2023.4.4.   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

L 95/1


A TANÁCS (EU) 2023/730 RENDELETE

(2023. március 31.)

a bizonyos halállományok tekintetében az uniós vizeken, valamint az uniós halászhajók tekintetében egyes nem uniós vizeken alkalmazandó halászati lehetőségeknek a 2023. évre történő meghatározásáról, valamint egyes mélytengeri halállományok tekintetében az ilyen halászati lehetőségeknek a 2023. és 2024. évre történő meghatározásáról szóló (EU) 2023/194 rendelet, valamint az (EU) 2022/109 rendelet módosításáról

AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre és különösen annak 43. cikke (3) bekezdésére,

tekintettel az Európai Bizottság javaslatára,

mivel:

(1)

A Tanács az (EU) 2023/194 rendeletben (1) meghatározza bizonyos halállományok tekintetében az uniós vizeken, valamint az uniós halászhajók tekintetében egyes nem uniós vizeken alkalmazandó 2023. évi halászati lehetőségeket. A tudományos szakvélemények közzétételének, valamint a harmadik országokkal folytatott konzultációk és a Regionális Halászati Gazdálkodási Szervezetekkel (RFMO) folytatott megbeszélések eredményeinek figyelembevétele érdekében módosítani kell az (EU) 2023/194 rendeletben megállapított teljes kifogható mennyiségeket (a továbbiakban: TAC-ok) és a TAC-okhoz funkcionálisan kapcsolódó intézkedéseket.

(2)

Az (EU) 2023/194 rendelet a 2023. január 1-jétől 2023. június 30-ig terjedő időszakra ideiglenes TAC-ot állapít meg az ICES 8 alterületen halászott szardellára (Engraulis encrasicolus) vonatkozóan, amíg elérhetővé nem válik az említett állományra vonatkozó 2023. évre szóló tudományos szakvélemény. A Nemzetközi Tengerkutatási Tanács (a továbbiakban: ICES) 2022. december 16-án az említett állományra vonatkozó 2023. évre szóló tudományos szakvéleményt tett közzé. Az említett állományra vonatkozó 2023. évi végleges TAC-ot az említett szakvéleménnyel összhangban kell megállapítani.

(3)

2023. március 9. és 13. között kétoldalú konzultációkra került sor az Unió és az Egyesült Királyság között az ICES 4 alterület egyesült királysági és uniós vizeiben, az ICES 2a körzet egyesült királysági vizeiben és a 3a körzet uniós vizeiben halászott homoki angolnára (Ammodytes spp.) és a kapcsolódó járulékos fogásokra vonatkozó TAC szintjéről. E konzultációkra az egyrészről az Európai Unió és az Európai Atomenergia-közösség, és másrészről Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága közötti kereskedelmi és együttműködési megállapodás (2) (a továbbiakban: kereskedelmi és együttműködési megállapodás) 498. cikkének (2), (4) és (6) bekezdése, valamint a Tanács által 2023. március 2-án jóváhagyott uniós álláspont alapján került sor. E konzultációk eredményeit írásbeli jegyzőkönyvben dokumentálták. A vonatkozó TAC-ot ezért az Egyesült Királysággal elfogadott szinten kell megállapítani.

(4)

Az Unió és Norvégia kétoldalú konzultációkat folytatott az alábbiakról: i. a Skagerrakban élő közös és közösen kezelt állományok, beleértve az ICES 3a körzetben élő norvég garnélát (Pandalus borealis) és vékonybajszú tőkehalat (Merlangius merlangus) is, azzal a céllal, hogy megállapodás szülessen az ezen állományokkal való gazdálkodásról, így többek között a halászati lehetőségekről is; ii. a vizekhez való hozzáférés; valamint iii. a halászati lehetőségek cseréje. A Skagerrakban élő állományokkal való gazdálkodásról 2022. november 9. és december 9. között folytatott konzultációkra a Tanács által elfogadott uniós álláspont alapján került sor. 2022. november 9. és 2023. március 16. között – szintén a Tanács által elfogadott uniós álláspont alapján – konzultációkra került sor a vizekhez való hozzáférésről és a halászati lehetőségek cseréjéről. E konzultációk eredménye rögzítésre került két kölcsönösen elfogadott jegyzőkönyvben, amelyeket az uniós és a norvég küldöttség vezetője 2023. március 17-én aláírt. A vonatkozó halászati lehetőségeket az említett kölcsönösen elfogadott jegyzőkönyvekben meghatározott szinten kell rögzíteni, a kölcsönösen elfogadott jegyzőkönyvek egyéb rendelkezéseit pedig végre kell hajtani az uniós jogban. Az (EU) 2023/194 rendeletben megállapított releváns halászati lehetőségeket, valamint az ICES 5 és 14 alterület grönlandi vizein halászott kapellán (Mallotus villosus) tekintetében az (EU) 2022/109 tanácsi rendeletben (3) megállapított halászati lehetőségeket megfelelően módosítani kell.

(5)

A Dél-csendes-óceáni Regionális Halászati Gazdálkodási Szervezet (a továbbiakban: SPRFMO) a 2023-ban tartott tizenegyedik éves ülésén fogási korlátokat fogadott el a chilei fattyúmakréla (Trachurus murphyi) tekintetében, fenntartotta a fogashalak (Dissostichus spp.) felderítő halászatát, és megszüntette a nyílt vízi halászatra vonatkozó halászati erőkifejtési korlátot. Az említett intézkedéseket végre kell hajtani az uniós jogban.

(6)

Az Indiai-óceáni Tonhalbizottság (a továbbiakban: IOTC) a 2022. évi éves ülésén a sárgaúszójú tonhal (Thunnus albacares) állományra vonatkozó helyreállítási terv keretében fenntartotta az IOTC illetékességi területén élő, a sárgaúszójú tonhalra vonatkozó fogási korlátokat. Az (EU) 2023/194 rendelet az IOTC által elfogadott ezen intézkedéssel összhangban állapítja meg az említett állományra vonatkozó 2023. évi uniós kvótát. Az IOTC illetékességi területén élő, sárgaúszójú tonhalra vonatkozó helyreállítási terv szerinti éves uniós alap fogási korlát felülvizsgálata nyomán az IOTC a helyreállítási tervvel összhangban felülvizsgálta az említett állományra vonatkozó 2023. évi uniós kvótát. Ezt a felülvizsgált uniós kvótát végre kell hajtani az uniós jogban.

(7)

Több, az Atlanti Tonhal Védelmére Létrehozott Nemzetközi Bizottság (a továbbiakban: ICCAT) által tett ajánlás értelmében az Unió kérésre átviheti az ICCAT-egyezmény hatálya alá tartozó területen élő állományokra vonatkozó, az utolsó előtti vagy az előző évi fel nem használt kvótájának bizonyos százalékát egy adott évre, az ICCAT által az egyes állományokra vonatkozóan megállapított szabályoknak megfelelően. Ezeket az ajánlásokat a bizottsági javaslat alapján a lehető leghamarabb végre kell hajtani az uniós jogban annak érdekében, hogy a tagállamok teljes egészében felhasználhassák az ICCAT által a 2024. évre meghatározott, az ICCAT-állományokra vonatkozó uniós kvótákat. Az említett ajánlásoknak az uniós jogban való végrehajtásáig, a tagállamok általi túlhalászás vagy alulhalászás miatti kiigazítások előtt az ICCAT által elfogadott 2023. évi teljes uniós kvóta alapján az (EU) 2023/194 rendelet kvótákat állapít meg az egyes tagállamok számára bizonyos állományok tekintetében.

