02009R1217 — HU — 01.01.2023 — 005.001


Ez a dokumentum kizárólag tájékoztató jellegű és nem vált ki joghatást. Az EU intézményei semmiféle felelősséget nem vállalnak a tartalmáért. A jogi aktusoknak – ideértve azok bevezető hivatkozásait és preambulumbekezdéseit is – az Európai Unió Hivatalos Lapjában közzétett és az EUR-Lex portálon megtalálható változatai tekintendők hitelesnek. Az említett hivatalos szövegváltozatok közvetlenül elérhetők az ebben a dokumentumban elhelyezett linkeken keresztül

►B

►M3  

A TANÁCS 1217/2009/EK RENDELETE

(2009. november 30.)

az Európai Unióban működő mezőgazdasági üzemek jövedelmére és üzleti tevékenységére vonatkozó számviteli adatok gyűjtésére szolgáló hálózat létrehozásáról ◄

(kodifikált változat)

(HL L 328, 2009.12.15., 27. o)

Módosította:

 

 

Hivatalos Lap

  Szám

Oldal

Dátum

►M1

A BIZOTTSÁG 737/2011/EU VÉGREHAJTÁSI RENDELETE (2011. július 26.)

  L 195

42

27.7.2011

►M2

A TANÁCS 517/2013/EU RENDELETE (2013. május 13.)

  L 158

1

10.6.2013

►M3

AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 1318/2013/EU RENDELETE (2013. október 22.)

  L 340

1

17.12.2013

►M4

A BIZOTTSÁG (EU) 2017/2278 FELHATALMAZÁSON ALAPULÓ RENDELETE (2017. szeptember 4.)

  L 328

1

12.12.2017

►M5

A BIZOTTSÁG (EU) 2022/2497 FELHATALMAZÁSON ALAPULÓ RENDELETE (2022. október 12.)

  L 325

13

20.12.2022




▼B

►M3

 

A TANÁCS 1217/2009/EK RENDELETE

(2009. november 30.)

az Európai Unióban működő mezőgazdasági üzemek jövedelmére és üzleti tevékenységére vonatkozó számviteli adatok gyűjtésére szolgáló hálózat létrehozásáról

 ◄

(kodifikált változat)



I.

FEJEZET

▼M3

AZ UNIÓS MEZŐGAZDASÁGI SZÁMVITELI INFORMÁCIÓS HÁLÓZAT LÉTREHOZÁSA

▼B

1. cikk

▼M3

(1)  
A közös agrárpolitika adatigényének kielégítése céljából uniós mezőgazdasági számviteli információs hálózat (a továbbiakban „FADN” vagy „információs hálózat”) kerül kialakításra.

▼B

(2)  

Az információs hálózat létrehozásának célja olyan számviteli adatok összegyűjtése, amelyek célja:

a) 

az 5. cikk szerinti adatfelvételi területhez tartozó mezőgazdasági üzemek jövedelmének évente történő meghatározása; és

b) 

a mezőgazdasági üzemek üzleti tevékenységeinek elemzése.

▼M3

(3)  
Az e rendelet értelmében összegyűjtött adatok elsődlegesen a Bizottság által készített, az uniós mezőgazdaság és agrárpiacok helyzetéről, valamint az uniós gazdaságok jövedelméről szóló jelentések alapjául szolgálnak. E jelentéseket nyilvánosan hozzáférhetővé kell tenni egy erre a célra létrehozott honlapon.

▼B

2. cikk

E rendelet alkalmazásában a következő fogalommeghatározásokat kell alkalmazni:

a) 

►M3  gazdálkodó ◄ : a mezőgazdasági üzem mindennapos működtetéséért felelős természetes személy;

▼M3

-b) 

üzem: az uniós mezőgazdasági felmérések és adatfelvételek összefüggésében szokásos értelmezés szerinti mezőgazdasági gazdálkodási egység;

b) 

üzemosztály: olyan mezőgazdasági üzemek egy csoportja, amelyek a mezőgazdasági üzemek uniós tipológiája szerint gazdaságtípus és gazdasági méret alapján azonos kategóriába tartoznak;

▼B

c) 

adatszolgáltató üzem: minden olyan mezőgazdasági üzem, amely az információs hálózat céljaira adatot szolgáltat;

▼M3

d) 

a mezőgazdasági számviteli információs hálózat szerinti körzet vagy FADN-körzet: egy tagállam területe vagy annak egy része, amely az adatszolgáltató üzemek kiválasztása céljából ilyenként került azonosításra (az ilyen körzetek felsorolását az I. melléklet tartalmazza);

▼B

e) 

számviteli adatok: valamely mezőgazdasági üzemre vonatkozó műszaki, pénzügyi vagy gazdasági adatok, amelyek a számviteli év folyamán a könyvelésben szisztematikusan és rendszeresen lekönyvelt tételekből származnak;

▼M3

f) 

standard termelési érték: a bruttó termelés standard értéke.

