2022.1.31.   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

L 20/197


A BIZOTTSÁG (EU) 2022/129 VÉGREHAJTÁSI RENDELETE

(2021. december 21.)

az (EU) 2021/2115 európai parlamenti és tanácsi rendelet szerinti, az olajos magvakhoz, a gyapothoz és a borkészítés melléktermékeihez kapcsolódó beavatkozástípusokra, valamint az uniós támogatással és a KAP stratégiai tervekkel kapcsolatos információs, tájékoztatási és láthatósági követelményekre vonatkozó szabályok megállapításáról

AZ EURÓPAI BIZOTTSÁG,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre,

tekintettel a közös agrárpolitika keretében a tagállamok által elkészítendő stratégiai tervhez (KAP stratégiai terv) nyújtott, az Európai Mezőgazdasági Garanciaalap (EMGA) és az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap (EMVA) által finanszírozott támogatásra vonatkozó szabályok megállapításáról, valamint az 1305/2013/EU és az 1307/2013/EU rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló, 2021. december 2-i (EU) 2021/2115 európai parlamenti és tanácsi rendeletre (1) és különösen annak 11. cikke (2) bekezdésére, 37. cikke (6) bekezdésére, 59. cikke (8) bekezdésére és 123. cikke (5) bekezdésére,

mivel:

(1)

Az (EU) 2021/2115 rendelet meghatározza a közös agrárpolitika (KAP) új jogi keretét annak érdekében, hogy a szóban forgó politika eredményesebben járuljon hozzá az Európai Unió működéséről szóló szerződésben kitűzött uniós célok megvalósításához. Az említett rendelet tovább pontosítja a KAP által teljesítendő uniós célkitűzéseket, valamint meghatározza a beavatkozástípusokat és a tagállamokra vonatkozó közös uniós követelményeket, ugyanakkor rugalmasságot biztosít a tagállamok számára a KAP stratégiai tervükben szerepeltetendő beavatkozások megtervezésében. A tagállamoknak el kell készíteniük a KAP stratégiai tervüket, és a tervre vonatkozó javaslatukat be kell nyújtaniuk a Bizottsághoz. E célból meg kell állapítani bizonyos végrehajtási szabályokat.

(2)

Az (EU) 2021/2115 rendelet 11. cikkének (1) bekezdése előírja, hogy amennyiben a tagállamok a mezőgazdaságról szóló WTO-megállapodás 2. mellékletében foglalt rendelkezéseknek megfelelőktől eltérő területalapú beavatkozásokról rendelkeznek, beleértve a szóban forgó rendelet szerinti, termeléstől függő jövedelemtámogatást is, és ezek a beavatkozások az Európai Gazdasági Közösség és az Amerikai Egyesült Államok között a GATT keretében létrejött, az olajos magvakról szóló egyetértési megállapodás (2) mellékletében említett olajos magvak mindegyikéhez vagy némelyikéhez kapcsolódnak, az érintett tagállamok KAP stratégiai tervében szereplő tervezett kimenetek alapján megállapított támogatott területek összessége nem haladhatja meg az Unió nemzetközi kötelezettségvállalásainak teljesítése céljából az Unió egészére vonatkozóan meghatározott maximális támogatott területet. Ezért a Bizottságnak indikatív támogatási referenciaterületet kell megállapítania az egyes tagállamok számára az Unió egészére vonatkozó maximális támogatási területen belüli részesedésük alapján; az említett maximális támogatási terület a 2016 és 2020 közötti időszak átlagos uniós művelési területét alapul véve 7 854 446 hektárnak felel meg.

(3)

Az (EU) 2021/2115 rendelet III. címe II. fejezete 3. szakaszának 2. alszakasza a gyapotra vonatkozó terményspecifikus támogatásról rendelkezik, amely kapcsán négy tagállamnak engedélyeznie kell az érintett földterületet és fajtákat. Indokolt a szóban forgó tagállamok feladatává tenni, hogy e tekintetben részletes szabályokat állapítsanak meg. Mindazonáltal az engedélyek megadására vonatkozó eljárást oly módon kell megszervezni, hogy lehetővé tegye az érintett mezőgazdasági termelők számára, hogy az engedélyezésre vonatkozó értesítéseket a következő vetési időszak előtt kellő időben megkapják. Ezenkívül helyénvaló meghatározni az említett értesítésekben minimálisan megadandó információk körét.