(8)

Az ICCAT-egyezmény hatálya alá tartozó területen élő állományokra vonatkozó 2023. évi uniós kvótákat az ICCAT 2022. novemberi éves ülésén több olyan ICCAT-ajánlással összhangban kiigazították, amelyek értelmében az Unió kérésre 2021-ről 2023-ra átviheti a halászati lehetőségei fel nem használt kvótájának egy meghatározott százalékát. Az egyes tagállamok ezen állományokra vonatkozó 2023. évi kvótáinak keretében figyelembe kell venni azon fel nem használt uniós kvótákat érintő átviteleket, amelyeket az ICCAT a halászati idény kezdete előtt engedélyezett az említett állományokra vonatkozóan. Következésképpen, e kiigazítások tükrözése érdekében – a viszonylagos stabilitás elvét figyelembe véve – módosítani kell a germon (Thunnus alalunga) északi állományára (ALB/AN05N), a germon déli állományára (ALB/AS05N), a nagyszemű tonhal (Thunnus obesus) Atlanti-óceánban élő állományára (BET/ATLANT), valamint a kardhalnak (Xiphias gladius) az Atlanti-óceánban az é. sz. 5°-tól északra élő állományára (SWO/AN05N), továbbá a kardhalnak az Atlanti-óceánban az é. sz. 5°-tól délre élő állományára (SWO/AS05N) vonatkozó kvótákat. Ezen túlmenően az Unió nemzetközi kötelezettségvállalásainak tiszteletben tartása érdekében fenn kell tartani bizonyos, a halászati lehetőségekhez funkcionálisan kapcsolódó intézkedéseket.

(9)

Az ICCAT egyezmény hatálya alá tartozó területen kékúszójú tonhalra (Thunnus thynnus) halászó uniós hajókra vonatkozó halászati erőkifejtési korlátok, valamint az említett területen kékúszójú tonhalat tenyésztő uniós gazdaságok telepíthető egyedeinek maximális mennyisége és az e fajra vonatkozó maximális tenyésztési kapacitás a tagállamok kékúszójú tonhalra vonatkozó éves halászati terveiben, éves halászati kapacitásgazdálkodási terveiben és éves tenyésztésszervezési terveiben szereplő információkon alapulnak. A tagállamok az (EU) 2016/1627 európai parlamenti és tanácsi rendelet (4) 6. cikkének (1) bekezdése alapján minden év január 31-ig továbbítják ezeket a terveket a Bizottságnak. Az ICCAT által az (EU) 2016/1627 rendelet 6. cikkének (2) bekezdése alapján történő megvitatás és jóváhagyás céljából a Bizottság ezt követően – az Unió halászati és kapacitásgazdálkodási terve útján – jelentést tesz az ICCAT titkárságának a halászati erőkifejtési korlátokról, valamint a telepíthető egyedek maximális mennyiségéről és a maximális tenyésztési kapacitásról. Az uniós halászati erőkifejtési korlátokat, az Unióban telepíthető egyedek maximális mennyiségét és a maximális uniós tenyésztési kapacitást a 2023. évre vonatkozóan az ICCAT által 2023. március 8-án jóváhagyott uniós tervvel összhangban kell megállapítani.

(10)

Ezért az (EU) 2023/194 rendeletet ennek megfelelően módosítani kell.

(11)

Az (EU) 2023/194 rendeletben meghatározott halászati lehetőségek 2023. január 1-jétől alkalmazandók. Az e rendelettel a halászati lehetőségekre vonatkozóan bevezetett rendelkezéseket ezért szintén 2023. január 1-jétől kell alkalmazni, kivéve az ICES 5 és 14 alterület grönlandi vizein a kapellánra vonatkozó halászati lehetőségek tekintetében, amelyek 2022. október 15-től 2023. április 15-ig alkalmazandók. Az ilyen visszamenőleges alkalmazás nem sérti a jogbiztonság vagy a bizalomvédelem elvét, mivel az érintett halászati lehetőségek növekedtek. A halászati tevékenységekben való bármely fennakadás elkerülésének sürgősségére tekintettel e rendeletnek az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetése napján hatályba kell lépnie,

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

1. cikk

Az (EU) 2023/194 rendelet módosítása

Az (EU) 2023/194 rendelet a következőképpen módosul:

1.

A 7. cikket el kell hagyni.

2.

A 34. cikk (2) bekezdését el kell hagyni.

3.

Az IA., az IB., az ID., az IH., az IJ. és a VI. melléklet e rendelet mellékletének megfelelően módosul.

2. cikk

Az (EU) 2022/109 rendelet módosítása

Az (EU) 2022/109 rendelet IB. mellékletében az ICES 5 és 14 alterület grönlandi vizein élő kapellánra (Mallotus villosus) vonatkozó táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

kapellán

Mallotus villosus

Övezet:

az 5 és 14 alterület grönlandi vizei

(CAP/514GRN)

Dánia

0

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Németország

0

 

Svédország

0

 

Összes tagállam

0

(1)

Unió

0

(2)

Norvégia

10 000

(2)

 

 

 

TAC

Nem releváns

 

(1)

Dánia, Németország és Svédország csak akkor veheti igénybe az „Összes tagállam” kvótát, ha saját kvótáját már kimerítette. Azok a tagállamok azonban, amelyek az uniós kvóta több mint 10 %-ával rendelkeznek, egyáltalán nem vehetik igénybe az „Összes tagállam” kvótát. Az e közös kvótába beszámítandó fogásokat külön kell bejelenteni (CAP/514GRN_AMS).

(2)

A 2022. október 15-től 2023. április 15-ig terjedő halászati idényben.

”.

3. cikk

Hatálybalépés és alkalmazás

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetésének napján lép hatályba.

E rendelet rendelkezéseit 2023. január 1-jétől kell alkalmazni, kivéve az ICES 5 és 14 alterület grönlandi vizein élő kapellánra (Mallotus villosus) vonatkozó rendelkezéseket, amelyeket 2022. október 15-től 2023. április 15-ig kell alkalmazni.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

Kelt Brüsszelben, 2023. március 31-én.

a Tanács részéről

az elnök

J. ROSWALL


(1)  A Tanács (EU) 2023/194 rendelete (2023. január 30.) bizonyos halállományok tekintetében az uniós vizeken, valamint az uniós halászhajók tekintetében egyes nem uniós vizeken alkalmazandó halászati lehetőségeknek a 2023. évre történő meghatározásáról, valamint egyes mélytengeri halállományok tekintetében az ilyen halászati lehetőségeknek a 2023. és 2024. évre történő meghatározásáról (HL L 28., 2023.1.31., 1. o.)

