|
9.5.2014 |
HR |
Službeni list Europske unije |
C 141/11 |
Informacije koje su države članice priopćile u vezi državne potpore koja se dodjeljuje u skladu s Uredbom Komisije (EZ) br. 800/2008 od 6. kolovoza 2008. o ocjenjivanju nekih kategorija potpora usklađenima sa zajedničkim tržištem u primjeni članaka 87. i 88. Ugovora (Opća Uredba o skupnom izuzeću)
(Tekst značajan za EGP)
2014/C 141/03
|
Broj potpore |
SA.35244 (2012/X) |
||||||||
|
Država članica |
Njemacka |
||||||||
|
Referentni broj države članice |
612-40304/0073 |
||||||||
|
Naziv regije (NUTS) |
DEUTSCHLAND Clanak 107. stavak 3. tocka (c) |
||||||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
||||||||
|
Naziv mjere potpore |
Waldklimafonds (nur Forschungs- und Entwicklungsmaßnahmen) |
||||||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Waldklimafonds – Förderrichtlinie zum Erhalt und Ausbau des CO2-Minderungspotentials von Wald und Holz sowie zur Anpassung der Wälder an den Klimawandel |
||||||||
|
Vrsta mjere |
Program |
||||||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
|
||||||||
|
Trajanje |
01.01.2013 – 30.06.2014 |
||||||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
Šumarstvo i sječa drva |
||||||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća, veliko poduzeće |
||||||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
EUR 28 (u milijunima) |
||||||||
|
Za jamstva |
— |
||||||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
||||||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
||||||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
|
||||||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
|||||||
|
Potpore za studije tehnicke izvedivosti (cl. 32.) |
75 % |
|
|||||||
|
Temeljna istraživanja (cl. 31. st. 2. t. (a)) |
100 % |
|
|||||||
|
Industrijska istraživanja (cl. 31. st. 2. t. (b)) |
50 % |
20 % |
|||||||
|
Eksperimentalni razvoj (cl. 31. st. 2. t. (c)) |
25 % |
20 % |
|||||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://www.bmelv.de/SANI
Benutzerkennung: SANI Passwort: P0YT8cPvYg
|
Broj potpore |
SA.38119 (2014/X) |
||||
|
Država članica |
Rumunjska |
||||
|
Referentni broj države članice |
|
||||
|
Naziv regije (NUTS) |
Romania Clanak 107. stavak 3. tocka (a) |
||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
||||
|
Naziv mjere potpore |
Schema de ajutor de stat pentru sprijinirea investiţiilor care promovează dezvoltarea regională prin utilizarea tehnologiilor noi şi crearea de locuri de muncă. |
||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Hotărâre a Guvernului nr. 955/2013 pentru modificarea și completarea Hotărârii Guvernului nr. 797/2012 privind instituirea unei scheme de ajutor de stat pentru sprijinirea investiţiilor care promovează dezvoltarea regională prin utilizarea tehnologiilor noi şi crearea de locuri de muncă, publicată în Monitorul Oficial al României, nr 764/2013, Partea I, din 9 decembrie 2013. |
||||
|
Vrsta mjere |
Program |
||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
SA.35532 |
||||
|
Trajanje |
01.01.2014 – 30.06.2014 |
||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
Proizvodnja prehrambenih proizvoda, Proizvodnja odjeće, Proizvodnja kože i srodnih proizvoda, Prerada drva i proizvoda od drva i pluta, osim namještaja; proizvodnja proizvoda od slame i pletarskih materijala, Proizvodnja papira i proizvoda od papira, Tiskanje i umnožavanje snimljenih zapisa, Proizvodnja koksa i rafiniranih naftnih proizvoda, Proizvodnja kemikalija i kemijskih proizvoda, Proizvodnja osnovnih farmaceutskih proizvoda i farmaceutskih pripravaka, Proizvodnja proizvoda od gume i plastike, Proizvodnja ostalih nemetalnih mineralnih proizvoda, Proizvodnja metala, Proizvodnja gotovih metalnih proizvoda, osim strojeva i opreme, Proizvodnja računala te elektroničkih i optičkih proizvoda, Proizvodnja električne opreme, Proizvodnja strojeva i uređaja, d. n., Proizvodnja motornih vozila, prikolica i poluprikolica, Proizvodnja ostalih prijevoznih sredstava, Proizvodnja namještaja, Ostala prerađivačka industrija, Popravak i instaliranje strojeva i opreme, OPSKRBA ELEKTRIČNOM ENERGIJOM, PLINOM, PAROM I KLIMATIZACIJA, Izdavanje softvera, Telekomunikacije, Računalno programiranje, savjetovanje i djelatnosti povezane s njima, Informacijske uslužne djelatnosti, Znanstveno istraživanje i razvoj, Proizvodnja tekstila |
||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća, veliko poduzeće |
||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
RON 240 (u milijunima) |
||||
|
Za jamstva |
— |
||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
|