(4)

Az (EU) 2021/2115 rendelet 58. cikkének (1) bekezdése értelmében egyes tagállamoknak KAP stratégiai tervükben ki kell választaniuk egyet vagy többet a borágazati beavatkozástípusok közül, amelyek magukban foglalják többek között a borkészítés melléktermékeinek lepárlását is. A Bizottságnak meg kell határoznia az e beavatkozáshoz nyújtható uniós pénzügyi támogatás mértékét.

(5)

Az (EU) 2021/2115 rendelet 123. cikke (2) bekezdésének j) pontja értelmében az irányító hatóságnak megfelelő láthatósági intézkedések útján gondoskodnia kell arról, hogy az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból (EMVA) finanszírozott – nem területre és állatokra vonatkozó beavatkozások keretében nyújtott – támogatások kedvezményezettjei feltüntessék a kapott pénzügyi támogatást, többek között az uniós embléma megfelelő használata révén. A szóban forgó rendelet 123. cikke (2) bekezdésének k) pontja szerint az irányító hatóságnak gondoskodnia kell továbbá arról is, hogy a KAP stratégiai terv nyilvánosságot kapjon a nagyközönség, a potenciális kedvezményezettek és a releváns célcsoportok körében végrehajtott kommunikációs és láthatósági intézkedések révén. Végezetül az (EU) 2021/2115 rendelet 124. cikke (3) bekezdésének f) pontjával összhangban az irányító hatóságnak a monitoringbizottság rendelkezésére kell bocsátania a kommunikációs és láthatósági intézkedések végrehajtásának vizsgálatához szükséges információkat. Helyénvaló egységes feltételeket megállapítani az említett rendelkezésekben foglalt információs, tájékoztatási és láthatósági követelmények alkalmazására vonatkozóan.

(6)

A tagállamoknak KAP stratégiai tervük kidolgozása során figyelembe kell venniük az e rendeletben megállapított szabályokat, ezért indokolt úgy rendelkezni, hogy e rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon lépjen hatályba.

(7)

Az e rendeletben előírt intézkedések összhangban vannak a közös agrárpolitikával foglalkozó bizottság véleményével,

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

1. cikk

Tárgy

Ez a rendelet az (EU) 2021/2115 rendelet alkalmazására vonatkozó szabályokat állapít meg a tagállamok KAP stratégiai terveinek az említett rendelettel összhangban történő kidolgozása és végrehajtása céljából, a következők tekintetében:

a)

az egyes tagállamok indikatív támogatási referenciaterülete az olajos magvakkal kapcsolatos területalapú beavatkozásokkal összefüggésben;

b)

a földterület és a fajták engedélyezése a gyapotra vonatkozó terményspecifikus támogatással és az ahhoz kapcsolódó értesítésekkel összefüggésben;

c)

a borkészítés melléktermékeinek lepárlásához nyújtott támogatás összege;

d)

az uniós embléma használata egyes, az EMVA által finanszírozott beavatkozások keretében, valamint a KAP stratégiai tervekre és az azok alapján kapott uniós támogatásokra vonatkozó információs, tájékoztatási és láthatósági követelmények.

2. cikk

Indikatív támogatási referenciaterület

Az egyes tagállamok tekintetében az olajos magvakkal kapcsolatos területalapú beavatkozásokkal összefüggésben alkalmazandó, az (EU) 2021/2115 rendelet 11. cikkének (1) bekezdésében említett indikatív támogatási referenciaterületet e rendelet I. melléklete határozza meg.

