27.4.2016   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 148/4


HERCULE III. program

Pályázati felhívás – 2016

A csalás elleni küzdelemhez nyújtott képzés

(2016/C 148/03)

1.   Célok és leírás

Ez a pályázati felhívás a Herkules III program létrehozásáról szóló 250/2014/EU rendeleten (1), különösen annak 8. cikke b) pontján („Támogatható intézkedések”), valamint a Herkules III program 2016-os végrehajtására vonatkozó, az éves munkaprogramot elfogadó 2016-os finanszírozási határozaton (2) alapul, különösen a 7.1. részen (Konferenciák, szemináriumok, és digitális kriminalisztikai képzés).

A 2016-os finanszírozási határozat előírja „A csalás elleni küzdelemhez nyújtott képzésre” vonatkozó pályázati felhívás megszervezését.

2.   Támogatható pályázók

Ahogy azt a program 6. cikke is meghatározza, a pályázók:

egy tagállam vagy egy részt vevő ország olyan nemzeti vagy regionális közigazgatási hatóságai, amelyek az Unió pénzügyi érdekeinek védelme érdekében elősegítik az uniós szintű fellépés megerősítését,

vagy

olyan kutatási és oktatási intézmények, valamint nonprofit szervezetek, amelyeket egy tagállamban vagy egy részt vevő országban alapítottak, legalább egy éve ott működnek, és az Unió pénzügyi érdekeinek védelme érdekében elősegítik az uniós szintű fellépés megerősítését.

A program 7. cikkének (2) bekezdése meghatározza a tagállamoktól eltérő, részt vevő országokat.

3.   Támogatható intézkedések

A Bizottság (OLAF) a következő célú intézkedéseket támogatja:

tapasztalatcsere és a bevált gyakorlatok cseréje a részt vevő országok illetékes hatóságai, beleértve a bűnüldöző szakhatóságokat is, valamint a nemzetközi szervezetek képviselői között;

az ismeretek, különösen a kockázatok jobb azonosítására vonatkozó ismeretek terjesztése vizsgálati célokból.

A fellépéseket a következők szervezésével lehet megvalósítani:

konferenciák, szemináriumok, kollokviumok, tanfolyamok, online oktatás és szimpóziumok, szakmai találkozók, gyakorlati képzés és alkalmazotti csereprogramok, bevált gyakorlatok (ideértve a csalásra vonatkozó kockázatelemzéseket is) cseréje, stb.

Ösztönözni kell a különböző tagállamok (különösen szomszédos tagállamok) nemzeti és regionális hatóságainak alkalmazottai közötti csereprogramokat.

4.   Költségvetés

A pályázati felhívás rendelkezésére álló előirányzott költségvetés 900 000 EUR. A pénzügyi hozzájárulást vissza nem térítendő támogatás formájában nyújtják. Az odaítélt pénzügyi támogatás nem haladhatja meg az elszámolható költségek 80 %-át.

A „Képzés” körébe tartozó fellépések minimális küszöbértéke egyenként 50 000 EUR. A vissza nem térítendő támogatási kérelemben szereplő fellépés teljes költségvetése nem lehet alacsonyabb ennél a küszöbértéknél.

A Bizottság fenntartja a jogot arra, hogy ne utalja ki a rendelkezésére álló pénzeszközök teljes összegét.

5.   Határidő

A pályázatokat legkésőbb a következő időpontig kell benyújtani: 2016. június 23., csütörtök.

6.   További információk

A jelen pályázati felhíváshoz kapcsolódó valamennyi dokumentum letölthető a következő honlapról:

http://ec.europa.eu/anti_fraud/policy/hercule/index_hu.htm

Az e felhívással kapcsolatos kérdéseket és/vagy további információk iránti kéréseket e-mailben lehet elküldeni az alábbi címre:

OLAF-ANTI-FRAUD-TRAINING@ec.europa.eu

A kérdések és a válaszok névtelenül közzétehetők az OLAF weboldalán, a pályázati formanyomtatvány kitöltési útmutatójában, amennyiben azok hasznosak a többi pályázó számára.


(1)  Az Európai Parlament és a Tanács 2014. február 26-i 250/2014/EU rendelete az Európai Unió pénzügyi érdekeinek védelme területén végzett tevékenységek előmozdítására irányuló program (Hercule III program) létrehozásáról (HL L 84., 2014.3.20.).

(2)  A Bizottság 2016. február 17-i határozata az éves munkaprogram elfogadásáról és a Herkules III program 2016-os finanszírozásáról, C(2016) 868 final.