▼M3

3. cikk

Annak érdekében, hogy az FADN-körzetek jegyzékét tagállami kérésre naprakésszé lehessen tenni, a Bizottság felhatalmazást kap arra, hogy a 19a. cikknek megfelelően felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogadjon el az I. mellékletnek az FADN-körzetek jegyzéke tekintetében történő módosítására vonatkozóan.

▼B



II.

FEJEZET

▼M3

ADATOK A MEZŐGAZDASÁGI ÜZEMEK JÖVEDELMÉNEK MEGHATÁROZÁSÁHOZ ÉS ÜZLETI TEVÉKENYSÉGÉNEK ELEMZÉSÉHEZ

4. cikk

Ezt a fejezetet kell alkalmazni a mezőgazdasági üzemek jövedelmének évente történő meghatározásához és üzleti tevékenységének elemzéséhez szükséges számviteli adatok összegyűjtésére.

Az említett adatokat rendszeres, illetve egyedi adatfelvételek útján kell összegyűjteni.

▼B

5. cikk

▼M3

(1)  
Az 1. cikk (2) bekezdésében említett adatfelvételi terület azokat a mezőgazdasági üzemeket érinti, amelyek gazdasági mérete a mezőgazdasági üzemeknek az 5b. cikkben meghatározott uniós tipológiája szerint megállapított gazdasági méretosztály egyik alsó határértékének megfelelő, euróban kifejezett küszöbértékkel egyenlő vagy annál nagyobb.

A Bizottság a 19a. cikknek megfelelően felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogad el az e bekezdés első albekezdésében említett küszöbérték megállapítására vonatkozó szabályok meghatározására vonatkozóan.

A Bizottság a tagállamoktól kapott adatok alapján végrehajtási jogi aktusokat fogad el az első albekezdésben említett küszöbérték megállapítására vonatkozóan. Ezeket a végrehajtási jogi aktusokat a 19b. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.

▼B

(2)  

Egy mezőgazdasági üzem adatszolgáltató üzemnek minősül, ha:

a) 

gazdasági mérete az (1) bekezdéssel összhangban megállapítandó küszöbértékkel egyenlő vagy annál nagyobb;

b) 

üzemeltetője olyan gazdálkodó, aki folyamatosan könyvel vagy hajlandó és képes a gazdaság könyvelését vezetni, és hajlandó megengedni, hogy üzemének számviteli adatai a Bizottság számára hozzáférhetőek legyenek;

▼M3

c) 

a többi üzemmel együtt és az egyes FADN-körzetek szintjén reprezentálja az adatfelvételi területet.

▼M3 —————

▼M3

5a. cikk

(1)  
Valamennyi tagállam kidolgoz egy, az adatszolgáltató üzemek kiválasztására szolgáló tervet, amely biztosítja, hogy az adatfelvételi területről reprezentatív számviteli mintát lehessen kapni.

A Bizottság a 19a. cikkel összhangban felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogad el azoknak a szabályoknak a meghatározására vonatkozóan, amelyeknek megfelelően a tagállamoknak ki kell dolgozniuk az említett terveket. Az ilyen szabályoknak biztosítaniuk kell, hogy az adatszolgáltató üzemek kiválasztására szolgáló tervek:

