20.11.2018   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 420/2


PÁLYÁZATI FELHÍVÁS – EACEA/21/2018

Erasmus+ program, 3. kulcstevékenység: A szakpolitikai reform támogatása

Társadalmi befogadás és közös értékek: támogatás az oktatás és képzés területén

(2018/C 420/02)

1.   CÉLKITŰZÉSEK

E pályázati felhívás keretében országokon átívelő együttműködési projektek kapnak támogatást az oktatás és képzés területén.

Minden pályázatnak egy általános célkitűzéssel és egy egyedi célkitűzéssel kell foglalkoznia. A pályázati felhívásban szereplő általános és egyedi célkitűzések listája teljeskörű: azokat a pályázatokat, amelyek nem ezekkel foglalkoznak, nem lehet figyelembe venni.

Általános célkitűzések

A pályázatoknak az alábbi két általános célkitűzés közül eggyel kell foglalkozniuk:

1.

Az inkluzív oktatást érintő és a közös értékek előmozdítására irányuló, elsősorban helyi szinten indított bevált gyakorlatok terjesztése és fejlesztése. A felhívással összefüggésben a fejlesztés egy bevált gyakorlat szélesebb körben való megismétlését/más közegbe való átvitelét vagy magasabb szintű/rendszerszintű bevezetését jelenti;

vagy

2.

Az inkluzív oktatás támogatására és a közös értékek előmozdítására irányuló innovatív módszerek és gyakorlatok kidolgozása és bevezetése.

Egyedi célok

A pályázatoknak a következő egyedi célkitűzések közül eggyel kell foglalkozniuk:

A társadalmi és polgári kompetenciák elsajátításának javítása, annak elősegítése, hogy a tanulók ismerjék, értsék és magukénak érezzék az értékeket és az alapvető jogokat;

Az inkluzív oktatás és képzés népszerűsítése és a hátrányos helyzetű tanulók oktatásának támogatása, többek között azzal, hogy támogatják az oktatási személyzetet a sokszínűség kezelésében, valamint a sokszínűség erősítésében az oktatási személyzet körében;

A kritikus gondolkodás és a médiaműveltség javítása a tanulók, szülők és oktatók körében;

Az újonnan érkezett migránsok színvonalas oktatásba való beilleszkedésének támogatása, többek között a tudásszint felmérésével és a korábbi tanulmányok beszámításával;

A digitális világtól elzárt csoportok (többek között az idősebbek, a migránsok és a hátrányos helyzetű fiatalok) IKT-készségeinek és -kompetenciáinak javítása az iskolák, vállalkozások és az iskolarendszeren kívüli ágazat, például a közkönyvtárak közötti partnerségek révén.

Támogatják a projekteket abban, hogy adott esetbenpéldaképeket vonjanak be tevékenységeikbe.

2.   TÁMOGATHATÓSÁG

2.1.   Támogatható pályázók

Támogatható pályázók az oktatás, képzés és ifjúságpolitika területén vagy egyéb társadalmi-gazdasági ágazatokban tevékenykedő vagy ágazatközi tevékenységeket folytató állami és magánszervezetek (pl. kulturális szervezetek, civil szerveződések, sportszervezetek, akkreditációs központok, kereskedelmi kamarák, kereskedelmi szervezetek stb.).

Csak az alábbi kedvezményezett országokban alapított jogi személyek támogathatók:

az Európai Unió 28 tagállama (1);

az EFTA-/EGT-tagországok: Izland, Liechtenstein és Norvégia;

uniós tagjelölt országok: Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaság, Törökország és Szerbia (2).

Ennél a pályázatnál a partnerösszetételre vonatkozó minimális követelmény: 4 különböző kedvezményezett országból 4 támogatható szervezet.

Amennyiben hálózat is bekapcsolódik a projektbe, a konzorciumban legalább 2 olyan szervezetnek is lennie kell, amely nem tagja a hálózatnak, és a konzorciumnak legalább 4 támogatható országot kell képviselnie.

2.2.   Támogatható tevékenységek és a projekt időtartama

Csak a kedvezményezett országokban folyó tevékenységeket lehet finanszírozhatósági szempontból figyelembe venni (lásd 2.1 bekezdés). Az ezeken kívüli országokban folyó vagy nem a kedvezményezett országokban bejegyzett szervezetek által végzett tevékenységekkel kapcsolatos költségeket nem lehet elszámolni. Kivételes esetekben és eseti elbírálás alapján támogatni lehet a tevékenységeket akkor is, ha nem kedvezményezett országokhoz kötődnek, ehhez azonban a Végrehajtó Ügynökség előzetes és különleges engedélye szükséges.

