Brüsszel, 2017.10.5.

COM(2017) 565 final

2017/0247(COD)

Javaslat

AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS RENDELETE

az 1303/2013/EU rendeletnek a gazdasági, társadalmi és a területi kohéziót szolgáló források, valamint a beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe célkitűzés és az európai területi együttműködési célkitűzés számára biztosított források változásai tekintetében történő módosításáról


INDOKOLÁS

1.A JAVASLAT HÁTTERE

A javaslat indokai és céljai

A javaslat célja, hogy az 1303/2013/EU rendelet 1 91. cikkének (1) bekezdésében, valamint 92. cikkének (1) és (5) bekezdésében meghatározott, beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe célkitűzésre, illetve az európai területi együttműködési célkitűzésre rendelkezésre álló források összegét, valamint a kötelezettségvállalási előirányzatoknak a rendelet VI. mellékletében szereplő éves bontását hozzáigazítsa az e rendelet elfogadása óta elfogadott határozatokhoz. Először is az összegeket hozzá kell igazítani az említett rendelet 92. cikkének (3) bekezdése szerinti technikai kiigazítás eredményéhez; másodszor, kellőképpen tükrözni kell az említett rendelet 25., 93. és 94. cikke alapján eldöntött, a teljes éves összegekre hatást gyakorló különböző átcsoportosításokat; harmadszor, az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés forrásait 2020-ig növelni kell egy folyó árakon 1,2 milliárd EUR-s összegnek a kezdeményezésre történő elkülönítésével, amely összeget egy célzott ESZA-beruházás keretében ki kell egészíteni legalább 1,2 milliárd EUR-val; negyedszer pedig tükrözni kell azt, hogy a 2014-es kötelezettségvállalási előirányzatok egy részét új programok 2015. január 1-je utáni elfogadása miatt későbbi évekre csoportosítottak át. A technikai kiigazítás eredményeivel és az említett rendelet 25., 93. és 94. cikke alapján elfogadott átcsoportosításokkal már foglalkozott az (EU) 2016/1941 bizottsági végrehajtási határozat 2 .

A javaslat azt is tükrözi, hogy Ciprus újból finanszírozásra jogosulttá vált a Kohéziós Alap keretében, és 2017. január 1-jétől már nem átmeneti és egyedi alapon részesül támogatásban a Kohéziós Alapból. Ezzel a kérdéssel már az (EU) 2016/1916 bizottsági végrehajtási határozat 3 is foglalkozott.

A technikai kiigazítás alapját az 1311/2013/EU tanácsi rendelet 4 7. cikke jelenti, hogy figyelembe lehessen venni a válságban szenvedő tagállamok különösen nehéz helyzetét, valamint hogy 2016-ban sor kerüljön a beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe célkitűzéshez rendelt teljes összeg felülvizsgálatára.

A 25. cikk meghatározza az átmeneti költségvetési nehézségekkel küzdő tagállamok számára nyújtott technikai segítségnyújtás igazgatására szolgáló mechanizmust, amelynek keretében a technikai segítségnyújtás egy része átcsoportosítható a Bizottság kezdeményezésére nyújtott technikai segítségnyújtás céljára.

A 93. cikk bizonyos feltételek mellett lehetővé teszi a forrásoknak a régiók kategóriái közötti átcsoportosítását, a 94. cikk pedig a források célok közötti átcsoportosítását.

Összhang a szabályozási terület jelenlegi rendelkezéseivel

Ez a javaslat a következők alapján született: a 92. cikk (3) bekezdésében foglalt, a 2017–2020 közötti időszakra vonatkozó kohéziós politika előirányzatait felülvizsgáló rendelkezések, a 93. és 94. cikk szerinti, kategóriák és célok közötti átcsoportosításokra vonatkozó határozatok, az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezésnek a 2017–2020 közötti időszakra történő meghosszabbításáról szóló határozat, valamint a 2014. évi egyes kötelezettségvállalási előirányzatok következő évekre való átcsoportosításáról szóló határozat.

Összhang az Unió egyéb szakpolitikáival

A javaslat összhangban van az Európai Bizottság által a pénzügyi válságra válaszul elfogadott más javaslatokkal és kezdeményezésekkel.

2.JOGALAP, SZUBSZIDIARITÁS ÉS ARÁNYOSSÁG

Jogalap

Az 1303/2013/EU rendelet 92. cikkének (3) bekezdése előírja, hogy 2016-ban a Bizottság a 2017. évre vonatkozó technikai kiigazításaiban és az 1311/2013/EU, Euratom rendelet 4. és 5. cikkével összhangban felülvizsgálja a 2017–2020 közötti időszakra, a beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe célkitűzés szerint az egyes tagállamoknak juttatott teljes összegeket, amelynek során a VII. melléklet 1–16. pontjában meghatározott elosztási módszert és a rendelkezésre álló legfrissebb statisztikákat alkalmazza.

A teljes keretösszegek e felülvizsgálata több átcsoportosítás eredményeit is tükrözi:

A 25. cikk meghatározza az átmeneti költségvetési nehézségekkel küzdő tagállamok számára nyújtott technikai segítségnyújtás igazgatására szolgáló mechanizmust, amelynek keretében a technikai segítségnyújtás egy része átcsoportosítható a Bizottság kezdeményezésére nyújtott technikai segítségnyújtás céljára.

A 93. cikk bizonyos feltételek mellett lehetővé teszi a forrásoknak a régiók kategóriái közötti átcsoportosítását, a 94. cikk pedig a források célok közötti átcsoportosítását.

A teljes keretösszegek felülvizsgálata az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés 2017–2020-ra történő meghosszabbítását is tükrözi.

Végezetül a VI. melléklet felülvizsgált éves bontása tükrözi az 1311/2013/EU, Euratom tanácsi rendelet azon módosítását, amelynek értelmében egyes, 2014-re vonatkozó kötelezettségvállalási előirányzatokat át kell csoportosítani a következő évekre.

Szubszidiaritás (nem kizárólagos hatáskör esetén)

A javaslat megfelel a szubszidiaritás elvének, mivel ez az 1303/2013/EU rendelet 92. cikkének (3) bekezdésében foglalt rendelkezések végrehajtásának, a 93. és 94. cikk alkalmazásának, valamint az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés 2017–2020 közötti időszakra való meghosszabbításáról szóló határozat végrehajtásának technikai eredménye.

Arányosság

A javaslat a szükséges technikai kiigazításokra korlátozódik.

A jogi aktus típusának megválasztása

Javasolt aktus: a jelenlegi rendelet módosítása.

A Bizottság megvizsgálta a jogi keret által biztosított mozgásteret, és szükségesnek tartja az 1303/2013/EU rendelet módosítására irányuló javaslatok előterjesztését.