||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
|||
|
Regionalna potpora – sustav (čl. 13) |
50 % |
0 % |
|||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://discutii.mfinante.ro/static/10/Mfp/ajutordestat/HG955_2013privind_modif_HG_797_2012.pdf
|
Broj potpore |
SA.38120 (2014/X) |
||||
|
Država članica |
Rumunjska |
||||
|
Referentni broj države članice |
|
||||
|
Naziv regije (NUTS) |
Romania Clanak 107. stavak 3. tocka (a) |
||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
||||
|
Naziv mjere potpore |
HG nr. 1680/2008 pentru instituirea unei scheme de ajutor de stat privind asigurarea dezvoltării economice durabile, cu modificările şi completările ulterioare. |
||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Hotărâre a Guvernului nr. 956/2013 pentru modificarea Hotărârii Guvernului nr. 1680/2008 pentru instituirea unei scheme de ajutor de stat privind asigurarea dezvoltării economice durabile, cu modificările şi completările ulterioare, publicată în Monitorul Oficial al României nr 768/2013, Partea I, din 10 decembrie 2013. |
||||
|
Vrsta mjere |
Program |
||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
X 325/2010 X 24/2009 X 705/2009 SA.33030 |
||||
|
Trajanje |
01.01.2014 – 30.06.2014 |
||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
Svi gospodarski sektori koji imaju pravo na potporu |
||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća, veliko poduzeće |
||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
RON 836 (u milijunima) |
||||
|
Za jamstva |
— |
||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
|
||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
|||
|
Regionalna potpora – sustav (čl. 13) |
50 % |
0 % |
|||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://discutii.mfinante.ro/static/10/Mfp/ajutordestat/HG956_2013privind_modif_HG_1680_2008.pdf
|
Broj potpore |
SA.38128 (2014/X) |
|||||
|
Država članica |
Španjolska |
|||||
|
Referentni broj države članice |
|
|||||
|
Naziv regije (NUTS) |
GALICIA Clanak 107. stavak 3. tocka (a) |
|||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
|||||
|
Naziv mjere potpore |
Ayudas del programa CONECTA PEME para fomentar la cooperación público-privada a través de proyectos de investigación y desarrollo |
|||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Resolución 3 de septiembre de 2013 por la que se establecen las bases reguladoras para la concesión, en régimen de concurrencia competitiva, de las ayudas del programa CONECTA PEME para fomentar la cooperación público-privada a través de proyectos de investigación y desarrollo en cooperación entre PYMES en áreas estratégicas para la Comunidad Autónoma de Galicia, cofinanciadas por el Fondo Europeo de Desarrollo Regional en el marco del Programa Operativo Feder Galicia 2007-2013, y se convocan |
|||||
|
Vrsta mjere |
Program |
|||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
|
|||||
|
Trajanje |
05.09.2013 – 30.06.2014 |
|||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
Svi gospodarski sektori koji imaju pravo na potporu |
|||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća |
|||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
EUR 4,6 (u milijunima) |
|||||
|
Za jamstva |
— |
|||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
|||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
|||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
Las subvenciones se imputarán a la aplicación presupuestaria que se indica en el artículo 6 de las bases de la convocatoria, en la que existe crédito adecuado y suficiente en los presupuestos de la Comunidad Autónoma para el año 2013. La aplicación presupuestaria con la que se financia este orden está cofinanciada en un 80% con fondos Feder y en un 20% con FCI. – EUR 11,04 (u milijunima) |
|||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
||||
|
Industrijska istraživanja (cl. 31. st. 2. t. (b)) |
65 % |
20 % |
||||
|
Eksperimentalni razvoj (cl. 31. st. 2. t. (c)) |
40 % |
20 % |
||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://www.xunta.es/dog/Publicados/2013/20130905/AnuncioG0198-020913-0001_es.pdf
|
Broj potpore |
SA.38138 (2014/X) |
|||||
|
Država članica |
Nizozemska |
|||||
|
Referentni broj države članice |
|
|||||
|
Naziv regije (NUTS) |
OOST-NEDERLAND, OVERIJSSEL, NOORD-OVERIJSSEL Nepotpomognuta podrucja |
|||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
|||||
|
Naziv mjere potpore |
Project „Duurzaam produceren in de kunststof industrie”. |
|||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Algemene subsidieverordening Overijssel 2005 |
|||||
|
Vrsta mjere |
