Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52012XC0321(02)

A tagállamok által elismert természetes ásványvizek jegyzéke EGT-vonatkozású szöveg

OJ C 83, 21.3.2012, p. 1–64 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

No longer in force, Date of end of validity: 03/04/2013; felváltotta: 52013XC0403(04)

21.3.2012   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 83/1


A TAGÁLLAMOK ÁLTAL ELISMERT TERMÉSZETES ÁSVÁNYVIZEK JEGYZÉKE

(EGT-vonatkozású szöveg)

2012/C 83/01

A Belgium, Bulgária, a Cseh Köztársaság, Dánia, Németország, Észtország, Írország, Görögország, Spanyolország, Franciaország, Olaszország, Ciprus, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Magyarország, Hollandia, Ausztria, Lengyelország, Portugália, Románia, Szlovénia, Szlovákia, Finnország, Svédország és az Egyesült Királyság által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

A természetes ásványvizek kinyeréséről és forgalmazásáról szóló, 2009. június 18-i 2009/54/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv (1). cikkének megfelelően a Bizottság közzéteszi az Európai Unió Hivatalos Lapjában a tagállamok által akként elismert természetes ásványvizek jegyzékét.

A következő jegyzék az elismert természetes ásványvizek valamennyi, korábban közzétett jegyzékének helyébe lép.

A Belgium elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Amelbergabronnen

Amelberga

Mater

Bon-Val

Minval

Bavikhove

Bru

Bru

Chevron

Chaudfontaine

Thermale

Chaudfontaine

Chevron

Monastère

Chevron

Christianabronnen

Christiana

Gavere

Clémentine

Clémentine

Spixhe

Cristal Monopole

Cristal Monopole

Aarschot

Duke

Duke

Francorchamps

Gintsbergbronnen

Gintsberg

Scheldewindeke

Harre

Harre

Werbomont-Ferrières

Koningsbronnen

Koning

Brakel

Leberg

Leberg

Roosdal

Love my planet®

L’OR

Chevron

Ordal

Ordal

Ranst

Pouhon de Bande

Pouhon de Bande

Bande

San Benedetto

Geneviève

Genval

Spa

Marie-Henriette

Spa

Spa

Barisart

Spa

Spa

Reine

Spa

Sty

Sty

Céroux-Mousty

Sunco

Sunco

Ninove

Toep

Toep

Brakel

Top

Top

Brakel

1

Volette

Etalle

Val

Val

Boortmeerbeek

Valvert

Valvert

Etalle

Villers Monopole

Villers

Villers-le-Gambon


A Belgium által elismert, harmadik országokból származó természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Sembrancher

La Garde

Sembrancher / Switzerland


A Bulgária által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Айс Бред

(Ice Breath)

Драгойново сондаж 9

(Dragoynovo sondazh 9)

Драгойново

(Dragoynovo)

Банкя

(Bankia)

Банкя сондаж 1 хг Иваняне

(Bankya sondazh 1 hg Ivanyane)

Банкя

(Bankya)

Брацигово

(Bratzigovo)

Брацигово сондаж 5

(Bratsigovo sondazh 5)

Брацигово

(Bratsigovo)

Вега

(Vega)

Шивачево извор Хаджи Димитър

(Shivachevo izvor Hadzhi Dimitar)

Шивачево

(Shivachevo)

Велин

(Velin)

Велинград сондаж 5 Горски пункт

(Velingrad sondazh 5 Gorski punkt)

Велинград

(Velingrad)

Велинград

(Velingrad)

Велинград сондаж 2

(Velingrad sondazh 2)

Велинград

(Velingrad)

Водица

(Voditza)

Водица сондаж Р-2

(Voditsa sondazh R-2)

Водица

(Voditsa)

Горна баня

(Gorna bania)

Горна баня сондаж 3

(Gorna banya sondazh 3)

Горна баня

(Gorna banya)

Горна баня

(Gorna bania)

Горна баня сондаж 4 и извор Домус дере

(Gorna banya sondazh 4 i izvor Domus dere)

Горна баня

(Gorna banya)

Девин

(Devin)

Девин сондаж 5

(Devin sondazh 5)

Девин

(Devin)

Девин газирана

(Devin gazirana)

Девин сондаж 3

(Devin sondazh 3)

Девин

(Devin)

Долче Вита

(Dolce Vita)

Шивачево извор Хаджи Димитър

(Shivachevo izvor Hadzhi Dimitar)

Шивачево

(Shivachevo)

Извор

(Izvor)

Каварна сондаж Р-113

(Kavarna sondazh R-113)

Каварна

(Kavarna)

Клисура

(Klissura)

Клисура сондаж 1

(Klisura sondazh 1)

Клисура

(Klisura)

Княжево

(Kniajevo)

Княжево сондаж 1 хг

(Knyazhevo sondazh 1 hg)

Княжево

(Knyazhevo)

Княжевска

(Knyazhevska)

Княжево сондаж Книжна фабрика

(Knyazhevo sondazh Knizhna fabrika)

Княжево

(Knyazhevo)

Ком

(Kom)

Бързия сондаж 1

(Barzia sondazh 1)

Бързия

(Barzia)

Леново

(Lenovo)

Леново сондаж 12

(Lenovo sondazh 12)

Леново

(Lenovo)

Михалково

(Mihalkovo)

Михалково сондажи 1аВП и 1 ВКП

(Mihalkovo sondazhi 1aVP i 1 VKP)

Михалково

(Mihalkovo)

Пирин Спринг

(Pirin Spring)

Баничан сондаж 273

(Banichan sondazh 273)

Баничан

(Banichan)

Преподобна Стойна

(Prepodobna Stoyna)

Катунци сондаж 236 Разсадника

(Katuntsi sondazh 236 Razsadnika)

Катунци

(Katuntsi)

Ракитово

(Rakitovo)

Ракитово сондаж 5

(Rakitovo sondazh 5)

Ракитово

(Rakitovo)

Спанчевци

(Spanchevtsi)

Спанчевци извор Минкова баня

(Spanchevtsi izvor Minkova banya)

Спанчевци

(Spanchevtsi)

Старо Железаре

(Staro Jelezare)

Старо Железаре сондажи 2 и 4

(Staro Zhelezare sondazhi 2 i 4)

Старо Железаре

(Staro Zhelezare)

Торн Спринг

(Thorn Spring)

извор Трънска Банкя

(izvor Transka Bankya)

Банкя

(Bankya)

Хисар

(Hisar)

Хисаря сондажи 1 и 7

(Hisarya sondazhi 1 i 7)

Хисаря

(Hisarya)

Хисар

(Hissar)

Хисаря извор Чобан чешма

(Hisarya izvor Choban cheshma)

Хисаря

(Hisarya)

Хисар

(Hissar)

Хисаря извор Банчето Миромир

(Hisarya izvor Bancheto Miromir)

Хисаря

(Hisarya)

Хисаря

(Hissaria)

Хисаря сондаж 7

(Hisarya sondazh 7)

Хисаря

(Hisarya)

Шипково

(Shipkovo)

Шипково сондаж Л-2

(Shipkovo sondazh L-2)

Шипково

(Shipkovo)


A Cseh Köztársaság által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Mattoni

Mattoni

Kyselka u Karlových Varů

Magnesia

Magnesia

Mnichov u Mariánských Lázní

Ondrášovka

Ondrášovka

Ondrášov

Poděbradka

Poděbradka

Poděbrady - Velké Zboží

IL SANO

IL SANO

Chodová Planá

Aqua Maria

Aqua Maria

Mariánské Lázně

Hanácká kyselka

Hanácká kyselka

Horní Moštěnice

Mostini

Mostini

Brodek u Přerova

Korunní

Korunní

Stráž nad Ohří

Dobrá voda

Dobrá voda

Byňov


A Dánia által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Aqua d'or

Aqua d'or-kilden

Fasterholt, 7330 Brande

Denice

Denicekilden

Fasterholt, 7330 Brande

Carlsberg Kurvand

Arnakke Kilde

Silkeborg Bad, Silkeborg

Harrild

Harrilds Kilde

Harrildgård, 7330 Brande

Kærspringeren

Vinten-Kilden

Brønsholmvej 11, Vinten, Horsens

Iskilde

Iskilden

Skårdal, Langkær 29, Hem, 8660 Skanderborg

AQUA-WELL

AQUA-WELL-Kilden

Harboes Bryggeri, Spegerborgvej 32-34, 4230 Skælskør

Egekilde

Egekilde

Faxe Bryggeri A/S, Faxe Allé 1, 4640 Fakse

Kildevæld

Kildevæld

Sdr. Saltumvej 4, 9493, Saltum

Nornir

Nornir

Skerrisvej 4, 7330 Brande

Krusmølle Kilde

Krusmølle Kilde

Krusmølle Kilden, V/Krusmølle i Sdr. Jylland

Holk

Holk

Amtsvejen 133, Mellerup, 8900 Randers / Århus


A Németország által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

1-Aqua-Quelle

1-Aqua-Quelle

Thür

Aachener Kaiserbrunnen

Kaiserquelle

Bad Aachen

Aachener Sprudel

Granus Quelle

Bad Aachen

Abenstaler Quelle

Abenstaler Quelle

Elsendorf-Hornegg

Achalmquelle

Quelle 29

Reutlingen-Rommelsbach

Adelheidquelle

Adelheidquelle

Bad Überkingen

Adelholzener Alpenquell Bergen

Adelholzener Alpenquell Bergen

Bad Adelholzen

Adelholzener Primus-Quelle

Adelholzener Primus-Quelle

Bad Adelholzen

Adelindis-Quelle

Adelindis-Quelle

Bad Buchau

Adello

Adello

Bad Liebenwerda

Adello

Brunnen XVII (Adello) und Brunnen XX

Ebersburg-Weyhers

Gemarkung Lütter

Flur 5, Flurst. 37

Gemarkung Ebersberg

Flur 3, Flurst. 5/3

Aegidiusbrunnen

Aegidiusbrunnen

Bad Honnef

Ahrtalquelle

Ahrtalquelle

Sinzig

Aktisa

Aktisa-Brunnen

Bad Vilbel

Alasia Perle

Alasia Perle

Bad Liebenwerda

Alasia Perle

Alasia Perle

Bohrbrunnen II, Bohrbrunnen IV, Bohrbrunnen XIII, Bohrbrunnen XVI und Bohrbrunnen XIX

Ebersburg-Weyhers

Gemeinde Ebersburg

Gemarkung Weyhers

Flur 6, Flurst. 50/4

Flur 6, Flurst. 76

Flur 6, Flurst. 80/3

Gemarkung Lütter

Flur 5, Flurst. 46/1

Gemarkung Ebersberg

Flur 2, Flurst. 34

Albertusquelle

Albertusquelle

Dasing

Albertus-Quelle

Albertus-Quelle (II)

Dasing

Alete Mineralquelle

Alete Mineralquelle

Polling-Weiding/Kreis Mühldorf am Inn

Alexander-Quelle

Alexander-Quelle

Eppelborn

ALLGÄUER ALPENWASSER

Allgäuer Alpenwasser

Brunnen B2

Oberstaufen, Flur Nr. 304 – Gemarkung Thalkirchdorf

Allgäu-Quelle

Allgäu-Quelle

Oberstaufen-Thalkirchdorf

Aloisius Quelle

Aloisius Quelle

Gundelfingen an der Donau

Alosa

Tiefenquelle

Wagenfeld

Alosa

Tieflandquelle

Stralsund

Alstertaler Mineralbrunnen

Alstertaler Mineralbrunnen

Norderstedt

Alter Brunnen

Alter Brunnen

Bad Camberg-Oberselters

Altmühltaler Quelle

Altmühltaler Quelle

Treuchtlingen

Alvara-Quelle

Alvara-Quelle

Mendig

alwa

Alwaris-Quelle

Sachsenheim-Spielberg

alwa

alwa-Quelle

Sersheim

Alwa

bonalwa

Bad Peterstal-Griesbach

Amadeus-Quelle

Amadeus-Quelle (Brunnen 2)

