ISSN 1725-518X |
||
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
C 140E |
|
Magyar nyelvű kiadás |
Tájékoztatások és közlemények |
48. évfolyam |
HU |
|
I (Közlemények)
EURÓPAI PARLAMENT
2004 - 2005 ÜLÉSSZAK
2004. szeptember 13., hétfő
9.6.2005 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
CE 140/1 |
JEGYZŐKÖNYV
(2005/C 140 E/01)
ÜLÉSEK JEGYZŐKÖNYVE
ELNÖKSÉG: Josep BORRELL FONTELLES
Elnök
1. Az ülésszak folytatása
Az ülést 17.05-kor nyitják meg.
2. Az elnök bejelentése
Az elnök bejelenti, hogy a következő napon felkéri majd a Parlamentet, egyperces néma emlékezéssel adózzanak a beszlani túszejtés, valamint az összes terrorista akció áldozatai emlékének, és közli, hogy a holnapi, 9 órai rövid beszédében szót ejt majd a terrorizmus szörnyűségeiről. Jelzi, hogy felkérte a tagállamok államés kormányfőit, gondoskodjanak arról, hogy a megemlékezéshez valamennyi iskola csatlakozzon. Hozzáfűzi, hogy a Parlament nevében minden terrortámadást követően kifejezte részvétét az áldozatok családjainak. Felszólítja továbbá az iraki túszejtőket, engedjék szabadon a két olasz humanitárius aktivistát és a két francia újságírót, valamint emlékeztet a VII. Péter pátriárkát ért halálos balesetre.
3. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadták.
4. Dokumentumok benyújtása
Az alábbi dokumentumokat nyújtották be:
1) |
a Tanács és a Bizottság:
|
2) |
a parlamenti bizottságok:
|
3) |
képviselők:
|
5. Petíciók
A következő petíciókat, amelyek az alábbi időpontokkal a nyilvántartásba bejegyzésre kerültek, az Eljárási Szabályzat 191. cikkének (5) bekezdése értelmében visszautalták az illetékes bizottsághoz:
2004. július 23.
Mihalis Stegioulas úr részéről (560/2004 sz.);
Serafeim Stavrou úr részéről (Friends of the Mountain and Sea Association) (561/2004 sz.);
Raúl Arturo Sánchez Martínez úr részéről (562/2004 sz.);
José Ramón Martínez Robles úr részéről (563/2004 sz.);
José Renato Núñez da Silva úr részéről (564/2004 sz.);
Manel Ramon i Fuentes úr részéről (Ajuntament d'Altafulla) (565/2004 sz.);
Emeterio Peñil González úr részéről (566/2004 sz.);
Katia Pérez Sánchez asszony részéről (567/2004 sz.);
Sebastián Arévalo Crespo úr részéről (Plataforma para la Defensa de la Sierra de Alconera - La Lapa y su Entorno) (568/2004 sz.);
Raúl Palacio Portillo úr részéről (Asociación Karrantza Naturala) (569/2004 sz.);
Piero Soave úr részéről (570/2004 sz.);
Olivier Naulot úr részéről (571/2004 sz.);
Brigitte Verhauwaert asszony részéről (572/2004 sz.);
Patric Renaudot úr részéről (573/2004 sz.);
Francis Augias úr részéről (574/2004 sz.);
Claude Le Duigou úr részéről (575/2004 sz.);
Colette Carichiopulo asszony részéről (Ligue pour la Protection des Oiseaux) (576/2004 sz.);
Femmes Solidaires-Clara Magazine részéről (577/2004 sz.);
Roselyne Boivin asszony részéről (Pierrefitte Palestine Association pour la Paix) (578/2004 sz.);
Yasmin Hohenstaufen asszony részéről (Gran Magistero Costituzioni Federiciane) (579/2004 sz.);
Yasmin Hohenstaufen asszony részéről (Comitato Internazionale Diritti Umani) (580/2004 sz.);
Michelangelo Reinato úr részéről (581/2004 sz.);
Mario Valeriano úr részéről (582/2004 sz.);
Maria Amerano asszony részéről (583/2004 sz.);
Anna Carella asszony részéről (584/2004 sz.);
Mohamad Abdulrahman úr részéről (585/2004 sz.);
Goffredo Laterza úr részéről (586/2004 sz.);
Alessandro Lucarelli úr részéről (587/2004 sz.);
Spiros Kavvouras Kollias úr részéről (588/2004 sz.);
Gerardo Seisdedos Alonso úr részéről (589/2004 sz.);
Sabrina Cappellotto Borel asszony részéről (590/2004 sz.);
Jean Nisol úr részéről (591/2004 sz.);
Anne Germain asszony részéről (592/2004 sz.);
Francesca Cardile asszony részéről (593/2004 sz.);
Giancarlo Ravera úr részéről (594/2004 sz.);
Cristian Cresci úr részéről (595/2004 sz.);
Paulo Barral úr részéről (596/2004 sz.);
2004. július 29.
Manfred Hackauf úr részéről (597/2004 sz.);
Klaus Sojka úr részéről (598/2004 sz.);
Fammels (B&G Fammels e.K.) (599/2004 sz.);
Vera Kminkova asszony részéről (600/2004 sz.);
Diliyan Palauzov úr részéről (Gemeinschaft der bulgarischen Studenten in Deutschland) (továbbá 1740 aláírás) (601/2004 sz.);
Lorenz Leitritz úr részéről (2 aláírással) (602/2004 sz.);
Karl-Heinz Hennig úr részéről (603/2004 sz.);
Christoph Sorowski úr részéről (3 aláírással) (604/2004 sz.);
Manfred Kling úr részéről (605/2004 sz.);
Thomas Meyer-Falk úr részéről (606/2004 sz.);
Pirmin Knurr úr részéről (607/2004 sz.);
Peter Führer úr részéről (608/2004 sz.);
Hasan Hüseyin Öztas úr részéről (609/2004 sz.);
Patrick Hartigan úr részéről (610/2004 sz.);
Arthur White úr részéről (611/2004 sz.);
Adam Bedkowski úr részéről (612/2004 sz.);
John Bridle úr részéről (Asbesto Watchdog Ltd.) (613/2004 sz.);
Joanna Mendoza Adams asszony részéről (továbbá 2 aláírás) (614/2004 sz.);
Panayotis Xanthopoulos úr részéről (Panhellenic Society of Pontion Scientists) (615/2004 sz.);
Danny Doherty úr részéről (616/2004 sz.);
Michael Thompson úr részéről (Link-Age - Linking the generations on pensions) (617/2004 sz.);
Stephanie Gaillard asszony részéről (618/2004 sz.);
Karel Mauer úr részéről (Civic Association „Self Defense”) (619/2004 sz.);
Pirjo Niemenmaa úr részéről (620/2004 sz.);
Lukács András úr részéről (Clean Air Action Group) (621/2004 sz.);
Richard Harrisson úr részéről (622/2004 sz.);
Nick Lockett úr részéről (623/2004 sz.);
Wendy Florence Winter de Garcia asszony részéről (Expatriate Information Exchange) (624/2004 sz.);
Håkan Krantz úr részéről (625/2004 sz.);
Harald Schwarz úr részéről (626/2004 sz.);
Mark Ringhand úr részéről (627/2004 sz.);
Peter Koits úr részéről (Stadt Wels) (628/2004 sz.);
Berthold Klingebiel úr részéről (629/2004 sz.);
Ciaran Crummey asszony részéről (630/2004 sz.);
Ingeborg Vurgun-Kern asszony részéről (Selbsthilfegruppe Silikongeschädigter Frauen e.V.) (631/2004 sz.);
2004. augusztus 5.
Günther Kutzler úr részéről (632/2004 sz.);
Philip Staud úr részéről (633/2004 sz.);
Peter Scholz úr részéről (634/2004 sz.);
Heinrich Junge úr részéről (635/2004 sz.);
Tayad-Komitee részéről (továbbá 1020 aláírás) (636/2004 sz.);
Besime Kekez asszony részéről (637/2004 sz.);
Susanne Schmitz asszony részéről (638/2004 sz.);
Jirina Fuchs asszony részéről (639/2004 sz.);
Ronald Cowell úr részéről (Daily Express Pensioner's Association) (640/2004 sz.);
João Cardoso úr részéről (641/2004 sz.);
Philip Bekaert úr részéről (Cercle Républicain) (642/2004 sz.);
Ramunas Jankaukas úr részéről (643/2004 sz.);
Vytautas Faralevicius úr részéről (644/2004 sz.);
Pauline Angliss asszony részéről (645/2004 sz.);
Robert Gurgul úr részéről (646/2004 sz.);
Seppo Putkonen úr részéről (647/2004 sz.);
Karl Wüpping úr részéről (Elterninitiative-CF Cystische Fibrose-Mukoviszidose e.V.) (648/2004 sz.);
Piotr Pasinski úr részéről (649/2004 sz.);
Franciszek Grubich úr részéről (650/2004 sz.);
Mikulas Horvath és Ján Laczko részéről (651/2004 sz.);
Atklátais Sociálás Rehabilitácijas Fonds részéről (652/2004 sz.);
Pintér József úr részéről (653/2004 sz.);
Váncsa Györgyné asszony részéről (654/2004 sz.);
56-os Szervezetek Konföderációja részéről (655/2004 sz.);
Anastazie Chovancova asszony részéről (656/2004 sz.);
Milan Chovanec úr részéről (657/2004 sz.);
Fran Hupka úr részéről (658/2004 sz.);
Marie Mandikova asszony részéről (659/2004 sz.);
Zuzana Cermanova asszony részéről (660/2004 sz.);
Marta Chovancova asszony részéről (661/2004 sz.);
Helmut Sandvoß úr részéről (Aktionsgemeinschaft gegen Verherrlichung von Völkermord) (662/2004 sz.);
Carsten Thurau úr részéről (663/2004 sz.);
Thomas Hoppe úr részéről (664/2004 sz.);
Kerstin Kaufmann asszony részéről (665/2004 sz.);
Anthony Fisher Camilleri úr részéről (Kunsill Studenti Universitariji) (666/2004 sz.);
Dermot Sheehan úr részéről (667/2004 sz.);
Paul Elster úr részéről (továbbá 1420 aláírás) (668/2004 sz.);
Anthony Clarke úr részéről (669/2004 sz.);
Jurim Lejam úr részéről (670/2004 sz.);
2004. szeptember 6.
Ioannis Mantzoufas úr részéről (671/2004 sz.);
Georgoulea Efrossini asszony részéről (672/2004 sz.);
Juan José Corrales Montequín úr részéről (Ayuntamiento de Siero) (673/2004 sz.);
David Ortuño Alvarez úr részéről (Izquierda Unida de Albos de Lloredo) (674/2004 sz.);
Rafael Vázquez Alvarez úr részéről (Ayuntamiento de Padrón) (675/2004 sz.);
Román Jesús Gonzalez Gutierrez úr részéről (676/2004 sz.);
Rafael Vengut Aranda úr részéről (677/2004 sz.);
Andres Magana Garcia úr részéről (678/2004 sz.);
José Hidalgo López úr részéről (Ajuntament de Petrer) (679/2004 sz.);
Grupo Traespa Marítimo, S. L. részéről (680/2004 sz.);
Angel Sánchez García úr részéről (681/2004 sz.);
Luis de la Rasilla Sánchez-Arjona úr részéről (Proyecto INTER/SUR para la Democracia Ciudadana y la Ecociudadanía) (682/2004 sz.);
Mercedes Hernandez Pujol asszony részéről (683/2004 sz.);
Karrantza Naturalia úr részéről (684/2004 sz.);
Eusebio Ortega Villalvilla úr részéről (685/2004 sz.);
Noelle Canadelle asszony részéről (Mouvement de la Paix 66) (686/2004 sz.);
Filipe Mario Lopes úr részéről (Oficios do Património e da Reabilitação Urbana) (687/2004 sz.);
Gisèle Delpech asszony részéről (688/2004 sz.);
Henri-Michel Henry úr részéről (Association de Défense et de Valorisation des Iles et du Littoral de la Mer d'Iroise) (689/2004 sz.);
Serge Bayard úr részéről (690/2004 sz.);
Colette Simon asszony részéről (691/2004 sz.);
Fabio Micheloni úr részéről (Comune di Vattaro) (692/2004 sz.);
Riccardo Lops úr részéről (693/2004 sz.);
Flavio Scanferla úr részéről (694/2004 sz.);
Marco Della Torre úr részéről (Tower INV Srl) (695/2004 sz.);
Andrea Baiguera úr részéről (696/2004 sz.);
Adolfo Lapi úr részéről (697/2004 sz.);
Elio Bernabó úr részéről (Associazione Nazionale Vittime Civili di Guerra) (698/2004 sz.);
Gabriella Cucchiara asszony részéről (699/2004 sz.);
Arsenale di Messina úr részéről (700/2004 sz.);
Comitato Popolare Anti-Antenna „ELETTRA” részéről (701/2004 sz.);
Patrick Carroll úr részéről (General Secretariat for Justice and Peace - Order of Friar Servants of Mary) (továbbá 3500 aláírás) (702/2004 sz.);
Frank Stumpf úr részéről (Stadt Naila) (továbbá 808 aláírás) (703/2004 sz.);
Roland Kwiedor úr részéről (704/2004 sz.);
Peter Budde úr részéről (705/2004 sz.);
Wilfried Partzsch úr részéről (706/2004 sz.);
Franz Funke úr részéről (707/2004 sz.);
Harald Schwarz úr részéről (708/2004 sz.);
Sebastian Zschering úr részéről (709/2004 sz.);
Karsten Leurs úr részéről (710/2004 sz.);
Katharina Brizic asszony részéről (711/2004 sz.);
Wolfgang Weis úr részéről (712/2004 sz.);
Heidrun Sedlacik asszony részéről (713/2004 sz.);
Gabriel Foco úr részéről (714/2004 sz.);
Silke Jelkic asszony részéről (továbbá 22 aláírás) (715/2004 sz.);
Andreas Klein úr részéről (716/2004 sz.);
Dieter Enger úr részéről (717/2004 sz.);
Frank Bicker úr részéről (718/2004 sz.);
Josef Demmel úr részéről (719/2004 sz.);
Bruno Köhler úr részéről (MANNdat e.V.) (720/2004 sz.);
Inge-Maria Noack asszony részéről (továbbá 20 aláírás) (721/2004 sz.);
Sabine Scharf asszony részéről (722/2004 sz.);
SRP Stefan úr részéről (723/2004 sz.);
Carsten Thurau úr részéről (724/2004 sz.);
Otwin Schneider úr részéről (725/2004 sz.);
Ralph Jones úr részéről (726/2004 sz.);
Mary Elizabeth Saïd asszony részéről (727/2004 sz.);
James Rooney úr részéről (728/2004 sz.);
Stuart McCabe úr részéről (729/2004 sz.);
Michael Meighan úr részéről (The Qualifications Company Ltd.) (730/2004 sz.);
Jana Miltova asszony részéről (731/2004 sz.);
Kuisma Lappalainen úr részéről (732/2004 sz.);
Loizos Afxentiou úr részéről (Famagusta Refugee Movement) (733/2004 sz.);
David Hazlerigg úr részéről (734/2004 sz.);
Constant Verbraeken úr részéről (735/2004 sz.);
Frits de Jong úr részéről (736/2004 sz.);
Jan Sinágl úr részéről (737/2004 sz.);
Vladimír Dudycha úr részéről (738/2004 sz.);
Jirina Bambasova asszony részéről (739/2004 sz.);
Rafael Miklos úr részéről (740/2004 sz.);
Ludwik Marian Dobrzyniak úr részéről (741/2004 sz.);
Kryzysztof Wierzba úr részéről (742/2004 sz.);
Michelle Slattery asszony részéről (743/2004 sz.).
6. Előirányzatok átcsoportosítása
A költségvetési bizottság megvizsgálta a Számvevőszék V/10/AB/2004 számú, az előirányzatok átcsoportosítására vonatkozó javaslatát.
A költségvetési bizottság a Tanács véleményének megismerése után úgy határozott, hogy az átcsoportosítást a 2002. június 25-i költségvetési rendelet 24. cikkének (3) bekezdése alapján teljes egészében engedélyezi.
***
A költségvetési bizottság megvizsgálta a Régiók Bizottságának 2/2004 számú, az előirányzatok átcsoportosítására vonatkozó javaslatát.
A költségvetési bizottság a Tanács véleményének megismerése után úgy határozott, hogy az átcsoportosítást a 2002. június 25-i költségvetési rendelet 24. cikkének (3) és 43. cikkének (1) bekezdése alapján teljes egészében engedélyezi.
***
A költségvetési bizottság megvizsgálta az Európai Bizottság DEC37/2004 számú, az előirányzatok átcsoportosítására vonatkozó javaslatát. (C6-0081/2004 — SEC(2004) 0948).
A költségvetési bizottság a Tanács véleményének megismerése után úgy határozott, hogy az átcsoportosítást a 2002. június 25-i költségvetési rendelet 24. cikkének (3) bekezdése alapján teljes egészében engedélyezi.
***
A költségvetési bizottság megvizsgálta az Európai Bizottság DEC38/2004 számú, az előirányzatok átcsoportosítására vonatkozó javaslatát. (C6-0082/2004 — SEC(2004) 0949).
A költségvetési bizottság a Tanács véleményének megismerése után úgy határozott, hogy az átcsoportosítást a 2002. június 25-i költségvetési rendelet 24. cikkének (3) bekezdése alapján teljes egészében engedélyezi.
***
A költségvetési bizottság megvizsgálta az Európai Bizottság DEC39/2004 számú, az előirányzatok átcsoportosítására vonatkozó javaslatát. (C6-0083/2004 — SEC(2004) 0950).
AZ ÁTCSOPORTOSÍTÁSOK EREDETE |
|
25 01. FEJEZET - IGAZGATÁSI KIADÁSOK A BIZOTTSÁGI SZAKPOLITIKÁK KOORDINÁLÁSA ÉS A JOGI TANÁCSADÁS TERÜLETÉN |
|
25 01 02. TÉTELCSOPORT - A bizottsági szakpolitikák koordinálása és a jogi tanácsadás területén foglalkoztatott külső munkatársakkal kapcsolatos kiadások és egyéb igazgatási kiadások |
|
25 01 02 11. TÉTEL - Egyéb igazgatási kiadások a bizottsági szakpolitikák koordinálása és a jogi tanácsadás területén |
NDE -922 000 EUR |
AZ ÁTCSOPORTOSÍTÁSOK RENDELTETÉSE |
|
27 01. FEJEZET - IGAZGATÁSI KIADÁSOK A KÖLTSÉGVETÉS TERÉN |
|
27 01 02. TÉTELCSOPORT A költségvetés területén foglalkoztatott külső munkatársakkal kapcsolatos kiadások és egyéb igazgatási kiadások |
|
27 01 02 11. TÉTEL Egyéb igazgatási kiadások a költségvetés területén |
NDE 922 000 EUR |
AZ ÁTCSOPORTOSÍTÁSOK EREDETE |
|
25 01. FEJEZET - IGAZGATÁSI KIADÁSOK A BIZOTTSÁGI SZAKPOLITIKÁK KOORDINÁLÁSA ÉS A JOGI TANÁCSADÁS TERÜLETÉN |
|
25 01 02. TÉTELCSOPORT - A bizottsági szakpolitikák koordinálása és a jogi tanácsadás területén foglalkoztatott külső munkatársakkal kapcsolatos kiadások és egyéb igazgatási kiadások |
|
25 01 02 11. TÉTEL - Egyéb igazgatási kiadások a bizottsági szakpolitikák koordinálása és a jogi tanácsadás területén |
NDE -470 000 EUR |
AZ ÁTCSOPORTOSÍTÁSOK RENDELTETÉSE |
|
01 01. FEJEZET - IGAZGATÁSI KIADÁSOK A GAZDASÁGI ÉS PÉNZÜGYEK TERÜLETÉN |
|
01 01 02. TÉTELCSOPORT - A gazdasági és pénzügyek területén a külső munkatársakkal kapcsolatos személyi jellegű kiadások, és egyéb igazgatási kiadások |
|
01 01 02. TÉTEL Egyéb igazgatási kiadások |
NDE 100 000 EUR |
03 01. FEJEZET - IGAZGATÁSI KIADÁSOK A VERENYPOLITIKA TERÜLETÉN |
|
03 01 02. TÉTELCSOPORT - A versenypolitika területén a külső munkatársakkal kapcsolatos személyi jellegű kiadások, és egyéb igazgatási kiadások |
|
03 01 02 11. TÉTEL - Egyéb igazgatási kiadások |
NDE 55 000 EUR |
04 01. FEJEZET - A FOGLALKOZTATÁSI ÉS A SZOCIÁLIS ÜGYEK TERÜLETÉVEL KAPCSOLATOS IGAZGATÁSI KIADÁSOK |
|
04 01 02. TÉTELCSOPORT - A foglalkoztatási és szociális ügyek területén a külső munkatársakkal kapcsolatos személyi jellegű kiadások, és egyéb igazgatási kiadások |
|
04 01 02 11. TÉTEL - Egyéb igazgatási kiadások |
NDE 100 000 EUR |
05 01. FEJEZET - A MEZŐGAZDASÁG-POLITIKAI TERÜLETTEL KAPCSOLATOS IGAZGATÁSI KIADÁSOK |
|
05 01 02. TÉTELCSOPORT - A mezőgazdasági-politika területén a külső munkatársakkal kapcsolatos személyi jellegű kiadások, és egyéb igazgatási kiadások |
|
05 01 02 11. TÉTEL - Egyéb igazgatási kiadások |
NDE 50 000 EUR |
17 01. FEJEZET - IGAZGATÁSI KIADÁSOK AZ EGÉSZSÉGÜGYI ÉS FOGYASZTÓVÉ- DELMI SZAKPOLITIKA TERÜLETÉN |
|
17 01 02. TÉTELCSOPORT - Az egészségügy és fogyasztóvédelem területén foglalkoztatott külső munkatársakkal kapcsolatos kiadások, és egyéb igazgatási kiadások |
|
17 01 02 11. TÉTEL - Egyéb igazgatási kiadások |
NDE 140 000 EUR |
29 01. FEJEZET - A STATISZTIKA TERÜLETÉVEL KAPCSOLATOS IGAZGATÁSI KIADÁSOK |
|
29 01 02. TÉTELCSOPORT - A statisztika területén foglalkoztatott külső munkatársakkal kapcsolatos kiadások, és egyéb igazgatási kiadások |
|
29 01 02 11. TÉTEL - Egyéb igazgatási kiadások |
NDE 25 000 EUR |
***
A költségvetési bizottság megvizsgálta az Európai Bizottság számú, DEC41/2004 az előirányzatok átcsoportosítására vonatkozó javaslatát. (C6-0079/2004 — SEC(2004) 0951).
A költségvetési bizottság a Tanács véleményének megismerése után úgy határozott, hogy az átcsoportosítást a 2002. június 25-i költségvetési rendelet 24. cikkének (3) bekezdése alapján teljes egészében engedélyezi.
***
A költségvetési bizottság megvizsgálta az Európai Bizottság DEC42/2004 számú, az előirányzatok átcsoportosítására vonatkozó javaslatát. (C6-0079/2004 — SEC(2004) 0951).
A költségvetési bizottság a 2002. június 25-i költségvetési rendelet 24. cikke alapján engedélyezi:
***
A költségvetési bizottság megvizsgálta az Európai Bizottság DEC43/2004 számú, az előirányzatok átcsoportosítására vonatkozó javaslatát. (C6-0085/2004 — SEC(2004) 0953).
A költségvetési bizottság a Tanács véleményének megismerése után úgy határozott, hogy az átcsoportosítást a 2002. június 25-i költségvetési rendelet 24. cikkének (3) bekezdése alapján teljes egészében engedélyezi.
7. A Parlament tagjai
Az illetékes belga hatóságok az Európai Parlament képviselőiként szerepeltették a választásokon Philippe Busquin urat, 2004. szeptember 13-i hatállyal, és Marc Tarabella urat, 2004. augusztus 9-i hatállyal.
Az elnök hivatkozik az Eljárási Szabályzat 3. cikkének (5) bekezdésében foglalt rendelkezésekre.
8. A Parlament álláspontjaival és határozataival kapcsolatos további intézkedések
A Parlament által a 2004. áprilisi ülésszak során elfogadott álláspontokkal és határozatokkal kapcsolatos további intézkedésekről szóló bizottsági közleményt szétosztották.
9. A bizottságok tagjai
Az elnök a képviselőcsoportoktól a következő kinevezési kérelmeket kapta:
PPE-DE:
— |
AGRI bizottság: María Esther Herranz García, María del Pilar Ayuso González helyett |
— |
INTA bizottság: María del Pilar Ayuso González, María Esther Herranz García helyett |
— |
BUDG bizottság: Nina Škottová; Jana Hybášková nem vállalja a kinevezést |
— |
CONT bizottság: Salvador Garriga Polledo nem vállalja a kinevezést |
— |
DROI albizottság: Giorgos Dimitrakopoulos; Mihael Brejc, Alojz Peterle helyett |
— |
SEDE albizottság: Alojz Peterle; Mihael Brejc már nem teljes jogú tag |
— |
PETI bizottság: Manolis Mavrommatis; Gyürk András nem vállalja a kinevezést |
PSE:
— |
CONT bizottság: Dan Jørgensen és Borut Pahor |
— |
SEDE albizottság: Massimo D'Alema |
— |
DROI albizottság: Raimon Obiols i Germà |
— |
PECH bizottság: Henrik Dam Kristensen és Luis Manuel Capoulas Santos |
ALDE:
— |
ENVI bizottság: Vittorio Prodi, Bernard Lehideux helyett |
— |
EMPL bizottság: Bernard Lehideux, Vittorio Prodi helyett |
— |
DROI albizottság: Johan Van Hecke, Emma Bonino helyett. |
Amennyiben a jelen jegyzőkönyv elfogadásáig nem érkezik kifogás, ezen kinevezéseket elfogadják.
10. A Parlament által első olvasatban elfogadott állásfoglalások Tanács általi jóváhagyása (az Eljárási Szabályzat 66. cikke)
A Tanács az EK-Szerződés 251. cikke (2) bekezdésének megfelelően közli, hogy jóváhagyta a Parlament által 2004. április 21-én, első olvasatban elfogadott, az (EK) 1655/2000 számú, a környezetvédelmi finanszírozási eszközre (LIFE) vonatkozó rendeletét módosító parlamenti és tanácsi rendelet elfogadását célzó állásfoglalást (2003/0260(COD)).
A jogi aktust elfogadták. A Parlament elnöke a Tanács elnökével közösen eljár majd az aláírás tekintetében, a Parlament Eljárási Szabályzata 68. cikkének megfelelően.
11. Parlamenti mentelmi jog felfüggesztésére irányuló kérelmek
Az illetékes cseh hatóságok kérték Vladimir Železný mentelmi jogának felfüggesztését.
Az indítványt a 6. cikk (2) bekezdése értelmében az illetékes bizottsághoz, azaz a JURI bizottsághoz utalják.
Az illetékes német hatóságok kérték Rainer Wieland mentelmi jogának felfüggesztését.
Az indítványt a 6. cikk (2) bekezdése értelmében az illetékes bizottsághoz, azaz a JURI bizottsághoz utalják.
12. Indítvány a parlamenti mentelmi jog fenntartására
Umberto Bossi ügyvédje levelet intézett az Elnökséghez, amelyben a Parlament közbenjárását kéri az illetékes olasz hatóságoknál, a nevezett képviselő parlamenti mentelmi jogának érvényesítése érdekében, a padovai bíróság előtt folyó perben.
Az indítványt a 6. cikk (3) bekezdése értelmében az illetékes bizottsághoz, a JURI bizottsághoz utalták.
13. A megállapodások szövegeinek Tanács általi előterjesztése
A Tanács a következő dokumentumok hitelesített másolatát terjesztette elő:
— |
Az egyrészt az Európai Közösség, másrészt a Srí Lanka Demokratikus Szocialista Köztársaság között megkötött, a szabályos tartózkodási engedéllyel nem rendelkező személyek visszafogadásáról, |
— |
Jegyzőkönyv az egyrészről az Európai Gazdasági Közösség valamint másrészről Dánia kormánya és Grönland helyi kormánya között létrejött halászati megállapodásban előírt halászati feltételek megállapításáról szóló negyedik jegyzőkönyv módosításáról, |
— |
A GALILEO, valamint a GPS műholdas navigációs rendszer és kapcsolódó alkalmazásaik előmozdításáról, biztosításáról és használatáról szóló megállapodás, |
— |
Az egyrészről az Európai Közösségek és azok tagállamai, másrészről az Azeri Köztársaság közötti partnerség létrehozásáról szóló partnerségi és együttműködési megállapodáshoz csatolt, a Cseh Köztársaság, az Észt Köztársaság, a Ciprusi Köztársaság, a Lett Köztársaság, a Litván Köztársaság, a Magyar Köztársaság, a Máltai Köztársaság, a Lengyel Köztársaság, a Szlovén Köztársaság és a Szlovák Köztársaság Európai Unióhoz való csatlakozására figyelemmel készült jegyzőkönyv, |
— |
Az egyrészt az Európai Közösség és tagállamai, másrészt Izrael állam között megkötött, nemzetközi műholdas navigációs rendszerre vonatkozó együttműködési megállapodás. |
14. Ügyrend
A következő napirendi pont az ügyrend megállapítása.
Kiosztották a jelen ülésszak végleges napirendtervezetét (PE 344.811/PDOJ). Módosítási javaslatra nem került sor.
A Tanács sürgősségi eljárás alkalmazására (az Eljárási Szabályzat 134. cikke) irányuló kérelme:
— |
Javaslat tanácsi rendeletre bizonyos megszorító intézkedések bevezetéséről, a Nemzetközi Büntető Bíróságnak a volt Jugoszláviával kapcsolatos illetékessége hatékony érvényre juttatásának érdekében. (COM(2004)0348 — C6-0041/2004 — 2004/0114(CNS)) |
A sürgősség indokolása:
A befagyasztott alapok és gazdasági eszközök igénybevételének elkerülése érdekében rendkívül fontos ezen rendelet mihamarabbi elfogadása.
A Tanács sürgősségi eljárás alkalmazására (az Eljárási Szabályzat 134. cikke) irányuló kérelme:
— |
Javaslat tanácsi rendeletre a ciprusi török közösség gazdasági fejlődésének ösztönzését elősegítő pénzügyi támogatási keret létrehozásáról (COM(2004) 0465 — C6-0098/2004 — 2004/0145(CNS)) |
A sürgősség indokolása:
A javaslat célja a Tanács 2004. április 26-i, Ciprusról szóló következtetéseinek mihamarabbi megvalósítása, Ciprus újraegyesítésének megkönnyítése érdekében.
A Parlamentnek a következő napi ülés kezdetén kell majd döntenie a sürgősségi eljárásra vonatkozó ezen kérelmekről.
***
Az ügyrend megállapításra került.
15. Egyperces felszólalások jelentős politikai kérdésekben
Az Eljárási Szabályzat 144. cikke jogcímén az alábbi képviselők, akik fontos politikai ügyekre kívánják felhívni a Parlament figyelmét, tesznek egyperces felszólalást:
Ryszard Czarnecki, Avril Doyle, Evangelia Tzampazi, Diana Wallis, Margrietus van den Berg, Sarah Ludford, Proinsias De Rossa, Marilisa Xenogiannakopoulou, Roger Helmer, Roberta Angelilli, Ilda Figueiredo, Thijs Berman, Georgios Toussas, Struan Stevenson, Mario Borghezio, Szájer József, Manolis Mavrommatis, Charles Tannock, James Hugh Allister, Carlo Fatuzzo és Bogusław Rogalski.
Felszólal: Robert Evans a Tanácshoz intézett kérdések órájáról (az elnök válaszában kifejti, hogy egyes kérdéseket ugyan nem fordítottak le minden nyelvre, a kérdések listáján azonban szerepelnek).
16. A közelmúlt környezeti katasztrófái (tűzvészek Spanyolországban és Portugáliában) (nyilatkozat és kapcsolódó vita)
A Bizottság nyilatkozata: A közelmúlt környezeti katasztrófái (tűzvészek Spanyolországban és Portugáliában)
Margot Wallström (Bizottság) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: María Esther Herranz García, PPE-DE, és María Isabel Salinas García, PSE.
ELNÖKSÉG: Alejo VIDAL-QUADRAS ROCA
Alelnök
Felszólal: David Hammerstein Mintz, Verts/ALE, Ilda Figueiredo, GUE/NGL, Carlos Coelho, Jamila Madeira, Cristina Gutiérrez-Cortines, Rosa Miguélez Ramos, Kader Arif és Margot Wallström
A vitát berekesztik.
17. Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) (szóbeli választ igénylő kérdés vitával)
Szóbeli választ igénylő kérdést tesz fel: Paolo Costa, a TRAN bizottság nevében a Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) Közgyűlésének üléséről (B6-0013/2004).
Paolo Costa kifejti a szóbeli választ igénylő kérdést.
Margot Wallström (Bizottság) válaszol a szóbeli választ igénylő kérdésre.
Felszólal: Ingo Schmitt, PPE-DE, Willi Piecyk, PSE, Dirk Sterckx, ALDE, Michael Cramer, Verts/ALE, Johannes Blokland, IND/DEM, Dorette Corbey és Margot Wallström
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2004.09.16-i jegyzőkönyv 6.2. pont
18. Toxikus hamut szállító hajó Törökország part menti vizein történt hajótörésének következményei (nyilatkozat és kapcsolódó vita)
A Bizottság nyilatkozata: Toxikus hamut szállító hajó Törökország part menti vizein történt hajótörésének következményei.
Margot Wallström (Bizottság) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: Inés Ayala Sender, PSE, David Hammerstein Mintz, Verts/ALE, Dimitrios Papadimoulis, GUE/NGL, Johannes Blokland, IND/DEM, Frank Vanhecke, független, Willi Piecyk, Diamanto Manolakou és Margot Wallström.
A vitát berekesztik.
19. A következőülés napirendje
A következő napi ülés napirendje megállapításra került („Napirend” dokumentum PE 344.811/OJMA).
20. Az ülés berekesztése
Az ülést 19.10-kor berekesztik.
Julian Priestley
főtitkár
Dagmar Roth-Behrendt
alelnök asszony
JELENLÉTI ÍV
Aláírók:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attwooll, Aubert, Auken, Ayuso González, Baco, Badía i Cutchet, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bersani, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brok, Budreikaitė, van Buitenen, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busquin, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casa, Cashman, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Clark, Coelho, Corbett, Corbey, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coveney, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, Davies, de Brún, Degutis, De Keyser, Del Turco, Demetriou, Demszky, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dobolyi, Dombrovskis, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Foglietta, Fontaine, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Grech, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Gruber, Guellec, Guidoni, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hamon, Handzlik, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jeggle, Jensen, Jöns, Jørgensen, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, Laschet, Lax, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Liotard, Lipietz, López-Istúriz White, Louis, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Manolakou, Mantovani, Markov, Martens, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscat, Myller, Napoletano, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Öger, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Panayotopoulos-Cassiotou, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Purvis, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rizzo, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Saryusz-Wolski, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Schmitt Pál, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vakalis, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, de Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wiersma, Wierzejski, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
2004. szeptember 14., kedd
9.6.2005 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
CE 140/15 |
JEGYZŐKÖNYV
(2005/C 140 E/02)
ÜLÉSEK JEGYZŐKÖNYVE
ELNÖKSÉG: Josep BORRELL FONTELLES
Elnök
1. Az ülés megnyitása
Az ülést 09.05-kor nyitják meg.
2. Határozat sürgősségi eljárásra irányuló kérelmekről
Sürgősségi eljárásra irányuló kérelem:
— |
A volt Jugoszláviában elkövetett háborús bűncselekményeket vizsgáló Nemzetközi Törvényszék megbízatása hatékonyabb végrehajtását támogató korlátozó intézkedések létrehozásáról szóló tanácsi rendeleti javaslat [COM(2004)0348 — SN 2057/2004 — C6-0041/2004 — 2004/0114(CNS)] Bourlanges-jelentés (A6-0006/2004). |
Felszólal: Jean-Louis Bourlanges, előadó.
A sürgősségi eljárást elhatározták.
A módosítások benyújtási határidejét 2004. szeptember 14., szerda, 12 órai időpontban állapították meg.
Szavazás: 2004.09.16-i jegyzőkönyv 6.1. pont
Sürgősségi eljárásra irányuló kérelem:
— |
Javaslat tanácsi rendeletre a ciprusi török közösség gazdasági fejlődésének ösztönzését elősegítő pénzügyi támogatási keret létrehozásáról (COM(2004)0465 — C6-0098/2004 — 2004/0145(CNS)) — Külügyi Bizottság |
Felszólal: Elmar Brok, az AFET bizottság elnöke, aki azt javasolja, hogy a témáról a II. októberi ülésszakra készüljön jelentés, és azt akkor tárgyalják meg, valamint Hannes Swoboda, PSE.
A sürgősségi eljárást elutasították.
3. Az elnök beszéde
Az elnök beszédet tart, amelyben nagy vonalakban ismerteti elnöki megbízatását.
