ISSN 1725-518X doi:10.3000/1725518X.CE2010.104.hun |
||
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
C 104E |
|
Magyar nyelvű kiadás |
Tájékoztatások és közlemények |
53. évfolyam |
Közleményszám |
Tartalom |
Oldal |
|
IV Tájékoztatások |
|
|
AZ EURÓPAI UNIÓ INTÉZMÉNYEITŐL, SZERVEITŐL, HIVATALAITÓL ÉS ÜGYNÖKSÉGEITŐL SZÁRMAZÓ TÁJÉKOZTATÁSOK |
|
|
Európai Parlament |
|
2010/C 104E/01 |
||
2010/C 104E/02 |
||
2010/C 104E/03 |
||
2010/C 104E/04 |
||
Jelmagyarázat
(A Bizottság által javasolt jogalap határozza meg az eljárás típusát.) Parlamenti Bizottságok Rövidítései
Képviselőcsoportok Rövidítései
|
HU |
|
IV Tájékoztatások
AZ EURÓPAI UNIÓ INTÉZMÉNYEITŐL, SZERVEITŐL, HIVATALAITÓL ÉS ÜGYNÖKSÉGEITŐL SZÁRMAZÓ TÁJÉKOZTATÁSOK
Európai Parlament
23.4.2010 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
CE 104/1 |
JEGYZŐKÖNYV 2010. JANUÁR 18. HÉTFŐI ÜLÉS
(2010/C 104 E/01)
Tartalom
1. |
Az ülésszak folytatása |
2. |
Az elnök nyilatkozatai |
3. |
Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása |
4. |
A képviselőcsoportok tagjai |
5. |
Bizottságok és küldöttségek kinevezése |
6. |
A bizottságok és a küldöttségek tagjai |
7. |
Dokumentumok benyújtása |
8. |
Petíciók |
9. |
Szóbeli választ igénylő kérdések és írásbeli nyilatkozatok (benyújtás) |
10. |
Megállapodások szövegeinek a Tanács általi továbbítása |
11. |
Ügyrend |
12. |
Egyperces felszólalások fontos politikai kérdésekben |
13. |
A következő ülésnap napirendje |
14. |
Az ülés berekesztése |
JELENLÉTI ÍV
ELNÖKÖL: Jerzy BUZEK
elnök
1. Az ülésszak folytatása
Az ülést 17.00-kor nyitják meg.
2. Az elnök nyilatkozatai
Az elnök nyilatkozatot tesz a Haitit nemrégiben sújtó földrengés kapcsán, és emlékeztet, hogy az EU haiti képviselőjét Pilar Juárez Boalt még mindig eltűntként tartják nyilván.
A Parlament egyperces csenddel adózik az áldozatok emlékének.
Az elnök elítéli, hogy 2009. december 29-én Kínában kivégezték Akmal Shaïk brit állampolgárt.
Az elnök említést tesz az ukrajnai elnökválasztás első fordulójáról, melyre 2010. január 17-én került sor, valamint a Tanács spanyol elnökségének megnyitásáról.
3. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Dagmar Roth-Behrendt közli, hogy jelen volt a 2009. november 11-i ülésen, a neve ennek ellenére nem szerepel a jelenléti íven.
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadják.
4. A képviselőcsoportok tagjai
Nicole Sinclaire 2010. január 18-tól kezdve már nem a EFD képviselőcsoport tagja.
E naptól kezdve a függetlenek közé tartozik.
5. Bizottságok és küldöttségek kinevezése
Az Elnökök Értekezlete javasolja, hogy az alábbira módosítsák a Mercosurral fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség nevét:
„A Mercosur országaival fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség”.
A Parlament elfogadja a javaslatot.
6. A bizottságok és a küldöttségek tagjai
Az elnökhöz a következő kinevezési kérelmeket juttatta el a PPE és a GUE/NGL képviselőcsoport:
Emberi Jogi Albizottság:
Jean-Luc Mélenchon helyére Marie-Christine Vergiat
A Mercosur országaival fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség:
Albert Deß helyére Nuno Teixeira
A Dél-Ázsia országaival fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség:
Nuno Teixeira helyére Albert Deß
E kinevezések akkor minősülnek ratifikáltnak, ha nem tesznek ellenük ellenvetést a jelen jegyzőkönyv elfogadásáig.
7. Dokumentumok benyújtása
Az alábbi dokumentumokat nyújtották be:
1) |
a Tanács és a Bizottság
|
2) |
a parlamenti bizottságok
|
3) |
a képviselők
|
8. Petíciók
A következő, az alábbi időpontban nyilvántartásba vett petíciókat az eljárási szabályzat 201. cikke (6) bekezdésének megfelelően továbbították az illetékes bizottságnak:
2009.12.17
Malgorzata Antczak (no 1711/2009); (titkos név) (no 1712/2009); (titkos név) (no 1713/2009); Klaus Samer (no 1714/2009); Walter Wasilewski (no 1715/2009); Emmanuelle Arnold (no 1716/2009); Matthew Lee Hart (no 1717/2009); (titkos név) (no 1718/2009); Benjamin Dovečar (no 1719/2009); Vince Llewelyn (no 1720/2009); (titkos név) (no 1721/2009); Matteo Gomirato (no 1722/2009); Pirjo Alatalo (no 1723/2009); Emil Lapadat (no 1724/2009); (titkos név) (no 1725/2009); (titkos név) (no 1726/2009); (titkos név) (no 1727/2009); Juan Manuel Pérez Revuelta (Fundación Comunidad Valenciana - Región Europea) (2 aláírás) (no 1728/2009); Antonio Gavira Albarrán (Sociedad Ecologista Alwadi-ira) (no 1729/2009); Andreas Tschierschke (no 1730/2009);
2010.01.06
(titkos név) (no 1731/2009); (titkos név) (no 1732/2009); Nadine Frohmut (no 1733/2009); Thorsten Gernot Wulf (no 1734/2009); (titkos név) (no 1735/2009); Marita Wallin Andersson (no 1736/2009); Antonio Gaspari (Movimento per la vita Italiano) (500 000 aláírás) (no 1737/2009); David Bremner (no 1738/2009); Jeanette Norvall-Lindh (no 1739/2009); Denis Brudna (Photonews) (no 1740/2009); Karl-Heinz Tröndle (no 1741/2009); Bruno Laufkötter (no 1742/2009); Michael Brass (no 1743/2009); Ad Schmidt (no 1744/2009); Stanisław Lipiec (Fundacja Cognosco) (2 aláírás) (no 1745/2009); (titkos név) (no 1746/2009); Torsten Pasler (no 1747/2009); Bernd Siotka (no 1748/2009); Stefanie Günther (no 1749/2009); Alexandru Serbanescu (no 1750/2009); Alexandru Sain (no 1751/2009); Marius Gabriel Mioc (no 1752/2009); Dimitar Stefanov (no 1753/2009); Antonio Pérez y Gómez (no 1754/2009); Frizzi Miranda Persichi (no 1755/2009); Michelangelo Tripodi (Partito Dei Comunisti Italiani) (21 aláírás) (no 1756/2009); Valls Alejandro Guillén (2 aláírás) (no 1757/2009); Vasil Vlasev Vasilev (no 1758/2009); Georges Da Costa (no 1759/2009); (titkos név) (no 1760/2009); (titkos név) (no 1761/2009); (titkos név) (no 1762/2009); Anthony Mason (no 1763/2009); Salvatore Amato (no 1764/2009); Jesús Rojo Palacios (no 1765/2009); Federico Cappello (Ass. ne Guardie Ambientali d'Italia (Sez. Provinciale)) (no 1766/2009); Carmen Gherca (Asociatia Nationala pentru Copii si Adulti cu Autism din Romania - filliala Lasi) (no 1767/2009); Vitaly Trusevich (2 aláírás) (no 1768/2009); Mario De Blas Silvan (no 1769/2009); Carlo Crotti (Associazione Salvaguardia Idraulica del Territorio Padovano e Veneziano) (no 1770/2009); Marin Mändrila (S.C. MARI-VILA COM S.R.L.) (no 1771/2009).
9. Szóbeli választ igénylő kérdések és írásbeli nyilatkozatok (benyújtás)
Az alábbi dokumentumokat nyújtották be a képviselők:
1) |
szóbeli választ igénylő kérdések (az eljárási szabályzat 115. cikke):
|
2) |
nyilvántartásba vett írásbeli nyilatkozatok (az eljárási szabályzat 123. cikke):
|
10. Megállapodások szövegeinek a Tanács általi továbbítása
A Tanács a következő dokumentumok hitelesített másolatát továbbította:
— |
Önkéntes partnerségi megállapodás az Európai Közösség és a Ghánai Köztársaság között, az erdészeti jogszabályok végrehajtásáról, az irányításról és a fatermékeknek a Közösségbe irányuló kereskedelméről; |
— |
megállapodás levélváltás formájában az Európai Közösség és az Egyiptomi Arab Köztársaság között, a mezőgazdasági termékekre és feldolgozott mezőgazdasági termékekre, halakra és halászati termékekre vonatkozó kölcsönös liberalizációs intézkedésekről, továbbá az egyrészről az Európai Közösségek és azok tagállamai, másrészről az Egyiptomi Arab Köztársaság közötti társulás létrehozásáról szóló euro-mediterrán megállapodás módosításáról, valamint az ahhoz csatolt 1. és 2. jegyzőkönyvnek és azok mellékleteinek felváltásáról szóló, levélváltás formájában létrejött megállapodás aláírásáról és megkötéséről; |
— |
ideiglenes megállapodás egyrészről az Európai Közösség, másrészről a Szerb Köztársaság között a kereskedelemről és kereskedelemmel kapcsolatos ügyekről; |
— |
átfogó partnerségi és együttműködési keretmegállapodás egyrészről az Európai Közösség és tagállamau, másrészről az Indonéz Köztársaság között. |
11. Ügyrend
A következő napirendi pont az ügyrend megállapítása.
Kiosztották a 2010. januári plenáris ülés végleges napirendtervezetét (PE 432.673/PDOJ), melynek módosítására a következő javaslatokat tették (az eljárási szabályzat 140. cikke):
Hétfő
Nincs javasolt változtatás.
Kedd
1. |
A legfrissebb haiti fejleményeket követően, a képviselőcsoportokkal való konzultációt követően az elnök az alábbi módosításokat javasolja:
A Parlament jóváhagyja a javaslatot. |
2. |
Az S&D képviselőcsoport kéri, hogy a haitiről szóló vitát (a PDOJ 38. pontja) állásfoglalási indítványok benyújtásával zárják le, melyekről a 2010. februári ülésen szavaznak Strasbourgban. Felszólal: Hannes Swoboda, az S&D képviselőcsoport nevében indokolja a kérést. A Parlament jóváhagyja a kérelmet. Az állásfoglalási indítványok benyújtásának határideje 2010. február 3., 12 óra. |
3. |
Az ALDE képviselőcsoport kéri, hogy az EU-Dél-Korea szabadkereskedelmi megállapodásról szóló szóbeli választ igénylő kérdésről szóló vitát halasszák a 2010. februári strasbourgi ülésre (a PDOJ 8. pontja). A Parlament jóváhagyja a kérelmet. |
4. |
A Fejlesztési Bizottság kéri, hogy az AKCS-EK partnerségi megállapodás (Cotonou-i megállapodás) második felülvizsgálatáról szóló Eva Joly-jelentésről (A7-0086/2009) szóló vitát (a PDOJ 7. pontja) kedd este 21. órakor első pontként tűzzék napirendre. A Parlament jóváhagyja a kérelmet. |
Szerda
Az EFD képvislőcsoport kéri, hogy a 2009. december 15-i vitát követően benyújtott, a szubszidiaritás elvének védelméről szóló állásfoglalási indíványokról szóló szavazást tűzzék napirendre (2009.12.15-i jegyzőkönyv 20. pont).
Felszólal: Francesco Enrico Speroni, az EFD képviselőcsoport nevében indokolja a kérést, míg Hannes Swoboda, az S&D képviselőcsoport nevében ellenzi azt.
A Parlament elektronikus szavazással elutasítja a kérelmet (113 mellette, 196 ellene, 11 tartózkodás).
Csütörtök
1. |
Az EFD képviselőcsoport kéri, hogy az ülés 10 órakor kezdődjön és ne 11-kor, hogy délelőtt legyen idő az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértését érintő ügyek vitájának lebonyolítására. A Parlament elektronikus szavazással jóváhagyja a kérelmet (175 mellette, 159 ellene, 14 tartózkodás). |
2. |
Az ALDE képviselőcsoport kéri, hogy az egyiptomi és malajziai vallási kisebbségek elleni közelmúltbeli támadásokról szóló vitát (a PDOJ 35. pontja) váltsa fel egy Madagaszkárról szóló vita. Felszólal: Mario Mauro, a PPE képviselőcsoport nevében ellenzi a kérést. A Parlament elektronikus szavazással elutasítja a kérelmet (150 mellette, 200 ellene, 12 tartózkodás). |
3. |
Felszólal: Ioannis Kasoulides, a PPE képviselőcsoport nevében kéri, hogy az EU-Tunézia kapcsolatokról szóló vitát halasszák a 2010. februári strasbourgi ülésre. Felszólal: Hannes Swoboda, az S&D képviselőcsoport nevében ellenzi a kérést. A Parlament elektronikus szavazással elutasítja a kérelmet (171 mellette, 177 ellene, 13 tartózkodás). Az ügyrendet megállapították. |
12. Egyperces felszólalások fontos politikai kérdésekben
Az eljárási szabályzat 150. cikke jogcímén az alábbi képviselők, akik fontos politikai ügyekre kívánják felhívni a Parlament figyelmét, tesznek egyperces felszólalást:
Ioannis Kasoulides, Cristian Dan Preda, Ágnes Hankiss, Cătălin Sorin Ivan, Sylvie Guillaume, Gianni Vattimo, Sandrine Bélier, Søren Bo Søndergaard, Barry Madlener, Marian-Jean Marinescu, Maria do Céu Patrão Neves, Ricardo Cortés Lastra, Corina Creţu, Izaskun Bilbao Barandica, Margrete Auken, Kyriacos Triantaphyllides, Janusz Wojciechowski, Rui Tavares, John Bufton, Csanád Szegedi, José Manuel Fernandes, Róża, Gräfin von Thun Und Hohenstein, Ramón Jáuregui Atondo, Zigmantas Balčytis, Nicole Kiil-Nielsen, Jaroslav Paška, Hans-Peter Martin, Gay Mitchell, Proinsias De Rossa, Ilda Figueiredo, György Schöpflin, Nick Griffin és Pat the Cope Gallagher.
