A Bíróság (kilencedik tanács) 2016. július 7‑i végzése –

Sá Machado & Filhos SA

(C‑214/15. sz. ügy) ( 1 )

„Előzetes döntéshozatal — Építési beruházásra irányuló közbeszerzések — 2004/18/EK irányelv — 55. cikk — Közbeszerzési eljárást megindító hirdetmény — A kirívóan alacsony árak igazolását nem tartalmazó ajánlat — Meghatározási feltételek — A 7. cikk c) pontja — A szerződés értéke — El nem ért küszöbérték — Egyértelműen határokon átnyúló érdek — Információk hiánya — Nyilvánvaló elfogadhatatlanság”

1. 

Előzetes döntéshozatalra előterjesztett kérdések — A Bíróság hatásköre — Korlátok — Általános vagy hipotetikus kérdések — Az alapeljárás tárgyára tekintettel absztrakt és tisztán hipotetikus jellegű kérdés — Elfogadhatatlanság (EUMSZ 267. cikk) (vö. 28. pont)

2. 

Jogszabályok közelítése — Az építési beruházásra, az árubeszerzésre és a szolgáltatásnyújtásra irányuló közbeszerzési szerződések odaítélési eljárásai — 2004/18 irányelv — Hatály — Az irányelv által meghatározott értékhatár alatti értékű szerződések — Kizártság — Az EUM‑Szerződés alapvető szabályainak és általános elveinek alkalmazása — Feltétel — Egyértelmű határokon átnyúló érdeket képviselő szerződés — Értékelési szempontok (Az 1251/2011 rendelettel módosított 2004/18 európai parlamenti és tanácsi irányelv, 7. cikk) (vö. 29., 35. és 36. pont)

3. 

Előzetes döntéshozatalra előterjesztett kérdések — Elfogadhatóság — Annak szükségessége, hogy kellő részletességgel ismertessék a Bírósággal a ténybeli és szabályozási hátteret — A kötelezettség terjedelme a közbeszerzések területén (EUMSZ 267. cikk; a Bíróság eljárási szabályzata, 94. cikk) (vö. 37–39. pont)

Rendelkező rész

A Supremo Tribunal Administrativo (legfelsőbb közigazgatási bíróság, Portugália) által a 2015. április 9‑i határozatával benyújtott előzetes döntéshozatal iránti kérelem nyilvánvalóan elfogadhatatlan.


( 1 ) HL C 254., 2015.8.3.