Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52018DC0057

    A BIZOTTSÁG JELENTÉSE AZ EURÓPAI PARLAMENTNEK ÉS A TANÁCSNAK az Európai Unióban működő mezőgazdasági üzemek jövedelmére és üzleti tevékenységére vonatkozó számviteli adatok gyűjtésére szolgáló hálózat létrehozásáról szóló, 2009. november 30-i 1217/2009/EK tanácsi rendelet értelmében az Európai Bizottságra ruházott, felhatalmazáson alapuló jogi aktusok elfogadására vonatkozó hatáskör gyakorlásáról

    COM/2018/057 final

    Brüsszel, 2018.2.7.

    COM(2018) 57 final

    A BIZOTTSÁG JELENTÉSE AZ EURÓPAI PARLAMENTNEK ÉS A TANÁCSNAK

    az Európai Unióban működő mezőgazdasági üzemek jövedelmére és üzleti tevékenységére vonatkozó számviteli adatok gyűjtésére szolgáló hálózat létrehozásáról szóló, 2009. november 30-i 1217/2009/EK tanácsi rendelet értelmében az Európai Bizottságra ruházott, felhatalmazáson alapuló jogi aktusok elfogadására vonatkozó hatáskör gyakorlásáról


    1.    BEVEZETÉS

    Az 1217/2009/EK tanácsi rendelet 1 rendelkezik az Európai Unióban működő mezőgazdasági üzemek jövedelmére és üzleti tevékenységére vonatkozó számviteli adatok gyűjtésére szolgáló hálózat létrehozásáról.

    A rendelet 19a. cikke felhatalmazza a Bizottságot, hogy felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogadjon el a tagállamok által a Bizottsághoz benyújtandó, az Európai Unióban működő mezőgazdasági üzemek jövedelmére és üzleti tevékenységére vonatkozó számviteli adatok gyűjtésére szolgáló hálózat létrehozásának konkrét vonatkozásait – például a mezőgazdasági számviteli információs hálózat (FADN) körzeteinek jegyzékét, a küszöbértékeket és terveket meghatározó szabályokat, a standard termelési értékek benyújtására vonatkozó referencia-időszakot, a gazdaságtípust és az adatgyűjtés módját – tartalmazó kiegészítő jelentés tartalmának meghatározása céljából.

    2.    JOGALAP

    E jelentést az 1217/2009/EK tanácsi rendelet 19a. cikke írja elő. A szóban forgó rendelkezés értelmében a Bizottság a 2013. december 20-án kezdődő ötéves időszak tekintetében felhatalmazást kap felhatalmazáson alapuló jogi aktusok elfogadására, és a felhatalmazás gyakorlásáról jelentést kell készítenie.

    3.    A FELHATALMAZÁS GYAKORLÁSA

    Az 1217/2009/EK tanácsi rendelet hatálybalépése óta a Bizottság két felhatalmazáson alapuló jogi aktust fogadott el: az 1198/2014/EU felhatalmazáson alapuló bizottsági rendeletet 2 és az (EU) 2017/2278 felhatalmazáson alapuló bizottsági rendeletet 3 .

    Az 1217/2009/EK tanácsi rendelet felhatalmazza a Bizottságot arra, hogy a mezőgazdasági üzemek jövedelmének meghatározásához és üzleti tevékenységének elemzéséhez szükséges adatokkal kapcsolatos szabályokat meghatározó, felhatalmazáson alapuló rendeleteket fogadjon el azzal a céllal, hogy harmonizált kereteket biztosítson a tagállamok által bejelentendő információk számára.

    A felhatalmazáson alapuló jogi aktusnak a rendelet 3. cikke, 5. cikkének (1) bekezdése és 5a. cikkének (1) bekezdése, 5b. cikkének (2) és (3) bekezdése, valamint 8. cikkének (3) bekezdése szerint szabályokat kell megállapítania a következők tekintetében:

    a) az FADN-körzetek jegyzékének aktualizálása,

    b) az adatfelvételi terület behatárolását célzó küszöbérték meghatározása,

    c) az adatszolgáltató üzemek kiválasztását szolgáló tervek kidolgozása,

    d) a standard termelési értékek referencia-időszakának meghatározása, az általános és a fő gazdaságtípusok meghatározása,

    e) valamint a begyűjtendő mezőgazdasági adatszolgáltatási űrlapokon szereplő fő számviteli csoportok meghatározása és az e tekintetben követendő általános szabályok meghatározása.

