|
ISSN 1977-1088 |
||
|
Službeni list Europske unije |
C 353 |
|
|
||
|
Hrvatsko izdanje |
Informacije i objave |
Godište 64. |
|
Sadržaj |
Stranica |
|
|
|
IV. Obavijesti |
|
|
|
OBAVIJESTI INSTITUCIJA, TIJELA, UREDA I AGENCIJA EUROPSKE UNIJE |
|
|
|
Vijeće |
|
|
2021/C 353/01 |
Izvješće o financijskim aktivnostima za 2020. – Dio II. – Europsko vijeće i Vijeće |
|
HR |
|
IV. Obavijesti
OBAVIJESTI INSTITUCIJA, TIJELA, UREDA I AGENCIJA EUROPSKE UNIJE
Vijeće
|
2.9.2021 |
HR |
Službeni list Europske unije |
C 353/1 |
IZVJEŠĆE O FINANCIJSKIM AKTIVNOSTIMA ZA 2020.
Dio II. – Europsko vijeće i Vijeće
(2021/C 353/01)
SADRŽAJ
|
1. |
UVOD | 2 |
|
2. |
CILJEVI I PRORAČUN ZA FINANCIJSKU GODINU 2020. | 2 |
|
2.1. |
Glavni financijski ciljevi | 2 |
|
2.2. |
Utvrđivanje proračuna za Europsko vijeće i Vijeće u 2020 | 2 |
|
2.2.1. |
Opći pristup | 2 |
|
2.2.2. |
Proračun za 2020 | 2 |
|
2.2.3. |
Proračun za 2020. i naslov 5. višegodišnjeg financijskog okvira | 3 |
|
3. |
OPĆI PREGLED IZVRŠENJA PRORAČUNA U 2020. | 4 |
|
3.1. |
Aktivnosti i ciljevi Europskog vijeća i Vijeća u 2020. | 4 |
|
3.1.1. |
Sastanci | 4 |
|
3.1.2. |
Zakonodavne aktivnosti | 4 |
|
3.1.3. |
Modernizacija administracije | 5 |
|
3.1.4. |
Ostvarenje ciljeva u 2020 | 5 |
|
3.2. |
Prihodi | 6 |
|
3.3. |
Rashodi u 2020 | 7 |
|
3.3.1. |
Izmjene proračuna u 2020 | 7 |
|
3.3.2. |
Pregled izvršenja proračuna u razdoblju 2010.–2020. | 9 |
|
3.3.3. |
Izvršenje odobrenih sredstava po kategorijama u 2020. 17 | 10 |
|
3.4. |
Prenesena odobrena sredstva | 12 |
|
3.4.1. |
Odobrena sredstva automatski prenesena iz 2019. u 2020 | 12 |
|
3.4.2. |
Odobrena sredstva automatski prenesena iz 2020. u 2021 | 13 |
|
3.5. |
Namjenski prihodi | 14 |
|
3.5.1. |
Namjenski prihodi nastali prije 2020. | 14 |
|
3.5.2. |
Namjenski prihodi preneseni iz 2019. za plaćanje | 15 |
|
3.5.3. |
Namjenski prihodi nastali prije 2020. preneseni u 2021. za plaćanje | 16 |
|
3.5.4. |
Namjenski prihodi nastali u 2020 | 17 |
1. UVOD
Sukladno članku 249. Uredbe (EU, Euratom) br. 2018/1046 Europskog parlamenta i Vijeća (1) (Financijska uredba – FU) ovaj je dokument izvješće o proračunskom i financijskom upravljanju dijelom II. proračuna EU-a (Europsko vijeće i Vijeće) za financijsku godinu 2020.
Izvješće se temelji na privremenim financijskim izvještajima za 2020., nalazima godišnjih izvješća o aktivnostima dužnosnika za ovjeravanje Vijeća i informacijama o izvršenju proračuna iz financijskog sustava Vijeća.
Poglavlje 2. ovog izvješća predstavlja sažetak okvira koji je utvrđen za financijsku godinu 2020. Opći pregled izvršenja odobrenih sredstava proračuna na raspolaganju u 2020. navodi se u poglavlju 3.
Izvršenje proračuna za 2020. po proračunskim linijama navodi se u Prilogu.
2. CILJEVI I PRORAČUN ZA FINANCIJSKU GODINU 2020.
2.1. Glavni financijski ciljevi
Glavni financijski ciljevi Glavnog tajništva Vijeća za 2020. bili su:
|
— |
osigurati nastavak donošenja odluka u Europskom vijeću i Vijeću unatoč iznimnom stanju uzrokovanom pandemijom bolesti COVID-19, |
|
— |
osigurati kontinuiranu potporu Europskom vijeću i Vijeću djelotvornom i učinkovitom uporabom financijskih sredstava, |
|
— |
nastaviti proces modernizacije administracije kako bi se poboljšala kvaliteta organizacije i pravilna uporaba resursa. |
2.2. Utvrđivanje proračuna za Europsko vijeće i Vijeće u 2020.
2.2.1. Opći pristup
Proračun za 2020. za Europsko vijeće i Vijeće (dalje u tekstu EV/V) utvrđen je na temelju općeg cilja da se, u nominalnoj vrijednosti, ne premaši ukupna razina proračuna za 2019. za sve rashode koji se ne odnose na plaće.
Povećanja povezana sa zakonskim ili ugovornim obvezama ili s obvezama u područjima koja se smatraju ključnima za pravilno funkcioniranje Glavnog tajništva Vijeća (GTV) prebijena su određivanjem prioritetnih projekata i reprogramiranjem određenih projekata, uzimajući u obzir izvršenje proračuna u posljednjih nekoliko godina.
U odnosu na plan radnih mjesta GTV je nastavio s racionalizacijom organizacije provedbom sljedećega:
|
— |
prijenosom jednog radnog mjesta AD5 i sedam radnih mjesta AST1 u Komisiju u okviru sporazuma o razini usluga (SLA) za SYSPER, |
|
— |
dodavanjem pet radnih mjesta AD5 i jednog radnog mjesta AST1 kako bi se uzeo u obzir novi jezični režim za prevođenje na irski jezik, prema uputama Komisije. |
2.2.2. Proračun za 2020.
Proračunsko tijelo utvrdilo je ukupan proračun EV-a/V-a za 2020. u iznosu od 590,6 milijuna EUR. To je povećanje od 8,7 milijuna EUR (+1,5 %) u usporedbi s 2019.
Broj radnih mjesta u planu radnih mjesta za 2020. za EV/V utvrđen je na 3 029.
U tablici 1. naveden je pregled proračuna za 2020. po kategorijama.
Tablica 1.
Proračun EV-a/V-a za 2020. u odnosu na 2019. (po kategorijama)
|
(EUR) |
|||
|
Kategorija |
Proračun 2019. |
Proračun 2020. |
Promjena 2020./2019. |
|
1 |
2 |
3 = 2 / 1 |
|
|
Plan radnih mjesta |
336 749 511 |
341 218 000 |
1,3 % |
|
Ostali rashodi za osoblje |
25 077 000 |
25 366 000 |
1,2 % |
|
Zgrade (isključujući kupnju) |
55 888 948 |
56 644 000 |
1,4 % |
|
Računalni sustavi |
41 355 000 |
44 509 000 |
7,6 % |
|
Namještaj |
951 000 |
1 171 000 |
23,1 % |
|
Tehnička oprema |
5 745 000 |
6 026 000 |
4,9 % |
|
Prijevoz |
1 134 000 |
2 284 000 |
101,4 % |
|
Putni troškovi delegacija |
17 372 000 |
17 228 000 |
-0,8 % |
|
Troškovi usmenog prevođenja |
81 694 000 |
81 450 000 |
-0,3 % |
|
Sastanci i konferencije |
5 237 000 |
6 285 000 |
20,0 % |
|
Informiranje |
9 125 000 |
7 235 000 |
-20,7 % |
|
Razno |
1 267 000 |
1 217 000 |
-3,9 % |
|
Pričuva |
300 000 |
|
- 100,0 % |
|
Ukupno (isključujući kupnju) |
581 895 459 |
590 633 000 |
1,5 % |
|
Kupnja nepokretne imovine |
— |
— |
|
|
Sveukupni iznos |
581 895 459 |
590 633 000 |
1,5 % |
2.2.3. Proračun za 2020. i naslov 5. višegodišnjeg financijskog okvira
U tablici 2. naveden je pregled kretanja u proračunu EV-a/V-a u razdoblju 2010.–2020. Udio EV-a/V-a u naslovu 5. višegodišnjeg financijskog okvira smanjen je s 6,3 % u 2015. na 5,8 % u 2020.
Tablica 2.
Kretanje u dijelu II. proračuna EU-a (Europsko vijeće i Vijeće) u sklopu naslova 5. višegodišnjeg financijskog okvira u razdoblju 2015.–2020.
|
|
2015. |
2016. |
2017. |
2018. |
2019. |
2020. |
||||||
|
(iznosi u tekućim cijenama) |
mil. € |
promjena |
mil. € |
promjena |
mil. € |
promjena |
mil. € |
promjena |
mil. € |
promjena |
mil. € |
promjena |
|
Naslov 5. |
8 659 |
3,0 % |
8 951 |
3,4 % |
9 395 |
5,0 % |
9 666 |
2,9 % |
9 945 |
2,9 % |
10 222 |
2,8 % |
|
EV/V |
542 |
1,4 % |
545 |
0,6 % |
562 |
3,0 % |
573 |
2,0 % |
582 |
1,6 % |
591 |
1,5 % |
|
udio EV-a/V-a u naslovu 5. |
6,3 % |
6,1 % |
6,0 % |
5,9 % |
5,9 % |
5,8 % |
||||||
3. OPĆI PREGLED IZVRŠENJA PRORAČUNA U 2020.
3.1. Aktivnosti i ciljevi Europskog vijeća i Vijeća u 2020.
U okviru izvješća o financijskim aktivnostima GTV daje informacije o svojim osnovnim aktivnostima koje su relevantne s financijskog stajališta i opisuje funkcioniranje Europskog vijeća i Vijeća tijekom financijske godine. U ovom izvješću istaknuta su i ključna postignuća te godine.
