31987D0593



Hivatalos Lap L 362 , 22/12/1987 o. 0001 - 0007
finn különkiadás fejezet 11 kötet 13 o. 0095
svéd különkiadás fejezet 11 kötet 13 o. 0095


A Tanács határozata

(1987. november 30.)

a vámeljárások egyszerűsítéséről és összehangolásáról szóló nemzetközi egyezmény E 5. mellékletének a Közösség nevében történő elfogadásáról

(87/593/EGK)

AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉGEK TANÁCSA,

tekintettel az Európai Gazdasági Közösséget létrehozó szerződésre és különösen annak 28., 43. és 235. cikkére,

tekintettel a Bizottság javaslatára,

tekintettel az Európai Parlament véleményére [1],

mivel a 75/199/EGK [2] határozat alapján a Közösség megkötötte a vámeljárások egyszerűsítéséről és összehangolásáról szóló nemzetközi egyezményt;

mivel a vámeljárások egyszerűsítéséről és összehangolásáról szóló nemzetközi egyezmény mellékleteinek elfogadása hatékonyan hozzájárul a nemzetközi kereskedelem könnyítéséhez és fejlődéséhez;

mivel az ugyanabba az államba történő újrakivitel alá eső termékek ideiglenes behozatalára vonatkozó E 5. mellékletet a Közösség elfogadhatja;

mivel a melléklet elfogadását mindazonáltal bizonyos fenntartásokkal kell kiegészíteni azért, hogy a vámunió sajátos követelményeit és a vámjogszabályok összehangolásának jelenleg elért stádiumát figyelembe vegyék,

A KÖVETKEZŐKÉPPEN HATÁROZOTT:

1. cikk

A Közösség általános fenntartással, illetve a 14. és 23. kötelező rendelkezésre, valamint a 33., 37., és 38. ajánlott gyakorlatra vonatkozó fenntartással elfogadja a vámeljárások egyszerűsítéséről és összehangolásáról szóló nemzetközi egyezménynek az ugyanabba az államba irányuló újrakivitel alá eső termékek ideiglenes behozatalára vonatkozó E 5. mellékletét.

Az említett melléklet szövegét a fenntartásokkal együtt csatolták e határozathoz..

2. cikk

A Tanács elnöke nevezi ki azt a személyt, akit feljogosítanak arra, hogy értesítse a Vámegyüttműködési Tanács főtitkárát az 1. cikkben említett melléklet Közösség általi elfogadásáról, a cikkben említett fenntartásokra is figyelemmel.

Kelt Brüsszelben, 1987. november 30-án.

a Tanács részéről

az elnök

N. Wilhjelm

[1] HL C 318., 1987.11.30.

[2] HL L 100., 1975.4.21, 1. o.

--------------------------------------------------

MELLÉKLET

E 5. MELLÉKLET

AZ UGYANAZON ÁLLAMBA ÚJRAKIVITELRE KERÜLŐ ÁRUK IDEIGLENES BEHOZATALÁRA VONATKOZÓ MELLÉKLET

BEVEZETÉS

Számos gazdasági, társadalmi és kulturális indok vezethet egy országot az áruk ideiglenes behozatalának ösztönzésére.

Továbbá, ha az áruknak csak átmenetileg kell az állam vámterületén maradniuk, a rájuk kiszabható behozatali vámok és adók végleges megfizetését általában nem indokolt követelni, mivel ennek a hatása például az lenne, hogy az áruk behozatali vám- és adófizetési kötelezettség alá esnének minden egyes alkalommal, amikor ideiglenesen behozzák azokat egyik vagy másik országba.

A legtöbb ország nemzeti jogszabályai tehát tartalmaznak olyan rendelkezéseket, amelyek lehetővé teszik az ideiglenesen behozott áruk bizonyos körére a vámok és adók megfizetése alóli feltételes mentességet.

Az ideiglenes behozatali eljárás az a vámeljárás, amelynek alapján a behozatali vámok és adók fizetésének kötelezettsége alól feltételes mentesség adható a meghatározott célból behozott, és ugyanabba az államba újrakivinni szándékozott termékek vonatkozásában.

Általános szabályként az ideiglenes behozatal magába foglalja a behozatali vámok és adók fizetésének kötelezettsége alóli teljes mentességet. Bizonyos sajátos esetekben viszont, például ha a termékeket olyan célokra használják, mint a termelés, munkavégzés, vagy belföldi fuvarozás, akkor a megadott mentesség csak részleges lehet.