3. cikk

A földterületnek és a fajtáknak a gyapotra vonatkozó terményspecifikus támogatással és a kapcsolódó értesítésekkel összefüggésben történő engedélyezésére irányuló eljárás

(1)   A földterületnek és a fajtáknak az (EU) 2021/2115 rendelet III. címe II. fejezete 3. szakaszának 2. alszakasza szerinti, a gyapotra vonatkozó terményspecifikus támogatással összefüggésben történő engedélyezésére irányuló eljárást úgy kell megszervezni, hogy az lehetővé tegye az érintett mezőgazdasági termelők számára, hogy az engedélyezésre vonatkozó értesítéseket a vetési időszak előtt kellő időben megkapják.

Az értesítésnek legalább a következő információkat kell tartalmaznia:

a)

a vetés céljára engedélyezett fajták;

b)

a földterület gyapottermelés céljára történő engedélyezésére vonatkozó, a tagállamok által az (EU) 2022/126 felhatalmazáson alapuló bizottsági rendelet (3) 6. cikkének megfelelően meghatározott kritériumok;

c)

a gyapotnövényeknek az (EU) 2022/126 felhatalmazáson alapuló rendelet 8. cikkében említett minimális ültetési sűrűsége.

(2)   Ha egy tagállam visszavon egy adott fajtára vonatkozó meglévő engedélyt, az érintett mezőgazdasági termelőket a következő év vetési időszaka előtt kellő időben értesíteni kell.

4. cikk

A borkészítés melléktermékeinek lepárlásához nyújtott uniós pénzügyi támogatás

(1)   A borkészítés melléktermékeinek lepárlásához az (EU) 2021/2115 rendelet 58. cikke (1) bekezdése első albekezdésének g) pontja alapján nyújtott, a lepárlóknak fizetendő uniós pénzügyi támogatás – az említett rendelet 60. cikke (3) bekezdésének harmadik albekezdése szerinti, a begyűjtéshez kapcsolódó költségek ellentételezésére szolgáló átalányösszeget is beleértve – nem haladhatja meg a következő mértéket:

a)

törkölyből nyert nyersalkohol esetében: 1,1 EUR/térfogatszázalék/hl;

b)

borból és borseprőből nyert nyersalkohol esetében: 0,5 EUR/térfogatszázalék/hl.

(2)   A tagállamok az uniós pénzügyi támogatásként fizetendő tényleges összegeket objektív és megkülönböztetésmentes kritériumok alapján, a különböző termelési tipológiák figyelembevételével állapítják meg.

5. cikk

Uniós embléma

A tagállam és az irányító hatóság az (EU) 2021/2115 rendelet 123. cikke (2) bekezdésének k) pontjában említett láthatósági, átláthatósági és kommunikációs tevékenységek végzése során az uniós emblémát a II. mellékletben foglalt követelményeknek megfelelően használja. Ezenkívül az irányító hatóság gondoskodik arról, hogy a kedvezményezettek is a vonatkozó követelményeknek megfelelően használják az emblémát.

6. cikk

Információs, tájékoztatási és láthatósági követelmények

Az (EU) 2021/2115 rendelet 123. cikke (2) bekezdésének j) és k) pontjában említett információs, tájékoztatási és láthatósági követelmények alkalmazására vonatkozó részletes szabályokat e rendelet III. melléklete tartalmazza.

7. cikk

Hatálybalépés

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon lép hatályba.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

Kelt Brüsszelben, 2021. december 21-én.

a Bizottság részéről

az elnök

Ursula VON DER LEYEN


(1)  HL L 435., 2021.12.6., 1. o.

(2)  HL L 147., 1993.6.18., 25. o.

(3)  A Bizottság (EU) 2022/126 felhatalmazáson alapuló rendelete (2021. december 7.) az (EU) 2021/2115 európai parlamenti és tanácsi rendeletnek a tagállamok 2023–2027-es, az említett rendelet szerinti KAP stratégiai tervében kidolgozandó egyes beavatkozástípusokra vonatkozó kiegészítő követelményekkel, valamint a jó mezőgazdasági és környezeti állapotra (GAEC) vonatkozó 1. szabványra irányadó szabályokkal történő kiegészítéséről (Lásd e Hivatalos Lap 197 oldalát).


