14.12.2017 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
C 430/252 |
2017. március 16-i
2017. MÁRCIUS 16-I ÜLÉS JEGYZŐKÖNYVE
(2017/C 430/04)
Tartalom
1. |
Az ülés megnyitása | 255 |
2. |
A halászati ágazatban az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására szolgáló uniós keretrendszer ***I (vita) | 255 |
3. |
Vita az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértésének eseteiről (vita) | 255 |
3.1. |
Zimbabwe, Evan Mawarire lelkipásztor esete | 255 |
3.2. |
Ukrán politikai foglyok Oroszországban és a Krím helyzete | 256 |
3.3. |
Fülöp-szigetek, Leila M. De Lima szenátor ügye | 257 |
4. |
Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának 2017. évi ülésein képviselendő uniós prioritások (benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok) | 257 |
5. |
Az elnök közleménye | 258 |
6. |
Szavazások órája | 258 |
6.1. |
Zimbabwe, Evan Mawarire lelkipásztor esete (szavazás) | 258 |
6.2. |
Ukrán politikai foglyok Oroszországban és a Krím helyzete (szavazás) | 259 |
6.3. |
Fülöp-szigetek, Leila M. De Lima szenátor ügye (szavazás) | 260 |
6.4. |
Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa 2017. évi ülésein képviselendő uniós prioritások (szavazás) | 261 |
6.5. |
A konfliktusok által érintett és nagy kockázatot jelentő térségekből származó ásványok és fémek importőrei körében a kellő gondosság elvének megfelelő ellátási lánc ***I (szavazás) | 261 |
6.6. |
A halászati ágazatban az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására szolgáló uniós keretrendszer ***I (szavazás) | 262 |
6.7. |
A közös biztonsági és védelmi politika alkotmányos, jogi és intézményi kihatásai: a Lisszaboni Szerződés által kínált lehetőségek (szavazás) | 262 |
6.8. |
Az EU Északi-sarkvidékre vonatkozó integrált politikája (szavazás) | 262 |
6.9. |
A Montenegróról szóló, 2016. évi jelentés (szavazás) | 263 |
6.10. |
e-demokrácia az EU-ban: lehetőségek és kihívások (szavazás) | 263 |
7. |
A szavazáshoz fűzött indokolások | 263 |
8. |
Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok | 264 |
9. |
Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása | 264 |
10. |
A Tanács álláspontja az első olvasatban | 264 |
11. |
Nagyobb interpellációk (vita) | 265 |
12. |
Egyes dokumentumokra vonatkozó határozatok | 265 |
13. |
Dokumentumok benyújtása | 267 |
14. |
Petíciók | 268 |
15. |
A jelen ülésen elfogadott szövegek továbbítása | 269 |
16. |
A következő ülések időpontja | 269 |
17. |
Az ülésszak megszakítása | 269 |
JELENLÉTI ÍV | 270 |
MELLÉKLET
A SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE | 271 |
1. |
Zimbabwe, Evan Mawarire lelkipásztor esete | 271 |
2. |
Ukrán politikai foglyok Oroszországban és a Krím helyzete | 272 |
3. |
Fülöp-szigetek, Leila M. De Lima szenátor ügye | 272 |
4. |
Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa 2017. évi ülésein képviselendő uniós prioritások | 273 |
5. |
A konfliktusok által érintett és nagy kockázatot jelentő térségekből származó ásványok és fémek importőrei körében a kellő gondosság elvének megfelelő ellátási lánc ***I | 274 |
6. |
Az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására szolgáló uniós keretrendszer ***I | 275 |
7. |
A közös biztonsági és védelmi politika alkotmányos, jogi és intézményi kihatásai: a Lisszaboni Szerződés által kínált lehetőségek | 275 |
8. |
Az EU Északi-sarkvidékre vonatkozó integrált politikája | 275 |
9. |
A Montenegróról szóló, 2016. évi jelentés | 276 |
10. |
e-demokrácia az EU-ban: lehetőségek és kihívások | 277 |
MELLÉKLET
A NÉV SZERINTI SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE | 280 |
1. |
RC-B8-0190/2017 – Állásfoglalás | 280 |
2. |
RC-B8-0183/2017 – 1. módosítás | 281 |
3. |
A8-0141/2015 – Iuliu Winkler – 156. módosítás | 283 |
4. |
A8-0150/2016 – Marco Affronte – 118. módosítás | 284 |
5. |
A8-0042/2017 – Michael Gahler és Esteban González Pons – Állásfoglalás | 286 |
6. |
A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – 13/1. bekezdés | 287 |
7. |
A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – 13/2. bekezdés | 289 |
8. |
A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – 14/1. bekezdés | 291 |
9. |
A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – 14/2. bekezdés | 292 |
10. |
A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – 14/3. bekezdés | 293 |
11. |
A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – 41. bekezdés | 295 |
12. |
A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – Állásfoglalás | 297 |
13. |
A8-0050/2017 – Charles Tannock – Állásfoglalás | 298 |
14. |
A8-0041/2017 – Ramón Jáuregui Atondo – Állásfoglalás | 300 |
2017. március 16-i ülés jegyzőkönyve
ELNÖKÖL: GÁLL-PELCZ Ildikó
alelnök
1. Az ülés megnyitása
Az ülést 9.00-kor nyitják meg.
2. A halászati ágazatban az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására szolgáló uniós keretrendszer ***I (vita)
Jelentés a halászati ágazatban az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására szolgáló uniós keretrendszer létrehozásáról, valamint a közös halászati politika tekintetében a tudományos tanácsadás támogatásáról szóló európai parlamenti és tanácsi rendeletre irányuló javaslatról (átdolgozás) [COM(2015) 0294 – C8-0160/2015 – 2015/0133(COD)] – Halászati Bizottság – Előadó: Marco Affronte (A8-0150/2016)
Marco Affronte előterjeszti a jelentést.
Felszólal: Julian King (a Bizottság tagja).
Felszólal: Werner Kuhn, a PPE képviselőcsoport nevében, Ricardo Serrão Santos, az S&D képviselőcsoport nevében, Ruža Tomašić, az ECR képviselőcsoport nevében, António Marinho e Pinto, az ALDE képviselőcsoport nevében, João Ferreira, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, Linnéa Engström, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Mike Hookem, az EFDD képviselőcsoport nevében, Diane James, független, Gabriel Mato, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: David Coburn, Clara Eugenia Aguilera García, Remo Sernagiotto, Maria Lidia Senra Rodríguez, Jarosław Wałęsa, Renata Briano, Czesław Hoc, Luke Ming Flanagan, José Blanco López és Nicola Caputo.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Notis Marias és Ivan Jakovčić.
Felszólal: Julian King és Marco Affronte.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2017.3.16-i jegyzőkönyv, 6.6. pont.
3. Vita az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság megsértésének eseteiről (vita)
(Az állásfoglalásra irányuló indítványok címe és szerzője tekintetében lásd: 2017.3.15-i jegyzőkönyv, 2. pont.)
3.1. Zimbabwe, Evan Mawarire lelkipásztor esete
Állásfoglalási indítványok B8-0191/2017, B8-0194/2017, B8-0196/2017, B8-0200/2017, B8-0224/2017 (2017/2608(RSP))
Geoffrey Van Orden, Soraya Post és Lola Sánchez Caldentey előterjeszti a B8-0191/2017, B8-0194/2017 és B8-0196/2017 állásfoglalásra irányuló indítványt.
Felszólal: Luke Ming Flanagan ügyrendi kérdésben és Geoffrey Van Orden e megszakításról.
Pavel Telička és Bogdan Brunon Wenta előterjeszti a B8-0200/2017 és B8-0224/2017 állásfoglalási indítványt.
Felszólal: Jiří Pospíšil, a PPE képviselőcsoport nevében, Josef Weidenholzer, az S&D képviselőcsoport nevében, Ignazio Corrao, az EFDD képviselőcsoport nevében, Mario Borghezio, az ENF képviselőcsoport nevében, Jonathan Arnott és Dominique Bilde.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Cristian Dan Preda, Nicola Caputo és Notis Marias.
Felszólal: Julian King (a Bizottság tagja), a Bizottság alelnöke/az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője nevében.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2017.3.16-i jegyzőkönyv, 6.1. pont.
3.2. Ukrán politikai foglyok Oroszországban és a Krím helyzete
Állásfoglalási indítványok B8-0190/2017, B8-0192/2017, B8-0195/2017, B8-0198/2017, B8-0221/2017 (2017/2596(RSP))
E vita kapcsán az elnök a Parlament nevében üdvözli az ukrán parlamenti képviselők egy csoportját, akik a hivatalos karzaton foglalnak helyet.
Rebecca Harms, Anna Elżbieta Fotyga, Soraya Post, Petras Auštrevičius és Tunne Kelam előterjeszti az állásfoglalásra irányuló indítványokat.
Felszólal: Dariusz Rosati, a PPE képviselőcsoport nevében, Marju Lauristin, az S&D képviselőcsoport nevében, Charles Tannock, az ECR képviselőcsoport nevében, Urmas Paet, az ALDE képviselőcsoport nevében, és Jiří Maštálka, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében.
ELNÖKÖL: Ryszard CZARNECKI
alelnök
Felszólal: Heidi Hautala, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, Marcus Pretzell, az ENF képviselőcsoport nevében, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Anna Maria Corazza Bildt, Eleftherios Synadinos, független, Sandra Kalniete, Szanyi Tibor, Mark Demesmaeker, Jasenko Selimovic és Jean-Luc Schaffhauser, aki válaszol a következő képviselő kékkártyás kérdésére is: Michaela Šojdrová, Jaromír Štětina és Eduard Kukan.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Michaela Šojdrová, Julie Ward, Sógor Csaba, Doru-Claudian Frunzulică és José Inácio Faria.
Felszólal: Julian King (a Bizottság tagja), a Bizottság alelnöke/az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője nevében.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2017.3.16-i jegyzőkönyv, 6.2. pont.
3.3. Fülöp-szigetek, Leila M. De Lima szenátor ügye
Állásfoglalási indítványok B8-0193/2017 B8-0197/2017, B8-0199/2017, B8-0222/2017, B8-0223/2017, B8-0225/2017, B8-0226/2017 (2017/2597(RSP))
Anders Primdahl Vistisen, Barbara Lochbihler, Ignazio Corrao, Soraya Post, Marie-Christine Vergiat, Dita Charanzová és Tomáš Zdechovský előterjeszti az állásfoglalásra irányuló indítványokat.
Felszólal: Krzysztof Hetman, a PPE képviselőcsoport nevében, David Martin, az S&D képviselőcsoport nevében, Fabio Massimo Castaldo, az EFDD képviselőcsoport nevében, és Marc Tarabella.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Jiří Pospíšil, Jean-Paul Denanot, Notis Marias, Seán Kelly, Jonathan Arnott és Maria Grapini.
Felszólal: Julian King (a Bizottság tagja), a Bizottság alelnöke/az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője nevében.
A vitát berekesztik.
Szavazás: 2017.3.16-i jegyzőkönyv, 6.3. pont.
(A 11.35-kor megszakított ülést 12.00-kor folytatják.)
4. Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának 2017. évi ülésein képviselendő uniós prioritások (benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok)
A Bizottság alelnökének és az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének nyilatkozata: Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa 2017. évi ülésein képviselendő uniós prioritások (2017/2598(RSP))
A vita időpontja: 2017. március 14. (2017.3.14-i jegyzőkönyv, 11. pont).