(2)  Kereskedelmi és együttműködési megállapodás egyrészről az Európai Unió és az Európai Atomenergia-közösség, és másrészről Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága között (HL L 149., 2021.4.30., 10. o.).

(3)  A Tanács (EU) 2022/109 rendelete (2022. január 27.) bizonyos halállományok és halállománycsoportok tekintetében az uniós vizeken, valamint az uniós halászhajók tekintetében egyes nem uniós vizeken alkalmazandó halászati lehetőségeknek a 2022. évre történő meghatározásáról (HL L 21., 2022.1.31., 1. o.).

(4)  Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/1627 rendelete (2016. szeptember 14.) az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengerben élő kékúszójútonhal-állományra vonatkozó többéves helyreállítási tervről, valamint a 302/2009/EK tanácsi rendelet hatályon kívül helyezéséről (HL L 252., 2016.9.16., 1. o.).


MELLÉKLET

Az (EU) 2023/194 rendelet mellékletei a következőképpen módosulnak:

1.

Az IA. mellékletben

a)

az A. részben az első táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

szardella

Engraulis encrasicolus

Övezet:

8

(ANE/08.)

Spanyolország

 

29 700

 

Analitikai TAC

Franciaország

 

3 300

 

Unió

 

33 000

 

 

 

 

 

TAC

 

33 000

 

b)

a B. részben az alább felsorolt állományokra vonatkozó táblázatok helyébe a következő táblázatok lépnek:

i.

A homoki angola és a kapcsolódó járulékos fogások (Ammodytes spp.) a 4 övezet egyesült királysági és uniós vizein, a 2a övezet egyesült királysági vizein, valamint 3a övezet uniós vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

homoki angolna és a kapcsolódó járulékos fogások

Ammodytes spp.

Övezet:

az ICES 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei; az ICES 2a övezet egyesült királysági vizei; az ICES 3a övezet uniós vizei

Dánia

 

181 637

(1)

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Németország

 

279

(1)

Svédország

 

6 678

(1)

Unió

 

188 594

 

Egyesült Királyság

 

5 773

 

 

 

 

 

TAC

 

194 367

 

(1)

A kvóta legfeljebb 2 %-át a vékonybajszú tőkehal és a makréla járulékos fogásai is képezhetik (OT1/*2A3A4X). A vékonybajszú tőkehalnak és a makrélának a kvótába e rendelkezés alapján beleszámított járulékos fogásai, valamint bizonyos fajoknak a kvótába az 1380/2013/EU rendelet 15. cikkének (8) bekezdése szerint beszámított járulékos fogásai együttesen nem haladhatják meg a kvóta 9 %-át.

Különleges feltétel: az említett kvóták határértékein belül legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiségek foghatók ki a következő homokiangolna-gazdálkodási területeken, a III. mellékletben meghatározottak szerint:

 

1r

2r

3r

4

5r

6

7r

 

(SAN/234_1R) (1)

(SAN/234_2R) (1)

(SAN/234_3R) (1)

(SAN/234_4)(1)

(SAN/234_5R)(1)

(SAN/234_6)(1)

(SAN/234_7R)(1)

Dánia

109 166

38 311

2 285

31 744

0

131

0

Németország

167

59

4

49

0

0

0

Svédország

4 013

1 409

84

1 167

0

5

0

Unió

113 346

39 779

2 373

32 960

0

136

0

Egyesült Királyság

3 469

1 218

73

1 009

0

4

0

Összesen

116 815

40 997

2 446

33 969

0

140

0

(1)

E kvóta legfeljebb 10 %-a vihető át és használható fel a következő évben, kizárólag ezen az állománygazdálkodási területen.

ii

a norvég menyhal (Brosme brosme) a 4 övezet norvég vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

norvég menyhal

Brosme brosme

Övezet:

az ICES 4 övezet norvég vizei

(USK/04-N.)

Belgium

 

0

 

Elővigyázatossági TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Dánia

 

50

 

Németország

 

0

 

Franciaország

 

0

 

Hollandia

 

0

 

Unió

 

50

 

 

 

 

 

TAC

 

Nem releváns

 

iii

a hering (Clupea harengus) a 3a vizeken táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

hering (1)

Clupea harengus

Övezet:

3a

(HER/03A.)

Dánia

 

9 771

(1)(2)(3)

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Németország

 

156

(1)(2)(3)

Svédország

 

10 221

(1)(2)(3)

Unió

 

20 148

(1)(2)(3)

Norvégia

 

3 102

(2)

 

 

 

 

TAC

 

23 250

 

(1)

Legalább 32 mm szembőségű hálókkal ejtett heringfogások.

(2)

A 3a övezetben a HER/03A. (HER/*03A.) és a HER/03A-BC (HER/*03A-BC) heringállományból csak a következő mennyiségek halászhatók:

Dánia

559

 

Németország

7

 

Svédország

403

 

Unió

969

 

Norvégia

310

 

(3)

Különleges feltétel: ennek a mennyiségnek legfeljebb 50 %-a halászható a 4 övezet egyesült királysági vizein (HER/*04-UK), és 50 %-a halászható a 4b övezet uniós vizein (HER/*4B-EU).

iv.

a hering (Clupea harengus) a 4 övezetnek az é. sz. 53° 30′-től északra fekvő uniós, egyesült királysági és norvég vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

hering (1)

Clupea harengus

Övezet:

az ICES 4 övezetnek az é. sz. 53° 30′-től északra fekvő uniós, egyesült királysági és norvég vizei

(HER/4AB.)

Dánia

 

55 491

 

Analitikai TAC

E rendelet 8. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.

Németország

 

37 409

 

Franciaország

 

19 555

 

Hollandia

 

49 163

 

Svédország

 

3 753

 

Unió

 

165 371

 

Feröer szigetek

0

 

Norvégia

 

115 001

(2)

Egyesült Királyság

72 563

 

 

 

 

 

TAC

 

396 556

 

(1)

Legalább 32 mm szembőségű hálókkal ejtett heringfogások.

(2)

Az e kvóta szerinti fogásokat le kell vonni a TAC Norvégiára eső részéből. Az említett kvóta határértékein belül legfeljebb a következő mennyiség halászható az ICES 4b övezet uniós vizein (HER/*4AB-C):

 

2 700

 

 

 

 

 

Különleges feltétel: az említett kvóták határértékein belül az Unió által legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiség fogható ki az é. sz. 62°-tól délre található norvég vizeken:

norvég vizek az é. sz. 62°-tól délre (HER/*4N-S62)

 

 

 

 

Unió

 

2 700

 

 

 

 

 

v.

a közönséges tőkehal (Gadus morhua) a 4 övezet, 2a övezet egyesült királysági vizei és a 3a övezetnek a Skagerrakon és a Kattegaton kívüli része vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

közönséges tőkehal

Gadus morhua

Övezet:

4; a 2a övezet egyesült királysági vizei; a 3a övezetnek a Skagerrakon és a Kattegaton kívüli része

(COD/2A3AX4)

Belgium

 

542

(1)

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Dánia

 

3 118

 

Németország

 

1 977

 

Franciaország

 

670

(1)

Hollandia

 

1 761

(1)

Svédország

 

21

 

Unió

 

8 089

 

Norvégia

 

3 681

(2)

Egyesült Királyság

9 882

(1)

 

 

 

 

TAC

 

21 652

 

(1)

Különleges feltétel: ennek legfeljebb 5 %-a halászható a következő övezetben: 7d (COD/*07D.).

