ISSN 1977-1088

Službeni list

Europske unije

C 68

European flag  

Hrvatsko izdanje

Informacije i objave

Godište 65.
9. veljače 2022.


Sadržaj

Stranica

 

II.   Informacije

 

INFORMACIJE INSTITUCIJA, TIJELA, UREDA I AGENCIJA EUROPSKE UNIJE

 

Europska komisija

2022/C 68/01

Neprotivljenje prijavljenoj koncentraciji (Predmet M.10576 – BAIN CAPITAL / HELLMAN & FRIEDMAN / ATHENAHEALTH GROUP) ( 1 )

1


 

III.   Pripremni akti

 

EUROPSKA SREDIŠNJA BANKA

2022/C 68/02

Mišljenje Europske Središnje Banke od 30. studenoga 2021. o Prijedlogu uredbe za proširenje zahtjeva u pogledu sljedivosti na prijenose kriptoimovine (CON/2021/37)

2


 

IV.   Obavijesti

 

OBAVIJESTI INSTITUCIJA, TIJELA, UREDA I AGENCIJA EUROPSKE UNIJE

 

Europska komisija

2022/C 68/03

Tečajna lista eura — 8. veljače 2022.

5


 

V.   Objave

 

POSTUPCI U VEZI S PROVEDBOM POLITIKE TRŽIŠNOG NATJECANJA

 

Europska komisija

2022/C 68/04

Prethodna prijava koncentracije (Predmet M.10608 – CMA CGM / CLS BUSINESS) – Predmet primjeren za primjenu pojednostavnjenog postupka ( 1 )

6

2022/C 68/05

Prethodna prijava koncentracije (Predmet M.10582 – GAMALIFE / GOING CONCERN OF ZURICH INVESTMENTS LIFE) – Predmet primjeren za primjenu pojednostavnjenog postupka ( 1 )

8

2022/C 68/06

Prethodna prijava koncentracije (Predmet M.10595 – CERBERUS / HBCE (FRENCH RETAIL BANKING)) – Predmet primjeren za primjenu pojednostavnjenog postupka ( 1 )

10

2022/C 68/07

Prethodna prijava koncentracije (Predmet M.10589 – ADT / FORD NEXT / SNTNL) – Predmet primjeren za primjenu pojednostavnjenog postupka ( 1 )

12


 


 

(1)   Tekst značajan za EGP.

HR

 


II. Informacije

INFORMACIJE INSTITUCIJA, TIJELA, UREDA I AGENCIJA EUROPSKE UNIJE

Europska komisija

9.2.2022   

HR

Službeni list Europske unije

C 68/1


Neprotivljenje prijavljenoj koncentraciji

(Predmet M.10576 – BAIN CAPITAL / HELLMAN & FRIEDMAN / ATHENAHEALTH GROUP)

(Tekst značajan za EGP)

(2022/C 68/01)

Dana 1. veljače 2022. Komisija je donijela odluku da se ne protivi prethodno spomenutoj prijavljenoj koncentraciji te je ocijenila da je ona sukladna s unutarnjim tržištem. Odluka se temelji na članku 6. stavku 1. točki (b) Uredbe Vijeća (EZ) br. 139/2004 (1). Puni tekst odluke dostupan je samo na engleskom jeziku, a objavit će se nakon što se iz njega uklone sve moguće poslovne tajne. Odluka će biti dostupna:

na internetskoj stranici Komisije posvećenoj tržišnom natjecanju, u odjeljku za koncentracije (http://ec.europa.eu/competition/mergers/cases/). Odluke o spajanju mogu se pretraživati na različite načine, među ostalim po trgovačkom društvu, broju predmeta, datumu i sektoru,

u elektroničkom obliku na internetskoj stranici EUR-Lexa (http://eur-lex.europa.eu/homepage.html?locale=hr) pod brojem dokumenta 32022M10576. EUR-Lex omogućuje mrežni pristup pravnim dokumentima Europske unije.


(1)  SL L 24, 29.1.2004., str. 1.