Mönchengladbach

Ambassador

Ambassador

Bad Liebenwerda

Andreasquelle

Andreasquelle

Sulzbach am Main-Soden

Anhaltiner Bergquelle

Anhaltiner Bergquelle

Hecklingen-Gänsefurth

Ansgar-Quelle

Ansgar-Quelle

Rantum/Sylt

Apodis

Apodis Quelle

Emsdetten

Apollinaris

Apollinaris

Bad Neuenahr-Ahrweiler

Apollinaris Silence

Apollinaris Silence

Bad Neuenahr-Ahrweiler

Aqua Culinaris

Quintus-Quelle

Bruchsal

Aqua Fun

Gebirgsquelle

Rhens

Aqua Römer sanft

Sanft Quelle

Großerlach

Aqua Sirona

Aqua Sirona

Schwollen

Aqua-frisch

Heinberg-Quelle

Warburg-Germete

aquamono

Thalfanger Sprudel

Thalfang

davon abweichend Quellort: Malborn

Aquana

Aquana

Löningen

AQUANT

AQUANT

Gemarkung Fallingbostel

Aquarissima

Gebirgsquelle

Rhens

AquaRömer

Römerquelle

Mainhardt-Baad

AquaStar

AquaStar

Friedberg-Dorheim

Aquella

Aquella

Bochum

Aquintéll

Aquintéll

Duisburg

Aquintéll

Aquintéll Quelle

Wagenfeld

Aquintéll Quelle

Aquintéll Quelle

Bad Brückenau

Aquintus

Aquintus Quelle

Duisburg-Walsum

Ardey-Mineralbrunnen

Ardey-Mineralbrunnen

Duisburg

Ardey-Quelle

Ardey-Quelle

Dortmund

Arienheller

Arienheller

Rheinbrohl-Arienheller

Arienheller-Brunnen

Arienheller-Quelle

Rheinbrohl-Arienheller

Ariston-Sprudel

Ariston-Sprudel

Mendig

Ariwa

David-Quelle

Bad Peterstal

Ariwa

Paulusquelle

Bad Rippoldsau

Arkia Mineralwasser

Ried-Quelle

Bad Vilbel

Arkona Quelle

Arkona Quelle

Güstrow

Arminius-Quelle

Arminius-Quelle

Gütersloh

Arolser „Schloßbrunnen“

Arolser „Schloßbrunnen“

Arolsen

ARRET

Arret-Quelle

Bad Hönningen

Artesia-Quelle

Artesia-Quelle

Reuth bei Erbendorf

ASS

Scharmühlquelle

Bad Vilbel-Gronau

Assindia

Assindia Brunnen 12

Bochum

Assindia-Mineralwasser

Assindia Quelle

Essen-Kray

Astra

Astra

Bad Vilbel

Auburg-Quelle

Auburg-Quelle

Wagenfeld

Auenwald

St. Cyriakus-Quelle

Wöpse

Augusta-Victoria-Quelle

Augusta-Victoria-Quelle

Löhnberg-Selters

Autenrieder Schloßgartenbrunnen

Autenrieder Schloßgartenbrunnen

Ichenhausen-Autenried

Avanus-Mineralbrunnen

Avanus-Mineralbrunnen

Belm

Azur

Azur Quelle Ortelsdorf

Lichtenau

Azur

Azur-Quelle

Bad Vilbel

Bad Brambacher Mineralquelle

Bad Brambacher Mineralquelle

Bad Brambach

Bad Camberger Taunusquelle

Taunusquelle

Bad Camberg-Oberselters

Bad Driburger

Bad Driburger Mineralquelle I

Bad Driburg

Bad Driburger Bitterwasser

Marcus-Quelle

Bad Driburg

Bad Hersfelder Naturquell

Bad Hersfelder Naturquell

Bad Hersfeld

Bad Honnefer Mineralwasser

Fürstenquelle

Bad Honnef

Bad Kissinger

Bad Kissinger

Bad Kissingen

Bad Liebenwerda

Bad Liebenwerda

Bad Liebenwerda

Bad Liebenzeller

Bad Liebenzeller

Bad Liebenzell

Bad Nauheimer

Bad Nauheimer

Friedberg-Dorheim

Bad Nauheimer Ur-Quelle

Bad Nauheimer Urquelle

Friedberg-Dorheim

Bad Niedernauer Römer-Sprudel

Bad Niedernauer Römer-Sprudel

Rottenburg am Neckar-Bad Niedernau

Bad Nieratz-Quelle

Bad Nieratz-Quelle

Wangen im Allgäu

Bad Pyrmonter

Bad Pyrmonter

Bad Pyrmont

Bad Rappenauer Urquelle

Bad Rappenauer Urquelle

Bad Rappenau-Bonfeld

Bad Salzschlirfer Mineralwasser

Retzmann-Brunnen

Bad Salzschlirf

Bad Suderoder Mineralbrunnen

Bad Suderoder Mineralbrunnen

Bad Suderode

Bad Vilbeler Hermanns Quelle

Bad Vilbeler Hermanns Quelle

Bad Vilbel

Bad Vilbeler UrQuelle

Bad Vilbeler UrQuelle

Bad Vilbel

Bad Windsheimer Urquelle

Bad Windsheimer Urquelle

Bad Windsheim

Badnerland-Quelle

Badnerland-Quelle

Bad Peterstal-Griesbach

Badquelle

Badquelle

Neuenburg-Steinenstadt

Balduin Quelle

Balduin-Quelle

Dreis-Brück

Baldus Quelle

Baldus-Quelle

Löhnberg

Barbarossa-Brunnen

Barbarossa-Brunnen

Sinzig

Baruther Johannesbrunnen

Baruther Johannesbrunnen

Baruth/Mark

Basinus

Bonaris Quelle

Neustadt an der Aisch

Basinus

Sinus-Quelle

Eilenburg

Basinus

Krönungsquelle

Bad Windsheim

Bavaria Quelle

Bavaria Quelle

Utting am Ammersee

BellAir

BellAir-Quelle

Bad Liebenzell

Bellaqua

Franziskusquelle

Bad Peterstal

Bellaqua-Quelle

Bellaqua-Quelle

Schwollen

Bellaris-Quelle

Bellaris-Quelle

Bellheim/Pfalz

Berg Quelle

Berg Quelle

Thalfang

Bergische Waldquelle

Bergische Waldquelle

Haan

Bernadett-Brunnen

Bernadett-Brunnen

Ingolstadt

Biberacher Mineralwasser

Biberacher Mineralquelle

Heilbronn am Neckar

Bietzener Wiesen

Bietzener Wiesen

Merzig

Billetalquelle

Billetalquelle

Reinbek

Bios

Bios Quelle

Stralsund

Birgy

Birgy-Brunnen

Bielefeld

Bischofsquelle

Bischofsquelle

Dodow

Biskirchener Karlssprudel

Biskirchener Karlssprudel

Leun-Biskirchen

Bissinger Auerquelle

Aquabella und Auerquelle

Bissingen/Schwaben

Black Forest

Hansjakob-Quelle

Bad Rippoldsau

Blankenburger Wiesenquell

Blankenburger Wiesenquell

Blankenburg/Harz

Bonatur

Teutoburger Steinquelle

Bielefeld

Bonatur

Gesteinsquelle

Bielefeld

Bonatur

Felsenquelle

Hecklingen-Gänsefurth

Bonwa Mineralwasser

Bonwa

Bad Rappenau-Bonfeld

Borna

Borna

Bochum

Brandenburger Felsenquelle

Brandenburger Felsenquelle

Wiesenburg/Mark

Brandenburger Kurfürst-Quelle

Brandenburger Kurfürst-Quelle

Wiesenburg/Mark

Brandenburger Quell

Brandenburger Quell

Diedersdorf

Brandenburger Urstromquelle

Brandenburger Urstromquelle

Baruth/Mark

Brandenburger Waldquelle

Brandenburger Waldquelle

Wiesenburg/Mark

Breisgauer Mineralwasser

Breisgauer Mineralquelle

Neuenburg-Steinenstadt

Brillant

Brillant

Schwollen

Brillant Quelle

Brillant-Quelle

Thalfang

Brohler

Burgbrohlerquelle+C66

Burgbrohl

Brohler Classic

Karlsquelle

Brohl-Lützing

Brohler high light

Quelle Acht

Brohl-Lützing

Brunnen 5

Brunnen 5

Volkmarsen

Brunnthaler

Brunnthaler

Burgheim

Buchhorn Quelle

Buchhorn Quelle

Eberstadt-Buchhorn

Burgenperle

Burgenperle-Quelle

Reutlingen-Rommelsbach

Burg-Quelle

Burg-Quelle

Plaidt

Burgquelle-Mineralwasser

Brunnen I

Volkmarsen

Burgwallbronn

Burgwallbronn

Duisburg-Walsum

Caldener Mineralbrunnen

Caldener Mineralbrunnen

Calden-Westuffeln

Carolinen

Steinborn Quelle

Hecklingen-Gänsefurth

Carolinen®

Urgesteinquelle

Bielefeld

Carolinen®

Urquelle

Bielefeld

Carolinen®

Ursprungsquelle

Bielefeld

Cascada

Cascada

Bad Windsheim

Catharinen Quelle

Catharinen Quelle

Bad Camberg-Oberselters

Cherusker

Cherusker-Quelle

Borgholzhausen

Cherusker Quelle

Cherusker Quelle

Steinheim-Vinsebeck

Christlesee

Christlesee

Oberstdorf

Cilly

Berg-Quelle 1

Neubulach-Liebelsberg

Clarissa

Heinberg-Quelle

Warburg-Germete

Claudius

Claudius

Trappenkamp

Clausbach-Brunnen

Clausbach-Brunnen

Gemeinde Malsfeld

Comburg Minerale

Brunnen VII

Schwäbisch Hall

Comburg-Quelle

Michelsbrunnen

Schwäbisch Hall

Cora-Quelle

Cora-Brunnen

Erkrath

Coronet

Coronet

Bochum

Das Neue Überkinger

Überkinger Albquelle

Bad Überkingen

Dauner Mineralwasser

Dauner Quelle I

Daun

Dauner Urquelle

Dauner Quelle III

Daun

Del Bon

Del Bon

Schwollen

Del Bon

Del Bon Quelle

Thalfang

Delta

Delta-Quelle

Steinheim-Vinsebeck

Diamant-Quelle

Diamant-Quelle

Schwollen

Diana

Venus-Quelle

Kißlegg

Diemeltaler Quelle

Diemeltaler Quelle

Warburg-Germete

Dietenbronner

Lazarus-Quelle

Schwendi-Dietenbronn

Domherren-Quelle

Domherren-Quelle

Rhens

Drachenquelle

Drachenquelle

Bad Honnef

Dreibogen-Quelle

Dreibogen-Quelle

Eichendorf-Adldorf

Dreikönigsquelle

Dreikönigsquelle

Rheinbrohl

Dreiser

Dreiser

Dreis

Dreiser

Dreiser

Dreis-Brück

Drusus

Naturquelle

Rhens

DRUSUS

Tiefen Quelle

Rhens

Dunaris-Quelle

Dunaris-Quelle

Daun

Eberstädter

Steinberg-Quelle

Eberstadt-Buchhorn

Eichensteiner Mineralwasser

Eichensteiner Mineralwasser

Naila

Eichenzeller Natur-Brunnen

Eichenzeller Natur-Brunnen

Eichenzell-Lütter

Eico-Quelle

Eico-Brunnen

Wallhausen/Württemberg

Eico-Sprudel und Eico-Quelle

Eico Premium-Quelle

Wallhausen

Eifel-Quelle

Eifel-Quelle

Andernach-Kell

Eifeltaler

Dauner Quelle IV

Daun

Eifeltaler Mineralwasser und Eifeltaler Medium Mineralwasser

Eifeltaler Quelle

Daun

Eins Aqua

Fluva Brunnen Via

Bochum

Eisvogel

Waldquelle

Bad Teinach-Zavelstein

Eisvogel

Alb Cristall-Quelle

Reutlingen-Rommelsbach

Eisvogel Gourmet

Mineralquelle

Bad Überkingen

Eiszeit-Quell

Eiszeit-Quell

Reutlingen-Rommelsbach

Elements Mineralbrunnen

Elements Mineralbrunnen

Oberscheinfeld

Elisabethen Quelle

Elisabethen Quelle

Rosbach vor der Höhe

Elisabethenquelle

E1-Quelle

Waiblingen-Beinstein

Elisabethen-Quelle

Elisabethen-Quelle

Bad Vilbel

Elitess

Baruth Quelle

Baruth/Mark

Elitess

Schönbornquelle

Bruchsal

Elsbethen-Quelle

Elsbethen-Quelle

Pfeffenhausen

Eltina Sprudel

Eltina-Quelle

Eberstadt-Buchhorn

Emil-Heinrich-Quelle

Emil-Heinrich-Quelle

Bad Peterstal

Emsland-Quelle

Emsland-Quelle

Haselünne

Emstaler Brunnen

Emstaler Brunnen

Bad Camberg-Oberselters

Engelbert neu

Engelbert neu

Bochum

Engelbert-Brunnen

Engelbert

Bochum

Ensinger Gourmet Quelle

Ensinger Gourmet Quelle

Vaihingen-Ensingen

Ensinger Mineralquelle

Ensinger Mineralquelle Bohrbrunnen E 10

Vaihingen-Ensingen

Ensinger Naturelle

Ensinger Naturelle

Vaihingen-Ensingen

Euroeau

Euroeau

Schwollen

Europerl

Elfen-Quelle

Haigerloch-Bad Imnau

Europerl

Emil-Heinrich-Quelle

Bad Peterstal Griesbach

Euroquell

Euroquell

Schwollen

Extaler-Mineralquell

Extaler-Mineralquell

Rinteln-Exten

Externstein Quelle

Externstein Quelle

Horn-Bad Meinberg

Eyachtal-Quellen

Eyachtal-Quellen

Horb-Mühringen

Falkenbergquelle

Falkenbergquelle

Malsfeld-Beiseförth

Falkenberg-Quelle

Falkenberg-Quelle

Löhne

Fauna

Quelle 29

Reutlingen-Rommelsbach

Feldquell

Feldquell

Gütersloh

Felicitas

Felicitas

Trappenkamp

Felsenquelle

Felsenquelle (Brunnen 12)

Malsfeld-Beiseförth

Felsensteiner Quelle

Felsensteiner Quelle

Duisburg-Walsum

Felsquelle

Felsquelle

Goslar

Filippo

Filippo Mineralsprudel

Haigerloch-Bad Imnau

Finkenbach-Quelle

Finkenbach-Quelle

Rothenberg/Odenwald-Finkenbach

fit Diamant

Diamant-Quelle

Thalfang

Fläming Felsenquelle

Fläming Felsenquelle

Wiesenburg/Mark

Flensburger Gletscherquelle

Flensburger Gletscherquelle

Flensburg

Fluva-Quelle

Fluva

Bochum

FONSANA

FONSANA

Baruth/Mark

Fonsana Quelle

Fonsana Quelle

Breuna (Quellort Wolfhagen)

Fontane

Fontane

Kloster Lehnin

Fontanis

Fontanis-Quelle

Sachsenheim-Spielberg

Fontanis

Vitale Quelle Sersheim

Sersheim

Förstina Sprudel Urquelle

Förstina Sprudel Urquelle

Eichenzell-Lütter

Fortis

Fortis

Bochum

Fortuna-Quelle

Fortuna-Quelle

Eichenzell-Lütter

Fortuna-Quelle

Fortuna-Quelle

Friedberg-Dorheim

Franken Brunnen

Hochsteig-Quelle

Eilenburg

Franken Brunnen

Hochstein-Quelle

Neustadt an der Aisch

Franken Brunnen

Silvana-Quelle

Neustadt an der Aisch

Franken Brunnen

Silvana-Quelle

Eilenburg

Franken-Brunnen

Theresien-Quelle

Bad Kissingen

Franziskus-Quelle

Franziskus-Quelle

München

Freyersbacher Mineralwasser

Freyersbacher Mineralquelle

Bad Peterstal-Griesbach

Friedrich Christian Heilquelle

Friedrich Christian Heilquelle

Löhnberg-Selters

Frische Brise

Georgs-Quelle

Goslar-Grauhof

Frische Brise

Graf Bernhard Quelle

Löhnberg

Frischequell

Frische Brise-Quelle

Rhens

Fuldataler Mineralbrunnen

Fuldataler Mineralbrunnen

Malsfeld-Beiseförth

Fürst-Bismarck-Quelle

Fürst-Bismarck-Quelle

Aumühle

Fürstenbrunn

Fürstenbrunn

Kloster Lehnin

Fürstenbrunn

Fürstenbrunn

Calvörde

Fürstenfelder Prinzenquelle

Fürstenfelder Prinzenquelle, Brunnen II

Fürstenfeldbruck

Fürstenquelle

Fürstenquelle

Malsfeld / Dagobertshausen

Fürstenthaler Quelle

Fürstenthaler Quelle

Berlin

Gänsefurther Schloßquelle

Gänsefurther Schloßquelle

Hecklingen-Gaensefurth

Gebirgsquell

Gebirgsquelle

Rhens

Gemminger Mineralquelle

Gemminger Mineralquelle

Gemmingen

Genoveva Quelle

Genoveva Quelle

Mendig

Georg Hipp Mineralquelle

Georg Hipp Mineralquelle

Pfaffenhofen an der Ilm

Georgsquelle

Georgsquelle

Goslar

Germaniabrunnen

Germaniabrunnen

Friedberg-Dorheim

Germeta Quelle

Germeta Quelle

Warburg-Germete

Gerolsteiner

Gerolsteiner

Gerolstein

Gerolsteiner Naturell

Gerolsteiner Naturell

Gerolstein

Glashäger

Glashäger

Bad Doberan

Glockenquell

Glockenquell

Laucha

Godehard-Urquelle

Godehard-Urquelle

Husum-Rosendahl

Goldrausch-Brunnen

Goldrausch-Brunnen

Groß-Karben

Göppinger Charlottenquelle

Göppinger Charlottenquelle

Göppingen

Göppinger Mineralwasser

Göppinger Quelle

Göppingen

Graf Metternich

Graf-Metternich-Quelle

Steinheim-Vinsebeck

Graf Metternich Varus-Quelle

Graf Metternich-Varus-Quelle

Steinheim-Vinsebeck

Graf Rudolf-Quelle

Graf Rudolf-Quelle

Wagenfeld

Graf Simeon

Graf Simeon-Quelle

Steinheim-Vinsebeck

Graf Simon August zur Lippe-Quelle

Graf Simon August zur Lippe-Quelle

Horn-Bad Meinberg

Graf-Belrein-Quelle

Graf-Belrein-Quelle

Vaihingen-Ensingen

Grafenquelle

Grafenquelle

Osterode am Harz-Förste

Gräfin Annabelle Quelle

Annabelle Quelle 1

Bad Driburg

Graf-Meinhard-Quelle

Graf-Meinhard-Quelle

Gießen-Wieseck

Gralsquelle

Gralsquelle

Saalfeld an der Saale

Granus

Brilliant-Quelle

Wagenfeld

Greifen Sprudel

Greifen-Quelle

Medard/Glan

Griesbacher Mineralquelle

Griesbacher Mineralquelle

Bad Peterstal-Griesbach

Grüneberg Quelle Medium

Grüneberg Quelle

Grüneberg

Güstrower Schlossquell

Güstrower Schlossquell

Güstrow

Gut & Günstig

Erbeskopf-Quelle

Thalfang

davon abweichend Quellort: Malborn

Gut & Günstig

Venus-Quelle

Kißlegg

gut und günstig (medium, classic)

Schönbronn Quelle

Wildberg

gut und günstig (still, medium, classic)

Bernhardus-Quelle

Wildberg

H2ola

Overgahr-Quelle

Warburg-Germete

Haaner Felsenquelle

Neue Haaner Felsenquelle

Haan

Haardtwald Quelle

Haardtwald-Quelle

Thalfang

Haardtwaldquelle

Haardtwaldquelle

Schwollen

Haller Sportquelle

Brunnen IX

Schwäbisch Hall-Heimbach

Haranni-Quelle

Haranni-Quelle

Herne-Holthausen

Hardenstein

Hardenstein-Brunnen

Bielefeld

Harzer Bergbrunnen

Harzer Bergbrunnen

Goslar-Oker

Harzer Grauhof-Brunnen

Harzer Grauhof-Brunnen

Goslar

Harzer Kristall-Brunnen

Harzer Kristall-Brunnen

Langelsheim

Harzer Viktoriabrunnen

Harzer Viktoriabrunnen

Langelsheim

Harzer Weinbrunnen

Harzer Weinbrunnen

Langelsheim

Harz-Quell

Harz-Quell

Bad Harzburg-Bündheim

Hassia-Sprudel

Hassia-Sprudel

Bad Vilbel

Hebe

Hebequelle

Mühringen

Heerbach Mineralbrunnen

Heerbach Mineralbrunnen

Waldaschaff

Heiligenstädter Mineralquelle

Heiligenstädter Mineralquelle

Heilbad Heiligenstadt

Heinrich-Franz-Brunnen

Heinrich-Franz-Brunnen

Pilsting-Großköllnbach

Heinrich-Franz-Quelle

Heinrich-Franz-Quelle

Pilsting-Großköllnbach

Helenen Quelle

Helenen Quelle

Rinteln

Helfensteiner

Quelle 29

Reutlingen-Rommelsbach

hella

hella

Trappenkamp

Hellweg-Quelle Mineralbrunnen

Hellweg-Quelle Mineralbrunnen

Bochum

Heppinger

Heppinger

Bad Neuenahr-Ahrweiler

Herrather Jungbrunnen

Herrather Jungbrunnen

Mönchengladbach

Herzog

Herzog

Bochum

Herzog Life

Barbara

Bochum

Hessberger

Hessberger Mineralbrunnen

Heßberg

Hessental Mineralwasser

Ried-Quelle

Bad Vilbel

Hetali

Hetali

Essen

Himmelsberger

Himmelsberger

Jessen (Elster)

Hirschquelle vital

Hirschquelle

Bad Teinach-Zavelstein

Hocheifel Quelle

Florana

Gerolstein (Munterley)

Hochfrankenquelle

Hochfrankenquelle

Naila-Hölle

Hochwald-Sprudel

Hochwald-Sprudel

Schwollen

Hofgut

Fürstenperle

Trappenkamp

Hofgut

Marinus

Trappenkamp

Hohenloher Naturparkquelle

Hohenloher Naturparkquelle

Mainhardt-Baad

Hohenloher Sprudel

Hohenloher Quelle

Wallhausen

Hohenquelle

Amalienbrunnen

Bad Doberan

Hohenstein Mineralquelle

Hohenstein Mineralquelle

Hessisch Oldendorf-Zersen

Höllensprudel

Höllensprudel

Naila-Hölle

Hubertus Sprudel

Hubertus-Quelle

Bad Hönningen

Humboldtquelle

Humboldtquelle

Naila-Hölle

Hunsrück Quelle

Hunsrück-Quelle

Thalfang

Hunsrück-Quelle

Brunnen III und VII

Schwollen

Ileburger Sachsen Quelle

Sachsen Quelle

Eilenburg

Imnauer Apollo

Apollo-Quelle

Haigerloch-Bad Imnau

Imnauer Fürstenquellen Sprudel

Imnauer Fürstenquellen

Haigerloch-Bad Imnau

Irenen-Quelle

Irenen-Quelle

Aspach-Rietenau

Iris-Quelle

Iris-Quelle

Löhne

Isselhofer

Isselhofer

Bielefeld

Isselhorster Mineralbrunnen

Isselhorster Mineralbrunnen

Gütersloh

Ja!

Schönbornquelle

Bruchsal

Jamina-Mineralwasser

Ried-Quelle

Bad Vilbel

Jebenhauser Sprudel

Jebenhauser Schloß-Quelle

Göppingen-Jebenhausen

Jesuiten-Quelle

Jesuiten-Quelle

Ingolstadt

Jodquelle

Jodquelle

Moers

Johannisquelle

Johannisquelle

Bad Dürrheim

Johanniter Quelle

Johanniter Quelle

Calden-Westuffeln

Juliushaller

Juliushaller

Bad Harzburg

Jungbrunnen

Jungbrunnen

Uelzen

Justus-Brunnen

Justus-Brunnen

Eichenzell-Lütter

K3 Mineralwasser

Mönchsbrunnen

Bad Vilbel

Kaiser Friedrich Quelle

Kaiser Friedrich Quelle

Offenbach am Main

Kaiser-Friedrich-Quelle

Kaiser-Friedrich-Quelle

Bornheim-Roisdorf

Kaiser-Friedrich-Quelle

Kaiser-Friedrich-Quelle

Groß-Karben

Kaiser-Ruprecht-Quelle

Kaiser-Ruprecht-Quelle

Rhens

Karat

Teutoburger Felsenquelle

Steinhagen/Westfalen

Karl-Marien-Quelle

Karl-Marien-Quelle

Plaue

Karlsquelle

Karlsquelle

Bad Griesbach im Rottal

Karlsquelle

Karlsquelle

Bad Peterstal-Griesbach

Kastell

Kastell

Mülheim an der Ruhr

Kastell Neu

Neue Schloßquelle

Essen

Katlenburger Burgberg Quelle

Katlenburger Burgberg Quelle

Katlenburg am Harz-Lindau

Katlenburger Mineralbrunnen

Katlenburger Mineralbrunnen

Katlenburg am Harz-Lindau

Kellerwald-Quelle 1

Kellerwald-Quelle 1

Bad Zwesten

Keltenquelle

Keltenquelle

Schwollen

Kiara Quelle

Kiara Quelle

Güstrow

Kimi Mineralwasser

Kimi-Quelle

Heilbronn am Neckar

Kisslegger

Otto-Quelle

Kißlegg

Kleeberger

Kleeberger

Belm

Klick

Klick

Bochum-Riemke

Klick

Ruhrtal

Bochum

Klosterquelle

Klosterquelle

Aspach-Rietenau

Klosterquelle

Gebirgsquelle

Rhens

Kneipp

Kneipp-Quelle

Bad Kissingen

Knetzgauer Steigerwald Naturbrunnen

Knetzgauer Steigerwald Naturbrunnen

Knetzgau

Kondrauer

Antonien-Quelle

Waldsassen-Kondrau

Kondrauer

Bayern-Quelle

Waldsassen-Kondrau

Kondrauer

Diepold-Quelle

Waldsassen-Kondrau

Kondrauer

Gerwig-Quelle

Waldsassen-Kondrau

König-Georg-Quelle

König-Georg-Quelle

Selters-Niederselters

König-Otto-Sprudel

König-Otto-Sprudel

Wiesau-König Otto-Bad

Königsquell

Königsquell

Calvörde

Kreuzquelle

Kreuzquelle

Wölfersheim-Berstadt

Kreuzwald-Quelle

Kreuzwald-Quelle

Wegberg-Wildenrath

Kringeller Dachsberg-Quelle

Kringeller Dachsberg-Quelle

Hutthurm-Kringell

Kristall

Kristall-Quelle

Andernach

Kristallperle

Brunnen 4

Heilbronn am Neckar

Kristians Quell

Kristians Quell

Diedersdorf

Kronenquelle

Kronenquelle

Moers

Kronia-Quelle

Kronia-Quelle

Bad Vilbel

Kronsteiner Felsenquelle

Kronsteiner Brunnen

Erkrath

Kronsteiner stille Quelle

Kronsteiner Brunnen

Erkrath

Kronthal-Quelle

Kronthal-Quelle

Kronberg-Kronthal

Krumbach Naturell

Krumbach Naturell

Kißlegg

Krumbach Office Box

Office Box

Altendiez

Krumbachquelle

Krumbachquelle

Kißlegg

Kurpark

Renchtalquelle

Bad Peterstal

Kurpark

Paulusquelle

Bad Rippoldsau

Kurpark-Quelle

Kurpark-Quelle

Bad Zwesten

L’eau Sans Souci

L’eau Sans Souci

Bad Liebenwerda

Labertaler Sebastiani-Brunnen

Labertaler Sebastiani-Brunnen

Schierling

Labertaler Stephanie-Brunnen

Labertaler Stephanie-Brunnen

Schierling

Lago

Lago

Bochum

Lahnfelsquelle

Lahnfelsquelle

Leun-Biskirchen

Lahnperle

Lahnstein II

Lahnstein

Lahnsteiner

Lahnstein I

Lahnstein

Lamscheider Stahlbrunnen

Lamscheider Stahlbrunnen

Leiningen-Lamscheid

Landliebe

Landliebequelle

Bad Peterstal Griesbach

Lauchaer Mineralbrunnen

Lauchaer Mineralbrunnen

Laucha

Lauchstädter

Lauchstädter

Bad Lauchstädt

Laurentius

Laurentius-Quelle

Großerlach

Laurentius Quirli

Quirli

Bad Peterstal Griesbach

Lausitzer

Lausitzer

Bad Liebenwerda

Lebensquell

Lebensquell

Hornberg

Leester Mineralquelle

Leester Mineralquelle

Weyhe-Leester

Leonie

Overgahr-Quelle

Warburg-Germete

Lesmona

Kilians-Quelle

Bad Pyrmont (Quellort: Lügde, NW)