Ez a melléklet nem vonatkozik sem az utasok által személyes használatukra ideiglenesen behozott árucikkekre, sem pedig a magánjellegű szállításokra.

FOGALOMMEGHATÁROZÁSOK

A melléklet alkalmazásában:

a) az "ideiglenes behozatal" olyan vámeljárás, amelynek alapján bizonyos áruk a behozatali vámok és adók megfizetése alóli feltételes mentesség mellett hozhatók be egy vámterületre; az ilyen termékeket meghatározott célra hozzák be és meghatározott időn belül újrakivitelre szánják, úgy hogy közben változatlan állapotban maradnak, kivéve a termékek használatából következő szokásos értékcsökkenést;

b) a "behozatali vámok és adók" a vámokat és minden olyan illetéket, adót, díjat vagy más költséget jelentenek, amelyeket az áruk behozatalakor vagy azzal kapcsolatban szednek be, de ebbe a kifejezésbe nem tartoznak bele azok a díjak és költségek, amelyek a teljesített szolgáltatások hozzávetőleges költségének összegében korlátozva vannak;

c) a "vámellenőrzés" azokat az intézkedéseket jelenti, amelyeket azon jogszabályok és rendelkezések betartásának érdekében alkalmaznak, amely jogszabályoknak és intézkedéseknek a vámszervezetek kötelesek érvényt szerezni.

d) a "biztosíték" azt a dolgot jelenti, amely a vámszervezetek előtt megfelelően garantálja, hogy a vámszervezetek felé fennálló valamely kötelezettséget teljesíteni fogják. A biztosíték "általános", ha több vámkezelésből eredő kötelezettség teljesítését garantálja;

e) a "személy" mind a természetes, mind pedig a jogi személyt jelenti, hacsak a szövegösszefüggés nem kívánja másként.

ALAPELV

1. Kötelező rendelkezés

Az ideiglenes behozatalra vonatkozóan a melléklet rendelkezései mérvadók.

AZ ALKALMAZÁS TERÜLETE

2. Kötelező rendelkezés

A nemzeti jogszabályok sorolják fel azokat az eseteket, amelyekben ideiglenes behozatal engedélyezhető, és megállapítják azokat a követelményeket, amelyeknek eleget kell tenni.

3. Kötelező rendelkezés

Az ideiglenesen behozott termékek teljes mentességet élveznek a behozatali vámok és adók alól. A behozatali vámok és adók megfizetése alóli mentesség azonban csak részleges lehet a 38. ajánlott gyakorlatban említett esetekben.

4. Kötelező rendelkezés

Az ideiglenes behozatal nem korlátozódik a külföldről behozott árukra, hanem engedélyezni kell a tranzitból, vámraktárból, illetve a szabadkikötőből vagy vámszabad területről érkező áruk részére is.

5. Ajánlott gyakorlat

Az ideiglenes behozatalt az áruk származási országára, arra az országra, ahonnan érkeztek, vagy a rendeltetési országukra való tekintet nélkül kell engedélyezni.

AZ IDEIGLENES BEHOZATAL ENGEDÉLYEZÉSE

a) Az ideiglenes behozatal engedélyezését megelőző alakiságok

6. Kötelező rendelkezés

A nemzeti jogszabályok határozzák meg azokat az eseteket, amelyekben előzetes engedélyezés szükséges az ideiglenes behozatalhoz, valamint az ilyen engedély kiadására jogosult hatóságokat.

7. Ajánlott gyakorlat

A lehető legkevesebb esetben legyen szükséges előzetes engedélyezés az ideiglenes behozatalhoz.

b) Nyilatkozat az ideiglenes behozatalhoz

8. Kötelező rendelkezés

A nemzeti jogszabályok határozzák meg azokat a feltételeket, amelyek alapján az ideiglenes behozatalra kerülő árukat be kell mutatni az illetékes vámhivatalnál, és amelyek alapján az árunyilatkozatot be kell nyújtani.

9. Ajánlott gyakorlat

Az ideiglenes behozatalhoz használt nemzeti nyomtatványoknak összhangban kell lenni a belföldi forgalom számára történő vámkezeléshez alkalmazott árunyilatkozatokkal.

c) Biztosíték

10. Kötelező rendelkezés

Az ideiglenes behozatalra vonatkozó biztosíték nyújtásának módját a nemzeti jogszabályok állapítják meg, vagy a nemzeti jogszabályokkal összhangban a vámhatóságok határozzák meg.

11. Ajánlott gyakorlat

A különböző elfogadható módok közti választást a bejelentőre kell hagyni.