A vita lezárásaként az eljárási szabályzat 123. cikkének (2) bekezdése alapján benyújtott állásfoglalásra irányuló indítványok:
— |
Godelieve Quisthoudt-Rowohl, Cristian Dan Preda, Andrzej Grzyb, Tőkés László, Andrey Kovatchev, Ramona Nicole Mănescu, Ivan Štefanec, Kósa Ádám és Michaela Šojdrová, a PPE képviselőcsoport nevében, az Európai Unió prioritásairól az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának 2017. évi ülésein (2017/2598(RSP)) (B8-0183/2017); |
— |
Marie-Christine Vergiat, Marisa Matias, Ángela Vallina, Merja Kyllönen, Lola Sánchez Caldentey, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Dimitrios Papadimoulis, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Barbara Spinelli, Maria Lidia Senra Rodríguez és Javier Couso Permuy, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében, az Unió prioritásairól az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának 2017. évi ülésein (2017/2598(RSP)) (B8-0184/2017); |
— |
Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo és Isabella Adinolfi, az EFDD képviselőcsoport nevében, az Európai Unió prioritásairól az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának 2017. évi ülésein (2017/2598(RSP)) (B8-0185/2017); |
— |
Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Hilde Vautmans és Paavo Väyrynen, az ALDE képviselőcsoport nevében, az Európai Unió prioritásairól az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának 2017. évi ülésein (2017/2598(RSP)) (B8-0186/2017); |
— |
Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Soraya Post és mások, az S&D képviselőcsoport nevében, az Európai Unió prioritásairól az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának 2017. évi ülésein (2017/2598(RSP)) (B8-0187/2017); |
— |
Karol Karski, Charles Tannock, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Monica Macovei, Jana Žitňanská, Raffaele Fitto, Valdemar Tomaševski és Branislav Škripek, az ECR képviselőcsoport nevében, az Európai Unió prioritásairól az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának 2017. évi ülésein (2017/2598(RSP)) (B8-0188/2017); |
— |
Barbara Lochbihler, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében, az Európai Unió prioritásairól az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának 2017. évi ülésein (2017/2598(RSP)) (B8-0189/2017). |
Szavazás: 2017.3.16-i jegyzőkönyv, 6.4. pont.
ELNÖKÖL: Ioan Mircea PAȘCU
alelnök
5. Az elnök közleménye
Felszólal: António Marinho e Pinto megemlékezik Aldo Moro, olasz politikus 39 évvel ezelőtti elrablásáról, akit a Vörös Brigádok szervezet 1978. május 9-én megölt, és Olaf Stuger a török külügyminiszter által a hollandiai választások eredményéről tett nyilatkozatokról (az elnök tudomásul veszi).
Az elnök közli, hogy az Elnökök Értekezlete jóváhagyta a pénzmosás, adókikerülés és adókijátszás tekintetében az uniós jog állítólagos megsértésének és az annak alkalmazása során állítólagosan elkövetett hivatali visszásságoknak a kivizsgálásával foglalkozó vizsgálóbizottság kérését, hogy három hónappal hosszabbítsák meg megbízatását.
E hosszabbításra azért van szükség, hogy a bizottság maradéktalanul és helyesen el tudja végezni a Parlament által 2016. június 8-án elfogadott megbízatását, tekintettel arra, hogy még számos dokumentumot meg kell vizsgálni, elemzéseket kell kérni, és különféle érdekelteket meg kell hallgatni.
A Parlament hozzájárul a hosszabbításhoz.
6. Szavazások órája
A szavazások eredménye részletesen (módosítások, külön szavazások, részenkénti szavazások stb.) a jegyzőkönyvhöz csatolt, „A szavazások eredménye” című mellékletben található.
A név szerinti szavazások eredménye a jegyzőkönyvhöz csatolva, csupán elektronikus formában áll rendelkezésre, és az Europarl oldalon tekinthető meg.
6.1. Zimbabwe, Evan Mawarire lelkipásztor esete (szavazás)
Állásfoglalási indítványok B8-0191/2017, B8-0194/2017, B8-0196/2017, B8-0200/2017, B8-0224/2017 (2017/2608(RSP))
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 1. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B8-0191/2017 (amely a B8-0191/2017, B8-0194/2017, B8-0200/2017 és B8-0224/2017 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Cristian Dan Preda, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Marijana Petir, Jarosław Wałęsa, Tunne Kelam, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Lefteris Christoforou, Elisabetta Gardini, Milan Zver, Brian Hayes, David McAllister, Eduard Kukan, Laima Liucija Andrikienė, Michaela Šojdrová, Nagy József, Roberta Metsola, Romana Tomc, Patricija Šulin, Maurice Ponga, Sven Schulze, Sógor Csaba, Željana Zovko, Ivana Maletić, Stanislav Polčák, Deirdre Clune, Giovanni La Via, Claude Rolin, Adam Szejnfeld, Lorenzo Cesa, Jiří Pospíšil, Dubravka Šuica, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Therese Comodini Cachia, Francisco José Millán Mon, Krzysztof Hetman, Anna Záborská, Andrey Kovatchev, Inese Vaidere, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra és Elmar Brok, a PPE képviselőcsoport nevében; |
— |
Victor Boștinaru, Soraya Post és Arne Lietz, az S&D képviselőcsoport nevében; |
— |
Charles Tannock, Karol Karski, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Monica Macovei, Notis Marias, Mark Demesmaeker, Anna Elżbieta Fotyga, Geoffrey Van Orden, Branislav Škripek, Raffaele Fitto, Urszula Krupa, Jana Žitňanská, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Arne Gericke, Pirkko Ruohonen-Lerner, Valdemar Tomaševski és Jan Zahradil, az ECR képviselőcsoport nevében; |
— |
Pavel Telička, Johannes Cornelis van Baalen, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen és Valentinas Mazuronis, az ALDE képviselőcsoport nevében; |
— |
Judith Sargentini, Jean Lambert, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Bodil Valero, Igor Šoltes és Bronis Ropė, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében; |
— |
Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Isabella Adinolfi, Piernicola Pedicini, Laura Ferrara, Laura Agea, Rolandas Paksas és Beatrix von Storch, az EFDD képviselőcsoport nevében; |
— |
Mario Borghezio, az ENF képviselőcsoport nevében. |
Elfogadva (P8_TA(2017)0086)
(A B8-0196/2017 állásfoglalásra irányuló indítvány tárgytalan.)
6.2. Ukrán politikai foglyok Oroszországban és a Krím helyzete (szavazás)
Állásfoglalási indítványok B8-0190/2017, B8-0192/2017, B8-0195/2017, B8-0198/2017, B8-0221/2017 (2017/2596(RSP))
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 2. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B8-0190/2017 (amely a B8-0190/2017, B8-0192/2017, B8-0195/2017, B8-0198/2017 és B8-0221/2017 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Tomáš Zdechovský, Jaromír Štětina, Marijana Petir, Jarosław Wałęsa, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Milan Zver, Brian Hayes, David McAllister, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Laima Liucija Andrikienė, Nagy József, Mairead McGuinness, Michaela Šojdrová, Roberta Metsola, Romana Tomc, Patricija Šulin, Maurice Ponga, Sven Schulze, Sógor Csaba, Željana Zovko, Ivana Maletić, Stanislav Polčák, Deirdre Clune, Luděk Niedermayer, Giovanni La Via, Claude Rolin, Adam Szejnfeld, Lorenzo Cesa, Jiří Pospíšil, Dariusz Rosati, Sandra Kalniete, Dubravka Šuica, Jerzy Buzek, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Therese Comodini Cachia, Anna Maria Corazza Bildt, Krzysztof Hetman, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Andrey Kovatchev, Inese Vaidere, Anna Záborská, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra és Elmar Brok, a PPE képviselőcsoport nevében; |
— |
Victor Boștinaru, Soraya Post, Marju Lauristin és Julie Ward, az S&D képviselőcsoport nevében; |
— |
Charles Tannock, Karol Karski, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Mark Demesmaeker, Anna Elżbieta Fotyga, Geoffrey Van Orden, Roberts Zīle, Ruža Tomašić, Arne Gericke, Zdzisław Krasnodębski és Kosma Złotowski, az ECR képviselőcsoport nevében; |
— |
Johannes Cornelis van Baalen, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička és Valentinas Mazuronis, az ALDE képviselőcsoport nevében; |
— |
Rebecca Harms, Heidi Hautala, Meszerics Tamás, Bronis Ropė, Igor Šoltes és Davor Škrlec, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében. |
Elfogadva (P8_TA(2017)0087)
6.3. Fülöp-szigetek, Leila M. De Lima szenátor ügye (szavazás)
Állásfoglalási indítványok B8-0193/2017, B8-0197/2017, B8-0199/2017, B8-0222/2017, B8-0223/2017, B8-0225/2017, B8-0226/2017 (2017/2597(RSP))
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 3. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B8-0193/2017 (amely a B8-0193/2017, B8-0197/2017, B8-0199/2017, B8-0222/2017, B8-0223/2017, B8-0225/2017 és B8-0226/2017 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Marijana Petir, Tunne Kelam, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Lefteris Christoforou, Elisabetta Gardini, Milan Zver, Brian Hayes, David McAllister, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Nagy József, Michaela Šojdrová, Roberta Metsola, Romana Tomc, Patricija Šulin, Maurice Ponga, Sven Schulze, Sógor Csaba, Željana Zovko, Ivana Maletić, Stanislav Polčák, Deirdre Clune, Giovanni La Via, Claude Rolin, Adam Szejnfeld, Jiří Pospíšil, Dubravka Šuica, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Therese Comodini Cachia, Krzysztof Hetman, Anna Záborská, Andrey Kovatchev, Inese Vaidere, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra és Elmar Brok, a PPE képviselőcsoport nevében; |
— |
Victor Boștinaru, Soraya Post és Neena Gill, az S&D képviselőcsoport nevében; |
— |
Charles Tannock, Karol Karski, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Monica Macovei, Valdemar Tomaševski, Anna Elżbieta Fotyga, Mark Demesmaeker, Branislav Škripek, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić és Arne Gericke, az ECR képviselőcsoport nevében; |
— |
Johannes Cornelis van Baalen, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen és Valentinas Mazuronis, az ALDE képviselőcsoport nevében; |
— |
Marie-Christine Vergiat, Kateřina Konečná, Barbara Spinelli, Merja Kyllönen és Helmut Scholz, a GUE/NGL képviselőcsoport nevében; |
— |
Barbara Lochbihler, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Ernest Urtasun, Igor Šoltes, Davor Škrlec, Bronis Ropė és Bodil Valero, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében; |
— |
Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Isabella Adinolfi és Beatrix von Storch, az EFDD képviselőcsoport nevében. |
Elfogadva (P8_TA(2017)0088)
6.4. Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa 2017. évi ülésein képviselendő uniós prioritások (szavazás)
Állásfoglalási indítványok B8-0183/2017, B8-0184/2017, B8-0185/2017, B8-0186/2017, B8-0187/2017, B8-0188/2017 és B8-0189/2017 (2017/2598(RSP))
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 4. pont)
KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY RC-B8-0183/2017 (amely a B8-0183/2017, B8-0186/2017, B8-0187/2017, B8-0188/2017 és B8-0189/2017 helyébe lép):
előterjesztették a következő képviselők:
— |
Godelieve Quisthoudt-Rowohl, Cristian Dan Preda, Andrzej Grzyb, Andrey Kovatchev, Ramona Nicole Mănescu, Ivan Štefanec, Kósa Ádám és Michaela Šojdrová, a PPE képviselőcsoport nevében; |
— |
Pier Antonio Panzeri és Soraya Post, az S&D képviselőcsoport nevében; |
— |
Charles Tannock, Karol Karski, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Urszula Krupa, Monica Macovei, Valdemar Tomaševski és Raffaele Fitto, az ECR képviselőcsoport nevében; |
— |
Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen és Ivo Vajgl; az ALDE képviselőcsoport nevében; |
— |
Barbara Lochbihler, Jordi Solé, Margrete Auken, Ulrike Lunacek, Judith Sargentini és Molly Scott Cato, a Verts/ALE képviselőcsoport nevében. |
Elfogadva (P8_TA(2017)0089)
(A B8-0184/2017 és B8-0185/2017 állásfoglalásra irányuló indítványok tárgytalanok.)