Lesmona

St. Cyriakus-Quelle

Wöpse

LESMONA

St. Rimbert-Quelle

Bremen

Lesumer

St. Rimbert-Quelle

Bremen

Lesumer Stille Urquelle

Lesumer Urquelle

Bremen-Lesum

Lesumer Urquelle

Lesumer Urquelle

Bremen-Lesum

Levia-Quelle

Levia-Quelle

Treuchtlingen

LIBU-Quelle

LIBU-Quelle

Bochum

Lichtenauer Mineralquelle

Lichtenauer Mineralquelle

Lichtenau

Lidwinen-Brunnen

Lidwinen-Brunnen

Pilsting-Großköllnbach

Liederbacher Quelle

Brunnen 1

Liederbach

Lieler Cristale

Lieler Cristale

Schliengen-Liel

Lieler Quelle

Lieler Quelle

Schliengen-Liel

Lieler Schloßbrunnen

Lieler Schloßbrunnen

Schliengen-Liel

Lioba-Quelle

Lioba-Quelle

Bad Liebenzell

Lohberg

Lohberg Brunnen V

Bochum

Löwenquelle

Löwenquelle

Bad Nauheim-Schwalheim

Löwensprudel

Löwensprudel

Rottenburg am Neckar-Obernau

Löwensteiner

Löwensteiner Mineralquelle

Löwenstein

Ludwigsquelle

Ludwigsquelle

Greven bei Boizenburg

Luisen-Brunnen

Luisen-Brunnen

Frankfurt am Main-Nieder-Erlenbach

Lüner Quelle

Lüner Quelle

Lüneburg

Lüttertaler

Adello

Eichenzell-Lütter / Gemarkung Lütter

Magdalenen-Brunnen

Magdalenen-Brunnen

Sulzbach am Main-Soden

Magnus-Quelle

Magnus-Quelle

Norderstedt

Malborner Sprudel

St. Nikolaus-Quelle

Malborn

Malsfelder Mineralbrunnen Quelle 2

Malsfelder Mineralbrunnen Quelle 2

Malsfeld

Malsfelder Mineralbrunnen Quelle 1

Malsfelder Mineralbrunnen Quelle 1

Malsfeld

Mandelberg-Brunnen

Mandelberg-Brunnen

Riedenburg

Marco Heilquelle

Marco Quelle

Aspach-Rietenau

Margareten-Quelle

Margareten-Quelle

Bochum

Margarethen-Quelle

Margarethen-Quelle

Goslar-Grauhof

Margonwasser

Quelle 1903

Burkhardswalde bei Pirna

Margonwasser

Margonwasser

Lichtenau

Maria-Theresia-Brunnen

Maria-Theresia-Brunnen

Moos/Niederbayern

Marien-Brunnen

Marien-Brunnen

Borgholzhausen

Marienquelle

Marienquelle

Göppingen-Jebenhausen

Mariusquelle

Marius Quelle

Aspach-Rietenau

Markgrafen-Quelle

Markgrafen-Quelle

Sachsenheim-Spielberg

Markgräfler Mineralwasser

Markgräfler Mineralquelle

Neuenburg-Steinenstadt

Märkisch Kristall Classic

Märkisch Kristall

Grüneberg

Markt-Quelle

Markt-Quelle

Oberscheinfeld

Markus-Brunnen

Markus-Brunnen

Bornheim-Roisdorf

Mathilden Quelle

Mathilden Quelle

Rosbach vor der Höhe

Matthias-Brunnen

Matthias-Brunnen

Pilsting-Großköllnbach

Maximilian-Brunnen

Maximilian-Brunnen

Buttenheim

Mayen-Quelle

Mayen-Quelle

Bad Vilbel

Mecklenburger Quelle

Mecklenburger Quelle

Dargun

Mephistoquelle

Mephistoquelle

Bad Aachen

Mercator-Quelle

Mercator-Quelle

Wesel

Merkur

Sparrenquelle

Bielefeld

Merkur

Vitus Quelle

Bielefeld

Merkur

Laurentius Quelle

Hecklingen-Gänsefurth

Merkur aus der Tiefenquelle

Tiefenquelle

Güstrow

Mildstedter Urquelle

Mildstedter Urquelle

Mildstedt

mineau

Gräfin-Katharina-Quelle

Homfeld

mineau®

Huddaeus-Quelle

Bad Pyrmont (Quellort: Lügde)

Minell

Teutoburger Waldquelle

Bielefeld

Minell

Teutoquelle

Bielefeld

Minerva

Victoria II

Lahnstein

Minetta

Minetta

Bad Liebenwerda

Mona

Antonius-Quelle

Warburg-Germete

Mönchsbrunnen

Mönchsbrunnen

Bad Vilbel

Monolith

Thalquelle

Thalfang

Move

Move

Höhbeck-Pevesdorf

Mozart-Quelle

Mozart-Quelle

Augsburg

Mühlenbergquelle

Mühlenbergquelle

Bad Pyrmont

Mühringer Schlossquelle

Schlossquelle 1

Mühringen

Münchner Löwen-Quelle

Münchner Löwen-Quelle

München

Napoleon Mineralbrunnen Apart

Napoleon Mineralbrunnen Apart

Schierling

Napoleon Mineralbrunnen Esprit

Napoleon Mineralbrunnen Esprit

Schierling

Nature & Cool

Frische Brise Quelle

Rhens

naturSelzer

Brunnen V

Groß-Karben

Nera

Nera

Bochum

Nestlé Pure Life

Eschen-Quelle

Löhnberg

Nestlé Pure Life

Zedern-Quelle

Aumühle

Nettetaler-Sprudel

Nettetaler-Sprudel

Plaidt

Neue-Otto-Quelle

Neue-Otto-Quelle

Wiesau-König Otto-Bad

Neumarkter Mineralbrunnen

Neumarkter Mineralbrunnen

Neumarkt in der Oberpfalz

Neumarkter Wildbad

Neumarkter Wildbad

Neumarkt in der Oberpfalz

Neuselters Mineralquelle

Neuselters 1

Löhnberg

Niederrieder

Niederrieder Quelle

Niederrieden

NordQuell

NordQuell

Trappenkamp

Nordquell

Nordquell

Calvörde

Notaris

Mineralquelle MQIX

Bornheim-Roisdorf

Notaris

Notaris

Haan

Nur hier-Quelle

Nur hier-Quelle

Hamburg

Nürburg-Quelle

Nürburg-Quelle

Dreis-Brück

Oberharzer Brunnen

Oberharzer Brunnen

Altenau/Oberharz

Oberlausitzer Mineralwasser

Oberlausitzer Mineralwasser

Oppach

Oberselters Mineralbrunnen

Oberselters Mineralbrunnen

Bad Camberg-Oberselters

Oberselters Prinzenquelle

Oberselters Prinzenquelle

Bad Camberg-Oberselters

Odenwald-Quelle Naturel

Naturpark Mineralquelle

64646 Heppenheim

Odenwald-Quelle traditionell

Tradius Quelle

Heppenheim an der Bergstraße

Opalis-Quelle

Owalis-Quelle

Oberscheinfeld

Oppacher Mineralquelle

Oppacher Mineralquelle

Oppach

Oranien-Quelle

Oranien-Quelle

Brohl-Lützing

Oranka-Quelle

Oranka-Quelle

Reinbek

Orion Quelle

Orion Quelle

Rosbach vor der Höhe

Osta-Mineral

Osta-Mineralbrunnen

Dingsleben

Paradiesquelle

Paradiesquelle

Bad Überkingen

Parkbrunnen

Parkbrunnen

Essen-Kray

Paul-Sybillen-Quelle

Paul-Sybillen-Quelle

Bad Liebenzell

Perling

Tiefen-Quelle

Rhens

Petersquelle

Petersquelle

Bad Peterstal-Griesbach

Peterstaler

Peterstaler Mineralquelle

Bad Peterstal-Griesbach

Petrusquelle

Petrusquelle

Siegsdorf

Pfälzer Silberbrunnen

Pfälzer Silberbrunnen

Medard/Glan

Polarquelle

Polarquelle

Großerlach

Pommernquelle

Pommernquelle

Bad Doberan

Primaqua, Ayinger St. Andreas-Quelle

Primaqua, Ayinger St. Andreas-Quelle

Aying

Pur Born

PurQuell

Dreis-Brück

Pyraser Waldquelle

Pyraser Waldquelle

Thalmässing

Q 3 Mineralquelle

Q 3 Mineralquelle

Oppach

Q 4

Top Quell

Heppenheim an der Bergstraße

q2

q2

Husum-Rosendahl

Quartus Quelle

Quartus Quelle

Groß Wittensee

Quelle 6

Quelle 6

Haan

Quelle 6

Quelle 6

Bad Peterstal/Schwarzwald

Quelle Acht

Quelle Acht

Bornheim-Roisdorf

Quelle Acht

Quelle Acht

Brohl-Lützing

QuellQ-Pur

Löwensprudel

Rottenburg am Neckar-Obernau

Rabenstein-Quelle

Rabenstein-Quelle

Wiesenburg/Mark

Raffelberger aus der Königsteiner Quelle

Raffelberger aus der Königsteiner Quelle

Mülheim an der Ruhr

Raffelberger Mineralbrunnen

Raffelberger Mineralbrunnen

Mülheim an der Ruhr

Randegger Ottilien-Quelle

Randegger Ottilien-Quelle

Gottmadingen-Randegg

Rangau Quelle

Rangau Quelle

Bad Windsheim

Rappen-Quelle

Rappen-Quelle

Kutzenhausen

Ravenna-Brunnen

Ravenna-Brunnen

Borgholzhausen

Regensteiner Mineralbrunnen

Regensteiner Mineralbrunnen

Blankenburg/Harz

Reinbeker Klosterquelle

Reinbeker Klosterquelle

Reinbek

Reinoldus-Brunnen

Reinoldus-Brunnen

Dortmund

Reinsteiner Quelle

Reinsteiner Quelle

Duisburg-Walsum

Remstaler

Remstalquelle

Waiblingen-Beinstein

Remus-Quelle

Remus-Quelle

Niederrieden

Renata-Quelle

Renata-Quelle

Rothenberg/Odenwald-Finkenbach

Renchtalquelle

Renchtalquelle

Bad Peterstal

Rennsteigsprudel

Rennsteigsprudel

Schmalkalden-Haindorf

Residenz-Quelle

Residenz-Quelle

Bad Windsheim

Rheinfels Quelle

Rheinfels Quelle

Duisburg-Walsum

Rheinfels Urquell

Rheinfels Urquell

Duisburg-Walsum

Rheinfürst-Quelle

Rheinfürst-Quelle

Erkrath

Rheinsberger Preussenquelle

Rheinsberger Preussenquelle

Rheinsberg

Rheintalquelle

Rheintalquelle

Brohl-Lützing

Rhenser Mineralbrunnen

Rhenser Mineralbrunnen

Rhens

Rhodius

Rhodius

Burgbrohl

RhönSprudel

RhönSprudel

Eichenzell-Lütter / Gemarkung Lütter

Ebersburg-Weyhers / Gemarkung Weyhers

Rhön-Sprudel

Brunnen 19, Brunnen 20

Ebersburg-Weyers

Rick

Rickertsen-Quelle

Reinbek

Rickertsen-Quelle 2

Rickertsen-Quelle 2

Reinbek

Riechenberger Klosterquelle

Riechenberger Klosterquelle

Goslar

Ried-Quelle

Ried-Quelle

Bad Vilbel

Rietenauer Dilleniusquelle

Dilleniusquelle

Aspach-Rietenau

Rietenauer Heiligenthalquelle

Heiligenthalquelle

Aspach-Rietenau

Rilchinger

Rilchinger

Kleinblittersdorf

Rilchinger Amandus-Quelle

Rilchinger Amandus-Quelle

Kleinblittersdorf

Rilchinger Gräfin-Mariannen-Quelle

Rilchinger Gräfin-Mariannen-Quelle

Kleinblittersdorf

Rippoldsauer

Rippoldsauer Mineralquelle

Bad Rippoldsau

Rohrauer Friedrichsquelle

Rohrauer Friedrichsquelle

Gärtringen-Rohrau

Roisdorfer

NeuRoisdorfer

Bornheim-Roisdorf

Romanis

Romanis-Quelle

Bad Vilbel

Romanis

Romanis-Quelle

Frankfurt am Main-Berkersheim

Romanis Quelle

Romanis Quelle

Rosbach vor der Höhe

Romberg Classic Quelle

Romberg Quelle

Dortmund

Römerwall Quelle

Römerwall Quelle

Duisburg-Walsum

Ronden-Quelle

Ronden-Quelle

Malsfeld-Beiseförth

Rosbacher Naturell

Rosbacher Naturell

Rosbach vor der Höhe

Rosbacher Quelle

Rosbacher Quelle

Rosbach vor der Höhe

Rosbacher Urquelle

Rosbacher Urquelle

Rosbach vor der Höhe

Rottaler Mineralbrunnen

Rottaler Mineralbrunnen

Bad Birnbach/Rottal

Rudolf-Quelle

Rudolf-Quelle

Eichenzell-Lütter

Ruffini-Quelle

Ruffini-Quelle

Landshut-Achdorf

Sailaufer Mineralbrunnen

Sailaufer Mineralbrunnen

Sailauf/Spessart

Sailingsquelle

Sailingsquelle

Pechbrunn

Salinger-Bronnen

Salinger-Bronnen

Essen

Salustra

Salustra-Quelle

Bad Vilbel

Salutaris

Salutaris

Bad Vilbel

Salvus

Salvus Quelle

Emsdetten

Sankt Martin

Sankt Martin

Bochum

Sanssouci

Sanssouci

Diedersdorf

SAPS

SAPS-Quelle

Neumarkt in der Oberpfalz

Saskia

Saskia Quelle Jessen

Jessen (Elster)

Saskia

Saskia Quelle Leissling

Leißling

Saskia Quelle

Saskia Quelle

Kirkel

Saskia Quelle Löningen

Saskia Quelle Löningen

Löningen

Saturn-Quelle

Saturn-Quelle

Bad Vilbel

Sauerborn

Sauerborn

Plaidt

Sawell

Sawell Quelle

Emsdetten

Saxonia Quelle

Saxonia Quelle

Eilenburg

Schatzquelle

Schatzquelle

Bad Brückenau

Schildetaler Mineralquell

Schildetaler Mineralquell

Dodow

Schillerbrunnen

Schillerbrunnen

Bad Lauchstädt

Schloss Quelle Friedrichroda Mineralreich

Reinhardtsbrunn

Friedrichroda

Schloßberg-Quelle

Schloßberg-Quelle

Eichendorf-Adldorf

Schloßblick

Schloßblick

Leißling

Schlossquelle

Brunnen VIII

Löwenstein

Schloßquelle

Schloßquelle

Essen-Borbeck

Schloss-Quelle

Schloss-Brunnen

Haan

Schönborn Mineralwasser

Schönbornquelle

Bruchsal

Schönborn-Quelle

Schönborn-Quelle

Bruchsal

Schönrainquelle

Quelle 29

Reutlingen-Rommelsbach

Schurwaldsprudel

Schurwald-Quelle

Urbach/Rems

Schwabenquelle

Schwabenquelle

Göppingen

Schwalbacher Mineralbrunnen

Schwalbacher Mineralbrunnen

Schöffengrund-Schwalbach

Schwalheimer Säuerling

Schwalheimer Säuerling

Bad Nauheim-Schwalheim

Schwarzachtaler

Schwarzachtaler

Gessertshausen

Schwarzenberg Quelle

Schwarzenberg Quelle

Oberscheinfeld

Schwarzwald Quirli-Quelle 2

Schwarzwald Quirli-Quelle 2

Bad Peterstal-Griesbach

Schwarzwaldperle Quelle

Schwarzwaldperle Quelle

Bad Peterstal

Schwarzwaldquelle

Schwarzwaldquelle

Bad-Peterstal-Griesbach

Schwarzwaldsprudel

Schwarzwaldsprudel

Bad Peterstal-Griesbach

Schwollener Sprudel

Schwollener Sprudel

Schwollen

Sebastianquelle

Hermersberg IV

Bad Peterstal

Sebastian-Quelle

Sebastian-Quelle

Buttenheim

Selters

Selters

Selters-Niederselters

Selters Mineralquelle

Naturelle

Gemeinde Löhnberg/Gemarkung Selters

Selters-Mineralquelle

Selters-Mineralquelle

Löhnberg-Selters

Seltina-Mineralbrunnen

Seltina-Mineralbrunnen

Dortmund

Seltrisa

Seltrisa

Selters-Niederselters

Severin Quelle

Severin Quelle

Gemarkung Langenamming, Flur-Nr. 432, Osterhofen

Shop

Shop

Bochum

Siebers-Quelle

Siebers-Quelle

Markt Weiler-Simmerberg

Siegfried-Quelle

Siegfried-Quelle

Erkrath

Silberbrunnen

Silberbrunnen-Quelle

Reutlingen-Rommelsbach

Silberquelle

Silberquelle

Bad Harzburg

Silenca-Quelle

Silenca-Quelle

Markt Schwaben

Sinziger

Sinziger

Sinzig

Sodenthaler Magdalenen-Brunnen

Sodenthaler Magdalenen-Brunnen

Sulzbach am Main-Soden

Sodenthaler Mineral-Quelle

Sodenthaler Mineral-Quelle

Sulzbach am Main-Soden

Sodenthaler-Echter-Quelle

Sodenthaler-Echter-Quelle

Sulzbach am Main-Soden

Sohlander Blauborn

Sohlander Blauborn-Quelle

Oppach

Sohler Mineralbrunnen

Sohler Mineralbrunnen

Sohl bei Adorf/Vogtland

Soli

Soli

Bochum

Sollinger Brunnen

Sollinger Brunnen

Bodenfelde/Weser

Sophie Charlotte

St. Georg-Quelle

Norderstedt-Glashütte

Sophien-Quelle

Sophien-Quelle

Bad Peterstal

Spessart-Quelle

Spessart-Quelle

Biebergemünd-Rossbach

Spreequell

Spreequell

Bad Liebenwerda

St. Anna Quelle

St. Anna Quelle

Bad Windsheim

St. Ansgari-Quelle

St. Ansgari-Quelle

Norden

St. Christophorus

Göppinger Christophsquelle

Göppingen

St. Georgsquelle

St. Georgsquelle

Ruhpolding

St. Godehard Mineralbrunnen

St. Godehard Mineralbrunnen

Weyhe-Dreye

St. Jakobus

St. Jakobus

Kloster Lehnin

St. Lambertus

St. Lambertus

Breuna (Quellort Wolfhagen)