III. Pripremni akti

EUROPSKA SREDIŠNJA BANKA

9.2.2022   

HR

Službeni list Europske unije

C 68/2


MIŠLJENJE EUROPSKE SREDIŠNJE BANKE

od 30. studenoga 2021.

o Prijedlogu uredbe za proširenje zahtjeva u pogledu sljedivosti na prijenose kriptoimovine

(CON/2021/37)

(2022/C 68/02)

Uvod i pravna osnova

Europska središnja banka (ESB) primila je 14. listopada 2021. zahtjev Europskog parlamenta, a 20. listopada 2021. zahtjev Vijeća Europske unije za davanje mišljenja o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o informacijama koje se prilažu prijenosima novčanih sredstava i određene kriptoimovine (preinaka) (1) (dalje u tekstu „predložena uredba”).

Nadležnost ESB-a za davanje mišljenja temelji se na članku 127. stavku 4. i članku 282. stavku 5. Ugovora o funkcioniranju Europske unije budući da predložena uredba sadrži odredbe koje utječu na osnovne zadaće Europskog sustava središnjih banaka (ESSB), provođenje monetarne politike Unije i promicanje nesmetanog funkcioniranja platnih sustava u skladu s prvom i četvrtom alinejom članka 127. stavka 2. Ugovora; doprinos ESSB-a stabilnosti financijskog sustava u skladu s člankom 127. stavkom 5. Ugovora i status euronovčanica kao zakonskog sredstva plaćanja u skladu s člankom 128. stavkom 1. Ugovora. Upravno vijeće donijelo je ovo mišljenje u skladu s prvom rečenicom članka 17. stavka 5. Poslovnika Europske središnje banke.

Opće napomene

ESB pozdravlja inicijativu Europske komisije da se zahtjevi u pogledu sljedivosti prošire na kriptoimovinu pomoću predložene uredbe, koja je dio zakonodavnog paketa za sprečavanje pranja novca/financiranja terorizma (SPNFT) (2) koji je Komisija donijela 20. srpnja 2020.

Budući da su prijenosi kriptoimovine izloženi sličnim rizicima pranja novca i financiranja terorizma kao i elektronički prijenosi novčanih sredstava, pružatelji usluga povezanih s kriptoimovinom trebali bi podlijegati istoj razini zahtjeva za SPNFT kao i drugi obveznici. ESB stoga pozdravlja predloženu uredbu kao sredstvo za izjednačavanje uvjeta za pružatelje usluga povezanih s kriptoimovinom.

ESB pozdravlja predloženo usklađivanje pravnog okvira EU-a s Preporukama Radne skupine za financijsko djelovanje (FATF), a posebno s Preporukom 16 (3), jer se time dodatno ublažavaju rizici pranja novca i financiranja terorizma povezani s prijenosom kriptoimovine, čime se uspostavljaju jednaki uvjeti između prijenosa u službenim valutama i prijenosa u kriptoimovini kako bi se spriječila zlouporaba kriptoimovine u svrhu pranja novca i financiranja terorizma. Iako bi trebalo postići jednake uvjete u pogledu intenziteta zahtjeva za SPNFT koji se primjenjuju na pružatelje usluga povezanih s kriptoimovinom, posebni zahtjevi trebali bi obuhvaćati rizike povezane s tehnološkim značajkama kriptoimovine i prijenosa kriptoimovine. Primjerice, zahtjevi u pogledu sljedivosti prijenosa kriptoimovine trebali bi uzeti u obzir posebne značajke tehnologija na kojima se ti prijenosi temelje.

Za potrebe učinkovitog ublažavanja rizika pranja novca i financiranja terorizma trebalo bi pojasniti predloženu uredbu kako bi se izbjegla svaka sumnja da su obuhvaćene transakcije između novčanika na poslužitelju i novčanika bez poslužitelja, što znači da se moraju prikupljati i pohranjivati potpuno iste informacije kao za druge prijenose kriptoimovine. Osim toga, Komisija i odgovarajuća nacionalna tijela trebali bi pomno pratiti tržišna kretanja i aktivnosti pranja novca koje uključuju kriptoimovinu bez angažiranja pružatelja usluga ili putem decentraliziranih istorazinskih razmjena te bi, prema potrebi, trebalo predložiti dodatne zakonodavne mjere ako se uoči znatno povećanje opsega transakcija i povećana upotreba takve imovine za nezakonite aktivnosti u tom segmentu.