6.5. A konfliktusok által érintett és nagy kockázatot jelentő térségekből származó ásványok és fémek importőrei körében a kellő gondosság elvének megfelelő ellátási lánc ***I (szavazás)
Jelentés a konfliktusok által érintett és nagy kockázatot jelentő térségekből származó ón, tantál, volfrám, ezek ércei és arany felelősségteljes importőrei körében a kellő gondosság elvének megfelelő ellátási lánc tekintetében alkalmazott öntanúsítás uniós rendszerének létrehozásáról szóló európai parlamenti és tanácsi rendeletre irányuló javaslatról [COM(2014) 0111 – C7-0092/2014 – 2014/0059(COD)] – Nemzetközi Kereskedelmi Bizottság – Előadó: Iuliu Winkler (A8-0141/2015)
A vita időpontja: 2015. május 19. (2015.5.19-i jegyzőkönyv, 3. pont).
A szavazást a 2015. május 20-i ülésen elhalasztották (2015.5.20-i jegyzőkönyv, 10.7. pont).
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 5. pont)
A BIZOTTSÁG JAVASLATA és MÓDOSÍTÁSOK
IDEIGLENES MEGÁLLAPODÁS
Elfogadva (P8_TA(2017)0090)
6.6. A halászati ágazatban az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására szolgáló uniós keretrendszer ***I (szavazás)
Jelentés a halászati ágazatban az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására szolgáló uniós keretrendszer létrehozásáról, valamint a közös halászati politika tekintetében a tudományos tanácsadás támogatásáról szóló európai parlamenti és tanácsi rendeletre irányuló javaslatról (átdolgozás) [COM(2015) 0294 – C8-0160/2015 – 2015/0133(COD)] – Halászati Bizottság – Előadó: Marco Affronte (A8-0150/2016)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 6. pont)
A BIZOTTSÁG JAVASLATA és MÓDOSÍTÁSOK
IDEIGLENES MEGÁLLAPODÁS
Elfogadva (P8_TA(2017)0091)
6.7. A közös biztonsági és védelmi politika alkotmányos, jogi és intézményi kihatásai: a Lisszaboni Szerződés által kínált lehetőségek (szavazás)
Jelentés a közös biztonsági és védelmi politika alkotmányos, jogi és intézményi kihatásairól: a Lisszaboni Szerződés által kínált lehetőségek [2015/2343(INI)] – Külügyi Bizottság – Alkotmányügyi Bizottság – Előadók: Michael Gahler és Esteban González Pons (A8-0042/2017)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 7. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Elfogadva (P8_TA(2017)0092)
6.8. Az EU Északi-sarkvidékre vonatkozó integrált politikája (szavazás)
Jelentés Az Európai Unió Északi-sarkvidékre vonatkozó integrált politikájáról [2016/2228(INI)] – Külügyi Bizottság – Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottság – Előadók: Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen (A8-0032/2017)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 8. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Elfogadva (P8_TA(2017)0093)
Felszólalások:
David Coburn a szavazás előtt.
6.9. A Montenegróról szóló, 2016. évi jelentés (szavazás)
Jelentés a Bizottság Montenegróról szóló, 2016. évi jelentéséről [2016/2309(INI)] – Külügyi Bizottság – Előadó: Charles Tannock (A8-0050/2017)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 9. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Elfogadva (P8_TA(2017)0094)
6.10. e-demokrácia az EU-ban: lehetőségek és kihívások (szavazás)
Jelentés az Európai Unión belüli e-demokráciáról: lehetőségek és kihívások [2016/2008(INI)] – Alkotmányügyi Bizottság – Előadó: Ramón Jáuregui Atondo (A8-0041/2017)
(Egyszerű többség) (A szavazás eredménye: „A szavazások eredménye” melléklet, 10. pont)
ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY
Elfogadva (P8_TA(2017)0095)
7. A szavazáshoz fűzött indokolások
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolások:
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolások az eljárási szabályzat 183. cikke értelmében a Parlament honlapján, a képviselők számára fenntartott oldalakon találhatók.
A szavazáshoz fűzött szóbeli indokolások:
Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa 2017. évi ülésein képviselendő uniós prioritások – (2017/2598(RSP)) – RC-B8-0183/2017
Ivan Jakovčić, Notis Marias és Doru-Claudian Frunzulică
Iuliu Winkler-jelentés – A8-0141/2015
Jiří Pospíšil, Doru-Claudian Frunzulică és Seán Kelly
Marco Affronte-jelentés – A8-0150/2016
Doru-Claudian Frunzulică és Seán Kelly
Michael Gahler és Esteban González Pons-jelentés – A8-0042/2017
Ivan Jakovčić, Notis Marias, Jiří Pospíšil, Diane Dodds, Stanislav Polčák és Jean-Luc Mélenchon
Charles Tannock-jelentés – A8-0050/2017
Jasenko Selimovic, Jiří Pospíšil és Ivan Jakovčić
Ramón Jáuregui Atondo-jelentés – A8-0041/2017
Diane James, Notis Marias, Sógor Csaba és Momchil Nekov
8. Szavazathelyesbítések és szavazási szándékok
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok az Europarl weboldalon találhatók: „Plenáris ülés”, „Szavazások”, „A szavazások eredménye” (Név szerinti szavazások eredménye), valamint „A név szerinti szavazások eredménye” című melléklet nyomtatott változatában.
Az Europarl weboldalon található elektronikus változat frissítése naponta történik a szavazás napját követő legfeljebb kéthetes időszakban.
A szavazathelyesbítések és a szavazási szándékok listáját ezt követően lezárják, lefordítják és a Hivatalos Lapban közzéteszik.
(A 12.55-kor megszakított ülést 15.00-kor folytatják.)
ELNÖKÖL: Rainer WIELAND
alelnök
9. Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása
Az előző ülés jegyzőkönyvét elfogadják.
10. A Tanács álláspontja az első olvasatban
Az elnök az eljárási szabályzat 64. cikke (1) bekezdésének megfelelően bejelenti, hogy kézhez kapta a Tanács álláspontjait, valamint az indokolásokat, amelyek a Tanácsot az álláspontok elfogadásához vezették, és a Bizottság álláspontját az alábbiakra vonatkozóan:
— |
A Tanács álláspontja első olvasatban az orvostechnikai eszközökről, a 2001/83/EK irányelv, a 178/2002/EK rendelet és az 1223/2009/EK rendelet módosításáról, valamint a 90/385/EGK és a 93/42/EGK tanácsi irányelv hatályon kívül helyezéséről szóló európai parlamenti és tanácsi rendelet elfogadása céljából (10728/4/2016 – C8-0104/2017 – 2012/0266(COD) – 06592/1/2017 – COM(2017) 0129) utalva illetékes: ENVI |
— |
A Tanács álláspontja első olvasatban az in vitro diagnosztikai orvostechnikai eszközökről, valamint a 98/79/EK irányelv és a 2010/227/EU bizottsági határozat hatályon kívül helyezéséről szóló európai parlamenti és tanácsi rendelet elfogadása céljából (10729/4/2016 – C8-0105/2017 – 2012/0267(COD) – 06593/1/2017 – COM(2017) 0127) utalva illetékes: ENVI |
Álláspontjai elfogadásához a Parlament rendelkezésére álló három hónapos határidő első napja eszerint a holnapi nap, 2017. március 17.
11. Nagyobb interpellációk (vita)
Írásbeli választ igénylő nagyobb interpelláció vitával (O-00004/2017/rév1), Beatrix von Storch, az EFDD képviselőcsoport nevében, a Bizottsághoz: Az emberkereskedők és a kutatási és mentési tevékenységet végző nem kormányzati szervezetek közti együttműködés a Földközi-tenger térségében (2017/2582(RSP)) (B8-0206/2017)
David Coburn kifejti a kérdést.
Julian King (a Bizottság tagja) válaszol a kérdésre.
Felszólal: Jiří Pospíšil, a PPE képviselőcsoport nevében, Notis Marias, az ECR képviselőcsoport nevében, Ivan Jakovčić, az ALDE képviselőcsoport nevében, Julia Reid, az EFDD képviselőcsoport nevében, Georg Mayer, az ENF képviselőcsoport nevében (az elnök Georg Mayer felszólalása kapcsán, aki válaszol arra), Seán Kelly, James Nicholson és Jozo Radoš.
Felszólal a „catch the eye” eljárás szerint: Ivan Jakovčić.
Felszólal: Julian King.
A vitát berekesztik.
12. Egyes dokumentumokra vonatkozó határozatok
Határozat saját kezdeményezésű jelentések készítéséről (az eljárási szabályzat 46. cikke) (Az Elnökök Értekezlete 2017. február 16-i határozata nyomán)
— |
AFCO bizottság (az eljárási szabályzat 54. cikke) |
— |
A polgári kezdeményezésről szóló 211/2011/EU rendelet felülvizsgálata (2017/2024(INL)) (vélemény: CULT, PETI) (az eljárási szabályzat 54. cikke) JURI bizottság (az eljárási szabályzat 54. cikke) |
— |
Fegyveres konfliktusokban és háborúkban zsákmányolt műkincsekkel és kulturális javakkal kapcsolatos, határon átnyúló kárpótlási kérelmek (2017/2023(INL)) (vélemény: CULT) (az eljárási szabályzat 54. cikke) |
Határozat saját kezdeményezésű jelentések készítéséről (az eljárási szabályzat 52. cikke) (Az Elnökök Értekezlete 2017. március 9-i határozata nyomán)
— |
AFCO bizottság (az eljárási szabályzat 54. cikke) |
— |
A városok szerepe az Unió intézményi keretében (2017/2037(INI)) (vélemény: REGI) (az eljárási szabályzat 54. cikke) EMPL bizottság |
— |
Az ifjúsági foglalkoztatási kezdeményezés végrehajtása a tagállamokban (2017/2039(INI)) (vélemény: FEMM, CULT, BUDG, CONT) LIBE bizottság |
— |
A romák uniós integrációjának alapvető jogokkal kapcsolatos vonatkozásai: a cigányellenesség elleni küzdelem (2017/2038(INI)) (vélemény: EMPL) REGI bizottság |
— |
Az EU makroregionális stratégiáinak végrehajtása (COM(2016) 0805 – 2017/2040(INI)) (vélemény: ENVI) (Az Elnökök Értekezlete 2017. február 16-i határozata nyomán) AFET bizottság |
— |
Fegyverkivitel: a 2008/944/KKBP közös álláspont végrehajtása (2017/2029(INI)) |
— |
Az Unió Latin Amerikával fennálló politikai kapcsolatai (2017/2027(INI)) (vélemény: DEVE) |
— |
Az Unió ASEAN-nel fennálló politikai kapcsolatai (2017/2026(INI)) |
— |
Az Unió Indiával fennálló politikai kapcsolatai (2017/2025(INI)) (vélemény: FEMM) AFET bizottság (az eljárási szabályzat 54. cikke) |
— |
Korrupció és emberi jogok a harmadik országokban (2017/2028(INI)) (vélemény: INTA, DEVE) ENVI bizottság |
— |
A hetedik környezetvédelmi cselekvési program végrehajtása (2017/2030(INI)) |
Határozat saját kezdeményezésű jelentések készítéséről (az eljárási szabályzat 113. cikke) (Az Elnökök Értekezlete 2017. március 9-i határozata nyomán)
— |
AFET bizottság |
— |
A Tanácsnak címzett ajánlás az Egyesült Nemzetek Közgyűlésének 72. ülésszakáról (2017/2041(INI)) |
Társbizottságok (az eljárási szabályzat 54. cikke) (Az Elnökök Értekezletének 2017. március 9-i határozata nyomán)
— |
AFCO bizottság (az eljárási szabályzat 54. cikke) |
— |
A városok szerepe az Unió intézményi keretében (2017/2037(INI)) (vélemény: REGI (az eljárási szabályzat 54. cikke)) JURI bizottság (az eljárási szabályzat 54. cikke) |
— |
A műsorszolgáltató szervezetek egyes online közvetítéseire, valamint televíziós és rádiós műsorok továbbközvetítésére alkalmazandó szerzői jogok és szerzői joggal szomszédos jogok gyakorlására vonatkozó szabályok (COM(2016) 0594 – C8-0384/2016 – 2016/0284(COD)) (vélemény: ITRE, INTA, IMCO, CULT (az eljárási szabályzat 54. cikke)) (Az Elnökök Értekezletének 2017. február 16-i határozata nyomán) AFET bizottság (az eljárási szabályzat 54. cikke) |
— |
Korrupció és emberi jogok a harmadik országokban (2017/2028(INI)) (vélemény: INTA, DEVE (az eljárási szabályzat 54. cikke)) AFCO bizottság (az eljárási szabályzat 54. cikke) |
— |
A polgári kezdeményezésről szóló 211/2011/EU rendelet felülvizsgálata (2017/2024(INL)) (vélemény: CULT, PETI (az eljárási szabályzat 54. cikke)) JURI bizottság (az eljárási szabályzat 54. cikke) |
— |
Fegyveres konfliktusokban és háborúkban zsákmányolt műkincsekkel és kulturális javakkal kapcsolatos, határon átnyúló kárpótlási kérelmek (2017/2023(INL)) (vélemény: CULT (az eljárási szabályzat 54. cikke)) ITRE bizottság (az eljárási szabályzat 54. cikke) |
— |
Európai Elektronikus Hírközlési Kódex (átdolgozás) (COM(2016) 0590 – C8-0379/2016 – 2016/0288(COD)) (vélemény: CULT, LIBE, IMCO (az eljárási szabályzat 54. cikke), JURI (az eljárási szabályzat 104. cikke)) |
Bizottságok felkérése (az eljárási szabályzat 53. cikke)
— |
INTA bizottság |
— |
A Szerződés nemzeti parlamenteket érintő rendelkezéseinek végrehajtása (2016/2149(INI)) utalva illetékes: AFCO vélemény: EMPL, JURI, INTA ENVI bizottság |
— |
A vállalatok és állami szervek bizalmas információit közérdekből leleplező bejelentők védelmére szolgáló jogszerű intézkedések (2016/2224(INI)) utalva illetékes: JURI (az eljárási szabályzat 54. cikke) vélemény: AFCO, CULT, ENVI, EMPL, ITRE, CONT, LIBE, ECON (az eljárási szabályzat 54. cikke) LIBE bizottság |
— |
A digitális egységes piacon érvényes szerzői jog (COM(2016) 0593 – C8-0383/2016 – 2016/0280(COD)) utalva illetékes: JURI (az eljárási szabályzat 54. cikke) vélemény: CULT, ITRE, LIBE, INTA, IMCO (az eljárási szabályzat 54. cikke) |
13. Dokumentumok benyújtása
Az alábbi dokumentumokat nyújtották be:
1) |
a Tanács és a Bizottság
|
2) |
a képviselők, állásfoglalási indítvány (az eljárási szabályzat 133. cikke)
|
14. Petíciók
A következő, az alábbi időpontban nyilvántartásba vett petíciókat az eljárási szabályzat 215. cikke (6) bekezdésének megfelelően továbbították az illetékes bizottságnak:
2017. március 15.
