Pasirinkite eksperimentines funkcijas, kurias norite išbandyti

Šis dokumentas gautas iš interneto svetainės „EUR-Lex“

Dokumentas C2015/186/05

    Nyílt pályázati felhívás – GP/DSI/ReferNet_FPA/001/15 – ReferNet – A Cedefop európai szakképzési információs hálózata

    HL C 186., 2015.6.5, p. 5—6 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    5.6.2015   

    HU

    Az Európai Unió Hivatalos Lapja

    C 186/5


    Nyílt pályázati felhívás – GP/DSI/ReferNet_FPA/001/15

    ReferNet – A Cedefop európai szakképzési információs hálózata

    (2015/C 186/05)

    1.   Célkitűzések és leírás

    Az európai szakképzési információs hálózat, a ReferNet létrehozása érdekében e felhívás célja, hogy a támogatásra jogosult országok (az EU tagállamai, Izland és Norvégia) mindegyikében kiválasszon egy-egy pályázót, akivel a Cedefop négyéves partnerségi keretmegállapodást köt.

    Az 1975-ben alapított és 1995 óta görögországi székhelyű Európai Szakképzés-fejlesztési Központ (Cedefop) az Európai Unió (EU) ügynöksége. Az ügynökség a szakképzés, valamint a készségek és képesítések területének hiteles és elismert információs és szakértői szolgálata, amelynek célja az európai szakképzési politika kidolgozásának és végrehajtásának támogatása.

    A ReferNet a Cedefop európai szakképzési információs hálózata. A ReferNet feladata, hogy a nemzeti szakképzési rendszerekre és szakpolitikák kialakítására vonatkozó adatszolgáltatással és a szakképzés, illetve Cedefop termékek közérthetőségének növelésével segítse a Cedefop munkáját. A ReferNet 30 – az EU tagállamait, valamint Izlandot és Norvégiát képviselő – taggal, vagy más néven nemzeti partnerrel rendelkezik. A ReferNet nemzeti partnerei az általuk képviselt országok szakképzési vagy munkaerő-piaci politikájában kulcsfontosságú szerepet betöltő intézmények.

    A partnerségi keretmegállapodások végrehajtása a konkrét éves támogatási megállapodásokon keresztül történik. Ezért a 2016–2019 közötti évekre vonatkozó partnerségi keretmegállapodás aláírása után a sikeres pályázókat arra fogjuk kérni, hogy nyújtsák be a 2016. évi intézkedésre vonatkozó támogatási kérelmet (ami a 2016. évre szóló konkrét támogatási megállapodás megkötését eredményezheti). A pályázónak bizonyítania kell, hogy a négyéves időszakra tervezett összes tevékenységet végre tudja hajtani, és a biztosítani tudja a kért feladatok végrehajtásának megfelelő társfinanszírozását.

    2.   A projekt költségvetése és időtartama

    A partnerségi keretmegállapodás négyéves időtartamára rendelkezésre álló becsült költségvetési keret 4 000 000 EUR, a költségvetési hatóság éves határozataitól függően.

    A (28 uniós tagállamból, valamint Izlandról és Norvégiából összeálló) 30 partner 2016. évi munkatervére (a projekt időtartama 12 hónap) rendelkezésre álló összköltségvetés 980 000 EUR lesz.

    A támogatás mértéke függ az ország lakosságának nagyságától, odaítélésének feltétele pedig az éves munkaterv végrehajtása. A 2016. évi munkaterv összköltségvetését az országok népessége alapján kialakított 3 országcsoport szerint osztják szét:

    1. országcsoport: Ciprus, Észtország, Horvátország, Izland, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Málta és Szlovénia. A támogatás maximális összege: 23 615 EUR.

    2. országcsoport: Ausztria, Belgium, Bulgária, Cseh Köztársaság, Dánia, Finnország, Görögország, Hollandia, Írország, Magyarország, Norvégia, Portugália, Románia, Svédország és Szlovákia. A támogatás maximális összege: 33 625 EUR.

    3. országcsoport: Egyesült Királyság, Franciaország, Lengyelország, Németország, Olaszország, Spanyolország. A támogatás maximális összege: 43 620 EUR.

    Az uniós támogatás csak egy kiegészítő hozzájárulás a támogatott (és/vagy társtámogatott) költségeihez, amelyet annak saját és/vagy helyi, regionális, nemzeti és/vagy magánfinanszírozással kell kiegészítenie. A teljes uniós hozzájárulás nem lépheti túl az elszámolható költségek 70 %-át.

    A Cedefop fenntartja magának a jogot arra, hogy ne a teljes költségvetési összeget bocsássa rendelkezésre.

    3.   Jogosultsági feltételek

    Támogatásra jogosult az a pályázó, aki megfelel az alábbi követelményeknek:

    a)

    jogállással és jogi személyiséggel rendelkező állami vagy magánszervezet (természetes személyek, azaz magánszemélyek nem pályázhatnak);

    b)

    amelynek bejegyzett székhelye egy olyan országban található, ahol a támogatásra pályáznak, azaz a következő országok egyikében:

    EU-28 (Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Cseh Köztársaság, Dánia, Egyesült Királyság, Észtország, Finnország, Franciaország, Görögország, Hollandia, Horvátország, Írország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Magyarország, Málta, Németország, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svédország, Szlovénia és Szlovákia),

    társult országok (Izland és Norvégia).

    4.   Határidő

    A partnerségi keretmegállapodásra vonatkozó pályázatokat legkésőbb 2015. augusztus 21-ig kell beküldeni.

    5.   További információk

    A pályázati felhívás részletes feltételei, a pályázati űrlap és annak mellékletei 2015. június 8-tól a Cedefop weboldalán, a következő címen találhatók meg:

    http://www.cedefop.europa.eu/en/about-cedefop/public-procurement

    A pályázatoknak meg kell felelniük a felhívás teljes szövegében meghatározott feltételeknek, és azokat a rendelkezésre bocsátott hivatalos űrlapok felhasználásával kell benyújtani.

    A pályázatok értékelése az átláthatóság és az egyenlő bánásmód elveinek betartása mellett történik.

    A benyújtott pályázatokat a pályázati felhívás teljes szövegében meghatározott jogosultsági, kizárási, kiválasztási és odaítélési kritériumok alapján egy szakértői bizottság értékeli.


    Į viršų