3.1.1. Sastanci
U tablici 3. naveden je pregled kretanja broja sastanaka koje je organizirao GTV za Europsko vijeće i Vijeće u razdoblju 2015.–2020.
Uz 3 086 institucijskih sastanaka i sastanaka s trećim zemljama, GTV je u 2020. organizirao 434 drugih sastanaka (npr. seminari, informativni sastanci i brifinzi).
Tablica 3.
Kretanje broja sastanaka u razdoblju 2015.–2020.
|
|
2015. |
2016. |
2017. |
2018. |
2019. |
2020. |
2020. |
|
|
|
|
|
|
|
S fizičkom prisutnošću |
Videokonferencija / hibridni |
UKUPNO |
|
|
Sastanci na vrhu |
12 |
9 |
15 |
15 |
17 |
15 |
8 |
23 |
|
Vijeće |
81 |
75 |
77 |
75 |
80 |
31 |
85 |
116 |
|
Coreper |
138 |
109 |
105 |
117 |
124 |
152 |
2 |
154 |
|
Coreper čl. 50. |
|
|
22 |
29 |
28 |
3 |
|
3 |
|
Radne skupine |
3 471 |
3 569 |
4 039 |
4 304 |
3 706 |
1 538 |
1 252 |
2 790 |
|
Ad hoc radna skupina čl. 50. |
|
|
32 |
61 |
28 |
|
|
|
|
Ukupno |
3 702 |
3 762 |
4 290 |
4 601 |
3 983 |
1 739 |
1 347 |
3 086 |
|
Ostali sastanci |
2 271 |
2 034 |
3 030 |
3 129 |
3 685 |
401 |
33 |
434 |
|
Sveukupni iznos |
5 973 |
5 796 |
7 320 |
7 730 |
7 668 |
2 140 |
1 380 |
3 520 |
Zbog izbijanja pandemije bolesti COVID-19 godinu 2020. obilježili su iznimni radni uvjeti. To je dovelo do smanjenja broja sastanaka od 54,1 % (4 148) u usporedbi s 2019., uglavnom u kategoriji sastanaka izvan institucijskog konteksta Europskog vijeća i Vijeća. Novi načini održavanja sastanaka odrazili su se u činjenici da je došlo do povećanja broja sastanaka na vrhu, sastanaka Vijeća i sastanaka COREPER-a te da je 39,2 % sastanaka održano putem videokonferencije ili u hibridnom obliku (pri čemu su neki sudionici bili povezani na daljinu).
3.1.2. Zakonodavne aktivnosti
Još jedan kvantitativni pokazatelj aktivnosti jest broj pravnih akata objavljenih u Službenom listu (SL) (tablica 4.). U 2020. u SL-u je objavljeno 1 328 pravnih akata. Treba napomenuti da je objava pravnih akata u SL-u posljednji korak zakonodavnog procesa.
Tablica 4.
Kretanje broja pravnih akata u razdoblju 2015.–2020.
|
|
2015. |
2016. |
2017. |
2018. |
2019. |
2020. |
|
Zakonodavni akti objavljeni u SL-u |
1 412 |
1 259 |
1 187 |
1 210 |
1 326 |
1 328 |
Unatoč zahtjevnim radnim uvjetima u 2020. zbog pandemije bolesti COVID-19, Vijeće je svoje zakonodavne aktivnosti održalo na istoj razini kao i 2019.
3.1.3. Modernizacija administracije
GTV je u 2020. nastavio poboljšavati kvalitetu i učinkovitost svoje unutarnje organizacije, s posebnim naglaskom na rješavanju radnih ograničenja uzrokovanih pandemijom bolesti COVID-19:
|
— |
provedba akcijskog plana za smanjenje stope slobodnih radnih mjesta GTV-a, što uključuje pomno i redovito praćenje stope popunjenosti radnih mjesta u odnosu na plan radnih mjesta i raspoloživost odgovarajućih odobrenih sredstava, |
|
— |
kako bi se reagiralo na produženo razdoblje rada na daljinu, platforme GTV-a proširene su, a pojasna širina povećana, čime se gotovo cjelokupnom osoblju omogućio siguran rad na daljinu, |
|
— |
u očekivanju budućeg postupnog povratka na posao u zgradama GTV-a, male prostorije za sastanke opremljene su visokokvalitetnom opremom za videokonferencije kako bi se olakšali hibridni sastanci. |
3.1.4. Ostvarenje ciljeva u 2020.
Ostvarenje ciljeva utvrđenih za proračunsku godinu 2020. može se sažeti kako slijedi:
|
— |
plan radnih mjesta Od 3 029 radnih mjesta u planu radnih mjesta Europskog vijeća i Vijeća, 1. siječnja 2020. u GTV-u je popunjeno 2 817 radnih mjesta. Kao posljedica fluktuacije osoblja tijekom godine, 31. prosinca 2020. bilo je 2 905 popunjenih radnih mjesta, što predstavlja razliku od 88 dodatnih popunjenih radnih mjesta u planu radnih mjesta EV-a/V-a, |
|
— |
financijsko upravljanje U 2020. GTV je nastavio s daljnjim poboljšanjem svojeg financijskog upravljanja i uspješnosti. Na više se načina poboljšalo korporativno upravljanje financijama, npr.:
Osim toga, zbog neočekivanog izbijanja bolesti COVID-19 i izvanredne situacije tijekom pandemije bili su potrebni hitno djelovanje i organizacijske mjere kako bi se osiguralo neprekidno pružanje usluga. Objavljeno je nekoliko okružnica kako bi se službama za ovjeravanje pružile smjernice za privremenu prilagodbu financijskih radnih tokova i postupaka novim okolnostima. U kontekstu poboljšanja pozicije novčanog toka europskih poduzeća, prosječno vrijeme plaćanja računa u GTV-u u 2020. bilo je 20 dana, pri čemu je najdulji rok za plaćanje 30 kalendarskih dana (Direktiva 2011/7/EU Europskog parlamenta i Vijeća (2)), |
|
— |
politika upravljanja nekretninama Politika Vijeća za upravljanje nekretninama stabilna je. Od 2004. cilj je Vijeća da se u konačnici sve njegove aktivnosti i aktivnosti Europskog vijeća odvijaju u Bruxellesu u zgradama koje posjeduje, a koje su prilagođene njegovim potrebama i koje su smještene jedna pored druge. Ta je reorganizacija dovršena izgradnjom zgrade Europa 30. lipnja 2016. |
3.2. Prihodi
U tablici 5. naveden je pregled sveukupnog ishoda prihoda u 2020. Pojam „dodijeljena prava za 2019.” odnosi se na naloge za povrat koji su izdani u 2019., ali za koje je povrat iznosa obavljen tek u 2020. S druge strane, pojam „dodijeljena prava za 2020.” odnosi se na naloge za povrat koji su izdani u 2020.
Tablica 5.
Pregled prihoda u proračunu za 2020.
|
(EUR) |
||||||||
|
Poglavlje |
Dodijeljena prava 2019. |
Prihodi čiji je povrat osiguran iz 2019. |
Dodijeljena prava 2020. |
Prihodi čiji je povrat osiguran iz 2020. |
Ukupna dodijeljena prava 2019. + 2020. |
Ukupni povrat 2019. + 2020. |
Povrat koji treba osigurati u 2021. |
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 = 1 + 3 |
6 = 2 + 4 |
7 = 5 – 6 |
||
|
4 0 |
Odbici od plaća osoblja |
0 |
0 |
32 466 725 |
32 466 725 |
32 466 725 |
32 466 725 |
0 |
|
4 1 |
Doprinosi za mirovinsko osiguranje |
1 544 |
1 544 |
26 004 187 |
26 004 187 |
26 005 731 |
26 005 731 |
0 |
|
5 0 |
Primici od prodaje pokretne i nepokretne imovine |
622 |
622 |
3 450 |
3 450 |
4 072 |
4 072 |
0 |
|
5 1 |
Primici od iznajmljivanja |
9 821 |
9 821 |
736 508 |
352 241 |
746 329 |
362 062 |
384 267 |
|
5 2 |
Prihodi od ulaganja ili odobrenih zajmova te bankovnih i ostalih kamata |
0 |
0 |
6 929 |
6 929 |
6 929 |
6 929 |
0 |
|
5 5 |
Prihodi od primitaka za pružene usluge i obavljene radove |
71 498 |
71 498 |
924 982 |
889 103 |
996 480 |
960 601 |
35 879 |
|
5 5 |
Prihodi od primitaka za pružene usluge i obavljene radove (ESVD) |
0 |
0 |
104 231 |
104 231 |
104 231 |
104 231 |
0 |
|
5 7 |
Ostali doprinosi i povrati povezani s administrativnim poslovanjem |
779 051 |
312 571 |
40 031 129 |
39 974 593 |
40 810 180 |
40 287 164 |
523 015 |
|
5 8 |
Razne naknade |
0 |
0 |
4 044 |
4 044 |
4 044 |
4 044 |
0 |
|
5 8 |
Razne naknade (ESVD) |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
5 9 |
Ostali prihodi koji proizlaze iz administrativnog upravljanja |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
6 3 |
Doprinosi u okviru posebnih sporazuma |
688 466 |
688 466 |
1 249 018 |
1 249 018 |
1 937 484 |
1 937 484 |
0 |
|
7 0 |
Zatezne kamate |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
9 0 |
Razni prihodi |
0 |
0 |
0 |
0 |
1 038 |
0 |
1 038 |
|
Ukupno |
1 551 002 |
1 084 523 |
101 531 203 |
101 054 521 |
103 083 243 |
102 139 044 |
944 199 |
|
Ukupan iznos prihoda prema dodijeljenim pravima, tj. izdanim nalozima za povrat, u 2020. iznosio je 103,1 milijuna EUR. Od tog iznosa osiguran je povrat 102,1 milijuna EUR tijekom financijske godine, a 1,0 milijuna EUR naplatit će se u 2021.
