7.10.2006 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
L 276/80 |
A BIZOTTSÁG HATÁROZATA
(2006. október 6.)
a pisztrángok vírusos vérfertőzése (VHS) és a pisztrángfélék fertőző vérképzőszervi elhalása (IHN) nevű halbetegségek közül egy vagy több tekintetében mentes övezetek és mentes halgazdaságok jegyzékének létrehozásáról szóló 2002/308/EK határozat I. és II. mellékletének módosításáról
(az értesítés a C(2006) 4362. számú dokumentummal történt)
(EGT vonatkozású szöveg)
(2006/674/EK)
AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉGEK BIZOTTSÁGA,
tekintettel az Európai Közösséget létrehozó szerződésre,
tekintettel a tenyésztett víziállatok és az akvakultúra-termékek forgalomba hozatalára irányadó állat-egészségügyi feltételekről szóló, 1991. január 28-i 91/67/EGK tanácsi irányelvre (1) és különösen annak 5. és 6. cikkére,
mivel:
(1) |
A 2002/308/EK bizottsági határozat (2) bizonyos halbetegségekre vonatkozóan meghatározza a mentes övezetek, valamint a nem mentes övezetekben lévő mentes halgazdaságok listáját. |
(2) |
Dánia, Németország és Olaszország egyes, a területén lévő halgazdaságok esetében benyújtotta a nem mentes övezetekben található mentes halgazdaságok státusa megszerzéséhez szükséges, a pisztrángok vírusos vérfertőzésére (VHS) és a pisztrángfélék fertőző vérképzőszervi elhalására (IHN) vonatkozó indoklásokat. A beadott dokumentáció tanúsítja, hogy ezek a halgazdaságok megfelelnek a 91/67/EGK irányelv 6. cikke követelményeinek. Ennélfogva jogot nyertek a nem mentes övezetben található mentes gazdaság minősítésre, és fel kell őket venni a mentes gazdaságok jegyzékébe. |
(3) |
Olaszország és az Egyesült Királyság értesítést küldött a VHS előfordulásáról olyan övezetekben, amelyeket korábban e betegségtől mentesnek tekintettek. Az övezetek azonban továbbra is IHN-mentesek. Ezért ezek az övezetek többé nem szerepelhetnek a 2002/308/EK határozatban, mint VHS-től mentes övezetek. |
(4) |
Németország és Olaszország értesítést küldött a VHS, illetve az IHN előfordulásáról olyan gazdaságokban, amelyeket korábban a betegségektől mentesnek tekintettek. Ezért e halgazdaságok többé nem szerepelhetnek a 2002/308/EK határozatban, mint a szóban forgó betegségtől mentes gazdaságok. |
(5) |
Németország értesítést küldött, hogy egy – Schleswig-Holsteinben található – gazdaság megszüntette tevékenységét. Ezért e halgazdaság már nem szerepelhet a 2002/308/EK határozat II. mellékletében. |
(6) |
A 2003/634/EK bizottsági határozat (3) jóváhagyja és felsorolja a VHS, illetve az IHN tekintetében a mentes övezet vagy nem mentes övezetben lévő mentes halgazdaság minősítés megszerzésének céljából a tagállamok által benyújtott programokat. |
(7) |
Ciprus és Olaszország értesítést küldött, hogy egyes, a 2003/634/EK határozattal jóváhagyott programokat véglegesítettek. A Ciprus által benyújtott dokumentáció azt mutatja, hogy az ország területén található összes kontinentális övezet megfelel a mentes övezetek státusára vonatkozó követelményeknek, ezért fel kell őket venni a mentes övezetek jegyzékébe. Az Olaszország által benyújtott dokumentáció szerint a területén található egyik halgazdaság megfelel a nem mentes övezetben lévő mentes halgazdaság státusára vonatkozó követelményeknek, és ezért azt fel kell venni a nem mentes övezetekben lévő mentes halgazdaságok jegyzékébe. |
(8) |
A 2002/308/EK határozatot ezért ennek megfelelően módosítani kell. |
(9) |
Az e határozatban előírt intézkedések összhangban vannak az Élelmiszerlánc- és Állat-egészségügyi Állandó Bizottság véleményével, |
ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:
1. cikk
A 2002/308/EK határozat a következőképpen módosul:
1. |
Az I. melléklet helyébe e határozat I. melléklete lép. |
2. |
A II. melléklet helyébe e határozat II. melléklete lép. |
2. cikk
E határozatnak a tagállamok a címzettjei.
Kelt Brüsszelben, 2006. október 6-án.
a Bizottság részéről
Markos KYPRIANOU
a Bizottság tagja
(1) HL L 46., 1991.2.19., 1. o. A legutóbb a 806/2003/EK rendelettel (HL L 122., 2003.5.16., 1. o.) módosított irányelv.
(2) HL L 106., 2002.4.23., 28. o. A legutóbb a 2006/214/EK határozattal (HL L 80., 2006.3.17., 46. o.) módosított határozat.
(3) HL L 220., 2003.9.3., 8. o. A legutóbb a 2005/770/EK határozattal (HL L 291., 2005.11.5., 33. o.) módosított határozat.
