése.

Gazdasági elemzések készítése és tanácsok nyújtása az Európai Unió jelentős szakpolitikai területein (regionális politika, versenypolitika, kereskedelem, a vállalkozások szabályozási és adózási környezete, ipar, kutatás, foglalkoztatás stb.).

Az Európai Unió pénzügyi eszközeinek és technikai segítségnyújtásának kidolgozása és végrehajtása, különösképpen programirányítás.

Az Európai Unió projektjeinek pénzügyi elemzése.

Statisztikai munkák és tanácsadás (módszertan, adatgyűjtés, feldolgozás, validálás, elemzés, projekttervezés és operatív rendszerek irányítása).

3. szakterület: Európai közigazgatás

Az intézmény egy vagy több tevékenységi területén végzett tervezési, vizsgálati vagy ellenőrzési feladatok felügyelete mind az Unió belső (távközlés, közlekedés, energiaügy, környezetvédelem, fogyasztóvédelem, szociális ügyek stb.), mind pedig külső ügyeire vonatkozóan.

Új megközelítések vagy intézkedések kidolgozása elemzések, illetve szakmai tanulmányok elvégzése útján.

A különböző munkacsoportok előkészítő munkáinak összes szinten történő koordinálása és a nyomon követés biztosítása.

Az eljárások és szabályok alkalmazásának koordinálása belső, intézményközi vagy nemzetközi szinten, különösen az intézmény horizontális szervezeti egységein belül.

III.   A VIZSGÁRA BOCSÁTÁS KÖVETELMÉNYEI

Az elektronikus jelentkezés benyújtási határidejének időpontjában a pályázónak az alábbi általános és speciális követelményeknek kell megfelelnie:

1.

Általános követelmények

a)

A pályázó horvát állampolgársággal rendelkezik.

b)

Állampolgári jogai maradéktalanul megilletik.

c)

A katonai szolgálatra vonatkozó jogszabályokban előírt kötelezettségeinek maradéktalanul eleget tett.

d)

Megfelel a betöltendő munkakör ellátásához szükséges erkölcsi követelményeknek.

2.

Speciális követelmények

2.1.

Oklevelek

1. szakterület:

Jog

i.

oklevéllel igazolt, befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő jogi végzettség, ha a felsőoktatási alapképzés időtartama négy év vagy annál több;

vagy

ii.

oklevéllel igazolt, befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő jogi végzettség, és azt követően szerzett legalább egyéves (az oklevél szintjével megegyező) megfelelő szakmai tapasztalat, ha a felsőoktatási alapképzés időtartama legalább három év;

vagy

iii.

oklevéllel igazolt, befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő végzettség, valamint oklevéllel igazolt jogi posztgraduális képzés.

2. szakterület:

Gazdaság

i.

oklevéllel igazolt, befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő mikro-/makrogazdaságtani/statisztikai és/vagy kereskedelmi végzettség, ha a felsőfokú alapképzés időtartama négy év vagy annál több;

vagy

ii.

oklevéllel igazolt, befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő mikro-/makrogazdaságtani/statisztikai és/vagy kereskedelmi végzettség, és azt követően szerzett legalább egyéves (az oklevél szintjével megegyező) megfelelő szakmai tapasztalat, ha a felsőoktatási alapképzés időtartama legalább három év;

vagy

iii.

oklevéllel igazolt, befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő végzettség, valamint oklevéllel vagy „Master of Business Administration” oklevéllel igazolt mikro-/makrogazdaságtani/statisztikai és/vagy kereskedelmi posztgraduális képzés.

3. szakterület:

Európai közigazgatás

i.

Oklevéllel igazolt, befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő végzettség, ha a felsőfokú alapképzés időtartama négy év vagy annál több;

vagy

ii.

oklevéllel igazolt, befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő végzettség, és azt követően szerzett legalább egyéves (az oklevél szintjével megegyező) megfelelő szakmai tapasztalat, ha a felsőoktatási alapképzés időtartama legalább három év.

2.2.

Szakmai tapasztalat

 

az i. vagy iii. pontban megkövetelt képzettség/oklevél megszerzését követően,

VAGY

a képzettség/oklevél megszerzését és az ii. pontban előírt szakmai tapasztalatot követően,

AD 9 besorolási fokozat

legalább 10 éves szakirányú szakmai tapasztalat, amelyből a pályázó 3 évet tényleges személyzetirányítási felelősséggel járó, a jelen versenyvizsga-felhívásban leírtakhoz (lásd II. cím) hasonló vezetői és/vagy személyzeti koordinációs beosztásban töltött.

