52006DC0491

a bizottság Közleménye a Tanácsnak, az Európai Parlamentnek, az Európai gazdasági és Szociális bizottságnak és a Régiók Bizottságának - 2005. évi jelentés a Tempus-programról /* COM/2006/0491 végleges */


[pic] | AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉGEK BIZOTTSÁGA |

Brüsszel, 25.8.2006

COM(2006) 491 végleges

A BIZOTTSÁG KÖZLEMÉNYE A TANÁCSNAK, AZ EURÓPAI PARLAMENTNEK, AZ EURÓPAI GAZDASÁGI ÉS SZOCIÁLIS BIZOTTSÁGNAK ÉS A RÉGIÓK BIZOTTSÁGÁNAK

2005. évi jelentés a Tempus-programról

A BIZOTTSÁG KÖZLEMÉNYE A TANÁCSNAK,AZ EURÓPAI PARLAMENTNEK, AZ EURÓPAI GAZDASÁGI ÉS SZOCIÁLIS BIZOTTSÁGNAK ÉS A RÉGIÓK BIZOTTSÁGÁNAK

2005. évi jelentés a Tempus-programról

1. ELőSZÓ

A Tempus III Program (2000–2006) 27 partnerország felsőoktatásának fejlesztésére és korszerűsítésére összpontosít az Európai Unió tagállamainak intézményeivel való együttműködés révén. A felsőoktatási intézmények különleges jelentőséggel bírnak a társadalmi és gazdasági átmenet folyamata, valamint az interkulturális párbeszéd terén; ezen intézmények továbbá a szaktudás és a humán erőforrás gyűjtőhelyéül is szolgálnak, valamint biztosítják a vezetők új generációinak képzését.

A Tempus-program részletes leírása a következő honlapon található:

http://europa.eu.int/comm/education/programmes/tempus/index_en.html

Ezen éves jelentés a Tempus-programot létrehozó tanácsi határozat (HL L 120., 1999. május 8.) 11. cikkének megfelelően kerül bemutatásra.

2. A TEMPUS 2005. ÉVI VÉGREHAJTÁSA: Fő CSELEKVÉSI IRÁNYVONALAK

A program 2005. évi végrehajtását a következő prioritások vezérelték:

1. a program végrehajtásában a nemzeti hatóságok részvételének megerősítése;

2. a nemzeti Tempus irodák szerepének megerősítése;

3. a programirányítás megerősítése;

4. a program eredményeinek jobb terjesztése;

5. a jövőbeli Tempus-program előkészítésének folytatása.

Ezek a prioritások összhangban állnak a Tempus III félidős értékelésének következtetéseivel és ajánlásaival, amelyeket 2003 novemberében tettek közzé. Az értékelés megerősítette a program hasznosságát a felsőoktatás reformjának és fejlesztésének támogatásában, valamint alátámasztotta beavatkozási logikájának és az irányítással kapcsolatos megközelítéseinek helyességét.

3. A NEMZETI HATÓSÁGOK RÉSZVÉTELÉNEK MEGERőSÍTÉSE

A 2004. júliusi és 2005. áprilisi sikeres tapasztalatokat követően a partnerországok képviselői a tagállamok képviselőivel közös ülésen vettek részt. Az ülés célja a partnerországokban a felsőoktatás helyzetének mélyebb megértése, valamint azon területek felismerése volt, amelyeken a Tempus keretén belüli együttműködés a lehető legjobban támogatja az együttműködés fokozását. Az ülés kitűnő fórumot biztosított a felsőoktatásban létrejött fejleményekről szóló eszmecsere és vita számára a partnerországokban és az EU-tagállamokban egyaránt.

Noha a partnerországok politikai, gazdasági és általános helyzete igen heterogénnek mutatkozik, a párbeszéd mégis meglepő mértékű hasonlóságot tárt fel az országok főbb célkitűzéseinek vonatkozásában, nevezetesen a minőség biztosítása, az akkreditáció, a felsőoktatás elérhetővé tétele, illetve az oktatás és a munkaerőpiaci igények összehangolása. A partnerországok képviselői hangsúlyozták, hogy a Tempus fontos szerepet játszik a nemzeti reformkezdeményezések előrelendítésében és támogatásában. A Tempus projektek kísérleti terepet biztosítanak a kormányok és az egyetemek számára, mivel konkrét együttműködési tevékenységeket foglalnak magukban olyan kulcsfontosságú területeken, mint pl. a tantervi reform és az egyetemek irányítása. A párbeszéd megerősítette, hogy Európán kívül és belül a partnerországok nagy része egyértelműen a bolognai folyamatot tekinti referenciapontnak saját reformjaiban.

A Bizottság munkatársainak partnerországokba történő látogatássorozatának keretében folytatódott a párbeszéd a nemzeti hatóságokkal.

