EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32011R0271

A Tanács 271/2011/EU végrehajtási rendelete ( 2011. március 21. ) a Lukasenko elnökkel és egyes fehérorosz tisztviselőkkel szembeni korlátozó intézkedésekről szóló 765/2006/EK rendelet 8a. cikke (1) bekezdésének végrehajtásáról

OJ L 76, 22.3.2011, p. 13–31 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
Special edition in Croatian: Chapter 18 Volume 001 P. 270 - 288

In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2011/271/oj

22.3.2011   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

L 76/13


A TANÁCS 271/2011/EU VÉGREHAJTÁSI RENDELETE

(2011. március 21.)

a Lukasenko elnökkel és egyes fehérorosz tisztviselőkkel szembeni korlátozó intézkedésekről szóló 765/2006/EK rendelet 8a. cikke (1) bekezdésének végrehajtásáról

AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel a Lukasenko elnökkel és egyes fehérorosz tisztviselőkkel szembeni korlátozó intézkedésekről szóló, 2006. május 18-i 765/2006/EK tanácsi rendeletre (1) és különösen annak 8a. cikke (1) bekezdésére,

mivel:

(1)

A Tanács 2006. május 18-án elfogadta a Lukasenko elnökkel és egyes fehérorosz tisztviselőkkel szembeni korlátozó intézkedésekről szóló 765/2006/EK rendeletet.

(2)

Tekintettel a fehéroroszországi helyzet súlyosságára, további személyeket kell felvenni a 765/2006/EK rendelet I. és IA. mellékletében szereplő, korlátozó intézkedések hatálya alá tartozó személyek jegyzékébe. Ezen túlmenően a fenti rendelet I. és IA. mellékletében foglalt jegyzékekben szereplő egyes személyekkel kapcsolatos információkat naprakésszé kell tenni,

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

1. cikk

A 765/2006/EK rendelet I. és IA. mellékletének helyébe az e rendelet I. és II. mellékletében foglalt szöveg lép.

2. cikk

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetésének napján lép hatályba.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

Kelt Brüsszelben, 2011. március 21-én.

a Tanács részéről

az elnök

C. ASHTON


(1)  HL L 134., 2006.5.20., 1. o.


I. MELLÉKLET

„I. MELLÉKLET

A 2. cikk (1), (2) és (4) bekezdésében említett természetes és jogi személyek, szervezetek és szervek jegyzéke

 

Nevek

A fehérorosz változat angol és magyar átírása

Az orosz változat angol és magyar átírása

Név

(fehérorosz változat)

Név

(orosz változat)

Születési idő

Születési hely

Lakcím

Útlevél száma

Tisztség

1.

Lukashenka, Aliaksandr Ryhoravich

(Lukasenka Aljakszandr Rihoravics)

Lukashenko, Aleksandr Grigorievich

(Lukasenko, Alekszandr Grigorjevics)

Лукашэнка Аляксандр Рыгоравiч

ЛУКАШЕНКО Александр Григорьевич

1954.8.30.

Kopisz, Vicebszki terület

 

 

elnök

2.

Niavyhlas, Henadz Mikalaevich

(Nyaviglasz, Henadzi Mikalajevics)

Nevyglas, Gennadi Nikolaevich

(Nyeviglasz, Gennagyij Nyikolajevics)

Нявыглас Генадзь Мiкалаевiч

НЕВЫГЛАС Геннадий Николаевич

1954.2.11.

Parahonszk, Pinszki járás

 

 

az elnöki hivatal volt vezetője

3.

Piatkevich Natallia Uladzimirauna

(Pjatkevics Natallja Uladzimirauna)

Petkevich, Natalia Vladimirovna

(Petkevich, Natalya Vladimirovna)

(Petkevics Natalja Vlagyimirovna)

Пяткевiч Наталля Уладзiмiраўна

ПЕТКЕВИЧ Наталья Владимировна

1972.10.24.

Minszk

 

 

az elnöki hivatal korábbi helyettes vezetője

4.

Rubinau Anatol Mikalaevich

(Rubinau Anatol Mikalajevics)

Rubinov, Anatoli Nikolaevich

(Rubinov, Anatolij Nyikolajevics)

Рубiнаў Анатоль Мiкалаевiч

РУБИНОВ Анатолий Николаевич

1939.4.4.

Mogiljev

 

 

a Parlament felsőházának elnöke

a médiáért és ideológiáért felelős korábbi helyettes vezető, Elnöki Hivatal

5.

Pralaskouski Aleh Vitoldavich

(Praljaszkouszki Aleg Vitoldavics)

Proleskovski, Oleg Vitoldovich

(Proleskovsky, Oleg Vitoldovich)

(Proleszkovszkij, Oleg Vitoldovics)

Праляскоўскi Алег Вiтольдавiч

ПРОЛЕСКОВСКИЙ Олег Витольдович

1963.10.1.

Zagorszk (Szergijev Poszad / Oroszország)

 

 

információs miniszter

6.

Radzkou, Aliaksandr Mikhailavich

(Radzkou, Alakszandr Mihajlavics)

Radkov, Aleksandr Mikhailovich

(Radkov, Alekszandr Mihajlovics)

Радзькоў Аляксандр Мiхайлавiч

РАДЬКОВ Александр Михайлович

1951.7.1.

Botnya, Mahiljovi terület

 

 

az elnöki hivatal vezetőhelyettese

7.

Rusakevich Uladzimir Vasilievich

(Ruszakevics Uladzimir Vasziljevics)

Rusakevich, Vladimir Vasilievich

(Ruszakevics, Vlagyimir Vasziljevics)

Русакевiч Уладзiмiр Васiльевiч

РУСАКЕВИЧ Владимир Васильевич

1947.9.13.

Vigonoscsi, Breszti terület

 

 

volt információs miniszter

8.

Halavanau Viktar Ryhoravich

(Halavanau Viktar Rihoravics)

Golovanov Viktor Grigoryevich

(Golovanov Viktor Grigorjevics)

Галаванаў Вiктар Рыгоравiч

ГОЛОВАНОВ Виктор Григорьевич

1952

Boriszov

 

 

igazságügy-miniszter

9.

Zimovszki, Aljakszandr Leanyidavics

Zimovski, Aleksandr Leonidovich

(Zimovszkij, Alekszandr Leonyidovics)

Зiмоўскi Аляксандр Леанiдавiч

ЗИМОВСКИЙ Александр Леонидович

1961.1.10.

Németország

 

 

az állami televízió korábbi elnöke

10.

Kanapliou Uladzimir Mikalaevich

(Kanapljou Uladzimir Mikalajevics)

Konoplev, Vladimir Nikolaevich

(Konopljev Vlagyimir Nyikolajevics)

Канаплёў Уладзiмiр Мiкалаевiч

КОНОПЛЕВ Владимир Николаевич

1954.1.3.

Akulinci, Mahiljovi terület

 

 

a Parlament alsóházának volt elnöke

11.

Charhinets, Mikalai Ivanavich

(Csarhinyec Mikalaj Ivanavics)

Cserginyec, Nikolai Ivanovich

(Kuklisz, Nyikolaj Ivanovics)

Чаргiнец Мiкалай Iванавiч

ЧЕРГИНЕЦ Николай Иванович

1937.10.17.

Minszk

 

 

a felsőház külügyi bizottságának elnöke

12.

Kastsian, Siarhei Ivanavich

(Kaszcjan Szjarhej Ivanavics)

Kostian, Sergei Ivanovich

(Kostyan, Sergey Ivanovich)

(Kosztyan, Szergej Ivanovics)

Касцян Сяргей Iванавiч

КОСТЯН Сергей Иванович

1941.1.15.

Usoki, Mahiljovi terület

 

 

az alsóház külügyi bizottságának elnöke

13.

Orda, Mikhail Siarheevich

(Orda, Mihail Szjarhejevics)

Orda, Mikhail Sergeievich

(Orda, Mihail Szergejevics)

Орда Мiхаiл Сяргеевiч

ОРДА Михаил Сергеевич

1966.9.28.

Gyatlovo, Hrodnai terület

Дятлово Гродненской области

 

 

a felsőház tagja, a BRSM (a belarusz ifjúság köztársasági egyesülete) volt vezetője

14.

Lazavik, Mikalai Ivanavich

(Lazavik, Mikalaj Ivanavics)

Lozovik, Nikolai Ivanovich

(Lozovik, Nyikolaj Ivanovics)

Лазавiк Мiкалай Iванавiч

ЛОЗОВИК Николай Иванович

1951.1.18.

Nyevinyany, Minszki terület

Невиняны Вилейского р-на Минской обл

 

 

a központi választási bizottság (CEC) titkára

15.

Miklashevich Piotr Piatrovich

(Miklasevics, Pjotr Pjatrovics)

Miklashevich, Petr Petrovich

(Miklasevics, Petr Petrovics)

Мiклашэвiч Пётр Пятровiч

МИКЛАШЕВИЧ Петр Петрович

1954

Koszuta, Minszki terület

 

 

főügyész

16.