A vezetői beosztásban szerzett tapasztalat értékelése során a vizsgabizottság többek között figyelembe veszi a pályázó által közölt alábbi releváns adatokat:

1.

a betöltött munkakörök megnevezése és pontos leírása;

2.

az említett munkakörökben felügyelt személyzet létszáma;

3.

a hierarchiában a pályázó alatt és felett lévő szintek száma, valamint a vele azonos beosztásban lévő munkatársak száma.

AD 12 besorolási fokozat

legalább 10 éves szakirányú szakmai tapasztalat, amelyből a pályázó 5 évet tényleges személyzetirányítási felelősséggel járó, a jelen versenyvizsga-felhívásban leírtakhoz (lásd II. cím) hasonló vezetői és/vagy személyzeti koordinációs beosztásban töltött.

A vezetői beosztásban szerzett tapasztalat értékelése során a vizsgabizottság többek között figyelembe veszi a pályázó által közölt alábbi releváns adatokat:

1.

a betöltött munkakörök megnevezése és pontos leírása, valamint azok időtartama;

2.

az említett munkakörökben felügyelt személyzet létszáma;

3.

a hierarchiában a pályázó alatt és felett lévő szintek száma, valamint a vele azonos beosztásban lévő munkatársak száma.

2.3

Nyelvismeret:

Az Európai Unió Bírósága (Nagytanács) által a C-566/10 P. sz. Olasz Köztársaság kontra Európai Bizottság ügyben hozott ítélettel összhangban az uniós intézmények kötelesek megindokolni, hogy e versenyvizsga tekintetében miért korlátozzák a választható második nyelvet az EU hivatalos nyelvei közül egy meghatározott számú nyelvre.

Erre tekintettel tájékoztatjuk a pályázókat, hogy az ezen versenyvizsga keretében választható második nyelveket a szolgálatok érdekeinek megfelelően határoztuk meg, amelyeknek értelmében az újonnan felvett munkatársaknak azonnal képesnek kell lenniük feladataik ellátására és a mindennapos munkavégzéshez szükséges hatékony kommunikációra. Ellenkező esetben az intézmények megfelelő működése súlyosan sérülhetne.

Az uniós intézmények által a belső kommunikációban régóta használatos nyelvek, valamint a külső kommunikációhoz és az iratkezeléshez szükséges nyelvek vonatkozásában elmondható, hogy az angol, a francia és a német nyelv a legelterjedtebb. Továbbá a versenyvizsgákon részt vevő pályázók – amennyiben választási lehetőségük van – túlnyomó többségben az angol, a francia és a német nyelvet választják leggyakrabban második nyelvként. Mindez összhangban áll az uniós intézmények álláshelyeire pályázóktól jelenleg elvárható iskolai végzettséggel és szakmai készségszinttel, amely szerint az említett nyelvek közül legalább egyet kell ismerni. Ezért a szolgálatok érdekei és a pályázók szükségletei és képességei között egyensúlyt teremtve és egyúttal a versenyvizsga különleges szakterületét figyelembe véve indokolt a vizsgákat e három nyelven megszervezni annak érdekében, hogy valamennyi pályázó – függetlenül attól, hogy melyik az első hivatalos nyelve – képes legyen e három hivatalos nyelv közül legalább egyet munkanyelv szintjén használni.

Ezenfelül annak érdekében, hogy valamennyi pályázó egyenlő bánásmódban részesüljön, minden pályázó – beleértve azokat is, akiknek első hivatalos nyelve e három nyelv közül kerül ki – köteles a vizsgát az e három nyelv közül választott második nyelven letenni. A speciális készségek ily módon történő értékelése lehetővé teszi az uniós intézmények számára, hogy felmérjék a pályázók azon képességét, hogy a leendő munkakörükhöz hasonló körülmények között el tudják-e azonnal látni feladataikat. Ez a rendelkezés nem érinti a harmadik munkanyelv későbbi elsajátítását a személyzeti szabályzat 45. cikkének (2) bekezdésével összhangban.

Első nyelv

fő nyelv

a horvát nyelv alapos ismerete,

és

Második nyelv

második nyelv

az angol (EN), a francia (FR) vagy a német (DE) nyelv kielégítő ismerete.

IV.   ELŐVÁLOGATÓ TESZTEK

Az előválogató tesztekre számítógépen kerül sor az EPSO szervezésében. A tesztek nehézségi fokának meghatározása és a tesztek tartalmának jóváhagyása a vizsgabizottság feladata az EPSO javaslatai alapján.

1.

A pályázók behívása

Az előválogató tesztekre azok a pályázók kapnak meghívást, akik a megadott határidőn belül érvényesítették jelentkezésüket, és visszaküldték a teljes pályázati anyagot (lásd a VIII. címet).

Figyelem:

1.

jelentkezésének érvényesítésével a pályázó egyben nyilatkozik arról, hogy megfelel a III. címben felsorolt általános és speciális követelményeknek;

2.

a teszteken való részvételhez a pályázónak időpontot kell foglalnia; ezt a foglalást kötelezően az EPSO-fiókján keresztül közölt időszakban kell megtennie.