3.AZ UTÓLAGOS ÉRTÉKELÉSEK, AZ ÉRDEKELT FELEKKEL FOLYTATOTT KONZULTÁCIÓK ÉS A HATÁSVIZSGÁLATOK EREDMÉNYEI

A jelenleg hatályban lévő jogszabályok utólagos értékelése / célravezetőségi vizsgálata

A jelenleg hatályban lévő jogszabályok utólagos értékelésére vagy célravezetőségi vizsgálatára nem került sor.

Az érdekelt felekkel folytatott konzultációk

Külső érdekelt felekkel nem került sor konzultációra.

Szakértői vélemények beszerzése és felhasználása

Külső szakértők bevonására nem volt szükség.

Hatásvizsgálat

Tárgytalan.

Célravezető szabályozás és egyszerűsítés

A kezdeményezés nem része a célravezető és hatásos szabályozás (REFIT) programnak.

Alapjogok

A javaslat nem érinti az alapjogok védelmét.

4.KÖLTSÉGVETÉSI VONZATOK

A kötelezettségvállalási előirányzatokra hatást gyakorol 92. cikk (3) bekezdésében előírt technikai kiigazítás (2011-es árakon számolva) 4 milliárd EUR-ra tehető pozitív nettó hatása, valamint az a határozat, amely szerint a 2017 és 2020 közötti évekre összesen 1,2 milliárd EUR-s összeggel meghosszabbításra kerül az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés, amelyet egy célzott ESZA-beruházás keretében még ki kell egészíteni legalább 1,2 milliárd EUR-val. Ezek a kiegészítő források a 2018 és 2020 közötti évekre vonatkozóan kiegészítő kifizetési előirányzatokkal kapcsolatos szükségleteket is keletkeztetnek.

Az 1B. fejezetbe tartozó kötelezettségvállalási és kifizetési előirányzatok felső korlátait ezért meg kell emelni, összhangban „A pénzügyi keret 2017-re vonatkozó technikai kiigazítása a GNI alakulásának megfelelően” című, a Tanácsnak és az Európai Parlamentnek címzett bizottsági közleményben (COM(2016) 311 final) foglaltakkal. Figyelembe véve, hogy az ebből a kötelezettségvállalás-növelésből eredő kifizetések nagy részére várhatóan 2020 után kerül sor, a kifizetések felső határai csak korlátozott mértékben emelkednek.

5.EGYÉB ELEMEK

Végrehajtási tervek, valamint a nyomon követés, az értékelés és a jelentéstétel szabályai

Tárgytalan.

Magyarázó dokumentumok (irányelvek esetén)

Tárgytalan.

A javaslat egyes rendelkezéseinek részletes magyarázata

Az 1311/2013/EU, Euratom tanácsi rendelet 7. cikke alapján a Bizottságnak a vonatkozó alap-jogiaktusban rögzített módszert (az 1303/2013/EU rendelet VII. melléklete) alkalmazva 2016-ban felül kellett vizsgálnia az egyes tagállamok számára a kohéziós politika „beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe” célkitűzésére a 2017–2020 közötti időszakra elkülönített összes előirányzatot az elérhető legfrissebb statisztikai adatok, valamint – a felső korlát hatálya alá tartozó tagállamok esetében – a 2014–2015 közötti évek összesített nemzeti GDP-je és a 2012-ben becsült összesített nemzeti GDP összehasonlítása során kapott értékek alapján. Az előirányzatok kiigazításra kerültek, amennyiben az összehasonlítás során +/– 5 %-nál nagyobb kumulatív eltérés volt tapasztalható. Emellett a Kohéziós Alapból történő támogathatóság is felülvizsgálat tárgya volt, és amennyiben egy tagállam újonnan jogosulttá válik a Kohéziós Alapból történő támogatásra, ezeket az összegeket hozzá kell adni az érintett tagállam számára a 2017 és 2020 közötti évekre előirányzott pénzeszközökhöz.

A felülvizsgálat a következő elemekre terjed ki:

a)    minden tagállam esetében a 2017–2020 közötti időszakra elkülönített előirányzatoknak a legújabb elérhető statisztikai adatok alapján történő felülvizsgálata, méghozzá az 1303/2013/EU rendelet VII. mellékletének 1–16. bekezdésében az eredeti előirányzatok meghatározására előírt módszert alkalmazásával;

b)    a felső korlát hatálya alá tartozó tagállamok (Bulgária, Észtország, Horvátország, Magyarország, Litvánia, Lettország, Lengyelország, Románia, Szlovákia) esetében a 2014-es és 2015-ös megállapított GDP-szintek összehasonlítása az e két évre a 2012-es előrejelzésekben foglaltakkal;

c)    a Kohéziós Alapból történő támogathatóság felülvizsgálata a 2012–2014 közötti időszakra vonatkozó, az EU-27 átlagával összehasonlított egy főre jutó GNI alapján.

Megállapításra került, hogy a felülvizsgált juttatások és a teljes juttatások közötti eltérés Belgium, a Cseh Köztársaság, Dánia, Észtország, Írország, Görögország, Spanyolország, Horvátország, Olaszország, Ciprus, Hollandia, Szlovénia, Szlovákia, Finnország, Svédország és az Egyesült Királyság esetében meghaladja a +/– 5 %-ot. Az egyes forrásokat érintő kiigazítások „A pénzügyi keret 2017-re vonatkozó technikai kiigazítása a GNI alakulásának és a kohéziós politika keretek kiigazításának megfelelően” című, a Tanácsnak és az Európai Parlamentnek címzett bizottsági közleményben [COM(2016) 311 final] kerültek közzétételre.

A Kohéziós Alapból való támogathatóság felülvizsgálata egy esetben a támogathatóság változásával járt, Ciprus teljes mértékben jogosulttá vált a Kohéziós Alapból való támogatásra a 2017–2020 közötti időszakban, ami 19,4 millió EUR extraköltséggel járt.

Az 1303/2013/EU rendelet 94. cikke (2) bekezdésének megfelelően a Bizottság elfogadta a Dánia által tett javaslatot az európai területi együttműködés célkitűzésre megállapított előirányzata egy részének a beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe célkitűzés számára való átcsoportosítására.

Végül a Tanács 2017. június 20-án úgy határozott, hogy az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezést 2020-ig meghosszabbítja azáltal, hogy az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés számára elkülönített összeget folyó árakon 1,2 milliárd EUR-val megnöveli az alábbiak szerint: 500 millió EUR 2017-ben, majd 233,3 millió EUR évente a 2018–2020 közötti időszakra.

2017/0247 (COD)

Javaslat

AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS RENDELETE

az 1303/2013/EU rendeletnek a gazdasági, társadalmi és a területi kohéziót szolgáló források, valamint a beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe célkitűzés és az európai területi együttműködési célkitűzés számára biztosított források változásai tekintetében történő módosításáról

AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre és különösen annak 177. cikkére,

tekintettel az Európai Bizottság javaslatára,

a jogalkotási aktus tervezete nemzeti parlamenteknek való megküldését követően,

tekintettel az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság véleményére 5 ,

a Régiók Bizottságával folytatott konzultációt 6 követően,

rendes jogalkotási eljárás keretében,

mivel:

(1)Az 1303/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet megállapítja 7 az európai strukturális és beruházási alapokra vonatkozó közös és általános szabályokat.