St. Leonhardsquelle

St. Leonhardsquelle

Stephanskirchen/Simssee

St. Medardus-Quelle

St. Medardus-Quelle

Medard/Glan

St. Severin Quelle

St. Severin Quelle

Osterhofen

St. Verenen-Quelle

St. Verenen-Quelle

Lindau-Reutin/Bodensee

St. Willehad Mineralbrunnen

St. Willehad Mineralbrunnen

Weyhe-Dreye

St. Willehad Urquelle

St. Willehad Urquelle

Husum-Rosendahl

St.-Bernhard-Quelle

Brunnen 5, Fl. Nr. 371, Gemarkung Aldersbach

Aldersbach

Staatlich Bad Brückenauer Mineralbrunnen

König-Ludwig-I-Quelle

Staatsbad Bad Brückenau

Staatlich Bad Meinberger

Staatlich Bad Meinberger

Horn-Bad Meinberg

Staatlich Fachingen

Staatlich Fachingen

Fachingen

Stadion

Stadion

Bochum

Stauferquelle

Stauferquelle

Göppingen

Stegbach Quelle

Stegbach Quelle

Wallhausen/Württemberg

Steigerwald-Mineralbrunnen

Steigerwald

Oberscheinfeld

Steinau Quelle

Steinau Quelle

Schwollen

Steinbronn

Steinbronn

Bochum

Steinbronn

Steinbronn

Löhne

Steinfelsquelle

Steinfelsquelle

Güstrow

Steinfelsquelle

Steinfelsquelle

Bielefeld

Steinquell

Steinquell

Bochum

Steinquelle

Steinquelle

Goslar

Steinquelle

Steinquelle

Friedberg-Dorheim

Steinsieker

Steinsiek

Löhne

Stella

Stella

Bochum

Stemweder Berg Quell

Stemwederbergquelle

Stemwede-Oppendorf

Stiftsquelle

Stiftsquelle

Essen

Stralsunder

Stralsunder

Stralsund

Straubinger Johannesbrunnen

Straubinger Johannesbrunnen

Straubing

Sturmius Mineralwasser

Martinybrunnen 3

Bad Salzschlirf

Syburg

Syburg Quelle

Wagenfeld

Sylt-Quelle

Sylt-Quelle

Rantum/Sylt

Täfert-Quelle

Täfert-Quelle

Bad Windsheim

Talquelle

Talquelle

Haigerloch-Bad Imnau

Talquelle

Talquelle

Goslar-Oker

Tannquelle

Tannquelle

Löhnberg-Selters

TAUfrisch

TAUfrisch-Kirkel

Kirkel

Taunus-Brunnen

Brunnen 3

Liederbach

Tausendwasser

Tausendwasser

Schwollen

tegut-Quelle

lebensgut-Quelle

Fulda

Teinacher

Teinacher Mineralquelle

Bad Teinach-Zavelstein

Terra

Terra-Quelle

Friedrichroda

Terra Quelle

Terra Quelle

Bad Doberan

Terraquelle

Terraquelle

Lichtenau

Terra-Quelle

Terra-Quelle

Mendig

Teusser

Teusser Mineralbrunnen

Löwenstein

Teusser-Brunnen II

Teusser-Brunnen II

Löwenstein

Teutoburger Bergquelle

Teutoburger Bergquelle

Bielefeld

Teutonia

Tiefenquelle

Bielefeld

Thalquell

Thalquelle

Schwollen

Thannhauser Mineralquell

Brunnen Postbräu Thannhausen

Thannhausen/Schwaben

Thüringer Burgquelle

Thüringer Burgquelle

Friedrichroda

Thüringer Heidequell

Thüringer Heidequelle

Hütten über Pößneck

Thüringer Reinsbergquelle

Reinsberg-Quelle

Plaue

Thüringer Saal Queen

Thüringer Heidequelle

Hütten über Pößnek

Thüringer Waldquell

Thüringer Waldquell

Schmalkalden-Aue

Tiefenharzer Bergwaldquell

Tiefenharzer Bergwaldquell

Langelsheim

Tiefenherster Bergwaldquelle

Caspar-Heinrich-Quelle 2

Bad Driburg

Tofi

Tofi-Quelle

Bad Vilbel

tofiquelle

Brunnen Westuffeln IV

Calden-Westuffeln

Tönissteiner Sprudel

Tönissteiner Sprudel

Andernach-Kell

Top frisch

top-frisch-Quelle

Eichenzell-Lütter

Top Quell Classic und Top Quell Medium

Q 4

Heppenheim

Treenetaler

Treenetaler

Tarp

Ü

Mineralquelle

Bad Überkingen

Überkinger

Überkinger

Bad Überkingen

Ulmtaler Klosterquell

Ulmtaler Klosterquelle

Löhnberg

Ulmtal-Quelle

Ulmtal-Quelle

Löhnberg-Selters

Ulrich-Quelle

Brunnen VII

Schwäbisch Hall-Heimbach

Unser gutes Husumer

Unser gutes Husumer

Mildstedt

Urbacher Sprudel

Herminenquelle

Urbach/Rems

Urbanus-Mineralwasser

Urbanus-Mineralwasser

Mendig

Urquell

Urquell

Bad Harzburg

Urstrom Quelle

Urstrom Quelle

Breuna (Quellort Wolfhagen)

Urstromquelle

Urstromquelle

Baruth/Mark

Urstromtaler

Urstromtaler

Baruth/Mark

Ustersbacher Wita-Quelle

Ustersbacher Wita-Quelle

Gemarkung/Gemeinde Ustersbach, Fl.Nr. 39

Uttinger Keltenbrunnen

Uttinger Keltenbrunnen

Utting am Ammersee

Venus Mineralwasser

Ried-Quelle

Bad Vilbel

Veris

Wiesenquelle

Kißlegg-Kochs

Vesalia-Quelle

Vesalia-Quelle

Wesel

Vest-Quell

Vest-Quell

Essen

Victoria

Victoria I

Lahnstein

Vilsa-Brunnen

Vilsa-Brunnen

Bruchhausen-Vilsen

Vinsebecker Sprudel

Vinsebecker Säuerling

Steinheim-Vinsebeck

Vitalbrunnen

Vitalbrunnen

Baruth/Mark

Vitalitas

Seewaldquelle

Wildberg

VITAQUA

VITAQUA

Breuna (Quellort Wolfhagen)

Vita-Quelle

Vita-Quelle

Köln

Vitrex

Seewald-Quelle

Wildberg

Vivre

Vivre

Naila

Vogelsbergbrunnen

Brunnen III

Alsfeld

Volkmarsen Sauerbrunnen

Brunnen II

Volkmarsen

Vulkanis

Balduin-Quelle

Dreis-Brück

Vulkanpark-Quelle Eifel

Vulkanpark-Quelle Eifel

Burgbrohl

Vulkan-Quelle

Vulkan-Quelle

Dreis-Brück

Waldecker Mineralwasser

Brunnen III

Volkmarsen

Waldquelle

Waldquelle

Kirkel

Waldquelle

Waldquelle

Hecklingen-Gänsefurth

Waldquelle

Waldquelle

Goslar

Waldsteinquelle

Waldsteinquelle IV

Bad Brambach

Walita-Mineralwasser

Brunnen IV

Volkmarsen

Warburger Waldquell

Warburger Waldquell

Warburg-Germete

Weid-Quelle

Weid-Quelle

Bad Windsheim

Weisensteiner Quelle

Brunnen S2, S8

Schwollen

Weismainer Mineralbrunnen (spritzig und still)

Püls-Bräu 2003

Weismain (Landkreis Lichtenfels)

Weissenberger Quelle

Weissenberger Quelle

Bad Dürrheim

Wenden Quelle

Wenden Quelle

Dodow

Werbelner Bachtal

Werbelner Bachtal

Völklingen

Wernarzer Heilquelle

Wernarzer Heilquelle

Bad Brückenau

Werretaler

Werretaler

Löhne

Westerwaldquelle

Westerwaldquelle

Leun-Biskirchen

Westfalenborn

Westfalenborn

Borgholzhausen

Westfalenborn

Westfalenborn-Quelle

Steinheim-Vinsebeck

Westfalenborn

Fluva

Bochum

Weyher Mineralbrunnen

Weyher Mineralbrunnen

Weyhe-Dreye

Weyherser Mineralbrunnen

Weyherser Mineralbrunnen

Ebersburg-Weyhers

Wiesenbach-Brunnen

Wiesenbach-Brunnen

Thierhaupten-Unterbaar

Wiesenburger Felsenquelle

Wiesenburger Felsenquelle

Wiesenburg/Mark

Wiesenquelle (für Glasabfüllung)

Unser Norden (für PET-Füllung)

Wiesenquelle

Güstrow

Wiesentaler Mineralquelle

Wiesentaler Mineralquelle

Waghäusel-Wiesental

Wildbadquelle

Brunnen III

Schwäbisch Hall

Wildbadquelle

Wildbadquelle

Schwäbisch Hall Heimbach

Wildberger Schwarzwald-Quelle

Wildberger Schwarzwald-Quelle

Wildberg

Wildenrath-Quelle

Wildenrath-Quelle

Wegberg-Wildenrath

Wildsberg

Wildsberg

Malsfeld-Beiseförth

Wilhelms-Quelle

Wilhelms-Quelle

Kronberg-Kronthal

Wilhelmsthaler Mineralbrunnen

Wilhelmsthaler Mineralbrunnen

Calden-Westuffeln

Wimbachquelle

Wimbachquelle

Ramsau bei Berchtesgaden

Wimbachtaler

Wimbachtaler

Ramsau bei Berchtesgaden

Winella Quellwasser

Ebrachtal Quelle

Mühlhausen

Winfried

Sebastianquelle

Bad Peterstal

Winfried

Wolftalquelle

Bad Rippoldsau

Wittenseer Quelle

Wittenseer Quelle

Groß Wittensee

Wittmannsthal-Quelle

Wittmannsthal-Quelle

Bad Dürrheim

Wörsinger Mineralquelle

Wörsinger Mineralquelle

Bietigheim-Bissingen

Wörsinger Urquelle

Aqua vita Quelle

Tamm

Wüteria Heiligenquelle

Wüteria Heiligenquelle

Gemmingen

Wüteria Schloßbrunnen

Wüteria Schloßbrunnen

Gemmingen

Xaveri-Brunnen

Xaveri-Brunnen

Eichendorf-Adldorf

Zack

Bad Vilbeler Hermannsquelle

Bad Vilbel

Zahnaer Mineralbrunnen

Zahnaer Mineralbrunnen

Zahna

Zott Aqua

Zott Aqua

Mertingen

Zwestener Löwensprudel

Zwestener Löwensprudel

Bad Zwesten

 (2)

Punica-Quelle

Hamburg


A Németország által elismert, harmadik országokból származó természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Akmina

Akmina

Bolu / Türkei

Alpenrose

Adelbodner Quelle

Adelboden (Bern) / Schweiz

Alvares

Gorgor Quelle

Im nordwestlichen Iran, in der Nähe der Stadt Ardabil, an der Flanke des Berges Sabalan / Iran

Antipodes

Antipodes spring bore 937

Whakatane, Otakiri / Neuseeland

Aproz

Aproz

Sion-Nendaz (Wallis) / Schweiz

Aqua Bella

B2

Kula / Serbien

Aqui

Aqui-Brunnen

Zürich (Zürich) / Schweiz

Arkina

Arkina

Yverdon-les-Bains (Waadt) / Schweiz

BB

BB

Auf dem Gelände der Fa. Aqua Heba in Bujanovac / Serbien

Blue Kristall

Wolschski Utes 2

Sysran (Wolga) / Russland

BM1

BM-1

Gromilijak bei Kiseljak / Bosnien

BO

Banja Spring - BO

Kresevo / Bosnien

Cristallo

Lostorf A

Lostorf (Solothurn) / Schweiz

Duboka

KB-2

Nerecninca bei Kucevo / Serbien

Elbrus Caucasian Mineral Water

Elbrus

Naltschik, Karbadin- und Balkarian Republik / Russland

Eptinger

Eptinger

Sissach / Schweiz

Gize

Spa Springs

Spa Springs, Middleton / Kanada

Grafenquelle

Studenac-Grofova vrela (Graf-Quelle)

Lipik / Kroatien

Grasevacka Reka-Brus

Grasevacka Reka-Brus

In der Gemarkung der Gemeinde Brus / Serbien

HEBA

HEBA

Betriebsgelände der Mineralbrunnenfabrik Heba in Bujanovac / Serbien

Heidiquelle

Heidiquelle

Mels (St. Gallen) / Schweiz

Henniez

Henniez

Henniez (Waadt) / Schweiz

Himalayan, natürliches Mineralwasser (Natural Mineral Water)

Bohrung 1 (Drilling 1)

Dhaula Kuan, Distrikt Sirmour, Bundesstaat Himachal Pradesh / Indien

Himalayan, natürliches Mineralwasser (Natural Mineral Water)

Bohrung 2 (Drilling 2)

Dhaula Kuan, Distrikt Sirmour, Bundesstaat Himachal Pradesh / Indien

Jana

Sveta Jana

Südwestlich von Zagreb, im Gebiet von Toplice / Kroatien

Mivela-Mg

Mivela - 1

Veluce bei Trstenik / Serbien

Nendaz

Avalanche

Aproz (Wallis) / Schweiz

Novoterskaya Tselebnaya

Smeikinsker Mineralwasservorkommen

Mineralnije Wodi, Stravropol / Russland

Olimpija

Olimpija

In der Gemarkung Mostarsko Raskrsce / Bosnien-Herzegowina

Otakiri Springs

Otakiri Springs

Manukau / Neuseeland

Pinar Madran

Pinar Madran

Südöstlich der Stadt Aydin bei Bozdogan / Türkei

Resan

Sonda Nr. 1

Kishinev / Moldawien

Royal-Classic

Ankawan Quelle Nr. 5

Ankawan / Armenien

Royal-Tezh Sar

Ankawan Quelle Nr. 39

Ankawan / Armenien

Saka

SAKA

Camlica, bei Hendek (Sakarya) / Türkei

San Clemente

San Clemente

Caslaccio-Sigirino (Tessin) / Schweiz

Termen

Pearlwater Mineralquellen AG

Termen (Wallis) / Schweiz

Valais

Quelle Montis

Les Portions d'Aven in Vertroz / Schweiz

Valser St. Petersquelle

St. Petersquelle

Vals (Graubünden) / Schweiz

Valser Still

St. Paulsquelle

Vals / Schweiz

Valser Still

Hüschi Quelle

Vals / Schweiz

VATA

Gorgor Quelle

Im nordwestlichen Iran, in der Nähe der Stadt Ardabil, an der Flanke des Berges Sabalan / Iran

Voda Voda

B-2

Gornja Toplica,

Kreis Mionica / Serbien

Zurzacher Mineralwasser

Bohrung Zurzach 2

Zurzach / Schweiz


Az Észtország által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

VÄRSKA ORIGINAAL

Puurkaev nr.7

Värska

VÄRSKA

Puurkaev nr 5

Värska vald, Väike- Rõsna küla


Az Írország által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Glenpatrick

Glenpatrick Spring

Cashel Road, Clonmel, County Tipperary

Kerry Spring

Kerry Spring

Ballyferriter, County Kerry

Tipperary

Tipperary Spring

Pallas Street, Borrisoleigh, County Tipperary


A Görögország által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Alpha

Arnissa

Dimitoki Enotita Begoritida, Dimos Edessas, N. Pellas

Anthemis (formely Ira)

Ira

Kinotita Stavrinidon, N. Samou

Apollonio

Apollonio

Agia Varvara Rodos, N. Dodekanisou

Avra

Geotrisi Avra

Dimos Aigiou N. Ahaias

Corfu

Corfu

Kinotita Chloromation, N. Kerkiras

Doumbia

Doumbia

Kinotita Doumbion, N. Chalkidikis

Evdoro

Evdoro

Dimotiko Diamertisma Meliaton Ipatis N. Fthiotidas

Florina

Afoi Efremidi ABEE

BI. PE. Florinas

Goura

Goura

Karditsa N. Karditsas

Ias

Source Ias

Ditiko Diamerisma Kallianon Stimphalias N. Korinthias

Ioli

Ioli

Ioli source

Kinotita Moshohoriou,N. Fthiotidas

Kalliroy

Silli

Kinotita Sillis, N.Dramas

Karies

Karies

Kinotita Leontiou (Veteika), N. Ahaias

Kimi

Source Kimi

Evia, N. Evias

Klinos

Palavi

Kinotita Klinou, N. Trikalon

Korpi

Geotrisi Korpi (former Papagianni)

Source Korpi

Kinotita Monastirakiou Vonitsas, N. Etoloakarnanias

Krini

Krini

Kinotita «Polla Nera», N. Imathias

Krinos

Krinos

Rododafni Egiou N. Ahaias

Lezina

Lezina

Vourkoti Apikion Androu N. Kykladon

Loutraki

Loutraki

Loutraki, N. Korinthias

Mega Perry

Kastri Mega Peristeri

Metsovo N. Ioanninon

Merkada

L. Thanella

Merkada, N. Fthiotidas

Meteora

Stagon

Kalabaka, N. Trikalon

Nigrita

Therma Nigritas

Therma Nigritas, N. Serron

Niki

Niki

Kinotita Ano Karyotes Samotharkis, N. Evrou

Olympos

Source Olympos

Leprokarya Dimos A. Olympou, N. Pierias

Piges Kostilatas stin Ipiro

Mourtzia II, Vrizokalamou, Kostilatas

Siamandas, Kinotita Theodorianon, Nomos Artas

Pigi Olympou

Pigi Olympou B'

Vouliki Katerinis, N. Pierias

Samarina

Goura Samarinas

Samarina, N. Grevenon

Seli

Assos

Spilia, N. Kozanis

Souroti

Souroti

Souroti Source C1

Kinotita Sourotis, N. Thessalonikis

Stamna

Stamna (former Hamoprina)

Mallia, N. Irakleiou Kritis

Thetis

Honaiou

Kinotita Vasilikon (Galarinou) N. Xalkidikis

Veniza

Vakontios

Kinotita Villion, N. Attikis

Vikos

Vikos

Kinotita Perivleptou, N.Ioanninon

Xino Nero

Source Poiro

Dimos Amynteou, N. Florinas

Zagori

Karakori Perivleptou

Kinotita Perivleptou, N.Ioanninon

Zagori

Galderimi Kranoulas

Koinotita Kranoulas, N.Ioanninon

Zagorohoria

Zagorohoria

Mesovouni Negrades N. Ioanninon

Zaros

Amati

Dimos Zarou N. Irakleiou

DIOS

Source Dios

DD Karitsas Dimou Diou n. Pierias


A Görögország által elismert, harmadik országokból származó természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Glina

Glina

Girokaster-Albania

Tepelene

Kryoneri-Tepeleni

Tepeleni Albania

Oro

Oro

Bogova, Skrapar Albania


A Spanyolország által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Agua de Albarcin

Albarcin

Guadix (Granada)

Agua de Azuebar

Fuente del Sas

Azuebar (Castellón)

Agua de Bejís

Los Cloticos

Bejís (Castellón)

Agua de Beteta

Fuente del Arca

Beteta (Cuenca)

Agua de Bronchales

Bronchales 3

Bronchales (Teruel)

Agua de Cuevas

Fuente de Cuevas

Aller (Asturias)

Agua de Chovar

Fuente Barranco Carbón

Chovar (Castellón)

Numen Premium Water

Numen

Villarrubia de los Ojos (Ciudad Real)

Agua de Quess

Manantial de Quess

Quess-Piloña (Asturias)

Agua de Sousas

Sousas II

Verín (Ourense)

Agua de Teror

Fuente Agria de Teror

Teror (Las Palmas)

Agua del Rosal

Agua del Rosal

Calera y Chozas (Toledo)

Aguadoy

Aguadoy

Caleras y Chozas (Toledo)

Aguas de la Palma

Barbuzano

Santa Cruz de la Palma (Santa Cruz de Tenerife)

Aguas de Manzanera

El Salvador

Manzanera (Teruel)

Aguas de Mijas

La Ermitica

Mijas (Málaga)

Aguas de Ribagorza

Ribagorza

Graus (Huesca)

Aguasana

A Granxa/La Granja

Belesar – Baiona (Pontevedra)

Aguavida

Fuente Mina

Casarabonela (Málaga)

Aiguaneu

Aiguaneu

Espilnelves (Girona)

Almedijar

Fuente El Canyar

Almedijar (Castellón)

Alzola

Alzola

Alzola-Elgoibar (Guipúzcoa)

Aqua Nevada

Aqua Nevada

El Tesorillo, Albuñán (Granada)

Aquabona Fontoira

Fontoira

Cospeito (Lugo)

Aquabona Fuen-Mayor

Fuen-Mayor

Cañizar del Olivar (Teruel)

Aquabona Peña Umbría

Peña Umbría

Requena (Valencia)

Aquabona Peña Umbría

Peña Umbría

Requena (Valencia)

Aquabona Santolín

Santolín

Quintanaurria (Burgos)

Aquadeus

Fuente Arquillo

El Robledo (Albacete)

Aquadomus

Aquadomus

Saldaña (Palencia)

Aquarel

Las Jaras

Herrera del Duque (Badajoz)

Babilafuente

Antigua Fuente del Caño

Babilafuente (Salamanca)

Bastida

Bastida

Alaró (Baleares)

Belnature

Belnature

Arteta (Navarra)

Betelu

Ama-Iturri

Betelu (Navarra)

Bezoya

Bezoya

Ortigosa del Monte (Segovia)

Bezoya Trescasas

Bezoya Trescasas

Trescasas (Segovia)

Binifaldó

Font Des Pedregaret y Binifaldó

Escorca (Baleares)

Borines

Manantial La Victoria

Borines-Piloña (Asturias)

Cabreiroá

Cabreiroá

Verín (Ourense)

Calabor

Calabor

Pedralba de la Pradería (Zamora)

Caldes de Bohi

Font del Bou

Barruera (Lleida)

Cantalar

Cantalar

Moratalla (Murcia)

Carrizal II

Carrizal II

Cuadros (León)

Corconte

Balneario de Corconte

Soncillo (Burgos)

Cortes

Penyagolosa

Cortes de Arenoso (Castellón)

Don Pepe

El Montalvo

Aldeatejada (Salamanca)

El Cañar

Cañar

Jaraba (Zaragoza)

El Carrizal

Carrizal

San Andrés del Rabanedo (León)

El Portell, MP

El Portell

Monserrat (Valencia)

Eliqua

Font d'Elca

Salem (Valencia)

Fondetal

Fondetal

Talarrubias (Badajoz)

Fonsana

Fonsana

La Cabrera (Madrid)

Font Agudes del Montseny

Font Agudes del Montseny

Arbúcies (Girona)

Font Aiguaviva

Font Aiguaviva

Santa Margarida i els Monjos (Barcelona)

Font de L’Om

Font de L’Om

Oliva (Valencia)

Font de Sa Senyora

Fuente Sa Senyora

Deyá (Baleares)