2.

A tesztek jellege és pontozása

Feleletválasztós kérdéssor a következő készségek és általános képességek felmérésére:

a) teszt

szövegértési készség

pontozás: 0–50 pont

b) teszt

matematikai–logikai készség

pontozás: 0–50 pont

 

Minimálisan elérendő pontszám: az a) és a b) teszt összesített pontjaiból 50 pont.

3.

A teszt nyelve

A második nyelv (angol, francia vagy német)

V.   VERSENYVIZSGÁRA BOCSÁTÁS

Az előválogató teszteket követően elvégezzük az e teszteken a minimálisan elérendő pontszámot megszerző pályázók igazoló dokumentumainak ellenőrzését – az elért pontszámok alapján csökkenő sorrendben – annak megállapítása érdekében, hogy e pályázók ténylegesen megfelelnek-e a versenyvizsga általános és speciális követelményeinek. Az igazoló dokumentumok ellenőrzését mindaddig folytatjuk, amíg el nem értük a versenyvizsgára bocsátható és a versenyvizsgára bocsátás valamennyi követelményének ténylegesen megfelelő pályázók számát. E létszám betöltése után a további pályázók igazoló dokumentumait nem vizsgáljuk meg.

A versenyvizsgára versenyvizsgánként és szakterületenként az e versenyvizsga-felhívásban megjelölt sikeres pályázói létszám legfeljebb háromszorosát hívjuk be. Az EPSO a meghívott pályázók számát közzéteszi a honlapján (http://blogs.ec.europa.eu/eu-careers.info/). Ezek a pályázók (1) meghívást kapnak a következő vizsgarészekre.

VI.   ÉRTÉKELŐKÖZPONT (ASSESSMENT CENTER) ÉS ÉRTÉKELŐ FELADATOK

A pályázó előtt álló feladatok a következők:

részvétel az értékelőközpont feladatain

szóbeli vizsga

Az értékelőközpontban végzett tesztekre, valamint a szóbeli vizsgára szervezési okokból Brüsszelben, elvileg egymást követő napokon kerül sor.

1.

Értékelőközpont

A vizsgabizottsággal folytatott interjút megelőzően a pályázónak az értékelőközpontban teszteken kell rész vennie. A pályázó a teszteket a második nyelven (angol francia vagy német nyelven) oldja meg.

A tesztek eredményéről a döntéshozatali folyamathoz hozzájáruló szakértői vélemény formájában tájékoztatják a vizsgabizottságot.

A tesztek az alábbiakra terjednek ki:

különböző dokumentumok feldolgozására irányuló írásbeli gyakorlat,

a pályázó irányítási képességének értékelésére irányuló gyakorlat,

humánerőforrás-szakértővel folytatott interjú a kompetenciaprofil értékelése céljából.

Mivel a vizsgabizottság munkájának titkossága az értékelőközpontban kiállított értékelésre nem vonatkozik, az értékelést a szóbeli vizsga után a pályázók rendelkezésére bocsátják.

2.

Szóbeli vizsga

Az értékelőközpontban való részvételt követő napon a pályázó meghívást kap a vizsgabizottsággal (második nyelven) folytatott interjúra, amely az alábbiak felmérésére irányul:

a pályázó szaktudása a választott szakterületre vonatkozóan,

a pályázó szakmai tapasztalata, egy igazgatási egység munkájának megszervezésére és a koordinálására való készsége, valamint alkalmazkodó-, tárgyaló- és döntéshozatali képessége, továbbá általánosabban az egységvezetőre háruló feladatok ellátásával kapcsolatos képességei,

a pályázó általános ismeretei az Európai Unióról, annak intézményeiről és szakpolitikáiról,

a fő nyelv (első nyelv) ismerete.

Ezen a vizsgarészen 0–100 pont szerezhető (minimálisan elérendő pontszám: 60).

VII.   TARTALÉKLISTÁK

1.

Tartaléklistára vétel

A vizsgabizottság azon pályázók nevét veszi tartaléklistára (2), akik a szóbeli vizsgán elérték az előírt minimális pontszámot és a legjobb pontszámok egyikét (a sikeres pályázók számát lásd az I. cím 1. pontjában).

2.

Sorrend

A listán a jelöltek neve versenyvizsgák és szakterületek szerint, betűrendben szerepel.

VIII.   A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK MÓDJA

1.

Elektronikus jelentkezés

A versenyvizsgákra a pályázóknak elektronikus úton kell jelentkezniük az EPSO honlapján ismertetett eljárás szerint.

Határidő: 2013. május 28., déli 12 óra, brüsszeli idő szerint

2.