Felszólal: Georgios Toussas a felszólalási idők felosztásáról.
13. A következő ülésnap napirendje
A következő napi ülés napirendjét megállapítják („Napirend” dokumentum, PE 432.673/OJMA).
14. Az ülés berekesztése
Az ülést 18.15-kor berekesztik.
Klaus WELLE
főtitkár
Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
alelnök
JELENLÉTI ÍV
Aláírók:
Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Alvaro, Alves, Andreasen, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Arif, Arsenis, Audy, Auken, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Balčytis, Balczó, Baldassarre, Balz, Balzani, Michel Barnier, Bastos, Batten, Baudis, Bauer, Bearder, Béchu, Belder, Bélier, Berès, Berlinguer, Berman, Besset, Bilbao Barandica, Binev, Bizzotto, Böge, Bokros, Bonsignore, Bontes, Borghezio, Boştinaru, Bowles, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Briard Auconie, Brok, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Bütikofer, Buzek, Cadec, van de Camp, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Castex, Cavada, Chatzimarkakis, Chichester, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Collino, Colman, Comi, Correia De Campos, Cortés Lastra, Silvia Costa, Cozzolino, Creţu, Creutzmann, Crocetta, Cutaş, Cymański, Daerden, Dăncilă, Danjean, Dantin, Daul, Davies, De Angelis, De Keyser, Delli, de Magistris, De Rossa, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Domenici, Donskis, Duff, Durant, Eickhout, Ek, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estrela, Evans, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Figueiredo, Fisas Ayxela, Fjellner, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Foster, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, Gardini, Garriga Polledo, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Gierek, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Göncz, Goulard, Grech, Grelier, Greze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Grossetête, Gruny, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Győri, Hadjigeorgiou, Haglund, Hall, Hankiss, Hannan, Harbour, Haug, Häusling, Hautala, Jiří Havel, Hedh, Helmer, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Hibner, Jim Higgins, Joe Higgins, Nadja Hirsch, Iacolino, in 't Veld, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jadot, Jahr, Járóka, Jáuregui Atondo, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Joly, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kamall, Kammerevert, Kasoulides, Kastler, Tunne Kelam, Keller, Kiil-Nielsen, Kirilov, Klaß, Klinz, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kósa, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozlík, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kukan, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Lange, de Lange, Langen, La Via, Le Foll, Legutko, Lehne, Leichtfried, Leinen, Lepage, Lichtenberger, Liese, Lochbihler, Lövin, Løkkegaard, Lösing, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Lulling, Lunacek, Lynne, McAvan, McCarthy, McGuinness, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Mănescu, Mann, Marinescu, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, Meissner, Méndez de Vigo, Mészáros, Louis Michel, Migalski, Milana, Mitchell, Moraes, Moreira, Morin-Chartier, Morvai, Muñiz De Urquiza, Nedelcheva, Neuser, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Niculescu, van Nistelrooij, Ojuland, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paliadeli, Panzeri, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Paşcu, Paška, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Alojz Peterle, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Ponga, Poręba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Vittorio Prodi, Provera, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reul, Ries, Rinaldi, Riquet, Rivellini, Rohde, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salavrakos, Sârbu, Sargentini, Sartori, Sassoli, Savisaar, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schroedter, Werner Schulz, Schwab, Scotta', Scurria, Seeber, Sehnalová, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sippel, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Sógor, Soini, Søndergaard, Speroni, Staes, Stassen, Stavrakakis, Steinruck, Sterckx, van der Stoep, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Emil Stoyanov, Strasser, Striffler, Surján, Susta, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Szájer, Szegedi, Tabajdi, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tatarella, Tavares, Teixeira, Theocharous, Theurer, Thun Und Hohenstein, Ţicău, Tirolien, Toia, Toussas, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Tsoukalas, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Urutchev, Vadim Tudor, Vajgl, Van Brempt, Vanhecke, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Wallis, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Wieland, Wikström, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zanicchi, Zeller, Zemke, Milan Zver
23.4.2010 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
CE 104/10 |
JEGYZŐKÖNYV 2010. JANUÁR 19. KEDDI ÜLÉS
(2010/C 104 E/02)
Tartalom
1. |
Az ülés megnyitása |
2. |
Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása |
3. |
Vita az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértésének eseteiről (benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok kihirdetése) |
4. |
A közelmúltbeli földrengés Haitin (vita) |
5. |
Az iráni helyzet (vita) |
6. |
A jemeni helyzet (vita) |
7. |
Az iraki helyzet (vita) |
8. |
Az AKCS-EK partnerségi megállapodás (Cotonou-i megállapodás) második felülvizsgálata (vita) |
9. |
Eljárási jogok a büntetőeljárásokban (vita) |
10. |
Emberkereskedelem (vita) |
11. |
A következő ülésnap napirendje |
12. |
Az ülés berekesztése |
JELENLÉTI ÍV
ELNÖKÖL: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
alelnök
1. Az ülés megnyitása
Az ülést 15.00-kor nyitják meg.
2. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadják.
3. Vita az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértésének eseteiről (benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok kihirdetése)
A következő képviselők vagy képviselőcsoportok nyújtottak be az eljárási szabályzat 122. cikkének értelmében vitaindítványt, az alábbi állásfoglalásra irányuló indítványokkal kapcsolatban:
I. |
Egyiptomi és malajziai vallási kisebbségek elleni közelmúltbeli támadások
|
II. |
Az emberi jogok megsértése Kínában, nevezetesen a Liu Hsziao-po-ügy
|
III. |
Fülöp-szigetek
|
4. A közelmúltbeli földrengés Haitin (vita)
Az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének, a Bizottság alelnökének nyilatkozata: A közelmúltbeli földrengés Haitin
Catherine Ashton (az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője és a Bizottság alelnöke) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: Karel De Gucht (a Bizottság tagja), Gay Mitchell, a PPE képviselőcsoport nevében, Linda McAvan, az S&D képviselőcsoport nevében, Liam Aylward, az ALDE képviselőcsoport nevében, Eva Joly, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Nirj Deva, az ECR képviselőcsoport nevében, Patrick Le Hyaric, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Fiorello Provera, az EFD képviselőcsoport nevében, Nick Griffin, független, Michèle Striffler, Patrice Tirolien, Charles Goerens, Edvard Kožušník, Ilda Figueiredo, Roberta Angelilli, Corina Creţu, Paweł Robert Kowal, Philippe Juvin, Michael Cashman, Róża, Gräfin von Thun Und Hohenstein, David-Maria Sassoli, Laima Liucija Andrikienė, Enrique Guerrero Salom, Jim Higgins és Roberto Gualtieri.
ELNÖKÖL: Stavros LAMBRINIDIS
alelnök
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Milan Zver, María Muñiz De Urquiza, Marielle De Sarnez, James Nicholson, Luis Yáñez-Barnuevo García, Frédérique Ries, Liisa Jaakonsaari és Zigmantas Balčytis.
Felszólal: Catherine Ashton és Karel De Gucht.
Az eljárási szabályzat 110. cikkének (2) bekezdése szerint benyújtandó állásfoglalási indítványok később kerülnek kihirdetésre.
A vitát berekesztik.
Szavazás: februári strasbourgi ülésszak.
5. Az iráni helyzet (vita)
Az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének, a Bizottság alelnökének nyilatkozata: Az iráni helyzet
Catherine Ashton (az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője és a Bizottság alelnöke) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, a PPE képviselőcsoport nevében, Roberto Gualtieri, az S&D képviselőcsoport nevében, Marietje Schaake, az ALDE képviselőcsoport nevében, Barbara Lochbihler, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Charles Tannock, az ECR képviselőcsoport nevében, Bastiaan Belder, az EFD képviselőcsoport nevében, Franz Obermayr, független, Lena Barbara Kolarska-Bobińska, Ana Gomes, Frédérique Ries, Fiorello Provera, Martin Ehrenhauser, Philippe Juvin, María Paloma Muñiz De Urquiza, Marco Scurria, Sergio Gaetano Cofferati, Monica Luisa Macovei, George Sabin Cutaş, Salvatore Tatarella, Sari Essayah, Bogusław Sonik, Arnaud Danjean és Potito Salatto.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Tunne Kelam, Alexander Alvaro, Ulrike Lunacek, Struan Stevenson, Niki Tzavela, Krisztina Morvai, Mariya Nedelcheva, Piotr Borys, Paul Rübig és Andrew Henry William Brons.
Felszólal: Catherine Ashton és Geoffrey Van Orden.
Az eljárási szabályzat 110. cikkének (2) bekezdése szerint benyújtandó állásfoglalási indítványok később kerülnek kihirdetésre.
A vitát berekesztik.
Szavazás: februári strasbourgi ülésszak.
(A 17.30-kor megszakított ülést 17.35-kor folytatják.)
ELNÖKÖL: Roberta ANGELILLI
alelnök
6. A jemeni helyzet (vita)
Az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének, a Bizottság alelnökének nyilatkozata: A jemeni helyzet
Catherine Ashton (az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője és a Bizottság alelnöke) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, a PPE képviselőcsoport nevében, David-Maria Sassoli, az S&D képviselőcsoport nevében, Holger Krahmer, az ALDE képviselőcsoport nevében, Franziska Katharina Brantner, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Adam Bielan, az ECR képviselőcsoport nevében, Sabine Lösing, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Fiorello Provera, az EFD képviselőcsoport nevében, Andreas Mölzer, független, Laima Liucija Andrikienė, Richard Howitt, Charles Goerens, Geoffrey Van Orden, Charalampos Aggourakis, Andrew Henry William Brons, Angelika Niebler, Zigmantas Balčytis, Ivo Vajgl, Struan Stevenson, Cristiana Muscardini, Arnaud Danjean, Filip Kaczmarek, Marietta Giannakou és Cristian Dan Preda.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Alf Svensson, Janusz Władysław Zemke, Paul Rübig és Marek Siwiec.
Felszólal: Catherine Ashton.
Az eljárási szabályzat 110. cikkének (2) bekezdése szerint benyújtandó állásfoglalási indítványok később kerülnek kihirdetésre.
A vitát berekesztik.
Szavazás: februári strasbourgi ülésszak.
7. Az iraki helyzet (vita)
Az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének, a Bizottság alelnökének nyilatkozata: Az iraki helyzet
Catherine Ashton (az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője és a Bizottság alelnöke) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: Esther de Lange, a PPE képviselőcsoport nevében, Silvia Costa, az S&D képviselőcsoport nevében, Johannes Cornelis van Baalen, az ALDE képviselőcsoport nevében, Jill Evans, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Struan Stevenson, az ECR képviselőcsoport nevében, Willy Meyer, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Bastiaan Belder, az EFD képviselőcsoport nevében, Elena Băsescu, Ana Gomes, Tomasz Piotr Poręba, Jean-Luc Mélenchon, Fiorello Provera, Alf Svensson, Zigmantas Balčytis és Ryszard Czarnecki.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Bogusław Sonik, Janusz Władysław Zemke és Paul Rübig.
Felszólal: Catherine Ashton.
A vitát berekesztik.
Szavazás: februári strasbourgi ülésszak.
(A 19.25-kor megszakított ülést 21.25-kor folytatják.)
ELNÖKÖL: Edward McMILLAN-SCOTT
alelnök
8. Az AKCS-EK partnerségi megállapodás (Cotonou-i megállapodás) második felülvizsgálata (vita)
Jelentés az AKCS-EK partnerségi megállapodás (Cotonou-i megállapodás) második felülvizsgálatáról [2009/2165(INI)] - Fejlesztési Bizottság. Előadó: Eva Joly (A7-0086/2009)
Eva Joly előterjeszti a jelentést.
Felszólal: Vital Moreira (az INTA bizottság véleményének előadója).
Felszólal: Karel De Gucht (a Bizottság tagja).
Felszólal: Cristian Dan Preda, a PPE képviselőcsoport nevében, Harlem Désir, az S&D képviselőcsoport nevében, Louis Michel, az ALDE képviselőcsoport nevében, Nirj Deva, az ECR képviselőcsoport nevében, Gabriele Zimmer, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Krisztina Morvai, független, Filip Kaczmarek, Véronique De Keyser, Niccolò Rinaldi, Mariya Nedelcheva, Michael Cashman, Maria Da Graça Carvalho, Diogo Feio, Mario Mauro és Zuzana Roithová.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Rareş-Lucian Niculescu, Isabelle Durant, João Ferreira, Franz Obermayr, Georgios Papanikolaou, Hans-Peter Martin, Crescenzio Rivellini és Janusz Wojciechowski.
Felszólal: Karel De Gucht és Eva Joly.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2010.1.20-i jegyzőkönyv 6.4. pont.
9. Eljárási jogok a büntetőeljárásokban (vita)
Szóbeli választ igénylő kérdés (O-0155/2009) felteszi: Sarah Ludford, Elena Oana Antonescu, Carmen Romero López, Heidi Hautala és Rui Tavares, a LIBE bizottság nevében, a Tanácshoz: Eljárási jogok a büntetőeljárásokban (B7-0343/2009)
Szóbeli választ igénylő kérdés (O-0156/2009) felteszi: Sarah Ludford, Elena Oana Antonescu, Carmen Romero López, Heidi Hautala és Rui Tavares, a LIBE bizottság nevében, a Bizottsághoz: Eljárási jogok a büntetőeljárásokban (B7-0344/2009)
Sarah Ludford kifejti a szóbeli választ igénylő kérdéseket.
Diego López Garrido (a Tanács soros elnöke) válaszol a kérdésre B7-0343/2009.
Jacques Barrot (a Bizottság alelnöke) válaszol a kérdésre B7-0344/2009.
Felszólal: Elena Oana Antonescu, a PPE képviselőcsoport nevében, Carmen Romero López, az S&D képviselőcsoport nevében, Graham Watson, az ALDE képviselőcsoport nevében, aki válaszol William (The Earl of) Dartmouth kékkártyás kérdésére is, Heidi Hautala, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Janusz Wojciechowski, az ECR képviselőcsoport nevében, Rui Tavares, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, William (The Earl of) Dartmouth, az EFD képviselőcsoport nevében, Krisztina Morvai, független, Carlos Coelho, Monika Flašíková Beňová és Gerard Batten.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Georgios Papanikolaou.
Felszólal: Diego López Garrido és Jacques Barrot.
A vitát berekesztik.