I. MELLÉKLET
„I. MELLÉKLET
A PISZTRÁNGOK VÍRUSOS VÉRFERTŐZÉSE (VHS) ÉS A PISZTRÁNGFÉLÉK FERTŐZŐ VÉRKÉPZŐSZERVI ELHALÁSA (IHN) NEVŰ HALBETEGSÉGEK VONATKOZÁSÁBAN MENTES ÖVEZETEK
1.A. A VHS VONATKOZÁSÁBAN MENTES DÁNIAI ÖVEZETEK
A következő övezetekhez tartozó vízgyűjtő területek és (a hozzájuk tartozó) part menti területek:
— |
Hansted Å |
— |
Hovmølle Å |
— |
Grenå |
— |
Treå |
— |
Alling Å |
— |
Kastbjerg |
— |
Villestrup Å |
— |
Korup Å |
— |
Sæby Å |
— |
Elling Å |
— |
Uggerby Å |
— |
Lindenborg Å |
— |
Øster Å |
— |
Hasseris Å |
— |
Binderup Å |
— |
Vidkær Å |
— |
Dybvad Å |
— |
Bjørnsholm Å |
— |
Trend Å |
— |
Lerkenfeld Å |
— |
Vester Å |
— |
Lønnerup med tilløb |
— |
Slette Å |
— |
Bredkær Bæk |
— |
Vandløb til Kilen |
— |
Resenkær Å |
— |
Klostermølle Å |
— |
Hvidbjerg Å |
— |
Knidals Å |
— |
Spang Å |
— |
Simested Å |
— |
Skals Å |
— |
Jordbro Å |
— |
Fåremølle Å |
— |
Flynder Å |
— |
Damhus Å |
— |
Karup Å |
— |
Gudenåen |
— |
Halkær Å |
— |
Storåen |
— |
Århus Å |
— |
Bygholm Å |
— |
Grejs Å |
— |
Ørum Å |
1.B. AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES DÁNIAI ÖVEZETEK
— |
Dánia területén található valamennyi kontinentális és part menti terület. |
2.A. A VHS ÉS AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES NÉMETORSZÁGI ÖVEZETEK
2.A.1. BADEN-WÜRTTEMBERG
— |
Az Isenburger Tal vízgyűjtő területe a forrásától a Falkenstein halgazdaság vízkibocsátásáig, |
— |
az Eyach és mellékfolyóinak vízgyűjtő területe a forrásoktól a Haigerloch város melletti folyásirányban első duzzasztóműig, |
— |
a Lauchert és mellékfolyóinak vízgyűjtő területe a forrásoktól a Sigmaringendorf város melletti turbináig, |
— |
a Grosse Lauter és mellékfolyóinak vízgyűjtő területe a forrásoktól a Lauterach város melletti vízesésig, |
— |
a Wolfegger Ach és mellékfolyóinak vízgyűjtő területe a forrásoktól a Lauterach város melletti vízesésig, |
— |
az ENZ vízgyűjtő területe, amely a Grosse Enzből, a Kleine Enzből és az Eyachból áll a forrásoktól a Neuenbürg város központjában lévő duzzasztóműig, |
— |
az Erms folyó vízgyűjtő területe a forrástól az Anlage Seeburg-i Strobel halgazdaságtól folyásirányban 200 méterre található duzzasztóműig, |
— |
az Obere Nagold vízgyűjtő területe a forrástól a Neumühle mellett található duzzasztóműig. |
2.B. A VHS VONATKOZÁSÁBAN MENTES NÉMETORSZÁGI ÖVEZETEK
2.B.1. BADEN-WÜRTTEMBERG
— |
Az Andelsbach és mellékfolyóinak vízgyűjtő területe a forrásoktól a Krauchenwies város melletti turbináig. |
3. A VHS ÉS AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES SPANYOLORSZÁGI ÖVEZETEK
3.1. RÉGIÓ: ASZTÚRIA AUTONÓM KÖRZET
Kontinentális övezetek
— |
Asztúria valamennyi vízgyűjtő területe. |
Part menti területek
— |
Asztúria part menti szakasza teljes hosszúságban. |
3.2. RÉGIÓ: GALÍCIA AUTONÓM KÖRZET
Kontinentális övezetek
— |
Galícia vízgyűjtő területei:
|
Part menti területek
— |
Galícia part menti területe az Eo folyó torkolatától (Isla Pancha) a Punta Picosig (a Miño folyó torkolata). |
3.3. RÉGIÓ: ARAGÓNIA AUTONÓM KÖRZET
Kontinentális övezetek
— |
Az Ebro folyó vízgyűjtő területe a forrástól az Aragónia körzetben lévő Mequinenza duzzasztóműig, |
— |
az Isuela folyó a forrásától az arguisi duzzasztóműig, |
— |
a Flúmen folyó a forrásától a Santa María de Belsue-i duzzasztóműig, |
— |
a Guatizalema folyó a forrásától a vadiellói duzzasztóműig, |
— |
a Cinca folyó a forrásától a gradói duzzasztóműig, |
— |
az Esera folyó a forrásától a barasonai duzzasztóműig, |
— |
a Noguera-Ribagorzana folyó a forrásától a Santa Ana-i duzzasztóműig, |
— |
a Matarraña folyó a forrásától az Aguas de Pena-i duzzasztóműig, |
— |
a Pena folyó a forrásától a penai duzzasztóműig, |
— |
a Guadalaviar-Turia folyó a forrástól a Valencia tartományban lévő Generalísimo duzzasztóműig, |
— |
a Mijares folyó a forrásától a Castellón tartományban lévő arenósi duzzasztóműig. |
Az Aragónia körzet többi vízfolyása pufferzónának számít.
3.4. RÉGIÓ: NAVARRA AUTONÓM KÖRZET
Kontinentális övezetek
— |
Az Ebro folyó vízgyűjtő területe a forrástól az Aragónia körzetben lévő Mequinenza gátig, |
— |
a Bidasoa folyó a forrásától a torkolatáig, |
— |
a Leizarán folyó a forrásától a leizaráni (Muga) gátig. |
A Navarra körzet többi vízfolyása pufferzónának számít.
3.5. RÉGIÓ: KASZTÍLIA ÉS LEÓN AUTONÓM KÖRZET
Kontinentális övezetek
— |
Az Ebro folyó vízgyűjtő területe a forrástól az Aragón körzetben lévő mequinenzai duzzasztóműig, |
— |
a Duero folyó a forrásától az aldeávilai duzzasztóműig, |
— |
a Sil folyó, |
— |
a Tiétar folyó a forrásától a rosaritói duzzasztóműig, |
— |
az Alberche folyó a forrásától a burguillói duzzasztóműig. |
A Kasztília és León autonóm körzet többi vízfolyása pufferzónának számít.
3.6. RÉGIÓ: KANTÁBRIA AUTONÓM KÖRZET
Kontinentális övezetek
— |
Az Ebro folyó vízgyűjtő területe a forrástól az Aragónia körzetben lévő Mequinenza gátig, |
— |
a következő folyók vízgyűjtő területei, forrásuktól a tengerig: |
— |
Deva folyó, |
— |
Nansa folyó, |
— |
Saja-Besaya folyó, |
— |
Pas-Pisueña folyó, |
— |
Asón folyó, |
— |
Agüera folyó. |
A Gandarillas, Escudo és Miera y Campiazo folyók vízgyűjtő területei pufferzónának számítanak.
Part menti területek
— |
Kantábria egész tengerpartja a Deva folyó torkolatától az Ontón patakig. |
3.7. RÉGIÓ: LA RIOJA AUTONÓM KÖRZET
Kontinentális övezetek
Az Ebro folyó vízgyűjtő területe a forrástól az Aragónia autonóm körzetben található Mequinenza gátjáig.