Tekintettel a program végrehajtásában a nemzeti hatóságok részvételének megerősítésére, és elsősorban annak biztosítása érdekében, hogy a kiválasztási eljárásban figyelembe vegyék a nemzeti prioritásokat, a Bizottság szolgálatai a partnerországokban az oktatási minisztériumokkal történő konzultációra vonatkozóan újfajta módszert alakítottak ki. Ennek eredményeként a nemzeti oktatási minisztériumok által kialakított vélemények már beleszámítanak a projektek végső pontszámába, és jelentősebben befolyásolják a végső kiválasztást.

4. A NEMZETI TEMPUS IRODÁK SZEREPÉNEK MEGERőSÍTÉSE

A partnerországokban a nemzeti Tempus irodák kulcsszerepet játszanak a program végrehajtásában azáltal, hogy tájékoztatják a programban jelenleg és a jövőben részt vevőket, valamint a folyamatban lévő projektekről visszajelzést adnak az Európai Bizottságnak.

2005-ben a Bizottság szolgálatai tovább erősítették a Tempus irodák hálózatával történő együttműködésüket. Az első szemeszterben az egyik fő feladat a nemzeti Tempus irodák munkaprogramjának elkészítése volt a 2004 utolsó negyedévében elkészített iránymutatásokkal összhangban. Ezen iránymutatások célja a nemzeti Tempus irodák munkaprogramjaiban a horizontális koherencia, illetve az ehhez fűződő pénzügyi támogatás létrehozása volt.

Ezzel összefüggésben az egyik célkitűzés a nemzeti Tempus irodák aktívabb bevonása volt a helyszíni ellenőrzési tevékenységekbe. 2005 márciusában és októberében a nemzeti Tempus irodák számára ülést tartottak Brüsszelben, amelyek során bemutatták és továbbfejleszették az ellenőrző szerep kidolgozására irányuló stratégiát. A nemzeti Tempus irodák számára képzéseket szerveztek az ellenőrzési tevékenységekről, és a gyakorlati javaslatokról egy kézikönyvet adtak ki. A nemzeti Tempus irodák által végrehajtott ellenőrzés kiegészíti a Bizottság szolgálatainak tevékenységeit és technikai segítségnyújtását (amelyet az Európai Képzési Alapítvány Tempus-programmal foglalkozó osztálya biztosít).

2005-ben a Bizottság szolgálatai Kazahsztán, Kirgizisztán és Tádzsikisztán számára megszervezték és egyben véglegesítették az új nemzeti Tempus irodák személyzetének kiválasztását. Az oroszországi nemzeti Tempus iroda hivatalos megnyitóját 2005 márciusában tartották. 2005 végén már valamennyi Tempus partnerországban működtek nemzeti Tempus irodák.

5. A PROGRAMIRÁNYÍTÁS MEGERőSÍTÉSE

2005-ben a Tempus-program végrehajtásának egyik legfőbb prioritása a program pénzügyi irányításának ésszerűsítése volt, amely feladatot az új pénzügyi szabályzat hatályba lépése eredményeként 2003-ban az Európai Képzési Alapítványtól átvettek. Annak érdekében, hogy a tevékenységek mennyisége irányítható szintre kerüljön, az a döntés született, hogy az évi 800-ról 150-re radikálisan csökkenteni kell az egyéni mobilitási támogatások számát.

Bizonyos támogatási megállapodásokat a finanszírozási határozatok késedelmes elfogadása vagy a pénzügyi megállapodások késedelmes aláírása miatt nem lehetett a meghatározott terv szerint véghez vinni.

Az egyéni mobilitási támogatások igazgatásának egyszerűsítésére való tekintettel 2005 májusában jelentős változást vezettek be a pályázati útmutatóban. A 2005. októberi fordulótól kezdődően ezek a támogatások a pénzügyi szabályzat értelmében ösztöndíjaknak tekintendők. Következésképpen a támogatás egyszeri kifizetéssel a sikeres pályázóknak teljes egészében átutalható. Egyúttal a jelentési kötelezettségek is könnyebbé válnak.

A félidős értékelés ajánlásaival összhangban 2004/2005 során a Bizottság szolgálatai nagyszabású helyszíni ellenőrzési programot hajtottak végre, amely a folyamatban lévő projektek 10 %-át érintette, és 50 helyszíni látogatást is magában foglalt. Általánosságban az eredmények pozitívak voltak; sokkal több projektnek voltak erősségei, mint hiányosságai. A legtöbb megvizsgált projekt jobban teljesített, mint ahogy az a dokumentumok ellenőrzésekor tűnt. Az első helyszíni ellenőrző látogatások eredményei megerősítették, hogy a folyamatban lévő projektek általánosságban eleget tesznek a célkitűzéseknek, és relevánsak a nemzeti reformprogram szempontjából.

Ahogy fent is említettük, a nemzeti Tempus irodák most már aktívan részt vesznek a helyszíni ellenőrző tevékenységekben. A cél az, hogy a folyamatban lévő projektek 60 %-át nemzeti Tempus irodák vizsgálják (ami összesen 180 projektnek felel meg). A nemzeti Tempus irodák ellenőrzése főleg a projektek helyszínen érzékelhető eredményeinek minőségére fog összpontosítani.