A pályázati anyag beküldése

Az elektronikus jelentkezéssel egyidejűleg nyomtassák ki érvényesített elektronikus pályázati adatlapjuk egy példányát, majd aláírva, a megfelelő igazoló dokumentumokkal együtt küldjék el azt a következő címre:

Office européen de sélection du personnel (EPSO)

C-25

Concours général EPSO/AD/252/13 ou EPSO/AD/253/13

B-1049 Bruxelles/Brussel

Belgique/Belgium

Határidő: 2013. május 28., amelyet a postai bélyegzőn szereplő dátum hitelesít.

A beküldés módja: lásd a nyílt versenyvizsgákhoz készült útmutató 6.1. pontját.


(1)  Amennyiben az utolsó helyen több pályázó is azonos pontszámot ér el, e pályázók valamennyien meghívást kapnak az értékelőközpontba.

(2)  Amennyiben az utolsó helyen több pályázó is azonos pontszámot ér el, e pályázók valamennyien felkerülnek a tartaléklistára.


MELLÉKLET

Felhívjuk a figyelmét, hogy a Hivatalos Lap 2012. szeptember 7-i C 270. A számában közzétett, nyílt versenyvizsgákhoz készült útmutató

5.3.,

5.4., és

6.2.

pontja e versenyvizsgára nem vonatkozik.

AZ 5.3. „ÉRTÉKELŐKÖZPONT (ASSESSMENT CENTER)” PONT HELYÉBE A KÖVETKEZŐ SZÖVEG LÉP:

„5.3.   Értékelőközpont és szóbeli vizsga

Amennyiben a versenyvizsga-felhívás a szóbeli vizsgát megelőzően értékelőközpontban végzett teszteken való részvételt ír elő, azok eredményeit kizárólag abból a célból továbbítjuk a vizsgabizottság felé, hogy utóbbit a döntéshozatali eljárásban segítsék. Ezeket a teszteket nem pontozzuk, és az eredményeket a szóbeli vizsga végén ismertetjük a pályázóval.

Elháríthatatlan akadály esetén kivételesen lehetőség nyílhat a szóbeli vizsga időpontjának megváltoztatására, amennyiben ilyen irányú kérését megfelelő indoklással támasztja alá. Az indoklás megalapozottságának elbírálására a vizsgabizottság jogosult. Mindazonáltal a halasztásról szóló döntést oly módon hozzuk meg, hogy az ne akadályozza a pályázók szóbeli vizsgán nyújtott teljesítményének egységes értékelését, illetve ne gátolja a versenyvizsga zökkenőmentes lefolytatását, és ne sértse a szolgálat érdekeit.”

AZ 5.4. „TARTALÉKLISTA” PONT HELYÉBE A KÖVETKEZŐ SZÖVEG LÉP:

„A versenyvizsga-eljárás lezárultával a vizsgabizottság tartaléklistára veszi az adott versenyvizsgán sikeres pályázók nevét. Ezt a listát a későbbiekben továbbítjuk a felvétel tekintetében kizárólagos hatáskörrel rendelkező intézményeknek.

A tartaléklistát – érvényességi idejének feltüntetésével – az Európai Unió Hivatalos Lapjában és az EPSO honlapján tesszük közzé (1). Bizonyos esetekben a tartaléklista érvényességi ideje meghosszabbítható. A meghosszabbításról szóló döntést kizárólag az EPSO honlapján tesszük közzé.

A 6.2. „INFORMÁCIÓKHOZ VALÓ HOZZÁFÉRÉS” PONT HELYÉBE A KÖVETKEZŐ SZÖVEG LÉP:

„Miután a vizsgabizottság a tartaléklistát összeállította,

ha Ön szerepel a tartaléklistán, értesítést kap a versenyvizsga sikeres teljesítéséről, és kifejezett kérésére közöljük Önnel a szóbeli vizsgán szerzett pontszámait,

ha a neve nem került fel a tartaléklistára, automatikusan közöljük Önnel a szóbeli vizsgán szerzett pontszámait. Kérheti ezenkívül a szóbeli vizsgájáról a vizsgabizottság által kiállított egyéni értékelőlap másolatát is.

A tájékoztatás iránti kérelmeket az EPSO kapcsolattartási oldalán, a versenyvizsgán elért eredmény közlését követő 10 naptári napon belül lehet benyújtani.

A kérelmeket a vizsgabizottság eljárásának – a tisztviselők személyzeti szabályzatában (III. melléklet 6. cikke) előírt – nem nyilvános jellegének figyelembevételével, és a személyes adatok feldolgozása tekintetében az egyének védelméről szóló rendelet tiszteletben tartása mellett teljesítjük.”


(1)  A pályázó kifejezett kérésére nevének közlésétől eltekintünk. Erre vonatkozó kérelmét úgy kell benyújtania, hogy az legkésőbb az eredmény közlésétől számított két héten belül megérkezzen az EPSO-hoz.”