Jednokratna potpora |
|||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
|
|||||
|
Datum dodjele |
Od 13.12.2013 |
|||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
Proizvodnja umjetnih vlakana |
|||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća – Polymer Science ParkPostbus 100908000 GB ZWOLLE |
|||||
|
Ukupni iznos jednokratnih potpora danih poduzeću |
EUR 0,2108 (u milijunima) |
|||||
|
Za jamstva |
— |
|||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
|||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
|||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
|
|||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
||||
|
Potpore za studije zaštite okoliša (cl. 24.) |
50 % |
11.4 % |
||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
www.overijssel.nl/inlogeuropa
Username: Europa; Password: K0mb! bnn3n
|
Broj potpore |
SA.38183 (2014/X) |
|||||||
|
Država članica |
Rumunjska |
|||||||
|
Referentni broj države članice |
|
|||||||
|
Naziv regije (NUTS) |
Romania Clanak 107. stavak 3. tocka (a) |
|||||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
|||||||
|
Naziv mjere potpore |
Dezvoltarea structurilor de sprijin al afacerilor de interes naţional şi internaţional – Poli de competitivitate |
|||||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Ordinul nr. 2414/09.12.2013 pentru modificarea şi completarea:
|
|||||||
|
Vrsta mjere |
Program |
|||||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
SA.34620 |
|||||||
|
Trajanje |
31.12.2013 – 30.06.2014 |
|||||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
PRERAĐIVAČKA INDUSTRIJA, OPSKRBA VODOM; UKLANJANJE OTPADNIH VODA, GOSPODARENJE OTPADOM TE DJELATNOSTI SANACIJE OKOLIŠA, GRAĐEVINARSTVO, PRIJEVOZ I SKLADIŠTENJE, INFORMACIJE I KOMUNIKACIJE, STRUČNE, ZNANSTVENE I TEHNIČKE DJELATNOSTI, RUDARSTVO I VAĐENJE |
|||||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća, veliko poduzeće |
|||||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
RON 265,2 (u milijunima) |
|||||||
|
Za jamstva |
— |
|||||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
|||||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
|||||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
Fondul European de Dezvoltare Regionala (FEDR) – RON 228,00 (u milijunima) |
|||||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
||||||
|
Potpore za unajmljivanje visokokvalificiranog osoblja (cl. 37.) |
4 451 800 RON |
|
||||||
|
Regionalna potpora – sustav (čl. 13) |
50 % |
20 % |
||||||
|
Industrijska istraživanja (cl. 31. st. 2. t. (b)) |
50 % |
20 % |
||||||
|
Eksperimentalni razvoj (cl. 31. st. 2. t. (c)) |
25 % |
20 % |
||||||
|
Potpore za troškove prava industrijskog vlasništva za male i srednje poduzetnike (cl. 33.) |
80 % |
|
||||||
|
Potpore za usluge savjetovanja za inovacije i za usluge podrške inovacijama (cl. 36.) |
8 903 600 RON |
|
||||||
|
Potpore za nova inovativna poduzeca (cl. 35.) |
4 451 800 RON |
|
||||||
|
Potpore za sudjelovanje malih i srednjih poduzeca na sajmovima (cl. 27.) |
50 % |
|
||||||
|
Potpore za savjetodavne usluge u korist malih i srednjih poduzeca (cl. 26.) |
50 % |
|
||||||
|
Potpore za studije tehnicke izvedivosti (cl. 32.) |
65 % |
|
||||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://amposcce.minind.ro/fonduri_structurale/pdf/Ordin_nr_2414_09122013.pdf
|
Broj potpore |
SA.38184 (2014/X) |
|||||||
|
Država članica |
Rumunjska |
|||||||
|
Referentni broj države članice |
|
|||||||
|
Naziv regije (NUTS) |
Romania Clanak 107. stavak 3. tocka (a) |
|||||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
|||||||
|
Naziv mjere potpore |
Sprijin pentru integrarea întreprinderilor în lanţurile de furnizori sau clustere |
|||||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Ordinul nr. 2414/09.12.2013 pentru modificarea şi completarea:
|
|||||||
|
Vrsta mjere |
Program |
|||||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
Produljenje SA.35869 |
|||||||
|
Trajanje |
31.12.2013 – 30.06.2014 |
|||||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
Svi gospodarski sektori koji imaju pravo na potporu |
|||||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća, veliko poduzeće |
|||||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
RON 35,6 (u milijunima) |
|||||||
|
Za jamstva |
— |
|||||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
|||||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
|||||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
Fondul European de Dezvoltare Regionala (FEDER) – RON 30,61 (u milijunima) |
|||||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
