52009PC0198

Javaslat a Tanács határozata az Európai Atomenergia-közösség részére a Közös Kutatóközpont által végrehajtandó kiegészítő kutatási program elfogadásáról /* COM/2009/0198 végleges */


[pic] | AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉGEK BIZOTTSÁGA |

Brüsszel, 22.4.2009

COM(2009) 198 végleges

Javaslat

A TANÁCS HATÁROZATA

az Európai Atomenergia-közösség részére a Közös Kutatóközpont által végrehajtandó kiegészítő kutatási program elfogadásáról

INDOK OLÁS

1. A JAVASLAT HÁTTERE

2004. február 19-én a Tanács elfogadta az Atomenergia-közösség részére a Közös Kutatóközpont által végrehajtandó hároméves kiegészítő kutatási programot (2004–2006) a petteni (Hollandia) nagy neutronáramú reaktor (HFR) üzemeltetésével kapcsolatosan. 2007. november 26-án a Tanács elfogadta a kiegészítő program egy évvel történő (2007) meghosszabbítását. Következésképpen a program 2007. december 31-én lejárt. A HFR üzemeltetése 2008-ban kiegészítő program nélkül folytatódott, miközben erőfeszítések történtek annak érdekében, hogy az üzemeltetését és hasznosítását független és tartósabb jogi alapokra helyezzék. Mivel ezen erőfeszítések nem jártak sikerrel, további pénzügyi támogatások biztosítása vált szükségessé egy új kiegészítő kutatási program keretein belül.

Így e javaslat a HFR üzemeltetésére vonatkozó új, hároméves programra (2009-2011) irányul.

A petteni nagy neutronáramú reaktort (HFR) a Bizottság használja az Euratom és Hollandia között 1961. július 25-én létrejött megállapodással összhangban. E megállapodás szerint a Bizottság a Közösség nevében vállalta, hogy felépíti a szükséges létesítményeket, és további felszereléseket is biztosít a létesítmények (ideértve a HFR-t is) „optimális kihasználása” érdekében. E megállapodást 99 éves időszakra írták alá. A megállapodás végrehajtása érdekében a két fél 1962. október 31-én 99 évre szóló tartós dologbérleti szerződést kötött.

A HFR fontos szerepet játszik az Európai Unióban a biztonságos nukleáris technológiák, a termonukleáris fúzióval kapcsolatos anyagkutatás, az alapkutatás, valamint az orvosi alkalmazások szempontjából:

- Annak ellenére, hogy a nukleáris maghasadás területén csökkennek a K+F források, a HFR nagyon aktív maradt a meglévő és a jövőbeni reaktorok biztonságának kérdésében. A HFR az alábbi programokhoz járul hozzá: a reaktorok elöregedése és élettartamának befolyásolása, a nukleáris üzemanyag-biztonság javítása, a nukleáris hulladékok transzmutációja a végleges hulladékártalmatlanítás feltételeinek javítása érdekében, üzemanyag-biztonsági tanulmányok új (IV.) generációs atomreaktorok számára.

- Az alapkutatás neutronsugarakat használ az anyagszerkezet vizsgálatához. E tevékenység folyamatosan fejlődik, és hozzájárul a lebomlási mechanizmusok megértéséhez és mérsékléséhez a meglévő atomerőművek biztonsága érdekében. A vizsgált módszerek neutronsugarakat és a neutronok tulajdonságait felhasználó roncsolásmentes értékelési technikák. A tevékenységek koordinálása, az eredmények terjesztése és a harmonizáció segítése európai hálózaton keresztül valósul meg.

- A reaktort az Európában évente felállított 10 millió orvosi diagnózis több mint 60%-ához szükséges radioizotópok kereskedelmi előállítására is használják. Teljesítménye fontos eszközzé teszi a reaktort az e területen tevékenykedő európai gyógyszerészeti vállalatok számára. Ezenkívül, mivel a reaktor Európában van, termelése gyorsan eljuttatható az európai orvosi központokba. Ez lényeges szempont a legújabban használt rövid élettartamú izotópok esetében.

- A HFR képzési lehetőséget is jelent a nemzeti vagy európai programok keretében kutatási tevékenységet végző doktoráló és doktori címmel már rendelkező ösztöndíjasok számára.