(2)Az 1311/2013/EU, Euratom tanácsi rendelet 8 7. cikke (1) bekezdésének, valamint az 1303/2013/EU rendelet 92. cikke (3) bekezdésének megfelelően a Bizottság 2016-ban felülvizsgálta a kohéziós politika „beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe” célkitűzésének keretében a 2017–2020 közötti időszakra az egyes tagállamok részére elkülönített teljes előirányzatokat.

(3)Az 1311/2013/EU, Euratom rendelet 7. cikke (3) bekezdésének, valamint az 1303/2013/EU rendelet 92. cikke (3) bekezdésének megfelelően a Bizottság ismertette a felülvizsgálat eredményét a Tanáccsal és az Európai Parlamenttel. 9 A közleményben említésre kerül, hogy a legfrissebb statisztikák szerint a felülvizsgált juttatások és a teljes juttatások közötti összesített eltérés Belgium, a Cseh Köztársaság, Dánia, Észtország, Írország, Görögország, Spanyolország, Horvátország, Olaszország, Ciprus, Hollandia, Szlovénia, Szlovákia, Finnország, Svédország és az Egyesült Királyság esetében meghaladja a +/– 5 %-ot. Emellett a közlemény megemlíti, hogy a 2012–2014 közötti időszak egy főre eső bruttó nemzeti jövedelmére vonatkozó adatok alapján Ciprus 2017. január 1-jétől teljes mértékben jogosulttá vált a Kohéziós Alapból való támogatásra.

(4)Az 1311/2013/EU, Euratom rendelet 7. cikke (4) és (5) bekezdésének, valamint az 1303/2013/EU rendelet 92. cikke (3) bekezdésének megfelelően az érintett tagállamok juttatásainak összegét ennek megfelelően ki kell igazítani azzal a feltétellel, hogy a kiigazítások teljes nettó hatása nem haladhatja meg a 4 milliárd EUR-t.

(5)Mivel a felülvizsgálat a beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe célkitűzés, az európai területi együttműködési célkitűzés, valamint az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés keretében hatással volt a globális források tagállamok szerinti bontására, azt az (EU) 2016/1941 bizottsági végrehajtási határozat 10 hajtotta végre.

(6)E kiigazítások teljes nettó hatása a gazdasági, társadalmi és területi kohézióra rendelkezésre álló források 4 milliárd EUR-val való növelése lesz. Ezt a növelést az 1303/2013/EU rendelet 91. cikke (1) bekezdésének is tükröznie kell, amelyet ezért ennek megfelelően ki kell igazítani.

(7)A beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe célkitűzésre előirányzott forrásokat, illetve azoknak az 1303/2013/EU rendelet 92. cikke (1) bekezdésében előírt elosztását a kevésbé fejlett régiók, az átmeneti régiók és a fejlettebb régiók, a Kohéziós Alapból támogatott tagállamok és a legkülső régiók között ennek megfelelően ki kell igazítani.

(8)Az 1311/2013/EU, Euratom rendelet 14. cikke (1) bekezdésének megfelelően a többéves pénzügyi keret kötelezettségvállalási előirányzatainak felső határai alatt rendelkezésre álló mozgástérből a többéves pénzügyi keretre vonatkozó összesített kötelezettségvállalási tartalékot kell képezni, és azt a 2016–2020 közötti időszakra vonatkozóan a többéves pénzügyi keretben megállapított összeghatárok felett, a növekedéssel és foglalkoztatással és különösen a fiatalok foglalkoztatásával kapcsolatos szakpolitikai célokra kell rendelkezésre bocsátani. Az (EU, Euratom) 2017/1123 tanácsi rendelet 11 értelmében a többéves pénzügyi keret 2014–2017 közötti időszakra vonatkozó kötelezettségvállalási előirányzatainak felső határai alatt rendelkezésre álló mozgástér korlátozása törlésre került, így lehetővé vált az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés 2020-ig történő meghosszabbítása, valamint az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezésre elkülönített összeg folyó árakon 1,2 milliárd EUR-val történő növelése a 2017–2020 közötti időszakra. Az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés céljára az 1303/2013/EU rendelet 91. cikkének (1) bekezdésében és 92. cikkének (5) bekezdésében meghatározott külön összeget ezért ennek megfelelően ki kell igazítani.

(9)Az 1303/2013/EU rendelet 94. cikke (2) bekezdésének megfelelően a Bizottság elfogadta a Dánia által tett javaslatot az európai területi együttműködési célkitűzésre megállapított előirányzata egy részének a beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe célkitűzés számára való átcsoportosítására. Ennek az átcsoportosításnak a szóban forgó rendelet 92. cikkének (9) bekezdésében az európai területi együttműködés céljára rendelkezésre álló globális források módosításában is tükröződnie kell.

(10)Az 1311/2013/EU, Euratom tanácsi rendelet 19. cikkének (1) bekezdésében meghatározott eljárásnak megfelelően az (EU, Euratom) 2015/623 tanácsi rendelet 12 a strukturális alapok és a Kohéziós Alap tekintetében rendelkezésre bocsátott összegből folyó árakon 11 216 187 326 EUR összeget csoportosított át a következő évekre. Az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap és az Európai Tengerügyi és Halászati Alap számára biztosított, folyó árakon 9 446 050 652 EUR összeg, amelyet nem lehetett 2014-ben lekötni, sem pedig 2015-re átvinni, a következő évekre került átcsoportosításra. Ezt az átcsoportosítást meg kell jeleníteni az 1303/2013/EU rendelet VI. mellékletében, amely meghatározza a 2014–2020 közötti időszakra vonatkozó kötelezettségvállalási előirányzatok globális éves bontását.

(11)Az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezést támogató programok meghosszabbításának sürgősségére tekintettel indokolt előírni, hogy ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon lépjen hatályba.

(12)Az 1303/2013/EU rendeletet ezért módosítani kell,

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

1. cikk

Az 1303/2013/EU rendelet a következőképpen módosul:

1.A 91. cikk (1) bekezdése helyébe a következő szöveg lép:

„(1) A 2014–2020 közötti időszak vonatkozásában a költségvetési kötelezettségvállalások tekintetében rendelkezésre álló gazdasági, társadalmi és területi kohéziós célú források összege 2011-es árakon 329 978 401 458 EUR a VI. mellékletben feltüntetett éves bontásban; ebből 325 938 694 233 EUR az ERFA, az ESZA és a Kohéziós Alap részére allokált globális forrás, 4 039 707 225 EUR pedig az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezésre allokált egyedi forrás. A programozás és az Unió költségvetésébe történő későbbi belefoglalás céljából a gazdasági, társadalmi és a területi kohéziót szolgáló források összegének évi 2 %-os indexálására kerül sor.”