    3.a.    Az 1217/2009/EK rendelet FADN-körzetek tagállamonkénti jegyzékéről szóló 3. cikkével kapcsolatos hatáskörök átruházása.

    A mezőgazdasági számviteli információs hálózat szerinti körzet (FADN-körzet) az 1217/2009/EK tanácsi rendelet 2. cikke értelmében egy tagállam területe vagy annak egy része, amely az adatszolgáltató üzemek kiválasztása céljából ilyenként került azonosításra. A körzetek felsorolását a rendelethez csatolt I. melléklet tartalmazza.

    A rendelet 3. cikke biztosítja, hogy az FADN-körzetek jegyzékét tagállami kérésre naprakésszé lehessen tenni, és felhatalmazza a Bizottságot arra, hogy a 19a. cikknek megfelelően felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogadjon el az I. mellékletben foglalt jegyzék módosítása céljából.

    2017. május 31-én Németország kérelmet nyújtott be Schleswig-Holstein és Hamburg körzetek egyetlen, Schleswig-Holstein / Hamburg megnevezésű FADN-körzetbe történő összevonására.

    A Bizottság az említett hatáskört az I. mellékletet az egyes tagállamok FADN-körzeteit tartalmazó jegyzék tekintetében módosító (EU) 2017/2278 felhatalmazáson alapuló bizottsági rendelet 4 elfogadásával, a Schleswig-Holstein és a Hamburg német körzetek egyetlen, Schleswig-Holstein / Hamburg megnevezésű egységes FADN-körzetbe való összevonásával gyakorolta.

    Az I. melléklet FADN-körzetek jegyzékének Németországra vonatkozó bejegyzése helyébe az alábbi szöveg lép:

    Németország

    1. Schleswig-Holstein / Hamburg

    2. Niedersachsen

    3. Bremen

    4. Nordrhein-Westfalen

    5. Hessen

    6. Rheinland-Pfalz

    7. Baden-Württemberg

    8. Bayern

    9. Saarland

    10. Berlin

    11. Brandenburg

    12. Mecklenburg-Vorpommern

    13. Sachsen

    14. Sachsen-Anhalt

    15. Thüringen”

    A Bizottság 2017. szeptember 4-én elfogadta a felhatalmazáson alapuló rendeletet, amely az Európai Unió Hivatalos Lapjában, 2017. december 12-én való kihirdetését követő hetedik napon lépett hatályba. A rendelet a 2018-as számviteli évtől kezdve alkalmazandó a mezőgazdasági számviteli információs hálózatra.



    3.b.    Az 1217/2009/EK rendeletnek a gazdasági méretre vonatkozó küszöbérték meghatározására szolgáló szabályokról szóló 5. cikkével kapcsolatos hatáskörök átruházása.

    Az adatfelvételi terület behatárolását célzó küszöbértéknek lehetővé kell tennie az adatfelvételi terület tekintetében reprezentatív adatok felvételét. A küszöbértéknek maximalizálnia kell a haszon/költség arányt, és azt azzal a céllal kell meghatározni, hogy az adatfelvételi terület tartalmazza a piaci orientációval működtetett üzemek közül azokat, amelyek a mezőgazdasági termelési érték, mezőgazdasági terület és mezőgazdasági munkaerő lehető legnagyobb arányát képviselik.

    Az 1217/2009/EK tanácsi rendelet 5. cikke felhatalmazza a Bizottságot, hogy a 19a. cikknek megfelelően felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogadjon el az ugyanazon rendelet 5b. cikkében meghatározott, a mezőgazdasági üzemek uniós tipológiájába tartozó gazdasági méretosztály alsó határértékei egyikének megfelelő, euróban kifejezett küszöbérték meghatározására vonatkozóan, mivel az 1. cikk (2) bekezdésében említett adatfelvételi terület a fent említett küszöbértékkel megegyező vagy azt meghaladó gazdasági méretű mezőgazdasági üzemekre vonatkozik.

    A Bizottság ezt a hatáskört az 1198/2014/EU felhatalmazáson alapuló bizottsági rendelet 5 elfogadásával gyakorolta annak jelzésére, hogy:

    Az 1217/2009/EK rendelet 5. cikkének (1) bekezdésében említett küszöbértéknek biztosítania kell, hogy az adatfelvételi terület tartalmazza a piaci orientációval működtetett üzemek közül azokat, amelyek a mezőgazdasági termelési érték, mezőgazdasági terület és mezőgazdasági munkaerő lehető legnagyobb arányát képviselik.