 

(2)

Ebből 3 064 tonna halászható uniós vizeken. Az e kvóta szerinti fogásokat le kell vonni a TAC Norvégiára eső részéből.

Különleges feltétel: az említett kvóták határértékein belül legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiség fogható ki a következő övezetben:

a 4 övezet norvég vizei (COD/*04N-)

 

 

 

 

Unió

 

5 853

 

 

 

 

 

vi.

az ördöghalfélék (Lophiidae) a 4 övezet norvég vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

ördöghalfélék

Lophiidae

Övezet:

a 4 övezet norvég vizei

(ANF/04-N.)

Belgium

 

33

 

Elővigyázatossági TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Dánia

 

842

 

Németország

 

13

 

Hollandia

 

12

 

Unió

 

900

 

 

 

 

 

TAC

 

Nem releváns

 

vii.

a foltos tőkehal (Melanogrammus aeglefinus) a 4 övezet és a 2a övezet egyesült királysági vizein folytatott halászatára vonatkozó halászati lehetőségeket ismertető táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

foltos tőkehal

Melanogrammus aeglefinus

Övezet:

4; a 2a övezet egyesült királysági vizei

(HAD/2AC4.)

Belgium

 

363

(1)

Analitikai TAC

E rendelet 8. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.

Dánia

 

2 495

(1)

Németország

 

1 588

(1)

Franciaország

 

2 768

(1)

Hollandia

 

272

(1)

Svédország

 

223

(1)

Unió

 

7 709

(1)

Norvégia

 

13 432

(2)

Egyesült Királyság

 

37 261

 

 

 

 

 

TAC

 

58 402

 

(1)

Különleges feltétel: ennek legfeljebb 10 %-a halászható a 6a övezet egyesült királysági, uniós és nemzetközi vizein az é. sz. 58° 30′-től északra (HAD/*6AN58).

(2)

Ebből 11 182 tonna halászható uniós vizeken. Az e kvóta szerinti fogásokat le kell vonni a TAC Norvégiára eső részéből.

Különleges feltétel: az említett kvóták határértékein belül legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiség fogható ki a következő övezetben:

a 4 övezet norvég vizei (HAD/*04N-)

 

 

 

 

Unió

 

4 774

 

 

 

 

 

viii.

a vékonybajszú tőkehal (Merlangius merlangus) 3a övezet táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

vékonybajszú tőkehal

Merlangius merlangus

Övezet:

3a

(WHG/03A.)

Dánia

 

480

 

Elővigyázatossági TAC

Hollandia

 

2

 

Svédország

 

52

 

Unió

 

534

 

 

 

 

 

TAC

 

676

 

ix.

a vékonybajszú tőkehal (Merlangius merlangus) a 4 övezetben és a 2a övezet egyesült királysági vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

vékonybajszú tőkehal

Merlangius merlangus

Övezet:

4; a 2a övezet egyesült királysági vizei

(WHG/2AC4.)

Belgium

 

600

 

Analitikai TAC

E rendelet 8. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.

Dánia

 

2 596

 

Németország

 

675

 

Franciaország

 

3 900

 

Hollandia

 

1 500

 

Svédország

 

4

 

Unió

 

9 275

 

Norvégia

 

3 429

(1)

Egyesült Királyság

 

21 410

 

 

 

 

 

TAC

 

34 294

 

(1)

Ebből 2 855 tonna halászható uniós vizeken. Az e kvóta szerinti fogásokat le kell vonni a TAC Norvégiára eső részéből.

Különleges feltétel: az említett kvóták határértékein belül legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiség fogható ki a következő övezetben:

a 4 övezet norvég vizei (WHG/*04N-)

 

 

 

 

Unió

 

5 333

 

 

 

 

 

x.

a szürke tőkehal (Merluccius merluccius) a 4 övezet norvég vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

szürke tőkehal

Merluccius merluccius

Övezet:

a 4 övezet norvég vizei

(HKE/04-N.)

Belgium

 

16

 

Elővigyázatossági TAC

Dánia

 

1 496

 

Németország

 

169

 

Franciaország

 

69

 

Hollandia

 

120

 

Svédország

 

Nem releváns

 

Unió

 

1 870

 

 

 

 

 

TAC

 

Nem releváns

 

xi.

a kék puhatőkehal (Micromesistius poutassou) az 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8a, 8b, 8d, 8e, 12 és 14 övezet egyesült királysági, uniós és nemzetközi vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

kék puhatőkehal

Micromesistius poutassou

Övezet:

az 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8a, 8b, 8d, 8e, 12 és 14 övezet egyesült királysági, uniós és nemzetközi vizei

(WHB/1X14)

Dánia

 

62 968

(1)

Analitikai TAC

E rendelet 8. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.

Németország

 

24 483

(1)

Spanyolország

 

53 383

(1)(2)

Franciaország

 

43 821

(1)

Írország

 

48 761

(1)

Hollandia

 

76 784

(1)

Portugália

 

4 959

(1)(2)

Svédország

 

15 576

(1)

Unió

 

330 735

(1)(3)

Norvégia

 

74 000

(4)(5)

Feröer szigetek

0

 

Egyesült Királyság

106 036

 

 

 

 

 

TAC

 

Nem releváns

 

(1)

Különleges feltétel: az Unió számára biztosított 0 tonnás kifogható összmennyiségen belül a tagállamok a kvótáik alábbi, százalékos értékben kifejezett hányadáig halászhatnak a Feröer szigeteki vizeken (WHB/*05-F.): 0 %

(2)

Ez a kvóta átvihető a 8c, 9 és 10 övezetre; a CECAF 34.1.1 körzet uniós vizeire. Az átvitelről azonban előzetesen értesíteni kell a Bizottságot.

(3)

Különleges feltétel: az 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8a, 8b, 8d, 8e, 12 és 14 övezet egyesült királysági, uniós és nemzetközi vizeire (WHB/*NZJM1), valamint a 8c, 9 és 10 övezetre vonatkozó uniós kvótákból; a CECAF 34.1.1 (WHB/*NZJM2) körzet uniós vizeiből az alábbi mennyiség halászható a norvég gazdasági övezetben vagy a Jan Mayen körüli halászati övezetben:

 

 

10 000

 

(4)

Halászható a 2a, 4, 6a az é. sz. 56° 30′-től északra, 6b és 7 a ny. h. 12°-tól nyugatra övezet uniós vizein.