Naposljetku, s obzirom na brz tehnološki razvoj u području kriptoimovine važno je pomno pratiti provedbu okvira u suradnji s odgovarajućim tijelima i, prema potrebi, privatnim sektorom.

1.   Definicija kriptoimovine i područje primjene predložene uredbe

1.1

U predloženoj uredbi koristit će se definicija „kriptoimovine” utvrđena u Komisijinu Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o tržištima kriptoimovine i izmjeni Direktive (EU) 2019/1937 (4) (dalje u tekstu „predložena uredba MiCA”). Kao što je ESB već istaknuo (5), predložena uredba MiCA sadržava široku definiciju kriptoimovine koja je specifična za određenu tehnologiju. ESB razumije da bi to trebala biti široka i sveobuhvatna definicija te da se stoga predloženom uredbom namjerava proširiti zahtjeve u pogledu sljedivosti na svu kriptoimovinu, bez obzira na temeljnu tehnologiju (tehnologija decentraliziranog vođenja evidencije transakcija ili druga tehnologija) koja se koristi za njezino izdavanje.

1.2

Kad je riječ o području primjene predložene uredbe, ESB razumije da, poput predložene uredbe MiCA, nije predviđeno da ona obuhvati kriptoimovinu koju izdaju središnje banke kad djeluju u svojstvu monetarne vlasti. Međutim, radi pravne sigurnosti i kako bi se područje primjene predložene uredbe u potpunosti uskladilo s područjem primjene predložene uredbe MiCA, ESB predlaže da se to izričito navede u uvodnim izjavama i odredbama predložene uredbe.

2.   Upućivanje na službene valute

U predloženoj uredbi upućuje se na pojam „fiducijarne valute” (6). U skladu s Ugovorima i monetarnim pravom Unije, euro je jedinstvena valuta europodručja, tj. onih država članica koje su uvele euro kao svoju valutu. Što se tiče država članica koje nisu uvele euro kao svoju valutu, Ugovori se konzistentno odnose na valute tih država članica. Nigdje u Ugovorima se euro ili valute država članica ne spominju kao „fiducijarne” valute. U tom kontekstu nije primjereno u pravnom tekstu Unije upućivati na „fiducijarne valute”. Umjesto toga, predložena uredba trebala bi upućivati na „službene valute” (7)..

3.   Datum primjene predložene uredbe

Usklađivanje datuma primjene predložene uredbe s datumom primjene predložene uredbe MiCA bilo bi korisno sa stajališta sustava i financijske stabilnosti kako bi se osiguralo da se predložena uredba primjenjuje na prijenose kriptoimovine što je moguće ranije, umjesto da se čeka početak primjene ostatka zakonodavnog paketa za SPN. Kako je Komisija primijetila, do sada su prijenosi virtualne imovine ostali izvan područja primjene zakonodavstva Unije o financijskim uslugama, izlažući imatelje kriptoimovine rizicima pranja novca i financiranja terorizma jer se tokovi nezakonitog novca mogu odvijati prijenosima kriptoimovine i naštetiti integritetu, stabilnosti i ugledu financijskog sektora (8). Nekoliko država članica već je reguliralo to pitanje (9).

Kada ESB predlaže izmjenu predložene uredbe, konkretni prijedlozi izmjena navedeni su u posebnom tehničkom radnom dokumentu kojem je u tu svrhu priloženo obrazloženje. Tehnički radni dokument dostupan je na engleskom jeziku na EUR-Lexu.

Sastavljeno u Frankfurtu na Majni 30. studenoga 2021.

Predsjednica ESB-a

Christine LAGARDE


(1)  COM(2021) 422 konačno.

(2)  Paket uključuje i sljedeće: (a) Prijedlog uredbe o sprečavanju korištenja financijskog sustava u svrhu pranja novca (PN) i financiranja terorizma (FT) (C(2021) 420 konačno); (b) Prijedlog direktive o mehanizmima koje države članice trebaju uspostaviti radi sprečavanja korištenja financijskog sustava u svrhu pranja novca ili financiranja terorizma i o stavljanju izvan snage Direktive (EU 2015/849 (C(2021) 423 konačno); i Prijedlog uredbe o osnivanju tijela za suzbijanje pranja novca i financiranja terorizma i izmjeni uredaba (EU) br. 1093/2010, (EU) 1094/2010, (EU) 1095/2010(C(2021) 421 konačno).

