|
Službeni list |
HR Serija C |
|
C/2024/2575 |
22.4.2024 |
Presuda Suda (deseto vijeće) od 29. veljače 2024. (zahtjev za prethodnu odluku koji je uputio Nejvyšší správní soud - Češka Republika) – B2 Energy s.r.o./Odvolací finanční ředitelství
(predmet C-676/22 (1) , B2 Energy)
(Zahtjev za prethodnu odluku - Zajednički sustav poreza na dodanu vrijednost (PDV) - Direktiva 2006/112/EZ - Članak 138. stavak 1. - Oslobođenje od oporezivanja isporuka robe unutar Zajednice - Odbijanje priznavanja prava na oslobođenje od oporezivanja - Dokazi - Isporučitelj robe koji ne dokaže isporuku robe primatelju navedenom u poreznoj dokumentaciji - Isporučitelj koji podnese druge informacije koje dokazuju svojstvo poreznog obveznika stvarnog primatelja)
(C/2024/2575)
Jezik postupka: češki
Sud koji je uputio zahtjev
Nejvyšší správní soud
Stranke glavnog postupka
Podnositelj kasacijske žalbe: B2 Energy s.r.o.
Druga stranka u postupku: Odvolací finanční ředitelství
Izreka
Članak 138. stavak 1. Direktive Vijeća 2006/112/EZ od 28. studenoga 2006. o zajedničkom sustavu poreza na dodanu vrijednost
treba tumačiti na način da:
valja odbiti oslobođenje od poreza na dodanu vrijednost isporučitelju sa sjedištem u jednoj državi članici koji je isporučio robu u drugu državu članicu ako taj isporučitelj nije dokazao da je roba isporučena primatelju koji ima svojstvo poreznog obveznika u potonjoj državi članici i ako, uzimajući u obzir činjenične okolnosti i informacije koje je dostavio isporučitelj, nedostaju podaci potrebni za provjeru toga je li taj primatelj imao to svojstvo.
ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2024/2575/oj
ISSN 1977-1088 (electronic edition)