I. MELLÉKLET

A 2. cikkben említett indikatív támogatási referenciaterület

ha

Belgium

7 295

Bulgária

711 954

Csehország

300 498

Dánia

114 000

Németország

846 779

Észtország

51 620

Írország

7 197

Görögország

69 709

Spanyolország

559 382

Franciaország

1 525 286

Horvátország

117 366

Olaszország

302 843

Ciprus

Lettország

89 153

Litvánia

154 217

Luxemburg

2 270

Magyarország

707 720

Málta

Hollandia

1 952

Ausztria

88 129

Lengyelország

644 818

Portugália

7 865

Románia

1 250 509

Szlovénia

4 059

Szlovákia

184 603

Finnország

32 342

Svédország

72 880


II. MELLÉKLET

Az uniós embléma (a továbbiakban: az embléma) felhasználása és technikai jellemzői

1.   

Az emblémát kiemelt helyen kell feltüntetni a művelet végrehajtásával kapcsolatos, a nyilvánosságnak vagy a résztvevőknek szánt valamennyi kommunikációs anyagon, például nyomtatott vagy digitális termékeken, weboldalakon és azok mobil verzióin.

2.   

„Az Európai Unió támogatásával” vagy „Az Európai Unió társfinanszírozásával” szöveget mindig teljes egészében ki kell írni és az embléma mellett kell elhelyezni.

3.   

Az emblémával együtt használt betűtípus az alábbiak bármelyike lehet: Arial, Auto, Calibri, Garamond, Trebuchet, Tahoma, Verdana vagy Ubuntu. Dőlt vagy aláhúzott változat, illetve effekt hozzáadása tilos.

4.   

A szöveg nem helyezhető el úgy, hogy bármilyen módon átfedésben legyen az emblémával.

5.   

A használt betűméretnek az embléma méretével arányosnak kell lennie.

6.   

A betűszín a háttértől függően Reflex Blue, fekete vagy fehér lehet.

7.   

Az embléma nem módosítható és nem egyesíthető semmilyen más grafikus elemmel vagy szöveggel. Ha az emblémán túlmenően más logókat is megjelenítenek, akkor az emblémának – magasságát és szélességét tekintve – legalább ugyanolyan méretűnek kell lennie, mint amekkora a többi logó közül a legnagyobb. Az emblémán kívül semmilyen más vizuális identitás vagy logó nem használható az Unió támogatásának kiemelésére.

8.   

Ha ugyanazon a helyszínen ugyanazon vagy különböző finanszírozási eszközökből támogatott több műveletre kerül sor, vagy ha ugyanazon műveletre később további finanszírozást nyújtanak, legalább egy plakettet vagy hirdetőtáblát ki kell helyezni.

9.   

Az emblémára vonatkozó grafikai szabványok és a szabványos színek meghatározása:

A.

A JELKÉP LEÍRÁSA

Az égszínkék háttér előtt tizenkét aranyszínű csillag kört alkot, amely Európa népeinek egységét jelzi. A csillagok száma rögzítve van, a tizenkettő a tökéletesség és az egység jelképe.

B.

HERALDIKAI LEÍRÁS

Azúrkék mezőben 12 aranysárga csillag, amelyek csúcsai nem érnek össze.

C.

MÉRTANI LEÍRÁS

Image 1

Az embléma kék színű, téglalap alakú zászló, amelynek hossza magasságának másfélszerese. A 12 aranysárga csillag egymástól egyenlő távolságra, egy láthatatlan kör kerületén helyezkedik el, amelynek középpontja egybeesik a téglalap átlóinak metszéspontjával. A kör sugara a zászló magasságának egyharmada. Mindegyik csillag ötágú, és az egyes csillagok csúcsai egy-egy láthatatlan kör kerületén helyezkednek el, amelynek sugara a zászló magasságának 1/18-a. A csillagok függőlegesen állnak, azaz egyik csúcsuk felfelé mutat, két águk pedig egy láthatatlan vonal mentén a zászló magasságvonalára merőleges helyzetben áll. A körben a csillagok az óra számlapján található órajelölések helyét foglalják el. Számuk nem változik.