(3)  Vidi Preporuke FATF-a. Dostupno na mrežnim stranicama FATF-a https://www.fatf-gafi.org

(4)  COM(2020) 593 konačno.

(5)  Vidi fusnotu 12. u Mišljenju CON/2021/4 Europske središnje banke od 19. veljače 2021. o Prijedlogu uredbe o tržištima kriptoimovine i izmjeni Direktive (EU) 2019/1937 (SL C 152, 29.4.2021., str. 1.). Sva mišljenja ESB-a dostupna su na EUR-Lexu.

(6)  Vidi uvodne izjave 8. i 27. predložene uredbe.

(7)  Vidi stavak 2.1.5 Mišljenja CON/2021/4 i stavak 1.1.3 Mišljenja CON/2016/49 Europske središnje banke od 12. listopada 2016. o Prijedlogu direktive Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Direktive (EU) 2015/849 o sprečavanju korištenja financijskog sustava u svrhu pranja novca ili financiranja terorizma i o izmjeni Direktive 2009/101/EZ (SL C 459, 9.12.2016., str. 3.).

(8)  Vidi osmi stavak prve točke odjeljka 1. obrazloženja uz predloženu uredbu.

(9)  Na primjer, 1. listopada 2021. Pravilnik njemačkog Ministarstva financija o zahtjevima u pogledu pojačane dubinske analize za prijenos kriptoimovine (Verordnung über verstärkte Sorgfaltspflichten bei dem Transfer von Kryptowerten vom 24 September 2021 (BGBl. I S. 4465)) stupio je na snagu. U skladu s Pravilnikom pružatelji usluga povezanih s kriptoimovinom koji prenose kriptoimovinu u ime primatelja naloga moraju istodobno i na siguran način pružatelju usluga povezanih s kriptoimovinom koji djeluje u ime korisnika dostaviti ime, adresu i broj računa (npr. javni ključ) izdavatelja naloga te ime i broj računa (npr. javni ključ) korisnika. Pružatelj usluga povezanih s kriptoimovinom koji djeluje u ime korisnika mora osigurati da prima i pohranjuje informacije o pošiljatelju i korisniku. Potpuna sljedivost strana uključenih u prijenos kriptoimovine zamišljena je kao alat za sprečavanje, otkrivanje i istraživanje pranja novca i financiranja terorizma te za praćenje izbjegavanja sankcija. Pravilnikom se od obveznika zahtijeva i da osiguraju da se informacije o korisniku ili pošiljatelju prijenosa prikupljaju ako se prijenos obavlja s elektroničkog novčanika ili na njega kojim ne upravlja pružatelj usluga povezanih s kriptoimovinom, čak i ako ne postoji rizik prijenosa podataka.


IV. Obavijesti

OBAVIJESTI INSTITUCIJA, TIJELA, UREDA I AGENCIJA EUROPSKE UNIJE

Europska komisija

9.2.2022   

HR

Službeni list Europske unije

C 68/5


Tečajna lista eura (1)

8. veljače 2022.

(2022/C 68/03)

1 euro =


 

Valuta

Tečaj

USD

američki dolar

1,1408

JPY

japanski jen

131,68

DKK

danska kruna

7,4437

GBP

funta sterlinga

0,84363

SEK

švedska kruna

10,4433

CHF

švicarski franak

1,0545

ISK

islandska kruna

142,40

NOK

norveška kruna

10,0758

BGN

bugarski lev

1,9558

CZK

češka kruna

24,259

HUF

mađarska forinta

353,09

PLN

poljski zlot

4,5312

RON

rumunjski novi leu

4,9450

TRY

turska lira

15,5558

AUD

australski dolar

1,6025

CAD

kanadski dolar

1,4505

HKD

hongkonški dolar

8,8923

NZD

novozelandski dolar

1,7196

SGD

singapurski dolar

1,5349

KRW

južnokorejski von

1 367,88

ZAR

južnoafrički rand

17,6380

CNY

kineski renminbi-juan

7,2636

HRK

hrvatska kuna

7,5215

IDR

indonezijska rupija

16 418,40

MYR

malezijski ringit

4,7740

PHP

filipinski pezo

58,715

RUB

ruski rubalj

85,7797

THB

tajlandski baht

37,606

BRL

brazilski real

6,0209

MXN

meksički pezo

23,5601

INR

indijska rupija

85,2545


(1)  Izvor: referentna tečajna lista koju objavljuje ESB.