Većina ukupnih prihoda čiji je povrat osiguran (57 % ili 58,5 milijuna EUR od ukupno 103,1 milijuna EUR) u 2020. odnosi se na poreze, namete i pristojbe Zajednice koji su naplaćeni od osoblja GTV-a. Od tog iznosa odbici od plaća osoblja iznose 32,5 milijuna EUR, a 26,0 milijuna EUR odnosi se na doprinose i prijenos mirovinskih prava za mirovinsko osiguranje.
Ostatak, ili 43 % (43,7 milijuna EUR), nastao je od raznih vrsta administrativnog poslovanja. Taj iznos ostvaruje se uglavnom iz sljedećih izvora:
|
— |
povrata dijelova iznosa plaćenih državama članicama u prethodnim godinama za putne troškove delegata prema njihovim očitovanjima za 2019. i 2020. (30,4 milijuna EUR, poglavlje 5 7.), |
|
— |
povrata predujma službi za usmeno prevođenje Europske komisije (6,3 milijuna EUR, poglavlje 5 7.) i plaćanja od strane država članica za dodatno usmeno prevođenje na zahtjev na određene jezike (1,7 milijuna EUR, poglavlje 5 7.), |
|
— |
doprinosa za administrativne troškove koji nastaju u okviru „schengenske pravne stečevine” s Islandom i Norveškom (1,9 milijuna EUR, poglavlje 6 3.), |
|
— |
doprinosa ostalih institucija i plaćanja od strane dužnosnika Vijeća za jaslice Vijeća (0,8 milijuna EUR, poglavlje 5 7.), |
|
— |
plaćanja Suda, Revizorskog suda i Europskog sveučilišnog instituta u Firenci kao njihovih doprinosa zajedničkom financijskom sustavu s Vijećem (0,7 milijuna EUR, poglavlje 5 5.), |
|
— |
prihoda od iznajmljivanja prostora i povezanih povrata (0,4 milijuna EUR, poglavlje 5 1.), |
|
— |
prijenosa iz ESVD-a u Vijeće u obliku predujama za usluge koje GTV pruža ESVD-u (0,1 milijuna EUR, poglavlje 5 5.). |
3.3. Rashodi u 2020.
3.3.1. Izmjene proračuna u 2020.
Tijekom financijske godine 2020. odobrena sredstva preraspodijeljena su raznim prijenosima. U tablici 6. navedene su odluke kojima su odobrena proračunska sredstva izmijenjena u razdoblju 2015.–2020.
Tablica 6.
Broj izmjena proračuna prema vrsti u razdoblju 2015.–2019.
|
Izmjena |
Godina |
||||||
|
Vrsta |
Pravna osnova |
2015. |
2016. |
2017. |
2018. |
2019. |
2020. |
|
Izmjena proračuna |
Članak 44. FU-a |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Prijenos B |
Članak 29. FU-a |
27 |
31 |
45 |
52 |
39 |
44 |
|
Prijenos C |
Članak 29. FU-a |
2 |
2 |
1 |
2 |
2 |
2 |
|
Prijenos D |
Članak 31. FU-a |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Ukupno |
29 |
33 |
46 |
54 |
41 |
46 |
|
Dva prijenosa C, koji su uključivali informiranje proračunskog tijela (u skladu s člankom 29. Financijske uredbe), obavljena su 2020.:
|
— |
prijenos C1 od 7 141 000 EUR 16. srpnja 2020. s ciljem:
|
|
— |
prijenos C2 od 6 773 000 EUR 23. studenoga 2020. s ciljem:
|
Osim toga, 44 prijenosa B na temelju članka 29. stavka 4. Financijske uredbe interno izmijenjenih u proračunu EV-a/V-a 2020.
U tablici 7. naveden je pregled proračunskih linija koje su u 2020. znatno (3) izmijenjene različitim prijenosima.
Tablica 7.
Proračunske linije koje su u 2020. bile predmet znatnih prijenosa
|
(EUR) |
|||||
|
Stavka |
Naslov |
Početni proračun 2020. |
Prijenosi |
Konačna odobrena sredstva |
Razlika |
|
1 3 2 0 |
Zdravstvena služba |
415 000 |
274 926 |
689 926 |
66 % |
|
1 3 2 2 |
Jaslice i ustanove za čuvanje djece |
2 837 000 |
- 274 926 |
2 562 074 |
- 10 % |
|
2 0 0 3 |
Radovi opremanja i instaliranja |
10 465 000 |
2 150 000 |
12 615 000 |
21 % |
|
2 0 0 4 |
Poslovi osiguranja uredskih prostora |
2 155 000 |
- 514 000 |
1 641 000 |
- 24 % |
|
2 0 0 5 |
Rashodi koji prethode kupnji, izgradnji i opremanju zgrada |
918 000 |
- 280 000 |
638 000 |
- 31 % |
|
2 0 1 0 |
Čišćenje i održavanje |
18 873 000 |
- 916 425 |
17 956 575 |
- 5 % |
|
2 0 1 1 |
Voda, plin, električna energija i grijanje |
4 396 000 |
- 554 000 |
3 842 000 |
- 13 % |
|
2 0 1 2 |
Sigurnost i nadzor zgrada |
18 493 000 |
- 790 000 |
17 703 000 |
- 4 % |
|
2 0 1 3 |
Osiguranje |
285 000 |
312 425 |
597 425 |
110 % |
|
2 1 0 0 |
Nabava opreme i računalnih programa |
10 138 000 |
6 244 964 |
16 382 964 |
62 % |
|
2 1 0 1 |
Vanjska pomoć za djelovanje i razvoj računalnih sustava |
25 108 000 |
5 550 692 |
30 658 692 |
22 % |
|
2 1 0 2 |
Servisiranje i održavanje opreme i računalnih programa |
7 318 000 |
-1 056 569 |
6 261 431 |
- 14 % |
|
2 1 2 0 |
Kupnja i zamjena tehničke opreme i instalacija |
3 009 000 |
437 000 |
3 446 000 |
15 % |
|
2 1 2 2 |
Najam, servisiranje, održavanje i popravak tehničke opreme i instalacija |
2 707 000 |
-1 165 000 |
1 542 000 |
- 43 % |
|
2 1 3 2 |
Najam, održavanje i popravak voznog parka |
1 784 000 |
- 630 000 |
1 154 000 |
- 35 % |
|
2 2 0 0 |
Putni troškovi delegacija |
17 228 000 |
16 775 147 |
34 003 147 |
97 % |
|
2 2 0 2 |
Troškovi usmenog prevođenja |
81 450 000 |
-24 956 147 |
56 493 853 |
- 31 % |
|
2 2 0 4 |
Razni rashodi za interne sastanke |
4 980 000 |
-1 798 000 |
3 182 000 |
- 36 % |
|
2 2 0 5 |
Organizacija konferencija, kongresa i sastanaka |
650 000 |
- 250 000 |
400 000 |
- 38 % |
|
2 2 1 3 |
Informiranje i javna događanja |
4 585 000 |
753 106 |
5 338 106 |
16 % |
|
2 2 3 6 |
Pravni troškovi, naknade štete i odštete |
450 000 |
415 000 |
865 000 |
92 % |
3.3.2. Pregled izvršenja proračuna u razdoblju 2010.–2020.
Ukupna stopa izvršenja proračuna EV-a/V-a u proteklih šest godina u prosjeku je bila 92,8 % (grafikon 1.). Stopa izvršenja odnosi se na obveze preuzete tijekom proračunske godine u okviru dostupnog izglasanog proračuna.
Stvarna godišnja stopa plaćanja u razdoblju između 2015. i 2020. u prosjeku je iznosila 82,9 % proračuna. Razlika između ukupnog izvršenja i plaćanja u nekoj godini (npr. neplaćene obveze) prenesena je, u skladu s člankom 12. stavkom 7. Financijske uredbe, na sljedeću proračunsku godinu za plaćanja. Rashodi za primitke od rada i naknade za članove i osoblje institucija Unije ne mogu se prenositi (članak 12. stavak 8. Financijske uredbe).
Grafikon 1.
Ukupno izvršenje proračuna u razdoblju 2015.–2020.
Za 2020. prenesena odobrena sredstva povezana su s obvezama za koje su ugovori uredno sklopljeni prije kraja proračunske godine, ali u sklopu kojih roba i usluge još nisu isporučene i/ili ni jedna faktura nije primljena prije kraja godine.
3.3.3. Izvršenje odobrenih sredstava po kategorijama u 2020.
Analiza rashoda u 2020. prikazana je u 14 kategorija rashoda.
U tablici 8. prikazana je usporedba konačnog proračuna nakon prijenosa (2. stupac) s realizacijom proračuna u smislu obveza (3. stupac). Razlika između konačnog proračuna i rezerviranih odobrenih sredstava za koja su preuzete obveze odgovara iznosima koji nisu iskorišteni u 2020. te su stoga ukinuti.
Tablica 8.