2. KONZULTÁCIÓ AZ ÉRDEKELTEKKEL; HATÁSVIZSGÁLAT

A nukleáris területen végzett kutatási tevékenységükre való tekintettel megkeresett tagállamok közül három tagállam (Hollandia, Franciaország és Belgium) megállapodott, hogy hozzájárulnak a HFR finanszírozásához.

3. A JAVASLAT JOGI ELEMEI

A javaslat az Euratom-Szerződés 7. cikkén alapul.

4. KÖLTSÉVETÉSI VONZATOK

Ezen új kiegészítő program pénzügyi kimutatásában három résztvevő tagállam – nevezetesen Hollandia, Franciaország és Belgium – hozzájárulása szerepel. E három tagállam hozzájárulásai megközelítőleg 35 millió EUR-t tesznek ki. Ez az összeg tartalmazza a reaktor leállításához nyújtott pénzügyi forrásokat is. A jelenlegi kiegészítő program keretében fizetett hozzájárulások egy részét a HFR 2008. évi üzemeltetése során felmerült költségek (beleértve a leszereléshez szükséges pénzügyi forrásokat is) fedezésére fogják fordítani, amely időszakban nem állt rendelkezésre kiegészítő program, vagy egyéb mechanizmus a támogatás biztosításához.

A Bizottság megerősíti a Tanács 1996. június 27-i üléséről készült jegyzőkönyvben rögzített nyilatkozatát, amelyben kijelentette, hogy „a HFR megfelelő finanszírozással hozzájárulhat a közösségi programok végrehajtásához, függetlenül attól, hogy erre a keretprogrammal összefüggésben kerül-e sor vagy sem. E részvételre versenyfeltételek mellett, vagy a KKK-intézeteknek tevékenységeik végrehajtásához nyújtott besugárzási szolgáltatások útján kerül majd sor”. Ez azt jelenti, hogy a Bizottság nem fog hozzájárulni az intézményi költségvetéséből származó pénzeszközökkel a HFR működési költségeihez (beleértve a reaktor karbantartási és javítási költségeit is).

5. KIEGÉSZÍTŐ INFORMÁCIÓK

Nem alkalmazandó.

Javaslat

A TANÁCS HATÁROZATA

az Európai Atomenergia-közösség részére a Közös Kutatóközpont által végrehajtandó kiegészítő kutatási program elfogadásáról

AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Atomenergia-közösséget létrehozó szerződésre és különösen annak 7. cikkére,

tekintettel a Bizottság javaslatára,

a tudományos és műszaki bizottsággal folytatott konzultációt[1] követően

Mivel:

(1) Az Európai Kutatási Térség keretében a petteni nagy neutronáramú reaktor (a továbbiakban: HFR) fontos eszköz volt a Közösség kezében – és egy ideig még az is marad–, amellyel hozzájárulhat az anyagtudományhoz és anyagvizsgálatokhoz, a nukleáris gyógyászathoz, valamint a nukleáris energia területén végzett biztonsági kutatáshoz.

(2) A HFR üzemeltetését egy sor kiegészítő kutatási program segítette, amelyek közül az utolsó, az Európai Atomenergia-közösség részére a Közös Kutatóközpont által végrehajtandó kiegészítő kutatási program egyéves meghosszabbításáról szóló, 2007. november 26-i 2007/773/Euratom tanácsi határozat[2] 2007. december 31-én lejárt.

(3) A HFR 2008-ban kiegészítő kutatási program nélkül üzemelt tovább, miközben erőfeszítések történtek annak érdekében, hogy az üzemeltetését és hasznosítását független és tartósabb jogi alapokra helyezzék. Mivel ezen erőfeszítések nem jártak sikerrel, további pénzügyi támogatások biztosítása vált szükségessé egy új kiegészítő kutatási program keretein belül.

(4) Jelenlegi működési engedélyével a HFR legalább 2015-ig folytathatja működését.

