2023.9.8.   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

CA 318/1


PE/293/S SZÁMÚ ÁLLÁSHIRDETÉS

IGAZGATÓ (NŐ/FÉRFI)

(AD besorolási csoport, 14. besorolási fokozat)

Főtitkár – Főtitkári Hivatal

(2023/C 318 A/01)

 

1.   A betöltendő álláshely

Az Európai Parlament elnöke az Európai Unió tisztviselőinek személyzeti szabályzata (a továbbiakban: „személyzeti szabályzat”) (1) 29. cikkének (2) bekezdése alapján úgy határozott, hogy eljárást indít a Főtitkári Hivatal igazgatója (nő/férfi) álláshelyének (AD csoport, 14. besorolási fokozat) betöltésére.

E felvételi eljárás, amelynek célja a kinevezésre jogosult hatóság rendelkezésére álló választási lehetőségek bővítése, párhuzamosan zajlik az álláshelyek betöltésére irányuló belső és intézményközi eljárásokkal.

Az állást betöltő személy besorolási fokozata AD 14 (2). Az alapilletmény összege 16 569,31 EUR/hó. Az Európai Uniót illető adó hatálya alá eső és a nemzeti adókötelezettség alól mentesülő alapilletményhez a személyzeti szabályzatban előírt feltételek alapján hozzáadódhatnak bizonyos juttatások.

Felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy a meghirdetett álláshely az Európai Parlament Elnöksége által 2018. január 15-én elfogadott mobilitási politikára vonatkozó szabályok hatálya alá esik.

Az állás követelményei közé tartozik a rendelkezésre állás, valamint a sűrű belső és külső kapcsolattartás, többek között az európai parlamenti képviselőkkel. Az igazgatónak gyakran kell az Európai Parlament különböző munkahelyeire, illetve egyéb helyszínekre utaznia.

2.   A munkavégzés helye

Brüsszel. A munkavégzés helye az Európai Parlament más munkahelyeinek bármelyikére módosulhat.

3.   Esélyegyenlőség

Az Európai Parlament az esélyegyenlőség politikáját alkalmazza, és a pályázatok elfogadásakor nem tesz semmilyen – nemen, etnikumon, bőrszínen, etnikai vagy társadalmi származáson, genetikai tulajdonságokon, nyelven, valláson vagy meggyőződésen, politikai vagy más nézeteken, nemzeti kisebbséghez tartozáson, vagyoni helyzeten, születésen, fogyatékosságon, életkoron, szexuális irányultságon, családi állapoton vagy helyzeten alapuló – megkülönböztetést.

4.   A feladatkör leírása

Az igazgató magas beosztású tisztviselő, aki a Parlament hatósága, illetve a főtitkár által hozott döntések és iránymutatás alapján az alábbi feladatokat látja el (3):

tanácsadás a főtitkár számára (a Főtitkárság működésének valamennyi vonatkozásában),

a Főtitkárság egy vagy több főigazgatósága által végzett tevékenységek egészének nyomon követése, az információk továbbítása felfelé és lefelé, a szervezeti egységek közötti kapcsolatok elősegítése,

az élénk, összehangolt munka biztosítása a hivatalban (adminisztratív műveletek és ügyiratok kezelése),

kapcsolattartás a közvetlenül a főtitkár alá rendelt osztályokkal,

a főtitkár elé aláírás céljával előterjesztett ügyiratok szűrése és ellenőrzése,

az illetékesség megerősítése a hivatalos postai küldemények tekintetében,

a főtitkár elkísérése különböző belső és külső ülésekre/a főtitkár képviselete ilyen üléseken, hivatali értekezletek levezetése/ilyen értekezleteken való részvétel,

állandó kapcsolattartás az Európai Parlament belső és külső partnereivel és a képviselőcsoportokkal adminisztratív és költségvetési feladataik vonatkozásában,

kapcsolattartás biztosítása az Európai Parlament költségvetésének előkészítésével és végrehajtásával megbízott különböző szervezeti egységekkel,

az érzékeny ügyek kezelése,

döntőbírói feladatkör ellátása.