3.8. RÉGIÓ: KASZTÍLIA–LA-MANCHA AUTONÓM KÖRZET
Kontinentális övezetek
— |
A Río Tajo folyó vízgyűjtő területe a forrásoktól az estremerai gátig, |
— |
a Río Tajuña folyó vízgyűjtő területe a forrásoktól a La Tajera-i gátig, |
— |
a Río Júcar folyó vízgyűjtő területe a forrásoktól a La Toba-i gátig, |
— |
a Río Cabriel folyó vízgyűjtő területe a forrásoktól a bujiosói gátig. |
4.A. A VHS ÉS AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES FRANCIAORSZÁGI ÖVEZETEK
4.A.1. ADOUR-GARONNE
Vízgyűjtő területek
— |
A Charente-medence, |
— |
a Seudre-medence, |
— |
a Gironde tölcsértorkolatánál levő part menti folyók medencéi Charente-Maritime megyében, |
— |
a Nive és a Nivelles (Pyrénées Atlantiques) vízgyűjtő területei, |
— |
a Forges-medence (Landes), |
— |
a Dronne (Dordogne) vízgyűjtő területe a forrástól a monfourat-i Eglisottes gátig, |
— |
a Beauronne (Dordogne) vízgyűjtő területe a forrástól a faye-i gátig, |
— |
a Valouse (Dordogne) vízgyűjtő területe a forrástól az Etang des Roches Noires-i gátig, |
— |
a Paillasse (Gironde) vízgyűjtő területe a forrástól a Grand Forge-i gátig, |
— |
a Ciron (Lot et Garonne, Gironde) vízgyűjtő területe a forrástól a Moulin de Castaing-i gátig, |
— |
a Petite Leyre (Landes) vízgyűjtő területe a forrástól az argelouse-i Pont de l’Espine-i gátig, |
— |
a Pave (Landes) vízgyűjtő területe a forrástól a pave-i gátig, |
— |
az Escource (Landes) vízgyűjtő területe a forrástól a Moulin de Barbe-i gátig, |
— |
a Geloux (Landes) vízgyűjtő területe a forrástól a Saint Martin d’Oney-i D38 gátig, |
— |
az Estrigon (Landes) vízgyűjtő területe a forrástól a Campet et Lamolère gátig, |
— |
az Estampon (Landes) vízgyűjtő területe a forrástól a roquefort-i Ancienne Minoterie gátig, |
— |
a Gélise (Landes, Lot et Garonne) vízgyűjtő területe a forrástól a Gélise és az Osse összefolyása alatt lévő gátig, |
— |
a Magescq (Landes) vízgyűjtő területe a forrástól a torkolatig, |
— |
a Luys (Pyrénées Atlantiques) vízgyűjtő területe a forrástól a Moulin d’Oro-i gátig, |
— |
a Neez (Pyrénées Atlantiques) vízgyűjtő területe a forrástól a jurançoni gátig, |
— |
a Beez (Pyrénées Atlantiques) vízgyűjtő területe a forrástól a nayi gátig, |
— |
a Gave de Cauterets (Hautes Pyrénées) vízgyűjtő területe a forrástól a soulomi vízerőmű Calypso gátjáig. |
Part menti területek
— |
A teljes atlanti-óceáni part Vendée megye északi határa és Charente-Maritime megye déli határa között. |
4.A.2. LOIRE-BRETAGNE
Kontinentális övezetek
— |
Bretagne térségének összes vízgyűjtő területe a következő vízgyűjtő területek kivételével:
|
— |
a Sèvre Niortaise-medence, |
— |
a Lay-medence, |
— |
a Vienne-medence következő vízgyűjtő területei:
|
Part menti területek
— |
Bretagne teljes part menti szakasza, a következő részek kivételével:
|
4.A.3. SZAJNA-NORMANDIA
Kontinentális övezetek
— |
A Sélune-medence. |
4.A.4. AQUITÁNIA RÉGIÓ
Vízgyűjtő területek
— |
A Vignac folyó vízgyűjtő területe a forrástól a la Forge duzzasztóműig, |
— |
a Gouaneyre folyó vízgyűjtő területe a forrástól a Maillières duzzasztóműig, |
— |
a Susselgue folyó vízgyűjtő területe a forrástól a Susselgue duzzasztóműig, |
— |
a Luzou folyó vízgyűjtő területe a forrástól a Laluque halgazdaságnál lévő duzzasztóműig, |
— |
a Gouadas folyó vízgyűjtő területe a forrástól a Saint-Vincent-de-Paul-i Etang de la Glacière duzzasztóműig, |
— |
a Bayse folyó vízgyűjtő területe a forrástól a Moulin de Lartia et de Manobre-i duzzasztóműig, |
— |
a Rancez folyó vízgyűjtő területe a forrástól Rancez-nél lévő duzzasztóműig, |
— |
az Eyre folyó vízgyűjtő területe a forrástól az arcachoni tölcsértorkolatig, |
— |
az Onesse folyó vízgyűjtő területe a forrásoktól a Courant de Contis-i tölcsértorkolatig. |
4.A.5. MIDI-PYRÉNÉES
Vízgyűjtő területek
— |
A Cernon folyó vízgyűjtő területe a forrástól a Saint George de Luzençonnál lévő duzzasztóműig, |
— |
a Dourdou folyó a Dourdou és a Grauzon folyó forrásától a Vabres-l’Abbaye-nél lévő duzzasztóműig. |
4.A.6. L’AIN
— |
A Dombe-tó kontinentális övezete. |
4.A.7. ARTOIS-PICARDIE
— |
A Selle folyó vízgyűjtő területének kontinentális övezete a Poix folyónál lévő forrásától addig a szakaszig, ahol ez a folyó az Evoissons folyóval találkozik. |
4.A.8. AUVERGNE
— |
A Couze Pavin kontinentális övezete, forrásaitól a Besse-en-Chandesse-nél lévő duzzasztóműig. |
4.B. A VHS VONATKOZÁSÁBAN MENTES FRANCIAORSZÁGI ÖVEZETEK
4.B.1. LOIRE-BRETAGNE
