2022.2.10.   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 69/9


A vegyi anyagok regisztrálásáról, értékeléséről, engedélyezéséről és korlátozásáról (REACH) szóló, 1907/2006/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet XIV. mellékletében felsorolt anyagok felhasználás céljából történő forgalomba hozatalának és/vagy felhasználásának engedélyezéséről szóló európai bizottsági határozatok összefoglalója

(Közzétéve az 1907/2006/EK rendelet (1) 64. cikke (9) bekezdésének megfelelően)

(EGT-vonatkozású szöveg)

(2022/C 69/09)

Engedély részleges megadásáról szóló határozat

A határozat (2) hivatkozási száma

A határozat kelte

Az anyag neve

Az engedély jogosultjai

Engedélyszám

Engedélyezett felhasználás

A felülviszgálati időszak lejártának időpontja

A határozat indokai

C(2022)523

2022.2.10

bisz(2-metoxietil)-éter (diglim)

EK-szám: 203-924-4; CAS-szám: 111-96-6

Acton Technologies Limited

REACH/22/1/0

hordozó oldószerként a fluorpolimerek felületmódosításához használt nátrium-naftalin maratóanyag alkalmazása során, a tárgy – ES2 és ES5 tekintetében való – szerkezeti integritásának megőrzése mellett (downstream felhasználói folyamatok)

Elutasított felhasználás

2026. február 3.

A kockázatok kezelése az 1907/2006/EK rendelet 60. cikke (2) bekezdésének megfelelően történik.

Nem állnak rendelkezésre más megfelelő alternatívák.

Hordozó oldószerként a fluorpolimerek felületmódosításához használt nátrium-naftalin maratóanyag formulációjában és azt követő alkalmazása során, a tárgy szerkezeti integritásának megőrzése mellett (belső folyamatok)

Hordozó oldószerként a fluorpolimerek felületmódosításához használt nátrium-naftalin maratóanyag alkalmazása során, a tárgy – ES1, ES3 és ES4 tekintetében való – szerkezeti integritásának megőrzése mellett (downstream felhasználói folyamatok)

Nem alkalmazandó

A kérelem nem igazolta, hogy a kockázatok kezelése az 1907/2006/EK rendelet 60. cikke (2) bekezdésének megfelelően történik. A kérelem nem támasztotta alá, hogy az anyag felhasználásából származó társadalmi-gazdasági előnyök jelentősebbek, mint annak az emberi egészséget vagy a környezetet érintő kockázatai, amit az 1907/2006/EK rendelet 60. cikkének (4) bekezdése követelményként fogalmaz meg.


(1)  HL L 396., 2006.12.30., 1. o.

(2)  A határozat az Európai Bizottság következő weboldalán érhető el: Authorisation (europa.eu)