10. Emberkereskedelem (vita)
Szóbeli választ igénylő kérdés (O-148/2009) felteszi: Anna Hedh és Edit Bauer, a FEMM bizottság nevében, a Tanácshoz: Emberkereskedelem (B7-0341/2009)
Szóbeli választ igénylő kérdés (O-149/2009) felteszi: Anna Hedh és Edit Bauer, a FEMM bizottság nevében, a Bizottsághoz: Emberkereskedelem (B7-0342/2009)
Anna Hedh és Edit Bauer kifejti a szóbeli választ igénylő kérdéseket.
Diego López GarridoDiego López Garrido (a Tanács soros elnöke) válaszol a kérdésre B7-0341/2009.
Jacques Barrot (a Bizottság alelnöke) válaszol a kérdésre B7-0342/2009.
Felszólal: Roberta Angelilli, a PPE képviselőcsoport nevében, Claude Moraes, az S&D képviselőcsoport nevében, Nadja Hirsch, az ALDE képviselőcsoport nevében, Judith Sargentini, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Zbigniew Ziobro, az ECR képviselőcsoport nevében, Cornelia Ernst, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Mario Borghezio, az EFD képviselőcsoport nevében, Georgios Papanikolaou, Silvia Costa, Antonyia Parvanova, Marina Yannakoudakis, Eva-Britt Svensson, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Monika Flašíková Beňová, Cecilia Wikström, Ryszard Czarnecki, Zuzana Roithová, Britta Thomsen és Vilija Blinkevičiūtė.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Miroslav Mikolášik, Karin Kadenbach, Catherine Bearder, Franz Obermayr, Anna Záborská és Artur Zasada.
Felszólal: Diego López Garrido és Jacques Barrot.
Az eljárási szabályzat 115. cikkének (5) bekezdése szerint benyújtandó állásfoglalási indítványok később kerülnek kihirdetésre.
Szavazás: februári strasbourgi ülésszak.
11. A következő ülésnap napirendje
A következő napi ülés napirendjét megállapítják („Napirend” dokumentum, PE 432.673/OJME).
12. Az ülés berekesztése
Az ülést 24.00-kor berekesztik.
Klaus WELLE
főtitkár
Gianni PITTELLA
alelnök
JELENLÉTI ÍV
Aláírók:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Alfonsi, Alvarez, Alvaro, Alves, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arif, Ashworth, Audy, Auken, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Balčytis, Balczó, Balz, Michel Barnier, Băsescu, Bastos, Batten, Baudis, Bauer, Bearder, Béchu, Belder, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Berlato, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borghezio, Borys, Bové, Bozkurt, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Březina, Briard Auconie, Brok, Brons, Brzobohatá, Bullmann, Buşoi, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cadec, Callanan, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cercas, Češková, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Coelho, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Cozzolino, Cramer, Creţu, Creutzmann, Crocetta, Cutaş, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Dăncilă, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, David, Davies, De Angelis, Dehaene, De Keyser, Delli, de Magistris, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Domenici, Dorfmann, Duff, Durant, Dušek, Ehler, Ehrenhauser, Eickhout, Ek, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajon, Falbr, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Figueiredo, Fisas Ayxela, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Fontana, Ford, Foster, Gahler, Gallagher, Gallo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Gierek, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gomes, de Grandes Pascual, Grech, Grelier, Greze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Győri, Hadjigeorgiou, Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hassi, Häusling, Hautala, Jiří Havel, Hedh, Helmer, Hénin, Herczog, Herranz García, Hibner, Jim Higgins, Joe Higgins, Nadja Hirsch, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hudghton, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Imbrasas, Iovine, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jaakonsaari, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, Jordan Cizelj, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Karas, Kariņš, Kastler, Kazak, Tunne Kelam, Keller, Alan Kelly, Seán Kelly, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Klinz, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozlík, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Legutko, Lehne, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Lövin, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lucas, Ludford, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lyon, McAvan, McCarthy, McMillan-Scott, Macovei, Manders, Mănescu, Maňka, Mann, Marcinkiewicz, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mélenchon, Melo, Méndez de Vigo, Merkies, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Muñiz De Urquiza, Muscardini, Nedelcheva, Neuser, Neveďalová, Neynsky, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Parvanova, Paşcu, Paška, Patrão Neves, Paulsen, Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Pietikäinen, Pirillo, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Poupakis, Preda, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Provera, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Remek, Repo, Reul, Ries, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rivellini, Rochefort, Rodust, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salavrakos, Salvini, Sánchez Presedo, Sargentini, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar, Schaake, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Martin Schulz, Werner Schulz, Schwab, Scicluna, Scotta', Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Siwiec, Skinner, Skylakakis, Smolková, Sógor, Soini, Sommer, Sonik, Sosa Wagner, Soullie, Speroni, Staes, Stavrakakis, Steinruck, Sterckx, Stevenson, van der Stoep, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Strasser, Strejček, Striffler, Surján, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Swinburne, Swoboda, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Teixeira, Thein, Theocharous, Theurer, Thomsen, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Ţicău, Tirolien, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tošenovský, Trautmann, Tremopoulos, Tsoukalas, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Urutchev, Uspaskich, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vaughan, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Wallis, Watson, Renate Weber, Weisgerber, Werthmann, Wikström, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zala, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Milan Zver, Zwiefka
23.4.2010 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
CE 104/18 |
JEGYZŐKÖNYV 2010. JANUÁR 20. SZERDAI ÜLÉS
(2010/C 104 E/03)
Tartalom
1. |
Az ülés megnyitása |
2. |
Az elnök közleménye |
3. |
A spanyol elnökség programjának ismertetése (vita) |
4. |
Köszöntés |
5. |
A spanyol elnökség programjának ismertetése (a vita folytatása) |
6. |
Szavazások órája |
6.1. |
Az európai ombudsman megválasztása |
6.2. |
A Közös Vámtarifa alapján alkalmazott autonóm vámtételek ideiglenes felfüggesztése a Madeira és az Azori-szigetek autonóm régióba behozott egyes ipari termékekre vonatkozóan * (az eljárási szabályzat 138. cikke) (szavazás) |
6.3. |
Az Európai Parlament határozati javaslata azon testület egy tagjának kijelöléséről szóló javaslatról, amellyel a Bíróság és a Törvényszék bíráinak és főtanácsnokainak kinevezése előtt konzultálnak (szavazás) |
6.4. |
Az AKCS-EK partnerségi megállapodás (Cotonou-i megállapodás) második felülvizsgálata (szavazás) |
7. |
A szavazáshoz fűzött indokolások |
8. |
Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok |
9. |
Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása |
10. |
SWIFT (vita) |
11. |
A koppenhágai klímaváltozási csúcs eredményei (vita) |
12. |
Kérdések órája (a Tanácshoz intézett kérdések) |
13. |
A bizottságok tagjai |
14. |
Demokratizálódás Törökországban (vita) |
15. |
A Duna-régióra vonatkozó európai stratégia (vita) |
16. |
A következő ülésnap napirendje |
17. |
Az ülés berekesztése |
JELENLÉTI ÍV
ELNÖKÖL: Jerzy BUZEK
elnök
1. Az ülés megnyitása
Az ülést 9.35-kor nyitják meg.
2. Az elnök közleménye
Az elnök közli, hogy levelet kapott az Európai Tanács elnökétől, Herman van Rompuytől, melyben tájékoztatja a Tanács arra vonatkozó döntéséről, hogy konzultál az Európai Parlamenttel a spanyol kormány az Európai Parlament összetételével kapcsolatos javaslatáról, és kéri a Parlament beleegyezését abba, hogy nem hívnak össze konventet e kérdéssel kapcsolatban.
A javaslatot a kérdésben illetékes AFCO bizottság elé utalták, amely majd ki fogja jelölni az előadót.
*
* *
Az elnök közli, hogy a bolgár kormány úgy döntött, hogy visszavonja a biztosjelölt jelölését, és újat jelöl helyette. Az Elnökök Értekezlete holnap, 2010. január 21-én, csütörtökön tűzi majd ki az új meghallgatás, és az új Bizottság beiktatásáról szóló szavazás időpontját.
*
* *
Az elnök pontosítja a Tanács elnökségével való együttműködés módjait a Lisszaboni Szerződés hatálybalépését követően. Minden új elnökség ismerteti cselekvési tervét mandátuma megkezdésekor, annak befejeztekor pedig zárójelentést készít. Az Európai Tanács elnöke ismerteti az európai csúcstalálkozók eredményeit.
3. A spanyol elnökség programjának ismertetése (vita)
A Tanács nyilatkozata: A spanyol elnökség programjának ismertetése
José Luis Rodríguez Zapatero (a Tanács soros elnöke) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: José Manuel Barroso (a Bizottság elnöke).
Felszólal: a elnök ismerteti a Lisszaboni Szerződés által létrehozott új intézményi felállást.
Felszólal: Joseph Daul, a PPE képviselőcsoport nevében, Martin Schulz, az S&D képviselőcsoport nevében, Guy Verhofstadt, az ALDE képviselőcsoport nevében, Daniel Cohn-Bendit, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Timothy Kirkhope, az ECR képviselőcsoport nevében, Willy Meyer, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Marta Andreasen, az EFD képviselőcsoport nevében, Francisco Sosa Wagner, független, José Luis Rodríguez Zapatero, José Manuel Barroso, Jaime Mayor Oreja, Juan Fernando López Aguilar, Izaskun Bilbao Barandica, Raül Romeva i Rueda, Adam Bielan, Kyriacos Triantaphyllides, Rolandas Paksas, Frank Vanhecke, Werner Langen, Hannes Swoboda és Ramon Tremosa I Balcells.
ELNÖKÖL: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
alelnök
Felszólal: Oriol Junqueras Vies, Lajos Bokros, Ilda Figueiredo, Mario Borghezio, Mario Mauro, Adrian Severin, Silvana Koch-Mehrin, Peter van Dalen, Miguel Portas, Enikő Győri, Marita Ulvskog, Diana Wallis, Evžen Tošenovský, Corien Wortmann-Kool, Monika Flašíková Beňová, Marian Harkin, Marian-Jean Marinescu, Gianluca Susta, Paulo Rangel és Alejandro Cercas.
4. Köszöntés
Az elnök a Parlament nevében köszönti a Koreai Köztársaság Parlamentjének Lee Kang Rae által vezetett küldöttségét, melynek tagjai a hivatalos galérián foglaltak helyet.
5. A spanyol elnökség programjának ismertetése (a vita folytatása)
Felszólal: Carlo Casini, Kader Arif, Luis de Grandes Pascual, Glenis Willmott, Tunne Kelam, Catherine Trautmann, Jan Olbrycht, Anni Podimata, Edite Estrela és Ramón Jáuregui Atondo.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Laima Liucija Andrikienė, Chris Davies, Kinga Göncz, Ulrike Lunacek, John Bufton.
ELNÖKÖL: Jerzy BUZEK
elnök
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Zoltán Balczó.
Felszólal: José Luis Rodríguez Zapatero (a Tanács soros elnöke).
A vitát berekesztik.
ELNÖKÖL: Stavros LAMBRINIDIS
alelnök
Felszólal: David-Maria Sassoli kéri, hogy az Európai Parlament fejezze ki szolidaritását Rosario Crocettával, akit megfenyegetett a maffia.
6. Szavazások órája
A szavazások eredményei részletesen (módosítások, külön szavazások, részenkénti szavazások stb.) a jegyzőkönyvhöz csatolt, „A szavazások eredményei” című mellékletben találhatók.
A név szerinti szavazások eredményei a jegyzőkönyvhöz csatolva, csupán elektronikus formában állnak rendelkezésre és az Europarl oldalon tekinthetők meg.
6.1. Az európai ombudsman megválasztása
(titkos szavazás)
Az elnök közli, hogy az alábbi jelöléseket juttatták el hozzá:
— |
Vittorio Bottoli |
— |
Nikiforos Diamandouros |
— |
Pierre-Yves Monette. |
(Két másik jelölt elfogadhatatlannak bizonyult, egy jelölést pedig visszavontak).
Emlékeztet az eljárási szabályzat 204. cikke (5) bekezdésének rendelkezéseire, és bejelenti, hogy titkos, elektronikus szavazásra fog sor kerülni.
Megállapítja, hogy a megválasztás feltételei teljesülnek, hiszen a képviselők több mint fele jelen van.
szavazók száma: |
678 |
üres vagy érvénytelen szavazócédula: |
30 |
leadott szavazatok: |
648 |
szükséges többség: |
325 |
(A szavazáson részt vevők listája a jegyzőkönyv mellékletében található).
Eredmények:
|
340 |
||
|
289 |
||
|
19 |
Mivel Nikiforos Diamandouros kapta a leadott szavazatok többségét, őt választották meg európai ombudsmannak.
(P7_TA(2010)0001)
Felszólal: Margot Wallström (a Bizottság alelnöke).
Az elnök gratulál Nikiforos Diamandourosnak megválasztásához, és kéri, hogy az eljárási szabályzat 204. cikke (7) bekezdésének megfelelően megfelelő időben tegyen esküt a Bíróság előtt.
6.2. A Közös Vámtarifa alapján alkalmazott autonóm vámtételek ideiglenes felfüggesztése a Madeira és az Azori-szigetek autonóm régióba behozott egyes ipari termékekre vonatkozóan * (az eljárási szabályzat 138. cikke) (szavazás)
Jelentés a Madeira és az Azori-szigetek autonóm régióba behozott egyes ipari termékekre a Közös Vámtarifa alapján alkalmazott autonóm vámtételek ideiglenes felfüggesztéséről szóló tanácsi rendeletre irányuló javaslatról [COM(2009)0370 - C7-0222/2009 - 2009/0125(CNS)] - Regionális Fejlesztési Bizottság. Előadó: Danuta Maria Hübner (A7-0001/2010)
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 1. pont)
A BIZOTTSÁG JAVASLATA és JOGALKOTÁSI ÁLLÁSFOGLALÁS-TERVEZET
Egyetlen szavazással elfogadva (P7_TA(2010)0002)
6.3. Az Európai Parlament határozati javaslata azon testület egy tagjának kijelöléséről szóló javaslatról, amellyel a Bíróság és a Törvényszék bíráinak és főtanácsnokainak kinevezése előtt konzultálnak (szavazás)
Az Európai Parlament határozatára irányuló, az eljárási szabályzat 107a. cikkének megfelelően benyújtott javaslat, amely Ana Palacio Vallelersundi kinevezését javasolja az Európai Unió működéséről szóló szerződés 255. cikkében szereplő bizottságba (2009/2210 (INS)) (B7-0042/2010)
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 2. pont)
HATÁROZATRA IRÁNYULÓ JAVASLAT
Elfogadva (P7_TA(2010)0003)
6.4. Az AKCS-EK partnerségi megállapodás (Cotonou-i megállapodás) második felülvizsgálata (szavazás)
Jelentés az AKCS-EK partnerségi megállapodás (Cotonou-i megállapodás) második felülvizsgálatáról [2009/2165(INI)] - Fejlesztési Bizottság. Előadó: Eva Joly (A7-0086/2009)
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 3. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Elfogadva (P7_TA(2010)0004)
7. A szavazáshoz fűzött indokolások
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolások:
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolásokat az eljárási szabályzat 170. cikke értelmében az ülésről készült szó szerinti jegyzőkönyvek tartalmazzák.