V. Objave

POSTUPCI U VEZI S PROVEDBOM POLITIKE TRŽIŠNOG NATJECANJA

Europska komisija

9.2.2022   

HR

Službeni list Europske unije

C 68/6


Prethodna prijava koncentracije

(Predmet M.10608 – CMA CGM / CLS BUSINESS)

Predmet primjeren za primjenu pojednostavnjenog postupka

(Tekst značajan za EGP)

(2022/C 68/04)

1.   

Komisija je 1. veljače 2022. zaprimila prijavu predložene koncentracije u skladu s člankom 4. Uredbe Vijeća (EZ) br. 139/2004 (1).

Ta se prijava odnosi na sljedeće poduzetnike:

CMA CGM S.A. („CMA CGM”, Francuska),

CLS Business, pod kontrolom poduzetnika Ingram Micro Inc. („Ingram”, Sjedinjene Američke Države).

Poduzetnik CMA CGM S.A. steći će, u smislu članka 3. stavka 1. točke (b) Uredbe o koncentracijama, kontrolu nad cijelim poduzetnikom CLS Business.

Koncentracija se provodi kupnjom udjela i imovine.

2.   

Poslovne djelatnosti predmetnih poduzetnika:

CMA CGM pruža niz usluga povezanih s pomorskim prijevozom, uključujući usluge kontejnerskog linijskog prijevoza i lučke terminalske usluge. CMA CGM djeluje i u području usluga otpreme tereta i usluga ugovorne logistike preko svojeg društva kćeri CEVA Logistics,

CLS Business obuhvaća aktivnosti poduzetnika Ingram u području usluga ugovorne logistike, kojima trenutačno upravlja njegov ogranak Commerce & Lifecycle Services. CLS Business pruža niz usluga u okviru ugovorne logistike uglavnom u Sjevernoj Americi i Europi, što se posebno odnosi na logistiku distribucije i obrnutu logistiku.

3.   

Preliminarnim ispitivanjem Komisija je ocijenila da bi prijavljena transakcija mogla biti obuhvaćena područjem primjene Uredbe o koncentracijama. Međutim konačna odluka još nije donesena.

U skladu s Obavijesti Komisije o pojednostavnjenom postupku za postupanje s određenim koncentracijama prema Uredbi Vijeća (EZ) br. 139/2004 (2) treba napomenuti da je ovaj predmet primjeren za primjenu postupka iz Obavijesti.

4.   

Komisija poziva zainteresirane treće osobe da joj podnesu moguća očitovanja o predloženoj koncentraciji.

Očitovanja se Komisiji moraju dostaviti najkasnije u roku od 10 dana od datuma ove objave. U svakom je očitovanju potrebno navesti referentnu oznaku:

M.10608 – CMA CGM / CLS BUSINESS

Očitovanja se Komisiji mogu poslati e-poštom, telefaksom ili poštom. Podaci za kontakt:

E-pošta: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu

Faks +32 22964301

Poštanska adresa:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË


(1)  SL L 24, 29.1.2004., str. 1. („Uredba o koncentracijama”).

(2)  SL C 366, 14.12.2013., str. 5.


9.2.2022   

HR

Službeni list Europske unije

C 68/8


Prethodna prijava koncentracije

(Predmet M.10582 – GAMALIFE / GOING CONCERN OF ZURICH INVESTMENTS LIFE)

Predmet primjeren za primjenu pojednostavnjenog postupka

(Tekst značajan za EGP)

(2022/C 68/05)

1.   

Komisija je 1. veljače 2022. zaprimila prijavu predložene koncentracije u skladu s člankom 4. Uredbe Vijeća (EZ) br. 139/2004 (1).

Ta se prijava odnosi na sljedeće poduzetnike:

GamaLife – Companhia de Seguros de Vida, S.A. („GamaLife”, Portugal),

Poslovna jedinica poduzetnika Zurich Investments Life S.p.A. („Target”, Italija).