2.A 92. cikk a következőképpen módosul:

a)az (1) bekezdés helyébe a következő szöveg lép:

„(1) A növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházások számára biztosított források a globális források összegének 96,09 %-át teszik ki (azaz összesen 317 103 114 309 EUR-t), és az alábbiak szerint kerülnek elosztásra:

a) 48,64 % (azaz összesen 160 498 028 177 EUR) a kevésbé fejlett régiók számára;

b) 10,19 % (azaz összesen 33 621 675 154 EUR) az átmeneti régiók számára;

c) 15,43 % (azaz összesen 50 914 723 304 EUR) a fejlettebb régiók számára;

d) 20,01 % (azaz összesen 66 029 882 135 EUR) a Kohéziós Alapból támogatott tagállamok számára;

e) 0,42 % (azaz összesen 1 378 882 914 EUR) kiegészítő támogatás az EUMSZ 349. cikkében meghatározott legkülső régiók, valamint az 1994-es csatlakozási okmányhoz csatolt 6. jegyzőkönyv 2. cikkében megállapított kritériumoknak megfelelő, NUTS 2. szintű régiók számára.”;

b)az (5) bekezdés helyébe a következő szöveg lép:

„(5) Az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés forrásai az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezésre allokált 4 039 707 225 EUR forrásból és a kezdeményezésre irányuló legalább 4 039 707 225 EUR célzott ESZA-beruházásból származnak.”;

c)a (9) bekezdés helyébe a következő szöveg lép:

„(9) Az európai területi együttműködés céljára biztosított források a 2014–2020 közötti időszak során az alapokból költségvetési kötelezettségvállalásra rendelkezésre álló globális források 2,69 %-át teszik ki (azaz összesen 8 865 148 841 EUR-t).”

3.A VI. melléklet helyébe e rendelet mellékletének szövege lép.

2. cikk

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon lép hatályba.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

Kelt Brüsszelben, -án/-én.

az Európai Parlament részéről    a Tanács részéről

az elnök    az elnök

PÉNZÜGYI KIMUTATÁS

1.A JAVASLAT/KEZDEMÉNYEZÉS FŐBB ADATAI

1.1.A javaslat/kezdeményezés címe

1.2.A tevékenységalapú irányítás / tevékenységalapú költségvetés-tervezés keretébe tartozó érintett szakpolitikai terület(ek)

1.3.A javaslat/kezdeményezés típusa

1.4.Célkitűzés(ek)

1.5.A javaslat/kezdeményezés indoklása

1.6.Az intézkedés és a pénzügyi hatás időtartama

1.7.Tervezett irányítási módszer(ek)

2.IRÁNYÍTÁSI INTÉZKEDÉSEK

2.1.A nyomon követésre és a jelentéstételre vonatkozó rendelkezések

2.2.Irányítási és kontrollrendszer

2.3.A csalások és a szabálytalanságok megelőzésére vonatkozó intézkedések

3.A JAVASLAT/KEZDEMÉNYEZÉS BECSÜLT PÉNZÜGYI HATÁSA

3.1.A többéves pénzügyi keret mely fejezetét/fejezeteit és a költségvetés mely kiadási tételét/tételeit érintik a kiadások?

3.2.A kiadásokra gyakorolt becsült hatás 

3.2.1.A kiadásokra gyakorolt becsült hatás összegzése

3.2.2.Az operatív előirányzatokra gyakorolt becsült hatás

3.2.3.Az igazgatási előirányzatokra gyakorolt becsült hatás

3.2.4.A jelenlegi többéves pénzügyi kerettel való összeegyeztethetőség

3.2.5.Harmadik felek részvétele a finanszírozásban

3.3.A bevételre gyakorolt becsült hatás

PÉNZÜGYI KIMUTATÁS

1.A JAVASLAT/KEZDEMÉNYEZÉS FŐBB ADATAI

1.1.A javaslat/kezdeményezés címe

Javaslat

AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS RENDELETE

az 1303/2013/EU rendeletnek a gazdasági, társadalmi és a területi kohéziót szolgáló források, valamint a beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe célkitűzés és az európai területi együttműködési célkitűzés számára biztosított források változásai tekintetében történő módosításáról

1.2.A tevékenységalapú irányítás / tevékenységalapú költségvetés-tervezés keretébe tartozó érintett szakpolitikai terület(ek) 13  

4 – Foglalkoztatás, szociális ügyek és társadalmi befogadás

04 02 60 – Európai Szociális Alap – Kevésbé fejlett régiók – A növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházások

04 02 61 – Európai Szociális Alap – Átmeneti régiók – A növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházások

04 02 62 – Európai Szociális Alap – Fejlettebb régiók – A növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházások

04 02 64 – Ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés (YEI)

13 – Regionális és várospolitika

13 03 60 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 61 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – Átmeneti régiók – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 62 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – Fejlettebb régiók – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 63 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – További allokáció a legkülső és a gyéren lakott régiók számára – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 64 01 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – Európai területi együttműködés

13 04 60 – Kohéziós Alap – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

1.3.A javaslat/kezdeményezés típusa

 A javaslat/kezdeményezés új intézkedésre irányul 

 A javaslat/kezdeményezés kísérleti projektet / előkészítő intézkedést követő új intézkedésre 14 irányul 

 A javaslat/kezdeményezés jelenlegi intézkedés meghosszabbítására irányul 

 A javaslat/kezdeményezés új intézkedésnek megfelelően módosított intézkedésre irányul

1.4.Célkitűzés(ek)

1.4.1.A javaslat/kezdeményezés által érintett többéves bizottsági stratégiai célkitűzés(ek)

Tárgytalan.

1.4.2.Konkrét célkitűzés(ek) és a tevékenységalapú irányítás / tevékenységalapú költségvetés-tervezés keretébe tartozó érintett tevékenység(ek)

… sz. konkrét célkitűzés

Tárgytalan.

A tevékenységalapú irányítás / tevékenységalapú költségvetés-tervezés keretébe tartozó érintett tevékenység(ek)

Tárgytalan.

1.4.3.Várható eredmény(ek) és hatás(ok)

Tüntesse fel, milyen hatásokat gyakorolhat a javaslat/kezdeményezés a kedvezményezettekre/célcsoportokra.

Tárgytalan.

1.4.4.Eredmény- és hatásmutatók

Tüntesse fel a javaslat/kezdeményezés megvalósításának nyomon követését lehetővé tevő mutatókat.

Tárgytalan.

1.5.A javaslat/kezdeményezés indoklása

1.5.1.Rövid vagy hosszú távon kielégítendő szükséglet(ek)

Tárgytalan.

1.5.2.Az uniós részvételből adódó többletérték

Tárgytalan.