(*) Titkos név. (*) (1558/2016); (*) (1559/2016); (*) (1560/2016); (*) (1561/2016); (*) (1562/2016); (*) (1563/2016); Einar Petursson (1564/2016); (*) (1565/2016); (*) (1566/2016); (*) (1567/2016); (*) (0055/2017); Panagiotis Leliatsos (0056/2017); Sari Kantinkoski (0057/2017); Carina Olsen (0058/2017); Ismael Antonio López Pérez (0059/2017); (*) (0060/2017); Sam Kloos (0061/2017); Veronika Nyang (0062/2017); Ivailo Iliev (0063/2017); (*) (0064/2017); Luca Lazzati (0065/2017); (*) (0066/2017); (*) (0067/2017); (*) (0068/2017); (*) (0069/2017); (*) (0070/2017); (*) (0071/2017); (*) (0072/2017); (*) (0073/2017); (*) (0074/2017); (*) (0075/2017); (*) (0076/2017); (*) (0077/2017); (*) (0078/2017); (*) (0079/2017); (*) (0080/2017); (*) (0081/2017); (*) (0082/2017); David Gale (0083/2017); Benjamin Rzepka (0084/2017); Joëlle Pellegrin Oldenbourg (GEE – Galgos Ethique Europe) (0085/2017); Jose Manuel Martin Alvarez (0086/2017); José Manuel Martín Álvarez (0087/2017); (*) (0088/2017); (*) (0089/2017); (*) (0090/2017); (*) (0091/2017); Rafael Solaguren-Beascoa Fernández (0092/2017); (*) (0093/2017); (*) (0094/2017); (*) (0095/2017); Leif Lundgren (0096/2017); Manuela Perteghella (0097/2017); (*) (0098/2017); (*) (0099/2017); (*) (0100/2017); Tony Venables (ECIT Foundation (Foundation on European Citizens' Rights, Involvement and Trust)) (0101/2017); Aleko Brazitzov (0102/2017); (*) (0103/2017); (*) (0104/2017); Jeremy Becker (0105/2017); (*) (0106/2017); (*) (0107/2017); (*) (0108/2017); (*) (0109/2017); (*) (0110/2017); (*) (0111/2017); Samit Shah (0112/2017); Simon Baraldi (0113/2017); Simon Baraldi (0114/2017); (*) (0115/2017); (*) (0116/2017); (*) (0117/2017); (*) (0118/2017); Vincenzo Solla (0119/2017); (*) (0120/2017); Mita Drius (0121/2017); Michael Morawietz (0122/2017); (*) (0123/2017); (*) (0124/2017); (*) (0125/2017); (*) (0126/2017); (*) (0127/2017); Luis Salan Santos (0128/2017); Stylianos Vakras (0129/2017); María Vanesa Catalán González (0130/2017); Rubén Martínez (0131/2017); Anne Wilkinson (0132/2017); (*) (0133/2017); Ramon Afonso (0134/2017); Georgios Floras (0135/2017); Bas Van Tol (0136/2017); (*) (0137/2017); Juan Manuel Segarra Mucientes (0138/2017); (*) (0139/2017); (*) (0140/2017); (*) (0141/2017); (*) (0142/2017); Marina Suchlich-Naujoks (0143/2017); (*) (0144/2017); Amândio Silva (0145/2017); (*) (0146/2017); (*) (0147/2017); (*) (0148/2017); Fabiano Filippin (0149/2017); Jürgen Heß (0150/2017); Hermann Wittwer (0151/2017); Marco Giovannelli (0152/2017); (*) (0153/2017); Antonio Pérez Marrero (0154/2017); Juan Ramón González Santana (0155/2017); (*) (0156/2017); Nicola Guagliardo (0157/2017); (*) (0158/2017); (*) (0159/2017); Damian Macias (0160/2017); Alberto Arranz Santander (0161/2017); (*) (0162/2017); (*) (0163/2017); Ann Clwyd (0164/2017); Simon Baraldi (0165/2017).
Az elnök bejelenti, hogy az eljárási szabályzat 215. cikkének (15) bekezdésében foglalt rendelkezéseknek megfelelően 2017. március 15-án/én továbbította az illetékes bizottságnak azokat a petíciókat, amelyeket olyan természetes, illetve jogi személyek nyújtottak be az Európai Parlamentnek, akik nem az Európai Unió polgárai, és a tagállamok területén lakóhellyel, illetve létesítő okirat szerinti székhellyel sem rendelkeznek.
15. A jelen ülésen elfogadott szövegek továbbítása
Ezen ülés jegyzőkönyvét az eljárási szabályzat 192. cikkének (2) bekezdése értelmében a Parlament következő ülésének kezdetén jóváhagyásra terjesztik elő.
A Parlament beleegyezésével az elfogadott szövegeket haladéktalanul eljuttatják a címzettekhez.
16. A következő ülések időpontja
A következő ülések időpontja: 2017. április 3–6.
17. Az ülésszak megszakítása
Az Európai Parlament ülésszakát megszakítják.
Az ülést 15.30-kor berekesztik.
Klaus Welle
főtitkár
Antonio Tajani
elnök
2017. március 16-i
Jelenlévők:
Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Albrecht, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, van Baalen, Bach, Balczó, Balz, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boștinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, Dalunde, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Duncan, Durand, Eck, Ehler, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Evans, Evi, Fajon, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrara, Ferreira, Finch, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gebhardt, Geier, Gentile, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Neena, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, González Pons, Gosiewska, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Harms, Häusling, Hautala, Hedh, Helmer, Henkel, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Hübner, Hudghton, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kohn, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kouroumbashev, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Lamassoure, Lambert, Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Loones, Lope Fontagné, López, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McGuinness, McIntyre, Macovei, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Maštálka, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Maydell, Mayer Georg, Mayer Alex, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Müller, Mureșan, Muselier, Nagy, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Pașcu, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Picierno, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Pirinski, Pitera, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Procter, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaffhauser, Schaldemose, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Solé, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Spinelli, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Sulík, Šulin, Svoboda, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tolić, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Țurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Valcárcel Siso, Vălean, Valero, Valli, Vana, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wölken, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver, Zwiefka
Igazoltan távol lévők:
Bilbao Barandica, Comi, Crowley, Dati, Drăghici, Händel, Kirton-Darling, Le Pen Jean-Marie, Matera, Messerschmidt, Mosca, Punset
2017. március 16-i
A SZAVAZÁSOK EREDMÉNYE
Rövidítések és jelek magyarázata
+ |
elfogadva |
– |
elutasítva |
↓ |
tárgytalan |
V |
visszavonva |
NSz (…, …, …) |
név szerinti szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
ESz (…, …., …) |
elektronikus szavazás (mellette, ellene, tartózkodás) |
rész. |
részenkénti szavazás |
kül. |
külön szavazás |
mód. |
módosítás |
MM |
megegyezéses módosítás |
MR |
megfelelő rész |
T |
törlő módosítás |
= |
azonos módosítások |
bek. |
bekezdés |
fr. bek. |
francia bekezdés |
preb. |
preambulumbekezdés |
ÁLL. IND. |
állásfoglalásra irányuló indítvány |
KÖZ. ÁLL. IND. |
közös állásfoglalásra irányuló indítvány |
TITK. |
titkos szavazás |
1. Zimbabwe, Evan Mawarire lelkipásztor esete
Állásfoglalásra irányuló indítványok: B8-0191/2017, B8-0194/2017, B8-0196/2017, B8-0200/2017, B8-0224/2017
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
Közös állásfoglalási indítvány RC-B8-0191/2017 (PPE, S&D, ECR, ALDE, Verts/ALE, EFDD, ENF) |
|||||
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
|
+ |
|
||
Képviselőcsoportok állásfoglalási indítványai |
|||||
B8-0191/2017 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B8-0194/2017 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B8-0196/2017 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-0200/2017 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-0224/2017 |
|
PPE |
|
↓ |
|
2. Ukrán politikai foglyok Oroszországban és a Krím helyzete
Állásfoglalásra irányuló indítványok: B8-0190/2017, B8-0192/2017, B8-0195/2017, B8-0198/2017, B8-0221/2017
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
Közös állásfoglalási indítvány RC-B8-0190/2017 (PPE, S&D, ECR, ALDE, Verts/ALE) |
|||||
19. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
451, 73, 86 |
||
Képviselőcsoportok állásfoglalási indítványai |
|||||
B8-0190/2017 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B8-0192/2017 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B8-0195/2017 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B8-0198/2017 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-0221/2017 |
|
PPE |
|
↓ |
|
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
PPE: zárószavazás RC-B8-0190/2017
Külön szavazásra irányuló kérelmek
S&D: 19. bek.
3. Fülöp-szigetek, Leila M. De Lima szenátor ügye
Állásfoglalásra irányuló indítványok: B8-0193/2017, B8-0197/2017, B8-0199/2017, B8-0222/2017, B8-0223/2017, B8-0225/2017, B8-0226/2017
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
Közös állásfoglalási indítvány RC-B8-0193/2017 (PPE, S&D, ECR, ALDE, GUE/NGL, Verts/ALE, EFDD) |
|||||
6. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
12. bek. |
1 |
GUE/NGL |
|
+ |
|
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
|
+ |
|
||
Képviselőcsoportok állásfoglalási indítványai |
|||||
B8-0193/2017 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B8-0197/2017 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B8-0199/2017 |
|
EFDD |
|
↓ |
|
B8-0222/2017 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B8-0223/2017 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-0225/2017 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-0226/2017 |
|
PPE |
|
↓ |
|
Külön szavazásra irányuló kérelmek
ECR: 6. bek.
4. Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa 2017. évi ülésein képviselendő uniós prioritások
Állásfoglalásra irányuló indítványok: B8-0183/2017, B8-0184/2017, B8-0185/2017, B8-0186/2017, B8-0187/2017, B8-0188/2017, B8-0189/2017
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
Közös állásfoglalási indítvány RC-B8-0183/2017 (PPE, S&D, ECR, ALDE, Verts/ALE) |
|||||
12. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
4 |
+ |
|
|||
15. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
23. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
25. bek. |
1 |
Verts/ALE |
NSz |
– |
197, 371, 50 |
27. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
|
+ |
|
||
Képviselőcsoportok állásfoglalási indítványai |
|||||
B8-0183/2017 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B8-0184/2017 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-0185/2017 |
|
EFDD |
|
↓ |
|
B8-0186/2017 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-0187/2017 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B8-0188/2017 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B8-0189/2017 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
Verts/ALE: 1. mód.
Külön szavazásra irányuló kérelmek
ECR: 15. bek.
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
PPE:
27. bek.
1. rész |
: |
„sürgeti az Uniót, hogy működjön együtt partnereivel az üzleti vállalkozások emberi jogi felelősségére vonatkozó ENSZ-irányelvek végrehajtása érdekében, beleértve olyan intézkedések meghozatalát, melyek célja több államot ösztönözni arra, hogy fogadjanak el nemzeti cselekvési terveket és vegyenek részt az ENSZ-munkacsoportok és az ENSZ Emberi Jogi Főbiztosának Hivatala (OHCHR) munkafolyamataiban;” |
2. rész |
: |
„ismételten felszólít minden államot és az EU-t is, hogy tevékenyen és építő jelleggel vegyenek részt egy olyan, jogi kötőerővel bíró eszköz mielőbbi létrehozásában, amely az emberi jogok nemzetközi joga területén szabályozza a nemzetközi vállalatok és egyéb üzleti vállalkozások tevékenységét az emberi jogok megsértéseinek megelőzése, illetve azok előfordulása esetén kivizsgálásuk és a jogorvoslathoz való hozzáférés biztosítása érdekében;” |
PPE, ECR
12. bek.
1. rész |
: |
a teljes szöveg, kivéve: „nemi identitás”, „és szexuális irányultság”, valamint „ideértve a szexuális irányultságon és a nemi identitáson alapuló erőszak és megkülönböztetés elleni védelemmel foglalkozó új független szakértővel való” |
2. rész |
: |
„nemi identitás” |
3. rész |
: |
„és szexuális irányultság” |
4. rész |
: |
„ideértve a szexuális irányultságon és a nemi identitáson alapuló erőszak és megkülönböztetés elleni védelemmel foglalkozó új független szakértővel való” |
23. bek.
1. rész |
: |
„kéri az Uniót, hogy a továbbiakban is segítse elő a férfiak és a nők közötti egyenlőséget, és tevékenységeiben és programjaiban aktívan támogassa a nőkkel és a nemek közötti egyenlőség érvényesítésével kapcsolatos ENSZ-kezdeményezéseket; szorgalmazza azon intézkedések további támogatását, melyek célja a nők és lányok társadalmi szerepvállalásának növelése, valamint a nőkkel és lányokkal szembeni erőszak és hátrányos megkülönböztetés valamennyi formájának, köztük a nemi alapú erőszaknak a megszüntetése; nyomatékosan kéri az Uniót, hogy indítson több régióra kiterjedő kezdeményezéseket a nők jogainak előmozdítására, védelmére és tiszteletben tartására,” |
2. rész |
: |
„és a Pekingi Cselekvési Platform és a nemzetközi népesedési és fejlesztési konferencia cselekvési programjának teljes körű és eredményes végrehajtására,” |
3. rész |
: |
„illetve hogy ezzel összefüggésben maradjon továbbra is elkötelezett a szexuális és reproduktív jogok teljes skálája iránt;” |
5. A konfliktusok által érintett és nagy kockázatot jelentő térségekből származó ásványok és fémek importőrei körében a kellő gondosság elvének megfelelő ellátási lánc ***I
Jelentés: Iuliu Winkler (A8-0141/2015)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
ideiglenes megállapodás |
156 |
bizottság |
NSz |
+ |
558, 17, 45 |
nyilatkozatok |
157 |
bizottság |
|
+ |
|
Egyéb
A jelentést 2015. május 20-án visszautalták a bizottsághoz intézményközi tárgyalások lefolytatása érdekében.
6. Az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására szolgáló uniós keretrendszer ***I
Jelentés: Marco Affronte (A8-0150/2016)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
Ideiglenes megállapodás |
|||||
ideiglenes megállapodás |
118 |
bizottság |
NSz |
+ |
535, 38, 48 |
Jogalkotási aktus tervezete (11) |
|||||
a szöveg egésze |
118 |
bizottság |
|
↓ |
|
az illetékes bizottság módosításai – tömbszavazás |
1–117 |
bizottság |
|
↓ |
|
szavazás: a Bizottság javaslata |
NSz |
↓ |
|
7. A közös biztonsági és védelmi politika alkotmányos, jogi és intézményi kihatásai: a Lisszaboni Szerződés által kínált lehetőségek
Jelentés: Michael Gahler, Esteban González Pons (A8-0042/2017)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
13. bev. hiv. után |
1 |
előadók |
|
+ |
|
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
360, 212, 48 |
8. Az EU Északi-sarkvidékre vonatkozó integrált politikája
Jelentés: Urmas Paet, Sirpa Pietikäinen (A8-0032/2017)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
13. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1/NSz |
+ |
334, 265, 20 |
|||
2/NSz |
– |
183, 414, 20 |
|||
14. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1/NSz |
+ |
561, 43, 15 |
|||
2/NSz |
+ |
301, 289, 27 |
|||
3/NSz |
+ |
386, 212, 21 |
|||
41. bek. |
1 |
több mint 76 képviselő |
|
– |
|
bek. |
eredeti szöveg |
NSz |
– |
187, 287, 148 |
|
56. bek. után |
2 |
több mint 76 képviselő |
|
+ |
|
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
483, 100, 37 |
Név szerinti szavazásra irányuló kérelmek
Verts/ALE: 13., 14., 41. bek.
Külön szavazásra irányuló kérelmek
több mint 76 képviselő 13., 41. bek.
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
több mint 76 képviselő
13. bek.
1. rész |
: |
„felhívja a tagállamokat, hogy a fosszilis tüzelőanyagok kitermelésének és használatának visszaszorítása érdekében tiltsák be a fosszilis tüzelőanyagokra nyújtott támogatásokat, amelyek csökkentik a fosszilis erőforrásokból nyert energia előállításának költségét;” |
2. rész |
: |
„sürgeti a Bizottságot és a tagállamokat, hogy a karbonszegény gazdaság célkitűzésének elérése érdekében a nemzetközi fórumokon törekedjenek az északi-sarkvidéki olaj- és földgázkitermelés jövőbeli teljes betiltására;” |
14. bek.
1. rész |
: |
„felhívja az Uniót, hogy nemzetközi szinten szorgalmazza szigorú elővigyázatossági szabályozási előírások alkalmazását a kőolajfeltárással, -kutatással és -kitermeléssel kapcsolatos környezetvédelem és biztonság terén;” |
2. rész |
: |
„felszólít az EU és az EGT jeges északi-sarkvidéki vizein folytatott kőolajfúrások tilalmának bevezetésére,” |
3. rész |
: |
„valamint arra, hogy az Unió az Északi-sarkvidéki Tanácsban szorgalmazza összehasonlítható elővigyázatossági előírások bevezetését az északi-sarkvidéki parti államokra vonatkozóan;” |
9. A Montenegróról szóló, 2016. évi jelentés
Jelentés: Charles Tannock (A8-0050/2017)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
1. bek. |
10 |
ENF |
|
– |
|
3. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/ESz |
– |
264, 278, 70 |
|||
4 |
+ |
|
|||
5. bek. |
6 |
GUE/NGL |
|
– |
|
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
15. bek. |
7 |
GUE/NGL |
|
– |
|
17. bek. |
4 |
S&D, Verts/ALE |
ESz |
+ |
311, 234, 61 |
32. bek. |
1 |
Verts/ALE |
|
+ |
|
34. bek. |
2 |
Verts/ALE |
|
– |
|
36. bek. |
8 |
GUE/NGL |
|
– |
|
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
40. bek. |
9T |
GUE/NGL |
|
– |
|
3 |
Verts/ALE |
ESz |
– |
288, 302, 21 |
|
A. preb. |
5 |
GUE/NGL |
|
– |
|
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
471, 98, 41 |
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
EFDD:
3. bek.
1. rész |
: |
a teljes szöveg, kivéve: „kellett”, „egy része” és „külső szereplők” |
2. rész |
: |
„kellett” |
3. rész |
: |
„egy része” |
4. rész |
: |
„külső szereplők” |
5. bek.
1. rész |
: |
a teljes szöveg, kivéve: „Oroszország” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
36. bek.
1. rész |
: |
a teljes szöveg, kivéve: „ideértve a 2016/1671 tanácsi határozatot is, amely újból megerősítette az EU Oroszországgal szembeni korlátozó intézkedéseit;” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
10. e-demokrácia az EU-ban: lehetőségek és kihívások
Jelentés: Ramón Jáuregui Atondo (A8-0041/2017)
Tárgy |
Mód. sz. |
Szerző |
NSz stb. |
Szavazat |
NSz/ESz – észrevételek |
16. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül/ESz |
+ |
414, 156, 16 |
20. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
314, 271, 9 |
|||
23. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül/ESz |
+ |
350, 235, 4 |
27. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül/ESz |
+ |
317, 249, 20 |
32. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
38. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
39. bek. |
1 |
több mint 76 képviselő |
|
– |
|
41. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ESz |
+ |
299, 285, 6 |
|||
43. bek. |
bek. |
eredeti szöveg |
kül. |
+ |
|
A. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
G. preb. |
bek. |
eredeti szöveg |
rész. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
– |
|
|||
szavazás: állásfoglalás (a szöveg egésze) |
NSz |
+ |
459, 53, 47 |
Külön szavazásra irányuló kérelmek
több mint 76 képviselő 16., 23., 27., 43. bek.
Részenkénti szavazásra irányuló kérelmek
több mint 76 képviselő
20. bek.
1. rész |
: |
a teljes szöveg, kivéve: „szegmentált proaktív eszközök révén, amelyek hozzáférést biztosítanak a parlamenti ügyiratok valamennyi dokumentumához;” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
32. bek.
1. rész |
: |
a teljes szöveg, kivéve: „ajánlja ezenkívül a Bizottságnak, hogy összpontosítson a digitális egységes piacon könnyen terjeszthető nyílt forráskódú megoldásokra;” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
38. bek.
1. rész |
: |
a teljes szöveg, kivéve: „kéri az Európai Parlament képviselőcsoportjait és az európai politikai pártokat, hogy biztosítsanak több lehetőséget a nyilvános vitákra és az e-részvételre;” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
41. bek.
1. rész |
: |
a teljes szöveg, kivéve: „javasolja e célból, hogy az európai politikai pártok statútumában esetleg hajtsanak végre változtatásokat, amelyek kiterjednek az e-részvételt illető gyakorlatokra, illetve ezek népszerűsítésére;” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
A. preb.
1. rész |
: |
a teljes szöveg, kivéve: „minthogy elfordulnak a politikai döntéshozataltól, és egyre nagyobb a politikából való nyilvános kiábrándulás kockázata;” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
G. preb.
1. rész |
: |
a teljes szöveg, kivéve: „apátia és” |
2. rész |
: |
a fenti szövegrész |
(11) Bármely képviselőcsoport vagy legalább az alacsony érvényességi küszöbértéket elérő számú képviselő indítványozhatja a jogalkotási aktus tervezetének módosításáról szóló szavazást. A Parlament szavaz az esetleges ilyen javaslatról (az eljárási szabályzat 59. cikkének (3) és (4) bekezdése).