12. Kötelező rendelkezés

A vámhatóságok a nemzeti jogszabályokkal összhangban határozzák meg az ideiglenes behozatalhoz nyújtott biztosíték összegét.

13. Ajánlott gyakorlat

Az ideiglenes behozatalhoz nyújtott biztosíték összege nem haladhatja meg a behozatali vámok és adók azon összegét, amely alól az áruk mentesülnek.

Megjegyzés

Az ajánlott gyakorlat nem akadályozza meg a biztosíték összegének egységes tételek alapján történő meghatározását, ha az áruk több vámtarifaszám alá tartoznak.

14. Kötelező rendelkezés

Azon személyek számára, akik egy adott vámterület egy vagy több vámhivatalánál rendszeresen alkalmazzák az ideiglenes behozatali eljárást, engedélyezni kell általános biztosíték nyújtását.

15. Ajánlott gyakorlat

A vámhatóságoknak el kell állniuk a biztosíték követelésétől, ha kellő bizonyítást nyert előttük, hogy bármely esedékessé vált összeg teljesítése más módon is biztosítható.

d) ATA-igazolvány

16. Ajánlott gyakorlat

A Szerződő Feleknek figyelmesen meg kell vizsgálniuk az áruk ideiglenes behozatalához használt ATA-igazolványokról szóló, 1962. december 6-i vámegyezményhez való csatlakozás lehetőségét és ezáltal az ATA-igazolványoknak a nemzeti vámokmányok helyett, illetve a vámok és adók alól teljes mentességet élvező ideiglenesen behozott árukra vonatkozó vámok és adók tekintetében biztosítékul történő elfogadását.

e) Az áruk vizsgálata

17. Ajánlott gyakorlat

Az importőr kérésére és indokolt esetben a vámhatóságok – a lehetséges mértékben – engedélyezik az ideiglenesen behozott áruk magánterületen történő vizsgálatát, ha az ilyen vizsgálattal együtt járó költségeket az importőr viseli.

f) Azonosítási intézkedések

18. Ajánlott gyakorlat

Az ideiglenesen behozott áruk azonosítása céljából a vámhatóságoknak csak akkor kell vámjelek alkalmazásához (zárak, bélyegzők, lyukasztások, stb.) folyamodniuk, ha a termékeket a külföldi zárak, jelölések, számok vagy más tartósan rögzített jelzések segítségével, áruleírás vagy mintavétel által nem lehet könnyen azonosítani.

AZ ÁRUK VÁMTERÜLETEN VALÓ TARTÓZKODÁSA

19. Kötelező rendelkezés

Az ideiglenes behozatal időtartamát – minden egyes esettípusnál – az ideiglenes behozatalhoz szükséges időtartammal összhangban kell meghatározni, de legfeljebb a nemzeti jogszabályokban megállapított maximális időtartam erejéig, ha van ilyen.

20. Ajánlott gyakorlat

Az érintett személy kérésére és indokolt esetben a vámhatóság a korábban meghatározott időtartamot meghosszabbítja.

AZ IDEIGLENES BEHOZATAL MEGSZÜNTETÉSE

21. Kötelező rendelkezés

A nemzeti jogszabályok állapítják meg az ideiglenes behozatalban vámkezelt áruknak az illetékes vámhivatalnál történő bemutatására, és az árunyilatkozat benyújtására vonatkozó feltételeket.

a) Újrakivitel

22. Kötelező rendelkezés

Rendelkezést kell hozni az ideiglenesen behozatalban vámkezelt áruk egy vagy több szállítmányban történő újrakivitelének engedélyezéséről.

23. Kötelező rendelkezés

Rendelkezést kell hozni az ideiglenes behozatalnak az áruk szabadkikötőben vagy vámszabad területen való elhelyezésével történő megszüntetéséről.

24. Kötelező rendelkezés

Rendelkezést kell hozni az ideiglenes behozatalban vámkezelt áruknak az attól a vámhivataltól eltérő vámhivatalnál való újrakivitelének engedélyezéséről, amelynél a behozatal történt.

25. Ajánlott gyakorlat

Az exportőr kérésére és indokolt esetben a vámhatóságok – a lehetőségekhez mérten – engedélyezik az újrakivitelre szánt áruk magánterületen történő vizsgálatát, ha az ilyen vizsgálattal együtt járó költségeket az exportőr viseli.

b) Egyéb elintézési módok

26. Kötelező rendelkezés

Rendelkezést kell hozni az ideiglenes behozatalnak az áruk belföldi forgalom számára történő vámkezelésével való megszüntetésére, feltéve hogy az ilyen esetben alkalmazandó feltételeket és alakiságokat betartják.