A 2005/2006. évi helyszíni ellenőrző kampány tervezetét 2005 őszén fogadták el. A helyszíni ellenőrzésben a Bizottság szolgálatai, az Európai Képzési Alapítvány szakértői és a partnerországok nemzeti Tempus irodái vesznek részt. A megerősített helyszíni ellenőrzés lehetővé teszi a Bizottság számára, hogy jobb rálátást nyerjen arra, hogy mi történik a helyszínen, illetve a programigazgatók szükség esetén ki tudják igazítani a végrehajtási mechanizmusokat.

A helyszíni látogatásokon túl a preventív ellenőrzés is fontos szerepet játszik a program végrehajtásában. 2005 májusában Brüsszelben képzési és hálózatépítési szemináriumot tartottak a 2004-ben kiválasztott, és a régió finanszírozási megállapodásainak késedelmes aláírása miatt elhúzódó Tempus-Tacis projektek koordinátorai számára. A szeminárium a támogatási megállapodások igazgatására és általában a projektvégrehajtásra összpontosított.

2005 során öt kiválasztási eljárást bonyolítottak le. Ezek a közös európai projektek (határidő: 2004. december 15.), strukturális és kiegészítő intézkedések (határidők: 2004. október 15. és 2005. február 15.) és az egyéni mobilitási támogatások (határidők: 2005. február 15. és október 15.) kiválasztási fordulói. A kiválasztási fordulókon a pályázatok száma következetesen magas maradt, ami azt jelenti, hogy a program továbbra is vonzza a felsőoktatási közösség érdeklődését. A strukturális és kiegészítő intézkedésekre irányuló pályázatok száma egyre növekszik, és tartalmuk egyre inkább olyan horizontális kérdésekre összpontosít, amelyek a partnerországok felsőoktatásának reformja és korszerűsítése szempontjából jelentősek. A 2005-ben befejezett kiválasztási eljárások részletes eredményei a mellékletekben találhatók.

A kiválasztott közös európai projektek a tantervfejlesztés (66 %), az egyetemek irányítása (21 %) és az intézményfelépítés (13 %) területét érintik. A tantervfejlesztési projektek széles területekre terjednek ki, ide tartoznak pl. az alkalmazott tudományok, a technológia, a vállalati vezetés és a társadalomtudományok. Az intézményfelépítési és egyetemi irányítási projektek a partnerországok egyetemein a minőségbiztosítással, a tanítás minőségével és a pénzügyi irányítással kapcsolatos reformokat támogatják. A legtöbb országban a kiválasztott strukturális és kiegészítő intézkedések egyértelműen a bolognai folyamat irányvonalaihoz kapcsolódnak. Az ezekhez a programösszetevőhöz tartozó kiválasztott projektek olyan kérdéseket érintenek, mint pl. a minőségbiztosítási rendszerek megtervezése vagy kreditátszámítási mechanizmusok bevezetése. Vannak olyan projektek is, amelyek az egyetemek működésének és szolgáltatásainak korszerűsítését célozzák, ideértve a képzési programok aktualizálását, az információs és kommunikációs technológiák alkalmazását és a nemzetközi kapcsolatok megerősítését. A kiválasztott egyéni mobilitási támogatások elsősorban az átképzési és tanulmányi időszakokat (70 %) érintik, ezután következnek a közös európai projektekre irányuló előkészítő tevékenységek (18 %) és a szakkonferenciákon és -szemináriumokon való részvételek (12 %). Általánosságban megállapítható, hogy a benyújtott projektek egyre inkább összhangban állnak a partnerországok által meghatározott nemzeti prioritásokkal. Majdnem mindegyik kiválasztott projekt illeszkedik a nemzeti prioritásokhoz.

2005-ben összesen kb. 57 millió euróra vállaltak kötelezettséget a Tempus-program keretén belül. Összesen kb. 51,7 millió eurót ítéltek oda 2005-ben kiválasztott projekteknek.

6. A PROGRAM EREDMÉNYEINEK JOBB TERJESZTÉSE

Tekintettel a program eredményei terjesztésének javítására, és a program ismertségének további növelésére, 2005-ben teljesen átalakították a Tempus honlapját. Az új honlapot rendszeresen frissítik a programmal kapcsolatos olyan hírekkel, mint pl. a kiválasztási határidők, a kiválasztás eredményei, konferenciák és a projektirányítási támogatásra vonatkozó információk. A honlap tartalmaz továbbá a partneroszágokról szóló oldalakat is a projektekre vonatkozó nemzeti prioritásokkal, a nemzeti felsőoktatási rendszerekről szóló információkkal és a finanszírozott projektek összefoglalásával.