    A Bizottság 2014. augusztus 1-jén elfogadta a felhatalmazáson alapuló rendeletet, amely az Európai Unió Hivatalos Lapjában, 2014. november 7-én való kihirdetését követő hetedik napon lépett hatályba. A rendelet a 2015-ös számviteli évtől kezdve alkalmazandó a mezőgazdasági számviteli információs hálózatra.

    3.c.    Az 1217/2009/EK rendeletnek az adatszolgáltató üzemek kiválasztását szolgáló terv tagállamok általi kidolgozására vonatkozó szabályokról szóló 5a. cikkével kapcsolatos hatáskörök átruházása.

    A kiválasztási tervnek tartalmaznia kell olyan elemek egy meghatározott minimumát, amelyek bemutatják, hogyan kerül kiválasztásra a reprezentatív minta, lehetővé téve, hogy az adatfelvétel megfeleljen a mezőgazdasági számviteli információs hálózat céljainak.

    Az 1217/2009/EK tanácsi rendelet 5a. cikke felhatalmazza a Bizottságot, hogy a 19a. cikknek megfelelően felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogadjon el azon szabályok meghatározására vonatkozóan, amelyek alapján valamennyi tagállam kidolgoz egy, az adatszolgáltató üzemek kiválasztására szolgáló tervet, amely biztosítja, hogy az adatfelvételi területről reprezentatív számviteli mintát lehessen kapni. Az ilyen szabályoknak biztosítaniuk kell, hogy az adatszolgáltató üzemek kiválasztására szolgáló tervek:

    - a legfrissebb statisztikai adatok alapján kerüljenek kidolgozásra,

    - a mezőgazdasági üzemek uniós tipológiájával összhangban készüljenek, valamint, hogy

    - meghatározzák az adatszolgáltató üzemek üzemosztályonkénti eloszlását és a kiválasztásukra vonatkozó részletes szabályokat.

    A Bizottság ezt a hatáskört az 1198/2014/EU felhatalmazáson alapuló bizottsági rendelet elfogadásával gyakorolta annak jelzésére, hogy a tagállamok adatszolgáltató üzemek kiválasztására vonatkozó terveinek tartalmazniuk kell olyan elemeket, amelyek biztosítják, hogy az adatfelvételi területről reprezentatív számviteli mintát lehessen kapni. A tervnek

    a) a legfrissebb statisztikai forrásokon kell alapulnia;

    b) ismertetnie kell az adatfelvételi területnek az 1217/2009/EK rendelet I. mellékletében felsorolt felosztás és az 1217/2009/EK rendelet 5b. cikkének (1) bekezdésében említett gazdaságtípus és gazdasági méretosztály szerinti rétegezésére irányuló eljárást;

    c) meg kell adnia az adatfelvételi területhez tartozó üzemeknek az 1217/2009/EK rendelet 5b. cikke (1) bekezdésében említett gazdaságtípus és gazdasági méretosztály szerinti bontását legalább a fő típusok szerint;

    d) meg kell neveznie az egyes rétegek tekintetében alkalmazandó kiválasztási arány meghatározására szolgáló statisztikai módszereket, az adatszolgáltató üzemek kiválasztására szolgáló eljárásokat és az egyes elfogadott rétegekhez kiválasztandó adatszolgáltató üzemek számát.

    A Bizottság 2014. augusztus 1-jén elfogadta a felhatalmazáson alapuló rendeletet, amely az Európai Unió Hivatalos Lapjában, 2014. november 7-én való kihirdetését követő hetedik napon lépett hatályba. A rendelet a 2015-ös számviteli évtől kezdve alkalmazandó a mezőgazdasági számviteli információs hálózatra.

    3.d.    Az 1217/2009/EK rendeletnek a standard termelési érték referencia-időszakának meghatározásáról, valamint az általános és a fő gazdaságtípusok meghatározásáról szóló 5b. cikkével kapcsolatos hatáskörök átruházása.

    A standard termelési értékek az egy adott referencia-időszak folyamán mért átlagértékeken alapulnak. Értékeiket a gazdasági folyamatok figyelembevétele céljából rendszeresen frissíteni kell annak érdekében, hogy a tipológia a továbbiakban is megfelelően alkalmazható legyen. A frissítés rendszerességét azokhoz az évekhez indokolt igazítani, amelyekben az uniós gazdaságszerkezeti felmérésekre sor kerül.