Kontinentális övezetek
— |
A Loire-medencének az Huisne vízgyűjtőjének a vízfolyások forrásától a Ferté-Bernard gátig tartó felső folyásából álló része. |
4.C. AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES FRANCIAORSZÁGI ÖVEZETEK
4.C.1. LOIRE-BRETAGNE
Kontinentális övezetek
— |
A Vienne-medence következő vízgyűjtő területe:
|
5.A. A VHS VONATKOZÁSÁBAN MENTES ÍRORSZÁGI ÖVEZETEK
— |
Írország valamennyi kontinentális és partvidéki területe, kivéve Cape Clear Island. |
5.B. AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES ÍRORSZÁGI ÖVEZETEK
— |
Írország területén található valamennyi kontinentális és part menti terület. |
6.A. A VHS ÉS AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES OLASZORSZÁGI ÖVEZETEK
6.A.1. TRENTINO ALTO ADIGE RÉGIÓ, TRENTO AUTONÓM TARTOMÁNY
Kontinentális övezetek
— |
Zona Val di Fiemme, Fassa e Cembra: az Avisio folyó vízgyűjtő területe a forrástól a Giovo településnél lévő Serra San Giorgio duzzasztóműig, |
— |
Zona Valle della Sorna: a Sorna folyó vízgyűjtő területe a forrástól a chizzolai (Ala) vízerőmű által képzett gátig, mielőtt beletorkollik az Adige folyóba, |
— |
Zona Rio Manes: a Rio Manes folyó vizét összegyűjtő övezet a La Zinquantina településen lévő Troticoltura Giovanelli halgazdaságtól 200 méterrel lefelé található duzzasztóműig, |
— |
Zona Val di Ledro: a Massangla és Ponale folyók vízgyűjtő területe a forrásuktól a Molina di Ledro-i Centralenál található vízerőmű által képzett gátig, |
— |
Zona Valsugana: a Brenta folyó vízgyűjtő területe a forrásaitól a Marzotto gátig a grignoi Manticelliben, |
— |
Zona Val del Fersina: a Fersina folyó vízgyűjtő területe a forrásaitól a Ponte Altó-i gátig. |
6.A.2. LOMBARDIA RÉGIÓ, BRESCIA TARTOMÁNY
Kontinentális övezetek
— |
Zona Ogliolo: a vízgyűjtő terület az Ogliolo patak forrásától az adamellói halgazdaságtól a folyásirányban található duzzasztóműig, ahol az Ogliolo patak belefolyik az Oglio folyóba, |
— |
Zona Fiume Caffaro: a Caffaro patak forrásától a halgazdaságtól folyásirányban egy kilométerre lévő duzzasztóműig tartó vízgyűjtő terület, |
— |
Zona Val Brembana: a Brembo folyó vízgyűjtő területe a forrásától a Ponte S. Pietro-i duzzasztóműig. |
6.A.3. UMBRIA RÉGIÓ
Kontinentális övezetek
— |
Fosso di Terrìa: a Terrìa folyó vízgyűjtő területe a forrásoktól a Ditta Mountain Fish halgazdaságtól folyásirányban lévő duzzasztóműig, ahol a Terrìa folyó egyesül a Nera folyóval. |
6.A.4. VENETO RÉGIÓ
Kontinentális övezetek
— |
Zona Belluno: a Belluno tartományban lévő vízgyűjtő terület az Ardo patak forrásától a Centro Sperimentale di Acquacoltura, Valli di Bolzano Bellunese, Belluno halgazdaságtól folyásirányban lévő duzzasztóműig (az Ardo patak és a Piave folyó összefolyása előtt), |
— |
Bacino del torrente Tegorzo: a Tegorzo vízgyűjtő területe a folyó forrásaitól a Tegorzo hídjánál Faveri községben található duzzasztóműig. |
6.A.5. TOSCANA RÉGIÓ
Kontinentális övezetek
— |
Zona Valle del fiume Serchio: a Serchio folyó vízgyűjtő területe a forrástól a Piaggione gátig, |
— |
Bacino del torrente Lucido: a Lucido folyó vízgyűjtő területe a forrástól a Ponte del Bertoli gátig, |
— |
Bacino del torrente Osca: az Osca folyó vízgyűjtő területe a forrástól az Il Giardino halgazdaságtól folyásirányban található duzzasztóműig, |
— |
Bacino del fiume Staggia: a Staggia vízgyűjtő területe a folyó forrásaitól a calcinaiai duzzasztóműig. |
6.A.6. PIEMONTE RÉGIÓ
Kontinentális övezetek
— |
Sorgenti della Gerbola: a Grana folyó vízgyűjtő területének egy része a Cavo C és a Canale del Molino della Gerbala forrástól az Azienda Agricola Canali Cavour S.S. halgazdaság alatt lévő duzzasztóműig, |
— |
Bacino del Besante: a Besante folyó vízgyűjtő területe a forrástól a Pastorino Giovanni halgazdaságtól folyásirányban 500 méterre található duzzasztóműig, |
— |
Valle di Duggia: a Duggia folyó vízgyűjtő területe a forrástól a Varallo és Locarno közötti út folyón átívelő hídja előtt 100 méterre lévő duzzasztóműig, |
— |
Zona del Rio Valdigoja: a Valdigoja patak a forrásaitól addig a pontig, ahol a patak a Valle di Duggia mentes övezet duzzasztóműve előtt belefolyik a Duggia folyóba, |
— |
Zona Sorgente dei Paschi: a Pesio folyó vízgyűjtő területe a forrásaitól az Azienda dei Paschi halgazdaságtól folyásirányban található duzzasztóműig, |
— |
Zona Stura Valgrande: a Stura Valgrande folyó vízgyűjtő területe a forrásaitól a Troticoltura delle Sorgenti halgazdaságtól folyásirányban lévő duzzasztóműig, |