D.

SZABVÁNYSZÍNEK

Az embléma a következő színeket tartalmazza: a téglalap felülete PANTONE REFLEX BLUE; a csillagoké PANTONE YELLOW.

E.

NÉGYSZÍNNYOMÁS

Négyszínnyomás használata esetén a két szabványszínt a négyszínnyomás négy színének használatával kell előállítani.

A PANTONE YELLOW szín a „Process Yellow” elnevezésű szín 100 %-os használatával nyerhető.

A PANTONE REFLEX BLUE pedig 100 %-os „Process Cyan” és 80 %-os „Process Magenta” keverésével állítható elő.

INTERNET

A webpalettán a PANTONE REFLEX BLUE az RGB: 0/51/153 (hexadecimálisan: 003399) színárnyalatnak felel meg, a PANTONE YELLOW pedig az RGB: 255/204/0 (hexadecimálisan: FFCC00) színárnyalatnak.

ELŐÁLLÍTÁSA MONOKRÓM ELJÁRÁSSAL

Ha csak fekete színnel dolgozunk, a téglalapot feketével keretezzük be, és fehér alapon fekete csillagokat helyezzünk el benne.

Image 2

Ha csak kék színnel dolgozunk (Reflex Blue), akkor a háttér 100 %-ában a kék színt használjuk, míg a csillagok fehér negatívok legyenek.

Image 3

ELŐÁLLÍTÁS SZÍNES HÁTTÉRREL

Ha elkerülhetetlen, hogy színes háttérrel dolgozzunk, akkor helyezzünk fehér keretet a téglalap köré, és a keret szélessége a téglalap magasságának 1/25-e legyen.

Image 4

Az embléma harmadik felek által történő felhasználásának elveit az európai embléma harmadik felek által történő felhasználásáról az Európa Tanáccsal kötött igazgatási megállapodás (1) határozza meg.


(1)  HL C 271., 2012.9.8., 5. o.


III. MELLÉKLET

Információs, tájékoztatási és láthatósági követelmények

1.   Az irányító hatóság kommunikációs és láthatósági intézkedései

1.1.

Az (EU) 2021/2115 rendelet 123. cikke (2) bekezdése k) pontjának alkalmazásában az irányító hatóságnak gondoskodnia kell arról, hogy a KAP stratégiai terv az elkészítése és megvalósítása során az említett pontban megnevezett célcsoportok tájékoztatása céljából kidolgozott és végrehajtott releváns kommunikációs és láthatósági intézkedések révén nyilvánosságot kapjon.

1.2.

Az (EU) 2021/2115 rendelet 124. cikke (3) bekezdése f) pontjának alkalmazásában az irányító hatóságnak a monitoringbizottság rendelkezésére kell bocsátania azokat az információkat, amelyekre a monitoringbizottságnak a kommunikációs és láthatósági intézkedések végrehajtásának vizsgálatához szüksége van.

1.3.

Az irányító hatóságnak a KAP stratégiai tervet jóváhagyó bizottsági határozat elfogadásától számított hat hónapon belül gondoskodnia kell egy olyan honlapról, amelyen elérhetők a felelősségi körébe tartozó KAP stratégiai tervre vonatkozó információk, többek között a terv célkitűzései, tevékenységei, a rendelkezésre álló finanszírozási lehetőségek, valamint a várt és – amint sikerül elérni őket – a tényleges eredmények tekintetében. A honlapnak az (EU) 2021/2115 rendelet 123. cikke (2) bekezdésének k) pontja szerinti nagyközönséget és potenciális kedvezményezetteket kell megcéloznia.

1.4.