Font del Regàs

Font del Regàs

Arbúcies (Girona)

Font del Subirà

El Subirà

Osor (Girona)

Font Major

Font Major

Escorca (Baleares)

Font Natura

Font Natura

Loja (Granada)

Font Nova del Pla

Font Nova del Pla

Aiguamúrcia (Tarragona)

Font Picant

Font Picant

Amer (Girona)

Font Sol

Aguas de Sierra

La Font de la Figuera (Valencia)

Font Vella

Font Sacalm

Sant Hilari Sacalm (Girona)

Font Sorda Son Cocó

Font Sorda-Son Cocó

Alaró (Baleares)

Font Vella Sigüenza

Sigüenza

Sigüenza (Guadalajara)

Fontarel

El Pilar

Loja (Granada)

Fontdalt

Fontdalt

Tivissa (Tarragona)

Font des Teix

Font des Teix

Bunyola (Baleares)

Fontdor

Fontdor

Sant Hilari Sacalm (Girona)

Fontecabras

Fontecabras

Jaraba (Zaragoza)

Fontecelta

Fontecelta

Sarriá (Lugo)

Fontedoso

Fontedoso

El Oso (Ávila)

Fonteide

Fonteide

La Orotava (Santa Cruz de Tenerife)

Fontemilla

Fontemilla

Sigüenza (Guadalajara)

Fontenova

Fontenova

Verín (Ourense)

Fonter

Fonter

Amer (Girona)

Font S’Aritja

Font S’Aritja

Bunyola (Baleares)

Fonxesta

Fonxesta

Vega de Anzuelos-Láncara (Lugo)

Fuencisla

Fuencisla

Requena (Valencia)

Fuensanta

Fuensanta de Buyeres

Nava (Asturias)

Fuente del Val

Fuente del Val 2

Mondariz (Pontevedra)

Fuente en Segures

Fuente en Segures

Benasal (Castellón)

Fuente Estrella

Fuente Estrella

Arbúcies (Girona)

Fuente Liviana

La Hoz

Huerta del Marquesado (Cuenca)

Fuente Liviana

Serranía I

Huerta del Marquesado (Cuenca)

Fuente Madre

Fuente Madre

Los Navalmorales (Toledo)

Fuente Pinar

Guadalvida

Villanueva del Arzobispo (Jaén)

Fuente Primavera

Fuente Primavera

Requena (Valencia)

Fuente Vidrio

Fuente Vidriera

Caravaca (Murcia)

Fuentebruma

Fuentebruma

Gáldar (Las Palmas)

Fuentecilla

Fuente del Fraile

Tarazona de la Mancha (Albacete)

Fuentedueñas

Fuente de la Higuerica

Mula (Murcia)

Fuentelajara

Fuentelajara

Belvis de la Jara (Toledo)

Fuenteror

Fuenteror

Teror (Las Palmas)

Fuentes de Lebanza

La Cueva

San Salvador de Cantamuda (Palencia)

Fuentesolana

Fuente Solana

Hornachos (Badajoz)

Fuentevera

Fuentevera

Calera y Chozas (Toledo)

Galea

Galea

Meres-Siero (Asturias)

Imperial

Imperial

Caldes de Malavella (Girona)

Insalus

Insalus

Lizartza (Guipúzcoa)

La Ideal I

La Ideal I

Firgas (Las Palmas)

La Ideal II

La Ideal II (El Rapador)

Firgas (Las Palmas)

La Paz

La Paz

Marmolejo (Jaén)

La Serreta

La Serreta

La Font de la Figuera (Valencia)

Lanjarón Fonte Forte

Fonte Forte

Lanjarón (Granada)

Lanjarón Salud

Salud

Lanjarón (Granada)

L'Avella

Nuestra Señora de Avella

Cati (Castellón)

Les Creus

Les Creus

Maçanet de Cabrenys (Girona)

Liviana

Eliqua

Salem (Valencia)

Los Riscos

Los Riscos de la Higüela

Alburquerque (Badajoz)

Lunares

Lunares

Jaraba (Zaragoza)

Malavella

Malavella

Caldes de Malavella (Girona)

Marmolejo

Marmolejo

Marmolejo (Jaén)

Manantial San Millán

San Millán

Torrecilla en Cameros (La Rioja)

Mondariz

Mondariz IV

Mondariz-Balneario (Pontevedra)

Monssalus

Monssalus

Albuñan (Granada)

Montepinos

Montepinos

Almazán (Soria)

Natura

Natura

Los Villares (Jaén)

Neval

Neval

Moratalla (Murcia)

Orotana

Orotana

Artana (Castellón)

Panticosa

San Agustín

Balneario de Panticosa (Huesca)

Pascual Nature Camporrobles

Camporrobles

Camporrobles (Valencia)

Pascual Nature Los Barrancos

Los Barrancos

La Ribera de Folgoso (León)

Peñaclara

Peñaclara

Torrecilla en Cameros (La Rioja)

Pineo

Pineo

Estamariu (Lleida)

Ribes

Fontaga

Ribes de Freser (Girona)

Rocallaura

Agua de Rocallaura

Vallbona de les Monges (Lleida)

San Andrés

San Andrés

San Andrés del Rabanedo (León)

San Andrés II

San Andrés II

Cuadros (León)

San Antón II

San Antón II

Firgas (Las Palmas)

San Joaquín

San Joaquín de Huemos de Cañedo

Valdunciel (Salamanca)

San Narciso

San Narciso

Caldes de Malavella (Girona)

San Vicente

San Vicente

Lanjarón (Granada)

Sant Aniol

Sant Aniol

Sant Aniol de Finestres (Girona)

Sant Hilari

Sant Hilari

Arbúcies (Girona)

Sanxinés

Sanxinés

Bamio-Villagarcia de Arosa (Pontevedra)

Sierra Bonela

Casarabonela

Casarabonela (Málaga)

Sierra de Cazorla

Sierra Cazorla

Villanueva del Arzobispo (Jaén)

Sierra de Sanabria

La Fontiña

Requejo (Zamora)

Sierra de Segura

Fuente Blanca

Villanueva del Arzobispo (Jaén)

Sierra del Águila

La Majuela

Cariñena (Zaragoza)

Sierra del Búho

Sierra del Búho

Moratalla (Murcia)

Sierra Dúrcal

Sierra Dúrcal

Dúrcal (Granada)

Sierra Fría

El Chumacero

Valencia de Alcántara (Cáceres)

Sierras de Jaén

Sierras de Jaén

Los Villares (Jaén)

Solán de Cabras

Fuente de Solán de Cabras

Beteta (Cuenca)

Solares

Fuencaliente de Solares

Solares (Cantabria)

Teleno

Teleno

Palacios de la Valduerna (León)

Valtorre

Valtorre

Belvis de la Jara (Toledo)

Veri

Veri I

Bisaurri (Huesca)

Veri

Veri V

El Run-Castejón de Sos (Huesca)

Veri

Veri II

Bisaurri (Huesca)

Vichy Catalán

Vichy Catalán

Caldes de Malavella (Girona)

Viladrau

Fontalegre

Viladrau (Girona)

Vilajuïga

Vilajuïga

Vilajuïga (Girona)

Vilas del Turbón

Vilas

Torre la Ribera (Huesca)

Villamaria

Villamaria

Navamorcuende (Toledo)

Virgen del Camino

Virgen del Camino

Valverde de la Virgen (Leon)


A Spanyolország által elismert, harmadik országokból származó természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Suissa

Fonte Minerale San Bernardino

San Bernardino (Switzerland)


A Franciaország által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Abatilles

Saint-Anne

Arcachon (Gironde)

Abatilles gazéifiée

Sainte-Anne

Arcachon (Gironde)

Aix-les-Bains

Raphy-St-Simon Est

Grésy-sur-Aix (Savoie)

Aizac

Grande Source du Volcan

Aizac (Ardèche)

Alet

Eaux-Chaudes

Alet-les-Bains (Aude)

Alizée

Alizée

Chambon-la-Forêt (Loiret)

Alizée gazéifiée

Alizée

Chambon-la-Forêt (Loiret)

Amanda

Amanda

Saint-Amand-les-Eaux (Nord)

Arcens

Ida

Arcens (Ardèche)

Arvie

Arvie

Augnat (Puy-de-Dôme)

Badoit

Badoit

Saint-Galmier (Loire)

Biovive

Biovive

Dax (Landes)

Celtic

La Liese

Niederbronn-les-Bains (Bas-Rhin)

César

César

Saint-Alban-les-Eaux (Loire)

Chambon

Montfras

Chambon-la-Forêt (Loiret)

Chambon gazéifiée

Montfras

Chambon-la-Forêt (Loiret)

Chantemerle

Chantemerle

Meyras (Ardèche)

Châteauneuf-Auvergne

Castel Rocher

Châteauneuf-les-Bains (Puy-de-Dôme)

Châteldon

Sergentale

Châteldon (Puy-de-Dôme)

Cilaos

Véronique

Saint-Louis (Réunion)

Contrex

Source contrex

Contrexéville (Vosges)

Didier

Fontaine Didier

Fort-de-France (Martinique)

Eau minérale naturelle de la source Léa

Léa

Mérignies (Nord)

Eau minérale naturelle de Montagne des Alpes – Saint-François

Saint-François

Orcier (Haute-Savoie)

Eau minérale naturelle de la source Saint-Léger

Saint-Léger

Pérenchies (Nord)

Eau minérale naturelle Source Montclar

Montclar

Montclar (Alpes de Haute-Provence)

Evian

Cachat

Evian, Publier, Neuvecelle et Maxilly (Haute-Savoie)

Faustine

Faustine

Saint-Alban-les-Eaux (Loire)

Hépar

Hépar

Vittel (Vosges)

Hydroxy dase

Marie-Christine-Nord

Le Breuil-sur-Couze (Puy-de-Dôme)

Jouvence de Wattwiller

Jouvence

Wattwiller (Haut-Rhin)

Julia

Julia

Saint-Alban-les-Eaux (Loire)

La Cairolle

La Cairolle

Les Aires (Hérault)

La Française

La Française

Propiac (Drôme)

La Salvetat

Rieumajou

La Salvetat-sur-Agout (Hérault)

La Vernière

La Vernière

Les Aires (Hérault)

Le Vernet

Vernet Ouest

Prades (Ardèche)

L’Incomparable

La Ferrugineuse Incomparable

Asperjoc (Ardèche)

Luchon

Lapade

Bagnères de Luchon (Haute-Garonne)

Miers-Alvignac

Daubet 1

Alvignac (Lot)

Montcalm

Montcalm

Auzat (Ariège)

Mont-Roucous

Mont-Roucous

Lacaune (Tarn)

Nessel

Nessel

Soultzmatt (Haut-Rhin)

Ogeu – source gazeuse no 1

Gazeuse no 1

Ogeu-les-Bains (Pyrénées-Atlantiques)

Ogeu - source du Roy

Roy

Ogeu les Bains (Pyrénées-Atianiiques)

Orée du Bois

Orée du Bois

Saint-Amand-les-Eaux (Nord)

Orezza

Sorgente Sottana

Rappagio Orezza (Haute-Corse)

Parot

Parot 1

Saint-Romain-le-Puy (Loire)

Perrier

Perrier

Vergèze (Gard)

Plancoët

Sassay

Plancoët (Côte-d’ Armor)

Puits-St-Georges

Puits-St-Georges

Saint-Romain-le-Puy (Loire)

Quézac

Diva

Quézac (Lozère)

Reine des Basaltes

La Reine des Basaltes

Asperjoc (Ardèche)

Rozana

Des Romains

Beauregard Vendon (Puy-de-Dôme)

Sail Les Bains

du Hamel

Sail-les-Bains (Loire)

Saint-Alban

Antonin

Saint-Alban-les-Eaux (Loire)

Saint-Amand

Clos de l'Abbaye

Saint-Amand-les-Eaux (Nord)

Saint-Antonin

Prince-Noir

Saint-Antonin-Noble-Val (Tarn-et-Garonne)

Saint Diéry

Renlaigue

Saint-Diéry (Puy-de-Dôme)

Sainte-Marguerite

La Chapelle

Saint-Maurice-ès-Allier (Puy-de-Dôme)

Saint Géron

Gallo romaine

Saint Géron (Haute-Loire)

Saint-Martin d'Abbat

Native

Saint-Martin d'Abbat (Loiret)

Saint Michel de Mourcairol

Saint Michel de Mourcairol

Les Aires (Hérault)

Saint-Yorre - Bassin de Vichy

Royale

Saint-Yorre (Allier)

Thonon

La Versoie

Thonon les Bains (Haute-Savoie)

Vals-Manon

Manon

Vals-les-Bains (Ardèche)

Vals-Saint-Jean

Saint-Jean

Vals-les-Bains (Ardèche)

Vals-Saint Pierre

Saint Pierre

Vals-les-Bains (Ardèche)

Vals-Vivaraise

Vivaraise

Vals-les-Bains (Ardèche)

Vauban

Vauban 97

Saint-Amand-les-Eaux (Nord)

Ventadour

Ventadour

Meyras (Ardèche)

Vichy-Célestins

Célestins

Vichy (Allier)

Vittel

Bonne Source

Vittel (Vosges)

Vittel

Grande Source

Vittel (Vosges)

Volvic

Clairvic

Volvic (Puy-de-Dôme)

Wattwiller

Artésia

Wattwiller (Haut-Rhin)

Wattwiller

Lithinée

Wattwiller (Haut-Rhin)


A Franciaország által elismert, harmadik országokból származó természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Eden Dorénaz

Goa

Dorénaz-Valais (Suisse)


Az Olaszország által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

ACETOSELLA

FONTI ACIDULE PLINIO

CASTELLAMMARE DI STABIA (Napoli)

ACQUA BRIOSA

PALOMBARO

ACIREALE (Catania)

ACQUA DEGLI ANGELI

ACQUA DEGLI ANGELI

PIURO E VILLA DI CHIAVENNA (Sondrio)

ACQUA DEI GRANITI

ACQUA DEI GRANITI

OLBIA (Sassari)

ACQUA DELL'IMPERATORE

FONTI SAN CANDIDO

SAN CANDIDO (Bolzano)

ACQUA DELLA MADONNA

ACQUA DELLA MADONNA

CASTELLAMMARE DI STABIA (Napoli)

ACQUA FRARI

SORGENTE RIO FRARI

PONTE NELLE ALPI (Belluno)

ACQUA MADONNA DELLE GRAZIE-SORGENTE ACQUARUOLO

ACQUARUOLO

CASTEL SAN VINCENZO (Isernia)

ACQUA PANNA

PANNA

SCARPERIA (Firenze)

ACQUA SACRA

ACQUA SACRA

ROMA

ACQUAROSSA

ACQUAROSSA

BELPASSO (Catania)

ACQUAVIVA DELLE FONTI

ACQUAVIVA

ACQUAVIVA DELLE FONTI (Bari)

ALBA

ALBA

VALLI DEL PASUBIO (Vicenza)

ALBAVIVA

ALBAVIVA

VALLI DEL PASUBIO (Vicenza)

ALEXANDER

ALEXANDER

BOLOGNA

ALPIA

ALPIA

MALESCO (Verbania)

ALTAVALLE

ALTAVALLE

ROVEGNO (Genova)

ALTEA

ALTEA

SCHEGGIA E PASCELUPO (Perugia)

ALTURA

LIMPAS

TEMPIO PAUSANIA (Sassari)

AMATA

CASTELLO

ADELFIA (Bari)

AMBRIA

AMBRIA

S. PELLEGRINO TERME (Bergamo)

AMERINO SORGENTI DI SAN FRANCESCO

SORGENTI DI SAN FRANCESCO

ACQUASPARTA (Terni)

AMOROSA

AMOROSA

MASSA (Massa Carrara)

ANGELICA

ANGELICA

NOCERA UMBRA (Perugia)

ANTICA FONTE

ANTICA FONTE

DARFO (Brescia)

APPIA

APPIA

ROMA

AUREA

AUREA

BONORVA (Sassari)

AUSONIA

AUSONIA

BOGNANCO (Verbania)

AZZURRA

CAMONDA

TORREBELVICINO (Vicenza)

BARDINELLA

SAN NICCOLO’

BARDINETO (Savona)

BEBER - SORGENTE DOPPIO

SORGENTE DOPPIO

POSINA (Vicenza)

BENAGLIA

BENAGLIA

COLA’ DI LAZISE (Verona)

BERNINA

BERNINA

PIURO (Sondrio)

BOARIO

BOARIO

DARFO (Brescia)

BRACCA ANTICA FONTE

BRACCA

BRACCA (Bergamo)

CALVAGNA

CALVAGNA

CAGLI (Pesaro)

CANAY

CANAY

Murialdo (Savona)

CASTELLINA

CASTELLINA

CASTELPIZZUTO (Isernia)

CASTELLO

CASTELLO

VALLIO TERME (Brescia)

CAVAGRANDE

CAVAGRANDE

S. ALFIO (Catania)

CECILIANA

CECILIANA

PALESTRINA (Roma)

CERELIA

CERELIA

CERELIO DI VERGATO (Bologna)

CERTALTO

CERTALTO

MACERATA FELTRIA (Pesaro)

CHIARELLA

CHIARELLA

PLESIO (Como)

CHIARISSIMA

CHIARISSIMA

MELFI (Potenza)

CIME BIANCHE

CIME BIANCHE

Vinadio (Cuneo)

CLAUDIA

CLAUDIA

ANGUILLARA SABAZIA (Roma)

CONTESSA

SAN DONATO 2

GUBBIO (Perugia)

CORALBA

CORALBA

SAN DAMIANO MACRA (Cuneo)

CORIOLO

CORIOLO

PAESANA (Cuneo)

COTTORELLA

COTTORELLA

RIETI

COURMAYEUR FONTE YOULA

FONTE YOULA

COURMAYEUR (Aosta)

CUTOLO RIONERO-FONTE BLEUS

POZZO BLEUS

RIONERO IN VULTURE (Potenza)

DAGGIO

DAGGIO

PRIMALUNA (Lecco)

DAMORE

LE GRAZIE

SERRAVALLE PISTOIESE (Pistoia)

DIAMANTE

DIAMANTE

CONDRONGIANOS (Sassari)

DOLOMIA

VALCIMOLIANA

CIMOLAIS (Pordenome)

DOLOMITI

DOLOMITI

VALLI DEL PASUBIO (Vicenza)

DON CARLO

DON CARLO

CONTURSI TERME (Salerno)

DUCALE

SENATO

TARSOGNO DI TORNOLO (Parma)

EGERIA

EGERIA

ROMA

ENTRAQUE

RECISTEL

ENTRACQUE (Cuneo)

EVA

FONTANONE

PAESANA (Cuneo)

EVA ROCCE AZZURRE

ROCCE AZZURRE

PAESANA (Cuneo)

FABIA–ANTICHE SORGENTI UMBRE

FABIA

ACQUASPARTA (Terni)

FABRIZIA

PASSO ABATE - SERRICELLA

FABRIZIA (Vibo Valentia)

FARA SAN MARTINO

FARA SAN MARTINO

FARA SAN MARTINO (Chieti)

FAUSTA

FAUSTA

DARFO (Brescia)

FEDERICA DELLA FONTE S.GIACOMO

FEDERICA DELLA FONTE S.GIACOMO

VILLASOR (Cagliari)

FELICIA

FELICIA

RIONERO IN VULTURE (Potenza)

FERRARELLE

FERRARELLE

RIARDO (Caserta)

FILETTE

FILETTE

GUARCINO (Frosinone)

FIUGGI

FIUGGI

FIUGGI (Frosinone)

FLAMINIA

FLAMINIA

NOCERA UMBRA (Perugia)

FLAVIA

FLAVIA

ZOGNO (Bergamo)

FONTALBA

FONTALBA

MONTALBANO ELICONA (Messina)

FONTE ABRAU

FONTE ABRAU

CHIUSA PESIO (Cuneo)

FONTE ALLEGRA

ALLEGRA

SALO' (Brescia)

FONTE ANNIA

FONTE ANNIA

POCENIA (Udine)

FONTE ARGENTIERA

FRIGURIN

SASSELLO (Savona)

FONTE AURA

FONTE AURA

ACQUASPARTA (Terni)

FONTE AZZURRINA

BETULLA

CAREGGINE (Lucca)

FONTE CAUDANA

FONTE CAUDANA

DONATO (Biella)

FONTE CORTE PARADISO

CORTE PARADISO

POCENIA (Udine)

FONTE DE' MEDICI

VESCINA

MONTE SAN SAVINO (Arezzo)

FONTE DEI PINI

FONTE DEI PINI

ROCCAFORTE MONDOVI’ (Cuneo)