1.5.3.Hasonló korábbi tapasztalatok tanulsága

Tárgytalan.

1.5.4.Egyéb releváns eszközökkel való összeegyeztethetőség és lehetséges szinergia

Tárgytalan.

1.6.Az intézkedés és a pénzügyi hatás időtartama

 A javaslat/kezdeményezés határozott időtartamra vonatkozik 

   A javaslat/kezdeményezés időtartama: 2017. január 1-jétől 2023. december 31-ig

   Pénzügyi hatás: 2017-től 2020-ig

 A javaslat/kezdeményezés határozatlan időtartamra vonatkozik

Beindítási időszak: ÉÉÉÉ-tól/-től ÉÉÉÉ-ig

azt követően: rendes ütem.

1.7.Tervezett irányítási módszer(ek) 15  

 Bizottság általi közvetlen irányítás

a Bizottság szervezeti egységein keresztül, ideértve az uniós küldöttségek személyzetét

   végrehajtó ügynökségen keresztül

 Megosztott irányítás a tagállamokkal

 Közvetett irányítás a költségvetés végrehajtásával kapcsolatos feladatoknak a következőkre történő átruházásával:

harmadik országok vagy az általuk kijelölt szervek

nemzetközi szervezetek és ügynökségeik (nevezze meg)

az EBB és az Európai Beruházási Alap

a költségvetési rendelet 208. és 209. cikkében említett szervek

közjogi szervek

magánjog alapján működő, közfeladatot ellátó szervek, olyan mértékben, amennyiben megfelelő pénzügyi garanciákat nyújtanak

a valamely tagállam magánjoga alapján működő, köz- és magánszféra közötti partnerség végrehajtásával megbízott és megfelelő pénzügyi garanciákat nyújtó szervek

az EUSZ V. címének értelmében a KKBP terén konkrét fellépések végrehajtásával megbízott, és a vonatkozó alap-jogiaktusban meghatározott személyek.

Egynél több irányítási módszer feltüntetése esetén kérjük, adjon részletes felvilágosítást a „Megjegyzések” rovatban.

Megjegyzések

Tárgytalan.

2.IRÁNYÍTÁSI INTÉZKEDÉSEK

2.1.A nyomon követésre és a jelentéstételre vonatkozó rendelkezések

Gyakoriság és feltételek

Tárgytalan.

2.2.Irányítási és kontrollrendszer

2.2.1.Felismert kockázat(ok)

Tárgytalan.

2.2.2.A működő belső kontrollrendszerrel kapcsolatos információk

Tárgytalan.

2.2.3.Az ellenőrzések költsége és haszna, a várt hibaarány értékelése

Tárgytalan.

2.3.A csalások és a szabálytalanságok megelőzésére vonatkozó intézkedések

Tüntesse fel a meglévő vagy tervezett megelőző és védintézkedéseket.

Tárgytalan.

3.A JAVASLAT/KEZDEMÉNYEZÉS BECSÜLT PÉNZÜGYI HATÁSA

3.1.A többéves pénzügyi keret mely fejezetét/fejezeteit és a költségvetés mely kiadási tételét/tételeit érintik a kiadások?

·Jelenlegi költségvetési tételek

A többéves pénzügyi keret fejezetei, azon belül pedig a költségvetési tételek sorrendjében.

A többéves pénzügyi keret fejezete

Költségvetési tétel

Kiadás típusa

Hozzájárulás

Szám
[Fejezet…]

diff./nem diff. 16

EFTA-országoktól 17

tagjelölt országoktól 18

harmadik országoktól

a költségvetési rendelet 21. cikke (2) bekezdésének b) pontja értelmében

1 Intelligens és inkluzív növekedés

04 02 60 – Európai Szociális Alap – Kevésbé fejlett régiók – A növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházások

04 02 61 – Európai Szociális Alap – Átmeneti régiók – A növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházások

04 02 62 – Európai Szociális Alap – Fejlettebb régiók – A növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházások

04 02 64 – Ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés (YEI)

13 03 60 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 61 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – Átmeneti régiók – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 62 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – Fejlettebb régiók – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 63 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – További allokáció a legkülső és a gyéren lakott régiók számára – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 64 01 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – Európai területi együttműködés

13 04 60 – Kohéziós Alap – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

Diff.

NEM

NEM

NEM

NEM

·Létrehozandó új költségvetési tételek

A többéves pénzügyi keret fejezetei, azon belül pedig a költségvetési tételek sorrendjében.

A többéves pénzügyi keret fejezete

Költségvetési tétel

Kiadás típusa

Hozzájárulás

Szám
[Fejezet………………………………………]

diff./nem diff.

EFTA-országoktól

tagjelölt országoktól

harmadik országoktól

a költségvetési rendelet 21. cikke (2) bekezdésének b) pontja értelmében

[XX.YY.YY.YY]

IGEN/NEM

IGEN/NEM

IGEN/NEM

IGEN/NEM

3.2.A kiadásokra gyakorolt becsült hatás

A javasolt módosítás mind a kötelezettségvállalási, mind a kifizetési előirányzatok tekintetében változásokat fog eredményezni a 2014–2020-as többéves pénzügyi keret gazdasági, társadalmi és területi kohézió címében.

Először is a kötelezettségvállalási előirányzatok tekintetében a 2017–2020 közötti időszakra vonatkozóan a költségvetési kötelezettségvállaláshoz rendelkezésre álló gazdasági, társadalmi és területi kohéziós források folyó árakon számolva 5 841 600 033 EUR-val nőnek. A teljes összegből 14 200 000 000 EUR az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés számára elkülönített összeg.

Másodszor, ami a kifizetési előirányzatokat illeti, a további igények a következő feltevésekkel összhangban kerültek meghatározásra:

·Mivel a módosított operatív programok elfogadása csak 2017 második felében zárul le, 2018–2020-ban az éves előfinanszírozási igényeket is figyelembe kell venni.

·A 7. cikk szerinti technikai kiigazítások által biztosított további forrásokhoz kapcsolódó időközi kifizetések a becslések szerint a programozási időszak elején megfigyelt mintát követik.

·Az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés egyedi allokációjának kiterjesztéséhez kapcsolódó időközi kifizetések az összes adminisztratív szűk keresztmetszet felszámolása óta a becslések szerint gyorsabban történnek, és a helyszíni végrehajtás üteme is gyorsabb, mint más európai strukturális és beruházási alapok esetében.