A felsőoktatási programok fenntarthatóságáról szóló tanulmányt 2005 végén véglegesítették. A tanulmány lehetővé teszi a pályázók és a projektkoordinátorok számára, hogy felismerjék azokat a tényezőket, amelyek támogatják és biztosítják a felsőoktatásban és a képzésben a nemzetközi együttműködési projektek fenntarthatóságát, illetve hogy e tekintetben meghozzák a megfelelő intézkedéseket. A tanulmány új eszközt biztosít, mégpedig a fenntarthatóságról szóló kézikönyvet, amely egy promóciós szórólappal együtt megtalálható a Tempus honlapján. Ezek az eszközök, amelyek hangsúlyozzák a Bizottság elkötelezettségét a fenntartható gyakorlatok iránt, már most hasznosnak bizonyulnak a nemzeti Tempus irodák számára helyszíni ellenőrzési tevékenységeik során.

2005-ben két újabb tematikus tanulmány elkészítésébe kezdtek bele az Európai Képzési Alapítvány támogatásával.

- Az egyik az egyetemek és vállalkozások közötti együttműködésről szól. Célkitűzései a Tempus partnerországokban az egyetemek és vállalkozások közötti együttműködés alakulásának és fejleményeinek áttekintése, valamint a diákok foglalkoztathatóságának egy módjaként ezen együttműködés előmozdítása. A tanulmány felvázolja a partnerországokban az egyetemek és a vállalkozások közötti együttműködés területén a Tempus jelenlegi és jövőbeli szerepét. A tanulmányt a partnerországok hatóságaival folytatott vita nyomon követésének szánták, amely során az egyetemek és vállalatok közötti együttműködést közös célkitűzésnek ismerték fel. A felsőoktatási struktúrákat valamennyi partnerországban ki kell igazítani annak érdekében, hogy megfeleljenek a jelenlegi és jövőbeli munkaerőpiaci szükségleteknek. A tanulmány a bevett gyakorlatokból vett példák alapján jónéhány javaslatot kínál föl. A tanulmány eredményeit 2006. április 9–10-én Ammanban egy szemináriumon mutatták be és vitatták meg, amelyet az Európai Bizottság és a jordán Felsőoktatási és Tudományos Kutatási Minisztérium közösen szervezett.

- A másik a hatástanulmányok. Ezek a tanulmányok bemutatják, hogy a Tempus milyen hatást gyakorolt a partnerországokban a felsőoktatási intézményekre, a felsőoktatásban részt vevő egyénekre, valamint a felsőoktatási rendszerekkel kapcsolatban álló és azokból profitáló szervezetekre. Célja az információ terjesztésének javítása arról, hogy a Tempus eddig mit ért el, és a jövőbeli Tempus-programról szóló vitákhoz való hozzájárulás.

A program promóciós startégiájának részeként „Tempus in action” (A Tempus tevékenysége) címmel videofilm készült. A videó három részből áll a különböző programösszetevők megvizsgálásával. Oroszországban, Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaságban és Egyiptomban projektrésztvevőket kérdeztek meg annak szemléltetésére, hogy a Tempus milyen hatással van munkájukra, valamint egyetemi és intézményi környezetükre.

A tagállamokban jelen lévő Tempus Nemzeti Kapcsolattartó Pontok továbbra is kulcsfontosságú szerepet játszanak a program végrehajtásában azáltal, hogy tájékoztatási tevékenységgel és a partnerkeresés elősegítésével könnyítik meg az európai uniós felsőoktatási intézmények bekapcsolódását. 2005-ben a legtöbb partnerországban, valamint néhány uniós tagállamban is rendeztek a Tempus-programmal kapcsolatos tájékoztató napokat.

7. A JÖVőBELI TEMPUS-PROGRAM ELőKÉSZÍTÉSÉNEK A FOLYTATÁSA

Az Európai Bizottság a felsőoktatást továbbra is prioritásnak tekinti a szomszédos országokkal folytatott együttműködési tevékenységek szempontjából. Erősen elkötelezte magát a Tempus-program kibővítése iránt, különösen a 2006 utáni intézményalapú egyetemi együttműködésre összpontosítva. A Bizottság továbbá fontolóra veszi annak lehetőségét, hogy a szomszédos országok diákjai számára lehetővé tegye, hogy uniós egyetemeken tanulhassanak.

8. KÖVETKEZTETÉS

2005-ben a Tempus-program végrehajtását stratégiai célkitűzések vezérelték, amelyek mind az elvárásoknak megfelelően teljesültek. A nemzeti hatóságokkal folytatott folyamatos párbeszéd, a prioritások meghatározásában vállalt aktív szerepük és a projektek kiválasztása biztosítja, hogy a finanszírozott tevékenységek megfeleljenek az ország igényeinek, és összhangban álljanak a nemzeti reform célkitűzéseivel. Ez biztosítja a nemzeti kormányok elkötelezettségét, és növeli a program hatását. A partnerországokban a nemzeti Tempus irodák tovább erősödtek, és fontos szerepet játszanak a nemzeti hatóságokkal és egyéb érdekeltekkel történő kapcsolattartásban. A nemzeti hatóságoktól érkezett visszajelzés és a helyszíni ellenőrzések eredményei megerősítették, hogy a Tempus továbbra is igen releváns program a partnerországok támogatásában, felsőoktatási rendszerük megreformálása és korszerűsítése terén.