— 
a legfrissebb statisztikai adatok alapján kerüljenek kidolgozásra,
— 
a mezőgazdasági üzemek uniós tipológiájával összhangban készüljenek, és
— 
határozzák meg különösen az adatszolgáltató üzemek üzemosztályonkénti eloszlását és a kiválasztásukra vonatkozó részletes szabályokat.
(2)  
A Bizottság az (1) bekezdésnek megfelelően elfogadott szabályokkal összhangban, a tagállamoktól kapott adatok alapján végrehajtási jogi aktusokat fogad el az adatszolgáltató üzemek tagállamonkénti és FADN-körzetenkénti számának megállapítására vonatkozóan. Ezeket a végrehajtási jogi aktusokat a 19b. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.
(3)  
A kiválasztott adatszolgáltató üzemek FADN-körzetenkénti száma bármelyik irányban legfeljebb 20 %-kal eltérhet a (2) bekezdés értelmében elfogadott végrehajtási jogi aktusokban meghatározott számtól, feltéve, hogy az érintett tagállam adatszolgáltató üzemeinek száma megfelel az előírtaknak.
(4)  
A Bizottság végrehajtási jogi aktusokat fogad el a tagállamok által a Bizottsággal közlendő adatok formájával és tartalmával kapcsolatos minták és módszerek meghatározására és naprakésszé tételére vonatkozóan. Ezeket a végrehajtási jogi aktusokat a 19b. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.

5b. cikk

(1)  
A mezőgazdasági üzemeket a mezőgazdasági üzemek uniós tipológiájának (a továbbiakban: a tipológia) megfelelően, egységes módon kell osztályozni a gazdaságtípusuktól, a gazdasági méretüktől és a közvetlenül hozzájuk kapcsolódó, egyéb jövedelemszerző tevékenységek jelentőségétől függően.

A tipológiát elsősorban az uniós gazdaságszerkezeti felmérések keretében és az FADN-en keresztül gyűjtött adatoknak a gazdaságtípus és gazdasági méretosztály szerinti bemutatásához kell használni.

(2)  
Valamely üzem gazdaságtípusát annak alapján kell meghatározni, hogy az adott üzem egyes jellemzőinek standard termelési értéke milyen arányban járul hozzá az üzem teljes standard termelési értékéhez.

A Bizottság felhatalmazást kap arra, hogy a 19a. cikknek megfelelően felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogadjon el a standard termelési érték referencia-időszakának meghatározására vonatkozóan.

(3)  
Az üzemek korlátozott számú gazdaságtípus alapján osztályozandók. Általános gazdaságtípusokat kell meghatározni. Attól függően, hogy milyen szintű részletességre van szükség, az általános gazdaságtípusokat fő gazdaságtípusokra kell osztani.

A Bizottság felhatalmazást kap arra, hogy a 19a. cikknek megfelelően felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogadjon el az általános és a fő gazdaságtípusok meghatározására vonatkozóan.

Meg kell határozni továbbá az általános és a fő gazdaságtípusok közötti megfeleléseket, valamint azt is, hogy az egyes konkrét szakosodott gazdaságtípusok mely fő gazdaságtípusnak feleltethetők meg.

(4)  
Az üzem gazdasági méretét az üzem teljes standard termelési értéke alapján kell meghatározni.
(5)  
Az üzemhez közvetlenül kapcsolódó olyan jövedelemszerző tevékenységek jelentőségét, amelyek nem tartoznak az üzem mezőgazdasági tevékenységei közé, e jövedelemszerző tevékenységeknek az üzem termelési értékéhez való hozzájárulása alapján kell megállapítani.
(6)  
A tagállamok által a 7. cikkel összhangban kijelölt kapcsolattartó iroda vagy az e feladattal megbízott egyéb szerv köteles továbbítani a Bizottságnak (az Eurostatnak) a standard termelési értékeket, valamint a meghatározásukhoz szükséges adatokat.
(7)  

A Bizottság végrehajtási jogi aktusokat fogad el, amelyekben meghatározza a következőket:

— 
a (3) bekezdésben említett konkrét szakosodott gazdaságtípusokra vonatkozó számítás, valamint az üzem valamely fő gazdaságtípushoz való hozzárendelése céljára alkalmazandó módszer,
— 
az üzem gazdasági méretének kiszámítására alkalmazandó módszer,
— 
az üzemek (1) bekezdésben említett gazdasági méretosztályai,
— 
az üzem termelési értékének kiszámítására, valamint az egyéb jövedelemszerző tevékenységek e termelési értékhez való hozzájárulásának az (5) bekezdés alkalmazása céljából történő megbecslésére alkalmazandó módszerek,
— 
a (2) bekezdésben említett jellemzők standard termelési értékének kiszámítására alkalmazandó módszer, a megfelelő adatok összegyűjtésére alkalmazandó eljárások, valamint a standard termelési értékeknek a Bizottság számára történő, (6) bekezdés szerinti továbbításának módja és határideje.

Ezeket a végrehajtási jogi aktusokat a 19b. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.