Slizheuski Aleh Leanidavich

(Szlizsevszki Aleh Leanyidavics)

Slizhevski, Oleg Leonidovich

(Szlizsevszkij, Oleg Leonyidovics)

Слiжэўскi Алег Леанiдавiч

СЛИЖЕВСКИЙ Олег Леонидович

 

 

 

 

a központi választási bizottság (CEC) tagja

17.

Kharyton, Aliaksandr

(Hariton, Aljakszandr)

Khariton, Aleksandr

(Hariton, Alekszandr)

Харытон Аляксандр

ХАРИТОН Александр

 

 

 

 

a társadalmi szervezetek, pártok és nem kormányzati szervezetek főosztályának tanácsadója, Igazságügyi Minisztérium

18.

Smirnou, Iauhen Aliaksandravich

(Szmirnov, Javhen Aljakszandravics)

Smirnov, Evgeni Aleksandrovich

(Szmirnov, Jevgenyij Alekszandrovics)

Смiрноў Яўген Аляксандравiч

CМИРНОВ Евгений Александрович

1949.3.15.

Rjazanyi terület, Oroszország

 

 

a gazdasági bíróság elnökének első helyettese

19.

Ravutskaia, Nadzeia Zalauna

(Ravuckaja, Nadzeja Zalavna)

Reutskaia, Nadezhda Zalovna

(Reutszkaja, Nagyezsda Zalovna)

Равуцкая Надзея Залаўна

РЕУТСКАЯ Надежда Заловна

 

 

 

 

Minszk Moszkva kerületének bírája

20.

Trubnikau, Mikalai Aliakseevich

(Trubnikav, Mikalaj Aljakszejevics)

Trubnikov Nikolai Alekseevich

(Trubnyikov, Nyikolaj Alekszejevics)

Трубнiкаў Мiкалай Аляксеевiч

ТРУБНИКОВ Николай Алексеевич

 

 

 

 

Minszk Partizanszkij területének bírája

21.

Kupryianau, Mikalai Mikhailavich

(Kuprijanav, Mikalaj Mihajlavics)

Kupriianov, Nikolai Mikhailovich

(Kuprianov, Nikolai Mikhailovich; Kupriyanov, Nikolai Mikhailovich)

(Kuprijanov, Nyikolaj Mihajlovics)

Купрыянаў Мiкалай Мiхайлавiч

КУПРИЯНОВ Николай Михайлович

 

 

 

 

volt főügyészhelyettes

22.

Sukharenka, Stsiapan Mikalaevich

(Szuharenka Szcjapan Mikalajevics)

Sukhorenko Stepan Nikolaevich

(Szuhorenko Sztyepan Nyikolajevics)

Сухарэнка Сцяпан Мiкалаевiч

СУХОРЕНКО Степан Николаевич

1957.1.27.

Zdudicsi, Homeli terület

 

 

a KGB volt elnöke

23.

Dzemiantsei, Vasil Ivanavich

((Dzemyantsey, Vasil Ivanovich)

(Dzemjancej, Vaszil Ivanavics)

Dementei, Vasili Ivanovich

(Dementey, Vasili Ivanovich)

(Gyementej, Vaszilij Ivanovics)

Дземянцей Васiль Iванавiч

ДЕМЕНТЕЙ Василий Иванович

 

 

 

 

első helyettes, KGB

24.

Kozik, Leanid Piatrovich

(Kozik, Leanyid Pjatrovics)

Kozik, Leonid Petrovich

(Kozi, Leonyid Petrovics)

Козiк Леанiд Пятровiч

КОЗИК Леонид Петрович

1948.7.13.

Boriszov

 

 

a szakszervezetek szövetségének vezetője

25.

Kaliada, Aliaksandr Mikhailavich

(Kaljada, Aljakszandr Mihajlavics)

Koleda, Aleksandr Mikhailovich

(Koleda, Alekszandr Mihajlovics)

Каляда Аляксандр Мiхайлавiч

КОЛЕДА Александр Михайлович

 

 

 

 

A Központi Választási Bizottság tagja

26.

Mikhasiou, Uladzimir Ilich

(Mihaszjov, Uladzimir Iljics)

Mikhasev, Vladimir Ilich

(Mihaszev, Vlagyimir Iljics)

Мiхасёў Уладзiмiр Iльiч

МИХАСЕВ Владимир Ильич

 

 

 

 

A Homeli Területi Választási Bizottság volt elnöke

27.

Luchyna, Leanid Aliaksandravich

(Lucsina, Leanyid Aljakszandravics)

Luchina, Leonid Aleksandrovich

[Lucsina, Leonyid Alekszandrovics]

Лучына Леанiд Аляксандравiч

ЛУЧИНА Леонид Александрович

1947.11.18.

Minszki terület

 

 

a Hrodnai Területi Választási Bizottság volt elnöke

28.

Karpenka Ihar Vasilievich

(Karpenka, Ihar Vasziljevics)

Karpenko, Igor Vasilievich

(Karpenko, Igor Vasziljevics)

Карпенка Iгар Васiльевiч

КАРПЕНКО Игорь Васильевич

1964.4.28.

Novokuznyeck, Oroszország

 

 

regionális választási bizottsági elnök, Minszk város

29.

Kurlovich, Uladzimir Anatolievich

(Kurlovics, Uladzimir Anatoljevics)

Kurlovich, Vladimir Anatolievich

(Kurlovics, Vlagyimir Anatoljevics)

Курловiч Уладзiмiр Анатольевiч

КУРЛОВИЧ Владимир Анатольевич

 

 

 

 

a Minszki Területi Választási Bizottság volt elnöke

30.

Miatselitsa, Mikalai Tsimafeevich

(Mjacelica, Mikalaj Cimafejevics)

Metelitsa, Nikolai Timofeevich

(Metelica, Nyikolaj Tyimofejevics)

Мяцелiца Мiкалай Цiмафеевiч

МЕТЕЛИЦА Николай Тимофеевич

 

 

 

 

a Mahiljovi Területi Választási Bizottság volt elnöke

31.

Rybakou, Aliaksei (Rybakov, Aliaksey) (Ribakov, Aljakszej)

Rybakov, Aleksei (Rybakov, Alexey) (Ribakov, Alekszej)

Рыбакоў Аляксей

РЫБАКОВ Алексей

 

 

Ul. Yesenina 31-1-104, Minszk

 

Minszk Moszkovszkij kerületi bíróságának bírája

32.

Bortnik, Siarhei Aliaksandrovich

(Bortnik, Siarhey Aliaksandrovich)

(Bortnik, Szjargej Aljakszandravics)

Bortnik, Sergei Aleksandrovich

(Bortnik, Sergey Aleksandrovich)

(Bortnik, Szergej Alekszandrovics)

Бортнiк Сяргей Аляксандравiч

БОРТНИК Сергей Александрович

1953.5.28.

Minszk

Ul.Surganova 80-263., Minszk

MP0469554

ügyész

33.

Iasianovich, Leanid Stanislavavich

(Yasianovich, Leanid Stanislavavich)

(Jaszjanovics, Leanyid Sztanyiszlavavics)

Iasenovich, Leonid Stanislavovich

(Yasenovich, Leonid Stanislavovich)

(Jaszenovics, Leonyid Sztanyiszlavovics)

Ясяновiч Леанiд Станiслававiч

ЯСЕНОВИЧ Леонид Станиславович

1961.11.26.

Bucsány, Vicebszki terület

Ul. Gorovtsa 4-104., Minszk

MP0515811

Minszk központi kerületi bíróságának bírája

34.

Mihun, Andrei Arkadzevich

(Mihun, Andrey Arkadzevich)

(Mihun, Andrej Arkadzevics)

Migun, Andrei Arkadievich

(Migun, Andrey Arkadievich)

(Migun, Andrej Arkagyevics)

Мiгун Андрэй Аркадзевiч

МИГУН Андрей Аркадевич

1978.2.5.

Minszk

Goretskovo Maksima 53-16, Minszk

MP1313262

ügyész

35.

Sheiman, Viktar Uladzimiravich

(Sheyman, Viktar Uladzimiravich)

(Sejman, Viktar Uladzimiravics)

Sheiman, Viktor Vladimirovich

(Sheyman, Viktor Vladimirovich)

(Sejman, Viktor Vlagyimirovics)

Шэйман Вiктар Уладзiмiравiч

ШЕЙМАН Виктор Владимирович

1958.5.26.

Hrodnai terület

 

 

Fehéroroszország Biztonsági Tanácsának volt titkára, jelenleg az elnök különleges tanácsadója

36.

Navumau, Uladzimir Uladzimiravich

(Navumav, Uladzimir Uladzimiravics)

Naumov, Vladimir Vladimirovich

(Naumov, Vlagyimir Vlagyimirovics)

Навумаў Уладзiмiр Уладзiмiравiч

НАУМОВ Владимир Владимирович

1956.2.7.

Szmolenszk

 

 

volt belügyminiszter

37.

Sivakov, Iury (Yurij, Yuri) Leonidovich (Szivakov, Jurij Leonyidovics)

 

Сиваков, Юрий Леонидович

1946.8.5.

Szahalini régió

 

 

volt idegenforgalmi miniszter, volt belügyminiszter

38.