    Az általános és fő gazdaságtípusokat úgy kell kialakítani, hogy az üzemekből az aggregáltság kisebb-nagyobb fokán homogén csoportokat lehessen képezni, és az üzemek csoportjainak helyzetét össze lehessen hasonlítani.

    Az 1217/2009/EK tanácsi rendelet 5b. cikke felhatalmazza a Bizottságot, hogy a 19a. cikknek megfelelően felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogadjon el a standard termelési érték referencia-időszakának meghatározására, valamint az általános és a fő gazdaságtípusok meghatározására vonatkozóan.

    Valamely üzem gazdaságtípusát annak alapján kell meghatározni, hogy az adott üzem egyes jellemzőinek standard termelési értéke milyen arányban járul hozzá az üzem teljes standard termelési értékéhez. A mezőgazdasági üzemeket a mezőgazdasági üzemek uniós tipológiájának megfelelően, egységes módon kell osztályozni a gazdaságtípusuktól, a gazdasági méretüktől és a közvetlenül hozzájuk kapcsolódó, egyéb jövedelemszerző tevékenységek jelentőségétől függően. A tipológiát elsősorban az uniós gazdaságszerkezeti felmérések keretében és az FADN-en keresztül gyűjtött adatoknak a gazdaságtípus és gazdasági méretosztály szerinti bemutatásához kell használni.

    Meg kell határozni továbbá az általános és a fő gazdaságtípusok közötti megfeleléseket, valamint azt is, hogy az egyes konkrét szakosodott gazdaságtípusok mely fő gazdaságtípusnak feleltethetők meg. Az üzem gazdasági méretét az üzem teljes standard termelési értéke alapján kell meghatározni. A tagállamok által a rendelet 7. cikkével összhangban kijelölt kapcsolattartó iroda vagy az e feladattal megbízott egyéb szerv köteles továbbítani a Bizottságnak a standard termelési értékeket, valamint a meghatározásukhoz szükséges adatokat.

    A Bizottság ezt a hatáskört az 1198/2014/EU felhatalmazáson alapuló bizottsági rendelet elfogadásával gyakorolta a standard termelési érték referencia-időszakának alábbiak szerinti kijelölése érdekében:

    Az N (...) évi standard termelési értékeknek az uniós gazdaságszerkezeti felmérés céljaira való kiszámítása során a referencia-időszak az N–5-től az N–1-ig terjedő egymást követő öt év. A standard termelési értékeket az első bekezdésben meghatározott referencia-időszakra számított átlagos alapadatokból kell megállapítani, és azokra „N–3 standard termelési érték” néven kell hivatkozni. A gazdasági folyamatok figyelembevétele érdekében ezen N–3 standard termelési értékek frissítését legalább minden olyan alkalommal el kell végezni, amikor az uniós gazdaságszerkezeti felmérésre sor kerül.

    Az 1198/2014/EU felhatalmazáson alapuló bizottsági rendelet I. mellékletében az alábbi szempontok szerinti áttekintést nyújt az általános és fő gazdaságtípusokról, valamint az azok közti összefüggésekről:

    Általános gazdaságtípus

    Megnevezés

    Fő gazdaságtípus

    Megnevezés

    1.

    Szakosodott szántóföldi növénytermesztés

    15.

    Szakosodott gabona-, olajosmag- és fehérjenövény-termesztés

    16.

    Szántóföldi növények termesztése

    2.

    Szakosodott kertészet

    21.

    Szakosodott növényházi kertészet

    22.

    Szakosodott szabadföldi kertészet

    23.

    Egyéb kertészet

    3.

    Szakosodott ültetvénytermesztés

    35.

    Szakosodott szőlészet

    36.

    Gyümölcsök és citrusfélék szakosodott termesztése

    37.

    Szakosodott olajbogyó-termesztés

    38.

    Különféle ültetvények vegyesen

    4.

    Tömegtakarmány-fogyasztó állatok szakosodott tartása

    45.

    Szakosodott tejtermelés

    46.

    Szakosodott marhatartás – nevelés és hizlalás

    47.

    Szarvasmarha – tejtermelés, nevelés és hizlalás vegyesen

    48.

    Juh, kecske és egyéb legeltetett állatok tartása

    5.

    Abrakfogyasztó állatok szakosodott tartása

    51.

    Szakosodott sertéstartás

    52.