**********

A MELLÉKLETEK JEGYZÉKE

1. melléklet: Tempus 2005 – Pénzügyi áttekintés

- A kötelezettségvállalások összegei régiónként

- Kiválaszott projektek régiónként / A kiválasztott projektek számára odaítélt összegek

2.1. melléklet: Közös európai projektek (JEP – Joint European Projects) kiválasztási táblázatai 2005-re vonatkozóan

- 1. táblázat: CARDS

- 2. táblázat: Tacis

- 3. táblázat: MEDA

2.2. melléklet: Strukturális és kiegészítő intézkedések (SCM - Structural and Complementary Measures) kiválasztási táblázatai 2005-re vonatkozóan

- 1. táblázat: CARDS

- 2. táblázat: Tacis

- 3. táblázat: MEDA

2.3. melléklet: Egyéni mobilitási támogatások (IMG - Individual Mobility Grants) kiválasztási táblázatai 2005-re vonatkozóan

- 1. táblázat: CARDS

- 2. táblázat: Tacis

- 3. táblázat: MEDA

3.1. melléklet: Közös európai projektek (JEP) – kiválasztási táblázat 2005-re vonatkozóan, uniós tagállamonként

3.2. melléklet: Strukturális és kiegészítő intézkedések (SCM) – kiválasztási táblázat 2005-re vonatkozóan, uniós tagállamonként

1. MELLÉKLET

TEMPUS 2005 – PÉNZÜGYI ÁTTEKINTÉS

Tempus 2005 – A kötelezettségvállalások összegei régiónként euróban |

CARDS | Tacis | MEDA |

JEP | 11 550 002,57 | 19 737 640 | 12 523 383 |

IMG | 318 790 | 634 340 | 495 800 |

SCM | 2 456 797,38 | 3 118 961,72 | 1 590 094,75 |

NTO | 685 170,83 | 746 693,57 | 551 671,60 |

ETF | 381 255,28 | 650 226,45 | 481 778,36 |

Egyéb | 172 218,48 | 424 738,67 | 419 883,16 |

Összesen | 15 564 234,54 | 25 312 603 | 16 062 611 |

Tempus 2005 – Kiválaszott projektek régiónként / A kiválasztott projektek számára odaítélt összegek |

CARDS | A kiválasztott projektek számára odaítélt összegek |

JEP (határidő: 2004. december 15.) | 29 | 11 550 002,57 |

SCM (határidő: 2004. október 15.) | 7 | 697 395,43 |

SCM (határidő: 2005. február 15.) | 13 | 1 527 241,70 |

IMG (határidő: 2005. február 15.) | 39 | 124 990,00 |

IMG (határidő: 2005. október 15.) | 15 | 85 080,00 |

Összesen | 103 | 13 984 709,70 |

Tempus 2005 – Kiválaszott projektek régiónként / A kiválasztott projektek számára odaítélt összegek |

Tacis | A kiválasztott projektek számára odaítélt összegek |

JEP (határidő: 2004. december 15.) | 47 | 18 610 480,00 |

SCM (határidő: 2004. október 15.) | 10 | 1 117 243,00 |

SCM (határidő: 2005. február 15.) | 13 | 1 700 309,00 |

IMG (határidő: 2005. február 15.) | 60 | 208 860,00 |

IMG (határidő: 2005. október 15.) | 34 | 159 830,00 |

Összesen | 164 | 21 796 722,00 |

Tempus 2005 – Kiválaszott projektek régiónként / A kiválasztott projektek számára odaítélt összegek |

MEDA | A kiválasztott projektek számára odaítélt összegek |

JEP (határidő: 2004. december 15.) | 32 | 13 918 458,00 |

SCM (határidő: 2004. október 15.) | 9 | 1 123 121,75 |

SCM (határidő: 2005. február 15.) | 5 | 548 301,75 |

IMG (határidő: 2005. február 15.) | 50 | 185 600,00 |

IMG (határidő: 2005. október 15.) | 19 | 74 080,00 |

Összesen | 115 | 15 849 561,50 |

- JEP: közös európai projekt; SCM: strukturális és kiegészítő intézkedés; IMG: egyéni mobilitási támogatás; ETF: Európai Képzési Alapítvány.

2.1 MELLÉKLET

Közös európai projektek (JEP) kiválasztási táblázatai 2005-re vonatkozóan |

- Az alábbi táblázatok a közös európai projektek (JEP) 2005. évi kiválasztását mutatják a 2004. december 15-én lezárt pályázati felhívást követően. A táblázat azon kiválasztott projektek számát mutatja, amelyekben egy adott partnerországból származó intézmények részt vesznek.

- A nemzeti projektek kizárólag egy Tempus partnerországra vonatkoznak. A több országra vonatkozó projektek egynél több partnerországot ölelnek fel.

