19.1.2015   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 16/42


2014. október 18-án benyújtott kereset – European Dynamics Luxembourg és Evropaïki Dynamiki kontra Parlament

(T-733/14. sz. ügy)

(2015/C 016/66)

Az eljárás nyelve: görög

Felek

Felperesek: European Dynamics Luxembourg SA (Luxembourg, Luxemburg), Evropaïki Dynamiki – Proigmena Systimata Tilepikoinonion Pliroforikis kai Tilematikis AE (Athén, Görögország) (képviselők: E. Veletsanou és M. Sfyri ügyvédek)

Alperes: Európai Parlament

Kérelmek

A felperesek azt kérik, hogy a Törvényszék:

semmisítse meg a megtámadott, 2014. szeptember 18-i D(2014)38802. sz. parlamenti határozatot, amellyel a Parlament a „PE/ITEC-ITS14 – External provision of IT services” elnevezésű, 2014/S 066 111912. sz. nyílt pályázati eljárás keretében a 3. tétel tekintetében elutasította a felperesek ajánlatát; és

az Európai Parlamentet kötelezze a felperesek részéről felmerült valamennyi költség viselésére.

Jogalapok és fontosabb érvek

Keresetük alátámasztása érdekében a felperesek az alábbiakra hivatkoznak:

A felperesek szerint e megtámadott határozatot az EUMSZ 263. cikk alapján meg kell semmisíteni az indokolási kötelezettség Parlament részéről történő megszegése miatt, mivel a Parlament elégtelen indokolást nyújtott a felperesek műszaki ajánlatával kapcsolatban, amellyel a vitatott pályázaton részt vettek.

A felperesek azt állítják, hogy a műszaki ajánlatuknak, valamint a többi ajánlattevő műszaki ajánlatának a 3. tétel tekintetében adott pontszámra vonatkozó indokolás ellentmondásos az odaítélés alszempontjai tekintetében, nem biztosít számukra lehetőséget sem az ajánlatuknak adott pontszám indokainak, sem a többi ajánlattevő ajánlatai jellemzőinek és előnyeinek a megértésére. A felperesek azt állítják, hogy ha rendelkezésükre állt volna a műszaki ajánlatuknak adott pontszám megfelelő indokolása, védelmüket jobban alátámaszthatták volna.

A felperesek azt állítják továbbá, hogy a Parlament nem tartotta magát az általa az ajánlattevők gazdasági ajánlatainak értékelése céljából kiadott és saját magára nézve is kötelező erejű szerződéses dokumentációhoz (ajánlattételhez szükséges dokumentáció és kiegészítő instrukciók). Ezzel a Parlament megsértette a költségvetési rendeletet és a kapcsolódó végrehajtási rendeletet is, amelyek értelmében az ajánlatkérőnek a szerződéses dokumentációval összhangban és az uniós jog általános elveinek tiszteletben tartása mellett kell a pályázati eljárást lefolytatnia.