FONTE DEL LUPO

FONTE DEL LUPO

ALTARE (Savona)

FONTE DEL PRINCIPE

FONTE DEL PRINCIPE

MONGIANA (Vibo Valentia)

FONTE DELICATA

FONTE DELICATA

SCORZE’ (Venezia)

FONTE DELLA MADONNINA DELLA CALABRIA

FONTE DELLA MADONNINA

GIRIFALCO (Catanzaro)

FONTE DELLE ALPI

SECCAREZZE

BAGNOLO PIEMONTE (Torino)

FONTE DELLE ROCCE

FONTE DELLE ROCCE

CAPRANICA (Viterbo)

FONTE DI PALME

FONTE DI PALME

FERMO (Ascoli Piceno)

FONTE ELEONORA

TAMARA 3

MACOMER (Nuoro)

FONTE ELISA

FONTE ELISA

GENGA (Ancona)

FONTE GABINIA

GABINIA

GAVIGNANO (ROMA)

FONTE GEU

FONTE GEU

FORNI AVOLTRI (Udine)

FONTE GRAL

FONTANA FREDDA

GRAGLIA (Biella)

FONTE ILARIA

FONTE ILARIA

LUCCA

FONTE ITALA

FONTE ITALA

ATELLA (Potenza)

FONTE LIETA

FONTE LIETA

BUSANA (Reggio Emilia)

FONTE LINDA

FONTE LINDA

SALO’ (Brescia)

FONTE LONERA

LONERA

VALLI DEL PASUBIO (Vicenza)

FONTE MADDALENA

FONTE MADDALENA

ARDEA (Roma)

FONTE MARGHERITA

MARGHERITA

TORREBELVICINO (Vicenza)

FONTE MEO

MEO

GAVIGNANO (Roma)

FONTE NAPOLEONE

FONTE NAPOLEONE

MARCIANA (Livorno)

FONTE NUOVA SAN CARLO SPINONE

FONTE NUOVA

SPINONE AL LAGO (Bergamo)

FONTE OFELIA

FONTE OFELIA

CONTURSI TERME (Salerno)

FONTE POCENIA

FONTE POCENIA

POCENIA (Udine)

FONTE PRIMAVERA

FONTE PRIMAVERA

POPOLI (Pescara)

FONTE VENTASSO

FONTE VENTASSO

BUSANA (Reggio Emilia)

FONTEALTA

ROMANI 1

RONCEGNO (Trento)

FONTECHIARA

FONTECHIARA

MEDESANO (Parma)

FONTELAURA

FONTELAURA

PLESIO (Como)

FONTENOCE

NOCE

PARENTI (Cosenza)

FONTESANA

FONTESANA

RIMINI

FONTEVIVA

FONTEVIVA

MASSA (Massa Carrara)

FONTI BAUDA

BAUDA

CALIZZANO (Savona)

FONTI DI CRODO-SORG. CESA

CESA

CRODO (Verbania)

FONTI DI CRODO-VALLE D'ORO

VALLE D'ORO

CRODO (Verbania)

FRASASSI

FRASASSI

GENGA (Ancona)

FRISIA

FRISIA

PIURO (Sondrio)

FUCOLI

FUCOLI

CHIANCIANO (Siena)

FUNTE FRIA

FUNTE FRIA

MACOMER (Nuoro)

FUTURELLA

FUTURELLA

SANT'ARSENIO (Salerno)

GAIA

GAIA

GENGA (Ancona)

GALLO

GALLO

MONTEFORTINO (Ascoli Piceno)

GALVANINA

GALVANINA

RIMINI

GAUDENZIANA

GAUDENZIANA

BOGNANCO (Verbania)

GAUDIANELLO

GAUDIANELLO

RIONERO IN VULTURE (Potenza)

GAVERINA

GAVERINA 3

GAVERINA TERME (Bergamo)

GERACI

GERACI

GERACI SICULO (Palermo)

GERASIA

REALE

ALI’ SUPERIORE (Messina)

GIARA

GIARA

VILLASOR (Cagliari)

GIARDINELLA

GIARDINELLA

FASANO (Brindisi)

GIOIOSA DELLA VALSESIA

GIOIOSA DELLA VALSESIA

QUARONA SESIA (Vercelli)

GOCCIA DI CARNIA SORGENTE DI FLEONS

FONTE DI FLEONS

FORNI AVOLTRI (Udine)

GRAZIA –SORGENTI DI ACQUASPARTA

FABIAVIVA

ACQUASPARTA (Terni)

GRIGNA

GRIGNA

PASTURO (Como)

GROTTO

GROTTO

TACENO (Lecco)

GUIZZA

GUIZZA

SCORZE' (Venezia)

HIDRIA

PETRARO

BELPASSO (Catania)

IELO

IELO

PRATELLA (Caserta)

IGEA

IGEA

DARFO (Brescia)

IN BOSCO

IN BOSCO

SAN GIORGIO IN BOSCO (Padova)

ISOLA ANTICA

ISOLA ANTICA

MACOMER (Nuoro)

LA FRANCESCA

LA FRANCESCA

RIONERO IN VULTURE (Potenza)

LAURETANA

CARUZZA

GRAGLIA (Biella)

LAVAREDO

FONTI SAN CANDIDO

SAN CANDIDO (Bolzano)

LEO

FONTE LEO

CARLOPOLI (Catanzaro)

LEONARDO

LEONARDO

PRIMALUNA (Lecco)

LETE

LETE

PRATELLA (Caserta)

LEVIA

LEVIA

SILIQUA (Cagliari)

LEVICO CASARA

LEVICO CASARA

LEVICO TERME (Trento)

LEVISSIMA

LEVISSIMA

CEPINA VALDISOTTO (Sondrio)

LILIA

LILIA

RIONERO IN VULTURE (Potenza)

LIMPIA

LIMPIA

S. PELLEGRINO TERME (Bergamo)

LIMPIDA

ARANCETO

FEROLETO ANTICO (Catanzaro)

LISIEL

LISIEL

CRODO (Verbania)

LUNA

LUNA

PRIMALUNA (Como)

LYNX

FONTI DI SAN FERMO

BEDONIA (Parma)

MANGIATORELLA

MANGIATORELLA

STILO (Reggio Calabria)

MANIVA

MANIVA

BAGOLINO (Brescia)

MARZIA

MARZIA

CHIANCIANO TERME (Siena)

MAXIM'S

MAXIM'S

STIA (Arezzo)

MILICIA

FONTE PASTUCHERA

ALTAVILLA MILICIA (Palermo)

MINIERI

SANTO STEFANO LANTERRIA

TELESE (Benevento)

MISIA

MISIA

CERRETO DI SPOLETO (Perugia)

MOLISIA

MOLISIA

SANT'ELENA SANNITA (Isernia)

MONTE BIANCO - FONTE MONT BLANC

MONT BLANC

COURMAYEUR (Aosta)

MONTE CIMONE

MONTE CIMONE

FANANO (Modena)

MONTE ROSA

MONTE ROSA

GRAGLIA (Biella)

MONTECHIARO

MONTECHIARO

CONVERSANO (Bari)

MONTEFORTE

MONTEFORTE

MONTESE (Modena)

MONTEVERDE

POZZO P6

PRACCHIA (Pistoia)

MONTOSO

MARTINA

BAGNOLO PIEMONTE (Cuneo)

MONVISO

FUCINE

LUSERNA SAN GIOVANNI (Torino)

MOTETTE

MOTETTE

SHEGGIA (Perugia)

MUGNIVA

MUGNIVA

LUSERNA SAN GIOVANNI (Torino)

MURGIANELLA

MURGIANELLA

GRAVINA IN PUGLIA (Bari)

MUSA

REALE

TORNOLO (Parma)

NATIA

NATIA

RIARDO (Caserta)

NEPI

NEPI

VITERBO

NEREA

FONTE DEGLI UCCELLI

CASTEL SANT'ANGELO (Macerata)

NEVE

NEVE

CODORAGO (Como)

NINFA

NINFA

RIONERO IN VULTURE (Potenza)

NIVA

NIVA

BALME (Torino)

NUOVA ACQUACHIARA

CORTIANE

VALLI DEL PASUBIO (Vicenza)

NUOVA AUGUSTA

FORNACE

CASTELLETTO D'ORBA (Alessandria)

NUOVA FONTE

NUOVA FONTE

ZOGNO (Bergamo)

NUOVA SANTA VITTORIA

FONTANA FREDDA

MONTEGROSSO PIAN LATTE (Imperia)

ORIANNA

SORGENTI CARIGNANO

FANO (Pesaro)

OROBICA

OROBICA

VILLA D'ALME' (Bergamo)

ORSINELLA

ORSINELLA

POGGIORSINI (Bari)

OTTAVIA

LAGNETTA

CROGNALETO (Teramo)

OTTAVIO ROVERE

SAN BERNARDO

GARESSIO (Cuneo)

PALMENSE DEL PICENO

PALMENSE DEL PICENO

FERMO (Ascoli Piceno)

PARAVISO

PARAVISO

LANZO D'INTELVI (Como)

PARAVITA

SORGENTE DELLA COLTURA

PARABITA (Lecce)

PASUBIO

PASUBIO

VALLI DEL PASUBIO (Vicenza)

PEJO FONTE ALPINA

PEJO FONTE ALPINA

PEJO (Trento)

PERLA

PERLA

MONTE SAN SAVINO (Arezzo)

PIAN DELLA MUSSA

FONTE SAUZE'

BALME (Torino)

PINETA SORGENTE SALES

SALES

CLUSONE (Bergamo)

PIODA

PIODA

MOIO DE’ CALVI (Bergamo)

PLOSE

PLOSE

BRESSANONE (Bolzano)

PRADIS

PRADIS

CLAUZETTO (Pordenone)

PRATA

PRATA

PRATELLA (Caserta)

PREALPI

PREALPI

VILLA D'ALME' (Bergamo)

PREISTORICA

PREISTORICA

AMANDOLA (Ascoli Piceno)

PRESOLANA

PRESOLANA

CLUSONE (Bergamo)

PRIMALUNA

PRIMALUNA

PRIMALUNA (Lecco)

PRIMAVERA DELLE ALPI

PRIMAVERA

DONATO (Biella)

PRIMULA

PRIMULA

SPINONE AL LAGO (Bergamo)

PURA

PURA

SILIQUA (Cagliari)

QUERCETTA

QUERCETTA

SILIQUA (Cagliari)

RADIOSA

RADIOSA

CASTELDELCI (Pesaro)

REALE DI TORNOLO

TORLETTO

TORNOLO (Parma)

RECOARO

RECOARO

RECOARO (Vicenza)

REGILLA

REGILLA

ROCCA PRIORA (Roma)

REGINA

REGINA

MONTECATINI TERME (Pistoia)

REGINA STARO

FONTE REGINA STARO

VALLI DEL PASUBIO (Vicenza)

ROANA

PANICO

USSITA (Macerata)

ROCCA BIANCA

ROCCA BIANCA

NOVARA DI SICILIA (Messina)

ROCCAFORTE

ROCCAFORTE

ROCCAFORTE MONDOVI' (Cuneo)

ROCCHETTA

ROCCHETTA

GUALDO TADINO (Perugia)

RUGIADA

RUGIADA

GUBBIO (Perugia)

RUSCELLA

RUSCELLA

MODICA (Ragusa)

S. ALBERICO

S. ALBERICO

VERGHERETO (Forlì)

S. APOLLONIA

S. APOLLONIA

PONTEDILEGNO (Brescia)

S. BERNARDO-SORGENTE ROCCIAVIVA

ROCCIAVIVA

GARESSIO (Cuneo)

S. PELLEGRINO

S. PELLEGRINO

SAN PELLEGRINO (Bergamo)

SABRINELLA

POZZO ACI

ALTAVILLA MILICIA (Palermo)

SAN ANTONIO

SANT'ANTONIO

CODERAGO (Como)

SAN BENEDETTO

SAN BENEDETTO

SCORZE' (Venezia)

SAN CARLO FONTE AURELIA

FONTE AURELIA

MASSA (Massa Carrara)

SAN CASSIANO

SAN CASSIANO

FABRIANO (Ancona)

SAN FAUSTINO

SAN FAUSTINO

MASSA MARTANA (Perugia)

SAN FELICE

SAN FELICE

PISTOIA

SAN FRANCESCO DI CASLINO AL PIANO

SAN FRANCESCO

CADORAGO (Como)

SAN GIACOMO

SAN GIACOMO

SARNANO (Macerata)

SAN GIACOMO DI ROBURENT

SAN GIACOMO DI ROBURENT

ROBURENT (Cuneo)

SAN GIORGIO

MITZA MIGHELI

SILIQUA (Cagliari)

SAN GIOVANNI – FONTE DEL POLLINO

MERCURE

VIGGIANELLO (Potenza)

SAN GIULIANO

SAN GIULIANO

RIMINI

SAN GIUSEPPE

SAN GIUSEPPE

APRILIA (Latina)

SAN LORENZO

SAN LORENZO

BOGNANCO (Verbania)

SAN LUCA

SAN LUCA

GUARCINO (Frosinone)

SAN LUIGI

SAN LUIGI

BARNI (Como)

SAN MARCO

SAN MARCO

MINTURNO (Latina)

SAN MARTINO

SAN MARTINO

CODRONGIANOS (Sassari)

SAN PANTALEO

SAN PANTALEO

OLBIA (Sassari)

SAN PIETRO

SAN PIETRO

MARINO (Roma)

SAN ROCCO

RIOFREDDO

CASTELLETTO D'ORBA (Alessandria)

SAN SILVESTRO

SAN SILVESTRO

ANGOLO TERME (Brescia)

SAN VIGILIO

SAN VIGILIO

MERANO (Bolzano)

SAN VINCENZO

SAN VINCENZO

APRILIA (Latina)

SAN VITO AL TAGLIAMENTO

SAN VITO AL TAGLIAMENTO

SAN VITO AL TAGLIAMENTO (Pordenone)

SAN VITO DI CANISTRO

SAN VITO

CANISTRO (L'Aquila)

SAN ZACCARIA TERME BRENNERO

SAN ZACCARIA

BRENNERO (Bolzano)

SANDALIA

S’ACQUA COTTA

VILLASOR (Cagliari)

SANGEMINI

SANGEMINI

SANGEMINI (Terni)

SANT'ANDREA

SANT'ANDREA

MEDESANO (Parma)

SANT'ANDREA FONTE LIDIA

SANT'ANDREA FONTE LIDIA

MEDESANO (Parma)

SANT'ANGELO

SANT'ANGELO

SILIQUA (Cagliari)

SANT'ANNA DI VINADIO

SANT'ANNA DI VINADIO

VINADIO (Cuneo)

SANT'ANNA-SORGENTE REBRUANT

REBRUANT

VINADIO (Cuneo)

SANT'ANTONIO SPONGA

SANT'ANTONIO SPONGA

CANISTRO (L'Aquila)

SANT'ELENA

SANT'ELENA

CHIANCIANO TERME (Siena)

SANTA

SANTA

CHIANCIANO (Siena)

SANTA BARBARA DI LURISIA

SANTA BARBARA

ROCCAFORTE MONDOVI' (Cuneo)

SANTA CHIARA

SANTA CHIARA

SCHEGGIA (Perugia)

SANTA CLARA

SANTA CLARA

BORZONASCA (Genova)

SANTA CROCE

SANTA CROCE

CANISTRO (L'Aquila)

SANTA FIORA

SANTA FIORA

MONTE SAN SAVINO (Arezzo)

SANTA LUCIA

SANTA LUCIA

BONORVA (Sassari)

SANTA MARIA

SANTA MARIA

MODICA (Ragusa)

SANTA MARIA CAPANNELLE

SANTA MARIA CAPANNELLE

ROMA

SANTA MARIA DEGLI ANGELI

SANTA MARIA DEGLI ANGELI

ATELLA (Potenza)

SANTA ROSALIA

SANTA ROSALIA

S.STEFANO DI QUISQUINA (Agrigento)

SANTAGATA

SANTAGATA

ROCCHETTA E CROCE (Caserta)

SANTHE’

SANTHE’

MOMBAROCCIO (Pesaro)

SANTO STEFANO

SANTO STEFANO

MONTESANO MARCELLANA (Salerno)

SANTO STEFANO IN CAMPO

SANTO STEFANO IN CAMPO

APRILIA (Latina)

SASSOVIVO

SASSOVIVO

FOLIGNO (Perugia)

SATTAI

SATTAI

GUSPINI (Cagliari)

SEPINIA

SEPINIA

SEPINO (Campobasso)

SETTEFONTI

SETTEFONTI

ALCARA LI FUSI (Messina)

SIBILLA SCOGLIO DELLA VOLPE

SIBILLA SCOGLIO DELLA VOLPE

MONTEMONACO (Ascoli Piceno)

SIETE FUENTES

SIETE FUENTES

SANTU LUSSURGIU (Oristano)

SILVA

ORTICAIA

PISTOIA

SMERALDINA

SMERALDINA

TEMPIO PAUSANIA (Sassari)

SOLARIA

SOLARIA

RIONERO IN VULTURE (Potenza)

SOLE

SOLE

NUVOLENTO (Brescia)

SORBELLO

FONTI SORBELLO

DECOLLATURA (Catanzaro)

SORGENTE DEI MONTI AZZURRI

SORGENTE DEI MONTI AZZURRI

ARQUATA DEL TRONTO (Ascoli Piceno)

SORGENTE DEL CACCIATORE

SORGENTE DEL CACCIATORE

NOCERA UMBRA (Perugia)

SORGENTE DELL'AMORE

SORGENTE DELL'AMORE

GRIMALDI (Cosenza)

SORGENTE LISSA

LISSA

POSINA (Vicenza)

SORGENTE MICHELANGELO

SORGENTE VERGINE E MICHELANGELO

SPEZZANO DELLA SILA (Cosenza)

SORGENTE MOSCHETTA

MOSCHETTA

GIRIFALCO (Catanzaro)

SORGENTE ORO-ALPI COZIE

ORO

LUSERNA SAN GIOVANNI (Torino)

SORGENTE PALINA

PALINA

SCARPERIA (Firenze)

SORGENTE SERRA POLICARETTO DELLA SILA

SERRA POLICARETTO

ACRI (Cosenza)

SORGENTE UMBRA CELESTE

AMICA

CERRETO DI SPOLETO (Perugia)

SOVRANA

SOVRANA

CASTELLETTO D'ORBA (Alessandria)

SPAREA

SPAREA

LUSERNA SAN GIOVANNI (Torino)

STELLA ALPINA

STELLA ALPINA

MOIO DE' CALVI (Bergamo)

SUIO

SUIO

CASTELFORTE (Latina)

SURGIVA

SURGIVA

CARISOLO (Trento)

SVEVA

SVEVA

RIONERO IN VULTURE (Potenza)

TAVINA

FONTE TAVINA

SALO' (Brescia)

TELESE

BUVETTE

TELESE (Benevento)

TESORINO

TESORINO

MONTOPOLI VALDARNO (Pisa)

TESORO

TESORO

ACQUAPENDENTE (Viterbo)

TETTUCCIO

TETTUCCIO

MONTECATINI TERME (Pistoia)

TINNEA

TINNEA

MONTEFORTINO (Ascoli Piceno)

TIONE

TIONE

ORVIETO (Terni)

TOKA

TOKA

RIONERO IN VULTURE (Potenza)

TOLENTINO SANTA LUCIA

TOLENTINO SANTA LUCIA

TOLENTINO (Macerata)

TORSA

TORSA

POCENIA (Udine)

TRE SANTI

TRE SANTI

SARNANO (Macerata)

TULLIA

TULLIA

SELLANO (Perugia)

ULIVETO

ULIVETO

VICOPISANO (Pisa)

ULMETA

ULMETA

ORMEA (Cuneo)

VAIA

MIGNANO

BAGOLINO (Brescia)

VAL DI METI

VAL DI METI

APECCHIO (Pesaro)

VAL FREDDA

VAL FREDDA

MEZZOCORONA (Trento)

VAL MADRE

VAL MADRE

FUSINE (Sondrio)

VALLE REALE

VALLE REALE

POPOLI (Pescara)

VALLECHIARA

VALLECHIARA

ALTARE (Savona)

VALMORA

ABURU

RORA' (Torino)

VALPESIO

FONTANA CARLE

CHIUSA PESIO (Cuneo)

VALVERDE

VALVERDE

QUARONA (Vercelli)

VARANINA

VARANINA

MEDESANO (Parma)

VARDA

VARDA

STIGNANO (Reggio Calabria)

VELA

VELA

BEDONIA (Parma)

VERDIANA

VERDIANA

MEDESANO (Parma)

VERNA

VERNA

CHIUSI DELLA VERNA (Arezzo)

VIGEZZO

VIGEZZO

MALESCO (Verbania)

VISCIOLO

VISCIOLO

RIONERO IN VULTURE (Potenza)

VITAS

VITAS

DARFO BOARIO TERME (Brescia)

VITASANA

SANTA CHIARA

FEROLETO ANTICO (Catanzaro)

VIVA

MISIA BIS

CERRETO DI SPOLETO (Perugia)

VIVIA

VIVIA

NEPI (Viterbo)

VIVIEN

VIVIEN

RIONERO IN VULTURE (Potenza)


A Ciprus által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Agros

Agros BH W52/77

Agros Cyprus

Agros

Agros BH W131/93

Agros Cyprus

Ayios Nicolaos

Ayios Nicolaos

Ayios Nicolaos


A Lettország által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Dabīgais Stelpes minerālūdens

Stelpe, Nr.16786

Avots, Stelpe, Bauska

Mangaļi

Mangaļi, 2, DB 21379

Rīga

Sigulda

Sigulda, Nr.DB 6398

Sigulda

TURAIDA ZEGEVOLD

TURAIDA ZEGEVOLD, No, DG 6393

Sigulda

VENDEN

Cīrulīši, DB 7642

Cīrulīši, Cēsis


A Lettország által elismert, harmadik országokból származó természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Goretskaya

Nr.1/2001

Gorki, Republic of Belarus

ARKHIZ

Bolshezelenchuk, nr.131-K

Arkhiz distr., Karachayevo-Cherkess Republic, Russia

Arzni

Nr.6/64

Village Arzni, Kotayak region, Armenia

Borjomi

Nr.25

Borjomi, Georgia

Borjomi

Nr.38

Borjomi, Georgia

Borjomi

Nr.41

Borjomi, Georgia

Darida

Darida, nr.2/97

Zhdanovichi vil., Minsk distr., Republic of Belarus

Minskaja-4

Minskaja-4, nr.7

Minsk, Republic of Belarus

Narzan

Narzan Kislovodsk, nr.107-D

Kislovodsk, Russia

Frost

Frost, Nr.1/2001

Village Khomsk, Republic of Belarus

Borjomi

Nr.125

Borjomi, Georgia

Nabeghlavi

Nr.66a

Nabeghlavi, Georgia


A Litvánia által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Tichė

Tichė

Telšiai

Rytas

Rytas

Kabiškių k., Vilniaus r.

