EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62013TN0045

T-45/13. sz. ügy: 2013. január 29-én benyújtott kereset — Rose Vision és Seseña kontra Bizottság

OJ C 178, 22.6.2013, p. 10–11 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

22.6.2013   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 178/10


2013. január 29-én benyújtott kereset — Rose Vision és Seseña kontra Bizottság

(T-45/13. sz. ügy)

2013/C 178/19

Az eljárás nyelve: spanyol

Felek

Felperesek: Rose Vision, SL (Seseña Spanyolország) és Julián Seseña (Pozuelo de Alarcón, Spanyolország) (képviselők: Muñiz Bernuy és Á. Alonso Villa ügyvédek)

Alperes: Európai Bizottság

Kérelmek

A felperesek azt kérik, hogy a Törvényszék:

helyezze hatályon kívül az odaítélt kifizetések felfüggesztéséről szóló határozatokat;

törölje a Rose Visióűn, SL –t a részvételből kizárt pályázók adatbázisából és a korai előrejelző rendszerből (EWS);

az alperest kötelezze 5 000 624 euró kártérítés megfizetésére.

Jogalapok és fontosabb érvek

Az egyik felperes, amely főként távközléssel, kutatással és fejlesztéssel, valamint távközléssel, kutatással és innovációval kapcsolatos tanácsadási szolgáltatásokkal foglalkozó vállalkozás, 2002. óta számos projekten dolgozott együtt a Bizottsággal.

A jelen kereset a felperes vállalkozásnál 2011 februárja és áprilisa között elvégzett két auditon alapul. Az említett auditjelentésekben több olyan mulasztást és szabálytalanságot róttak fel a felperes vállalkozásnak, amelyek a függőben lévő kifizetések felfüggesztését indokolták.

A felperesek arra hivatkoznak, hogy az említett állítások nem felelnek meg a valóságnak. A felperesek szerint ugyanis a fent említett auditjelentések egyikének alapos vizsgálata lehetővé teszi annak megállapítását, hogy a jelentés célja lényegében a felperesek ellen intézett, azok hitelének lerontására irányuló támadás volt. Ennek megfelelően a jelentés nagyrészt ellenőrizetlen információkon alapult. A Bizottság megközelítése inkább nyomozó, hatósági ellenőrzési, illetve felügyeleti jellegű volt, mintsem auditori magatartásra jellemző, mely utóbbinak adatok ellenőrzésére és a források megbízhatóságának biztosítására kell irányulnia.

A fentiek összessége a felperes vállalkozásnak nem csupán anyagi jellegű, hanem olyan károkat okozott, amelyek szakmai hírnevét és hitelességét is érintették.


Top