(5)

Különleges feltétel: a norvég kvótából az alábbi mennyiség halászható a 2a, 4, 6a az é. sz. 56° 30′-től északra, 6b és 7 a ny. h. 12°-tól nyugatra övezet uniós vizein:

 

 

150 000

 

xii.

a kék puhatőkehal (Micromesistius poutassou) a 8c, 9 és 1 övezetben és a CECAF 34.1.1 körzet uniós vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

kék puhatőkehal

Micromesistius poutassou

Övezet:

8c, 9 és 10; a CECAF 34.1.1 körzet uniós vizei

(WHB/8C3411)

Spanyolország

 

41 910

 

Analitikai TAC

E rendelet 8. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.

Portugália

 

10 477

 

Unió

 

52 387

(1)

 

 

 

 

TAC

 

Nem releváns

 

(1)

Különleges feltétel: az 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8a, 8b, 8d, 8e, 12 és 14 övezet uniós és nemzetközi vizeire (WHB/*NZJM1), valamint a 8c, 9 és 10 övezetre vonatkozó uniós kvótákból; a CECAF 34.1.1 (WHB/*NZJM2) körzet uniós vizeiből az alábbi mennyiség halászható a norvég gazdasági övezetben vagy a Jan Mayen körüli halászati övezetben:

 

 

10 000

 

 

 

 

 

xiii.

az északi menyhal (Molva molva) a 4 övezet norvég vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

északi menyhal

Molva molva

Övezet:

a 4 övezet norvég vizei

(LIN/04-N.)

Belgium

 

4

 

Elővigyázatossági TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Dánia

 

477

 

Németország

 

13

 

Franciaország

 

5

 

Hollandia

 

1

 

Unió

 

500

 

 

 

 

 

TAC

 

Nem releváns

 

xiv.

a norvég homár (Nephrops norvegicus) a 4 övezet norvég vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

norvég homár

Nephrops norvegicus

Övezet:

a 4 övezet norvég vizei

(NEP/04-N.)

Dánia

 

200

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Németország

 

0

 

Unió

 

200

 

 

 

 

 

TAC

 

Nem releváns

 

xv.

a norvég garnéla (Pandalus borealis) a 3a övezetben táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

norvég garnéla

Pandalus borealis

Övezet:

3a

(PRA/03A.)

Dánia

 

1 429

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Svédország

 

769

 

Unió

 

2 198

 

 

 

 

 

TAC

 

4 117

 

xvi.

a norvég garnéla (Pandalus borealis) norvég vizek az é. sz. 62°-tól délre táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

norvég garnéla

Pandalus borealis

Övezet:

norvég vizek az é. sz. 62°-tól délre

(PRA/4N-S62)

Dánia

 

200

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Svédország

 

123

(1)

Unió

 

323

 

 

 

 

 

TAC

 

Nem releváns

 

(1)

A közönséges tőkehal, a foltos tőkehal, a sávos tőkehal, a vékonybajszú tőkehal és a fekete tőkehal járulékos fogásait bele kell számítani az e fajok vonatkozásában megállapított kvótákba.

xvii.

a sima lepényhal (Pleuronectes platessa) a 4 övezetben; a 2a övezet egyesült királysági vizein; a 3a övezetnek a Skagerrakon és a Kattegaton kívüli részén táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

sima lepényhal

Pleuronectes platessa

Övezet:

4; a 2a övezet egyesült királysági vizei; a 3a övezetnek a Skagerrakon és a Kattegaton kívüli része

(PLE/2A3AX4)

Belgium

 

4 732

 

Analitikai TAC

E rendelet 8. cikkének (2) bekezdése alkalmazandó.

Dánia

 

15 378

 

Németország

 

4 436

 

Franciaország

 

887

 

Hollandia

 

29 572

 

Unió

 

55 005

 

Norvégia

 

9 305

(1)

Egyesült Királyság

 

35 184

 

 

 

 

 

TAC

 

132 922

 

(1)

Ebből 7 746 tonna halászható uniós vizeken. Az e kvóta szerinti fogásokat le kell vonni a TAC Norvégiára eső részéből.

Különleges feltétel: az említett kvóták határértékein belül legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiség fogható ki a következő övezetben:

a 4 övezet norvég vizei (PLE/*04N-)

 

 

 

 

Unió

 

30 209

 

 

 

 

 

xviii.

a fekete tőkehal (Pollachius virens) a 3a és 4 övezetben és a 2a övezet egyesült királysági vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

fekete tőkehal

Pollachius virens

Övezet:

3a és 4; a 2a övezet egyesült királysági vizei

(POK/2C3A4)

Belgium

 

17

(1)

Analitikai TAC

Dánia

 

1 964

(1)

Németország

 

4 960

(1)

Franciaország

 

11 672

(1)

Hollandia

 

50

(1)

Svédország

 

270

(1)

Unió

 

18 933

(1)

Norvégia

 

28 255

(2)

Egyesült Királyság

 

6 186

 

 

 

 

 

TAC

 

53 374

 

(1)

Különleges feltétel: ennek legfeljebb 15 %-a halászható a 6a övezet egyesült királysági, uniós és nemzetközi vizein az é. sz. 58° 30′-től északra (POK/*6AN58).

(2)

Ebből 23 106 tonna kizárólag a 4 övezet uniós vizein és a 3a övezetben halászható (POK/*3A4-C). Az e kvóta szerinti fogásokat le kell vonni a TAC Norvégiára eső részéből.

Különleges feltétel: az említett kvóták határértékein belül legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiség fogható ki a következő övezetben:

a 4 övezet norvég vizei (POK/*04N-)

 

 

 

 

 

Unió

 

16 178

 

 

 

 

 

xix.

a közönséges nyelvhal (Solea solea) a 4 övezet egyesült királysági és uniós vizein és a 2a övezet egyesült királysági vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

közönséges nyelvhal

Solea solea

Övezet:

a 4 övezet egyesült királysági és uniós vizei; az ICES 2a övezet egyesült királysági vizei

(SOL/24-C.)

Belgium

 

681

 

Analitikai TAC

Dánia

 

311

 

Németország

 

545

 

Franciaország

 

136

 

Hollandia

 

6 151

 

Unió

 

7 824

 

Norvégia

 

5

(1)

Egyesült Királyság

 

1 323

 

 

 

 

 

TAC

 

9 152

 

(1)

Kizárólag a 4 övezet uniós vizein halászható (SOL/*04-EU).

xx.

az egyéb fajok a 4 övezet norvég vizein folytatott halászatára vonatkozó halászati lehetőségeket ismertető táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

egyéb fajok

Övezet:

a 4 övezet norvég vizei

(OTH/04-N.)

Belgium

 

14

 

Elővigyázatossági TAC

Dánia

 

1 320

 

Németország

 

149

 

Franciaország

 

61

 

Hollandia

 

106

 

Svédország

 

Nem releváns

(1)

Unió

 

1 650

(2)

 

 

 

 

TAC

 

Nem releváns

 

(1)

A Norvégia által Svédország számára hagyományosan megállapított „egyéb fajok” kvóta.