(5) Mivel a meglévő atomerőművek biztonságának javítása, az egészség – beleértve az orvosi izotópok kifejlesztését az orvosi kutatás kérdéseinek megválaszolása érdekében–, a magfúzió, az alapkutatás és képzés, valamint a hulladékgazdálkodás – ideértve az új generációs reaktorrendszerekben használt nukleáris fűtőanyagok biztonságos viselkedése tanulmányozásának lehetőségét – területén végzett közösségi kutatásokhoz folyamatosan szükség van a HFR által képviselt pótolhatatlan infrastruktúrára, üzemeltetését 2011-ig tartó kiegészítő kutatási program keretében kell folytatni.

(6) A HFR üzemben tartásához fűződő különleges érdeküknél fogva – ilyen értelmű nyilatkozatuknak megfelelően – Hollandiának, Franciaországnak és Belgiumnak kell finanszíroznia a programot az Európai Közösségek általános költségvetésébe fizetett, célhoz kötött bevételnek minősülő pénzügyi hozzájárulásaikkal.

(7) Az e kiegészítő program keretében befolyó hozzájárulásokból kell fedezni a 2008-ban felmerült költségeket is,

ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:

1. cikk

A Tanács 2009. január 1-jén kezdődő hároméves időszakra elfogadja a petteni nagy neutronáramú reaktor (HFR) üzemeltetésével kapcsolatos kiegészítő kutatási programot (a továbbiakban: a program), amelynek célkitűzéseit az I. melléklet tartalmazza.

2. cikk

A program végrehajtásához szükséges pénzügyi hozzájárulások becsült összege 34,992 millió EUR. Ezen összeg lebontása a II. mellékletben szerepel. E hozzájárulásokat az 1605/2002/EK tanácsi rendelet[3] 18. cikkének (2) bekezdésével összhangban célhoz kötött bevételeknek kell tekinteni.

3. cikk

1. A program igazgatásáért a Bizottság felel. E célból a Közös Kutatóközpont szolgálatait veszi igénybe.

2. A Közös Kutatóközpont igazgatótanácsát folyamatosan tájékoztatják a program végrehajtásáról

4. cikk

A Bizottság minden évben szeptember 15-e előtt jelentést nyújt be az Európai Parlamenthez és a Tanácshoz e határozat végrehajtásáról

5. cikk

Ez a határozat az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetésének napján lép hatályba.

Ezt a határozatot 2009. január 1-jétől kell alkalmazni.

6. cikk

Ennek a határozatnak a tagállamok a címzettjei.

Kelt Brüsszelben,

a Tanács részéről

az Elnök

I. M ELLÉKLET

TUDOMÁNYOS ÉS MŰSZAKI CÉLKITŰZÉSEK

A program fő céljai a következők:

1. A nagy neutronáramú reaktor (HFR) biztonságos és megbízható üzemelésének biztosítása annak érdekében, hogy kísérleti célokra garantálják a neutronáramhoz való hozzáférést.

2. A HFR hatékony használatának lehetővé tétele kutató intézetek számára számos területen: a meglévő atomreaktorok biztonságának javítása, egészség, beleértve az orvosi izotópok kifejlesztését az orvosi kutatás kérdéseinek megválaszolása érdekében, magfúzió, alapkutatás és képzés, hulladékgazdálkodás, beleértve az új generációs reaktorrendszerekben használt nukleáris fűtőanyagok biztonságos viselkedése tanulmányozásának lehetőségét.

___________________________________________________________________________

II. MELLÉKLET

A HOZZÁJÁRULÁSOK MEGOSZLÁSA

A programhoz való hozzájárulások Hollandiából, Franciaországból és Belgiumból származnak.

E hozzájárulások megoszlása a következő:

Hollandia: 32,892 millió EUR;

Franciaország: 0,9 millió EUR

Belgium: 1,2 millió EUR

Összesen: 34,992 millió EUR.

Az említett hozzájárulások az Európai Közösségek általános költségvetésének bevételét képezik, és a programhoz kell besorolni. A kiegészítő program keretében befolyó hozzájárulásokból a HFR 2008-ban felmerülő üzemeltetési költségei is fedezhetők.

