12.2.2008   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 38/8


PÁLYÁZATI FELHÍVÁS – EACEA/31/07

„Fiatalok a világért” együttműködés az Európai Unióval nem szomszédos országokkal

„Cselekvő ifjúság” program

(2008/C 38/06)

1.   Célok és általános leírás

Jelen felhívás olyan projektek támogatását célozza, amelyek elősegítik a program-országok és az Európai Unióval nem szomszédos partnerországok közötti együttműködést az ifjúságpolitika területén, a következő célok megvalósításának érdekében:

a tapasztalat és bevált gyakorlat cseréje az ifjúságpolitika és a nem formális oktatás területén,

az ifjúságpolitika, valamint az ifjúsági és önkéntes munka fejlesztésének előmozdítása, továbbá az ifjúsági szervezetek teljesítőképességének és új tagjaik integrációjának támogatása,

partnerségi együttműködés és tartós hálózatok kiépítése ifjúsági szervezetek között.

A projekteket a következő témák valamelyikében lehet benyújtani:

1.

A civil társadalom, az állampolgárság és a demokrácia megszilárdítása

2.

A rasszizmus és idegengyűlölet elleni küzdelem

3.

Etnikai és vallási csoportok közti párbeszéd

4.

Konfliktus-helyzetet követő mediáció és újjáépítés

5.

A nők aktív társadalmi részvétele

6.

Kisebbségek jogai.

Az együttműködés végső kedvezményezettjei az ifjúsági szektorban dolgozók, programszervezők és egyéb felelősök, a fiatalok, valamint az ifjúsági szervezetek és létesítmények e területen együttműködést előmozdító projektjeinek megvalósításában érdekelt további szereplői.

Ezen felhívás a „Cselekvő ifjúság” program 3.2 pontjára vonatkozik.

Jelen pályázati felhívás végrehajtásáért az Oktatási, Audiovizuális és Kulturális Végrehajtó Ügynökség felel.

2.   A pályázásra jogosultak köre

A pályázatot non-profit szervezetek, nem kormányzati szervek, illetve helyi és regionális szintű közjogi személyek nyújthatják be. Kizárólag a program-országok valamelyikében jogszerűen tevékenykedő szervezetek jogosultak támogatásra.

A program-országok a következők:

az Európai Unió tagállamai (1): Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Cseh Köztársaság, Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Görögország, Hollandia, Írország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Magyarország, Málta, Németország, Olaszország, Portugália, Románia, Egyesült Királyság, Spanyolország, Svédország, Szlovákia, Szlovénia,

az Európai Szabadkereskedelmi Társulás azon országai, amelyek tagjai az Európai Gazdasági Térségnek (Izland, Liechtenstein, Norvégia),

az előcsatlakozási stratégiában részesülő tagjelölt országok, a közösségi programokban való részvételükre vonatkozó keret-megállapodásokban meghatározott általános elveknek, valamint általános feltételeknek és rendelkezéseknek megfelelően (Törökország).

A projektekben legalább négy különböző országból származó partnernek (a pályázót is beleértve) kell részt vennie, olyan módon, hogy legalább két partner országnak és legalább két program-országnak kell szerepelnie, ez utóbbiak legalább egyike pedig európai uniós tagország.

3.   A projektek finanszírozása és időtartama

A jelen pályázati felhívás keretében támogatandó projektek társfinanszírozására hozzávetőlegesen előirányzott költségvetési keret 2 500 000 EUR.

Az ügynökség által biztosított pénzügyi támogatás nem haladhatja meg az elszámolható költségek 80 %-át. A támogatás maximális összege 100 000 EUR.

A tevékenységeknek mindenképpen el kell kezdeni 2008. november 1-je és 2008. december 31-e között. A projektek időtartama legalább 6 és legfeljebb 12 hónap lehet.

4.   Pályázati határidő

A pályázatokat legkésőbb 2008. április 15-ig (a dátumot a postai bélyegző hitelesíti) kell beküldeni az Oktatási, Audiovizuális és Kulturális Végrehajtó Ügynökség (EACEA).

5.   Kiegészítő információk

Jelen felhívás teljes szövege, valamint a pályázati űrlap megtalálható az alábbi internet címen:

http://eacea.ec.europa.eu/youth/calls2008/action32/index_en.htm

A pályázatoknak a pályázati felhívás teljes szövegében megfogalmazott valamennyi követelménynek meg kell felelniük, és csak az erre a célra készült formanyomtatványon nyújthatók be.


(1)  Tengerentúli országokból és területekről (TOT) származó egyének, és adott esetben itt működő illetékes köz- és/vagy magánszervezetek, intézmények azzal a feltétellel támogathatók a Cselekvő Ifjúság program keretében, hogy a program szabályait, valamint a velük kapcsolatban lévő tagállamra vonatkozó szabályokat betartják. Az érintett tengerentúli országok és területek jegyzékét az Európai Közösség és a tengerentúli országok és területek társulásáról szóló, 2001. november 27-i 2001/822/EK tanácsi határozat (HL L 314., 2001.11.30., 1. o.) 1.A. melléklete tartalmazza.