3.2.1.A kiadásokra gyakorolt becsült hatás összegzése

millió EUR (folyó árak, három tizedesjegyig)

A többéves pénzügyi keret fejezete

Szám

1

Intelligens és inkluzív növekedés

FŐIGAZGATÓSÁG: EMPL, REGIO

2014

2015

2016

2017

2018 19

2019

2020

ÖSSZESEN

• Operatív előirányzatok

1b: Gazdasági, társadalmi és területi kohézió

Európai Regionális Fejlesztési Alap, Európai Szociális Alap, a Kohéziós Alap

Kötelezettségvállalási előirányzatok

04 02 60 – Európai Szociális Alap – Kevésbé fejlett régiók – A növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházások

04 02 61 – Európai Szociális Alap – Átmeneti régiók – A növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházások

04 02 62 – Európai Szociális Alap – Fejlettebb régiók – A növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházások

04 02 64 – Ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés (YEI)

13 03 60 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 61 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – Átmeneti régiók – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 62 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – Fejlettebb régiók – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 04 60 – Kohéziós Alap – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

(1)

237 320 881

251 466 089

87 329 881

500 000 000

237 320 880

251 466 089

87 329 881

-26 071 285

242 067 299

256 495 412

89 076 479

233 333 333

242 067 299

256 495 411

89 076 479

-26 592 711

246 908 645

261 625 320

90 858 008

233 333 333

246 908 645

261 625 320

90 858 009

-27 124 565

251 846 817

266 857 826

92 675 169

233 333 333

251 846 645

266 857 826

92 675 168

-27 667 056

978 143 642

1 036 444 647

359 939 537

1 200 000 000

978 143 642

1 036 444 646

359 939 537

-107 455 617





Kifizetési előirányzatok

04 02 60 – Európai Szociális Alap – Kevésbé fejlett régiók – A növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházások

04 02 61 – Európai Szociális Alap – Átmeneti régiók – A növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházások

04 02 62 – Európai Szociális Alap – Fejlettebb régiók – A növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházások

04 02 64 – Ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés (YEI)

13 03 60 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 61 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – Átmeneti régiók – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 62 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – Fejlettebb régiók – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 63 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – További allokáció a legkülső és a gyéren lakott régiók számára – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

13 03 64 01 – Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) – Európai területi együttműködés

13 04 60 – Kohéziós Alap – A „növekedést és munkahelyteremtést szolgáló beruházás” célkitűzés

(2)

85 000 000

25 285 013

26 792 094

9 304 437

220 000 000

25 285 013

26 792 094

9 304 437

-2 777 728

50 887 923

53 921 033

18 725 854

231 000 000

50 887 923

53 921 033

18 725 854

-5 590 378

108 495 693

114 962 440

39 924 494

349 000 000

108 495 693

114 962 440

39 924 493

-11 918 977

184 668 629

195 675 567

67 954 785

885 000 000

184 668 629

195 675 567

67 954 785

-20 287 083

Bizonyos egyedi programok keretéből finanszírozott igazgatási előirányzatok 20  

Tárgytalan.

(3)

Az EMPL, REGIO Főigazgatósághoz tartozó előirányzatok ÖSSZESEN 

Kötelezettségvállalási előirányzatok

=1+1a +3

1 626 162 416

1 382 019 001

1 404 992 715

1 428 425 901

5 841 600 033

Kifizetési előirányzatok

=2+2a+3

85 000 000

339 985 361

472 479 242

863 846 276

1 761 310 878



Operatív előirányzatok ÖSSZESEN

Kötelezettségvállalási előirányzatok

(4)

0

0

0

0

0

0

0

0

Kifizetési előirányzatok

(5)

0

• Bizonyos egyedi programok keretéből finanszírozott igazgatási előirányzatok ÖSSZESEN

(6)

0

0

0

0

0

0

0

0

A többéves pénzügyi keret 1. FEJEZETÉHEZ tartozó előirányzatok ÖSSZESEN

Kötelezettségvállalási előirányzatok

=4+6

0

0

0

0

0

0

0

0

Kifizetési előirányzatok

=5+6

0

0




Amennyiben a javaslat/kezdeményezés több fejezetet is érint:

• Operatív előirányzatok ÖSSZESEN

Kötelezettségvállalási előirányzatok

(4)

Kifizetési előirányzatok

(5)

• Bizonyos egyedi programok keretéből finanszírozott igazgatási előirányzatok ÖSSZESEN

(6)

A többéves pénzügyi keret 1–4. FEJEZETÉHEZ tartozó előirányzatok ÖSSZESEN
(Referenciaösszeg)

Kötelezettségvállalási előirányzatok

=4+6

Kifizetési előirányzatok

=5+6

0

0



A többéves pénzügyi keret fejezete

5

„Igazgatási kiadások”

millió EUR (három tizedesjegyig)

N. év

N+1. év

N+2. év

N+3. év

A táblázat a hatás időtartamának megfelelően (vö. 1.6. pont) további évekkel bővíthető

ÖSSZESEN

FŐIGAZGATÓSÁG: <…….>

• Humánerőforrás

• Egyéb igazgatási kiadások

<...> Főigazgatóság ÖSSZESEN

Előirányzatok

A többéves pénzügyi keret 5. FEJEZETÉHEZ tartozó előirányzatok ÖSSZESEN

(Összes kötelezettségvállalási előirányzat = Összes kifizetési előirányzat)

millió EUR (három tizedesjegyig)

N. év 21

N+1. év

N+2. év

N+3. év

A táblázat a hatás időtartamának megfelelően (vö. 1.6. pont) további évekkel bővíthető

ÖSSZESEN

A többéves pénzügyi keret 1–5. FEJEZETÉHEZ tartozó előirányzatok ÖSSZESEN

Kötelezettségvállalási előirányzatok

Kifizetési előirányzatok

3.2.2.Az operatív előirányzatokra gyakorolt becsült hatás

   A javaslat/kezdeményezés nem vonja maga után operatív előirányzatok felhasználását

   A javaslat/kezdeményezés az alábbi operatív előirányzatok felhasználását vonja maga után:

Kötelezettségvállalási előirányzatok, millió EUR (három tizedesjegyig)

Tüntesse fel a célkitűzéseket és a teljesítéseket

N. év

N+1. év

N+2. év

N+3. év

A táblázat a hatás időtartamának megfelelően (vö. 1.6. pont) további évekkel bővíthető

ÖSSZESEN

TELJESÍTÉSEK

Típus 22

Átlagos költség

Szám

Költség

Szám

Költség

Szám

Költség

Szám

Költség

Szám

Költség

Szám

Költség

Szám

Költség

Összesített szám

Összköltség

1. KONKRÉT CÉLKITŰZÉS 23 ...

- Teljesítés

- Teljesítés

- Teljesítés

1. konkrét célkitűzés részösszege

2. KONKRÉT CÉLKITŰZÉS ...

- Teljesítés

2. konkrét célkitűzés részösszege

ÖSSZKÖLTSÉG

3.2.3.Az igazgatási előirányzatokra gyakorolt becsült hatás

3.2.3.1.Összegzés

   A javaslat/kezdeményezés nem vonja maga után igazgatási előirányzatok felhasználását.