PÉNZÜGYI KIMUTATÁS

1. A JAVASLAT CÍME:

Az Európai Atomenergia-közösség részére a Közös Kutatóközpont által végrehajtandó kiegészítő kutatási program

2. TEVÉKENYSÉGALAPÚ IRÁNYÍTÁSI ÉS KÖLTSÉGVETÉS-TERVEZÉSI KERET

Érintett szakpolitikai terület(ek) és kapcsolódó tevékenység(ek):

Politikai terület: 10. cím – Közvetlen kutatás

Tevékenység: 10 04 . Korábbi keretprogramok és egyéb tevékenységek befejezése

3. KÖLTSÉGVETÉSI TÉTELEK

3.1. Költségvetési tételek (működési tételek és kapcsolódó technikai és igazgatási segítségnyújtás i tételek [korábban: BA-tételek]), beleértve a következő megnevezéseket:

10 04 04. A nagy neutronfluxusú reaktor (HFR) üzemeltetése

10 04 04 02. jogcím [4] — Kiegészítő HFR-program (2009 – 2011)

6 2 2 1. jogcím — A HFR üzemeltetéséből származó és kiegészítő előirányzatok megnyitását lehetővé tévő bevételek — Célhoz kötött bevétel

3.2. A fellépés és a pénzügyi hatás időtartama:

2009.január 1-től 2011.december 31-ig (A jelenlegi kiegészítő program keretében befolyó hozzájárulásokból a HFD 2008-ban felmerülő költségei is fedezhetők.)

3.3. Költségvetési jellemzők:

Költségvetési tétel | Kiadás típusa | Új | EFTA-hozzájárulás | Csatlakozni kívánó országok hozzájárulásai | A pénzügyi keret fejezete |

Nem kötelező | Nem diff [5] | IGEN | NEM | NEM | 1a. sz. |

4. FORRÁSOK ÁTTEKINTÉSE

4.1. Pénzügyi források

4.1.1. A kötelezettségvállalási előirányzatok és a kifizetési előirányzatok áttekintése

millió EUR (3 tizedesjegyig)

Kiadás típusa | Szakasz száma | 2009 | 2010 | 2011 | Összesen |

Működési kiadások [6] |

Kötelezettségvállalási előirányzatok | 8.1. | a | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. |

Kifizetési előirányzatok | b | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. |

A referenciaösszegbe beletartozó igazgatási kiadások [7] |

Technikai és igazgatási segítségnyújtás (NDE) | 8.2.4. | c | p.m. | p.m. | p.m. |

TELJES REFERENCIAÖSSZEG |

Kötelezettségvállalási előirányzatok | a+c | p.m. | p.m. | p.m. |

Kifizetési előirányzatok | b+c | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. |

A referenciaösszegbe bele nem tartozó igazgatási kiadások [8] |

Személyi és kapcsolódó kiadások (NDE) | 8.2.5. | d | p.m. | p.m. | p.m. |

A referenciaösszegbe bele nem tartozó, a személyi és kapcsolódó költségek kivételével (NDE) | 8.2.6. | e | p.m. | p.m. | p.m. |

A fellépés indikatív összköltsége |

TELJES KÖTELEZETTSÉGVÁLLALÁSI ELŐIRÁNYZAT, beleértve a személyi költséget | a+c+d+e | p.m. | p.m. | p.m. |

TELJES KIFIZETÉSI ELŐIRÁNYZAT, beleértve a személyi költséget | b+c+d+e | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. |

A társfinanszírozás részletezése

millió EUR (3 tizedesjegyig)

Társfinanszírozó szerv | 2009 | 2010 | 2011 | Összesen |

Hollandia | f | 16,446 | 8,223 | 8,223 | 32,892 |

Franciaország | 0,300 | 0,300 | 0,300 | 0,900 |

Belgium | g | 0,600 | 0,300 | 0,300 | 1,200 |

TELJES KÖTELEZETTSÉGVÁLLALÁSI ELŐIRÁNYZAT társfinanszírozással együtt | a+c+d+e+f | 17,346 | 8,823 | 8,823 | 34,992 |

* A 2008-as kiadásokat a 2009-es hozzájárulásokból fedezik. A hozzájárulások célhoz kötött bevételek.

Ezt az összeget az érintett tagállamok számították ki a kereskedelmi bevételek várható szintjének figyelembevételével annak érdekében, hogy a reaktor 2008-2011 közötti időszakra becsült költségeit kiegyenlítsék. A Bizottság semmilyen körülmények között sem fedez semmiféle üzemeltetési hiányt, beleértve a lehetséges karbantartási és javítási költségeket is.

