Az Európai Biztonsági és Védelmi Főiskola

ÖSSZEFOGLALÓ AZ ALÁBBI DOKUMENTUMRÓL:

Az Európai Biztonsági és Védelmi Főiskola (EBVF) létrehozásáról szóló 2013/189/KKBP tanácsi határozat

MI A HATÁROZAT CÉLJA?

FŐBB PONTOK

Az Európai Biztonsági és Védelmi Főiskola (EBVF) az Európai Unióban (EU) működő – biztonság- és védelempolitikai kérdésekkel foglalkozó – nemzeti intézetek, főiskolák, akadémiák és intézmények hálózatából, valamint az EU Biztonságpolitikai Kutatóintézetéből áll. Az EBVF az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének a teljes körű felelősségvállalása mellett működik. 2005-ben hozták létre.

Az EBVF fő céljai a következők:

Az EBVF legfontosabb feladata, hogy a KBVP területén képzési programokat szervezzen és bonyolítson le. Az EBVF három típusú képzési programot kínál:

Az EBVF további tevékenységei közé tartoznak a következők:

Az EBVF felépítése

Az EBVF személyzete az EU-s intézemények, az EKSZ, az EU-s ügynökségek, valamint az uniós országok részéről kirendelt nemzeti szakértőkből áll.

Költségvetés

Az EBVF éves hozzájárulást kap az uniós költségvetésből. Az EBVF képzési programjaihoz nyújtott természetbeni hozzájárulások, valamint további finanszírozás is érkezik az uniós országoktól és intézetektől vagy egyéb adományozóktól.

MIKORTÓL HATÁLYOS E HATÁROZAT?

A határozat 2013. április 1 -jén lépett hatályba.

HÁTTÉR

Az Európai Biztonsági és Védelmi Főiskola az EU közös biztonság- és védelempolitikája terén, a közös kül- és biztonságpolitika keretében nyújt képzést. Közös megegyezést alakít ki a KBVP-re vonatkozóan, és az e területen bevált legjobb gyakorlatokat terjeszti

JOGI AKTUS

Az Európai Biztonsági és Védelmi Főiskola (EBVF) létrehozásáról és a 2008/550/KKBP együttes fellépés hatályon kívül helyezéséről szóló, 2013. április 22-i 2013/189/KKBP tanácsi határozat. (HL L 112., 2013.4.24., 22–29. o.)

A 2013/189/KKBP határozat későbbi módosításait belefoglalták az alapszövegbe. Ez az egységes szerkezetbe foglalt változat kizárólag tájékoztató jellegű.

utolsó frissítés 04.07.2016