(2)

Olyan fajok, amelyek nem tartoznak egyéb TAC-ok hatálya alá.

xxi.

az egyéb fajok a 4 övezet uniós vizein és a 6a övezetnek az é. sz. 56° 30′-től északra lévő uniós vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

egyéb fajok

Övezet:

a 4 övezet uniós vizei és a 6a övezetnek az é. sz. 56° 30′-től északra lévő uniós vizei

(OTH/46AN-EU)

Unió

 

Nem releváns

 

Elővigyázatossági TAC

Norvégia

 

500

(1)(2)

Feröer szigetek

 

0

 

 

 

 

 

TAC

 

Nem releváns

 

(1)

Kizárólag a 4 övezetben (OTH/*4-EU).

(2)

Olyan fajok, amelyek nem tartoznak egyéb TAC-ok hatálya alá.

2.

Az IB. mellékletben:

a)

a hering (Clupea harengus) az 1 és 2 övezet egyesült királysági, Feröer szigeteki, norvég és nemzetközi vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

hering

Clupea harengus

Övezet:

az 1 és 2 övezet egyesült királysági, Feröer szigeteki, norvég és nemzetközi vizei

(HER/1/2-)

Belgium

10

 

Analitikai TAC

Dánia

10 220

 

Németország

1 790

 

Spanyolország

34

 

Franciaország

441

 

Írország

2 646

 

Hollandia

3 657

 

Lengyelország

517

 

Portugália

34

 

Finnország

158

 

Svédország

3 787

 

Unió

23 294

 

Egyesült Királyság

9 983

 

 

 

 

TAC

511 171

 

Különleges feltétel: az említett kvóták határértékein belül legfeljebb az alábbiakban megadott mennyiség fogható ki a következő övezetekben:

norvég vizek az é. sz. 62°-tól északra és a Jan Mayen körüli halászati övezet (HER/*2AJMN)

 

19 780

 

 

 

2 és 5b az é. sz. 62°-tól északra (Feröer szigeteki vizek) (HER/*25B-F)

 

 

Belgium

0

 

 

 

Dánia

0

 

 

 

Németország

0

 

 

 

Spanyolország

0

 

 

 

Franciaország

0

 

 

 

Írország

0

 

 

 

Hollandia

0

 

 

 

Lengyelország

0

 

 

 

Portugália

0

 

 

 

Finnország

0

 

 

 

Svédország

0

 

 

 

b)

a közönséges tőkehal (Gadus morhua) az 1 és 2 övezet norvég vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

közönséges tőkehal

Gadus morhua

Övezet:

A 1 és 2 övezet norvég vizei

(COD/1N2AB.)

Németország

2 081

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Görögország

258

 

Spanyolország

2 321

 

Írország

258

 

Franciaország

1 911

 

Portugália

2 321

 

Unió

9 150

 

 

 

 

TAC

Nem releváns

 

c)

a gránátoshalak (Macrourus spp.) az 5 és 14 övezet grönlandi vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

gránátoshalak

Macrourus spp.

Övezet:

az 5 és 14 övezet grönlandi vizei

(GRV/514GRN)

Unió

60

(1)

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

 

 

 

TAC

Nem releváns

(2)

(1)

Különleges feltétel: tilos a gránátoshal (Coryphaenoides rupestris) (RNG/514GRN) és az észak-atlanti gránátoshal (Macrourus berglax) (RHG/514GRN) célzott halászata. E fajok egyedei kizárólag járulékosan foghatók ki, és a kihalászott mennyiséget külön kell bejelenteni.

(2)

Az alábbi, tonnában kifejezett mennyiséget Norvégiának osztották ki. E mennyiségre vonatkozó különleges feltétel: tilos a gránátoshal (Coryphaenoides rupestris) (RNG/514GRN) és az észak-atlanti gránátoshal (Macrourus berglax) (RHG/514GRN) célzott halászata. E fajok egyedei kizárólag járulékosan foghatók ki, és a kihalászott mennyiséget külön kell bejelenteni.

 

 

45

 

 

 

d)

a gránátoshalak (Macrourus spp.) a NAFO 1 övezet grönlandi vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

gránátoshalak

Macrourus spp.

Övezet:

a NAFO 1 övezet grönlandi vizei

(GRV/N1GRN.)

Unió

45

(1)

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

 

 

 

TAC

Nem releváns

(2)

(1)

Különleges feltétel: tilos a gránátoshal (Coryphaenoides rupestris) (RNG/N1GRN.) és az észak-atlanti gránátoshal (Macrourus berglax) (RHG/N1GRN.) célzott halászata. E fajok egyedei kizárólag járulékosan foghatók ki, és a kihalászott mennyiséget külön kell bejelenteni.

(2)

Az alábbi, tonnában kifejezett mennyiséget Norvégiának osztották ki. E mennyiségre vonatkozó különleges feltétel: tilos a gránátoshal (Coryphaenoides rupestris) (RNG/N1GRN.) és az észak-atlanti gránátoshal (Macrourus berglax) (RHG/N1GRN.) célzott halászata. E fajok egyedei kizárólag járulékosan foghatók ki, és a kihalászott mennyiséget külön kell bejelenteni.

 

 

55

 

 

 

e)

a foltos tőkehal (Melanogrammus aeglefinus) az 1 és 2 övezet norvég vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

foltos tőkehal

Melanogrammus aeglefinus

Övezet:

az 1 és 2 övezet norvég vizei

(HAD/1N2AB.)

Németország

250

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Franciaország

150

 

Unió

400

 

 

 

 

TAC

Nem releváns

 

f)

a norvég garnéla (Pandalus borealis) az 5 és 14 övezet grönlandi vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

norvég garnéla

Pandalus borealis

Övezet:

az ICES 5 és 14 övezet grönlandi vizei

(PRA/514GRN)

Dánia

1 439

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Franciaország

1 438

 

Unió

2 877

 

Norvégia

2 123

 

 

 

 

TAC

Nem releváns

 

g)

a fekete tőkehal (Pollachius virens) az 1 és 2 övezet norvég vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

fekete tőkehal

Pollachius virens

Övezet:

az 1 és 2 övezet norvég vizei

(POK/1N2AB.)

Németország

474

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Franciaország

76

 

Unió

550

 

 

 

 

TAC

Nem releváns

 

h)

a grönlandi laposhal (Reinhardtius hippoglossoides) az 1 és 2 övezet norvég vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

grönlandi laposhal

Reinhardtius hippoglossoides

Övezet:

az 1 és 2 övezet norvég vizei

(GHL/1N2AB.)

Németország

125

(1)

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Unió

125

(1)

 

 

 

TAC

Nem releváns

 

(1)

Kizárólag a járulékos fogásokra. E kvóta keretében nem engedélyezett a faj célzott halászata.

i)

a grönlandi laposhal (Reinhardtius hippoglossoides) a NAFO 1 övezet grönlandi vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

grönlandi laposhal

Reinhardtius hippoglossoides

Övezet:

a NAFO 1 övezet grönlandi vizei

(GHL/N1G-S68)

Németország

1 700

(1)

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Unió

1 700

(1)

Norvégia

325

(1)

 

 

 

TAC

Nem releváns

 

(1)

Az é. sz. 68°-tól délre halászható.

j)

a grönlandi laposhal (Reinhardtius hippoglossoides) az 5, 12 és 14 övezet grönlandi vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

grönlandi laposhal

Reinhardtius hippoglossoides

Övezet:

az 5, 12 és 14 övezet grönlandi vizei

(GHL/5-14GL)

Németország

4 300

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Unió

4 300

(1)

Norvégia

850

 

 

 

 

TAC

Nem releváns

 

(1)

Egyszerre legfeljebb hat hajó halászhatja.

k)

vörös álsügér (Sebastes mentella) az 1 és 2 övezet norvég vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

vörös álsügér

Sebastes mentella

Övezet:

az 1 és 2 övezet norvég vizei

(REB/1N2AB.)