    Szakosodott baromfitartás

    53.

    Abrakfogyasztó állatok tartása vegyesen

    6.

    Vegyes növénytermesztés

    61.

    Vegyes növénytermesztés

    7.

    Vegyes állattartó gazdaságok

    73.

    Vegyes állatállomány, főként tömegtakarmány-fogyasztó állatok

    74.

    Vegyes állatállomány, főként abrakfogyasztó állatok

    8.

    Növénytermesztés és állattartás vegyesen

    83.

    Szántóföldi növények – tömegtakarmány-fogyasztó állatállomány vegyesen

    84.

    Különféle növények és állatok vegyesen

    9.

    Osztályba nem sorolt gazdaságok

    90.

    Osztályba nem sorolt gazdaságok

    A Bizottság 2014. augusztus 1-jén elfogadta a felhatalmazáson alapuló rendeletet, amely az Európai Unió Hivatalos Lapjában, 2014. november 7-én való kihirdetését követő hetedik napon lépett hatályba. A rendelet a 2015-ös számviteli évtől kezdve alkalmazandó a mezőgazdasági számviteli információs hálózatra.

    3.e.    Az 1217/2009/EK rendeletnek az összegyűjtendő számviteli adatok fő csoportjainak meghatározásáról, valamint az adatgyűjtés általános szabályairól szóló 8. cikkével kapcsolatos hatáskörök átruházása.

    A mezőgazdasági adatszolgáltatási űrlapon szereplő adatoknak lehetővé kell tenniük az adatszolgáltató üzemek helyzetének felmérését termelési tényezőik tekintetében, a mezőgazdasági jövedelem szintjének értékelését, és képet kell adniuk az érintett üzemek műszaki, gazdasági és szociális feltételeiről. E célból meg kell határozni az összegyűjtendő számviteli adatok fő csoportjait és az adatgyűjtés általános szabályait.

    Az 1217/2009/EK tanácsi rendelet 8. cikke felhatalmazza a Bizottságot arra, hogy a 19a. cikknek megfelelően felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogadjon el az összegyűjtendő számviteli adatok fő csoportjainak meghatározására, valamint az adatgyűjtés általános szabályaira vonatkozóan. 

    A közölt adatoknak egyetlen mezőgazdasági üzemre és egyetlen, 12 egymást követő hónapból álló számviteli évre kell vonatkozniuk, és azok kizárólag az említett mezőgazdasági üzemmel kapcsolatos adatok lehetnek. Ezen adatoknak az üzem saját mezőgazdasági tevékenységeire és az üzemhez közvetlenül kapcsolódó egyéb jövedelemszerző tevékenységekre kell vonatkozniuk.

    A Bizottság ezt a hatáskört az 1198/2014/EU felhatalmazáson alapuló bizottsági rendelet elfogadásával gyakorolta annak jelzésére, hogy az általános és a fő gazdaságtípusokat, valamint az azok közötti összefüggéseket az I. melléklet tartalmazza. Emellett, a mezőgazdasági adatszolgáltatási űrlappal összefüggésben az összegyűjtendő számviteli adatok fő csoportjait és az adatgyűjtés általános szabályait e rendelet II. melléklete határozza meg.

    Az 1198/2014/EU felhatalmazáson alapuló bizottsági rendelet II. melléklete áttekintést nyújt a mezőgazdasági adatszolgáltatási űrlapokhoz összegyűjtendő számviteli adatok fő csoportjairól és az adatgyűjtés általános szabályairól, az alábbiak szerint:

    Mezőgazdasági adatszolgáltatási űrlap – az összegyűjtendő számviteli adatok fő csoportjai

    - A mezőgazdasági üzemre vonatkozó általános információk, pl. az üzem elhelyezkedése, státusza, típusa és besorolása.

    - A tulajdonviszony jellege: az üzem által hasznosított mezőgazdasági terület tulajdonlásának típusára vonatkozó összefoglaló adatok.

    - Munkaerő: az üzem foglalkoztatási profiljára vonatkozó adatok, pl. a gazdaságban dolgozó személyek száma, a munkaidő, a munkavégzés típusa.

    - Eszközök: a számviteli év során az üzem működéséhez használt eszközökre vonatkozó adatok, kategóriák szerinti bontásban.

    - Kvóták és egyéb jogok: a számviteli év során az üzem működésével kapcsolatos kvótákra és egyéb jogokra vonatkozó adatok.