Paulichenka, Dzmitry Valerievich

(Pavlicsenka, Dzmitrij Valerjevics)

Pavlichenko, Dmitri Valerievich

(Pavlichenko, Dmitriy Valeriyevich)

(Pavlicsenko, Dmitrij Valerijevics

Паўлiчэнка Дзмiтрый Валер'евiч

Павличенко, Дмитрий Валериевич

1966

Vicebszk

 

 

a Belügyminisztérium különleges reagáló egységének (SOBR) vezetője

39.

Iarmoshyna, Lidziia Mikhailauna

(Yarmoshyna, Lidzia Mikhailauna; Yarmoshyna, Lidziya Mikhailauna)

(Jarmosina, Lidzia Mihajlavna)

Ermoshina, Lidiia Mikhailovna

(Yermoshina, Lidia Mikhailovna; Yermoshina, Lidiya Mikhailovna)

(Jermosina, Ligyija Mihajlovna)

Ярмошына Лiдзiя Мiхайлаўна

ЕРМОШИНА Лидия Михайловна

1953.1.29.

Szluck (Minszki terület)

 

 

Fehéroroszország központi választási bizottságának (CEC) elnöke

40.

Padabed, Iury Mikalaevich

(Padabed, Yury Mikalaevich)

(Padabed, Jurij Mikalajevics)

Podobed, Iuri Nikolaevich

(Podobed Yuri Nikolaevich)

(Podobed, Jurij Nyikolajevics)

Падабед Юрый Мiкалаевiч

Подобед, Юрий Николаевич

1962.3.5.

Szluck (Minszki terület)

 

 

Különleges Egység, Belügyminisztérium”


II. MELLÉKLET

„IA. MELLÉKLET

A 2. cikk (1), (2) és (5) bekezdésében említett természetes és jogi személyek, szervezetek és szervek jegyzéke

 

Nevek

A fehérorosz változat angol és magyar átírása

Az orosz változat angol és magyar átírása

Név fehéroroszul

Név oroszul

Születési hely és idő

Tisztség

1.

Lukashenka, Viktar Aliaksandravich

[Lukasenka, Viktar Aljakszandravics]

Lukashenko, Viktor Aleksandrovich

[Lukasenko, Viktor Alekszandrovics]

Лукашэнка Вiктар Аляксандравiч

Лукашенко Виктор Александрович

1976

az elnök tanácsadója nemzetbiztonsági kérdésekben

2.

Bazanau, Aliaksandr Viktaravich

[Bazanav, Aljakszandr Viktaravics]

Bazanov, Aleksandr Viktorovich

[Bazanov, Alekszandr Viktorovics]

Базанаў Аляскандр Вiктаравiч

Базанов Александр Викторович

 

az Elnöki Hivatal információs és analitikai központjának igazgatója

3.

Guseu, Aliaksei Viktaravich

[Guszev, Aljakszej Viktaravics]

Gusev, Aleksei Viktorovich

(Gusev, Alexey Viktorovich)

[Guszev, Alekszej Viktorovics]

Гусеў Аляксей Вiктаравiч

Гусев Алексей Викторович

 

az Elnöki Hivatal információs és analitikai központjának első igazgatóhelyettese

4.

Kryshtapovich, Leu Eustafievich

(Kryshtapovich, Leu Yeustafievich)

[Kristapovics, Lev Evsztafjevics]

Krishtapovich, Lev Evstafievich

(Krishtapovich, Lev Yevstafievich)

[Kristapovics, Lev Evsztafjevics]

Крыштаповiч Леў Еўстафьевiч

Криштапович Лев Евстафьевич

 

az Elnöki Hivatal információs és analitikai központjának igazgatóhelyettese

5.

Kolas, Alena Piatrovna

[Kolasz, Alena Pjatrovna]

Kolos, Alena Petrovna

(Kolos, Yelena Petrovna)

[Kolosz, Jelena Petrovna]

Колас Алена Пятроўна

Колос Елена Петровна

 

az Elnöki Hivatal információs és analitikai központjának igazgatóhelyettese

6.

Makei, Uladzimir Uladzimiravich

(Makey, Uladzimir Uladzimiravich)

[Makej, Uladzimir Uladzimiravics]

Makei, Vladimir Vladimirovich

(Makey, Vladimir Vladimirovich)

[Makej, Vlagyimir Vlagyimirovics]

Макей Уладзiмiр Уладзiмiравiч

МАКЕЙ Владимир Владимирович

1958. augusztus 5., Hrodnai terület

az Elnöki Hivatal vezetője

7.

Iancheuski, Usevalad Viachaslavavich

(Yancheuski, Usevalad Vyachaslavavich)

[Jancsevszki, Uszevalad Vjacsaszlavavics]

Ianchevski, Vsevolod Viacheslavovich

(Yanchevski, Vsevolod Vyacheslavovich)

[Jancsevszkij, Vszevolod Vjacseszlavovics]

Янчэўскi Усевалад Вячаслававiч

ЯНЧЕВСКИЙ Всеволод Вячеславович

1976. április 22., Boriszov

az elnök asszisztense, az Elnöki Hivatal ideológiai osztályának vezetője

8.

Maltsau, Leanid Siamionavich

[Malcav Leanyid Szjamjonavics]

Maltsev, Leonid Semenovich

[Malcev, Leonyid Szemenovics]

Мальцаў Леанiд Сямёнавiч

МАЛЬЦЕВ Леонид Семенович

1949. augusztus 29., Vetenevka, Szlonyimi járás, Hrodnai terület

A Biztonsági Tanács titkára

9.

Utsiuryn, Andrei Aliaksandravich

(Utsiuryn, Andrey Aliaksandravich; Utsyuryn, Andrei Aliaksandravich)

[Ucjurin, Andrej Aljakszandravics]

Vtiurin, Andrei Aleksandrovich

(Vtiurin, Andrey Aleksandrovich; Vtyurin, Andrei Aleksandrovich)

[Vtyurin, Andrej Alekszandrovics]

Уцюрын Андрэй Аляксандравiч

Втюрин, Андрей Александрович

 

az elnök biztonsági különítményének vezetője

10.

Ipatau, Vadzim Dzmitryevich

[Ipatav, Vadzim Dzmitrijevics]

Ipatov, Vadim Dmitrievich

[Ipatov, Vagyim Dmitrijevics]

Iпатаў Вадзiм Дзмiтрыевiч

ИПАТОВ Вадим Дмитриевич

 

a központi választási bizottság alelnöke

11.

Bushnaia, Natallia Uladzimirauna

(Bushnaya, Natallia Uladzimirauna)

[Busnaja, Natallja Uladzimiravna]

Bushnaia, Natalia Vladimirovna

(Bushnaya, Natalya Vladimirovna)

[Busnaja, Natalja Vlagyimirovna]

Бушная Наталля Уладзiмiраўна

Бушная, Наталья Владимировна

1953, Mahiljov

a központi választási bizottság tagja

12.

Bushchyk, Vasil Vasilievich

[Buscsik, Vaszil Vasziljevics]

Bushchik, Vasili Vasilievich

[Buscsik, Vaszilij Vasziljevics]

Бушчык Васiль Васiльевiч

Бущик, Василий Васильевич

 

a központi választási bizottság tagja

13.

Katsuba, Sviatlana Piatrouna

[Kacuba, Szvjatlana Pjatrovna]

Katsubo, Svetlana Petrovna

[Kacubo, Szvetlana Petrovna]

Кацуба Святлана Пятроўна

Кацубо, Светлана Петровна

 

a központi választási bizottság tagja

14.

Kisialiova, Nadzeia Mikalaeuna

(Kisyaliova, Nadzeya Mikalaeuna)

[Kiszjaljova, Nadzeja Mikalajevna]

Kiseleva, Nadezhda Nikolaevna

[Kiszeleva, Nagyezsda Nyikolajevna]

Кiсялёва Надзея Мiкалаеўна

Киселева, Надежда Николаевна

 

a központi választási bizottság tagja

15.

Padaliak, Eduard Vasilievich

(Padalyak, Eduard Vasilyevich)

[Padaljak, Eduard Vaszilevics]

Podoliak, Eduard Vasilievich

(Podolyak, Eduard Vasilyevich)

[Podoljak, Eduard Vasziljevics]

Падаляк Эдуард Васiльевiч

Подоляк, Эдуард Васильевич

 

a központi választási bizottság tagja

16.

Rakhmanava, Maryna Iurievna

[Rahmanava, Marina Jurjevna]

Rakhmanova, Marina Iurievna

[Rahmanova, Marina Jurjevna]

Рахманава Марына Юр'еўна

Рахманова, Марина Юрьевна

 

a központi választási bizottság tagja

17.

Shchurok, Ivan Antonavich

[Scsurok, Ivan Antonavics]

Shchurok, Ivan Antonovich

[Scsurok, Ivan Antonovics]

Шчурок Iван Антонавiч

Щурок, Иван Антонович

 

a központi választási bizottság tagja

18.