A szavazáshoz fűzött szóbeli indokolások:
Az európai ombudsman megválasztása:
Vito Bonsignore
Eva Joly-jelentés (A7-0086/2009):
Alfredo Antoniozzi, Frank Vanhecke, Syed Kamall és Philip Claeys.
Felszólal: Daniel Hannan a hét napirendjéről és Seán Kelly a felszólalási időkről.
8. Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok az alábbi weboldalon találhatók: „Séance en direct”, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (Roll-call votes)”, valamint a „Név szerinti szavazások eredménye” című melléklet nyomtatott változatában.
Az Europarl weboldalon található elektronikus változat frissítése naponta történik a szavazás napját követő legfeljebb kéthetes időszakban.
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok listáját ezt követően lezárják, lefordítják és a Hivatalos Lapban közzéteszik.
Elizabeth Lynne közli, hogy szavazógépe nem működött az Eva Joly-jelentésről (A7-0086/2009) szóló első három név szerinti szavazásánál.
(A 13.35-kor megszakított ülést 15.05-kor folytatják.)
ELNÖKÖL: Gianni PITTELLA
alelnök
9. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Bernd Posselt közli, hogy jelen volt, a neve ennek ellenére nem szerepel a jelenléti íven.
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadják.
10. SWIFT (vita)
A Tanács nyilatkozata: SWIFT
Diego López Garrido (a Tanács soros elnöke) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: Manfred Weber, a PPE képviselőcsoport nevében, Martin Schulz, az S&D képviselőcsoport nevében, Guy Verhofstadt, az ALDE képviselőcsoport nevében, Rebecca Harms, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Timothy Kirkhope, az ECR képviselőcsoport nevében, Rui Tavares, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Martin Ehrenhauser, független, és Diego López Garrido.
Felszólal: Sophia in 't Veld és Martin Schulz kiegészítő kérdéseket tesz fel, melyekre Diego López Garrido válaszol.
A vitát berekesztik.
11. A koppenhágai klímaváltozási csúcs eredményei (vita)
A Tanács és a Bizottság nyilatkozatai: A koppenhágai klímaváltozási csúcs eredményei
Elena Espinosa Mangana (a Tanács soros elnöke) és Olli Rehn (a Bizottság tagja) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: Corien Wortmann-Kool, a PPE képviselőcsoport nevében, Marita Ulvskog, az S&D képviselőcsoport nevében, Corinne Lepage, az ALDE képviselőcsoport nevében, Satu Hassi, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Martin Callanan, az ECR képviselőcsoport nevében, Bairbre de Brún, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Anna Rosbach, az EFD képviselőcsoport nevében, Nick Griffin, független, Peter Liese, Jo Leinen, Chris Davies, Bas Eickhout és Derk Jan Eppink.
ELNÖKÖL: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
alelnök
Felszólal: Sabine Wils, Godfrey Bloom, aki válaszol Chris Davies kékkártyás kérdésére is, Zoltán Balczó, Richard Seeber, Dan Jørgensen, Lena Ek, Yannick Jadot, Konrad Szymański, Elie Hoarau, Oreste Rossi, Angelika Werthmann, Rachida Dati, Anni Podimata, Fiona Hall, Ivo Strejček, Marisa Matias, Timo Soini, Romana Jordan Cizelj, Enrique Guerrero Salom, Roger Helmer, João Ferreira, Herbert Reul, Judith A. Merkies, Mirosław Piotrowski, Maria Da Graça Carvalho, Csaba Sándor Tabajdi, Esther de Lange, Nessa Childers, Cristina Gutiérrez-Cortines, Saïd El Khadraoui, Catherine Soullie, Lambert van Nistelrooij, János Áder, Françoise Grossetête és Andrzej Grzyb.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Marian-Jean Marinescu, Linda McAvan, Gerben-Jan Gerbrandy, John Stuart Agnew, Andrew Henry William Brons, Iosif Matula, Gilles Pargneaux, Seán Kelly, Andres Perello Rodriguez, Bogusław Sonik, Marc Tarabella, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Adam Gierek, Sirpa Pietikäinen és Edite Estrela.
Felszólal: Elena Espinosa Mangana és Olli Rehn.
Az eljárási szabályzat 110. cikkének (2) bekezdése szerint benyújtandó állásfoglalási indítványok később kerülnek kihirdetésre.
A vitát berekesztik.
Szavazás: februári strasbourgi ülésszak.
ELNÖKÖL: Diana WALLIS
alelnök
12. Kérdések órája (a Tanácshoz intézett kérdések)
A Parlament számos, a Tanácshoz intézett kérdést megvizsgál (B7-0002/2010).
Az 1. kérdést nem tárgyalják, mivel témája a jelen ülés napirendjén már szerepel.
2. kérdés: (Gay Mitchell): A vállalkozásoknak nyújtott hitelek/kölcsönök beszűkülése.
Diego López Garrido (a Tanács soros elnöke) válaszol a kérdésre, illetve Gay Mitchell kiegészítő kérdésére.
Felszólal: Catherine Greze.
Felszólal: Janusz Władysław Zemke kiegészítő kérdést tesz fel (Diego López Garrido javasolja, hogy a 9. kérdéssel egy időben válaszolják meg azt. Így határoztak.)
3. kérdés: (Bernd Posselt): Koszovó európai uniós integrációja.
Diego López Garrido válaszol a kérdésre, illetve Bernd Posselt, Andreas Mölzer és Nikolaos Chountis kiegészítő kérdéseire.
4. kérdés: (Jim Higgins): A trópusi esőerdők pusztítása.
Diego López Garrido válaszol a kérdésre, illetve Jim Higgins, Chris Davies és Franz Obermayr kiegészítő kérdéseire.
5. kérdés: (Liam Aylward): Európai szintű fellépés az Alzheimer-kór elleni küzdelem terén.
Diego López Garrido válaszol a kérdésre, illetve Liam Aylward, Jim Higgins és Silvia-Adriana Ţicău kiegészítő kérdéseire.
6. kérdés: (Harlem Désir): A vállalatok társadalmi felelősségvállalása.
Diego López Garrido válaszol a kérdésre, illetve Harlem Désir, Ádám Kósa és Hans-Peter Martin kiegészítő kérdéseire.
7. kérdés: (Hans-Peter Martin): Az uniós pénzügyi felügyelet.
Diego López Garrido válaszol a kérdésre, illetve Hans-Peter Martin, Seán Kelly és Nikolaos Chountis kiegészítő kérdéseire.
9. kérdés: (Rodi Kratsa-Tsagaropoulou): Az euróövezet szerepe Görögország pénzügyi helyzetének keretében.
Diego López Garrido válaszol a kérdésre, illetve Rodi Kratsa-Tsagaropoulou és Janusz Władysław Zemke kiegészítő kérdéseire.
Az idő hiányában megválaszolatlanul maradt kérdések írásban kerülnek megválaszolásra (lásd a szó szerinti jegyzőkönyv mellékletét).
A Tanácshoz intézett kérdések órája lezárva.
(A 19.15-kor megszakított ülést 21.00-kor folytatják.)
ELNÖKÖL: Rodi KRATSA-TSAGAROPOULOU
alelnök
13. A bizottságok tagjai
Az elnökhöz a következő kinevezési kérelmeket juttatta el a PPE és az S&D képviselőcsoport:
ECON bizottság
Spyros Danellis helyére Anni Podimata
PECH bizottság
Carlos José Iturgaiz Angulo helyére Salvador Garriga Polledo
E kinevezések akkor minősülnek ratifikáltnak, ha nem tesznek ellenük ellenvetést a jelen jegyzőkönyv elfogadásáig.
14. Demokratizálódás Törökországban (vita)
A Tanács és a Bizottság nyilatkozatai: Demokratizálódás Törökországban
Diego López Garrido (a Tanács soros elnöke) és Olli Rehn (a Bizottság tagja) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: Ria Oomen-Ruijten, a PPE képviselőcsoport nevében, Richard Howitt, az S&D képviselőcsoport nevében, Sophia in 't Veld, az ALDE képviselőcsoport nevében, Hélène Flautre, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Charles Tannock, az ECR képviselőcsoport nevében, Takis Hadjigeorgiou, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Nikolaos Salavrakos, az EFD képviselőcsoport nevében, Barbara Matera, Raimon Obiols, Sarah Ludford, Franziska Keller, Jan Zahradil, Søren Bo Søndergaard, Gerard Batten, Anna Maria Corazza Bildt, Maria Eleni Koppa, Johannes Cornelis van Baalen, Geoffrey Van Orden, Jürgen Klute, Sari Essayah, Emine Bozkurt, Olle Schmidt, Frieda Brepoels, Nikolaos Chountis, Róża, Gräfin von Thun Und Hohenstein, Arlene McCarthy, Charalampos Angourakis, Jarosław Leszek Wałęsa és Inés Ayala Sender.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Theodor Dumitru Stolojan, Antigoni Papadopoulou, Bogusław Sonik, Franz Obermayr, Anna Záborská és Ismail Ertug.
Felszólal: Diego López Garrido és Olli Rehn.
A vitát berekesztik.
15. A Duna-régióra vonatkozó európai stratégia (vita)
Szóbeli választ igénylő kérdés (O-0150/2009) felteszi: Silvia-Adriana Ţicău, Brian Simpson, János Áder, Hannes Swoboda, Eva Lichtenberger, Michael Cramer, Saïd El Khadraoui, Mathieu Grosch, Iuliu Winkler, Victor Boştinaru, Ioan Mircea Paşcu, Marian-Jean Marinescu, Ivailo Kalfin, Norica Nicolai, Dirk Sterckx, Csaba Sándor Tabajdi, Michael Theurer, Ismail Ertug, Inés Ayala Sender, Jiří Havel, Edit Herczog, Stanimir Ilchev, Iliana Malinova Iotova, Jelko Kacin, Evgeni Kirilov, Ádám Kósa, Ioan Enciu, Eduard Kukan, Gesine Meissner, Alajos Mészáros, Katarína Neveďalová, Daciana Octavia Sârbu, Vilja Savisaar, Olga Sehnalová, Catherine Stihler, Peter van Dalen, Louis Grech, Corina Creţu, George Sabin Cutaş, Vasilica Viorica Dăncilă, Cătălin Sorin Ivan, Kinga Göncz és Antonyia Parvanova, a Bizottsághoz: A Duna-régióra vonatkozó európai stratégia (B7-0240/2009).
Silvia-Adriana Ţicău kifejti a szóbeli választ igénylő kérdést.
Olli Rehn (a Bizottság tagja) válaszol a szóbeli választ igénylő kérdésre.
Felszólal: Marian-Jean Marinescu, a PPE képviselőcsoport nevében, Constanze Angela Krehl, az S&D képviselőcsoport nevében, Michael Theurer, az ALDE képviselőcsoport nevében, Eva Lichtenberger, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Oldřich Vlasák, az ECR képviselőcsoport nevében, Jaromír Kohlíček, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Jaroslav Paška, az EFD képviselőcsoport nevében, Csanád Szegedi, független, Lambert van Nistelrooij, Inés Ayala Sender, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Hans-Peter Martin, Evgeni Kirilov, János Áder, Nadezhda Neynsky, Olga Sehnalová, Franz Obermayr, Eduard Kukan, Zigmantas Balčytis, Miroslav Mikolášik, Evelyn Regner, Ádám Kósa, Karin Kadenbach, Petru Constantin Luhan, Monika Smolková, Iosif Matula és Danuta Maria Hübner.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Jan Olbrycht, Csaba Sándor Tabajdi, Elena Băsescu, Ivailo Kalfin, Czesław Adam Siekierski, Katarína Neveďalová, Csaba Sógor és Kinga Göncz.
Felszólal: Olli Rehn.
A vita lezárását követően az eljárási szabályzat 115. cikkének (5) bekezdése alapján benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok:
— |
Silvia-Adriana Ţicău, Constanze Angela Krehl, Victor Boştinaru, Brian Simpson, Saïd El Khadraoui, Hannes Swoboda, Evgeni Kirilov, Georgios Stavrakakis és Ivailo Kalfin, az S&D képviselőcsoport nevében, a Duna-régióra vonatkozó európai stratégiáról (B7-0031/2010) |
— |
Michael Theurer és Ramona Nicole Mănescu, az ALDE képviselőcsoport nevében, a Duna-régióra vonatkozó európai stratégiáról (B7-0032/2010) |
— |
Eva Lichtenberger, Michael Cramer, Elisabeth Schroedter, Barbara Lochbihler, Daniel Cohn-Bendit és Rebecca Harms, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, a Duna-régióra vonatkozó európai stratégiáról (B7-0033/2010) |
— |
Jaromír Kohlíček és Miloslav Ransdorf, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, a Duna-régióra vonatkozó európai stratégiáról (B7-0034/2010) |
— |
Lambert van Nistelrooij, Danuta Maria Hübner, Marian-Jean Marinescu, Richard Seeber, Elisabeth Jeggle, Elena Băsescu, Iosif Matula, Petru Constantin Luhan és Elena Oana Antonescu, a PPE képviselőcsoport nevében, a Duna-régióra vonatkozó európai stratégiáról (B7-0036/2010) |
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2010.1.21-i jegyzőkönyv 7.4. pont.
16. A következő ülésnap napirendje
A következő napi ülés napirendjét megállapítják („Napirend” dokumentum, PE 432.673/OJJE).
17. Az ülés berekesztése
Az ülést 24.00-kor berekesztik.