Felszólal: Hans-Gert Poettering, PPE-DE, Martin Schulz, PSE, Graham Watson, ALDE, Monica Frassoni, Verts/ALE, Francis Wurtz, GUE/NGL, Jens-Peter Bonde, IND/DEM, Brian Crowley, UEN, és Irena Belohorská, független
4. A fehéroroszországi helyzet (nyilatkozat és kapcsolódó vita)
A Bizottság nyilatkozata: A fehéroroszországi helyzet
Loyola de Palacio (a Bizottság alelnöke) nyilatkozatot tesz.
Felszólal: Bogdan Klich, PPE-DE.
ELNÖKSÉG: Antonios TRAKATELLIS
Alelnök
Felszólal: Jan Marinus Wiersma, PSE, Cecilia Malmström, ALDE, Elisabeth Schroedter, Verts/ALE, Jiří Maštálka, GUE/NGL, Wojciech Wierzejski, IND/DEM, Konrad Szymański, UEN, Ryszard Czarnecki, független, Charles Tannock, Joseph Muscat, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Bastiaan Belder, Rolandas Pavilionis, Laima Liucija Andrikienė és Marek Maciej Siwiec.
ELNÖKSÉG: Edward McMILLAN-SCOTT
Alelnök
Felszólal: Janusz Onyszkiewicz, Ģirts Valdis Kristovskis, Inger Segelström és Loyola de Palacio.
A vita lezárásaként az Eljárási Szabályzat 103. cikkének (2) bekezdése alapján benyújtott állásfoglalási indítványok:
— |
Annemie Neyts-Uyttebroeck, Cecilia Malmström és Janusz Onyszkiewicz, ALDE, a fehéroroszországi helyzetről (B6-0038/2004), |
— |
Elisabeth Schroedter, Joost Lagendijk és Marie Anne Isler Béguin, Verts/ALE, a fehéroroszországi helyzetről (B6-0040/2004), |
— |
Jan Marinus Wiersma, PSE, a fehéroroszországi helyzetről (B6-0041/2004), |
— |
Luisa Morgantini, GUE/NGL, a fehéroroszországi helyzetről (B6-0051/2004), |
— |
Bogdan Klich és Charles Tannock, PPE-DE, a fehéroroszországi helyzetről (B6-0052/2004), |
— |
Konrad Szymański, Rolandas Pavilionis és Anna Elzbieta Fotyga, UEN a fehéroroszországi helyzetről (B6-0053/2004). |
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2004.09.16-i jegyzőkönyv 6.3. pont.
5. Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) (állásfoglalási indítványok benyújtása)
A vita lezárásaként az Eljárási Szabályzat 108. cikkének (5) bekezdése alapján benyújtott állásfoglalási indítványok:
— |
Willi Piecyk és Ulrich Stockmann, PSE, a Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) közgyűlésének 2004. szeptember 28-tól október 8-ig megtartandó 35. üléséről (B6-0037/2004), |
— |
Paolo Costa és Dirk Sterckx, ALDE, a Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) közgyűlésének 2004. szeptember 28-tól október 8-ig megtartandó 35. üléséről (B6-0042/2004), |
— |
Erik Meijer, GUE/NGL, a Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) közgyűlésének 2004. szeptember 28-tól október 8-ig megtartandó 35. üléséről (B6-0050/2004). |
Szavazás: 2004.09.16-i jegyzőkönyv 6.2. pont.
6. A Bizottság 2005. évre vonatkozó éves politikai stratégiájának értékelése (vita)
Loyola de Palacio (a Bizottság alelnöke) nyilatkozatot tesz.
(A 11.55—kor megszakított ülést 12 órakor folytatják.)
ELNÖKSÉG: Josep BORRELL FONTELLES
Elnök
7. Egyperces néma gyász
A Parlament egyperces néma csendben emlékezik a terrorizmus áldozataira.
8. Szavazások órája
A szavazás eredményei részletesen (módosító indítványok, külön— és részenkénti szavazatok stb.) a jegyzőkönyvhöz csatolt I. mellékletben találhatók.
8.1. Az Európai Parlament ülésnaptárának megerősítése - 2005 (szavazás)
Ülésnaptár
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 1. pont)
Elfogadva
Felszólalások a szavazásról:
Marco Pannella a szavazás megnyitása előtt hangot ad azon véleményének, hogy a megelőző Közgyűlés által az ülésnaptárra vonatkozóan meghozott határozat sérti az Eljárási Szabályzatot. (Az elnök megítélése szerint nem érdemes vitát nyitni erről a kérdésről, és a jelen esetben a hagyományos eljárást kell követni).
8.2. Az Európai Gazdasági és Szociális Bizottsággal való - az Európai Alkotmányt létrehozó szerződés tervezetéről szóló - konzultációra irányuló kérelem (az Eljárási Szabályzat 117. cikke)
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 2. pont)
Jóváhagyva.
8.3. A Régiók Bizottságával való - az Európai Alkotmányt létrehozó szerződés tervezetéről szóló - konzultációra irányuló kérelem (az Eljárási Szabályzat 118. cikke)
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 3. pont)
Jóváhagyva.
8.4. 7/2004. sz. költségvetés-módosítási tervezet (szavazás)
Jelentés az Európai Unió 2004. költségvetési évére vonatkozó éves általános költségvetést módosító, 7/2004 sz. költségvetés-módosítási tervezetről [11041/2004 — C6-0108/2004 — 2004/2039(BUD)] -Költségvetési Bizottság.
Előadó: Jan Mulder (A6-0004/2004)
(Minősített többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 4. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSI INDÍTVÁNY
Elfogadva (P6_TA(2004)0002)
8.5. 8/2004. sz. költségvetés-módosítási tervezet (szavazás)
Jelentés az Európai Unió 2004. költségvetési évére vonatkozó éves általános költségvetést módosító, 8/2004 sz. költségvetés-módosítási tervezetről [11042/2004 — C6-0109/2004 — 2004/2066(BUD)] -Költségvetési Bizottság.
Előadó: Jan Mulder (A6-0005/2004)
(Minősített többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 5. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSI INDÍTVÁNY
Elfogadva (P6_TA(2004)0003)
8.6. A parlamentközi küldöttségek, a parlamenti vegyes bizottságok és a parlamenti együttműködési bizottságok számszerű összetétele (szavazás)
A parlamentközi küldöttségek, a parlamenti vegyes bizottságok és a parlamenti együttműködési bizottságok számszerű összetétele (B6-0035/2004)
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 6. pont)
HATÁROZATI JAVASLAT
Elfogadva (P6_TA(2004)0004)
9. Szavazáshoz fűzött indokolások
Szavazáshoz fűzött írásbeli indokolások:
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolásokat az Eljárási Szabályzat 163. cikk (3) bekezdésének értelmében az ülésről készült szó szerinti jegyzőkönyvek tartalmazzák.
Felszólal: Den Dover, aki szóbeli magyarázatot kíván adni. (Az elnök emlékezteti őt az Eljárási Szabályzat 163. cikkének (3) bekezdésében tartalmazott rendelkezésekre).
ELNÖKSÉG: Edward McMILLAN-SCOTT
Alelnök
10. A Bizottság 2005. évre vonatkozó éves politikai stratégiájának értékelése (a vita folytatása)
Felszólal: Joseph Daul, PPE-DE, Hannes Swoboda, PSE, Sarah Ludford, ALDE, Koenraad Dillen, független, Françoise Grossetête, PPE-DE, Timothy Kirkhope, PPE-DE, Ville Itälä, Marianne Thyssen és Loyola de Palacio.
A vitát berekesztik.
(A 13 órakor megszakított ülést 15.05-kor folytatják.)
ELNÖKSÉG: Dagmar ROTH-BEHRENDT
Alelnök
11. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Rainer Wieland közli, hogy jelen volt, a neve ennek ellenére nem szerepel a jelenléti íven.
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadták.
12. 2005-ös költségvetési év (a Tanács ismertetésében)
Az általános költségvetési tervezet ismertetése a Tanács által.
A tervezetet Atzo Nicolai (a Tanács soros elnöke) ismerteti.
Felszólal: Michaele Schreyer (Bizottság).
Felszólaltak: Janusz Lewandowski (a BUDG bizottság elnöke), Salvador Garriga Polledo (a BUDG Bizottság véleményének előadója), Anne Elisabet Jensen (a BUDG Bizottság véleményének előadója), Markus Ferber, PPE-DE, Catherine Guy-Quint, PSE, és Jan Mulder, ALDE.
ELNÖKSÉG: Miroslav OUZKÝ
Alelnök
Felszólal: Helga Trüpel, Verts/ALE, Esko Seppänen, GUE/NGL, Lars Wohlin, IND/DEM, Wojciech Roszkowski, UEN, Sergej Kozlík, független, Surján László, Kyösti Tapio Virrankoski, Gérard Onesta, Georgios Toussas, Seán Ó Neachtain, Jean-Claude Martinez, Ashley Mote, Atzo Nicolaï és Michaele Schreyer.
A vitát berekesztik.
13. Formatervezési mintaoltalom (a Bizottság közleménye)
A Bizottság közleménye: Formatervezési mintaoltalom
Frits Bolkestein (Bizottság) közleményt tesz.
Felszólaltak: Malcolm Harbour, Paul Rübig és Garrelt Duin, akik kérdéseket tesznek fel a Bizottságnak, amelyekre Frits Bolkestein válaszol.
A vitát berekesztik.
ELNÖKSÉG: Sylvia-Yvonne KAUFMANN
Alelnök
14. Kérdések órája (a Bizottsághoz intézett kérdések)
A Parlament számos, a Bizottsághoz intézett kérdést megvizsgál (B6-0007/2004).
Első rész
24. kérdés, feltette Linda McAvan: A fiatalkori hirtelen halálozásra vonatkozó statisztikák
Joaquín Almunia (Bizottság) válaszol a kérdésre, illetve Linda McAvan pótkérdésére.
25. kérdés, feltette Athanasios Pafilis: Az Olimpiai Játékokon a doppingszerek használata által keltett komoly aggodalom
Viviane Reding (Bizottság) válaszol a kérdésre, illetve Athanasios Pafilis, Piia-Noora Kauppi és Dimitrios Papadimoulis pótkérdéseire.
26. kérdés, feltette Ryszard Czarnecki: A génmódosított kukorica importja
Loyola de Palacio (a Bizottság alelnöke) válaszol a kérdésre, illetve Ryszard Czarnecki, John Purvis és Dimitrios Papadimoulis pótkérdéseire.
Második rész
27. kérdés, feltette Saïd El Khadraoui: A kikötői szolgáltatások liberalizálása
28. kérdés, feltette: Bart Staes A kikötői szolgáltatások liberalizálása - mérleg
Loyola de Palacio válaszol a kérdésre, illetve Saïd El Khadraoui, Bart Staes és Georgios Toussas pótkérdéseire.
A29-30.kérdésekírásban kerülnek megválaszolásra.
Felszólal: Bernd Posselt és Rosa Miguélez Ramos, akik tiltakoznak a kérdéseik további sorsát illetően.
31. kérdés, feltette Georgios Papastamkos: Textil és ruházat 2005 után
Pascal Lamy (Bizottság) válaszol a kérdésre, illetve Georgios Papastamkos és Paul Rübig pótkérdéseire.
32. kérdés, feltette Brian Crowley: A család az európai szociális tevékenység középpontjában.
Stavros Dimas (Bizottság) válaszol a kérdésre, illetve Seán Ó Neachtain (a szerző helyettese) pótkérdésére.
33. kérdés, feltette Dimitrios Papadimoulis: Az 1999/70/EK irányelv átültetésének problémája
Stavros Dimas válaszol a kérdésre, illetve Dimitrios Papadimoulis pótkérdésére.
34. kérdés, feltette Claude Moraes: A faji megkülönböztetés nélküli, az egyenlőségen alapuló foglalkoztatásra vonatkozó irányelvek nemzeti jogba történő átültetésének megvalósítása.
Stavros Dimas válaszol a kérdésre, illetve Claude Moraes pótkérdésére.
Az idő hiányában megválaszolatlanul maradt kérdésekre írásban válaszolnak majd.
A Bizottsághoz intézett kérdések órája lezárva.
ELNÖKSÉG: Josep BORRELL FONTELLES
Elnök
15. Humanitárius helyzet Szudánban (nyilatkozatok és kapcsolódó vita)
A Tanács és a Bizottság nyilatkozatai: Humanitárius helyzet Szudánban
Bernard Bot (Tanács) és Poul Nielson (Bizottság) nyilatkozatot tesznek.
Felszólal: Jana Hybášková, PPE-DE, Glenys Kinnock, PSE, Fiona Hall, ALDE, Marie-Hélène Aubert, Verts/ALE, Luisa Morgantini, GUE/NGL, Hélène Goudin, IND/DEM, Eoin Ryan, UEN, Irena Belohorská, független, Nirj Deva, Ana Maria Gomes, Emma Bonino, Raül Romeva i Rueda, Philip Claeys, Ursula Stenzel, Margrietus van den Berg, Charles Tannock, Giovanni Claudio Fava, Mauro Zani, Bernard Bot és Poul Nielson.
Az Eljárási Szabályzat 103. cikkének (2) bekezdése alapján, a vita következtetéseként előterjesztett állásfoglalási indítvány:
— |
Luisa Morgantini a szudáni Darfur régióról (B6-0065/2004). |
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2004.09.16-i jegyzőkönyv 6.4. pont
16. A bizottságok tagjai
A IND/DEM csoport kérésére, a Parlament jóváhagyta a következő kinevezéseket:
— |
ENVI bizottság: Urszula Krupa |
— |
IMCO bizottság: Hélène Goudin helyére Derek Roland Clark |
— |
LIBE bizottság: Johannes Blokland |
— |
PETI bizottság: Mario Borghezio |
— |
DROI albizottság: Francesco Enrico Speroni |
17. Az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlés, az Euro-mediterrán Parlamenti Közgyűlés, valamint a küldöttségek tagjai
Az Elnökök Értekezletének javaslata Az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlésbe, az Euro-mediterrán Parlamenti Közgyűlésbe, valamint a parlamenti vegyes bizottságokba delegált küldöttségekbe és a parlamenti együttműködési bizottságokba delegált küldöttségekbe történő jelölésekről
Az Elnökök Értekezletének javaslatát a képviselők elektronikus úton kapják meg és a Scéance en Direct weboldalon teszik közzé, valamint ezen jegyzőkönyv II. mellékletében is megjelenik.
18. Az ülés berekesztése
Az ülést 20 órakor berekesztik.
Julian Priestley
főtitkár
Josep Borrell Fontelles
elnök
JELENLÉTI ÍV
Aláírók:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attwooll, Aubert, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bersani, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonino, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busquin, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Cirino Pomicino, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Cornillet, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, Davies, De Poli, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Del Turco, Demetriou, Demszky, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ebner, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grech, Griesbeck, Gröner, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Huhne, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Laschet, Lax, Lechner, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Enrico Letta, Lévai, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, Lombardo, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Thomas Mann, Manolakou, Mantovani, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Musumeci, Myller, Napoletano, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Öger, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rizzo, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Salvini, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Schmitt Pál, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, de Villiers, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wijkman, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
I. MELLÉKLET
A SZAVAZÁS EREDMÉNYE
Rövidítések és jelek magyarázata
+ |
elfogadva |
- |
elutasítva |
↓ |
tárgytalan |
V |
visszavonva |
NSz (..., ..., ...) |
név szerinti szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
ESz (..., ..., ...) |
elektronikus szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
rész |
részenkénti szavazás |
kül |
külön szavazás |
mód |
módosítás |
MM |
megegyezéses módosítás |
MR |
megfelelő rész |
T |
módosítás törlése |
= |
azonos módosítások |
§ |
bekezdés |
cikk |
cikk |
preb |
preambulumbekezdés |
ÁLL.IND |
állásfoglalási indítvány |
KÖZ.ÁLL.IND |
közös állásfoglalási indítvány |
TITK |
titkos szavazás |
1. Az Európai Parlament ülésnaptárának megerősítése - 2005
Tárgy |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
szavazás: naptár (együtt) |
|
+ |
|
2. A Gazdasági és Szociális Bizottsággal való konzultációra irányuló kérelem - Az Európai Alkotmányt létrehozó szerződéstervezet
Tárgy |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
szavazás: konzultációra irányuló kérelem |
|
+ |
|
3. A Régiók Bizottságával való konzultációra irányuló kérelem — Az Európai Alkotmányt létrehozó szerződéstervezet
Tárgy |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
szavazás: konzultációra irányuló kérelem |
|
+ |
|
4. 7/2004. sz. költségvetés-módosítási tervezet
Jelentés: Jan MULDER (A6-0004/2004)
Tárgy |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
egyetlen szavazás |
|
+ |
|
5. 8/2004. sz. költségvetés-módosítási tervezet
Jelentés: Jan MULDER (A6-0005/2004)
Tárgy |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
egyetlen szavazás |
|
+ |
|
6. A parlamentközi küldöttségek, a parlamenti vegyesbizottságok, és a parlamenti együttműködési bizottságok számszerű összetétele
Határozati javaslat B6-0035/2004
Tárgy |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
szavazás: határozati javaslat (együtt) |
|
+ |
|
II. MELLÉKLET
AZ ELNÖKÖK ÉRTEKEZLETÉNEK JAVASLATA AZ AKCS-EU KÖZÖS PARLAMENTI KÖZGYŰLÉSBE, AZ EURO-MEDITERRÁN PARLAMENTI KÖZGYŰLÉSBE, VALAMINT A PARLAMENTKÖZI KÜLDÖTTSÉGEKBE, A PARLAMENTI VEGYES BIZOTTSÁGOKBA DELEGÁLT KÜLDÖTTSÉGEKBE ÉS A PARLAMENTI EGYÜTTMŰKÖDÉSI BIZOTTSÁGOKBA DELEGÁLT KÜLDÖTTSÉGEKBE TÖRTÉNŐ JELÖLÉSEKRŐL
ACP - Küldöttség az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlésbe - Rendes tagok (77)
PPE-DE |
BEREND Rolf BOWIS John CALLANAN Martin DAUL Joseph DEVA Nirj DOMBROVSKIS Valdis GAHLER Michael HERRANZ GARCÍA María Esther KACZMAREK Filip Andrzej KORHOLA Eija-Riitta Anneli LANGENDRIES Raymond LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE Antonio LULLING Astrid MANTOVANI Mario MARTENS Maria MAYER Hans-Peter MITCHELL Gay NOVAK Ljudmila PINHEIRO João de Deus RIBEIRO E CASTRO José ROITHOVÁ Zuzana SARTORI Amalia SCHNELLHARDT Horst SCHWAB Andreas STURDY Robert William WIELAND Rainer WIJKMAN Anders ZÁBORSKÁ Anna |
PSE |
ARIF Kader BULLMANN Udo CARLOTTI Marie-Arlette DOBOLYI Alexandra FERNANDES Emanuel Vasconcelos Jardim FERREIRA Elisa GOMES Ana Maria R.M. GRABOWSKA Genowefa GRÖNER Lissy HAUG Jutta D. JÖNS Karin KINNOCK Glenys McAVAN Linda MARTÍNEZ MARTÍNEZ Miguel Angel PLEGUEZUELOS AGUILAR Francisca ROSATI Dariusz Kajetan SCHEELE Karin SORNOSA MARTÍNEZ María VALENCIANO MARTÍNEZ-OROZCO María Elena VAN LANCKER Anne WHITEHEAD Phillip ZANI Mauro |
ALDE |
BUSK Niels CORNILLET Thierry EK Lena HALL Fiona Jane KUŁAKOWSKI Jan Jerzy LEHIDEUX Bernard MORILLON Philippe POLFER Lydie VAN HECKE Johan |
Verts/ALE |
AUBERT Marie-Hélène JOAN i MARÍ Bernat SCHLYTER Carl ... |
GUE/NGL |
AGNOLETTO Vittorio Emanuele SJÖSTEDT Jonas VERGES Paul WURTZ Francis |
IND/DEM |
GOUDIN Hélène LOUIS Patrick SPERONI Francesco Enrico de VILLIERS Philippe |
UEN |
AYLWARD Liam KAMIŃSKI Michał Tomasz ZĪLE Roberts |
NI |
ALLISTER James Hugh DILLEN Koenraad KOZLÍK Sergej |
Euromed - Küldöttség az Euro-mediterrán parlamenti közgyűlésbe - Rendes tagok (45)
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon CASPARY Daniel CESA Lorenzo DIONISI Armando ELLES James E.M. GROSSETÊTE Françoise KASOULIDES Ioannis KRATSA-TSAGAROPOULOU Rodi McMILLAN-SCOTT Edward H.C. MAYOR OREJA Jaime MIKOLÁŠIK Miroslav MILLÁN MON Francisco José SAÏFI Tokia TRAKATELLIS Antonios VLASTO Dominique WEISGERBER Anja |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis CARNERO GONZÁLEZ Carlos GARCÍA PÉREZ Iratxe GRECH Louis HAZAN Adeline MADEIRA Jamila MORGAN Eluned NAPOLETANO Pasqualina OBIOLS i GERMÀ Raimon PATRIE Béatrice ROTHE Mechtild |
ALDE |
BONINO Emma BUDREIKAITĖ Danutė COSTA Paolo MORILLON Philippe NICHOLSON OF WINTERBOURNE |
Verts/ALE |
COHN-BENDIT Daniel Marc FLAUTRE Hélène HAMMERSTEIN MINTZ David |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto MORGANTINI Luisa TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) POLI BORTONE Adriana |
NI |
MARTINEZ Jean-Claude MUSSOLINI Alessandra |
DM01 - Küldöttség az EU-Románia parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (25)
PPE-DE |
BAUER Edit BEAZLEY Christopher J.P. GÁL Kinga GAUZÈS Jean-Paul KOCH Dieter-Lebrecht KONRAD Christoph Werner McGUINNESS Mairead PODESTÀ Guido VAKALIS Nikolaos |
PSE |
ARNAOUTAKIS Stavros CASHMAN Michael CHRISTENSEN Ole HARANGOZÓ Gábor LIENEMANN Marie-Noëlle VAUGRENARD Yannick WIERSMA Jan Marinus |
ALDE |
CAVADA Jean-Marie HENNIS-PLASSCHAERT Jeanine SBARBATI Luciana |
Verts/ALE |
RÜHLE Heide |
GUE/NGL |
STROZ Daniel |
IND/DEM |
BORGHEZIO Mario |
UEN |
TATARELLA Salvatore |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro MASIEL Jan Tadeusz |
DM02 - Küldöttség az EU-Bulgária parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (25)
PPE-DE |
CASA David IBRISAGIC Anna KUŻMIUK Zbigniew Krzysztof LECHNER Kurt MÉNDEZ DE VIGO Íñigo STUBB Alexander VARVITSIOTIS Ioannis WEBER Manfred WUERMELING Joachim |
PSE |
DE VITS Mia ETTL Harald GUY-QUINT Catherine MORGAN Eluned TZAMPAZI Evangelia ... ... |
ALDE |
CHATZIMARKAKIS Jorgo GIBAULT Claire VÄYRYNEN Paavo |
Verts/ALE |
de GROEN-KOUWENHOVEN Elly (Els) |
GUE/NGL |
TOUSSAS Georgios |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
PIRILLI Umberto |
NI |
KUC Wiesław Stefan |
DM03 - Küldöttség az EU-Horvátország parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (15)
PPE-DE |
EBNER Michl POSSELT Bernd SCHMITT Pál SIEKIERSKI Czesław Adam STREJČEK Ivo |
PSE |
FAZAKAS Szabolcs KINDERMANN Heinz PAHOR Borut TITLEY Gary |
ALDE |
MALMSTRÖM Cecilia PRODI Vittorio |
Verts/ALE |
HORÁČEK Milan |
GUE/NGL |
MEIJER Erik |
IND/DEM |
TOMCZAK Witold |
NI |
BACO Peter |
DM04 - Küldöttség az EU-Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaság parlamenti vegyes bizottságba - Rendestagok (13)
PPE-DE |
DUKA-ZÓLYOMI Árpád GYÜRK András KOCH Dieter-Lebrecht ŐRY Csaba PAPASTAMKOS Georgios |
PSE |
HONEYBALL Mary MATSOUKA Maria PIECYK Willi ... |
ALDE |
DRČAR MURKO Mojca |
Verts/ALE |
KUSSTATSCHER Sepp |
GUE/NGL |
BERTINOTTI Fausto |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
DM05 - Küldöttség az EU-Törökország parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (25)
PPE-DE |
HATZIDAKIS Konstantinos HÖKMARK Gunnar JAŁOWIECKI Stanisław LANGEN Werner MATSIS Yiannakis SCHÖPFLIN György SOMMER Renate TOUBON Jacques VAN ORDEN Geoffrey VIDAL-QUADRAS ROCA Alejo |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis BOZKURT Emine COSTA António HOWITT Richard ÖGER Vural |
ALDE |
DEPREZ Gérard DUFF Andrew Nicholas MATSAKIS Marios |
Verts/ALE |
LAGENDIJK Joost ÖZDEMIR Cem |
GUE/NGL |
UCA Feleknas |
IND/DEM |
LUNDGREN Nils |
UEN |
CAMRE Mogens N.J. |
NI |
MÖLZER Andreas |
DM06 - Küldöttség az EU-Mexikó parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (14)
PPE-DE |
ASHWORTH Richard James GKLAVAKIS Ioannis GROSCH Mathieu GUELLEC Ambroise MATO ADROVER Ana SCHRÖDER Jürgen |
PSE |
BERLINGUER Giovanni BONO Guy DÍEZ GONZÁLEZ Rosa M. MANN Erika |
ALDE |
KLINZ Wolf |
Verts/ALE |
LICHTENBERGER Evelin |
GUE/NGL |
RIBEIRO Sérgio |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
DM07 - Küldöttség az EU-Chile parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (15)
PPE-DE |
CAROLLO Giorgio de GRANDES PASCUAL Luis KLASS Christa STEVENSON Struan SURJÁN László |
PSE |
ASSIS Francisco BÖSCH Herbert GLANTE Norbert MIGUÉLEZ RAMOS Rosa |
ALDE |
FOURTOU Janelly TOIA Patrizia |
Verts/ALE |
GRAEFE zu BARINGDORF Friedrich-Wilhelm |
GUE/NGL |
BRIE André |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
FOGLIETTA Alessandro |
D01 - Küldöttség a Svájccal, Izlanddal és Norvégiával fenntartott kapcsolatokért, valamint az Európai Gazdasági Térség (EGT) parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (17)
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka GOEPEL Lutz PANAYOTOPOULOS-CASSIOTOU Marie RÜBIG Paul ŠKOTTOVÁ Nina |
PSE |
HEDKVIST PETERSEN Ewa LÉVAI Katalin ROTH-BEHRENDT Dagmar STIHLER Catherine |
ALDE |
DIČKUTĖ Jolanta SCHUTH Willem WALLIS Diana |
Verts/ALE |
SMITH Alyn |
GUE/NGL |
McDONALD Mary Lou |
IND/DEM |
BONDE Jens-Peter |
UEN |
JANOWSKI Mieczysław Edmund |
NI |
VANHECKE Frank |
D02 - Küldöttség az Albániával, Bosznia-Hercegovinával és Szerbia és Montenegróval (beleértve Koszovót is) fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (15)
PPE-DE |
BECSEY Zsolt László BŘEZINA Jan PACK Doris PROTASIEWICZ Jacek TRAKATELLIS Antonios |
PSE |
KRISTENSEN Henrik Dam ROTHE Mechtild SWOBODA Johannes (Hannes) XENOGIANNAKOPOULOU Marilisa |
ALDE |
GUARDANS CAMBÓ Ignasi LUDFORD Baroness Sarah |
Verts/ALE |
KALLENBACH Gisela |
GUE/NGL |
MUSACCHIO Roberto |
UEN |
POLI BORTONE Adriana |
NI |
CZARNECKI Marek Aleksander |
D03 - Küldöttség az EU-Oroszország parlamenti együttműködési bizottságba - Rendes tagok (31)
PPE-DE |
CABRNOCH Milan ESTEVES Maria da Assunção EURLINGS Camiel GARRIGA POLLEDO Salvador GLATTFELDER Béla KELAM Tunne LEHNE Klaus-Heiner SAMARAS Antonis SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil SEEBER Richard SUDRE Margie |
PSE |
BUSQUIN Philippe KREHL Constanze Angela LIBERADZKI Bogusław Marian PAASILINNA Reino PALECKIS Justas Vincas SANTORO Michele TABAJDI Csaba Sándor WEBER Henri |
ALDE |
CHIESA Giulietto GEREMEK Bronisław JENSEN Anne Elisabet LAX Henrik |
Verts/ALE |
STAES Bart ŽDANOKA Tatjana |
GUE/NGL |
REMEK Vladimír SEPPÄNEN Esko Olavi |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław ŽELEZNÝ Vladimír |
UEN |
FOTYGA Anna Elzbieta |
NI |
LE PEN Jean-Marie |
D04 - Küldöttség az EU-Ukrajna parlamenti együttműködési bizottságba - Rendes tagok (16)
PPE-DE |
BUZEK Jerzy PÁLFI István PLEŠTINSKÁ Zita TANNOCK Charles THYSSEN Marianne |
PSE |
BERMAN Thijs HERCZOG Edit RAPKAY Bernhard SIWIEC Marek Maciej |
ALDE |
BIRUTIS Šarūnas STANISZEWSKA Grażyna |
Verts/ALE |
HARMS Rebecca |
GUE/NGL |
MARKOV Helmuth |
IND/DEM |
ADWENT Filip |
UEN |
KRASTS Guntars |
NI |
BOBOŠÍKOVÁ Jana |
D05 - Küldöttség az EU-Moldova parlamenti együttműködési bizottságba - Rendes tagok (14)
PPE-DE |
ANDRIKIENĖ Laima Liucija GOMOLKA Alfred PODKAŃSKI Zdzisław Zbigniew ... ... |
PSE |
MIKKO Marianne PITTELLA Giovanni WIERSMA Jan Marinus ... |
ALDE |
CARLSHAMRE Maria KACIN Jelko |
Verts/ALE |
... |
GUE/NGL |
MAŠTÁLKA Jiří |
IND/DEM |
BOSSI Umberto |
D06 - Küldöttség a Belarusszal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (15)
PPE-DE |
FJELLNER Christofer GOMOLKA Alfred KLICH Bogdan Adam KUDRYCKA Barbara KUŠĶIS Aldis |
PSE |
MUSCAT Joseph SAKALAS Aloyzas SZEJNA Andrzej Jan |
ALDE |
GENTVILAS Eugenijus ONYSZKIEWICZ Janusz |
Verts/ALE |
SCHROEDTER Elisabeth |
GUE/NGL |
FLASAROVÁ Věra |
IND/DEM |
WIERZEJSKI Wojciech |
UEN |
SZYMAŃSKI Konrad Krzysztof |
NI |
LANG Carl |
D07 - Küldöttség az EU-Kazahsztán, EU-Kirgizisztán és EU-Üzbegisztán parlamenti együttműködési bizottságokba és a Tádzsikisztánnal, Türkmenisztánnal és Mongóliával fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (19)
PPE-DE |
CIRINO POMICINO Paolo JEGGLE Elisabeth MAAT Albert Jan OLAJOS Péter VILLIERS Theresa WOJCIECHOWSKI Janusz Czesław ZATLOUKAL Tomáš |
PSE |
BERSANI Pier Luigi BOURZAI Bernadette CORREIA Fausto GIEREK Adam JÖNS Karin |
ALDE |
DEMSZKY Gábor JUKNEVIČIENĖ Ona |
Verts/ALE |
HASSI Satu |
GUE/NGL |
RANSDORF Miloslav |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
UEN |
MUSCARDINI Cristiana |
NI |
... |
D08 - Küldöttség az EU-Örményország, EU-Azerbajdzsán és EU-Grúzia parlamenti együttműködési bizottságokba - Rendes tagok (18)
PPE-DE |
BREPOELS Frederika M.J. DEMETRIOU Panayiotis DÍAZ DE MERA GARCÍA CONSUEGRA Agustín LANDSBERGIS Vytautas LASCHET Armin SPAUTZ Jean ZWIEFKA Tadeusz |
PSE |
HEGYI Gyula SIFUNAKIS Nikolaos SWOBODA Johannes (Hannes) ... ... |
ALDE |
ANDREJEVS Georgs OVIIR Siiri |
Verts/ALE |
ISLER BÉGUIN Marie Anne |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro |
D09 - Küldöttség az Izraellel fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (20)
PPE-DE |
FERBER Markus GAUBERT Patrick GUTIÉRREZ-CORTINES Cristina HYBÁŠKOVÁ Jana ŠŤASTNÝ Peter TAJANI Antonio ZALESKI Zbigniew Franciszek |
PSE |
BEŇOVÁ Monika CERCAS Alejandro MASTENBROEK Edith SCHAPIRA Pierre STOCKMANN Ulrich |
ALDE |
PANNELLA Marco RIES Frédérique |
Verts/ALE |
HAMMERSTEIN MINTZ David VOGGENHUBER Johannes |
GUE/NGL |
SVENSSON Eva-Britt |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan |
NI |
CZARNECKI Ryszard LE PEN Marine |
D10 - Küldöttség a Palesztin Törvényhozó Tanáccsal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (20)
PPE-DE |
BACHELOT-NARQUIN Roselyne DE VEYRAC Christine KASOULIDES Ioannis WEISGERBER Anja ZAPPALA' Stefano ... ... |
PSE |
BRESSO Mercedes CASTEX Françoise DE ROSSA Proinsias HEDH Anna LE FOLL Stéphane MASIP HIDALGO Antonio |
ALDE |
ALVARO Alexander Nuno DAVIES Chris |
Verts/ALE |
AUKEN Margrete EVANS Jillian LUCAS Caroline |
GUE/NGL |
ADAMOU Adamos MORGANTINI Luisa |
D11 - Küldöttség a Maghreb-országokkal és az Arab Maghreb Unióval (beleértve Líbiát is) fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (20)
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon FRAGA ESTÉVEZ Carmen HORTEFEUX Brice LOMBARDO Raffaele PIEPER Markus RUDI UBEDA Luisa Fernanda SILVA PENEDA José Albino SONIK Bogusław Andrzej |
PSE |
GARCÍA PÉREZ Iratxe HUTCHINSON Alain LAIGNEL André NAPOLETANO Pasqualina YAÑEZ-BARNUEVO GARCÍA Luis |
ALDE |
KOCH-MEHRIN Silvana LETTA Enrico |
Verts/ALE |
FLAUTRE Hélène |
GUE/NGL |
LIOTARD Kartika Tamara |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie |
UEN |
KRISTOVSKIS Ģirts Valdis |
NI |
SCHENARDI Lydia |
D12 - Küldöttség a Mashreq-országokkal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (20)
PPE-DE |
DIMITRAKOPOULOS Giorgos DIONISI Armando MUSOTTO Francesco PURVIS John RADWAN Alexander VENTRE Riccardo ZAHRADIL Jan |
PSE |
CARNERO GONZÁLEZ Carlos DE KEYSER Véronique HAZAN Adeline KÓSÁNÉ KOVÁCS Magda PATRIE Béatrice VINCENZI Marta ... |
ALDE |
BONINO Emma in 't VELD Sophia Helena |
GUE/NGL |
PORTAS Miguel |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) |
NI |
MUSSOLINI Alessandra |
D13 - Küldöttség az Perzsa-öböl menti államokkal fenntartott kapcsolatokért, beleértve Jement is - Rendes tagok (18)
PPE-DE |
AYUSO GONZÁLEZ María del Pilar DOYLE Avril FONTAINE Nicole GAĽA Milan GROSSETÊTE Françoise NIEBLER Angelika SAÏFI Tokia |
PSE |
ATTARD-MONTALTO John CAPOULAS SANTOS Luis Manuel GRUBER Lilli MYLLER Riitta REYNAUD Marie-Line |
ALDE |
BOURLANGES Jean-Louis KARIM Sajjad Haider |
Verts/ALE |
... |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
ANGELILLI Roberta |
D14 - Küldöttség az Iránnal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (19)
PPE-DE |
CASTIGLIONE Giuseppe FRIEDRICH Ingo SEEBERG Gitte ... ... ... ... |
PSE |
CASACA Paulo LOCATELLI Pia Elda PRETS Christa SAVARY Gilles ... ... |
ALDE |
NICHOLSON OF WINTERBOURNE Baroness SAMUELSEN Anders |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
CATANIA Giusto |
UEN |
LA RUSSA Romano Maria |
NI |
... |
D15 - Küldöttség az Amerikai Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (34)
PPE-DE |