Vytautas

Vytautas-7

Birštonas

Akvilė

Akvilė

Birštonas

Hermis

Hermis

Druskininkai

Birštonas

Danutė

Birštonas

Birutė

Birutė

Birštonas

Neptūnas

Neptūnas

Palkabalio k., Varėnos raj.

Elite

Elite

Lapės, Kauno r.

Neptūnas Unique

Neptūnas 1

Palkabalio k., Varėnos raj.

No 27089

Druskininkai

Vytautas ANNO 1924

Vytautas-8

Birštonas

Rasa Premium

Rasa Premium

Druskininkai

Rasa

Rasa

Druskininkai

Vaiva

Vaiva

Rokiškis


A Litvánia által elismert, harmadik országokból származó természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Darida

Darida

Ždanoviči, Minsko r., Baltarusijos Respublika


A Luxemburg által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Aurélie

Mölleschbour

Beckerich

Beckerich

Ophélie

Beckerich

Rosport

Rosport

Rosport

Viva

Viva

Rosport


A Magyarország által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

AdandAqua

Koppány

Ádánd

Alföld Aqua

Strand hidegvízkút

Nagykőrös

Anisán

Bujdosó I. kút

Cegléd

Amadé

Amadé

Gönc

Amira

Ati kút

Zsurk

Anna

Anna kút

Szeged

Apáti

Strand I.

Jászapáti

Apenta

Apenta Optima

Nyárlőrinc

Attala

Aqua Attala

Attala

Aqua Blu

2. sz. kút

Somogyvár

Aqua Dolina

R-Water

Akasztó

Aquatica

Aquatica

Szentkirály

Aqua Salamon

Aqua Salamon kút

Alap

Aqua Optima

Kerekes forrás

Üllő

AquaSol

AquaSol

Kiskőrös

Aquatys

Atys

Polgárdi

Aqua King

Magdolna-völgyi kút

Piliscsaba

Aquaria

K-125

Albertirsa

Aquarius

Aquarius 2.

Albertirsa

Aqualife

B-355

Baja

Aquastella, Csillaghegyi

Déli kút

Budapest, Csillaghegy

Aqua Optima

Kerekes forrás

Üllő

Aqua Pelso

Balatongyöngye

Szőllőskislak

Aqua Rich

Mineralis 305

Lakitelek

Aqua Vitae

Aqua Vitae

Tabdi

Arabella

Arabella

Sárbogárd

Ave

Ave 4

Debrecen

Balatoni Ásványvíz

Öreg-hegyi kút

Balatonőszöd

Balfi

Balf II.

Sopron (Balf)

Balfi

Balf III.

Sopron (Balf)

Balfi

Balf IV.

Sopron (Balf)

Balfi

Balf VII.

Sopron (Balf)

Báthori

K-287

Nyírbátor

Beathus-Aqua

Beathus

Kajdacs

Bencés Természetes Ásványvíz

Ravazd

Bencés 1.

Berzsenyi

Berzsenyi

Balatonfüred

Betyárok Vize

Meleg forrás

Mátraszőlős

Bihari Gyémánt

Bihari kút

Biharugra

Brill

Kutas IX.

Furta

Bükki Lélek

Fonoda utcai hévízkút

Miskolc

Carolina

II. kút

Tiszakécske

Cegléd 2000

K-333

Cegléd

Civis

Civis

Debrecen

Celli Vulkán Ásványvíz

Cell-8. sz. kút

Celldömölki

Class Aqua Pilis

Piliscsév 7

Piliscsév

Csabai Árpád

Fürdő II.

Békéscsaba

Cserehát I.

Ipari park 2.sz.

Szikszó

Cserehát II.

Ipari park 3.sz.

Szikszó

Cserehát III.

Ipari park 4.sz.

Szikszó

Cserehát IV.

Ipari park 5.sz.

Szikszó

Cserke Kincse

B-31

Cserkeszőlő

Csillaghegyi

B-6

Budapest, III. kerület

Csillaghegyi Kristályvíz

József

Budapest, III. kerület

Csokonai

Csokonai

Debrecen

Dagály

Béke

Budapest, XIII. kerület

Dám

Kispúsztai kút

Gyulaj

Diamantina

Diamantina kút

Öttevény

Dona

Szent György (kis kút) forrás

Bánhorvát-Lázbérc

Éleshegyi

Éleshegyi

Bárdudvarnok

Emese

Emese

Szentkirály

Erika

Kerekdombi

Tiszakécske

Fehérvári Aqua Mathias

Aqua Mathias

Székesfehérvár

Filigrana

Ilzer 2

Monor

Fonyódi

4. sz.

Fonyód

Főnix

Főnix

Hajdúsámson

Galla Aqua

Galla Aqua

Tatabánya

Gellérthegyi Kristályvíz

Juventus

Budapest, Gellérthegy

Goldaqua

Tünde kút

Cégénydányád

Gödi

Strand I.

Alsógöd

Gönci víz

Gönc 1/A

Gönc

Gyömrő Gyöngye

Szent István

Gyömrő

Gyömörő Gyöngye

Zalagyömörő vízműkút

Zalagyömörő

Hajdúszoboszlói

B-310/A

Hajdúszoboszló

Hartai Természetes Ásványvíz

Harta

Hartai

Hercegegyházi Ásványvíz

Hercegegyházi ásványkút

Kerekegyháza

Hírös

K-785

Kecskemét

IVI-QUELL

Kesztölci kút

Kesztölc

Jászok Kincse Ásványvíz

Jászok Kincse kút

Jászdózsa

Káli

K-22

Kál

Kárpátok Gyöngye

Tibor

Komoró

Kék-Brill

Brill

Dánszentmiklós

Kék Gyémánt

1. sz. kút

Debrecen

Kincs

Gyermekváros kút

Berettyóújfalú

Kincsem Aqua

Kincsem Aqua

Tápiószentmárton

Király forrás

Seregélyesi

Székesfehérvár

Kiskúti

Kiskút

Kisvárda

Klára

1. sz. kút

Hőgyész

Kossuth Lajos

Kossuth

Balatonfüred

Kristályvíz

Kristályvíz kút

Albertirsa

Kumilla

B-77

Szigetvár

Kun-Aqua

Kun-Aqua

Lakitelek

Lilla

Csokonai

Debrecen

Lillafüredi

Vitéz

Miskolc

Margitszigeti Kristályvíz

Margitsziget III.

Budapest XIII.

Margitszigeti Kristályvíz

Margitsziget IV.

Budapest XIII

Marina

Marina kút

Baracska

Mézesvölgyi Veresi

B-15

Veresegyház

Milotai Ásványvíz

Mabiol-Trade 1 sz. kút

Milota

Minaqua Alapi

Alap

Alap

Mineral Aqua

Nyárlőrinc

Nyárlőrinc

Mistral

Mistral

Kisvárda

Mizse

K-115

Lajosmizse

Mohai 1374

Moha I.

Moha

Mohai 1374

Moha II.

Moha

Mohácsi Kristályvíz

Székelyszabar

Vaskapu kút

Monti

Monti

Monostorapáti

Mozakva Plussz

Mózakva kút

Nemesgulács

Natur Aqua

Natur Aqua

Zalaszentgrót

NESTLÉ AQUAREL

Kővágóörs

Cédrus forrás

Nora

Agnes ereszke

Tokodaltáró

Nyírádi Kristály

Iza8

Nyirád

Oázis

Oázis

Nagyberény

Óbudai Gyémánt

Óbudai Gyémánt

Budapest 03. kerület

Olup Aqua

Olup Aqua kút

Alap

Pannon-Aqua

Pannon-Aqua I.

Csány

Pannon -Aqua

Pannon –Aqua II.

Csány

Pannon Gyöngye

Pannon-Gyöngye

Csány

Pannonhalma Gyöngye

Levente kút

Écs

Parádi

Csevice II.

Parádsasvár

Pápai

II. kút

Pápa

Pávai Vajna

Gyógyfürdő 4/A

Hajdúszoboszló

Pávai Vajna

Gyógyfürdő 9.sz. kút

Hajdúszoboszló

Peridot

Peridot kút

Pusztazámor

Perőcsényi Természetes Ásványvíz

Perőcsényi kút

Perőcsény

Péterkút

K-47

Kaba

Phoenix Aqua

Phoenix 1.

Bakonysárkány

Polányi

Polányi

Balatonfüred

Poszipi

Pata kút

Patapoklósi

Pölöskei Aquafitt

Pölöskei Aquafitt

Pölöske

Primavera

K-110

Lajosmizse

Royal Aqua

Nemesgulácsi

Nemesgulács

Santa Aqua

Santa Aqua

Bicske

Santé

Santé

Szeged

Sárkányvíz

Tóstrand

Bősárkány

Silver Aqua

Silver Aqua

Debrecen

Super Aqua

Germán

Cegléd

Szent Erzsébet

Pesterzsébeti termálkút

Budapest, XX. kerület

Szent Gróth

K-37

Zalaszentgrót

Szent-György hegyi

Szent György-hegyi

Kisapáti

Szentimre Kristályvíz

Tiszaszentimre

Tiszaszentimre

Szent József

Szent József

Eger

Szent László

Szent László

Szeged

Szent Margit

Margit III.

Budapest, XIII. kerület

Szentkirályi

Szentkirályi II.

Szentkirály

Széchenyi István

Széchenyi I.

Budapest, XIV. kerület

SzeSzóAqua

SzeSzóAqua

Cegléd

Szidónia

Szidónia

Röjtökmuzsaj

Szidónia

Szidónia 2.sz.

Röjtökmuzsaj

Tapolcafői Ásványvíz

Vízmű 1/A

Pápa

Theodora Kereki

Theodora Kereki

Mindszentkálla

Theodora Kékkúti

Theodora Kékkúti I.

Kékkút

Theodora Kékkúti

Theodora Kékkúti II.

Kékkút

Theodora Kékkúti

Theodora Kékkúti III.

Kékkút

Theresia

Theresia

Balf

Tisza Szálló

Tisza Szálló

Szolnok

Tóalmási Szent András

K-19/a

Tóalmás

Tóti-Aqua

1.sz.

Lengyeltóti

Turul

Ipari park 1.sz.

Szikszó

Unique

Várpalota-Inota Karsztkút

Várpalota-Inota

Uniquelle

1.sz.

Vasszilvágy

Vadkerti Természetes Ásványvíz

1. sz. kút

Soltvadkert

Veritas Gold

Veritas Gold

Albertirsa

Vértes-Aqua

Létavértesi 1

Létavértes

Vértesi Ásványvíz

XV/C akna

Tatabánya

Vértesi Ásványvíz

XIV/A akna

Tatabánya

Viktoria

Viktoria

Akasztó

Visegrádi

Lepence

Visegrád

VITALE

Germán kút

Cegléd

Vitaqua

Germán

Cegléd

Vivien

(Gerecse) Vivien

Bicske

Verde

K-4

Somogyvár

Zafír

1.sz.

Lajosmizse

Zirc Gyöngye

Zirc, 1.sz.

Zirc

Zsilici Gyémánt

Sántosi ásványvízkút

Sántos


A Hollandia által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

An’leau

An’leau

Annen

Bavaria

Waater

Lieshout

Maresca

Maresca

Maarheeze

Bar-le-Duc

Bar-le-Duc

Utrecht

Euregio

Euregio

Heerlen

Kelderke

Kelderke

Wijlre

Kuiperij

Kuiperij

Wijlre

Sablon

Sablon

Sittard

Sifres

Sifres

Hoensbroek

Sourcy

Sourcy

Bunnik

Sourcy

Idel

Hoensbroek

Source de Ciseau

Source de Ciseau

Heerlen

De Wildert

De Wildert

Dongen


Az Ausztria által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Alpquell

Quelle IV (Alpquell)

6230 Münster

Astoria

Astoria Quelle

6230 Münster

Bad Tatzmannsdorfer

Jormannsdorf B7

7431 Bad Tatzmannsdorf

Frankenmarkter

Quelle II

4890 Frankenmarkt

Gasteiner kristallklar

Kristallquelle

5640 Bad Gastein

Güssinger

Güssinger Brunnen I, II, III

7542 Gerersdorf-Sulz

Juvina

Juvinaquelle II

7301 Deutschkreuz

Limesquelle

Limesquelle

4470 Enns

long life

Stadtquelle Bad Radkersburg

8490 Bad Radkersburg

Markus-Quelle

Markus-Quelle

7033 Pöttsching

Minaris

Minaris-Quelle

8483 Deutsch Goritz

Montes

Montes Quelle

6230 Brixlegg

Peterquelle

Peterquelle Brunnen B II und Peterquelle Brunnen B III

8483 Deutsch Goritz

Preblauer

Paracelsus Quelle Preblau

9461 Prebl

Preblauer

Auen Quelle Preblau

9461 Prebl

Römerquelle

Römerquellen 1, 4, 7 und 15

2413 Edelstal

SilberQuelle

SilberQuelle

6230 Brixlegg

Sonnenberg Quelle

Quelle Sonnenberg

6714 Nüziders

Sulzegger

Styrianquelle

8422 St. Nikolai ob Drassling

Tauernquelle

Tauernquelle

5640 Hinterschneeberg

Tiroler Quelle

Tiroler Quelle

6230 Münster

Urquelle

Urquelle

7332 Kobersdorf

VitaQuelle

Vita XII Brunnen

7542 Gerersdorf-Sulz

Vitus-Quelle

Vitus-Quelle

2136 Laa/Thaya

Vöslauer

Vöslauer Ursprungsquelle I

2540 Bad Vöslau

Vöslauer

Vöslauer Ursprungsquelle VI

2540 Bad Vöslau

Vöslauer

Vöslauer Ursprungsquelle VII

2540 Bad Vöslau

Waldquelle

Waldquelle 3 und Waldquelle 6

7332 Kobersdorf

Wellness

Wellnessquelle

6230 Brixlegg


A Lengyelország által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

ALEKS FRUIT

Alex-Fruit

Aleksandrów Kujawski

ANNA

Dolne

Stare Bogaczowice

AQUA MINERALE

otwór 2a i 3

Michrów

AQUA NATURAL

S-4

Szałe-Trojanów

AQUA VIKING

(V1) Aqua Viking

Kołczewo

ARCTIC

Arctic

Bielsk Podlaski

ARCTIC PLUS

Arctic Plus

Grodzisk Wielkopolski

ASTRUM

źródło Astrum

Tomaszów Mazowiecki

AUGUSTOWIANKA

ujęcie M II

Augustów

BUSKOWIANKA ZDRÓJ

Nowy Nurek

Busko Zdrój

CISOWIANKA

Cisowianka

Drzewce k/Nałęczowa

CRISTAL

S-2

Damnica

CYMES MINERALE

SW-2

Wałcz

CYRANKA

odwiert 4b

Gorzanów

DŁUGOPOLANKA

Studzienne

Szczawina

DŁUGOPOLE ZDRÓJ

Długopole Zdrój, Źródlanka

Bystrzyca Kłodzka

DOBROWIANKA

S-3

Rzeniszów

DOLINA ŹRÓDEŁ

Dolina Źródeł

Bielsk Podlaski

EVITA

ujęcie nr 1 Evita

Biskupiec

FAMILIJNA

odwiert nr 5

Gorzanów

FINEZJA MUSZYNY

G-2A

Powroźnik

GALICJANKA

P-I

Powroźnik

GRODZISKA

Grodziska Mineralna

Grodzisk Wielkopolski

JANOWIANKA

S-1

Janów

JURAJSKA

Jurajska

Postęp

JURAJSKI POTOK

S1, S2

Myszków

JURA-SKAŁKA

Studnia nr 2 Skałka

Skałka

JUROFF

Postęp Nr 1

Koziegłowy

KAZIMIERSKA

otwór Kazimierska 3

Kazimierz Dolny

KINGA PIENIŃSKA

Kinga II, Zdrój 1, SW-1, Św. Kinga

Krościenko

KONRAD

Konrad B-1

Oleśnica

KROPLA BESKIDU

Kropla Beskidu

Tylicz

KROPLA ZUBRZYKA

Z-2, Z-3

Zubrzyk

KRÓLEWSKA

Królewska

Kazimierz Dolny

KRYNICA MINERALE

P1

Krynica

KRYNICZANKA

Zdrój Główny, Jan 13A, K-7, K-9

Krynica

KRYSTYNKA

19 a

Ciechocinek

LIFE

ujęcie nr 3 Life

Wschowa

MAGNEVITA

Marter 1

Sierpc

MAGNUSZEWIANKA

źródło nr 1

Magnuszew Duży

MINERVITA

HS-1

Humniska

MULTIVITA

Kropla Minerałów

Tylicz

MUSZYNA JÓZEF

odwiert Józef

Muszyna

MUSZYNA MINERALE

P-III

Powroźnik

MUSZYNA STANISŁAW

odwiert Stanisław

Muszyna

MUSZYNA ZDRÓJ

Złockie 8 (Z-8)

Muszyna Złockie

MUSZYNIANKA

P-1, P-2, M-2, M-4, A-1, Łukasz

Muszyna

MUSZYNIANKA PLUS

A-1, A-2, M-2, M-3, M-4, K-1, Łukasz

Milik, Andrzejówka

MUSZYŃSKIE ZDROJE

Milusia

Muszyna

NADBUŻAŃSKA

Studnia nr 4

Nieledew gm. Trzeszczany

NAŁĘCZOWIANKA

ujęcie Nałęczowianka

Kolonia Bochotnica Nałęczów

NAŁĘCZÓW ZDRÓJ

Nałęczów Zdrój

Drzewce k/Nałęczowa

NATA AQUA

otwór nr 4

Borkowo

OSTROMECKO

źródło Marii

Ostromecko

PERŁA KRYNICY

K-6 Perła Krynicy

Krynica Zdrój

PERŁA POŁCZYŃSKA

2A

Połczyn - Zdrój

PERŁA SUDETÓW

Perła Sudetów

Bystrzyca Kłodzka

PIWNICZANKA

P-1, P-2, P-5, P-6, P-8, P-9, P-11

Piwniczna Zdrój

PODKOWA MUSZYNY

SL-1

Muszyna Złockie

POLANICA ZDRÓJ

Polanica Zdrój nr 4

Stary Wielisław Dolny

POLARIS

Polaris

Bielsk Podlaski

POLARIS PLUS

Polaris Plus

Czyżów

RABKA ZDRÓJ

EC-1

Szczawa

SILOE

M1

Mochnaczka Wyżna gm. Krynica Zdrój

SKARB ŻYCIA

K-8

Szczawiczne gm. Krynica Zdrój

SKARB ŻYCIA MUSZYNA

K1

Szczawiczne gm. Muszyna

SŁOWIANKA

S-3

Damnica

STAROPOLANKA

Staropolanka

Polanica Zdrój

STAROPOLANKA 2000

Staropolanka 2000

Polanica Zdrój

STYLE WATER

Style Water (otwór nr 5)