— |
Valle Elvo: az Elvo folyó vízgyűjtő területe a forrásaitól az Occhieppo Inferiore településen található Tintoria Europa gátig, |
— |
Valle Strona: a Strona vízgyűjtő területe a folyónak a Camandona településnél lévő forrásaitól a Rovella településen lévő Vallemoso közelében található duzzasztóműig, |
— |
Valle Cervo: a Cervo vízgyűjtő területe a folyónak a Sagliano Micca településnél lévő forrásaitól a Biella településnél az SS 142 sz. főút hídja közelében található duzzasztóműig, |
— |
Zona Lanca del Boschetto: a Toce folyó a Mittage Feerico halgazdaság területén eredő forrásaitól a folyásirányban lévő Moretti Renzo halgazdaságnál található duzzasztóműig. |
6.A.7. EMILIA ROMAGNA RÉGIÓ
Kontinentális övezetek
— |
Bacino Fontanacce-Valdarno: a Fontanacce és a Valdarno folyók vízgyűjtő területe a forrásaiktól az S.V.A. s.r.l. halgazdaságtól folyásirányban 100 méterre található duzzasztóműig. |
6.A.8. LIGURIA RÉGIÓ
Kontinentális övezetek
— |
A Penna vízgyűjtő területe a folyó forrásaitól a Penna és a Borzone folyó találkozásánál található duzzasztóműig. |
6.B. A VHS vonatkozásában mentes olaszországi övezetek
6.B.1. TRENTINO ALTO ADIGE RÉGIÓ, TRENTO AUTONÓM TARTOMÁNY
Kontinentális övezetek
— |
Zona Valle dei Laghi: a San Massenza, Toblino és Cavedine tavak vízgyűjtő területe a Cavedine tó déli részén lévő, a Torbole tartományban lévő vízi erőműhöz vezető lefolyásánál lévő duzzasztóműig. |
6.C. AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES OLASZORSZÁGI ÖVEZETEK
6.C.1. UMBRIA RÉGIÓ, PERUGIA TARTOMÁNY
— |
Zona Lago Trasimeno: a Trasimeno-tó. |
6.C.2. TRENTINO ALTO ADIGE RÉGIÓ, TRENTO AUTONÓM TARTOMÁNY
— |
Zona Val Rendena: a Sarca folyó forrásától a Villa Rendena-i Oltresarcában található gátig tartó vízgyűjtő terület. |
6.C.3. TRENTINO ALTO ADIGE RÉGIÓ, TRENTO AUTONÓM TARTOMÁNY
— |
Zona Torrente Adanà: az Adanà folyó vízgyűjtő területe a forrástól az Armani Cornelio-Lardaro halgazdaságtól lefelé található gátsorig. |
7.A. A VHS ÉS AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES SVÉDORSZÁGI ÖVEZETEK
— |
Svédország területén található valamennyi kontinentális és part menti terület:
|
7.B. AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES SVÉDORSZÁGI ÖVEZETEK
— |
Svédország területén található valamennyi kontinentális és part menti terület. |
8.A. A VHS VONATKOZÁSÁBAN MENTES EGYESÜLT KIRÁLYSÁGI, CSATORNA-SZIGETEKI ÉS MAN-SZIGETI ÖVEZETEK
— |
Az Egyesült Királyság területén található valamennyi kontinentális és part menti terület, kivéve:
|
— |
Észak-Írország területén található valamennyi kontinentális és part menti terület, |
— |
Guernsey területén található valamennyi kontinentális és part menti terület, |
— |
a Man-sziget területén található valamennyi kontinentális és part menti terület. |
8.B. AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES EGYESÜLT KIRÁLYSÁGI, CSATORNA-SZIGETEKI ÉS MAN-SZIGETI ÖVEZETEK
— |
Az Egyesült Királyság területén található valamennyi kontinentális és part menti terület, |
— |
Észak-Írország területén található valamennyi kontinentális és part menti terület, |
— |
Guernsey területén található valamennyi kontinentális és part menti terület, |
— |
a Man-sziget területén található valamennyi kontinentális és part menti terület. |
9.A. A VHS VONATKOZÁSÁBAN MENTES FINNORSZÁGI ÖVEZETEK
— |
A területén található valamennyi kontinentális terület. |
9.B. AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES FINNORSZÁGI ÖVEZETEK
— |
A területén található valamennyi kontinentális és part menti terület. |
10. A VHS ÉS AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES CIPRUSI ÖVEZETEK
— |
A területén található valamennyi kontinentális övezet.” |
II. MELLÉKLET
„II. MELLÉKLET
A PISZTRÁNGOK VÍRUSOS VÉRFERTŐZÉSE (VHS) ÉS A PISZTRÁNGFÉLÉK FERTŐZŐ VÉRKÉPZŐSZERVI ELHALÁSA (IHN) NEVŰ HALBETEGSÉGEK VONATKOZÁSÁBAN MENTES HALGAZDASÁGOK
1. A VHS ÉS AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES BELGIUMI HALGAZDASÁGOK
1. |
La Fontaine aux truites |
B-6769 Gérouville |
2. A VHS ÉS AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES DÁNIAI HALGAZDASÁGOK
1. |
Vork Dambrug |
DK-6040 Egtved |
2. |
Egebæk Dambrug |
DK-6880 Tarm |
3. |
Bækkelund Dambrug |
DK-6950 Ringkøbing |
4. |
Borups Geddeoprdræt |
DK-6950 Ringkøbing |
5. |
Bornholms Lakseklækkeri |
DK-3730 Nexø |
6. |
Langes Dambrug |
DK-6940 Lem St. |
7. |