5.   Pályázati feltételek

E kiválasztási eljárásra azok a pályázók jelentkezhetnek, akik a jelentkezés benyújtási határidejének időpontjában megfelelnek az alábbi feltételeknek:

a)

Általános feltételek

A személyzeti szabályzat 28. cikke értelmében a pályázó:

az Európai Unió valamely tagállamának állampolgára (4),

állampolgári jogait szabadon gyakorolhatja,

a katonai szolgálat teljesítésével kapcsolatos jogszabályok tekintetében kötelezettségeinek eleget tett,

rendelkezik a meghirdetett munkakör ellátásához szükséges erkölcsi garanciákkal.

b)

Egyedi feltételek

i.

Szükséges végzettség, diplomák

az Unió valamely tagállamában hivatalosan elismert oklevéllel igazolt, befejezett egyetemi tanulmányoknak megfelelő végzettség, ha az adott képzés szokásos ideje négy év vagy annál hosszabb,

vagy

az Unió valamely tagállamában hivatalosan elismert oklevéllel igazolt, befejezett egyetemi tanulmányoknak megfelelő végzettség és legalább egyéves megfelelő szakmai tapasztalat (5), ha az adott képzés szokásos ideje legalább három év.

Az okleveleket – függetlenül attól, hogy azokat valamely tagállamban vagy másik országban állították-e ki – valamely tagállam hivatalos szervének, például valamely tagállam oktatási minisztériumának el kell ismernie.

A nem uniós tagállam (6) által kiállított oklevéllel rendelkező pályázóknak a pályázatukhoz csatolniuk kell az oklevelük európai egyenértékűségéről szóló igazolást. A harmadik országok képesítéseinek az ENIC-NARIC-hálózatokon belüli elismerésével kapcsolatos további információkért kérjük, látogasson el a következő weboldalra: https://www.enic-naric.net/.

ii.

Előírt szakmai tapasztalat

A fent említett végzettség megszerzése után szerzett

tizenkét éves szakmai tapasztalat, amelynek a pályázó legalább egy részét az igazgatóság hatáskörébe tartozó területeken töltötte, ezen belül legalább hat évet európai és/vagy nemzetközi környezetben, valamint legalább hat évet vezetői munkakörben töltött egy nagy létszámú osztályon.

iii.

Nyelvismeret

Elvárás az Európai Unió egyik hivatalos nyelvének alapos ismerete (7), valamint legalább egy másik hivatalos nyelvének kielégítő szintű ismerete.

A tanácsadó bizottság figyelembe veszi az Európai Unió további hivatalos nyelveinek ismeretét.

6.   Vizsgák

A kinevezésre jogosult hatóság választásának megkönnyítése érdekében a vezető beosztású tisztviselők kinevezésével foglalkozó tanácsadó bizottság összeállítja a jelöltek listáját, és az Európai Parlament Elnöksége elé terjeszti a felvételi beszélgetésre behívásra ajánlott személyek névsorát. Az Elnökség véglegesíti e személyek névsorát, a bizottság lefolytatja a felvételi beszélgetéseket, és végleges jelentését az Elnökség elé terjeszti határozathozatalra. Ennek keretében az Elnökség megkezdheti a jelöltek meghallgatását.

A beszélgetések a munkakör jellegének leírásán alapulnak, ahogyan az a jelen álláshirdetés 4. pontjában szerepel, valamint az alábbi készségeken:

stratégiai érzék,

vezetői képesség,

az előrelátás és megelőzés képessége,

reagálási képesség,

következetesség,

kommunikációs készség.

7.   A pályázatok benyújtása

A jelentkezések benyújtási határideje:

2023. szeptember 22., péntek, déli 12.00 óra, brüsszeli idő szerint.

Kérjük a pályázókat, hogy az („à l’attention de Monsieur le Secrétaire général du Parlement européen, avis de recrutement numéro PE/293/S”) hivatkozást (magyar jelentése: az Európai Parlament főtitkára részére, PE/293/S sz. álláshirdetés) tartalmazó, pdf formátumú motivációs levelüket és Europass formátumú (8) önéletrajzukat – az üzenet tárgyában az álláshirdetés referenciaszámát (PE/293/S) megadva – küldjék el kizárólag e-mailben a következő címre:

PERS-EPSeniorManagement@ep.europa.eu

a feladás idejét az e-mail elküldésének napja és időpontja alapján állapítják meg.