Németország

851

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Spanyolország

106

 

Franciaország

93

 

Portugália

450

 

Unió

1 500

 

 

 

 

TAC

Nem releváns

 

l)

a vörös álsügérek (tengerfenéki) (Sebastes spp.) a NAFO 1F övezet grönlandi vizein és az 5 és 14 övezet grönlandi vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

vörös álsügérek (tengerfenéki)

Sebastes spp.

Övezet:

a NAFO 1F övezet grönlandi vizei és az 5 és 14 övezet grönlandi vizei

(RED/N1G14D)

Németország

969

(1)

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Franciaország

5

(1)

Unió

974

(1)

Norvégia

556

(1)

 

 

 

TAC

Nem releváns

 

(1)

Kizárólag vonóhálóval, kizárólag az alábbi koordináták által meghatározott pontokat összekötő vonaltól északra és nyugatra halászható:

Pont

Földrajzi szélesség

Földrajzi hosszúság

 

1

é. sz. 59° 15′

ny. h. 54° 26′

 

2

é. sz. 59° 15′

ny. h. 44° 00′

 

3

é. sz. 59° 30′

ny. h. 42° 45′

 

4

é. sz. 60° 00′

ny. h. 42° 00′

 

5

é. sz. 62° 00′

ny. h. 40° 30′

 

6

é. sz. 62° 00′

ny. h. 40° 00′

 

7

é. sz. 62° 40′

ny. h. 40° 15′

 

8

é. sz. 63° 09′

ny. h. 39° 40′

 

9

é. sz. 63° 30′

ny. h. 37° 15′

 

10

é. sz. 64° 20′

ny. h. 35° 00′

 

11

é. sz. 65° 15′

ny. h. 32° 30′

 

12

é. sz. 65° 15′

ny. h. 29° 50′

 

m)

az egyéb fajok az 1 és 2 övezet norvég vizein táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

egyéb fajok

Övezet:

az 1 és 2 övezet norvég vizei

(OTH/1N2AB.)

Németország

89

(1)

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Franciaország

36

(1)

Unió

125

(1)

 

 

 

TAC

Nem releváns

 

(1)

Kizárólag a járulékos fogásokra. E kvóta keretében nem engedélyezett a faj célzott halászata.

3.

Az ID. mellékletben:

a)

a germon (északi állomány) (Thunnus alalunga) az Atlanti-óceán az é. sz. 5°-tól északra táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

germon (északi állomány)

Thunnus alalunga

Övezet:

Atlanti-óceán az é. sz. 5°-tól északra

(ALB/AN05N)

Írország

 

3 398,46

 

Analitikai TAC

Spanyolország

 

19 154,93

 

Franciaország

 

6 024,53

 

Portugália

 

2 100,86

 

Unió

 

30 678,78

(1)(2)

 

 

 

 

TAC

 

37 801

 

(1)

A germon északi állományára – az 520/2007/EK rendelet 12. cikkével összhangban – mint célfajra halászó uniós halászhajók száma 1 241 .

(2)

Különleges feltétel: az említett kvóta határértékein belül legfeljebb a következő mennyiség halászható az Egyesült Királyság vizein (ALB/*AN05N-UK): 280,00.

b)

a germonnak (déli állomány) az Atlanti-óceán az é. sz. 5°-tól délre táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

germon (déli állomány)

Thunnus alalunga

Övezet:

Atlanti-óceán az é. sz. 5°-tól délre

(ALB/AS05N)

Spanyolország

 

1 051,29

 

Analitikai TAC

Franciaország

 

345,49

 

Portugália

 

735,71

 

Unió

 

2 132,50

 

 

 

 

 

TAC

 

28 000

 

c)

a nagy szemű tonhal (Thunnus obesus) az Atlanti-óceánban táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

nagyszemű tonhal

Thunnus obesus

Övezet:

Atlanti-óceán

(BET/ATLANT)

Spanyolország

 

8 181,90

(1)

Analitikai TAC

Franciaország

 

3 475,31

(1)

Portugália

 

3 106,23

(1)

Unió

 

14 763,44

(1)

 

 

 

 

TAC

 

62 000

(1)

(1)

A nagyszemű tonhalra vonatkozóan külön kell bejelenteni az erszényes kerítőhálós hajók (BET/*ATLPS) és a legalább 20 méter teljes hosszúságú horogsoros hajók (BET*ATLLL) által kifogott fogásmennyiségeket. Júniustól, ha a fogások elérik a kvóta 80 %-át, a tagállamoknak e hajók fogásait hetente kell továbbítaniuk.

d)

a kardhal (Xiphias gladius) az Atlanti-óceán az é. sz. 5°-tól északra táblázat helyébe a következő táblázat lép:

Faj:

kardhal

Xiphias gladius

Övezet:

Atlanti-óceán az é. sz. 5°-tól északra

(SWO/AN05N)

Spanyolország

 

6 359,36

(2)

Analitikai TAC

Portugália

 

1 155,83

(2)

Más tagállamok

129,84

(1)(2)

Unió

 

7 645,03

 

 

 

 

 

TAC

 

13 200

 

(1)

Kizárólag a járulékos fogásokra. Az e közös kvótába beszámítandó fogásokat külön kell bejelenteni (SWO/AN05N_AMS).

(2)

Különleges feltétel: e mennyiség legfeljebb 2,39 %-a halászható az Atlanti-óceánon az é. sz. 5°-tól délre (SWO/*AS05N). Az e különleges feltételbe beszámítandó fogásokat külön kell bejelenteni (SWO/*AS05N_AMS).

e)

a kardhal (Xiphias gladius) az Atlanti-óceán az é. sz. 5°-tól délre táblázat helyébe a következő táblázat lép

Faj:

kardhal

Xiphias gladius

Övezet:

Atlanti-óceán az é. sz. 5°-tól délre

(SWO/AS05N)

Spanyolország

 

5 002,72

(1)

Analitikai TAC

Portugália

 

329,53

(1)

Unió

 

5 332,26

 

 

 

 

 

TAC

 

10 000

 

(1)

Különleges feltétel: e mennyiség legfeljebb 3,51 %-a halászható az Atlanti-óceánon az é. sz. 5°-tól északra (SWO/*AN05N).

4.

Az IH. melléklet helyébe a következő szöveg lép:

„IH. MELLÉKLET

AZ SPRFMO-EGYEZMÉNY HATÁLYA ALÁ TARTOZÓ TERÜLET

Faj:

fogashalak

Dissostichus spp.