▼B

6. cikk

(1)  
Minden tagállam nemzeti információs hálózati bizottságot (a továbbiakban: nemzeti bizottság) állít fel. ►M2   Horvátország legkésőbb a csatlakozás időpontját követő hatodik hónap végéig felállít egy nemzeti bizottságot. ◄

▼M3

(2)  
A nemzeti bizottság felelős az adatszolgáltató üzemek kiválasztásáért. E célból feladatkörébe tartozik különösen az adatszolgáltató üzemek kiválasztására szolgáló terv jóváhagyása.

▼B

(3)  
A nemzeti bizottság elnökét a tagállam jelöli ki a bizottság tagjai közül.

A nemzeti bizottság egyhangúlag hozza meg a döntéseit. Amennyiben tagjai nem jutnak egyhangú döntésre, a döntéseket a tagállam által kijelölt hatóság hozza meg.

▼M3

(4)  
A több FADN-körzettel rendelkező tagállamok a joghatóságuk alá tartozó valamennyi FADN-körzetben regionális információs hálózati bizottságokat (a továbbiakban: regionális bizottság) hozhatnak létre.

▼B

A regionális bizottság kötelessége különösen a 7. cikk szerinti kapcsolattartó irodával való együttműködés az adatszolgáltató üzemek kiválasztásában.

▼M3

(5)  
A Bizottság végrehajtási jogi aktusokat fogad el az e cikk alkalmazása céljából követendő részletes szabályok meghatározására vonatkozóan. Ezeket a végrehajtási jogi aktusokat a 19b. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.

7. cikk

(1)  

Valamennyi tagállam kapcsolattartó irodát jelöl ki, amelynek feladata:

a) 

a nemzeti bizottság, a regionális bizottságok és a könyvelőirodák tájékoztatása az alkalmazandó szabályozási keretről és e keret megfelelő végrehajtásának biztosítása;

b) 

az adatszolgáltató üzemek kiválasztására szolgáló terv kidolgozása, a nemzeti bizottsághoz jóváhagyás céljából történő benyújtása, és ezt követően a Bizottságnak történő továbbítása;

c) 

az alábbiak összeállítása:

i. 

az adatszolgáltató üzemek jegyzéke;

ii. 

adott esetben azoknak a könyvelőirodáknak a jegyzéke, amelyek hajlandóak és képesek az adatszolgáltatási űrlapokat kitölteni;

d) 

a könyvelőirodák által beküldött adatszolgáltatási űrlapok összegyűjtése;

e) 

annak ellenőrzése, hogy az adatszolgáltatási űrlapokat megfelelően töltötték-e ki;

f) 

a megfelelően kitöltött adatszolgáltatási űrlapok megfelelő formátumban és a megadott határidőn belül való továbbítása a Bizottságnak;

g) 

a 17. cikkben említett információkérések továbbítása a nemzeti bizottság, a regionális bizottságok és a könyvelőirodák részére, valamint az ezekre adott válaszok továbbítása a Bizottság részére.

(2)  
A Bizottság végrehajtási jogi aktusokat fogad el az e cikk alkalmazását célzó részletes szabályok meghatározására vonatkozóan. Ezeket a végrehajtási jogi aktusokat a 19b. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.

▼B

8. cikk

(1)  
Minden adatszolgáltató mezőgazdasági üzemnek egy egyedi és névtelen adatszolgáltatási űrlapot kell kitöltenie.

▼M3

(2)  

A megfelelően kitöltött adatszolgáltatási űrlapokon a számviteli adatokat olyan módon kell közölni, amely lehetővé teszi:

— 
az adatszolgáltató üzem jellemzését termelési tényezőinek fő elemei alapján,
— 
az üzem különböző jövedelemfajtáinak felbecslését,
— 
a továbbított információk helytállóságának ellenőrzését szúrópróba-szerű ellenőrzések útján.
(3)  
Az adatszolgáltatási űrlapon közölt adatoknak egyetlen mezőgazdasági üzemre és egyetlen, 12 egymást követő hónapból álló számviteli évre kell vonatkozniuk, és kizárólag az említett mezőgazdasági üzemmel kapcsolatos adatok lehetnek. Ezen adatoknak az üzem saját mezőgazdasági tevékenységeire és az üzemhez közvetlenül kapcsolódó egyéb jövedelemszerző tevékenységekre kell vonatkozniuk. Az adatszolgáltatási űrlap kitöltésekor nem vehető figyelembe semmilyen, a gazdálkodó, illetve a gazdálkodó családja által folytatott nem mezőgazdasági tevékenységre, nyugdíjra, örökségre, magánbankszámlára, a mezőgazdasági üzemen kívüli tulajdonra, személyi adóra vagy magánbiztosításra vonatkozó adat.