A tevékenységeket 2019. november 1-jén, december 1-jén vagy 2020. január 15-én kell megkezdeni.

A projekt időtartamának 24 vagy 36 hónap között kell lennie.

3.   ELVÁRT EREDMÉNYEK:

A projekteknek a következő eredményekhez kell vezetniük:

növekedjen az érintett oktatási intézmények és közösségek bevált gyakorlatokkal kapcsolatos tudatossága, tudása és ismerete;

egyre inkább alkalmazzák a legújabb vívmányoknak megfelelő innovatív módszereket a szakpolitikában és a gyakorlatban;

növekedjen az oktatási intézmények vezetőinek és oktatóinak tudatossága, motiváltsága és jártassága az inkluzív oktatási módszerek és a közös értékek előmozdítása tekintetében;

aktívan kapcsolódjanak be a családok és a helyi közösségek az inkluzív oktatási módszerek támogatásába és a közös értékek előmozdításába;

egyre elterjedtebbek és hatékonyabbak legyenek az oktatási és képzési intézményeket és az oktatási vagy képzésszolgáltatókat az inkluzív oktatási módszerek megvalósításában és a közös értékek előmozdításában támogató eszközök.

4.   RENDELKEZÉSRE ÁLLÓ KÖLTSÉGVETÉS

E pályázati felhívás keretében a projektek számára nyújtható társfinanszírozásra rendelkezésre álló költségvetés 10 000 000 EUR.

Az EU által nyújtott pénzügyi támogatás nem haladhatja meg a teljes támogatható projektköltség 80 %-át.

A maximális támogatási összeg projektenként: 500 000 EUR.

Az Ügynökség fenntartja a jogot arra, hogy ne ossza ki a rendelkezésre álló teljes támogatási keretet.

5.   ODAÍTÉLÉSI FELTÉTELEK

A támogatható pályázatok értékelése a következő szempontok alapján történik:

1.

A projekt megfelelősége (30 %)

2.

A projekt tervének és végrehajtásának minősége (20 %)

3.

A partnerségi és együttműködési megállapodás minősége (20 %)

4.

Hatás, terjesztés és fenntarthatóság (30 %)

6.   BENYÚJTÁSI ELJÁRÁS ÉS HATÁRIDŐ

A pályázatok benyújtásának határideje: 2019. február 26. – 12.00 (brüsszeli idő szerint dél)

A pályázókat arra kérjük, hogy figyelmesen olvassák el az EACEA/21/2018 pályázati felhívásra és a benyújtási eljárásra vonatkozó összes tájékoztatást, és a kötelezően előírt dokumentumokat használják, amelyek itt érhetők el:

https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en(Call reference EACEA/21/2018)

A pályázatot és annak kötelező mellékleteit a megjelölt elektronikus űrlapon online kell benyújtani.

7.   A PÁLYÁZATI FELHÍVÁSRA VONATKOZÓ INFORMÁCIÓK

Az EACEA/21/2018 pályázati felhívásra vonatkozó összes információ elérhető az alábbi weboldalról:

https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en(Call reference EACEA/21/2018)

Elérhetőség e-mailben: EACEA-Policy-Support@ec.europa.eu


(1)  A brit pályázók számára: Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a támogathatóság feltételeinek a projekt teljes időtartama alatt meg kell felelni. Ha az Egyesült Királyság a támogatási időszak alatt úgy lép ki az EU-ból, hogy nem köt vele olyan megállapodást, amely biztosítaná, hogy a brit pályázók továbbra is támogathatók maradjanak, Ön a továbbiakban nem kap uniós forrásokat (miközben adott esetben továbbra is részt vehet a programban), vagy Önnek előírják, hogy lépjen ki a projektből a támogatási megállapodás II.16.3.1 cikkének a) pontja értelmében.

(2)  Azok a költségvetési kiigazítások, amelyek Szerbia Erasmus+ programhoz kedvezményezett országként történő csatlakozása folytán kerültek meghatározásra, 2019. január 1-jétől érvényesek. Ennek feltétele, hogy 2019. január 1-jétől elfogadásra kerül a Szerb Köztársaság „Erasmus+” elnevezésű uniós oktatási, képzési, ifjúsági és sportprogramban való részvételéről szóló, az Európai Unió és a Szerb Köztársaság között létrejött megállapodást (annak módosítását) jóváhagyó bizottsági határozat.