BONSIGNORE Vito BRADBOURN Philip Charles BROK Elmar COVENEY Simon DESCAMPS Marie-Hélène DUCHOŇ Petr EVANS Jonathan FATUZZO Carlo GALEOTE QUECEDO Gerardo GRAÇA MOURA Vasco JACKSON Caroline F. JORDAN CIZELJ Romana LAUK Kurt Joachim |
PSE |
BARÓN CRESPO Enrique HAMON Benoît ILVES Toomas Hendrik KUHNE Helmut LAMBRINIDIS Stavros McCARTHY Arlene MOSCOVICI Pierre PANZERI Pier Antonio PINIOR Józef SKINNER Peter William |
ALDE |
ANDRIA Alfonso JÄÄTTEENMÄKI Anneli LAMBSDORFF GRAF Alexander NEYTS-UYTTEBROECK Annemie |
Verts/ALE |
BUITENWEG Kathalijne Maria |
GUE/NGL |
de BRÚN Bairbre GUIDONI Umberto |
IND/DEM |
GIERTYCH Maciej Marian SINNOTT Kathy |
UEN |
CROWLEY Brian |
NI |
RESETARITS Karin |
D16 - Küldöttség a Kanadával fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (16)
PPE-DE |
DOVER Den FREITAS Duarte HIERONYMI Ruth HIGGINS Jim MAURO Mario SCHIERHUBER Agnes |
PSE |
DÜHRKOP DÜHRKOP Bárbara GURMAI Zita LEHTINEN Lasse Antero TRAUTMANN Catherine |
ALDE |
ATTWOOLL Elspeth HARKIN Marian SAVI Toomas |
Verts/ALE |
HUDGHTON Ian Stewart |
IND/DEM |
CHRUSZCZ Sylwester |
UEN |
Ó NEACHTAIN Seán |
D17 - Küldöttség a Közép-Amerikával fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (22)
PPE-DE |
ANTONIOZZI Alfredo GARCÍA-MARGALLO Y MARFIL José Manuel GARGANI Giuseppe HEATON-HARRIS Christopher HERRERO-TEJEDOR Luis Francisco LIESE Peter QUEIRÓ Luís ROITHOVÁ Zuzana |
PSE |
AYALA SENDER Inés COTTIGNY Jean Louis ESTRELA Edite FALBR Richard HUGHES Stephen OBIOLS i GERMÀ Raimon |
ALDE |
KRAHMER Holger ORTUONDO LARREA Josu PISTELLI Lapo |
Verts/ALE |
ROMEVA RUEDA Raül |
GUE/NGL |
MEYER PLEITE Willy RIZZO Marco |
UEN |
PAVILIONIS Rolandas |
NI |
BELOHORSKÁ Irena |
D18 - Küldöttség az Andok Közösséggel fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (17)
PPE-DE |
FERNÁNDEZ MARTÍN Fernando FLORENZ Karl-Heinz GRÄSSLE Ingeborg MONTORO ROMERO Cristóbal Ricardo van NISTELROOIJ Lambert VERNOLA Marcello VLASÁK Oldřich |
PSE |
van den BERG Margrietus J. FAVA Giovanni Claudio LEICHTFRIED Jörg MEDINA ORTEGA Manuel MENÉNDEZ del VALLE Emilio |
ALDE |
BUDREIKAITĖ Danutė DEGUTIS Arūnas |
Verts/ALE |
LIPIETZ Alain |
GUE/NGL |
WAGENKNECHT Sahra |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław |
D19 - Küldöttség a Mercosur-ral fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (25)
PPE-DE |
CEDERSCHIÖLD Charlotte COELHO Carlos DESS Albert GLATTFELDER Béla HANDZLIK Małgorzata HANNAN Daniel J. HENNICOT-SCHOEPGES Erna HUDACKÝ Ján MILLÁN MON Francisco José SALAFRANCA SÁNCHEZ-NEYRA José Ignacio |
PSE |
D'ALEMA Massimo KREISSL-DÖRFLER Wolfgang MORENO SÁNCHEZ Javier NAVARRO Robert RASMUSSEN Poul Nyrup SALINAS GARCÍA María Isabel SOUSA PINTO Sérgio |
ALDE |
COCILOVO Luigi DUQUESNE Antoine GRIESBECK Nathalie |
Verts/ALE |
FRASSONI Monica |
GUE/NGL |
FIGUEIREDO Ilda |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
LIBICKI Marcin |
NI |
ROMAGNOLI Luca |
D20 - Küldöttség a Japánnal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (24)
PPE-DE |
HARBOUR Malcolm ITÄLÄ Ville ITURGAIZ ANGULO Carlos José JARZEMBOWSKI Georg KARAS Othmar LEWANDOWSKI Janusz SZÁJER József WORTMANN-KOOL Corien M. ZVĚŘINA Jaroslav |
PSE |
ANDERSSON Jan CORBETT Richard DOUAY Brigitte DUIN Garrelt SÁNCHEZ PRESEDO Antolín TARAND Andres WALTER Ralf |
ALDE |
NEWTON DUNN Bill STARKEVIČIŪTĖ Margarita VIRRANKOSKI Kyösti Tapio |
Verts/ALE |
BREYER Hiltrud |
GUE/NGL |
KAUFMANN Sylvia-Yvonne |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
ROSZKOWSKI Wojciech |
NI |
GOLLNISCH Bruno |
D21 - Küldöttség a Kínai Népköztársasággal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (32)
PPE-DE |
ATKINS Sir Robert BRUNETTA Renato del CASTILLO VERA Pilar DEHAENE Jean-Luc FAJMON Hynek HOPPENSTEDT Karsten Friedrich KAUPPI Piia-Noora KIRKHOPE Timothy MAVROMMATIS Manolis OLBRYCHT Jan Marian OOMEN-RUIJTEN Ria G.H.C. PĪKS Rihards REUL Herbert Otto |
PSE |
BATZELI Katerina CALABUIG RULL Joan CORBEY Dorette GEBHARDT Evelyne JØRGENSEN Dan ROUČEK Libor ROURE Martine SACCONI Guido |
ALDE |
LAPERROUZE Anne MANDERS Toine RIIS-JØRGENSEN Karin STERCKX Dirk |
Verts/ALE |
TRÜPEL Helga TURMES Claude |
GUE/NGL |
PAPADIMOULIS Dimitrios ZIMMER Gabriele |
IND/DEM |
PĘK Bogdan Marek |
UEN |
BIELAN Adam Jerzy |
NI |
DE MICHELIS Gianni |
D22 - Küldöttség a Dél-Ázsia országaival és a Dél-ázsiai Regionális Együttműködési Szövetséggel (SARRC) fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (22)
PPE-DE |
BELET Ivo BUSHILL-MATTHEWS Philip EHLER Jan Christian JÁRÓKA Lívia LAMASSOURE Alain McMILLAN-SCOTT Edward H.C. MANN Thomas ... |
PSE |
BERGER Maria EVANS Robert J.E. GERINGER de OEDENBERG Lidia Joanna GILL Neena GOEBBELS Robert LEINEN Jo |
ALDE |
COSTA Paolo LYNNE Elizabeth MULDER Jan |
Verts/ALE |
LAMBERT Jean Denise |
GUE/NGL |
KOHLÍČEK Jaromír |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
RYAN Eoin |
NI |
GOLIK Bogdan |
D23 - Küldöttség a Délkelet-Ázsia országaival és a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségének tagállamaival fenntartott kapcsolatokért (ASEAN) - Rendes tagok (19)
PPE-DE |
DOORN Bert GAWRONSKI Jas MATHIEU Véronique NASSAUER Hartmut ŐRY Csaba PETERLE Alojz POMÉS RUIZ José Javier |
PSE |
DEL TURCO Ottaviano POIGNANT Bernard RIERA MADURELL Teresa TARABELLA Marc WEILER Barbara |
ALDE |
HUHNE Christopher MAATEN Jules |
Verts/ALE |
SCHMIDT Frithjof |
GUE/NGL |
PAFILIS Athanasios |
IND/DEM |
GRABOWSKI Dariusz Maciej WOHLIN Lars |
UEN |
DIDŽIOKAS Gintaras |
D24 - Küldöttség a Koreai-félszigettel fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (15)
PPE-DE |
HELMER Roger QUISTHOUDT-ROWOHL Godelieve STENZEL Ursula ULMER Thomas ... |
PSE |
FORD Glyn GRECH Louis ÖGER Vural ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
SZENT-IVÁNYI István WATSON Graham R. |
Verts/ALE |
... |
GUE/NGL |
... |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
NI |
SIMONOT Chantal |
D25 - Küldöttség az Ausztráliával és Új-Zélanddal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (20)
PPE-DE |
BÖGE Reimer CHICHESTER Giles Bryan ELLES James E.M. KLAMT Ewa PARISH Neil RACK Reinhard VARELA SUANZES-CARPEGNA Daniel |
PSE |
van den BURG Ieke HÄNSCH Klaus KOTEREC Miloš MARTIN David W. WYNN Terence |
ALDE |
BEAUPUY Jean Marie TAKKULA Hannu |
Verts/ALE |
CRAMER Michael |
GUE/NGL |
TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
BERLATO Sergio |
NI |
CLAEYS Philip RUTOWICZ Leopold Józef |
D26 - Küldöttség a Dél-Afrikával fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (14)
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka BREJC Mihael MARQUES Sérgio NICHOLSON James SCHMITT Ingo |
PSE |
FERREIRA Anne MORAES Claude THOMSEN Britta |
ALDE |
DE SARNEZ Marielle DI PIETRO Antonio |
Verts/ALE |
BENNAHMIAS Jean-Luc |
GUE/NGL |
KRARUP Ole |
IND/DEM |
KRUPA Urszula |
UEN |
VAIDERE Inese |
D27 - Küldöttség a NATO parlamenti közgyűléssel fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (10)
PPE-DE |
ALBERTINI Gabriele PISKORSKI Paweł Bartłomiej VAN ORDEN Geoffrey von WOGAU Karl |
PSE |
CASACA Paulo KOTEREC Miloš ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
KRAHMER Holger |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
ELFOGADOTT SZÖVEGEK
P6_TA(2004)0002
7/2004. sz. költségvetésmódosítás
Európai parlamenti állásfoglalás az Európai Unió 2004-es pénzügyi évre vonatkozó költségvetéséhez készített 7/2004. számú módosítás tervezetéről, III. Szakasz — Költségvetési Bizottság (11041/2004 — C6-0108/2004 — 2004/2039(BUD))
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel az EK-Szerződésre és különösen annak 272. cikke (4) bekezdésére, |
— |
tekintettel az Euroatom-Szerződésre és különösen annak 177. cikkére, |
— |
tekintettel az Európai Közösségek általános költségvetésére alkalmazandó költségvetési rendeletről szóló, 2002. június 25-i 1605/2002/EK, Euratom tanácsi rendeletre (1) és különösen annak 37. és 38. cikkére, |
— |
tekintettel az Európai Unió 2004-es pénzügyi évre vonatkozó, 2003. december 18-án véglegesen elfogadott (2) és az Európai Unió bővítésével összhangban kiigazított (3) általános költségvetésére, |
— |
tekintettel az Európai Parlament, a Tanács és a Bizottság között, a költségvetési fegyelemről és a költségvetési eljárás javításáról szóló 1999. május 6-i intézményközi megállapodásra (4), |
— |
tekintettel az Európai Unió 2004-es pénzügyi évre vonatkozó költségvetéséhez készített, a Bizottság által 2004. május 12-én előterjesztett 7/2004. számú előzetes módosítási tervezetre (SEC(2004) 0593), |
— |
tekintettel a 2004-es pénzügyi évre vonatkozó 7/2004. számú költségvetés-módosítási tervezetre, amelyet a Tanács 2004. július 16-án fogadott el (11041/2004 — C6-0108/2004), |
— |
tekintettel eljárási szabályzata 69. cikkére és IV. mellékletére, |
— |
tekintettel a Költségvetési Bizottság jelentésére (A6-0004/2004), |
A. |
mivel a 7/2004. számú költségvetés-módosítási tervezet célja a 2003. pénzügyi évről megmaradt 5470 millió euró összegű többlet beállítása a 2004. évi költségvetésbe, |
B. |
mivel ez a többlet különböző elemekből áll, amelyek közül a legfontosabb a kiadási oldalon alulköltekezés miatt megmaradt 4729 millió euró, |
C. |
mivel a tényleges eredmény és a kezdeti költségvetés közötti legnagyobb eltérés 2003-ban ismét a strukturális alapoknál tapasztalható, ahol a kiadási egyenleg 3134 millió euró, |
D. |
mivel a mezőgazdaság, a kohéziós alap, a transzeurópai hálózatok, a külső fellépés és a közigazgatás területén javulás tapasztalható a pénzeszközök felhasználásában, |
E. |
mivel a felhasználás aránya általánosságban a belső politikák területén is emelkedett, ennek ellenére 159 millió euró megmaradt, |
1. |
elégedetlenségét fejezi ki a 2003. évi költségvetésben maradt 5470 millió euró további többlet miatt; |
2. |
emlékeztet arra, hogy ezen az összegen kívül a 2003. évi költségvetést a 6/2003. számú költségvetésmódosítás már 5000 millió euróval csökkentette a strukturális alapok kifizetéseinek nagymértékű túlbecslését követően; megjegyzi, hogy a tagállamoknak az EU költségvetéséhez nyújtott hozzájárulását ezért már csökkentették ezzel az összeggel; rámutat arra, hogy ennek következtében a 2003. évi költségvetés alulköltekezés miatti tényleges többlete majdnem 10 500 millió euró; |
3. |
mély sajnálattal tölti el az a tény, hogy ezen számadat szerint véget ért az elmúlt évek pozitív irányú fejlődése, ami azt jelentette, hogy a többlet a 2001. évi 15 000 millió euróról 2002-re 7000 millió euróra csökkent; |
4. |
úgy határozott, hogy módosítás nélkül elfogadja a Tanács 7/2004. sz. költségvetés-módosítási tervezetét; |
5. |
utasítja elnökét, hogy továbbítsa ezen állásfoglalást a Tanácshoz és a Bizottsághoz. |
(1) HL L 248., 2002.9.16., 1. o.,
(3) HL C 105., 2004.4.30., 9. o.
(4) HL C 172., 1999.6.18., 1. o. A 2003/429/EK határozattal (HL L 147., 2003.6.14., 25. o.) módosított megállapodás.
P6_TA(2004)0003
8/2004. sz. költségvetésmódosítás
Európai parlamenti állásfoglalás az Európai Unió 2004-es pénzügyi évre vonatkozó költségvetéséhez készített 8/2004. számú módosítás tervezetéről, III. Szakasz — Költségvetési Bizottság (11042/2004 — C6-0109/2004 — 2004/2066(BUD))
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel az EK-Szerződésre és különösen annak 272. cikke (4) bekezdésére, |
— |
tekintettel az Euratom-Szerződésre és különösen annak 177. cikkére, |
— |
tekintettel az Európai Közösségek általános költségvetésére alkalmazandó költségvetési rendeletről szóló, 2002. június 25-i 1605/2002/EK, Euratom tanácsi rendeletre (1), és különösen annak 37. és 38. cikkére, |
— |
tekintettel az Európai Unió 2004-es pénzügyi évre vonatkozó, 2003. december 18-án véglegesen elfogadott (2) és az Európai Unió bővítésével összhangban kiigazított (3) általános költségvetésére, |
— |
tekintettel az Európai Parlament, a Tanács és a Bizottság között, a költségvetési fegyelemről és a költségvetési eljárás javításáról szóló, 1999. május 6-i intézményközi megállapodásra (4), |
— |
tekintettel az Európai Közösségek saját forrásainak rendszeréről szóló, 2000. szeptember 29-i 2000/597/EK, Euratom tanácsi határozatra (5), |
— |
tekintettel az Európai Unió 2004-es pénzügyi évre vonatkozó költségvetéshez készített, a Bizottság által 2004. május 28-án előterjesztett 8/2004. számú módosítás előzetes tervezetére (SEC(2004) 0675), |
— |
tekintettel a 2004-es pénzügyi évre vonatkozó 8/2004. számú költségvetés-módosítási tervezetre, amelyet a Tanács 2004. július 16-án fogadott el (11042/2004 — C6-0109/2004), |
— |
tekintettel eljárási szabályzata 69. cikkére és IV. mellékletére, |
— |
tekintettel a Költségvetési Bizottság jelentésére (A6-0005/2004), |
A. |
mivel a 8/2004. számú költségvetés-módosítási tervezet a költségvetés bevételi oldalára vonatkozik és számos olyan elemet tartalmaz, amelyek befolyásolják a tagállamok hozzájárulásának szintjét a Közösség saját forrásaihoz, |
B. |
mivel ezek az elemek a külső intézkedésekre szánt garanciaalapból származó többlet 2003-tól történő visszafizetésével, valamint a vámok, a hozzáadottérték-adó alapok, a GNI (bruttó nemzeti jövedelem)alapok éves felülvizsgálatával és az Egyesült Királyságnak járó visszatérítés finanszírozásához szükséges hozzájárulások technikai újraszámításával kapcsolatosak, |
C. |
mivel a Bizottság kötelezettséget vállalt arra, hogy 2004 nyarára a 2000/597/EK, Euratom tanácsi határozatban foglaltak szerint jelentést terjeszt elő a saját forrásokról és megfelelő javaslatokat tesz egy általános korrekciós mechanizmusra, |
1. |
módosítás nélkül elfogadja a Tanács 8/2004. számú költségvetés-módosítási tervezetét; |
2. |
utasítja elnökét, hogy továbbítsa ezen állásfoglalást a Tanácshoz és a Bizottsághoz. |
(1) HL L 248., 2002.9.16., 1. o.
(3) HL C 105., 2004.4.30., 9. o.
(4) HL C 172., 1999.6.18., 1. o. — A 2003/429/EK határozattal (HL L 147., 2003.6.14., 25. o.) módosított megállapodás.
P6_TA(2004)0004
A parlamentközi küldöttségek, a parlamenti vegyes bizottságokba delegált küldöttségek és a parlamenti együttműködési bizottságokba delegált küldöttségek számszerű összetétele
Az Európai Parlament határozata a parlamentközi küldöttségek, a parlamenti vegyes bizottságokba delegált küldöttségek és a parlamenti együttműködési bizottságokba delegált küldöttségek számszerű összetételéről
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel eljárási szabályzata 188. cikkére, |
— |
tekintettel a parlamentközi küldöttségek, a parlamenti vegyes bizottságokba delegált küldöttségek és a parlamenti együttműködési bizottságokba delegált küldöttségek számáról szóló, 2004. március 16-i határozatára (1), |
1. |
a következőképp állapítja meg a parlamenti delegációk számszerű összetételét:
|
(1) P5_TA(2004)0166.
2004. szeptember 15., szerda
9.6.2005 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
CE 140/50 |
JEGYZŐKÖNYV
(2005/C 140 E/03)
ÜLÉSEK JEGYZŐKÖNYVE
ELNÖKSÉG: Josep BORRELL FONTELLES
Elnök
1. Az ülés megnyitása
Az ülést 9 órakor nyitják meg.
2. Dokumentumok benyújtása
Az alábbi dokumentumokat nyújtották be:
1) |
a Tanács és a Bizottság
|
2) |
a parlamenti bizottságok, jelentés:
|
3. Viták az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértését érintő ügyekről (benyújtott állásfoglalási indítványok bejelentése)
A következő képviselők vagy képviselőcsoportok nyújtottak be az Eljárási Szabályzat 115. cikkének értelmében vitaindítványt az alábbi állásfoglalási indítványokkal kapcsolatban:
I. |
ASEM CSÚCSTALÁLKOZÓ (ÁZSIA-EURÓPA ÜLÉS)
|
II. |
VAJDASÁG: A KISEBBSÉGEK ZAKLATÁSA
|
III. |
MALDÍIV-SZIGETEK
|
A felszólalási időkeretet az Eljárási Szabályzat 142. cikkének megfelelően osztják fel.
4. A beszlani túszejtés és mészárlás, valamint harc a terrorizmus ellen (nyilatkozatok és kapcsolódó vita)
A Tanács és a Bizottság nyilatkozatai: A beszlani túszejtés és mészárlás, valamint harc a terrorizmus ellen.
Bernard Bot (a Tanács soros elnöke) és Christopher Patten (Bizottság) nyilatkozatot tesznek.
Felszólal: João de Deus Pinheiro, PPE-DE, Martin Schulz, PSE, Silvana Koch-Mehrin, ALDE, Daniel Marc Cohn-Bendit, Verts/ALE, Francis Wurtz, GUE/NGL, Cristiana Muscardini, UEN, Philip Claeys, független, Jaime Mayor Oreja, Jan Marinus Wiersma, Hélène Flautre, Inese Vaidere, James Hugh Allister, Camiel Eurlings, Reino Paasilinna, Bart Staes, Ryszard Czarnecki, Vytautas Landsbergis, Hannes Swoboda, Tatjana Ždanoka, Geoffrey Van Orden, Martine Roure, Armin Laschet, Richard Howitt, Agustín Díaz de Mera García Consuegra és Bernard Bot
A vitát berekesztik.
5. Az iraki helyzet (nyilatkozatok és kapcsolódó vita)
A Tanács és a Bizottság nyilatkozatai: Az iraki helyzet
Bernard Bot (a Tanács soros elnöke) és Christopher Patten (Bizottság) nyilatkozatot tesznek.
Felszólal: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, PPE-DE.
ELNÖKSÉG: Antonios TRAKATELLIS
Alelnök
Felszólal: Massimo D'Alema, PSE, Graham Watson, ALDE, Angelika Beer, Verts/ALE, Vittorio Emanuele Agnoletto, GUE/NGL, Bastiaan Belder, IND/DEM, Roberta Angelilli, UEN, Ryszard Czarnecki, független, Elmar Brok, Pierre Moscovici, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Umberto Guidoni, Paul Marie Coûteaux, Luca Romagnoli, Charles Tannock, Véronique De Keyser, Nicholson of Winterbourne, Tobias Pflüger, Maciej Marian Giertych, Anna Ibrisagic, Marek Maciej Siwiec, Cecilia Malmström és Francesco Enrico Speroni.
Mivel elérkezett a szavazások órája, a vitát e ponton berekesztik.
ELNÖKSÉG: Ingo FRIEDRICH
Alelnök
6. Szavazások órája
A szavazás eredményei részletesen (módosító indítványok, külön és részenkénti szavazatok stb.) a jegyzőkönyvhöz csatolt I. számú mellékletben találhatók.
6.1. Ideiglenes bizottság felállítása a kibővített Unió politikai kihívásaira és pénzügyi eszközeire 2007-2013 (szavazás)
Ideiglenes bizottság felállítása a kibővített Unió politikai kihívásaira és pénzügyi eszközeire 2007-2013 (B6-0030/2004)
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 1. pont)
HATÁROZATI JAVASLAT
Elfogadva (P6_TA(2004)0005)
6.2. Az Európai Parlament képviselőinek kinevezése az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlésbe, az Euro-mediterrán Parlamenti Közgyűlésbe, valamint a parlamentközi küldöttségekbe, a parlamenti vegyes bizottságokhoz delegált küldöttségekbe és a parlamenti együttműködési bizottságokhoz delegált küldöttségekbe
Az Európai Parlament képviselőinek kinevezése az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlésbe, az Euro-mediterrán Parlamenti Közgyűlésbe, valamint a parlamentközi küldöttségekbe, a parlamenti vegyes bizottságokhoz delegált küldöttségekbe és a parlamenti együttműködési bizottságokhoz delegált küldöttségekbe.
AZ ELNÖKÖK ÉRTEKEZLETÉNEK INDÍTVÁNYA
Módosítások a listán:
D 05: Elisabeth Schroedter (Verts/ALE) rendes tag lett
DM 07: Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf (Verts/ALE) rendes tag lett
D 08: Saïd El Khadraoui (PSE) rendes tag lett
D 12: Jamila Madeira (PSE) rendes tag lett
D 13: Joost Lagendijk (Verts/ALE) rendes tag lett
D 24: Gérard Onesta (Verts/ALE) rendes tag lett
ACP: Pierre Jonckheer (Verts/ALE) rendes tag lett
A végleges listát az elfogadott formájában a jelen jegyzőkönyv III. mellékletében teszik közzé.
Módosított változatában elfogadva
6.3. EU/Mauritius halászati egyezmény * (szavazás)
Jelentés a Mauritius körüli vizeken történő halászatról szóló, az Európai Gazdasági Közösség és a Mauritiusi Köztársaság közötti egyeményben előírt tonhalászati lehetőségeket és pénzügyi ellentételezéseket a 2004. január 1. és 2006. december 31. közötti időszakra meghatározó jegyzőkönyv elfogadásáról szóló tanácsi rendeleti javaslatról [COM(2004)0197 — C5-0179/2004 — 2004/0071(CNS)] - Halászati Bizottság.
Előadó: Philippe Morillon (A6-0001/2004).
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 2. pont)
A BIZOTTSÁG JAVASLATA
Módosított változatban jóváhagyva (P6_TA(2004)0005)
JOGALKOTÁSI HATÁROZATTERVEZET
Elfogadva (P6_TA(2004)0006)
6.4. EU/Madagaszkár halászati egyezmény * (szavazás)
Jelentés a Madagaszkár körüli vizeken történő halászatról szóló, az Európai Gazdasági Közösség és a Madagaszkári Köztársaság közötti egyeményben előírt tonhalászati lehetőségeket és pénzügyi ellentételezéseket a 2004. január 1. és 2006. december 31. közötti időszakra meghatározó jegyzőkönyv elfogadásáról szóló tanácsi rendeleti javaslatról [COM(2004)0218 — C5-0186/2004 — 2004/0070(CNS)] - Halászati Bizottság.
Előadó: Philippe Morillon (A6-0002/2004).
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 3. pont)
A BIZOTTSÁG JAVASLATA
Módosított változatban jóváhagyva (P6_TA(2004)0007)
JOGALKOTÁSI HATÁROZATTERVEZET
Elfogadva (P6_TA(2004)0007)
6.5. EU/Zöld-foki-szigetek halászati egyezmény* (szavazás)
Jelentés A Zöld-foki-szigetek körüli vizeken történő halászatról szóló, az Európai Gazdasági Közösség és a Zöld-foki Köztársaság közötti egyezményben előírt halászati lehetőségeket és pénzügyi ellentételezéseket a 2004. július 1. és 2005. június 30. közötti időszakra meghatározó jegyzőkönyv levélváltás formájában történő elfogadásáról szóló tanácsi rendeleti javaslat [COM(2004)0183 — C5-0189/2004 — 2004/0058 (CNS)] - Halászati Bizottság.
Előadó: Philippe Morillon (A6-0003/2004).
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 4. pont)
A BIZOTTSÁG JAVASLATA
Módosított változatban jóváhagyva (P6_TA(2004)0008)
JOGALKOTÁSI HATÁROZATTERVEZET
Elfogadva (P6_TA(2004)0008)
7. Szavazáshoz fűzött indokolások
Szavazáshoz fűzött írásbeli indokolások:
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolásokat az Eljárási Szabályzat 163. cikk (3) bekezdésének értelmében az ülésről készült szó szerinti jegyzőkönyvek tartalmazzák.
8. A szavazatok helyesbítései
A következő képviselők nyilatkoztak szavazatuk alábbiak szerinti helyesbítéséről:
Jelentés - Philippe Morillon (A6-0001/2004)
— |
módosított javaslat mellette: Jan Březina, Frederika Brepoels, Paolo Costa, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Jean-Paul Gauzès, Patrick Gaubert, Edith Mastenbroek, Marios Matsakis, Dagmar Roth-Behrendt Riccardo Ventre, ellene: Marie-Hélène Aubert, Jean-Luc Bennahmias, Marie Anne Isler Béguin, Caroline Lucas, |
— |
jogalkotói határozat mellette: Jan Březina, Frederika Brepoels, Paolo Costa, Rosa Díez González, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Jean-Paul Gauzès, Patrick Gaubert, Marios Matsakis, Dagmar Roth-Behrendt, Riccardo Ventre ellene: Marie-Hélène Aubert, Jean-Luc Bennahmias, Marie Anne Isler Béguin, Caroline Lucas, |
Jelentés - Philippe Morillon (A6-0002/2004)
— |
módosított javaslat mellette: Jan Březina, Frederika Brepoels, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Riccardo Ventre |
— |
jogalkotói határozat mellette: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Riccardo Ventre |
Jelentés - Philippe Morillon (A6-0003/2004)
— |
módosított javaslat mellette: Riccardo Ventre |
— |
jogalkotói határozat mellette: Riccardo Ventre |
(A 12.40-kor megszakított ülést 15 órakor folytatják.)
9. Az iraki helyzet (nyilatkozatok és kapcsolódó vita) (a vita folytatása)
Felszólaltak: Bogdan Adam Klich, Lilli Gruber, Giulietto Chiesa, Ari Vatanen, Panagiotis Beglitis, Mario Mauro, Lissy Gröner, Luís Queiró, Albert Jan Maat és Bernard Bot (a Tanács soros elnöke)
A vita lezárásaként az Eljárási Szabályzat 103. cikkének (2) bekezdése alapján benyújtott állásfoglalási indítványok:
— |
Annemie Neyts-Uyttebroeck, Cecilia Malmström, James Nicholson és Emma Bonino, ALDE, az iraki helyzetről (B6-0028/2004), |
— |
Pasqualina Napoletano és Véronique De Keyser, PSE, az iraki helyzetről (B6-0031/2004), |
— |
Francis Wurtz, André Brie, Vittorio Emanuele Agnoletto, Dimitrios Papadimoulis, Tobias Pflüger és Athanasios Pafilis, GUE/NGL, az iraki helyzetről (B6-0032/2004), |
— |
Hans-Gert Poettering, João de Deus Pinheiro, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Armin Laschet, Charles Tannock, Antonio Tajani, Camiel Eurlings, Bogdan Klich és Vytautas Landsbergis, PPE-DE, az iraki helyzetről (B6-0033/2004), |
— |
Cristiana Muscardini, UEN, az iraki helyzetről (B6-0034/2004), |
— |
Monica Frassoni, Daniel Marc Cohn-Bendit, Angelika Beer és Joost Lagendijk, Verts/ALE, Irakról (B6-0043/2004). |
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2004.09.16-i jegyzőkönyv 6.5. pont.
ELNÖKSÉG: Josep BORRELL FONTELLES
Elnök
10. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadták.
Corien Wortmann-Kool közli, hogy az 2004. szeptember 14-i ülésen jelen volt, a neve ennek ellenére nem szerepel a jelenléti íven.
Felszólal: Charles Tannock aki Marco Pannella nevében kéri, hogy a szó szerinti jegyzőkönyvben szerepeljenek a Parlament által az ülésnaptár jóváhagyásakor használt pontos kifejezések, nevezetesen a „módosító javaslatot nem nyújtottak be” kifejezés, jóllehet - állítja a felszólaló - valójában módosító javaslat benyújtására nem volt mód (Az elnök közli, hogy a szó szerinti jegyzőkönyvet ebben az értelemben módosítani fogják).
11. Stabilitási és Növekedési Paktum (nyilatkozatok és kapcsolódó vita)
A Tanács és a Bizottság nyilatkozatai: Stabilitási és Növekedési Paktum
Gerrit Zalm (a Tanács soros elnöke) és Joachin Almunia (Bizottság) nyilatkozatot tesznek.
Felszólal: Hans-Gert Poettering, PPE-DE, Martin Schulz, PSE, Wolf Klinz, ALDE, Alain Lipietz, Verts/ALE, Sahra Wagenknecht, GUE/NGL, és John Whittaker, IND/DEM.
ELNÖKSÉG: Mario MAURO
Alelnök
Felszólal: Liam Aylward, UEN, Jana Bobošíková, független, Marianne Thyssen, Harlem Désir, Margarita Starkevičiūtė, Joost Lagendijk, Georgios Toussas, Nils Lundgren, Othmar Karas, Ieke van den Burg, Enrico Letta, Dimitrios Papadimoulis, Johannes Blokland, Alexander Radwan, Pervenche Berès, Karin Riis-Jørgensen, Ilda Figueiredo, Jonathan Evans, Robert Goebbels, Jules Maaten, Jacques Toubon, Enrique Barón Crespo, Karsten Friedrich Hoppenstedt, Udo Bullmann, Renato Brunetta, Pier Luigi Bersani, Gerrit Zalm, José Manuel García-Margallo y Marfil, Becsey Zsolt László, Antonis Samaras, Gunnar Hökmark, Zuzana Roithová, Astrid Lulling és Guntars Krasts.
ELNÖKSÉG: Josep BORRELL FONTELLES
Elnök
Felszólal: Joaquín Almunia.
A vitát berekesztik.
12. Az Alkotmányos Szerződés megerősítése (szóbeli választ igénylő kérdések vitával)
Szóbeli választ igénylő kérdést tesz fel: Jo Leinen, az AFCO bizottság nevében, a Tanácshoz, az Európai Alkotmányt létrehozó szerződés ratifikálási eljárásairól (B6-0008/2004)
Szóbeli választ igénylő kérdést tesz fel: Jo Leinen, az AFCO bizottság nevében a Bizottsághoz, az Európai Alkotmányt létrehozó szerződésre vonatkozó kommunikációs stratégiáról (B6-0009/2004)
Atzo Nicolaï (a Tanács soros elnöke) és Jacques Barrot (a Bizottság alelnöke) válaszoltak a kérdésekre.
Felszólal: Íñigo Méndez de Vigo, PPE-DE, Richard Corbett, PSE, Andrew Duff, ALDE, Johannes Voggenhuber, Verts/ALE, Sylvia-Yvonne Kaufmann, GUE/NGL, Wojciech Wierzejski, IND/DEM, Brian Crowley, UEN, Andreas Mölzer, független, Alain Lamassoure, Carlos Carnero González és Thierry Cornillet.
ELNÖKSÉG: António COSTA
Alelnök
Felszólal: Bernat Joan i Marí, Kathy Sinnott, Íñigo Méndez de Vigo, utóbbi egy technikai jellegű kérdésben, Roberta Angelilli, Alexander Stubb, James Hugh Allister, Stavros Lambrinidis, Carl Schlyter, Ryszard Czarnecki, Maria da Assunção Esteves, Sérgio Sousa Pinto, Chantal Simonot, Atzo Nicolaï és Jacques Barrot.
A következő benyújtási határidők kerültek meghatározásra:
— |
állásfoglalási indítványok: csütörtök 10 óra. |
— |
módosítások: 2004. október 7., csütörtök, 12 óra. |
A vitát berekesztik.
Szavazás: októberi ülésszak.
13. Kérdések órája (a Tanácshoz intézett kérdések)
A Parlament számos, a Tanácshoz intézett kérdést megvizsgál (B6-0007/2004).
1. kérdés, feltette Sarah Ludford: Pártatlanság az európai állampolgárok és az Európában élő külföldi állampolgárok pereiben
Atzo Nicolaï (Tanács) válaszol a kérdésre, illetve Sarah Ludford pótkérdésére.
2. kérdés, feltette Catherine Stihler: Kiskorúak bebörtönzése a Cseh Köztársaságban
Atzo Nicolaï válaszol a kérdésre, illetve Catherine Stihler pótkérdésére.
3. kérdés, feltette Rodi Kratsa-Tsagaropoulou: A Balkán újjáépítése érdekében tett erőfeszítések eredményei
Atzo Nicolaï válaszol a kérdésre, illetve Rodi Kratsa-Tsagaropoulou pótkérdésére.
4. kérdés, feltette Marie Anne Isler Béguin: A Kiotói Egyezmény ratifikálása, mint az EU/harmadik országok között megkötendő szerződések előfeltétele
Atzo Nicolaï válaszol a kérdésre, illetve Marie Anne Isler Béguin és Josu Ortuondo Larrea pótkérdéseire.
5. kérdés, feltette Brian Crowley: Kedvezőbb kép kialakítása Európáról
Atzo Nicolaï válaszol a kérdésre, illetve Brian Crowley és Rodi Kratsa-Tsagaropoulou pótkérdéseire.
6. kérdés, feltette Seán Ó Neachtain: Az Európai Unió és az Amerikai Egyesült Államok kapcsolatai
Atzo Nicolaï válaszol a kérdésre, illetve Paul Rübig pótkérdésére.
Az idő hiányában megválaszolatlanul maradt kérdésekre írásban válaszolnak majd.
A Tanácshoz intézett kérdések órája lezárva.
14. A következőülés napirendje
A következő napi ülés napirendje megállapításra került („Napirend” dokumentum PE 344.811/OJJE).
15. Az ülés berekesztése
Az ülést 19.10-kor berekesztik.
Julian Priestley
főtitkár
Alejo Vidal-Quadras Roca
alelnök
(1) Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre.
(2) Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre.
(3) Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre.
(4) Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre.
(5) Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre.
(6) Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre.
(7) Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre.