Klaus WELLE
főtitkár
Gianni PITTELLA
alelnök
JELENLÉTI ÍV
Aláírók:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Alvarez, Alvaro, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Balčytis, Balczó, Baldassarre, Balz, Michel Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Baudis, Bauer, Bearder, Béchu, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borghezio, Borsellino, Borys, Boştinaru, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Březina, Briard Auconie, Brok, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Buşoi, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Cohn-Bendit, Collino, Colman, Comi, Corazza Bildt, Correia De Campos, Cortés Lastra, Silvia Costa, Cozzolino, Cramer, Creţu, Creutzmann, Crocetta, Cutaş, Cymański, Czarnecki, Daerden, van Dalen, Dăncilă, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, de Brún, De Castro, Dehaene, De Keyser, Delli, de Magistris, De Mita, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Domenici, Donskis, Dorfmann, Duff, Durant, Dušek, Ehler, Ehrenhauser, Eickhout, Ek, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fisas Ayxela, Fjellner, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, de Grandes Pascual, Gräßle, Grech, Grelier, Greze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Győri, Hadjigeorgiou, Häfner, Haglund, Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hassi, Haug, Häusling, Hautala, Jiří Havel, Hedh, Helmer, Hénin, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Hibner, Jim Higgins, Joe Higgins, Nadja Hirsch, Hoang Ngoc, Hoarau, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hudghton, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Iovine, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jadot, Jahr, Járóka, Jáuregui Atondo, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kazak, Tunne Kelam, Keller, Alan Kelly, Seán Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Klinz, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovatchev, Kowal, Kozlík, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Le Foll, Legutko, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Lewandowski, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Lövin, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lucas, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lynne, Lyon, McAvan, McCarthy, McClarkin, McMillan-Scott, Macovei, Manders, Maňka, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Méndez de Vigo, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Migalski, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Motti, Muñiz De Urquiza, Muscardini, Nattrass, Nedelcheva, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Paška, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Peillon, Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Provera, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Ranner, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Ries, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rivellini, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salavrakos, Salvini, Sanchez-Schmid, Sánchez Presedo, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Werner Schulz, Schwab, Scicluna, Scotta', Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Soini, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Soullie, Speroni, Staes, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Sterckx, Stevenson, van der Stoep, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Strasser, Strejček, Striffler, Surján, Susta, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Swinburne, Swoboda, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Teixeira, Thein, Theocharous, Theurer, Thomsen, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Ţicău, Tirolien, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Urutchev, Uspaskich, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Vlasto, Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Wallis, Watson, Manfred Weber, Renate Weber, Weiler, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Milan Zver, Zwiefka
I MELLÉKLET
AZ EURÓPAI OMBUDSMAN MEGVÁLASZTÁSA
A SZAVAZÁSON RÉSZT VEVŐ KÉPVISELŐK LISTÁJA
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Alvarez, Alvaro, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Andrikiene, Angelilli, Angourakis, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arif, Arsenis, Ashworth, Atkins, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Bach, Badia i Cutchet, Balcytis, Balczó, Baldassarre, Balz, Balzani, Barnier, Bartolozzi, Basescu, Bastos, Batten, Baudis, Bauer, Bearder, Béchu, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bizzotto, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borghezio, Borys, Bostinaru, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Brezina, Briard Auconie, Brok, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Busoi, Busuttil, Bütikofer, Cabrnoch, Cadec, Callanan, Campbell Bannerman, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, Cavada, Cercas, Cesková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Cohn-Bendit, Colman, Comi, Corazza Bildt, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Cramer, Cretu, Creutzmann, Crocetta, Cutas, Cymanski, Czarnecki, Daerden, Dancila, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, de Brún, De Castro, de Grandes Pascual, De Keyser, de Lange, de Magistris, De Mita, De Rossa, De Sarnez, De Veyrac, Dehaene, del Castillo Vera, Delli, Désir, Deß, Deutsch, Deva, Domenici, Donskis, Dorfmann, Duff, Durant, Dusek, Ehler, Ehrenhauser, Eickhout, Ek, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Ferreira E., Ferreira J., Fidanza, Figueiredo, Fisas Ayxela, Fjellner, Flasíková Benová, Flautre, Fleckenstein, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, García Pérez, García-Margallo y Marfil, Gardiazábal Rubial, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, Gräßle, Grech, Grelier, Greze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez-Cortines, Gyori, Hadjigeorgiou, Häfner, Haglund, Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Haug, Häusling, Hautala, Havel, Hedh, Helmer, Hénin, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins J., Higgins J, Hirsch, Hoang Ngoc, Hoarau, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Howitt, Hübner, Hudghton, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Iovine, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jadot, Jahr, Járóka, Jáuregui Atondo, Jazlowiecka, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Karas, Karins, Kasoulides, Kastler, Kazak, Kelam, Keller, Kelly A., Kelly S., Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Klinz, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlícek, Kolarska-Bobinska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kowal, Kozlík, Kozusník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, La Via, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, Langen, Le Foll, Le Hyaric, Le Pen J., Le Pen M., Lechner, Legutko, Lehne, Leichtfried, Leinen, Lepage, Lewandowski, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Lucas, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Lukacijewska, Lulling, Lunacek, Lynne, Macovei, Manders, Manka, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Martin D., Martin H., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastálka, Mastella, Matera, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, McAvan, McCarthy, McClarkin, McMillan-Scott, Meissner, Mélenchon, Melo, Méndez de Vigo, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Meyer, Michel, Migalski, Mikolásik, Milana, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkunaite-Mikuleniene, Morvai, Motti, Muñiz De Urquiza, Muscardini, Nattrass, Nedelcheva, Neuser, Neved'alová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Ory, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Paska, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Peillon, Perello Rodriguez, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Poreba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Prodi, Protasiewicz, Provera, Rangel, Ranner, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Ries, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rivellini, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Roucek, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salavrakos, Salvini, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Schulz M., Schulz W., Schwab, Scicluna, Scotta', Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Soini, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Soullie, Speroni, Staes, Stastny, Stavrakakis, Steinruck, Sterckx, Stevenson, Stolojan, Stoyanov D., Strejcek, Striffler, Surján, Susta, Svensson A., Svensson E., Swinburne, Swoboda, Szájer, Szegedi, Szymanski, Tabajdi, Takkula, Tanasescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Teixeira, Thein, Theocharous, Theurer, Thomsen, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Ticau, Tirolien, Toia, Tokés, Tosenovsky, Toussas, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Urutchev, Uspaskich, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Valean, van Baalen, Van Brempt, van Dalen, van de Camp, van Nistelrooij, Van Orden, Vanhecke, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Verhofstadt, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Voss, Walesa, Wallis, Watson, Weber M., Weber R., Weiler, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Willmott, Wils, Winkler H., Winkler I., Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zdanoka, Zeller, Zemke, Zile, Zimmer, Zver, Zwiefka
II MELLÉKLET
A SZAVAZÁS EREDMÉNYE
Rövidítések és jelek magyarázata
+ |
elfogadva |
- |
elutasítva |
↓ |
tárgytalan |
V |
visszavonva |
NSz (…, …, …) |
név szerinti szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
ESz (…, …, …) |
elektronikus szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
rész. |
részenkénti szavazás |
kül. |
külön szavazás |
mód. |
módosítás |
MM |
megegyezéses módosítás |
MR |
megfelelő rész |
T |
törlő módosítás |
= |
azonos módosítások |
bek. |
bekezdés |
fr. bek. |
francia bekezdés |
preb. |
preambulumbekezdés |
ÁLL. IND. |
állásfoglalásra irányuló indítvány |
KÖZ. ÁLL. IND. |
közös állásfoglalásra irányuló indítvány |
TITK. |
titkos szavazás |
1. A Közös Vámtarifa alapján alkalmazott autonóm vámtételek ideiglenes felfüggesztése a Madeira és az Azori-szigetek autonóm régióba behozott egyes ipari termékekre vonatkozóan *
Jelentés: Danuta Maria HÜBNER (A7-0001/2010)
Tárgy |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz - észrevételek |
egyetlen szavazás |
NSz |
+ |
628,17,15 |
Név szerinti szavazás az eljárási szabályzat 166. cikke szerint.
2. Az Európai Parlament határozati javaslata azon testület egy tagjának kijelöléséről szóló javaslatról, amellyel a Bíróság és a Törvényszék bíráinak és főtanácsnokainak kinevezése előtt konzultálnak.
Határozatra irányuló javaslat (B7-0042/2010)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz - észrevételek |
Határozatra irányuló javaslat B7-0042/2010) JURI bizottság |
|||||
szavazás: határozatra irányuló javaslat (a szöveg egésze) |
|
+ |
|
3. Az AKCS-EK partnerségi megállapodás (Cotonou-i megállapodás) második felülvizsgálata
Jelentés: Eva JOLY (A7-0086/2009)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz - észrevételek |
(14) bek. |
1 |
PPE |
NSz |
+ |
496,175,6 |
(16) bek. |
2 |
PPE |
NSz |
+ |
397,279,0 |
(25) bek. |
3 |
PPE |
NSz |
+ |
392,284,3 |
(29) bek. |
4 |
PPE |
NSz |
+ |
509,160,1 |
(31) bek. |
5 |
PPE |
NSz |
- |
324,344,1 |
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
|
+ |
|
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
Verts/ALE: mód.: 1, 2, 3, 4, 5.
III MELLÉKLET
NÉV SZERINTI SZAVAZÁS EREDMÉNYE
1. HÜBNER-jelentés A7-0001/2010 - ÁLLÁSFOGLALÁS
Mellette: 628
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Buşoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Lynne, Lyon, Manders, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Watson, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Callanan, Češková, Chichester, van Dalen, Deva, Elles, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Angourakis, Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Higgins Joe, Hoarau, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Matias, Meyer, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Claeys, Ehrenhauser, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Tănăsescu, Vadim Tudor, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Bastos, Baudis, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Böge, Bonsignore, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, De Mita, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Méndez de Vigo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Patriciello, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Soullie, Šťastný, Stolojan, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Ellene: 17
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bufton, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Nuttall
NI: Binev, Brons, Griffin, Stoyanov Dimitar
S&D: Christensen, Jørgensen, Schaldemose
Tartózkodás: 15
ECR: Fajmon
EFD: Bloom, Nattrass
GUE/NGL: Hénin, Mélenchon
NI: Balczó, Gollnisch, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Mölzer, Morvai, Obermayr, Sinclaire, Szegedi
S&D: Moreira
Szavazatok helyesbítése i és szavazási szándékok
Mellette : Elena Băsescu
2. JOLY-jelentés A7-0086/2009 - mód.: 1
Mellette: 496
ALDE: Takkula
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Callanan, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
NI: Balczó, Binev, Gollnisch, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, McMillan-Scott, Mölzer, Morvai, Obermayr, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vadim Tudor, Vanhecke
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Baudis, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Böge, Bonsignore, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, De Mita, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Méndez de Vigo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Patriciello, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saudargas, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Soullie, Šťastný, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Havel, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Ellene: 175
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Buşoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Iovine, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Lyon, Manders, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Watson, Weber Renate
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bloom, Bufton, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Nattrass, Nuttall
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Meyer, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sinclaire, Sosa Wagner, Werthmann
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Tartózkodás: 6
GUE/NGL: Angourakis, Toussas
NI: Brons, Claeys, Griffin
S&D: Moreira
3. JOLY-jelentés A7-0086/2009 - mód.: 2
Mellette: 397
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, van Baalen, Bearder, Bilbao Barandica, Bowles, Buşoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Løkkegaard, Ludford, Lyon, Manders, Meissner, Michel, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Vergiat
NI: Balczó, Binev, Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Mölzer, Morvai, Obermayr, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vadim Tudor, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Baudis, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Böge, Bonsignore, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, De Mita, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hübner, Iacolino, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Méndez de Vigo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Patriciello, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Soullie, Šťastný, Stolojan, Striffler, Surján, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Goebbels
Verts/ALE: Brepoels
Ellene: 279
ALDE: Bennahmias, De Sarnez, Goulard, Griesbeck, Lepage, Newton Dunn, Rochefort
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bloom, Bufton, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Nattrass, Nuttall
GUE/NGL: Angourakis, Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Hénin, Higgins Joe, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Meyer, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Toussas, Triantaphyllides, Wils, Zimmer
NI: Sinclaire, Sosa Wagner
PPE: Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Ibrisagic, Svensson Alf
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Göncz, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Havel, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
4. JOLY-jelentés A7-0086/2009 - mód.: 3
Mellette: 392
ALDE: Alvaro, Aylward, van Baalen, Bearder, Bilbao Barandica, Bowles, Buşoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Iovine, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Løkkegaard, Ludford, Lyon, Manders, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Watson, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Paška, Rosbach, Salavrakos
NI: Binev, McMillan-Scott, Stoyanov Dimitar, Tănăsescu, Vadim Tudor
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Baudis, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Böge, Bonsignore, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, De Mita, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Méndez de Vigo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Patriciello, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Soullie, Šťastný, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Färm, Goebbels, Gomes, Hedh, Ludvigsson, Ulvskog, Westlund
Verts/ALE: Auken, Brepoels, Eickhout, Hudghton, Sargentini, Smith, Tarand, Turunen
Ellene: 284
ALDE: Alfano, Bennahmias, de Magistris, De Sarnez, Goulard, Griesbeck, Lepage, Rochefort
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bizzotto, Borghezio, Bufton, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Fontana, Morganti, Nattrass, Nuttall, Provera, Rossi, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Angourakis, Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Meyer, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Balczó, Brons, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Morvai, Obermayr, Sinclaire, Sosa Wagner, Szegedi, Werthmann
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Göncz, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Havel, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Tartózkodás: 3
NI: Claeys, Vanhecke
Verts/ALE: Brantner
5. JOLY-jelentés A7-0086/2009 - mód.: 4
Mellette: 509
ALDE: Aylward, Gallagher, Harkin, Krahmer, Lynne, Newton Dunn, Paulsen, Rohde, Savisaar, Schmidt, Takkula, Uspaskich
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Deva, Elles, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
NI: Balczó, Binev, Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Mölzer, Morvai, Obermayr, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Baudis, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Böge, Bonsignore, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Méndez de Vigo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Patriciello, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Soullie, Šťastný, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Havel, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Ellene: 160
ALDE: Alfano, Alvaro, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Buşoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Iovine, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Lyon, Manders, Meissner, Michel, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Schaake, Sterckx, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bloom, Bufton, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Nattrass, Nuttall
GUE/NGL: Angourakis, Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Meyer, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Sosa Wagner
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Tartózkodás: 1
Verts/ALE: Brepoels
Szavazatok helyesbítése i és szavazási szándékok
Ellene: Holger Krahmer
6. JOLY-jelentés A7-0086/2009 - mód.: 5
Mellette: 324
ALDE: Lynne, Takkula
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scotta', Speroni
NI: Balczó, Binev, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Le Pen Jean-Marie, McMillan-Scott, Mölzer, Morvai, Obermayr, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vadim Tudor, Vanhecke
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Baudis, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Böge, Bonsignore, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Patriciello, Peterle, Pieper, Ponga, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Soullie, Šťastný, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weisgerber, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Záborská, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Martínez Martínez
Verts/ALE: Brepoels
Ellene: 344
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Buşoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Iovine, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Lyon, Manders, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Thein, Theurer, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Watson, Weber Renate
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bufton, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Nattrass, Nuttall, Soini
GUE/NGL: Angourakis, Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Meyer, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sinclaire, Werthmann
PPE: Pietikäinen
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Havel, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Tartózkodás: 1
NI: Sosa Wagner
23.4.2010 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
CE 104/43 |
JEGYZŐKÖNYV 2010. JANUÁR 21. CSÜTÖRTÖKI ÜLÉS
(2010/C 104 E/04)
Tartalom
1. |
Az ülés megnyitása |
2. |
EU-Tunézia kapcsolatok (vita) |
3. |
Vita az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértésének eseteiről (vita) |
3.1. |
Egyiptomi és malajziai vallási kisebbségek elleni közelmúltbeli támadások |
3.2. |
Az emberi jogok megsértése Kínában, nevezetesen a Liu Hsziao-po-ügy |
3.3. |
Fülöp-szigetek |
4. |
Az elnök közleménye |
5. |
Ülésnaptár |
6. |
Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása |
7. |
Szavazások órája |
7.1. |
Az egyiptomi és malajziai vallási kisebbségek elleni közelmúltbeli támadások (szavazás) |
7.2. |
Az emberi jogok megsértése Kínában, nevezetesen a Liu Hsziao-po-ügy (szavazás) |
7.3. |
Fülöp-szigetek (szavazás) |
7.4. |
A Duna-régióra vonatkozó európai stratégia (szavazás) |
8. |
A szavazáshoz fűzött indokolások |
9. |
Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok |
10. |
Végrehajtási rendelkezések (az eljárási szabályzat 88. cikke) |
11. |
Egyes dokumentumokra vonatkozó határozatok |
12. |
Nyilvántartásba vett írásbeli nyilatkozatok (az eljárási szabályzat 123. cikke) |
13. |
A jelen ülésen elfogadott szövegek továbbítása |
14. |
A következő ülések időpontjai |
15. |
Az ülésszak megszakítása |
JELENLÉTI ÍV
ELNÖKÖL: Pál SCHMITT
alelnök
1. Az ülés megnyitása
Az ülést 10.00-kor nyitják meg.