2017. március 16-i
1. RC-B8-0190/2017 – Állásfoglalás
Mellette 451
ALDE : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Giménez Barbat, Goerens, Griesbeck, Grigule, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Løkkegaard, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Selimovic, Telička, Theurer, Torvalds, Tremosa i Balcells, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wierinck
ECR : Ashworth, Bashir, Belder, Czarnecki, Czesak, Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Gericke, Girling, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Karlsson, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Sernagiotto, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Tannock, Theocharous, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Kyllönen
NI : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : Adaktusson, Andrikienė, Arimont, Bach, Becker, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Faria, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kelam, Kelly, Koch, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Maullu, Maydell, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Záborská, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zovko, Zver, Zwiefka
S&D : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hedh, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kofod, Kohn, Köster, Kumpula-Natri, Kyrkos, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, Ludvigsson, Łybacka, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Pargneaux, Pavel, Peillon, Picierno, Pittella, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Stihler, Szanyi, Țapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Wölken, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Valero, Vana
Ellene 73
ECR : Marias
EFDD : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zullo
ENF : Bizzotto, Borghezio, Ciocca, Fontana, de Graaff, Kappel, Mayer Georg, Obermayr, Pretzell, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Vilimsky, Zanni, Zijlstra
GUE/NGL : Chountis, Couso Permuy, De Masi, Ernst, Ferreira, Flanagan, Forenza, Hadjigeorgiou, Juaristi Abaunz, Konečná, Kuneva, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Pimenta Lopes, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Vergiat, Viegas, Zimmer
NI : Balczó, Chauprade, Epitideios, Fountoulis, Kovács, Papadakis Konstantinos, Synadinos, Voigt, Zarianopoulos
PPE : Morano, Zagorakis
S&D : Kouroumbashev, Mamikins, Nekov
Verts/ALE : Ždanoka
Tartózkodás 86
ALDE : Toom, Väyrynen
EFDD : Agnew, Arnott, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, O'Flynn, Paksas, Parker, Reid, Seymour, von Storch
ENF : Annemans, Arnautu, Atkinson, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, D'Ornano, Goddyn, Jalkh, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Troszczynski, Żółtek
GUE/NGL : Benito Ziluaga, Chrysogonos, Eck, Kari, Kouloglou, Le Hyaric, Papadimoulis, Sánchez Caldentey, Torres Martínez, Urbán Crespo
NI : Gollnisch, James, Korwin-Mikke, Woolfe
PPE : Alliot-Marie, Buzek, Cadec, Cicu, Cirio, Csáky, Delahaye, Gardini, Grossetête, Proust, Reding, Salini, Sander, Winkler Hermann
S&D : Androulakis, Benifei, Bettini, Bonafè, Dalli, Fleckenstein, Gebhardt, Gualtieri, Hoffmann, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Krehl, Lange, Mavrides, Neuser, Panzeri, Papadakis Demetris, Pirinski, Poc, Sant, Sippel, Steinruck
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Viviane Reding
Tartózkodás : Brice Hortefeux, Eva Kaili, Stefano Maullu
2. RC-B8-0183/2017 – 1. módosítás
Mellette 197
ALDE : Becerra Basterrechea, Grigule, Jakovčić, Michel, Ries, Tremosa i Balcells
ECR : Czarnecki, Demesmaeker, Karlsson, Karski, Loones, Marias, Škripek, Stevens, Theocharous
EFDD : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zullo
GUE/NGL : Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira, Flanagan, Forenza, Hadjigeorgiou, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Pimenta Lopes, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Viegas, Zimmer
NI : Balczó, Epitideios, Fountoulis, Kovács, Papadakis Konstantinos, Synadinos, Voigt, Zarianopoulos
PPE : Adaktusson, Arimont, Casa, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Faria, Guoga, Hökmark, Metsola, Mikolášik, Pietikäinen, Radev, Rolin
S&D : Aguilera García, Anderson Lucy, Arena, Ayala Sender, Bayet, Berès, Bettini, Blanco López, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Dalli, Dance, Denanot, Ertug, Fernández, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gentile, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hedh, Jáuregui Atondo, Köster, Kumpula-Natri, Ludvigsson, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mizzi, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Papadakis Demetris, Pargneaux, Peillon, Picierno, Pirinski, Poc, Poche, Post, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodríguez-Piñero Fernández, Sant, Szanyi, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Ward, Zala
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Heubuch, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 371
ALDE : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Giménez Barbat, Goerens, Griesbeck, Jäätteenmäki, Ježek, Kallas, Løkkegaard, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Riquet, Rochefort, Selimovic, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wierinck
ECR : Ashworth, Bashir, Belder, Czesak, Dalton, Dohrmann, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Gericke, Girling, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Sernagiotto, Starbatty, Sulík, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : Agnew, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour
ENF : Annemans, Atkinson, de Graaff, Stuger, Zijlstra, Żółtek
NI : Chauprade, Dodds Diane, Korwin-Mikke, Sonneborn
PPE : Alliot-Marie, Andrikienė, Bach, Becker, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Maydell, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zovko, Zver, Zwiefka
S&D : Andrieu, Androulakis, Assis, Benifei, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Christensen, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Dodds Anneliese, Fajon, Flašíková Beňová, Freund, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Keller Jan, Kofod, Kohn, Kouroumbashev, Krehl, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Łybacka, Maňka, Martin David, Mayer Alex, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Negrescu, Nekov, Nica, Paolucci, Pavel, Pittella, Preuß, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodust, Rozière, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Tănăsescu, Țapardel, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Wölken, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tartózkodás 50
ALDE : Bearder, Uspaskich
EFDD : Arnott, Lundgren, von Storch, Winberg
ENF : Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Ciocca, D'Ornano, Fontana, Goddyn, Jalkh, Kappel, Loiseau, Martin Dominique, Mayer Georg, Mélin, Montel, Obermayr, Pretzell, Salvini, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Zanni
NI : Gollnisch, James, Woolfe
PPE : Maullu, Šojdrová, Virkkunen
S&D : Chinnici, Costa, Delvaux, Fleckenstein, Frunzulică, Grammatikakis, Kaufmann, Mamikins, Neuser, Panzeri, Schlein, Serrão Santos, von Weizsäcker
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Eric Andrieu, Brando Benifei, Javi López, Momchil Nekov, Virginie Rozière
Ellene : Karol Karski
3. A8-0141/2015 – Iuliu Winkler – 156. módosítás
Mellette 558
ALDE : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Giménez Barbat, Goerens, Griesbeck, Grigule, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Løkkegaard, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Selimovic, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wierinck
ECR : Ashworth, Bashir, Belder, Czarnecki, Czesak, Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Gericke, Girling, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Sernagiotto, Škripek, Starbatty, Stevens, Tannock, Theocharous, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Lundgren, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zullo
ENF : Kappel, Mayer Georg, Obermayr, Vilimsky
GUE/NGL : Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Zimmer
NI : Balczó, Chauprade, Dodds Diane, Kovács, Sonneborn, Voigt
PPE : Adaktusson, Alliot-Marie, Andrikienė, Arimont, Bach, Becker, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Faria, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Maullu, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zovko, Zver, Zwiefka
S&D : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Kohn, Köster, Kouroumbashev, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pavel, Peillon, Picierno, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Țapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Wölken, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 17
EFDD : Iwaszkiewicz, von Storch
ENF : de Graaff, Pretzell, Stuger, Zijlstra, Żółtek
NI : Epitideios, Fountoulis, James, Korwin-Mikke, Papadakis Konstantinos, Synadinos, Woolfe, Zarianopoulos
PPE : Maydell, Szejnfeld
Tartózkodás 45
ECR : Sulík
EFDD : Agnew, Arnott, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Helmer, Hookem, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour
ENF : Annemans, Arnautu, Atkinson, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Ciocca, D'Ornano, Fontana, Goddyn, Jalkh, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Salvini, Schaffhauser, Troszczynski, Zanni
GUE/NGL : Couso Permuy, De Masi, Ferreira, López Bermejo, Pimenta Lopes, Senra Rodríguez, Viegas
NI : Gollnisch
4. A8-0150/2016 – Marco Affronte – 118. módosítás
Mellette 535
ALDE : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Giménez Barbat, Goerens, Griesbeck, Grigule, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Løkkegaard, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Selimovic, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wierinck
ECR : Ashworth, Bashir, Belder, Czarnecki, Czesak, Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Gericke, Girling, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Karlsson, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Tannock, Theocharous, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zullo
GUE/NGL : Björk, Ernst, Juaristi Abaunz, Kari, Kyllönen, Le Hyaric, Maltese, Mélenchon, Michels, Omarjee, Scholz, Spinelli, Vergiat
NI : Balczó, Chauprade, Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Kovács, Synadinos, Voigt
PPE : Adaktusson, Alliot-Marie, Andrikienė, Arimont, Bach, Becker, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Faria, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Maullu, Maydell, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zovko, Zver, Zwiefka
S&D : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Kohn, Köster, Kouroumbashev, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pavel, Peillon, Picierno, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Țapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Wölken, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 38
EFDD : Agnew, Arnott, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, von Storch, Winberg
ENF : Atkinson, Bizzotto, Borghezio, Ciocca, Fontana, de Graaff, Kappel, Mayer Georg, Obermayr, Pretzell, Salvini, Stuger, Vilimsky, Zanni, Zijlstra, Żółtek
NI : James, Korwin-Mikke, Sonneborn, Woolfe
S&D : Sant
Tartózkodás 48
ENF : Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, D'Ornano, Goddyn, Jalkh, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Schaffhauser, Troszczynski
GUE/NGL : Anderson Martina, Benito Ziluaga, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ferreira, Flanagan, Forenza, Hadjigeorgiou, Konečná, Kouloglou, Kuneva, López Bermejo, Lösing, Maštálka, Papadimoulis, Pimenta Lopes, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Senra Rodríguez, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Viegas, Zimmer
NI : Gollnisch, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Tartózkodás : Notis Marias
5. A8-0042/2017 – Michael Gahler és Esteban González Pons – Állásfoglalás
Mellette 360
ALDE : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Giménez Barbat, Goerens, Griesbeck, Grigule, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Selimovic, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wierinck
ECR : Demesmaeker, Kuźmiuk, Loones, Stevens, Zīle
EFDD : Paksas, Valli
GUE/NGL : Flanagan
NI : Sonneborn
PPE : Alliot-Marie, Andrikienė, Arimont, Bach, Becker, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Faria, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Maullu, Maydell, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zovko, Zver, Zwiefka
S&D : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Costa, Cozzolino, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Graswander-Hainz, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Keller Jan, Kouroumbashev, Krehl, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Łybacka, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Morgano, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pavel, Peillon, Picierno, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Smolková, Steinruck, Szanyi, Tănăsescu, Țapardel, Tarabella, Thomas, Van Brempt, Viotti, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Wölken, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : Hautala, Tarand, Taylor, Turmes
Ellene 212
ALDE : Väyrynen
ECR : Ashworth, Bashir, Belder, Czarnecki, Czesak, Dalton, Dohrmann, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Gericke, Girling, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Karlsson, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Lewer, Lucke, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Sernagiotto, Škripek, Starbatty, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Žitňanská, Złotowski
EFDD : Adinolfi, Agea, Agnew, Aiuto, Arnott, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Moi, O'Flynn, Parker, Pedicini, Reid, Seymour, von Storch, Tamburrano, Winberg, Zullo
ENF : Annemans, Arnautu, Atkinson, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Ciocca, D'Ornano, Fontana, Goddyn, de Graaff, Jalkh, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Montel, Obermayr, Pretzell, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Zanni, Zijlstra, Żółtek