||||||
|
Potpore za savjetodavne usluge u korist malih i srednjih poduzeca (cl. 26.) |
50 % |
|
||||||
|
Potpore za studije tehnicke izvedivosti (cl. 32.) |
65 % |
|
||||||
|
Potpore za usluge savjetovanja za inovacije i za usluge podrške inovacijama (cl. 36.) |
890 360 RON |
|
||||||
|
Industrijska istraživanja (cl. 31. st. 2. t. (b)) |
50 % |
20 % |
||||||
|
Eksperimentalni razvoj (cl. 31. st. 2. t. (c)) |
25 % |
20 % |
||||||
|
Potpore za unajmljivanje visokokvalificiranog osoblja (cl. 37.) |
890 360 RON |
|
||||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://amposcce.minind.ro/fonduri_structurale/pdf/Ordin_nr_2414_09122013.pdf
|
Broj potpore |
SA.38205 (2014/X) |
|||||
|
Država članica |
Belgija |
|||||
|
Referentni broj države članice |
|
|||||
|
Naziv regije (NUTS) |
OOST-VLAANDEREN Nepotpomognuta podrucja |
|||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
|||||
|
Naziv mjere potpore |
Subsidie voor proefprojecten in de land- en tuinbouw |
|||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Provinciaal reglement voor proefprojecten in de land- en tuinbouw |
|||||
|
Vrsta mjere |
Program |
|||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
|
|||||
|
Trajanje |
01.02.2014 – 31.12.2014 |
|||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
Biljna i stočarska proizvodnja, lovstvo i uslužne djelatnosti povezane s njima |
|||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća |
|||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
EUR 0,075 (u milijunima) |
|||||
|
Za jamstva |
— |
|||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
|||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
|||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
|
|||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
||||
|
Potpore za istraživanje i razvoj u sektorima poljoprivrede i ribarstva (cl. 34.) |
75 % |
|
||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://www.oost-vlaanderen.be/public/economie_landbouw/landbouw/subsidies/steunmelding/index.cfm
|
Broj potpore |
SA.38206 (2014/X) |
|||||
|
Država članica |
Belgija |
|||||
|
Referentni broj države članice |
|
|||||
|
Naziv regije (NUTS) |
OOST-VLAANDEREN Nepotpomognuta podrucja |
|||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
|||||
|
Naziv mjere potpore |
Subsidie aan projecten duurzame ontwikkeling |
|||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Provinciaal reglement voor voorbeeldprojecten duurzame ontwikkeling |
|||||
|
Vrsta mjere |
Program |
|||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
|
|||||
|
Trajanje |
01.02.2014 – 31.12.2014 |
|||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
Biljna i stočarska proizvodnja, lovstvo i uslužne djelatnosti povezane s njima |
|||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća |
|||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
EUR 0,025 (u milijunima) |
|||||
|
Za jamstva |
— |
|||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
|||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
|||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
|
|||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
||||
|
Potpore za istraživanje i razvoj u sektorima poljoprivrede i ribarstva (cl. 34.) |
50 % |
|
||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://www.oost-vlaanderen.be/public/economie_landbouw/landbouw/subsidies/steunmelding/index.cfm
|
Broj potpore |
SA.38226 (2014/X) |
||||||
|
Država članica |
Španjolska |
||||||
|
Referentni broj države članice |
|
||||||
|
Naziv regije (NUTS) |
GALICIA Clanak 107. stavak 3. tocka (a) |
||||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
||||||
|
Naziv mjere potpore |
Ayudas a proyectos de creación de pymes o de realización de inversiones en pymes nuevas promovidas por nuevos emprendedores |
||||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Resolución de 5 de diciembre de 2013 por la que se da publicidad al acuerdo del Consejo de Dirección del Igape, que aprueba las bases reguladoras de las ayudas del Igape a los proyectos de creación de pequeñas y medianas empresas o de realización de inversiones en pequeñas y medianas empresas nuevas promovidas por nuevos emprendedores, cofinanciadas por el FEDER, en el marco del Programa Operativo Feder Galicia 2007-2013, y se procede a su convocatoria |
||||||
|
Vrsta mjere |
Program |
||||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
|
||||||
|
Trajanje |
02.01.2014 – 30.06.2014 |
||||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
Svi gospodarski sektori koji imaju pravo na potporu |