Kisialiou, Anatol Siamionavich

[Kiszjaljov, Anatol Szjamjonavics]

Kiselev, Anatoli Semenovich

(Kiselyov, Anatoli Semyonovich)

[Kiszelev, Anatolij Szemenovics]

Кiсялёў Анатоль Сямёнавiч

Киселев, Анатолий Семенович

 

regionális választási bizottsági elnök, Breszti terület

19.

Krukouski, Viachaslau Iafimavich

(Krukouski, Vyachaslau Yafimavich)

[Krukovszki, Vjacsaszlav Jafimavics]

Kriukovski, Viacheslav Iefimovich

[Krjukovszkij, Vjacseszlav Jefimovics]

Крукоўскi, Вячаслаў Яфiмавiч

Крюковский, Вячеслав Ефимович

 

regionális választási bizottsági elnök, Vicebszki terület

20.

Stosh, Mikalai Mikalaevich

[Sztos, Mikalaj Mikalajevics]

Stosh, Nikolai Nikolaevich

[Sztos, Nyikolaj Nyikolajevics]

Стош Мiкалай Мiкалаевiч

Стош, Николай Николаевич

 

regionális választási bizottsági elnök, Homeli terület

21.

Sauko, Valery Iosifavich

[Szavko, Valerij Joszifavics]

Savko, Valeri Iosifovich

[Szavko, Valerij Joszifovics]

Саўко Валерый Iосiфавiч

Савко, Валерий Иосифович

 

regionális választási bizottsági elnök, Hrodnai terület

22.

Vasilieu, Aliaksei Aliaksandravich

(Vasilyeu, Aliaksey Aliaksandravich)

[Vasziljev, Aljakszej Aljakszandravics]

Vasiliev, Aleksei Aleksandrovich

(Vasilyev, Alexey Alexandrovich)

[Vasziljev, Alekszej Alekszandrovics]

Васiльеў Аляксей Аляксандравiч

Васильев, Алексей Александрович

 

regionális választási bizottsági elnök, Minszki terület

23.

Berastau, Valery Vasilievich

[Berasztav, Valerij Vasziljevics]

Berestov, Valeri Vasilievich

(Berestov, Valeriy Vasilyevich)

[Beresztov, Valerij Vasziljevics]

Берастаў Валерый Васiльевiч

Берестов, Валерий Васильевич

 

regionális választási bizottsági elnök, Mahiljovi terület

24.

Vasilevich, Ryhor Aliakseevich

[Vaszilevics, Rihor Aljakszejevics]

Vasilevich, Grigori Alekseevich

(Vasilevich, Grigoriy Alekseyevich)

[Vaszilevics, Grigorij Alekszejevics]

Васiлевiч Рыгор Аляксеевiч

ВАСИЛЕВИЧ Григорий Алексеевич

1955. február 13.

főügyész

25.

Shved, Andrei Ivanavich

[Sved, Andrej Ivanavics]

Shved, Andrei Ivanovich

(Shved, Andrey Ivanovich)

[Sved, Andrej Ivanovics]

Швед Андрэй Iванавiч

Швед Андрей Иванович

 

főügyészhelyettes

26.

Lashyn, Aliaksandr Mikhailavich

[Lasin, Aljakszandr Mihalavics]

Lashin, Aleksandr Mikhailovich

[Lasin, Alekszandr Mihajlovics]

Лашын Аляксандр Мiхайлавiч

Лашин, Александр Михайлович

 

főügyészhelyettes

27.

Konan, Viktar Aliaksandravich

[Konan, Viktar Aljakszandravics]

Konon, Viktor Aleksandrovich

[Konon, Viktor Alekszandrovics]

Конан Вiктар Аляксандравiч

Конон, Виктoр Александрович

 

főügyészhelyettes

28.

Stuk, Aliaksei Kanstantsinavich

[Sztuk, Aljakszej Kansztancinavics]

Stuk, Aleksei Konstantinovich

(Stuk, Alexey Konstantinovich)

[Sztuk, Alekszej Konsztantyinovics]

Стук Аляксей Канстанцiнавiч

Стук, Алексей Константинович

 

főügyészhelyettes

29.

Kuklis, Mikalai Ivanovich

[Kuklisz, Mikalaj Ivanavics]

Kuklis, Nikolai Ivanovich

[Kuklisz, Nyikolaj Ivanovics]

Куклiс Мiкалай Iванавiч

Куклис, Николай Иванович

 

főügyészhelyettes

30.

Khmaruk, Siargei Konstantinovich

[Hmaruk, Szjargej Kansztancinavics]

Khmaruk, Sergei Konstantinovich

[Hmaruk, Szergej Konsztantyinovics]

Хмарук Сяргей Канстанцiнавiч

Хмарук, Сергей Константинович

 

főügyész (Breszti terület)

31.

Dysko, Henadz Iosifavich

[Diszko, Henadz Joszifavics]

Dysko, Gennadi Iosifovich

[Diszko, Gennagyij Joszifovics]

Дыско Генадзь Iосiфавiч

Дыско, Генадий Иосифович

 

főügyész (Vicebszki terület)

32.

Shaeu, Valiantsin Piatrovich

(Shayeu, Valyantsin Piatrovich)

[Sajev, Valjancin Pjatrovics]

Shaev, Valentin Petrovich

(Shayev, Valentin Petrovich)

[Sajev, Valentyin Petrovics]

Шаеў Валянцiн Пятровiч

Шаев, Валентин Петрович

 

főügyész (Homeli terület)

33.

Morozau, Viktar Mikalaevich

[Marozav, Viktar Mikalajevics]

Morozov, Viktor Nikolaevich

[Morozov, Viktor Nyikolajevics]

Марозаў Вiктар Мiкалаевiч

Морозов, Виктор Николаевич

 

főügyész (Hrodnai terület)

34.

Arkhipau, Aliaksandr Mikhailavich

[Arhipav, Aljakszandr Mihajlavics]

Arkhipov, Aleksandr Mikhailovich

[Arhipov, Alekszandr Mihajlovics]

Архiпаў Аляксандр Мiхайлавiч

Архипов, Александр Михайлович

1959, Mahiljov

főügyész (Minszki terület)

35.

Siankevich, Eduard Aliaksandravich

[Szjankevics, Eduard Aljakszandravics]

Senkevich, Eduard Aleksandrovich

[Szenykevics, Eduard Alekszandrovics]

Сянькевiч Эдуард Аляксандравiч

Сенькевич, Эдуард Александрович

 

főügyész (Mahiljovi terület)

36.

Kulik, Mikalai Mikalaevich

[Kulik, Mikalaj Mikalajevics]

Kulik, Nikolai Nikolaievich

[Kulik, Nyikolaj Nyikolajevics]

Кулiк Мiкалай Мiкалаевiч

Кулик, Николай Николаевич

 

főügyész (Minszk város)

37.

Dudkin, Anatol Kanstantsinavich

[Dudkin, Anatol Kansztancinavics]

Dudkin, Anatoli Konstantinovich

[Dudkin, Anatolij Konsztantyinovics]

Дудкiн Анатоль Канстанцiнавiч

Дудкин, Анатолий Константинович

 

a Fehérorosz Köztársaság közlekedési kérdésekkel foglalkozó főügyésze

38.

Dranitsa, Aliaksandr Mikalaevich

[Dranica, Aljakszandr Mikalajevics]

Dranitsa, Aleksandr Nikolaevich

[Dranica, Alekszandr Nyikolajevics]

Дранiца Аляксандр Мiкалаевiч

Драница, Александр Николаевич

 

Katonai főügyész

39.

Bileichyk, Aliaksandr Uladzimiravich

[Bilejcsik, Aljakszandr Uladzimiravics]

Bileichik, Aleksandr Vladimirovich

(Bileychik, Aleksandr Vladimirovich)

[Bilejcsik, Alekszandr Vlagyimirovics]

Бiлейчык Аляксандр Уладзiмiравiч

БИЛЕЙЧИК Александр Владимирович

1964

az igazságügy-miniszter első helyettese

40.

Lomats, Zianon Kuzmich

[Lomac, Zjanon Kuzmics]

Lomat, Zenon Kuzmich

[Lomaty, Zenon Kuzmics]

Ломаць Зянон Кузьмiч

Ломать, Зенон Кузьмич

1944, Karabani

az állami ellenőrzési bizottság volt elnöke

41.

Kuliashou, Anatol Nilavich

[Kuljasov, Anatol Nyilavics]

Kuleshov, Anatoli Nilovich

[Kulesov, Anatolij Nyilovics]

Куляшоў Анатоль Нiлавiч

Кулешов Анатолий Нилович

1959.7.25.

belügyminiszter

42.

Piakarski, Aleh Anatolievich

[Pjakarszki, Aleh Anatoljevics]

Pekarski, Oleg Anatolievich

[Pekarszkij, Oleg Anatoljevics]

Пякарскi Алег Анатольевiч

Пекарский, Олег Анатольевич

 

a belügyminiszter első helyettese

43.

Poludzen, Iauhen Iauhenavich

(Poludzen, Yauhen Yauhenavich)

[Poludzen, Javhen Javhenavics]

Poluden, Evgeni Evgenievich

(Poluden, Yevgeni Yevgenyevich)

[Polugyen, Jevgenyij Jevgenyijevics]

Полудзень Яўген Яўгенавiч

Полудень, Евгений Евгеньевич

 

belügyminiszter-helyettes

44.