Az irányító hatóságnak biztosítania kell, hogy az 1.3. pontban említett honlapon közzétegyék a tervezett pályázati felhívások és a pályázatok benyújtására vonatkozó határidők ütemtervét, amelyet évente legalább három alkalommal frissíteni kell, és amelynek tartalmaznia kell a következő indikatív adatokat:

a)

a lefedett földrajzi terület;

b)

a beavatkozás és az érintett egyedi célkitűzés(ek);

c)

a támogatható pályázók típusa;

d)

a támogatás teljes összege;

e)

a pályázatok benyújtásának kezdő és záró időpontja.

1.5.

Az irányító hatóságnak az (EU) 2021/2115 rendelet 123. cikke (2) bekezdése k) pontjának i. alpontjával összhangban biztosítania kell, hogy a potenciális kedvezményezettek hozzáférjenek a finanszírozási lehetőségekre vonatkozó összes szükséges információhoz, beleértve a támogathatósági feltételekkel, a kiválasztási kritériumokkal és a finanszírozásra kiválasztott kedvezményezettekre vonatkozó valamennyi követelménnyel, továbbá a kedvezményezettek kötelezettségeivel kapcsolatos információkat is.

1.6.

Az irányító hatóságnak biztosítania kell, hogy a finanszírozásra kiválasztott kedvezményezettek tájékoztatást kapjanak arról, hogy a támogatást az Unió társfinanszírozza.

1.7.

Az irányító hatóságnak biztosítania kell, hogy a kommunikációs és láthatósági anyagokat – beleértve a kedvezményezettek szintjén kidolgozott anyagokat is – kérésre az uniós intézmények, szervek, hivatalok és ügynökségek rendelkezésére bocsássák, és hogy a második bekezdésnek megfelelően az Unió jogdíjmentes, nem kizárólagos és visszavonhatatlan engedélyt kapjon az ilyen anyagok használatára és a hozzájuk kapcsolódó, korábban meglévő jogok gyakorlására. Ez nem járhat jelentős többletköltségekkel vagy jelentős adminisztratív teherrel a kedvezményezettek vagy az irányító hatóság számára.

Az első bekezdésben említett, szellemitulajdon-jogokkal kapcsolatos engedély legalább a következő jogokkal ruházza fel az EU-t:

a)

belső felhasználás, azaz a kommunikációs és láthatósági anyagok sokszorosítása, másolása és rendelkezésre bocsátása az uniós intézmények és ügynökségek, a tagállami hatóságok, valamint alkalmazottaik számára;

b)

a kommunikációs és láthatósági anyagok sokszorosítása bármilyen eszközzel és formában, részben vagy teljes egészükben;

c)

a kommunikációs és láthatósági anyagok megismertetése a nyilvánossággal, bármilyen kommunikációs eszköz útján;

d)

a kommunikációs és láthatósági anyagok (vagy másolataik) bármilyen formában történő nyilvános terjesztése;

e)

a kommunikációs és láthatósági anyagok tárolása és archiválása;

f)

a kommunikációs és láthatósági anyagokkal kapcsolatos jogok harmadik feleknek történő továbbadása.

2.   Az EMVA által támogatott egyes műveletek láthatósága

Az (EU) 2021/2115 rendelet 123. cikke (2) bekezdése j) pontjának alkalmazásában az irányító hatóságnak az alábbi intézkedések révén gondoskodnia kell arról, hogy az EMVA-ból finanszírozott – nem területre és állatokra vonatkozó – beavatkozások kedvezményezettjei feltüntessék a KAP stratégiai terv keretében kapott pénzügyi támogatást a következők szerint:

a)

a kedvezményezett hivatalos honlapján, amennyiben van ilyen, valamint hivatalos közösségimédia-oldalain a támogatás mértékével arányos rövid leírás közlése a műveletről, megemlítve annak céljait és az elért eredményeket, és kiemelve az Uniótól kapott pénzügyi támogatást;

b)

az Uniótól kapott támogatást kiemelő, jól látható nyilatkozat szerepeltetése a művelet végrehajtására vonatkozó, a nyilvánosság vagy a résztvevők tájékoztatására szánt dokumentumokon és kommunikációs anyagokon, feltüntetve az uniós emblémát is a II. mellékletben meghatározott műszaki jellemzőknek megfelelően;