Pregled izvršenja proračuna za 2020. (po kategorijama)
|
(EUR) |
|||||
|
Kategorija |
Proračun 2020. (početni) |
Proračun 2020. (konačni (*1)) |
Preuzete obveze |
Stopa realizacije |
Ukinuta odobrena sredstva |
|
1 |
2 |
3 |
4 = 3 / 2 |
5 = 2 – 3 |
|
|
Plan radnih mjesta |
341 218 000 |
341 218 000 |
330 567 554 |
96,9 % |
10 650 446 |
|
Ostali rashodi za osoblje |
25 366 000 |
25 366 000 |
19 288 360 |
76,0 % |
6 077 640 |
|
Zgrade (isključujući kupnju) |
56 644 000 |
56 286 000 |
54 072 077 |
96,1 % |
2 213 923 |
|
Računalni sustavi |
44 509 000 |
55 150 000 |
55 142 173 |
100,0 % |
7 827 |
|
Namještaj |
1 171 000 |
1 271 000 |
1 223 252 |
96,2 % |
47 748 |
|
Tehnička oprema |
6 026 000 |
5 458 000 |
4 993 891 |
91,5 % |
464 109 |
|
Prijevoz |
2 284 000 |
1 654 000 |
1 407 771 |
85,1 % |
246 229 |
|
Putni troškovi delegacija |
17 228 000 |
34 003 147 |
34 003 147 |
100,0 % |
0 |
|
Troškovi usmenog prevođenja |
81 450 000 |
56 493 853 |
36 837 394 |
65,2 % |
19 656 459 |
|
Sastanci i konferencije |
6 285 000 |
4 085 000 |
3 056 247 |
74,8 % |
1 028 753 |
|
Informiranje |
7 235 000 |
8 103 000 |
8 100 534 |
100,0 % |
2 466 |
|
Razno |
1 217 000 |
1 545 000 |
1 476 561 |
95,6 % |
68 439 |
|
Pričuva |
— |
— |
— |
|
— |
|
Ukupno (isključujući kupnju) |
590 633 000 |
590 633 000 |
550 168 962 |
93,1 % |
40 464 038 |
|
Kupnja nepokretne imovine |
— |
— |
— |
|
— |
|
Sveukupni iznos |
590 633 000 |
590 633 000 |
550 168 962 |
93,1 % |
40 464 038 |
Ukupna stopa izvršenja proračuna za 2020. iznosi 93,1 %. Razlika između konačnog proračuna i izvršenja može se objasniti kako slijedi:
|
— |
ukupna nepotrošena sredstva u kategoriji plana radnih mjesta iznose 10,7 milijuna EUR. Ta nepotrošena sredstva odnose se uglavnom na manje potrebe za osnovnim plaćama (2,0 milijuna EUR) i činjenicu da nije bilo potrebno primijeniti odredbu o godišnjem usklađivanju plaća (3,6 milijuna EUR). Drugi elementi kojima se objašnjavaju nepotrošena sredstva jesu manje potrebe za različitim zakonskim pravima (4,1 milijun EUR) i socijalnim osiguranjem (0,4 milijuna EUR) te manji rashodi u vezi s prekovremenim radom (0,6 milijuna EUR), |
|
— |
u kategoriji ostalih rashoda za osoblje 47 % nepotrošenih sredstava (2,9 milijuna EUR od ukupnih 6,1 milijuna EUR) odnosi se na putne troškove osoblja. Uštede u ostalim rashodima koji se odnose na osoblje (osposobljavanje, zdravstveni troškovi, socijalne usluge itd.) ukupno iznose 1,3 milijuna EUR. Manja plaćanja za ugovorno osoblje, upućene nacionalne stručnjake i druge vanjske usluge iznose dodatnih 1,8 milijuna EUR. Kada je riječ o predsjedniku Europskog vijeća, ušteda od 0,2 milijuna EUR dolazi od nepotrošenih sredstava iz proračuna za reprezentaciju i naknade, |
|
— |
ukupno izvršenje rashoda povezanih sa zgradama dovelo je do uštede od 2,2 milijuna EUR. Od tog iznosa 2,1 milijun EUR nastao je zbog nižih troškova za osiguranje i nadzor zgrada, održavanje i čišćenje te potrošnju vode, plina i struje. Preostalih 0,1 milijun EUR dolazi iz ušteda nastalih u određenim preliminarnim studijama i radovima opremanja, |
|
— |
u području IT-a stopa izvršenja proračuna bila je 100 %, |
|
— |
kad je riječ o namještaju, nepotrošena sredstva u iznosu od 0,05 milijuna EUR uglavnom proizlaze iz manjih potreba za najmom i održavanjem namještaja jer je multilateralni sastanak na vrhu između EU-a i Afrike odgođen za kasniji datum, |
|
— |
uštede u tehničkoj opremi od 0,5 milijuna EUR uglavnom su rezultat manjih potreba za najmom tehničke opreme i instalacija te vanjske pomoći, |
|
— |
ušteda od 0,2 milijuna EUR u prijevozu uglavnom su rezultat nižih završnih potreba za zakupom automobila jer je multilateralni sastanak na vrhu između EU-a i Afrike odgođen za kasniji datum, |
|
— |
stopa izvršenja proračuna za putne troškove delegacija bila je 100 %. Iznos dostupan za putne troškove delegacija nakon prijenosa iznosio je 34,0 milijuna EUR. Početni proračun iznosio je 17,2 milijuna EUR, čemu je prijenosom dodano 21,6 milijuna EUR od ušteda u nekim omotnicama za usmeno prevođenje. S druge strane, 4,8 milijuna EUR preneseno je u tehničku omotnicu za usmeno prevođenje (4) te je 0,05 milijuna EUR tijekom godine preneseno radi financiranja dodatnog usmenog prevođenja za određene jezike, |
|
— |
neiskorištena sredstva u odobrenim sredstvima za usmeno prevođenje iznose 19,7 milijuna EUR. Ta nepotrošena sredstva konačan su rezultat nakon prijenosa 21,6 milijuna EUR iz omotnica za usmeno prevođenje u omotnice za putovanja delegacija (5). Konačni rezultat uključuje i prijenos 4,8 milijuna EUR iz putnih troškova delegacija u okviru provedbe novog mehanizma i prijenos 0,05 milijuna EUR za financiranje dodatnog usmenog prevođenja za određene jezike, |
|
— |
od ukupno 1,0 milijuna EUR neiskorištenih sredstava za organiziranje sastanaka i konferencija iznos od 0,4 milijuna EUR upućuje na manje potrebe za uslugama pripreme i dostave hrane i pića od onih predviđenih proračunom. Manjim potrebama za najmom vanjskih konferencijskih dvorana i akreditacijom omogućena je dodatna ušteda od 0,1 milijun EUR. To se može objasniti učinkom pandemije na redovite sastanke u kombinaciji s odgađanjem multilateralnog sastanka na vrhu između EU-a i Afrike, |
|
— |
Stopa izvršenja odobrenih sredstava u kategoriji „Informiranje” bila je 100 %, |
|
— |
U kategoriji „Razno” nepotrošena sredstva u iznosu od 0,07 milijuna EUR uglavnom se objašnjavaju kombinacijom manjih potreba za uredskim materijalom, papirom, studijama, uniformama i ostalim rashodima poslovanja. |
3.4. Prenesena odobrena sredstva
3.4.1. Odobrena sredstva automatski prenesena iz 2019. u 2020.
Kako je navedeno u tablici 9., iznos od 52,5 milijuna EUR prenesen je iz 2019. u 2020.
Tablica 9.
Izvršenje odobrenih sredstava prenesenih iz 2019. u 2020. (po kategorijama)
|
(EUR) |
||||
|
Kategorija |
Odobrena sredstva prenesena iz 2019. |
Plaćanja 2020. |
Stopa realizacije |
Ukinuta odobrena sredstva |
|
1 |
2 |
3 = 2 / 1 |
4 = 1 – 2 |
|
|
Plan radnih mjesta |
374 910 |
295 052 |
78,7 % |
79 858 |
|
Ostali rashodi za osoblje |
1 869 455 |
1 283 872 |
68,7 % |
585 583 |
|
Zgrade |
22 265 219 |
17 149 124 |
77,0 % |
5 116 094 |
|
Računalni sustavi |
16 742 152 |
16 214 304 |
96,8 % |
527 848 |
|
Namještaj |
622 184 |
605 902 |
97,4 % |
16 282 |
|
Tehnička oprema |
2 463 968 |
2 338 140 |
94,9 % |
125 829 |
|
Prijevoz |
526 139 |
383 068 |
72,8 % |
143 071 |
|
Putni troškovi delegacija |
— |
— |
|
— |
|
Troškovi usmenog prevođenja |
4 110 564 |
4 085 741 |
99,4 % |
24 822 |
|
Sastanci i konferencije |
889 543 |
552 737 |
62,1 % |
336 806 |
|
Informiranje |
2 187 281 |
2 087 545 |
95,4 % |
99 736 |
|
Razno |
492 075 |
380 178 |
77,3 % |
111 897 |
|
Pričuva |
— |
— |
|
— |
|
Ukupno |
52 543 491 |
45 375 664 |
86,4 % |
7 167 827 |
Stopa izvršenja odobrenih sredstava prenesenih iz 2019. bila je 86,4 %. Glavni razlozi za takvu stopu izvršenja sljedeći su:
|
— |
potpuno je ili djelomično izostala isporuka radova/robe/usluga koje je GTV naručio tijekom prethodne godine, |
|
— |
nisu primljene fakture za isporučene radove/robu/usluge. To je neizbježno proračunsko opterećenje za sljedeću proračunsku godinu jer će 2021. biti potrebno uvesti nove preuzete obveze za te transakcije. |
3.4.2. Odobrena sredstva automatski prenesena iz 2020. u 2021.
Odobrena sredstva prenesena iz 2020. u 2021. ukupno su iznosila 69,6 milijuna EUR.
Tablica 10.