A Bizottság felhatalmazást kap arra, hogy a 19a. cikknek megfelelően felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogadjon el az összegyűjtendő számviteli adatok fő csoportjainak meghatározására, valamint az adatgyűjtés általános szabályaira vonatkozóan.

Annak biztosítása érdekében, hogy az adatszolgáltatási űrlapok útján gyűjtött számviteli adatok a – vizsgált adatszolgáltató üzem kilététől függetlenül – összehasonlíthatók legyenek, a Bizottság végrehajtási jogi aktusokat fogad el az adatszolgáltatási űrlap megjelenési formájának és felépítésének, valamint a Bizottság számára történő adattovábbítás módjának és határidejének meghatározására vonatkozóan.

Ezeket a végrehajtási jogi aktusokat a 19b. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.

▼M3 —————

▼B



IV.

FEJEZET

ÁLTÁLANOS RENDELKEZÉSEK

16. cikk

(1)  
Tilos bármely egyedi számviteli adat, vagy egyéb, e rendelet végrehajtása során megszerzett egyedi vonatkozású információ adóztatási célra történő felhasználása, vagy nyilvánosságra hozatala, vagy az információknak az 1. cikkben meghatározott céltól eltérő célra történő felhasználása.
(2)  
Az információs hálózatban foglalkoztatott vagy korábban foglalkoztatott személy nem hozhat nyilvánosságra olyan egyedi számviteli adatokat, vagy egyéb egyedi információt, amely feladatainak végzése során vagy azzal kapcsolatosan jutott a tudomására.
(3)  
A tagállamok megtesznek valamennyi szükséges intézkedést annak érdekében, hogy a (2) bekezdés rendelkezéseinek megsértését szankcionálják.

17. cikk

(1)  
A nemzeti bizottság, a regionális bizottságok, a kapcsolattartó iroda és a könyvelőirodák kötelesek a Bizottságot a saját feladatkörükbe tartozó minden olyan információval ellátni, amelyet a Bizottság az e rendelet szerinti feladataik teljesítésével kapcsolatban tőlük kérhet.

A nemzeti bizottsághoz, a regionális bizottságokhoz és a könyvelőirodákhoz intézett ilyen, információkra vonatkozó kéréseket és az azok alapján szolgáltatott információkat a kapcsolattartó irodán keresztül, írásban kell továbbítani.

(2)  
Ha a szolgáltatott információ nem megfelelő, vagy az információ nem érkezik meg kellő időben, a Bizottság, a kapcsolattartó irodával együttműködve, szakértőket küldhet ki a helyszínre.

▼M3 —————

▼B

19. cikk

(1)  

Az Európai Unió általános költségvetésének elkülönített előirányzatok a bizottsági szakaszon belül az alábbiak fedezésére szolgálnak:

▼M3

a) 

a tagállamoknak a legfeljebb az 5a. cikk (2) bekezdésével összhangban meghatározott számú adatszolgáltató üzem után, a megfelelően kitöltött adatszolgáltatási űrlapok megadott határidőn belül történő továbbításáért fizetendő átalánydíj. Amennyiben az egy FADN-körzetből vagy egy tagállamból származó, megfelelően kitöltött és továbbított adatszolgáltatási űrlapok száma kisebb, mint az adatszolgáltató üzemek adott FADN-körzetre vagy tagállamra vonatkozóan meghatározott számának 80 %-a, akkor az átalánydíj 80 %-ának megfelelő díj alkalmazandó valamennyi, az adott FADN-körzetből vagy az érintett tagállamból származó adatszolgáltatási űrlapra.

▼B

b) 

a tagállamok által szolgáltatott számviteli adatok fogadása, ellenőrzése, feldolgozása és elemzése céljából a Bizottság által működtetett számítógépes rendszerek valamennyi költsége.

A b) pontban említett költségek adott esetben tartalmazzák az említett műveletek eredményének terjesztésével, valamint az információs hálózat egyéb szempontjainak kutatásával és fejlesztésével kapcsolatos költségeket is.