Iauseev, Ihar Uladzimiravich

(Yauseev, Ihar Uladzimiravich; Yauseyev, Ihar Uladzimiravich)

[Javszejev, Igar Uladzimiravics]

Evseev, Igor Vladimirovich

(Yevseev, Igor Vladimirovich; Yevseyev, Igor Vladimirovich)

[Jevszejev, Igor Vlagyimirovics]

Яўсееў Iгар Уладзiмiравiч

Евсеев, Игорь Владимирович

 

a különleges egység (OMON) műveleti csoportjának vezetője

45.

Farmahei, Leanid Kanstantsinavich

(Farmahey, Leanid Kanstantsinavich)

[Farmahej, Leanyid Kansztancinavics]

Farmagei, Leonid Konstantinovich

(Farmagey, Leonid Konstantinovich)

[Farmagej, Leonyid Konsztantyinovics]

Фармагей Леанiд Канстанцiнавiч

ФАРМАГЕЙ, Леонид Константинович

1962

a minszki területi milícia parancsnoka

46.

Lukomski, Aliaksandr Valiantsinavich

[Lukomszki, Aljakszandr Valjancinavics]

Lukomski, Aleksandr Valentinovich

[Lukomszkij, Alekszandr Valentyinovics]

Лукомскi Аляксандр Валянцiнавiч

Лукомский, Александр Валентинович

 

Minszk város belügyminisztériuma különleges alakulatának parancsnoka

47.

Zaitsau, Vadzim Iurievich

[Zajcsav, Vadzim Jurjevics]

Zaitsev, Vadim Iurievich

[Zajcsev, Vagyim Jurjevics]

Зайцаў Вадзiм Юр'евiч

Зайцев, Вадим Юрьевич

1964

a KGB vezetője

48.

Dziadkou, Leanid Mikalaevich

[Dzjadkov, Leanyid Mikalajevics]

Dedkov, Leonid Nikolaevich

[Gyedkov, Leonyid Nyikolajevics]

Дзядкоў Леанiд Мiкалаевiч

Дедков, Леонид Николаевич

 

a KGB vezetőjének helyettese, a vicebszki területi KGB vezetője

49.

Bakhmatau, Ihar Andreevich

[Bahmatav, Ihar Andrejevics]

Bakhmatov, Igor Andreevich

[Bahmatov, Igor Andrejevics]

Бахматаў Iгар Андрэевiч

Бахматов, Игорь Андреевич

 

a KGB vezetőhelyettese

50.

Tsertsel, Ivan Stanislavavich

[Cercel, Ivan Sztanyiszlavavics]

Tertel, Ivan Stanislavovich

[Tertel, Ivan Sztanyiszlavovics]

Церцель Iван Станiслававiч

Тертель Иван Станиславович

 

a KGB vezetőhelyettese

51.

Smalenski, Mikalai Zinouevich

[Szmalenszki, Mikalaj Zinovevics]

Smolenski, Nikolai Zinovievich

[Szmolenszkij, Nyikolaj Zinovjevics]

Смаленскi Мiкалай Зiноўевiч

Смоленский, Николай Зиновьевич

 

a KGB vezetőjének korábbi helyettese

52.

Vehera, Viktar Paulavich [Vehera, Viktar Pavlavics]

Vegera, Viktor Pavlovich [Vegera, Viktor Pavlovics]

Вегера Вiктар Паўлавiч

Вегера Виктор Павлович

 

a KGB első vezetőhelyettese

53.

Svorab, Mikalai Kanstantsinavich

[Szvorab, Mikalaj Kansztancinavics]

Svorob, Nikolai Konstantinovich

[Szvorob, Nyikolaj Konsztantinovics]

Свораб Мiкалай Канстанцiнавiч

Свороб Николай Константинoвич

 

a KGB vezetőjének korábbi helyettese

54.

Tratsiak, Piotr [Traccjak, Pjotr]

Tretiak, Petr

(Tretyak, Piotr) [Tretyak, Petr]

Траццяк Пётр

Третьяк, Петр

 

a KGB vezetőjének korábbi helyettese

55.

Zakharau, Aliaksei Ivanavich

[Zaharav, Aljakszej Ivanavics]

Zakharov, Aleksei Ivanovich

(Zakharov, Alexey Ivanovich)

[Zaharov, Alekszej Ivanovics]

Захараў Аляксей Iванавiч

Захаров Алексей Иванович

 

a KGB kémelhárítási hivatalának volt vezetője

56.

Talstashou, Aliaksandr Alehavich

[Talsztasov, Aljakszandr Alehavics)

Tolstashov, Aleksandr Olegovich

[Tolsztasov, Alekszandr Olegovics]

Талсташоў Аляксандр Алегавiч

Толсташов Александр Олегович

 

az alkotmányos rend védelmével és a terrorizmus elleni küzdelemmel foglalkozó KGB-hivatal vezetője

57.

Rusak, Viktar Uladzimiravich

[Ruszak, Viktar Uladzimiravics]

Rusak, Viktor Vladimirovich

[Ruszak, Viktor Vlagyimirovics]

Русак Вiктар Уладзiмiравiч

Русак Виктор Владимирович

 

a KGB gazdasági biztonsággal foglalkozó hivatalának vezetője

58.

Iaruta, Viktar

(Yaruta, Viktar) [Jaruta, Viktar]

Iaruta, Viktor

(Yaruta, Viktor) [Jaruta, Viktor]

Ярута Вiктар

Ярута, Виктор

 

a KGB állami kommunikációs hivatalának vezetője

59.

Varapaev, Ihar Ryhoravich

(Varapayev, Ihar Ryhoravich)

[Varapajev, Ihar Rihoravics]

Voropaev, Igor Grigorievich

(Voropayev, Igor Grigoryevich)

[Voropajev, Igor Grigorjevics]

Варапаеў Iгар Рыгоравiч

Воропаев Игорь Григорьевич

 

a KGB állami kommunikációs hivatalának korábbi vezetője

60.

Kalach, Uladzimir Viktaravich

[Kalacs, Uladzimir Viktaravics]

Kalach, Vladimir Viktorovich

[Kalacs, Vlagyimir Viktorovics]

Калач Уладзiмiр Вiктаравiч

Калач Владимир Викторович

 

a minszki területi KGB volt vezetője

61.

Busko, Ihar Iauhenavich

(Busko, Ihar Yauhenavich)

[Buszko, Ihar Javhenavics]

Busko, Igor Evgenievich

(Busko, Igor Yevgenyevich)

[Buszko, Igor Jevgenyevics]

Бусько Iгар Яўгенавiч

Бусько Игорь Евгеньевич

 

a Breszt területi KGB vezetője

62.

Korzh, Ivan Aliakseevich

[Korzs, Ivan Aljakszejevics]

Korzh, Ivan Alekseevich

[Korzs, Ivan Alekszejevics]

Корж Iван Аляксеевiч

Корж Иван Алексеевич

 

a Hrodna városi KGB vezetője

63.

Siarheenka, Ihar Piatrovich

[Szjarhejenka, Ihar Pjatrovics]

Sergeenko, Igor Petrovich

(Sergeyenko, Igor Petrovich)

[Szergejenko, Igor Petrovics]

Сяргеенка Iгар Пятровiч

Сергеенко Игорь Петрович

 

a Mahiljov területi KGB vezetője

64.

Herasimenka, Henadz Anatolievich

[Heraszimenka, Henadz Anatoljevics]

Gerasimenko, Gennadi Anatolievich

[Geraszimenko, Gennagyij Anatoljevics]

Герасiменка Генадзь Анатольевiч

Герасименко Геннадий Анатольевич

 

a Vicebszk területi KGB vezetője

65.

Liaskouski, Ivan Anatolievich

[Ljaszkovszki, Ivan Anatoljevics]

Leskovski, Ivan Anatolievich

[Leszkovszkij, Ivan Anatoljevics]

Ляскоўскi Iван Анатольевiч

Лесковский Иван Анатольевич

 

a Homeli területi KGB volt vezetője

66.

Maslakou, Valery [Maszlakov, Valerij]

Maslakov, Valeri [Maszlakov, Valerij]

Маслакоў Валерый

Маслаков Валерий

 

a KGB hírszerzési hivatalának vezetője

67.

Volkau, Siarhei [Volkav, Szjarhej]

Volkov, Sergei

(Volkov, Sergey) [Volkov, Szergej]

Волкаў Сяргей

Волков Сергей

 

a KGB hírszerzési hivatalának korábbi vezetője

68.

Zhadobin, Iury Viktaravich

(Zhadobin, Yury Viktaravich)

[Zsadobin, Jurij Viktaravics]

Zhadobin, Iuri Viktorovich

(Zhadobin, Yuri Viktorovich)

[Zsadobin, Jurij Viktorovics]

Жадобiн Юрый Вiктаравiч

ЖАДОБИН Юрий Викторович

1954. november 14.

védelmi miniszter

69.