Poduzetnik Gamalife steći će, u smislu članka 3. stavka 1. točke (b) Uredbe o koncentracijama, kontrolu nad cijelim poduzetnikom Target.

Koncentracija se provodi kupnjom imovine.

2.   

Poslovne djelatnosti predmetnih poduzetnika:

Gamalife je društvo za životno osiguranje koje prvenstveno posluje u Portugalu i u cijelosti je u vlasništvu investicijskih fondova koje savjetuje društvo Apax Partners LLP („AP”, Ujedinjena Kraljevina).

Poduzetnik Target ima uglavnom zatvoreni portfelj ugovora o životnom osiguranju, zajedno s relevantnom imovinom, poslovanjem, ugovorima, zaposlenicima, pravima i obvezama.

3.   

Preliminarnim ispitivanjem Komisija je ocijenila da bi prijavljena transakcija mogla biti obuhvaćena područjem primjene Uredbe o koncentracijama. Međutim konačna odluka još nije donesena.

U skladu s Obavijesti Komisije o pojednostavnjenom postupku za postupanje s određenim koncentracijama prema Uredbi Vijeća (EZ) br. 139/2004 (2) treba napomenuti da je ovaj predmet primjeren za primjenu postupka iz Obavijesti.

4.   

Komisija poziva zainteresirane treće osobe da joj podnesu moguća očitovanja o predloženoj koncentraciji.

Očitovanja se Komisiji moraju dostaviti najkasnije u roku od 10 dana od datuma ove objave. U svakom je očitovanju potrebno navesti referentnu oznaku:

M.10582 - GAMALIFE / GOING CONCERN OF ZURICH INVESTMENTS LIFE

Očitovanja se Komisiji mogu poslati e-poštom, telefaksom ili poštom. Podaci za kontakt:

E-pošta: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu

Faks +32 22964301

Poštanska adresa:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË


(1)  SL L 24, 29.1.2004., str. 1. („Uredba o koncentracijama”).

(2)  SL C 366, 14.12.2013., str. 5.


9.2.2022   

HR

Službeni list Europske unije

C 68/10


Prethodna prijava koncentracije

(Predmet M.10595 – CERBERUS / HBCE (FRENCH RETAIL BANKING))

Predmet primjeren za primjenu pojednostavnjenog postupka

(Tekst značajan za EGP)

(2022/C 68/06)

1.   

Komisija je 31. siječnja 2022. zaprimila prijavu predložene koncentracije u skladu s člankom 4. Uredbe Vijeća (EZ) br. 139/2004 (1).

Ta se prijava odnosi na sljedeće poduzetnike:

Cerberus Capital Management L.P. („Cerberus”, SAD), i

bankovno poslovanje sa stanovništvom u Francuskoj poduzetnika HSBC Continental Europe („HBCE’s French Retail Banking Business”, Francuska), u okviru grupe HSBC pod kontrolom poduzetnika HSBC Holdings plc.

Poduzetnik Cerberus steći će, u smislu članka 3. stavka 1. točke (b) Uredbe o koncentracijama, isključivu kontrolu nad cijelim poduzetnikom HBCE’s French Retail Banking Business.

Koncentracija se provodi kupnjom imovine.

2.   

Poslovne djelatnosti predmetnih poduzetnika:

Cerberus je društvo za dugoročna ulaganja u sve vrste vrijednosnih papira i imovine, što među ostalim uključuje dopunske kredite, privatni vlasnički kapital, platforme za nekretnine i kreditiranje društava srednje tržišne veličine.

HBCE’s French Retail Banking Business fizičkim osobama i malim i srednjim poduzetnicima pruža: svakodnevne bankarske i financijske usluge; rješenja za njihove kratkoročne i dugoročne potrebe za financiranjem; rješenja za osiguranje i usluge financijskog, osiguravateljskog i investicijskog savjetovanja te upravljanja imovinom.

3.   

Preliminarnim ispitivanjem Komisija je ocijenila da bi prijavljena transakcija mogla biti obuhvaćena područjem primjene Uredbe o koncentracijama. Međutim konačna odluka još nije donesena.