GUE/NGL : Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira, Forenza, Hadjigeorgiou, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Pimenta Lopes, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Viegas, Zimmer
NI : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Gollnisch, James, Korwin-Mikke, Kovács, Papadakis Konstantinos, Synadinos, Voigt, Woolfe, Zarianopoulos
PPE : Winkler Hermann
S&D : Dalli, Ertug, Hedh, Hoffmann, Köster, Mizzi, Noichl, Post, Rodust, Sant
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Heubuch, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Terricabras, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tartózkodás 48
ALDE : van Baalen, Federley, Løkkegaard
ECR : Sulík, Tannock, Theocharous, Ujazdowski
ENF : Bay, Kappel, Mayer Georg, Monot, Vilimsky
NI : Chauprade
PPE : Adaktusson, Clune, Corazza Bildt, Hökmark, Kelly, McGuinness
S&D : Anderson Lucy, Brannen, Christensen, Corbett, Dance, Dodds Anneliese, Gill Neena, Griffin, Guteland, Honeyball, Kaufmann, Kofod, Kohn, Kumpula-Natri, Ludvigsson, Mayer Alex, Moody, Moraes, Nilsson, Schaldemose, Schlein, Simon Siôn, Stihler, Ulvskog, Vaughan, Ward, Willmott
Verts/ALE : Bütikofer, Meszerics
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Evelyne Gebhardt, Zbigniew Kuźmiuk, Georg Mayer, Claude Turmes, Marco Valli, Harald Vilimsky
6. A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – 13/1. bekezdés
Mellette 334
ALDE : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Giménez Barbat, Goerens, Griesbeck, Grigule, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Løkkegaard, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Selimovic, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wierinck
ECR : Bashir, Dalton, Demesmaeker, Ford, Foster, Girling, Karlsson, Loones, McIntyre, Ruohonen-Lerner, Stevens, Van Orden, Žitňanská
EFDD : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zullo
GUE/NGL : Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Hadjigeorgiou, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Zimmer
NI : Chauprade, Epitideios, Fountoulis, Sonneborn, Synadinos, Voigt
PPE : Arimont, Bach, Becker, Faria, Hohlmeier, Hökmark, Karas, Köstinger, Malinov, Rolin, Rübig, Schmidt, Vandenkendelaere
S&D : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Ertug, Fajon, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Kohn, Köster, Kouroumbashev, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pavel, Peillon, Picierno, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Țapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Wölken, Zala, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 265
ALDE : Calvet Chambon
ECR : Ashworth, Czarnecki, Czesak, Dohrmann, Duncan, Fotyga, Gericke, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Sernagiotto, Škripek, Starbatty, Sulík, Theocharous, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Złotowski
EFDD : Agnew, Arnott, Batten, Bergeron, Carver, Collins, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, von Storch, Winberg
ENF : Arnautu, Atkinson, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Ciocca, D'Ornano, Fontana, Goddyn, de Graaff, Jalkh, Kappel, Loiseau, Martin Dominique, Mayer Georg, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Zanni, Zijlstra, Żółtek
NI : Balczó, Gollnisch, James, Korwin-Mikke, Kovács, Papadakis Konstantinos, Woolfe, Zarianopoulos
PPE : Adaktusson, Alliot-Marie, Andrikienė, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hetman, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Maullu, Maydell, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plura, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Sommer, Štefanec, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zovko, Zver, Zwiefka
S&D : Ayala Sender, Fernández, García Pérez, Gierek, Liberadzki, Łybacka, Zemke
Tartózkodás 20
ALDE : van Baalen, Nicolai, Väyrynen
ECR : Belder
ENF : Annemans, Pretzell
GUE/NGL : Ferreira, Konečná, Maštálka, Pimenta Lopes, Viegas
PPE : Melo, Niedermayer, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Šojdrová, Štětina, Záborská, Zeller
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Tartózkodás : Eva Kaili
7. A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – 13/2. bekezdés
Mellette 183
ALDE : Arthuis, Bearder, Cavada, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Federley, Goerens, Griesbeck, Grigule, Ježek, Marinho e Pinto, Michel, van Miltenburg, Müller, Pagazaurtundúa Ruiz, Ries, Rochefort, Telička, Tremosa i Balcells, Vautmans, Wierinck
ECR : Belder, Demesmaeker, Karlsson, Loones, Ruohonen-Lerner, Stevens
EFDD : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zullo
ENF : Annemans, Kappel, Mayer Georg, Vilimsky
GUE/NGL : Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira, Flanagan, Forenza, Hadjigeorgiou, Juaristi Abaunz, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Pimenta Lopes, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Viegas, Zimmer
NI : Chauprade, Epitideios, Fountoulis, Synadinos, Voigt
PPE : Arimont, Bach, Becker, Faria, Karas, Köstinger, Rolin, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Schmidt, Vandenkendelaere
S&D : Briano, Caputo, Childers, Cofferati, Delvaux, Denanot, Ertug, Freund, Frunzulică, Gentile, Guteland, Hedh, Jaakonsaari, Kaufmann, Kouroumbashev, Ludvigsson, Mamikins, Molnár, Nilsson, Post, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, dos Santos, Sârbu, Schlein, Serrão Santos, Silva Pereira, Sippel, Ulvskog, Zorrinho
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 414
ALDE : Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, Diaconu, Giménez Barbat, Jäätteenmäki, Jakovčić, Kallas, Løkkegaard, Mazuronis, Meissner, Mlinar, Paet, Petersen, Radoš, Selimovic, Theurer, Torvalds, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : Ashworth, Bashir, Czarnecki, Czesak, Dalton, Dohrmann, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Gericke, Girling, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Sernagiotto, Škripek, Starbatty, Sulík, Tannock, Theocharous, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : Agnew, Arnott, Batten, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, von Storch, Winberg
ENF : Arnautu, Atkinson, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Ciocca, D'Ornano, Fontana, Goddyn, de Graaff, Jalkh, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Pretzell, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Zanni, Zijlstra, Żółtek
NI : Balczó, Dodds Diane, Gollnisch, Korwin-Mikke, Kovács, Sonneborn, Woolfe
PPE : Alliot-Marie, Andrikienė, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Maullu, Maydell, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plura, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zovko, Zver, Zwiefka
S&D : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bullmann, Chinnici, Christensen, Costa, Cozzolino, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Dodds Anneliese, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Keller Jan, Kofod, Kohn, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Łybacka, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Moisă, Moody, Moraes, Morgano, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pavel, Peillon, Picierno, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Maria João, Sant, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Țapardel, Tarabella, Thomas, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Wölken, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli
Tartózkodás 20
ALDE : Nicolai, Riquet, Uspaskich
ECR : Marias
GUE/NGL : Kari
NI : James, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : Adaktusson, Hökmark, Niedermayer, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Saudargas, Šojdrová, Záborská, Zeller
S&D : Neuser, Pirinski
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Liisa Jaakonsaari, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Daciana Octavia Sârbu
8. A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – 14/1. bekezdés
Mellette 561
ALDE : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Giménez Barbat, Griesbeck, Grigule, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Løkkegaard, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Selimovic, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wierinck
ECR : Ashworth, Bashir, Belder, Czarnecki, Czesak, Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Gericke, Girling, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Karlsson, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Sernagiotto, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Tannock, Theocharous, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Lundgren, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zullo
ENF : Annemans, Kappel, Mayer Georg, Obermayr, Vilimsky
GUE/NGL : Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira, Flanagan, Forenza, Hadjigeorgiou, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Pimenta Lopes, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Viegas, Zimmer
NI : Balczó, Chauprade, Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Kovács, Synadinos, Voigt
PPE : Adaktusson, Alliot-Marie, Andrikienė, Arimont, Bach, Becker, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Faria, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hetman, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Maullu, Maydell, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pietikäinen, Pitera, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zovko, Zver, Zwiefka
S&D : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Kohn, Köster, Kouroumbashev, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, Mamikins, Maňka, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pavel, Peillon, Picierno, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Țapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Wölken, Zala, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 43
EFDD : Agnew, Arnott, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, von Storch
ENF : Arnautu, Atkinson, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, D'Ornano, Goddyn, de Graaff, Jalkh, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Pretzell, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Zijlstra, Żółtek
NI : Gollnisch, Korwin-Mikke, Sonneborn, Woolfe
PPE : Hohlmeier, Pieper, Saryusz-Wolski
Tartózkodás 15
ENF : Bizzotto, Borghezio, Ciocca, Fontana, Salvini, Zanni
NI : James, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : Gahler, Salini
S&D : Gierek, Liberadzki, Łybacka, Zemke
9. A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – 14/2. bekezdés
Mellette 301
ALDE : Bearder, Cavada, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Federley, Griesbeck, Grigule, Jakovčić, Ježek, Marinho e Pinto, Michel, van Miltenburg, Müller, Pagazaurtundúa Ruiz, Ries, Rochefort, Telička, Tremosa i Balcells, Vautmans, Wierinck
ECR : Belder, Demesmaeker, Karlsson, Loones, Stevens
EFDD : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zullo
ENF : Bizzotto, Borghezio, Ciocca, Fontana, Mayer Georg, Salvini, Vilimsky, Zanni
GUE/NGL : Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira, Flanagan, Forenza, Hadjigeorgiou, Juaristi Abaunz, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Pimenta Lopes, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Viegas, Zimmer
NI : Chauprade, Epitideios, Fountoulis, Sonneborn, Synadinos, Voigt
PPE : Arimont, Bach, Becker, Faria, Karas, Köstinger, Rolin, Schmidt
S&D : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Brannen, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Costa, Cozzolino, Dalli, Dance, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kammerevert, Kaufmann, Kofod, Kohn, Köster, Kouroumbashev, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pavel, Peillon, Picierno, Pirinski, Pittella, Poche, Post, Preuß, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Țapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Wölken, Zala, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 289
ALDE : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, Diaconu, Giménez Barbat, Goerens, Jäätteenmäki, Kallas, Løkkegaard, Mazuronis, Meissner, Mlinar, Nicolai, Paet, Petersen, Radoš, Selimovic, Theurer, Toom, Torvalds, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : Ashworth, Bashir, Czarnecki, Czesak, Dalton, Dohrmann, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Gericke, Girling, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Sernagiotto, Škripek, Starbatty, Sulík, Tannock, Theocharous, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : Agnew, Arnott, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, von Storch, Winberg
ENF : Arnautu, Atkinson, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, D'Ornano, Goddyn, de Graaff, Jalkh, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Pretzell, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Zijlstra, Żółtek
NI : Balczó, Dodds Diane, Gollnisch, James, Korwin-Mikke, Kovács, Woolfe
PPE : Alliot-Marie, Andrikienė, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Maullu, Maydell, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plura, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zovko, Zver, Zwiefka
S&D : Dăncilă, Gierek, Giuffrida, Keller Jan, Liberadzki, Łybacka, Poc, Zemke
Tartózkodás 27
ALDE : Riquet
ECR : Marias, Ruohonen-Lerner
ENF : Annemans, Kappel, Obermayr
GUE/NGL : Kari
NI : Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : Adaktusson, Hökmark, McGuinness, Niedermayer, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Saudargas, Šojdrová, Záborská, Zeller
S&D : Corbett, Graswander-Hainz, Kadenbach, Kaili, Negrescu, Regner, Sehnalová
10. A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – 14/3. bekezdés
Mellette 386
ALDE : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Giménez Barbat, Goerens, Griesbeck, Grigule, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Løkkegaard, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Selimovic, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wierinck
ECR : Ashworth, Bashir, Belder, Czarnecki, Czesak, Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Gericke, Girling, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Karlsson, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Sernagiotto, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Tannock, Theocharous, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zullo
ENF : Annemans, Kappel, Mayer Georg, Obermayr, Vilimsky
GUE/NGL : Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Hadjigeorgiou, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Zimmer