   A javaslat/kezdeményezés az alábbi igazgatási előirányzatok felhasználását vonja maga után:

millió EUR (három tizedesjegyig)

N. év 24

N+1. év

N+2. év

N+3. év

A táblázat a hatás időtartamának megfelelően (vö. 1.6. pont) további évekkel bővíthető

ÖSSZESEN

A többéves pénzügyi keret 5. FEJEZETE

Humánerőforrás

Egyéb igazgatási kiadások

A többéves pénzügyi keret 5. FEJEZETÉNEK részösszege

A többéves pénzügyi keret 5. FEJEZETÉBE 25 bele nem tartozó előirányzatok

Humánerőforrás

Egyéb igazgatási kiadások

A többéves pénzügyi keret 5. FEJEZETÉBE bele nem tartozó előirányzatok részösszege

ÖSSZESEN

A humánerőforrással és más igazgatási kiadásokkal kapcsolatos előirányzat-igényeket az adott főigazgatóság rendelkezésére álló, az intézkedés irányításához rendelt előirányzatokkal és/vagy az adott főigazgatóságon belüli átcsoportosítással kell teljesíteni. A források adott esetben a költségvetési korlátok betartása mellett kiegészíthetők az éves elosztási eljárás keretében az irányító főigazgatósághoz rendelt további juttatásokkal.    

3.2.3.2.Becsült humánerőforrás-szükségletek

   A javaslat/kezdeményezés nem igényel humánerőforrást.

   A javaslat/kezdeményezés az alábbi humánerőforrás-igénnyel jár:

A becsléseket teljes munkaidős egyenértékben kell kifejezni

N. év

N+1. év

N+2. év

N+3. év

A táblázat a hatás időtartamának megfelelően (vö. 1.6. pont) további évekkel bővíthető

• A létszámtervben szereplő álláshelyek (tisztviselők és ideiglenes alkalmazottak)

XX 01 01 01 (a központban és a bizottsági képviseleteken)

XX 01 01 02 (a küldöttségeknél)

XX 01 05 01 (közvetett kutatás)

10 01 05 01 (közvetlen kutatás)

Külső munkatársak teljes munkaidős egyenértékben (FTE) kifejezve 26

XX 01 02 01 (AC, END, INT a teljes keretből)

XX 01 02 02 (AC, AL, END, INT és JED a küldöttségeknél)

XX 01 04 yy  27

- a központban

- a küldöttségeknél

XX 01 05 02 (AC, END, INT közvetett kutatásban)

10 01 05 02 (AC, END, INT közvetett kutatásban)

Egyéb költségvetési tétel (kérjük megnevezni)

ÖSSZESEN

XX az érintett szakpolitikai terület vagy költségvetési cím.

A humánerőforrás-igényeknek az adott főigazgatóság rendelkezésére álló, az intézkedés irányításához rendelt és/vagy az adott főigazgatóságon belül átcsoportosított személyzettel kell eleget tenni. A források adott esetben a meglévő költségvetési korlátok betartása mellett kiegészíthetők az éves elosztási eljárás keretében az irányító főigazgatósághoz rendelt további juttatásokkal.

Az elvégzendő feladatok leírása:

Tisztviselők és ideiglenes alkalmazottak

Külső munkatársak

3.2.4.A jelenlegi többéves pénzügyi kerettel való összeegyeztethetőség

   A javaslat/kezdeményezés összeegyeztethető a jelenlegi többéves pénzügyi kerettel.

   A javaslat/kezdeményezés miatt szükséges a többéves pénzügyi keret vonatkozó fejezetének átprogramozása.

Fejtse ki, miként kell átprogramozni a pénzügyi keretet: tüntesse fel az érintett költségvetési tételeket és a megfelelő összegeket.

   A javaslat/kezdeményezés miatt szükség van a rugalmassági eszköz alkalmazására vagy a többéves pénzügyi keret felülvizsgálatára.

Fejtse ki a szükségleteket: tüntesse fel az érintett fejezeteket és költségvetési tételeket és a megfelelő összegeket.

3.2.5.Harmadik felek részvétele a finanszírozásban

A javaslat/kezdeményezés nem irányoz elő harmadik felek általi társfinanszírozást.

A javaslat/kezdeményezés az alábbi becsült társfinanszírozást irányozza elő:

előirányzatok, millió EUR (három tizedesjegyig)

N. év

N+1. év

N+2. év

N+3. év

A táblázat a hatás időtartamának megfelelően (vö. 1.6. pont) további évekkel bővíthető

Összesen

Tüntesse fel a társfinanszírozó szervet 

Társfinanszírozott előirányzatok ÖSSZESEN

3.3.A bevételre gyakorolt becsült hatás

   A javaslatnak/kezdeményezésnek nincs pénzügyi hatása a bevételre.

   A javaslatnak/kezdeményezésnek van pénzügyi hatása – a bevételre gyakorolt hatása a következő:

a javaslat a saját forrásokra gyakorol hatást

a javaslat az egyéb bevételekre gyakorol hatást

millió EUR (három tizedesjegyig)

Bevételi költségvetési tétel:

Az aktuális költségvetési évben rendelkezésre álló előirányzatok

A javaslat/kezdeményezés hatása 28

N. év

N+1. év

N+2. év

N+3. év

A táblázat a hatás időtartamának megfelelően (vö. 1.6. pont) további évekkel bővíthető

… jogcímcsoport

Az egyéb címzett bevételek esetében tüntesse fel az érintett kiadáshoz tartozó költségvetési tétel(eke)t.

Ismertesse a bevételre gyakorolt hatás számításának módszerét.