U skladu s Obavijesti Komisije o pojednostavnjenom postupku za postupanje s određenim koncentracijama prema Uredbi Vijeća (EZ) br. 139/2004 (2) treba napomenuti da je ovaj predmet primjeren za primjenu postupka iz Obavijesti.

4.   

Komisija poziva zainteresirane treće osobe da joj podnesu moguća očitovanja o predloženoj koncentraciji.

Očitovanja se Komisiji moraju dostaviti najkasnije u roku od 10 dana od datuma ove objave. U svakom je očitovanju potrebno navesti referentnu oznaku:

M.10595 – CERBERUS / HBCE (FRENCH RETAIL BANKING)

Očitovanja se Komisiji mogu poslati e-poštom, telefaksom ili poštom. Podaci za kontakt:

E-pošta: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu

Faks +32 22964301

Poštanska adresa:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË


(1)  SL L 24, 29.1.2004., str. 1. („Uredba o koncentracijama”).

(2)  SL C 366, 14.12.2013., str. 5.


9.2.2022   

HR

Službeni list Europske unije

C 68/12


Prethodna prijava koncentracije

(Predmet M.10589 – ADT / FORD NEXT / SNTNL)

Predmet primjeren za primjenu pojednostavnjenog postupka

(Tekst značajan za EGP)

(2022/C 68/07)

1.   

Komisija je 2. veljače 2022. zaprimila prijavu predložene koncentracije u skladu s člankom 4. Uredbe Vijeća (EZ) br. 139/2004 (1).

Ta se prijava odnosi na sljedeće poduzetnike:

ADT LLC („ADT”, Sjedinjene Američke Države), pod krajnjom kontrolom poduzetnika Apollo Group (Sjedinjene Američke Države),

Ford Next LLC („Ford Next”, Sjedinjene Američke Države), u vlasništvu poduzetnika Ford Group (Sjedinjene Američke Države),

SNTNL LLC („SNTNL”, Sjedinjene Američke Države), pod kontrolom poduzetnika Ford Next.

Poduzetnici ADT i Ford Next stječu, u smislu članka 3. stavka 1. točke (b) i članka 3. stavka 4. Uredbe o koncentracijama, zajedničku kontrolu nad poduzetnikom SNTNL.

Koncentracija se provodi kupnjom vrijednosnih papira novoosnovanog društva koje čini zajednički pothvat.

2.   

Poslovne djelatnosti predmetnih poduzetnika:

ADT pruža rješenja za sigurnost, automatizaciju i pametne domove te nudi usluge stručnog praćenja 24 sata dnevno, sedam dana u tjednu.

Ford Next vodi poslovanje društva Ford Group u sektoru autonomnih vozila, koje obuhvaća integraciju autonomnih sustava, istraživanja autonomnih vozila i napredni inženjering, razvoj mreže za automatizirani prijevoz kao usluge, korisničko iskustvo, poslovnu strategiju i timove za razvoj poslovanja.

SNTNL namjerava razvijati, proizvoditi i prodavati povezane, inteligentne sigurnosne sustave vozila i povezane usluge kao što je nadzor treće strane.

3.   

Preliminarnim ispitivanjem Komisija je ocijenila da bi prijavljena transakcija mogla biti obuhvaćena područjem primjene Uredbe o koncentracijama. Međutim konačna odluka još nije donesena.

U skladu s Obavijesti Komisije o pojednostavnjenom postupku za postupanje s određenim koncentracijama prema Uredbi Vijeća (EZ) br. 139/2004 (2) treba napomenuti da je ovaj predmet primjeren za primjenu postupka iz Obavijesti.

4.   

Komisija poziva zainteresirane treće osobe da joj podnesu moguća očitovanja o predloženoj koncentraciji.

Očitovanja se Komisiji moraju dostaviti najkasnije u roku od 10 dana od datuma ove objave. U svakom je očitovanju potrebno navesti referentnu oznaku:

M.10589 – ADT / FORD NEXT / SNTNL

Očitovanja se Komisiji mogu poslati e-poštom, telefaksom ili poštom. Podaci za kontakt:

E-pošta: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu

Faks +32 22964301

Poštanska adresa:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË


(1)  SL L 24, 29.1.2004., str. 1. („Uredba o koncentracijama”).

(2)  SL C 366, 14.12.2013., str. 5.