JELENLÉTI ÍV
Aláírók:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attwooll, Aubert, Auken, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bersani, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bonino, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busquin, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Cirino Pomicino, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Cornillet, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, Davies, De Poli, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Del Turco, Demetriou, Demszky, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Di Pietro, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ebner, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Fontaine, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grech, Griesbeck, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gurmai, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Huhne, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Laschet, Lauk, Lax, Lechner, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Enrico Letta, Lévai, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, Lombardo, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Mantovani, Markov, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Musumeci, Myller, Napoletano, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicholson of Winterbourne, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Öger, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Salvini, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Schmitt Pál, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, de Villiers, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
I. MELLÉKLET
A SZAVAZÁS EREDMÉNYE
Rövidítések és jelek magyarázata
+ |
elfogadva |
- |
elutasítva |
↓ |
tárgytalan |
V |
visszavonva |
NSz (..., ..., ...) |
név szerinti szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
ESz (..., ..., ...) |
elektronikus szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
rész |
részenkénti szavazás |
kül |
külön szavazás |
mód |
módosítás |
MM |
megegyezéses módosítás |
MR |
megfelelő rész |
T |
módosítás törlése |
= |
azonos módosítások |
§ |
bekezdés |
cikk |
cikk |
preb |
preambulumbekezdés |
ÁLL.IND |
állásfoglalási indítvány |
KÖZ.ÁLL.IND |
közös állásfoglalási indítvány |
TITK |
titkos szavazás |
1. Ideiglenes bizottság felállítása a kibővített Unió politikai kihívásaira és pénzügyi eszközeire 2007-2013
Határozati javaslat: B6-0030/2004
Tárgy |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
szavazás: határozati javaslat (egészében) |
|
+ |
|
2. EU/Mauritius halászati egyezmény
Jelentés: Philippe MORILLON (A6-0001/2004) *
Tárgy |
Módosítás sz. |
Szerző |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
az illetékes bizottság módosításai - együttes szavazás |
1-6 |
bizottság |
|
+ |
|
a 2. cikk szerint |
7 |
ALDE |
|
V |
|
szavazás: módosított indítvány |
NSz |
+ |
405, 63, 73 |
||
szavazás: jogalkotási határozat |
NSz |
+ |
415, 56, 67 |
Név szerinti szavazásra irányuló kérelem
IND/DEM: módosított indítvány, zárószavazás
3. EU/Madagaszkár halászati egyezmény
Jelentés: Philippe MORILLON (A6-0002/2004) *
Tárgy |
Módosítás sz. |
Szerző |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
az illetékes bizottság módosításai - együttes szavazás |
1-6 |
bizottság |
|
+ |
|
a 2. cikk szerint |
7 |
ALDE |
|
V |
|
szavazás: módosított indítvány |
NSz |
+ |
504, 79, 84 |
||
szavazás: jogalkotási határozat |
NSz |
+ |
507, 68, 86 |
Név szerinti szavazásra irányuló kérelem
PPE-DE: zárószavazás
IND/DEM: módosított indítvány, zárószavazás
4. EU/Zöld-foki-szigetek halászati egyezmény
Jelentés: Philippe MORILLON (A6-0003/2004) *
Tárgy |
Módosítás sz. |
Szerző |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
az illetékes bizottság módosításai - együttes szavazás |
1-3 |
bizottság |
|
+ |
|
a 2. cikk szerint |
4 |
ALDE |
|
V |
|
szavazás: módosított indítvány |
NSz |
+ |
495, 74, 104 |
||
szavazás: jogalkotási határozat |
NSz |
+ |
490, 71, 109 |
Név szerinti szavazásra irányuló kérelem
IND/DEM: módosított indítvány, zárószavazás
II. MELLÉKLET
NÉVSZERINTI SZAVAZÁS EREDMÉNYE
1. Morillon-jelentés A6-0001/2004
Mellette: 405
ALDE: Chiesa, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Ek, Geremek, Guardans Cambó, Morillon, Neyts-Uyttebroeck, Pannella, Ries, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi, Takkula
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Henin, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ribeiro, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Buzek, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Itälä, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Olajos, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pinheiro, Piskorski, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Siekierski, Sommer, Spautz, Šťastný, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wuermeling, Zahradil, Zappalà, Zwiefka
PSE: Andersson, Ayala Sender, Barón Crespo, Beglitis, Beňová, van den Berg, Berger, Bersani, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, Díez González, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Foglietta, Fotyga, Kamiński, Krasts, La Russa, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Tatarella, Vaidere, Zile
Verts/ALE: Lipietz, Smith
Ellene: 63
ALDE: Cavada, Onyszkiewicz
GUE/NGL: de Brún, Krarup, McDonald, Meijer, Pafilis, Remek, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Baco, Bobošíková, Kuc, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Rudi Ubeda
PSE: Arif, Bono, Gurmai, Laignel, Mastenbroek, Santoro
UEN: Didžiokas
Verts/ALE: Auken, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hassi, Hudghton, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Schlyter, Schroedter, Staes, Turmes, Voggenhuber
Tartózkodás: 73
ALDE: Alvaro, Attwooll, Beaupuy, Busk, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, De Sarnez, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Fourtou, Gibault, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Mulder, Newton Dunn, Pistelli, Prodi, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Pflüger, Wagenknecht
IND/DEM: Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Rogalski, Salvini, Sinnott, Tomczak
NI: Czarnecki Ryszard, Masiel, Mote, Rutowicz
PPE-DE: Chichester, Landsbergis, Lehne, Pieper, Pleštinská, Silva Peneda
PSE: Bösch, Bullmann, Grabowska
Verts/ALE: Joan i Marí
2. Morillon-jelentés A6-0001/2004
Mellette: 415
ALDE: Andrejevs, Chiesa, Cornillet, Degutis, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Geremek, Harkin, Matsakis, Morillon, Onyszkiewicz, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Papadimoulis, Remek, Ribeiro, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Louis, de Villiers
NI: Allister, Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Romagnoli, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Atkins, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Buzek, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Itälä, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Montoro Romero, Musotto, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pinheiro, Piskorski, Podestà, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Spautz, Šťastný, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zappalà, Zatloukal, Zwiefka
PSE: Andersson, Arnaoutakis, Ayala Sender, Barón Crespo, Beglitis, Beňová, van den Berg, Berger, Bono, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Fruteau, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Kindermann, Kinnock, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Camre, Crowley, Foglietta, Fotyga, Kamiński, Krasts, La Russa, Muscardini, Ó Neachtain, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Cohn-Bendit
Ellene: 56
ALDE: Cavada, Chatzimarkakis
GUE/NGL: Bertinotti, de Brún, Krarup, Musacchio, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Bloom, Booth, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Železný
NI: Bobošíková, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Antoniozzi, Bachelot-Narquin, Pieper
PSE: Costa António, Díez González, Geringer de Oedenberg
UEN: Zile
Verts/ALE: van Buitenen, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber
Tartózkodás: 67
ALDE: Alvaro, Attwooll, Beaupuy, Busk, Cocilovo, Davies, Demszky, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Lynne, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Pflüger, Wagenknecht
IND/DEM: Belder, Blokland, Borghezio, Giertych, Grabowski, Piotrowski, Sinnott
NI: Mote
PPE-DE: Pīks, Seeberg, Varvitsiotis
PSE: Bösch, Bullmann, Paleckis, Sifunakis
Verts/ALE: Hammerstein Mintz, Özdemir
3. Morillon-jelentés A6-0002/2004
Mellette: 504
ALDE: Cavada, Geremek, Guardans Cambó, Harkin, Morillon, Neyts-Uyttebroeck, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Atkins, parAyuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzčs, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetęte, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podestŕ, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saďfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalŕ, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, Gebhardt, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Kamiński, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Muscardini, Musumeci, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zile
Ellene: 79
ALDE: Maaten, Malmström, Matsakis, Pannella
GUE/NGL: de Brún, Krarup, McDonald, Meijer, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Salvini, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: del Castillo Vera, Díaz De Mera García Consuegra, Hennicot-Schoepges, López-Istúriz White
PSE: García Pérez, Geringer de Oedenberg, Paleckis
UEN: Janowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Tartózkodás: 84
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Beaupuy, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Degutis, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Kułakowski, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Manders, Mulder, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Oviir, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Wagenknecht
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wierzejski
NI: Baco, Masiel, Mote
PSE: Berlinguer, Bösch, Lévai
Verts/ALE: Joan i Marí
4. Morillon-jelentés A6-0002/2004
Mellette: 507
ALDE: Bourlanges, Budreikaitė, Cavada, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Geremek, Guardans Cambó, Morillon, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Atkins, parAyuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetęte, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hatzidakis, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podestŕ, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saďfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalŕ, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Muscardini, Musumeci, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zile
Ellene: 68
ALDE: Maaten, Malmström
GUE/NGL: de Brún, Krarup, Liotard, McDonald, Meijer, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Salvini, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Resetarits
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Tartózkodás: 86
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Degutis, Demszky, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Kułakowski, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Wagenknecht
IND/DEM: Adwent, Belder, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wierzejski
NI: Baco, Masiel, Mote
PPE-DE: Hannan, Heaton-Harris, Helmer
PSE: Bösch
Verts/ALE: van Buitenen, Joan i Marí
5. Morillon-jelentés A6-0003/2004
Mellette: 495
ALDE: Andria, Bourlanges, Budreikaitė, Cavada, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Fourtou, Geremek, Morillon, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, parAyuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Buzek, Cabrnoch, Carollo, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetęte, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinskė, Podestŕ, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saďfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalŕ, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bono, Bozkurt, Bresso, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Schulz, Segelström, Sifunakis, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Kamiński, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Muscardini, Musumeci, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zile
Verts/ALE: Joan i Marí
Ellene: 74
ALDE: Alvaro, Maaten, Malmström
GUE/NGL: de Brún, Krarup, McDonald, Meijer, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Nattrass, Salvini, Speroni, Titford, Whittaker, Wierzejski, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Oomen-Ruijten
PSE: Scheele
UEN: Janowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Tartózkodás: 104
ALDE: Andrejevs, Attwooll, Beaupuy, Bonino, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Degutis, Demszky, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Kułakowski, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak
NI: Baco, Bobošíková, Masiel, Mote, Rutowicz
PPE-DE: Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, McMillan-Scott, Parish, Purvis, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden, Villiers
PSE: Bösch
6. Morillon-jelentés A6-0003/2004
Mellette: 490
ALDE: Andrejevs, Andria, Bonino, Bourlanges, Budreikaitė, Cavada, Deprez, De Sarnez, Fourtou, Morillon, Schuth, Staniszewska
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, parAyuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Buzek, Cabrnoch, Carollo, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinskė, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bozkurt, Bresso, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Schulz, Segelström, Sifunakis, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Muscardini, Musumeci, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zile
Verts/ALE: Joan i Marí
Ellene: 71
ALDE: Maaten, Malmström
GUE/NGL: de Brún, Krarup, McDonald, Meijer, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Nattrass, Salvini, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wierzejski, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Martin Hans-Peter, Resetarits
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Tartózkodás: 109
ALDE: Alvaro, Attwooll, Beaupuy, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Degutis, Demszky, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Kułakowski, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Wagenknecht
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott
NI: Baco, Bobošíková, Masiel, Mote
PPE-DE: Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Chichester, Deva, Dover, Duchoň, Elles, Evans Jonathan, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, McMillan-Scott, Parish, Purvis, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden, Villiers
PSE: Bösch, Scheele
III. MELLÉKLET
AZ AKCS-EU KÖZÖS PARLAMENTI KÖZGYŰLÉSBE, AZ EURO-MEDITERRÁN PARLAMENTI KÖZGYŰLÉSBE, VALAMINT A PARLAMENTKÖZI KÜLDÖTTSÉGEKBE, A PARLAMENTI VEGYES BIZOTTSÁGOKBA DELEGÁLT KÜLDÖTTSÉGEKBE ÉS A PARLAMENTI EGYÜTTMŰKÖDÉSI BIZOTTSÁGOKBA DELEGÁLT KÜLDÖTTSÉGEKBE TÖRTÉNŐ JELÖLÉSEK
ACP - Küldöttség az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlésbe - Rendes tagok (77)
PPE-DE |
BEREND Rolf BOWIS John CALLANAN Martin DAUL Joseph DEVA Nirj DOMBROVSKIS Valdis GAHLER Michael HERRANZ GARCÍA María Esther KACZMAREK Filip Andrzej KORHOLA Eija-Riitta Anneli LANGENDRIES Raymond LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE Antonio LULLING Astrid MANTOVANI Mario MARTENS Maria MAYER Hans-Peter MITCHELL Gay NOVAK Ljudmila PINHEIRO João de Deus RIBEIRO E CASTRO José ROITHOVÁ Zuzana SARTORI Amalia SCHNELLHARDT Horst SCHWAB Andreas STURDY Robert William WIELAND Rainer WIJKMAN Anders ZÁBORSKÁ Anna |
PSE |
ARIF Kader BULLMANN Udo CARLOTTI Marie-Arlette DOBOLYI Alexandra FERNANDES Emanuel Vasconcelos Jardim FERREIRA Elisa GOMES Ana Maria R.M. GRABOWSKA Genowefa GRÖNER Lissy HAUG Jutta D. JÖNS Karin KINNOCK Glenys McAVAN Linda MARTÍNEZ MARTÍNEZ Miguel Angel PLEGUEZUELOS AGUILAR Francisca ROSATI Dariusz Kajetan SCHEELE Karin SORNOSA MARTÍNEZ María VALENCIANO MARTÍNEZ-OROZCO María Elena VAN LANCKER Anne WHITEHEAD Phillip ZANI Mauro |
ALDE |
BUSK Niels CORNILLET Thierry EK Lena HALL Fiona Jane KUŁAKOWSKI Jan Jerzy LEHIDEUX Bernard MORILLON Philippe POLFER Lydie VAN HECKE Johan |
Verts/ALE |
AUBERT Marie-Hélène JOAN i MARÍ Bernat JONCKHEER Pierre SCHLYTER Carl |
GUE/NGL |
AGNOLETTO Vittorio Emanuele SJÖSTEDT Jonas VERGES Paul WURTZ Francis |
IND/DEM |
GOUDIN Hélène LOUIS Patrick SPERONI Francesco Enrico de VILLIERS Philippe |
UEN |
AYLWARD Liam KAMIŃSKI Michał Tomasz ZĪLE Roberts |
NI |
ALLISTER James Hugh DILLEN Koenraad KOZLÍK Sergej |
Euromed - Küldöttség az Euro-mediterrán Parlamenti Közgyűlésbe - Rendes tagok (45)
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon CASPARY Daniel CESA Lorenzo DIONISI Armando ELLES James E.M. GROSSETÊTE Françoise KASOULIDES Ioannis KRATSA-TSAGAROPOULOU Rodi McMILLAN-SCOTT Edward H.C. MAYOR OREJA Jaime MIKOLÁŠIK Miroslav MILLÁN MON Francisco José SAÏFI Tokia TRAKATELLIS Antonios VLASTO Dominique WEISGERBER Anja |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis CARNERO GONZÁLEZ Carlos GARCÍA PÉREZ Iratxe GRECH Louis HAZAN Adeline MADEIRA Jamila MORGAN Eluned NAPOLETANO Pasqualina OBIOLS i GERMÀ Raimon PATRIE Béatrice ROTHE Mechtild |
ALDE |
BONINO Emma BUDREIKAITĖ Danutė COSTA Paolo MORILLON Philippe NICHOLSON OF WINTERBOURNE |
Verts/ALE |
COHN-BENDIT Daniel Marc FLAUTRE Hélène HAMMERSTEIN MINTZ David |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto MORGANTINI Luisa TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) POLI BORTONE Adriana |
NI |
MARTINEZ Jean-Claude MUSSOLINI Alessandra |
DM01 - Küldöttség az EU-Románia parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (25)
PPE-DE |
BAUER Edit BEAZLEY Christopher J.P. GÁL Kinga GAUZÈS Jean-Paul KOCH Dieter-Lebrecht KONRAD Christoph Werner McGUINNESS Mairead PODESTÀ Guido VAKALIS Nikolaos |
PSE |
ARNAOUTAKIS Stavros CASHMAN Michael CHRISTENSEN Ole HARANGOZÓ Gábor LIENEMANN Marie-Noëlle VAUGRENARD Yannick WIERSMA Jan Marinus |
ALDE |
CAVADA Jean-Marie HENNIS-PLASSCHAERT Jeanine SBARBATI Luciana |
Verts/ALE |
RÜHLE Heide |
GUE/NGL |
STROZ Daniel |
IND/DEM |
BORGHEZIO Mario |
UEN |
TATARELLA Salvatore |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro MASIEL Jan Tadeusz |
DM02 - Küldöttség az EU-Bulgária parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (25)
PPE-DE |
CASA David IBRISAGIC Anna KUŻMIUK Zbigniew Krzysztof LECHNER Kurt MÉNDEZ DE VIGO Íñigo STUBB Alexander VARVITSIOTIS Ioannis WEBER Manfred WUERMELING Joachim |
PSE |
DE VITS Mia ETTL Harald GUY-QUINT Catherine MORGAN Eluned TZAMPAZI Evangelia ... ... |
ALDE |
CHATZIMARKAKIS Jorgo GIBAULT Claire VÄYRYNEN Paavo |
Verts/ALE |
de GROEN-KOUWENHOVEN Elly (Els) |
GUE/NGL |
TOUSSAS Georgios |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
PIRILLI Umberto |
NI |
KUC Wiesław Stefan |
DM03 - Küldöttség az EU-Horvátország parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (15)
PPE-DE |
EBNER Michl POSSELT Bernd SCHMITT Pál SIEKIERSKI Czesław Adam STREJČEK Ivo |
PSE |
FAZAKAS Szabolcs KINDERMANN Heinz PAHOR Borut TITLEY Gary |
ALDE |
MALMSTRÖM Cecilia PRODI Vittorio |
Verts/ALE |
HORÁČEK Milan |
GUE/NGL |
MEIJER Erik |
IND/DEM |
TOMCZAK Witold |
NI |
BACO Peter |
DM04 - Küldöttség az EU-Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaság parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (13)
PPE-DE |
DUKA-ZÓLYOMI Árpád GYÜRK András KOCH Dieter-Lebrecht ŐRY Csaba PAPASTAMKOS Georgios |
PSE |
HONEYBALL Mary MATSOUKA Maria PIECYK Willi ... |
ALDE |
DRČAR MURKO Mojca |
Verts/ALE |
KUSSTATSCHER Sepp |
GUE/NGL |
BERTINOTTI Fausto |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
DM05 - Küldöttség az EU-Törökország parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (25)
PPE-DE |
HATZIDAKIS Konstantinos HÖKMARK Gunnar JAŁOWIECKI Stanisław LANGEN Werner MATSIS Yiannakis SCHÖPFLIN György SOMMER Renate TOUBON Jacques VAN ORDEN Geoffrey VIDAL-QUADRAS ROCA Alejo |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis BOZKURT Emine COSTA António HOWITT Richard ÖGER Vural |
ALDE |
DEPREZ Gérard DUFF Andrew Nicholas MATSAKIS Marios |
Verts/ALE |
LAGENDIJK Joost ÖZDEMIR Cem |
GUE/NGL |
UCA Feleknas |
IND/DEM |
LUNDGREN Nils |
UEN |
CAMRE Mogens N.J. |
NI |
MÖLZER Andreas |
DM06 - Küldöttség az EU-Mexikó parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (14)
PPE-DE |
ASHWORTH Richard James GKLAVAKIS Ioannis GROSCH Mathieu GUELLEC Ambroise MATO ADROVER Ana SCHRÖDER Jürgen |
PSE |
BERLINGUER Giovanni BONO Guy DÍEZ GONZÁLEZ Rosa M. MANN Erika |
ALDE |
KLINZ Wolf |
Verts/ALE |
LICHTENBERGER Evelin |
GUE/NGL |
RIBEIRO Sérgio |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
DM07 - Küldöttség az EU-Chile parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (15)
PPE-DE |
CAROLLO Giorgio de GRANDES PASCUAL Luis KLASS Christa STEVENSON Struan SURJÁN László |
PSE |
ASSIS Francisco BÖSCH Herbert GLANTE Norbert MIGUÉLEZ RAMOS Rosa |
ALDE |
FOURTOU Janelly TOIA Patrizia |
Verts/ALE |
GRAEFE zu BARINGDORF Friedrich-Wilhelm |
GUE/NGL |
BRIE André |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
FOGLIETTA Alessandro |
D01 - Küldöttség a Svájccal, Izlanddal és Norvégiával fenntartott kapcsolatokért, valamint az Európai Gazdasági Térség (EGT) parlamenti vegyes bizottságba - Rendes tagok (17)
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka GOEPEL Lutz PANAYOTOPOULOS-CASSIOTOU Marie RÜBIG Paul ŠKOTTOVÁ Nina |
PSE |
HEDKVIST PETERSEN Ewa LÉVAI Katalin ROTH-BEHRENDT Dagmar STIHLER Catherine |
ALDE |
DIČKUTĖ Jolanta SCHUTH Willem WALLIS Diana |
Verts/ALE |
SMITH Alyn |
GUE/NGL |
McDONALD Mary Lou |
IND/DEM |
BONDE Jens-Peter |
UEN |
JANOWSKI Mieczysław Edmund |
NI |
VANHECKE Frank |
D02 - Küldöttség az Albániával, Bosznia-Hercegovinával és Szerbia és Montenegróval fenntartott kapcsolatokért (beleértve Koszovót is) - Rendes tagok (15)
PPE-DE |
BECSEY Zsolt László BŘEZINA Jan PACK Doris PROTASIEWICZ Jacek TRAKATELLIS Antonios |
PSE |
KRISTENSEN Henrik Dam ROTHE Mechtild SWOBODA Johannes (Hannes) XENOGIANNAKOPOULOU Marilisa |
ALDE |
GUARDANS CAMBÓ Ignasi LUDFORD Baroness Sarah |
Verts/ALE |
KALLENBACH Gisela |
GUE/NGL |
MUSACCHIO Roberto |
UEN |
POLI BORTONE Adriana |
NI |
CZARNECKI Marek Aleksander |
D03 - Küldöttség az EU-Oroszország parlamenti együttműködési bizottságba - Rendes tagok (31)
PPE-DE |
CABRNOCH Milan ESTEVES Maria da Assunção EURLINGS Camiel GARRIGA POLLEDO Salvador GLATTFELDER Béla KELAM Tunne LEHNE Klaus-Heiner SAMARAS Antonis SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil SEEBER Richard SUDRE Margie |
PSE |
BUSQUIN Philippe KREHL Constanze Angela LIBERADZKI Bogusław Marian PAASILINNA Reino PALECKIS Justas Vincas SANTORO Michele TABAJDI Csaba Sándor WEBER Henri |
ALDE |
CHIESA Giulietto GEREMEK Bronisław JENSEN Anne Elisabet LAX Henrik |
Verts/ALE |
STAES Bart ŽDANOKA Tatjana |
GUE/NGL |
REMEK Vladimír SEPPÄNEN Esko Olavi |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław ŽELEZNÝ Vladimír |
UEN |
FOTYGA Anna Elzbieta |
NI |
LE PEN Jean-Marie |
D04 - Küldöttség az EU-Ukrajna parlamenti együttműködési bizottságba - Rendes tagok (16)
PPE-DE |
BUZEK Jerzy PÁLFI István PLEŠTINSKÁ Zita TANNOCK Charles THYSSEN Marianne |
PSE |
BERMAN Thijs HERCZOG Edit RAPKAY Bernhard SIWIEC Marek Maciej |
ALDE |
BIRUTIS Šarūnas STANISZEWSKA Grażyna |
Verts/ALE |
HARMS Rebecca |
GUE/NGL |
MARKOV Helmuth |
IND/DEM |
ADWENT Filip |
UEN |
KRASTS Guntars |
NI |
BOBOŠÍKOVÁ Jana |
D05 - Küldöttség az EU-Moldova parlamenti együttműködési bizottságba - Rendes tagok (14)
PPE-DE |
ANDRIKIENĖ Laima Liucija GOMOLKA Alfred PODKAŃSKI Zdzisław Zbigniew ... ... |
PSE |
MIKKO Marianne PITTELLA Giovanni WIERSMA Jan Marinus ... |
ALDE |
CARLSHAMRE Maria KACIN Jelko |
Verts/ALE |
SCHROEDTER Elisabeth |
GUE/NGL |
MAŠTÁLKA Jiří |
IND/DEM |
BOSSI Umberto |
D06 - Küldöttség a Belarusszal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (15)
PPE-DE |
FJELLNER Christofer GOMOLKA Alfred KLICH Bogdan Adam KUDRYCKA Barbara KUŠĶIS Aldis |
PSE |
MUSCAT Joseph SAKALAS Aloyzas SZEJNA Andrzej Jan |
ALDE |
GENTVILAS Eugenijus ONYSZKIEWICZ Janusz |
Verts/ALE |
SCHROEDTER Elisabeth |
GUE/NGL |
FLASAROVÁ Věra |
IND/DEM |
WIERZEJSKI Wojciech |
UEN |
SZYMAŃSKI Konrad Krzysztof |
NI |
LANG Carl |
D07 - Küldöttség az EU-Kazahsztán, EU-Kirgizisztán és EU-Üzbegisztán parlamenti együttműködési bizottságokba és a Tádzsikisztánnal, Türkmenisztánnal és Mongóliával fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (19)
PPE-DE |
CIRINO POMICINO Paolo JEGGLE Elisabeth MAAT Albert Jan OLAJOS Péter VILLIERS Theresa WOJCIECHOWSKI Janusz Czesław ZATLOUKAL Tomáš |
PSE |
BERSANI Pier Luigi BOURZAI Bernadette CORREIA Fausto GIEREK Adam JÖNS Karin |
ALDE |
DEMSZKY Gábor JUKNEVIČIENĖ Ona |
Verts/ALE |
HASSI Satu |
GUE/NGL |
RANSDORF Miloslav |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
UEN |
MUSCARDINI Cristiana |
NI |
... |
D08 - Küldöttség az EU-Örményország, EU-Azerbajdzsán és EU-Grúzia parlamenti együttműködési bizottságokba - Rendes tagok (18)
PPE-DE |
BREPOELS Frederika M.J. DEMETRIOU Panayiotis DÍAZ DE MERA GARCÍA CONSUEGRA Agustín LANDSBERGIS Vytautas LASCHET Armin SPAUTZ Jean ZWIEFKA Tadeusz |
PSE |
EL KHADRAOUI Saïd HEGYI Gyula SIFUNAKIS Nikolaos SWOBODA Johannes (Hannes) ... |
ALDE |
ANDREJEVS Georgs OVIIR Siiri |
Verts/ALE |
ISLER BÉGUIN Marie Anne |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro |
D09 - Küldöttség az Izraellel fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (20)
PPE-DE |
FERBER Markus GAUBERT Patrick GUTIÉRREZ-CORTINES Cristina HYBÁŠKOVÁ Jana ŠŤASTNÝ Peter TAJANI Antonio ZALESKI Zbigniew Franciszek |
PSE |
BEŇOVÁ Monika CERCAS Alejandro MASTENBROEK Edith SCHAPIRA Pierre STOCKMANN Ulrich |
ALDE |
PANNELLA Marco RIES Frédérique |
Verts/ALE |
HAMMERSTEIN MINTZ David VOGGENHUBER Johannes |
GUE/NGL |
SVENSSON Eva-Britt |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan |
NI |
CZARNECKI Ryszard LE PEN Marine |
D10 - Küldöttség a Palesztin Törvényhozó Tanáccsal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (20)
PPE-DE |
BACHELOT-NARQUIN Roselyne DE VEYRAC Christine KASOULIDES Ioannis WEISGERBER Anja ZAPPALA' Stefano ... ... |
PSE |
BRESSO Mercedes CASTEX Françoise DE ROSSA Proinsias HEDH Anna LE FOLL Stéphane MASIP HIDALGO Antonio |
ALDE |
ALVARO Alexander Nuno DAVIES Chris |
Verts/ALE |
AUKEN Margrete EVANS Jillian LUCAS Caroline |
GUE/NGL |
ADAMOU Adamos MORGANTINI Luisa |
D11 - Küldöttség a Maghreb-országokkal és az Arab Maghreb Unióval (beleértve Líbiát is) fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (20)
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon FRAGA ESTÉVEZ Carmen HORTEFEUX Brice LOMBARDO Raffaele PIEPER Markus RUDI UBEDA Luisa Fernanda SILVA PENEDA José Albino SONIK Bogusław Andrzej |
PSE |
GARCÍA PÉREZ Iratxe HUTCHINSON Alain LAIGNEL André NAPOLETANO Pasqualina YAÑEZ-BARNUEVO GARCÍA Luis |
ALDE |
KOCH-MEHRIN Silvana LETTA Enrico |
Verts/ALE |
FLAUTRE Hélène |
GUE/NGL |
LIOTARD Kartika Tamara |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie |
UEN |
KRISTOVSKIS Ģirts Valdis |
NI |
SCHENARDI Lydia |
D12 - Küldöttség a Mashreq-országokkal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (20)
PPE-DE |
DIMITRAKOPOULOS Giorgos DIONISI Armando MUSOTTO Francesco PURVIS John RADWAN Alexander VENTRE Riccardo ZAHRADIL Jan |
PSE |
CARNERO GONZÁLEZ Carlos DE KEYSER Véronique HAZAN Adeline KÓSÁNÉ KOVÁCS Magda MADEIRA Jamila PATRIE Béatrice VINCENZI Marta |
ALDE |
BONINO Emma in 't VELD Sophia Helena |
GUE/NGL |
PORTAS Miguel |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) |
NI |
MUSSOLINI Alessandra |
D13 - Küldöttség az Perzsa-öböl menti államokkal fenntartott kapcsolatokért, beleértve Jement is - Rendes tagok (18)
PPE-DE |
AYUSO GONZÁLEZ María del Pilar DOYLE Avril FONTAINE Nicole GAĽA Milan GROSSETÊTE Françoise NIEBLER Angelika SAÏFI Tokia |
PSE |
ATTARD-MONTALTO John CAPOULAS SANTOS Luis Manuel GRUBER Lilli MYLLER Riitta REYNAUD Marie-Line |
ALDE |
BOURLANGES Jean-Louis KARIM Sajjad Haider |
Verts/ALE |
LAGENDIJK Joost |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
ANGELILLI Roberta |
D14 - Küldöttség az Iránnal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (19)
PPE-DE |
CASTIGLIONE Giuseppe FRIEDRICH Ingo SEEBERG Gitte ... ... ... ... |
PSE |
CASACA Paulo LOCATELLI Pia Elda PRETS Christa SAVARY Gilles ... ... |
ALDE |
NICHOLSON OF WINTERBOURNE Baroness SAMUELSEN Anders |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
CATANIA Giusto |
UEN |
LA RUSSA Romano Maria |
NI |
... |
D15 - Küldöttség az Amerikai Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (34)
PPE-DE |
BONSIGNORE Vito BRADBOURN Philip Charles BROK Elmar COVENEY Simon DESCAMPS Marie-Hélène DUCHOŇ Petr EVANS Jonathan FATUZZO Carlo GALEOTE QUECEDO Gerardo GRAÇA MOURA Vasco JACKSON Caroline F. JORDAN CIZELJ Romana LAUK Kurt Joachim |
PSE |
BARÓN CRESPO Enrique HAMON Benoît ILVES Toomas Hendrik KUHNE Helmut LAMBRINIDIS Stavros McCARTHY Arlene MOSCOVICI Pierre PANZERI Pier Antonio PINIOR Józef SKINNER Peter William |
ALDE |
ANDRIA Alfonso JÄÄTTEENMÄKI Anneli LAMBSDORFF GRAF Alexander NEYTS-UYTTEBROECK Annemie |
Verts/ALE |
BUITENWEG Kathalijne Maria |
GUE/NGL |
de BRÚN Bairbre GUIDONI Umberto |
IND/DEM |
GIERTYCH Maciej Marian SINNOTT Kathy |
UEN |
CROWLEY Brian |
NI |
RESETARITS Karin |
D16 - Küldöttség a Kanadával fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (16)
PPE-DE |
DOVER Den FREITAS Duarte HIERONYMI Ruth HIGGINS Jim MAURO Mario SCHIERHUBER Agnes |
PSE |
DÜHRKOP DÜHRKOP Bárbara GURMAI Zita LEHTINEN Lasse Antero TRAUTMANN Catherine |
ALDE |
ATTWOOLL Elspeth HARKIN Marian SAVI Toomas |
Verts/ALE |
HUDGHTON Ian Stewart |
IND/DEM |
CHRUSZCZ Sylwester |
UEN |
Ó NEACHTAIN Seán |
D17 - Küldöttség a Közép-Amerikával fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (22)
PPE-DE |
ANTONIOZZI Alfredo GARCÍA-MARGALLO Y MARFIL José Manuel GARGANI Giuseppe HEATON-HARRIS Christopher HERRERO-TEJEDOR Luis Francisco LIESE Peter QUEIRÓ Luís ROITHOVÁ Zuzana |
PSE |
AYALA SENDER Inés COTTIGNY Jean Louis ESTRELA Edite FALBR Richard HUGHES Stephen OBIOLS i GERMÀ Raimon |
ALDE |
KRAHMER Holger ORTUONDO LARREA Josu PISTELLI Lapo |
Verts/ALE |
ROMEVA RUEDA Raül |
GUE/NGL |
MEYER PLEITE Willy RIZZO Marco |
UEN |
PAVILIONIS Rolandas |
NI |
BELOHORSKÁ Irena |
D18 - Küldöttség az Andok Közösséggel fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (17)
PPE-DE |
FERNÁNDEZ MARTÍN Fernando FLORENZ Karl-Heinz GRÄSSLE Ingeborg MONTORO ROMERO Cristóbal Ricardo van NISTELROOIJ Lambert VERNOLA Marcello VLASÁK Oldřich |
PSE |
van den BERG Margrietus J. FAVA Giovanni Claudio LEICHTFRIED Jörg MEDINA ORTEGA Manuel MENÉNDEZ del VALLE Emilio |
ALDE |
BUDREIKAITĖ Danutė DEGUTIS Arūnas |
Verts/ALE |
LIPIETZ Alain |
GUE/NGL |
WAGENKNECHT Sahra |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław |
D19 - Küldöttség a Mercosur-ral fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (25)
PPE-DE |
CEDERSCHIÖLD Charlotte COELHO Carlos DESS Albert GLATTFELDER Béla HANDZLIK Małgorzata HANNAN Daniel J. HENNICOT-SCHOEPGES Erna HUDACKÝ Ján MILLÁN MON Francisco José SALAFRANCA SÁNCHEZ-NEYRA José Ignacio |
PSE |
D'ALEMA Massimo KREISSL-DÖRFLER Wolfgang MORENO SÁNCHEZ Javier NAVARRO Robert RASMUSSEN Poul Nyrup SALINAS GARCÍA María Isabel SOUSA PINTO Sérgio |
ALDE |
COCILOVO Luigi DUQUESNE Antoine GRIESBECK Nathalie |
Verts/ALE |
FRASSONI Monica |
GUE/NGL |
FIGUEIREDO Ilda |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
LIBICKI Marcin |
NI |
ROMAGNOLI Luca |
D20 - Küldöttség a Japánnal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (24)
PPE-DE |
HARBOUR Malcolm ITÄLÄ Ville ITURGAIZ ANGULO Carlos José JARZEMBOWSKI Georg KARAS Othmar LEWANDOWSKI Janusz SZÁJER József WORTMANN-KOOL Corien M. ZVĚŘINA Jaroslav |
PSE |
ANDERSSON Jan CORBETT Richard DOUAY Brigitte DUIN Garrelt SÁNCHEZ PRESEDO Antolín TARAND Andres WALTER Ralf |
ALDE |
NEWTON DUNN Bill STARKEVIČIŪTĖ Margarita VIRRANKOSKI Kyösti Tapio |
Verts/ALE |
BREYER Hiltrud |
GUE/NGL |
KAUFMANN Sylvia-Yvonne |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
ROSZKOWSKI Wojciech |
NI |
GOLLNISCH Bruno |
D21 - Küldöttség a Kínai Népköztársasággal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (32)
PPE-DE |
ATKINS Sir Robert BRUNETTA Renato del CASTILLO VERA Pilar DEHAENE Jean-Luc FAJMON Hynek HOPPENSTEDT Karsten Friedrich KAUPPI Piia-Noora KIRKHOPE Timothy MAVROMMATIS Manolis OLBRYCHT Jan Marian OOMEN-RUIJTEN Ria G.H.C. PĪKS Rihards REUL Herbert Otto |
PSE |
BATZELI Katerina CALABUIG RULL Joan CORBEY Dorette GEBHARDT Evelyne JØRGENSEN Dan ROUČEK Libor ROURE Martine SACCONI Guido |
ALDE |
LAPERROUZE Anne MANDERS Toine RIIS-JØRGENSEN Karin STERCKX Dirk |
Verts/ALE |
TRÜPEL Helga TURMES Claude |
GUE/NGL |
PAPADIMOULIS Dimitrios ZIMMER Gabriele |
IND/DEM |
PĘK Bogdan Marek |
UEN |
BIELAN Adam Jerzy |
NI |
DE MICHELIS Gianni |
D22 - Küldöttség a Dél-Ázsia országaival és a Dél-ázsiai Regionális Együttműködési Szövetséggel (SARRC) fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (22)
PPE-DE |
BELET Ivo BUSHILL-MATTHEWS Philip EHLER Jan Christian JÁRÓKA Lívia LAMASSOURE Alain McMILLAN-SCOTT Edward H.C. MANN Thomas ... |
PSE |
BERGER Maria EVANS Robert J.E. GERINGER de OEDENBERG Lidia Joanna GILL Neena GOEBBELS Robert LEINEN Jo |
ALDE |
COSTA Paolo LYNNE Elizabeth MULDER Jan |
Verts/ALE |
LAMBERT Jean Denise |
GUE/NGL |
KOHLÍČEK Jaromír |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
RYAN Eoin |
NI |
GOLIK Bogdan |
D23 - Küldöttség a Délkelet-Ázsia országaival és a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségének tagállamaival fenntartott kapcsolatokért (ASEAN) - Rendes tagok (19)
PPE-DE |
DOORN Bert GAWRONSKI Jas MATHIEU Véronique NASSAUER Hartmut ŐRY Csaba PETERLE Alojz POMÉS RUIZ José Javier |
PSE |
DEL TURCO Ottaviano POIGNANT Bernard RIERA MADURELL Teresa TARABELLA Marc WEILER Barbara |
ALDE |
HUHNE Christopher MAATEN Jules |
Verts/ALE |
SCHMIDT Frithjof |
GUE/NGL |
PAFILIS Athanasios |
IND/DEM |
GRABOWSKI Dariusz Maciej WOHLIN Lars |
UEN |
DIDŽIOKAS Gintaras |
D24 - Küldöttség a Koreai-félszigettel fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (15)
PPE-DE |
HELMER Roger QUISTHOUDT-ROWOHL Godelieve STENZEL Ursula ULMER Thomas ... |
PSE |
FORD Glyn GRECH Louis ÖGER Vural ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
SZENT-IVÁNYI István WATSON Graham R. |
Verts/ALE |
ONESTA Gérard |
GUE/NGL |
... |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
NI |
SIMONOT Chantal |
D25 - Küldöttség az Ausztráliával és Új-Zélanddal fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (20)
PPE-DE |
BÖGE Reimer CHICHESTER Giles Bryan ELLES James E.M. KLAMT Ewa PARISH Neil RACK Reinhard VARELA SUANZES-CARPEGNA Daniel |
PSE |
van den BURG Ieke HÄNSCH Klaus KOTEREC Miloš MARTIN David W. WYNN Terence |
ALDE |
BEAUPUY Jean Marie TAKKULA Hannu |
Verts/ALE |
CRAMER Michael |
GUE/NGL |
TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
BERLATO Sergio |
NI |
CLAEYS Philip RUTOWICZ Leopold Józef |
D26 - Küldöttség a Dél-Afrikával fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (14)
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka BREJC Mihael MARQUES Sérgio NICHOLSON James SCHMITT Ingo |
PSE |
FERREIRA Anne MORAES Claude THOMSEN Britta |
ALDE |
DE SARNEZ Marielle DI PIETRO Antonio |
Verts/ALE |
BENNAHMIAS Jean-Luc |
GUE/NGL |
KRARUP Ole |
IND/DEM |
KRUPA Urszula |
UEN |
VAIDERE Inese |
D27 - Küldöttség a NATO Parlamenti Közgyűléssel fenntartott kapcsolatokért - Rendes tagok (10)
PPE-DE |
ALBERTINI Gabriele PISKORSKI Paweł Bartłomiej VAN ORDEN Geoffrey von WOGAU Karl |
PSE |
CASACA Paulo KOTEREC Miloš ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
KRAHMER Holger |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
ELFOGADOTT SZÖVEGEK
P6_TA(2004)0005
Ideiglenes bizottság felállítása a kibővített Unió politikai kihívásaira és pénzügyi eszközeire 2007-2013
Az Európai Parlament határozata a kibővült Unió 2007 és 2013 közötti politikai kihívásaival és költségvetési eszközeivel foglalkozó ideiglenes bizottság felállításáról
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel eljárási szabályzata 175. cikkére, |
— |
tekintettel az Elnökök Értekezletének, a kibővült Unió 2007 és 2013 közötti politikai kihívásaival és költségvetési eszközeivel foglalkozó ideiglenes bizottság felállítására vonatkozó javaslatról szóló 2004. szeptember 9-i határozatára, |
— |
tekintettel a „Közös jövőnk építése: a kibővült Unió 2007 és 2013 közötti politikai kihívásai és költségvetési eszközei” című 2004. április 22-i állásfoglalására (1), |
— |
tekintettel a „Közös jövőnk építése: a kibővült Unió 2007 és 2013 közötti politikai kihívásai és költségvetési eszközei” című bizottsági közleményre (COM(2004)0101), |
— |
tekintettel a 2007 és 2013 közötti pénzügyi tervről szóló bizottsági közleményre (COM(2004)0487), |
— |
tekintettel a különböző érintett bizottságok véleményei egybegyűjtésének és összehangolásának szükségességére, valamint a Költségvetési Bizottságnak a Tanáccsal folytatandó, a pénzügyi tervet tartalmazó új intézményközi megállapodásról szóló tárgyalási megbízatása kiadásának szükségességére, |
1. |
úgy határoz, hogy felállít egy ideiglenes bizottságot az alábbi megbízatással:
|
2. |
úgy határoz, hogy az ideiglenes bizottságnak zárójelentést kell benyújtania az Európai Parlamentnek, mielőtt a Tanács kialakítja közös álláspontját, a Parlament tárgyalási álláspontja meghatározása érdekében; |
3. |
emlékeztet arra, hogy az egyes költségvetési és jogalkotási javaslatokkal az érintett bizottságok foglalkoznak eljárási szabályzata VI. melléklete szerint; |
4. |
úgy határoz, hogy az ideiglenes bizottság 50 tagból áll. |
(1) P5_TA(2004)0367.