4.1.2. A pénzügyi programozással való összeegyeztethetőség

x A javaslat összeegyeztethető a meglévő pénzügyi programozással.

( A javaslat miatt a pénzügyi keret vonatkozó fejezetének átdolgozása szükséges.

( A javaslat miatt szükség lehet az intézményközi megállapodás[9] rendelkezéseinek alkalmazására (azaz a rugalmassági eszköz alkalmazására vagy a pénzügyi keret módosítására).

4.1.3. A bevételre gyakorolt pénzügyi hatás

( A javaslatnak nincs hatása a bevételre.

x A javaslatnak van pénzügyi hatása – a bevételre gyakorolt hatása a következő:

A kiegészítő programot a három tagállam: Hollandia, Franciaország és Belgium finanszírozza.

millió EUR (egy tizedesjegyig)

A fellépést megelőzően [n-1. év] | A fellépés után |

A személyi állomány teljes létszáma | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. | p.m. |

5. JELLEMZŐK ÉS CÉLKITŰZÉSEK

5.1. Rövid vagy hosszú távon megvalósítandó célkitűzések

A HFR fontos szerepet játszik az Európai Unióban a biztonságos nukleáris technológiák támogatásában és a következő kutatási területeken: az atomerőművek elöregedése és élettartamának meghosszabbítása, a hosszú felezési idejű aktinidáknak a biztonságosabb hulladéktárolás érdekében történő transzmutációja, az üzemanyag-biztonság javítása, új (IV.) generációs atomreaktorok számára üzemanyag-biztonsági tanulmányok készítése. Továbbá az alapkutatás neutronsugarakat használ az anyagszerkezet vizsgálatához. E tevékenység folyamatosan fejlődik, és hozzájárul a lebomlási mechanizmusok megértéséhez és mérsékléséhez a meglévő atomerőművek biztonsága érdekében. A termonukleáris fúzió területén számos projekt zajlik szerkezeti és szaporítóanyagok tesztelésére jövőbeni fúziós reaktorokhoz.

5.2. A közösségi részvételből adódó többletérték, valamint a javaslatnak az egyéb pénzügyi eszközökkel való összeegyeztethetősége és esetleges szinergiája

A HFR tulajdonosa a Bizottság. E kiegészítő programra a további üzemben tartásához van szükség, figyelembe véve, hogy a tervezett közös vállalkozás felállítása nem volt lehetséges, mivel a lehetséges partnerek nem támogatták e jogi formát. Megjegyzendő, hogy tudományos felhasználásán kívül a reaktor nagyon fontos az egészségügyi ágazat számára is (orvosi radioizotópok előállítása).

5.3. A javaslat céljai, az attól várt eredmények, valamint a kapcsolódó mutatók a tevékenységalapú irányítás keretében

A HFR-rel kapcsolatos kiegészítő programok fő céljai a következők:

1. A petteni HFR biztonságos és megbízható üzemelése; e tevékenység a létesítmény maximális üzemelési időszakig történő normál használatát, valamint neutronáram kísérleti célokra történő szállítását foglalja magában;

2. A reaktor ésszerű használatának kialakítása számos tudományterületen; a HFR használatát igénylő főbb kutatási és fejlesztési témaköröket a következő példák illusztrálják: a meglévő és új generációs atomreaktorok biztonságának javítása, egészség, beleértve az orvosi izotópok kifejlesztését az orvosi kutatás kérdéseinek megválaszolása érdekében, anyagkutatás fúziós reaktorok számára, alapkutatás és képzés, hulladékgazdálkodás, beleértve az új generációs reaktorok számára üzemanyag-biztonsági tanulmányok készítésének lehetőségét.