Övezet:

az SPRFMO-egyezmény hatálya alá tartozó terület

(TOT/SPR-RB)

TAC

75

(1)

Elővigyázatossági TAC

(1)

Ez az éves TAC csak a felderítő halászatokra vonatkozik. A halászatot egy, legfeljebb 60 egymást követő napig tartó útra kell korlátozni, amelyre 2023. május 1. és november 15. között bármikor sor kerülhet. 2023. november 1-től 15-ig a horogsorokat csak éjjel szabad kihelyezni, és az alábbi(ak) elpusztulása esetén minden halászati tevékenységet azonnal be kell szüntetni:

a)

a következő fajok bármelyikének valamely példánya: vándoralbatrosz (Diomedea exulans), szürkefejű albatrosz (Thalassarche chrysostoma), dolmányos albatrosz (Thalassarche melanophris), szürke viharmadár (Procellaria cinerea), selymes viharmadár (Pterodroma mollis); vagy

b)

a következő fajok bármelyikének három példánya: kormos albatrosz (Phoebetria palpebrata), déli óriáshojsza (Macronectes giganteus) és északi óriáshojsza (Macronectes halli).

A halászatot tovább kell korlátozni legfeljebb 120, egyenként maximum 5 000 horgot tartalmazó halászfelszerelésre. A horogsorokat egymástól legalább 3 tengeri mérföldre kell elhelyezni, és azok nem helyezhetők ki olyan helyeken, ahol egy naptári éven belül horogsorok voltak kihelyezve. A halászatot a TAC elérésekor vagy a halászati út során történt 120 felszerelés kivetése és fedélzetre való felhúzása után kell befejezni, attól függően, hogy melyik következik be előbb. A halászatnak a 600 m és 2 500  m közötti mélységekre kell korlátozódnia, és csak az alábbi kutatási területen belül folyhat:

 

ÉNY

d. sz. 50° 30′, k. h. 136°

 

 

ÉK

d. sz. 50° 30′, k. h. 140° 30′

 

 

Keleti bemélyedés

d. sz. 52° 45′, k. h. 140° 30′

 

 

Keleti sarok

d. sz. 52° 45′, k. h. 145° 30′

 

 

DK

d. sz. 54° 50′, k. h. 145° 30′

 

 

DNY

d. sz. 54° 50′, k. h. 136°

 

 


Faj:

chilei fattyúmakréla

Trachurus murphyi

Övezet:

az SPRFMO-egyezmény hatálya alá tartozó terület

(CJM/SPRFMO)

Németország

15 280,63

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Hollandia

16 562,63

 

Litvánia

10 632,66

 

Lengyelország

18 282,08

 

Unió

60 758,00

 

 

 

 

TAC

Nem releváns

 

5.

Az IJ. melléklet helyébe a következő szöveg lép:

„IJ. MELLÉKLET

AZ IOTC ILLETÉKESSÉGI TERÜLETE

Az uniós halászhajók által kifogott sárgaúszójú tonhal (Thunnus albacares) mennyisége nem haladhatja meg az e mellékletben meghatározott fogási korlátokat.

Faj:

sárgaúszójú tonhal

Thunnus albacares

Övezet:

az IOTC illetékességi területe

(YFT/IOTC)

Franciaország

27 710

 

Analitikai TAC

A 847/96/EK rendelet 3. cikke nem alkalmazandó.

A 847/96/EK rendelet 4. cikke nem alkalmazandó.

Olaszország

2 365

 

Spanyolország

42 903

 

Portugália

100

(1)

Unió

73 078

 

 

 

 

TAC

Nem releváns

 

(1)

Kizárólag a járulékos fogásokra. E kvóta keretében nem engedélyezett a faj célzott halászata.

6.

A VI. mellékletben:

a)

A 4. pont helyébe a következő szöveg lép:

„4.

Azon halászhajók maximális száma az egyes tagállamokban, amelyek számára engedélyezhető a kékúszójú tonhalnak az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengeren történő halászata, fedélzeten való tartása, átrakodása, szállítása vagy kirakodása:

A. táblázat

 

Halászhajók száma (1)

 

Görögország (2)

Spanyolország

Franciaország

Horvátország

Olaszország

Ciprus (3)

Málta (4)

Portugália

Erszényes kerítőhálós hajók (5)

0

6

22

18

21

1

2

0

Horogsoros hajók

0

41

23

0

40

20

63

0

Etetőhajók

0

66

8

0

0

0

0

0

Kézi horogsoros hajók

0

1

47

12

0

0

0

0

Vonóhálós hajók

0

0

57

0

0

0

0

0

Kisüzemi halászatban részt vevő hajók

38

850

140

0

0

0

0

76

Egyéb kisüzemi hajók (6)

65

0

0

0

60

0

236

0

b)

A 6. pont helyébe a következő szöveg lép:

„6.

Az egyes tagállamok maximális kékúszójútonhal-tenyésztési és -hizlalási kapacitása, valamint a kifogott vadon élő kékúszójú tonhalak telepíthető egyedeinek maximális száma, amelyet az egyes tagállamok kioszthatnak halgazdaságaik között az Atlanti-óceán keleti részén és a Földközi-tengeren:

A. táblázat

Maximális tonhaltenyésztési és -hizlalási kapacitás

 

Halgazdaságok száma

Kapacitás (tonnában)

Görögország

2

2 100

Spanyolország

10

11 852

Horvátország

4

7 880

Olaszország

13

10 220

Ciprus

3

1 034

Málta

7

14 679

Portugália

2

500

B. táblázat

Kifogott vadon élő kékúszójú tonhalak telepíthető egyedeinek maximális mennyisége (tonnában)

Görögország

785,0

Spanyolország

7 738,9

Horvátország

2 947,0

Olaszország

2 064,0

Ciprus

756,6

Málta

10 486,0

Portugália

350,0


(1)  Az e táblázatban foglalt értékek tovább növelhetők, amennyiben teljesülnek az Unió által vállalt nemzetközi kötelezettségek.

(2)  Egy darab közepes méretű erszényes kerítőhálós hajót legfeljebb 10 darab horogsoros hajóval, vagy egy darab kis méretű erszényes kerítőhálós hajóval és három egyéb kisüzemi hajóval helyettesítettek.

(3)  Egy darab közepes méretű erszényes kerítőhálós hajót legfeljebb 10 darab horogsoros hajóval, vagy egy darab kis méretű erszényes kerítőhálós hajóval és legfeljebb három horogsoros hajóval lehet helyettesíteni.

(4)  Egy darab közepes méretű erszényes kerítőhálós hajót legfeljebb 10 darab horogsoros hajóval lehet helyettesíteni.

(5)  Az erszényes kerítőhálós hajókra vonatkozóan az e táblázatban feltüntetett számadatok a tagállamok közötti átadások eredményét tükrözik, és a jövőre nézve nem keletkeztetnek korábbról fennálló jogokat.

(6)  Többfunkciós, többféle halászeszközt (horogsort, kézi horogsort, pergetett horogsort) használó hajók.