▼M3

(2)  
A nemzeti bizottság, a regionális bizottságok és a kapcsolattartó irodák létrehozásával és működésével kapcsolatos költségek nem szerepelhetnek az Unió általános költségvetésében.

▼M3

(3)  
A Bizottság végrehajtási jogi aktusok útján meghatározza az (1) bekezdés a) pontjában említett átalánydíjjal kapcsolatos részletes eljárásokat. Ezeket a végrehajtási jogi aktusokat a 19b. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.

19a. cikk

(1)  
A Bizottság az e cikkben meghatározott feltételek mellett felhatalmazást kap felhatalmazáson alapuló jogi aktus elfogadására.
(2)  
A Bizottságnak a 3. cikkben, az 5. cikk (1) bekezdésében, az 5a. cikk (1) bekezdésében, az 5b. cikk (2) és (3) bekezdésében és a 8. cikk (3) bekezdésében említett, felhatalmazáson alapuló jogi aktus elfogadására vonatkozó felhatalmazása ötéves időtartamra szól 2013. december 20-tól kezdődő hatállyal. A Bizottság legkésőbb kilenc hónappal az ötéves időtartam vége előtt jelentést készít a felhatalmazásról. Amennyiben az Európai Parlament vagy a Tanács nem ellenzi a meghosszabbítást legkésőbb három hónappal az egyes időtartamok vége előtt, akkor a felhatalmazás hallgatólagosan meghosszabbodik a korábbival megegyező időtartamra.
(3)  
Az Európai Parlament vagy a Tanács bármikor visszavonhatja a 3. cikkben, az 5. cikk (1) bekezdésében, az 5a. cikk (1) bekezdésében, az 5b. cikk (2) és (3) bekezdésében és a 8. cikk (3) bekezdésében említett felhatalmazást. A visszavonásról szóló határozat megszünteti az abban megjelölt felhatalmazást. A határozat az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon, vagy a benne megjelölt későbbi időpontban lép hatályba. A határozat nem érinti a már hatályban lévő felhatalmazáson alapuló jogi aktusok érvényességét.
(4)  
A Bizottság a felhatalmazáson alapuló jogi aktus elfogadását követően haladéktalanul és egyidejűleg értesíti az Európai Parlamentet és a Tanácsot e jogi aktus elfogadásáról.
(5)  
A 3. cikk, az 5. cikk (1) bekezdése, az 5a. cikk (1) bekezdése, az 5b. cikk (2) és (3) bekezdése, valamint a 8. cikk (3) bekezdése értelmében elfogadott felhatalmazáson alapuló jogi aktus csak akkor lép hatályba, ha az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak a jogi aktusról való értesítését követő két hónapon belül sem az Európai Parlament, sem a Tanács nem emelt ellene kifogást, illetve ha az említett időtartam lejártát megelőzően mind az Európai Parlament, mind a Tanács arról tájékoztatta a Bizottságot, hogy nem fog kifogást emelni. Az Európai Parlament vagy a Tanács kezdeményezésére ez az időtartam két hónappal meghosszabbodik.

19b. cikk

(1)  
A Bizottságot a mezőgazdasági számviteli információs hálózat bizottsága segíti. Ez a bizottság a Bizottság végrehajtási hatásköreinek gyakorlására vonatkozó tagállami ellenőrzési mechanizmusok szabályainak és általános elveinek megállapításáról szóló, 2011. február 16-i 182/2011/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet ( 1 ) értelmében vett bizottságnak minősül.
(2)  
Az e bekezdésre történő hivatkozáskor a 182/2011/EU rendelet 5. cikkét kell alkalmazni.

▼B

20. cikk

A 79/65/EGK rendelet hatályát veszti.

A hatályon kívül helyezett rendeletre való hivatkozásokat erre a rendeletre való hivatkozásként kell értelmezni, a III. mellékletben szereplő megfelelési táblázattal összhangban.

21. cikk

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő huszadik napon lép hatályba.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.




I. MELLÉKLET

▼M3

A 2. cikk d) pontjában említett FADN-körzetek jegyzéke

▼B

Belgium

1. Vlaanderen

2. Bruxelles — Brussel

3. Wallonie

Bulgária

1. Северозападен (Severozapaden)

2. Северен централен (Severen tsentralen)

3. Североизточен (Severoiztochen)

4. Югозападен (Yugozapaden)

5. Южен централен (Yuzhen tsentralen)

6. Югоизточен (Yugoiztochen)

Mindazonáltal Bulgária egyetlen körzetet alkothat 2009. december 31-ig

Cseh Köztársaság

Egyetlen körzetet alkot

Dánia

Egyetlen körzetet alkot

▼M4

Németország

1. 