Krasheuski, Viktar

[Krasevszki, Viktar]

Krashevski, Viktor

[Krasevszkij, Viktor]

Крашэўскi Вiктар

КРАШЕВСКИЙ Виктор

 

a katonai hírszerzés (GRU) vezetője

70.

Ananich, Liliia Stanislavauna

(Ananich, Lilia Stanislavauna; Ananich, Liliya Stanislavauna)

[Ananyics, Lilija Sztanyiszlavavna]

Ananich, Liliia Stanislavovna

(Ananich, Lilia Stanislavovna; Ananich, Liliya Stanislavovna)

[Ananyics, Lilija Sztanyiszlavovna]

Ананiч Лiлiя Станiславаўна

АНАНИЧ Лилия Станиславовна

1960

az információs miniszter első helyettese

71.

Laptsionak, Ihar Mikalaevich

[Lapcjonak, Ihar Mikalajevics]

Laptionok, Igor Nikolaevich

[Laptyenok, Igor Nyikolajevics]

Лапцёнак Iгар Мiкалаевiч

ЛАПТЕНОК Игорь Николаевич

1947, Minszk

az információs miniszter helyettese

72.

Davydzka, Henadz Branislavavich

[Davidzka, Henadz Branyiszlavavics]

Davydko, Gennadi Bronislavovich

[Davidko, Gennagyij Bronyiszlavovics]

Давыдзька Генадзь Бранiслававiч

Давыдько, Геннадий Брониславович

 

az állami televízió elnöke

73.

Kaziiatka, Iury Vasilievich

(Kaziatka, Yury Vasilievich; Kaziyatka, Yury Vasilievich)

[Kazijatka, Jurij Vasziljevics]

Koziiatko, Iuri Vasilievich

(Koziatko, Yuri Vasilievich; Koziyatko, Yuri Vasilievich)

[Kozijatko, Jurij Vasziljevics]

Казiятка Юрый Васiльевiч

КОЗИЯТКО Юрий Васильевич

1964, Breszt

a „Stolichnoe Televidenie” vezérigazgatója

74.

Iakubovich, Pavel Izotavich

(Yakubovich, Pavel Izotavich)

[Jakubovics, Pavel Izotavics]

Iakubovich, Pavel Izotovich

(Yakubovich, Pavel Izotovich)

[Jakubovics, Pavel Izotovics]

Якубовiч Павел Iзотавiч

ЯКУБОВИЧ Павел Изотович

1946. szeptember 23.

a „Sovietskaia Belarus” főszerkesztője

75.

Lemiashonak, Anatol Ivanavich

[Lemjasonak, Anatol Ivanavics]

Lemeshenok, Anatoli Ivanovich

[Lemesenok, Anatolij Ivanovics]

Лемяшонак Анатоль Iванавiч

ЛЕМЕШЕНОК Анатолий Иванович

 

a „Republika” főszerkesztője

76.

Prakopau, Iury (Prakopau, Yury)

[Prakopav, Jurij]

Prokopov, Iuri (Prokopov, Yuri)

[Prokopov, Jurij]

Пракопаў Юрый

Прокопов Юрий

 

a „Pervi” (1. számú) állami televíziócsatorna magas rangú és befolyásos újságírója

77.

Mikhalchanka, Aliaksei

[Mihalcsanka, Aljakszej]

Mikhalchenko, Aleksei

(Mikhalchenko, Alexey)

[Mihalcsenko, Alekszej]

Мiхальчанка Аляксей

Михальченко Алексей

 

az ONT nevű állami televíziócsatorna magas rangú és befolyásos újságírója

78.

Taranda, Aliaksandr Mikhailavich

[Taranda, Aljakszandr Mihajlavics]

Taranda, Aleksandr Mikhailovich

[Taranda, Alekszandr Mihajlovics]

Таранда Аляксандр Мiхайлавiч

Таранда Александр Михайлович

 

a „Sovietskaia Belarus” újság helyettes szerkesztője

79.

Gardzienka, Siarhei Aliaksandravich

[Gardzienka, Szjarhej Aljakszandravics]

Gordienko, Sergei Aleksandrovich

(Gordiyenko, Sergey Aleksandrovich)

[Gordienko, Szergej Alekszandrovics]

Гардзiенка Сяргей Аляксандравiч

Гордиенко Сергей Александрович

 

a „Sovietskaia Belarus” újság helyettes szerkesztője

80.

Tarapetskaia, Halina Mikhailauna

(Tarapetskaya, Halina Mikhailauna)

[Tarapeckaja, Halina Mihajlavna]

Toropetskaia, Galina Mikhailovna

(Toropetskaya, Galina Mikhailovna)

[Toropeckaja, Galina Mihajlovna]

Тарапецкая Галiна Мiхайлаўна

Торопецкая Галина Михайловна

 

a „Sovietskaia Belarus” újság helyettes szerkesztője

81.

Shadryna, Hanna Stanislavauna

[Sadrina, Hanna Sztanyiszlavavna]

Shadrina, Anna Stanislavovna

[Sadrina, Anna Sztaniszlavovna]

Шадрына Ганна Станiславаўна

Шадрина Анна Станиславовна

 

a „Sovietskaia Belarus” újság főszerkesztője

82.

Zhuk, Dzmitry Aliaksandravich

[Zsuk, Dzmitrij Aljakszandravics]

Zhuk, Dmitri Aleksandrovich

[Zsuk, Dmitrij Alekszandrovics]

Жук Дзмiтрый Аляксандравiч

Жук Дмитрий Александрович

 

a BELTA állami hírügynökség vezérigazgatója

83.

Hihin, Vadzim

[Hihin, Vadzim]

Gigin, Vadim

[Gigin, Vagyim]

Гiгiн Вадзiм

Гигин Вадим

 

a „Belorusskaia Dumka” című havi szemle főszerkesztője

84.

Ablameika, Siarhei Uladzimiravich

[Ablamejka, Szjarhej Uladzimiravics]

Ablameiko, Sergei Vladimirovich

(Ablameyko, Sergey Vladimirovich)

[Ablamejko, Szergej Vlagyimirovics]

Абламейка Сяргей Уладзiмiравiч

Абламейко, Сергей Владимирович

1956, Hrodnai terület

a fehérorosz állami egyetem rektora

85.

Sirenka, Viktar Ivanavich

[Szirenka, Viktar Ivanavics]

Sirenko, Viktor Ivanovich

[Szirenko, Viktor Ivanovics]

Сiрэнка Вiктар Iванавiч

Сиренко Виктор Иванович

 

A minszki sürgősségi kórház fősebésze

86.

Ananich, Alena Mikalaeuna

[Ananyics, Alena Mikalajevna]

Ananich, Elena Nikolaevna

(Ananich, Yelena Nikolaevna)

[Ananyics, Jelena Nyikolajevna]

Ананiч Алена Мiкалаеўна

Ананич Елена Николаевна

 

Minszk város Pervomajszkij kerületi bíróságának bírája

87.

Ravinskaia, Tatsiana Uladzimirauna

(Ravinskaya, Tatsiana Uladzimirauna)

[Ravinszkaja, Taccjana Uladzimiravna]

Revinskaia, Tatiana Vladimirovna

(Revinskaya, Tatiana Vladimirovna; Revinskaya, Tatyana Vladimirovna)

[Revinszkaja, Tatjána Vlagyimirovna]

Равiнская Таццяна Уладзiмiраўна

Ревинская Татьяна Владимировна

 

Minszk város Pervomajszkij kerületi bíróságának bírája

88.

Esman, Valery Aliaksandravich

(Yesman, Valery Aliaksandravich)

[Jeszman, Valerij Aljakszandravics]

Esman, Valeri Aleksandrovich

(Yesman, Valeri Aleksandrovich; Yesman, Valeriy Aleksandrovich)

[Jeszman, Valerij Alekszandrovics]

Есьман Валерый Аляксандравiч

Есьман Валерий Александрович

 

Minszk város központi kerületi bíróságának bírája

89.

Bychko, Aliaksei Viktaravich

[Bicsko, Aljakszej Viktaravics]

Bychko, Aleksei Viktorovich

(Bychko, Alexey Viktorovich)

[Bicsko, Alekszej Viktorovics]

Бычко Аляксей Вiктаравiч

Бычко Алексей Викторович

 

Minszk központi kerületi bíróságának bírája

90.

Khadanevich, Aliaksandr Aliaksandravich

[Hadanyevics, Aljakszandr Aljakszandravics]

Khodanevich, Aleksandr Aleksandrovich

[Hodanyevics, Alekszandr Alekszandrovics]

Хаданевiч Аляксандр Аляксандравiч

Ходаневич Александр Александрович

 

Minszk város központi kerületi bíróságának bírája

91.

Baranouski, Andrei Fiodaravich

[Baranovszki, Andrej Fjodaravics]

Baranovski, Andrei Fedorovich

(Baranovski, Andrey Fedorovich)

[Baranovszkij, Andrej Fedorovocs]

Бараноўскi Андрэй Фёдаравiч

Барановский Андрей Федорович

 

Minszk város Partizanszkij kerületi bíróságának bírája

92.

