31963Q0688



Hivatalos Lap 190 , 30/12/1963 o. 3090 - 3092
dán különkiadás sorozat I fejezet 1963-1964 o. 0078
angol különkiadás sorozat I fejezet 1963-1964 o. 0086
spanyol különkiadás fejezet 05 kötet 1 o. 0034
portugál különkiadás fejezet 05 kötet 1 o. 0034


A szakképzési tanácsadó Bizottság

Szabályzata

(63/688/EGK)

AZ EURÓPAI GAZDASÁGI KÖZÖSSÉG TANÁCSA,

tekintettel az Európai Gazdasági Közösséget létrehozó szerződésre, és különösen annak 128. cikkére,

tekintettel a közös szakképzési politika megvalósítása általános elveinek megállapításáról szóló, 1963. április 2-i tanácsi határozatra [1], és különösen negyedik alapelvének utolsó albekezdésére,

a Bizottság véleményének birtokában,

A KÖVETKEZŐKÉPPEN HATÁROZOTT:

1. cikk

(1) A közös szakképzési politika megvalósítása általános elveinek megállapításáról szóló, 1963. április 2-i tanácsi határozat negyedik alapelvének megfelelően létrehozott szakképzési tanácsadó bizottság harminchat tagból, mégpedig az egyes tagállamok részéről a kormány, a szakszervezetek és a munkaadói szervezetek két-két képviselőjéből áll.

Amennyiben valamelyik tagállamban szükséges a szakképzésért jogilag felelős intézmények képviselete, akkor ezeket a fent említett kategóriák közül azok képviselik, amelyekhez tartoznak.

(2) Az Európai Szén- és Acélközösség Főhatóságának és az Európai Atomenergia-közösség Bizottságának egy-egy képviselője szavazati jog nélkül vesz részt a bizottság munkájában.

2. cikk

Az 1. cikk (1) bekezdésében említett kategóriák mindegyikében a tagállamoknak egy-egy póttagot kell kinevezniük.

A kategóriák egyikének egy vagy mindkét tagja távollétében a póttag teljes jogkörrel jogosult részt venni a bizottság tanácskozásain.

Amennyiben mindkét tag jelen van, a póttag részt vehet a bizottság ülésein. Az elnök meghívására és azoknak a bizottsági tagoknak a beleegyezésével, akiknek ő a póttagja, részt vehet a vitában. Ilyen esetben nem szavazhat.

3. cikk

(1) Csak a tagállamok állampolgárai nevezhetők ki a bizottság tagjaivá vagy póttagjaivá.

(2) A tagok vagy a póttagok tisztsége összeegyeztethetetlen az Európai Gazdasági Közösség valamely intézményének tagságával, valamint az Európai Közösségek alkalmazotti viszonyával.

4. cikk

(1) A tagokat és a póttagokat a Tanács nevezi ki a tagállamok kormányainak javaslata alapján, e szabályzat hatályba lépését követő két hónapon belül. A bizottságnak a különböző érintett ágazatok egyenlő számú képviselőiből kell állnia.

(2) A Tanács a bizottság tagjainak és póttagjainak listáját tájékoztatás céljából közzéteszi az Európai Közösségek Hivatalos Lapjában.

5. cikk

A tagok és a póttagok hivatali ideje két év. A kinevezésük megújítható.

6. cikk

Egy tag vagy póttag halálának vagy lemondásának esetében, vagy amennyiben nem teljesíti a tisztség betöltésének feltételeit, a Tanács a 4. cikkben előírt eljárásnak megfelelően, az érintett tag vagy a póttag helyébe, a hátralévő hivatali időre új tagot jelöl ki.

7. cikk

A bizottság élén a Bizottság egyik tagja vagy a megbízottja elnököl, aki nem szavazhat.

8. cikk

A bizottságnak évente legalább kétszer üléseznie kell.

A bizottságot saját kezdeményezésére vagy a tagok legalább egyharmadának kérésére az elnök hívja össze.

A bizottság ülései nem nyilvánosak.

9. cikk

Az ülés összehívásakor az elnök rögzíti a napirendet. A napirendet, a jelenlévő tagok többségének hozzájárulásával, kiegészítik a bizottság hatáskörébe tartozó és az eljárási szabályzatában előírt módon javasolt egyéb pontokkal.

10. cikk

A bizottság, a Bizottság kérésére vagy a saját kezdeményezésére, benyújtja a Bizottság számára a szakképzésre vonatkozó általános jelentőségű vagy elvi kérdéseken alapuló, indoklással ellátott véleményét. A Bizottság továbbítja az összes szükséges dokumentumot a bizottság részére és értesíti a javaslatairól.

11. cikk

A bizottság csak abban az esetben határozatképes, ha a tagok kétharmada jelen van, vagy képviselteti magát.

A véleményeket meg kell indokolni; a véleményeket az érvényesen leadott szavazatok többségével kell kialakítani, a tartózkodásokat érvényesen leadott szavazatnak kell tekinteni. A vélemények, adott esetben, tartalmazzák a különböző bizottsági tagok kinyilvánított nézeteit, amennyiben ezt a tagok kérik.

12. cikk

Az elnök saját kezdeményezésére, illetve egy vagy több tag kérésére bármely, a szakképzés területén széleskörű tapasztalattal rendelkező személyt vagy intézmény képviselőjét meghívhatja az ülésekre, szakértői minőségben.

Bármelyik bizottsági tagot bármikor segíthet egy technikai tanácsadó, feltéve, hogy az ezzel kapcsolatban felmerülő költségek nem a Bizottságot terhelik.

A szakértők és a technikai tanácsadók nem szavaznak.

13. cikk

A bizottság, az eljárási szabályzatában meghatározandó előírásoknak megfelelően, belső munkacsoportokat alakíthat ki, és megszabhatja azok feladatait. Az előző cikk rendelkezéseit a munkacsoportokra is alkalmazni kell.

14. cikk

A bizottság eljárási szabályzatot dolgoz ki, amelyben meghatározza a munkamódszereit.

Az eljárási szabályzatot, a Bizottság véleményének ismeretében, a Tanács fogadja el.

15. cikk

A bizottság számára a titkársági teendőket a Bizottság látja el.

A bizottság működéséhez szükséges helyiségeket és felszerelést a Bizottság bocsátja rendelkezésre.

16. cikk

A bizottság működési költségeit az Európai Gazdasági Közösség költségvetésének a Bizottságra vonatkozó részéből fedezik.

Kelt Brüsszelben, 1963. december 18-án.

a Tanács részéről

az elnök

L. de Block

[1] HL 63. szám, 1963.4.20, 1338/63. o.

--------------------------------------------------