Schleswig-Holstein/Hamburg

2. 

Niedersachsen

3. 

Bremen

4. 

Nordrhein-Westfalen

5. 

Hessen

6. 

Rheinland-Pfalz

7. 

Baden-Württemberg

8. 

Bayern

9. 

Saarland

10. 

Berlin

11. 

Brandenburg

12. 

Mecklenburg-Vorpommern

13. 

Sachsen

14. 

Sachsen-Anhalt

15. 

Thüringen

▼B

Észtország

Egyetlen körzetet alkot

Írország

Egyetlen körzetet alkot

Görögország

1. Μακεδονία — Θράκη

2. Ήπειρος — Πελοπόννησος — Νήσοι Ιονίου

3. Θεσσαλία

4. Στερεά Ελλάς — Νήσοι Αιγαίου — Κρήτη

Spanyolország

1. Galicia

2. Asturias

3. Cantabria

4. País Vasco

5. Navarra

6. La Rioja

7. Aragón

8. Cataluña

9. Baleares

10. Castilla-León

11. Madrid

12. Castilla-La Mancha

13. Comunidad Valenciana

14. Murcia

15. Extremadura

16. Andalucía

17. Canarias

▼M5

Franciaország

1. 

Île de France

2. 

Champagne-Ardenne

3. 

Picardie

4. 

Haute-Normandie

5. 

Centre

6. 

Basse-Normandie

7. 

Bourgogne

8. 

Nord-Pas de Calais

9. 

Lorraine

10. 

Alsace

11. 

Franche-Comté

12. 

Pays de la Loire

13. 

Bretagne

14. 

Poitou-Charentes

15. 

Aquitaine

16. 

Midi-Pyrénées

17. 

Limousin

18. 

Rhône-Alpes

19. 

Auvergne

20. 

Languedoc-Roussillon

21. 

Provence-Alpes-Côte d’Azur

22. 

Corse

23. 

Antilles françaises

24. 

La Réunion

▼M2

Horvátország

1. 

Kontinentalna Hrvatska

2. 

Jadranska Hrvatska

Mindazonáltal Horvátország egyetlen körzetet alkothat a csatlakozást követő három évben.

▼B

Olaszország

1. Piemonte

2. Valle d'Aosta

3. Lombardia

4. Alto Adige

5. Trentino

6. Veneto

7. Friuli-Venezia Giulia

8. Liguria

9. Emilia-Romagna

10. Toscana

11. Umbria

12. Marche

13. Lazio

14. Abruzzi

15. Molise

16. Campania

17. Puglia

18. Basilicata

19. Calabria

20. Sicilia

21. Sardegna

Ciprus

Egyetlen körzetet alkot

Lettország

Egyetlen körzetet alkot

Litvánia

Egyetlen körzetet alkot

Luxemburg

Egyetlen körzetet alkot

▼M1

Magyarország

1. Észak-Magyarország

2. Dunántúl

3. Alföld

▼B

Málta

Egyetlen körzetet alkot

Hollandia

Egyetlen körzetet alkot

Ausztria

Egyetlen körzetet alkot

Lengyelország

1. Pomorze et Mazury

2. Wielkopolska et Śląsk

3. Mazowsze et Podlasie

4. Małopolska et Pogórze

Portugália

1. Norte e Centro

2. Ribatejo-Oeste

3. Alentejo e Algarve

4. Açores e Madeira

Románia

1. Nord-Est

2. Sud-Est

3. Sud-Muntenia

4. Sud-Vest-Oltenia

5. Vest

6. Nord-Vest

7. Centru

8. București-Ilfov

Szlovénia

Egyetlen körzetet alkot

Szlovákia

Egyetlen körzetet alkot

Finnország

1. Etelä-Suomi

2. Sisä-Suomi

3. Pohjanmaa

4. Pohjois-Suomi

Svédország

1. Dél- és Közép-Svédország alföldjei

2. Dél- és Közép-Svédország erdőterületei és vegyes mezőgazdasági és erdőterületei

3. Észak-Svédország területei

▼M5 —————

▼B




II. MELLÉKLET



A hatályon kívül helyezett rendelet és egymást követő módosításainak jegyzéke

A Tanács 79/65/EGK rendelete

(HL 109., 1965.6.23., 1859. o.)