27. Kötelező rendelkezés

Nemzeti jogszabályok határozzák meg azt az időpontot, amelyet figyelembe kell venni a belföldi forgalom számára történő vámkezelés céljából bejelentett áruk értékének és mennyiségének, valamint a rájuk vonatkozó vámok és adók mértékének meghatározása céljából.

28. Ajánlott gyakorlat

Rendelkezést kell hozni az ideiglenes behozatal megszüntetésére, amennyiben az árukat vámraktárba betárolják későbbi kivitel vagy más engedélyezett elintézés céljából.

29. Ajánlott gyakorlat

Rendelkezést kell hozni az ideiglenes behozatal megszüntetésére, amennyiben az árukat későbbi kivitel céljából árutovábbítási eljárás alá vonják.

30. Kötelező rendelkezés

Rendelkezést kell hozni az ideiglenes behozatal megszüntetésére, amikor – az érintett személy kérelmére – az árukat az állam javára felajánlják vagy vámfelügyelet mellett megsemmisítik, vagy kereskedelmileg értéktelennek nyilvánítják, a vámhatóság döntése szerint. Az ilyen felajánlás vagy megsemmisítés az államra nézve semmilyen költséggel nem járhat.

A megsemmisítés után visszamaradó hulladék vagy törmelék – ha belföldi forgalomba kerül – ugyanolyan behozatali vámok és adók alá esik, amelyeket az ilyen hulladékok vagy törmelékek behozatala esetén az adott államban alkalmaznának.

31. Kötelező rendelkezés

Azok az ideiglenes behozatalban vámkezelt áruk, amelyek baleset, illetve vis maior következtében megsemmisültek vagy végleg elvesztek, nem esnek behozatali vámok és adók hatálya alá, feltéve hogy a megsemmisülés vagy elvesztés tényét a vámhatóságok előtt megfelelően igazolják.

A megsemmisülés után visszamaradó hulladék vagy törmelék – ha belföldi forgalomba kerül – ugyanolyan behozatali vámok és adók alá esik, amelyeket az ilyen hulladékok vagy törmelékek behozatala esetén az adott államban alkalmaznának.

Megjegyzés

A behozatali vámok és adók alóli részleges mentesség esetén a 30. és 31. kötelező rendelkezések akkor alkalmazhatók, ha az áruk felajánlása, megsemmisülése vagy elvesztése idején fizetendő behozatali vám és adó megfelelő hányadát megfizették.

A BIZTOSÍTÉK FELSZABADÍTÁSA

32. Kötelező rendelkezés

Az ideiglenes behozatal megszüntetését követően minden felajánlott biztosítékot a lehető legrövidebb időn belül fel kell szabadítani.

33. Ajánlott gyakorlat

Ha a biztosítékot készpénzletét formájában adták, akkor rendelkezést kell hozni arról, hogy azt annál a vámhivatalnál fizessék vissza, ahol az újrakivitel történt, még akkor is, ha az árukat nem azon a hivatalon keresztül vitték be az országba.

AZ IDEIGLENES BEHOZATALRA VONATKOZÓ INFORMÁCIÓK

34. Kötelező rendelkezés

A vámhatóságoknak biztosítaniuk kell, hogy az ideiglenes behozatalra vonatkozó összes információ könnyen hozzáférhető legyen az érintett személyek számára.

HATÁLY

a) Ideiglenes behozatal a behozatali vámok és adók alóli teljes mentességgel.

35. Ajánlott gyakorlat

Biztosítani kell az alábbi áruk ideiglenes behozatalát:

1. A göngyölegek ideiglenes behozataláról szóló vámegyezmény 2. cikkében említett "göngyölegek" (Brüsszel, 1960. október 6.).

2. A kiállításokon, vásárokon, találkozókon vagy hasonló eseményeken bemutatni vagy felhasználni kívánt áruk behozatalának megkönnyítéséről szóló vámegyezmény 2. cikkének (1) bekezdésében említett "kiállításokon, vásárokon, találkozókon vagy hasonló eseményeken bemutatni vagy felhasználni kívánt áruk" (Brüsszel, 1961. június 8.).

3. A foglalkozás gyakorlásához szükséges felszerelések ideiglenes behozataláról szóló vámegyezmény A–C mellékletében említett "foglalkozás gyakorlásához szükséges felszerelések" (Brüsszel, 1961. június 8.).