A pályázóknak ügyelniük kell arra, hogy a szkennelt dokumentumok olvashatók legyenek.

Felhívjuk a felvételi beszélgetésre behívott pályázók figyelmét, hogy a tanulmányaikra, szakmai tapasztalatukra és aktuális állásukra vonatkozó tanúsító iratokat kizárólag másolat vagy fénymásolat formájában kell – legkésőbb a felvételi beszélgetés időpontjáig – benyújtaniuk  (9) . A pályázók e dokumentumok egyikét sem kapják vissza.

Az e kiválasztási eljárás keretében a pályázók által benyújtott személyes jellegű adatok kezelése az (EU) 2018/1725 európai parlamenti és tanácsi rendelet (10) szerint történik, különösen az adatok bizalmas jellege és biztonsága tekintetében.


(1)  A 723/2004/EK, Euratom rendelettel (HL L 124., 2004.4.27., 1. o.) és legutóbb az Európai Unió tisztviselőinek személyzeti szabályzata és az Európai Unió egyéb alkalmazottaira vonatkozó alkalmazási feltételek módosításáról szóló 2013. október 22-i 1023/2013/EU, Euratom európai parlamenti és tanácsi rendelettel (HL L 287., 2013.10.29., 15. o.) módosított 259/68/EGK, Euratom, ESZAK tanácsi rendeletet (HL L 56., 1968.3.4., 1. o.).

(2)  A tisztviselőt felvételekor a személyzeti szabályzat 32. cikkének rendelkezései értelmében sorolják be valamelyik besorolási fokozatba.

(3)  A fő feladatokat a melléklet tartalmazza.

(4)  Az Európai Unió tagállamai a következők: Belgium, Bulgária, Csehország, Dánia, Németország, Észtország, Írország, Görögország, Spanyolország, Franciaország, Horvátország, Olaszország, Ciprus, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Magyarország, Málta, Hollandia, Ausztria, Lengyelország, Portugália, Románia, Szlovénia, Szlovákia, Finnország, Svédország.

(5)  Ez az év a következő albekezdésben előírt szakmai tapasztalat értékelésekor nem vehető figyelembe.

(6)  A 2020. december 31-ig megszerzett brit képesítéseket/diplomákat további elismerés nélkül elfogadják. A fenti időpont után szerzett diplomák esetében a NARIC elismerése szükséges. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a 2021. január 1-je után kiadott brit diplomákhoz mellékelni kell a valamely jelenlegi uniós tagállam illetékes hatósága által kiállított, az egyenértékűségről szóló igazolást.

(7)  Az Európai Unió hivatalos nyelvei: angol, bolgár, cseh, dán, észt, finn, francia, görög, holland, horvát, ír, lengyel, lett, litván, magyar, máltai, német, olasz, portugál, román, spanyol, svéd, szlovák, szlovén.

(8)  https://europa.eu/europass/

(9)  Ez nem vonatkozik azokra a jelentkezőkre, akik a jelentkezések benyújtási határidejének napján az Európai Parlament alkalmazásában állnak. A pályázók feladata annak biztosítása, hogy rendelkezésünkre álljon a pályázatuknak megfelelő összes dokumentum (amennyiben a vonatkozó dokumentumok nincsenek meg a HRM portálon [Streamline]).

(10)  Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2018/1725 rendelete (2018. október 23.) a természetes személyeknek a személyes adatok uniós intézmények, szervek, hivatalok és ügynökségek általi kezelése tekintetében való védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 45/2001/EK rendelet és az 1247/2002/EK határozat hatályon kívül helyezéséről (HL L 295., 2018.11.21., 39. o.).