Brænderigårdens Dambrug |
DK-6971 Spjald |
8. |
Siglund Fiskeopdræt |
DK-4780 Stege |
9. |
Ravning Fiskeri |
DK-7182 Bredsten |
10. |
Ravnkær Dambrug |
DK-7182 Bredsten |
11. |
Hulsig Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
12. |
Ligård Fiskeri |
DK-7183 Randbøl |
13. |
Grønbjerglund Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
14. |
Danish Aquaculture |
DK-6040 Egtved |
15. |
Abild Dambrug |
DK-6920 Videbæk |
16. |
Tvilho Fiskeri |
DK-6800 Varde |
3.A. A VHS ÉS AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES NÉMETORSZÁGI HALGAZDASÁGOK
3.A.1. ALSÓ-SZÁSZORSZÁG
1. |
Jochen Moeller |
|
|||
2. |
Versuchsgut Relliehausen der Universität Göttingen |
(hatchery only) D-37586 Dassel |
|||
3. |
Dr. R. Rosengarten |
|
|||
4. |
Klaus Kröger |
|
|||
5. |
Ingeborg Riggert-Schlumbohm |
|
|||
6. |
Volker Buchtmann |
|
|||
7. |
Sven Kramer |
|
|||
8. |
Hans-Peter Klusak |
|
|||
9. |
F. Feuerhake |
|
|||
10. |
Horst Pöpke |
|
3.A.2. TÜRINGIA
1. |
Firma Tautenhahn |
D-98646 Trostadt |
||
2. |
Fischzucht Salza GmbH |
D-99734 Nordhausen-Salza |
||
3. |
Fischzucht Kindelbrück GmbH |
D-99638 Kindelbrück |
||
4. |
Reinhardt Strecker |
|
3.A.3. BADEN-WÜRTTEMBERG
1. |
Walter Dietmayer |
|
||||||
2. |
Heiner Feldmann |
|
||||||
3. |
Oliver Fricke |
|
||||||
4. |
Peter Schmaus |
|
||||||
5. |
Josef Schnetz |
|
||||||
6. |
Falko Steinhart |
|
||||||
7. |
Hugo Strobel |
|
||||||
8. |
Reinhard Lenz |
|
||||||
9. |
Stephan Hofer |
|
||||||
10. |
Stephan Hofer |
|
||||||
11. |
Stephan Hofer |
|
||||||
12. |
Stephan Hofer |
|
||||||
13. |
Stephan Schuppert |
|
||||||
14. |
Anton Jung |
|
||||||
15. |
Peter Störk |
|
||||||
16. |
Erwin Steinhart |
|
||||||
17. |
Joachim Schindler |
|
||||||
18. |
Georg Sohnius |
|
||||||
19. |
Claus Lehr |
|
||||||
20. |
Hugo Hager |
|
||||||
21. |
Hugo Hager |
|
||||||
22. |
Gumpper und Stoll GmbH |
|
||||||
23. |
Hans Schmutz |
|
||||||
24. |
Wilhelm Drafehn |
|
||||||
25. |
Wilhelm Drafehn |
|
||||||
26. |
Franz Schwarz |
|
||||||
27. |
Meinrad Nuber |
|
||||||
28. |
Walter Dietmayer |
|
||||||
29. |
Fischbrutanstalt des Landes Baden-Würtemberg |
|
||||||
30. |
Kreissportfischereiverein Biberach |
|
||||||
31. |
Hans Schmutz |
|
||||||
32. |
Reinhard Rösch |
|
||||||
33. |
Rainer Tress |
|
||||||
34. |
Andreas Tröndle |
|
||||||
35. |
Andreas Tröndle |
|
||||||
36. |
Stephan Hofer |
|
||||||
37. |
Heiner Feldmann |
|
||||||
38. |
Andreas Zordel |
|
||||||
39. |
Thomas Fischböck |
|
||||||
40. |
Reinhold Bihler |
|
||||||
41. |
Josef Dürr |
|
||||||
42. |
Andreas Zordel |
|
||||||
43. |
Fischzucht Anton Jung |
|
||||||
44. |
Staatliches Forstamt Ravensburg |
|
||||||
45. |
Simon Phillipson |
|
||||||
46. |
Hans Klaiber |
|
||||||
47. |
Josef Hönig |
|
||||||
48. |
Werner Baur |
|
||||||
49. |
Gerhard Weihmann |
|
||||||
50. |
Hubert Belser GBR |
|
||||||
51. |
Staatliche Forstämter Ravensburg und Wangen |
|
||||||
52. |
Anton Jung |
|
||||||
53. |
Hildegart Litke |
|
||||||
54. |
Werner Wägele |
|
||||||
55. |
Ernst Graf |
|
||||||
56. |
Fischbrutanstalt des Landes Baden-Württemberg |
|
||||||
57. |
Forellenzucht Kunzmann |
|
||||||
58. |
Meinrad Nuber |
|
||||||
59. |
Bezirksfischereiverein Nagoldtal e.V. |
|
||||||
60. |
Bernd und Volker Fähnrich |
|
||||||
61. |
Klaiber „An der Tierwiese“ |
|
||||||
62. |
Parey Bittigkoffer — Unterreichenbach |
|
||||||
63. |
Farm Sauter Anlage Pflegelberg |
|
||||||
64. |
Krattenmacher Anlage Osterhofen |
|
||||||
65. |
|
|
||||||
66. |
Gumpper und Stoll Anlage Unterhausen |
|
||||||
67. |
Durach Anlage Altann |
|
||||||
68. |
Städler Anlage Raunsmühle |
|
||||||
69. |
König Anlage Erisdorf |
|
||||||
70. |
Forellenzucht Drafehn Anlage Wittelbach |
|
||||||
71. |
Wirth Anlage Dengelshofen |
|
||||||
72. |
Krämer, Bad Teinach |
|
||||||
73. |
Muffler Anlage Eigeltingen |
|
||||||
74. |
Karpfenteichwirtschaft Mönchsroth |
|
||||||
75. |
Krattenmacher Anlage Dietmans |
|
||||||
76. |
Bruthaus Fischzucht Anselm-Schneider |
|
||||||
77. |
Matthias Grassmann |
|
||||||
78. |
Forellenzucht Hurrle |
|
3.A.4. ÉSZAK-RAJNA-VESZTFÁLIA
1. |
Wolfgang Lindhorst-Emme |
|
|||
2. |
Wolfgang Lindhorst-Emme |
|
|||
3. |
Hugo Rameil und Söhne |
|
|||
4. |
Peter Horres |
|
|||
5. |
Wolfgang Middendorf |
|
|||
6. |
Michael und Guido Kamp |
|
|||
7. |
Thomas Rameil |
|
|||
8. |
Ignaz Brands |
|
3.A.5. BAJORORSZÁG
1. |
Werner Ruf |
|
|||||
2. |
Rogg |
|
|||||
3. |
|
|