5.4. Végrehajtási módszer (indikatív)

x Centralizált irányítás

( közvetlenül a Bizottság által

( közvetetten a következőknek történő hatáskör-átruházással:

( végrehajtó ügynökségek

( a Közösségek által létrehozott, a költségvetési rendelet 185. cikkében említettek szerinti szervek

( tagállami közintézmények/közfeladatot ellátó szervek

( Megosztott vagy decentralizált irányítás

( a tagállamokkal

( harmadik országokkal

( Nemzetközi szervezetekkel közös irányítás (nevezze meg)

Megjegyzések:

6. FELÜGYELET ÉS ÉRTÉKELÉS

6.1. Felügyeleti rendszer

A Bizottság feladata a kiegészítő program irányítására és következésképpen a jelentéstétel, amely utóbbi a következőkre terjed ki: (i) a reaktorüzemeltetés műszaki állapota (ii) a reaktor tudományos célokra történő használata, (iii) a reaktor költségvetési helyzete a tagállamoktól származó pénzügyi bevételek, valamint (iv) a teljesített kifizetések vonatkozásában.

A program a KKK (Közös Kutatóközpont) tevékenységalapú irányításra (ABM) épülő tervezési ciklusában valamint az éves irányítási tervben is szerepel. Következésképpen az említett célkitűzések teljesülése szerepel a KKK éves tevékenységi jelentésében.

Ezen felül a KKK (Energiaügyi Intézete) éves jelentést készít, amely a kiegészítő program irányításáról szól és a következő témákra tér ki:

- a HFR működési adatait tartalmazó műszaki jelentés;

- a fő tudományos eredmények összefoglaló leírása;

- a javítási és karbantartási tevékenységek állása;

- a költségvetés aktuális állása tekintettel a tagállamoktól származó bevételekre valamint a kiegészítő program költségvetésének kihasználására (beleértve a leszereléshez szükséges pénzügyi forrásokat, a menedzsmentköltségeket, az üzemeltetőnek teljesített kifizetéseket stb.).

- A jelentés címzettjei az Európai Parlament, a Tanács és a KKK igazgatótanácsa.

6.2. Értékelés

6.2.1. Előzetes értékelés

Az előző kiegészítő program megújításáról van szó. Ezen új kiegészítő program előkészítése a résztvevő tagállamok által végzett belső értékelés tárgyát képezte.

6.2.2. Az időközi/utólagos értékelés nyomán hozott intézkedések (hasonló, korábbi tapasztalatok tanulsága)

A jelentések tartalma a fent leírtak szerint javításra kerül, a tanácsi rendeletben említett kötelezettségekkel összhangban.

6.2.3. A későbbi értékelések feltételei és gyakorisága

A kiegészítő program befejezésekor a résztvevő tagállamok belső értékelést végeznek.

7. Csalás elleni intézkedések

A Közös Kutatóközpont tisztviselői végzik a fent említett jelentések könyvvizsgálati és belső ellenőrzési feladatait, amelyek kiterjednek a műszaki és a költségvetési szempontokra egyaránt. Valamennyi vizsgálat és belső ellenőrzés adataihoz biztosítják a hozzáférést a Számvevőszék számára.

A hasadóanyagok mozgásának ellenőrzése az Euratom és a NAÜ keretében történik.

8. A FORRÁSOK RÉSZLETEZÉSE

8.1. A javaslat célkitűzéseinek pénzügyi költségei

Kötelezettségvállalási előirányzatok, millió EUR (három tizedesjegyig)

n. év | n+1. év | n+2. év | n+3. év | n+4. év | n+5. év |

Tisztviselők vagy ideiglenes alkalmazottak [11] (XX 01 01.) | A*/AD |

B*, C*/AST |

A(z) XX 01 02. jogcímcsoportból finanszírozott állomány[12] |

A(z) XX 01 04/05. jogcímcsoportból finanszírozott egyéb állomány[13] |

ÖSSZESEN |

8.2.2. A fellépés keretében felmerülő feladatok leírása

A Közös Kutatóközpont egyetlen feladata a kiegészítő program irányítása. A Közös Kutatóközpont e munkatársait (1 AD és 1 AST) munkadíját teljes egészében a kiegészítő program fedezi.