2. EU-Tunézia kapcsolatok (vita)
A Bizottság nyilatkozata: EU-Tunézia kapcsolatok
Neelie Kroes (a Bizottság tagja) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: Ioannis Kasoulides, a PPE képviselőcsoport nevében, Pier Antonio Panzeri, az S&D képviselőcsoport nevében Louis Michel, az ALDE képviselőcsoport nevében, Hélène Flautre, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Charles Tannock, az ECR képviselőcsoport nevében, Marie-Christine Vergiat, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Gerard Batten, az EFD képviselőcsoport nevében, Andreas Mölzer, független, Salvatore Iacolino, Carmen Romero López, Tomasz Piotr Poręba, Dominique Baudis, Sylvie Guillaume és Michael Gahler.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Cristian Dan Preda, Harlem Désir, Malika Benarab-Attou, Alf Svensson és Rosario Crocetta.
Felszólal: Neelie Kroes.
A vitát berekesztik.
3. Vita az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértésének eseteiről (vita)
(Az állásfoglalásra irányuló indítványok címe és szerzője tekintetében lásd: 2010.1.19-i jegyzőkönyv 3. pont.)
3.1. Egyiptomi és malajziai vallási kisebbségek elleni közelmúltbeli támadások
Állásfoglalásra irányuló indítványok B7-0035/2010, B7-0037/2010, B7-0038/2010, B7-0039/2010, B7-0045/2010 és B7-0048/2010
Marietje Schaake, Fiorello Provera, Mario Mauro és Véronique De Keyser előterjeszti az állásfoglalásra irányuló indítványokat.
ELNÖKÖL: Alejo VIDAL-QUADRAS
alelnök
Ryszard Antoni Legutko és Heidi Hautala előterjeszti az állásfoglalásra irányuló indítványokat.
Felszólal: Bernd Posselt, a PPE képviselőcsoport nevében, Peter van Dalen, az ECR képviselőcsoport nevében, Joe Higgins, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Daniël van der Stoep, független, Filip Kaczmarek, Konrad Szymański, Bogusław Sonik, Ryszard Czarnecki, Eija-Riitta Korhola, Dominique Baudis és László Tőkés.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Anna Záborská, Mitro Repo, Ivo Vajgl, Charles Tannock és Gerard Batten.
Felszólal: Neelie Kroes (a Bizottság tagja).
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2010.1.21-i jegyzőkönyv 7.1. pont.
3.2. Az emberi jogok megsértése Kínában, nevezetesen a Liu Hsziao-po-ügy
Állásfoglalásra irányuló indítványok B7-0040/2010, B7-0041/2010, B7-0051/2010, B7-0052/2010, B7-0053/2010, B7-0054/2010 és B7-0055/2010
Renate Weber, Tunne Kelam, Véronique De Keyser, Marie-Christine Vergiat, Charles Tannock és Heidi Hautala előterjeszti az állásfoglalásra irányuló indítványokat.
Felszólal: Cristian Dan Preda, a PPE képviselőcsoport nevében, Zigmantas Balčytis, az S&D képviselőcsoport nevében, Helga Trüpel, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Lorenzo Fontana, az EFD képviselőcsoport nevében, és Edward McMillan-Scott, független.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Eija-Riitta Korhola és Gesine Meissner.
Felszólal: Neelie Kroes (a Bizottság tagja).
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2010.1.21-i jegyzőkönyv 7.2. pont.
3.3. Fülöp-szigetek
Állásfoglalásra irányuló indítványok B7-0043/2010, B7-0044/2010, B7-0046/2010, B7-0047/2010, B7-0049/2010 és B7-0050/2010
Fiorello Provera, Martin Kastler, Charles Tannock, Marc Tarabella, Rui Tavares és Barbara Lochbihler előterjeszti az állásfoglalásra irányuló indítványokat.
Felszólal: Justas Vincas Paleckis, az S&D képviselőcsoport nevében, és Lidia Joanna Geringer de Oedenberg.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Raül Romeva i Rueda és Ryszard Czarnecki.
Felszólal: Neelie Kroes (a Bizottság tagja).
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2010.1.21-i jegyzőkönyv 7.3. pont.
ELNÖKÖL: Gianni PITTELLA
alelnök
4. Az elnök közleménye
Az elnök közli, hogy a Tanács tájékoztatta arról, hogy a SWIFT-megállapodásról szóló tanácsi határozat tervezetét (vita: 2010.1.20-i jegyzőkönyv 10. pont) 2010. január 25-én fogja benyújtani az Európai Parlamentnek.
A szöveget azonnal továbbítani fogják az illetékes bizottságnak, azaz a LIBE bizottságnak, hogy az a következő héten tanulmányozhassa azt. A szavazásra előreláthatólag a következő strasbourgi ülésen fog sor kerülni.
A Parlament elnöke levelet fog küldeni a Tanácsnak, hogy halasszák el a SWIFT-megállapodás 2010. február 1-jére tervezett hatályba lépését, egy az európai parlamenti szavazást követő időpontra.
5. Ülésnaptár
Az elnök közli, hogy az Elnökök Értekezlete mai ülésén elfogadta a 2010. februári első ülésszak napirendtervezetét. 2010. február 9-én vitát fognak folytatni a José Manuel Barroso (a Bizottság elnöke) által bemutatandó biztosi testületről és programjáról. A vitát szavazás követi.
A 2010. január 26-i rendkívüli ülést ennek következtében törlik az ülésnaptárból.
6. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadják.
7. Szavazások órája
A szavazások eredményei részletesen (módosítások, külön szavazások, részenkénti szavazások stb.) a jegyzőkönyvhöz csatolt, „A szavazások eredményei” című mellékletben találhatók.
A név szerinti szavazások eredményei a jegyzőkönyvhöz csatolva, csupán elektronikus formában állnak rendelkezésre és az Europarl oldalon tekinthetők meg.
7.1. Az egyiptomi és malajziai vallási kisebbségek elleni közelmúltbeli támadások (szavazás)
Állásfoglalásra irányuló indítványok B7-0035/2010, B7-0037/2010, B7-0038/2010, B7-0039/2010, B7-0045/2010 és B7-0048/2010
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 1. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B7-0035/2010
(amely a B7-0035/2010, B7-0037/2010, B7-0038/2010, B7-0039/2010, B7-0045/2010 és B7-0048/2010 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
Mario Mauro, Vito Bonsignore, Carlo Casini, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Laima Liucija Andrikienė, Eija-Riitta Korhola, Lena Kolarska-Bobińska, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Filip Kaczmarek, Martin Kastler, Monica Luisa Macovei, Tunne Kelam, Bogusław Sonik, Csaba Sógor és László Tőkés, a PPE képviselőcsoport nevében,
Véronique De Keyser, az S&D képviselőcsoport nevében,
Marietje Schaake és Frédérique Ries, az ALDE képviselőcsoport nevében,
Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Hélène Flautre, Jean-Paul Besset, Emilie Turunen, Raül Romeva i Rueda, Gerald Häfner és Christian Engström, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében,
Adam Bielan, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Charles Tannock, Marek Henryk Migalski, Paweł Robert Kowal, Ryszard Antoni Legutko, Peter van Dalen, Konrad Szymański, Mirosław Piotrowski és Jacek Olgierd Kurski, az ECR képviselőcsoport nevében,
Marie-Christine Vergiat és Rui Tavares, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében,
Fiorello Provera és Rolandas Paksas, az EFD képviselőcsoport nevében
Elfogadva (P7_TA(2010)0005)
7.2. Az emberi jogok megsértése Kínában, nevezetesen a Liu Hsziao-po-ügy (szavazás)
Állásfoglalásra irányuló indítványok B7-0040/2010, B7-0041/2010, B7-0051/2010, B7-0052/2010, B7-0053/2010, B7-0054/2010 és B7-0055/2010
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 2. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B7-0040/2010
(amely a B7-0040/2010, B7-0041/2010, B7-0051/2010, B7-0053/2010, B7-0054/2010 és B7-0055/2010 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
Tunne Kelam, Mario Mauro, Laima Liucija Andrikienė, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Filip Kaczmarek, Eija-Riitta Korhola, Monica Luisa Macovei, Jean-Pierre Audy, László Tőkés és Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, a PPE képviselőcsoport nevében,
Renate Weber, Frédérique Ries, Ramon Tremosa i Balcells és Marielle De Sarnez, az ALDE képviselőcsoport nevében,
Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Helga Trüpel, Philippe Lamberts és Daniel Cohn-Bendit, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében,
Charles Tannock, az ECR képviselőcsoport nevében,
Marie-Christine Vergiat és Gabriele Zimmer, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében,
Fiorello Provera, az EFD képviselőcsoport nevében,
Edward McMillan-Scott, független
Elfogadva (P7_TA(2010)0006)
(A B7-0052/2010 állásfoglalásra irányuló indítvány tárgytalan.)
7.3. Fülöp-szigetek (szavazás)
Állásfoglalásra irányuló indítványok B7-0043/2010, B7-0044/2010, B7-0046/2010, B7-0047/2010, B7-0049/2010 és B7-0050/2010
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 3. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B7-0043/2010
(amely a B7-0043/2010, B7-0044/2010, B7-0046/2010, B7-0047/2010, B7-0049/2010 és B7-0050/2010 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
Martin Kastler, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Monica Luisa Macovei, Eija-Riitta Korhola, Tunne Kelam és Jean-Pierre Audy, a PPE képviselőcsoport nevében,
Véronique De Keyser és Marc Tarabella, az S&D képviselőcsoport nevében,
Marielle De Sarnez, az ALDE képviselőcsoport nevében,
Barbara Lochbihler, Christian Engström, Emilie Turunen, Raül Romeva i Rueda és Gerald Häfner, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében,
Charles Tannock, Adam Bielan, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba és Ryszard Antoni Legutko, az ECR képviselőcsoport nevében,
Marie-Christine Vergiat és Rui Tavares, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében,
Fiorello Provera, Rolandas Paksas és Juozas Imbrasas, az EFD képviselőcsoport nevében
Elfogadva (P7_TA(2010)0007)
Felszólalások:
Barbara Lochbihler, szerző, szóbeli módosítást terjesztett elő a (6) bekezdés második részéhez, melyet elfogadta. Ezt a részt később elvetették.
7.4. A Duna-régióra vonatkozó európai stratégia (szavazás)
Állásfoglalásra irányuló indítványok B7-0031/2010, B7-0032/2010, B7-0033/2010, B7-0034/2010 és B7-0036/2010
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 4. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B7-0031/2010
(amely a B7-0031/2010, B7-0032/2010, B7-0033/2010, B7-0034/2010 és B7-0036/2010 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
Lambert van Nistelrooij, Danuta Maria Hübner, Marian-Jean Marinescu, Richard Seeber, Manfred Weber, Elisabeth Jeggle, Jan Olbrycht, Theodor Dumitru Stolojan, Elena Băsescu, Andrey Kovatchev, Tamás Deutsch, Elena Oana Antonescu, Iosif Matula, Csaba Sógor, Petru Constantin Luhan és Iuliu Winkler, a PPE képviselőcsoport nevében,
Silvia-Adriana Ţicău, Constanze Angela Krehl, Victor Boştinaru, Brian Simpson, Saïd El Khadraoui, Hannes Swoboda, Evgeni Kirilov, Georgios Stavrakakis és Ivailo Kalfin, az S&D képviselőcsoport nevében,
Michael Theurer, Ramona Nicole Mănescu és Filiz Hakaeva Hyusmenova, az ALDE képviselőcsoport nevében,
Eva Lichtenberger és Michael Cramer, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében,
Oldřich Vlasák és Tomasz Piotr Poręba, az ECR képviselőcsoport nevében,
Jaromír Kohlíček és Miloslav Ransdorf, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében
Elfogadva (P7_TA(2010)0008)
8. A szavazáshoz fűzött indokolások
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolások:
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolásokat az eljárási szabályzat 170. cikke értelmében az ülésről készült szó szerinti jegyzőkönyvek tartalmazzák.
A szavazáshoz fűzött szóbeli indokolások:
A Duna-régióra vonatkozó európai stratégia (RC-B7-0031/2010):
Filip Kaczmarek, Bernd Posselt, Ryszard Czarnecki, Bogusław Liberadzki
*
* *
Daniel Hannan és Mirosław Piotrowski felszólal az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértését érintő ügyekről. (Az elnök emlékeztet az eljárási szabályzat 122. cikkének (4) bekezdésében és 170. cikkében foglalt rendelkezésekre).
9. Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok az alábbi weboldalon találhatók: „Séance en direct”, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (Roll-call votes)”, valamint a „Név szerinti szavazások eredménye” című melléklet nyomtatott változatában.
Az Europarl weboldalon található elektronikus változat frissítése naponta történik a szavazás napját követő legfeljebb kéthetes időszakban.
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok listáját ezt követően lezárják, lefordítják és a Hivatalos Lapban közzéteszik.
Ulrike Rodust közli, hogy szavazógépe nem működött az RC-B7-0035/2010-ről szóló első szavazáskor.
10. Végrehajtási rendelkezések (az eljárási szabályzat 88. cikke)
Az ellenőrzéssel történő szabályozási eljárás keretében az alábbi végrehajtási rendelkezések tervezetét továbbították a Parlamentnek:
— |
A 998/2003/EK európai parlamenti és tanácsi rendeletnek a nem kereskedelmi célú szállítás tárgyát képezhető, bizonyos fajokhoz tartozó, kedvtelésből tartott állatok maximális száma tekintetében történő végrehajtásáról szóló […]-i bizottsági rendelet tervezete (D006190/03 - 2010/2517(RPS) - határidő: 15/04/2010)
|
— |
A 401/2006/EK rendeletnek a földimogyoró (amerikaimogyoró) és más olajos magvak, valamint a héjasgyümölcsűek, a sárgabarackmag, az édesgyökér és a növényi olaj tekintetében történő módosításáról szóló […]-i bizottsági rendelet tervezete (D006721/02 - 2009/2773(RPS) - határidő: 18/02/2010)
|
— |
A vegyi anyagok regisztrálásáról, értékeléséről, engedélyezéséről és korlátozásáról (REACH) szóló 1907/2006/EK rendelet módosításáról szóló …/…/EU bizottsági rendelet tervezete (D006848/02 - 2010/2507(RPS) - határidő: 13/04/2010)
|
— |
A 2009/16/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv 10. cikke (3) bekezdésének és 27. cikkének a társaság teljesítménye tekintetében történő végrehajtásáról szóló […]-i …/…/EU bizottsági rendelet tervezete (D006895/02 - 2010/2503(RPS) - határidő: 11/04/2010)
|
— |
A biocid termékek nyilvántartásának létrehozásáról szóló […]-i bizottsági határozat tervezete (D007267/02 - 2010/2506(RPS) - határidő: 13/04/2010)
|
— |
Az élelmiszerek mikrobiológiai kritériumairól szóló 2073/2005/EK rendeletnek a pasztőrözött tejben és egyéb pasztőrözött folyékony tejipari termékekben előforduló Enterobacteriaceae, valamint az étkezési sóban előforduló Listeria monocytogenes tekintetében történő módosításáról szóló […]-i bizottsági rendelet tervezete (D007284/03 - 2010/2521(RPS) - határidő: 16/04/2010)
|
— |
Az élelmiszerekkel kapcsolatos, nem a betegségek kockázatának csökkentésére, illetve a gyermekek fejlődésére és egészségére vonatkozó állítások engedélyezésének elutasításáról szóló …/…/EU bizottsági rendelet tervezete (D007486/03 - 2010/2523(RPS) - határidő: 19/04/2010)
|
— |
A 2,4,4’-triklór-2’-hidroxidifenil-éternek az élelmiszerekkel rendeltetésszerűen érintkezésbe kerülő műanyagok és műanyag tárgyak előállításához felhasználható adalékanyagoknak – a 2002/72/EK irányelvben foglalt – közösségi listájára történő fel nem vételéről szóló […]-i bizottsági határozat tervezete (D007617/03 - 2010/2501(RPS) - határidő: 08/03/2010)
|
— |
Az 1333/2008/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet V. mellékletének a több mint 1,2 térfogatszázalék alkoholt és bizonyos élelmiszer-színezékeket tartalmazó italok címkézési követelményei tekintetében történő módosításáról szóló […]-i bizottsági rendelet tervezete (D007618/04 - 2010/2500(RPS) - határidő: 08/03/2010)
|
— |
A 245/2009/EK bizottsági rendeletnek a beépített előtét nélküli fénycsövek, nagy intenzitású kisülőlámpák és az ilyen lámpák működtetésére alkalmas előtétek és lámpatestek környezetbarát tervezési követelményei tekintetében történő módosításáról szóló bizottsági rendelet tervezete (D007749/02 - 2010/2511(RPS) - határidő: 13/04/2010)
|
— |
Az 1606/2002/EK európai parlamenti és tanácsi rendelettel összhangban egyes nemzetközi számviteli standardok elfogadásáról szóló 1126/2008/EK rendeletnek az IFRS 1 nemzetközi pénzügyi beszámolási standard tekintetében történő módosításáról szóló […]-i …/…/EK bizottsági rendelet tervezete (D007828/01 - 2010/2508(RPS) - határidő: 12/04/2010)
|
11. Egyes dokumentumokra vonatkozó határozatok
Határozat saját kezdeményezésű jelentések készítéséről (az eljárási szabályzat 42. cikke)
ECON bizottság
— |
Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre. Cross-Border Crisis Management in the Banking Sector (2010/2006(INI)) (vélemény: EMPL, BUDG, JURI) |
Határozat saját kezdeményezésű jelentések készítéséről (az eljárási szabályzat 48. cikke)
CONT bizottság
— |
Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre. 2008 discharge: performance, financial management and control of agencies (2010/2007(INI)) |
CULT bizottság
— |
Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre. Journalism and new media - creating a public sphere in Europe (2010/2015(INI)) |
— |
Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre. Key competences for a changing world: implementation of the education and training 2010 work programme (2010/2013(INI)) (vélemény: FEMM) |
ECON bizottság
— |
Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre. Remuneration of directors of listed companies and remuneration policies in the financial services sector (2010/2009(INI)) (vélemény: EMPL) |
— |
Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre. Derivatives Markets: Future policy actions (2010/2008(INI)) (vélemény: JURI) |
EMPL bizottság
— |
Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre. Developing the job potential of a new sustainable economy (2010/2010(INI)) (vélemény: FEMM, ENVI, ITRE, ECON, REGI) |
FEMM bizottság
— |
Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre. Precarious women workers (2010/2018(INI)) |
— |
Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre. The contribution of EU policies promoting equality between men and women in combating youth crime (2010/2017(INI)) |
IMCO bizottság
— |
Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre. Completing the Internal Market for e-Commerce (2010/2012(INI)) (vélemény: ITRE) |
— |
Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre. Delivering a single market to consumers and citizens (2010/2011(INI)) (vélemény: PETI) |
JURI bizottság
— |
Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre. Guaranteeing independent impact assessments (2010/2016(INI)) (vélemény: ENVI, ITRE, IMCO, REGI) |
Határozat saját kezdeményezésű jelentések készítéséről (az eljárási szabályzat 119. cikkének (2) bekezdése)
REGI bizottság
— |
Jelentés az Európai Regionális Fejlesztési Alapról szóló 1080/2006/EK rendeletben szereplő, a kutatás és az innováció számára elkülönített összegek, illetve az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Hetedik Kutatási és Fejlesztési Keretprogram egymást erősítő hatásainak a városokban és régiókban, valamint a tagállamokban és az Unióban való megvalósulásáról (2009/2243(INI)) (vélemény: ITRE) |
Társbizottságok
AFCO bizottság
— |
Az Európai Uniónak az emberi jogok és alapvető szabadságok védelméről szóló európai egyezményhez történő csatlakozásával kapcsolatos intézményi szempontok (2009/2241(INI)) (vélemény: PETI, AFET) Társbizottságok AFCO, LIBE (Az Elnökök Értekezletének határozatát követően 2010.01.14) |
REGI bizottság
— |
Jelentés az Európai Regionális Fejlesztési Alapról szóló 1080/2006/EK rendeletben szereplő, a kutatás és az innováció számára elkülönített összegek, illetve az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Hetedik Kutatási és Fejlesztési Keretprogram egymást erősítő hatásainak a városokban és régiókban, valamint a tagállamokban és az Unióban való megvalósulásáról (2009/2243(INI)) Társbizottságok REGI, ITRE (Az Elnökök Értekezletének határozatát követően 2010.01.14) |
Bizottságok felkérése
LIBE bizottság
— |
Az Európai Uniónak az emberi jogok és alapvető szabadságok védelméről szóló európai egyezményhez történő csatlakozásával kapcsolatos intézményi szempontok (2009/2241(INI))
|
DEVE bizottság
— |
A Latin-Amerikával fenntartott kapcsolatokra vonatkozó uniós stratégia (2009/2213(INI))
|
12. Nyilvántartásba vett írásbeli nyilatkozatok (az eljárási szabályzat 123. cikke)
A nyilvántartásba vett írásbeli nyilatkozatokra adott aláírások száma (az eljárási szabályzat 123. cikkének (3) bekezdése):
Dokumentum száma |
Szerző |
Aláírások |
54/2009 |
Elizabeth Lynne, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Carl Schlyter |
275 |
55/2009 |
Michael Cashman, David Martin, Raül Romeva i Rueda, Santiago Fisas Ayxela, Sophia in 't Veld |
170 |
56/2009 |
Tatjana Ždanoka, Jean Lambert, Alejandro Cercas, Elizabeth Lynne |
126 |
57/2009 |
Andreas Mölzer |
31 |
58/2009 |
Andreas Mölzer |
23 |
59/2009 |
Carlo Fidanza, Esther de Lange, Rareş-Lucian Niculescu, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Marco Scurria |
74 |
61/2009 |
Filip Kaczmarek, Andrzej Grzyb, Marek Siwiec, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Konrad Szymański |
43 |
62/2009 |
Raül Romeva i Rueda, Carlos Coelho, Luis Manuel Capoulas Santos, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Miguel Angel Martínez Martínez |
74 |
63/2009 |
Jiří Maštálka |
15 |
64/2009 |
Sergio Paolo Francesco Silvestris, Mario Mauro, David-Maria Sassoli, Mario Borghezio, Magdi Cristiano Allam |
109 |
65/2009 |
Graham Watson, Lena Kolarska-Bobińska |
47 |
66/2009 |
Elizabeth Lynne, Edit Bauer, Zita Gurmai, Emilie Turunen |
83 |
67/2009 |
Franz Obermayr |
35 |
68/2009 |
Willy Meyer, Ilda Figueiredo, João Ferreira |
50 |
69/2009 |
Sophia in 't Veld, Gianni Vattimo, Miguel Angel Martínez Martínez, Stanimir Ilchev, Jean-Marie Cavada |
52 |
70/2009 |
Filip Kaczmarek |
26 |
71/2009 |
Elizabeth Lynne, Michail Tremopoulos, Lívia Járóka, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg |
77 |
1/2010 |
Frieda Brepoels, Françoise Grossetête, Vittorio Prodi, Antonyia Parvanova, Miroslav Ouzký |
42 |
2/2010 |
Monica Luisa Macovei, Simon Busuttil, Luigi de Magistris, Ana Gomes, Bart Staes |
55 |
3/2010 |
Lara Comi, Andreas Schwab, Jolanta Emilia Hibner, Anna Maria Corazza Bildt, Christophe Béchu |
41 |
4/2010 |
Morten Messerschmidt, Timo Soini |
19 |
13. A jelen ülésen elfogadott szövegek továbbítása
Ezen ülés jegyzőkönyvét az eljárási szabályzat 179. cikkének (2) bekezdése értelmében a Parlament következő ülésének kezdetén jóváhagyásra terjesztik elő.
A Parlament beleegyezésével az elfogadott szövegeket haladéktalanul eljuttatják a címzettekhez.
14. A következő ülések időpontjai
A következő ülések időpontjai: 2010. február 8. - 2010. február 11.
15. Az ülésszak megszakítása
Az Európai Parlament ülésszakát megszakították.
Az ülést 12.45-kor berekesztik.
Klaus WELLE
főtitkár
Jerzy BUZEK
elnök
JELENLÉTI ÍV
Aláírók:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Alvarez, Alvaro, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antonescu, Arias Echeverría, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Audy, Ayala Sender, Aylward, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Balčytis, Balczó, Baldassarre, Balz, Balzani, Michel Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Baudis, Bauer, Bearder, Béchu, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Bokros, Bontes, Borghezio, Borsellino, Borys, Boştinaru, Bové, Bowles, Bozkurt, Brantner, Brepoels, Březina, Briard Auconie, Brok, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Caronna, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Cohn-Bendit, Collino, Colman, Comi, Corazza Bildt, Correia De Campos, Silvia Costa, Cozzolino, Cramer, Creţu, Creutzmann, Crocetta, Cutaş, Cymański, Czarnecki, Daerden, van Dalen, Dăncilă, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, Dehaene, De Keyser, Delli, de Magistris, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Domenici, Donskis, Dorfmann, Duff, Durant, Dušek, Ehler, Ehrenhauser, Eickhout, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fisas Ayxela, Fjellner, Flautre, Fleckenstein, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, de Grandes Pascual, Gräßle, Grech, Grelier, Greze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Győri, Hadjigeorgiou, Häfner, Haglund, Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hassi, Haug, Häusling, Hautala, Hedh, Helmer, Hénin, Hennis-Plasschaert, Herranz García, Hibner, Jim Higgins, Joe Higgins, Nadja Hirsch, Hoang Ngoc, Hoarau, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hudghton, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivan, Jaakonsaari, Jadot, Jahr, Járóka, Jáuregui Atondo, Jazłowiecka, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kazak, Tunne Kelam, Keller, Alan Kelly, Seán Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Klinz, Koch, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kozlík, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Legutko, Lehne, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, Lewandowski, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Lövin, Løkkegaard, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Lösing, Lucas, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lyon, McAvan, McCarthy, McClarkin, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Meissner, Melo, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morvai, Motti, Muñiz De Urquiza, Muscardini, Nattrass, Nedelcheva, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Paška, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Provera, Rangel, Ranner, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Ries, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rivellini, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salavrakos, Salvini, Sanchez-Schmid, Sánchez Presedo, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar, Schaake, Schaldemose, Olle Schmidt, Schmitt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Werner Schulz, Schwab, Scicluna, Scotta', Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smolková, Sógor, Soini, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Soullie, Speroni, Staes, Stassen, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Sterckx, Stevenson, van der Stoep, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Emil Stoyanov, Strejček, Striffler, Surján, Susta, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Swinburne, Swoboda, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Teixeira, Thein, Theocharous, Theurer, Thomsen, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Ţicău, Tirolien, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Urutchev, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Wallis, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weiler, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Milan Zver, Zwiefka
I MELLÉKLET
A SZAVAZÁS EREDMÉNYE
Rövidítések és jelek magyarázata
+ |
elfogadva |
- |
elutasítva |
↓ |
tárgytalan |
V |
visszavonva |
NSz (…, …, …) |
név szerinti szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
ESz (…, …, …) |
elektronikus szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
rész. |
részenkénti szavazás |
kül. |
külön szavazás |
mód. |
módosítás |
MM |
megegyezéses módosítás |
MR |
megfelelő rész |
T |
törlő módosítás |
= |
azonos módosítások |
bek. |
bekezdés |
fr. bek. |
francia bekezdés |
preb. |
preambulumbekezdés |
ÁLL. IND. |
állásfoglalásra irányuló indítvány |
KÖZ. ÁLL. IND. |
közös állásfoglalásra irányuló indítvány |
TITK. |
titkos szavazás |
1. Az egyiptomi és malajziai vallási kisebbségek elleni közelmúltbeli támadások
Állásfoglalásra irányuló indítvány: B7-0035/2010, B7-0037/2010, B7-0038/201, B7-0039/2010, B7-0045/2010, B7-0048/2010
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz - észrevételek |
Közös állásfoglalásra irányuló indítvány RC-B7-0035/2010/jav (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL, EFD) |
|||||
(2) bek. |
1 |
ALDE |
NSz |
- |
190,398,16 |
(6) bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
(10) bek. |
2 |
ALDE |
NSz |
- |
188,412,7 |
(10) bek. után |
6 |
ECR |
|
- |
|
D preb. után |
3 |
ECR |
|
- |
|
J preb. után |
4 |
ECR |
|
- |
|
L preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
O preb. után |
5 |
ECR |
|
- |
|
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
|
+ |
|
||
Képviselőcsoportok állásfoglalásra irányuló indítványai |
|||||
B7-0035/2010 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0037/2010 |
|
EFD |
|
↓ |
|
B7-0038/2010 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0039/2010 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0045/2010 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0048/2010 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
ALDE: mód.: 1, 2
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
PPE
(6) bek.