c)

azoknak az infrastruktúra vagy építési műveletek finanszírozására irányuló műveleteknek az esetében, amelyeknél a közkiadások, illetve pénzügyi eszközök formájában nyújtott támogatások – például működőtőke-finanszírozás – esetében a költségek teljes összege meghaladja az 500 000 EUR-t, a nyilvánosság számára jól látható tartós táblák vagy hirdetőtáblák kihelyezése az Unió emblémájának a II. mellékletben meghatározott műszaki jellemzőknek megfelelő feltüntetésével, amint megkezdődik a műveletek fizikai végrehajtása vagy megtörténik a beszerzett berendezések üzembe helyezése;

d)

azoknak a c) pont hatálya alá nem tartozó tárgyi eszközökre irányuló beruházásokból álló műveleteknek az esetében, amelyeknél a közpénzből nyújtott támogatások teljes összege meghaladja az 50 000 EUR-t, illetve pénzügyi eszközök formájában nyújtott támogatások – például működőtőke-finanszírozás – esetében a költségek teljes összege meghaladja az 500 000 EUR-t, olyan tájékoztató tábla vagy azzal egyenértékű elektronikus kijelző elhelyezése, amely tájékoztatást nyújt a projektről, kiemelve az Uniótól kapott pénzügyi támogatást, és feltüntetve az uniós emblémát is a II. mellékletben meghatározott műszaki jellemzőknek megfelelően;

e)

azoknak a LEADER-műveletekhez, alapvető szolgáltatásokhoz, valamint a c) és a d) pont hatálya alá nem tartozó infrastruktúrákhoz kapcsolódó támogatások nyújtásából álló műveleteknek az esetében, amelyeknél a közpénzből nyújtott támogatások teljes összege meghaladja az 10 000 EUR-t, illetve pénzügyi eszközök formájában nyújtott támogatások – például működőtőke-finanszírozás – esetében a költségek teljes összege meghaladja a 100 000 EUR-t, legalább egy, minimum A3-as méretű olyan poszternek vagy azzal egyenértékű elektronikus kijelzőnek a nyilvánosság számára jól látható helyen történő kihelyezése, amely tájékoztatást nyújt a műveletről, kiemelve az Uniótól kapott támogatást. Tájékoztató táblát kell kihelyezni a LEADER keretében finanszírozott helyi akciócsoportok helyiségeiben is.

Az első bekezdéstől eltérve az irányító hatóságnak a lehetőségekhez mérten biztosítania kell, hogy azokban az esetekben, amikor a kedvezményezett természetes személy, a nyilvánosság számára jól látható helyen vagy egy elektronikus kijelzőn rendelkezésre álljanak a megfelelő információk, kiemelve az alapokból nyújtott támogatást.

Az első bekezdés a) és b) pontja értelemszerűen alkalmazandó az EMVA-ból finanszírozott pénzügyi eszközöket végrehajtó szervezetekre.

Az első bekezdés c), d) és e) pontjában foglaltak az (EU) 2021/1060 európai parlamenti és tanácsi rendelet (1) 59. cikkének (5) bekezdésében említett finanszírozási megállapodásban előírt szerződéses feltételek szerint alkalmazandók a pénzügyi eszközök végső címzettjeire.


(1)  Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2021/1060 rendelete (2021. június 24.) az Európai Regionális Fejlesztési Alapra, az Európai Szociális Alap Pluszra, a Kohéziós Alapra, az Igazságos Átmenet Alapra és az Európai Tengerügyi, Halászati és Akvakultúra-alapra vonatkozó közös rendelkezések, valamint az előbbiekre és a Menekültügyi, Migrációs és Integrációs Alapra, a Belső Biztonsági Alapra és a határigazgatás és a vízumpolitika pénzügyi támogatására szolgáló eszközre vonatkozó pénzügyi szabályok megállapításáról (HL L 231., 2021.6.30., 159. o.).