MELLÉKLET

Főtitkári Hivatal és közvetlenül a főtitkár alá rendelt osztályok

Fő feladatok

(Létszám: 50 munkatárs: 44 tisztviselő, 4 ideiglenes alkalmazott és 2 szerződéses alkalmazott)

2023.7.18.

a főtitkár támogatása feladatainak ellátásában,

a közvetlenül a főtitkár alá rendelt osztályok vezetése, koordinálása és szervezése,

adott esetben a közvetve megbízott, engedélyezésre jogosult tisztviselő feladatainak ellátása,

a Főtitkári Hivatal képviselete különböző bizottságokban és/vagy intézményközi fórumokon.

BELSŐ ELLENŐRZÉSI OSZTÁLY

Független és tárgyilagos biztosítékok és tanácsadási szolgáltatások nyújtása az intézmény számára, azzal a céllal, hogy hozzáadott értéket biztosítsanak az intézmény tevékenységeihez és javítsák azokat. Az irányítási, kockázatkezelési és ellenőrzési folyamatok rendszerszemléletű és módszeres eljárás alapján való értékelése, és az azok javítását célzó intézkedésekre irányuló javaslatok kidolgozása. A munkák (tervezés, végrehajtás és jelentéstétel) elvégzése a szervezeti egységekkel folytatott folyamatos konzultációs folyamat alapján,

az ellenőrzött szervezetei egységek által az egyes ellenőrzések során elfogadott intézkedések nyomon követésének vizsgálata a félévenkénti transzverzális nyomon követés keretében megállapított időpontban és félévente jelentés összeállítása az intézmény számára, az érintett szervezeti egységekkel folytatott kétoldalú konzultációt követően,

megalapozott, a kockázatok átfogó elemzésének függvényében – ideértve az egyes engedélyezésre jogosult tisztviselőkkel folytatott közvetlen konzultációt is – meghatározott prioritásokkal rendelkező éves munkaprogram elkészítése és elfogadása,

rendszeres találkozók szervezése az érintett szervekkel az intézmény irányításának keretében, nevezetesen az ellenőrző testülettel (ellenőrzések hasznosulásával foglalkozó bizottság) és a főtitkárral; éves jelentés készítése az intézmény számára, amely tartalmazza az elvégzett belső ellenőrzések számát és típusát, a megfogalmazott fő ajánlásokat és azok alapján végrehajtott intézkedéseket; az éves jelentés benyújtása az Elnökségnek és a Költségvetési Ellenőrző Bizottságnak,

a szükséges módszertani eszközök adaptálása és/vagy fejlesztése az ellenőrzési folyamat optimalizálása és a Belső Ellenőrzési Szolgálat által nyújtott szolgáltatások minőségének folyamatos javítása érdekében;

biztosítékok és tanácsadási szolgáltatások nyújtása az európai ombudsman számára (az 1. pontban leírtak szerint).

ADATVÉDELMI OSZTÁLY

Tájékoztatás és tanácsadás nyújtása az adatkezelő és az adatkezelést végző alkalmazottak számára a területtel kapcsolatos kötelezettségekről,

nyilvántartás vezetése a különféle elvégzett adatkezelési tevékenységekről,

a személyes adatok kezeléséért felelős személyek és az érintettek tájékoztatása jogaikról és kötelezettségeikről, a személyzet tudatosságnövelésének és képzésének biztosítása,

az (EU) 2018/1725 rendelet belső alkalmazásának független módon való biztosítása; a rendeletnek, az adatvédelmi rendelkezéseket tartalmazó egyéb alkalmazandó uniós jogszabályoknak és az adatkezelő személyes adatok védelmére vonatkozó belső szabályainak való megfelelés ellenőrzése,

a személyes adatok védelme terén a koncepció kialakítására, az elemzésre, az ellenőrzésre és a tájékoztatásra vonatkozó munkák elvégzése a Főtitkárság érintett szervezeti egységeivel együttműködésben,

az olyan adatkezelési műveletek jelzése az európai adatvédelmi biztos felé, amelyek esetlegesen fokozott kockázatot jelenthetnek,

az igazgatási koordináció biztosítása, jogi aktusok előkészítése és az ítélkezési gyakorlat, az adatvédelmi koordinátori és tisztviselői hálózat és a gyakornokok nyomon követésének biztosítása,

az európai adatvédelmi biztossal és a többi intézmény megfelelő szervezeti egységeivel való együttműködés.