NI : Chauprade, Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Synadinos, Voigt
PPE : Arimont, Bach, Becker, Faria, Hökmark, Karas, Kelly, Köstinger, McGuinness, Rolin, Schmidt, Vandenkendelaere
S&D : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Dalli, Dance, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Kohn, Köster, Kouroumbashev, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pavel, Peillon, Picierno, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Țapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Wölken, Zala, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 212
ECR : Marias, Tomaševski
EFDD : Agnew, Arnott, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, von Storch
ENF : Arnautu, Atkinson, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, D'Ornano, Goddyn, de Graaff, Jalkh, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Pretzell, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Zijlstra, Żółtek
NI : Balczó, Gollnisch, Korwin-Mikke, Kovács, Sonneborn, Woolfe
PPE : Adaktusson, Alliot-Marie, Andrikienė, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Maullu, Maydell, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plura, Pogliese, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zver, Zwiefka
S&D : Dăncilă, Gierek, Liberadzki, Łybacka, Zemke
Tartózkodás 21
EFDD : Lundgren, Winberg
ENF : Bizzotto, Borghezio, Ciocca, Fontana, Salvini, Zanni
GUE/NGL : Ferreira, Pimenta Lopes, Viegas
NI : James, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : Niedermayer, Polčák, Pospíšil, Saudargas, Šojdrová, Záborská, Zeller
11. A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – 41. bekezdés
Mellette 187
ALDE : Bearder, Cavada, Deprez, de Sarnez, Federley, Goerens, Griesbeck, Grigule, Marinho e Pinto, Michel, van Miltenburg, Müller, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Ries, Rochefort, Vautmans, Wierinck
ECR : Belder, Demesmaeker, Karlsson, Loones, Ruohonen-Lerner, Stevens
EFDD : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zullo
ENF : Mayer Georg, Obermayr, Vilimsky
GUE/NGL : Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira, Flanagan, Forenza, Hadjigeorgiou, Juaristi Abaunz, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Pimenta Lopes, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Viegas, Zimmer
NI : Epitideios, Fountoulis, Sonneborn, Synadinos, Voigt
PPE : Arimont, Bach, Becker, Faria, Karas, Köstinger, Maullu, Mikolášik, Rolin, Rübig, Schmidt
S&D : Arena, Ayala Sender, Blanco López, Bonafè, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Cofferati, Costa, Delvaux, Ertug, Fernández, Flašíková Beňová, Freund, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gentile, Grapini, Guerrero Salom, Guteland, Hedh, Jáuregui Atondo, Ludvigsson, Martin Edouard, Niedermüller, Nilsson, Picierno, Post, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, dos Santos, Schlein, Serrão Santos, Silva Pereira, Sippel, Ulvskog, Zorrinho
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 287
ALDE : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, Diaconu, Dlabajová, Giménez Barbat, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Løkkegaard, Mazuronis, Meissner, Mlinar, Nicolai, Paet, Radoš, Selimovic, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : Ashworth, Bashir, Czarnecki, Czesak, Dalton, Dohrmann, Duncan, Ford, Fotyga, Gericke, Girling, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Sernagiotto, Škripek, Starbatty, Sulík, Tannock, Theocharous, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : Agnew, Arnott, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, von Storch
ENF : Atkinson, Bizzotto, Borghezio, Ciocca, Fontana, de Graaff, Loiseau, Monot, Pretzell, Salvini, Stuger, Zanni, Zijlstra, Żółtek
GUE/NGL : Kari
NI : Balczó, Chauprade, Dodds Diane, Korwin-Mikke, Kovács, Woolfe
PPE : Alliot-Marie, Andrikienė, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Maydell, Melo, Metsola, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plura, Pogliese, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zovko, Zver, Zwiefka
S&D : Boștinaru, Dăncilă, Gierek, Keller Jan, Lauristin, Liberadzki, Łybacka, Poc, Poche, Sehnalová, Zemke
Tartózkodás 148
ALDE : Riquet, Uspaskich
ECR : Foster, Marias
EFDD : Lundgren, Winberg
ENF : Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, D'Ornano, Goddyn, Jalkh, Kappel, Martin Dominique, Mélin, Montel, Schaffhauser, Troszczynski
NI : Gollnisch, James, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : Adaktusson, Hökmark, Niedermayer, Polčák, Pospíšil, Saudargas, Šojdrová, Záborská, Zeller
S&D : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Borzan, Brannen, Bullmann, Chinnici, Christensen, Corbett, Cozzolino, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Fajon, Fleckenstein, Frunzulică, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Guillaume, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Kofod, Kohn, Köster, Kouroumbashev, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Lange, Leinen, Lietz, López, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Maurel, Mavrides, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pavel, Peillon, Pirinski, Pittella, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Maria João, Rozière, Sant, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Țapardel, Tarabella, Thomas, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Wölken, Zala, Zanonato, Zoffoli
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Javi López, Jasenko Selimovic
Tartózkodás : Anna Maria Corazza Bildt
12. A8-0032/2017 – Urmas Paet és Sirpa Pietikäinen – Állásfoglalás
Mellette 483
ALDE : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Giménez Barbat, Goerens, Griesbeck, Grigule, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Selimovic, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wierinck
ECR : Demesmaeker, Karlsson, Loones, Ruohonen-Lerner, Stevens, Theocharous
EFDD : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zullo
ENF : Kappel, Mayer Georg, Obermayr, Vilimsky
GUE/NGL : Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Hadjigeorgiou, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Zimmer
NI : Chauprade, Voigt
PPE : Adaktusson, Alliot-Marie, Andrikienė, Arimont, Bach, Becker, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Faria, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hetman, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Koch, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Malinov, Mann, Martusciello, Maullu, Maydell, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Nagy, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pietikäinen, Pitera, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sander, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tomc, Urutchev, Valcárcel Siso, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zovko, Zver
S&D : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Ertug, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Kohn, Köster, Kouroumbashev, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pavel, Peillon, Picierno, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Țapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Wölken, Zala, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 100
ALDE : Løkkegaard
ECR : Ashworth, Czarnecki, Czesak, Dalton, Dohrmann, Duncan, Ford, Gericke, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Lucke, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Sernagiotto, Starbatty, Sulík, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Złotowski
EFDD : Agnew, Arnott, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, von Storch
ENF : Arnautu, Atkinson, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, D'Ornano, Goddyn, de Graaff, Jalkh, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Pretzell, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Zijlstra, Żółtek
NI : Balczó, Epitideios, Fountoulis, Gollnisch, Korwin-Mikke, Kovács, Papadakis Konstantinos, Sonneborn, Synadinos, Woolfe, Zarianopoulos
PPE : Bendtsen, Deß, Ehler, Hohlmeier, Langen, Marinescu, Mureșan, Niebler, Pieper, Reul, Sarvamaa, Schwab, Țurcanu, Ungureanu, Vălean, Zwiefka
Tartózkodás 37
ALDE : Nicolai
ECR : Bashir, Belder, Foster, Fotyga, Girling, Lewer, McIntyre, Marias, Škripek, Tannock, Van Orden, Zīle, Žitňanská
EFDD : Lundgren, Winberg
ENF : Annemans, Bizzotto, Borghezio, Ciocca, Fontana, Salvini, Zanni
GUE/NGL : Ferreira, Pimenta Lopes, Viegas
NI : Dodds Diane, James
PPE : Kelam, Mato, Salini, Winkler Hermann, Záborská
S&D : Gierek, Liberadzki, Łybacka, Zemke
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Anna Elżbieta Fotyga, Michael Gahler
13. A8-0050/2017 – Charles Tannock – Állásfoglalás
Mellette 471
ALDE : Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Giménez Barbat, Goerens, Grigule, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Løkkegaard, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Selimovic, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wierinck
ECR : Ashworth, Bashir, Belder, Czarnecki, Czesak, Dalton, Demesmaeker, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Gericke, Girling, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Karlsson, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : D'Amato, Paksas
NI : Chauprade, Dodds Diane
PPE : Adaktusson, Alliot-Marie, Andrikienė, Arimont, Bach, Becker, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Faria, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Maullu, Maydell, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zovko, Zver, Zwiefka
S&D : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Benifei, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Kohn, Köster, Kouroumbashev, Krehl, Kumpula-Natri, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pavel, Peillon, Picierno, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Țapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Westphal, Willmott, Wölken, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana
Ellene 98
ALDE : Arthuis, Cavada, de Sarnez, Griesbeck, Ries, Riquet, Rochefort
ECR : Dohrmann, Vistisen
EFDD : Agnew, Arnott, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Helmer, Hookem, Lundgren, O'Flynn, Parker, Reid, Seymour, von Storch, Winberg
ENF : Annemans, Arnautu, Atkinson, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Ciocca, D'Ornano, Fontana, Goddyn, de Graaff, Jalkh, Kappel, Loiseau, Martin Dominique, Mayer Georg, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Pretzell, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Zanni, Zijlstra
GUE/NGL : Benito Ziluaga, Couso Permuy, De Masi, Ernst, Ferreira, Flanagan, Forenza, Hadjigeorgiou, Konečná, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Pimenta Lopes, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Viegas, Zimmer
NI : Balczó, Epitideios, Fountoulis, Gollnisch, James, Kovács, Papadakis Konstantinos, Sonneborn, Synadinos, Voigt, Woolfe, Zarianopoulos
Verts/ALE : Ždanoka
Tartózkodás 41
ALDE : van Baalen, Müller, Väyrynen
ECR : Krupa, Piotrowski
EFDD : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Borrelli, Castaldo, Corrao, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zullo
ENF : Żółtek
GUE/NGL : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Eck, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Papadimoulis
NI : Korwin-Mikke
PPE : Coelho, Rolin, Winkler Hermann
S&D : Bettini, Nekov, Pirinski
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Ellene : Notis Marias
Tartózkodás : Mark Demesmaeker, Sander Loones, Helga Stevens
14. A8-0041/2017 – Ramón Jáuregui Atondo – Állásfoglalás
Mellette 459
ALDE : Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Giménez Barbat, Goerens, Griesbeck, Grigule, Jakovčić, Ježek, Kallas, Løkkegaard, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Selimovic, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Weber Renate, Wierinck
ECR : Kölmel, Marias, Starbatty, Trebesius, Žitňanská
EFDD : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Borrelli, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Paksas, Tamburrano, Valli, Zullo
ENF : Bizzotto, Borghezio, Ciocca, Fontana, Zanni
GUE/NGL : Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Kari, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Zimmer
NI : Balczó, Dodds Diane, Kovács, Sonneborn
PPE : Adaktusson, Alliot-Marie, Andrikienė, Arimont, Bach, Becker, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cicu, Cirio, Coelho, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Dorfmann, Ehler, Erdős, Faria, Ferber, Fernandes, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Guoga, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Lins, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Maullu, Maydell, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Kofod, Köster, Kouroumbashev, Kumpula-Natri, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Moody, Moraes, Morgano, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pavel, Picierno, Pirinski, Pittella, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Țapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Willmott, Wölken, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : Affronte, Albrecht, Andersson, Bové, Buchner, Cramer, Dalunde, Delli, Durand, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Solé, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Ellene 53
ALDE : Jäätteenmäki
ECR : Belder, Dohrmann, Vistisen
EFDD : Agnew, Arnott, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, O'Flynn, Parker, Reid, von Storch, Winberg
ENF : Annemans, Arnautu, Atkinson, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Goddyn, de Graaff, Jalkh, Kappel, Loiseau, Martin Dominique, Mayer Georg, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Pretzell, Schaffhauser, Troszczynski, Zijlstra
GUE/NGL : Ferreira, Pimenta Lopes, Viegas
NI : Chauprade, Epitideios, Fountoulis, Gollnisch, James, Korwin-Mikke, Synadinos, Woolfe
Tartózkodás 47
ALDE : van Baalen, Calvet Chambon
ECR : Bashir, Czarnecki, Czesak, Dalton, Demesmaeker, Duncan, Ford, Gericke, Girling, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Karlsson, Karski, Kłosowski, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Ujazdowski, Wiśniewska, Zahradil, Zīle, Złotowski
GUE/NGL : Couso Permuy, López Bermejo, Senra Rodríguez
NI : Voigt
Szavazatok helyesbítései és szavazási szándékok
Mellette : Piernicola Pedicini
Ellene : Harald Vilimsky