JEP – TEMPUS CARDS (2.1. melléklet – 1. táblázat) |

Partnerország | Nemzeti / több országra vonatkozó | Kiválasztott projektek összesen | Odaítélt összegek összesen euróban |

1244-Koszovó | nemzeti | 2 | 587 752,00 |

több országra vonatkozó | 1 | 230 000,00 |

összesen | 3 | 817 752,00 |

Albánia | nemzeti | 2 | 519 030,00 |

több országra vonatkozó | 2 | 323 642,60 |

összesen | 4 | 842 672,60 |

Bosznia és Hercegovina | nemzeti | 4 | 1 409 601,00 |

több országra vonatkozó | 2 | 335 939,45 |

összesen | 6 | 1 745 540,45 |

Horvátország | nemzeti | 7 | 3 377 600,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 7 | 3 377 600,00 |

Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaság | nemzeti | 5 | 1 949 926,00 |

több országra vonatkozó | 1 | 149 828,16 |

összesen | 6 | 2 099 754,16 |

Szerbia és Montenegró | nemzeti | 6 | 2 375 457,57 |

több országra vonatkozó | 2 | 291 225,79 |

összesen | 8 | 2 666 683,36 |

JEP – TEMPUS TACIS (2.1. melléklet – 2. táblázat) |

Partnerország | Nemzeti / több országra vonatkozó | Kiválasztott projektek összesen | Odaítélt összegek összesen euróban |

Örményország | nemzeti | 2 | 420 103,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 2 | 420 103,00 |

Azerbajdzsán | nemzeti | 2 | 564 308,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 2 | 564 308,00 |

Belarusz | nemzeti | 1 | 265 996,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 1 | 265 996,00 |

Grúzia | nemzeti | 3 | 1 212 353,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 3 | 1 212 353,00 |

Kazahsztán | nemzeti | 1 | 498 480,00 |

több országra vonatkozó | 1 | 94 932,00 |

összesen | 2 | 593 412,00 |

Kirgizisztán | nemzeti | 1 | 279 900,00 |

több országra vonatkozó | 2 | 319 121,00 |

összesen | 3 | 599 021,00 |

Moldova | nemzeti | 3 | 841 237,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 3 | 841 237,00 |

Orosz Föderáció | nemzeti | 17 | 7 421 467,00 |

több országra vonatkozó | 1 | 34 325,00 |

összesen | 18 | 7 455 792,00 |

Tádzsikisztán | nemzeti | - | - |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | - |

Türkmenisztán | nemzeti | 2 | 740 556,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 2 | 740 556,00 |

Ukrajna | nemzeti | 9 | 3 881 117,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 9 | 3 881 117,00 |

Üzbegisztán | nemzeti | 4 | 1 735 703,00 |

több országra vonatkozó | 2 | 300 882,00 |

összesen | 6 | 2 036 585,00 |

JEP – TEMPUS MEDA (2.1. melléklet – 3. táblázat) |

Partnerország | Nemzeti / több országra vonatkozó | Kiválasztott projektek összesen | Odaítélt összegek összesen euróban |

Algéria | nemzeti | 4 | 1 363 495,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 4 | 1 363 495,00 |

Egyiptom | nemzeti | 6 | 2 865 781,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 6 | 2 865 781,00 |

Jordánia | nemzeti | 1 | 498 900,00 |

több országra vonatkozó | 2 | 379 214,33 |

összesen | 3 | 878 114,33 |

Libanon | nemzeti | 3 | 1 392 078,00 |

több országra vonatkozó | 1 | 59 388,00 |

összesen | 4 | 1 451 466,00 |

Marokkó | nemzeti | 6 | 2 468 895,00 |

több országra vonatkozó | 1 | 250 000,00 |

összesen | 7 | 2 718 895,00 |

Palesztin Hatóság | nemzeti | 2 | 949 598,00 |

több országra vonatkozó | 1 | 261 128,67 |

összesen | 3 | 1 210 726,67 |

Szíria | nemzeti | 3 | 1 267 528,00 |

több országra vonatkozó | 2 | 367 426,00 |

összesen | 5 | 1 634 954,00 |

Tunézia | nemzeti | 3 | 1 426 250,00 |

több országra vonatkozó | 2 | 368 776,00 |

összesen | 5 | 1 795 026,00 |

2.2. MELLÉKLET

STRUKTURÁLIS ÉS KIEGÉSZÍTŐ INTÉZKEDÉSEK (SCM) KIVÁLASZTÁSI TÁBLÁZATAI 2005-RE VONATKOZÓAN |

- Az alábbi táblázatok a strukturális és kiegészítő intézkedések kiválasztását mutatják a 2004. október 15-én és 2005. február 15-én lezárt pályázati felhívást követően. A táblázat azon kiválasztott projektek számát mutatja, amelyekben egy adott partnerországból származó intézmények részt vesznek.

- A nemzeti projektek kizárólag egy Tempus partnerországra vonatkoznak. A több országra vonatkozó projektek egynél több partnerországot ölelnek fel.