||||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća |
||||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
EUR 1,5 (u milijunima) |
||||||
|
Za jamstva |
— |
||||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
||||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
||||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
Feder 2007-2013 – EUR 2,40 (u milijunima) |
||||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
|||||
|
Regionalna potpora – sustav (čl. 13) |
50 % |
20 % |
|||||
|
Potpore za novoosnovana mala poduzeca (cl. 14.) |
35 % |
|
|||||
|
Potpore za mala i srednja poduzeca koje se odnose na ulaganje i zapošljavanje (cl. 15.) |
50 % |
|
|||||
|
Potpore za savjetodavne usluge u korist malih i srednjih poduzeca (cl. 26.) |
50 % |
|
|||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://www.xunta.es/dog/Publicados/2013/20131213/AnuncioO92-051213-0002_es.html
|
Broj potpore |
SA.38230 (2014/X) |
||||
|
Država članica |
Rumunjska |
||||
|
Referentni broj države članice |
|
||||
|
Naziv regije (NUTS) |
Romania Clanak 107. stavak 3. tocka (a) |
||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
||||
|
Naziv mjere potpore |
Schema de ajutor de stat sub forma de capital de risc prin intermediul unuia sau mai multor fonduri de capital de risc, ca parte integranta a implementarii initiativei JEREMIE in Romania |
||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Ordinul nr. 2496/24.12.2013 pentru modificarea şi completarea Ordinului Ministerului Economiei, Comerţului şi Mediului de afaceri nr. 625/07.04.2010, de aprobare a schemei de ajutor de stat „Schema de ajutor de stat sub forma de capital de risc prin intermediul unuia sau mai multor fonduri de capital de risc, ca parte integranta a implementarii initiativei JEREMIE in Romania” |
||||
|
Vrsta mjere |
Program |
||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
Produljenje X 249/2010 |
||||
|
Trajanje |
31.12.2013 – 30.06.2014 |
||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
RUDARSTVO I VAĐENJE, PRERAĐIVAČKA INDUSTRIJA, GRAĐEVINARSTVO, FINANCIJSKE DJELATNOSTI I DJELATNOSTI OSIGURANJA, POSLOVANJE NEKRETNINAMA, ADMINISTRATIVNE I POMOĆNE USLUŽNE DJELATNOSTI, JAVNA UPRAVA I OBRANA; OBVEZNO SOCIJALNO OSIGURANJE, UMJETNOST, ZABAVA I REKREACIJA, DJELATNOSTI KUĆANSTAVA KAO POSLODAVACA; DJELATNOSTI KUĆANSTAVA KOJA PROIZVODE RAZLIČITU ROBU I OBAVLJAJU RAZLIČITE USLUGE ZA VLASTITE POTREBE, DJELATNOSTI IZVANTERITORIJALNIH ORGANIZACIJA I TIJELA, POLJOPRIVREDA, ŠUMARSTVO I RIBARSTVO |
||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća |
||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
RON 154,7 (u milijunima) |
||||
|
Za jamstva |
— |
||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Osiguranje rizičnog kapitala |
||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
Fondul European de Dezvoltare Regionala (FEDR) – RON 154,70 (u milijunima) |
||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
|||
|
Potpore u obliku rizicnog kapitala (cl. 28. – 29.) |
154 700 000 RON |
|
|||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://amposcce.minind.ro/fonduri_structurale/pdf/ordin_2496_24122013.pdf
|
Broj potpore |
SA.38231 (2014/X) |
||||||
|
Država članica |
Belgija |
||||||
|
Referentni broj države članice |
België |
||||||
|
Naziv regije (NUTS) |
ANTWERPEN Nepotpomognuta podrucja |
||||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
||||||
|
Naziv mjere potpore |
Dotatie aan APB Hooibeekhoeve |
||||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
deputatiebesluit |
||||||
|
Vrsta mjere |
Program |
||||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
|
||||||
|
Trajanje |
01.01.2014 – 31.12.2019 |
||||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
POLJOPRIVREDA, ŠUMARSTVO I RIBARSTVO |
||||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća |
||||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
EUR 1,0386 (u milijunima) |
||||||
|
Za jamstva |
— |
||||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
||||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
||||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
|
||||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
|||||
|
Potpore za istraživanje i razvoj u sektorima poljoprivrede i ribarstva (cl. 34.) |
100 % |
|
|||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://www.provant.be/ondernemen/land-_en_tuinbouw/steunmaatregelen.jsp
|
Broj potpore |
SA.38232 (2014/X) |
||||||
|
Država članica |
Belgija |
||||||
|
Referentni broj države članice |
België |
||||||
|
Naziv regije (NUTS) |
ANTWERPEN Nepotpomognuta podrucja |