|||||
4. |
|
|
|||||
5. |
|
|
|||||
6. |
|
|
|||||
7. |
|
|
|||||
8. |
|
|
|||||
9. |
|
|
|||||
10. |
Fischzucht Grünmühl Anlage D-94379 |
|
3.A.6. SZÁSZORSZÁG
1. |
Anglerverband Südsachsen „Mulde/Elster“ e.V. |
|
|||
2. |
H. und G. Ermisch GbR |
|
|||
3. |
Teichwirtschaft Weissig |
|
|||
4. |
Teichwirtschaft Zeisholz |
|
3.A.7. HESSEN
1. |
Hermann Rameil |
|
3.B. AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES NÉMETORSZÁGI HALGAZDASÁGOK
3.B.1. TÜRINGIA
1. |
Thüringer Forstamt Leinefelde |
|
3.C. A VHS VONATKOZÁSÁBAN MENTES NÉMETORSZÁGI HALGAZDASÁGOK
3.C.1. BADEN-WÜRTTEMBERG
1. |
Heiner Feldmann |
|
||
2. |
Heiner Feldmann |
|
4. A VHS ÉS AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES SPANYOLORSZÁGI HALGAZDASÁGOK
4.1. RÉGIÓ: ARAGÓN AUTONÓM KÖRZET
1. |
Truchas del Prado |
Alcalá de Ebro, Provincia de Zaragoza (Aragón). |
4.2. RÉGIÓ: ANDALÚZIA AUTONÓM KÖRZET
1. |
Piscifactoría de Riodulce |
D. Julio Domezáin Fran. »Piscifactoria de Sierra Nevada S.L.” Camino de La Piscifactoria no 2, Loja-Granada. E-18313 |
2. |
Piscifactoria Manzanil |
D. Julio Domezáin Fran. »Piscifactoria de Sierra Nevada S.L.” Camino de La Piscifactoria no 2, Loja-Granada. E-18313 |
4.3. RÉGIÓ: KASZTÍLIA–LA-MANCHA AUTONÓM KÖRZET
1. |
Piscifactoria Rincón de Uña |
|
5.A. A VHS ÉS AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES FRANCIAORSZÁGI HALGAZDASÁGOK
5.A.1. ADOUR-GARONNE
1. |
Pisciculture de Sarrance |
F-64490 Sarrance (Pyrénées-Atlantiques) |
2. |
Pisciculture des Sources |
F-12540 Cornus (Aveyron) |
3. |
Pisciculture de Pissos |
F-40410 Pissos (Landes) |
4. |
Pisciculture de Tambareau |
F-40000 Mont-de-Marsan (Landes) |
5. |
Pisciculture «Les Fontaines d’Escot» |
F-64490 Escot (Pyrénées Atlantiques) |
6. |
Pisciculture de la Forge |
F-47700 Casteljaloux (Lot-et-Garonne) |
5.A.2. ARTOIS-PICARDIE
1. |
Pisciculture du Moulin du Roy |
F-62156 Rémy (Pas-de-Calais) |
||||
2. |
Pisciculture du Bléquin |
F-62380 Séninghem (Pas-de-Calais) |
||||
3. |
Pisciculture de Earls Feldmann 76340 Hodeng-Au-Bosc |
F-80580 Bray-Les-Mareuil |
||||
4. |
Pisciculture Bonnelle, à Ponthoile |
|
||||
5. |
Pisciculture Bretel, à Gezaincourt |
|
||||
6. |
Pisciculture de Moulin Est |
|
5.A.3. AQUITÁNIA
1. |
SARL Salmoniculture de la Ponte — Station d’Alevinage du Ruisseau Blanc |
|
||||||
2. |
L’EPST-INRA Pisciculture à Lées-Athas |
|
||||||
3. |
|
|
5.A.4. DRÔME
1. |
Pisciculture «Sources de la Fabrique» |
|
|||
2. |
Pisciculture Font Rome F-26400 Beaufort-sur-Gervanne |
|
5.A.5. HAUTE-NORMANDIE
1. |
Pisciculture des Godeliers |
F-27210 Le Torpt |
||||
2. |
|
|
5.A.6. LOIRE-BRETAGNE
1. |
SCEA «Truites du lac de Cartravers» |
|
||||||
2. |
Pisciculture du Thélohier |
F-35190 Cardroc (Ille-et-Vilaine) |
||||||
3. |
Pisciculture de Plainville |
F-28400 Marolles les Buis (Eure et Loir) |
||||||
4. |
Pisciculture Rémon, à Parné-sur-Roc |
|
||||||
5. |
|
|
5.A.7. RAJNA-MEUSE
1. |
Pisciculture du ruisseau de Dompierre |
F-55300 Lacroix-sur-Meuse (Meuse) |
2. |
Pisciculture de la source de la Deüe |
F-55500 Cousances-aux-Bois (Meuse), Cousances-les-Triconville |
5.A.8. RHÔNE-MEDITERRANÉE – KORZIKA
1. |
Pisciculture Charles Murgat |
|
5.A.9. SZAJNA-NORMANDIA
1. |
Pisciculture du Vaucheron |
F-55130 Gondrecourt-le-Château (Meuse) |
5.A.10. LANGUEDOC ROUSSILLON
1. |
|
|
5.A.11. MIDI-PYRÉNÉES
1. |
Pisciculture de la source du Durzon |
|
5.A.12. ALPES MARITIMES
1. |
|
|
5.A.13. HAUTES ALPES
1. |
Pisciculture Fédérale de la-Roche-de-Rame |
|
5.A.14. RHÔNE-ALPES
1. |
Pisciculture Petit Ronjon |
|
|||
2. |
Gaec Piscicole de Teppe |
|
5.A.15. LOZERE
1. |
|
Lycée d’enseignement général et technologique agricole-Ministère de l’agriculture de la pêche et de l’alimentation |
5.A.16. ARDECHE
1. |
|
|
5.B. A VHS VONATKOZÁSÁBAN MENTES FRANCIAORSZÁGI HALGAZDASÁGOK
5.B.1. ARTOIS-PICARDIE
1. |
Pisciculture de Sangheen |
F-62102 Calais (Pas-de-Calais) |
6.A. A VHS ÉS AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES OLASZORSZÁGI HALGAZDASÁGOK
6.A.1. RÉGIÓ: FRIULI VENEZIA GIULIA
1. |
Azienda ittica agricola Collavini Mario n. I096UD005 |
|
|||
2. |
Impianto ittiogenico di Flambro (Talmassons) |
|
|||
3. |
Impianto ittiogenico di Forni di Sotto |
|
|||
4. |
Impianto di Grauzaria di Moggio Udinese |
|
|||
5. |
Impianto ittiogenico di Amaro |
|
|||
6. |
Impianto ittiogenico di Somplago Mena di Cavazzo Carnico |
|
|||
7. |
S.A.I.S. Srl Loc. Blasis Codropio (UD) Cod I027UD001 |