SCM – TEMPUS CARDS (2.2. melléklet – 1. táblázat) |

Partnerország | Nemzeti / több országra vonatkozó | Kiválasztott projektek összesen | Odaítélt összegek összesen euróban |

1244-Koszovó | nemzeti | 1 | 141 550,70 |

több országra vonatkozó | 3 | 115 301,93 |

összesen | 4 | 256 852,63 |

Albánia | nemzeti | 1 | 43 585,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 1 | 43 585,00 |

Bosznia és Hercegovina | nemzeti | 3 | 358 848,00 |

több országra vonatkozó | 1 | 50 000,00 |

összesen | 4 | 408 848,00 |

Horvátország | nemzeti | 3 | 355 435,43 |

több országra vonatkozó | 2 | 59 968,93 |

összesen | 5 | 415 404,36 |

Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaság | nemzeti | 3 | 334 370,00 |

több országra vonatkozó | 2 | 71 716,93 |

összesen | 5 | 406 086,93 |

Szerbia és Montenegró | nemzeti | 6 | 644 015,60 |

több országra vonatkozó | 1 | 9 968,93 |

összesen | 7 | 653 984,53 |

SCM – TEMPUS TACIS (2.2. melléklet – 2. táblázat) |

Partnerország | Nemzeti / több országra vonatkozó | Kiválasztott projektek összesen | Odaítélt összegek összesen euróban |

Örményország | nemzeti | - | - |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | - | - |

Azerbajdzsán | nemzeti | - | - |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | - | - |

Belarusz | nemzeti | - | - |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | - | - |

Grúzia | nemzeti | - | - |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | - | - |

Kazahsztán | nemzeti | 1 | 144 522,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 1 | 144 522,00 |

Kirgizisztán | nemzeti | 2 | 139 730,00 |

több országra vonatkozó | 1 | 61 390,00 |

összesen | 3 | 201 120,00 |

Moldova | nemzeti | 1 | 94 800,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 1 | 94 800,00 |

Orosz Föderáció | nemzeti | 8 | 1 116 959,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 8 | 1 116 959,00 |

Tádzsikisztán | nemzeti | 2 | 225 388,00 |

több országra vonatkozó | 1 | 61 390,00 |

összesen | 3 | 286 778,00 |

Türkmenisztán | nemzeti | - | - |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | - | - |

Ukrajna | nemzeti | 4 | 467 930,00 |

több országra vonatkozó | 1 | 39 875,70 |

összesen | 5 | 507 805,70 |

Üzbegisztán | nemzeti | 3 | 389 891,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 3 | 389 891,00 |

SCM – TEMPUS MEDA (2.2. melléklet – 3. táblázat) |

Partnerország | Nemzeti / több országra vonatkozó | Kiválasztott projektek összesen | Odaítélt összegek összesen euróban |

Algéria | nemzeti | - | - |

több országra vonatkozó | 1 | 25 200,00 |

összesen | 1 | 25 200,00 |

Egyiptom | nemzeti | 4 | 502 725,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 4 | 502 725,00 |

Jordánia | nemzeti | 1 | 126 934,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 1 | 126 934,00 |

Libanon | nemzeti | 1 | 93 577,50 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 1 | 93 577,50 |

Marokkó | nemzeti | 3 | 352 454,25 |

több országra vonatkozó | 1 | 50 400,00 |

összesen | 4 | 402 854,25 |

Palesztin Hatóság | nemzeti | 2 | 243 375,75 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 2 | 243 375,75 |

Szíria | nemzeti | 1 | 149 707,00 |

több országra vonatkozó | - | - |

összesen | 1 | 149 707,00 |

Tunézia | nemzeti | 1 | 101 850,00 |

több országra vonatkozó | 1 | 25 200,00 |

összesen | 2 | 127 050,00 |

2.3. MELLÉKLET

EGYÉNI MOBILITÁSI TÁMOGATÁSOK (IMG) KIVÁLASZTÁSI TÁBLÁZATOK 2005-RE VONATKOZÓAN |

- Az alábbi táblázatok az egyéni mobilitási támogatások (IMG-k) 2005. évi kiválasztását mutatják a 2005. február 15-én és 2005. október 15-én lezárt pályázati felhívást követően. A számadatok a kiválasztott egyéni mobilitási támogatásokat tartalmazza, amelyekben az érintett partnerországokból származó állampolgárok és befogadó intézmények részt vesznek.