||||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
||||||
|
Naziv mjere potpore |
Dotatie aan de EVAP Proefbedrijf Pluimveehouderij vzw |
||||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
deputatiebesluit |
||||||
|
Vrsta mjere |
Program |
||||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
|
||||||
|
Trajanje |
01.01.2014 – 31.12.2019 |
||||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
POLJOPRIVREDA, ŠUMARSTVO I RIBARSTVO |
||||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća |
||||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
EUR 1,7215 (u milijunima) |
||||||
|
Za jamstva |
— |
||||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
||||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
||||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
|
||||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
|||||
|
Potpore za istraživanje i razvoj u sektorima poljoprivrede i ribarstva (cl. 34.) |
100 % |
|
|||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://www.provant.be/ondernemen/land-_en_tuinbouw/steunmaatregelen.jsp
|
Broj potpore |
SA.38233 (2014/X) |
||||||
|
Država članica |
Belgija |
||||||
|
Referentni broj države članice |
België |
||||||
|
Naziv regije (NUTS) |
ANTWERPEN Nepotpomognuta podrucja |
||||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
||||||
|
Naziv mjere potpore |
Susidiëring van proefbedrijven (Proefstation voor groenteteelt Sint-Katelijne-Waver en Proefcentrum Hoogstraten) |
||||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
deputatiebesluit |
||||||
|
Vrsta mjere |
Program |
||||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
|
||||||
|
Trajanje |
01.01.2014 – 31.12.2019 |
||||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
POLJOPRIVREDA, ŠUMARSTVO I RIBARSTVO |
||||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća |
||||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
EUR 0,164 (u milijunima) |
||||||
|
Za jamstva |
— |
||||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
||||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
||||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
|
||||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
|||||
|
Potpore za istraživanje i razvoj u sektorima poljoprivrede i ribarstva (cl. 34.) |
100 % |
|
|||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://www.provant.be/ondernemen/land-_en_tuinbouw/steunmaatregelen.jsp
|
Broj potpore |
SA.38235 (2014/X) |
|
|
Država članica |
Italija |
|
|
Referentni broj države članice |
|
|
|
Naziv regije (NUTS) |
BASILICATA Clanak 107. stavak 3. tocka (c) |
|
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
Regione Basilicata – Dip. Attività Produttive Politiche Impresa e Lavoro Innov via V. Verrastro 8, 85100 Potenza (PZ) www.regione.basilicata.it |
|
|
Naziv mjere potpore |
Premi Innovazione per lo sviluppo competitivo delle PMI |
|
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Delibera di Giunta Regionale n.1380 del 29.10.2013 |
|
|
Vrsta mjere |
Program |
|
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
|
|
|
Trajanje |
03.02.2014 – 31.12.2015 |
|
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
PRERAĐIVAČKA INDUSTRIJA |
|
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća |
|
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
EUR 0,35 (u milijunima) |
|
|
Za jamstva |
— |
|
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
|
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
|
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
PO FESR 2007-2013 – ASSE II – L.I. II.1.2.A – EUR 0,17 (u milijunima) |
|
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
|
Potpore za savjetodavne usluge u korist malih i srednjih poduzeca (cl. 26.) |
50 % |
|
|
Potpore za usluge savjetovanja za inovacije i za usluge podrške inovacijama (cl. 36.) |
40 000 EUR |
|
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://portalebandi.regione.basilicata.it/portalebandi/detail-bando.jsp?id=63738
|
Broj potpore |
SA.38236 (2014/X) |
||||
|
Država članica |
Italija |
||||
|
Referentni broj države članice |
|
||||
|
Naziv regije (NUTS) |
BASILICATA Clanak 107. stavak 3. tocka (c) |
||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
||||
|
Naziv mjere potpore |
Avviso pubblico per la concesione di aiuti agli investimenti in ricerca e sviluppo per le PMI con sede operativa nella Città di Potenza |
||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Delibera di Giunta REgionale n. 1067 del 10.09.2013 pubblicato sul BUR n. 35 del 19.09.2013. |
||||
|
Vrsta mjere |
Program |
||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