Odobrena sredstva prenesena iz 2020. u 2021. (po kategorijama)
|
(EUR) |
||||||
|
Kategorija |
Proračun 2020. (početni) |
Proračun 2020. (konačni (*2)) |
Preuzete obveze |
Plaćanja 2020. |
Odobrena sredstva prenesena u 2021. |
Stopa prijenosa |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 = 3 – 4 |
6 = 5 / 3 |
|
|
Plan radnih mjesta |
341 218 000 |
341 218 000 |
330 567 554 |
330 241 206 |
326 349 |
0,1 % |
|
Ostali rashodi za osoblje |
25 366 000 |
25 366 000 |
19 288 360 |
17 907 492 |
1 380 868 |
7,2 % |
|
Zgrade |
56 644 000 |
56 286 000 |
54 072 077 |
32 099 038 |
21 973 039 |
40,6 % |
|
Računalni sustavi |
44 509 000 |
55 150 000 |
55 142 173 |
31 125 954 |
24 016 219 |
43,6 % |
|
Namještaj |
1 171 000 |
1 271 000 |
1 223 252 |
370 430 |
852 821 |
69,7 % |
|
Tehnička oprema |
6 026 000 |
5 458 000 |
4 993 891 |
1 996 739 |
2 997 152 |
60,0 % |
|
Prijevoz |
2 284 000 |
1 654 000 |
1 407 771 |
889 076 |
518 695 |
36,8 % |
|
Putni troškovi delegacija |
17 228 000 |
34 003 147 |
34 003 147 |
34 003 147 |
0 |
0,0 % |
|
Troškovi usmenog prevođenja |
81 450 000 |
56 493 853 |
36 837 394 |
23 354 993 |
13 482 401 |
36,6 % |
|
Sastanci i konferencije |
6 285 000 |
4 085 000 |
3 056 247 |
2 489 108 |
567 139 |
18,6 % |
|
Informiranje |
7 235 000 |
8 103 000 |
8 100 534 |
4 844 083 |
3 256 451 |
40,2 % |
|
Razno |
1 217 000 |
1 545 000 |
1 476 561 |
1 262 794 |
213 767 |
14,5 % |
|
Pričuva |
— |
— |
— |
— |
— |
|
|
Ukupno (isključujući kupnju) |
590 633 000 |
590 633 000 |
550 168 962 |
480 584 061 |
69 584 901 |
12,6 % |
|
Kupnja nepokretne imovine |
— |
— |
— |
— |
— |
|
|
Sveukupni iznos |
590 633 000 |
590 633 000 |
550 168 962 |
480 584 061 |
69 584 901 |
12,6 % |
Iznosi preneseni iz 2020. u 2021. uglavnom dolaze iz sljedećih kategorija:
|
— |
zgrade: 22,0 milijuna EUR, od čega na razne radove opremanja odlazi 9,9 milijuna EUR, čišćenje i održavanje 4,7 milijuna EUR, osiguranje i prevenciju 2,9 milijuna EUR, električnu energiju, vodu, plin i grijanje još 1,6 milijuna EUR, poslove osiguranja uredskih prostora 1,5 milijuna EUR te 1,4 milijuna EUR na ostale rashode koji se odnose na zgrade, npr. građevinski elaborati, |
|
— |
računalni sustavi: 24,0 milijuna EUR, od čega se 13,4 milijuna EUR odnosi na vanjsku pomoć, 9,0 milijuna EUR na opremu i računalne programe, 1,0 milijun EUR na usluge i održavanje informacijske tehnologije te 0,6 milijuna EUR na telekomunikacije, |
|
— |
13,5 milijuna EUR za pokrivanje dijela troškova usluga usmenog prevođenja koje su isporučene u 2020., ali za koje fakture nisu u potpunosti dogovorene sa službama Europske komisije, |
|
— |
3,3 milijuna EUR iz kategorije rashoda koji se odnose na informiranje, od kojih 2,4 milijuna EUR na informiranje i javna događanja, 0,7 milijuna EUR na rashode za dokumentaciju i knjižnice, a 0,2 milijuna EUR na publikacije Vijeća, |
|
— |
tehnička oprema: 3,0 milijuna EUR, od čega se 2,4 milijuna EUR odnosi na kupnju i održavanje konferencijske opreme, a 0,6 milijuna EUR na vanjsku pomoć i održavanje opreme, |
|
— |
ostali rashodi za osoblje: 1,4 milijuna EUR, posebno u vezi s rashodima za osposobljavanje i zapošljavanje (0,6 milijuna EUR), zdravstvenu službu i ustanove za čuvanje djece (0,4 milijuna EUR) i mjere za pomoć osoblju (0,1 milijuna EUR), |
|
— |
sastanci i konferencije: 0,6 milijuna EUR koji se uglavnom odnose na fakture koje još nisu zaprimljene za organizaciju sastanaka Europskog vijeća i Vijeća u 2020., |
|
— |
namještaj: 0,9 milijuna EUR, što odgovara kupnji namještaja za određene ugostiteljske prostore, pilot-projekt za nove načine rada (NWOW) i zgradu jaslica, |
|
— |
prijevoz: 0,5 milijuna EUR za rezervaciju za plan za mobilnost osoblja Vijeća (0,3 milijuna EUR) te za troškove najma i popravka voznog parka (0,2 milijuna EUR), |
|
— |
razni troškovi: 0,2 milijuna EUR, uglavnom za pravne troškove (0,1 milijun EUR), uredski materijal (0,03 milijuna EUR) i poštanske troškove (0,03 milijuna EUR). |
3.5. Namjenski prihodi
3.5.1. Namjenski prihodi nastali prije 2020.
Ukupan iznos namjenskih prihoda nastalih prije 2020. bio je 14,7 milijuna EUR.
Tablica 11.
Izvršenje namjenskih prihoda nastalih prije 2020. (po kategorijama)
|
(EUR) |
|||||
|
Kategorija |
Namjenski prihodi prije 2020. (konačni (*3)) |
Obveze 2020. |
Plaćanja 2020. |
Stopa realizacije |
Ukinuti namjenski prihodi |
|
1 |
2 |
3 |
4 = 2 / 1 |
4 = 1 – 2 |
|
|
Plan radnih mjesta |
4 469 |
— |
— |
0,0 % |
4 469 |
|
Ostali rashodi za osoblje |
2 068 489 |
1 564 717 |
1 555 069 |
75,6 % |
503 772 |
|
Zgrade |
1 122 040 |
1 109 096 |
696 304 |
98,8 % |
12 944 |
|
Računalni sustavi |
822 837 |
820 333 |
809 443 |
99,7 % |
2 503 |
|
Namještaj |
— |
— |
— |
|
— |
|
Tehnička oprema |
5 700 |
4 511 |
4 511 |
79,1 % |
1 189 |
|
Prijevoz |
2 616 |
2 616 |
— |
100,0 % |
— |
|
Putni troškovi delegacija |
4 831 525 |
4 831 525 |
4 831 525 |
100,0 % |
— |
|
Troškovi usmenog prevođenja |
5 478 770 |
5 478 770 |
5 478 770 |
100,0 % |
— |
|
Sastanci i konferencije |
90 014 |
87 854 |
87 773 |
97,6 % |
2 160 |
|
Informiranje |
— |
— |
— |
|
— |
|
Razno |
7 073 |
7 073 |
7 073 |
100,0 % |
- 0 |
|
Ukupno EV/V |
14 433 534 |
13 906 495 |
13 470 469 |
96,3 % |
527 038 |
|
SLA-ovi s ESVD-om |
262 865 |
260 794 |
163 598 |
99,2 % |
2 071 |
|
Sveukupni iznos |
14 696 399 |
14 167 290 |
13 634 068 |
96,4 % |
529 109 |
Namjenski prihodi koji se odnose na aktivnosti GTV-a iznosili su ukupno 14,7 milijuna EUR, od čega je 14,2 milijuna EUR odobreno u 2020. Preostalih 0,5 milijuna EUR ukinuto je u skladu s člankom 12. stavkom 1. Financijske uredbe.
Drugi dio namjenskih prihoda nastalih prije 2020., tj. 0,3 milijuna EUR, odnosi se na iznose koje je ESVD u 2019. prenio Vijeću kako bi pokrio troškove usluga koje su definirane raznim sporazumima o razini usluge (SLA) između dviju institucija te koje je pružio GTV. Od odobrenih sredstava od 0,3 milijuna EUR u 2020. plaćeno je 0,2 milijuna EUR.
3.5.2. Namjenski prihodi preneseni iz 2019. za plaćanje
Ukupan iznos namjenskih prihoda koji su za plaćanje preneseni iz 2019. iznosio je 0,4 milijuna EUR.
Tablica 12.
Izvršenje namjenskih prihoda nastalih prije 2020. prenesenih u 2020. za plaćanje (po kategorijama)
|
(EUR) |
||||
|
Kategorija |
Namjenski prihodi preneseni iz 2019. za plaćanje |
Plaćanja 2020. |
Stopa realizacije |
Ukinuti namjenski prihodi |
|
1 |
2 |
4 = 2 / 1 |
4 = 1 – 2 |
|
|
Plan radnih mjesta |
— |
— |
— |
— |
|
Ostali rashodi za osoblje |
49 893 |
4 042 |
8,1 % |
45 851 |
|
Zgrade |
122 651 |
87 762 |
71,6 % |
34 889 |
|
Računalni sustavi |
185 146 |
160 464 |
86,7 % |
24 682 |
|
Namještaj |
— |
— |
— |
— |
|
Tehnička oprema |
90 |
30 |
33,3 % |
60 |
|
Prijevoz |
3 248 |
1 197 |
36,9 % |
2 051 |
|
Putni troškovi delegacija |
— |
— |
— |
— |
|
Troškovi usmenog prevođenja |
— |
— |
— |
— |
|
Sastanci i konferencije |
915 |
— |
— |
915 |
|
Informiranje |
5 028 |
3 918 |
— |
1 110 |
|
Razno |
5 330 |
— |
0,0 % |
5 330 |
|
Ukupno EV/V |
372 301 |
257 413 |
69,1 % |
114 889 |
|
SLA-ovi s ESVD-om |
32 137 |
32 137 |
— |
— |
|
Sveukupni iznos |
404 438 |
289 549 |
71,6 % |
114 889 |
3.5.3. Namjenski prihodi nastali prije 2020. preneseni u 2021. za plaćanje
Namjenski prihodi nastali prije 2020., koji su odobreni ali nisu plaćeni u 2020., preneseni su iz 2020. u 2021. i iznosili su ukupno 0,5 milijuna EUR.