8.2.3. A Személyzeti szabályzat hatálya alá tartozó személyi állomány eredete

x A felváltandó vagy meghosszabbítandó program irányításához jelenleg hozzárendelt álláshelyek

( Az n. évre vonatkozó éves politikai stratégia/előzetes költségvetés-tervezet keretében már hozzárendelt álláshelyek

( A következő éves politikai stratégia/előzetes költségvetés-tervezet eljárásának a keretében igénylendő álláshelyek

( Az érintett szolgálat állományán belül átcsoportosítandó álláshelyek (belső átcsoportosítás)

( Az n. évben szükséges, de az éves politikai stratégiában/előzetes költségvetés-tervezetben nem előirányozott álláshelyek

8.2.4. A referenciaösszegbe beletartozó egyéb igazgatási kiadások (XX 01 04/05. – Igazgatási kiadások) (Nem alkalmazandó.)

millió EUR (3 tizedesjegyig)

Költségvetési tétel (szám és megnevezés) | n. év | n+1. év | n+2. év | n+3. év | n+4. év | n+5. év és később | ÖSSZESEN |

Egyéb technikai és igazgatási segítségnyújtás |

- belső |

- külső |

Technikai és igazgatási segítségnyújtás összesen |

8.2.5. A referenciaösszegbe bele nem tartozó személyi és kapcsolódó költségek

millió EUR (3 tizedesjegyig)

A személyi állomány típusa | n. év | n+1. év | n+2. év | n+3. év | n+4. év | n+5. év és később |

Tisztviselők és ideiglenes alkalmazottak (XX 01 01.) |

A(z) XX 01 02. jogcímcsoportból finanszírozott személyi állomány (kisegítő alkalmazottak, kihelyezett tagállami szakértők, szerződéses alkalmazottak stb.) (nevezze meg a költségvetési tételt) |

A (referenciaösszegbe bele NEM tartozó) személyi és kapcsolódó költségek összesen |

Számítás – Tisztviselők és ideiglenes alkalmazottak |

1 AD és 1 AST besorolású munkatárs fizetését a közvetlenül a kiegészítő programból elkülönített bevétel fedezi. |

Számítás – A(z) XX 01 02. jogcímcsoportból finanszírozott személyi állomány |

p.m. |

8.2.6. A referenciaösszegbe bele nem tartozó egyéb igazgatási kiadások millió EUR (3 tizedesjegyig) |

n. év | n+1. év | n+2. év | n+3. év | n+4. év | n+5. év és később | ÖSSZESEN |

XX 01 02 11 01. – Kiküldetések |

XX 01 02 11 02. – Ülések és konferenciák |

XX 01 02 11 03. – Bizottságok[15] |

XX 01 02 11 04. – Tanulmányok és konzultációk |

XX 01 02 11 05. - Információs rendszerek |

2 Egyéb irányítási kiadások összesen (XX 01 02 11.) |

3 Egyéb igazgatási jellegű kiadások (a költségvetési tétel megadása mellett) |

A (referenciaösszegbe bele NEM tartozó) személyi és kapcsolódó költségeken kívüli igazgatási kiadások összesen |

Számítás – A referenciaösszegbe bele nem tartozó egyéb igazgatási kiadások |

p.m. |

[1] 2009. április 1-jei vélemény.

[2] HL L 312., 2007.11.30., 29. o.

[3] A Tanács 1605/2002/EK, Euratom rendelete (2002. június 25.) az Európai Közösségek általános költségvetésére alkalmazandó költségvetési rendeletről, HL L 248., 2002.9.16., 1. o.

[4] Új költségvetési tételt kell létrehozni.

[5] Nem differenciált előirányzatok, a továbbiakban: NDE.

[6] Olyan kiadások, amelyek nem tartoznak az érintett xx. cím xx 01. alcíme alá.

[7] A(z) xx. cím xx 01 04. jogcímcsoportja alá tartozó kiadások.

[8] A(z) xx 01. alcím alá tartozó, a(z) xx 01 04. és a(z) xx 01 05. jogcímcsoportokon kívüli kiadások.

[9] Lásd az intézményközi megállapodás 19. és 24. pontját.

[10] Az 5.3 szakaszban leírtak szerint.

[11] Amelynek költségét NEM fedezi a referenciaösszeg.

[12] Amelynek költségét NEM fedezi a referenciaösszeg.

[13] Amelynek költségét tartalmazza a referenciaösszeg.

[14] Hivatkozni kell az érintett végrehajtó ügynökség(ek)re vonatkozó pénzügyi kimutatásra.

[15] Nevezze meg a bizottság típusát és azt a csoportot, amelyhez a bizottság tartozik.