1. rész: A szöveg egésze a „súlyos” szó nélkül
2. rész: ez a szövegrész
L preb.
1. rész: A szöveg egésze az „erőszak tört ki, és” mondatrész nélkül
2. rész: a fenti szövegrész
Egyéb
Ramon Tremosa i Balcells szintén aláírta a közös állásfoglalási indítványt.
2. Az emberi jogok megsértése Kínában, nevezetesen a Liu Hsziao-po ügy
Állásfoglalásra irányuló indítvány: B7-0040/2010, B7-0041/2010, B7-0051/2010, B7-0052/2010, B7-0053/2010, B7-0054/2010, B7-0055/2010
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz - észrevételek |
Közös állásfoglalásra irányuló indítvány RC-B7-0040/2010 (PPE, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL, EFD, Edward McMillan-Scott) |
|||||
(1) bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
571,8,28 |
(6) bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
545,25,36 |
(8) bek. |
2 |
S&D |
|
- |
|
(10) bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
573,6,20 |
(11) bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
567,5,32 |
O preb. |
1 |
S&D |
|
- |
|
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
|
+ |
|
||
Képviselőcsoportok állásfoglalásra irányuló indítványai |
|||||
B7-0040/2010 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0041/2010 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0051/2010 |
|
EFD Edward McMillan-Scott |
|
↓ |
|
B7-0052/2010 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0053/2010 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0054/2010 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0055/2010 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
S&D: 1, 6, 10, 11 bek.
3. Fülöp-szigetek
Állásfoglalásra irányuló indítvány: B7-0043/2010, B7-0044/2010, B7-0046/2010, B7-0047/2010, B7-0049/2010, B7-0050/2010
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz - észrevételek |
Közös állásfoglalásra irányuló indítvány RC-B7-0043/2010 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL, EFD) |
|||||
(2) bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
291,282,17 |
|||
(6) bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
- |
szóban módosítva 156,395,14 |
|||
F preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
- |
|
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
569,10,17 |
||
Képviselőcsoportok állásfoglalásra irányuló indítványai |
|||||
B7-0043/2010 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0044/2010 |
|
EFD |
|
↓ |
|
B7-0046/2010 |
|
PPE/ECR |
|
↓ |
|
B7-0047/2010 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0049/2010 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0050/2010 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
PPE: zárószavazás
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
PPE:
(2) bek.
1. rész: A szöveg egésze a „de helyteleníti a kezdeti késedelmeket,” mondatrész nélkül
2. rész: a fenti szövegrész
(6) bek.
1. rész: A szöveg egésze „az összes eltűnt és még mindig fogva tartott ember szabadon engedése,” mondatrész nélkül
2. rész: a fenti szövegrész
Külön szavazásra irányuló kérelmek
PPE: F preb.
Egyéb
Barbara Lochbihler, a szerző, szóbeli módosítást terjeszt elő a (6) bekezdés második részéhez. Ezt a részt elvetették.
4. A Duna-régióra vonatkozó európai stratégia
Állásfoglalásra irányuló indítvány: B7-0031/2010, B7-0032/2010, B7-0033/2010, B7-0034/2010, B7-0036/2010
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz - észrevételek |
Közös állásfoglalásra irányuló indítvány RC-B7-0031/2010 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL) |
|||||
(5) bek. után |
1 |
ECR |
|
- |
|
2 |
ECR |
|
- |
|
|
(11) bek. |
3 |
ECR |
|
- |
|
(15) bek. |
4 |
ECR |
|
- |
|
(20) bek. |
5 |
ECR |
|
- |
|
(22) bek. |
6 |
ECR |
|
- |
|
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
544,13,10 |
||
Képviselőcsoportok állásfoglalásra irányuló indítványai |
|||||
B7-0031/2010 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0032/2010 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0033/2010 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0034/2010 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0036/2010 |
|
PPE |
|
↓ |
|
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
PPE: zárószavazás (RC-B7-0031/2010)
II MELLÉKLET
NÉV SZERINTI SZAVAZÁS EREDMÉNYE
1. RC-B7-0035/2010/jav - Egyiptom és Malajzia - mód.: 1
Mellette: 190
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Manders, Meissner, Michel, Newton Dunn, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Messerschmidt, Rosbach, Soini
GUE/NGL: Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Meyer, Ransdorf, Remek, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Ehrenhauser, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Tănăsescu, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Teixeira
S&D: Ludvigsson, Repo, Siwiec
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Ellene: 398
ALDE: Ries, Takkula
ECR: van Dalen
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salvini, Scotta', Speroni
NI: Balczó, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Mölzer, Obermayr, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vanhecke
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Theocharous, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Keyser, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, McAvan, McCarthy, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Perello Rodriguez, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Riera Madurell, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Tartózkodás: 16
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Nattrass, Nuttall
NI: Bontes, Madlener, Morvai, Stassen, van der Stoep
S&D: Attard-Montalto, Berman
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene: Jacek Saryusz-Wolski, Frieda Brepoels, Edite Estrela, Antigoni Papadopoulou, Marielle De Sarnez
2. RC-B7-0035/2010/jav - Egyiptom és Malajzia - mód.: 2
Mellette: 188
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Manders, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Messerschmidt, Soini
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Meyer, Ransdorf, Remek, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Ehrenhauser, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Sinclaire, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
S&D: De Angelis, Ludvigsson, Martin David, Siwiec
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Ellene: 412
ALDE: De Sarnez, Ries, Takkula
ECR: van Dalen, Eppink
EFD: Andreasen, Batten, Belder, Bizzotto, Borghezio, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Fontana, Imbrasas, Morganti, Nattrass, Nuttall, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salvini, Scotta', Speroni
NI: Balczó, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Mölzer, Obermayr, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vanhecke
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Keyser, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, McAvan, McCarthy, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Tartózkodás: 7
NI: Bontes, Madlener, Morvai, Stassen, van der Stoep
PPE: Dati
S&D: Attard-Montalto
3. RC-B7-0040/2010 - Az emberi jogok megsértése Kínában - 1 bek.
Mellette: 571
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Manders, Mănescu, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Messerschmidt, Morganti, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Higgins Joe, Le Hyaric, Liotard, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Vergiat, Zimmer
NI: Balczó, Bontes, Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Madlener, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Sinclaire, Sosa Wagner, Stassen, van der Stoep, Szegedi, Tănăsescu, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Roithová, Ronzulli, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Bullmann, Capoulas Santos, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Keyser, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Ellene: 8
NI: Vadim Tudor
PPE: Kukan, Rivellini, Rübig, Stoyanov Emil, Zalba Bidegain
S&D: Boştinaru, Senyszyn
Tartózkodás: 28
ALDE: Chatzimarkakis
ECR: Callanan
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Nattrass, Nuttall, Paksas
GUE/NGL: Ferreira João, Figueiredo, Hénin, Hoarau, Lösing, Maštálka, Meyer, Remek, Triantaphyllides, Wils
NI: McMillan-Scott, Morvai, Stoyanov Dimitar
PPE: Sanchez-Schmid
S&D: Falbr, Sârbu
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene: Ioan Enciu, Cătălin Sorin Ivan, Daciana Octavia Sârbu
Tartózkodás: Adrian Severin, Vasilica Viorica Dăncilă, Corina Creţu
4. RC-B7-0040/2010 - Az emberi jogok megsértése Kínában - 6 bek.
Mellette: 545
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Manders, Mănescu, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Chichester, van Dalen, Elles, Eppink, Harbour, Stevenson, Strejček, Swinburne, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Zīle
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Higgins Joe, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Meyer, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sinclaire, Sosa Wagner, Tănăsescu, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vaidere, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Keyser, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Ellene: 25
ECR: Cabrnoch, Cymański, Czarnecki, Foster, Fox, Gróbarczyk, Hannan, Helmer, Legutko, McClarkin, Poręba, Szymański, Tomaševski
NI: Bontes, Brons, Gollnisch, Griffin, Madlener, Mölzer, Obermayr, Stassen, van der Stoep, Szegedi, Vadim Tudor, Vanhecke
Tartózkodás: 36
ALDE: Chatzimarkakis
ECR: Atkins, Bielan, Callanan, Češková, Fajmon, Girling, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Nicholson, Tannock, Tošenovský, Van Orden
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Belder, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Nattrass, Nuttall, Paksas
GUE/NGL: Hénin, Hoarau, Maštálka, Remek
NI: Balczó, Claeys, McMillan-Scott, Morvai, Stoyanov Dimitar
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene: Ioan Enciu, Cătălin Sorin Ivan, Daciana Octavia Sârbu
Tartózkodás: Adrian Severin, Rovana Plumb, Vasilica Viorica Dăncilă, Corina Creţu
5. RC-B7-0040/2010 - Az emberi jogok megsértése Kínában - 10 bek.
Mellette: 573
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Manders, Mănescu, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Higgins Joe, Le Hyaric, Liotard, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Mölzer, Morvai, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, de Lange, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Keyser, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Ellene: 6
NI: Bontes, Madlener, Stassen, van der Stoep, Vadim Tudor
PPE: Rübig
Tartózkodás: 20
ALDE: Chatzimarkakis
EFD: Agnew, Batten, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Nattrass, Nuttall
GUE/NGL: Ferreira João, Figueiredo, Hénin, Hoarau, Lösing, Maštálka, Meyer, Remek, Triantaphyllides
NI: Sinclaire
S&D: Sârbu
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette: Rachida Dati
Ellene: Ioan Enciu, Cătălin Sorin Ivan, Daciana Octavia Sârbu
Tartózkodás: Adrian Severin, Marta Andreasen, Vasilica Viorica Dăncilă, Corina Creţu
6. RC-B7-0040/2010 - Az emberi jogok megsértése Kínában - 11 bek.
Mellette: 567
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Manders, Mănescu, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paška, Rosbach, Soini
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Higgins Joe, Le Hyaric, Liotard, Ransdorf, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Vergiat, Zimmer
NI: Balczó, Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Mölzer, Morvai, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Keyser, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Ellene: 5
NI: Bontes, Madlener, Stassen, van der Stoep, Vadim Tudor
Tartózkodás: 32
ALDE: Chatzimarkakis
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bizzotto, Borghezio, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Fontana, Nattrass, Nuttall, Paksas, Provera, Rossi, Salvini, Scotta', Speroni
GUE/NGL: Ferreira João, Figueiredo, Hénin, Hoarau, Lösing, Maštálka, Meyer, Remek, Triantaphyllides, Wils
NI: Sinclaire
S&D: Boştinaru, Sârbu
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette: Zuzana Roithová
Ellene: Ioan Enciu, Cătălin Sorin Ivan, Daciana Octavia Sârbu
Tartózkodás: Adrian Severin, Vasilica Viorica Dăncilă, Corina Creţu
7. RC-B7-0043/2010 - Fülöp-szigetek- állásfoglalás
Mellette: 569
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Manders, Mănescu, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Fontana, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Le Hyaric, Liotard, Meyer, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Brons, Claeys, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Tănăsescu, Vadim Tudor, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lewandowski, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Ulmer, Vaidere, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Keyser, Désir, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Ellene: 10
EFD: Nattrass
NI: Bontes, Madlener, Stassen, van der Stoep
PPE: Lehne, Liese, Oomen-Ruijten, Tsoukalas, Verheyen
Tartózkodás: 17
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark, (The Earl of) Dartmouth
GUE/NGL: Ferreira João, Figueiredo, Lösing, Maštálka, Remek
NI: Balczó, Gollnisch, Mölzer, Morvai, Obermayr, Szegedi
8. RC-B7-0031/2010 - A Duna-régióra vonatkozó európai stratégia - állásfoglalás
Mellette: 544
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Mănescu, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kirkhope, Kurski, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Soini
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Le Hyaric, Liotard, Maštálka, Ransdorf, Remek, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Zimmer
NI: Balczó, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Martin Hans-Peter, Mölzer, Morvai, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vadim Tudor, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zver
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, Désir, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Paleckis, Paliadeli, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brepoels, Bütikofer, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Ellene: 13
ECR: Kamall
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark, (The Earl of) Dartmouth, Nattrass
NI: Bontes, Madlener, Stassen, van der Stoep
PPE: Oomen-Ruijten
Tartózkodás: 10
EFD: Bizzotto, Fontana, Morganti, Rossi, Salvini, Scotta', Speroni
GUE/NGL: Lösing, Wils
PPE: Zeller