Tablica 13.
Namjenski prihodi nastali prije 2020. preneseni u 2021. (po kategorijama)
|
(EUR) |
|||||
|
Kategorija |
Namjenski prihodi prije 2020. (konačni (*4)) |
Obveze 2020. |
Plaćanja 2020. |
Namjenski prihodipreneseniu 2021. |
Stopaprijenosa |
|
1 |
2 |
3 |
4 = 2 – 3 |
5 = 4 / 2 |
|
|
Plan radnih mjesta |
4 469 |
— |
— |
— |
— |
|
Ostali rashodi za osoblje |
2 068 489 |
1 564 717 |
1 555 069 |
9 648 |
0,6 % |
|
Zgrade |
1 122 040 |
1 109 096 |
696 304 |
412 792 |
37,2 % |
|
Računalni sustavi |
822 837 |
820 333 |
809 443 |
10 890 |
1,3 % |
|
Namještaj |
— |
— |
— |
— |
|
|
Tehnička oprema |
5 700 |
4 511 |
4 511 |
— |
0,0 % |
|
Prijevoz |
2 616 |
2 616 |
— |
2 616 |
100,0 % |
|
Putni troškovi delegacija |
4 831 525 |
4 831 525 |
4 831 525 |
— |
0,0 % |
|
Troškovi usmenog prevođenja |
5 478 770 |
5 478 770 |
5 478 770 |
— |
0,0 % |
|
Sastanci i konferencije |
90 014 |
87 854 |
87 773 |
81 |
0,1 % |
|
Informiranje |
— |
— |
— |
— |
— |
|
Razno |
7 073 |
7 073 |
7 073 |
0 |
0,0 % |
|
Ukupno EV/V |
14 433 534 |
13 906 495 |
13 470 469 |
436 026 |
3,1 % |
|
SLA-ovi s ESVD-om |
262 865 |
260 794 |
163 598 |
97 196 |
37,3 % |
|
Sveukupni iznos |
14 696 399 |
14 167 290 |
13 634 068 |
533 222 |
3,8 % |
Preneseni iznosi uglavnom se odnose na radove opremanja zgrada (0,4 milijuna EUR).
3.5.4. Namjenski prihodi nastali u 2020.
Ukupan iznos namjenskih prihoda nastalih u 2020. bio je 43,7 milijuna EUR. Od tog iznosa 80 000 EUR odgovara iznosima koje je ESVD prenio Vijeću.
Tablica 14.
Izvršenje namjenskih prihoda nastalih u 2020. (po kategorijama)
|
(EUR) |
||||
|
Kategorija |
Namjenski prihodi 2020. (konačni (*5)) |
Obveze 2020. |
Plaćanja2020. |
Raspoloživi namjenski prihodi |
|
1 |
2 |
3 |
4 = 1 – 3 |
|
|
Plan radnih mjesta |
1 753 861 |
30 000 |
22 316 |
1 731 544 |
|
Ostali rashodi za osoblje |
1 592 952 |
224 904 |
204 996 |
1 387 956 |
|
Zgrade |
719 778 |
194 519 |
192 019 |
527 758 |
|
Računalni sustavi |
978 067 |
424 878 |
85 694 |
892 372 |
|
Namještaj |
— |
— |
— |
— |
|
Tehnička oprema |
16 619 |
1 326 |
— |
16 619 |
|
Prijevoz |
6 113 |
— |
— |
6 113 |
|
Putni troškovi delegacija |
30 385 449 |
— |
— |
30 385 449 |
|
Troškovi usmenog prevođenja |
7 954 330 |
45 274 |
45 274 |
7 909 056 |
|
Sastanci i konferencije |
84 097 |
— |
— |
84 097 |
|
Informiranje |
12 784 |
11 157 |
240 |
12 544 |
|
Razno |
82 540 |
6 929 |
- 0 |
82 540 |
|
Ukupno EV/V |
43 586 587 |
938 987 |
550 540 |
43 036 048 |
|
SLA-ovi s ESVD-om |
80 000 |
50 000 |
— |
80 000 |
|
Sveukupni iznos |
43 666 587 |
988 987 |
550 540 |
43 116 048 |
Namjenski prihodi u 2020. koji se odnose na aktivnosti GTV-a iznose 43,6 milijuna EUR. Tijekom financijske godine odobreno je 0,9 milijuna EUR, dok je 43,0 milijuna EUR preneseno u 2021. u skladu s člankom 12. stavkom 4. Financijske uredbe.
Oko 70 % namjenskih prihoda (30,4 milijuna EUR) odnosi se na preostali iznos putnih troškova delegacija nakon što nekoliko država članica podnese njihova očitovanja o putovanju i očekivani povrat sredstava iz omotnica za putovanja za 2020.
Iznos od 7,9 milijuna EUR odnosi se na usmeno prevođenje, 6,3 milijuna EUR na povrat predujma službi za usmeno prevođenje Komisije, a 1,6 milijuna EUR na nadoplatu za određene jezike kako bi se pokrili troškovi dodatnog usmenog prevođenja za te jezike.
Ostatak se ponajprije odnosi na povrat iznosa povezanih s raznim vrstama administrativnog poslovanja Vijeća.
(1) Uredba (EU, Euratom) br. 2018/1046 Europskog parlamenta i Vijeća od 18. srpnja 2018. o financijskim pravilima koja se primjenjuju na opći proračun Unije, o izmjeni uredaba (EU) br. 1296/2013, (EU) br. 1301/2013, (EU) br. 1303/2013, (EU) br. 1304/2013, (EU) br. 1309/2013, (EU) br. 1316/2013, (EU) br. 223/2014, (EU) br. 283/2014 i Odluke br. 541/2014/EU te o stavljanju izvan snage Uredbe (EU, Euratom) br. 966/2012 (SL L 193, 30.7.2018., str. 1).
(2) Direktiva 2011/7/EU Europskog parlamenta i Vijeća od 16. veljače 2011. o borbi protiv kašnjenja u plaćanju u poslovnim transakcijama (SL L 48, 23.2.2011., str. 1.).
(3) Neto iznos > 250 000 EUR.
(*1) Uključuje unutarnju preraspodjelu odobrenih sredstava.
(4) U skladu s Odlukom 54/18 glavnog tajnika Vijeća (članak 10. stavak 3.), iznos koji je jednak nepotrošenom iznosu iz prethodne godine u putnim troškovima delegata treba svake godine prenijeti za potrebe usmenog prevođenja. U 2020. to je iznosilo 4,8 milijuna EUR.
(5) U skladu s Odlukom 54/18 (članak 10. stavak 1.) GTV prenosi 66 % neiskorištenih iznosa omotnica za usmeno prevođenje u omotnice za putovanja delegata kako bi se iskoristili tijekom iste proračunske godine. U 2020. to je iznosilo 21,6 milijuna EUR.
(*2) Uključuje unutarnju preraspodjelu odobrenih sredstava.
(*3) Uključuje unutarnju preraspodjelu odobrenih sredstava.
(*4) Uključuje unutarnju preraspodjelu odobrenih sredstava.
(*5) Uključuje unutarnju preraspodjelu odobrenih sredstava.
VIJEĆE
UPORABA ODOBRENIH SREDSTAVA ZA GODINU 2020.