4. A tengerészek jóléti ellátására szolgáló anyagokra vonatkozó vámegyezmény 1. cikkének a) pontjában említett "tengerészek jóléti ellátására szolgáló anyagok" (Brüsszel, 1964. december 1.).

5. A tudományos berendezések ideiglenes behozataláról szóló vámegyezmény 1. cikkének a) pontjában említett "tudományos berendezések" (Brüsszel, 1968. június 11.).

6. Az oktatási anyagok ideiglenes behozataláról szóló vámegyezmény 1. cikkének a) pontjában említett "oktatási anyagok" (Brüsszel, 1970. június 8.).

7. A kereskedelmi áruminták és reklámanyagok behozatalának könnyítését célzó nemzetközi egyezmény III. és V. cikkében említett "áruminták" és "reklámfilmek" (Genf, 1952. november 7.).

8. A turizmus könnyítésére vonatkozó, az idegenforgalmi reklámdokumentumok és anyagok behozatalához kapcsolódó egyezmény kiegészítő jegyzőkönyve 3. cikkében említett "idegenforgalmi reklámanyagok". (New York, 1954. június 4.).

9. A szállítótartályokról szóló vámegyezmény 1. cikk c) pontjában említett "szállítótartályok" (Genf, 1972. december 2.).

10. A nemzetközi fuvarozásban használt raklapok vámkezeléséről szóló európai egyezmény 1. cikkében említett "raklapok" (Genf, 1960. december 9.).

11. A közúti kereskedelmi járművek ideiglenes behozataláról szóló vámegyezmény 1. cikkében említett "közúti kereskedelmi járművek" (Genf, 1956. május 18.).

Felkérik a Szerződő Feleket, hogy tegyék megfontolás tárgyává a fenti nemzetközi egyezményekhez való csatlakozás lehetőségét.

36. Ajánlott gyakorlat

A vámhatóságok eltekintenek az írásbeli árunyilatkozat-tételi, valamint a biztosítéknyújtási kötelezettségtől a 35. ajánlott gyakorlat 1., 9., 10. és 11. pontjában említett ideiglenes behozatal eseteiben.

37. Ajánlott gyakorlat

Biztosítani kell az ideiglenes behozatalt az alábbi áruk tekintetében, kivéve ha azok a nemzeti jogszabályok szerint vámmentes behozatalra jogosultak:

1. Olyan személy használt ingóságai, aki a behozatali országban ideiglenesen telepszik le.

2. Az olyan termékek (beleértve a járműveket is), amelyek jellegüknél fogva más célra nem alkalmasak, mint meghatározott termékek reklámozására vagy meghatározott célú népszerűsítésére.

3. Automatikus adatfeldolgozásnál használt adathordozók.

4. Áruk gyártásánál használt rajzok, tervek és modellek.

5. Folyóiratok vagy könyvek illusztrációinak nyomtatására való, kölcsön vagy bérbe vett matricák, vázlatok, lemezek és hasonló termékek.

6. Külföldre szállítandó termékek gyártásánál használt, kölcsön vagy bérbe vett matricák, vázlatok, lemezek, öntőformák és hasonló termékek.

7. Tesztelendő vagy ellenőrizendő műszerek, készülékek és gépek.

8. Az olyan műszerek, készülékek és gépek, amelyeket beszállító vagy javító által vagy rajtuk keresztül ingyen bocsátottak a vevő rendelkezésére hasonló termékek kiszállításáig vagy megjavításáig.

9. ESzíntársulatoknak vagy színházaknak küldött, kölcsön vagy bérbe vett kosztümök és díszletek.

10. Olyan termékek, amelyeket át kell csomagolni, mielőtt azokat külföldre szállítanák.

11. Olyan áruk, mint például öltözékek, ékszerek és szőnyegek, amelyeket megtekintésre küldenek olyan személyek számára, akik nem az ilyen áruk kereskedelmével foglalkoznak.

12. Külföldi lakóhellyel rendelkező személy tulajdonában levő állatok, sportkellékek vagy egyéb cikkek, amelyeket az adott személy sportversenyeken vagy bemutatókon használ.

13. Kiállításokon – beleértve maguk a művészek által szervezett kiállításokat is – bemutatásra kerülő műtárgyak, gyűjtemény részét képező darabok és régiségek.

14. Az olyan személyeknek kölcsön elküldött könyvek, akik abban az országban rendelkeznek lakóhellyel, ahova a behozatal irányul.