Tsitsiankova, Alena Viktarauna

[Cicjankova, Alena Viktaravna]

Titenkova, Elena Viktorovna

(Titenkova, Yelena Viktorovna)

[Tyityenkova, Jelena Viktorovna]

Цiцянкова Алена Вiктараўна

Титенкова Елена Викторовна

 

Minszk város Partizanszkij kerületi bíróságának bírája

93.

Tupik, Vera Mikhailauna

[Tupik, Vera Mihajlavna]

Tupik, Vera Mikhailovna

[Tupik, Vera Mihajlovna]

Тупiк Вера Мiхайлаўна

Тупик Вера Михайловна

 

Minszk város Leninszkij kerületi bíróságának bírája

94.

Niakrasava, Alena Tsimafeeuna

[Nyakraszava, Alena Cimafejevna]

Nekrasova, Elena Timofeevna

(Nekrasova, Yelena Timofeyevna)

[Nyekraszova, Jelena Tyimofejevna]

Някрасава Алена Цiмафееўна

Некрасова Елена Тимофеевна

 

Minszk város Zavodszkij kerületi bíróságának bírája

95.

Laptseva, Alena Viacheslavauna

[Lapceva, Alena Vjacsaszlavavna]

Lapteva, Elena Viacheslavovna

(Lapteva, Yelena Vyacheslavovna)

[Laptyeva, Jelena Vjacseszlavovna]

Лапцева Алена Вячаславаўна

Лаптева Елена Вячеславовна

 

Minszk Zavodszkij kerületi bíróságának bírája

96.

Balauniou, Mikalai Vasilievich

[Balavnyov, Mikalaj Vasziljevics]

Bolovnev, Nikolai Vasilievich

[Bolovnyev, Nyikolaj Vasziljevics]

Балаўнёў Мiкалай Васiльевiч

Боловнев Николай Васильевич

 

Minszk város Zavodszkij kerületi bíróságának bírája

97.

Kazak, Viktar Uladzimiravich

[kazak, Viktar Uladzimiravics]

Kazak, Viktor Vladimirovich

[Kazak, Viktor Vlagyimirovics]

Казак Вiктар Уладзiмiравiч

Казак Виктор Владимирович

 

Minszk város Moszkovszkij kerületi bíróságának bírája

98.

Shylko, Alena Mikalaeuna

[Silko, Alena Mikalajevna]

Shilko, Elena Nikolaevna

(Shilko, Yelena Nikolaevna)

[Silko, Jelena Nyikolajevna]

Шылько Алена Мiкалаеўна

Шилько Елена Николаевна

 

Minszk város Moszkovszkij kerületi bíróságának bírája

99.

Simakhina, Liubou Siarheeuna

[Szimahina, Ljubov Szjarhejevna]

[Szimahina, Ljubov Szergejevna]

Сiмахiна Любоў Сяргееўна

Симахина Любовь Сергеевна

 

Minszk város Moszkovszkij kerületi bíróságának bírája

100.

Kuzniatsova, Natallia Anatolieuna

[Kuznyacova, Natallja Anatoljevna]

Kuznetsova, Natalia Anatolievna

(Kuznetsova, Natalya Anatolyevna)

[Kuznyecova, Natalja Anatoljevna]

Кузняцова Наталля Анатольеўна

Кузнецова Наталья Анатольевна

1973, Minszk

Minszk város Moszkovszkij kerületi bíróságának bírája

101.

Tselitsa, Lidziia Fiodarauna

(Tselitsa, Lidzia Fiodarauna; Tselitsa, Lidziya Fiodarauna)

[Celica, Lidzija Fjodaravna]

Telitsa, Lidiia Fedorovna

(Telitsa, Lidia Fedorovna; Telitsa, Lidiya Fedorovna)

[Tyelica, Ligyija Fedorovna]

Целiца Лiдзiя Фёдараўна

Телица Лидия Федоровна

 

Minszk város Moszkovszkij kerületi bíróságának bírája

102.

Charniak, Alena Leanidauna

[Csarnyak, Alena Leanyidavna]

Cherniak, Elena Leonidovna

(Cherniak, Yelena Leonidovna; Chernyak, Yelena Leonidovna)

[Csernyak, Jelena Leonyidovna]

Чарняк Алена Леанiдаўна

Черняк Елена Леонидовна

 

Minszk város Moszkovszkij kerületi bíróságának bírája

103.

Shestakou, Iury Valerievich

(Shestakou, Yury Valerievich)

[Sasztakov, Jurij Valerjevics]

Shestakov, Iuri Valerievich

(Shestakov, Yuri Valerievich)

[Sesztakov, Jurij Valerjevics]

Шастакоў Юрый Валер'евiч

Шестаков Юрий Валерьевич

 

Minszk város Moszkovszkij kerületi bíróságának bírája

104.

Motyl, Tatsiana Iaraslavauna

(Motyl, Tatsiana Yaraslavauna)

[Matil, Taccjana Jaraszlavavna]

Motyl, Tatiana Iaroslavovna

(Motyl, Tatyana Yaroslavovna)

[Motil Tatjana Jaroszlavovna]

Матыль Таццяна Яраславаўна

Мотыль Татьяна Ярославовна

 

Minszk város Moszkovszkij kerületi bíróságának bírája

105.

Khatkevich, Iauhen Viktaravich

(Khatkevich, Yauhen Viktaravich)

[Hatkevics, Javhen Viktaravics]

Khatkevich, Evgeni Viktorovich

(Khatkevich, Yevgeni Viktorovich)

[Hatkevics, Jevgenyij Viktorovics]

Хаткевiч Яўген Вiктаравiч

Хаткевич Евгений Викторович

 

Minszk város Moszkovszkij kerületi bíróságának bírája

106.

Husakova, Volha Arkadzieuna

[Huszakova, Volha Arkadzjevna]

Gusakova, Olga Arkadievna

[Guszakova, Olga Arkagyevna]

Гусакова Вольга Аркадзьеўна

Гусакова Ольга Аркадьевна

 

Minszk Oktyabrszkij kerületi bíróságának bírája

107.

Shahrai, Ryta Piatrouna

[Sahraj, Rita Pjatrovna]

Shagrai, Rita Petrovna

[Sargaj, Rita Petrovna]

Шаграй Рыта Пятроўна

Шаграй Рита Петровна

 

Minszk város Oktyabrszkij kerületi bíróságának bírája

108.

Mitrakhovich, Iryna Aliakseeuna

[Mitrakovics, Irina Aljakszejevna]

Mitrakhovich, Irina Alekseevna

[Mitrahovics, Irina Alekszejevna]

Мiтраховiч Iрына Аляксееўна

Митрахович Ирина Алексеевна

 

Minszk város Oktyabrszkij kerületi bíróságának bírája

109.

Pratasavitskaia, Natallia Uladzimirauna

[Prataszavickaja, Natallja Uladzimiravna]

Protosovitskaia, Natalia Vladimirovna

(Protosovitskaya, Natalia Vladimirovna; Protosovitskaya, Natalya Vladimirovna)

[Protoszovickaja, Natalja Vlagyimirovna]

Пратасавiцкая Наталля Уладзiмiраўна

Протосовицкая Наталья Владимировна

 

Minszk Oktyabrszkij kerületi bíróságának bírája

110.

Lapko, Maksim Fiodaravich

[Lapko, Makszim Fjodaravics]

Lapko, Maksim Fedorovich

(Lapko, Maxim Fyodorovich)

[Lapko, Maxim Fedorovics]

Лапко Максiм Фёдаравiч

Лапко Максим Федорович

 

Minszk város Oktyabrszkij kerületi bíróságának bírája

111.

Varenik, Natallia Siamionauna

[Varenyik, Natallja Szjamjonovna]

Varenik, Natalia Semenovna

(Varenik, Natalya Semyonovna)

[Varenyik, Natalja Szemenovna]

Варэнiк Наталля Сямёнаўна

Вареник Наталья Семеновна

 

Minszk város Frunzenszkij kerületi bíróságának bírája

112.

Zhukouskaia, Zhanna Aliakseeuna

(Zhukouskaya, Zhanna Aliakseyeuna)

[Zsukovszkaja, Zsanna Aljakszejevna]

Zhukovskaia, Zhanna Alekseevna

(Zhukovskaya, Zhanna Alekseyevna)

[Zsukovszkaja, Zsanna Alekszejevna]

Жукоўская Жанна Аляксееўна

Жуковская Жанна Алексеевна

 

Minszk város Frunzenszkij kerületi bíróságának bírája

113.

Samaliuk, Hanna Valerieuna

[Szamaljuk, Hanna Valerjevna]

Samoliuk, Anna Valerievna

(Samolyuk, Anna Valeryevna)

[Szamoljuk, Anna Valerjevna]

Самалюк Ганна Валер'еўна

Самолюк Анна Валерьевна

 

Minszk város Frunzenszkij kerületi bíróságának bírája

114.