(1) Az Európai Parlament és a Tanács (EU, Euratom) 2016/2135 rendelete (2016. november 23.) az 1303/2013/EU rendeletnek egyes, a pénzügyi stabilitás vonatkozásában komoly nehézségekkel küzdő vagy komoly nehézségek által fenyegetett tagállamok pénzügyi irányításával kapcsolatos rendelkezések tekintetében történő módosításáról (HL L 338., 2016.12.13., 34. o.).
(2) A Bizottság (EU) 2016/1941 végrehajtási határozata (2016. november 3.) a 2014–2020 közötti időszakra a beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe célkitűzés és az európai területi együttműködési célkitűzés keretében az Európai Regionális Fejlesztési Alap, az Európai Szociális Alap és a Kohéziós Alap számára biztosított globális források tagállamok szerinti éves bontásának megállapításáról, az ifjúsági és foglalkoztatási kezdeményezéshez rendelt egyedi forrásból származó összegek tagállamok szerinti éves bontásának és a támogatásra jogosult régiók jegyzékének, valamint az egyes tagállamok Kohéziós Alapból és strukturális alapokból származó támogatásából az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz részére és a leginkább rászoruló személyek támogatására átcsoportosítandó összegek megállapításáról szóló 2014/190/EU végrehajtási határozat módosításáról (az értesítés a C(2016) 6909. számú dokumentummal történt) (HL L 299., 2016.11.5., 61. o.).
(3) A Bizottság (EU) 2016/1916 végrehajtási határozata (2016. október 27.) a 2014–2020 közötti időszakban az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és az Európai Szociális Alapból finanszírozásra jogosult régiók, valamint a Kohéziós Alapból finanszírozásra jogosult tagállamok jegyzékének megállapításáról szóló 2014/99/EU végrehajtási határozat módosításáról (az értesítés a C(2016) 6820. számú dokumentummal történt) (HL L 296., 2016.11.1., 15. o.).
(4) A Tanács 1311/2013/EU, Euratom rendelete (2013. december 2.) a 2014–2020-as időszakra vonatkozó többéves pénzügyi keretről (HL L 347., 2013.12.20., 884. o.).
(5) HL C […], […], […] o.
(6) HL C […], […], […] o.
(7) Az Európai Parlament és a Tanács 1303/2013/EU rendelete (2013. december 17.) az Európai Regionális Fejlesztési Alapra, az Európai Szociális Alapra, a Kohéziós Alapra, az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapra és az Európai Tengerügyi és Halászati Alapra vonatkozó közös rendelkezések megállapításáról, az Európai Regionális Fejlesztési Alapra, az Európai Szociális Alapra és a Kohéziós Alapra és az Európai Tengerügyi és Halászati Alapra vonatkozó általános rendelkezések megállapításáról és az 1083/2006/EK tanácsi rendelet hatályon kívül helyezéséről.
(8) A Tanács 1311/2013/EU, Euratom rendelete (2013. december 2.) a 2014–2020-as időszakra vonatkozó többéves pénzügyi keretről (HL L 347., 2013.12.20., 884. o.).
(9) A Bizottság közleménye a Tanácsnak és az Európai Parlamentnek – A pénzügyi keret 2017-re vonatkozó technikai kiigazítása a GNI alakulásának és a kohéziós politika keretek kiigazításának megfelelően, COM(2016) 311, 2016. június 30.
(10) A Bizottság (EU) 2016/1941 végrehajtási határozata (2016. november 3.) a 2014–2020 közötti időszakra a beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe célkitűzés és az európai területi együttműködési célkitűzés keretében az Európai Regionális Fejlesztési Alap, az Európai Szociális Alap és a Kohéziós Alap számára biztosított globális források tagállamok szerinti éves bontásának megállapításáról, az ifjúsági és foglalkoztatási kezdeményezéshez rendelt egyedi forrásból származó összegek tagállamok szerinti éves bontásának és a támogatásra jogosult régiók jegyzékének, valamint az egyes tagállamok Kohéziós Alapból és strukturális alapokból származó támogatásából az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz részére és a leginkább rászoruló személyek támogatására átcsoportosítandó összegek megállapításáról szóló 2014/190/EU végrehajtási határozat módosításáról (az értesítés a C(2016) 6909. számú dokumentummal történt) (HL L 299., 2016.11.5., 61. o.).
(11) A Tanács (EU, Euratom) 2017/1123 rendelete (2017. június 20.) a 2014–2020-as időszakra vonatkozó többéves pénzügyi keretről szóló 1311/2013/EU, Euratom rendelet módosításáról (HL L 163., 2017.6.24., 1. o.).
(12) A Tanács (EU, Euratom) 2015/623 rendelete (2015. április 21.) a 2014–2020-as időszakra vonatkozó többéves pénzügyi keretről szóló 1311/2013/EU, Euratom rendelet módosításáról (HL L 103., 2015.4.22., 1. o.).
(13) Tevékenységalapú irányítás: ABM (Activity Based Management), tevékenységalapú költségvetés-tervezés: ABB (Activity Based Budgeting).
(14) A költségvetési rendelet 54. cikke (2) bekezdésének a) vagy b) pontja szerint.
(15) Az egyes irányítási módszerek ismertetése, valamint a költségvetési rendeletre való megfelelő hivatkozások megtalálhatók a Költségvetési Főigazgatóság honlapján: http://www.cc.cec/budg/man/budgmanag/budgmanag_en.html
(16) Diff. = Differenciált előirányzatok / Nem diff. = Nem differenciált előirányzatok.
(17) EFTA: Európai Szabadkereskedelmi Társulás.
(18) Tagjelölt országok és adott esetben a nyugat-balkáni potenciális tagjelölt országok.
(19) Az 1303/2013/EU rendelet 136. cikkének megfelelően az előfinanszírozás összegét alá kell támasztani (el kell számolni) az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés keretében felmerült és 2018. december 31-ig bejelentett kiadásokkal.
(20) Technikai és/vagy igazgatási segítségnyújtás, valamint uniós programok és/vagy intézkedések végrehajtásához biztosított támogatási kiadások (korábban: BA-tételek), közvetett kutatás, közvetlen kutatás.
(21) Az N. év a javaslat/kezdeményezés végrehajtásának első éve.
(22) A teljesítés a nyújtandó termékekre és szolgáltatásokra vonatkozik (pl. finanszírozott diákcserék száma, épített utak hossza kilométerben stb.).
(23) Az 1.4.2. szakaszban („Konkrét célkitűzések...”) feltüntetett célkitűzés.
(24) Az N. év a javaslat/kezdeményezés végrehajtásának első éve.
(25) Technikai és/vagy igazgatási segítségnyújtás, valamint uniós programok és/vagy intézkedések végrehajtásához biztosított támogatási kiadások (korábban: BA-tételek), közvetett kutatás, közvetlen kutatás.
(26) AC=szerződéses alkalmazott; AL=helyi alkalmazott; END=kirendelt nemzeti szakértő; INT=kölcsönmunkaerő (átmeneti alkalmazott); JED=küldöttségi pályakezdő szakértő.
(27) Az operatív előirányzatokból finanszírozott külső munkatársakra vonatkozó részleges felső határérték (korábban: BA-tételek).
(28) A tradicionális saját források (vámok, cukorilletékek) tekintetében nettó összegeket, vagyis a 25 %-kal (beszedési költségek) csökkentett bruttó összegeket kell megadni.

Brüsszel, 2017.10.5.

COM(2017) 565 final

MELLÉKLET

a következőhöz:

Javaslat

az Európai Parlament és a Tanács rendelete az 1303/2013/EU rendeletnek a gazdasági, társadalmi és a területi kohéziót szolgáló források, valamint a beruházás a növekedésbe és munkahelyteremtésbe célkitűzés és az európai területi együttműködési célkitűzés számára biztosított források változásai tekintetében történő módosításáról


„VI. MELLÉKLET

A KÖTELEZETTSÉGVÁLLALÁSI ELŐIRÁNYZATOK ÉVES BONTÁSA A 2014–2020 KÖZÖTTI IDŐSZAKBAN

Kiigazított éves megoszlás (az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés kiegészítő forrásait beleértve)

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

Összesen

EUR,

2011-es árakon

34 108 069 924

55 725 174 682

46 044 910 736

48 027 317 164

48 240 419 297

48 712 359 314

49 120 150 341

329 978 401 458