P6_TA(2004)0006
EU/Mauritius halászati egyezmény *
Az Európai Parlament jogalkotási állásfoglalása az Európai Gazdasági Közösség és Mauritius kormánya között a mauritiusi vizeken folytatott halászatról szóló megállapodásban foglalt halászati lehetőségeket és pénzügyi ellentételezésüket a 2003. december 3. és 2007. december 2. közé eső időszakra megszabó jegyzőkönyv megkötéséről szóló tanácsi rendeletre irányuló javaslatról (COM(2004)0197 — C5-0179/2004 — 2004/0071(CNS))
(Konzultációs eljárás)
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel a tanácsi rendeletre irányuló javaslatra (COM(2004)0197) (1), |
— |
tekintettel az EK-Szerződés 37. cikkére és 300. cikkének (2) bekezdésére, |
— |
tekintettel az EK-Szerződés 300. cikke (3) bekezdésének első franciabekezdésére, amelynek megfelelően konzultált a Tanáccsal (C5-0179/2004), |
— |
tekintettel eljárási szabályzata 51. cikkére és 83. cikkének (7) bekezdésére, |
— |
tekintettel a Halászati Bizottság jelentésére, valamint a Fejlesztési Bizottság véleményeire (A6-0001/2004), |
1. |
jóváhagyja a módosítás szerinti tanácsi rendeletre irányuló javaslatot és jóváhagyja a jegyzőkönyv megkötését, |
2. |
utasítja elnökét, hogy továbbítsa a Parlament álláspontját a Tanács és a Bizottság, valamint a tagállamok és Mauritius kormányai és parlamentjei számára. |
A Bizottság által javasolt szöveg |
A Parlament módosításai |
1. Módosítás |
|
(4a) preambulumbekezdés (új) |
|
|
(4a) Az EU halászati érdekeinek védelmét össze kell hangolni a halászati erőforrásokkal való fenntartható gazdálkodással gazdasági, társadalmi és környezeti szempontból, valamint a halászatból élő partmenti népesség fejlődésével, |
2. Módosítás |
|
(4b) preambulumbekezdés (új) |
|
|
(4b) A Bizottságnak folytatnia kellene a Mauritius-szal létrejött megállapodás fenntartható jellegére vonatkozó hatástanulmányok készítését, |
3. Módosítás |
|
(4c) preambulumbekezdés (új) |
|
|
(4c) A Bizottságnak biztosítania kellene, hogy a rendelkezésre bocsátott pénzügyi forrásokat a megállapodásban rögzített célokra fordítsák, továbbá ellenőriznie kellene a megállapodásnak a helyi népességek - különösen a hagyományos halászatból élő partmenti közösségek - helyzetének fejlődésére gyakorolt hatását, |
4. Módosítás |
|
3a. cikk (új) |
|
|
3a. cikk A Bizottság megküldi a jegyzőkönyv 3. cikkének (5) bekezdésében előírt éves jelentés egy példányát az Európai Parlament és a Tanács részére. |
5. és 6. Módosítás |
|
3b. cikk (új) |
|
|
3b. cikk (1) A jegyzőkönyv hatályának utolsó évében, az annak esetleges meghosszabbítására irányuló tárgyalások megkezdése előtt a Bizottság általános jelentést nyújt be az Európai Parlament és a Tanács számára annak alkalmazásáról, valamint végrehajtásának feltételeiről - különösen az egyedi intézkedésekre vonatkozóan -, továbbá egy költség-haszon elemzést annak érdekében, hogy vizsgálni lehessen a jegyzőkönyv gazdasági, társadalmi és környezeti hatását. (2) Ezen jelentés alapján, s figyelembe véve az Európai Parlament véleményét e tárgyban, a Tanács szükség esetén felhatalmazza a Bizottságot újabb jegyzőkönyv elfogadására irányuló tárgyalások megkezdésére. |
(1) A Hivatalos Lapban még nem tették közzé.
P6_TA(2004)0007
EU/Madagaszkár halászati egyezmény *
Az Európai Parlament jogalkotási állásfoglalása az Európai Gazdasági Közösség és a Madagaszkári Köztársaság közötti, a Madagaszkár felségvizeiben történő halászatról szóló egyezményben rögzített, 2004. január 1-je és 2006. december 31-e közötti tonhalhalászati lehetőségeket és a pénzügyi hozzájárulást meghatározó jegyzőkönyv megkötéséről szóló tanácsi rendeletre irányuló javaslatról (COM(2004)0218 — C5-0186/2004 — 2004/0070(CNS))
(Konzultációs eljárás)
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel a tanácsi rendeletre irányuló javaslatra (COM(2004)0218) (1), |
— |
tekintettel az EK-Szerződés 37. cikkére és 300. cikkének (2) bekezdésére, |
— |
tekintettel az EK-Szerződés 300. cikke (3) bekezdésének első albekezdésére, amelynek megfelelően a Tanács konzultált a Parlamenttel (C5-0186/2004), |
— |
tekintettel eljárási szabályzata 51. cikkére és 83. cikke (7) bekezdésére, |
— |
tekintettel a Halászati Bizottság jelentésére és a Fejlesztési Bizottság véleményére (A6-0002/2004), |
1. |
jóváhagyja a módosítás szerinti tanácsi rendeletre irányuló javaslatot és jóváhagyja a jegyzőkönyv megkötését, |
2. |
utasítja elnökét, hogy továbbítsa a Parlament álláspontját a Tanácshoz, a Bizottsághoz, valamint a tagállamok, illetve a Madagaszkári Köztársaság kormányaihoz és parlamentjeihez. |
A Bizottság által javasolt szöveg |
A Parlament módosításai |
1. Módosítás |
|
(4a) preambulumbekezdés (új) |
|
|
(4a) Az EU halászati érdekeinek védelmét össze kell hangolni a halászati erőforrásokkal való fenntartható gazdálkodással gazdasági, társadalmi és környezeti szempontból, valamint a halászatból élő partmenti népesség fejlődésével, |
2. Módosítás |
|
(4b) preambulumbekezdés (új) |
|
|
(4b) A Bizottságnak folytatnia kellene a Madagaszkárral létrejött megállapodás fenntartható jellegére vonatkozó hatástanulmányok készítését, |
3. Módosítás |
|
(4c) preambulumbekezdés (új) |
|
|
(4c) A Bizottságnak biztosítania kellene, hogy a rendelkezésre bocsátott pénzügyi forrásokat a megállapodásban rögzített célokra fordítsák, továbbá ellenőriznie kellene a megállapodás helyi népességek - különösen a hagyományos halászatból élő partmenti közösségek - helyzetének fejlődésére gyakorolt hatását, |
4. Módosítás |
|
3a. cikk (új) |
|
|
3a. cikk A Bizottság megküldi a jegyzőkönyv 3. cikkének (5) bekezdésében előírt, a tervezett intézkedésekre előirányzott pénzügyi források elemzését tartalmazó éves jelentését az Európai Parlament és a Tanács részére. |
5. Módosítás |
|
3b. cikk (új) |
|
|
3b. cikk A jegyzőkönyv hatályának utolsó évében, az annak meghoszszabbítására irányuló tárgyalások megkezdése előtt a Bizottság költség-haszon elemzést, a halászati lehetőségek kihasználását, valamint a tervezett intézkedések végrehajtásának elemzését tartalmazó általános értékelő jelentést nyújt be az Európai Parlament és a Tanács számára, annak érdekében, hogy vizsgálni lehessen a jegyzőkönyv gazdasági, társadalmi és környezeti hatását. |
6. Módosítás |
|
3c. cikk (új) |
|
|
3c. cikk Ezen jelentések alapján, s figyelembe véve az Európai Parlament véleményét e tárgyban, a Tanács szükség esetén felhatalmazza a Bizottságot újabb jegyzőkönyv elfogadására irányuló tárgyalások megkezdésére. |
(1) A Hivatalos Lapban még nem tették közzé.
P6_TA(2004)0008
EU/Zöld-foki-szigetek halászati egyezmény *
Az Európai Parlament jogalkotási állásfoglalása a zöld-foki-szigeteki felségvizekben történő halászatról szóló, az Európai Gazdasági Közösség és a Zöld-foki Köztársaság közötti megállapodásban előírt halászati lehetőségek és pénzügyi hozzájárulás meghatározásáról szóló jegyzőkönyv 2004. július 1. és 2005. június 30. közötti időszakra történő meghosszabbítására vonatkozó megállapodás levélváltás formájában történő megkötéséről szóló tanácsi rendeletre irányuló javaslatról (COM(2004)0183 — C5-0189/2004 — 2004/0058(CNS))
(Konzultációs eljárás)
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel a tanácsi rendeletre irányuló javaslatra (COM(2004)0183) (1), |
— |
tekintettel az EK-Szerződés 37. cikkére és 300. cikkének (2) bekezdésére, |
— |
tekintettel az EK-Szerződés 300. cikkének (3) bekezdésének első albekezdésére, amelynek megfelelően a Tanács konzultált a Parlamenttel (C5-0189/2004), |
— |
tekintettel eljárási szabályzata 51. cikkére és 83. cikkének (7) bekezdésére, |
— |
tekintettel a Halászati Bizottság jelentésére (A6-0003/2004), |
1. |
jóváhagyja a módosítás szerinti tanácsi rendeletre irányuló javaslatot és jóváhagyja a megállapodás megkötését, |
2. |
utasítja elnökét, hogy továbbítsa álláspontját a Tanácshoz és a Bizottsághoz, valamint a tagállamok, illetve a Zöld-foki Köztársaság kormányaihoz és parlamentjeihez. |
A Bizottság által javasolt szöveg |
A Parlament módosításai |
1. Módosítás |
|
3a. cikk (új) |
|
|
3a. cikk A jegyzőkönyv meghosszabbított hatályának lejárta, valamint a megújításáról szóló bármely megállapodás elfogadása előtt a Bizottság (a tervezett intézkedésekre előirányzott pénzügyi források felhasználásáról szóló elemzést tartalmazó) jelentést nyújt be a jegyzőkönyv végrehajtásáról az Európai Parlament és a Tanács számára annak érdekében, hogy vizsgálni lehessen a jegyzőkönyv gazdasági, társadalmi és környezeti hatását. |
2. Módosítás |
|
3b. cikk (új) |
|
|
3b. cikk Ezen jelentés alapján, s figyelembe véve az Európai Parlament véleményét e tárgyban, a Tanács szükség esetén felhatalmazza a Bizottságot újabb jegyzőkönyv elfogadására irányuló tárgyalások megkezdésére. |
3. Módosítás |
|
3c. cikk (új) |
|
|
3c. cikk Amennyiben a Zöld-foki Köztársaság hatóságai kérik, a Bizottság megvizsgálja a jelenleg „tervezett intézkedések” címszó alatt szereplő összegeknek a tervezett intézkedések céljaival megegyező, a Bizottság által finanszírozott projektekhez történő átcsoportosítását. |
(1) A Hivatalos Lapban még nem tették közzé.
2004. szeptember 16., csütörtök
9.6.2005 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
CE 140/105 |
JEGYZŐKÖNYV
(2005/C 140 E/04)
ÜLÉSEK JEGYZŐKÖNYVE
ELNÖKSÉG: Janusz ONYSZKIEWICZ
Alelnök
1. Az ülés megnyitása
Az ülést 10 órakor nyitják meg.
2. Dokumentumok benyújtása
Az alábbi dokumentumokat nyújtották be:
1) |
Bizottság:
|
2) |
képviselők
|
3. A befejezetlen kérdésekkel kapcsolatos további teendők (az Eljárási Szabályzat 203. cikke)
A Parlament által az Eljárási Szabályzat 203. cikke alapján újratárgyalt jogalkotási eljárások listája a III. mellékletben szerepel.
4. A „Women on Waves” Szövetség holland hajója (szóbeli választ igénylő kérdések vitával)
Szóbeli választ igénylő kérdést tesz fel: Ilda Figueiredo, Francis Wurtz, Eva-Britt Svensson, Miguel Portas és Sérgio Ribeiro, GUE/NGL, a Bizottsághoz, a „Women on Waves” Szövetség hajója Portugáliába történő behajózásának megtiltásáról (B6-0010/2004).
Szóbeli választ igénylő kérdést tesz fel: Lissy Gröner, Edite Estrela, Jamila Madeira és Emanuel Jardim Fernandes, PSE, Hiltrud Breyer, Jonathan Evans és Raül Romeva i Rueda, Verts/ALE, Maria Carlshamre és Claire Gibault, ALDE, a Bizottsághoz, a „Women on Waves” Szövetség holland hajója Portugáliába történő behajózásának a portugál kormány általi megtiltásáról (B6-0011/2004).
Ilda Figueiredo kifejti a szóbeli választ igénylő kérdést (B6-0010/2004).
Lissy Gröner, Kathalijne Maria Buitenweg (a szerző helyettese) és Claire Gibault kifejtik a szóbeli kérdést (B6-0011/2004).
Margot Wallström (Bizottság) válaszolt a kérdésekre.
Felszólal: Vasco Graça Moura, PPE-DE, Edite Estrela, PSE, Lena Ek, ALDE, Miguel Portas, GUE/NGL, Urszula Krupa, IND/DEM, Michał Tomasz Kamiński, UEN, Lydia Schenardi, független, Maria Martens, Emine Bozkurt, Marian Harkin, Eva-Britt Svensson, Johannes Blokland, Marcin Libicki, José Ribeiro e Castro, Jamila Madeira, Sophia in 't Veld, Sylwester Chruszcz és Bernd Posselt.
ELNÖKSÉG: Luigi COCILOVO
Alelnök
Felszólal: Mary Honeyball, Anna Záborská, Ana Maria Gomes, Simon Busuttil, Michael Cashman és Margot Wallström.
A vitát berekesztik.
5. CITES Egyezmény (Egyezmény a veszélyeztetett vadon élőállat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről) (szóbeli választ igénylő kérdés vitával)
Szóbeli választ igénylő kérdést tesz fel: Karl-Heinz Florenz, az ENVI bizottság nevében, a Bizottsághoz, az EU stratégiai célkitűzéseiről a CITES Egyezmény 13. találkozójára (B6-0012/2004).
Avril Doyle (a szerző helyettese) kifejti a szóbeli választ igénylő kérdést.
Margot Wallström (Bizottság) válaszolt a kérdésre.
Felszólal: Eija-Riitta Korhola, PPE-DE, Karin Scheele, PSE, Chris Davies, ALDE, Marie Anne Isler Béguin, Verts/ALE, Jonas Sjöstedt, GUE/NGL, Bernd Posselt, Margrete Auken, Neil Parish és Margot Wallström.
A vita lezárásaként az Eljárási Szabályzat 108. cikkének (5) bekezdése alapján benyújtott állásfoglalási indítványok:
— |
Marie Anne Isler Béguin, Verts/ALE, John Bowis, PPE-DE, Kartika Tamara Liotard, Dimitrios Papadimoulis, GUE/NGL, Johannes Blokland, IND/DEM, Guido Sacconi, Karin Scheele, PSE, Liam Aylward, UEN, Chris Davies és Mojca Drčar Murko, ALDE (B6-0029/2004). |
A vitát berekesztik.
Szavazás: 6.6. pont
ELNÖKSÉG: Gérard ONESTA
Alelnök
6. Szavazások órája
A szavazás eredményei részletesen (módosító indítványok, külön és részenkénti szavazatok stb.) a jegyzőkönyvhöz csatolt I. számú mellékletben találhatók.
6.1. Nemzetközi büntetőtörvényszék a volt Jugoszlávia tekintetében * (Az Eljárási Szabályzat 131. cikke) (szavazás)
Jelentés a volt Jugoszláviában elkövetett háborús bűncselekményeket vizsgáló Nemzetközi Törvényszék megbízatása hatékonyabb végrehajtását támogató korlátozó intézkedések létrehozásáról szóló tanácsi rendeleti javaslatról [COM(2004)0348 — C6-0041/2004 — 2004/0114(CNS)] - Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság.
Előadó: Jean-Louis Bourlanges (A6-0006/2004).
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 1. pont)
JOGALKOTÁSI HATÁROZATTERVEZET
Egyetlen szavazással elfogadva (P6_TA(2004)0009)
6.2. Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) (szavazás)
Állásfoglalási indítványok (B6-0037/2004, B6-0039/2004, B6-0042/2004 és B6-0050/2004)
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 2. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSI INDÍTVÁNY B6-0037/2004
(amely B6-0037/2004, B6-0039/2004, B6-0042/2004 és B6-0050/2004 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Willi Piecyk és Ulrich Stockmann, PSE, |
— |
Paolo Costa és Dirk Sterckx, ALDE, |
— |
Michael Cramer, Evelin Lichtenberger, Margrete Auken és Sepp Kusstatscher, Verts/ALE, |
— |
Erik Meijer, GUE/NGL. |
Elfogadva (P6_TA(2004)0010)
6.3. A fehéroroszországi helyzet (szavazás)
Állásfoglalási indítványok B6-0038/2004, B6-0040/2004, B6-0041/2004, B6-0051/2004, B6-0052/2004 és B6-0053/2004
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 3. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSI INDÍTVÁNY B6-0038/2004
(amely B6-0038/2004, B6-0040/2004, B6-0041/2004, B6-0051/2004, B6-0052/2004 és B6-0053/2004 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Bogdan Klich és Charles Tannock, PPE-DE, |
— |
Jan Marinus Wiersma, PSE, |
— |
Annemie Neyts-Uyttebroeck, ALDE, |
— |
Elisabeth Schroedter, Joost Lagendijk és Marie Anne Isler Béguin, Verts/ALE, |
— |
Jonas Sjöstedt és Luisa Morgantini, GUE/NGL |
— |
Konrad Szymański és Rolandas Pavilionis, UEN |
Elfogadva (P6_TA(2004)0011)
6.4. Humanitárius helyzet Szudánban (szavazás)
Állásfoglalási indítvány B6-0065/2004
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 4. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSI INDÍTVÁNY
Elfogadva (P6_TA(2004)0012)
Felszólalások a szavazással kapcsolatban:
Ana Maria Gomes szóban módosítást javasolt a 8. számú módosító javaslathoz, amit elfogadtak.
6.5. Az iraki helyzet (szavazás)
Állásfoglalási indítványok B6-0028/2004, B6-0031/2004/rév., B6-0032/2004, B6-0033/2004, B6-0034/2004 és B6-0043/2004
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 5. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSI INDÍTVÁNY B6-0028/2004
(amely B6-0028/2004, B6-0031/2004/rév., B6-0032/2004, B6-0033/2004, B6-0034/2004 és B6-0043/2004 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Hans-Gert Poettering, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Antonio Tajani, João de Deus Pinheiro és Charles Tannock, PPE-DE, |
— |
Pasqualina Napoletano és Véronique De Keyser, PSE, |
— |
Cecilia Malmström, Annemie Neyts-Uyttebroeck, ALDE, |
— |
Monica Frassoni, Daniel Marc Cohn-Bendit, Angelika Beer és Joost Lagendijk, Verts/ALE, |
— |
Cristiana Muscardini és Anna Elzbieta Fotyga, UEN. |
Elfogadva (P6_TA(2004)0013)
Felszólalások a szavazással kapcsolatban:
— |
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra jelezte, hogy javításokat kell eszközölni az (1), (2) és (6) bekezdésekben, |
— |
Antonio Tajani szóban módosítást javasolt a (2) bekezdéshez, amit elfogadtak; |
— |
Pasqualina Napoletano kérte, hogy a (3) bekezdést ellenőrizzék. |
6.6. CITES Egyezmény (szavazás)
Állásfoglalási indítvány B6-0029/2004
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 6. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSI INDÍTVÁNY
Elfogadva (P6_TA(2004)0014)
Felszólalások a szavazásról:
— |
Avril Doyle szóban módosítást javasolt az (5) bekezdéshez; de több mint 37 képviselő ellenezte ezen javaslat figyelembe vételét, ezért a javaslatot elvetették. |
7. Szavazáshoz fűzött indokolások
Szavazáshoz fűzött írásbeli indokolások:
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolásokat az Eljárási Szabályzat 163. cikk (3) bekezdésének értelmében az ülésről készült szó szerinti jegyzőkönyvek tartalmazzák.
Szavazáshoz fűzött szóbeli indokolások:
Az iraki helyzet (RC-B6-0028/2004)
— |
Carlo Fatuzzo és Mario Borghezio, az utóbbi a „Lega Nord” tagjai közé tartozó képviselők nevében. |
8. A szavazatok helyesbítései
A következő képviselők nyilatkoztak szavazatuk alábbiak szerinti helyesbítéséről:
RC-B6-0037/2004 - Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO)
— |
határozat (egészében) mellette: Riccardo Ventre tartózkodások: Rodi Kratsa-Tsagaropoulou |
RC-B6-0038/2004 - A fehéroroszországi helyzet
— |
határozat (egészében) mellette: Konstantinos Hatzidakis, Georg Jarzembowski, Gitte Seeberg, Riccardo Ventre, |
B6-0065/2004 - Humanitárius helyzet Szudánban
— |
határozat (egészében) mellette: Michał Tomasz Kamiński, Riccardo Ventre |
RC-B6-0028/2004 - Az iraki helyzet
— |
3. módosítás mellette: Mieczysław Edmund Janowski, Glenys Kinnock, Edith Mastenbroek, Claude Moraes, Ieke van den Burg, Jens-Peter Bonde ellene: Marie Panayotopoulos-Cassiotou, Georgios Papastamkos tartózkodások: Erika Mann, Barbara Weiler, Åsa Westlund, Edite Estrela, Jamila Madeira |
— |
4. módosítás mellette: Jens-Peter Bonde tartózkodások: Erika Mann |
— |
2. módosítás mellette: Erika Mann, Edith Mastenbroek, Georgios Papastamkos |
— |
(2) bekezdés mellette: Riccardo Ventre |
— |
1. módosítás tartózkodások: Erika Mann, Antonis Samaras |
— |
határozat (egészében) mellette: Marie-Hélène Descamps, Riccardo Ventre, Terence Wynn |
B6-0029/2004 - CITES Egyezmény
— |
határozat (egészében) mellette: Emanuel Jardim Fernandes, Hans-Peter Martin, Karin Resetarits |
(A 12.25-kor megszakított ülést 15 órakor folytatják.)
ELNÖKSÉG: Alejo VIDAL-QUADRAS ROCA
Alelnök
9. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Szavazatok helyesbítése - Philippe Morillon jelentés A6-0001/2004.
— |
módosított javaslat mellette: Louis Grech ellene: Alyn Smith |
— |
jogalkotási határozat mellette: Roselyne Bachelot-Narquin, Louis Grech ellene: Jens-Peter Bonde tartózkodás: Urszula Krupa |
***
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadták.
VITA AZ EMBERI JOGOK, A DEMOKRÁCIA ÉS A JOGÁLLAMISÁG MEGSÉRTÉSÉT ÉRINTŐ ÜGYEKRŐL
(Az állásfoglalási indítványok címei és szerzői tekintetében lásd a 2004. szeptember 15-i, szerdai jegyzőkönyv 3. pontját)
10. ASEM csúcstalálkozó (Ázsia-Európa ülés) (vita)
Állásfoglalási indítványok B6-0046/2004, B6-0048/2004, B6-0056/2004, B6-0059/2004 és B6-0061/2004
Miguel Angel Martínez Martínez állásfoglalási indítványt terjeszt elő.
Felszólal: Geoffrey Van Orden aki sajnálatát fejezi ki a Tanács távolléte miatt, majd állásfoglalási indítványt terjeszt elő.
Patrizia Toia és Frithjof Schmidt előterjesztik az állásfoglalási indítványokat.
Felszólal: Catherine Stihler, PSE, Jules Maaten, ALDE, Ana Maria Gomes és Günther Verheugen (Bizottság).
A vitát berekesztik.
Szavazás: 13.1. pont
11. Vajdaság: a kisebbségek zaklatása (vita)
Állásfoglalási indítványok B6-0045/2004, B6-0049/2004, B6-0055/2004, B6-0057/2004, B6-0060/2004, B6-0062/2004 és B6-0064/2004
Tabajdi Csaba Sándor, Erik Meijer, Gál Kinga, Szent-Iványi István és Bastiaan Belder előterjesztik az állásfoglalási indítványokat.
Felszólal: Bernd Posselt, PPE-DE, Hegyi Gyula, PSE, Demszky Gábor, ALDE, Jaromír Kohlíček, GUE/NGL, Koenraad Dillen, független, Olajos Péter, Duka-Zólyomi Árpád és Günther Verheugen (Bizottság).
A vitát berekesztik.
Szavazás: 13.2. pont
12. Maldív-szigetek (vita)
Állásfoglalási indítványok B6-0044/2004, B6-0047/2004, B6-0054/2004, B6-0058/2004 és B6-0063/2004
Ana Maria Gomes, Giusto Catania, Nirj Deva és Elizabeth Lynne állásfoglalási indítványokat terjeszt elő.
Felszólal: Thomas Mann, PPE-DE, Sarah Ludford, ALDE, Koenraad Dillen, független, és Günther Verheugen (Bizottság).
A vitát berekesztik.
Szavazás: 13.3. pont
13. Szavazások órája
A szavazás eredményei részletesen (módosító indítványok, külön- és részenkénti szavazatok stb.) a jegyzőkönyvhöz csatolt I. számú mellékletben találhatók.
13.1. ASEM csúcstalálkozó (Ázsia-Európa ülés) (szavazás)
Állásfoglalási indítványok B6-0046/2004, B6-0048/2004, B6-0056/2004, B6-0059/2004 és B6-0061/2004
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 7. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSI INDÍTVÁNY B6-0046/2004
(amely B6-0046/2004, B6-0048/2004, B6-0056/2004, B6-0059/2004 és B6-0061/2004 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Geoffrey Van Orden, Charles Tannock, Nirj Deva és Bernd Posselt, PPE-DE, |
— |
Glenys Kinnock, Mauro Zani, Margrietus van den Berg és Pasqualina Napoletano, PSE |
— |
Johan Van Hecke, ALDE |
— |
Frithjof Schmidt, Verts/ALE |
— |
Vittorio Emanuele Agnoletto, GUE/NGL |
Elfogadva (P6_TA(2004)0015)
13.2. Vajdaság: a kisebbségek zaklatása (szavazás)
Állásfoglalási indítványok B6-0045/2004, B6-0049/2004, B6-0055/2004, B6-0057/2004, B6-0060/2004, B6-0062/2004 és B6-0064/2004
(Egyszerű többség)
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 8. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSI INDÍTVÁNY B6-0045/2004
(amely B6-0045/2004, B6-0049/2004, B6-0055/2004, B6-0057/2004, B6-0060/2004, B6-0062/2004 és B6-0064/2004 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Gál Kinga, Olajos Péter, Doris Pack és Bernd Posselt, PPE-DE |
— |
Véronique De Keyser, Pasqualina Napoletano, Hannes Swoboda, Tabajdi Csaba Sándor és Jan Marinus Wiersma, PSE |
— |
Jelko Kacin és Szent-Iványi István, ALDE |
— |
Gisela Kallenbach, Joost Lagendijk, Raül Romeva i Rueda és Tatjana Ždanoka, Verts/ALE |
— |
Roberto Musacchio, GUE/NGL |
— |
Bastiaan Belder, IND/DEM |
— |
Adriana Poli Bortone, UEN |
Elfogadva (P6_TA(2004)0016)
13.3. Maldív-szigetek (szavazás)
Állásfoglalási indítványok B6-0044/2004, B6-0047/2004, B6-0054/2004, B6-0058/2004 és B6-0063/2004
Egyszerű többség
(A szavazás eredménye: I. melléklet, 9. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSI INDÍTVÁNY B6-0044/2004
(amely B6-0044/2004, B6-0047/2004, B6-0054/2004, B6-0058/2004 és B6-0063/2004 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Pasqualina Napoletano, PSE |
— |
Jonas Sjöstedt és Giusto Catania, GUE/NGL, |
— |
Nirj Deva, Charles Tannock, Geoffrey Van Orden és Thomas Mann, PPE-DE |
— |
Graham Watson, ALDE |
— |
Cristiana Muscardini, UEN |
Elfogadva (P6_TA(2004)0017)
14. A szavazatok helyesbítései
A következő képviselők nyilatkoztak szavazatuk alábbiak szerinti helyesbítéséről:
RC-B6-0044/2004 - Maldív-szigetek
— |
határozat (egészében) mellette: Othmar Karas |
15. Engedély saját kezdeményezésű jelentések készítésére
AFCO bizottság
— |
A Parlament véleménye az Európai Alkotmányt létrehozó szerződés tervezetéről (2004/2129(INI)) (vélemény: AFET, DEVE, INTA, BUDG, CONT, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, FEMM, PETI) (Az Elnökök Értekezletének 2004. szeptember 9-i határozatát követően) |
16. Írásbeli nyilatkozatok a nyilvántartásban (az Eljárási Szabályzat 116. cikke)
A nyilvántartásba vett írásbeli nyilatkozatokra adott aláírások száma (az Eljárási Szabályzat 116. cikkének (3) bekezdése):
Dokumentum száma |
Szerző |
Aláírások |
36/2004 |
Konrad Szymański, Marcin Libicki, Vytautas Landsbergis, Anna Záborská és Surján László |
41 |
37/2004 |
Jean-Claude Martinez, Koenraad Dillen és Luca Romagnoli |
3 |
17. A Tanács közös álláspontjának közlése
Az Eljárási Szabályzat 57. cikkének (1) bekezdése alapján az elnök bejelentette, hogy a következő közös álláspontot nyújtotta be a Tanács, az elfogadásához vezető okokkal és a Bizottság álláspontjával egyetemben:
— |
Közös álláspont, elfogadta a Tanács 2004. július 19-én az Európai Parlament és a Tanács rendeletének meghozatala érdekében, amely rendelet tárgya a növényi és állati eredetű élelmiszerekben és állatok fogyasztására szánt árukban jelen levő peszticid maradványok legmagasabb megengedett mértéke, módosítva a Tanács 91/414/EGK sz. irányelvét (09262/1/2004 — 09994/2004 — C6-0110/2004 — 2003/0052(COD) — COM(2004)0587)
|
— |
Közös álláspont, elfogadta a Tanács 2004. április 26-án az Európai Parlament és a Tanács rendeletének meghozatala érdekében, amely rendelet módosítja a Tanács 72/166/EGK, 84/5/EGK, 88/357/EGK és 90/232/EGK sz. irányelveit, valamint az Európai Parlament és a Tanács 2000/26/EK sz., a gépjárművek közlekedéséből származó polgári felelősségbiztosításról szóló irányelvét (16182/2/2003 — 06282/2004 — C6-0112/2004 — 2002/0124(COD) COM(2004)0351)
|
A döntése meghozatalához a Parlament rendelkezésére álló három hónapos határidő futamidejének első napja eszerint a holnapi nap, 2004. szeptember 17.
18. 2004. októberi helyesbített- és pótköltségvetés
A következő benyújtási határidők kerültek meghatározásra:
módosítások: 2004. szeptember 30., csütörtök, 12 óra
19. A bizottságok és a küldöttségek tagjai
A képviselőcsoportok benyújtották kinevezési kérelmeiket a parlamenti bizottságokra és küldöttségekre vonatkozóan (lásd a IV. mellékletet).
20. A jelen ülésen elfogadott szövegek továbbítása
Ezen ülés jegyzőkönyvét az Eljárási Szabályzat 172. cikkének (2) bekezdése értelmében a Parlament következő ülésének kezdetén jóváhagyásra terjeszik elő.
A Parlament beleegyezésével az elfogadott szövegeket haladéktalanul eljuttatják a címzettekhez.
21. A következő ülések időpontjai
A következő ülések 2004. október 13-án és 14-én lesznek.
22. Az ülés elnapolása
Az Európai Parlament ülését elnapolták.
Az ülést 16.15-kor berekesztik.