Lukashenka, Dzmitry Aliaksandravich

[Lukasenka, Dzmitrij Aljakszandravics]

Lukashenko, Dmitri Aleksandrovich

[Lukasenko, Dmitrij Alekszandrovics]

Лукашэнка Дзмiтрый Аляксандравiч

Лукашенко Дмитрий Александрович

 

üzletember, aktívan részt vesz a Lukasenko családot is érintő pénzügyi műveletekben

115.

Shuhaeu, Siarhei (Shuhayeu, Siarhei)

[Suhajev, Szjarhej]

Shugaev, Sergei (Shugayev, Sergey)

[Sugajev, Szergej]

Шугаеў Сяргей

Шугаев Сергей

 

A KGB helyettes vezetője, a KGB

kémelhárítási hivatalának vezetője

116.

Kuzniatsou, Ihar

[Kuznyacov Ihar]

Kuznetsov, Igor

[Kuznyecov, Igor]

Кузняцоў Iгар

Кузнецов Игорь

 

a KGB kiképzőközpontjának vezetője

117.

Haidukevich Valery Uladzimiravich

[Hajdukevics, Valerij Uladzamiravics]

Gaidukevich Valeri Vladimirovich

[Gajdukevics, Valerij Vlagyimirovics]

Гайдукевiч Валерый Уладзiмiравiч

Гайдукевич Валерий Владимирович

 

Belügyminiszterhelyettes,

a belső csapatok parancsnoka,

ebben a minőségében felelős a tiltakozások erőszakos elfojtásáért

118.

Hureeu Siarhei Viktaravich

(Hureyeu Siarhey Viktaravich, Gureev Sergei Viktorovich, Gureyev Sergey Viktorovich)

[Hurejev, Szjarhej Viktaravics, Gurejev, Szergej Viktorovics]

Гурэеў Сяргей Вiктаравiч

Гуреев Сергей Викторович

 

belügyminiszter-helyettes

fő vizsgálóbíró

belügyminiszterhelyettesként felelős a tiltakozások erőszakos elfojtásáért és az emberi jogoknak a vizsgálat során való megsértéséért

119.

Kachanau Uladzimir Uladzimiravich

(Kachanov Vladimir Vladimirovich)

[Kacsanav, Uladzimir Uladzimiravics]

Качанаў Уладзiмiр Уладзiмiравiч

Качанов Владимир Владимирович

 

Az igazságügyi miniszter tanácsosa,

e minőségében felelős a belorusz igazságszolgáltatás működéséért

120.

Badak Ala Mikalaeuna

(Bodak Alla Nikolaevna)

[Badak, Ala Mikalajevna, Bodak, Alla Nyikolajevna]

Бадак Ала Мiкалаеўна

Бодак Алла Николаевна

 

Igazságügyi miniszterhelyettes,

e minőségében felelős a belorusz igazságszolgáltatás működéséért

121.

Simanau Aliaksandr Anatolievich

(Simonov Aleksandr Anatolievich)

[Szimanav, Aljakszandr Anatoljevics, Szimonov, Alekszandr Anatoljevics]

Сiманаў Аляксандр Анатольевiч

Симонов Александр Анатольевич

 

Igazságügyi miniszterhelyettes,

e minőségében felelős a belorusz igazságszolgáltatás működéséért

122.

Tushynski Ihar Heraninavich

(Tushinski Igor Geroninovich)

[Tusinszki, Ihar Heranyinavics, Tusinszkij, Igor Geronyinovics]

Тушынскi Iгар Геранiнавiч

Тушинский Игорь Геронинович

 

Igazságügyi miniszterhelyettes,

e minőségében felelős a belorusz igazságszolgáltatás működéséért

123.

Skurat, Viktar

(Skurat, Viktor)

[Szkurat, Viktar, Szkurat, Viktor]

Скурат Вiктар

Скурат Виктор

 

A belügyminsztérium közbiztonsági osztálya minszki igazgatóságának vezetője,

a milícia ezredese Lukasenko kitüntette a 2010. dec. 19-i tüntetések leverésében való aktív részvételéért és a parancsok végrehajtásáért

124.

Ivanou, Siarhei

(Ivanov, Sergei, Ivanov, Sergey)

[Ivanov, Szjarhej, Ivanov, Szergej]

Iваноў Сяргей

Иванов Сергей

 

A minszki belügyminsztériumi részleg ideológiai és személyzeti igazgatóságának ellátási osztálya helyettes vezetője,

a milícia őrnagya Lukasenko kitüntette a 2010. dec. 19-i tüntetések leverésében való aktív részvételéért és a parancsok végrehajtásáért

125.

Kadzin, Raman

(Kadin, Roman)

[Kadzin, Raman, Kagyin, Roman]

Кадзiн Раман

Кадин Роман

 

A motoros őrszolgálat fegyverellátási és műszaki ellátási részlegének parancsnoka,

a milícia őrnagya Lukasenko kitüntette a 2010. dec. 19-i tüntetések leverésében való aktív részvételéért és a parancsok végrehajtásáért

126.

Komar, Volha

(Komar, Olga)

[Komar, Volha, Komar, Olga]

Комар Вольга

Комар Ольга

 

Minszk város Fruzenszkij kerületének bírája, Vaszilij Parfenkov ügyében eljáró bíró

127.

Zaharouski, Anton

(Zagorovski, Anton)

[Zagarovszki, Anton, Zagorovszkij, Anton]

Загароўскi Антон

Загоровский Антон

 

Minszk város Fruzenszkij kerületének ügyésze, Vaszilij Parfenkov ügyében járt el

128.

Charkas, Tatsiana Stanislavauna

(Cherkas, Tatsiana Stanislavauna; Cherkas, Tatiana Stanislavovna

[Csarkasz (Cserkasz) Taccjana Sztanyiszlavavna, Cserkasz, Tatjana Sztanyiszlavovna]

Чаркас (Чэркас) Таццяна Станiславаўна

Черкас Татьяна Станиславовна

 

Minszk város Fruzsenszkij kerületének bírája, ő járt el Alekszandr Otroscsenkov ügyében (akit 4 év szigorított börtönbüntetésre ítéltek) és Dmitrij Novik ügyében (3,5 év szigorított börtönbüntetés)

129.

Maladtsova, Tatsiana

(Molodtsova, Tatiana)

[Maladcova, Tatjana, Molodcova, Tatjana]

Маладцова Таццяна

Молодцова Татьяна

 

Minszk város Fruzenszkij kerületének ügyésze, Alekszandr Otroscsenkov, Alekszandr Molcsanov és Dmitrij Novik ügyében járt el

130.

Liabedzik, Mikhail Piatrovich

(Lebedik, Mikhail Petrovich)

[Ljabedzik, Mihail Pjatrovics, Lebegyik, Mihail Petrovics]

Лябедзiк Мiхаiл Пятровiч

Лебедик Михаил Петрович

 

a „Sovietskaia Belarus” újság első helyettes szerkesztője

Aktív közvetítője és elemzője annak a kormánybarát politikának, amely meghamisítja a tényeket és becsmérlő észrevételeket tesz a jelenlegi belaruszi folyamatok kapcsán, a civil társadalom ellenében

131.

Padhaiski, Henadz Danatavich

(Podgaiski, Gennadi Donatovich

[Padgajszki, Henadz Danatavics, Podgajszkij, Gyennagyij Donatovics]

Падгайскi Генадзь Данатавiч

Подгайский Геннадий Донатович

 

A Minszki Állami Műszaki Főiskola igazgatója

Felelős egyes diákok kicsapásáért

132.

Kukharchyk, Piotr Dzmitryevich

(Kukharchik, Piotr Dmitrievich)

[Kuharcsik, Pjotr Dzmitrijevics, Kuharcsik, Pjotr Dmitrijevics]

Кухарчык Пётр Дзмiтрыевiч

Кухарчик Пётр Дмитриевич

 

A Minszki Állami Pedagógiai Egyetem rektora

Felelős egyes diákok kicsapásáért

133.

Batura, Mikhail Paulavich

(Batura, Mikhail Pavlovich)

[Batura, Mihail Pavlavics, Batura, Mihail Pavlovics]

Батура Мiхаiл Паўлавiч

Батура Михаил Павлович

 

A Minszki Állami Informatikai És Rádióelektronikai Egyetem rektora

Felelős egyes diákok kicsapásáért

134.

Chasnouski, Mechyslau Edvardavich

(Chesnovski, Mechislav Edvardovich)

[Csasznovszki, Mecsiszlav Edvardavics, Csesznovszkij, Mecsiszlav Edvardovics]

Часноўскi Мечыслаў Эдвардавiч

Чесновский Мечислав Эдвардович

 

A Breszti Állami Puskin Egyetem rektora

Felelős egyes diákok kicsapásáért

135.

Alpeeva, Tamara Mikhailauna

(Alpeyeva, Tamara Mikhailauna; Alpeeva, Tamara Mikhailovna; Alpeyeva, Tamara Mikhailovna)

[Alpejeva, Mihajlavna, Alpejeva, Tamara Mihajlovna]

Алпеева Тамара Мiхайлаўна

Алпеева Тамара Михайловна

 

A Nemzetközi Humanitárius És Gazdasági Intézet rektora

Felelős egyes diákok kicsapásáért”.


Top