|
||||
|
Trajanje |
06.12.2013 – 30.06.2014 |
||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
PRERAĐIVAČKA INDUSTRIJA, OPSKRBA ELEKTRIČNOM ENERGIJOM, PLINOM, PAROM I KLIMATIZACIJA, OPSKRBA VODOM; UKLANJANJE OTPADNIH VODA, GOSPODARENJE OTPADOM TE DJELATNOSTI SANACIJE OKOLIŠA, GRAĐEVINARSTVO |
||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća |
||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
EUR 1,8 (u milijunima) |
||||
|
Za jamstva |
— |
||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
PO FESR 2007-2013 – ASSEV „Sistemi Urbani” L.I. V.1.2.B – EUR 0,36 (u milijunima) |
||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
|||
|
Industrijska istraživanja (cl. 31. st. 2. t. (b)) |
50 % |
20 % |
|||
|
Eksperimentalni razvoj (cl. 31. st. 2. t. (c)) |
25 % |
20 % |
|||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://portalebandi.regione.basilicata.it/portalebandi/detail-bando.jsp?id=56137
|
Broj potpore |
SA.38246 (2014/X) |
|||||
|
Država članica |
Njemacka |
|||||
|
Referentni broj države članice |
|
|||||
|
Naziv regije (NUTS) |
NIEDERSACHSEN Miješano |
|||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
|||||
|
Naziv mjere potpore |
Richtlinie über die Gewährung von Zuwendungen nach dem Programm „Individuelle Weiterbildung in Niedersachsen” |
|||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
§ 44 Niedersächsische Landeshaushaltsordnung i.V.m. Art 39 VO (EG) Nr. 800/2008 (Allgemeine Gruppenfreistellungsverordnung |
|||||
|
Vrsta mjere |
Program |
|||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
Izmjena SA.35757 |
|||||
|
Trajanje |
02.01.2014 – 31.12.2015 |
|||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
Svi gospodarski sektori koji imaju pravo na potporu |
|||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća |
|||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
EUR 12,1475 (u milijunima) |
|||||
|
Za jamstva |
— |
|||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
|||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
|||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
CCI-Code OP Ziel Konvergenz: 2007DE051PO003 genehmigt durch die Entscheidung der Europäischen Kommission vom 24. Juli 2007 CCI-Code OP Ziel RWB: 2007DE052PO007 Genehmigt durch Entscheidung der Europäischen Kommission vom 13. Juli 2007 – EUR 6,57 (u milijunima) |
|||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
||||
|
Opce usavršavanje (cl. 38. st. 2.) |
60 % |
10 % |
||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://nbank.de/_downloads/Foerderprogramme/Individuelle_Weiterbildung_IWIN/Richtlinie_Individuelle_Weiterbildung_IWIN.pdf
|
Broj potpore |
SA.38252 (2014/X) |
||||||
|
Država članica |
Njemacka |
||||||
|
Referentni broj države članice |
|
||||||
|
Naziv regije (NUTS) |
DEUTSCHLAND Clanak 107. stavak 3. tocka (a),Nepotpomognuta podrucja, Miješano, Clanak 107. stavak 3. tocka (c) |
||||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
||||||
|
Naziv mjere potpore |
Richtlinie zur Förderung von Klimaschutzprojekten in sozialen, kulturellen und öffentlichen Einrichtungen im Rahmen der Nationalen Klimaschutzinitiative |
||||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Bundesanzeiger vom 09.10.2013 |
||||||
|
Vrsta mjere |
Program |
||||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
Izmjena SA.36146 |
||||||
|
Trajanje |
01.01.2014 – 31.12.2014 |
||||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
Svi gospodarski sektori koji imaju pravo na potporu |
||||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća, veliko poduzeće |
||||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
EUR 100 (u milijunima) |
||||||
|
Za jamstva |
— |
||||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
||||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
||||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
|
||||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
|||||
|
Potpore za ulaganja u zaštitu okoliša koje se odnose na mjere štednje energije (cl. 21.) |
20 % |
0 % |
|||||
|
Potpore za studije zaštite okoliša (cl. 24.) |
50 % |
0 % |
|||||
|
Potpore za ulaganje koje omogucavaju poduzetnicima da premaše standarde Zajednice za zaštitu okoliša ili povecaju razinu zaštite okoliša u nedostatku standarda Zajednice (cl. 18.) |
25 % |
0 % |
|||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://kommunen.klimaschutz.de/fileadmin/difu_upload/pdf/KRL/131015_Kommunalrichtlinie.pdf
|
Broj potpore |
SA.38253 (2014/X) |
|||||||||
|
Država članica |
Njemacka |
|||||||||
|
Referentni broj države članice |
|
|||||||||