Julian Priestley
Főtitkár
Josep Borrell Fontelles
elnök
JELENLÉTI ÍV
Aláírók:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Attwooll, Aubert, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berman, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bullmann, Bushill-Matthews, Busk, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Cirino Pomicino, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Cornillet, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Daul, Davies, De Poli, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Demetriou, Demszky, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dionisi, Di Pietro, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Foglietta, Fontaine, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grech, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klinz, Knapman, Koch, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, Laschet, Lax, Lechner, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Marine Le Pen, Enrico Letta, Lévai, Janusz Lewandowski, Libicki, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Myller, Napoletano, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Novak, Obiols i Germà, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savi, Sbarbati, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Schmitt Pál, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schröder, Schroedter, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stihler, Stockmann, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Svensson, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
I. MELLÉKLET
A SZAVAZÁS EREDMÉNYE
Rövidítések és jelek magyarázata
+ |
elfogadva |
- |
elutasítva |
↓ |
tárgytalan |
V |
Visszavonva |
NSz (..., ..., ...) |
név szerinti szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
ESz (..., ..., ...) |
elektronikus szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
rész |
részenkénti szavazás |
kül |
külön szavazás |
mód |
módosítás |
MM |
megegyezéses módosítás |
MR |
megfelelő rész |
T |
módosítás törlése |
= |
azonos módosítások |
§ |
bekezdés |
cikk |
cikk |
preb |
preambulumbekezdés |
ÁLL.IND |
állásfoglalási indítvány |
KÖZ.ÁLL.IND |
közös állásfoglalási indítvány |
TITK |
titkos szavazás |
1. A volt Jugoszlávia Nemzetközi Büntető Törvényszéke *
Jelentés: BOURLANGES (A6-0006/2004)
Tárgy |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
együttes szavazás |
|
+ |
|
2. Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO)
Állásfoglalási indítványok B6-0037/2004, B6-0039/2004, B6-0042/2004, B6-0050/2004
Tárgy |
Módosítás sz. |
Szerző |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
Közös állásfoglalási indítvány RC6-0037/2004 (PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
szavazás: indítvány (együtt) |
NSz |
+ |
316, 20, 206 |
||
képviselőcsoportok állásfoglalási indítványai |
|||||
B6-0037/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0039/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0042/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0050/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Név szerinti szavazásra irányuló kérelem
ALDE: zárószavazás
3. A fehéroroszországi helyzet
Állásfoglalási indítványok B6-0038/2004, B6-0040/2004, B6-0041/2004, B6-0051/2004
Tárgy |
Módosítás sz. |
Szerző |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
Közös állásfoglalási indítvány RC6-0038/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL, UEN) |
|||||
2. § |
1 |
UEN |
|
+ |
|
6. § |
2 |
UEN |
|
+ |
|
szavazás: indítvány (együtt) |
NSz |
+ |
499, 20, 26 |
||
képviselőcsoportok állásfoglalási indítványai |
|||||
B6-0038/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0040/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0041/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0051/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0052/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0053/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
Név szerinti szavazásra irányuló kérelem
PPE-DE: zárószavazás
4. Humanitárius helyzet Szudánban
Tárgy |
Módosítás sz. |
Szerző |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
A DEVE bizottság B6-0065/2004 sz. állásfoglalási indítványa |
|||||
2. § |
3 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
a 7. § után |
4 |
PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
10. § |
5 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
a 13. § után |
6 |
PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
14. § |
12 |
ALDE, GUE/NGL |
|
- |
|
7 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE |
|
+ |
|
|
16. § |
8 |
PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
szóban módosítva |
19. § |
9 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
23. § |
10 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
24. § |
13 |
PPE-DE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
11 |
PPE-DE, PSE, GUE/NGL |
|
R |
|
|
a C preb után |
1 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
az F preb után |
2 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE |
|
+ |
|
szavazás: indítvány (együtt) |
NSz |
+ |
566, 6, 16 |
Valamennyi módosító javaslat aláírója a PPE-DE csoport, kivéve a 12. sz.
Név szerinti szavazásra irányuló kérelem
PPE-DE: zárószavazás
Szóbeli módosítások
8. mód (Ana Maria R.M. Gomes): betoldás: „valamint gondoskodni arról, hogy az efféle büntetések ne súlyosbítsák a szudáni lakosság szenvedéseit”
5. Az iraki helyzet
Állásfoglalási indítványok B6-0028/2004, B6-0031/2004/rev, B6-0032/2004, B6-0033/2004, B6-0034/2004, B6-0043/2004
Tárgy |
Módosítás sz. |
Szerző |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
Közös állásfoglalási indítvány RC6-0028/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, UEN) |
|||||
az 1. § előtt |
3 |
GUE/NGL |
NSz |
- |
114, 315, 105 |
4 |
GUE/NGL |
NSz |
- |
54, 372, 174 |
|
2 |
Verts/ALE |
NSz |
- |
89, 328, 174 |
|
1. § |
|
eredeti szöveg |
kül |
+ |
|
2. § |
|
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
567,7,21 szóban módosítva |
az A preb után |
1 |
Verts/ALE |
NSz |
- |
138, 280, 176 |
szavazás: indítvány (együtt) |
NSz |
+ |
533, 43, 26 |
||
képviselőcsoportok állásfoglalási indítványai |
|||||
B6-0028/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0031/2004/rev |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0032/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0033/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0034/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
B6-0043/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Név szerinti szavazásra irányuló kérelem
GUE/NGL: 3. és 4. mód, 2. § és zárószavazás
Verts/ALE: 1. és 2. mód
Külön szavazásra irányuló kérelmek
Verts/ALE: 1. §
Technikai helyesbítések
1. §: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra és Harlem Désir
3. §: Pasqualina Napoletano
6. §: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra
Szóbeli módosító javaslatok
2. §: (Antonio Tajani): betoldás: „és brit állampolgár”
6. CITES Egyezmény
Tárgy |
Módosítás sz. |
Szerző |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás — észrevételek |
Állásfoglalási indítvány B6-0029/2004 (Verts/ALE, PPE-DE, GUE/NGL, IND/DEM, PSE, UEN, ALDE) |
|||||
3. § |
|
eredeti szöveg |
NSz |
+ |
504, 29, 45 |
7. § |
|
eredeti szöveg |
rész |
|
|
|
1. |
+ |
|
||
|
2./Esz |
+ |
369, 153, 33 |
||
szavazás: indítvány (együtt) |
NSz |
+ |
542, 15, 15 |
Név szerinti szavazásra irányuló kérelem
PPE-DE: zárószavazás
Verts/ALE: 3. §
Külön szavazásra irányuló kérelmek
PPE-DE: 3. §
Részenkénti szavazásra irányuló kérelem
PPE-DE
7. §
1. rész: a teljes szöveg, kivéve az első francia bekezdést
2. rész: ezen francia bekezdés
7. ASEM csúcstalálkozó (Ázsia-Európa ülés)
Állásfoglalási indítvány B6-0046/2004, B6-0048/2004, B6-0056/2004, B6-0059/2004, B6-0056/2004
Tárgy |
Módosítás sz. |
Szerző |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
Közös állásfoglalási indítvány RC6-0046/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
szavazás: indítvány (együtt) |
|
+ |
|
||
képviselőcsoportok állásfoglalási indítványai |
|||||
B6-0046/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0048/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0056/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0059/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0056/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
8. Vajdaság: a kisebbségek zaklatása
Állásfoglalási indítványok B6-0045/2004, B6-0049/2004, B6-0055/2004, B6-0057/2004, B6-0060/2004, B6-0062/2004, B6-0064/2004
Tárgy |
Módosítás sz. |
Szerző |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
Közös állásfoglalási indítvány RC6-0045/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL, IND/DEM, UEN) |
|||||
C preb |
1 |
GUE/NGL |
|
- |
|
szavazás: indítvány (együtt) |
|
+ |
|
||
képviselőcsoportok állásfoglalási indítványai |
|||||
B6-0045/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0049/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0055/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0057/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
B6-0060/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0062/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0064/2004 |
|
IND/DEM |
|
↓ |
|
9. Maldív-szigetek
Állásfoglalási indítványok B6-0044/2004, B6-0047/2004, B6-0054/2004
Tárgy |
Módosítás sz. |
Szerző |
NSz, stb. |
Szavazat |
NSz/ESz szavazás - észrevételek |
Közös állásfoglalási indítvány RC6-0044/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE, UEN) |
|||||
szavazás: indítvány (együtt) |
NSz |
+ |
153, 0, 7 |
||
a képviselőcsoportok állásfoglalási indítványai |
|||||
B6-0044/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0047/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0054/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0058/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0063/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
II. MELLÉKLET
NÉVSZERINTI SZAVAZÁS EREDMÉNYE
1. RC - B6-0037/2004 - ICAO
Mellette: 316
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Sinnott
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Romagnoli, Rutowicz
PPE-DE: Casa, Chmielewski, Cirino Pomicino, Posselt, Radwan, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Siekierski, Silva Peneda, Vlasák
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Ždanoka
Ellene: 20
IND/DEM: Batten, Bloom, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Krupa, Nattrass, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Titford, Tomczak, Whittaker, Wierzejski, Wise, Železný
NI: Bobošíková
PPE-DE: Díaz De Mera García Consuegra
Tartózkodás: 206
GUE/NGL: Pafilis, Toussas, Wagenknecht
IND/DEM: Borghezio, Goudin, Louis, Lundgren, Speroni, Wohlin
NI: Claeys, Dillen, Martin Hans-Peter, Mölzer, Mussolini, Resetarits, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, De Veyrac, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gyürk, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Lechner, Lehne, Lewandowski, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Olajos, Olbrycht, Őry, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schröder, Seeber, Seeberg, Sommer, Sonik, Spautz, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Tajani, Tannock, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Poli Bortone, Tatarella
Verts/ALE: van Buitenen
2. RC - B6-0038/2004 - Fehéroroszország
Mellette: 499
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Karim, Klinz, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lehideux, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Guidoni, Henin, Kaufmann, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Seppänen, Sjöstedt, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Lundgren
NI: Battilocchio, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gyürk, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Olajos, Olbrycht, Ouzký, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Tajani, Tannock, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Gröner, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Locatelli, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Ellene: 20
GUE/NGL: Flasarová, Kohlíček, Pafilis, Remek, Stroz, Toussas
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wierzejski, Železný
PPE-DE: Seeberg, Ventre, Vernola
Tartózkodás: 26
GUE/NGL: Figueiredo, Maštálka, Pflüger, Ribeiro, Wagenknecht
IND/DEM: Batten, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Nattrass, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Belohorská, Claeys, Dillen, Kozlík, Martin Hans-Peter, Mölzer, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Simonot
Verts/ALE: van Buitenen
3. B6-0065/2004 - Szudán
Mellette: 566
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Portas, Remek, Seppänen, Sjöstedt, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Speroni, Tomczak, Wierzejski, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Kozlík, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Mölzer, Resetarits, Romagnoli, Rutowicz, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Ellene: 6
ALDE: Polfer
GUE/NGL: Pafilis, Pflüger, Stroz, Toussas, Wagenknecht
Tartózkodás: 16
ALDE: Jäätteenmäki
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Lundgren, Nattrass, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Mussolini
Verts/ALE: van Buitenen
4. RC - B6-0028/2004 - Irak
Mellette: 114
ALDE: Cavada, Krahmer, Schuth
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis
NI: Baco, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Mussolini, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin, Chmielewski, Fjellner, de Grandes Pascual, Őry, Pálfi, Sonik, Vakalis, Zwiefka
PSE: Bono, Carlotti, Castex, Christensen, Corbey, Correia, De Rossa, Estrela, Falbr, Fava, Ferreira Anne, Gröner, Gruber, Madeira, Masip Hidalgo, Moscovici, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Riera Madurell, Roure, Sakalas, Santoro, Scheele, Sousa Pinto, Stockmann, Szejna, Weiler, Westlund
UEN: Pavilionis
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Voggenhuber, Ždanoka
Ellene: 315
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Busk, Chatzimarkakis, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Hall, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Karim, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Krupa, Nattrass, Sinnott, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Battilocchio, Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Landsbergis, Langen, Langendries, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Sommer, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina
PSE: Beglitis, Casaca, Cashman, Corbett, Gill, Herczog, Honeyball, Howitt, Lévai, McAvan, McCarthy, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Rosati, Skinner, Stihler, Titley, Whitehead, Wynn, Yañez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Tartózkodás: 155
ALDE: Budreikaitė, Davies, Demszky, Di Pietro, Guardans Cambó, Harkin, Juknevičienė
IND/DEM: Bonde, Chruszcz, Giertych, Goudin, Grabowski, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wierzejski, Wohlin, Železný
NI: Claeys, Dillen, Martin Hans-Peter, Mölzer, Romagnoli, Simonot
PPE-DE: Daul, De Veyrac, Fontaine, Grossetête, Hökmark, Korhola, Kuźmiuk, Lamassoure, Mathieu, Saïfi, Schierhuber, Sudre, Vlasto
PSE: Andersson, Arif, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Carnero González, Cercas, Costa António, Cottigny, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, Ettl, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Goebbels, Gomes, Grech, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lienemann, Locatelli, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Rocard, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schulz, Segelström, Sornosa Martínez, Swoboda, Tabajdi, Thomsen, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Wiersma, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: Bennahmias, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Lagendijk, Trüpel
5. RC - B6-0028/2004 - Irak
Mellette: 54
ALDE: Cavada, Chiesa
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis
NI: Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin
PSE: Castex, Fava, Ferreira Anne, Gröner, Roure, Santoro
Verts/ALE: Evans Jillian, Onesta, Schlyter
Ellene: 372
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Hall, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Nattrass, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Battilocchio, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Mussolini
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Casaca, Cashman, Corbett, Correia, Falbr, Gill, Glante, Honeyball, Howitt, McAvan, McCarthy, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Masip Hidalgo, Skinner, Stihler, Titley, Whitehead, Wynn, Yañez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Flautre, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Romeva Rueda, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Tartózkodás: 174
ALDE: Davies, Di Pietro, Guardans Cambó, Harkin, Schuth
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Goudin, Grabowski, Krupa, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wohlin, Železný
NI: Baco, Claeys, Dillen, Kozlík, Mölzer, Resetarits, Romagnoli, Simonot
PPE-DE: Korhola, Samaras, Schierhuber
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Cercas, Christensen, Corbey, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Westlund, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: Bennahmias, van Buitenen, Frassoni, Kusstatscher, Lucas
6. RC - B6-0028/2004 - Irak
Mellette: 89
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Birutis, Bourlanges, Cavada, Chiesa, Davies, Drčar Murko, Duff, Ek, Gibault, Guardans Cambó, Harkin, In 't Veld, Jäätteenmäki, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Ludford, Lynne, Matsakis, Newton Dunn, Staniszewska, Toia, Van Hecke, Watson
IND/DEM: Coûteaux, Louis
NI: Baco, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin, De Veyrac, Posselt, Ventre
PSE: Beglitis, De Rossa, Fava, Ferreira Anne, Gröner, Gruber, Hamon, Lambrinidis, Navarro, Roure, Santoro, Tzampazi
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Ellene: 328
ALDE: Budreikaitė, Busk, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Fourtou, Hennis-Plasschaert, Lax, Lehideux, Maaten, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sterckx, Takkula, Väyrynen, Virrankoski
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Uca, Wagenknecht, Wurtz
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Nattrass, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Battilocchio, Bobošíková, Claeys, Dillen, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Cashman, Corbett, Correia, Gill, Glante, Honeyball, Howitt, Kinnock, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David W., Mastenbroek, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Titley, Whitehead, Wynn, Yañez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Tartózkodás: 174
ALDE: Andria, Beaupuy, Chatzimarkakis, Costa Paolo, Demszky, Di Pietro, Duquesne, Gentvilas, Hall, Jensen, Juknevičienė, Laperrouze, Letta, Manders, Morillon, Pistelli, Polfer, Prodi, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Meijer, Zimmer
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Goudin, Grabowski, Krupa, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wierzejski, Wohlin, Železný
NI: Kozlík, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Korhola
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Costa António, Cottigny, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, García Pérez, Gebhardt, Goebbels, Grabowska, Grech, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, Madeira, Mann Erika, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Sornosa Martínez, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: van Buitenen
7. RC - B6-0028/2004 - Irak
Mellette: 567
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Bonde, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Krupa, Nattrass, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, Whittaker, Wierzejski, Wise, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Martin Hans-Peter, Masiel, Mölzer, Mussolini, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Ellene: 7
NI: Kuc, Simonot
PPE-DE: Chmielewski
PSE: Locatelli
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato
Tartózkodás: 21
ALDE: Cavada, Cornillet, Watson
GUE/NGL: Pafilis, Toussas
IND/DEM: Borghezio, Coûteaux, Louis, Speroni
NI: Claeys, Dillen, Kozlík
PSE: Cottigny, Falbr, Fernandes, Kinnock, Moraes, Obiols i Germà, Stockmann, Szejna
Verts/ALE: van Buitenen
8. RC - B6-0028/2004 - Irak
Mellette: 138
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Birutis, Bourlanges, Cavada, Chiesa, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Harkin, In 't Veld, Jäätteenmäki, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lehideux, Ludford, Lynne, Matsakis, Newton Dunn, Oviir, Pannella, Polfer, Staniszewska, Szent-Iványi, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde
NI: Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin, De Veyrac, Fontaine, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Kuźmiuk, Lamassoure, Mathieu, Mavrommatis, Őry, Pálfi, Podkański, Posselt, Saïfi, Sudre, Ventre
PSE: Beglitis, Berman, Castex, Christensen, Corbey, Correia, Cottigny, De Rossa, Fava, Ferreira Anne, García Pérez, Gruber, Hamon, Lambrinidis, Leinen, Lévai, Roure, Santoro, Zani
UEN: Foglietta, Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Ellene: 280
ALDE: Busk, Cornillet, Demszky, Deprez, Fourtou, Hennis-Plasschaert, Lax, Maaten, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Väyrynen, Virrankoski
GUE/NGL: de Brún, McDonald, Pafilis, Svensson, Toussas, Wagenknecht
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Borghezio, Clark, Farage, Nattrass, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Železný
NI: Bobošíková, Mussolini
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Deß, Deva, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Poettering, Pomés Ruiz, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Casaca, Cashman, Corbett, Gill, Glante, Honeyball, Howitt, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David W., Matsouka, Sakalas, Skinner, Stihler, Titley, Whitehead, Wynn, Yañez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Kamiński, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Tartózkodás: 176
ALDE: Andria, Budreikaitė, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Di Pietro, Duquesne, Ek, Hall, Jensen, Juknevičienė, Letta, Manders, Morillon, Pistelli, Starkevičiūtė, Toia
GUE/NGL: Figueiredo, Ribeiro
IND/DEM: Chruszcz, Coûteaux, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wierzejski
NI: Baco, Battilocchio, Claeys, Dillen, Martin Hans-Peter, Mölzer, Resetarits, Romagnoli, Simonot
PPE-DE: Descamps, Korhola, Schierhuber
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Cercas, Costa António, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, Fruteau, Gebhardt, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Lienemann, Madeira, Mann Erika, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Wiersma, Zingaretti
Verts/ALE: van Buitenen
9. RC - B6-0028/2004 - Irak
Mellette: 533
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Liotard, Meijer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Speroni
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Mussolini, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Flautre, Frassoni, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Ellene: 43
ALDE: Chiesa, Duff
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kohlíček, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Toussas, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Bloom, Clark, Farage, Nattrass, Titford, Tomczak, Whittaker, Wierzejski, Wise
PPE-DE: Lauk, Ventre
Verts/ALE: Evans Jillian, Schlyter
Tartózkodás: 26
ALDE: Demszky
GUE/NGL: de Brún, Kaufmann, McDonald, Svensson
IND/DEM: Borghezio, Chruszcz, Coûteaux, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Železný
NI: Claeys, Dillen, Mölzer, Romagnoli, Simonot
PSE: Falbr, Sakalas, Wynn
Verts/ALE: van Buitenen, Lucas
10. B6-0029/2004 - CITES Egyezmény
Mellette: 504
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Karim, Klinz, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Polfer, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Papadimoulis, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wierzejski, Železný
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Brepoels, Březina, Brunetta, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, De Poli, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Friedrich, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzè s, Gawronski, Goepel, Gomolka, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Musotto, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Saïfi, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Vatanen, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zahradil, Zappalà, Zvěřina
PSE: Andersson, Ayala Sender, Badia Cutchet, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Ellene: 29
ALDE: Krahmer
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Ayuso González, Dover, Duchoň, Duka-Zólyomi, Fraga Estévez, Gräßle, Hannan, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Jarzembowski, Kelam, Mayer, Roithová, Rudi Ubeda, Schnellhardt, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Wuermeling, Zaleski, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Dobolyi, Hegyi
Tartózkodás: 45
GUE/NGL: Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Borghezio, Clark, Coûteaux, Farage, Louis, Titford, Whittaker, Wise
NI: Baco, Claeys, Dillen, Kozlík, Martin Hans-Peter, Mölzer, Resetarits, Simonot
PPE-DE: Antoniozzi, Berend, Bushill-Matthews, Casa, Caspary, Daul, Freitas, Gahler, Jałowiecki, Konrad, Landsbergis, McMillan-Scott, Mitchell, Nicholson, Ouzký, Papastamkos, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Schmitt Ingo, Silva Peneda, Stubb, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Zatloukal
UEN: Berlato
Verts/ALE: van Buitenen
11. B6-0029/2004 - CITES Egyezmény
Mellette: 542
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Lynne, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pistelli, Polfer, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wierzejski, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Kozlík, Masiel, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hatzidakis, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Koch, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Mastenbroek, Medina Ortega, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Ellene: 15
IND/DEM: Batten, Bloom, Clark, Farage, Titford, Whittaker, Wise
NI: Resetarits
PPE-DE: Fraga Estévez, Hannan, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Mathieu
UEN: Berlato
Tartózkodás: 15
IND/DEM: Borghezio, Coûteaux, Louis
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Chichester, Daul, Duchoň, Jarzembowski, Konrad, McMillan-Scott, Sturdy
PSE: Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Sánchez Presedo
Verts/ALE: van Buitenen
12. RC - B6-0044/2004 - A maldív-szigeteki helyzet
Mellette: 153
ALDE: Beaupuy, Busk, Demszky, Ek, Gentvilas, Guardans Cambó, Hall, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Schuth, Starkevičiūtė, Szent-Iványi, Toia
GUE/NGL: Catania, de Brún, Flasarová, Kohlíček, Meijer, Pflüger, Remek, Sjöstedt, Stroz
IND/DEM: Belder, Bonde, Pęk
NI: Czarnecki Ryszard, Dillen, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Barsi-Pataky, Bauer, Brepoels, Březina, Buzek, Casa, Caspary, Chmielewski, Coveney, Deva, Doyle, Duka-Zólyomi, Fajmon, Fatuzzo, Fraga Estévez, Gál, Gaľa, Gauzès, Glattfelder, Gomolka, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hatzidakis, Járóka, Kaczmarek, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Lewandowski, Mann Thomas, Mathieu, Mavrommatis, Mayer, Montoro Romero, Nicholson, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Roithová, Rudi Ubeda, Samaras, Saryusz-Wolski, Schröder, Siekierski, Sommer, Sudre, Tannock, Varvitsiotis, Villiers, Záborská, Zahradil, Zwiefka
PSE: Ayala Sender, Batzeli, Beglitis, Beňová, Calabuig Rull, Casaca, Cashman, De Rossa, Dobolyi, Ettl, Fazakas, Fernandes, Gebhardt, Gomes, Grech, Gurmai, Hedh, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hutchinson, Kósáné Kovács, Koterec, Lévai, Martin David W., Martínez Martínez, Miguélez Ramos, Muscat, Panzeri, Pinior, Reynaud, Roure, Sakalas, Sánchez Presedo, Scheele, Stihler, Szejna, Tabajdi, Vergnaud, Xenogiannakopoulou
UEN: Bielan, Fotyga, Janowski, Kamiński, Kristovskis, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis
Verts/ALE: Breyer, Isler Béguin, Kusstatscher, Lagendijk, Onesta, Romeva Rueda, Schlyter, Schmidt, Ždanoka
Tartózkodás: 7
GUE/NGL: Pafilis, Toussas
IND/DEM: Giertych, Krupa, Rogalski
NI: Baco, Kozlík
III. MELLÉKLET
A PARLAMENT ÁLTAL AZ ELJÁRÁSI SZABÁLYZAT 203. CIKKE ALAPJÁN ÚJRATÁRGYALANDÓ JOGALKOTÁSI ELJÁRÁSOK LISTÁJA
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and of the Council on nutrition and health claims made on foods (1) (COM(2003)0424 — C5-0329/2003 — 2003/0165(COD))
|
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and the Council on the law applicable to non-contractual obligations (ROME II) (1) (COM(2003)0427 — C5-0338/2003 — 2003/0168(COD))
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council on the protection of groundwater against pollution (1) (COM(2003)0550 — C5-0447/2003 — 2003/0210(COD))
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council relating to the use of frontal protection systems on motor vehicles and amending Council Directive 70/156/EEC (1) (COM(2003)0586 — C5-0473/2003 — 2003/0226(COD))
|
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and of the Council concerning the Registration, Evaluation, Authorisation and Restrictions of Chemicals (REACH), establishing a European Chemicals Agency and amending Directive 1999/45/EC and Regulation (EC) {on Persistent Organic Pollutants} (1) (COM(2003)0644 — C5-0530/2003 — 2003/0256(COD))
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council amending Council Directive 67/548/EEC in order to adapt it to Regulation (EC) of the European Parliament and of the Council concerning the registration, evaluation, authorisation and restriction of chemicals (1) (COM(2003)0644 — C5-0531/2003 — 2003/0257(COD))
|
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and of the Council on the addition of vitamins and minerals and of certain other substances to foods (1) (COM(2003)0671 — C5-0538/2003 — 2003/0262(COD))
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council on cross-border mergers of companies with share capital (1) (COM(2003)0703 — C5-0561/2003 — 2003/0277(COD))
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council on driving licences (Recasting) (2) (COM(2003)0621 — C5-0610/2003 — 2003/0252(COD))
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council on energy end-use efficiency and energy services (2) (COM(2003)0739 — C5-0642/2003 — 2003/0300(COD))
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council concerning measures to safeguard security of electricity supply and infrastructure investment (2) (COM(2003)0740 — C5-0643/2003 — 2003/0301(COD))
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council on pollution caused by certain dangerous substances discharged into the aquatic environment of the Community (Codified version) (2) (COM(2003)0847 — C5-0003/2004 — 2003/0333(COD))
|
— |
Proposal for a Decision of the European Parliament and of the Council laying down guidelines for trans-European energy networks and repealing Decisions No 96/391/EC and No 1229/2003/EC (2) (COM(2003)0742 — C5-0064/2004 — 2003/0297(COD))
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council on services in the internal market (2) (COM(2004)0002 — C5-0069/2004 — 2004/0001(COD))
|
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and of the Council amending Regulation (EC) No 1073/1999 concerning investigations conducted by the European Anti-Fraud Office (OLAF) (2) (COM(2004)0103 — C5-0077/2004 — 2004/0035(COD))
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council relating to restrictions on the marketing and use of certain polycyclic aromatic hydrocarbons in extender oils and tyres (twenty-seventh amendment of Council Directive 76/769/EEC) (2) (COM(2004)0098 — C5-0081/2004 — 2004/0036(COD))
|
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and of the Council on the statistics relating to vocational training in enterprises (2) (COM(2004)0095 — C5-0083/2004 — 2004/0041(COD))
|
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and of the Council amending Regulation (EC) No 2130/2001 on operations to aid uprooted people in Asian and Latin American developing countries (3) (COM(2004)0126 — C5-0097/2004 — 2004/0040(COD))
|
— |
Proposal for a European Parliament and Council Directive amending Directive 94/62/EC on packaging and packaging waste (3) (COM(2004)0127 — C5-0100/2004 — 2004/0045(COD))
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council on the type-approval of motor vehicles with regard to their re-usability, recyclability and recoverability and amending Council Directive 70/156/EEC (3) (COM(2004)0162 — C5-0126/2004 — 2004/0053(COD))
|
— |
Proposal for a Decision of the European Parliament and of the Council establishing a multiannual Community programme on promoting safer use of the Internet and new online technologies (3) (COM(2004)0091 — C5-0132/2004 — 2004/0023(COD))
|
— |
Proposal for a Recommendation of the European Parliament and of the Council on film heritage and the competitiveness of related industrial activities (3) (COM(2004)0171 — C5-0133/2004 — 2004/0066(COD))
|
— |
Proposal for a Council Regulation on the use of inward processing arrangements in the management of certain agricultural markets (3) (COM(00)0868 — C5-0025/01 — 2000/0349(CNS))
|
— |
Amended proposal for a Council Directive on the marketing of fodder plant seed (codified version) (presented by the Commission pursuant to Article 250 (2) of the EC-Treaty) (3) (COM(01)0193 — C5-0352/01 — 1995/0305(CNS))
|
— |
Amended proposal for a Council Directive on the marketing of cereal seed (codified version) (presented by the Commission pursuant to Article 250 (2) of the EC-Treaty) (3) (COM(01)0196 — C5-0358/01 — 2001/0148(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Regulation on the common organisation of the market in raw tobacco (Codified version) (3) (COM(2003)0243 — C5-0247/2003 — 2003/0096(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Decision concerning the conclusion by the European Community of the Protocol of 2002 to the Athens Convention Relating to the Carriage of Passengers and their Luggage by Sea, 1974 (COM(2003)0375 — C5-0356/2003 — 2003/0132(AVC)) (4)
|
— |
Proposal for a Council regulation amending Regulation (EC) 1683/95 laying down a uniform format for visas (4) (COM(2003)0558 — C5-0466/2003 — 2003/0217(CNS))
|
— |
Proposal for a Council regulation amending Regulation (EC) 1030/2002 laying down a uniform format for residence permits for third-country nationals (4) (COM(2003)0558 — C5-0467/2003 — 2003/0218(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Regulation concerning management measures for the sustainable exploitation of fishery resources in the Mediterranean Sea and amending Regulations (EC) No 2847/93 and (EC) No 973/2001 (4) (COM(2003)0589 — C5-0480/2003 — 2003/0229(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Regulation laying down general rules for the application of measures to improve the production and marketing of honey (Codified version) (4) (COM(2003)0737 — C5-0007/2004 — 2003/0288(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Regulation establishing measures for the recovery of the Southern hake and Norway lobster stocks in the Cantabrian Sea and Western Iberian peninsula and amending Regulation (EC) No 850/98 (4) (COM(2003)0818 — C5-0042/2004 — 2003/0318(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Regulation establishing measures for the recovery of the sole stocks in the Western Channel and the Bay of Biscay (4) (COM(2003)0819 — C5-0047/2004 — 2003/0327(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Decision conferring jurisdiction on the Court of Justice in disputes relating to the Community patent (4) (COM(2003)0827 — C5-0050/2004 — 2003/0326(CNS))
|
— |
Proposal for a Proposal for a Council Decision establishing the Community Patent Court and concerning appeals before the Court of First Instance (4) (COM(2003)0828 — C5-0051/2004 — 2003/0324(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Regulation on the conversion rates between the euro and the currencies of the Member States adopting the euro (Codified version) (4) (COM(2004)0032 — C5-0053/2004 — 2004/0009(CNS))
|
— |
Council of the European Union: Initiative of the Kingdom of the Netherlands with a view to adopting a Council Decision on tackling vehicle crime with cross-border implications (5450/04 — C5-0056/2004 — 2004/0803(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council Directive imposing an obligation on Member States to maintain minimum stocks of crude oil and/or petroleum products (Codified version) (5) (COM(2004)0035 — C5-0063/2004 — 2004/0004(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Regulation amending Regulation (EC) No 850/98 as regards the protection of deep-water coral reefs from the effects of trawling in certain areas of the Atlantic Ocean (5) (COM(2004)0058 — C5-0074/2004 — 2004/0020(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Regulation amending Regulation (EC) No 976/1999 laying down the requirements for the implementation of Community operations, which, within the framework of Community cooperation policy, contribute to the general objective of developing and consolidating democracy and the rule of law and to that of respecting human rights and fundamental freedoms in third countries (5) (6018/04 — C5-0078/2004 — 2004/0807(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Regulation on financial and technical measures to accompany (MEDA) the reform of economic and social structures in the framework of the Euro-Mediterranean partnership (Codified version) (5) (COM(2004)0077 — C5-0091/2004 — 2004/0024(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Regulation on standards for security features and biometrics in EU citizens' passports (5) (COM(2004)0116 — C5-0101/2004 — 2004/0039(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Regulation amending Regulation (Euratom) No 1074/1999 concerning investigations conducted by the European Anti-Fraud Office (OLAF) (5) (COM(2004)0104 — C5-0122/2004 — 2004/0038(CNS))
|
— |
Proposal for a Council regulation amending Regulation (EC) No 1268/1999 on Community support for pre-accession measures for agriculture and rural development in the applicant countries of Central and Eastern Europe in the pre-accession period (5) (COM(2004)0163 — C5-0178/2004 — 2004/0054(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council Regulation on the conclusion of the Protocol defining, for the period 3 December 2003 to 2 December 2007, the fishing opportunities and the financial compensation provided for by the Agreement between the European Economic Community and the Government of Mauritius on fishing in the waters of Mauritius (COM(2004)0197 — C5-0179/2004 — 2004/0071(CNS)) (6)
|
— |
Proposal for a Council Regulation on the conclusion of the Protocol defining for the period 1 January 2004 to 31 December 2006 the tuna fishing opportunities and the financial contribution provided for in the Agreement between the European Economic Community and the Democratic Republic of Madagascar on fishing off Madagascar (6) (COM(2004)0218 — C5-0186/2004 — 2004/0070(CNS))
|
— |
Proposal for a Council Regulation on the conclusion of the Agreement in the form of an Exchange of Letters concerning the extension of the Protocol setting out the fishing opportunities and financial contribution provided for in the Agreement between the European Economic Community and the Republic of Cape Verde on fishing off the coast of Cape Verde for the period 1 July 2004 to 30 June 2005 (6) (COM(2004)0183 — C5-0189/2004 — 2004/0058(CNS))
|
— |
Proposal for a Council and Commission Decision on the conclusion of the Partnership and Cooperation Agreement between the European Communities and their member States, of the one part, and the Republic of Belarus, of the other part (6) (7804/95 — C4-0343/95 — 1995/0057(AVC))
|
— |
Interim Agreement on trade and trade-related matters between the European Community, the European Coal and Steel Community and the European Atomic Energy Community, of the one part, and the Republic of Belarus, of the other part (6) (5671/96 — C4-0248/96 — 1996/0053(CNS))
|
— |
Proposal for a Council and Commission Decision on the conclusion of the Partnership and Cooperation Agreement between the European Communities and their Member States, of the one part, and Turkmenistan, of the other part (6) (5606/98 — C4-0371/98 — 1998/0031(AVC))
|
— |
Council of the European Union: Interim Agreement on trade and trade-related matters between the European Community, the European Coal and Steel Community and the European Atomic Energy Community, of the one part, and Turkmenistan, of the other part (6) (5144/99 — C5-0338/99 — 1998/0304(CNS))
|
(1) Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre.
(2) Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre.
(3) Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre.
(4) Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre.
(5) Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre.
(6) Ez a cím jelenleg nem áll minden nyelven rendelkezésre.