|
|||
8. |
S.A.I.S. Srl Poffabro-Frisanco (PN) |
|
|||
9. |
Avanotteria Valbruna Loc. Valbruna I022PN002 |
|
6.A.2. AUTONÓM TARTOMÁNY: TRENTO AUTONÓM TARTOMÁNY
1. |
Ass. Pescatori Solandri (Loc. Fucine) |
Cavizzana |
|||
2. |
Troticoltura di Grossi Roberto n. 121TN010 |
|
|||
3. |
Campestrin Giovanni |
Telve Valsugana (Fontane) |
|||
4. |
Ittica Resenzola Serafini |
Grigno |
|||
5. |
Ittica Resenzola Selva |
Grigno |
|||
6. |
Leonardi F.lli |
Levico Terme (S. Giuliana) |
|||
7. |
Dellai Giuseppe-Trot. Valsugana |
Grigno (Fontana Secca, Maso Puele) |
|||
8. |
Cappello Paolo |
|
|||
9. |
Celva Remo |
Pomarolo |
|||
10. |
Margonar Domenico |
Ala (Pilcante) |
|||
11. |
Degiuli Pasquale |
Mattarello (Regole) |
|||
12. |
Tamanini Livio |
Vigolo Vattaro |
|||
13. |
Troticultura Istituto Agrario di S. Michele a/A. |
S. Michele all’Adige |
|||
14. |
Ass. Pescatori Basso Sarca |
Ragoli (Pez) |
|||
15. |
Stab. Giudicariese La Mola |
Tione (Delizia d’Ombra) |
|||
16. |
Azienda Agricola La Sorgente s.s. |
Tione (Saone) |
|||
17. |
Fonti del Dal s.s. |
Lomaso (Dasindo) |
|||
18. |
Comfish S.r.l. (ex. Paletti) |
Preore (Molina) |
|||
19. |
Ass. Pescatori Basso Sarca |
Tenno (Pranzo) |
|||
20. |
Troticultura »La Fiana” |
Di Valenti Claudio (Bondo) |
6.A.3. RÉGIÓ: UMBRIA
1. |
Centro ittiogenico di Borgo Cerreto |
Impianto ittiogenico della provincia di Perugia Borgo Cerreto (Loc. Ponte) Cerreto di Spoleto (PG) |
||
2. |
Ittica Tranquilli S.r.l. Cod. IT 035 PG 175 |
|
6.A.4. RÉGIÓ: VENETO
1. |
Centro Ittico Valdastico |
Valdastico (Veneto, Provincia Vicenza) |
|||||||
2. |
Azienda Agricola Lietta Srl n. 052TV074 |
|
|||||||
3. |
Azienda Agricola Troticoltura Grosselle Massimo n. 091VI831 |
|
|||||||
4. |
|
|
|||||||
5. |
Piscicoltura Menozzi di Franco e Davide Menozzi S.S. |
|
|||||||
6. |
Stanzial Eneide Loc. Casotto |
|
|||||||
7. |
Vincheto di Celarda 021 BL 282 |
|
|||||||
8. |
Azienda Agricoltura Troticoltura Rio Molini |
|
|||||||
9. |
Azienda agricola Bassan Antonio |
|
6.A.5. RÉGIÓ: VALLE D’AOSTA
1. |
Stabilimento ittiogenico regionale |
|
6.A.6. RÉGIÓ: LOMBARDIA
1. |
Azienda Troticoltura Foglio A.s.s. |
|
|||
2. |
Azienda Agricola Pisani Dossi Cascina Oldani, Cisliano (MI) |
|
|||
3. |
Centro ittiogenico Unione Pesca Sportiva della Provincia di Sondrio |
|
|||
4. |
Ittica Acquasarga Allevamento Piscicoltura Valsassinese IT070LC087 |
|
|||
5. |
Incubatoio Ittico U.P.S.L.I 010BS070/l |
|
|||
6. |
Azienda agricola allevamento e commercio pesci 113PV03 |
|
6.A.7. RÉGIÓ: TOSCANA
1. |
Allevamento trote di Petrolini Marcello |
|
|||
2. |
Azienda agricola Fratelli Mascalchi Loc. Carda, Castel Focognano (AR) Cod. IT008AR003 |
|
6.A.8. RÉGIÓ: LIGURIA
1. |
Incubatoio ittico provinciale Masone — Loc. Rio Freddo |
|
6.A.9. RÉGIÓ: PIEMONTE
1. |
Incubatoio ittico di valle di Peleussieres Oulx (TO) Cod. 175 TO 802 |
|
|||||||
2. |
Azienda agricola Canali Cavour di Lucio Fariano |
|
|||||||
3. |
Troticoltura Marco Borroni Loc. Gerb Valdieri (CN) Cod. 233 CN 800 |
|
|||||||
4. |
Incubatoio ittico di valle Loc. Cascina Prelle Traversella (TO) 278 TO 802 |
|
|||||||
5. |
Cod 130 CN 801 |
|
|||||||
6. |
Azienda Agricola Ossolana Acque IT-051-VB-801 |
|
|||||||
7. |
IT144CN802 |
|
6.A.10. RÉGIÓ: ABRUZZO
1. |
Impianti ittiogenici di Popoli (PE) Loc. S. Callisto |
|
|||
2. |
Centro Ittiogenico Sperimentale e di Idrobiologia (CISI) Cod. IT 049 AQ I01 |
|
6.A.11. RÉGIÓ: EMILIO-ROMAGNA
1. |
Cod. 019RE050 |
|
6.A.12. RÉGIÓ: BASILICATA
1. |
Cod. IT089PZ185/I |
|
6.A.13. RÉGIÓ: CAMPANIA
1. |
Ittica Fasanella Sant’Angelo a Fasanella Loc. Fiume (SA) Cod. 128SA077 |
Società cooperativa Ittica Fasanella Sant’Angelo a Fasanella Loc. Fiume (SA) |
|||
2. |
Ittico Tammaro S.a.s. di Silvana Di Mella ISTAT 044BN001 |
|
6.A.14. RÉGIÓ: MARCHE
1. |
Troticoltura Cherubini Snc IT010MC019 |
Troticoltura Cherubini Snc Valle di Castel Sant’Angelo sul Nera (MC) |
6.B. A VHS VONATKOZÁSÁBAN MENTES OLASZORSZÁGI HALGAZDASÁGOK
6.B.1. RÉGIÓ: FRIULI VENEZIA GIULIA
1. |
SGM Srl |
|
6.B.2. RÉGIÓ: VENETO
1. |
Cod. 064TV015 |
|
|||||
2. |
Biasia Luigi n. 013VI831 |
|
7. A VHS ÉS AZ IHN VONATKOZÁSÁBAN MENTES AUSZTRIAI HALGAZDASÁGOK
1. |
Alois Köttl |
|
|||
2. |
Herbert Böck |
|
|||
3. |
Forellenzucht Glück |
|
|||
4. |
Forellenzuchbetrieb St. Florian |
|
|||
5. |
Forellenzucht Jobst |
|
|||
6. |
Fischzuchtbetrieb Kölbl |
|
|||
7. |
Forellenzucht Hartl Teichanlage Nöfing |
|