Borkowo

SUDECKA

otwór nr 5

Gorzanów k. Bystrzycy Kłodzkiej

SUDETY

Sudety

Gorzanów

ŚLĘŻANKA

Viviana

Wirki 53 gm. Marcinowice

TĘCZA MAZUR

ujęcie nr 2 Tęcza Mazur

Biskupiec

USTRONIANKA BIAŁA

ujęcie nr 1- Basia

Biała

VERANO

Nr 1 - Verano

Wróblew

VITA

Tylicki Zdrój 2

Tylicz

VIVA MINERALE

MI

Augustów

WIELKOPOLANKA

Bamberka odwiert nr 1a

Poznań

WIENIECKA ZDRÓJ

Nr 4

Wieniec Zdrój

WYSOWIANKA

odwiert W-24

Wysowa

WYSOWIANKA ZDRÓJ

R1

Wysowa Zdrój

ZDROJE PIWNICZNA

odwiert Z-3

Piwniczna Zubrzyk

ZŁOCKA

SL-3

Szczawik k/Muszyny

ŹRÓDLANKA

Źródlanka

Bystrzyca Kłodzka

ŹRÓDŁA MUSZYNY

G-8

Jastrzębik, gmina Muszyna

ŹRÓDŁA Z OKOLIC MUSZYNY

otwór Z2

Piwniczna Zubrzyk

ŹRÓDŁO ANNY

odwiert nr 2a

Poznań


A Lengyelország által elismert, harmadik országokból származó természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

BORJOMI

odwiert nr 54

Region Borjomi, Gruzja

JERMUK

1/2001

Jermuk, Republika Armenii

JERMUK

30/62

Jermuk, Republika Armenii

MERKURY

1-M, 2-M, 3-M

Czapajewskoje, Rosja

MORSZYŃSKA

źródło Morszyńskie

Stryj, Ukraina

NABEGHLAVI

N 66

Gruzja

NARZAN

107 D

Kisłowodzk, Rosja

NOWOTIERSKA

źródło nr 72

Stawropolski Kraj, Rosja

POLANA KWASOVA

10-k

Rejon Swalawski, Ukraina

POLANA KWASOWA

7Rz

Rejon Swalawski, Ukraina

SAIRME

3A

Baghdati, Gruzja

SWALAWA

Nr 26

Rejon Swalawski, Ukraina

SZAJANSKA

242

Szajan, Ukraina

VALSER CLASSIC

St. Peter Quelle

Valser, Szwajcaria


A Portugália által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Água do Fastio

Fastio

Chamoim-Terras de Bouro

Águas de Carvalhelhos

Carvalhelhos

Carvalhelhos- Boticas

Bem-Saúde

Bem-Saúde

Sampaio-Vila Flor

Caldas de Penacova

Caldas de Penacova

Penacova

Castello

Castello

Pisões-Moura

Chic

Chic

Caldas de Monchique-Monchique

Fonte Campilho

Fonte Campilho

Vidago – Chaves

Fonte da Lua

Fonte da Lua

Gouveia

Frize

Frize

Sampaio-Vila Flor

Luso

Luso

Luso-Mealhada

Magnificat

Magnificat

Serra do Trigo - Ilha de S. Miguel-Açores

Melgaço

Melgaço

Quinta do Peso - Melgaço

Monchique

Monchique

Caldas de Monchique-Monchique

Pedras Levíssima

Pedras Salgadas

Pedras Salgadas-Vila Pouca de Aguiar

Pedras Salgadas

Pedras Salgadas

Pedras Salgadas-Vila Pouca de Aguiar

Vidago

Vidago

Vidago - Chaves

Salutis

Salutis

Ferreira-Paredes de Coura

São Silvestre

São Silvestre

Pernes-Santarém

Vimeiro

Vimeiro

Maceira-Torres Vedras

Vitalis

Vitalis

Castelo de Vide

Vitalis

Vital

Envendos-Mação


A Románia által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

ALPINA BORȘA

Valea Vinișorului

Baia Borșa

(județul Maramureș)

AMFITEATRU

Izvorul 3 Copou

Iași (județul Iași)

APA CRAIULUI

Izvorul Nr. 5 Gâlgoaie

Dâmbovicioara

(județul Argeș)

AQUATIQUE

Izvorul Bușteni

Bușteni

(județul Prahova)

AQUA CARPATICA

Izvorul Băjenaru

Păltiniș (județul Suceava)

AQUA CARPATICA

F2 Păltiniș

Păltiniș (județul Suceava)

AQUA SARA

F4750 Boholt

Boholt (județul Hunedoara)

AQUA VITAL

Sacoșu Mare

Sacoșu Mare (județul Timiș)

BĂILE LIPOVA

F11 Lipova

Lipova (județul Arad)

BIBORȚENI

Biborțeni F8

Biborțeni (județul Covasna)

BIBORȚENI

Biborțeni F9

Biborțeni (județul Covasna)

BILBOR

F1 SNAM

Bilbor (județul Harghita)

BILBOR

Q1

Bilbor (județul Harghita)

BODOC

Bodoc

Bodoc (județul Covasna)

BORSEC

Borsec

Borsec (județul Harghita)

BORSEC

Făget BORSEC

Borsec (județul Harghita)

BUCOVINA

C7 Secu

Dorna Candrenilor (județul Suceava)

BUCOVINA

Roșu

Vatra Dornei (județul Suceava)

BUZIAȘ

FII bis Buziaș

Buziaș (județul Timiș)

CARPATINA

Toșorog

Toșorog (județul Neamț)

CERTEZE

Certeze

Certeze (județul Satu Mare)

CEZARA

Băcâia

Băcâia (județul Hunedoara)

CHEILE BICAZULUI

Bicazul Ardelean (foraj FH1)

Bicazul Ardelean (județul Neamț)

CRISTALINA

FI

Sâncrăieni (județul Harghita)

CRISTALUL MUNȚILOR

Izvorul Pârâul Rece

Vama Buzăului (județul Brașov)

DEALUL CETĂȚII

FH1

Miercurea-Ciuc (județul Harghita)

DORNA

Dorna Candrenilor

Dorna Candrenilor (județul Suceava)

DORNA

Poiana Vinului

Poiana Vinului/Dealul Floreni (jud.Suceava)

HERA

Hera

Budureasa (județul Bihor)

HERCULANE

Domogled

Băile Herculane (județul Caraș-Severin)

IZVORUL ALB

Izvorul Alb

Dorna Candrenilor (județul Suceava)

IZVORUL MINUNILOR

Izvorul Minunilor - Stâna de Vale

Stâna de Vale (județul Bihor)

IZVORUL TĂMĂDUIRII

Sonda F1

Stoiceni Târgu Lăpuș (județul Maramureș)

KEIA

Izvorul Zăganului

Ciucaș (județul Prahova)

LIPOVA

Lipova

Lipova (județul Arad)

LITHINIA

FH2 Parhida

Parhida (județul Bihor)

MALNAȘ MARIA

Izvorul Maria

Malnaș (județul Covasna)

MIRACOL

FH2 Chimidia

Chimidia (județul Hunedoara)

OAȘ

Certeze Negrești

Negrești (județul Satu Mare)

ODYSEUS

F1 bis

Malnaș Băi (județul Covasna)

PERENNA PREMIER

Calina

Dognecea (județul Caraș-Severin)

PERLA COVASNEI

F1

Tg. Secuiesc (județul Covasna)

PERLA HARGHITEI

F1, F2

Sâncrăieni (județul Harghita)

PERLA HARGHITEI

FH2

Sântimbru (județul Harghita)

POIANA NEGRII

Poiana Negrii

Poiana Negrii (județul Suceava)

RARĂUL

Puț Lebeș, FH1

Fundul Moldovei (județul Suceava)

RIOBA

F6 Boholt

Boholt (județul Hunedoara)

ROUA MUNȚILOR

S1, S2 Covasna

Covasna (județul Covasna)

SAGUARO

F3

Tg. Secuiesc (județul Covasna)

SESTINA

Șeștina

Valea Sălardului (județul Mureș)

SPRING HARGHITA

FH2M

Miercurea-Ciuc (județul Harghita)

STÂNCENI

Stânceni

Stânceni (județul Mureș)

TIVA HARGHITA

F8

Sâncrăieni (județul Harghita)

TUȘNAD

Tușnad

Tușnad (județul Harghita)

TUȘNAD NOU

Tușnad Nou

Tușnad (județul Harghita)

VALEA BRAZILOR

Biborțeni F7

Biborțeni (județul Covasna)

VÂLCELE

Elisabeta

Vâlcele (județul Covasna)

ZIZIN

F1 bis, F4

Zizin (județul Brașov)

7 IZVOARE

Șapte Izvoare

Dobrești (județul Dâmbovița)


A Szlovénia által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Donat Mg

Donat

Rogaška Slatina

Edina

Edina

Rogaška Slatina

Tempel

Tempel

Rogaška Slatina

Tiha

Tiha

Rogaška Slatina

Radenska Classic Petanjski Vrelec

Petanjski Vrelec

Radenci

Radenska Kraljevi Vrelec

Kraljevi Vrelec

Radenci

Kaplja

Zlata Kaplja

Radomlje

Dana

Dana

Mirna

Primaqua

Primaqua

Radenci

Costellla

Maks-2

Fara

Radenska Naturelle

Radenska Naturelle

Radenci


A Szlovénia által elismert, harmadik országokból származó természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Jamnica

Janino vrelo

Pisarovina, Croatia


A Szlovákia által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Budiš

B-5

038 23 Budiš

B-6

038 23 Budiš

Fatra

BJ-2

036 01 Martin - Záturčie

Maštinská

HM-1

987 01 Maštinec

Ave

ST-1

Ľubovnianka

LZ-6 (Veronika)

065 11 Nová Ľubovňa

Gemerka

HVŠ-1

982 01 Tornaľa

Maxia

ŠB-12

Baldovská

BV-1

053 04 Baldovce

B-A4

Odyseus

S-1 (Cifrovaný)

082 36 Lipovce

Salvator

S-2 (Salvator)

082 36 Lipovce

Slatina

BB-2

935 84 Slatina

Santovka

B-6

935 87 Santovka

Čerínska minerálka

ČAM-1

974 01 Čačín

Mitická

MP-1

913 22 Trenčianske Mitice

Kláštorná

KM-1

038 43 Kláštor pod Znievom

Matúšov prameň

Matúšov prameň vrt CC-1

916 34 Lúka

Korytnica

S-2 (Antonín)

034 73 Liptovská osada - časť Korytnica

Magnavia

HKV-2 (Fedorka)

034 73 Liptovská osada - časť Korytnica - Pančava


A Szlovákia által elismert, harmadik országokból származó természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Jana

Sveta Jana

South West from Zagreb in the district of Toplice, Gorica Svetojanska, Croatia


A Finnország által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Vellamo

Viikinäisten syvälähde

Heinola


A Svédország által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Coop

Hellebrunn

Jeppetorp, Hällefors

Guttsta källa

Guttsta källa

Guttsta, Kolsva

Jon-Hans

Flästa Källa

Flästa, Bollnäs

Naturana

Englandsviken

Englandsviken, Åre

Norrland Coldspring Water AB

Hirvasåive

Hirvasåive

Ramlösa

Döbelius källa

Ramlösa Hälsobrunn, Helsingborg

Ramlösa

Jacobs källa

Ramlösa Hälsobrunn, Helsingborg

Storskogen

Storskogens källa

Storskogen 12, Töllsjö

Söderåsen

Söderåsen

Mossvägen, Hofors

Tollagården

Tollagårdens källa

Tollagården, Gesunda


Az Egyesült Királyság által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Még nincs kereskedelmi forgalomban

Amerston borehole

Amerston Hall Farm, Elwick

Schweppes Abbey Well

Schweppes Abbey Well

Abbey Well, Morpeth, Northumberland

Aqua Pura

Aqua Pura

Low Plains, Armathwaite, Cumbria

Ashbeck

Ashbeck

Low Plains, Armathwaite, Cumbria

Bath Natural Mineral Water

Stall Street

Stall Street, Bath

Belu

Source B

LLwyndewi Isaf, Trap, Llandeilo, Wales

Belu

UK3

Church Stretton, Shropshire

Belu Natural Mineral Water

Belu Natural Mineral Water

Wolverton, Church Stretton, Shropshire

Blenheim Water

Blenheim Park

Blenheim Palace, Woodstock, Oxfordshire

Blue Keld Springs

Blue Keld Spring

Throstle nest Farm, Cranswick, East Riding of Yorkshire

Brecon Carreg

Brecon Carreg

Llwyndewi Isaf, Trap, Llandeilo, Carmarthenshire

Buxton

St Ann's

The Natural Baths, Buxton, Derbyshire

Calypso Natural Mineral Water

Calypso Springs at Calypso Soft Drinks

Wrexham

Castle Spring

Castle

Lon Parcwr, Ruthin

Celtic Spring

CS1

Churchstoke, Powys

Celtic Spring

Silverbrook Falls

Churchstoke, Montgomery, Powys

Celtic Vale Natural Mineral Water

Celtic Vale Spring

Springvale, Longtown, Herefordshire

Cerist

Cerist

Llawr Cae, Dinas Mawddwy, Machynlleth,Powys

Charles Wells Mineral Water

Park Road Wells

Park Road, Bedford

Classic

Classic

Edward Street, Lurgan, Craigavon, Co. Armagh

Crystal Falls

Crystal Falls

Blaen Twyni Farm, Glyntawe, Penycae, Powys

Nem alkalmazandó – jelenleg nem gyártják

Dartmoor

Lower Hurston Farm, Chagford, Devon

Decantae

Decantae

Trofarth Farm, Trofarth, Conwy

Deeside Natural Mineral Water

Deeside, Lower Spring

Pannanich Wells, Ballater

Eden Falls

Eden Falls

Low Plains, Armathwaite, Cumbria

Elmhurst Spring

Elmhurst Spring, Borehole 1

Elmhurst, Lichfield, Staffs

Fairbourne Springs

Fairbourne Springs

Churchstoke, Powys

Findlays

Findlays Spring

Pitcox, East Lothian

Garclaugh Spring,

Garclaugh Spring

Meikle Garcleugh Farm, New Cumnock

GB

GB

Round Plantation, Grange Road Duxford, Cambridge

Gleneagles

Gleneagles

Blackford, Perthshire

Glengarr

Sorn

Westown, Farm, Sorn, Ayrshire

Gower Spring

G ower

Staffal Haegr Farm, Llanrhidian, Swansea

Nem alkalmazandó – jelenleg nem gyártják

Bridgehouse Mills

Bridgehouse Lane, Haworth

High Linn Spring

High Linn Spring

Meikle Garcleugh Farm, New Cumnock

Hildon

Hildon

Broughton, Hampshire

Houlston Manor Natural Mineral Water

Houlston Manor

Myddle, Shropshire

Ice Valley

Shepley Spring No. 1

Shepley Spring Ltd., The Knowle, Shepley, Huddersfield

iii

Priory Falls Spring

Churchstoke, Powys

Islay Water

Maol Dubh

Laggan Estate, Isle of Islay

Isle of Skye Natural Mineral Water

Flodigarry Boreholes 1 & 2

Flodigarry Staffin Isle of Skye

Kingshill

Kingshill

Kingshill Plantation

Nem alkalmazandó – jelenleg nem gyártják

Hangingmyre Farm

Hangingmyre Farm, Fife

Maple Spring

Maple Spring Borehole 4

Burntwood Staffordshire

Matlock Spring

Matlock

Water Lane, Cranford, Nr Matlock

Montgomery Spring

Montgomery Spring

Churchstoke, Powys

Nem alkalmazandó – jelenleg nem gyártják

Source 1

Low Plains, Armathwaite, Cumbria

Nem alkalmazandó – jelenleg nem gyártják

Source 3

Low Plains, Armathwaite, Cumbria

Peartree Well

Peartree Well

Framfield, East Sussex

Pennine Spring Natural Mineral Water

Pennine Spring

Willow Lane, Huddersfield

Pennine Valley

Shepley Spring No.3

Shepley Spring Ltd, The Knowle, Shepley, Huddersfield

Penwith Hills

Lower Penderleath Farm

Towednack, St Ives

Purely Scottish

Purely Scottish

Oldhamstocks, East Lothian

Radnor Hills

Radnor Hills

Heartsease, Knighton, Powys

River Rock

River Rock

The Green, Lambeg, Lisburn, Co. Antrim

Nem alkalmazandó – jelenleg nem gyártják

Rockhead Spring

Ashwood Dale, Buxton, Derbyshire

Rocwell Spring

Rocwell

Limehill Road, Pomeroy, Co. Tyrone

Royal Deeside Natural Mineral Water

Upper East Spring

Pannanich Wells Ballater

Royal Spring Natural Mineral Water

Royal Spring

Goulbourne Street, Keighley Keighley, West Yorkshire

Scottish Border Springs

PS1

Woollands Farm, Oldhamstocks, East Lothian

Shropshire Hills Natural Mineral Water

Shropshire Hills

Wolverton, Church Stretton, Shropshire

Speyside Glenlivet Natural Mineral Water

Slochd Spring

Braes of Glenlivet, Ballindalloch Banffshire

Springbourne

Springbourne

Churchstoke Montgomery, Powys

Stretton Hills

Source 6

Church Stretton Shropshire

St Ronan's Spring

St Ronan's

Innerleithen, Tweedale

Ty Nant

Ty Nant Water

Bethania Llanon

Waitrose Welsh Spring

Waitrose Welsh

Llwyndewi Isaf,Trap, Llandeilo, Carmarthenshire

Weir House Natural Mineral Water

Borehole 1

Weir House Spring, Latimer Road, Chesham, Buckinghamshire

Windsor Natural Mineral Water

Windsor House Spring

Windsor House, Southbourne, Emsworth, Hampshire


Az Egyesült Királyság által elismert, harmadik országokból származó természetes ásványvizek jegyzéke

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Minaqua

Fruska Gora Spring

Novi Sad, Serbia Montenegro

AZ EURÓPAI GAZDASÁGI TÉRSÉG

A Norvégia által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

A természetes ásványvizek kinyeréséről és forgalmazásáról szóló, 2009. június 18-i 2009/54/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv (3) 1. cikkének megfelelően, amint arról az EGT-megállapodás II. melléklete XII. fejezetének 26. pontja rendelkezik, Norvégia valamennyi, a korábban az Európai Unió Hivatalos Lapjának EGT-re vonatkozó részében, illetőleg EGT-kiegészítésében közzétett jegyzék helyébe lépő alábbi, egységes szerkezetbe foglalt jegyzékről tájékoztatta a Bizottságot.

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Best naturlig mineralvann

Kastbrekka

Kambrekka/Trondheim

Bonaqua Silver

Telemark kilden

Fyresdal

Farris

Kong Olavs kilde

Larvik

Fjellbekk

Ivar Aasen kilde

Volda

Isbre

Isbre kilden

Buhaugen, Osa, Ulvik

Isklar

Isklar kildene

Vikebygd i Ullensvang

Modal

Modal kilden

Fyresdal

Naturlig mineralvann fra Villmark kilden på Rustad Gård

Villmark kilden på Rustad gård

Rustad/Elverum

Olden

Blåfjell kilden

Olderdalen

Osa

Osa kilden

Ulvik/Hardanger

Az Izland által elismert természetes ásványvizek jegyzéke

A természetes ásványvizek kinyeréséről és forgalmazásáról szóló, 2009. június 18-i 2009/54/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv (3) 1. cikkének megfelelően, amint arról az EGT-megállapodás II. melléklete XII. fejezetének 26. pontja rendelkezik, Izland valamennyi, a korábban az Európai Unió Hivatalos Lapjának EGT-re vonatkozó részében, illetőleg EGT-kiegészítésében közzétett jegyzék helyébe lépő alábbi, egységes szerkezetbe foglalt jegyzékről tájékoztatta a Bizottságot.

Kereskedelmi megnevezés

A forrás neve

A kinyerés helye

Icelandic Glacial

Ölfus Spring

Hlíðarendi, Ölfus, Selfoss


(1)  HL L 164., 2009.6.26, 45. o.

(2)  Ezt az ásványvizet kizárólag összetevőként használják az italgyártásban, ezért nincs kereskedelmi megnevezése

(3)  HL L 164., 2009.6.26., 45. o.


Top