|
(EUR) |
|||||||||
|
Proračunska linija |
Početna odobrena sredstva |
Prijenosi/ izmjene |
Konačna odobrena sredstva |
Preuzete obveze |
Plaćanja |
Preneseno u skladu s pravom u |
Preneseno u skladu s odlukom u |
Ukinuta odobrena sredstva |
|
|
2020. |
2020. |
2020. |
2020. |
2020. |
2021. |
2021. |
|
||
|
1. |
2. |
3. |
4. |
5. |
6. |
7. |
8 = 3 – 5 – 6 – 7 |
||
|
1 0 0 0 |
Osnovna plaća |
350 000,00 |
|
350 000,00 |
342 732,18 |
342 732,18 |
|
|
7 267,82 |
|
1 0 0 1 |
Prava povezana s radnim mjestom |
74 000,00 |
|
74 000,00 |
69 982,92 |
69 982,92 |
|
|
4 017,08 |
|
1 0 0 2 |
Prava povezana s osobnim okolnostima |
11 000,00 |
|
11 000,00 |
10 954,08 |
10 954,08 |
|
|
45,92 |
|
1 0 0 3 |
Socijalno osiguranje |
15 000,00 |
|
15 000,00 |
12 965,58 |
12 965,58 |
|
|
2 034,42 |
|
1 0 0 4 |
Ostali rashodi uprave |
475 000,00 |
145 000,00 |
620 000,00 |
485 748,07 |
387 441,66 |
98 306,41 |
|
134 251,93 |
|
1 0 0 |
Plaće i ostala prava |
925 000,00 |
145 000,00 |
1 070 000,00 |
922 382,83 |
824 076,42 |
98 306,41 |
|
147 617,17 |
|
1 0 1 0 |
Prijelazna naknada |
200 000,00 |
|
200 000,00 |
167 734,53 |
167 734,53 |
|
|
32 265,47 |
|
1 0 1 |
Prestanak radnog odnosa |
200 000,00 |
|
200 000,00 |
167 734,53 |
167 734,53 |
|
|
32 265,47 |
|
Ukupno poglavlje 1 0 – Članovi institucije |
1 125 000,00 |
145 000,00 |
1 270 000,00 |
1 090 117,36 |
991 810,95 |
98 306,41 |
|
179 882,64 |
|
|
1 1 0 0 |
Osnovne plaće |
254 462 000,00 |
|
254 462 000,00 |
252 492 921,26 |
252 492 921,26 |
|
|
1 969 078,74 |
|
1 1 0 1 |
Prava iz Pravilnika o osoblju povezana s radnim mjestom |
1 697 000,00 |
50 000,00 |
1 747 000,00 |
1 399 484,74 |
1 399 484,74 |
|
|
347 515,26 |
|
1 1 0 2 |
Prava iz Pravilnika o osoblju povezana s osobnim okolnostima člana osoblja |
67 144 000,00 |
150 000,00 |
67 294 000,00 |
64 094 900,81 |
64 094 900,81 |
|
|
3 199 099,19 |
|
1 1 0 3 |
Socijalno osiguranje |
10 352 000,00 |
45 000,00 |
10 397 000,00 |
10 033 478,72 |
10 033 478,72 |
|
|
363 521,28 |
|
1 1 0 4 |
Ponderiranja plaće |
143 000,00 |
|
143 000,00 |
142 868,14 |
142 868,14 |
|
|
131,86 |
|
1 1 0 5 |
Prekovremeni rad |
1 248 000,00 |
|
1 248 000,00 |
634 256,72 |
634 256,72 |
|
|
613 743,28 |
|
1 1 0 6 |
Prava iz Pravilnika o osoblju povezana sa stupanjem u službu, premještajem i odlaskom iz službe |
1 895 000,00 |
|
1 895 000,00 |
1 715 000,00 |
1 388 651,36 |
326 348,64 |
|
180 000,00 |
|
1 1 0 7 |
Usklađivanje primanja |
3 834 000,00 |
- 245 000,00 |
3 589 000,00 |
|
|
|
|
3 589 000,00 |
|
1 1 0 |
Plaće i ostala prava |
340 775 000,00 |
|
340 775 000,00 |
330 512 910,39 |
330 186 561,75 |
326 348,64 |
|
10 262 089,61 |
|
1 1 1 0 |
Naknade u slučaju umirovljenja u interesu službe |
363 000,00 |
|
363 000,00 |
54 643,98 |
54 643,98 |
|
|
308 356,02 |
|
1 1 1 2 |
Prava bivših glavnih tajnika |
80 000,00 |
|
80 000,00 |
|
|
|
|
80 000,00 |
|
1 1 1 |
Prestanak radnog odnosa |
443 000,00 |
|
443 000,00 |
54 643,98 |
54 643,98 |
|
|
388 356,02 |
|
Ukupno poglavlje 1 1 – Dužnosnici i privremeno osoblje |
341 218 000,00 |
|
341 218 000,00 |
330 567 554,37 |
330 241 205,73 |
326 348,64 |
|
10 650 445,63 |
|
|
1 2 0 0 |
Ostalo osoblje |
11 250 000,00 |
|
11 250 000,00 |
10 584 429,23 |
10 576 416,16 |
8 013,07 |
|
665 570,77 |
|
1 2 0 1 |
Upućeni nacionalni stručnjaci |
1 213 000,00 |
|
1 213 000,00 |
926 750,02 |
925 349,78 |
1 400,24 |
|
286 249,98 |
|
1 2 0 2 |
Stažiranja |
706 000,00 |
|
706 000,00 |
604 548,19 |
601 937,99 |
2 610,20 |
|
101 451,81 |
|
1 2 0 3 |
Vanjske usluge |
493 000,00 |
|
493 000,00 |
100 342,74 |
75 785,15 |
24 557,59 |
|
392 657,26 |
|
1 2 0 4 |
Dodatne usluge za službu za prevođenje |
235 000,00 |
|
235 000,00 |
92 325,02 |
81 757,61 |
10 567,41 |
|
142 674,98 |
|
1 2 0 7 |
Godišnje usklađivanje primanja |
172 000,00 |
|
172 000,00 |
|
|
|
|
172 000,00 |
|
1 2 0 |
Ostalo osoblje i vanjske usluge |
14 069 000,00 |
|
14 069 000,00 |
12 308 395,20 |
12 261 246,69 |
47 148,51 |
|
1 760 604,80 |
|
Ukupno: poglavlje 1 2 Ostalo osoblje i vanjske usluge |
14 069 000,00 |
|
14 069 000,00 |
12 308 395,20 |
12 261 246,69 |
47 148,51 |
|
1 760 604,80 |
|
|
1 3 0 0 |
Razni rashodi pri zapošljavanju |
156 000,00 |
50 000,00 |
206 000,00 |
202 106,16 |
138 376,96 |
63 729,20 |
|
3 893,84 |
|
1 3 0 1 |
Profesionalni razvoj |
2 413 000,00 |
-50 000,00 |
2 363 000,00 |
1 907 233,46 |
1 378 771,74 |
528 461,72 |
|
455 766,54 |
|
1 3 0 |
Rashodi povezani s upravljanjem osobljem |
2 569 000,00 |
|
2 569 000,00 |
2 109 339,62 |
1 517 148,70 |
592 190,92 |
|
459 660,38 |
|
1 3 1 0 |
Posebna bespovratna sredstva za pomoć |
30 000,00 |
-7 000,00 |
23 000,00 |
878,68 |
878,68 |
|
|
22 121,32 |
|
1 3 1 1 |
Društveni kontakti između članova osoblja |
117 000,00 |
7 000,00 |
124 000,00 |
56 283,24 |
25 167,11 |
31 116,13 |
|
67 716,76 |
|
1 3 1 2 |
Dodatna pomoć za osobe s invaliditetom |
208 000,00 |
|
208 000,00 |
157 000,00 |
64 627,10 |
92 372,90 |
|
51 000,00 |
|
1 3 1 3 |
Ostali rashodi za socijalnu skrb |
66 000,00 |
|
66 000,00 |
65 029,40 |
41 850,48 |
23 178,92 |
|
970,60 |
|
1 3 1 |
Mjere za pomoć osoblju institucije |
421 000,00 |
|
421 000,00 |
279 191,32 |
132 523,37 |
146 667,95 |
|
141 808,68 |
|
1 3 2 0 |
Zdravstvena služba |
415 000,00 |
274 926,00 |
689 926,00 |
550 429,08 |
363 875,25 |
186 553,83 |
|
139 496,92 |
|
1 3 2 2 |
Jaslice i ustanove za čuvanje djece |
2 837 000,00 |
- 274 926,00 |
2 562 074,00 |
2 035 202,31 |
1 795 202,31 |
240 000,00 |
|
526 871,69 |
|
1 3 2 |
Aktivnosti koje se odnose na osobe koje rade za instituciju |
3 252 000,00 |
|
3 252 000,00 |
2 585 631,39 |
2 159 077,56 |
426 553,83 |
|
666 368,61 |
|
1 3 3 1 |
Troškovi službenih putovanja Tajništva Vijeća |
3 130 000,00 |
- 145 000,00 |
2 985 000,00 |
569 083,00 |
534 083,00 |
35 000,00 |
|
2 415 917,00 |
|
1 3 3 2 |
Putni troškovi osoblja u vezi s Europskim vijećem |
800 000,00 |
|
800 000,00 |
346 601,98 |
311 601,98 |
35 000,00 |
|
453 398,02 |
|
1 3 3 |
Službena putovanja |
3 930 000,00 |
- 145 000,00 |
3 785 000,00 |
915 684,98 |
845 684,98 |
70 000,00 |
|
2 869 315,02 |
|
Ukupno poglavlje 1 3 Ostali rashodi koji se odnose na osobe koje rade za instituciju |
10 172 000,00 |
- 145 000,00 |
10 027 000,00 |
5 889 847,31 |
4 654 434,61 |
1 235 412,70 |
|
4 137 152,69 |
|
|
UKUPNO GLAVA 1 — Osobe koje rade za instituciju |
366 584 000,00 |
|
366 584 000,00 |
349 855 914,24 |
348 148 697,98 |
1 707 216,26 |
|
16 728 085,76 |
|
|
2 0 0 0 |
Zakupnina |
505 000,00 |
154 000,00 |
659 000,00 |
658 513,52 |
658 513,52 |
|
|
486,48 |
|
2 0 0 3 |
Radovi opremanja i instaliranja |
10 465 000,00 |
2 150 000,00 |
12 615 000,00 |
12 548 855,54 |
2 698 299,44 |
9 850 556,10 |
|
66 144,46 |
|
2 0 0 4 |
Poslovi osiguranja uredskih prostora |
2 155 000,00 |
- 514 000,00 |
1 641 000,00 |
1 604 862,29 |
135 880,40 |