IMG – TEMPUS CARDS (2.3. melléklet – 1. táblázat) |

Partnerország | Kiválasztott projektek összesen | Odaítélt összegek összesen euróban |

1244-Koszovó | 3 | 19 510,00 |

Albánia | 11 | 48 040,00 |

Bosznia és Hercegovina | 4 | 12 470,00 |

Horvátország | 11 | 30 850,00 |

Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaság | 13 | 48 840,00 |

Szerbia és Montenegró | 12 | 50 360,00 |

IMG – TEMPUS TACIS (2.3. melléklet – 2. táblázat) |

Partnerország | Kiválasztott projektek összesen | Odaítélt összegek összesen euróban |

Örményország | 6 | 19 320,00 |

Azerbajdzsán | 3 | 15 580,00 |

Belarusz | 5 | 18 230,00 |

Grúzia | 5 | 16 260,00 |

Kazahsztán | 3 | 16 740,00 |

Kirgizisztán | 5 | 27 660,00 |

Moldova | 7 | 36 720,00 |

Orosz Föderáció | 33 | 115 050,00 |

Tádzsikisztán | 2 | 15 640,00 |

Türkmenisztán | 3 | 12 640,00 |

Ukrajna | 12 | 37 750,00 |

Üzbegisztán | 10 | 37 100,00 |

IMG – TEMPUS MEDA (2.3. melléklet – 3. táblázat) |

Partnerország | Kiválasztott projektek összesen | Odaítélt összegek összesen euróban |

Algéria | 10 | 19 810,00 |

Egyiptom | 17 | 82 360,00 |

Jordánia | 5 | 14 160,00 |

Libanon | 6 | 16 160,00 |

Marokkó | 9 | 35 730,00 |

Palesztin Hatóság | 11 | 41 220,00 |

Szíria | 8 | 43 540,00 |

Tunézia | 3 | 6 700,00 |

3.1. MELLÉKLET

KÖZÖS EURÓPAI PROJEKTEK (JEP) KIVÁLASZTÁSI TÁBLÁZATAI 2005-RE VONATKOZÓAN, UNIÓS TAGÁLLAMONKÉNT |

- Az alábbi táblázat a közös európai projektek (JEP) 2005. évi kiválasztását mutatja a 2004. december 15-én lezárt pályázati felhívást követően. A táblázat azon intézmények számát mutatja, amelyek támogatottként vagy partnerként részt vesznek a kiválasztott projektekben.

EU-tagállam | A kiválasztott projektekben támogatottként résztvevő intézmények száma | A kiválasztott projektekben partnerként résztvevő intézmények száma | Összesen |

Ausztria | 6 | 15 | 21 |

Belgium | 3 | 19 | 22 |

Ciprus | - | - | - |

Cseh Köztársaság | - | 2 | 2 |

Dánia | - | 3 | 3 |

Észtország | - | 4 | 4 |

Finnország | 3 | 4 | 7 |

Franciaország | 27 | 42 | 69 |

Németország | 20 | 34 | 54 |

Görögország | 3 | 9 | 12 |

Magyarország | 2 | 6 | 8 |

Írország | 1 | 6 | 7 |

Olaszország | 9 | 24 | 33 |

Lettország | - | 1 | 1 |

Litvánia | - | 1 | 1 |

Luxemburg | - | 1 | 1 |

Málta | - | 1 | 1 |

Hollandia | 4 | 11 | 15 |

Lengyelország | - | 9 | 9 |

Portugália | - | 7 | 7 |

Szlovák Köztársaság | - | 4 | 4 |

Szlovénia | 2 | 9 | 11 |

Spanyolország | 4 | 24 | 28 |

Svédország | 10 | 17 | 27 |

Egyesült Királyság | 14 | 18 | 32 |

3.2. MELLÉKLET

STRUKTURÁLIS ÉS KIEGÉSZÍTŐ INTÉZKEDÉSEK (SCM) KIVÁLASZTÁSI TÁBLÁZATAI 2005-RE VONATKOZÓAN, UNIÓS TAGÁLLAMONKÉNT |

- Az alábbi táblázat a strukturális és kiegészítő intézkedések (SCM) 2005. évi kiválasztását mutatja a 2004. október 15-én és 2005. február 15-én lezárt pályázati felhívást követően. A táblázat azon intézmények számát mutatja, amelyek támogatottként vagy partnerként részt vesznek a kiválasztott projektekben.

EU-tagállam | A kiválasztott projektekben támogatottként résztvevő intézmények száma | A kiválasztott projektekben partnerként résztvevő intézmények száma | Összesen |

Ausztria | 1 | 9 | 10 |

Belgium | 1 | 5 | 6 |

Ciprus | - | - | - |

Cseh Köztársaság | - | 1 | 1 |

Dánia | - | 1 | 1 |

Észtország | - | - | - |

Finnország | - | 3 | 3 |

Franciaország | 12 | 13 | 25 |

Németország | 19 | 24 | 43 |

Görögország | - | 5 | 5 |

Magyarország | - | 2 | 2 |

Írország | - | 1 | 1 |

Olaszország | 4 | 10 | 14 |

Lettország | - | - | - |

Litvánia | - | 1 | 1 |

Luxemburg | - | - | - |

Málta | - | 1 | 1 |

Hollandia | 2 | 6 | 8 |

Lengyelország | 2 | 7 | 9 |

Portugália | - | 5 | 5 |

Szlovák Köztársaság | - | 2 | 2 |

Szlovénia | 2 | 1 | 3 |

Spanyolország | 4 | 8 | 12 |

Svédország | 7 | 11 | 18 |

Egyesült Királyság | 3 | 8 | 11 |