IV. MELLÉKLET
A PARLAMENTI BIZOTTSÁGOK ÉS KÜLDÖTTSÉGEK TAGJAI
A képviselőcsoportok kérésére a következő kinevezéseket ratifikálták:
A PPE/DE csoport javaslatára:
C02 |
Fejlesztési Bizottság — Anna Záborská állandó taggá válik Milan Gaľa helyett. |
||
C04 |
Költségvetési Bizottság — Vito Bonsignore állandó taggá válik Amelia Sartori helyett. |
||
C05 |
Költségvetési Ellenőrző Bizottság — Vito Bonsignore állandó taggá válik. |
||
C06 |
Gazdasági és Monetáris Bizottság — Paolo Cirino Pomicino állandó taggá válik Vito Bonsignore helyett. |
||
C15 |
Kulturális és Oktatási Bizottság — Milan Gaľa állandó taggá válik Duka-Zólyomi Árpád helyett. |
||
C17 |
Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság — Amalia Sartori állandó taggá válik Paolo Cirino Pomicino helyett. — Rihards Píks lemond állandó tagságáról. |
||
C18 |
Alkotmányügyi Bizottság — Rihards Piks állandó taggá válik. |
||
SC01A |
„Emberi Jogi” Albizottság — Gál Kinga állandó taggá válik Szájer József helyett. — Laima Liucija Andrikienė állandó taggá válik Vytautas Landsbergis helyett. |
||
D10 |
Küldöttség a Palesztin Jogalkotó Tanáccsal fenntartott kapcsolatokért — Daniel Caspary állandó taggá válik Anja Weisgerber helyett. |
||
D13 |
Küldöttség a Mashreq-országokkal fenntartott kapcsolatokért — María del Pilar Ayuso Gonzáles lemond állandó tagságáról. |
||
D14 |
Küldöttség az Iránnal fenntartott kapcsolatokért
|
||
D15 |
Küldöttség az Amerikai Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolatokért — David Sumberg állandó taggá válik Caroline Jackson helyett. |
||
D16 |
Küldöttség a Kanadával fenntartott kapcsolatokért — Antonio De Poli állandó taggá válik Mario Mauro helyett. |
||
D19 |
Küldöttség a Mercosur-ral fenntartott kapcsolatokért — María del Pilar Ayuso Gonzáles állandó taggá válik Francisco José Millán Mon helyett. |
||
D22 |
Küldöttség a Dél-ázsiai Regionális Együttműködési Szövetséggel (SAARC) fenntartott kapcsolatokért — Nirj Deva állandó taggá válik Edward McMillan-Scott helyett. |
||
D25 |
Küldöttség az Ausztráliával és Új-Zélanddal fenntartott kapcsolatokért — Philip Bradbourn állandó taggá válik James Elles helyett. |
EUROMED
— |
Mario Mauro állandó taggá válik Armando Dionisi helyett. |
— |
Daniel Caspary lemond állandó tagságáról. |
A PSE csoport javaslatára:
C05 |
Költségvetési Ellenőrző Bizottság — Inés Ayala Sender állandó taggá válik Barbara Dührkop Dührkop helyett. |
C09 |
Ipari, Kutatási és Energiaügyi Bizottság — Philippe Busquin állandó taggá válik. |
C13 |
Mezőgazdasági Bizottság — Marc Tarabella állandó taggá válik. |
D03 |
Küldöttség az EU-Oroszország parlamenti együttműködési bizottságba — Philippe Busquin állandó taggá válik. |
D23 |
Küldöttség az Iránnal folytatott kapcsolatokért — Marc Tarabella állandó taggá válik. |
A IND/DEM csoport javaslatára:
C07 |
Foglalkoztatási és Szociális Bizottság — Kathy Sinnott állandó taggá válik. |
Az ALDE/ADLE csoport javaslatára:
EUROMED
— |
Thierry Cornillet állandó taggá válik Emma Bonino helyett. |
A UEN csoport javaslatára:
C09 |
Ipari, Kutatási és Energiaügyi Bizottság — Sebastiano Musumeci állandó taggá válik Romano Maria La Russa helyett. |
C17 |
Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság — Romano Maria La Russa állandó taggá válik Sebastiano Musumeci helyett. |
ELFOGADOTT SZÖVEGEK
P6_TA(2004)0009
Nemzetközi büntetőtörvényszék a volt Jugoszlávia tekintetében *
Európai parlamenti jogalkotási állásfoglalás a volt Jugoszláviában elkövetett háborús bűncselekményeket vizsgáló nemzetközi törvényszék mandátumának hatékony alkalmazását támogató korlátozó jellegű intézkedések bevezetéséről szóló tanácsi rendeletre irányuló javaslatról (COM(2004)0348 — SN 2057/2004 — C6-0041/2004 — 2004/0114(CNS))
(Konzultációs eljárás)
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel a Bizottság Tanácshoz intézett javaslatára (COM(2004)0348) (1), |
— |
tekintettel a Tanács iránymutatásaira (SN 2057/2004) |
— |
tekintettel az EK-Szerződés 60. és 301. cikkére, |
— |
tekintettel az EK-Szerződés 308. cikkére, amely alapján a Tanács konzultált a Parlamenttel (C6-0041/2004), |
— |
tekintettel eljárási szabályzata 51. cikkére, |
— |
tekintettel az Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság jelentésére (A6-0006/2004), |
1. |
jóváhagyja a Bizottság javaslatán ((COM(2004)0348) alapuló tanácsi iránymutatást); |
2. |
felhívja a Tanácsot, hogy tájékoztassa a Parlamentet arról, ha a Parlament által jóváhagyott szövegtől el kíván térni; |
3. |
felhívja a Tanácsot a Parlamenttel való konzultációra, abban az esetben, ha lényegesen kívánja módosítani a Bizottság javaslatát; |
4. |
utasítja elnökét, hogy továbbítsa álláspontját a Tanács és a Bizottság részére. |
(1) A Hivatalos Lapban még nem tették közzé.
P6_TA(2004)0010
A Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) ülése
Az Európai Parlament állásfoglalása a Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) közgyűlésének közelgő, 2004. szeptember 28. és október 8. közötti 35. ülésszakáról
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel a Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) közgyűlésének közelgő 35. ülésszakára, amelyre 2004. szeptember 28. és október 8. között kerül sor a kanadai Montrealban, |
— |
tekintettel a szándék szerint ICAO-közgyűlés A33/7. számú határozatának a légi járművek motorjának kibocsátását érintő piaci alapú intézkedésekről szóló I. függeléke helyébe lépő A35-WP/77. számú szövegtervezetre, |
— |
tekintettel a COM(1999)0640 bizottsági közleményre és az ennek megfelelő, a légiközlekedésről és a környezetről szóló, 2000. szeptember 7-i európai parlamenti állásfoglalásra (1), |
— |
tekintettel eljárási szabályzata 108. cikkének (5) bekezdésére, |
A. |
aggodalmát kifejezve a légiközlekedésből származó globális kibocsátás klímaváltozásra gyakorolt gyorsan növekvő hatása miatt, |
B. |
mivel az ICAO-közgyűlés A33/7. számú határozatának javasolt módosítása az ebben a kérdésben kiadott ICAO-iránymutatások ellenére kifejezetten kizárja az egyoldalú lépéseket a repülésre a kibocsátással kapcsolatban kivetett díjak bevezetése területén; mivel ez nem kívánt hatáshoz vezetne a környezetvédelmi és közlekedési politika integrációja szempontjából, és az EU elveszítené a jogalkotás kezdeményezésére vonatkozó jogát ezen a területen, |
C. |
tekintettel az ICAO Repülési Környezetvédelmi Bizottsága (CAEP) által 2004 februárjában végzett munkára, |
1. |
úgy véli, hogy az A33/7. számú határozat javasolt módosítása, amelynek célja a nemzetközi repülés teljes kizárása a kibocsátásra vonatkozó díjak kivetése alól, elfogadhatatlan visszalépést jelent az ICAO számára és aláásná a szervezet hitelességét a kibocsátások területén; támogatja az Európai Tanácsot, a tagállamokat és a Bizottságot fenntartásaik kinyilvánításában a kizáró gazdasági intézkedésekkel szemben egy fenntarthatóbb repülési politika kialakítása érdekében; felszólítja az ICAO-közgyűlést a módosítás elutasítására, és az ICAO minden tagállamát felhívja, hogy konstruktívan járuljon hozzá az Egyesült Nemzetek éghajlatváltozási keretegyezményében részes felek éghajlatváltozásról szóló, 2004. december 6-17. között tartandó konferenciájához (COP 10); |
2. |
felszólítja az EU-tagállamok ICAO közgyűlésen részt vevő képviselőit, hogy további sürgős lépéseket követeljenek az ICAO részéről a repülési környezetvédelmi intézkedések terén, az alábbi kérdésekben:
|
3. |
azt az álláspontot képviseli, hogy az Európai Bizottságnak helyet kell kapnia az ICAO közgyűlésében; |
4. |
utasítja elnökét, hogy továbbítsa ezt az állásfoglalást a Tanács és a Bizottság részére, a tagállamok és a tagjelölt országok kormányai és parlamentjei részére, valamint az Amerikai Egyesült Államok kormánya és az ICAO-közgyűlés elnöke és tagjai részére. |
P6_TA(2004)0011
A fehéroroszországi helyzet
Európai parlamenti állásfoglalás a fehéroroszországi helyzetről
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel a fehéroroszországi helyzetről szóló előző állásfoglalásaira, |
— |
különös tekintettel a fehéroroszországi helyzetről szóló 1996. október 24-i állásfoglalására (1), amelyben úgy határozott, hogy nem tesz további lépéseket az EU és Fehéroroszország közötti partnerségi és együttműködési megállapodás ratifikációja irányába mindaddig, míg a fehéroroszországi hatóságok egyértelmű jelét nem adják azon szándékuknak, hogy teljes mértékben tiszteletben fogják tartani az alapvető demokratikus és emberi jogokat, |
— |
különös tekintettel a 2001-es elnökválasztást megelőzően Fehéroroszországról elfogadott 2001. július 5-i állásfoglalására (2), valamint a parlamenti trojka (EBESZ Parlamenti Közgyűlés, Európa Tanács Parlamenti Közgyűlés és Európai Parlament) jelentéseire, amelyeket a 2000-ben tartott általános választás után (2001. január 30.) és a 2001-es elnökválasztás után (2001. október 4.) tettek közzé, |
— |
különös tekintettel „Az Európai Unió és Fehéroroszország közötti kapcsolatokról: a jövőbeli partnerség felé” című, 2003. február 11-i állásfoglalására (3), |
— |
tekintettel az EBESZ által az 1999-es isztambuli csúcson tett nyilatkozatra (4), |
— |
tekintettel az Európa Tanácsnak a fehéroroszországi helyzetről szóló állásfoglalásaira, és különösen a 2004. április 28-i, a sajtónak a Fehérorosz Köztársaságban történő üldözéséről szóló állásfoglalására (5), |
— |
tekintettel a minszki EBESZ Iroda vezetőjének közelmúltban tett nyilatkozatára a fehéroroszországi ellenzék két tagjára a fehérorosz elnök rágalmazásának vádjával kiszabott börtönbüntetésről, |
— |
tekintettel a holland elnökség által az Európai Unió nevében tett 2004. július 30-i nyilatkozatra a fehérorosz hatóságoknak a minszki Európai Bölcsészettudományi Egyetemre kifejtett elfogadhatatlan nyomásgyakorlásáról (6), |
— |
tekintettel a Bizottság 2004. május 11-i, az európai szomszédsági politikáról szóló közleményéről (COM(2004)0373), |
— |
tekintettel az ENSZ Emberi Jogi Bizottsága által elfogadott állásfoglalásokra, valamint egy, Fehéroroszországért felelős külön előadó kijelölésére vonatkozó döntésére, |
— |
tekintettel eljárási szabályzata 103. cikkének (4) bekezdésére, |
A. |
mivel a fehéroroszországi parlamenti választásokra 2004. október 17-én kerül sor, |
B. |
mivel Lukasenko elnök úgy határozott, hogy ugyanekkor népszavazásra is sor kerül annak a cikknek az alkotmányból történő eltávolításáról, amely az elnök hivatali idejét legfeljebb két, egymást követő ötéves időszakra korlátozza, |
C. |
mivel a parlamenti trojka arra a következtetésre jutott, hogy sem a 2000-es általános választások, sem a 2001-es elnökválasztás nem volt szabad és tisztességes, valamint mindkettőt a politikai ellenzékkel, a független médiával és a választásmegfigyelő szervezetekkel szembeni önkényes kormányintézkedések előzték meg, |
D. |
mivel javulás helyett a fehéroroszországi helyzet tovább romlott egészen odáig, hogy az emberi jogokat lábbal tiporják, az alsóház semmiféle jogalkotási joggal nem rendelkezik, a gazdaság pedig az elnök ellenőrzése alatt áll; mivel e jogsértések között szerepel a demokratikus ellenzék tagjainak bebörtönzése, illetve a velük szembeni elnyomás egyéb formái, a politikai pártok jegyzékből való törlése a választásokat megelőző időszakban, az ellenzék jelöltjeinek zaklatása és megfélemlítése, valamint az ellenzéki pártok képviselőinek a szavazóhelyiségekből történő kitiltása, |
E. |
mivel az EU többször elítélte, hogy a Lukasenko-kormány prominens ellenzéki vezetőket tartóztatott le, és mivel számos eltűnt személy megoldatlan ügyével kapcsolatban nem történt semmilyen előrelépés, |
F. |
mivel az elmúlt néhány évben több mint 50, különböző szintű és különböző politikai orientációjú demokratikus nem kormányzati szervezetet, több mint 20 független tömegtájékoztatási szereplő, számos oktatási intézményt és több politikai pártot megszüntettek illetve feloszlattak „technikai” okok miatt, miközben valamennyi esetben egyértelmű volt, hogy ezeket a szervezeteket az elnök és politikájának kritizálásáért büntették meg, |
G. |
mivel Fehéroroszországban a demokratikus mozgalom aktivistái és a független újságírók elleni politikai indíttatású letartóztatások és bírósági eljárások, illetve a külföldi állampolgárok kiutasításai folyamatosan napirenden vannak; mivel néhány nappal ezelőtt a fehéroroszországi ellenzék két tagját, Valerij Levonevszkit és Alexander Vasziljevet két év börtönre ítélték a fehérorosz elnök rágalmazásának vádjával, |
H. |
rendkívüli aggodalmát kifejezve a fehérorosz hatóságok azon döntése miatt, hogy megvonják a nemzetközileg elismert, minszki Európai Bölcsészettudományi Egyetem felsőoktatási intézményként való működésre feljogosító engedélyét, noha ezen egyetem figyelemre méltó példája volt az egyetemi autonómiának, valamint a valódi európai értékek oktatási és kutatási programokban való követésének, így ez a döntés rendkívül súlyos következményekkel jár a hallgatók és tanárok százainak egyetemi jövőjére nézve, |
I. |
tekintettel az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének 2004. április 28-i állásfoglalására, amely szerint bizonyos, hogy magas beosztású állami tisztviselők közreműködtek vezető ellenzéki személyek elrablásában és állítólagos meggyilkolásában 1999-ben, |
J. |
hangsúlyozva Fehéroroszország növekvő politikai elszigetelődését, valamint azt, hogy Fehéroroszország az egyetlen olyan kelet-európai ország, amellyel az EU még nem írt alá partnerségi és együttműködési megállapodást, |
K. |
kiemelve azt a tényt, hogy az Európai Szomszédsági Politika magában foglalja Fehéroroszországot is, amely azonban jelenleg nem élhet a szorosabb együttműködés adta lehetőségekkel a demokrácia és a jogállamiság hiánya miatt, annak ellenére, hogy a fehérorosz állampolgárok bíznak az Európai Unióval való szorosabb együttműködésben, |
1. |
határozottan elítéli a fehérorosz rezsimnek a média, az újságírók, az ellenzékhez tartozók, az emberi jogi aktivisták és minden más, az elnökkel és a rezsimmel szemben kritika kinyilvánítását megkísérlő személy ellen irányuló általános támadásait, melyek önkényes letartóztatásokban, az őrizetbe vett személyekkel szembeni kegyetlen bánásmódban, személyek eltűnésében, politikai indíttatású üldözésben és az elnyomás egyéb formáiban nyilvánulnak meg, semmibe véve a demokrácia és a jogállamiság alapelveit; |
2. |
felszólítja a fehérorosz hatóságokat annak garantálására, hogy a 2004. október 17-i parlamenti választás szabad, tisztességes, egyenlő, nyomonkövethető és átlátható legyen, valamint annak biztosítására, hogy az ily módon megválasztott parlament tényleges hatáskörrel rendelkezzen; elutasítja a főbb demokratikus ellenzéki pártok felszámolására irányuló demokráciaellenes lépéseket, beleértve a Munkáspárt illegálissá nyilvánítását, valamint a Fehérorosz Nemzeti Frontnak szóló hivatalos „figyelmeztetést”, amely az illegálissá nyilvánításhoz vezető első lépés lehet; |
3. |
felhívja Fehéroroszország állampolgárait, hogy vegyenek részt a közelgő parlamenti választásokon; nyomatékosan szorgalmazza, hogy a központi választási bizottság biztosítson egyenlő hozzáférést az ország valamennyi politikai mozgalma számára a bizottságban való képviselethez és biztosítson azonos esélyeket a jelöltállításhoz; kéri Fehéroroszország kormányát annak engedélyezésére, hogy nemzetközi megfigyelők ellenőrizhessék a választásokat azok szabad és tisztességes lefolyásának biztosítása érdekében; nagy jelentőséget tulajdonít ezeknek a választásoknak abban, hogy helyreálljon Fehéroroszországban a demokrácia és hogy Fehéroroszország ismét integrálódjon a nemzetközi demokratikus közösségbe, |
4. |
Lukasenko elnök azon törekvéseit, melyek elnöki hivatali idejének népszavazás útján történő meghoszszabbítására irányulnak, az általa gyakorolt autoritárius kormányzási módszer újabb bizonyítékának tekinti, és sürgeti Lukasenko elnököt, hogy tartsa be Fehéroroszország alkotmányának a köztársasági elnök maximális hivatali idejére vonatkozó rendelkezéseit és tartózkodjon attól, hogy erről a kérdésről népszavazást tartson, |
5. |
felszólítja a fehérorosz hatóságokat, hogy azonnal hagyjanak fel az ország oktatási intézményeinek zaklatásával és tartsák tiszteletben az egyetemi autonómia, az oktatás szabadsága és az oktatásban érvényesülő tolerancia elveit, |
6. |
kifejezi legmélyebb aggodalmát az Európai Bölcsészettudományi Egyetem bezárása miatt, amely jól szervezett felsőoktatási intézményként jelentős kulturális együttműködési tevékenységet alakított ki uniós országokkal és egyben az egyetemi autonómia és az oktatási függetlenség elveinek megtestesítője; ugyancsak kifejezi aggodalmát a Jakub Kolas iskola bezárása miatt, amely az egyetlen olyan középiskola, ahol valamennyi tantárgyat fehérorosz nyelven oktatják; |
7. |
felszólítja a fehérorosz hatóságokat, hogy azonnal engedjék szabadon Valerij Levonevszkijt, Alexander Vasziljevet és Mihail Larinicset, valamint a rezsim összes többi bebörtönzött politikai ellenzőjét, |
8. |
üdvözli az ENSZ Emberi Jogi Bizottságának azon döntését, hogy egy külön felelőst jelöljenek ki a fehéroroszországi emberi jogi helyzet nyomonkövetésére, illetve üdvözli azon célkitűzést, hogy egy emberi jogi oktatási programot dolgozzanak ki a társadalom valamennyi szektora számára, |
9. |
felszólítja a belarusz hatóságokat, hogy tartsák tiszteletben a szakszervezeti jogokat, különösen a Fehéroroszország által is ratifikált ILO-egyezmények alapján garantált egyesülési jogot, |
10. |
ismételten hangsúlyozza, hogy az EU Fehéroroszországgal való kapcsolatának alakulása a továbbiakban is azon fog múlni, hogy az ország milyen haladást ér el a demokratizálódás és a reformok terén, |
11. |
felhívja az EU Tanácsának elnökségét, gyakoroljon nyomást a fehérorosz hatóságokra, hogy engedélyezzék egy európai parlamenti küldöttség Fehéroroszországba küldését a 2004. október 17-i választások megfigyelése céljából, illetve, hogy teremtsék meg a független megfigyelés feltételeit, |
12. |
szorgalmazza, hogy a Bizottság a lehető legjobban aknázza ki a jelenlegi spontán, a csernobili gyermekek fehérorosz közösségei és az EU-tagországok néhány városa közötti, „Emberektől emberekhez” csereprogram adta lehetőségeket; ezzel kapcsolatban kéri egy e célnak szentelt keretrendszer kialakítását, amely révén támogatni lehet azokat a fehérorosz településeket, amelyek komolyan elkötelezettek a demokratikus értékek mellett, |
13. |
utasítja elnökét, hogy továbbítsa ezen állásfoglalást a Bizottsághoz, a Tanácshoz, a tagállamok parlamentjeihez és kormányaihoz, Fehéroroszország kormányához és parlamentjéhez, valamint az EBESZ és az Európa Tanács Parlamenti Közgyűléséhez. |
(1) HL C 347., 1996.11.18.,168. o.
(2) HL C 65. E, 2002.3.14., 373. o.
(3) HL C 43. E, 2004.2.19., 60. o.
(4) SUM. DOC/2/99, 1999.11.19.
(5) Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének 1372 (2004) sz. állásfoglalása.
(6) 11835/1/04 REV 1.
P6_TA(2004)0012
Humanitárius helyzet Szudánban
Az Európai Parlament állásfoglalása a szudáni Darfur régióról
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel a 2000. június 23-i, Cotonou-ban aláírt AKCS-EK partnerségi megállapodásra (1), |
— |
tekintettel a Szudáni Köztársaság 1998. június 30-án elfogadott alkotmányára, |
— |
tekintettel az 1966. december 16-án elfogadott, a Szudáni Köztársaság által 1986. június 18-án ratifikált, polgári és politikai jogokról szóló nemzetközi egyezségokmányra, |
— |
tekintettel az 1966. december 16-án elfogadott, a Szudáni Köztársaság által 1986. június 18-án ratifikált, gazdasági, szociális és kulturális jogokról szóló nemzetközi egyezségokmányra, |
— |
tekintettel az 1989. november 20-án elfogadott, a Szudáni Köztársaság által 1990. szeptember 2-án ratifikált, a gyermekek jogairól szóló egyezményre, |
— |
tekintettel az 1965. december 21-én elfogadott, a Szudáni Köztársaság által 1977. április 20-án ratifikált, a faji diszkrimináció minden formájának eltörléséről szóló nemzetközi egyezményre, |
— |
tekintettel az 1981. június 27-én elfogadott, a Szudáni Köztársaság által 1986. február 18-án ratifikált, emberek és népek jogainak afrikai kartájára, |
— |
tekintettel az 1948. december 9-én elfogadott, a népirtás bűntettének megelőzéséről és büntetéséről szóló egyezményre, |
— |
tekintettel a Nemzetközi Büntető Bíróság 2003. szeptember 12-én elfogadott Római Statútumára, |
— |
tekintettel az ENSZ Biztonsági Tanácsának 2004. június 11-én elfogadott, 1547 (2004) számú, valamint 2004. július 30-án elfogadott 1556 (2004) számú, a főtitkár Szudánról készített jelentéséről szóló határozatára, valamint a 2003. augusztus 26-án elfogadott, 1502 (2003) számú, az ENSZ munkatársainak, a kapcsolódó munkatársaknak és a humanitárius szervezetek munkatársainak a konfliktus zónákban történő védelméről szóló határozatára, |
— |
tekintettel a 2004. augusztus 5-én az ENSZ és a Szudáni Kormány közötti megállapodás eredményeként létrejött Darfur cselekvési tervre, |
— |
tekintettel az ENSZ főtitkárának 2004. szeptember 1-jei jelentésére, |
— |
tekintettel a 2004. január 26-i, a Szudánnal szembeni bizonyos megszorító intézkedésekről szóló 131/2004/EK tanácsi rendeletre (2), |
— |
tekintettel a 2004. május 26-án a szudáni kormány és a Szudáni Népi Felszabadító Mozgalom/Hadsereg (SPLM/A) között létrejött jegyzőkönyvre, |
— |
tekintettel a Csádban, N'djamena városában 2004. április 8-án aláírt Humanitárius Tűzszüneti Egyezményre, valamint a fegyverszüneti bizottság felállításának feltételeiről és megfigyelőknek az Afrikai Unió égisze alatt Darfurba történő telepítéséről szóló, 2004. május 28-án Addis Abebában kötött megállapodásra, |
— |
tekintettel eljárási szabályzata 103. cikkének (2) bekezdésére, |
A. |
mivel küldöttséget intézett Khartoumba és a szudáni Darfur régióba, valamint a csádi Abéchébe 2004. szeptember 2. és 7. között, |
B. |
mivel a darfuri régió folyamatos alulfejlesztésnek és gazdasági, illetve politikai marginalizálásnak volt kitéve, |
C. |
mivel 2003. februárjában Darfurban forradalom tört ki a kormány ellen a Szudáni Felszabadító Hadsereg (SLA) és az Igazság és Egyenlőség Mozgalom (JEM) vezetésével, és a kormány erre válaszul megkezdte egyes nomád törzsekből érkező civilek felfegyverzését, illetve légi csapásokat indított; mivel a civilek ellen intézett támadásokkal és a válogatás nélküli célpontok elleni bombatámadásokkal járó harcokban legalább harminc ezren meghaltak, több mint egy millió embert elűztek Szudán területén belül (internally displaced people — IDP), Csádban pedig több, mint kétszázezren váltak menekültté, |
D. |
D mivel elhangzottak olyan állítások, miszerint az eritreai kormány segített az SLA és a JEM kiképzésében és felfegyverzésében, |
E. |
mivel a 2004. április 8-án aláírt tűzszünet ellenére Szudán kormánya továbbra is támogatásban részesítette a milíciákat és az ún. „Népi Védelmi Erőket” annak ellenére, hogy azok civileket öltek meg, nőkkel szemben szexuális erőszakot alkalmaztak, fosztogattak és általában erőszakos magatartást tanúsítottak, |
F. |
mivel a kormányerők a tűzszüneti megállapodást megsértve folytatták a légierő, köztük rakétával felszerelt helikopterek, illetve Antonov vagy MIG repülőgépek bevetését a gyalogos milíciák támogatására, illetve, hogy terrorizálják a falvakban és az IDP táborokban tartózkodó civileket azáltal, hogy kis magasságban végeztek repülést és még lövésekre is sor került; mivel küldöttsége tapasztalta, milyen hatással járt két közelmúltbéli helikopteres rakétatámadás egy SLA által ellenőrzött területen Észak-Darfurban a Gallab nevű falu közelében, |
G. |
mivel a menekültek és az IDP-k, akikkel a Parlament küldöttsége Csádban találkozott, azt állították, hogy valamennyien nem arab törzsekhez tartoznak, amely észrevételt megerősítették a terepen dolgozó nem kormányzati szervek jelentései, |
H. |
mivel a népirtásról szóló egyezmény II. cikke népirtás alatt a következő cselekmények bármelyikének, valamely nemzeti, népi, faji vagy vallási csoport, mint olyan, teljes vagy részleges megsemmisítésének szándékával való elkövetését érti: a csoport tagjainak megölése; a csoport tagjainak súlyos testi vagy lelki sérelem okozása; a csoportra megfontolva oly életfeltételek ráerőszakolása, melyeknek célja a csoport teljes vagy részleges fizikai elpusztulásának előidézése; oly intézkedések tétele, amelyek célja a csoporton belül a születések meggátolása; a csoport gyermekeinek más csoporthoz való erőszakos átvitele, |
I. |
mivel a szudáni kormány arra történő hivatkozással indokolja a csapatok ismételt mozgását és megnövelt létszámát, hogy az ENSZ cselekvési terve lehetővé teszi „biztonsági zónák” létrehozását, ezek a csapatmozgások azonban valójában a tűzszüneti megállapodás megsértését jelentik, |
J. |
mivel a szudáni kormány a közelmúltban MIG repülőgépeket importált és továbbra is rendkívül nagy hadiköltségvetést tart fenn a szociális ellátásokba történő beruházások és a humanitárius segélyek rovására, |
K. |
mivel küldöttsége és a tűzszüneti bizottság közötti találkozók során felmerült, hogy inkább a tűzszüneti megfigyelők, nem pedig a megfigyelők katonai védelmét ellátók létszámának jelentős növelésére van szükség, |
L. |
mivel az EU összesen 287,8 millió euró értékben pénzügyi forrásokat mobilizált a darfuri humanitárius segély, a politikai folyamatok és a megfigyelői misszió céljából: 107 millió eurót a közösségi alapokból és 180,8 millió eurót pedig a tagállamok által biztosított kétoldalú hozzájárulásokból, |
M. |
mivel az Afrikai Unió rendkívül pozitív szerepet játszott a konfliktus lezárására, tűzszüneti megállapodás létrehozására és a még aláírásra váró, humanitárius kérdésekről szóló megállapodás létrehozására irányuló erőfeszítések során, |
N. |
mivel bár a kormány által ellenőrzés alatt tartott területeken a segélyekhez általában egyre könnyebb hozzájutni — elsősorban mivel ennek egyre kevesebb adminisztratív akadálya van —, a humanitárius szervezetek munkatársai nem tudnak eljutni a darfuri lakosság nagy részéhez, különösen a lázadók által felügyelt területeken, a biztonság, a garanciák és a logisztikai kapacitás hiánya, valamint az erős esőzések miatt, |
O. |
mivel a menekültek és az IDP-k, akikkel a Parlament küldöttsége Csádban találkozott, nem bíznak a szudáni hatóságokban és félnek a visszatéréstől mindaddig, amíg biztonságuk veszélyben forog, |
P. |
mivel a Darfurban elkövetett atrocitások fényében nem megfelelőek a törzsek közötti konfliktusok megoldására vonatkozó hagyományos mechanizmusok, |
Q. |
mivel a helyi hagyományos mechanizmusok már nem működnek úgy, mint egykor, ami megakadályozza a konfliktusrendezést, mert a szudáni kormány ezt a mechanizmust saját szabályával váltotta fel, |
R. |
mivel nem megfelelőek a szudáni kormány által megalkotott eljárások, amelyek azon nőkre vonatkoznak, akik Darfurban váltak szexuális erőszak áldozatává, |
1. |
elítéli a szudáni kormányt azért, mert szándékosan támogatta Darfurban a különböző közösségekből származó civilek elleni támadásokat — falvakban, illetve később elűzöttek számára létesített központokban -, amelyek kiterjednek gyilkosságokra, nők elleni szexuális erőszak alkalmazására, fosztogatásra és általában erőszakos magatartásra; |
2. |
úgy véli, hogy Szudán kormányát évtizedeken át folyamatosan helytelen gazdálkodás, alulfejlesztés és az egyes közösségek és régiók, többek között Darfur gazdasági és politikai marginalizálása jellemezte és, hogy ez a helyzet, vagyis a jelenlegi rendszer antidemokratikus jellege váltotta ki a darfuri konfliktust, |
3. |
katonai helyett politikai megoldásra hív fel, amely a konfliktus lezárásának egyetlen módja; |
4. |
felhívja ezért a szudáni kormányt, az SLM/A-t valamint a JEM-t, hogy aktívabban vegyenek részt az Afrikai Unió égisze alatt zajló, abujai (Nigéria) békefolyamatban és, hogy szigorúan tartsák be a tűzszüneti megállapodást; |
5. |
felhívja a figyelmet a szudáni kormány és az SPLM/A közötti naivashai (Kenya) békefolyamat politikai fontosságára, amelyet az Afrikában az egyik leghosszabb ideje zajló konfliktus lezárásában játszhat, amely konfliktus csaknem kétmillió életet követelt és négymillió ember elűzéséhez vezetett; sürgeti ezért a szudáni kormányt, hogy a már megtett lényeges előrelépés alapján véglegesítse ezt a béke-megállapodást; |
6. |
felhív arra, hogy hangolják össze az abujai és a naivashai folyamatokat, ami végeredményben a nemzetközi közösség égisze alatt létrejövő globális és átfogó megállapodáshoz vezethet, amely biztosíthatja a demokráciát, illetve a hatalom és az erőforrások megosztását Szudán egész területén; |
7. |
gratulál a Bizottságnak és a Tanácsnak azért, hogy a nemzetközi cselekvés élére állt a darfuri válság leküzdésében, különösen a tűzszüneti megállapodásra vonatkozó alkufolyamatban, az AU által vezetett tűzszüneti megfigyelő misszióban való részvételben, a humanitárius segítségnyújtásban, illetve a konfliktus megoldására irányuló politikai folyamat fejlesztésében; |
8. |
hangsúlyozza annak szükségességét, hogy minél gyorsabban fizessék ki a humanitárius segítségnyújtási műveletekre és az Afrikai Uniónak szánt EU támogatásokat; |
9. |
üdvözli az ENSZ főtitkár szudáni különleges képviselőjének a darfuri helyzet figyelemmel kísérésére való kinevezését a 2004. március 31-i parlamenti állásfoglalásban megfogalmazott felhívásának megfelelően (3); |
10. |
felkéri az ENSZ-et és az Afrikai Uniót, hogy jobban hangolják össze terveiket egy olyan helyzet elkerülése érdekében, melyben az ENSZ cselekvési terv szerinti ún. „biztonsági zónák” létrehozása lehetővé teheti a kormánycsapatok mozgásait és ezáltal veszélyeztetheti a tűzszüneti megállapodást; és úgy véli, hogy a csapatok bármilyen mozgása minden esetben a tűzszüneti megállapodás megsértésének tekintendő; |
11. |
felhívja az ENSZ-et, hogy biztosítsa, miszerint a konfliktus valamennyi résztvevőjét, köztük az SLA/M-et és a JEM-et is meghallgatják a későbbi, Darfurra vonatkozó tervek vagy intézkedések kidolgozása során; illetve hogy biztosítsa a tűzszüneti bizottsággal folytatott konzultációt és koordinációt is; |
12. |
felhívást intéz a tűzszüneti megfigyelők számának lényeges növelésére, amely az első lépés az Afrikai Unió fegyverszüneti bizottsága ellenőrzési képességének növeléséhez; |
13. |
felhívja a Tanácsot és a Bizottságot, hogy erősítse meg az Afrikai Unió Addis Abeba-i katonai és civil személyzetét — beleértve a tervezést ellátó tisztviselők toborzását és képzését, illetve a parancsadási lánc fejlesztését — valamint khartoumi kapcsolattartó irodáját; |
14. |
felhívja a szudáni kormányt, hogy haladéktalanul rendelje el Darfurban valamennyi harci gép leszállását; |
15. |
felhívja a szudáni kormányt, hogy haladéktalanul engedjen szabadon valamennyi lelkiismereti okból fogva tartott személyt, beleértve azokat az ellenzékieket és emberi jogvédőket, akiket az Európai Parlament küldöttsége által a belügyminiszternek átadott levélben megneveztek; |
16. |
sürgeti szudáni hatóságokat, hogy vessenek véget az emberiségellenes és háborús bűnök kitervelőinek és elkövetőinek, valamint az emberi jogok népirtással azonos megítélés alá eső mértékét elérő megsértéséért felelős személyeknek nyújtott amnesztiának és haladéktalanul állítsák őket bíróság elé; úgy véli, hogy ha Szudán nem képes szuverén joghatóságát gyakorolni, a nemzetközi közösségnek meg kell találnia annak a módját, hogy biztosítsa bíróság előtt történő felelősségre vonásukat, beleértve a jelenlegi szudáni rendszer felelőseit is; és felhívja a Tanácsot és a tagállamokat, hogy kérjék az ENSZ Biztonsági Tanácsát, hogy gyakorolja irányítási hatáskörét a Nemzetközi Büntető Bíróság Római Alapokmánya 13. cikkének b) pontja alapján; |
17. |
felhívja a szudáni kormányt, hogy helyezze hatályon kívül a büntető törvénykönyv 48. cikkét annak biztosítása érdekében, hogy a nemi erőszakot szenvedett nők kezelésben részesüljenek az incidens bejelentését megelőzően vagy azt követően, és annak biztosítására, hogy minden erőfeszítést tegyenek meg a rendőrség kiképzésére a szexuális vagy nemi bűncselekmények megelőzése terén; |
18. |
felhívja az ENSZ Biztonsági Tanácsát, hogy komolyan fontoljon meg egy átfogó fegyverembargót Szudán ellen, illetve egyéb célzott szankciókat azok ellen, akik az emberi jogok durva megsértéséért és más atrocitásokért felelősek, és biztosítsa, hogy az ilyen szankciók nem növelik a szudáni lakosság szenvedéseit; |
19. |
felhívja a szudáni kormányt, hogy fogadja el az UNHCR emberi jogi megfigyelői számának növelését; |
20. |
felhívja a szudáni kormányt, hogy egyezzen bele egy olyan emberi jogi bizottság létrehozásába, amely képes függetlenül értékelni a darfuri régióban 2003 áprilisa óta elkövetett bűncselekményeket; |
21. |
felhív a veszélyeztetett civilek védelmének és biztonságának növelésére hivatott nemzetközi rendőri erő létrehozásának megfontolására, amelynek célja, hogy tanáccsal lássa el és támogassa a szudáni rendőrséget, valamint, hogy állítsa helyre a civilek közötti bizalmat és biztonságérzetet; |
22. |
felkéri a szudáni kormányt, hogy még inkább gyorsítsa fel a humanitárius szervezetek Khartoumba és azon túl utazó munkatársai vízuma kiállításának ügyét; |
23. |
elítéli hat segélyszervezeti munkatárs SLA által augusztus 28. és szeptember 6. közötti fogva tartását és felhívja a régió valamennyi fegyveres csoportját, hogy szüntesse be a humanitárius munkában résztvevők elleni valamennyi támadást, és tegye lehetővé számukra, hogy feladatukat megfélemlítés nélkül végezhessék; |
24. |
üdvözli az UNHCR és a csádi kormány közötti megállapodást, amely rendőrök csádi menekülttáborok köré történő telepítésére vonatkozik azok biztonságának megteremtése érdekében; |
25. |
felhívja az EU tagállamokat, hogy bilaterális lépések helyett inkább hangolják össze az Afrikai Uniónak felajánlott támogatásukat az Afrikai Unióra ezen hatalmas nyomás idején nehezedő bürokratikus terhek csökkentése érdekében; |
26. |
felhívja a konfliktusban résztvevő valamennyi felet, hogy tartózkodjon a 18 évnél fiatalabb gyermek katonák toborzásától és bevetésétől, és felhívja a szudáni hatóságokat, hogy a vonatkozó egyezményekben megállapítottak szerint részesítsék védelemben a menekült gyermekeket, különösen a felügyelet nélküli kiskorúakat; |
27. |
sürgeti az eritreai kormányt, hogy semmilyen közvetlen vagy közvetett támogatást ne nyújtson a darfuri konfliktusban résztvevők részére; |
28. |
felhívja Csád, Líbia és a Közép-afrikai Köztársaság kormányait, hogy szigorúbban ellenőrizzék a régióban zajló kézi lőfegyver kereskedelmet; |
29. |
utasítja Elnökét, hogy továbbítsa ezen állásfoglalást a Tanácsnak, a Bizottságnak, a szudáni kormánynak, az Afrikai Uniónak, az EU tagállamok, az Amerikai Egyesült Államok, Norvégia, Csád, Líbia, Eritrea, Egyiptom és Kína kormányának, az ENSZ főtitkárának, az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlés társelnökeinek, valamint az AKCS Tanácsnak. |
(1) HL L 317., 2000.12.15., 3. o.