    - Tartozások: a számviteli évben az üzem tartozásaira vonatkozó adatok.

    - Hozzáadottérték-adó (héa): az üzemre alkalmazott héarendszer alkalmazásával kapcsolatos adatok.

    - Ráfordítások: az üzem működésével kapcsolatos, a számviteli évben az üzem kibocsátásának előállításához szükséges ráfordításokra vonatkozó adatok, pl. közvetlen és általános költségek.

    - Növénykultúrák: az üzem által előállított és felhasznált növénykultúrákra vonatkozó adatok.

    - Állattenyésztés: az üzem által előállított és felhasznált állatállományra vonatkozó adatok.

    - Állati termékek és szolgáltatások: az üzem által előállított és felhasznált állati termékekre és szolgáltatásokra vonatkozó adatok.

    - A mezőgazdasági üzemhez közvetlenül kapcsolódó egyéb jövedelemtermelő tevékenységek: az üzemhez közvetlenül kapcsolódó és az üzemre gazdasági hatást gyakorló, mezőgazdasági tevékenységen kívüli olyan tevékenységekre vonatkozó adatok, amelyek során az üzem erőforrásait (földterület, épületek, gépek, mezőgazdasági termékek stb.) vagy termékeit használják fel.

    - Támogatások: a számviteli év során az üzem által kapott támogatásokra vonatkozó adatok.

    Mezőgazdasági adatszolgáltatási űrlap – az adatgyűjtés általános szabályai

    a) Az 1217/2009/EK rendelet 8. cikkének (3) bekezdésében említett, 12 egymást követő hónapból álló számviteli év vége a december 31-e és június 30-a közötti időszakra esik, a határnapokat is beleértve.

    b) A mezőgazdasági adatszolgáltatási űrlapon szereplő adatok a számviteli év folyamán szisztematikusan és rendszeresen vezetett könyvelés tételein alapulnak.

    c) A mezőgazdasági adatszolgáltatási űrlapon szereplő adatokat pénzértéken (euróban vagy nemzeti pénzegységben), fizikai súly-, űr-, területmértékben és létszámban, illetve más megfelelő egységben vagy adatban kell kifejezni.

    d) A pénzben kifejezett számviteli adatok héa nélkül értendőek.

    e) A pénzben kifejezett számviteli adatokat a támogatások figyelembevétele nélkül kell megadni. A támogatások külön nyilvántartás tárgyát képezik. A támogatások alatt a közalapokból származó, konkrét bevétellel járó valamennyi közvetlen támogatási formát kell érteni.

    A Bizottság 2014. augusztus 1-jén elfogadta a felhatalmazáson alapuló rendeletet, amely az Európai Unió Hivatalos Lapjában, 2014. november 7-én való kihirdetését követő hetedik napon lépett hatályba. A rendelet a 2015-ös számviteli évtől kezdve alkalmazandó a mezőgazdasági számviteli információs hálózatra.

    4.    KÖVETKEZTETÉSEK

    A Bizottság megfelelően gyakorolta felhatalmazását, és az Európai Parlament és a Tanács figyelemébe ajánlja ezt a jelentést.

    (1)

    A Tanács 1217/2009/EK rendelete (2009. november 30.) az Európai Unióban működő mezőgazdasági üzemek jövedelmére és üzleti tevékenységére vonatkozó számviteli adatok gyűjtésére szolgáló hálózat létrehozásáról (HL L 328., 2009.12.15., 27. o.).

    (2)

    A Bizottság 1198/2014/EU felhatalmazáson alapuló rendelete (2014. augusztus 1) az Európai Unióban működő mezőgazdasági üzemek jövedelmére és üzleti tevékenységére vonatkozó számviteli adatok gyűjtésére szolgáló hálózat létrehozásáról szóló 1217/2009/EK tanácsi rendelet kiegészítéséről (HL L 321., 2014.11.7., 2. o.).

    (3)

    A Bizottság (EU) 2017/2278 felhatalmazáson alapuló rendelete (2017. szeptember 4.) az Európai Unióban működő mezőgazdasági üzemek jövedelmére és üzleti tevékenységére vonatkozó számviteli adatok gyűjtésére szolgáló hálózat létrehozásáról szóló 1217/2009/EK tanácsi rendelet I. mellékletének módosításáról (HL L 328., 2017.12.12., 1. o.)

    (4)

     Lásd a 3. lábjegyzetet.

    (5)

    Lásd a 2. lábjegyzetet.

    Top