1 468 981,89 |
|
36 137,71 |
|
2 0 0 5 |
Rashodi koji prethode kupnji, izgradnji i opremanju zgrada |
918 000,00 |
- 280 000,00 |
638 000,00 |
577 681,02 |
132 591,64 |
445 089,38 |
|
60 318,98 |
|
2 0 0 |
Zgrade |
14 043 000,00 |
1 510 000,00 |
15 553 000,00 |
15 389 912,37 |
3 625 285,00 |
11 764 627,37 |
|
163 087,63 |
|
2 0 1 0 |
Čišćenje i održavanje |
18 873 000,00 |
- 916 425,23 |
17 956 574,77 |
17 313 705,75 |
12 591 893,29 |
4 721 812,46 |
|
642 869,02 |
|
2 0 1 1 |
Voda, plin, električna energija i grijanje |
4 396 000,00 |
- 554 000,00 |
3 842 000,00 |
3 799 265,73 |
2 167 175,54 |
1 632 090,19 |
|
42 734,27 |
|
2 0 1 2 |
Sigurnost i nadzor zgrada |
18 493 000,00 |
- 790 000,00 |
17 703 000,00 |
16 432 715,81 |
13 540 180,62 |
2 892 535,19 |
|
1 270 284,19 |
|
2 0 1 3 |
Osiguranje |
285 000,00 |
312 425,23 |
597 425,23 |
597 425,23 |
26 561,23 |
570 864,00 |
|
|
|
2 0 1 4 |
Ostali rashodi povezani sa zgradama |
554 000,00 |
80 000,00 |
634 000,00 |
539 051,95 |
147 942,02 |
391 109,93 |
|
94 948,05 |
|
2 0 1 |
Troškovi povezani sa zgradama |
42 601 000,00 |
-1 868 000,00 |
40 733 000,00 |
38 682 164,47 |
28 473 752,70 |
10 208 411,77 |
|
2 050 835,53 |
|
Ukupno poglavlje 2 0 Zgrade i s njima povezani troškovi |
56 644 000,00 |
- 358 000,00 |
56 286 000,00 |
54 072 076,84 |
32 099 037,70 |
21 973 039,14 |
|
2 213 923,16 |
|
|
2 1 0 0 |
Nabava opreme i računalnih programa |
10 138 000,00 |
6 244 964,07 |
16 382 964,07 |
16 382 964,07 |
7 339 694,06 |
9 043 270,01 |
|
|
|
2 1 0 1 |
Vanjska pomoć za djelovanje i razvoj računalnih sustava |
25 108 000,00 |
5 550 691,95 |
30 658 691,95 |
30 650 864,61 |
17 254 101,79 |
13 396 762,82 |
|
7 827,34 |
|
2 1 0 2 |
Servisiranje i održavanje opreme i računalnih programa |
7 318 000,00 |
-1 056 569,22 |
6 261 430,78 |
6 261 430,78 |
5 284 366,98 |
977 063,80 |
|
|
|
2 1 0 3 |
Telekomunikacije |
1 945 000,00 |
-98 086,80 |
1 846 913,20 |
1 846 913,20 |
1 247 791,27 |
599 121,93 |
|
|
|
2 1 0 |
Računalni sustavi i telekomunikacije |
44 509 000,00 |
10 641 000,00 |
55 150 000,00 |
55 142 172,66 |
31 125 954,10 |
24 016 218,56 |
|
7 827,34 |
|
2 1 1 1 |
Kupnja i zamjena namještaja |
1 105 000,00 |
100 000,00 |
1 205 000,00 |
1 204 545,64 |
360 466,82 |
844 078,82 |
|
454,36 |
|
2 1 1 2 |
Najam, servisiranje, održavanje i popravak namještaja |
66 000,00 |
|
66 000,00 |
18 706,00 |
9 963,50 |
8 742,50 |
|
47 294,00 |
|
2 1 1 |
Namještaj |
1 171 000,00 |
100 000,00 |
1 271 000,00 |
1 223 251,64 |
370 430,32 |
852 821,32 |
|
47 748,36 |
|
2 1 2 0 |
Kupnja i zamjena tehničke opreme i instalacija |
3 009 000,00 |
437 000,00 |
3 446 000,00 |
3 330 589,76 |
959 465,66 |
2 371 124,10 |
|
115 410,24 |
|
2 1 2 1 |
Vanjska pomoć za djelovanje i razvoj tehničke opreme i instalacija |
310 000,00 |
160 000,00 |
470 000,00 |
304 346,81 |
197 477,57 |
106 869,24 |
|
165 653,19 |
|
2 1 2 2 |
Najam, servisiranje, održavanje i popravak tehničke opreme i instalacija |
2 707 000,00 |
-1 165 000,00 |
1 542 000,00 |
1 358 954,42 |
839 795,30 |
519 159,12 |
|
183 045,58 |
|
2 1 2 |
Tehnička oprema i instalacije |
6 026 000,00 |
- 568 000,00 |
5 458 000,00 |
4 993 890,99 |
1 996 738,53 |
2 997 152,46 |
|
464 109,01 |
|
2 1 3 2 |
Troškovi najma, održavanja i popravka službenih vozila |
1 784 000,00 |
- 630 000,00 |
1 154 000,00 |
907 771,35 |
700 195,72 |
207 575,63 |
|
246 228,65 |
|
2 1 3 3 |
Plan mobilnosti |
500 000,00 |
|
500 000,00 |
500 000,00 |
188 880,29 |
311 119,71 |
|
|
|
2 1 3 |
Prijevoz |
2 284 000,00 |
- 630 000,00 |
1 654 000,00 |
1 407 771,35 |
889 076,01 |
518 695,34 |
|
246 228,65 |
|
Ukupno poglavlje 2 1 Računalni sustav, oprema i namještaj |
53 990 000,00 |
9 543 000,00 |
63 533 000,00 |
62 767 086,64 |
34 382 198,96 |
28 384 887,68 |
|
765 913,36 |
|
|
2 2 0 0 |
Putni troškovi delegacija |
17 228 000,00 |
16 775 147,41 |
34 003 147,41 |
34 003 147,41 |
34 003 147,41 |
|
|
|
|
2 2 0 1 |
Razni putni troškovi |
495 000,00 |
- 152 000,00 |
343 000,00 |
150 479,27 |
106 979,27 |
43 500,00 |
|
192 520,73 |
|
2 2 0 2 |
Troškovi usmenog prevođenja |
81 450 000,00 |
-24 956 147,41 |
56 493 852,59 |
36 837 394,00 |
23 354 993,00 |
13 482 401,00 |
|
19 656 458,59 |
|
2 2 0 3 |
Rashodi za reprezentaciju |
160 000,00 |
|
160 000,00 |
80 420,55 |
58 042,08 |
22 378,47 |
|
79 579,45 |
|
2 2 0 4 |
Razni rashodi za interne sastanke |
4 980 000,00 |
-1 798 000,00 |
3 182 000,00 |
2 753 151,63 |
2 273 169,91 |
479 981,72 |
|
428 848,37 |
|
2 2 0 5 |
Organizacija konferencija, kongresa i sastanaka |
650 000,00 |
- 250 000,00 |
400 000,00 |
72 195,93 |
50 917,19 |
21 278,74 |
|
327 804,07 |
|
2 2 0 |
Sastanci i konferencije |
104 963 000,00 |
-10 381 000,00 |
94 582 000,00 |
73 896 788,79 |
59 847 248,86 |
14 049 539,93 |
|
20 685 211,21 |
|
2 2 1 0 |
Rashodi za dokumentaciju i knjižnicu |
2 350 000,00 |
75 000,00 |
2 425 000,00 |
2 423 550,61 |
1 767 719,81 |
655 830,80 |
|
1 449,39 |
|
2 2 1 1 |
Službeni list |
|
9 893,63 |
9 893,63 |
9 893,63 |
9 893,63 |
|
|
|
|
2 2 1 2 |
Opće publikacije |
300 000,00 |
30 000,00 |
330 000,00 |
329 797,21 |
125 069,97 |
204 727,24 |
|
202,79 |
|
2 2 1 3 |
Informiranje i javna događanja |
4 585 000,00 |
753 106,37 |
5 338 106,37 |
5 337 292,60 |
2 941 399,84 |
2 395 892,76 |
|
813,77 |
|
2 2 1 |
Informiranje |
7 235 000,00 |
868 000,00 |
8 103 000,00 |
8 100 534,05 |
4 844 083,25 |
3 256 450,80 |
|
2 465,95 |
|
2 2 3 0 |
Uredski materijal |
358 000,00 |
-80 000,00 |
278 000,00 |
248 274,89 |
215 378,40 |
32 896,49 |
|
29 725,11 |
|
2 2 3 1 |
Poštanski troškovi |
55 000,00 |
-10 000,00 |
45 000,00 |
45 000,00 |
18 740,79 |
26 259,21 |
|
|
|
2 2 3 2 |
Rashodi za studije, ispitivanja i savjetovanja |
45 000,00 |
-45 000,00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 2 3 4 |
Selidbe |
18 000,00 |
|
18 000,00 |
6 335,00 |
2 554,24 |
3 780,76 |
|
11 665,00 |
|
2 2 3 5 |
Financijski troškovi |
10 000,00 |
-7 000,00 |
3 000,00 |
1 489,56 |
1 042,70 |
446,86 |
|
1 510,44 |
|
2 2 3 6 |
Pravni troškovi, naknade štete i odštete |
450 000,00 |
415 000,00 |
865 000,00 |
865 000,00 |
722 729,77 |
142 270,23 |
|
|
|
2 2 3 7 |
Ostali rashodi poslovanja |
281 000,00 |
55 000,00 |
336 000,00 |
310 461,57 |
302 348,13 |
8 113,44 |
|
25 538,43 |
|
2 2 3 |
Razni troškovi |
1 217 000,00 |
328 000,00 |
1 545 000,00 |
1 476 561,02 |
1 262 794,03 |
213 766,99 |
|
68 438,98 |
|
Ukupno poglavlje 2 2 Rashodi poslovanja |
113 415 000,00 |
-9 185 000,00 |
104 230 000,00 |
83 473 883,86 |
65 954 126,14 |
17 519 757,72 |
|
20 756 116,14 |
|
|
UKUPNO GLAVA 2 – Zgrade, oprema i rashodi poslovanja |
224 049 000,00 |
|
224 049 000,00 |
200 313 047,34 |
132 435 362,80 |
67 877 684,54 |
|
23 735 952,66 |
|
|
UKUPNI PRORAČUN |
590 633 000,00 |
|
590 633 000,00 |
550 168 961,58 |
480 584 060,78 |
69 584 900,80 |
|
40 464 038,42 |
|