(2) HL L 21., 2004.01.28., 1. o.
(3) P5_TA(2004)0225.
P6_TA(2004)0013
Az iraki helyzet
Az Európai Parlament iraki helyzettel kapcsolatos állásfoglalása
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel a korábbi, Irakról szóló 2002. május 16-i (1), 2003. január 30-i (2) állásfoglalásaira, és a 2003. szeptember 24-i (3) ajánlására ugyanebben a témában, valamint az Európai Parlament és a Tanács 2004/155/EK sz. 2003. december 18-i (4) határozatára a rugalmassági eszközök intézéményének Irak rehabilitációja és újjáépítése érdekében történő igénybevételéről, az 1999. május 6-i intézményközi megállapodás 24. pontja alapján, |
— |
tekintettel az ENSZ Biztonsági Tanácsának 1483 (5), 1500 (6), 1502 (7), 1511 (8) és 1546 sz. (9) határozataira, |
— |
tekintettel eljárási szabályzata 103. cikkének (2) bekezdésére, |
A. |
tudomásul véve az ENSZ Biztonsági Tanácsának 1546. sz., a 2004. június 30-a óta fennálló iraki ideiglenes kormány szuverén státuszát megerősítő határozatának egyhangú elfogadását, és támogatva annak végrehajtását, |
B. |
mivel az Európai Tanács 2004. június 17—18-i ülésén újólag megerősítette elkötelezettségét egy biztonságos, stabil, egységes, virágzó és demokratikus Irak megteremtése mellett, valamint tudomásul véve az Általános Ügyek Tanácsának 2004. szeptember 13-i döntését, |
C. |
üdvözölve a Bizottságnak az Európai Unióról és Irakról kiadott közleményét (COM(2004)0417), valamint az abban javasolt kötelezettségvállalási keretet, |
D. |
mivel az iraki politikai és biztonsági helyzet továbbra is bizonytalan, aminek következtében számos haláleset és sérülés fordul elő az európaiak, az iraki lakosság és a nemzetközi katonai személyzet körében, |
1. |
szigorúan elítél minden önkényes erőszakot, különösen a civilek, vallási kisebbségek, rendőri szervek és a nemzetközi katonai erők ellen elkövetett terrorcselekményt, túszejtést, beleértve az újságírók és a nem kormányzati szervezetek körében történt túszejtést is, és az eddig elkövetett és büntetlenül maradt kegyetlen gyilkosságokat; megerősíti, hogy minden lehetséges erőfeszítést meg kell tenni azon erőszakos kísérletek megállítására, amelyek a demokratizálódási folyamat előmozdításán munkálkodó iraki kormány és a nemzetközi közösség határozottságának gyengítését célozzák; |
2. |
különösen és a leghatározottabban elítéli Christian Chesnot és George Malbrunot francia újságírók, valamint Simona Torretta és Simona Pari olasz segélyszervezeti munkatársak, továbbá egy brit állampolgár elrablását, és követeli azonnali és feltétel nélküli szabadonbocsátásukat, valamint a többi, bármely más nemzetből való túsz szabadonengedését; üdvözli az iraki lakosság és az iszlám világ túszokkal szembeni szolidaritásának számos megnyilvánulását; kéri az iraki hatóságokat és az összes érintett szervet, hogy mindent tegyenek meg a túszok szabadon bocsátása érdekében és hogy ne gördítsenek akadályokat e cél elérése elé; követeli, hogy tegyenek meg mindent Enzo Baldoni olasz újságíró holttestének hazaszállítása érdekében; |
3. |
felhívja a Tanács elnökségét, a KKBP főképviselőjét és a Bizottságot, hogy támogassák az érintett tagállamok e célból tett kezdeményezéseit; |
4. |
felhívja az új iraki kormány hatóságait és az ország vallási közösségeit, különösen valamennyi vallási vezetőt, hogy nyomatékosan, világosan és egyértelműen ítéljék el a terrorizmus minden formáját; |
5. |
ismételten megerősíti az Európai Unió eltökéltségét abban, hogy támogatja Irak átalakítását és szuverén, független és demokratikus partnerállamként való újrabeilleszkedését a nemzetközi közösségbe; határozottan támogatja a Bizottság ezen elvek mentén megfogalmazott középtávú stratégiáját; |
6. |
követeli a 2005 januárjában tervezett és a demokratikus Irak megteremtésében jelentős lépésnek számító ideiglenes nemzetgyűlési választások szabad és tisztességes voltát és a nők teljes jogú részvételének biztosítását; |
7. |
támogatja a Bizottság azon javaslatát, amely 2005-ben további 200 millió euró uniós hozzájárulást irányoz elő Irak újjáépítésére, és sürgeti a Tanácsot, hogy alkalmazzon rugalmassági eszközöket annak érdekében, hogy a kötelezettség végrehajtása ne járjon az EU külpolitikai intézkedéseinek egyéb területein a ráfordítások csökkenésével; ragaszkodik ahhoz, hogy az újjáépítési folyamat minden, különösen politikai, gazdasági és pénzügyi vonatkozásban átlátható legyen; |
8. |
ajánlja, hogy a Parlament Külügyi Bizottsága készítsen összefoglaló jelentést az iraki helyzetről, amelyben számbaveszi a háború következményeit és az ország rehabilitációjával, újjáépítésével és stabilitásával kapcsolatos valamennyi problémát; |
9. |
utasítja Elnökét, hogy továbbítsa ezen állásfoglalást a Tanácshoz, a KKBP főképviselőjéhez, a Bizottsághoz, a tagállamok parlamentjeihez, az iraki ideiglenes kormányhoz, az iraki ideiglenes parlamenthez, az ENSZ főtitkárságához és az ENSZ Biztonsági Tanácsához. |
(1) HL C 180. E, 2003.7.31., 499. o.
(2) HL C 39. E, 2004.2.13., 67. o.
(3) HL C 77. E, 2004.3.26., 226. o.
(4) HL L 54., 2004.2.23., 1. o.
(5) 2003. május 22-i 1483. sz. ENSZ BT határozat, a háború utáni iraki „hatóságról”, és az ENSZ különleges képviselőjének hatásköréről.
(6) 2003. augusztus 14-i 1500. sz. ENSZ BT határozat, az iraki ideiglenes kormányzótanács létrehozásáról, és az egyesült nemzetek segítségnyújtási missziójának megalakításáról.
(7) 2003. augusztus 26-i, az ENSZ és a humanitárius személyzet védelmét kérő 1502. sz. ENSZ BT határozat.
(8) 2003. október 16-i 1511. sz. ENSZ BT határozat.
(9) 2004. június 8-i 1546. sz. ENSZ BT határozat.
P6_TA(2004)0014
CITES egyezmény
Az Európai Parlament állásfoglalása az EU-nak a veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről szóló egyezményben (CITES) részes felek 13. ülésével kapcsolatos stratégiai céljairól
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel a 2004. október 2. és 14. között Bangkokban, Thaiföldön megrendezendő, a veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről szóló egyezményben (CITES) részes felek 13. ülésére, |
— |
tekintettel eljárási szabályzata 108. cikkének (5) bekezdésére, |
A. |
mivel a CITES a ma létező legszélesebb körű, 166 tagot — köztük a 25 tagállamot — magában foglaló, a vadvilág megőrzéséről szóló egyezmény, mely megelőzni hivatott a vadon élő állat- és növényvilágnak a nemzetközi kereskedelemből eredő túlzott kihasználását, |
B. |
mivel a természeti erőforrások ember általi felhasználása, az élő környezet szétrombolása, a klímaváltozások, a vadon élő fajok túlzott kihasználása és a vadon élő állat- és növényfajok illegális kereskedelme a fő okai a Föld biodiverzitása leromlásának, |
C. |
mivel a fogyasztói társadalmakban a közvélemény szerepe korábban és jelenleg is fontos az orvvadászat és a vadon élő állat- és növényvilág illegális kereskedelme szabályozásában, |
D. |
mivel a CITES-nek kiegészítő szerepe van az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) és más halászati szervezetek mellett a nemzetközi kereskedelem által veszélyeztetett tengeri halfajok védelmében, |
E. |
mivel a CITES által a bálnák megóvásával és annak megszervezésével foglalkozó szabályozó hatóságként elismert Nemzetközi Bálnavadászati Bizottság (IWC) világszerte érvényes moratóriumot rendelt el a kereskedelmi célú bálnavadászattal kapcsolatban, |
F. |
mivel a vadon élő vándorló állatok megóvásáról szóló egyezmény a nagy fehércápát a CMS I. és II. mellékletébe, Ausztrália pedig 2001-ben a CITES III. mellékletébe sorolta norvég és japán fenntartások mellett, és a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) a fajt 1996 óta „veszélyeztetettnek” minősíti az IUCN veszélyeztetett fajokról szóló tiltólistáján, |
G. |
mivel azok a részes felek, amelyek az Európai Parlament 2002. október 24-i állásfoglalásában foglalt ajánlásokat a veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről szóló egyezményben (CITES) (1) részes felek 12. konferenciáján elutasították, elfogadtak egy javaslatot a Botswanában, Namíbiában és a Dél-afrikai Köztársaságban folyó elefántcsont-kereskedelem engedélyezéséhez; mivel azonban a szóban forgó állásfoglalásban foglalt feltételeket az egyezményben részes felek 12. konferenciája által meghatározott határidőn belül nem teljesítette, |
1. |
felhívja a Bizottságot és a tagállamokat, hogy a munkadokumentumokról és a besorolási javaslatokról szóló határozataik során az elővigyázatossági elvet, mint alapvető elvet alkalmazzák; |
2. |
felhívja a Bizottságot és a tagállamokat annak biztosítására, hogy a CITES és más, a biodiverzitással kapcsolatos egyezmények közötti megerősített összehangolás nem ássa alá a CITES mint a megőrzésről szóló globális egyezmény természetét és a CITES szigorú megőrzési intézkedésit; |
3. |
határozottan elutasítja a titkos szavazást, és csalódott amiatt, hogy az Állandó Bizottság nem állt elő egyetlen, az egyezmény döntéshozatala során használt titkos szavazás lehetőségének kizárására vonatkozó javaslattal sem; |
4. |
üdvözli Kenya — többek között 12 közép- és kelet-afrikai elefánttenyésztő állam által is támogatott — javaslatát az elefántcsont-kereskedelemre vonatkozó 20 éves moratórium elrendelésére vonatkozóan, mely lehetővé tenné, hogy a nemzetközi közösség számára az elefántcsont-kereskedelemről szóló vitára való összpontosítás helyett az elefántokra, környezetükre és az emberek megélhetésére leselkedő valós veszélyekre figyeljenek; sürgeti a Bizottságot és a tagállamokat, hogy támogassák ezen javaslatokat; |
5. |
üdvözli a nagy fehércápának a CITES II. mellékletébe nullkvótával történő besorolására vonatkozó ausztrál javaslatot; úgy véli, hogy az elővigyázatossági elv nullkvóta elfogadását teszi szükségessé addig, ameddig nem állnak rendelkezésre kellő adatok az állomány állapotáról, amelyek egy esetleges kvóta meghatározásának alapjául szolgálnának; |
6. |
összhangban a Bizottságnak a részes felek 13. ülése számára biztosított felhatalmazásra vonatkozó javaslattal, támogatja:
|
7. |
továbbá sürgeti a Bizottságot és a tagállamokat, hogy támogassák:
|
8. |
sürgeti a Bizottságot és a tagállamokat, hogy utasítsák el:
|
9. |
felhívja a Bizottságot és a tagállamokat, hogy további ösztönzéssel és pénzügyi támogatás biztosításával fokozzák a nemzetközi együttműködést az egyezmény végrehajtása terén, különösen a fajok azonosításához és a megerősítő intézkedések alkalmazásához szükséges képzési és technikai segítségnyújtás formájában; |
10. |
emlékeztet arra, hogy az Európai Unió az illegális vadkereskedelem egyik legnagyobb piaca, illetve az engedékenység országonként változik, és felhívja a Bizottságot és a tagállamokat, hogy fokozzák erőfeszítéseik összehangolását az EU vadkereskedelme terén a szabályozás megerősítése érdekében; |
11. |
sürgeti a CITES részes feleit, akik nem ratifikálták a Gaboronei Módosítást, mely lehetővé tenné az Európai Közösség a CITES szerződéses tagjává válását; |
12. |
utasítja Elnökét, hogy továbbítsa ezen állásfoglalást a Tanácshoz, a Bizottsághoz, a CITES tagjaihoz és a CITES titkárságához. |
P6_TA(2004)0015
ASEM Csúcstalálkozó (Ázsia-Európa Ülés)
Az Európai Parlament állásfoglalása a burmai helyzetről és az ASEM-ről
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel az „ASEM (Ázsia-Európa Találkozó) folyamat távlatai és prioritásai az új évtizedben” című bizottsági munkadokumentumról szóló, 2001. június 13-i állásfoglalására (1), |
— |
tekintettel az „Európa és Ázsia: stratégiai keret a megerősített partnerségért” című bizottsági közleményről szóló, 2002. szeptember 5-i állásfoglalására (2), |
— |
tekintettel a Burmáról szóló korábbi, különösen a 2002. árpilis 11-i (3), 2003. március 13-i (4), 2003. június 5-i (5), 2003 szeptember 4-i (6) és a 2004. március 11-i (7) állásfoglalására, |
— |
tekintettel a 2002. szeptember 23-24-i koppenhágai Negyedik Ázsia-Európa Találkozó (ASEM IV) elnöki nyilatkozatára, |
— |
tekintettel az ASEAN (Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetsége) regionális fórumának 2003. június 18-i tizedik ülésének elnöki nyilatkozatára, |
— |
tekintettel a Hue városban 2004. március 25-26-án tartott Harmadik Ázsia-Európa Parlamenti Partnerségi Találkozó (ASEP III) nyilatkozatára, |
— |
tekintettel Burma ASEAN tagságára, és 2006-ban elkövetkező ASEAN elnökségére, |
— |
tekintettel az ASEM külügyminiszterek 2004. április 17-18-i, Kildare-ban tartott Hatodik találkozójának elnöki nyilatkozatára, |
— |
tekintettel az ASEAN regionális fórum 2004. július 2-i tizenegyedik ülésének elnöki nyilatkozatára, |
— |
tekintettel a Tanács által az Európai Unióról szóló szerződés J.2. cikke alapján rögzített, Burmáról szóló, 2003. április 28-i 2003/297/KKBP közös álláspont (8) által megújított és kibővített 1996. október 28-i 96/635/KKBP közös álláspontjára, |
— |
tekintettel az EU külügyminiszterek 2004. szeptember 3-4-i gymnich-i ülésén folytatott viták eredményeire, |
— |
tekintettel a Tanács 2004. szeptember 13-án elfogadott következtetéseire, |
— |
tekintettel a következő 2004. október 8-9-én, Hanoiban tartandó ASEM V csúcstalálkozóra, |
— |
tekintettel az Eljárási Szabályzat 115. cikkének (5) bekezdésére, |
A. |
mivel az ASEM V csúcstalálkozó része az ASEM folyamatnak, mely lehetővé teszi az EU tagállamok és az ázsiai országok számára egy egyenlő Ázsia-Európa partnerség kiépítését a politikai, gazdasági és kulturális párbeszéd hármas pillérére alapozva, |
B. |
mivel a jelentések szerint az ASEAN államok vezetői kifejezték azon kívánságukat, hogy Burma legyen jogosult részt venni az ASEAN V csúcstalálkozón, |
C. |
mivel a Béke és Fejlődés Állami Tanácsa (SPDC) nem tartotta tiszteletben a legutóbbi burmai választások eredményeit 1990-ben, amikor a Nemzeti Liga a Demokráciáért (NLD) a szavazatok 82%-át szerezte meg, az NLD kormányra jutását erre való jogosultsága ellenére megakadályozták, |
D. |
mivel Burma népét emberi jogi jogsértések érik, többek között kényszermunka, disszidensek üldözése, kínzás, gyerekkatonák toborzása, az etnikai kisebbségekhez tartozó nők és gyerekek elleni komoly viszszaélések a kormány katonái részéről, valamint erőszakos kitelepítések, |
E. |
mivel Aung San Suu Kyi továbbra is házi őrizet alatt áll telefonos kapcsolattartás lehetősége nélkül, és mivel látogatóinak a kormányzat engedélye szükséges, hogy láthassák, az NLD folyamatos zaklatásnak van kitéve, a Nemzeti Konvent pedig nem engedélyezett valóságos nyílt vitákat, |
F. |
mivel Aung San Suu Kyi és más fogva tartott NLD vezetők szabadon engedése lényeges előfeltétele a kormányzattal való érdemi párbeszédnek, |
G. |
mivel Burmában több mint ezer politikai fogoly van börtönben és a burmai kormány továbbra is megvonja a bebörtönzöttektől a megfelelő orvosi ellátást a bebörtönzés ideje alatt, |
H. |
mivel a 10 új tagállam csatlakozása az Európai Unióhoz szükségessé teszi az ASEM bővítését, illetve Kambodzsa, Laosz és Burma kérelmezte felvételét az ASEM-be, |
I. |
mivel a 2004. áprilisi ASEM külügyminiszterek Kildare-ban tartott Hatodik találkozója világosan megállapította Burma ASEM-hez való csatlakozása feltételeit, köztük Aung San Suu Kyi szabadon engedését, mint alapfeltételt, az NLD szabad működésének engedélyezését és az őszinte politikai párbeszéd megkezdését a burmai demokráciáért küzdő, illetve etnikai csoportokkal, |
J. |
mivel a burmai rendszer ezen feltételek egyikének sem tett eleget, |
K. |
mivel az NLD befektetési szankciókra hívott fel Burma ellen, |
L. |
mivel a tagállamok továbbra is Burma legnagyobb befektetői és kereskedelmi partnerei, |
M. |
mivel a 2004. szeptember 3-i St Gerlachi hivatalos találkozójukon a 25 Európai Uniós ország külügyminiszterei megegyezésre jutottak Burma részvételéről a következő ASEM csúcstalálkozón, de állam/kormányfő alatti szinten, |
N. |
mivel a Tanács úgy határozott, hogy a burmai kormány nem teljesítette az alábbi három feltételt az ASEM csúcstalálkozó idejére: Aung San Suu Kyi és más NLD vezetők szabadon engedése, az NLD szabad működésének engedélyezése és az NLD és más politikai pártok meghívása a Nemzeti Konventben való részvételre, további intézkedéseket tesz következő, október 11-i ülésén, |
1. |
sajnálatát fejezi ki az EU külügyminisztereinek határozatát illetően, mely lehetővé teszi Burma részvételét az ASEM V csúcstalálkozón és a csúcstalálkozó utáni időszakra halasztja a további intézkedések meghozatalát; |
2. |
úgy ítéli meg, hogy ez a határozat jelzés értékű lehet a burmai rendszer számára, hogy az EU csökkenő jelentőséget tulajdonít Aung San Suu Kyi szabadon engedésének, ezáltal bátorítva arra, hogy további kíméletlen intézkedéseket hozzon az NLD és vezetői ellen; |
3. |
továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy Burma ne vegyen részt az ASEM V csúcstalálkozón, és hogy ne váljon az ASEM tagjává, amíg nem megy végbe visszafordíthatatlan politikai változás a demokrácia irányába az országban; |
4. |
követeli az Állami Béke és Fejlesztési Tanács által fogva tartott Aung San Suu Kyi és más NLD vezetők azonnali szabadon engedését, illetve teljes mozgási és szólásszabadságát; |
5. |
felhívást intéz a jelenleg bezáratott NLD irodák újranyitásának engedélyezésére. Felhívja az SPDC-t, hogy haladéktalanul kezdeményezzen érdemi párbeszédet az NLD-vel és az etnikai csoportokkal a demokráciához való visszatérésre és az emberi, köztük az etnikai és kissebségi jogok tiszteletben tartására Burmában; |
6. |
ragaszkodik ahhoz, hogy az SPDC felhagyjon a hatalomhoz való ragaszkodásával, és hogy tartsák tiszteletben a legutóbbi választások eredményeit, hogy a Nemzeti Konvent eljárásait módosítsák, illetve hogy alakítsanak ki időkereteket ezek elérésére; |
7. |
ragaszkodik ahhoz, hogy az EU közös Burma-politikáját haladéktalanul erősítsék meg, és a Tanács által javasolt intézkedéseken felül tiltsák meg katonaság, a katonák és azok társai tulajdonában lévő vállalkozások termékeinek és szolgáltatásainak behozatalát, tiltsák meg az olyan monopólium alatt álló gazdasági ágazatokból származó stratégiai jelentőségű termékek, mint a drágakő vagy a faanyag behozatalát és felhívja az utazási irodákat és független utazásszervezőket az Unióban, hogy állítsák le a burmai turistalátogatások hirdetését és értékesítését; |
8. |
felhívást intéz egy EU megbízott kinevezésére, akinek feladata Aung San Suu Kyi szabadon engedésének és az NLD szabadságának biztosítására; |
9. |
felhívja az ENSZ-et, hogy vessen ki célzott szankciókat Burmára; az ENSZ Biztonsági Tanácsát, hogy sürgősségi ügyként kezelje a burmai helyzetet, illetve Razali ENSZ megbízottat, hogy kapjon korlátlan kapcsolattartási lehetőséget Aung San Suu Kyivel; |
10. |
ragaszkodik az ENSZ különleges előadó 2004. januári jelentésében tett ajánlások végrehajtásához; |
11. |
felhívja az ASEAN államokat, hogy csatlakozzanak az Unióhoz a SPDC-re gyakorolt fokozott nyomás kifejtésében Aung San Suu Kyi és más fogva tartott NLD tagok azonnali szabadon engedése érdekében, és hogy tegyenek hathatós lépéseket annak érdekében, hogy befolyást gyakoroljanak a burmai kormányra azért hogy Burmában kedvező változások következzenek be; |
12. |
utasítja Elnökét, hogy továbbítsa ezen állásfoglalást a Tanácsnak, a Bizottságnak, az ASEAN és ASEM tagállamok kormányainak, Aung San Suu Kyinek, az NLD-nek, az SPDC-nek és az ENSZ főtitkárának. |
(1) HL C 53. E, 2002.2.28., 227. o.
(2) HL C 272. E, 2003.11.13., 476. o.
(3) HL C 127. E, 2003.5.29., 681. o.
(4) HL C 61. E, 2004.3.10., 420. o.
(5) HL C 68. E, 2004.3.18., 620. o.
(6) HL C 76. E, 2004.3.25., 285. o.
(7) P5_TA(2004)0187.
P6_TA(2004)0016
Vajdaság: kisebbségek zaklatása
Az Európai Parlament állásfoglalása a kisebbségek vajdasági zaklatásáról
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel a Szerbia és Montenegróval, illetve Jugoszláviával kapcsolatos korábbi állásfoglalásaira, |
— |
tekintettel a délkelet-európai stabilizációs és társulási folyamatról szóló bizottsági éves jelentésekre vonatkozó 2002. november 7-i (1), illetve 2003. november 20-i (2) állásfoglalásaira, |
— |
tekintettel eljárási szabályzata 115. cikkének (5) bekezdésére, |
A. |
tekintettel az Európai Unió erőfeszítéseire, amelyek célja a demokratizálódás és az emberi és kisebbségi jogok tiszteletben tartásának elősegítése a Szerbiai Köztársaságban, illetve Szerbia és Montenegró Államközösségben, |
B. |
tekintettel a vajdasági kisebbségek, különösen a magyar kisebbség elmúlt hónapokban történt ismételt zaklatására, |
C. |
tudatában annak, hogy a közelmúltban bizonyítékok merültek fel magyar etnikumú szerb állampolgárok ellen a Vajdaság-tartomány több városában elkövetett folytatódó erőszakos cselekményekről, így például: sírkövek gyalázásáról több városban; magyarellenes falfeliratok elterjedéséről; a Magyar Köztársaság zászlójának elégetéséről; testi erőszak alkalmazásáról a rendőrség által egy magyar kisebbséget képviselő polgármester ellen, |
D. |
megállapítva, hogy noha ezek az incidensek helyi vagy elszigetelt jellegűnek tekinthetőek, fennáll annak veszélye, hogy több irányban súlyosbodnak, |
E. |
mivel az elmúlt másfél év során Szerbia központi és helyi hatóságainak nem sikerült az alapvető emberi jogok, köztük a nemzeti és etnikai kisebbségi jogok tiszteletben tartását biztosítaniuk, illetve az elkövetőket bíróság elé állítaniuk, |
F. |
komoly aggodalmat tanúsítva azon tény miatt, hogy a szerb hatóságok többnyire szemet hunynak az erőszak felett, azt gyakran puszta vandalizmusként kezelik, és a nacionalista vagy szektariánus szándékot tagadják, |
G. |
mivel az EU és tagállamai következetesen az alapvető értékek és a kisebbségi jogok tiszteletben tartására intettek az egész térségben, |
H. |
utalva a belgrádi hatóságok közelmúltbeli lépéseire, amelyek e súlyos helyzet kezelését célozzák és elvárva tőlük, hogy még konkrétabb lépéseket tegyenek, |
1. |
komoly aggodalmát fejezi ki az emberi jogoknak a Vajdaság-tartományban történt ismételt megsértése miatt; |
2. |
felszólítja a Szerb Köztársaság hatóságait és Szerbia és Montenegró Államközösség hatóságait, hogy ezeket az erőszakos cselekményeket a jelenleg hatályos jogszabályok szerint bűncselekményként ismerjék el, és hangsúlyozza az azonnali és hatékony fellépés jelentőségét annak érdekében, hogy a hasonló jellegű események ne maradjanak következmények nélkül, illetve azokat a jövőben megelőzzék; |
3. |
emlékezteti a Szerbiai Köztársaság és Szerbia és Montenegró Államközösségének kormányait arra, hogy a szabadság és a demokrácia elvének, az emberi és kisebbségi jogok és alapvető szabadságok, valamint a jogállamiság elvének tiszteletben tartása a stabilizációs és társulási folyamat egyik alapelve és az EU-val a jövőben fenntartandó kapcsolatuk egyik előfeltétele, ideértve a rendezett viszonyokat valamennyi szomszédjukkal; |
4. |
felszólítja a Vajdasági Tartományi Képviselőházat, hogy sürgősen foglalkozzon ezen ügyekkel, és olyan politikai légkört teremtsen, amely elősegíti valamennyi állampolgár gondjainak és igényeinek kezelését, továbbá a biztonság és jogállamiság biztosítását a térségben; |
5. |
felszólítja az Elnökök Értekezletét, hogy adjon felhatalmazást az Albániával, Bosznia-Hercegovinával, valamint Szerbia és Montenegróval (beleértve Koszovót) folytatott kapcsolatokért felelős küldöttségnek egy tényfeltáró misszió küldésére a tartományba, és a további fellépést illetően egy jelentés elkészítésére a Külügyi Bizottság, illetve annak Emberi Jogi Albizottsága részére; |
6. |
felszólítja továbbá a Tanácsot és a Bizottságot is, hogy szorosan kísérjék figyelemmel a vajdasági fejleményeket, és az EU politikai befolyását kihasználva vessék fel ezt az ügyet valamennyi hatóság előtt a Szerbiai Köztársaságban, illetve Szerbia és Montenegró Államközösségben; |
7. |
utasítja elnökét, hogy továbbítsa ezt az állásfoglalást a Szerbiai Köztársaság, illetve Szerbia és Montenegró Államközösség kormányai és parlamentjei, Vajdaság-tartomány hatóságai, a Délkelet-Európai Stabilitási Paktumért felelős különleges koordinátor, valamint az EBESZ részére. |
P6_TA(2004)0017
Maldív-szigetek
Az Európai Parlament állásfoglalása a Maldív-szigeteken kialakult politikai helyzetről
Az Európai Parlament,
— |
tekintettel az EU maldív-szigeteki tényfeltáró missziójára a rendkívüli állapot bevezetése után, |
— |
tekintettel a kínzás és más kegyetlen, embertelen vagy megalázó bánásmód vagy büntetés elleni ENSZegyezményre (CAT), amelyet ez év májusában a Maldív-szigetek is aláírt, |
— |
tekintettel eljárási szabályzata 115. cikkének (5) bekezdésére, |
A. |
mivel a rendkívüli állapot kihirdetése és az azt követő tömeges letartóztatások (194 ember, köztük 10 parlamenti képviselő) aránytalan reakciót jelentenek a hatóságok részéről a lényegében békés demonstrációra, |
B. |
megjegyezve, hogy Gayoom elnök a bebörtönzés módszerével nyomja el a parlamenti demokráciát, és hogy jelenleg is börtönben van a Maldív Demokrata Párt vezetősége, többek között dr. Mohamed Munavvar képviselő (egykori államügyész), Ali Faiz képviselő, Ilyas Hussein képviselő, Ahmed Shafeeq képviselő, Ahmed Adil képviselő, dr. Hussein Rasheed Hassan képviselő (a Nemzeti Emberi Jogi Bizottság tagja), Ibrahim Hissain Zaki (a széles körben tisztelt diplomata, a SAARC (Dél-ázsiai Regionális Együttműködési Szövetség) egykori főtitkára), Ibrahim Ismail képviselő, Mohammed Naseem képviselő, Ahmed Athif képviselő és Gasim Ibrahim képviselő (a SAARC kereskedelmi kamarájának egykori elnöke és a maldív parlament elnöki tisztségének reformpárti jelöltje), |
C. |
mivel a következő közszereplőket magánzárkában tartják fogva, és a jelentések szerint megkínozták őket: Husnoo Alsnood (ügyvéd, a Nemzeti Emberi Jogi Bizottság tagja), Fathimeen Nisreen, Mohammed Niyaz, Ahmed Ibrahim Didi, Mohamed Zaki, Ibrahim Zaki, Maria Manike, Jennifer Latheef, Aminath Najeeb, Mohammed Naseem és Asad Whaeed, |
D. |
figyelembe véve a Bizottság legújabb országjelentését, amely a következőket sorolta fel a Maldív-szigeteken létező problémaként: „önkényes letartóztatás”, „magánzárkás fogvatartás”, és a „független igazságszolgáltatás hiánya”, és amely megjegyzi, hogy „az egyéni szabadságjogokat korlátozzák”, |
E. |
mivel a tiltakozás alkotmányos reformot és a politikai foglyok szabadon bocsátását követelte, |
F. |
mivel az Indiai-óceán apró szigetországát az elmúlt 26 évben kemény, totalitáriánus rezsim irányította, |
G. |
mivel a Maldív-szigetek választási rendszere az egypártrendszer következtében alapvetően rossz és az igazságszolgáltatási rendszer is elfogult, |
H. |
mivel a Maldív-szigetek reformfolyamata kritikus szakaszba érkezett, |
I. |
mivel Gayoom elnök az alkotmány átalakítását javasolta oly módon, hogy hatalma csökkenjen és politikai pártok alakulhassanak az országban, noha a rezsim ellenzéke szkeptikusan viszonyul a javasolt változtatásokhoz, |
J. |
mivel a szigetre látogató EU-küldöttséget nem engedték be a fogvatartottakhoz, |
K. |
megjegyezve, hogy a Maldív-szigetek 1991. március 13-án aláírta a gyermekek jogairól szóló (ENSZ) egyezményt (CRC), mégis börtönben tart kiskorúakat, |
L. |
megjegyezve, hogy a Maldív-szigetek 1993. július 31-én aláírta a Nőkkel szemben alkalmazott hátrányos megkülönböztetés minden formájának kiküszöböléséről szóló egyezményt, és ezzel kinyilvánította nemzetközi szinten vállalt elkötelezettségét mindenfajta nemi megkülönböztetés kiküszöbölése mellett, |
M. |
mivel a megfélemlítés közegében a Maldív-szigetek állampolgárai nem rendelkeznek a szólásszabadsággal és a szabad véleménynyilvánítás jogával, hiszen az elnök kezében tartja a médiát, |
N. |
mivel a Maldív-szigetek különleges viszonyban van az Európai Unióval és fejlesztési segélyben részesül, |
O. |
mivel a Maldív-szigetekkel folytatott kereskedelem megnőtt: 2002-ben 38 millió eurót tettek ki a Maldív-szigetekről az EU-ba importált árucikkek, |
P. |
megjegyezve, hogy az Európai Bizottság 2 millió euró együttműködési költségvetést különített el a Maldív-szigetek számára, |
Q. |
figyelembe véve, hogy a Maldív-szigetek a legkevésbé fejlett országok közé tartozik és jelentős mértékben külső segítségre szorul a fejlődéshez, |
R. |
mivel az Európai Unió nem nyújt segélyeket korrupt rezsimeknek, amelyek nem törődnek nemzetközi kötelezettségeikkel, hanem a segélyt ahhoz a feltételhez köti, hogy a kedvezményezettnél jellemző legyen a felelősségteljes kormányzás, a jogállamiság, az emberi jogok és a reformok iránti elkötelezettség, |
S. |
mivel az EU közelről figyeli a jövőbeli történéseket, a Cotonou-i Egyezményben és az ahhoz kapcsolódó egyezményekben lefektetett emberi jogi előírásoknak megfelelően, |
T. |
mivel Gayoom elnök a múltban sikeresen kialakította a virágzó turizmust, ugyanakkor kialakította a virágzó családi üzletet és az egész országot átszövő politikai hálózatot is, |
U. |
mivel az elmúlt évben 106 451 olasz, 77 642 német és 71 440 brit — a többi tagállamok lakóiról nem is beszélve — utazott a Maldív-szigetekre, mit sem sejtve arról, hogy a Maldív-szigetek hatóságai nem tartják tiszteletben az alapvető emberi jogokat és hogy milyen sok ember van eljárás nélkül börtönben, |
1. |
felhívja Gayoom elnököt, hogy haladéktalanul vonja vissza a rendkívüli állapotot a Maldív-szigeteken, biztosítsa az állampolgárok alapvető emberi jogait és bocsássa szabadon a 2004. augusztus 14-én letartóztatott, a demokrácia mellett elkötelezett reformereket, |
2. |
felhívja a kormányt, hogy álljon elő nyílt és átfogó reformfolyamattal, amely a leghatékonyabban biztosítja az ország stabilitását, |
3. |
szeretné, ha megvalósulna az ígért demokratikus folyamat, különös tekintettel a politikai pluralizmusra és a vezetők szabad megválasztására, |
4. |
felhív a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottságával (ICRC) a börtönök ellenőrzéséről szóló egyezmény mielőbbi aláírására, |
5. |
felhívja a Bizottságot és a tagállamokat, hogy haladéktalanul függesszék fel a Maldív-szigeteknek folyósított, nem humanitárius segélyeket, és rendeljenek el utazási moratóriumot, hogy a kormány tagjai és a Maldív-szigetek egyéb tisztségviselői ne léphessenek be az Európai Unió tagállamaiba, |
6. |
felhívja az EU-t és a tagállamok kormányait, hogy állapítsák meg a maldív kormány tengerentúli bankszámlán tárolt forrásainak hollétét, |
7. |
felhívja az Európai Uniót, hogy az országba készülő minden turistát figyelmeztessék a Maldív-szigetek emberi jogi állapotára, |
8. |
felhívja a Bizottságot, hogy kezdeményezzen hivatalos, hosszú távú, európai uniós oktatási programot, amely segítségével a turisták megismerhetik a kiválasztott úticél emberi jogi állapotát, és tájékozódhatnak azon országokról, ahol ez az állapot nem felel meg a nemzetközi mércéknek, |
9. |
felhívja a Maldív-szigetek kormányát, hogy engedélyezze az Európai Unió küldöttsége számára a demokrácia mellett tüntető aktivistákkal való találkozást, |
10. |
utasítja Elnökét, hogy továbbítsa ezen állásfoglalást a Bizottsághoz, a Tanácshoz, az ENSZ főtitkárához, a Nemzetközösséghez, az Egyesült Államok kormányához, a Nemzetközi Turisztikai Hatósághoz és minden turizmussal foglalkozó szervhez, a Nemzetközi Légifuvarozási Szövetség (IATA) és az ATOL engedélyével rendelkező utazási irodákhoz és légitársaságokhoz, India kormányához és a SAARC-országok kormányaihoz. |