15. Fényképészek illetve operatőrök részére szervezett kiállításon vagy versenyen bemutatásra kerülő fotográfiák, diák és filmek.

16. Határmenti földek külföldön lakóhellyel rendelkező személyek általi megműveléséhez szükséges igavonó állatok és felszerelések.

17. Határmenti, külföldön lakóhellyel rendelkező személyek által művelt földekre legelni kihajtott állatok.

18. Patkolás, mérlegelés vagy kezelés céljából, vagy egyéb állatorvosi célokkal behozott lovak és egyéb állatok.

19. Hajón érkező és a parton a (menetrendszerű) kikötőállomásokon a rakományok ki- és berakodása, valamint mozgatása céljára használt speciális berendezések.

b) Ideiglenes behozatal a behozatali vámok és adók alóli részleges mentességgel

38. Ajánlott gyakorlat

A 35. és 37. ajánlott gyakorlatban említett áruktól eltérő olyan áruk számára, amelyeket például termeléshez, munkavégzéshez vagy belföldi fuvarozáshoz ideiglenesen kívánnak használni, biztosítani kell a vámok és adók alóli részleges mentességgel történő ideiglenes behozatalt.

Megjegyzés

Nemzeti jogszabályok előírhatják, hogy az ilyen áruk után fizetendő vámok vagy adók összegének kiszámításához figyelembe kell venni a vámterületen való tartózkodásuk időtartamát, a használatuk miatt bekövetkezett értékcsökkenést, vagy pedig az értük kifizetett bérleti díjakat.

--------------------------------------------------

A vámeljárások egyszerűsítéséről és összehangolásáról szóló nemzetközi egyezmény E 5. mellékletére vonatkozóan a Közösség által bevezetendő fenntartások

1. Általános jellegű fenntartás (általános észrevétel)

"A közösségi jogszabályok csak részben terjednek ki ennek a mellékletnek a rendelkezéseire. Azokon a területeken, amelyekre nem terjednek ki a közösségi jogszabályok, a tagállamok – ha szükséges – saját fenntartásokat vezetnek be."

2. 14. kötelező rendelkezés

"Ezt a kötelező rendelkezést nem alkalmazzák, amikor különböző tagállamokban lévő vámhivatalokban bonyolítják le az eljárást."

3. 23. kötelező rendelkezés

"Azokban a tagállamokban, ahol vannak vámszabad területek, ezt a kötelező rendelkezést csak akkor alkalmazzák, ha az adott árukat azzal a céllal tárolják be a vámszabad területre, hogy azokat később a Közösség vámterületéről kiviszik."

4. 33. ajánlott gyakorlat

"Ezt a ajánlott gyakorlatot nem alkalmazzák minden esetben, különösen akkor nem, amikor az eljárást különböző tagállamokban lévő vámhivatalokban folytatják le, kivéve a Benelux Gazdasági Uniót érintő bizonyos eseteket."

5. 37. ajánlott gyakorlat

"A 3. pontban említett árukat akkor lehet ideiglenes behozatali eljárásban behozni, ha azokat nyilvántartásba vették és ingyen bocsátották valaki rendelkezésére, függetlenül attól, hogy az adott személy rendelkezik-e székhellyel a Közösség vámterületén belül.

Az ajánlott gyakorlat 4. és 5. pontjában felsorolt árukra vonatkozóan a közösségi jogszabályok teljes mentességgel járó ideiglenes behozatalt biztosítanak, amennyiben az azok használatával előállított termékek legalább 75 %-át kiviszik a Közösség vámterületéről.

A 7. pontban megállapított tesztek és ellenőrzések nem képezhetnek jövedelemszerző tevékenységet.

A 10. pontban említett művelet nem szerepel a közösségi jogszabályokban az ideiglenes behozatal könnyítései között. De ez megvalósítható (például) a vámraktárban vagy a vámszabad területen történő kezelés szokásos formájaként, vagy az aktív feldolgozás könnyített eljárásban.

A közösségi jogszabályok nem tartalmaznak rendelkezéseket a 19. pontban említett műveletre vonatkozóan."

6. 38. ajánlott gyakorlat

"A részleges mentesség nem vonatkozik a hozzáadottérték-adóra. A behozatali vámok alóli részleges felfüggesztés alapján történő ideiglenes behozatal nem alkalmazható olyan árukra, amelyek használata károsíthatja a Közösség gazdaságát, különös tekintettel azok gazdasági élettartama és várható otttartózkodása közötti összefüggésre."

--------------------------------------------------