|
Naziv regije (NUTS) |
DEUTSCHLAND Clanak 107. stavak 3. tocka (a),Clanak 107. stavak 3. tocka (c),Nepotpomognuta podrucja, Miješano |
|||||||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
|||||||||
|
Naziv mjere potpore |
Förderung der Nutzung erneuerbarer Energien im Wärmemarkt |
|||||||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
Richtlinien zur Förderung von Maßnahmen zur Nutzung erneuerbarer Energien im Wärmemarkt vom 20. Juli 2012, BAnz AT 08.08.2012 B4 |
|||||||||
|
Vrsta mjere |
Program |
|||||||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
Produljenje SA.35340 |
|||||||||
|
Trajanje |
01.01.2014 – 31.12.2014 |
|||||||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
Svi gospodarski sektori koji imaju pravo na potporu |
|||||||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća, veliko poduzeće |
|||||||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
EUR 200 (u milijunima) |
|||||||||
|
Za jamstva |
— |
|||||||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Povoljni zajam, Neposredna bespovratna sredstva |
|||||||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
|||||||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
|
|||||||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
||||||||
|
Potpore za ulaganja u zaštitu okoliša koje se odnose na mjere štednje energije (cl. 21.) |
20 % |
20 % |
||||||||
|
Potpore za ulaganja u zaštitu okoliša koje se odnose na promicanje energije iz obnovljivih izvora energije (cl. 23.) |
45 % |
20 % |
||||||||
|
Potpore za mala i srednja poduzeca koje se odnose na ulaganje i zapošljavanje (cl. 15.) |
20 % |
|
||||||||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://www.erneuerbare-energien.de/erneuerbare_energien/downloads/doc/43273.php
|
Broj potpore |
SA.38270 (2014/X) |
||||
|
Država članica |
Latvija |
||||
|
Referentni broj države članice |
|
||||
|
Naziv regije (NUTS) |
Latvia Clanak 107. stavak 3. tocka (a) |
||||
|
Tijelo koje dodjeljuje potporu |
|
||||
|
Naziv mjere potpore |
Norvēģijas finanšu instrumenta 2009. – 2014.gadam programmas „Inovācijas „zaļās” ražošanas jomā” atklāts konkurss „Atbalsts „zaļo” tehnoloģiju ieviešanai ražošanā” |
||||
|
Nacionalna pravna osnova (referenca na mjerodavnu nacionalnu službenu publikaciju) |
2013.gada 10.decembra Ministru kabineta noteikumi Nr.1442 „Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014.gada perioda programmas „Inovācijas „zaļās” ražošanas jomā” atklāta projektu konkursa īstenošanas kārtība”. Iepriekš minēto Ministru kabineta noteikumu 1.pielikums nosaka nozares un darbības, kurām nav paredzēts atbalsts, tai skaitā, atbalsts netiek piešķirts Regulas Nr 800/2008 1.panta 3.punktā minētajām nozarēm. Atbalsta programma tiek līdzfinansēta Norvēgijas finanšu instrumenta ietvaros. |
||||
|
Vrsta mjere |
Program |
||||
|
Nadopuna postojeće mjere potpore |
|
||||
|
Trajanje |
21.12.2013 – 30.06.2014 |
||||
|
Predmetni gospodarski sektor(i) |
Proizvodnja električne opreme, Proizvodnja gotovih metalnih proizvoda, osim strojeva i opreme, Proizvodnja računala te elektroničkih i optičkih proizvoda, Proizvodnja strojeva i uređaja, d. n., Proizvodnja motornih vozila, prikolica i poluprikolica, Gradnja čamaca za razonodu i sportskih čamaca, Proizvodnja osvježavajućih napitaka; proizvodnja mineralne i drugih flaširanih voda, Proizvodnja prehrambenih proizvoda, Proizvodnja slada, Proizvodnja tekstila, Proizvodnja odjeće, Proizvodnja kože i srodnih proizvoda, Prerada drva i proizvoda od drva i pluta, osim namještaja; proizvodnja proizvoda od slame i pletarskih materijala, Proizvodnja papira i proizvoda od papira, Tiskanje i umnožavanje snimljenih zapisa, Proizvodnja koksa i rafiniranih naftnih proizvoda, Proizvodnja osnovnih kemikalija, gnojiva i dušičnih spojeva, plastike i sintetičkoga kaučuka u primarnim oblicima, Proizvodnja pesticida i drugih agrokemijskih proizvoda, Proizvodnja boja, lakova i sličnih premaza, grafičkih boja i kitova, Proizvodnja sapuna i deterdženata, |
||||
|
Vrsta korisnika |
Mala i srednja poduzeća, veliko poduzeće |
||||
|
Godišnji ukupni iznos proračuna planiran u programu |
LVL 5,46 (u milijunima) |
||||
|
Za jamstva |
— |
||||
|
Instrument potpore (čl. 5.) |
Neposredna bespovratna sredstva |
||||
|
Uputa na odluku Komisije |
— |
||||
|
Ako je sufinancirana iz fondova Zajednice |
|
||||
|
Ciljevi |
Maksimalni intenzitet potpore u % ili maksimalni iznos potpore u nacionalnoj valuti |
Bonusi za MSP-ove u % |
|||
|
Regionalna potpora – sustav (čl. 13) |
45 % |
0 % |
|||
Mrežna poveznica na cjeloviti tekst mjere potpore
http://likumi.lv/doc.php?id=263193