 

1972. évi csatlakozási okmány I. mellékletének II.A.4. pontja és II. mellékletének II.D.1. pontja

(HL L 73., 1972.3.27., 59. és 125. o.)

 

A Tanács 2835/72/EGK rendelete

(HL L 298., 1972.12.31., 47. o.)

 

A Tanács 2910/73/EGK rendelete

(HL L 299., 1973.10.27., 1. o.)

 

1979. évi csatlakozási okmány I. mellékletének II.A. és II. G pontja

(HL L 291., 1979.11.19., 64. és 87. o.)

 

A Tanács 2143/81/EGK rendelete

(HL L 210., 1981.7.30., 1. o.)

 

A Tanács 3644/85/EGK rendelete

(HL L 348., 1985.12.24., 4. o.)

 

1985. évi csatlakozási okmány I. mellékletének XIV.(i) pontja

(HL L 302., 1985.11.15., 235.o.)

 

A Tanács 3768/85/EGK rendelete

(HL L 362., 1985.12.31., 8. o.)

kizárólag a melléklet 2. pontja

A Tanács 3577/90/EGK rendelete

(HL L 353., 1990.12.17., 23. o.)

kizárólag a XVI. melléklet

Az 1994. évi csatlakozási okmány I. mellékletének V.A.1. pontja

(HL C 241, 1994.8.29., 117.o.)

 

A Tanács 2801/95/EK rendelete

(HL L 291., 1995.12.6., 3. o.)

 

A Tanács 1256/97/EK rendelete

(HL L 174., 1997.7.2., 7. o.)

 

A Tanács 806/2003/EK rendelete

(HL L 122., 2003.5.16., 1. o.)

kizárólag a II. melléklet 1. pontja

A 2003. évi csatlakozási okmány II. mellékletének 6.A.1. pontja

(HL L 236. 2003.9.23., 346.o.)

 

A Tanács 2059/2003/EK rendelete

(HL L 308., 2003.11.25., 1. o.)

 

A Bizottság 660/2004/EK rendelete

(HL L 104., 2004.4.8., 97. o.)

 

A Bizottság 1791/2006/EK rendelete

(HL L 363., 2006.12.20., 1. o.)

 

A Bizottság 1469/2007/EK rendelete

(HL L 329., 2007.12.14., 5. o.)

 




III. MELLÉKLET



MEGFELELÉSI TÁBLÁZAT

79/65/EGK rendelet

Ez a rendelet

1. és 2. cikk

1. és 2. cikk

2a. cikk

3. cikk

3. cikk

4. cikk

4. cikk

5. cikk

5. cikk

6. cikk

6. cikk, (1) bekezdés, (a) pont

7. cikk, (1) bekezdés, (a) pont

6. cikk, (1) bekezdés, (b) pont, első francia bekezdés

7. cikk, (1) bekezdés, (b) pont, (i) alpont

6. cikk, (1) bekezdés, (b) pont, második francia bekezdés

7. cikk, (1) bekezdés, (b) pont, (ii) alpont

6. cikk, (1) bekezdés, (c) pont

7. cikk, (1) bekezdés, (c) pont, (i) alpont

6. cikk, (1) bekezdés, (c) pont, második bekezdés

7. cikk, (1) bekezdés, (c) pont, (ii) alpont

6. cikk, (1) bekezdés, (e), (f) és (g) pont

7. cikk, (1) bekezdés, (e), (f) és (g) pont

6. cikk, (2) bekezdés

7. cikk, (2) bekezdés

7. cikk

8. cikk

8. cikk

9. cikk

9. cikk

10 cikk

10 cikk

11. cikk

11. cikk

12. cikk

12. cikk

13. cikk

13. cikk

14. cikk

14. cikk

15. cikk

15. cikk

16. cikk

16. cikk

17. cikk

17. cikk

18. cikk

19. cikk

18. cikk, (1), (2) és (3) bekezdés

20. cikk, (1) és (2) bekezdés

18. cikk, (4) és (5) bekezdés

21. cikk, (1) és (2) bekezdés

18. cikk, (6) bekezdés

21. cikk, (3) bekezdés

22. cikk

19. cikk

23. cikk

20. cikk

21. cikk

Melléklet

I. melléklet

II. melléklet

III. melléklet



( 1 ) HL L 55., 2011.2.28., 13. o.